Seimas po balsavimo nepritarė siūlymui Laisvės premiją skirti Vytautui Landsbergiui. Kaip vertinti tokį sprendimą? Ar tai tėra tik asmeninių, politinių sąskaitų suvedinėjimas, sąžiningo praeities vertinimo aukojimas dabartinių politinių mūšių vardan? O gal sprendimo balsuoti prieš V. Landsbergio kandidatūrą priežastys yra gilesnės ir sietinos su noru savaip perrašinėti istoriją?

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Gaila Seimo ir LietuvosMatas Baltrukevičius
Popiežius pasveikino Kenijos, Ugandos ir Centrinės Afrikos Respublikos gyventojus
vatikano radijas

Kelionės išvakarėse į lankomų šalių tikinčiųjų bendruomenes Šventasis Tėvas kreipėsi video žiniomis: į Kenijos ir Ugandos katalikus – anglų kalba, į Centrinės Afrikos Respublikos – prancūziškai.

Pranciškonai JAV sukūrė unikalią maldos App programėlę

„Friar app“ leidžia žmonėms publikuoti savo maldavimus, melstis vieniems už kitus ir turėti brolį pranciškoną iš bet kurio JAV kampelio, besimeldžiantį už konkretaus žmogaus intencijas.

Popiežius Pranciškus ir tikrasis gailestingumas
Vysk. Robert Barron

Nemenka šios sumaišties dalis kyla dėl to, kad klaidingai suprantama, kodėl Pranciškus taip pabrėžia gailestingumą.

Dorybių laikas
Virginija Adomonytė

Sklando tokia neigiama nuostata, kad dorybės tai yra nuobodu. Iš tikrųjų bandant dorybes išsiugdyti, pamatau, kad nuoboduliui čia vietos iš viso nėra.

Pranciškus Afrikoje turės taikos misiją
vatikano radijas

Kai popiežius Pranciškus lapkričio 25-30 dienomis lankysis Afrikoje, Kenijoje, Ugandoje ir Centrinės Afrikos Respublikoje, jis neišvengiamai, veidas į veidą, susidurs su viena iš skaudžiausių tikrovių, kaip pats yra pasakęs – visokeriopo skurdo tėvu.

(Ne)atsitiktiniai muzikiniai susitikimai IV. L. Devitos ir A. Fediajevo pokalbis

Psichodelika vadinčiau muzikinio mąstymo būdą, kuris susijęs su išplėsta sąmone, kad ir kaip tai būtų suprantama: mokėjimu improvizuoti, komponuoti muziką begrojant...

Pokalbis su fotomenininku Danu Gemkowu apie kelią ir keliones
Gabrielė Kuizinaitė

Amerikiečių fotografas D. Gemkowas „Kaunas Photo 2015“  festivalyje pristatė fotografijų seriją „In Transit“ (Pakeliui), kurią kūrė ne vienerius metus...

Ar kada nors dar skambės Kretingos bažnyčios varpai?
Romualdas Beniušis

1941 m. birželio 26 d. nuo nacių padegtos žydų sinagogos po miestą išplitęs gaisras palietė ir bažnyčią bei jos bokštą, o liepsnose pražuvo ir visi tuo metu bokšte kaboję varpai.

P. Gaidys: „Dabar tokio tuščio, banalaus humorėlio daug“
Jolanta Kryževičienė - lrt

Dabar kažkoks būtent satyros, humoro, pasišaipymo laikotarpis – šaipomasi iš bet ko, bet kaip. [...] Ir aš nuo tų komedijų truputį nuėjau.

Stasė Mikeliūnienė: Tyrinėjant asmenybių rankraščius veriasi vis nauji klodai
Vaiva Lanskoronskytė

Kalbamės su ilgamete Panevėžio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekos bibliotekininke, akvareliste, lituaniste Stase Mikeliūniene.

S. Kanovičius: Reikia paprasčiausiai nustoti meluoti
Dovaidas Pabiržis

Su S.Kanovičiumi „Veidas“ kalbėjosi ir apie išlikusį žydų paveldą, lietuvių ir žydų santykius, istorinio atminimo klystkelius bei atminties politiką Lietuvoje. 

Seimas atsisakė skirti V. Landsbergiui Laisvės premiją

Antradienį Seimas atsisakė skirti prof. Vytautui Landsbergiui Laisvės premiją. Šiais metais premija nebus teikiama niekam.

LLRI tyrimas: trečdalis gyventojų turi šešėlyje dirbančių artimųjų

Dauguma gyventojų įsitikinę, kad šešėlio priežastis – per dideli mokesčiai.


S. Skvernelis: nustebinęs žmonių palaikymas verčia galvoti apie tolesnę politiką
lrt

Nors ir bandoma mane padaryti žemos politinės kultūros žmogumi, tačiau aš tikrai nesu konfliktiškas žmogus. Taip sako atsistatydinimo pareiškimą penktadienį premjerui įteikęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis.

Graikijos salos žiemą. Liūčių siaubiamos, žemės drebėjimų purtomos – niekam neįdomios
Indrė Jonušytė

Praėjusio antradienio rytą, šiek tiek po devynių, vakarinėje Graikijos dalyje esančią Leukadės salą supurtė 6,1 balo pagal Richterio skalę (skirtingos agentūros užfiksavo ir 6,5, ir 6,7 balų stiprumą) žemės drebėjimas.

