Nors Lietuvoje atrodo ganėtinai ramu, pasaulis sujudęs. Mokslininkai apskaičiavo, kad, norint išvengti katastrofiškų klimato kaitos padarinių, reikia palikti po žeme net du trečdalius žinomų iškastinio kuro telkinių. Nesulaukę ryžtingų politikų sprendimų, veiksmų ėmėsi patys žmonės. Pilietinės kampanijos skatina fondus ir privatininkus atsiimti investicijas iš iškastinio kuro gavybos įmonių ir taip išreikšti savo vertybinę poziciją. Tad ar naftos era jau baigėsi?

Monika MidverytėMonika Midverytė
Popiežius pasveikino oratorionus šv. Pilypo Neri jubiliejaus proga
vatikano radijas

Popiežius pacitavo žinomus paskutiniuosius Pilypo Neri žodžius, ištartus mirties akivaizdoje: „Kas ieško kito nei Kristaus, nežino, ko nori; kas ieško kito nei Kristaus, nežino, ko prašo“.

Generalinėje kapituloje dalyvaujantys pranciškonai susitiko su popiežiumi
vatikano radijas

Jūsų vienuoliškoji šeima, – sakė popiežius, – yra pašaukta išreikšti konkrečią brolystę, atkurdama didesnį pasitikėjimą tarpasmeniniuose santykiuose, kad pasaulis į jus žiūrėdamas matytų, kaip Kristaus meilė gydo žaizdas ir vienija.

Romos Mišių istorija. Reformacija1

Šis etapas, pasak istoriko Augusto Franceno, taip radikaliai koregavo Bažnyčios istoriją, kad nuo jo turime pradėti naujuosius Bažnyčios laikus.

V. Ališauskas: net gilioje senatvėje V. Aliulis turėjo daugybę darbų
lrt

Net būdamas garbingo amžiaus kunigas Vaclovas Aliulis skundėsi, kad turi tiek daug darbų, jog kai kurių tenka atsisakyti. Taip jį prisimena kultūros istorikas Vytautas Ališauskas.

Vaclovas Aliulis: „Dėkui ir atleisk!“4

Atsisveikindami su Katalikų Bažnyčiai ir visai Lietuvos visuomenei nepaprastai daug nusipelniusiu žmogumi, kviečiame prisiminti jo žodžius, pasakytus 2014 m. liepos 12 d. švenčiant kunigystės 70 metų sukaktį.

Filosofas Arnis Ritupas: „Filosofinių tekstų vertimas man prilygsta mistinei patirčiai“1

Lietuvoje lankėsi latvių filosofas, leidėjas ir vertėjas Arnis Ritupas, Vilniaus universitete jis skaitė paskaitas apie Rene Descartes’o vertimo ypatumus...

Tarptautiniame Thomo Manno festivalyje – apie moralinius pasirinkimus karo akivaizdoje ir ne tik
Vasilijus Safronovas

Liepos 11–18 dienomis į Nidą kvies jau 19-asis iš eilės tarptautinis Thomo Manno festivalis „Sąžinės proveržis“.

Vilniuje – Rimaldo Vikšraičio personalinė fotografijų paroda

Nors naujausi Rimaldo Vikšraičio darbai skiriasi nuo žinomiausių ciklų, žiūrovas vis dėlto verčiamas būti vojeristu, stebinčiu ne visada patrauklią, o kartais ir šokiruojančią realybę.

Josifas Brodskis. Paskaita, gavus Nobelio premiją

1987 m. poetui Josifui Brodskiui „už visapusišką autorystę, alsuojančią minties aiškumu ir poetiniu intensyvumu“, buvo paskirta Nobelio literatūros premija.

Po Pa ir Sekminės
Mažoji studija

Taigi pabaigos sakiny sverdamas, kuris „Poezijos pavasario“ maršrutas man reikšmingesnis – į Paryžių ar Dieveniškes – vienareikšmiškai renkuosi Dieveniškes.

