Pasirodžius valstybinio lietuvių kalbos egzamino rezultatams, žiniasklaidoje netilo diskusijos apie mokinių raštingumą. Šiandien ir mes kalbame, kaip apskritai suvokiame raštingumą. Kokia jo vieta ir reikšmė kultūros, istorijos, švietimo, kalbos, literatūros, socialinių ir ekonominių sąlygų kontekste? Ar mokinių rašymo įgūdžiai Lietuvoje iš tikrųjų prastėja?

Donatas PuslysDonatas Puslys
Vatikane atidaryta paroda apie katalikų ir žydų santykius
vatikano radijas

Vatikano radijo patalpose buvo pristatyta paroda „Abipusis palaiminimas. Popiežius Jonas Paulius II ir žydų tauta“.

Šv. Teresė Avilietė – garbės daktarė
vatikano radijas

Avilos katalikų universitetas garsiąją šiame mieste prieš 500 metų gimusią šventąją Teresę skelbia garbės daktare.

„Šventadienio mintys“: ar lengva atverti širdį atvykėliui iš toli?

Laidoje išgirsime dramatiškų istorijų, taip pat žmonės dalinsis mintimis, ar lengva atverti savo širdį atvykėliui iš svetimos šalies.

Monsinjoro Alfonso Svarinsko pirmųjų mirties metinių minėjimas
Povilas Šimkavičius

Prieš vienerius metus liepos 21 d. į paskutinę kelionę išlydėjome Lietuvos katalikų dvasininką, monsinjorą, disidentą, politinį veikėją, Lietuvos partizanų, šaulių, politinių kalinių ir tremtinių kapelioną, dimisijos pulkininką Alfonsą Svarinską 

Kryžių kalno atlaidai ir vienuolinių įžadų atnaujinimas
Šiaulių vyskupija

Liepos 26 d. tikintieji šventė Kryžių kalno atlaidus. Pirmą kartą Eucharistija švęsta rekonstruotoje koplyčioje, kurioje prieš 22 m. šv. Mišias aukojo popiežius Jonas Paulius II. 

Žvakelė Agnei Indrei Každailytei3

Netekome talentingos dailininkės, iliustruotojos-virtuozės Agnės Indrės Každailytės (1963–2015). Išėjo jautrus, stiprus, elegantiškos sielos žmogus.

J. Lorentzenas: vargonininkai – tarsi maži bažnyčių karaliai
Ieva Buinevičiūtė - lrt

Vargonininkai dažnai turi tvirtas bendruomenes, nes, skirtingai nuo individualistų pianino ar smuiko virtuozų, jie yra tie, kurie kviečia. Taip teigia neseniai Vilniuje koncertavęs danų vargonininkas Jakobas Lorentzenas.

Malonių lietaus išsiilgusiems
Laima Šinkūnaitė

Jau porą dešimtmečių neberašiau apie meno parodas, tačiau tai, ką pamačiau Kaune, „Aukso pjūvio“ galerijoje, mane ir nustebino, ir dar labiau pradžiugino.

Vito Luckaus grįžimas
Audronė Meškauskaitė - nemunas

Svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje Les Rencontres de’Arles liepos 8 d. Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Kūryba / biografija“ (sudarė Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag) paskelbta geriausia metų istorinės fotografijos knyga.

„Baltos lankos ’15“: tradicijos prieblandoje
Literatūra ir menas

Akademinių studijų savaitė „Baltos lankos“, kurios kitaip nei festivaliu nepavadinsi,­ pradėjo savo darbą jau 25-ąjį kartą.

Viena valstybė išgelbėjo savo žydus. Ar jie tiesiog buvo geresni žmonės?

Tokį klausimą užduoda nuostabi Bo Lidegaardo knyga. Danijos žydai išgyveno Hitlerio valdymą Antrojo pasaulinio karo metais, o kitų Europos valstybių žydai buvo masiškai žudomi. Danai kaimynystėje gyvenančius žydus laikė savo tautiečiais. Nebuvo jokio pasidalijimo į „mes“ ir „jie“, buvo tik bendras „mes“.

