Pokalbiai apie du, labai skirtingus kino filmus – „Leviataną“ ir „Kryžiaus kelią“. Abu juos jungia tai, kad jie sukelia karštas diskusijas ir palieka daug laisvės žiūrovų interpretacijoms. Tikrai nebandome primesti savojo interpretacijos rakto. Veikiau viliamės sukelti dar daugiau klausimų.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Pokalbis apie filmą Leviatanas: Dievas ieško žmogaus 2 Dalius Joneikis, Vitalijus Mockus
„Nužudyti Jėzų“: Verbų sekmadienį rodomas naujas filmas apie Jėzų

„Komanda, kuriai nesvetimas epas, istorijai suteikia kokybę, kūrėjai sutelkia dėmesį į aplinkybes bei intrigas, lydėjusias Kristaus mirtį. Pakeliui įvyksta keletas stebuklų, tačiau filme daugiau istorinio požiūrio į medžiagą, kurios pastaruoju metu apstu“.

Bažnyčios mokytojos šv. Teresės Avilietės kilmė
vatikano radijas

Valjadolido archyvuose surasti dokumentai be jokio abejonės liudija, kad šv. Jėzaus Teresės senelis Juan Sanchez, į katalikybę atsivertęs žydas iš Toledo, Ispanijos Inkvizicijos nuteistas už judaizmą.

Kaltė
Virginija Adomonytė

Atleistos nuodėmės lyg nuima mano kaltę, mano atsakomybę. Lyg Dievas pasiima visą atsakomybę už mane. Jeigu po Dievo atleidimo aš jaučiu kaltę, tai reiškia, kad nepriimu Dievo malonės ir visiškai nesu įsisąmoninusi Dievo meilės man. 

Širdyje įrašytas meilės įstatymas1
Arkiv. Sigitas Tamkevičius SJ

Visos mūsų dienų bėdos prasideda nuo to, kad žmonės bijo apmirusio kviečio grūdo likimo. Jie nori būti laimingi, mylėdami ne kitus, bet tik save.

Minimos enciklikos „Evangelium Vitae“ 20-sios metinės
vatikano radijas

Gyvybė tikrai turi šventą ir religinę vertę, tačiau ši vertė jokiu būdu negali būti vien krikščionių rūpestis. Kalbama apie vertę, kurią kiekviena žmogiška būtybė gali suprasti proto šviesa; taigi ji neišvengiamai rūpi visiems.

Plokštelėmis klotas kelias. Pokalbis su Luku Devita1
Domantas Razauskas

Pastaraisiais metais pasirodė net kelios šio žmogaus knygos, kurių svarbiausia – pirmasis XX amžiaus Lietuvoje išleistų plokštelių katalogas. Ponios ir ponai, Jūsų dėmesiui – pokalbis su šviesiu ir ramiu vinilų gerbėju, psichodelinės eros auklėtiniu Luku Devita.

Išdalinti Auksiniai scenos kryžiai1

Už 2014-ųjų metų geriausius Lietuvos teatrų scenos darbus premijomis ir atminimo ženklais kovo 27 d. tradiciškai apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.

Pasivaikščiojimas po Paryžiaus meno mugę1

Šį savaitgalis – paskutinės mugės dienos, tad kas nespėsite nuvykti į Paryžių, kviečiame pasivaikščioti po virtualią mugės galeriją.

Valentinas Masalskis. Trys fragmentai1
Ignas Stanys

Dalijamės aktoriaus Valentino Masalskio minties ir akimirkos fragmentais,  jų šviesa.

Antanas Mockus – homo politicus?
Kristina Tamelytė

„Kino pavasario“ filmų gausybėje šiemet pasirodė naujausias Andreas Dalsgaardo filmas „Gyvenimas yra šventas“, kuris pasakoja apie Antano Mockaus asmenybę ir paskutinius jo žingsnius politinėje veikloje.

Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? (III)
VGTU Sapere Aude

Vis dažniau mūsų visuomenėje sklando darnios plėtros terminas. Kokia jo tikroji reikšmė? Apie šią sąvoką ir Lietuvoje vykstančius darnios plėtros procesus mintimis dalijasi Lietuvos verslo praktikai.

Irena Degutienė. Permainų metas TS–LKD: susitelkti ir pakilti nuo atsarginių suolelio2

 Tėvynės Sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS–LKD) niekada nestokojo gražių idėjų, skambių pareiškimų ar strategijų, tačiau jų praktinis įgyvendinimas dažniausiai likdavo sudėtingų politinių ir ekonominių aplinkybių šešėlyje.

Andrius Kubilius. Nebijokime įsileisti šviežio oro

Todėl šiandien labai svarbu suvokti, kad Lietuva, o tuo pačiu ir mes, esame  ant naujos darbotvarkės slenksčio, kad sekantis Seimas užbaigs II-jį XXI amžiaus dešimtmetį, kad šiandien Lietuvos visuomenė kvėpuoja kitokiu oru, nei kvėpavo 1990-aisiais.

Keturi metai karo: naktis virš Sirijos1
Danielis Steinvorthas

Pakalbėkime apie Siriją. Pakalbėkime, - net jei kai kuriems tai nebepakenčiama, - apie didžiausią humanitarinę katastrofą po Antrojo pasaulinio karo. Taip Jungtinės Tautos apibūdino karą Sirijoje, ir nė kiek nesutirštino spalvų.

Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? (II)
VGTU Sapere Aude

Vis dažniau mūsų visuomenėje sklando darnios plėtros terminas. Kokia jo tikroji reikšmė? Apie šią sąvoką ir Lietuvoje vykstančius darnios plėtros procesus mintimis dalijasi Lietuvos verslo praktikai.

Patarimai pavasariui: madingos vaikiškos šukuosenos

Šį sezoną  mergaitėms bus itin populiarios etno bei retro stiliaus šukuosenos.  Taip pat galimi įvairūs kasų pynimai: nuo paprasčiausių iki sudėtingų, nuo smulkių iki stambių.

Tradicijos ir papročiai visame pasaulyje: Velykų valgiai

Iki Šv. Velykų likus kiek daugiau nei savaitei, siūlome pasiskaityti apie Velykų valgius ir tradicijas.

Paprastai apie išpažintį. Tiek mažiems, tiek dideliems3
Bernardinai.TV

Kam reikalinga išpažintis? Kodėl man svarbu išpažinti nuodėmes ir gauti atleidimą iš Dievo? Kodėl nuodėmes turiu išsakyti kunigui, o ne tiesiogiai Dievui? Ar tikrai mano siela gali tapti vėl švari?

Portalas vaikodiena.lt – siekiantiems geriau pažinti ugdymo įstaigą, į kurią vesite vaiką

Dvi mamos Rasa ir Krisitina pasakoja, kaip gimė idėja sukurti puslapį, kuriame tėvai rastų visą reikalingą informaciją apie darželius, būrelius ir mokyklėles vaikams vienoje vietoje, sugaišdami kuo mažiau savo brangaus laiko ir skirdami jo daugiau savo vaikams.

Suomijos mokyklose mokomųjų dalykų pamokas keičia mokymas pagal temas1
Lyderių laikas

Jau ne vieną kartą rašyta apie „Suomijos fenomeną“, aukštą šios šalies švietimo sistemos vertinimą tarptautiniuose reitinguose. Šiuo metu Suomijoje imamasi įgyvendinti vieną iš radikaliausių švietimo reformų programų, kuria siekiama atsisakyti tradicinių pamokų „pagal mokymo dalykus“ ir pereiti prie mokymo „pagal temas“.

Šunų ir kačių mylėtojai – kas labiau linkę dominuoti?

Dauguma žmonių save yra linkę lyginti su šunimis arba katėmis ir yra plačiai išplitęs manymas, kad šios dvi žmonių grupės turi skirtingus charakterio bruožus. Psichologai išsikėlė iššūkį nustatyti, ar tikrai šunis ar kates mylintys žmonės tarpusavyje skiriasi kuo nors daugiau nei tuo, kokius gyvūnus mėgsta.

