Praėjusią savaitę minėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Lietuvos žydams pragaras prasidėjo prieš 75 metus. Šia liūdna proga dalinamės profesoriaus Vytauto Landsbergio mintimis, išsakytomis Panerių memoriale vykusio minėjimo metu ir jautriu Vandos Juknaitės tekstu, dedikuotu praėjusią savaitę iškeliavusiam Leonidui Donskiui.

Popiežius vadovaus koordinaciniam posėdžiui dėl pagalbos Sirijai ir Irakui
vatikano radijas

Sirijoje ir Irake keturi milijonai žmonių pragyvena iš katalikiškų labdaros organizacijų tiekiamos tiesioginės paramos.

Popiežiaus katechezė: atleidimas ant kryžiaus
vatikano radijas

Pranciškus tęsė Gailestingumo metų katechezių ciklą, šį kartą komentuodamas Evangelijos pagal Luką eilutes apie Jėzaus kančią ant kryžiaus, greta dviejų piktadarių.

D. Kavaliauskaitė: Alfa kursas išmokė nebijoti kelti sau klausimų3
Gediminas Dubonikas

Spalio 5-ąją prasideda dar vienas Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje organizuojamas Alfa kursas. Pasak šį kursą baigusios, o vėliau prie kurso organizavimo prisidėjusios Dalios Kavaliauskaitės, šis evangelizacinis kursas praturtino jos gyvenimą.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija kviečia švęsti atlaidus3

Spalio 1-4 dienomis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks tituliniai atlaidai.

Naujoje knygoje – pal. arkivysk. Matulaičio ir vysk. Būčio laiškų dialogas
Paulius Subačius

Tai pirmasis pal. arkivysk. Matulaičio ir vysk. Būčio epistolinio dialogo leidimas – iki šiol lietuviškai buvo skelbti tik keli susirašinėjimo fragmentai.

Krzysztofas Zanussis: „Kaip mes galime gyventi be teisingumo?“

Ši pjesė yra šiek tiek apie chaosą ir mano didelį pasipiktinimą žmonėmis, kurie skatiną chaosą ir sąmyšį. Tai labai antipostmoderni pjesė.

„Sirenų“ klubas: dėmesys jauniesiems ir užkulisiams

Rugsėjo 29–spalio 14 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, pristatysiantis net septynis tarptautinės programos spektaklius su specialia „Europolio“ programa. 

Algimanto Aleksandravičiaus Lietuva12
Gediminas Kajėnas,Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

Ši apybraiža – tai vienos dienos kelionė su fotomenininku A. Aleksandravičiumi po Sūduvos kraštą, stebint jo darbą, bendravimą su žmonėmis, įsiklausant į jo žodžius ir reginti čia pat gimstantį pasakojimą apie Lietuvą.

Oskaras Koršunovas pristato spektaklį-akciją „Eglė žalčių karalienė“3

Spektaklis-akcija vyks trijuose Raudonojo Kryžiaus ligoninės aukštuose, žiūrovai judės iš vienos patalpos į kitą, patys rinkdamiesi, kur sustoti ilgiau. Kūrėjų teigimu, laukia daug įtraukiančio veiksmo ir instaliacijų.

Nenugalėtas Tibetas

Šiomis dienomis minime 25-ąsias metines nuo pirmojo Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje.

Pasaulis po L. Donskio: Liečianti randus ranka
Darius Klibavičius

Kai miršta svarbus, artimas žmogus, pasijunti paliktas, sutrikęs ir lyg vaikas dairaisi rankos, kurios galėtum bent laikinai įsitverti. 

Būsimos koalicijos sudėtį gali lemti tai, kas bus greitesnis rinkimų naktį
lrt

Valdančiųjų koalicijų pamatai sudėliojami iš anksto, o kas pirmas pradės derybas dėl koalicijos formavimo, priklausys ir nuo konkuravimo greičio rinkimų naktį. 

Seimo rinkimai. Mūšiai dėl Vilniaus (II)1
Matas Baltrukevičius

Spalio antrą sekmadienį vyks Seimo rinkimai. „Bernardinai.lt“ jau apžvelgė didžiųjų partijų programas ir jų galimybes rinkimuose. 

Pamąstymas apie žmogaus gyvenimą 18
Valdas Aušra

Prieš kelias dienas palaidojome Leonidą Donskį. Gyvenčiau Lietuvoje, būčiau važiavęs į laidotuves.

1955-ųjų pogromai Stambule: graikiškojo Konstantinopolio pabaiga1
Jonas Astrovas

Ko gero, daugelis žino apie žydų masinį naikinimą, pogromus, vykdytus prieš šią tautą prieš Antrąjį pasaulinį karą ar po jo. 

