TEATRO ŽURNALO straipsniai kviečia stabtelėti ties dokumentinio – arba realybės – teatro problematika. Dokumentinis teatras yra vieta, kurioje atsiveria erdvė daugybei šiandien svarbių klausimų: kas yra tikra, patikima, realu? Kaip galima žinoti, kur baigiasi realybė ir prasideda reprezentacija? Režisierė Yana Ross atsiriboja nuo dokumentinio teatro, bet kartu ir prisiliečia prie jo, kalbėdama apie savotišką laiko įdokumentinimą teatre. O Rimantas Ribačiauskas dalijasi asmeniškais įspūdžiais apie, be abejo, dokumentiškiausio lietuvių teatro spektaklio „Žalia pievelė“ radimąsi.

Jaunimo sielovada: nuo ko pradėti? (II)

Kitaip nei praeityje, turime apsiprasti su artinimosi prie tikėjimo būdais, kurie yra mažiau standartizuoti ir labiau paisantys kiekvieno asmeninių ypatybių.

Vasario 16-ąją vyskupai atleidžia nuo pareigos susilaikyti nuo mėsiškų valgių

Šiemet pirmąjį gavėnios penktadienį švenčiame Vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.

Toma Bružaitė – naujoji „Bernardinai.lt“ religijos redaktorė

Nuo šio pirmadienio dienraščio „Bernardinai.lt“ religijos skyriaus redaktore darbuosis Toma Bružaitė.

Popiežius ragina skubiai siekti branduolinio nusiginklavimo
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus pasisakė bijantis dėl galimo branduolinio karo pavojaus, ragino skubiai siekti branduolinio nusiginklavimo.

Maldingumu prisidengianti baimė
Ron Rolheiser - Laiškai bičiuliams

Kai užmezgame artimą santykį su Dievu ir mėginame kitiems padėti patirti tą patį, lengva maldingumą klaidingai palaikyti tikru atliepu, kurio iš mūsų nori Dievas.

Muzika ugdo ir jautrumą, ir romantiškumą
Bernardinai.TV

Tęsiame pažintį su Vilniaus miesto savivaldybės Grigiškių meno mokyklos mokytojais. Pasak fortepijono dėstytojos, tam, kad mokiniai norėtų skambinti muzikos kūrinį, jis jiems turi visų pirma patikti.

Tikrai geros idėjos yra geros visur – ir Marijampolėje, ir Niujorke

„Noriu pakviesti į Marijampolę, į atvirą ir kūrybingą miestą, kuris nebijo eksperimentuoti, atsinaujinti ir šypsotis“, – sako lietuvis menininkas Ray Moon Bartkus. Netrukus jis atskris į Vilnių, kad pasidalytų kūrybingumo idėjomis.

Jaunimo teatre danai naujai atveria Astridos Lindgren pasaulį

Astridos Lindgren sukurta „Brolių Liūtaširdžių“ istorija buvo daugybę kartų pasakota pasaulio teatro scenose ir kine. Danų režisierė ir vaizdo menininkė Kirsten Dehlholm su savo kūrybine komanda ją nusprendė papasakoti savaip.

„Kino pavasario“ retrospektyvose – kino poetas Jeanas Vigo ir lietuvių klasika

„Kino pavasaris“ pristato daugybę garsių pasaulio menininkų inspiravusio Jeano Vigo filmų retrospektyvą ir jo kūrybos paveiktų kitų režisierių juostas. Antroji retrospektyva skirta lietuviškai klasikai.

Lietuvos kultūra gali būti gyva ir aktuali visame pasaulyje

Niujorke muzika, kultūra, menas tikrai unikalūs. Vis dėlto būdamas ten labai pasiilgstu gamtos, ramybės ir Lietuvoje randamo kultūros grynumo, sako menininkas A. Brody.

Viešas kreipimasis į Seimo Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos pirmininką ir žiniasklaidą

Reaguodami į LRS Savižudybių ir smurto komisijos pirmininko M. Majausko pasisakymus dėl moksleivės savižudybės, grupė Lietuvos psichologų išplatino viešą kreipimąsi. 

Apie Kauną, Sugiharą, Lietuvos ir Japonijos santykių praeitį ir ateitį

Užvakar Kaunas atsidūrė Japonijos spaudos dėmesio centre. Apie nedidelį Sugiharos muziejų Vaižganto gatvėje sužinojo ne tik Japonijos, bet ir Izraelio, JAV, Prancūzijos ir kitų šalių didžiųjų dienraščių skaitytojai.

