Kaip nuolat galiojantį Bažnyčios mokymą praktikoje taikyti taip, kad jis būtų teisingas ir sykiu gailestingas? Kardinolo Walterio Kasperio mintys apie pavojų, kad aukščiausia teisė gali tapti didžiausia neteisybe, jeigu taikoma raidiškai. Ši mintis nėra nei nauja, nei revoliucinga. Štai pal. Jonas XXIII garsiojoje Vatikano II Susirinkimo kalboje pabrėžia Bažnyčios kryptį ne pasmerkimu, o doktrinos jėga siekti perkeisti asmenis ir visuomenes.

Gailestingumas bažnytinėje teisėjeKard. Walter Kasper - Bažnyčios žinios
Popiežius: Marija, padėk mums atnaujinti save ir pasaulį2
vatikano radijas

„Marija, Nekaltai Pradėtoji mūsų Motina, Tavo šventės dieną atvykstu pas Tave, atvykstu ne vienas, bet su visais, kuriuos man patikėjo Tavo Sūnus šiame mieste ir visame pasaulyje.“

„Barokinė prakartėlė“: Evangelija liaudies kalba
Bruno Forte

Kaip Evangelijoje, taip ir prakartėlėje slypi dviejų didžių veikėjų, Dievo ir žmonijos, susitikimo „drama“.

Ar bendravimas tarp skirtingų religinių bendruomenių Lietuvoje didina jų toleranciją?5
Andželika Medvedeva

„Žmonės, kurie žino savo išankstinius nusistatymus ir jų gėdijasi, yra pakeliui į jų atsikratymą“, – teigė humanistinės psichologijos pradininkas.

Krikščioniško religingumo paveikslas47
Giedrius Saulytis

Religingumas, kuriam labiau rūpi savos struktūros vieta, tęstinumas ir įtaka visuomenei, o ne žmogaus kaip Dievo kūrinio gerovė, neturi ateities. 

Kretingos Šv. Pranciškaus seserys švenčia 80-metį

Kretingoje įsikūrusios seserys pranciškonės gruodžio 8-ąją švenčia jubiliejų. 

Žym Žymas, arba Ramūno Paniulaičio avangardas1
Literatūra ir menas

Paniulaitis išskirtinis tuo, kad per palyginti trumpą laiką sukūrė savo socioestetinę konceptualizmo sistemą.

Dainius Gintalas. Žodžių adatėlėmis, gyvasties punktyrais1
Gediminas Kajėnas - Kelionė

„Mano estetika iš esmės ekspresionistinė su psichodeliniu priedu. Taigi, kvanktelėjusi, nerimastinga, teigianti gyvastį, o gyvasties be skausmo nebūna…“

R. Paknio fotografijose – LDK mūrų istorijos

Šios fotografijos sukurtos neskubant ir skirtos žiūrėti ilgai. Jos gražios kaip paveikslai, nors kartu šiek tiek baugina – kaip visi iš praeities į mūsų dabartį įsiveržę pavidalai. 

Prakartėlių stilistika: nuo apgriuvusių pagoniškų šventyklų iki dangoraižių
Alberto Finizio

1967 m. įkurtą muziejų prižiūri Prakartėlės draugų asociacija, vienijanti apie 2500 prakartėlių meistrų, gerbėjų ir brolijų iš visos Italijos. 

Laiškai iš kaimo. Vis dar klaidžioja kažkas prie Krūčiaus...1
Henrikas Gudavičius

Kalbėtis, tartis, gyventi ir nepasiduoti nevilčiai. Šitaip ir tą dar netolimą praeitį, ir būsimą ateitį konkrečiai vertinti moko mus per anksti Lietuvą palikusio filosofo dienoraštis „Atgimimo ištakose“.

Istorinis Amerikos indėnų sajūdis stabdo milijardinį skalūnų naftotiekį2
Simona Vaitkutė

JAV indėnai švenčia federalinės valdžios sprendimą nesuteikti leidimo Dakota Access Pipeline (DAPL) naftotiekio statybai po Misūrio upe, Šiaurės Dakotos valstijoje.

Propaganda apie propagandą2
Kęstutis Girnius - bns

Per pastaruosius metus Rusijos propaganda šiek tiek pakito. 

Italijos referendumas: trys minutės šlovės
Giedrė Gečiauskienė

Po britų sprendimo „Brexit“ rinkoms atsigauti reikėjo 3 dienų, po Donaldo Trumpo pergalės JAV prezidento rinkimuose – 3 valandų, o po Italijos referendumo – 3 minučių. 

Graikijos eskizai. Avalanche 1
Indrė Jonušytė

Jeigu ne JAV prezidento rinkimai ar Didžiąją Britaniją ištikęs „Brexit“, Graikijos vardas ir šią žiemą, ko gero, visus vargintų nesibaigiančiu valsu tai su Briuseliu, tai su Vokietija, makabrišku sirtakiu su Turkija, Rusija ar Makedonija.

