Kai susiduriame su itin skaudžia netektimi ir gyvenimą užlieja sielvartas. Kai pajuntame, jog griūva pasaulis, kuriame gyvenome. Kai visa malda sutelpa klausime Dievui – kodėl? Clive Staples Lewis ir Antonijus iš Surožo (Bliumas) nedaugžodžiauja. Jie puikiai supranta, kad padėti gali ne mandagus plepėjimas, bet tik sunokę artimo meile, empatija ir gyvenimo išmintimi žodžiai.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Vaikų kančia ir mirtis Metropolitas Antonijus iš Surožo
Vertybių perkainavimo metas
Arkiv. Sigitas Tamkevičius SJ

Gavėnios metu esame kviečiami pasitikrinti asmenišką sandorą su Dievu. Šią sandorą sudarėme per Krikštą. 

Apaštališkasis nuncijus: Visa Sirija pasruvusi krauju
vatikano radijas

Mūsų, krikščionių, čia yra apie 125–130 tūkst. Jie yra išsibarstę po visą apylinkę, nors žinoma, dauguma gyvena miestuose. Daug krikščionių jau emigravo. Karas jau vyksta ketverius metus ir pastarąjį laiką jau išvyko apie 20-25% krikščionių.

Klaipėdos senamiestį vėl puoš 75 metrų aukščio bažnyčios bokštas1

Daugelį metų trukusios diskusijos, kokią pačioje Klaipėdos širdyje stovėjusią bei po Antrojo pasaulinio karo nugriautą Šv. Jono bažnyčią vertėtų atstatyti – autentiško dydžio ar tik mažesniąją jos kopiją, finišo tiesiojoje.

Atrasti taiką1
Jean Vanier

Karai ir konfliktai prasideda dėl daugelio priežasčių, bet labai dažnai jie vyksta dėl to, kad priešas nepanašus į mus, o mūsų identitetas glaudžiai susijęs su mūsų nepakartojama kultūra ir religija.

Romumo revoliucija: popiežius Jonas XXIII
Andrius Navickas

Dar tapdamas vyskupu, Andželo Ronkalis pasirinko šūkį „Paklusnumas ir taika“, kurio ištikimai laikėsi. Jis visada svajojo tik apie kunigo darbą, bendravimą su parapijiečiais, tačiau jam vis tekdavo imtis kitų tarnysčių.

Naujausioje LNDT premjeroje – paauglys, paskelbęs karą visai mokyklai

Ši pjesė peržengia „mokyklos dramą“ ir gan paviršutiniškoje komedijoje sugeba suformuluoti esminę dilemą, parodo gilią Europinės civilizacijos krizę, kuri reiškiasi per vertybių gausą ir nuolatinį jų disonavimą. 

Marco Rossi. Šiuolaikinio sakralaus meno pavojus: forma be turinio1

Krikščionio gyvenime vaizdas yra viena iš raiškos formų, tačiau jos neužtenka. Reikalinga patirtis. Gana dažnai iškyla būtent ši grėsmė, kad turime raiškos formas, už kurių nėra visiškai nieko.

Paskirtos Vyriausybės kultūros ir meno premijos
lrt

Trečiadienio posėdyje ministrų kabinetas dvylikai kultūros atstovų ir meno kūrėjų paskyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas.

 
Jubiliejiniame „Kino pavasaryje“ – beveik 250 filmų

Svarbiausius naujus pasaulio filmus parodysiantis ir jų kūrėjus į Lietuvą pakvietęs festivalis prasidės kovo 19 d., tęsis dvi savaites ir vyks 5 miestuose.

Mirė išeivijos fotomenininkas Algimantas Kezys

2015 m. vasario 23-iosios naktį Jungtinėse Amerikos Valstijose po sunkios ligos mirė garsus išeivijos fotografas Algimantas Kezys, pranešė naujienų portalas santaka.info.

Povilas Urbšys. Nejaugi nebėra iš ko rinktis?1

Savivaldybės rinkimai jau finišo tiesiojoje. Šį kartą biudžetinės partijos pamalonino žmones leisdami jiems patiems tiesiogiai išsirinkti vieną tarybos narį ne pagal sąrašą. Žinoma, sveiku protu sunkiai paaiškinama, kodėl iš Lietuvos žmonių atimta teisė taip išsirinkti visus savivaldos tarybos narius.

D. Grybauskaitė: moterys aukščiausiuose postuose – valstybės brandumo požymis
lrt

Moterys yra kaip darbinės bitės, o aukščiausiuose postuose Lietuvoje vis dar neproporcingai daug vyrų, pastebi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vykstanti į Čilę, kur drauge su kitų šalių vadovais aptars moterų situaciją pasaulyje.

Nepasitikėjimas piliečiais
Kęstutis Girnius - Naujasis židinys

Rusijos agresijos Ukrainoje akivaizdoje pradėta kalbėti apie poreikį sutelkti tautą, užtikrinti, kad ji gebėtų tinkamai reaguoti net ekstremaliausiomis aplinkybėmis, antai jei Rusija Lietuvon pasiųstų „žaliuosius žmogeliukus“ arba kitaip mėgintų destabilizuoti padėtį.

Apie Rusijos propagandą. Pokalbis su L. Ulevičiumi4
Dainius Dabašinskas

Atsiverskite pagrindinius naujienų portalus ir pamatysite, kad daugelis dalykų yra nesąmoningai daromi Rusijos naudai. Kitaip tariant, Rusijos technologai puikiai išnaudoja tą infostruktūrą, kuri veikia demokratinėse valstybėse, ir ją panaudoja savo tikslams. Arba, paprasčiau kalbant, žiniasklaida yra tapusi nesąmoningu Kremliaus įrankiu.

Žiurkėgaudžio amžius1
Vitalijus Portnikovas - Tiesos.lt

21-asis amžius – tai „žiurkėgaudžio amžius“. Tai – nugalėto globalaus blogio amžius, tai epocha, kuomet žiurkės apsimeta vilkais, tačiau tuo niekas netiki.

„Už“ ir „prieš“ laimę1
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė - Moters psichologija

Kaip galima būti „prieš“ laimę? Argi tai nėra visų geidžiamiausia būsena, prekė, gyvenimo pozicija, sandoris, jausmas? 

D. Miknevičius: Turime ugdyti mokinius ne tik pažymiui

Dalius Miknevičius – jaunas istorikas, šiuo metu mokytojaujantis Tauragėje. Paragavęs korepetitoriaus duonos, Dalius nusprendė išbandyti save ir mokytojo vaidmenyje. Taip jis atsidūrė ir programoje „Renkuosi mokyti“. Kalbėdamas apie švietimą, Dalius teigia, kad šiandien mokykloje svarbu yra ugdyti visapusišką asmenybę, kuriai būtų svarbus ne tik pažymys.

Ar leidžiame vaikams klysti?
Viktorija Ruzgutė - Ikimokyklinis.lt

Leisti vaikams klysti nereiškia nekreipti dėmesio į nesėkmes ar neskatinti siekti gerų rezultatų. Vaiką turime įkvėpti siekti iššūkių, jų nebijoti, tačiau kartu išmokyti įvertinti ir didžiuotis pastangomis, ne rezultatais. 

Teisė nusibrozdinti (II)1
Verena Ahne

Vaikų vieta – gamtoje, net jei tai žvirgždo krūva gatvės gale. Gamta jaudinanti, gyva, pilna netikėtumų ir paslapčių. Joje atsiveria iššūkiai ir nuotykiai, ji žadina vaizduotę, išlaisvina.

Man svarbu: Dantų silantai1
Bernardinai.TV

Gydytojai odontologei Dagnai Šarvienei uždavėme klausimų apie dantų silantus: kas tai yra, kokio amžiaus vaikams jie dedami ir ar silantai patys savaime garantuoja, jog dantukai daugiau neges?

Gandrai vis dažniau pasilieka žiemoti Lietuvoje

Nors baltieji gandrai yra tolimieji migrantai, kurie vengdami šaltų žiemų skrenda net iki Pietų Afrikos, tačiau kartais pasitaiko ir išimčių. Pastaraisiais metais šie paukščiai vis dažniau pasilieka žiemoti Lietuvoje.

Į gražiausius šalies kampelius – pakilę virš medžių
Aldona Kvedarienė

Vasarą Pietų Dzūkijos didieji ežerai – paukščių rojus, o rudenį jie – atokvėpio prieš didžiąją kelionę vieta. Rudenį joje susitelkia ne šimtai – tūkstančiai išskrendančių ir besibūriuojančių paukščių.

Tvarkingi ir švarūs namai padeda išvengti nemalonių infekcijų

Tyrimai parodė, kad virtuvė, vonios kambarys ir skalbimui naudojama vieta gali tarnauti kaip rezervuaras mikroorganizmų augimui.

8 klaidingi nelaimingų žmonių įsitikinimai

Ar jums patiktų, jei jūsų draugas jums nuolatos kartotų: „tau negali pasisekti“, „tu nepakankamai geras“, „tau trūksta pasitikėjimo“? Ar laikytumėte šį žmogų tikru draugu? Jei ne, tai kodėl jūs norite taip galvoti ir kalbėti apie save?

Rūšiavimo entuziastams – 20 tūkst. eurų

Ši suma sukaupta renkant elektronikos ir buitinės technikos, senų baterijų bei akumuliatorių atliekas bei jas priduodant projekto organizatoriams.

Amerikietė Gabrielle Kempton Lietuvoje atrado pašaukimą – kovą su prekyba žmonėmis

Lietuvius apibūdinčiau kaip atsparius, smarkius, viltingus ir nepaprastai malonius savo draugams. Dar neteko pamatyti iššūkio, su kuriuo lietuviai negalėtų susidoroti. 

Ledo paukštis
Onutė Grigaitė

„Čia – lapė, čia – pelėnas, o čia – tetervinas. Kaip smalsu: ko jie čia ieškojo, ką rado, iš kur ėjo ir kurlink nuėjo, kodėl, kam, su kuo ir kada? Viskas užrašyta, tik išmok skaityti baltame sniege baltas raisto runas.“

Dirbtinis intelektas šiandien ir ateityje
Robotika.lt

Didžiausia ironija ir didžiausia dirbtinio intelekto atėjimo nauda bus ta, kad DI padės nustatyti žmonijos reikšmę. Dirbtinio intelekto reikės tam, kad pasakytų, kas esame.

Muzikinės istorijos. I dalis3
Domantas Razauskas

Kai kurie tikri pasakojimai iš muzikantų gyvenimų yra verti atskirų apsakymų ar net romanų. Realybė būna išradingesnė už plačiausias fantazijas....

Kunigystė – tai ne profesija, bet sakramentas
Žurnalas Ateitis

Knyga kalba apie laimingai savo gyvenimą nugyvenusį žmogų, nes... Nes žmogus iš Dievo ir savo mylimos Mamunės jautėsi gavęs viską, ko reikia visaverčiam dvasiniam gyvenimui. Nes tas žmogus save išskirtinai suvokė kaip dvasinę būtybę.

Aldous Huxley: „Grožinėje literatūroje dera absoliutumas ir santykinumas“1
Lina Žukauskaitė

1960 m. „The Paris Review“ žurnalistams duotame interviu rašytojas dalinasi mintimis apie savo darbo įpročius, romanisto vietą visuomenėje, išorinių ir vidinių aplinkybių reikšmę kūrybai  bei dvasinę aterosklerozę...

Trys stabtelėjimai, besižvalgant po Vilniaus knygų mugę
Sandra Šenker

Šešioliktosios Knygų mugės metu buvo išdalintos  „Patriotų premijos“, kurios skatina Lietuvos ir užsienio autorius rašyti pilietiškumo ir patriotizmo temomis ir pasitelkus knygą skiepyti meilę ir ištikimybę tėvynei.  

Kūrybiškiausia metų knyga išrinkta D. Staponkutės „Iš dviejų renkuosi trečią“

„Iš dviejų renkuosi trečią: mano mažoji odisėja“ – antrasis eseistės, vertėjos, humanitarinių mokslų daktarės Dalios Staponkutės esė rinkinys. 

„Vasara su Katšuniu“ – knyga apie tikrą gyvenimą
Andrius Navickas

Nepasakosime jums knygos turinio. Knyga apie gyvenimą. Tokį, koks jis yra iš tikrųjų, kurį vėliau suvyniojame į laikraščių straipsnius, nes tingime gyventi. Knyga apie pasaulio grožį. Bei nepaprastai įdomų ir paslaptingą Katšunį.

Proto suluošinta mistika: G. Kazlauskaitės ir D. Velazquezo „Meninos“
Virginija Tamošiūnaitė

Giedrės Kazlauskaitės poezijos knygos „Meninos“ struktūra ir pačiu pavadinimu remiasi aliuzijomis į D. Velazquezo paveikslą. Keletu eilėraščių užčiuopiamos gijos su paveikslu, yra keletas motyvų, paimtų iš paveikslo paradigmos.