Tik dešimtadalis žmonių, kurie vadina save katalikais, kas sekmadienį dalyvauja šv. Mišiose. Ar tai reiškia, kad reguliarus Eucharistijos šventimas yra atgyvena? O gal šv. Mišių apleidimas ir yra viena iš priežasčių, kodėl mūsų gyvenimuose tiek sumaišties?

Andrius NavickasAndrius Navickas
Popiežius Pranciškus: Nesantaika ir apkalbos – mūsų liga2
vatikano radijas

„Viešpatie, tu man davei gyvybę, duok man malonę skelbti taiką, taikinti. Tu praliejai savo kraują, padėk man prikąsti liežuvį, verčiau jis tebūna kiek patinęs, kad tik neapkalbėčiau kitų“.

Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas mini konsekracijos 5 metų jubiliejų1

Prieš 5 metus 2010 metų rugsėjo 4 d. Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas buvo konsekruotas vyskpu. Savo tarnystę pirmiausiai vykdė kaip Kariuomenės ordinaras.

Kodėl neinama į Mišias: atsakymai į 15 pasiteisinimų4

 „Bažnyčia nėra viešbutis šventiesiems, tai ligoninė nusidėjėliams“ (priskiriama šv. Augustinui).

„Šventadienio mintys“ – apie žmones, atsiliepusius į Dievo kvietimą

„Šį sekmadienį keliausime į neeilinę šventę ir sutiksime žmonių, atsiliepusių į Dievo kvietimą“, – sako laidos kūrėjai, pristatysiantys atgarsių iš Vienuolių palapinių šventės.

„Bernardinai.lt“ jungiasi į Pašvęstojo gyvenimo metų maldos grandinę

Šis kalendorius yra kvietimas kiekvienam iš mūsų prisidėti prie maldų už konkrečią vienuolinę bendruomenę ar kitaip pašvęstuosius asmenis. Ši iniciatyva yra rengiama Pašvęstojo gyvenimo metų proga.

Rugpjūčio mėnesio lentyna
Domantas Razauskas

Šį kartą norėčiau apžvelgti visą krūvą kūrėjų, kurių dauguma yra gana menkai žinomi, tačiau dėl to tik dar įdomesni. Paskutinis vasaros mėnuo buvo malonių atradimų laikas.

Cornelia Gurlitt: Širdies kelionė. Vilnius vokiečių ekspresionistės akimis 1915–1917 m.
Ieva Šadzevičienė

1915 metų spalio mėnesį Cornelia Gurlitt (1890–1919) buvo paskirta tarnauti gailestingąja medicinos seserimi Rytų fronto Vilniaus Antakalnio ligoninėje. Į „Tolimąjį Rytų frontą“ ji sekė paskui Kaizerinės Vokietijos 10-ąją armiją...

Justinas Vaitiekūnas – tapybos partizanas
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 31 dieną VDA galerijoje „Akademija“ atidaryta Justino Vaitiekūno personalinė paroda. 

Ivana Chubbuck – XXI a. Stanislavskis

Amerikietė aktorių mokytoja Ivana Chubbuck kartais pavadinama XXI a. Stanislavskiu. Vaidybos įgūdžius pas ją lavino Bradas Pittas, Charlize Theron, Halle Berry ir kiti Holivudo veidai.

Šv. Jokūbo festivalio atidarymo koncerte pirmą kartą suskambės Vilniaus karilionas

Rugsėjo 6 dieną, V Šv. Jokūbo festivalio atidarymo metu sostinėje pirmą kartą suskambės miesto karilionas – unikalus 61 varpo instrumentas, įrengtas Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte.

Motina Teresė: atpažinti Kristų žmoguje12
Andrius Navickas - Kelionė

„Šiandien tapo madinga kalbėti apie vargšus, nors iš tiesų turėtume kalbėtis su vargšais“. Tai Motinos Teresės – vienos iškiliausių XX amžiaus asmenybių, pelniusių skirtingų religijų žmonių pagarbą – žodžiai. 

Andrius Navickas: „Neabejoju, kad „Bernardinai.lt“ išliks ir nušvis naujomis spalvomis“3

Antra, tikiu, dalis žmonių susimąstys, kad politika gali būti kitokia, ji gali ir net privalo tapti artimo meilės ir bendrystės sklaidos erdve, ir politinės erdvės „atkerėjimas“ yra svarbi mūsų, krikščionių, misijos dalis

In memoriam: Elena Kentraitė-Snaigė

2015 metų rugpjūčio 19 dieną mirė Lietuvos partizanė, karė savanorė Elena Kentraitė-Snaigė. Rugpjūčio 21 d. velionė palaidota Šilalės miesto kapinėse.

