Šiandienos dialoge Izraelio rašytojas Amosas Ozas teigia, kad galėtų pretenduoti į Nobelio taikos premiją, jei tik dukart per dieną sugebėtų priversti kiekvieną fanatiką išgerti po tabletę smalsumo ir humoro. Tuo tarpu neseniai miręs prancūzų filosofas Andre Glucksmannas viename savo interviu yra sakęs, kad už siaubingiausių mūsų amžiaus ekstremistinių ideologijų, tebūnie tai islamizmas, nacizmas ar komunizmas, visada slypi nihilizmas. Tad šiandien diskutuojame apie fanatizmą ir priešnuodžius jam.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Popiežius Pranciškus CAR: taika nėra pasirašytas dokumentas, bet kasdienis darbas
vatikano radijas

Taika yra kuriama kasdien. Taika yra tarsi amatininko darbas, kuris daromas savo rankomis, savo gyvenimu. 

Gruodžio 8 d. Vilniuje skambės „Oratorija apie šv. Pranciškų“

Gruodžio 8 d. 19 val. Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo šventės bei Jubiliejinių Gailestingumo metų pradžios dieną Vilniaus Bernardinų bažnyčioje skambės „Oratorija apie šv. Pranciškų“.

Neišvengiamas susitikimas
Kun. Vytenis Vaškelis

Kosminiai kataklizmai, eschatologinė laikų pabaiga ir Žmogaus Sūnaus atėjimas – neišvengiami dalykai.

Lietuvos vyskupų laiškas: „Atsiverkime Gailestingumo jubiliejaus malonei“

Viešpats netikėčiausiais ir paprasčiausiais būdais prašosi būti įleistas į mūsų visų kasdienybę – gyvenimą. Kokią skambučio melodiją per popiežių Pranciškų Jis parenka mums 2015 – 2016 metais?

Advento alternatyva skubos kultūrai
Andrius Navickas

Viskas prasideda nuo mažų dalykų – nuo nedidelio meilės darbo, nuo skambučio bičiuliui, kuriam vis neatrasdavote laiko, nuo nedrąsaus „atsiprašau“.

Meškio ir Bronislavos Dzūkija
Virginijus Kinčinaitis

Ką tik leidykla „Vaga“ išleido žinomo fotomenininko Algimanto Aleksandravičiaus albumą „Dzūkija – išskaicyta iš dzievulio drabnų raštų...“ Ar tai turėtų mus stebinti? Jokiu būdu. Šito galima buvo tikėtis, maža to, tai turėjo įvykti.

Eldaras Riazanovas. Apie cenzūrą ir sielą

Turėčiau pasakyti, kad gero laiko nebuvo niekada. Anksčiau buvo ideologinių kliūčių, komunistinės dogmos, su kuriomis reikėdavo taikstytis, o dabar – finansiniai sunkumai, kuriuos kartais įveikti kur kas sudėtingiau nei ideologinius

Albina Saladūnaitė: Beveik visą gyvenimą dirbu bibliotekoje
Vaiva Lanskoronskytė

Net ir ateinant į biblioteką naujosioms technologijoms, vis tiek išlieka bibliotekininko ryšys su skaitytoju, diskusija, pagalba atsirinkti gausoje.

Davidas Gilmouras: „Kalbos apie praeitį man kelia nuobodulį“

Daug metų nebuvau pasirodęs scenoje ir jaučiuosi tikrai senas – taip ir yra, kitamet man sukaks septyniasdešimt metų. Jei tektų rinktis tarp karjeros ir asmeninio gyvenimo, rinkčiausi pastarąjį...

Ko režisieriai nepasako filmuose? Pokalbis su režisieriumi Vytautu Balsiu

Kinas ir teatras turi daug panašumų, tačiau išraiškos priemonės visiškai skirtingos. Panašumas yra režisūrinis pasakojimas, dramaturgijos suvokimas ir perteikimas. Tai primena gero anekdoto papasakojimą.

Alkoholio kontrolė „lietuviškai“
Aurelijus Veryga

Dabar jau galima labai aiškiai matyti alkoholio pramonės ir politikų simbiozės schemas ir veiklos būdus. Vienas tokių būdų yra prisidengiant gerais norais ir „kompleksinėmis priemonėmis“ naikinti dar nespėjusius įsigalioti sprendimus.

S. Skvernelis: nereikėtų Seimo tapatinti su jo pirmininke
lrt

Tačiau kaip S. Skvernelis planuoja palaikyti ryšius su jį kritikavusiomis prezidente Dalia Grybauskaite ir Seimo vadove Loreta Graužiniene?

Reda Sirgedienė. Šeimos gerovė – priešnuodis prekybai žmonėmis
Monika Midverytė OFS

Pakankamų pajamų turintis žmogus rečiau pateks į prekybos žmonėmis pinkles nei tas, kuris nuolatos stokoja pinigų, neturi išsilavinimo, neranda darbo. Be abejo, šios problemos šaknys yra socialinėje situacijoje.

Perku įstatymo pataisą
Nijolė Goštautaitė-Midttun

Šįkart prekybą alkoholiu į degalines grąžinti siekia LR Seimo Sveikatos komitetas (SRK) bei parašų po šia žalinga įstatymo pataisa neatsiėmę LR Seimo nariai. 

