Neseniai lietuvių kalba pasirodė Irane gimusio, Niujorke gyvenančio religijos tyrinėtojo musulmono Rezos Aslano knyga „Maištininkas: Jėzaus Nazariečio gyvenimas ir laikai“. Nors Amerikoje knyga išleista prieš dvejus metus, tačiau diskusijos dėl jos nerimsta ir šiandien. Tad ką gi naujo, netikėto ir tokio jaudinančio savo knygoje atskleidžia R. Aslanas?

Gediminas KajėnasGediminas Kajėnas
Popiežius Pranciškus: „Kunigas – ne vadybininkas, bet tarnas“
vatikano radijas

Po sekmadienio rytą aukotų Mišių, vidudienį, sveikindamas į Šv. Petro aikštę susirinkusius maldininkus, popiežius Pranciškus dar kartą sugrįžo prie Gerojo Ganytojo įvaizdžio, apie kurį kalba šios dienos liturgija.

Tironiška valstybė
Robert P. George

Amerikos demokratinis eksperimentas buvo akivaizdžiai sėkmingas. Dvidešimtojo amžiaus ideologijų kovoje Amerikos asmeninės, politinės bei ekonominės laisvės idealai nugalėjo fašistinę ir komunistinę tironiją. Dukart valio Amerikos demokratijai. Kodėl ne tris?

Armėnijoje „Didžiojo Blogio“ šimtmetį mini ir kardinolas K. Kochas1
vatikano radijas

Balandžio 23-iąją armėnų Bažnyčia kanonizavo „genocido kankinius“. Šiose iškilmingose apeigose dalyvavo daug Bažnyčių delegacijų, ortodoksų patriarchų, negalėjusieji atvykti atsiuntė savo atstovus arba sveikinimo laiškus.

Betėvystės padariniai
Popiežius Pranciškus - Bažnyčios žinios

„Tėvas“ yra visiems žinomas, universalus žodis. Jis nurodo pamatinį santykį, kuriuo grindžiama tikrovė, tokia sena kaip žmonijos istorija. Tačiau šiandien sakoma, kad gyvename „betėvėje visuomenėje“. 

Padaryti, ką gali, ir leisti toliau veikti Viešpačiui1
Kun. Aušvydas Belickas

Ėjome gatve netoli Aušros Vartų, ir mane tarsi žaibas iš vidaus trenkė. Sustojau ir pasakiau mamai, kad nebenoriu stoti į architektūrą. Ji baisiausiai nustebo. Specialiai važiavome į Vilnių, aiškinomės, ir staiga: „nestosiu“.

I. Krunglevičius: „Šiais laikais mes nuolat patenkame į šizofreniškas situacijas“
Jolanta Kryževičienė - lrt

 I. Krunglevičiaus įsitikinimu, menas ir neturi būti lengvai suvokiamas ir paprastas, menininkas neturi žiūrovui visko pateikti ant sidabrinės lėkštutės...

Išblukęs mokyklos prisiminimas1
Domantas Razauskas

Aš pats turiu intymių ryšių su dešimtojo dešimtmečio pradžioje pasaulį užkariavusia britpop banga: negaliu be palaimingos šypsenos klausytis senųjų „Oasis“, „Pulp“, „Suede“, „The Verve“.

D. Dagienė: „Lazdelė vaiko rankoje – pasaulio pažinimo įrankis“
lrt

„Lazdelė vaiko rankoje yra fundamentalus pasaulio pažinimo įrankis“, – įsitikinusi fotografė, tapusi pirmąja lietuve, kurios darbai apdovanoti prestižiniame „Sony World Photography Awards“ fotografijos konkurse. 

Trumpai apie grožį, baimę bei įtakas Raimondo Gailiūno kūryboje
Neringa Krikščiūnaitė

Panevėžyje, Juozo Miltinio dramos teatre, šiuo metu vyksta Raimondo Gailiūno tapybos darbų paroda „Jeronimai, mes gyvename visai netoli...“

Tibeto kultūros institutas Dharamsaloje

Dharamsaloje šiandien gyvena didžiausia pasaulyje Tibeto pabėgėlių diaspora, kuri stengiasi išsaugoti ir ateinančioms kartoms perduoti unikalią Tibeto kultūrą bei religiją.

