Prieš kurį laiką paskelbti duomenys parodė, kad Lietuvos vaikai jaučiasi nelaimingesni nei dauguma bendraamžių kitose Europos valstybėse. Tai paskatino mus įdėmiau pažvelgti į temą - kaip išmintingi tėvai galėtų prisidėti prie savo vaikų laimės. Tema neaprėpiamai didelė, tad prie jos vis grįšime. Šįsyk dialogas apie tai, ką dera prisiminti, auklėjant vaikus.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Užauginti laimingą vaiką – misija įmanoma? Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė
Sekuliari žiniasklaida ir dvasininkija, kritika ir savikritika
Jurgis Raudys

Koks tūrėtų būti požiūris į kritiką, kurios Bažnyčia sulaukia tiek iš pasaulio, tiek iš savo vidinių sluoksnių, puikiausias pavyzdys šiandien yra popiežius Pranciškus. 

Kiek krikščionių ir musulmonų bus pasaulyje 2050-aisiais?

Jei gimstamumas, jaunimo populiacijos dydis ir dabartinis perėjimo į kitą religiją lygis liks toks pat, 2050 metais krikščionybė vis dar bus didžiausia pasaulio religija. Tačiau islamas augs labai greitai ir galimai viršys krikščionių skaičių 2070 metais.

Kretingos pranciškonai sukūrė filmuką apie savo pašaukimą1

Kretingos mažesnieji broliai pasakoja apie savo pašaukimą ir kasdienį brolijos gyvenimą.

Prasidėjo „Vilties miesto“ renginių ciklas

Pagrindinis renginio akcentas – bendras „flashmobas“, kuris suvienijo apie 400 šokėjų ne tik iš Klaipėdos: šokio ritmu viltį Klaipėdoje nešė ir šokio mėgėjai iš Rusnės, Telšių bei Švėkšnos.

Charles Péguy: „Į mus sudėtos Dievo viltys“
Werner Löser - Bažnyčios žinios

Šie vidiniai bei išorėje pasireiškę konfliktai subrandino aiškią Charles’io Péguy mintį, kad viltis turi būti „viltis visiems“. Viltis ir solidarumas neperskiriami. Kitaip viltis lieka pusinė ir pati save panaikina.

Nacionalinėje dailės galerijoje – V. Kisarausko kūrybos retrospektyva
Vaiva Lanskoronskytė

Balandžio 28 d., antradienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaromos dvi parodos, išsamiai pristatančios Vinco Kisarausko (1934−1988) kūrybą ir asmenybę. Parodos veiks iki birželio 14 d.

Paralelės
nemunas

Minint Pasaulinę kultūros dieną, savaitraštis „Nemunas“ pakvietė į atvirą diskusiją „Du Nepriklausomybės tarpsniai: kultūros dydžių kaita“. 

Tailando modernaus meno muziejuje – įspūdinga kolekcija

Muziejuje per daugiau kaip 20 metų sukaupta 600 paveikslų ir skulptūrų. Juos sukūrė per 200 menininkų. Meno kūrinių  vertė, kurių autoriai – garsiausi Tailando autoriai – apie 50 mln. eurų.

Mirė rašytojas, eseistas, žurnalistas Tomas Sakalauskas1

Lietuvos rašytojų sąjunga pranešė, kad balandžio 27 d., eidamas 84-uosius metus, ligoninėje mirė rašytojas, eseistas, žurnalistas Tomas Sakalauskas.

Rašytojas Martinas Walseris. Trumpais sakiniais apie ilgą gyvenimą

Vienas ryškiausių vokiečių pokario rašytojų M. Walseris (g. 1927) užaugo šeimoje, laikiusioje svečių namus ir prekiavusioje anglimi. Antrojo pasaulinio karo metais jis kariavo fronte...

Šv. Jonų bažnyčioje pagerbti gyvybės kultūros puoselėtojai

Šie apdovanojimai, skirti pagerbti prie gyvybės puoselėjimo tiesiogiai ir netiesiogiai labiausiai prisidėjusius asmenis, organizacijas bei iniciatyvas, simboliškai vyko Pasaulinę gyvybės dieną, kuri Lietuvoje minima nuo 1998 metų.

