Rugsėjo 1-ąją, naujų mokslo metų pradžią, pasitinkame diskusija apie švietimo sistemą. Andrius Navickas diskutuoja, ar krikščioniška mokykla šiandienos Lietuvoje yra misija įmanoma, tuo tarpu Monika Midverytė OFS kalbina Kretingos Pranciškonų gimnazijos direktorių Alvydą Virbalį OFM. Brolis pranciškonas dalijasi savo mintimis apie gimnazijos prioritetus, naujoves dalykinėje ir sielovados srityje, opiausius iššūkius.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Motinos Teresės kanonizacija – šį sekmadienį per LRT

Rugsėjo 4 d., sekmadienį, 11.20 val. LRT HD kanalu iš Vatikano bus transliuojamos pal. Motinos Teresės iš Kalkutos kanonizacijos šv. Mišios.

Laudato si': „Kam reikalinga galia, kurią prisimins dėl jos negebėjimo veikti, kai buvo būtina“

Negalima nematyti simptomų, liudijančių, jog dėl pokyčių ir degradacijos spartos artėjama prie lūžio taško.

Kai nuodėmė eina pirma4
Virginija Adomonytė

Lyg gyvenčiau šalia gyvenimo. Lyg eičiau ne aš, o mano šešėlis.

Rūpinimosi Kūrinija diena: bendra krikščioniškų Bažnyčių malda3
vatikano radijas

Europos Vyskupų konferencijų taryba, Europos Bažnyčių konferencija ir Europos krikščionių aplinkosaugos tinklas kviečia kartu melstis už Kūriniją ir stiprinti ekumenines pastangas ja rūpinantis.

Pranciškaus ir Baltramiejaus sveikinimai katalikų ir ortodoksų simpoziumui
vatikano radijas

Šiais metais tarpkrikščioniškame simpoziume Graikijoje, vykstančiame XIV kartą, pasirinkta tema „poreikis iš naujo evangelizuoti krikščionių bendruomenes Europoje“.

Asmenybių miestelis

Meno projekto „Asmenybių miestelis/Socialinių pokyčių metas“ metu ant namų sienų vaizduojami vietos gyventojai drauge su pasaulio kultūros, politikos bei visuomenės įžymybėmis.

Kęstutis Marčiulynas-Bo Haengas: „Kiekviena diena yra premjera“1

Kiekviena diena yra premjera. Viskas šiame pasaulyje vyksta natūraliai. Mokymosi procese būtina smalsumo ir užuojautos energija... Tai ir momentas, ir kryptis viename...

Vyskupo Motiejaus Valančiaus dvasios vėliavnešio Algirdo Čėsnos netekus
Virginijus Jocys, Birutė Dargienė

Rugpjūčio 27 dieną į paskutinę žemišką kelionę palydėtas ilgametis Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus Nasrėnuose direktorius, iškilus žemaitis Algirdas Čėsna.

Apie knygas bare11
Kęstas Kirtiklis

Ano šimtmečio antroje pusėje išleista grožinė literatūra dabar jau baruose sugeria alkoholio ir virtuvės kvapus. Neatmesdamas teorinės tikimybės, visgi manau, kad jos čia sėkmingai ir toliau niekas neskaito.

Žemės drebėjimas apgriovė į UNESCO įtrauktą Bagano miestą1

Žemės virpesiai labiausiai buvo juntami centrinėje šalies dalyje, kur yra ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senovinis Bagano miestas.

Pabėgėlių krizė: Sirija ir Jemenas
Karolis Paulavičius

Šiuo metu pasaulyje neišvengiamai gyvenamąją vietą palikę daugiau kaip 65,3 milijono žmonių. 

Laisvės dienos proga23
Ingrida Šimonytė

Tai ką ta sovietų kariuomenė pamiršo susikrauti į savo gruzovikus ir išsivežti? O gal netgi sąmoningai paliko, kad nuolat galėtų virpinti širdis klausimu: „Negi Jums su mumis nebuvo geriau?” Cirkui išvažiavus, keli prasti klounai, deja, bet dar užsiliko. 

Kaunas užsieniečio menininko akimis: miestas, turintis įdomią istoriją, apie kurią nekalbama

Apdovanojimus pelnęs fotografas ir kuratorius Richardas Schofieldas, Lietuvoje gyvenantis nuo 2001 m., į Kauną atvyko 2013 m. rugsėjį.

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymui suėjo penkeri. Ko išmokome?
Karolis Čepas - Mano teisės

Smurtas artimoje aplinkoje – visuomenėje itin paplitusi problema, kurios tikrąjį mastą dėl itin didelio problemos latentiškumo iki šiol sunku apskaičiuoti. 

