Šios mūsų diskusijos tema – kibernetinis saugumas. Agnė Abelkytė su TEO specialiųjų paslaugų vadovu G. Meškausku kalbasi apie tai, kaip likti saugiems virtualioje erdvėje. Tuo tarpu Odeta Bartašiūtė pažymi, kad šiandieniai konfliktai vis dažniau iš fizinės erdvės persikelia į kibernetinę, ir klausia, kokie žingsniai būtini siekiant užtikrinti saugumą.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Pranciškus apie padėtį Graikijoje: pirmiausia apsaugoti žmogaus orumą1
vatikano radijas

Žmogaus asmens orumas turi likti kiekvieno politinio ir techninio debato centre, taip pat darant atsakingus sprendimus. Popiežius kviečia visus tikinčiuosius vienytis maldoje dėl mylimos graikų tautos gerovės, patikino t. F. Lombardi.

Pokalbis su naujuoju teologijos daktaru apie Šiluvos fenomeną
Bernardinai.TV

Naujo teologijos daktaro gimimas – svarbu įvykis visai Lietuvos Katalikų Bažnyčiai.  Birželio 30-ąją praturtėjome net dviem teologijos daktarais. Teologijos srities disertacijas apsigynė Arvydas Kriščiūkaitis ir kunigas Simas Maksvytis.

Išleistas žemėlapių rinkinys „Piligrimų keliai Lietuvoje“

Tai – pirmoji knyga, skirta piligrimams, kurioje ne tik aprašomos šventos vietos, bet žemėlapiuose pateikiami konkretūs piligrimams skirti maršrutai, skirti trijų – šešių dienų kelionėms po Lietuvą.

Arkivyskupas G. Grušas tapo LKMA akademiku

Vilniuje 2015 m. birželio 29 d. vyko XXIII Lietuvių katalikų mokslo akademijos suvažiavimas. Po šv. Mišių Arkikatedros Šv. Kazimiero koplyčioje katalikai mokslininkai ir LKMA rėmėjai posėdžiavo Bažnytinio paveldo muziejuje.

Bažnyčia apie migrantus Lietuvoje: „Rizika negali sutrukdyti teikti pagalbą“

„Dirbant su pabėgėliais, visada išlieka rizikos elementas, tačiau jis negali sutrukdyti teikti pagalbą.“

Bastūnės užrašai. Apie kalėjimus ir inteligentus
Aiste Stremaitytė

Jei lankantis Istorinės Prezidentūros antrajame aukšte pradėtų skambėti baltas laidinis telefonas – drąsiai atsiliepkite, nes skambina ne muziejaus darbuotojoms, o būtent Jums.

Ant ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų – didingiausi Lietuvos istorijos įvykiai

Erdvėje, kuri mena Lietuvos valstybės ištakas, visi nemokamai galės stebėti pirmą kartą Lietuvoje moderniausiomis technologijomis sukurtą istorinį pasakojimą, transliuojamą ant didžiuliu ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų.

Ir kino teatrai švenčia jubiliejus2
Gintarė Žaltauskaitė - nemunas

„Romuva“ – vienas iš Kauno modernizmo orientyrų ne tik architektūros, bet ir paskirties požiūriu – tarpukariu kino teatras buvo svarbus modernėjančio, novatoriško miesto ženklas.

V. Kasiulio muziejuje – nematytų V. Kašubos piešinių paroda

Lankytojams pirmą kartą rodomi 1983–1986 m. sukurti reljefų sienų piešiniai, taip pat kūriniai primenantys dailininko gvildentą Lietuvos istorijos temą, moters kūno studijas, vyrų ir moterų figūrų erdvėje meninius tyrinėjimus ir portretų kūrimą.

Friedensreich Hundertwasser: Apipelėjimo manifestas prieš racionalizmą architektūroje
Kelionė

Tapyba ir skulptūra šiandien yra laisvos, kadangi kiekvienas gali gaminti visokius kūrinius, o vėliau juos eksponuoti. Architektūroje betgi ši fundamentali laisvė neegzistuoja, kadangi norėdamas statyti žmogus turi pirmiausia įsigyti diplomą. Kodėl?

