Dažnai kartojami žodžiai ir temos, paprastai, pabosta ir nublanksta, tad kodėl Bažnyčia pasirenka teminių ar jubiliejinių metų praktiką? Gal todėl, kad norom nenorom galiausiai kiekvienas rastume laiko ir galimybių atsiverti tikrovei, į kurią siūloma gilintis. Gailestingumo tema pasirinkta ne veltui: išties, kai kuriems žmonėms tikrai yra sunku priimti Dievo gailestingumą, „nes esame toli nuo Dievo patirties“, – sako kardinolas Mauro Piacenza, neseniai viešėjęs Lietuvoje. Apie tai, kodėl žmonėms nelabai patinka gailestingumas, mintimis dalijasi ir pasaulietis amerikiečių publicistas Davidas Millsas.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Popiežius Čenstakavos šventovėje: „Mokykimės mažumo, artumo ir konkretumo“
vatikano radijas

Atvykęs į Čenstakavo šventovę, popiežius Pranciškus pirmiausiai aplankė Marijos koplyčią, pasimeldė priešais ikoną, pasirašė svečių knygoje.

Popiežius Pranciškus Lenkijoje: „Pasaulis kariauja, tačiau tai nėra religijų karas“16

Popiežius Pranciškus trečiadienį atvyko į Krokuvą, kur prasidėjo Pasaulio jaunimo dienos. Pakeliui į Lenkiją popiežius kalbėjo apie paskutiniuosius įvykius, įskaitant ir kunigo nužudymą Prancūzijoje.

 
Krokuvos arkivyskupas jaunimui: „Sveiki atvykę į šv. Jono Pauliaus II miestą“
vatikano radijas

„Sveiki atvykę į Karolio Wojtylos – šv. Jono Pauliaus II miestą, kuriame jis brendo tarnauti Bažnyčiai, iš kurio leidosi į kelionę skelbti Jėzaus Kristaus Evangeliją visam pasauliui“, – sveikino į Krokuvą atvykusį jaunimą kard. Stanislawas Dziwiszas.

Algirdas Malakauskis OFM: „Šv. Pranciškus troško visiems prieinamos atlaidų malonės“
Monika Midverytė OFS

Šiemet rugpjūčio 2 d. švenčiamas Porciunkulės atlaidų 800 metų jubiliejus. Ta proga bendromis Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijos ir „Katalikų pasaulio leidinių“ pastangomis išleista Benedikto XVI knygelė „Asyžiaus malonė“. 

Rokas Balsys: „Afrika visam laikui pakeitė mano gyvenimą“3
Monika Midverytė OFS

Rokas Balsys, kretingiškis, Mančesteryje studijuojantis muzikos produkcijos specialybę, neseniai grįžo iš misijų Tanzanijoje. 

Tradiciniai palestiniečių rūbai3

Palestinoje buvo minima Tradicinių rūbų ir paveldo diena. Nuotraukose matome tradicinius rūbus dėvinčius modelius.

Meno pokalbiai, įsteigiantys suvokėjo tapatybę
Elvina Baužaitė

Šių metų pradžioje galerija Vartai, minėjusi savo veiklos 25-metį, per kurį išsigrynino jos suvoktis, pristato mūsų šalyje užsienio šiuolaikinio meno kūrėjų darbus ir taip pat rodo lietuvių autorių kūrybą tautiečiams bei reprezentuoja ją plačiai pasaulyje.

Greimo gaudesys. Dariaus Kuolio, Mindaugo Kvietkausko, Jūratės Levinos, Kęstučio Nastopkos, Arūno Sverdiolo diskusija
Literatūra ir menas

2017 m. minėsime 100-ąsias Greimo gimimo metines. Šis jubiliejus verčia pagalvoti, ką gi mes čia darom. Ar palaikom Greimo tradiciją? Ir kiek esam verti šios pavardės?

Arvydas Šaltenis: „Nereikia meluoti, gražinti, pudruoti tikrovės“
Birutė Pankūnaitė - Kelionė

Mūsų karta vengė tų kompromisų visokiais būdais. Genai ir intuicija neleido. Tokia sėkla buvo iš tėvų, senelių, iš mūsų istorijos, iš pokario, ir baisi gėda būtų buvus stoti į partiją ar kaip parsiduoti.

Bastūnės užrašai. Beatričės šviesa
Aistė Stremaitytė

„Jau nuo tada, kai išmokau klausytis radijo, pamilau Jus, tikriau sakant, Jūsų balsą, nes Jūsų ir dabar nepažįstu“, – prieš keletą dešimtmečių Beatričei Grincevičiūtei rašė viena gerbėja.

Lyderių ginklanešiai (II). Timas Kaine‘as

Pristatome Hillary Clinton pasirinktą kandidatą į viceprezidentus Timą Kaine‘ą.

Kas gresia Lietuvai, jei pradės veikti elektrinė Astrave?1
lrt

Jei jau nebeįmanoma tos elektrinės statybos sustabdyti, reikia padaryti viską, kad ji būtų kuo saugesnė, kuo skaidresnė jos priežiūra ir eksploatacija.

Apkrovos ir virpesiai ardo Pilies kalno šlaitus3
Regimantas Pilkauskas

Vilniaus Pilies kalno šiaurinio stataus šlaito paviršius sutrūkinėjo ir pasislinko žemyn. Sujudo administracija ir specialistai. Šlaitų nepastovumas grasina prarasti kultūros vertybę – Vilniaus Aukštutinės pilies liekanas.

