Laiko limitas išseko, atėjo pasaulio pabaiga

Kad Jėzui antrą kartą staiga atėjus išvengtume gėdos dėl nuodėmės, pravartu prisiminti, kad Tas, kuris pasaulio pabaigoje pasuks žmonijos istorijos vairą kita kryptimi, mus mato nuolat.

Aušros Vartų Marijai – karūna iš žmonių suaukoto aukso

Sekmadienį, lapkričio 18 d., pagrindinę Aušros Vartų Gailestingumo Motinos atlaidų dieną, garsusis Gailestingumo Motinos paveikslas bus vainikuotas karūna, kurią lankydamasis Lietuvoje palaimino popiežius Pranciškus.

Dievo gailestingumas neveikia savaime

Kartais žmonės nuslysta į perdėto pasitikėjimo savimi nuodėmę. Jie galvoja, kad Dievas toks gailestingas, jog niekam neleis pražūti. Dievas tikrai nenori nė vieno pražūties, bet jei žmonės neatsilieps į Jo gailestingumą, pražus.

Mergelė Marija – Gailestingumo ikona
Arūnas Peškaitis - Marijos radijas

Gailestingumas kartais mus prašo dėl kito daryti dalykus, viršijančius mūsų jėgas ir įsivaizdavimus.

Santuokos sudarymas ir išardymas Ortodoksų Bažnyčioje
Gintaras Sungaila - Ortodoksas.lt

Vienas didelių ortodoksų ir katalikų kanonų teisės ir pastoracinės praktikos skirtumų – egzistuojanti kanoninė galimybė nutraukti santuoką Ortodoksų Bažnyčioje. 

Į Punią – paskui Pilėnų paslaptis, Vytauto pėdsakus ir upių vingius

Apie vieną iš 14 ankstyviausių Lietuvos miestelių – Punią ir jos apylinkes, įsikūrusią 13 kilometrų į šiaurę nuo Alytaus, dešiniajame Nemuno krante.

Darkart apie Žaliojo tilto skulptūras, Lukiškių aikštę ir MO – susitikime su architektu A. Ambrasu

M. K. Čiurlionio namų pokalbių-susitikimų cikle su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatais savo kūrybą pristatė vienas ryškiausių šiandienos lietuvių architektų A. Ambrasas.

M. Survilos „Sengirė“ tapo didžiausio JAV dokumentinių filmų festivalio dalimi

Režisieriaus Mindaugo Survilos dokumentinė poema „Sengirė“ jau aplankė daugiau kaip 20 pasaulio valstybių garsindama Lietuvos vardą.

„Scanorama“ keliasi į Kauną

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ persikėlė į Kauną, kur pristato įsimintiną programą, sulaukusią didelio žiūrovų susidomėjimo sostinėje.

JAV žiniasklaida išskiria Arūno Matelio filmą kaip ypatingą reiškinį

Konkurencija siekiant „Oskaro“ itin didelė. JAV žiniasklaida išskiria A. Matelio filmą kaip ypatingą reiškinį – daugiau nei po 12 metų JAV režisierių gildijos laureatas į Ameriką grįžta su nauju filmu.

Kaip JAV krikščionys balsavo vidurio kadencijos rinkimuose?

2018 metų lapkričio 6 dieną JAV vyko vidurio kadencijos rinkimai. Kaip šiuose rinkimuose balsavo krikščionys? Netikintys žmonės?

Minint Tolerancijos dieną pagerbti labiausiai prisidėjusieji prie tautinių kultūrų puoselėjimo

Apdovanoti ir pagerbti asmenys, labiausiai prisidėję prie pilietinės visuomenės kūrimo, tautinių kultūrų puoselėjimo ir tarpkultūrinio dialogo skatinimo Lietuvoje.

Popiežius susitiko Izraelio prezidentą
Vatican News

Lapkričio 15 d. popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė Izraelio prezidentą Reuveną Rivliną.

Lyderystė – ne tik tarnystė, bet ir bendrystė

„Lyderystė, tai ne tik tarnystė, bet ir bendrystė. Lyderystės konferencija pakeitė visą mano supratimą“, – sako kunigas A. Toliatas, kviesdamas į Pasaulinės lyderystės konferenciją.

Konstitucija ir Lietuva: griniškoji ir voldemariškoji vizijos šiandien

Kas bendro tarp Kazio Griniaus idealų ir dabartinės valdančiosios partijos veiksmų Konstitucijos atžvilgiu? 

Kaip būti vienam

Mes nebemokame būti vieni. Nebemokame išbūti tyloje su savimi. Mat likus vienam neišvengiamai tenka susidurti su tuo, kas mumyse yra tamsiausia. 

Medikai: didžiausia klaida, kai vaikus gąsdina gydytojais

Medikų teigimu, jeigu vaikai iš anksto nesupažindinami su ligoninės aplinka, ten atsidūrę, jie gali patirti ne tik didžiulį nesaugumo jausmą, psichologinį stresą. 

Psichologas Paulius Rakštikas: namus susitvarkyti gebame visi, o mintis?

Laimės reikėtų ieškoti ne tolimose svajonėse, o savo kasdienybėje, – sako psichologas, dėmesingo įsisąmoninimo mokytojas Paulius Rakštikas.

Kai menama grėsmė svarbiau už tikrą vaiko skausmą

Proporcingumo principo įsisąmoninimo trūksta visoje vaiko teisių apsaugos sistemoje – nuo viršaus iki apačios.

L. Kukuraitis: nė vienas vaikas nepaimamas dėl pliaukštelėjimo

Pagrindinis ir svarbiausias dalykas, prie kurio kviečiu nebegrįžti, tai visapusiškas smurto ir fizinių bausmių draudimas vaiko atžvilgiu, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras. 

Knygų lentyna. Apie kasdienybę: vienatvę, laimę, mirtį, meilę ir gyvenimo skonį

Pluoštas knygų naujienų ilgiems ir jaukiems rudens vakarams.

Geto patirtys Avromo Suckeverio memuaruose

Atmintis, išsauganti ne tik individualios patirties vaizdinius, bet ir visos bendruomenės istorijos pėdsakus, memuaruose Iš Vilniaus geto pasirodo kaip ypatinga kūrybinės sąmonės raiškos forma.

Vytautė Žilinskaitė: kuriu protu ir širdimi
Elzė Gerdvilienė - KnyguKurejai.lt

Tiek vieniems, tiek kitiems kuriu protu ir širdimi. Vaikui – apdairiau, švelniau, vaizdingiau, o suaugėliui nevengiu įgelti – bala neims…

Koks yra ir koks nėra Sigitas Parulskis

Keletas rašytojo Sigito Parulskio minčių apie kūrybą ir gyvenimą, nuskambėjusių tarptautiniame literatūros festivalyje „Vilniaus lapai“.

Sąžiningo gyvenimo viltis
Ramūnas Čičelis - skaitymometai.lt

Knyga „Gib a kuk, Žvilgtelėk“ skaitytojams gali būti tas sąžinės taurės lašas, kuris priverčia permąstyti savo gyvenimą sąžinės, etikos ir moralės atžvilgiais.