„Ar po kelių dešimtmečių neišvysime, kaip dauguma vienuolynų tampa muziejais?“ – klausia prancūzė dominikonė Marie-Pascale Ducrocq, ragindama pašvęstojo gyvenimo asmenis gilintis į tai, ką reiškia dabartinė pašaukimų krizė. Jei ilgus amžius pasaulio atsisakymas buvo siejamas tiek su dvasiniu vadovavimu, tiek su karitatyvine veikla, šiandiena pateikia ir naujų iššūkių. Anot Fabio Ciardi OMI, pašvęstojo gyvenimo asmenys kviečiami tapti dialogo ekspertais, būtent tai jiems suteiks ir naujų vidinių jėgų.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Kokia ateitis laukia kontempliatyviųjų vienuolynų? Marie-Pascale Ducrocq OP - Artuma
Kunigų ugdymo konferencijoje – apie evangelizaciją ir statistiką
Kauno arkivyskupija

Antrojoje konferencijoje arkivyskupas apžvelgė statistinius duomenis apie 2014 metų arkivyskupijos gyvenimą, ypač atkreipė dėmesį į kunigų skaičių. 

Verbų sekmadienio tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje sekmadienis prieš šv. Velykas – ypatingas. Tai – Verbų, arba Palmių sekmadienis, įžanga į Didžiąją savaitę. Įvairiose šalyse ši iškilmė turi savas tradicijas.

Karmelitės Paštuvoje atšventė šv. Jėzaus Teresės 500 metų gimimo jubiliejaus iškilmę

Basųjų karmeličių Ordino seserų buvimas Kauno arkivyskupijai visuomet buvo Dievo palaimos ženklas. Maldos užtarimas yra galinga priemonė, padedanti jos paliestiesiems vis ištikimiau vykdyti Dievo valią.

„Nužudyti Jėzų“: Verbų sekmadienį rodomas naujas filmas apie Jėzų2

„Komanda, kuriai nesvetimas epas, istorijai suteikia kokybę, kūrėjai sutelkia dėmesį į aplinkybes bei intrigas, lydėjusias Kristaus mirtį. Pakeliui įvyksta keletas stebuklų, tačiau filme daugiau istorinio požiūrio į medžiagą, kurios pastaruoju metu apstu“.

Bažnyčios mokytojos šv. Teresės Avilietės kilmė
vatikano radijas

Valjadolido archyvuose surasti dokumentai be jokio abejonės liudija, kad šv. Jėzaus Teresės senelis Juan Sanchez, į katalikybę atsivertęs žydas iš Toledo, Ispanijos Inkvizicijos nuteistas už judaizmą.

25-eri choro „Langas“ metai
Mažoji studija

Šiais metasi Vilniaus Bernardinų bažnyčios chorui „Langas“ sukanka 25-eri. Ketvertis amžiaus yra puiki proga pakalbėti apie šį vieną geriausių sakralinės chorinės muzikos atlikėjų. 

Van Goghas: Jis viską pasakė savo paveikslais1

Visiškai prislėgtas Van Goghas ilgai svarstė, ką jam daryti toliau, ir atsakymas atėjo pats: piešti! Mokytis pas meistrus, neleisti sau pailsėti nė minutės, išskyrus laiką, skirtą miegui.

Ramunė Kmieliauskaitė: Net ir dramatiškas menas turi pakylėti dvasią1

Nuostabaus meno aplinkoje augusi dailininkė Ramunė Kmieliauskaitė baigusi grafikos studijas vėliau perėjo į akvarelę, nes skaidrių potėpių ir gamtos motyvų kalba ji apie pasaulį gali pasakyti daugiausiai.

Mirė rašytojas Petras Dirgėla

Lietuvos rašytojų sąjunga pranešė, kad kovo 29 dieną po sunkios ligos mirė žinomas rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Dirgėla.

Cornelia Gurlitt. Į Vilnių grįžusi dalelė kultūrinės atminties
Vaiva Lanskoronskytė

Tolerancijos centre atidaryta  paslaptingosios vokiečių ekspresionistės, I Pasaulinio karo metais dirbusios medicinos seserimi karo ligoninėje Vilniaus Antakalnyje, Cornelios Gurlitt (1890 – 1919) grafikos darbų paroda.