Apie vieno ir vienintelio lyderio poreikį šiandien1
Zygmunt Bauman

Tekstas, kurį prof. Z. Baumanas kartu su laišku atsiuntė savo bičiulei prof. I. Veisaitei, tebūnie skirtas jo bičiulio ir bendražygio L. Donskio atminimui. 

Ką nupirkti, kad mane mylėtų?2
Lina Matiukaitė

„Akcija atrakcija“, sakydavo pažįstama, išvydusi krautuvėje atpigusią prekę. „Oho, – galvodavau aš, – Turbūt būti akcija labai smagu.“ 

Mažiau eikvojimo bei šiukšlių per šventes? Tikrai įmanoma

Šventės – metas, kai daugiau perkame, daugiau dovanojame, daugiau suvartojame. Kartais net nesusimąstome, kad ypač per šventes įsigyjame daug daugiau nereikalingų daiktų... Siūlome pažvelgti į šventes sąmoningiau, ekologiškiau, draugiškiau gamtai.

Rankdarbiai: pasigamink prakartėlę
Magnificat vaikams

Belaukiant šv. Kalėdų, jau įprasta savo namuose pasistatyti prakartėlę. Pasižiūrėk, kaip ją gamina šešiametė Gailė ir aštuonmetė Luknė su mama. Tai nesudėtinga, įkvepia kūrybiškumą ir pirkti šios prakartėlės gamybai nieko nereikia – panaudok įvairias namų smulkmenas.

Mama be mamos
Aliona Šalaj

Ką išgyvena moterys, tapusios mamomis, tačiau pačios jų nebeturinčios? Ne tik iš profesinės, bet ir iš asmeninės patirties jautria ir retai liečiama tema rašo psichologė, socialinių mokslų daktarė, fotografė ir trijų vaikų mama Aliona Šalaj.

A. Esmantienė: „Naprotechnologijos sėkmė nėra išmatuojama tik pastojimu“43

Gydytoja akušerė-ginekologė Akvilė Esmantienė – kol kas vienintelė Lietuvoje kvalifikuota naprotechnologijos specialistė. Skaitytojams siūlome interviu su ja.

Aukštojo mokslo ambicija – 2,5 balo
lrt

O jeigu bandytume sekti užsienio universitetų pavyzdžiu ir minimalus balas būtų tarkime 7?

Jaunas mokytojas: „Nuo mūsų, pedagogų, itin priklauso, kokia bus rytojaus Lietuvos visuomenė“

Pokalbis apie tai, kaip pritraukti motyvuotus jaunus žmones dirbti į mokyklas ir kas motyvuoja dirbti mokytoju, su šešerius metus sėkmingai geografijos mokytoju dirbančiu R. Šalna.

Kaip tapti savarankiškam visuomenėje, kurioje svarbu išlikti?

Sugebėdami pasirūpinti ne tik savo gerove, bet žvelgti plačiau – padėsime išlikti kitiems ir patys išliksime.

Studijuoji komunikacijos fakultete? Vadinasi, nestudijuoji
Viktorija Vaserytė - Universiteto žurnalistas

Ir viskas tik dėl klaidinančio idealių studijų paveikslo – daug darbo, mažai miego.

Skelbiamas 2017 m. Pirmosios knygos konkursas

Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos skelbiamas „Pirmosios knygos“ konkursas – galimybė išleisti pirmąją savo knygą.

A. Aizpurietės ir J. Kelero eilėraščiai apie meilę

Kiekvienas eilėraštis yra apie meilę, o tai visa organizuojantis, visa apimantis jausmas, sujungiantis visus elementus, kuriuos išdrasko neapykanta.

„Visas tūkstantis dovanų“ – knyga apie tai, kaip gyventi džiaugsmo kupiną gyvenimą
tapati

Milijonus moterų visame pasaulyje ji įkvėpė ir padrąsino stabtelėti kasdieniniame bėgime ir pamatyti sau asmeniškai skirtas Dievo dovanas...

Apie Izraelį – žydų valstybę

Izraelis, žydų valstybė“ tebelieka išsamiausiu šaltiniu lietuvių kalba bet kuriam, besidominčiam Artimųjų Rytų istorija ir nūdiena.

Algirdo Patacko jaunystės metai1

Ši knyga – tai pasakojimo apie Algirdą Patacką pradžia, bylojanti apie bekompromisinio savo idėjų gynėjo brandą prieš lemtingą gyvenimo etapą – Nepriklausomybės akto paskelbimą.

Davis Bunn romanas „Nepažįstamosios malda“

Tai ne tik jautrus pasakojimas apie praradimą, skausmingą patirtį ir neviltį. Tai graži istorija apie gydančią meilės ir draugystės galią, atleidimą ir atsidavimą kitiems.