Spalio 4 d. prasideda antroji Vyskupų sinodo dalis, kurios metu ketinama aptarti šeimos pašaukimą ir misiją Bažnyčioje bei pasaulyje. Susitikime dalyvauja ne tik vyskupai iš viso pasaulio, bet ir apie 50 stebėtojų, įvairių sričių ekspertų, tarp jų ir 18 sutuoktinių porų. Lietuvai šiemet atstovaus kardinolas Audrys Juozas Bačkis, kuris dalijasi mintimis apie Bažnyčios pastangas labiau priartėti prie šeimos. Savo ruožtu ilgametė šeimų krizių ekspertė ir sielovadininkė Elvyra Kučinskaitė atkreipia dėmesį į svarbiausius sunkumus patiriančių šeimų poreikius.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Rolandas Taučius OFM: „Noriu statyti gailestingumo tiltus per klausyklą“3

Kunigystės šventimų proga pranciškonas Rolandas Taučius dalijasi apie savo pašaukimo kelionę.

Išlikti šeimoje1
Kun. Vytenis Vaškelis

Melsimės už šio Sinodą darbą, kad sutartinai priimti vyskupų sprendimai taptų nauju Šventosios Dvasios palaiminimu tėvams ir jų vaikams...

Kodėl ir kokio vienuolio Thomo Mertono vis dar ieškome?
Augustė Žičkytė - Šiaurės Atėnai

Šiemet lietuvių kalba pasirodęs vieno žymiausių XX a. trapistų vienuolių, rašytojo Thomo Mertono (1915–1968) dienoraštis „Jonos ženklas“ nejučia privertė prisiminti kiek senesnį įvykį – 2012-ųjų Vilniaus knygų festivalį, kuriame pristatyta tuomet naujausia jo knyga lietuvių kalba – autobiografija „Septynaukštis kalnas“.

Arkivysk. G. Grušas kviečia bendram darbui, kad vis daugiau žmonių atrastų Vilnių, kaip Gailestingumo miestą1

„Vilnius, kad atliktų savo pareigą ir misiją, turi būti pasiruošęs priimti daug piligrimų. Kviečiu visus bendram darbui, kad galėtume priimti miesto svečius ir jiems suteikti galimybę pamatyti tą turtą, kuris 50 metų buvo paslėptas“.

Susitikimų ciklas „Gyvenimas Gailestingumo kelyje – pažinti, skelbti, priimti“

Gailestingumo istorija yra Vilniaus istorijos dalis, tačiau svarbi visam pasauliui ir visai krikščionių Bažnyčiai. Vilniečiams tai didžiulė dovana ir kartu įpareigojimas pažinti savo miestą, liudyti Dievo gailestingumą ir priimti tuos, kurie atvyksta jo ieškodami.

Viename iš M. K. Čiurlionio renginių - krikščioniška mecenatystė

Spalio 4 d., sekmadienį Valdovų rūmuose nuskambės vienas M. K. Čiurlionio festivalio renginių  Vivere Bonum Faciendo – Gyventi darant gera“. Visos lėšos surinktos už parduotus bilietus bus skirtos socialiai remtinoms šeimoms ir globos namų auklėtiniams

Literatūros tyrinėtojai ir rašytojai V. Daujotytei – 70 metų1
lrt

Tai, kad pasikeitus valdymo santvarkai kai kurie rašytojai buvo pradėti vertinti visai kitaip, yra neišvengiama. Taip, minėdama 70-metį, sako literatūros tyrinėtoja, rašytoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

A. Mamontovo „Degančios akys“ prieinamos ir internete2

Dainininkas Andrius Mamontovas pristato dainos „Ar prisimeni mane“ vaizdo klipą iš ką tik pasirodžiusio albumo „Degančios akys“, o patį albumą nemokamai siūlo atsiųsti internete.

Vaizde yra palmių
Benigna Kasparavičiūtė - Literatūra ir menas

Aurio Radzevičiaus paroda „Nežinomas autorius. Tapybos objektai procese“ vyko rugpjūčio 13–rugsėjo 13 d. Kauno paveikslų galerijoje.

Prof. Arūnas Sverdiolas: „Mano stichija – perrašymas“1
Rosita Garškaitė - Kelionė

Su sovietmečiu augusiu ir brendusiu žmogumi Arūnu Sverdiolu (g. 1949 m.) – apie to laiko kompromisus. Su filosofu apie tai, kad visa filosofija – kultūros. Su nepasotinamu skaitytoju apie tų pačių knygų atsivertimą keletą kartų. 