Nauja V. Albisetti knyga „Laisvi mylėti“

Neseniai išleistoje V. Albisetti naujoje knygoje autorius svarsto, kaip mylėti ir būti laisvam, kaip išvengti dviejų tarpusavio santykiams itin būdingų kraštutinumų: mylimo žmogaus atstūmimo arba jo sudievinimo.

Kaune sukurta technologija leis iš anksto prognozuoti hipotenziją

Hipotenzija yra pasaulinio masto problema, kuriai iki šiol nebuvo galima užbėgti už akių. Kauno mokslininkai sukūrė technologiją, padėsiančią iš anksto numatyti individualaus paciento hipotenzijos krizės pradžią.

Santykiai šeimoje: kaip atpažinti prasidedančią krizę 2
lrt

Krizė yra bet kuris pokytis, kuris vyksta šeimos gyvenime, nes šeimos gyvenimas dažniau matuojamas ne metais, o kažkokiais įvykiais...

Tyrimas: miestų gyventojai maitinasi sveikiau, bet nutukimas vis tiek didėja4

Tyrimo duomenimis, mitybos įpročiai glaudžiai susiję su išsilavinimu bei gyvenamąja vieta. Paradoksalu, tačiau daugiau miesto nei kaimo gyventojų maisto ruošimui vartojo aliejų ir kasdien valgė šviežias daržoves.

Specialistė: prireikus vaistinės turi užsakyti vaistą
lrt

Jeigu yra galimybė pasirinkti tos pačios sudėties, bet pigesnį vaistą, vaistininkai privalo apie tai informuoti. Taip teigia SAM Farmacijos departamento Farmaekonomikos ir vaistų kainodaros skyriaus vedėjas Tomas Alonderis.

„Vilnelės“ kultūros centras kviečia mergaites, merginas ir moteris pažinti save ir atrasti pašaukimą
Marija Keršanskienė

„Vilnelės“ kultūros centro tikslas – ugdyti merginos ir moters asmenybę remiantis krikščioniškomis vertybėmis, kad jos, atradę savo pašaukimą, galėtų prisidėti prie šeimos ir visuomenės gerovės. Apie centro misiją ir veiklą pasakoja Lina Uturytė ir Kristina Matikonytė.

Jauną mokytoją į mokyklą atvedė pašaukimas
VU naujienos

Dvidešimt trejų metų mokytojas prisipažįsta, kad į šį kelią jį atvedė ne tik nuolatos jame pulsuojanti pedagogo gyslelė, jį supę mokytojai, bet ir aiškus tikslas – būti mokytoju jis norėjo ir to siekė visą gyvenimą.

Kaip išsirinkti studijas užsienyje?1

Atsiradus galimybei studijuoti užsienyje, nemaža dalis abiturientų renkasi mokslus kitų šalių universitetuose. Juos vilioja įdomesnės studijų programos, galimybės lengviau susirasti darbą ir susipažinti su užsienio kultūra.

Paskelbti G. Morkūno vardo pirmosios esė konkurso nugalėtojai

Šiais metais „Bernardinai.lt“ pirmą kartą paskelbė G. Morkūno vardo pirmosios esė konkursą. Komisija baigė savo darbą. Todėl galima apibendrinti ir paskelbti apie laimėtojus.

E. Sirvydytė: ten, kur įvyksta muzika, manęs net nebėra
lrt

Norėčiau būti įrankiu muzikai, bet ne vidiniam norui pasirodyti, sako dainininkė ir dainų autorė, grupių „mmpsuf“, „Kurak“ ir „Dykumos“ narė Eglė Sirvydytė.

Knygoje „Diktatorių vaikai“ – garsiausių 20 amžiaus diktatorių vaikų likimai

Susipažinkite su šešiolika žymiausių pasaulio valstybių diktatorių vaikų. Jų santykis su tironišku tėvu padeda geriau suprasti paties lyderio asmenį, atskleidžia kitą jo charakterio pusę.

Knyga apie represinių struktūrų veiklą okupuotoje Lietuvoje

Knygoje „LSSR KGB ideologija, politika ir veikla 1954–1990 m.“ supažindinama su svarbiausiais sovietinio saugumo veiklos bruožais, veiklos sritimis, veikimo metodais.

„Nr.0“ – naujas Umberto Eco romanas

Umberto Eco kuria kriminalinį romaną apie slaptus ekonomikos, politikos ir ketvirtosios valdžios – žurnalistikos – tarpusavio ryšius.

Išbandymas sapnišku K. Navako naratyvu13
Agnė Cesiulienė - nemunas

Pagrindinis skirtumas tarp „Kalbančio sūrio burtų“ ir „Begarsio skambučio“ tas, jog vienas naiviai entuziastingas, o kitas brandžiai ir gal jau kiek beviltiškai vangus.

Į nepaprastą kelionę kviečia knyga „17 Šv. Teresės miestų“2

Kviečiame pažiūrėti trumpą videoreportažą, kuriame knygos autorė Jūratė Micevičiūtė pasakoja, ką sužinosite ir atrasite šioje knygoje.