Ar armėnų tautos genocidas nuskęs „Turkijos sraute“?
Povilas Urbšys

Pasaulyje, kur viskas perkama ir parduodama, žmogaus gyvybė niekada nebuvo vertybė, dėl kurios būtų atsisakoma ilgalaikės materialios naudos. Naudos, kuri yra pripažįstama pagrindine žmonijos civilizacijos varomąja jėga.

Nesibaigianti istorija. Armėnų gyvenimo ženklai Turkijoje
Christian Meier

Per Pirmąjį pasaulinį karą Anatolijos rytuose nužudyta apie 1,5 milijono armėnų. Kokius pėdsakus jie paliko savo gimtinėje? Ko iš anuomet įvykdyto nusikaltimo pasimokė Turkija? Kelionė į šalį, kurioje istorija nesibaigia.

Pančen Lamos klausimas1
Vytis Vidūnas

Šį pavasarį minime du įvykius, susijusius su skaudžia naujausiųjų laikų Tibeto istorija. Balandžio 25-oji yra Geduno Čiokji Njimos gimtadienis – galime tik viltis, kad jam sukanka 26 metai.

Istorikas E. Aleksandravičius: „Nesame jokia pasmerktoji žemė“

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) istorikas Egidijus Aleksandravičius tiki, kad sėkmingos Lietuvos garantas – jaunimas. Tačiau ne bet koks, o išsilavinęs plačiąja prasme.

Apie vieną, dvi ir tris tėvynes7
Donatas Puslys

Tačiau yra sakoma ir tai, kad kiekviename juoke yra dalelė tiesos. Kiti gi dar sako, kad kiekviename juoke yra tik dalis juoko. Taip ir šis mano bičiulio juokas nėra visiškai laužtas iš piršto. Nors nė Izraelis, nė Lenkija nėra mano gimtinė, su šiomis valstybėmis mane sieja ypatingas ryšys. 

Vilniuje įteikti Gyvybės apdovanojimai

Sekmadienį, balandžio 26 dieną, Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje vyko antrieji Gyvybės apdovanojimai.

Kaip apsaugoti vaiką nuo pavasario alergijos
Ikimokyklinis.lt

Atėjus pavasariui, daug problemų vaikams ir jų tėvams sukelia sezoninė pavasario alergija. Šeimos gydytojos patarimai tėvams, kaip sumažinti simptomus ir sėkmingai leisti laiką lauke.

Skanaus! Savaitgalio keksas su riešutų kremu

Savaitgalį neretai imame ir užsinorime kažko skanaus, o ir laiko tam kažkam pasigaminti turime daugiau. Galbūt panorėsite kekso su riešutų kremu?

Ką žinote apie dilgėlių arbatos naudą?1
www.imunitetas.lt

Vaistinių savybių turi dilgėlių lapai, šaknys ir sėklos. Šiandien dilgėlių arbata daugiausia vartojama kaip tonizuojanti ir medžiagų apykaitą gerinanti priemonė. Kada gerti dilgėlių arbatą ir kam ji gali būti naudinga?

Ar mokytojų ir mokinių tarpusavio santykiai turi įtakos gerai mokinių savijautai mokykloje?
Lyderių laikas

Tarptautinio penkiolikmečių tyrimo PISA 2012 metu mokinių buvo pirmą kartą paprašyta įvertinti, ar jie mokykloje jaučiasi laimingi. Tyrimo metu gauti vertinimai tapo rodikliu, atskleidžiančiu, ar švietimo sistemos gali padėti kurti, ar žlugdyti gerą mokinių savijautą.

Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas
lrt

Nelaimės kalnuose dažniausiai nutinka tada, kai protingus sprendimus, patirtį ir žinias nustelbia kiti dalykai, kalbėdamas apie prieš metus Khumbu ledyne įvykusią tragediją sako alpinistas Vladas Vitkauskas. 

Varomas alkoholiu degantis degalinių klausimas
Aurelijus Veryga

Labai nejuokinga pasidarė klausant mūsų verslo atstovų ir Seimo narių ir to, kaip jie sureagavo į pilietišką jaunuolių bandymą pademonstruoti, kaip nepilnamečiui Lietuvoje lengva įsigyti alkoholinių gėrimų degalinėse.