Darbas su negalią turinčiu žmogumi – nuolatinis augimas ir galimybės
Viktorija Steniulytė

Žmogus – toks sutvėrimas, kuriam reikia veiklos. Kad ir kaip susiklostytų gyvenimas, veikla, darbas padeda žmogui kilti aukštyn, eiti pirmyn, skatina tobulėti. 

Ne tūkstantis pabėgėlių yra didžiausia Lietuvos problema3
Linas Kojala - lrt

Lietuvoje laikas nuo laiko atsiranda problema, kuri dalies visuomenės yra greitai paverčiama valstybės ir tautos egzistenciniu klausimu.

Vladimir Banel: „Pareigūnas neturi uždirbti kaip kasininkas“6
Monika Midverytė OFS

V. Banel pabrėžia, jog manyti, kad pasitikėjimas policija augs, kai jaunas pareigūnas, pasienietis ar ugniagesys gelbėtojas uždirba 370 eurų į rankas, yra ne tik naivu, bet ir mažų mažiausiai neatsakinga.

Ž. Pavilionis: „Siekis puoselėti žmogaus orumą turi tapti politikos pamatu“2
Andrius Navickas,Donatas Puslys

Žygimantas Pavilionis penkerius metus darbavosi Lietuvos ambasadoriumi JAV. Tad natūralu, kad mūsų kalba jau nuo pat pradžių pasuko prie lyginamosios JAV ir Lietuvos politinio ir visuomeninio gyvenimo analizės. 

Dvi konstitucijos3
Dalius Stancikas

Lietuvoje  jau kuris laikas egzistuoja dvi konstitucijos: viena tikroji, priimta Tautos, bet Konstitucinio Teismo ir kai kurių politikų stūmiama į gyvenimo užribį, ir kita konstitucija – sąlyginai vadinkim ją valdžios.

„Šeima – bendrystės sodas“. Norėjosi pabėgti ir rėkti, tačiau ko nepadarysi dėl mylimos merginos...

Šįkart skaitytojams siūlome pokalbį su dar viena „Pažink save“ šeima — arklių ir visos gamtos mylėtoja, o pastaruoju metu vaikų augintoja Vilija (28 m.) ir informatiku, kompiuterinių žaidimų mėgėju Evaldu (27 m.) Plečkaičiais.

Tik laiminga šeima gali ugdyti laimingą vaiką...
Zita Žalaitė

Mokant savo pavyzdžiu, savo gyvenimu, spinduliuojant gėrį, laimę, džiaugsmą. Kartu su šeimomis „savaime“ ugdome pozityviai nusiteikusius vaikus, kurie šiandien gal nėra visai tokie, kokių mes norėtume, bet mūsų laimingas gyvenimas duoda ir duos vaisius...

Dovana septynmečiui – sulenkiamas peilis1

Žinoma, yra pavojus įsipjauti. Tačiau drožinėjimas vaikams teikia malonumą ir nusiraminimą karštligiškoje kasdienybėje, tikina šveicarų gamtos pedagogas Felixas Immleris.

Vaikų talentai – svajonės link1
Aušra Šūmakarienė - Moters psichologija

Jei jums vaikų svajonės atrodo svarbios ir norėtumėte geriau suprasti, kaip mažylio talentus laiku pastebėti ir tinkamai ugdyti, šiuo straipsniu kviečiame apie tai susimąstyti.

Startuoja krikščioniškas pažinčių klubas Susitikimai.lt2

2015 spalio 1 d. pradeda veikti naujas krikščioniškas pažinčių portalas ir klubas Susitikimai.lt. Portalo ir klubo įkūrėja – pelno nesiekianti organizacija VšĮ  Susitikimai.lt.

Kai moters meilės ilgisi moteris...
Gintautas Vaitoška - Artuma

Vyrų potraukio tai pačiai gimčiai šaknys glūdi silpname tėvo ir sūnaus ryšyje ir pernelyg stipriame ryšyje su mama. Mergaitės vystymąsi homoseksualumo kryptimi labiausiai paskatina ryšio su mama sunkumai ir per didelis artumas tėvui.

Reanimacijos gydytojo darbas: sunkūs ligoniai, mirtis ir viltys padėti kitiems2

Kuo ypatingas reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojo darbas? Apie tai – pokalbis su LSMUL KK Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėju Tomu Tamošuičiu.

Šypsenos, kurios padeda sveikti – „gydytojų klounų“ istorijos

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” reguliariai lankosi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninėse. Jie lanko vaikus palatose ir interaktyviai bendrauja pasitelkę triukus, muziką, mimikas – taip suteikia mažiesiems džiaugsmo, mažina stresą bei įtampą.