Kijevietė: automatas Kijeve kainuoja degtinės dėžę
lrt

Ukrainoje nuotaikos radikalėja, pažymi ekspertai. Anot politologo Alvydo Medalinsko, dabar vis dažniau gali nutikti taip, kad į protestus žmonės atsineš ginklų. Scenaristas, televizijos režisierius Aleksas Matvejevas tikina, kad Kijeve ginklų jau dabar yra ne mažiau nei fronte, nors iš karo zonos ginklų išsivežti ir negalima.

Ką darysime su pabėgėliais?2
Gabrielius Landsbergis

Visuomenėje įsibėgėjant ir aštrėjant diskusijai apie tai, ką Lietuvai reiškia ES Komisijos pasiūlytas sprendimas dėl pabėgėlių priėmimo, deja, tenka pripažinti, kad kol kas šiuose svarstymuose beveik negirdime racionalių atsakymų ar bent pasiūlymų iš vyriausybės ir valdančiųjų Seime pusės.

Seneliai - išsigelbėjimas ar problema?
Rosita Pipirienė

Dažnai mamos konsultacijose skundžiasi, kad parsivežę savo vaikus iš senelių nebegali su jais susitvarkyti, atžalos būna išlepinti. Bet argi seneliai visada ir dėl visko kalti? Gal čia gamtos nulemta, kad močiutė ir diedukas auklėja anūkus kitaip negu tėvai savo vaikus...

Kaip padėti vaikams išgyventi tėvų skyrybas?1

Išsiskyrusių sielovados centras „Bendrakeleiviai” šį rudenį siūlo aktualią ir naują programą skyrybų krizę išgyvenančiai šeimai: 13 atvirų susitikimų besiskiriantiems tėvams apie pagalbą vaikui tėvų skyrybų metu. Pakalbinome centro psichologę, programos koordinatorę Jeleną Trofimovą.

Kaip tėvai atima iš vaikų Mišių dovaną1
Anthony Gerber

Pirmaisiais kunigystės metais per gavėnią paprastai sėdėdavau klausykloje klausydamas vaikų išpažinčių ir kasmet girdėdavau vienodą nuodėmių litaniją: „buvau negeras savo broliui; melavau; keikiausi; nenuėjau į Mišias“.

Lietuviškų universitetų išsigelbėjimas – naujas bendradarbiavimo modelis

 Lietuvoje universitetai nereikalingai kovoja tarpusavyje, kai galėtų stiprinti jėgas populiarindami Lietuvos kaip mokslo šalies įvaizdį pasaulyje ir stengdamiesi pritraukti studentų iš užsienio, tarpusavyje bendradarbiaudami. Pokalbis su VDU rektoriumi J. Augučiu.

Pjudymo kampanijos internete1
Andrea Köhler

Viduramžiškas gėdos stulpo ritualas interneto eroje vėl atgimsta. Ar empatijos stoka socialiniuose tinkluose sietina su internautų anonimiškumu?

Motinos Teresės kalba 1979 metais, atsiimant Nobelio taikos premiją1
Rosita Garškaitė - Kelionė

Mums labai svarbu suprasti, kad tikra meilė yra skausminga. Jėzui skaudėjo mus mylėti, išties skaudėjo. Negalime užmiršti Jo didžios meilės: Jis tapo gyvenimo duona, kad numalšintų mūsų alkį. 

Nemoku mylėti, tad valgau
Enzo Bianchi

Nūdienos medicininis ir dvasinis žmogaus pažinimas turėtų mums suteikti galimybę sąmoningiau ir veiksmingiau reaguoti į tas „dvasios ligas“, kurios nuo pirmųjų krikščionybės amžių vadinamos „svarbiausiomis ydomis“.

Gamtoje su G. Kmitiene: nuo lietuviško pipiro iki dažymo augalais
Jurga Žiugždienė

Vos ne kiekvienas aptiktas augalas, neretai iš pažiūros pats paprasčiausias, yra kuo tikriausia gamtos dovana. Jis ne tik maistas ar vaistas, bet ir prieskonis, taip pat gali būti ir barometras ar laikrodis ir netgi tapti puikiais dažais rankdarbiams.