Psichoterapeutė G. Sidorovienė: „Niekas mūsų nepakeis, jei nesame tam pasiruošę“

Pokyčiai – neišvengiama gyvenimo dalis. Tačiau kartais mieliau laukiame, kol pasikeis kiti, pokyčius atidedame. Šis interviu su gydytoja – psichoterapeute G. Sidoroviene apie tai, kaip vyksta pokyčiai, kaip juos pasitinkame.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Būti dula: ištikima sau, atsidavusi kitiems
Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė

Visame pasaulyje kovo 22–28 d. švenčiama Dulų savaitė. „Ką ji reiškia man?“, – svarstau, slaugydama savo sergančius mažylius ir protarpiuose vis prigriebdama kokį darbelį, kad prisidėčiau prie šios šventės minėjimo Lietuvoje. Ką ji reiškia man?

Apie keliones
Leszek Kolakowski

Kodėl mes keliaujame? Kodėl mėgstame keliauti? Atrodytų, tai neišmintingas klausimas, nes kiekvienas žino, kodėl.

„Nuo šiandien“ – paroda, įamžinusi pokyčius ir svajones

Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsispindi merginų, besimokančių bei gyvenančių socializacijos centre ir dalyvusių  projekte „Kūrybinės partnerystės“, pozityvūs pokyčiai, pasiekimai ir ateities svajonės.

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Donata Majauskaitė: „Vasario 16-osios gimnazijoje pamačiau stiprią lietuvių bendruomenę“

Daug išmokau iš savo praktikos vadovės, t. y. gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Birutės Augustanavičiūtės, kuri atsidavusi darbui ir vaikams. Ji man yra sektinas pavyzdys. Mokiausi ir iš vaikų.

Goda Piktytė: „Intelektualusis minties teatras neišnyko, jis tik pasitraukė iš visuotinio dėmesio lauko“

Aktorė Goda Piktytė jau trečius metus vadovauja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) teatrui, taip pat dirba ir su vaidybos studijų programos studentais. Per šį neilgą laiką, VDU teatras iššovė kaip šampano kamštis...

„Teatro dienose“ – jaunųjų režisierių darbai

Kovo 25 – 27 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pirmą kartą vyks renginių ciklas „Teatro dienos“, skirtas tarptautinei teatro dienai.

Mirė Nobelio literatūros premijos laureatas T. Transtroemeris

Būdamas 83 metų amžiaus mirė vienas žymiausių XX a. Švedijos ir pasaulio poetų Nobelio literatūros premijos laureatas Tomas Transtriomeris. 

Tiesiog pasakiau mylimam vyrui: dabar aš rašysiu knygą

Biologijos mokytojos Neringos Vaitkutės knygas skaičiusieji atsiliepia, kad tai literatūra, kurią galima versti į užsienio kalbas. Mat jos originalūs ir įtraukiantys kūriniai vaikams ir paaugliams gali būti įdomūs ir pasauliniu mastu.

Rašymas – tai būdas pasakyti, kaip supranti pasaulį
Eglė Nachajienė

„Skaityti reikia tik gerai parašytas knygas, tokias, kurios per kalbą mokytų skaitytoją mąstyti – kurti asociacijas, matyti potekstes“– sako vaikų rašytoja Eglė Nachajienė.

Paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso finalininkai

Pernai Lietuvoje pirmą kartą paskelbtas paauglių ir jaunimo literatūros konkursas, kuriuo siekta atrasti naujų autorių, atkreipti lietuvių rašytojų dėmesį į jaunesnių skaitytojų grupes, o paauglius skatinti skaityti lietuvių autorių kūrybą.

„Aš esu Livija“ – romanas, prabylantis vienos garsiausių Romos moterų vardu

Karų, gaisrų, intrigų, mūšių dėl valdžios ir meilės kupina senovės Romos istorija atgyja pasakojama Livijos Druzilos lūpomis.