Popiežiaus Pranciškaus paskelbti Pašvęstojo gyvenimo metai artėja į pabaigą. Kaip jie vyksta? Ar skatina kiekvieną Bažnyčios narį dėmesingiau atsigręžti į vyrus ir moteris, atsiliepusius į Dievo kvietimą, atpažinti Dievo dovaną ir parodyti, kad ją branginame? Kuo gyvena pašvęstieji Lietuvoje?

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Romos Mišių istorija: Ateities perspektyvos1

Nors trečiojo tūkstantmečio pradžioje egzistuoja nemažas religinis neraštingumas, tačiau kultinis lygmuo pakilo ir daugumai tikinčiųjų ne tas pat, kokioje liturginėje erdvėje švęsti Eucharistiją. kai yra galimybių, žmonės eina ten, kur tikrai švenčiama.

Vienuolių palapinių šventė: ateikite ir pamatysite!
Bernardinai.TV

Rugpjūčio 29 dieną Vilniaus Bernardinų sode vyko unikali Vienuolių palapinių šventė.

Kun. M. Deselaers: kurgi buvo Dievas Aušvice?9
Donatas Puslys,Marko Jerina

Katalikų kunigas iš Vokietijos Manfredas Deselaersas jau ketvirtį amžiaus darbuojasi Osvencime – Lenkijos miestelyje, kurį visas pasaulis žino dėl nacistinės Vokietijos okupantų ten įkurdintos mirties stovyklos. 

Europos pasauliečiai pranciškonai ir pranciškoniškasis jaunimas susirinko Bosnijoje ir Hercegovinoje

Rugpjūčio 17 – 23 dienomis Bosnijoje ir Hercegovinoje esantis Mostaro miestas tapo Europos Pranciškoniškosios šeimos sostine. Jame vyko II Europos pasauliečių pranciškonų ir pranciškoniškojo jaunimo kongresas.

Japonų piligrimystė

Šiandien vis daugiau jaunų japonų leidžiasi į kelias dienas trunkančią piligriminę kelionę, į kurią įeina sudėtingi kalnų žygiai, mažai miegama, pasninkaujama, maudomasi šaltame vandenyje. Taip siekiama dvasinio ir fizinio apsivalymo.

Vasaros meditacijos II1
Domantas Razauskas

Pažįstantieji mane supras, kokių kančių turėjau pakelti dvi savaites gyvendamas be muzikos. Ji skambėjo tik mano galvoje. Ir štai iš tų į galvą netikėtai atplaukusių melodijų ir sudariau antrą, paskutinį, šios vasaros meditacijų ciklą.

Bastūnės užrašai. Ekskursija į vaikystę
Aistė Stremaitytė

Vilniuje įsikūręs Žaislų muziejus – jauniausias iki šiol lankytų, bet iš jo pasimokyti galėtų ir kai kurie senbuviai.

Režisierius Sebastianas Schipperis: „Svarbiausia pažinoti savo instrumentą“

„Užpuldami banką, mano veikėjai pareiškia norą gyventi čia ir dabar. Jie reikalauja atiduoti tai, ką iš jų pasiglemžė sėkmės mitais mintanti visuomenė“, – teigia režisierius.

Judah Passow: žydiška tapatybė yra tarsi nendrė vėjyje1
Donatas Puslys

Su fotografu J. Passow kalbėjomės apie tai, kas jį nuo karo fotografijos, kurią praktikavo didžiąją savo gyvenimo dalį, atvedė prie Škotijos žydų tapatybės narpliojimo. 

Sostinės Bernardinų bažnyčios palėpėje – keturių menininkų paroda

Rugpjūčio 27 d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios palėpėje buvo atidaryta bendra keturių Lietuvos menininkų – Ramūno Čeponio, Sauliaus Valiaus, Dianos Radavičiūtės ir Vlado Urbanavičiaus – paroda „Minimum“.

Bernardinai.lt LAIKRAŠTIS IEŠKANTIEMS

 Ieškantiems ko? Savo vietos, autentiško vaidmens, prasmės. Bandantiems suprasti save ir pasaulį. Turintiems drąsos kelti klausimus, net ir nepatogius ir  pradedančius pokyčius.