Lenkai ketina perrašyti Holokausto istoriją
lrt

Jei Lenkija priims įstatymą, kuriuo draudžiama tvirtinti, kad lenkai prisidėjo prie holokausto ir kolaboravo su naciais Antrojo pasaulinio karo metais, tai sukurs situaciją, kai istoriškai patikrinti faktai bus „tikrinami“ dar kartą. 

Rengiantis į mokyklą – pagalba nepasiturinčių šeimų vaikams

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad norintys gauti paramą mokinio reikmenims įsigyti prašymus savivaldybėms gali pateikti iki spalio 5 dienos.

Bruno Forte. Meilės spalvos
Kelionė

Kodėl tuoktis Bažnyčioje yra teisinga ir gražu? Kaip pasiruošti tokiam svarbiam žingsniui? Ko reikia, kad jis taptų didžiausiu gyvenimo turtu? Pabandykime kartu tai apsvarstyti.

Moliūguose – vitaminų lobynas
EkoDiena.lt

Vasara soduose ir daržuose subrandino saulėtuosius moliūgus: tai – tikra vitaminų bomba ir maistas visapusei sveikatai. Atkeliavę pas mus iš Meksikos, jie vis labiau populiarėja ir mūsų šalyje.

Keletas gydytojo patarimų rudeniui: ką daryti, kad vaikai rečiau sirgtų?

Kokiomis ligomis dažniausiai serga ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai, pradėję lankyti kolektyvą, kaip galima tų ligų išvengti? 

Gėlės rugsėjo 1-ajai: keletas idėjų puokštėms2

Mokslo metų pradžios puoktšė, su kuria vaikas ateis į mokyklą rugsėjo 1-ąją, gali būti ir originali, atspindinti jūsų individualumą bei nudžiuginanti mokytoją. Siūlome pasisemti idėjų nuotraukų galerijoje.

Būsimi studentai: Įgytos žinios priklauso tik nuo mūsų pačių

Lietuvos aukštąsias mokyklas pasirinkusieji mokslo metų pradžios laukia su nekantrumu ir viltimis, kad pasirinko teisingą kelią.

„Caritas“ Lietuvoje kviečia pripildyti visų vaikų kuprines

„Carito“ Lietuvoje inicijuota gerų darbų svetainė „Aš čia“ kartu su vaikų dienos centrais visoje Lietuvoje, naujiems mokslo metams priartėjus, kviečia visus geros valios žmones dalyvauti akcijoje „Pripildyk mano kuprinę“.

Rupkus „Camera“ apžvalga: muzikantas tik pradeda savo kūrybinę kelionę!
Irena Dabkienė

Tai žmogus, kurio visur pilna, jį pamatysi vos ne kiekviename muzikiniame renginyje, tai tas žmogus, kuris palaiko visus muzikantus – nuo profesionalų iki „startuolių“.

Dievas užimto žmogaus kasdienybėje
Aistė Karpytė

Ar kada pagalvojote, kad matuojant amžinybe žemėje gyvename tik vieną akimirką? 

Ieškomo gatvės menininko vardas legaliai iškeltas priešais Vilniaus savivaldybę

Naktį ant nenaudojamų vėliavų stiebų Vilniuje iškeltos jūrinės vėliavos, koduojančios specialiai toms vietoms sukurtas žinutes.

Nobelio premijos laureato M. V. Llosos romanas

M. V. Llosa sodriu stiliumi, takia ir vaizdinga kalba, spalvingais, triukšmingais, tipiškais Pietų Amerikos tetulių, dėdžių ir pusseserių melodramatiškų santykių aprašymais į vieną audinį suaudžia tikrąsias žmogiškąsias patirtis ir humorą.

Puiki dovana jaunoms šeimoms – „Šeimos albumas“

Kiekviena šeima turi nepakartojamą istoriją: susitinka du žmonės, atsiranda vaikų, o paskui – vaikaičių. Šiame albume jūsų šeima ir artimiausi žmonės bet kada galės dalytis prisiminimais...

Bandymai šį tą išspausti iš gyvenimo: slaptas H. Gruno dienoraštis

Hendrikui Grynui – 83-eji ir 3 mėnesiai. Nebe pirma jaunystė. Bet jis nenusiteikęs nurašyti savęs ir pasislėpęs už pelargonijų laukti gyvenimo pabaigos.

Dviguba poeto Dainiaus Dirgėlos poezijos knyga1

Poetas rašo įvairiais stiliais ir žanrais, mėgsta paradoksus, tačiau nuolat sustoja prie vienos temos: žmogus laikinas. 

„Nepakeliama tremtis“ – Stefano Zweigo šlovės ir nusivylimo istorija

„Nepakeliama tremtis“ ramiai ir objektyviai pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. Knygos autorius prieš skaitytojus išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.