Indijos lyderis N. Modi – demokratijos vėliavnešys Azijoje
Teodoras Žukas

Pagal Global Democracy Ranking, Indija yra vertinama kaip vidutinė demokratija. Tačiau tarp progresuojančių demokratijų Indija yra viena iš lyderiaujančių valstybių.

Andrzejus Duda – nuo skauto iki prezidento2

Naujasis Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda yra jaunas, protingas, energingas ir palyginti nežinomas. Tačiau jis turi puikiai žinomą rėmėją – konservatyvios partijos „Teisė ir teisingumas“ lyderį Jaroslawą Kaczynskį, rašo „Deutsche Welle“.

A. Radczenko knygos pristatymas Lenkų diskusijų klube: Lietuvos lenkų kultūros (r)evoliucija tęsiasi
Mariusz Antonowicz - Naujasis židinys

Gegužės 22-osios vakarą Lenkų kultūros namuose Lenkų diskusijų klubas suorganizavo savo nario Aleksandro Radczenko knygos „Saulės šešėlis“ pristatymą.

Juozas Girnius: lietuviai - pavojingo charakterio tauta

Dviem simboliais liudija lietuvių tauta savo dvasinį charakterį – Rūpintojėliu ir Vytimi.

Elena Bradūnaitė-Aglinskienė: „Lietuvybės daigai mane praturtino“
Rosita Garškaitė - Kelionė

Pasak E. Bradūnaitės-Aglinskienės, Havajuose – graži, vešli gamta, tačiau kultūros požiūriu – dykuma, o Lietuvoje reikia „persiplėšti“, kad spėtum viską, kas domina, aplankyti.

Gerti kavą ar ne?1

Kavą geria tikrai daug žmonių, tačiau neretam, matyt, kyla klausimas – naudinga gerti kavą ar ne? Pabandykime patyrinėti ir suskirstyti motyvus į „už“ ir „prieš“.

Ar norėsite tokio vaiko?
Gitta List

Vokiečių žurnalistė ir keturių suaugusių vaikų, kurių vienas turi Dauno sindromą, motina Gitta List svarsto, su kokiais iššūkiais, etinėmis dilemomis ir sykiu visuomenės spaudimu šiandien, vis didėjant prenatalinės diagnostikos galimybėms, susiduria neįgalaus vaikos besilaukiantys motinos ir tėvai.

Rekonstravusi namus „Betzatos“ bendruomenė priims gyventi 10 protinę negalią turinčių žmonių

Visi, pagyvenę „Arkos“ bendruomenėje ir ilgiau pabendravę su žmonėmis, turinčiais protinę negalią, vieningai liudija, kad kartais sunku pasakyti, kurie iš mūsų yra neįgalesni.

Tobulo saldumo akimirka: Aušros aguonų pyragas
Kelionė

Skanaudama tobulo aguoninio vakar Aušros pagaminto pyrago, bandau jums pristatyti šį visiškai paprastą receptą, padėsiantį pasigaminti burnoje tirpstantį pyragą.

Pirmi vaiko gyvenimo metai: nuo ko priklauso sveikata ir charakteris?

Deja, bet vaikų poliklinikoje apie kūdikio sveikatą paprastai pasakoma ne viskas. Fiksuojamas vaiko ūgis ir svoris, klausiama, ką vaikas valgo, ar moka ropoti ir atsistoti, bet nė žodžiu neužsimenama, tarkim, apie kūdikio pojūčių ugdymą ar tonuso poveikį.

Medikė: norint išvengti ligų, profilaktiškai verta atlikti ne tik bendrąjį kraujo tyrimą
lrt

Dažniausiai skiriamas bendrasis kraujo tyrimas yra išsamus, tačiau jis neparodo visko, kas vyksta žmogaus organizme. Dabar į sąrašus, įtraukta daugiau nemokamų tyrimų, tačiau už kai kuriuos, norint užbėgti ligai už akių, verta susimokėti patiems.

Juoko terapija? – Taip!

N. Cousinsas nebegalėjo judėti ir jautė nuolatinį skausmą, tačiau nenuleido rankų. Jis į savo gydymosi programą įtraukė pozityvią pasaulėžiūrą, meilę, tikėjimą, viltį ir juoką. 10 minučių juoko jam suteikdavo dvi valandas beskausmio miego.