Altruizmo revoliucija
Matthieu Ricard

Mes visi turime milžinišką potencialą geriems ir gražiems dalykams, bet kartu esame ir augančios vidinės jėgos savininkai, kuri skatina kenkti.

Propaganda ar ugdymas
Andrius Navickas

Pati sąvoka „propaganda“ palyginti nesena. Ji susijusi su 1622 metais įkurta Katalikų Bažnyčios organizacija – Congregatio de propaganda fidei (Tikėjimo skleidimo kongregacija).

Kaip Valatka pasaulį tyrinėjo1
Vanda Ibianska

Šio žmogaus istorija tikra, o pavardė – ne. Pradžiai pasakysiu, jog ponas Valatka buvo, yra ir bus viengungis. Kitaip ir istorija būtų kitokia. Žinia, moterys.

Išlikti žmogumi nežmoniškame pasaulyje. J. Karskio istorija3
Donatas Puslys

1923 metų rugpjūčio 23 dieną devyniolikametis Janas Kolzielewskis linksminasi Portugalijos ambasadoriaus Lenkijoje sūnaus surengtame vakarėlyje. Tą pačią dieną Varšuvoje jam pristatomas šaukimas į kariuomenę.

Vaikų darželis: baubas ar draugas?

Nemažai tėvų rudenį pirmą sykį nuveda savo mažylius į vaikų darželį ar kitą vaikų ugdymo grupę. Kaip tinkamai paruošti vaiką darželiui ar ikimokyklinio lavinimo mokyklėlei? Savo mintimis apie tai dalijasi vaikų psichiatrė, docentė dr. Sigita Lesinskienė.

Pasaulio lauko pedagogikos specialistai Lietuvoje: turite nuostabias galimybes (II)

Tęsiame pokalbį su liepos pabaigoje Lietuvoje apsilankiusiais lauko pedagogikos specialistais iš užsienio. 

Ką daryti, kad rugsėjo 1-oji pirmokui nekeltų streso?

Pirmokams ir jų tėvams bei globėjams netrukus prasidės naujas šeimos gyvenimo etapas, keliantis ne tik teigiamų emocijų, bet ir rūpesčių. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip tam pasiruošti iš anksto.

Ankstyvasis ugdymas (III): uždariems vaikams atsiskleisti gali padėti būreliai

Uždaro būdo, sunkiai pritampančius vaikus auginantiems tėvams nuolat kyla klausimų, kaip padėti jiems gerai jaustis tarp bendraamžių ir rasti draugų. Galbūt gali padėti būreliai?

Tėvų konsultavimo programa įvairiems specialistams – naujovė, kuri pasiteisino

Birželį IPI mokslus baigė pirmoji naujos „Tėvų konsultavimo programos įvairiems specialistams“ dalyvių grupė. Programos kuratorė įsitikinusi, kad pirmasis blynas neprisvilo, tad jau rudenį bus renkama antroji dalyvių grupė.

Laiškai iš kaimo. Kai viskas kalba apie laisvę
Henrikas Gudavičius

Kadaise Liškiavos apylinkėse netoli vienas nuo kito, tik skirtingu laiku, buvo trys dvarai. Liškiavos dvaras gyvavo iki septynioliktojo amžiaus, kol dar nebuvo čionai atėję dominikonai iš Seinų.

Sveikos mitybos pagrindas – 10 maisto produktų
Vaida Kurpienė

Be jokio gailesčio reikėtų išmesti mėsos pusgaminius, tokius, kaip rūkyta, virta dešra ar dešrelės bei kumpiai, šaldytus mėsos bei miltinius pusgaminius, pramoniniu būdu marinuotas daržoves, majonezą, margariną, jogurtą su priedais...

Klimato pokyčiai kuria vis ekstremalesnes oro sąlygas
lrt

Smarkios liūtys Europoje, gaisrai Kalifornijoje, Šiaurės Afrikos dykumėjimas – ekstremalūs orai, sukelti negrįžtamos klimato kaitos, kurie turi įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui. 

