Šiandienos diskusija – apie Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje didelės sėkmės sulaukusią kino juostą „Dėmesio centre“ (Spotlight), kurioje atskleidžiamas vaikų seksualinio išnaudojimo skandalas Bostone. Viena vertus, kaip teigia Edvardas Condonas, kiekvienas jaučia pyktį ir pasibjaurėjimą, matydamas kunigų įvykdytus išnaudojimo nusikaltimus, kita vertus, jaučiamas bendruomeninis pasipriešinimas žiniasklaidos formuojamoms klišėms apie mylimą Bažnyčią. Pats filmo režisierius Tomas McCarthy sako, kad katalikai neturėtų būti atkalbinėjami žiūrėti jo „Oskarui“ nominuotą filmą.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Popiežius kapucinams: Išpažintis yra tam, kad būtų atleidžiama
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus antradienį aukojo Mišias Vatikano bazilikoje už Mažesniųjų brolių kapucinų ordino vienuolius visame pasaulyje.

Didžioji galimybė
Kun. Mariusz Marszałek, FGM

Gimiau praėjus keliems mėnesiams po to, kai pirmą kartą Bažnyčios istorijoje šv. Petro įpėdiniu buvo išrinktas slavas. Šiandien priklausau Jono Pauliaus II kartai.

Režisierius Danielius diSilva: „Laikas kalbėti apie gailestingumą“

Lankytojai iš viso pasaulio atvyksta pasižiūrėti to, apie ką amerikiečių režisierius sukūrė naujausią savo filmą „Pirmasis Dievo gailestingumo paveikslas. Nežinomo šedevro negirdėta istorija“.

Rašytojas kunigas Kazimieras Pakalniškis – Dėdė Antanazas: 150 metų gimimo jubiliejų pasitinkant
Paulius Vaniuchinas

Kazimieras Pakalniškis, dar žinomas Dėdės Antanazo slapyvardžiu, buvo neeilinė asmenybė.

Vaizdo homilija. Nutilti, įsiklausyti, apmąstyti ir veikti13
Kun. Kęstutis Dvareckas

Šio sekmadienio Evangelija pasakoja epizodą, kai Simonas su draugais žvejais kiaurą naktį nieko nepagavo, bet pasitikėdami Jėzumi dar kartą užmetė tinklus ir pagavo tiek, kad valtis kone skendo.

Skulptūrėlės iš pieštuko šerdelių

Nuotraukose matome Taivano menininko Chien-chu Lee skulptūrėles, pagamintas iš pieštuko šerdelių. Menininkas yra inžinierius, kuris laisvu laiku drožinėja iš pieštukų šerdelių.

Aušra Pukelytė: „Paauglystės laikotarpis ypač svarbus mano kūrybai“

Praėjusį pavasarį Valstybinis jaunimo teatras žiūrovams pristatė spektaklį „Teritorija“, skirtą paaugliams ir jų tėvams.

Marina Abramović. Menas iš pasitikėjimo, pažeidžiamumo ir santykio

Performansas – tai psichologinis ir fizinis konstruktas, kurį menininkas atlieka tam tikroje vietoje ir tam tikru laiku priešais auditoriją, kad sukurtų energetinį dialogą.

Losaro proga – šilčiausi linkėjimai tibetiečiams iš Vilniaus1

Vasario 7 dieną Užupyje, Tibeto skvere, vyko tibetiečių Naujųjų metų šventės – Losaro šventimas. Pagal tibetiečių kalendorių, vasario 9 d. prasidės 2143-ieji, ugninės Beždžionės, metai. 

Karo metų vandens lelijos: C. Monet gyvenimo sodai

Monumentaliosios Monet vandens sodą vaizduojančios drobės, tapytos paskutinį menininko gyvenimo dešimtmetį (1914–1926), yra ryškiausia jo aistros sodininkystei ir meno simbiozė.

Ukraina: remti, tik kai nusipelno2
Vykintas Pugačiauskas - lrt

Aivaro Abromavičiaus pareiškimas apie atsistatydinimą iš Ukrainos ekonomikos ministro posto ne šiaip sukėlė politinę audrą ir vyriausybės krizę.

Lietuvos populiacijos nykimo tempai nemažėja1
Vlada Stankūnienė

Demografinės informacijos viešojoje erdvėje tikrai netrūksta. Lietuvos demografinius procesus aptaria šios srities profesionalai, atstovaujantys viešajam interesui asmenys, sprendimus priimantys politikai.

Kas garsiau rėkia: alkoholio pramonė ar blaivininkai?
Juozas Dapšauskas

Tik klausimas, kas pagal žodžio reikšmę didesni rėksniai? Iš lotynų kalbos išvertus žodį reklama (lot. reclamo, prancūzų reclame) reiškia – rėkiu.

„Pilies šešėlyje“. Pilis: medžiaga ir forma

„Naujasis Židinys-Aidai“ išleido Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto istoriko Vytauto Volungevičiaus monografiją „Pilies šešėlyje.