Kaip mokykla tapo neatsinaujinančios sistemos įkaite?
Donata Gilaitienė

Kaip į mokyklas pritraukti jaunus, profesionalius, kūrybingus, motyvuotus žmones, kurie prisidėtų prie mokyklos atsinaujinimo? Kokius žingsnius reikia atlikti, siekiant stiprinti pedagogų rengimo kokybę?

Demokratija nėra duotybė
Jonathan Sacks

Šiame tekste rabinas Jonathanas Sacksas aptaria skirtumus tarp Amerikos ir jo gimtosios Didžiosios Britanijos rinkimų sistemų ir konstatuoja, kad negalime sau leisti įtikėti, jog demokratija yra duotybė.

William Kilpatrick. Įvairovės diktatūra3

Jei įvairovė – toks jau geras dalykas, turėtume tikėtis rasti jai daugiau pagyrų Biblijoje. Tačiau, atrodo, yra priešingai. Pavyzdžiui, Babelio kalbų įvairovė Pradžios knygoje suvokiama kaip prakeiksmas, o ne palaiminimas.

Carolyn Moynihan. Mažieji didvyriai ar eksperimentiniai triušiai?1
LVI

Aleksui vargu ar yra daugiau nei 8 metai – labai ankstyvas amžius savo seksualumo atpažinimo kelionei – tačiau ji labai nori būti berniuku ir „visada taip jautėsi“. Daugmaž prieš metus apie tai ji pasakė savo mamai.

Pavasario spalvos: nešioklė, slingas, vaikjuostė ar... ?3
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Pavasariui pagaliau mus pasiekus, vis dažniau su vaikais norisi išeiti laukan, pasivaikščioti. Visai mažus vaikučius į lauką galima ne tik su vežimu vežti, bet ir prisirišti prie savęs  slingu, nešiokle arba vaikjuoste. Ką pasirinkti?

Mažiau darbo, daugiau gyvenimo5
Juliet Schor

Jei dirbtume mažiau valandų, tai galėtų išgelbėti mūsų ekonomiką, blaivų mąstymą ir visą planetą, teigia Bostono koledžo sociologijos profesorė Juliet Schor.

Užauginti laimingą vaiką – misija įmanoma?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Visais laikais žmonės kėlė klausimą, kas yra laimė ir kaip ją pasiekti. Atsiradus psichologijos mokslui nesuskaičiuojama galybė tyrimų bandė įminti šią paslaptį, prieidami skirtingų ir net prieštaraujančių išvadų...

Vilniuje įteikti Gyvybės apdovanojimai

Sekmadienį, balandžio 26 dieną, Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje vyko antrieji Gyvybės apdovanojimai.

Kaip apsaugoti vaiką nuo pavasario alergijos
Ikimokyklinis.lt

Atėjus pavasariui, daug problemų vaikams ir jų tėvams sukelia sezoninė pavasario alergija. Šeimos gydytojos patarimai tėvams, kaip sumažinti simptomus ir sėkmingai leisti laiką lauke.

Daktaras Balu: apie lėles, pasakas ir mirtį

Kai mes atidarėme hospisą, laikėmės požiūrio, jog jame viskas galima – kad tik ligoniui būtų gera. Žmonės, kurie patenka į šią vietą, primena mirtininkus, todėl išpildyti paskutinį mirštančiojo norą – mūsų pareiga.

Paroda, sakanti „ne“ eutanazijai – „Palaiminti mažutėliai“2

Balandžio 29 d. Kauno slaugos ligoninėje pradės veikti nauja fotomenininkės Irutės Jaruševičiutės paroda-projektas „Palaiminti mažutėliai“, tai bendras projektas kartu su sielovadininke Lina Jakele, dirbančia Kauno slaugos ligoninėje.  

Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas1
lrt

Nelaimės kalnuose dažniausiai nutinka tada, kai protingus sprendimus, patirtį ir žinias nustelbia kiti dalykai, kalbėdamas apie prieš metus Khumbu ledyne įvykusią tragediją sako alpinistas Vladas Vitkauskas. 