B. Obama klimato kaitos politikoje prieštarauja pats sau1

Barackas Obama naujausiais veiksmais visiškai paneigė savo paties vizitą į Arktį, kurio metu kalbėjo apie klimato kaitos pavojus, teigia žymiausias JAV aplinkosaugos specialistas. Obamos administracija leido „Shell“ kompanijai išgauti naftą Arktyje.

Lietuvoje perinčios retosios meldinės nendrinukės jau išskrido žiemoti

Vakar meldinės nendrinukės apsauga besirūpinančius gamtininkus pasiekė žinios, jog Ispanijoje pastebėta Lietuvoje žieduota meldinė nendrinukė. Jos kaimynė jau rugpjūčio pirmoje pusėje buvo pasiekusi Prancūziją.

Dr. Benita Riaubienė: „Iššūkis jau yra dirbti su kalbomis, kurių nemoki“
VU naujienos

Stojau į lietuvių filologiją todėl, kad žavėjausi literatūra ir maniau, kad būsiu rašytoja. Vis dėlto pirmieji dalykai, kurie studijų metu mane tikrai sudomino, neturėjo nieko bendro su literatūra – tai buvo senoji prūsų kalba ir istorinė lietuvių kalbos gramatika.

Ar išsaugojai tikėjimą pasakomis?
Donatas Puslys - Žurnalas Ateitis

„Visa tai tik pasakos mažiems vaikams“, „nu ir pasakorius“, „jis gyvena pasakų pasaulyje“ – visi šie posakiai skamba kaip priekaištai tiems, kurie neva yra atitolę nuo realybės, puoselėja neįgyvendinamas svajones, galbūt netgi yra praradę sveiką protą. 

Nidoje vyks stovykla „Užuovėjos: kalbos mirtis ir prisikėlimas“

Rugsėjo 17-20 dienomis Lietuvių kalbos instituto jaunieji tyrėjai ragina apmąstyti kalbos ir pasaulio santykius, pakitusias kalbos funkcijas ir vaidmenį visose gyvenimo sferose.

Žurnalistinė dvikova: žmogus prieš robotą
Robotika.lt

Žiniasklaidos organizacija „National Public Radio“ surengė dvikovą tarp dviejų žurnalistų, vienas jų – programinė įranga „WordSmith“, sukurta technologijos kompanijos „Automated Insights“. 

Ar gali žmogus pamiršti, kaip vaikščioti?
Aistė Rakauskaitė

Žygis – tai malda. Tai malda už žygeivius, už jų fizinę ir dvasinę stiprybę. Žygis – tai ženklas, kad nesame priklausomi nuo patogumų pilnos kasdienybės. Tai ženklas, kad dar nepamiršome, kaip reikia vaikščioti.

Trumpos istorijos – kas vakarą po tris
Agnė Skučaitė-Leonavičienė

Mūsų namuose stovi didelė knygų lentyna, pilnut pilnutėlė vaikiškų knygų...

„Bernardinai.lt“ visam savaitgaliui įsikurs Sostinės dienų Knygų alėjoje

„Bernardinai.lt“ palapinės ieškokite Gedimino prospekto dalyje, tarp Žemaitės skvero ir Lukiškių aikštės. Kiekvienam užsukusiam dovanosime nemokamą „Bernardinai.lt“ laikraščio IEŠKANTIEMS rudeninį numerį, o perkantiems knygų – žadame dovanų.

E.M. Remarque'o „Laikas gyventi ir laikas mirti“: mirti paprasčiau negu gyventi?2

Romanas „Laikas gyventi ir laikas mirti“ – remarkiškai liūdna, melancholiška knyga. Karas, liūdesys, neteisybė, keisčiausiomis aplinkybėmis įsižiebusi liūdna meilės istorija. Ir neišvengiama pabaiga...

Nepažinta sovietmečio visuomenė: neskelbti dokumentai ir autentiški pasakojimai2

Istoriko dr. Aurimo Švedo vertinimu, „ši knyga yra intriguojanti kelionė laiko mašina į sovietmečio epochą, kuri vis dar šalia mūsų, tačiau su kiekviena diena tampa vis mažiau pažįstama ir suprantama“.

William Saroyan apysaka „Tėti, tu keistuolis“

Apysakos šerdimi tampa tėvo ir sūnaus, gyvenančių vandenyno pakrantėje, bendravimas. Dialogai persmelkti būties, gyvenimo prasmės, gamtos paslapties klausimų.