Melo simfonijos muzikantai2
Sergejus Kanovičius

R. Vanagaitės knyga iškėlė dar kelis nemalonius reiškinius. Nors ji lyg ir kalba apie aukas ir budelius, nei vieni, nei kiti daugumos tų, kurie tą knygą komentuoja ar aptarinėja – nedomina.

„Vakaro žvaigždelė“ Užgavėnėms kviečia pasiklausyti pasakos apie Morę
Vakaro žvaigždelė

Žurnaliukas „Vakaro žvaigždelė“ minint Užgavėnes siūlo vaikams ir jų tėveliams pasiklausyti pasakos apie MORĘ – vieną svarbiausių šios šventės simbolių.

4 blynų receptai Užgavėnėms

Blynai. Vien nuo šio žodžio paminėjimo daugeliui žmonių sužimba akys. Šis patiekalas yra komfortiško maisto sinonimas, nesvarbu ar juos valgysite jaukiai ryte įsispyrę į šlepetes, ar mėgausitės jais vakarieniaudami su klegančiais draugais...

Kaip baigiantis žiemai nusipirkti kokybiškų bulvių ir kaip jas laikyti
lrt

Artėjant pavasariui, pamažu baigiasi ramybės periodas ir bulvės, kaip ir gyvas sutvėrimas, lyg pradeda busti, tad, norint nusipirkti kokybiškų bulvių, parduotuvėje teks sugaišti daugiau laiko.

Naudingi patarimai planuojantiems pertvarkas paauglio kambaryje

Įrengiant paauglio kambarį reikia atsižvelgti į keletą aspektų, kurie padės jo asmeninėje erdvėje sukurti jaukią aplinką.

10 dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis čiužinį

 Tinkamas lovos čiužinys turi pats prisitaikyti prie kūno, o ne atvirkščiai. Tačiau išsirinkti gėrą čiužinį nėra lengva užduotis – reikėtų žinoti bent pagrindines savybes, kuriomis verta vadovautis, kad išsirinktum tikrai patogų čiužinį.

Arnis Aleinikovas: Svarbiausia – tikėti savimi ir vadovautis širdimi
Julija Božičko

Studentas, būsimas aktorius, gyvenimą mylintis Arnis Aleinikovas dalijasi savo mintimis ir išgyvenimais.

„Scanorama Shortcut“ pristato nemokamą vaizdo seminarų ciklą

„Scanorama Shortcut“ pristato nemokamą vaizdo seminarų ciklą, sukurtą iš praėjusią vasarą vykusių kūrybinių dirbtuvių.

Kauno arkivyskupija ragina kitaip sutikti Valentino dieną
Indrė Daukšaitė

Jau devintus metus iš eilės Kauno arkivyskupija kviečia Valentino dieną švęsti jų organizuojamame renginyje-koncerte „Valentino diena KITAIP“.

Studijos – atradimų ir iššūkių metas
Roma Jusienė - VU naujienos

Ką reiškia pirmieji studijų metai, kaip juos sutinkame ir ką pasitelkiame į pagalbą įveikdami iššūkius?

Viskas, ką reikia žinoti apie „Renkuosi mokyti!“

Jau vyksta 2016 m. atranka į programos „Renkuosi mokyti!“ mokytojus – galbūt tai kvietimas Tau? Priimk iššūkį – tapk pokyčiu mokykloje!

Naujas „Šilko rūmų“ autoriaus detektyvas – „Moriartis“

Šerloko Holmso pasaulis, pasitraukus garsiajam sekliui, nedingo. Žaidimas su mirtimi tęsiasi!

Nesumeluoti sovietų kario atsiminimai „Karas viską nurašys“

L. Rabičevas, pirmiausia būdamas sąžiningas sau, pasakoja nieko neslėpdamas ir nepagražindamas tiesos. „Jeigu to neparašysiu, niekas to ir nesužinos...“

Ten, kur traška žvaigždės ir gydo žuvys
Gabrielė Dambrauskaitė

Išmintis ir gyvenimo filosofija yra tvirčiausias šios literatūros, tikriausiai skirtos vyresniojo amžiaus vaikams, pagrindas. Tačiau rašytojas autorystės sau lyg ir neprisiima, tyliai šnabžda, jog visa tai, ką apie gyvenimą žino, jam pasufleravo vaikai...

D. Gintalo „Adatos“ – sklidinos poezijos opijaus

Poezija turi išmušti žemę iš po kojų – kitu atveju ji pasmerkta būti balastu, fonu. „Adatos“ primygtinai bloškia nesvarumo link: duria – aštrios ir smigios...

Ramūnas Karbauskis: „Visos problemos prasideda nuo to, kad mūsų vaikai nenori skaityti“27

kai vaikai gimsta, jie visada gimsta šventi, be jokių problemų. Ką į juos sudėsi, tą ir gausi. Niekada nevėlu, suprantant savo klaidą šiandien, taisyti ją rytoj...