Didžiulio susidomėjimo sulaukęs rašytojo Rimanto Kmitos popromanas „Pietinia kronikas“, parašytas šiaulietišku žargonu, dešimtojo dešimtmečio Lietuvos nuotykius tęsia toliau. Šįkart – teatro scenoje, spektaklio režisierius – Antanas Gluskinas, gyvenantis tarp Vilniaus ir Šiaulių. Apie režisieriaus ir rašytojo bičiulystę, smagią aktorių atranką ir ką reiškia gimti bei užaugti Šiauliuose – Eglės Milinavičiūtės straipsniuose.

Konservatyvūs teologai kaltina popiežių skleidžiant erezijas7

Po keleto anonsų tradicionalistinės pakraipos portalų twitterio paskyrose rugsėjo 23-iosios naktį buvo paviešintas žadėtasis „formalusis įspėjimas“ popiežiui Bergoglio.

Vaizdo homilija. Iš samdinio perspektyvos58
Bernardinai.TV

Žmogus trokšta sutikti Viešpatį, ir ne tik sutikti, bet ir būti kartu, dalintis jo gyvenimu. Ir Dievas šito nori, tad kviečia žmones daryti Jo darbus, veikti drauge. Netgi sudera atlygį, tačiau samdinys nepastebi jam tekusios laimės.

Kaip diskutuoti apie religiją? Penkios rekomendacijos8

Los Andželo vyskupo augziliario Roberto Barrono paskaitos „Facebook“ būstinėje 2017 m. rugsėjo 18 dieną akcentai. 

Nepelnytai nurašyta lietuvių literatūra

Kiekvienas kūrinys turi savo auditoriją. Kiekvienas rašytojas turi ką pasakyti. Deja, literatūros Lietuvos elitas mano kitaip. Ir dėl to lietuvių kūriniai trankosi į mūsų pačių pastatytą sieną, skiriančią lietuviškąją literatūrą nuo pasaulio.

J. Malinowskio spektaklis „Po grybuku“. Kaip vaikams kalbėti apie mirtį

„Nereikia vengti su vaikais kalbėti apie netektį. Sąmoningai priimdamas savo mirtingumą žmogus aktyviau gyvena. Vaikai taip pat nori rimtai žiūrėti į mirtį. Kalbėti su jais apie mirtį nereiškia jų gąsdinti”, – sako režisierius J. Malinowskis.

G. Savickas: pirmąkart mane pamatęs brolis klausė, ar nebuvo ko nors geresnio4

Aktorius Giedrius Savickas atvirauja: „Įstojau į aktorinį ir paskui pradėjau mokytis pas Anželiką Choliną. Tiesiog pamačiau, kad už valstybės pinigus galima išmokti ir šokti. O jei rimtai, manau, kad aktorius turi mokėti šokti, kalbėti, judėti...“

Adamo Michniko paskaita apie Juzefą Pilsudskį: trys priežastys, kodėl reikėtų ateiti

Šių metų gruodžio 5 dieną kaimyninė Lenkija minės 150-ąsias maršalo Juzefo Pilsudskio (Józef Klemens Piłsudski) gimimo metines. Lenkijoje jis – nacionalinis didvyris, Lietuvoje prilyginamas velniui ar bent jau Hitleriui su Stalinu.

Gestapininko anūkė ir Holokausto aukos vaikaitis: „Kaip būtina žmogui duona, taip būtina ir tiesa“2

Prie bendro stalo, dalyvaujant vertėjai, kalbėjosi Holokaustą išgyvenusios moters sūnus, muziejaus direktorius Markas Zingeris ir Kauno geto budelio Helmuto Rauco anūkė, vokiečių rašytoja Reglindis Rauca. 

Po rinkimų Vokietijos laukia santuoka be meilės 2

Sekmadienį prie balsadėžių rinkosi Vokietijos rinkėjai.

Išmokti džiaugtis mažu3

Išmokime mėgautis gyvenimu ir jo teikiamais mažais džiaugsmais.

Depresijos gydymo centro psichologė: lengvas ir vidutines depresijas galima išgydyti be vaistų14

Kaip atpažinti ir nemedikamentinėmis priemonėmis gydyti depresiją, klausiame „Depresijos gydymo centro“ įkūrėją, klinikinę psichologę Aušrą Mockuvienę. 

Burnso depresijos skalė

Burnso depresijos skalė padeda nustatyti depresiją ir jos sunkumo laipsnį.

Teisybė ateis iš teisiųjų

Vienas iš būdų susivokti sunkioje istorijoje – taip pat lietuvių ir žydų – tai įsižiūrėti į atskirų žmonių laikysenas, pasirinkimus. Nuo skaičių, statistikos, stambaus plano įvykių nuleisti žvilgsnį ir prie atskirų, kasdienių, nepastebimai prabėgančių žmonių gyvenimų.

Kaip užkariauti pasaulį, jeigu rašai lietuviškai?
Jurga Tumasonytė - Kamane.lt

Kaip skatinti lietuvių literatūros vertimus į užsienio kalbas? Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė V. Smaleckaitė sako, kad dažnai leidėjai prioritetą skiria charizmatiškiems, komunikabiliems rašytojams, mokantiems kelias kalbas.

Knygos ir žmonės. A. Dementavičienė apie postmodernizmą4
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto doktorantė Augustė Dementavičienė pristato serbų rašytojo Danilo Kišo knygą „Boriso Davidovičiaus kapas“.