Daugiatautis jaunimas pristato filmą apie Sausio 13-ąją

Šiandien galima išgirsti įvairių, kartais net prieštaringų nuomonių apie Sausio 13-osios įvykius. Kaip juos supranta, vertina skirtingų tautų – lietuvių, rusų, lenkų – jaunimas, gimęs jau Nepriklausomoje Lietuvoje?

Vakarų likimas sprendžiasi Lenkijoje?

Lietuvoje 1991 m. sausio 13-ąją atsidūrė pavojuje Lietuvos laisvė, tačiau ją didvyriškai apgynė eiliniai žmonės. Šiemet Europoje pavojuje demokratijos ir laisvės vertybės, bet ne kariškai nuo rusų, o idėjiškai nuo nacionalistų ir populistų.

Iš archyvų. Dainius Žalimas: absurdiška kalbėti, jog Klaipėdos kraštą Lietuva okupavo

95-ųjų Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinių proga kviečiame skaityti 2006 metų pokalbį su tarptautinės teisės specialistu Dainiumi Žalimu. 

Kūrybiškumo rizika ir džiaugsmas

Dažnai įsivaizduojame, jog kūrybiškumas būdingas tik tiems, kurie savo profesinę veiklą susiejo su menu, mokslu, atradimais, tačiau tai netiesa.

Sausio–vasario „Bitutėje“ – Lietuvos šimto metų gimtadienis ir nekasdieniai susitikimai
Bitute

Sausio mėnesį pasirodė naujas žurnalo „Bitutė“ numeris, skirtas Lietuvos šimto metų gimtadieniui.

Pagrindinė skyrybų priežastis yra brandos stoka

Dalios Lukėnienės mintys paskaičius straipsnį „Santuokos paskelbimas negaliojančia per mėnesį. Misija įmanoma?“

„Bendrakeleiviai“ renka papildomą išėjimo iš skyrybų krizės grupę ir pristato 2018-ųjų naujienas
Bendrakeleiviai

Naujus metus „Bendrakeleiviai“ pradeda rinkdami papildomą išėjimo iš skyrybų krizės grupę, kuri darbą pradės vasarį.

Pagalba Gelbėtojams, arba Apie tuos, kurie yra šalia sergančiųjų

Kai šeimos narys, pavyzdžiui, suserga depresija, tampa alkoholiku ar serga genetine liga, šių ligų akivaizdoje sergančiojo artimieji palaikymo sulaukia mažai.

Kazuo Ishiguro „Neleisk man išeiti“ – apie paprasto žmogaus gyvenimo gylį

Nobelio literatūros premijos laureato Kazuo Ishiguro rafinuotas ir subtilus pasakojimas apie dar vieną mūsų pasaulio versiją, persmelktas žmogaus trapumo pajautos ir neišmatuojamo gyvenimo geismo.

Pristatys pirmąjį Lietuvoje ornitologinio turizmo gidą

Šilutėje ir Vilniuje vyks leidinio „Paukščių stebėjimo gidas Nemuno deltos regione” pristatymai. 

Rašytojas M. Marcinkevičius: vaikai visais laikais mokėjo ir mokės draugauti

„Dabar mūsų vaikai dalinasi nuotraukomis instagrame. Bet tai jų pasaulis, ir nereikia jo neigti bandant įpiršti savo vertybes“, – sako M. Marcinkevičius, kurio naujoji knygelė vaikams „Draugystė ant straublio galo“ pasirodys rudenį.

Naujame fotoalbume „Neregėta Lietuva“ – Lietuvos gynybos pramonė

Gal šie vaizdai ir nebus verčiantys iš kojų kaip virš Nemuno kylanti saulė, bet tikiu, kad tai bus įdomių atradimų kupina kelionė, kuri leis naujomis akimis pamatyti Lietuvą”, – sako fotomenininkas Marius Jovaiša.

Šalin rankas nuo Shakespeare'o

W. Shakespeare'o pjesės kaip niekada aktualios dabartiniam pasauliui. Jo kūryba tuo ir ypatinga – joje atsispindi nuogas žmogus, be kaukių ir su visomis ydomis. Tokie tekstai žmonijai labai reikalingi, nes esame linkę užsimiršti.