Dvi karo pabaigos
Hubertus Knabe

 Aišku, galima prieštarauti: nors Vokietija kapituliavo, tačiau tai atnešė jai laisvę ir demokratiją. Todėl tai buvo laisvės diena, nors laisvė ir buvo pasiekta prieš išlaisvinamų žmonių valią.

Vaidotas Reivytis. Jaunystės Vilnius
Bernardinai.TV

„Jaunystės Vilnius“ pasakoja apie tarpukario Lenkijos provincijos miestą, kuris turėjo savo kasdienybę ir kuriai nebeliko vietos dabartinėse legendose. Filmo autoriai siekia priartinti išnykųsį jidiš kalba kalbėjųsį Vilnių šių dienų žiūrovams.

Chuck Colson. Įstatymai pakvaišo3

Tad ar dar verta stebėtis, kad amerikiečiai vis labiau nepasitiki valdžia ir yra nepatenkinti vis didėjančiu įstatymų ir taisyklių skaičiumi, kuris kasdienį jų gyvenimą, sakykim, tik apsunkina?!

Ukraina ir jos oligarchai
Mykolas Drunga - lrt

Londono dienraščio „Financial Times“ nuomone, „jeigu gubernatoriaus I. Kolomoiskio atleidimu prezidentas P. Porošenka pradeda plačiai užsimojusią kampaniją prieš oligarchus tam, kad ir jie laikytųsi įstatymų, būtų tai žingsnis teisinga linkme.

Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? (III)
VGTU Sapere Aude

Vis dažniau mūsų visuomenėje sklando darnios plėtros terminas. Kokia jo tikroji reikšmė? Apie šią sąvoką ir Lietuvoje vykstančius darnios plėtros procesus mintimis dalijasi Lietuvos verslo praktikai.

„100 apkabinimų“, arba Kodėl vaikams reikia prisilietimų
Jurga Žiugždienė

Fizinis vaikų kontaktas su tėvais – vienas pagrindinių rodiklių, atskleidžiančių ryšio kokybę, o taip pat ir veiksnių, stiprinančių tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį. Taigi, kuo dažniau vaikas yra apkabinamas tėvų, tuo formuojasi stipresnis tarpusavio ryšys.

Pradinėje mokykloje nėra vietos vaikystei?1
Hauke Goosas

Pradinė mokykla tapo fabriku, kuriame mūsų vaikai sunorminami, formatuojami ir rūšiuojami, kuriame stropieji ir prisitaikiusieji atlyginami, o visi kiti – judrieji, smalsieji, užsisvajojusieji – vegetuoja...

Ruošiamės Velykoms: kiaušinių dažymas natūraliais dažais ir įdomiais būdais
EkoDiena.lt

Prieš Velykas prekybos centrų lentynas nukloja įvairiausių kiaušinių dažų paletė. Pasirinkus tokius dažus, kyla klausimas, ar jie nepakenks mūsų sveikatai, ar saugu tokius kiaušinius duoti vaikams, ar tikrai nuoširdžiai galėsime džiaugtis šia švente.

Patarimai pavasariui: madingos vaikiškos šukuosenos

Šį sezoną  mergaitėms bus itin populiarios etno bei retro stiliaus šukuosenos.  Taip pat galimi įvairūs kasų pynimai: nuo paprasčiausių iki sudėtingų, nuo smulkių iki stambių.

Tradicijos ir papročiai visame pasaulyje: Velykų valgiai

Iki Šv. Velykų likus kiek daugiau nei savaitei, siūlome pasiskaityti apie Velykų valgius ir tradicijas.

Nesulaukusios valstybės paramos autistus vaikus turinčios šeimos emigruoja
lrt

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi.

Šunų ir kačių mylėtojai – kas labiau linkę dominuoti?