Prekyba žmonėmis: 20 milijonų asmenų, 150 milijardų dolerių
vatikano radijas

JAV Valstybės departamentas paskelbė metinę ataskaitą apie prekybą žmonėmis, aprašydamas jos veidus, tai, kas padaryta pasaulio valstybėse kovojant su šiuo blogiu ir kas turi būti padaryta.

Mindaugas: „Vargšas aš, jeigu negaliu prieiti prie vargšo“
Aistė Stremaitytė

Su Mindaugu kalbėjomės apie vidinį skurdą, ribotumą, autentišką bendravimą ir Dievo ištikimybę.

Perspėjimai ir išdidumas
Sergejus Kovaliovas

Aš sau leisiu pateikti keletą pastabų apie dabartinį Vakarų politinį kursą, kuriame atsispindi ir jo jėga, ir silpnumas, jo išdidumas ir neigiama nuomonė.

Vieno islamisto istorija
Christian Weisflog

Priklausydamas islamistų gretoms, Maajidas Nawazas naujus narius verbavo ne tik Didžiosios Britanijos universitetuose, bet ir Danijoje bei Pakistane. Kalėdamas Kaire jis persigalvojo – ir brangiai už tai moka.


Kaip išmokyti ikimokyklinuką laikytis taisyklių ir standartų
Rasa Pilkauskaitė-Valickienė - Ikimokyklinis.lt

 Kai vaikus taisyklių mokome nuosekliai ir aiškindami, jie supranta, ko iš jų tikimasi ir kaip derėtų pasielgti vienoje ar kitoje gyvenimo situacijoje. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kuriuos ir apžvelgsime šiame straipsnyje.

BBBS savanorė Eglė: Visi mes norime būti suprasti ir mylimi1
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Programos „Big Brothers Big Sisters“ savanorė Eglė teigia, kad ši programa ne tik suteikia galimybę padėti vaikui, kuriam tos pagalbos labai reikia, tačiau ir leidžia geriau pažinti save patį.

Savanoris Algirdas: Programoje įgyta patirtis vėliau pravers ir auginant savo vaikus
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Informacinių technologijų specialistas ir programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoris Algirdas teigia, kad mokymuose ir bendraujant su mažuoju draugu įgyta vertinga patirtis vėliau neabejotinai pravers ir auginant savo atžalas.

BBBS savanorė Gabrielė: Lietuvai reikia gero vyriškumo pavyzdžio1
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Kadangi šioje programoje yra svarbi dalyvių lytis, nes mergaitės draugauja su merginomis, o berniukai su vaikinais, čia labai jaučiamas vyrų trūkumas. Turbūt panašiai yra ir daugelyje kitų organizacijų ar savanoriškų veiklų, tačiau tai netampa problema, nes nėra jokio skirtumo, kas atlieka darbą.

Skanaus! Citrininiai pyragaičiai su kokosais ir kinvomis

Šiandien su visais dalinuosi fantastiškų naminių pyragaičių receptu. Šie pyragaičiai yra be glitimo ir laktozės.

Ar gali vaikui dėmesio būti per daug?
Rosita Pipirienė

Tėvai, atiduodami vaikui visą savo laisvalaikį, užmiršta save, pervargsta, darosi irzlūs ir nepatenkinti, o tada ir vaikas jaučia įtampą, jam atrodo, kad tėvams jis trukdo.

Geologai ieško meteoritų pėdsakų

Impaktiniai krateriai – išskirtinės kosminės kilmės geologinės struktūros ir kartu geologinės istorijos liudininkai. 

KTU absolventų sukurta slaugos lova sužavėjo JAV
Technologijos_lt

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų sukurta slaugos lova tūkstančiams ligonių gali padėti išvengti komplikacijų ir mirčių dėl pragulų.

5 patarimai senjorams: kaip ilgiau išsaugoti sveikatą ir būti fiziškai aktyviems

Net 46 proc. lietuvių nesportuoja ir nesimankština – mažiausiai fiziškai aktyvia veikla užsiima moterys 45-74 m. amžiaus grupėje. Reguliariai mankštintis turėtų ne tik jauni ar vidutinio amžiaus žmonės, bet ir senjorai, kurių daugelis susiduria su sąnarių skausmais.