Filme apie KGB – istorinis tardytojo ir disidento susitikimas

Sausio 8 d. Lietuvos kino teatruose pasirodys naujas italų ir lietuvių režisierių darbas „Aš už tave pakalbėsiu“, kuriame pirmą kartą disidentų ir KGB darbuotojų lūpomis pasakojama paskutinio sovietinio dešimtmečio KGB istorija Lietuvoje.

Keletas praktiškų kalėdinių dovanų idėjų

Dovanos, kurios būtų ne tik šiltos, prasmingos, bet ir praktiškos – patraukliausios daugeliui. Siūlome kelias idėjas, kurios pareikalaus nedaug laiko, tačiau pradžiugins ir papuoš kiekvienus namus.

Ar grįšime į laikus iki antibiotikų atradimo?
Jurga Žiugždienė

Visuotinai antibiotikai medicinoje buvo pradėti naudoti po Antrojo pasaulinio karo. Taigi realiai antibiotikų era dar trumpesnė ir, panašu, kad ji eina į pabaigą. Gali nutikti taip, kad teks vėl sugrįžti į laikus prieš 1928-uosius. Ar įmanoma tam užkirsti kelią?

Aukoti kviečia paramos akcija „Pasidalink Kalėdų dvasia su pačiais mažiausiais“

VšĮ „Gera augti tėvynėje“ kviečia visus geros valios žmones padėti sukurti stebuklą sutrikusio vystymosi kūdikių namuose augantiems vaikams. 

Kuo kvėpuojame savo namuose
lrt

Baltijos aplinkos forumo Latvijoje atliktas tyrimas atskleidžia, kad namuose dažnai kvėpuojame kancerogeninių ir alergizuojančių medžiagų prisotintu oru.

Pasitikint vienam kitu: katalikų poros diskutuoja apie NŠP realybę
Artuma

Žurnale „Artuma" buvo publikuotas straipsnis, kuriame pateikti katalikų sutuoktinių, naudojančių NŠP, liudijimai apie jų patiriamus sunkumus ir iššūkius. Tekstas sukėlė audringas ir prieštaringas skaitytojų reakcijas.

Gruodžio mėnesio renginiai jaunimui

Gal nuveikiam ką nors įdomaus? Gruodis dovanoja visą puokštę įdomių diskusijų, seminarų, mokymų, jaukių poezijos, teatro ir muzikos pripildytų vakarų jaunimui. Žvilgtelk, kur gali praleisti ilgus ir tamsius žiemos vakarus.

„Creative Shock‘15“ – vienijančios idėjos ir įkvepiantys pranešėjai

Gruodžio 5 dieną vyks atvira konferencija, kurios metu bus dalinamasi idėjomis apie socialinį verslą. Konferencijos tikslas – supažindinti aktyvius jaunuolius su socialinio verslo modeliu bei privalumais ir iššūkiais sprendžiant socialines problemas.

Kultūros ministerija skyrė Metų debiuto ir Jaunojo menininko premijas

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu paskirtos Metų debiuto ir Jaunojo menininko premijos.

„Mokslo sriuba“: kada kasime sąvartynus?

Po Didžiojo sprogimo visatoje susidarė tik trys cheminiai elementai. Vandenilis, helis ir litis. Daugiau cheminių elementų nebuvo. O mes juos nešame į konteinerį. 

Popiežius ir Ugandos jaunuoliai: kovokite, paverskite blogą geru, melskitės!
vatikano radijas

Šeštadienio popietę popiežius susitiko su Ugandos jaunimu erdvioje Kololo aikštėje, buvusiame oro uoste, Kampalos pakraštyje. „Omukama Mulungi – Dievas yra geras!“, - pasisveikino Pranciškus.

„Rudnosiuko istorijos 2” – didžiai išmintingų samprotavimų rinktinė

Antrojoje knygoje, skirtoje paaugliams ir suaugusiems, pasakojama apie naujausių laikų Rudnosiukiškes, jau po pasaulio pabaigos, kai viskas grįžo į naujas, bet ir vėl ganėtinai absurdiško gyvenimo vėžes.

R. Granausko „Baltas liūdesio balandis“ – 1000-oji knyga

Minėdama 25-uosius veiklos metus Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla išleido savo 1000-ąją knygą. Tai – Romualdo Granausko knyga „Baltas liūdesio balandis“.

Kam burtai lems skaityti Knygą, o kam − tik knygą?
Ieva Emilija Rozenbergaitė

Neabejotinai viena pagrindinių žemo skaitymo lygio priežasčių yra skaitymo praktikos neturėjimas nuo mažens. Daugybė vaikų auga terpėje, kurioje knygos turi labai mažą reikšmę ar iš viso jos neturi. 

Viešąjį šalies kultūrinį gyvenimą judins „Slinktys“

Literatūrinių renginių, koncertų organizavimas, susitikimai su rašytojais ir muzikantais yra kertinis asociacijos veiklos akmuo.

J. Mackiewicziaus romanas „Nereikia garsiai kalbėti“

Romanas išleistas 1969 m. Paryžiuje, – svarbiausias J. Mackiewicziaus kūrinys, kuriame pasakojama apie Vilnijos gyvenimą vokiečių okupacijos metais.