Dėstytojas Giedrius Česnakas: „Bendruomenė yra ta stiprybė, kuri teikia gyvybingumo“
Odeta Bartašiūtė

Lietuvos mokslų akademija šiemet VDU PMDF Politologijos katedros dėstytojui dr. Giedriui Česnakui įteikė vieną iš 2014 m. vardinių premijų, skirtų jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursų nugalėtojams.

Paul Krugman. Graikija virš prarajos
Pro Patria

Jau kurį laiką akivaizdu, jog euro sukūrimas buvo didelė klaida. Europoje niekada nebuvo pradinių sąlygų, būtinų sėkmingam bendros valiutos funkcionavimui, visų pirma – reikiamo tipo fiskalinės ir bankų sąjungos.

Viešas emigrantės laiškas. Kad tyla nereikštų pritarimo21

Žinoma, galima į A. Užkalnio viešas lietuvių emigrantų patyčias  numoti ranka ir apsimesti, kad nieko neįvyko. Bet kaip sakoma, pasakyto žodžio nesugrąžinsi, o tyla gali būti suprasta kaip pritarimas.

Anomalija6
Dalius Stancikas

„Teisinei valstybei“ labai pavojingas pats Laimos Bloznelytės liudijimas. Nes jis iš esmės paneigia jau visą ištirtą Garliavos bylą, kur teisėsauga įrodė - jokios pedofilijos nebuvo, ji sugalvota!

Apie kovinį žodyną
Kęstas Kirtiklis

Ar pastebėjote, kad aršiausi Žaliojo tilto skulptūrų priešininkai savo neapykantos objektams apibūdinti pabrėžtinai nevartojo žodžio skulptūra? Jie sakė, kad nuversti reikia balvonus.

J. Ramonienė: „Šeimos politikos tikslą reikia įvardinti aiškiai ir visuomenei suprantamai

„Šeimos institutas“ turi savo moto, kuris man skamba visai kaip šeimos politikos tikslas: kad būtų gera gyventi šeimoje ir auginti vaikus. Manau, kad šeimos politikos tikslas turėtų būti perteiktas taip, kad taptų priimtinas visuomenei.

Kokios gali būti šeimos tradicijos?
Dalia Babkova

Šeimos tradicijos suteikia tapatumo jausmo. Paklauskite savęs, ką labiausiai pamenate iš šeimos gyvenimo ir, tikriausiai, dauguma mūsų paminėsime bendras šventes, tai, ką darėte visi kartu...

Išvesti vaikus iš garsenybių kulto „olos“
Holly Hamilton - Bleakley

Neseniai JAV verslo žurnalas Forbes paskelbė kasmetinį savo garsenybių šimtuko sąrašą. Jis sudarytas labai paprastai – pagal jų uždarbį ir įtakingumą.

Naujasis VDU rektorius: daugelio tradicinių specialybių nebeliks2

 Nuo liepos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus pareigas pradėjo eiti prof. Juozas Augutis. Kaip pats sako, atėjo ne vadovauti universitetui ir jo žmonėms, o tik padėti.

Jordan M. Holmes. Krikščioniškos santuokos išskirtinumas
Šeimoms.lt

Kalba kaip subjektas šiandien yra nuolat aptariama, diskutuojama. Ji nuolat vystosi ir kinta. Taigi, neturėtų stebinti tai, kad santuokos apibrėžimas praeitą savaitę taip pat pasikeitė. Liūdna, tačiau tai – ne siurprizas.

Laiškai iš kaimo. Vasaros pradžia: keisti ir gražūs eksperimentai
Henrikas Gudavičius

Subrendusios pievinio pūtelio sėklos su įspūdingais parašiutiniais skristukais jau rodo mums, koks yra atmosferos slėgis. Reikia atsargiai pakelti sėklelę aukštyn, neprisiliečiant prie parašiuto, ir paleisti – sklando sėkla gražiai, bet aukštyn nekyla.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Kaip pastebėti ir sustabdyti „narcizą“?

Toks žmogus vadinamas savimyla, bet iš tikrųjų šis sutrikimas kyla būtent iš nemeilės sau, nes „narcizas“ paslepia savo tikrąjį veidą ir susikuria tobulesnį, iliuzinį savo atvaizdą, kuriuo pats patiki

Lietuva žengė svarbų žingsnį vėjo jėgainių jūroje link

Lietuvos teritorijos bendrąjį planą birželį papildžius jūrine dalimi, atsivėrė galimybės šalyje plėtoti jūrų vėjo energetiką: papildytame plane išskirti konkretūs jūrų vėjo jėgainių statybai potencialiai tinkami plotai.

