Kuo šiandien alsuoja Europa? Su kokiais politiniais ir dvasiniais iššūkiais susiduria jos žmonės, jaunimas, taip pat ir musulmoniškasis? Ko šiandien iš tiesų labiausiai mums trūksta? Apie tai savo įžvalgomis dalijasi ES komisaras F. Timmermansas ir T. Radcilffe'as OP - vienuolis dominikonas, vienas žinomiausių šiuolaikinių pamokslininkų, krikščionių dvasinių mokytojų.

Bus skaitmeninamos metrikų knygos
lrt

Taip siekiama ne tik išsaugoti dokumentinį paveldą, bet ir suteikti galimybę kiekvienam susipažinti su savo šeimos ar giminės genealogija.

Popiežius diakonams: nuolankiai tarnaukite, nebijokite Dievo „staigmenų“
vatikano radijas

Sekmadienio rytą popiežius Pranciškus aukojo Mišias Šv. Petro aikštėje, kuriose dalyvavo diakonai iš viso pasaulio, Romoje švenčiantys jiems skirtas Gailestingumo jubiliejaus dienas.

Kristaus kūnas3
Costanzo Donegana

Kai dalijant Komuniją ant žemės nukrinta ostija, skubama ją pakelti pamaldžiai sumišus.

Vaizdo homilija. Matinami Duona, kad būtume duona3
Kun. Kęstutis Dvareckas - Bernardinai.TV

Šv. Tomas Akvinietis gražiai palygina: maistas tampa mūsų dalimi, o Kristaus Kūnas ir Kraujas – mus padaro Savęs dalimi.

Kun. Arūnas Peškaitis OFM: „Lietuvoje labai trūksta homoseksualių asmenų sielovados“121

Visada reikia pradėti nuo Kristaus, o ne nuo draudimų, nurodinėjimo, o juo labiau nuo moralizavo ar patyčių. Ir skirti, kas yra nuodėmė, o kas ji nėra.

Monika Klimaitė: „Jei kūrinys svarbus tau, jis bus svarbus ir žiūrovui“

Valstybiniame jaunimo teatre birželio 2–3 d. 18 val. įvyks paskutinė šio sezono premjera.

Duris atvėrė Venecijos architektūros bienalė

Kas dvejus metus vykstanti Venecijos architektūros bienalė duris atvėrė praėjusį savaitgalį su šūkiu „Žinios iš fronto“. 

Užmirštoji Charleso Dickenso žmona 2

Catherine buvo rašytoja, aktorė ir virėja, tačiau visus jos talentus užtemdė santuoka. Lucinda Hawksley, Catherinos Dickens ketvirtos kartos vaikaitė, kalba apie tai, kas iš tiesų ši moteris buvo. 

Atmintinė festivaliniam poetui (iš stebėjimų)3
Marius Burokas - Kultūros savaitė

Skubu pasidalinti savo antropologiniais stebėjimais apie ypatingus žmones – festivalinius poetus. Ko gi reikia, norint būti tokiu poetu?

Menininkės Astos Keraitienės darnaus gyvenimo eskizai
Miglė Morkūnaitė

A. Keraitienės gyvenime svarbią vietą užima dvasinės patirtys, o kūryba – viena iš tų patirčių realizacijos, įkūnijimo būdas.

JAV prezidento rinkimai: ar D. Trumpas gali aplenkti H. Clinton?
lrt

Jungtinėse Valstijose beliko savaitė iki paskutinių pirminių rinkimų, kurie virto nelauktai ilgu ir nuožmiu maratonu.

JAV sausumos pajėgų Europoje vadas – apie Baltiją4
lrt

Lieka vos daugiau nei mėnuo iki NATO viršūnių susitikimo Varšuvoje, kur aljansas turi patvirtinti pajėgų siuntimą į priešakines valstybes, ir dvi savaitės iki gynybos ministrų susitikimo, kur tie planai bus baigiami rengti. 

Čekų dovanos
Mykolas Drunga - lrt

Kiek erdvės žmogus turi formuodamas savo gyvenimą? Kokie jo pasirinkimai? Kiek toli jo paties sprendimai, veiksmai ir pastangos gali nulemti jo gyvenimo kelią ir jo prasmingumą?

Dėl litvakų palikuonių pilietybės10
Sergejus Kanovičius

Lietuvos žydas, išvykęs iš šalies 1990 metų kovo 12-ąją,  ar Lietuvos žydo, išsigelbėjusio iš Slobodkės geto, palikuonys turi visišką teisę turėti dokumentą, liudijantį jų pamatinę teisę mylėti ir atminti šitą žemę.