Varomas alkoholiu degantis degalinių klausimas2
Aurelijus Veryga

Labai nejuokinga pasidarė klausant mūsų verslo atstovų ir Seimo narių ir to, kaip jie sureagavo į pilietišką jaunuolių bandymą pademonstruoti, kaip nepilnamečiui Lietuvoje lengva įsigyti alkoholinių gėrimų degalinėse.

Kaišiadorių rajone bus pasodintas Europos miškas

Strošiūnų kraštovaizdžio draustinyje politikai, Seimo kanceliarijos, kitų institucijų darbuotojai, žurnalistai pasodins Europos mišką, kuris žymės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

Konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai' 2015“. Balsuokite!14

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti 10–16 metų moksleiviai. Iš viso sulaukta per 50 darbų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 10–12 bei 13–16 m.

James V. Schall SJ. Kam reikalingos senos knygos ir seni profesoriai? 1

Esmė ta, kad knygos kaip tokios neturi nei amžiaus, nei svorio. Tai, kas sensta ir sveria – popierius, ant kurio jos parašytos, įrišimas, viršeliai. Knyga tik atsitiktinai yra fizinis daiktas.

Gerda Andriuškevičiūtė: „teismo medikai turi išmanyti begalę medicinos sričių“
Monika Midverytė OFS

Teismo medicina apima ne tik visas medicinos sritis – neurologiją, traumatologiją, infekcines, širdies ir navikines ligas, tai ir teisinis bendradarbiavimas su prokurorais, žmogžudysčių tyrimai.

Raimundas Bernadickas. Pinhole, arba Pasaulis pro adatos skylutę
Vaiva Lanskoronskytė

Balandžio 26-ąją minima Tarptautinė Pinhole kameros diena. Pinhole, arba „camera obscura“, yra viena seniausių žinomų vaizdo fiksavimo technikų. Paprastai kalbant, tai yra fotokamera, kuri neturi lęšio.

Fotoaparatas iš degtukų dėžutės, lagamino ar šachmatų lentos?
Vaiva Lanskoronskytė

Jei neturite fotoaparato, tačiau degate noru užsiimti fotografijos menu arba visos turimos priemonės atsibodo – ne bėda. Fotoaparatą kiekvienas gali susikonstruoti ir pats, dar labiau nustebsite – iš to, ką tikrai turite namuose.

Henrikui Radauskui – 1051
nemunas

Balandžio 23-ąją sukanka 105-eri, kai gimė vienas žymiausių lietuvių poetų modernistų Henrikas Radauskas. O rugpjūtį bus jau 45-eri, kai iškeliavo į amžiną kaštanų žydėjimą.

Ar reabilituosime Rimą Buroką?1
Daiva Grigelytė

Matyt, yra tokių likimų, tokių gyvenimų, apie kuriuos geriau nieko nežinoti. Bet ateina diena, kai sužinai. Ir viskas. Tada matai, žiūri, koks tu buvai, o koks tas žmogus. Kur jis liko, o tu išvažiavai. Kur tu išvažiavai, o jis liko...

Išsprūstančios prasmės ieškotojui
Viktorija Daujotytė - Literatūra ir menas

Literatūros tyrinėtojui, semiotikui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui prof. Kęstučiui Nastopkai kovo 18 d. sukako 75-eri. Spausdiname prof. Viktorijos Daujotytės kalbą, pasakytą K. Nastopkos kūrybos vakare.

Rašytojas su skaitytojo kepure. Pokalbis su D. Kajoku2

Žmogui atrėžtas laikas nėra ilgas, tad dabar, gyvenimo nuėjęs daugiau nei pusę kelio, negaliu sau leisti prabangos skaityti bet ką, juoba prastą poeziją. Šiuo metu gera poezija man yra ta, kuri dvasine, intelektualine linkme keliauja panašiai kaip ir aš. Kur ir aš.

Rašytojų sąjungos vadovas Antanas A. Jonynas: „Norėtųsi, kad patys rašytojai būtų aktyvesni“

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku dar vienai kadencijai išrinktas poetas Antanas A. Jonynas. Jam ir uždavėme keletą klausimų apie Rašytojų sąjungos vadovo patirtį, lūkesčius ir rašytojo padėtį šiandien.