Šiandien

Politinės Lietuvos beieškantLaurynas Peluritis - Naujasis židinys

Praėjus 400 metų po Viljamo Šekspyro mirties kiek intensyviau nei įprasta imame gręžtis į jo kūrybinį palikimą. Besigręždami dar geriau suvokiame, kad dar šiandien jo kūrinių svarba nė kiek nesumenko, kad apie žmogaus prigimtį jie kalbės visais laikais. Dialogo rubrikoje šiandien du skirtingi tekstai, kurie savaip įrodo neblėstantį V. Šekspyro aktualumą. Meno kritikas Willas Gompertzas kelia klausimą, kodėl Šekspyras šiandien populiaresnis negu bet kokiais kitais laikais. Psichiatrui Theodorui Dalrymplui Šekspyras visada išliks svarbus, nes jis pasako tokių dalykų apie žmogaus prigimtį, kurių negalėtų užfiksuoti joks mokslas.

Nusidėjėlio malda
Virginija Adomonytė

Kokį kelią aš, kaip nusidėjėlė, turėjau nueiti iki maldos? Kokį kelią Dievas turėjo nueiti, kol suminkštino mano širdį išpažinti nuodėmes. 

Dievo gailestingumo devyndienis. Antroji diena

Gailestingiausias Jėzau, iš kurio kyla visa, kas gera, pagausink mumyse malonę, idant vertai darytume gailestingumo darbus.

Jau šeštadienį Klaipėdoje – „Vilties šokis 2016“

Balandžio 30 d. 15 val. Klaipėdos Atgimimo aikštėje vyks „Vilties šokis 2016“.

„Šventadienio mintys“ pasakos apie 150 metų švenčiančią Kauno kunigų seminariją

Įspūdinga Kauno kunigų seminarijos istorija, neeilinės asmenybės ir šiandienos iššūkiai laidoje „Šventadienio mintys“ sekmadienį.

Chaldėjų patriarchas: Islamiškas radikalizmas tampa kultūra4
vatikano radijas

Pavyzdžiui, nebuvo uždrausti mokykliniai vadovėliai, kuriuose blogai kalbama apie žydus ir krikščionis. Niekas nesustabdė tų, kurie prieš kelias savaites pardavinėjo batus su paduose įspaustu kryžiaus simboliu.

Dieve, saugok pankus

Žvelgiant į panką, kaip Dievo kūrinį – silpną žmogų, atrandama jo nuolatinio maišto priežastis – neramus ieškojimas Dievo, kuris pats pirmas išeina ieškoti žmogaus.

A. Wajdos džiazuojantys „Nekalti burtininkai“ – „Skalvijos“ ekrane1

6-7 deš. takoskyroje pasirodžiusi A. Wajdos juosta – tai lenkų jaunosios kartos portretas. „Džiazuojančios“, maištaujančios, tarsi laisvos ir nepriklausomos, tačiau labai vienišos. 

Įspūdingiausi pasaulio muziejai 2

Kultūros ir kelionių mylėtojams pristatome keletą muziejų, kurie įvardijami kaip vieni pasaulio įspūdingiausių.

„Jeigu jo nėra“ – L. Fiodorovo ir V. Volkovo koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje

Šis duetas jau daugiau nei dešimtmetį kasmet išleidžia po albumą, kuriuose dera avangardinis džiazas ir lyriškos melodijos, eilių skaitymas pritariant muzikai ir žaismė.

Fotografas Danielis Etteris: „Kantrybė ir atkaklumas – didžiausios fotografo dorybės“

Daugelyje fotografo nuotraukų veriasi politinių ir socialinių krizių purtomi kraštovaizdžiai, kuriuose skausmingi praradimai ir pamintas žmogiškas orumas pinasi su viltimi išlikti

Kaip aš savanoriavau Izraelio kariuomenėje
Živilė Juonytė

Pirmą kartą atvykus į Izraelį į akis krenta daugybė chaki spalvos drabužiais vilkinčių, ginklą ant peties nešančių vaikinų ir merginų – Izraelio gynybos pajėgų (IDF) šauktinių.

Parlamento rinkimai Serbijoje: laimėjo valdantieji ir nacionalistai
Matas Baltrukevičius

Serbijos premjero Aleksandro Vučičiaus ir prezidento Tomislavo Nikoličiaus planas veikia — Serbijos Progreso partija (SNS) dar ketverius metus valdys Serbiją. 

Atskleidžia tikrąsias Valstiečių ir žaliųjų sąjungos populiarumo priežastis1
lrt

Žiniasklaida buvo esminis faktorius, dėl kurio reitingų lentelėse Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pakilo iš antrosios grupės į pirmąją, LRT.lt sako ryšių su visuomene specialistas Liutauras Ulevičius ir politologas Lauras Bielinis.

Balsų pirkimo įteisinimas – istorinė galimybė Lietuvai?2
Mykolas Cervanskas

Turime pripažinti vieną dalyką: balsų pirkimas vyksta, jis vyks neišvengiamai – yra paklausa, bus ir pasiūla.

Įteisinti viršvalandžiai situacijos darbo rinkoje nekeičia

Įmonėms skundžiantis darbuotojų trūkumu, šie derybose dėl darbo sąlygų įgyja vis geresnes pozicijas.

Paauglys+knyga=neskaitysiu?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Kalbėdami apie vaikų knygas, džiaugiamės jų spalvotumu, įvairove, žaismingumu ir pan. Kai kalbame apie paauglių knygas, viskas tampa daug sudėtingiau – t.y. iškyla ne viena problema, klausimų, į kuriuos vienareikšmiškai atsakyti nėra lengva...

Medikai paneigia mitus apie skiepus
lrt

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras minėdamas tarptautinę Imunizacijos savaitę pateikia šešių dažniausiai pasitaikančių mitų apie skiepus sąrašą, kurį sudarė Ligų kontrolės ir prevencijos centras Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pasaka vaikams: Slėpynės su (ne)tvarka

Siūlome Bernardinai.lt skaitytojams pasaką. Neįprasta tema. O gal tokia įprasta, kad jos nė nepastebime...

Anksti kėlęs, jaunas vedęs nesigailėsi (II)
Aistė Vareikytė LMC

Pasisėmę išminties iš vaizdingų ir šmaikščių posakių apie šeimos kūrimą bei gyvenimo draugo paieškas, tęsiame pokalbį su Giedre Bufiene.

Muzikinis renginys – socialinė akcija „Mama būti gera“

Gegužės 1 d., sekmadienį, 12-16 val., „Krizinio nėštumo centras“ kviečia į muzikinį renginį – socialinę akciją „Mama būti gera!“

Ekvadore žuvusios ses. Klaros tikėjimo liudijimas, užrašytas prieš žemės drebėjimą
vatikano radijas

Sėdėjau ant lovos viešbutyje ir jaučiau didelę tuštumą savyje. Artinausi prie to, ko visada troškau, ir nebuvau laiminga.

Liutauras Degėsys: Nėra klastingesnio priešo, nei kasdienybė, atbukinanti jausmus1
Greta Martinkutė

Pokalbis su rašytoju Liutauru Degėsiu, aštuonių poezijos knygų, trijų filosofinių esė rinkinių ir romano „Dvi istorijos apie vieną meilę“ autoriumi.

Paskelbtas Lietuvos jaunimo dienų 2017 logotipo ir himno konkursas!

Šį kartą, apkeliavusios visą Lietuvą, jaunimo dienos sugrįžta į Vilnių su tema: „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32). Jaunimo dienos Vilniuje vyks 2017 m. birželio 23 – 25d.

Jaunystės apraiškos kasdienybėje (II)
Gabrielius Zaveckas

Jaunas individas, kaip jau sakiau, turi viltį – žmoguje yra jaunystės tol, kol jis nepasako sau: „Vilties daugiau niekada nebeturėsiu.“

Mama: kai dukra pasakė, kad veidrodyje mato baisią šlykštynę, supratau, jog turiu kažko imtis23
Marija Keršanskienė

Mergaitė manė, kad ji kalta dėl to, jog yra rausvaplaukė, ir taškas. Tokius galima stumdyti, galima išmėtyti jų daiktus, galima su jais nedraugauti...

Knygoje J.-P. Sartre'o paskaita „Egzistencializmas – tai humanizmas“

Egzistencializmas – tai humanizmas yra paskaita, kurią Sartre’as skaitė 1945 m. spalio 29 d., pirmadienį. Ji buvo stenografuota ir Sartre’o šiek tiek pataisyta.

„Ekumeninė krikščionybė: dieviškasis žmogaus pašaukimas Rytų krikščionybėje“

Šioje teologijos mokslų daktaro, kunigo R. Dulskio monografijoje aptariama krikščioniškojo pašaukimo tapatybės Rytuose samprata...

Sąmojingų įžvalgų kupina knyga apie senovės Egipto kasdienybę

Barbara Mertz – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis, tiek grožiniais kūriniais – mistiniais ir detektyviniais trileriais. 

U. Barauskaitės romane „Vieno žmogaus bohema“ – patirtys, įspūdžiai, išpažintys

Kelionės po Artimuosius Rytus, kitų kultūrų patirtys, vaikystės įspūdžiai, skaudžios išpažintys, vyrai. Poetiškai, lakoniškai ir paprastai.

Rašytoja Fariba Vafi: „Rašymas nepakenčia klišių“

Pastaraisiais metais moterų tapatybė Irane stipriai pasikeitė, tai turėtų pastebėti kiekvienas, atidžiau žvelgiantis į šios šalies visuomenę. Pokyčiai vyko skirtingose srityse. Turbūt didžiausias šių dienų pasikeitimas yra stiprėjanti moterų savimonė.