Europos kelias (II). Masių sukilimas
Matas Baltrukevičius

Vakarai atrodo apimti sukilimo. Prieš elitus ar prieš 1% gyventojų, kaip teigė kelerių metų senumo judėjimai abiejose Atlanto pusėse. 

Lyderių ginklanešiai (I). Mike‘as Pence‘as

Pristatome Donaldo Trumpo pasirinktą kandidatą į viceprezidentus Mike‘ą Penc‘ą.

Kokios pagalbos gali tikėtis globėjai ir įtėviai ?

Vykdant Lietuvoje vaikų globos sistemos pertvarką, vienas iš svarbiausių klausimų yra siekis didinti gyventojų motyvaciją tapti globėjais ar įvaikintojais.

Savarankiškumas: kaip vaikų nenuslopinti savo meile

Kaip dažnai neįvertiname savo vaikų! Jų galimybės didesnės, nei galime įsivaizduoti. 

Apsinuodijimą grybais galima supainioti su virškinimo sutrikimu
lrt

Po lietingų ir šiltų orų miškuose pridygo grybų, tad lietuviai suskubo prisirinkti gėrybių ir jų ragauti. Deja, neapsieinama be nutikimų – apsinuodijimų grybais neišvengiama.

Kodėl vaikai bunka?7

Žodžių junginys „ankstyvasis ugdymas“ vis dažniau tampa neatskiriamas nuo šiuolaikinių tėvų supratimo apie vaikus apskritai. Juk dabar jau vaikui nereikia laukti septynerių, kad pradėtų mokytis skaityti – dabar jau 2-3 metų vaikai pradedami to mokyti...

Interesų kopūstuose nepaslėpsi – dar kartą apie mokinių lytinį ugdymą5
Kristina Zamarytė - Sakavičienė

Žiniasklaidoje apstu pasisakymų apie Švietimo ir mokslo ministerijoje rengiamą Lytiškumo ugdymo programą mokiniams. Nuogąstaujama, kad programos projekto nuostatos neatitinka šių dienų realijų, nėra moksliškai pagrįstos.

Vėlavimas, šašlykai, atvirumas ir palinkėjimas nebijoti
Donata Vengalytė - Žurnalas „Ateitis“

Šiandien, vis labiau populiarėjant savanorystei, kuri suteikia galimybę įsilieti į prasmingą veiklą  bet kuriame pasaulio kampelyje, patirtimi dalijasi Vilmantė Lokcikaitė.

Vilniuje, prie Baltojo tilto vyks Pasaulio jaunimo dienų transliacija1
Vilniaus arkivyskupija

Liepos 30–31 d. prie Baltojo tilto ir Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje (Šnipiškių g. 1) vyks Didysis Vilniaus budėjimas.

PJD Krokuvoje: 1400 jaunimo grupė iš Lietuvos
vatikano radijas

 Į Jaunimo dienas Krokuvoje atvyko beveik 1400 jaunimo iš Lietuvos. Drauge su jais atkeliavo 32 kunigai. 

Ugniagesių viršininkas: kada tikrai sunku ir kodėl jais pasitikima labiausiai
Vytenis Radžiūnas - lrt

„Sunkiausia šiame darbe, kai atiduodi visas jėgas, bet vis tiek neišgelbėji žmogaus gyvybės ar patiriami dideli nuostoliai. Kai nepavyksta išsaugoti ūkininko tvartelio ar gyvulių – vienintelių, kuriuos jis turi.“

Kam tos Jaunimo dienos?
Donatas Puslys

„Mano brangūs bičiuliai, diena, kurios laukėme trejus metus pagaliau atėjo“, – taip  Krokuvoje prasidėjusiose Pasaulio jaunimo dienose (PJD) kalbėjo kardinolas S. Dziwiszas.

Vidinių išgyvenimų autentika G. Bleizgio esė rinkinyje „Jautis“

Poeto, eseisto Gintaro Bleizgio knyga „Jautis“ artima personalinės egzistencinės eseistikos krypčiai. Autorius kaip reta geba įvairiomis formomis reflektuoti vidinius išgyvenimus...

Rasa Aškinytė: skaitytojas mano knygose randa daug daugiau, nei aš norėjau ar sugebėčiau pasakyti

Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės (romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, 2014, Vaga), romanas „Glesum“, kuris tik pasirodęs sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. 

Chriso Ewano „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“

Skaitytojams pristatoma nauja Ch. Ewano komiškų detektyvų serija ir pirmoji jos knyga „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“.

Liepos knygų medus
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Ne paslaptis, kad skaitome vis mažiau... Tiesa, neretas žmogus prisipažįsta, kas vis dėlto vasarą atrasti laiko knygai sekasi geriau. Ką, gi – štai ir čia toji vasara, pats jos vidurys. Pasižvalgykite, galbūt atrasite, ką dar reikėtų prigriebti vasaros atostogų skaitiniams. Vaikams.

V. Savukyno knygoje – viduramžių detektyvai

Jei „Istorijos detektyvai“ būtų romanas, jį perskaitęs galėtum pamanyti, kad čia pasakojamos istorijos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių.