Seimas po balsavimo nepritarė siūlymui Laisvės premiją skirti Vytautui Landsbergiui. Kaip vertinti tokį sprendimą? Ar tai tėra tik asmeninių, politinių sąskaitų suvedimas, sąžiningo praeities vertinimo aukojimas dėl dabartinių politinių mūšių? O gal sprendimo balsuoti prieš V. Landsbergio kandidatūrą priežastys yra gilesnės ir sietinos su noru savaip perrašyti istoriją?

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Gaila Seimo ir LietuvosMatas Baltrukevičius
Kardinolas Arinze. Popiežiaus vizitas savaime kvies ištiesti vienas kitam ranką
vatikano radijas

Popiežius žino, kad ten nėra gerai. Jis žino, kad rizikuoja, bet vyksta ten norėdamas parodyti meilę ir pagarbą, ir tai yra galinga žinia. Jis nori ten nuvykti kaip meilės Afrikos žmonėms ženklas; pakviesti visus priimti vienas kitą.

Popiežius Nairobyje: „Visi turi prisidėti prie visuotinės gerovės, terorizmą gimdo baimė“
vatikano radijas

Trečiadienio rytą išvykęs iš Romos, Kenijos sostinę Nairobį popiežius pasiekė 17 val. vietos laiku (16 Lietuvos laiku). Oro uoste Šventąjį Tėvą pasitiko šalies prezidentas Uhuru Kenyatta, kiti valstybinės valdžios atstovai.

Inesa Čaikauskienė: „Kviečiame permąstyti santykį su piligriminėmis vietomis“
Saulena Žiugždaitė

Nuo spalio vidurio Vilniaus piligrimų centre vyksta susitikimų ciklas „Gyvenimas Gailestingumo kelyje – pažinti, skelbti, priimti“.

Pranciškonai JAV sukūrė unikalią maldos App programėlę

„Friar app“ leidžia žmonėms publikuoti savo maldavimus, melstis vieniems už kitus ir turėti brolį pranciškoną iš bet kurio JAV kampelio, besimeldžiantį už konkretaus žmogaus intencijas.

Islamo teologas E. Toprakyaranas: „Nėra vieno islamo“

Remiantis Koranu, tikintis žmogus negali prarasti vilties. Net jei šiuo metu kasdien susiduriame su kliūtimis, privalome padaryti viską, kad atsakytume IS kitokiu islamu.

Už dzūkiškas lopšines – Vinco Krėvės premija

Apie tautosaką ir literatūrą mokykloje, apie dainas ir mūsų senolių išmintį Henrikas Gudavičius kalbasi su Vinco Krėvės gimnazijos mokytoja Rita Černiauskiene.

Fotografijų parodoje – medinių Lietuvos bažnyčių interjerai

Mūro ir medžio meistrai visais laikais sekė naujoves, mokėsi vieni iš kitų. Lietuvos medinėse bažnytėlėse ypač ryškų pėdsaką paliko barokas. 

M. Dranycinas ir A. Berioza: „Vilnius – gyvų rankų kūrybos miestas“
Neringa Petrošiūtė

Maksimas Dranicinas ir Anastasija Berioza – dailininkai iš Murmansko (Rusija), keletą šio rudens savaičių rezidavę Užupio meno inkubatoriuje.

(Ne)atsitiktiniai muzikiniai susitikimai IV. L. Devitos ir A. Fediajevo pokalbis

Psichodelika vadinčiau muzikinio mąstymo būdą, kuris susijęs su išplėsta sąmone, kad ir kaip tai būtų suprantama: mokėjimu improvizuoti, komponuoti muziką begrojant...

Pokalbis su fotomenininku Danu Gemkowu apie kelią ir keliones
Gabrielė Kuizinaitė

Amerikiečių fotografas D. Gemkowas „Kaunas Photo 2015“  festivalyje pristatė fotografijų seriją „In Transit“ (Pakeliui), kurią kūrė ne vienerius metus...

TIE VAIKAI MUS AUKLĖJA...

Vaikai ugdo mus ir save. Tokiam tobulėjimui pirmiausia reikia buvimo kartu. Tada mes tai, ką galvojame ir manome esant tikra mūsų gyvenime, turime galimybę patikėti kitiems – vaikams.

 
Futbolo ekspertai: pakeisti futbolo padėtį Lietuvoje įmanoma
lrt

Tikėtis, kad Lietuvos futbolo rinktinės per artimiausius 10 metų ims demonstruoti aukštus rezultatus, nereikėtų LRT RADIJUI sako sporto žurnalistas Gediminas Reklaitis. 

JAV vaidmuo pasaulyje B. Obamos akimis
Vytautas Keršanskas

Kartu gausėja ir kritikų, teigiančių, kad septyneri B. Obamos prezidentavimo metai buvo „blogiausia, kas galėjo nutikti pasauliui“, stovykla.

S. Kanovičius: Reikia paprasčiausiai nustoti meluoti
Dovaidas Pabiržis

Su S.Kanovičiumi „Veidas“ kalbėjosi ir apie išlikusį žydų paveldą, lietuvių ir žydų santykius, istorinio atminimo klystkelius bei atminties politiką Lietuvoje. 

Vyskupai ragina politinius lyderius Paryžiuje priimti klimato kaitos susitarimą

Šį kreipimąsi į Jungtines Tautas išsiuntė kardinolai, patriarchai ir vyskupai iš visų žemynų, atstovaudami nacionalinėms vyskupų konferencijoms. Jie ragina daryti viską, kad būtų priimtas privalomas ir tikrus pokyčius nulemsiantis tarptautinis susitarimas.

Marijampolietis K. Kynas: atsisakyti tapti donoru – tai lyg nušauti žmogų

Prieš dešimt metų K. Kynas tapo pirmuoju negiminingu kaulų čiulpų donoru Lietuvoje. Kamieninės K. Kyno kraujodaros ląstelės išsaugojo gyvybę jaunai moteriai, kuriai buvo diagnozuota aplazinė anemija.

Dalia Kiesaitė: „Tikėjimas – jungiamoji grandis“

Tęsiame pokalbių  ciklą su išsiskyrusiųjų sielovado centro „Bendrkeleiviai“ bendradarbiais. Šįkart su psichologe D. Kiesaite – apie tikėjimo ir psichologinės saviugdos kelionę, buvimą lygiaverčiame santykyje su pagalbos ieškančiu asmeniu.

„Carito“ paramos koncertas: moterys neturi kentėti smurto

Šį sekmadienį, lapkričio 29 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks paramos koncertas „Degu kaip žvakė“, skirtas Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Motinos ir vaiko globos namams, kur glaudžiasi vienišos mamos su kūdikiais, paremti.

Kontracepcija kaip homoseksualumo priežastis
Gintautas Vaitoška - Artuma

Ne vienas ekspertas pripažįsta, jog kontracepcijos naudojimas daro didžiulę įtaką homoseksualumo pateisinimui ir priėmimui.

Nauja V. Albisetti knyga „Laisvi mylėti“

Neseniai išleistoje V. Albisetti naujoje knygoje autorius svarsto, kaip mylėti ir būti laisvam, kaip išvengti dviejų tarpusavio santykiams itin būdingų kraštutinumų: mylimo žmogaus atstūmimo arba jo sudievinimo.

Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų

2014 metais iš gyvenimo pasitraukė 156 jauni žmonės arba, kitaip tariant, šešios vidutinio dydžio mokinių klasės. Lietuva kas dvi dienas prarado po vieną jauną žmogų. 

Prevencinis edukacinis filmas „Sieki euforijos - rinkis teisingai“

Kol esi jaunas, gali tapti bet kuo. Rinkis teisingai.

Savanorystė - uostas, kuriame gera
Mindaugas Jonušas

Šiandien esu dėkingas savanoriškai veiklai, kad mano akmeninę širdį pakeitė žmogiška, kad mane išmokė pasilenkti su meile prie nors ir nešvaraus žmogaus gyvenimo ir su meile mazgoti tą purvą, kuris daugeliui yra koktus.

Kenčiu
Matas Bytautas - nemunas

Kančia. Kas ji, sesute, mano brangi? Ar aš sergu kafka, kad viena dalis nori vienatvės, o kita, kurią kažkodėl laikau akla, stumia mane siekti socialinių tikslų?

Paauglio ateitis – neaiškių pasirinkimų kryžkelė
Raminta Šidlauskaitė

Labai dažnai girdima frazė „Kaip tu galėjai mesti studijas, pirma reikėjo aiškiai apgalvoti, ko nori“, ypač pradeda rėžti ausį, kai pačiam artėja su studijomis susijęs gyvenimo etapas.

Lietuviškai išleistas rusų disidento V. Voinovičiaus romanas

Romane gausu ir sovietinės realybės vaizdų, ir karo nuotykių, ir meilės lyrikos, ir pasakos elementų, o visa tai nuspalvinama švelniu humoru. 

Vilniuje gruodžio 4-6 d. vėl šurmuliuos Sostinės kalėdinė knygų mugė

Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija š. m. gruodžio gruodžio 4–6 dienomis Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje organizuoja tradicinę III Sostinės kalėdinę knygų mugę – 2015.

„Mėnulio pamokos“ su Barbara Brown Taylor

Savo knygoje autorė ragina atmesti nerimą ir baimes, rasti savyje drąsos prisijaukinti tamsą, pažinti kitokį pasaulį, pajusti Dievo ranką, vedančią per matoma ir nematoma.

Žvaigždynai, tampantys personažais, o tamsa – nuotaikinga drauge

Naujausios paveikslėlių knygos „Orionas ir Tamsa“ autorė ir iliustruotoja Emma Yarlett, gyvenanti Kornvalyje, Didžiojoje Britanijoje, atskleidžia, kaip ją žavi tamsa, kaip kuriami personažai ir siužetas ir kas apskritai įkvėpė kurti paveikslėlių knygas.

Knygoje „Diktatorių vaikai“ – garsiausių 20 amžiaus diktatorių vaikų likimai

Susipažinkite su šešiolika žymiausių pasaulio valstybių diktatorių vaikų. Jų santykis su tironišku tėvu padeda geriau suprasti paties lyderio asmenį, atskleidžia kitą jo charakterio pusę.