Kaišiadorių rajone bus pasodintas Europos miškas

Strošiūnų kraštovaizdžio draustinyje politikai, Seimo kanceliarijos, kitų institucijų darbuotojai, žurnalistai pasodins Europos mišką, kuris žymės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

Dėl ugnikalnio išsiveržimo Čilėje evakuojami žmonės

Netikėtai išsiveržus Calbuco ugnikalniui, Čilės valdžia paskelbė ypatingąją padėtį ir pradėjo evakuoti 20 km spinduliu gyvenančius čiliečius.

Lietuvoje ir visame pasaulyje – veiksmo savaitė „Teisė į mokslą“

Balandžio 26 – gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje rengiama edukacinė kampanija Visuotinė veiksmo savaitė „Teisė į mokslą“.

Konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai' 2015“. Balsuokite!12

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti 10–16 metų moksleiviai. Iš viso sulaukta per 50 darbų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 10–12 bei 13–16 m.

Raimundas Bernadickas. Pinhole arba pasaulis pro adatos skylutę
Vaiva Lanskoronskytė

Balandžio 26-ąją minima Tarptautinė Pinhole kameros diena. Pinhole arba „camera obscura“ yra viena seniausių žinomų vaizdo fiksavimo technikų. Paprastai kalbant, tai yra fotokamera, kuri neturi lęšio.

(Ne)patogūs klausimai I
Vytautas Markūnas - Neliberaliai

Pašaukimo istorija nėra tik ypatinga istorija, bet kaip dėlionė, susidedanti iš daugybės detalių. Kelias aiškėja pamažu. Galiu pasakyti, jog auditoriaus darbas Kinijoje man labai patiko, bet savęs nuolat klausiau – dėl ko visa tai darau? 

Man reikia Kristaus, o ne ko nors panašaus į Jį
Vincentas Lizdenis - Neliberaliai

Taip jau nutiko – viso pasaulio ir visų laikų žmonės tapo velykiniais. Šis Prisikėlimas palietė mus visus. Šv. Velykų – Kristaus Prisikėlimo – rytas yra turbūt nuostabiausias laikas atsakinėti į klausimą, ko mums trūksta, ko mums dar reikia.

Donatas Puslys. Pagiriamasis žodis jaunimui4

Kritikai nedelsdami galėtų išvardyti krūvą blogų pavyzdžių, galėtų paklausti manęs, ar tik negyvenu kažkokioje uždaroje saloje, kur neregiu to neigiamo jaunimo pavyzdžio. Tikrai ne, regiu viską, tačiau čia pat atmenu Evangelijos žodžius apie pjūtį.

Ar reabilituosime Rimą Buroką?
Daiva Grigelytė

Matyt, yra tokių likimų, tokių gyvenimų, apie kuriuos geriau nieko nežinoti. Bet ateina diena, kai sužinai. Ir viskas. Tada matai, žiūri, koks tu buvai, o koks tas žmogus. Kur jis liko, o tu išvažiavai. Kur tu išvažiavai, o jis liko...

Išsprūstančios prasmės ieškotojui
Viktorija Daujotytė - Literatūra ir menas

Literatūros tyrinėtojui, semiotikui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui prof. Kęstučiui Nastopkai kovo 18 d. sukako 75-eri. Spausdiname prof. Viktorijos Daujotytės kalbą, pasakytą K. Nastopkos kūrybos vakare.

Rašytojas su skaitytojo kepure. Pokalbis su D. Kajoku2

Žmogui atrėžtas laikas nėra ilgas, tad dabar, gyvenimo nuėjęs daugiau nei pusę kelio, negaliu sau leisti prabangos skaityti bet ką, juoba prastą poeziją. Šiuo metu gera poezija man yra ta, kuri dvasine, intelektualine linkme keliauja panašiai kaip ir aš. Kur ir aš.

Rašytojų sąjungos vadovas Antanas A. Jonynas: „Norėtųsi, kad patys rašytojai būtų aktyvesni“

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku dar vienai kadencijai išrinktas poetas Antanas A. Jonynas. Jam ir uždavėme keletą klausimų apie Rašytojų sąjungos vadovo patirtį, lūkesčius ir rašytojo padėtį šiandien.

Vanda Juknaitė: „Nesvarbu, ką parašei, reikia pradėti gyventi tuo, kuo tiki“
Jolanta Kryževičienė - lrt

Rašytoją kalbina Jolanta Kryževičienė. Šis tekstas parengtas pagal Lietuvos radijo laidą „Literatūros akiračiai“, kuri buvo transliuota Velykų sekmadienį.