Eutanazijos tendencijos verčia dar labiau sunerimti2

Nors iš pradžių pagalbinė savižudybė buvo leidžiama tik nepagydomai vėžiu sergantiems žmonėms, šiandien diagnozių, kada gali būti atlikta eutanazija, sąrašas vis plečiasi.

Apgamai: kada verta sunerimti?

Kiekvienas žmogus turi apgamų. Jie gali ne tik puošti mūsų kūną, bet ir signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Kada verta sunerimti, kokie yra piktybinių apgamų požymiai ir kada derėtų pagalvoti apie apgamų šalinimo procedūrą?

Šventadienio aforizmai

Bernardinai.lt pradeda naują ciklą - ŠVENTADIENIO AFORIZMAI. Kiekvieną šventadienį pabersime saują išminties perlų. Viliamės, kad Jums tai bus prasminga ir svarbu.

Pirmą rugsėjo savaitgalį Šeteiniuose vyks tradicinis Santaros - Šviesos ir Studentų klubo savaitgalis

Išankstinė registracija: Registruodamiesi iš anksto būsite tikri dėl maitinimo ir palengvinsite organizatorių dalią. Nakvynę garantuojame tik pranešėjams, todėl nepamirškite palapinių. Dalyvio mokestis 20 Lt (studentams – 10 Lt). 

„Kūjeliai“: Pasaulyje būti tikinčiam sudėtinga, bet nesudėtinga būti geru žmogumi
Indrė Daukšaitė

Susitikimas su grupės „Kūjeliai“ nariais vyko per Alytuje praūžusias Lietuvos jaunimo dienas, kuriose jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo kviečiami leistis į lobio paieškas. Jaunimo dienų metu vyko daugiau nei 20 teminių užsiėmimų.

Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (V)
Milda Abromaitytė

Aplankytų Kauno vietovių, neturint automobilio sąrašą jau sudaro devynios vietovės: Vieškūnų piliakalnis, Jiesios kraštovaizdžio draustinis, Aleksoto apžvalgos aikštelė, Girionių parkas, Marvelės upės kaskados...

Norite gerų mokymosi rezultatų? Išmokite mokytis2

„Nuolat perkraudami trumpalaikę atmintį ir nenaudodami ilgalaikės, naikiname smegenų gebėjimą apdoroti ir įsiminti informaciją“, – teigia Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto (KTU SHMMF) docentė dr. Vilija Stanišauskienė. 

Algirdo Jeronimo Landsbergio archyvas Kaune
Imelda Vedrickaitė - Colloquia

Gyvenant sienų ir ideologijų nevaržomu kultūrinės apykaitos režimu, kai andainykštės geležine uždanga padalinto pasaulio vertės kinta, tenka sudvejoti, ar išties mes pajėgūs pasitikti-suvokti šių rankraščių vertę.

J. Archerio „Tik laikas parodys“ – Kliftonų kronikų pirmoji dalis

Ir Los Angeles Times, ir Washington Post vienu balsu tvirtina: lordas J. Archeris – vienas iš dešimties geriausių istorijų pasakotojų visame pasaulyje. O Daily Telegraph rėžia dar drąsiau: „Jeigu už istorijų rašymą skirtų Nobelio premiją, J. Archeris tikrai ją laimėtų.“

Vasarai baigiantis – jos gėrybėmis kvepiantis interviu

Neskubėkime palydėti vasaros ir dar truputį paplepėkime apie ją su Violeta Palčinskaite, Selemonu Paltanavičiumi, Dalia iš „Teatriuko“, Marija Smirnovaite, Neringa Vaitkute, Lina Eitmantyte-Valužiene bei Agne Nananai.

„Polinos dienoraštis“ – knyga apie Čečėnijos karą1

Gavusi politinį prieglobstį Polina Žerebcova nuo 2013 m. gyvena Suomijoje. Jos „Dienoraščiai“ išversti ir išleisti daugeliu kalbų.

Rašytojas J. Žilinskas apie tinkamą planetų išsirikiavimą1
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Tikriausiai prireiktų ilgos pastraipos nuosekliai aprašyti ir suskaičiuoti J. Žilinsko darbus ir pasiekimus, jei ne viena lengvinanti aplinkybė – kalbamės apie literatūrą ir rašymą.