Kelią į Afrikos rinkas atradę lietuviai: galimybės nusveria rizikas

Nors Afrika dažnam lietuviui asocijuojasi su nesaugumu bei nestabilumu ir yra apipinta įvairiais mitais, situacija ir verslo sąlygos čia pamažu keičiasi

L. Sirutienė: „Vaikus ugdyti turėtume pagal jų prigimtį“
Viktorija Petkevičiūtė

Tyrimai atskleidžia, kad geresnių mokymosi rezultatų paprastai pasiekia mergaitės: jos mokykloje jaučiasi geriau, o berniukai dažniau paliekami kartoti kurso ir anksčiau pasitraukia iš švietimo. Kodėl taip yra?

Psichologė: nuomonė, kad išgyventi nuobodulį normalu, yra mitas
lrt

Domėjimasis ir žavėjimasis yra prigimtinė žmogaus būsena, sako klinikinė psichologė A. Diržytė. Todėl, kai išgyvenamas nuobodulys, reikia savęs paklausti, ką geriausio galima padaryti, kad gyvenimas būtų įdomesnis, negu yra dabar.

M. Csikszentmihalyi: „Laimę randame tik iki galo išgyvendami kiekvieną savo gyvenimo smulkmeną” 1

Laimė nėra kažkas, kas nutinka. Tai nėra sėkmė ar atsitiktinė proga. Tai nėra kažkas, ką galima nusipirkti ar išsireikalauti. Iš tikrųjų laimė yra būsena, kuriai kiekvienas žmogus turi pats pasiruošti, puoselėti ir saugoti.

Lietuvių įpročiai nuo saulės apsaugo vos valandai

Apsauginių priemonių nuo saulės populiarumas Lietuvoje išaugo, kosmetikos pasirinkimas siekia 116 rūšių, atsirado net apsauga nuo saulės plaukams. Tačiau būdami saulėje žmonės vis dar daro pavojingų klaidų, kurių galima išvengti.

10 gudrių idėjų, praversiančių buityje

Siūlome jums keletą paprastų idėjų, sužvejotų interneto platybėse, kurios puikiai pravers kasdienėje buityje.

„Mokslo sriuba“: kaip vyko robotų varžybos „Robotų intelektas 2016“?

Kaip dalyviai rengėsi varžyboms? Kokiais būdais autonominiai robotai orientavosi erdvėje? Kaip robotams sekėsi įveikti trasą?

Y karta – naujos žaidimo taisyklės darbdaviams

Nepriklausomi, neturintys autoritetų, nebijantys reikšti savo nuomonės, bet kurią akimirką galintys viską mesti ir išvykti atostogauti – tokie yra Y kartos atstovai.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Slovakija: neišsiskleidusių talentų komanda
Matas Baltrukevičius

Slovakija bus pavojinga varžovė bet kuriai komandai.

Kai miesto sienos prabyla
Kristina Kurilaitė - Universiteto žurnalistas

Kiekviena miesto gatvė, parkelis ar skveras turi savo istoriją. Kai kurias istorijas perduodame žodžiu, o kitas užrašome ar nupiešiame ant pastatų sienų.

Marija Trapkiewicz: Gyveni amžinai, jei skamba tavo dainos1
Donata Vengalytė - Žurnalas „Ateitis“

Jauna kūrėja Marija Trapkiewicz pasakoja apie savo šaknis, kelią muzikos link, svajones, atradimus ir ieškojimus.

Baltasis banginis plaukia į Lietuvą
Irena Balčiūnienė - Literatūra ir menas

Maža tėra didžiųjų romanų, kurie, disponuodami be galo konkrečia, proziška medžiaga, tuo pat metu būtų tokie poetiški kalbine raiška ir vidine prigimtimi.

K. Hannah „Lakštingala“ – didžių moterų įkvėpta istorija

„Lakštingaloje“ pasakojama dviejų prancūzių seserų istorija Antrojo pasaulinio karo metais; viena gyvena Paryžiuje, kita — provincijos miestelyje.

„Gyvenimas nelegaliai“ – taip gimė ir gyveno „Fluxus“
Gediminas Kajėnas

Knygos autoriai per vieno pastato istoriją pasakoja ne tik SoHo, tačiau ir šio rajono tėvo, kaip jis vadinamas „Fluxus“ bendruomenėje, J. Mačiūno istoriją, jo kovą už savo vizijas istoriją.

Šypsenos ilgumo anketa. Rebeka Una

Debiutavusi paauglių literatūros konkurse, Rebeka Una gavo ne tik daugiausia skaitytojų simpatijų Metų knygos rinkimuose, bet buvo įvertinta ir specialistų.

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija viename

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija liejasi į vieną taurę, kurią ragaujančiam šis absurdo kokteilis gali priminti apie jį patį.