Dauguma žmonių save yra linkę lyginti su šunimis arba katėmis ir yra plačiai išplitęs manymas, kad šios dvi žmonių grupės turi skirtingus charakterio bruožus. Psichologai išsikėlė iššūkį nustatyti, ar tikrai šunis ar kates mylintys žmonės tarpusavyje skiriasi kuo nors daugiau nei tuo, kokius gyvūnus mėgsta.

Psichoterapeutė G. Sidorovienė: „Niekas mūsų nepakeis, jei nesame tam pasiruošę“2

Pokyčiai – neišvengiama gyvenimo dalis. Tačiau kartais mieliau laukiame, kol pasikeis kiti, pokyčius atidedame. Šis interviu su gydytoja – psichoterapeute G. Sidoroviene apie tai, kaip vyksta pokyčiai, kaip juos pasitinkame.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Būti dula: ištikima sau, atsidavusi kitiems
Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė

Visame pasaulyje kovo 22–28 d. švenčiama Dulų savaitė. „Ką ji reiškia man?“, – svarstau, slaugydama savo sergančius mažylius ir protarpiuose vis prigriebdama kokį darbelį, kad prisidėčiau prie šios šventės minėjimo Lietuvoje. Ką ji reiškia man?

Pasaulio jaunimo dienos Lenkijoje – Campus Misericordiae

PJD įsteigęs Jonas Paulius II pirmą kartą taps šventuoju jaunimo dienų globėju. Tad PJD sugrįžta į savo tėvo ir įkvėpėjo Tėvynę.

Plokštelėmis klotas kelias. Pokalbis su Luku Devita4
Domantas Razauskas

Pastaraisiais metais pasirodė net kelios šio žmogaus knygos, kurių svarbiausia – pirmasis XX amžiaus Lietuvoje išleistų plokštelių katalogas. Ponios ir ponai, Jūsų dėmesiui – pokalbis su šviesiu ir ramiu vinilų gerbėju, psichodelinės eros auklėtiniu Luku Devita.

„Nuo šiandien“ – paroda, įamžinusi pokyčius ir svajones

Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsispindi merginų, besimokančių bei gyvenančių socializacijos centre ir dalyvusių  projekte „Kūrybinės partnerystės“, pozityvūs pokyčiai, pasiekimai ir ateities svajonės.

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Donata Majauskaitė: „Vasario 16-osios gimnazijoje pamačiau stiprią lietuvių bendruomenę“

Daug išmokau iš savo praktikos vadovės, t. y. gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Birutės Augustanavičiūtės, kuri atsidavusi darbui ir vaikams. Ji man yra sektinas pavyzdys. Mokiausi ir iš vaikų.

Kaip apibrėžti motiną. Pokalbis su Egle Kačkute
Literatūra ir menas

Eglė Kačkutė – literatūros kritikė, Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro mokslininkė stažuotoja. Tyrinėja moterų literatūrą, jų padėtį visuomenėje ir jų tapatybės klausimus

Senovės Graikijos legendos ir mitai

Nikolajaus Kuno „Senovės Graikijos legendos ir mitai“ – viena išsamiausių antikos mitų knygų lietuvių kalba. Mitai ir legendos joje pateikiami sujungti į atskirus ciklus.

Kaip pavadinsi, taip pagadinsi1
Vytautas V. Landsbergis

Šiemet Kultūros ministerija neparėmė nei vienos mūsų leidyklos knygos; nei Ryčio Zemkausko pokalbių su profesorium Vytautu Landsbergiu, nei kitų, vaikiškų. Ėmėm teirautis – kas ir kodėl...

Mirė Nobelio literatūros premijos laureatas T. Transtroemeris

Būdamas 83 metų amžiaus mirė vienas žymiausių XX a. Švedijos ir pasaulio poetų Nobelio literatūros premijos laureatas Tomas Transtriomeris. 

Tiesiog pasakiau mylimam vyrui: dabar aš rašysiu knygą

Biologijos mokytojos Neringos Vaitkutės knygas skaičiusieji atsiliepia, kad tai literatūra, kurią galima versti į užsienio kalbas. Mat jos originalūs ir įtraukiantys kūriniai vaikams ir paaugliams gali būti įdomūs ir pasauliniu mastu.