Annette Goodheart: „Galima juoktis ir sergant vėžiu“

Anette Goodheart galima vadinti juoko terapijos pradininke. Atisdūrusi ant gyvenimo bedugnės krašto ji nusprendė ne jį užbaigti, bet pradėti juoktis. Tapusi psichologe ir juoko terapeute ji ne tik išsigelbėjo pati, bet ir padėjo daugybei žmonių.

Juokas – būtiniausias vaistas jūsų vaistinėlėje

Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo juoką? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be juoko gyvenimas nykus ir beprasmis.

Kalifornijoje likviduojami sprogusio naftotiekio padariniai1

Sprogus požeminiam naftos vamzdžiui, į Ramųjį vandenyną išsiliejo apie 80 tūkst. litrų naftos, kuri užliejo Refugio valstybinį paplūdimį, 50 km į šiaurę nuo Santa Barbaros, Kalifornijoje.

Kaip nuraminti nervus... per egzaminus?

Egzaminų neišvengsi, toks jau tas gyvenimas – taip pasakytų daugelis mūsų. Gal ir teisybė, bet nervinimąsi pažaboti tikrai galima.

Prasideda 4D spausdintuvų amžius

„Sveiki atvykę į 4D spausdintuvų amžių!“ – skelbia portalas „Techcrunch“, kalbėdamas apie inžinierių iš Volongongo universiteto, esančio Australijoje, sukurtą 4D spausdintuvą.

Kauno numerologija
Grytė Kuliešiūtė

Gyvenu apsupta devynių mane saugančių fortų. Kiekvienas jų alsuoja. Ypač gerai tai girdėti naktį, kai sutemsta ir gatvėse nutyla triukšmas. Kažkoks magiškas visų devynių alsavimas apsupa miestą. 

Remigijus Jašinskas. Eilėraščiai

Į tradicinį klausimą „Kodėl rašai?“ atsakau taip: „Rašau, nes viduje kažkas liepia, kažkas vis užvaldydamas mano ranką stveria tušinuką ir pradeda rašyt.

Mykolas Zvėga. „Įdomiau nežinoti, kas laukia rytoj...“

Mykolas Zvėga – jaunas keliautojas, spėjęs išmaišyti jau ne vieną planetos žemyną. Jo gimtinė – Vilnius, bet namai – ištisas pasaulis.

Romane „Trapi pusiausvyra“ – Indijos kilnybė ir žiaurumas

Keturių žmonių likimo gijos susipina ir vėl išsiskiria. Atsitraukti neįmanoma. Nes gėrio ir blogio pusiausvyra tokia trapi, kad gali sutrikti nuo menkiausio kvėptelėjimo…

Josifas Brodskis: „Jei turi ryžto rašyti, turėk drąsos ir atsakyti“

Tai vienas pirmųjų poeto Josifo Brodskio, priverstinai emigravusio iš Sovietų Sąjungos į Vakarus, interviu 1972 m. paskelbtas žurnale „Index on Censorship“. 

Bičiuliai apie Josifą Brodskį

Apie pažintį atsiminimais dalijosi Elė ir Audronis Katiliai, kurių namuose svečiuodavosi J. Brodskis, iš Vokietijos kalbėjo poetas Tomas Venclova. Pateikiame keletą amžininkų atsiminimų, pamąstymų, pokalbių fragmentų apie J. Brodskį.

„Močiutės plėšikės“ ir „Žiurkainio“ autorius mokykloje bijojo... virėjos

Interviu bbc.co.uk Davidas Walliamsas pasakoja apie savo skaitymo įpročius, atskleidžia, kokiu personažu norėtų būti ir kokį galėtų įsimylėti.  

Knygos padaužoms, arba Ką skaityti, jei nemėgsti skaityti
Benas Bėrantas

Tokių knygų kaip „Didysis Neitas“ neatsiejama dalis yra komiksai. Be galimybės kur kas geriau perteikti komiškas situacijas, jie taip pat padeda lengviau suvokti tekstą, suteikia knygai daugiasluoksniškumo.