AIDS konferencijos vadovas: popiežius tai supranta; kodėl kai kurie mokslininkai dar ginčija?
vatikano radijas

Antiretrovirusinę terapiją nuosekliai naudojantys asmenys praktiškai nebeperduoda viruso kitiems, jų gyvenimas pratęsiamas iki vidutiniškai 75 metų amžiaus. Didysis uždavinys – padaryti šią terapiją pasiekiama visiems ligoniams. 

Raštingumas XXI amžiuje – kaip jį mato žymūs Lietuvos žmonės

„Raštingumą reikėtų keisti žodžiu „kalbingumas“ – mokėjimas reikšti mintis apskritai: aptarti, ginčytis, įrodyti. Kalbos nuskurdimo kontekste viskas itin supaprastėja iki patiko/nepatiko, todėl atsiranda „fainosios“ naujųjų laikų klišės“, – sako V. V. Landsbergis.

Gimtosios kalbos mokytis reikia visą gyvenimą1
Ineta Žymančiūtė

Prisiminiau šiųmetinę abituriento kalbą, sakytą per išleistuves. Jis kalbėjo apie du požiūrio taškus, du auklėjimo būdus – „lazdos“ ir „bandelės“. Perskaičiusi minėtus VBE komentarus pasidarė labai liūdna, jog Lietuvoje vis dar populiaresnis „lazdos“ metodas.

Ir visa tai kas yra gražu yra gražu – „Reklama“

Siūlome pasiklausyti grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ dainos „Reklama“

Ketvirtadienį Valdovų rūmuose vyks Lietuvos abiturientų pagerbimo šventė

Liepos 30 d. 11 val. Valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) vyks sėkmingiausiai brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos egzaminus išlaikiusių Lietuvos abiturientų pagerbimo šventė. 

Į Pasaulines jaunimo dienas Krokuvoje 2016 m. pirmasis užsiregistravo Popiežius Pranciškus
vatikano radijas

Pasaulinių jaunimo dienų etapas Krokuvoje 2016 metais bus vienas iš ryškiausių Šventųjų Gailestingumo metų įvykių. Popiežius Pranciškus atvyks į Krokuvą susitikti su jaunimo atstovais iš viso pasaulio.

Kūrinių kinetinė energija: Ramūnas Klimas (1945–2002)
Jūratė Sprindytė - nemunas

Rašytojas Ramūnas Klimas šių metų liepos 22 d. būtų šventęs 70-metį. Priklausęs „tyliojo modernizmo“ rašytojų kartai (intelektualiųjų kūrėjų mažumos flangui) savo nestandartiniu pasakojimu lietuvių prozai suteikė nemenką postūmį atsinaujinti.

M. Burokas: meno džiaugsmai ir kančios (knygų apžvalga)1
lrt

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Willo Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ ir Leos Singer „Koncertas kairiajai rankai“.

Girdėti verčiamą knygos puslapį

Pradžioje atsirado mintis – knygų daug, reikia jas paleist iš namų į platųjį pasaulį... Taip gimė idėja sukurti jaukų knygynėlį su gausybe knygų, dvelkiančių išmintim, sentimentais, savomis istorijoms.

Rūta Šetikaitė. Kad kiekvienas į knygyną atėjęs žmogus jo duris užvertų įkvėptas ir laimingesnis...1

Klausytojams patinka intymi knygyno aplinka, maža erdvė... Tik pagalvokit – per koncertus net girdisi, kaip atlikėjai kvėpuoja, o sėdint pirmojoje eilėje net yra tikimybė, jog būgnininkas tėkštels lazdele per nagus!

Poetas Ernestas Noreika: „Rašantys drąsėja“
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Su jaunosios kartos poetu ir reperiu Ernestu Noreika-Beeta, 2012 išleidusiu savo pirmąją poezijos rinktinę „Povų ežeras“, kalbamės apie būsenas, kylančias iš buvimo skirtingose kultūrinėse ir buitinėse erdvėse, šiuolaikinio žmogaus, kuriančio poeziją, laikyseną.