Tampant suaugusiuoju: ką verta žinoti

Apie tėvystės iššūkius rašančiame tinklalapyje parent.co pateikiami dalykai, kuriuos tėvai norėtų perduoti savo vaikams kaip tam tikras žinias apie suaugusiųjų gyvenimą. 

8 patarimai, kad vaikai ryte atsikeltų žvalūs

Pirmasis naujų mokslo metų mėnuo jau baigiasi, tačiau jūsų vaikui vis dar sunku vakare užmigti, o ryte laiku atsikelti? Pateikiame keletą gydytojos neurologės patarimų.

Šeimos krizė: istorijos pabaiga ar nauja galimybė?

Jei šeimą ištiko krizė, yra kelios išeitys. Viena – išsiskirti. Kartais tai iš tiesų būtina. Tačiau akivaizdu, kad to griebiamasi gerokai per dažnai, pasiduodama mitui, kad po krizės atnaujinti santykių neįmanoma. Žinoma, tai jau kitas kelias. Gerokai sunkesnis...

Psichikos sveikatos sutrikimai: kodėl pavojinga kentėti 10

Apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias dauguma yra linkę nutylėti. Tyli kančia lyg įrašyta mūsų tautos genuose: geriau jau tyliai mirsiu, nei šauksiuosi pagalbos.Toks požiūris į savo ar artimųjų psichikos sutrikimus yra ne tik klaidingas, bet ir tikrai žalingas...

Rudens klasika – bulvės: kaip nustebinti šeimą netikėtais deriniais?

Jeigu vyktų nuobodžiausių daržovių rinkimai, tikėtina, juos be konkurencijos laimėtų bulvės. Šeimininkės jų paprastai griebiasi tada, kai šaldytuve nebelieka jokių kitų produktų. Tačiau kulinarai neskuba šios daržovės nurašyti. 

Ką prieš rinkimus turi žinoti kiekvienas pilietis?

Dažniausiais atsakymas būtų toks: reikia žinoti, už ką balsuoti. Tačiau kaip tinkamai pasirinkti verčiausią Tavo balso kandidatą?

Visa tiesa apie savanorystę renginyje „Aplink pasaulį – savo noru!“

Spalio 4 dieną, 18:00 val.  Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) bus surengtas išskirtinis trijų dalių renginys „Aplink pasaulį – savo noru!”.

Politinė komunikacija soc. tinkluose: teks priimti žaidimo taisykles
Sigita Vegytė - Universiteto žurnalistas

Kaip atrodo politinė komunikacija populiariojoje medijoje šiandien? Kokia sėkmingos politinės komunikacijos formulė?

Minint Europos kalbų dieną: patarimai kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų

Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos, didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje.

Tikrovės burtai dokumentikoje
Milda Valiulytė, Julija Šilytė

Nuobodu, lėta, niūru, sunku, neįdomu – tai žodžiai, kurie dažnai suskamba kalbant apie dokumentiką. Ar jaunimui gali patikti dokumentika?

Istorinė apybraiža apie partizanus „Tylūs žingsniai per samanas“

Kai kurie įvykiai knygoje turi istorinį pagrindą, kai kurie – lakios vaizduotės padarinys – kaip galėjo nutikti.

J. M. Coetzee romanas „Maiklo K. gyvenimas ir laikai“

Taupus Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee sakinys pasako nepaprastai daug. Autorių skaudina pilietinių karų varginamos Afrikos realybė, rasinė nelygybė ir ribota individo laisvė būti savimi.

S. Aleksijevič knyga apie homo soveticus1

Knyga apie agresyvios aukos kompleksą. Apie tai, kaip jis persmelkia visas, net intymiausias, gyvenimo sritis. Priverčia įstrigti laike. Tai laikas iš antrų rankų.

Marija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“3
Gediminas Kajėnas,Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Man atrodo nenormalu, kad vaikams nepatinka skaityti“, – sakotrylikametė Marija Zaleskytė ir kaipmat išvardija savo mėgstamiausias knygas, kurių turi ne vieną, o po kiek kartų jas jau skaitė – nė pati neatsimena.

Moralinis teisumas ir juridinis teisingumas I. McEwano romane „Vaiko gerovė“

Naujasis I. McEwano romanas taip pat neturėtų nuvilt ir šio autoriaus talento gerbėjų Lietuvoje – „Vaiko gerovėje“ matome rašytojui būdingus turinio ir formos bruožus, kurie jam padėjo iškilti į pasaulinės literatūros elitą.