Toksikologė perspėja dėl padažnėjusių apsinuodijimų sunkiaisiais metalais

35 metų darbo patirtį turinti toksikologė, pediatrė, habilituota mokslų daktarė Marija Ramanauskaitė perspėja, kad pastaraisiais metais vėl padažnėjo atvejų, kai vaikai  apsinuodija sunkiaisiais metalais, ypač švinu.

20 neišverčiamų žodžių

Mokėti daug užsienio kalbų naudinga ne todėl, kad papuoštumėte savo CV, bet tam, kad matytumėte daug platesnį pasaulio vaizdą. Kiekviena kalba atveria mums duris į vis šiek tiek kitokį požiūrį, kultūrą ar žmonių mentalitetą

Įžymybių kultas: kai visuomenė normalizuoja psichinius sutrikimus17
Unė Kaunaitė - Pašvaistė

Tad kitą kartą perskaitę apie lietuvišką žvaigždę užsipuolusius internautus, pabandykit pajusti jai empatiją, o ne panieką. Taip bent trumpai būsime patys savimi, o ne dar vienu atspindžiu.

Stan Fortuna apie LJD: „Pamačiau susivienijusią Lietuvos Bažnyčią“
Monika Burokaitė

Stan Fortuna – amerikiečių kunigas, reperis, džiazo atlikėjas, savo gyvenimą pašventęs vargingiausio Niujorko rajono – Bronkso žmonėms. Anksti užsidegęs meile muzikai, jis ją išnaudoja kitaip negu daugelis kitų muzikantų. Šlovė, gerbėjai ir pinigai jo nedomina. Stan dainuoja, nes negali nesidalinti tuo, ką turi savo širdyje.

Nei skustas, nei šveistas, arba Kam reikalingos Jaunimo dienos?
Donatas Puslys

Visą savaitgalį praleidau ieškodamas lobio. Perfrazuojant Juleso Verne’o knygos pavadinimą, galima būtų sakyti, kad Jaunimo dienos Alytuje buvo kelionė ne į žemės, o į savo širdies centrą.

Motociklininkai kvies paremti Šv. Pranciškaus onkologinio centro veiklą
Agnė Abelkytė

Motociklas, kaip transporto priemonė, žavi ir baugina visuomenę. Dar nuo seno yra susiformavęs stereotipas, kad motociklininkai dažnai būna šiurkštūs ir nelabai mandagiai nusiteikę. Tačiau „1000 vilties kilometrų“ žygio dalyviai sukelia pagarbą, o ne baimę.

Kai skamba angeliškai demoniška būtis
Elvina Baužaitė - Kamanė

Kęstutis Navakas, poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, šiemet pristatė savo šešerių metų kūrybos vaisių – esė rinkinį „Begarsis skambutis“. 

„Nerūpėjo niekur išvažiuoti“ – senųjų dzūkų pasakojimai

Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija išleido senųjų dzūkų pasakojimų knygą „Nerūpėjo niekur išvažiuoti“, kuriuos užrašė H. Gudavičius, o fotografijomis papuošė broliai Černiauskai.

J. Šeduikytė: „Kai kurios knygos ne tavo arba skaitomos ne tuo laiku“
lrt

Skaitydamas labai vizualius kūrinius, gauni tai, ko nori iš knygų, – kitą pasaulį. Ne tik nusibrėži apmatus, bet jį apgyvendini žmonėmis. Man labiausiai patinka, kai žmonės turi savo rašymo stilių ir požiūrį į kalbą, žino, kam jiems reikalinga kalba.

Skaitmeniniu formatu atgijo prieš šimtmetį išleista knyga mažiesiems skaitytojams

VšĮ „Aštuntoji diena“ suskaitmenino 1913 m. išleistą Prano Mašioto knygelę „Mano dovanėlė“ ir po šimtmečio išleido ją elektroniniu formatu mažiausiems skaitytojams.

Knyga apie paprastą pasaulį, kuriame gyvena labai sudėtingi žmonės
Dominyka Navickaitė

Murakami atsiverti su nusiteikimu, kad pavyks (o gal teks?) palikti savo pasaulį ir nusigauti į magišką naują visatą, kurioje murkia katės ir oras kvepia vienatve bei sakurom.