Kodėl daryti gera yra... naudinga
Lisa Firestone

Dosnumas, gerumas, pastangos būti jautriam ir suprantančiam, noras duoti kitiems dažnai suvokiama kaip nesavanaudiškumas. Tačiau tyrimai atskleidžia, jog visa tai – itin naudinga pačiam sau.

Ar nesate pernelyg geras?2
Preston Ni

Iš tiesų būti geram nėra nieko bloga. Pasaulis tampa gražesnis, kai jame daugiau geraširdžių ir dosnių žmonių. Tačiau tuo pat metu svarbu būti geram „sveikai“ – tiek kitų, tiek  savo atžvilgiu – kad būdamas geras nejaustumėte kartėlio.

Apie tvarką, šiukšles ir viso gyvenimo brendimą
Grytė Kuliešiūtė

Po šio didžiojo tvarkymosi ėmiau jausti tokią nenumaldomą tuštumą viduje, kad darėsi pikta netgi žiūrėti į veidrodį. Iš tiesų – NETGI.

Jaunieji kino mėgėjai kviečiami į kasmetį geriausios filmo recenzijos konkursą

Gilių tradicijų turintis ir vėl iš naujo atgimstantis lietuviškas kinas kiekvienais metais žiūrovams pateikia keletą įsimintinų kino juostų. Jam tobulėti neabejotinai reikalinga objektyvi kritika ir vertinimai.

Popiežius jaunimui: Dievo gailestingumas nėra paviršutiniškas gerumas
vatikano radijas

Popiežius siūlo 2016 m. sausio – liepos mėnesiams pasirinkti ir vykdyti Gailestingumo darbus kūnui ir sielai. Dievo Gailestingumo žinia yra labai konkretaus ir reiklaus gyvenimo programa, kuri įtraukia ir sunkiausias užduotis – „atleisti tiems, kas mus įžeidė, įskaudino“, atleisti priešui. 

Žmogus išėjo iš mados1
Dominyka Navickaitė

Dar vienas ruduo ir krintančių kaštonų laukimas. Spalvoti sūkuriai ir dar lengvi lietaus lašų baksnojimai nugaron. Gera būti ir neskubėti, stebėti pasaulį tartum pro rakto skylutę ir branginti kiekvieną nuostabos akimirką, kaip didžiausią paslaptį, nešiotis ją saugiai kišenėj.

Būgnų matematika – begalinė įvairovė ir tikslumas
Viktorija Steniulytė

Interneto gelmėse užtikau pasakojimą apie amerikietę Violą Smith – vieną pirmųjų profesionalių būgnininkių pasaulyje. Ši moteris, būdama 102 metų, vis dar grojo būgnais, ir būtent šis instrumentas laikomas būgnininkės ilgaamžiškumo paslaptimi.

Apie švytinčią siurrealistinę XXI a. Rusiją

Šiandieninėje Rusijoje viskas yra įmanoma. Profesionalūs žudikai jaučiasi kaip tikri menininkai, režisieriai virsta Kremliaus propagandos įrankiais, smogikų grupuotės – šventaisiais kariais. Tokia yra švytinti siurrealistinė XXI a. Rusija.

Pauliui Širviui – 95. Poetas iš Dievo malonės
nemunas

Paulius Širvys – vis labiau tolstantis į savo tolius, bet sykiu ryškėjantis mūsų poezijos istorijoje. Tai patvirtina nauji jo eilėraščių leidimai, solidi Valdemaro Kukulo monografija apie poetą, atsiminimų knygos. 

Ch. Ewano „Prieglobstis“ – naujosios kartos detektyvas

Chrisas Ewanas, bestselerių autorius ir įvairių premijų laureatas, parašė jau septynis romanus. 2011 m. per „Huffington Post“ surengtą balsavimą jis buvo išrinktas vienu mėgstamiausių britų autorių JAV.

Užsienio skaitytojų įvertintas A. MacLeod romanas ir lietuviškai

Kanados rašytojo Alistairo MacLeodo (1936-2014) romanas „Menka bėda, jeigu…“ apdovanotas daugeliu svarbių premijų, pelniusių autoriui tarptautinį pripažinimą...

Naujai išleistas H. D. Thoreau „Voldenas“

„Voldenas“ – ne romanas. Jam netinka tradiciniai grožinės literatūros matai. Ši knyga – tai išpažintis žmogaus, savo valia palikusio civilizuotąjį pasaulį ir dvejus metus gyvenusio atsiskyrėliu miške.