Tema

Gidas po kino filmų pasaulį (I)

Gera knyga ar filmas praturtina mūsų gyvenimą. Lygiai taip pat įvairiausi niekalai – tai išvaistytos galimybės. Tad vėl eksperimentuojame ir siūlome savo kompasą neaprėpiamame reginių vandenyne. Po savaitės planuojame pasiūlyti dar vieną šūsnį kino filmų apžvalgų, o tada jau spręsime, ar verta tai paversti tęstiniu ciklu. Labai svarbu sužinoti Jūsų nuomonę.

Kai prispaudžia problemos ir tenka ieškoti psichoterapeuto pagalbos, ne vienam žmogui iškyla klausimas - kaip susigaudyti, kokios krypties specialistas geriausiai galėtų padėti? Kuo skiriasi ir panašios įvairios psichoterapijos mokyklos? Siūlome diskusiją apie geštalto ir egzistencinės psichoterapijų panašumus ir skirtumus. Vėliau pristatysime ir kitas mokyklas.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Bendroji audiencija: vaikai šeimoje kartais jaučiasi kaip našlaičiai
vatikano radijas

Visi žinome žodį „tėvas“, jis universalus. Jis nurodo esminį ryšį, tokį seną kaip žmogaus istorija. Tačiau šiandien matome tendenciją, kad mūsų visuomenė tampa „visuomene be tėvų“.

Ukrainos Marijonų vyresnysis: krikščionys Ukrainoje masiškai palieka Maskvos patriarchatą
Sigitas Jurkštas

Ukrainoje dar nėra įsteigta kapelionų tarnystė, tad kunigai savanoriškai važiuoja į frontą skelbti Evangeliją kariams ir juos dvasiškai paremti.

Popiežius Vatikane priėmė transseksualų asmenį

Diego Neria Lejarraga, 48-erių ispanas, parašė popiežiui, kad jaučiasi Bažnyčios atstumtas po to, kai pakeitė lytį. Sausio 24 d. popiežius Pranciškus privačioje audiencijoje Šv. Mortos namuose priėmė ispaną transseksualą.

„Mane labiau domina kentaurai nei gubernatoriai“
Borisas Grebenščikovas

Dera įsiklausyti į išmintingų žmonių nuomones, tačiau nepamirškime, kad mūsų tikrasis mokytojas – širdis. Kad ir ką sakytų kiti mokytojai, kol širdis neatsiliepia – tai tik žodžiai. 

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Neringa Marcinkevičiūtė-Strazdė. Grafika, kurioje daug erdvės ir tylos
Enrika Striogaitė

„Šiuolaikiniame skubėjime ir perkrautoje kasdienybėje mes vis turime mažai laisvo laiko, – teigia N.Marcinkevičiūtė-Strazdė, – todėl stengiuosi ilsėtis tuštumoje, tyloje, erdvėje“.

Vargas dėl biografijos4
Dalius Stancikas

Panašu, kad greitai mes Lietuvoje tiesioginę Kremliaus propagandą uždrausime, o tuomet jau imsimės savų radikalų, kurie šiandienos geopolitiniame kontekste peržengia valdžios kritikavimo ribas ir taip tarnauja Rusijos informacinėms atakoms".

Nuo Lietuvos iki Pietų Afrikos, Londono ir Niujorko. Litvako R. Coheno šeimos odisėja

„Man prireikė daug laiko, kad visa tai sudėliočiau į visumą. Prisiminimai nesugrįžta kaip stiprus lietus, o veikiau kaip nuo lapų krentantys lašai pasibaigus lietui. Tam tikrų detalių trūksta. Tačiau aš bent žinau, kad nebūsiu pilnas, kol tų detalių nesurasiu...“

V. Putinas: mušu, vadinasi, myliu1
Dainius Dabašinskas

Karo filosofas Karlas fon Klauzevicas karą apibrėžia kaip politinę priemonę, siekiant priešui primesti vykdyti savo valią, kai kitų būdų nebelieka. To pavyzdys – V. Janukovyčius ir po jo pabėgimo per kelis mėnesius prasidėję susirėmimai Donecke, Luhanske ir Mariupolyje. 

Religingumas – vaistas nuo paauglystės problemų?

Šiuo straipsniu siekiama atsakyti į klausimus apie religingumo ir paauglystėje kylančių problemų ryšį ir kodėl yra gana svarbu neužmiršti ir puoselėti dvasinį paauglio gyvenimą.

Žiemos varvekliai: viskas apie inhaliacijas vaikams
Jurga Lūžaitė

Šįkart kviečiame paskaityti apie itin aktualią procedūrą dažnai peršalimo ligomis, bronchitu, laringitu ir tiesiog sloga sergantiems vaikams – inhaliaciją.

Ieškau poros...

Šį straipsnį rašiau galvodama apie tuos, kurie kantriai ar mažiau kantriai ilgisi, laukia ar ieško žmogaus, su kuriuo užmigtų ir pabustų, dalintųsi buitimi ir būtimi.

Kaip prisijaukinti laimę?
Reda Puodžiukė

Tai kas gi ta laimė ir kur jos ieškoti? Atsakymo neturiu. Recepto nepateiksiu. Žinau tik tai, jog gyvenimas – virsmas... 

Lina Jakelė: nebijok, aš su tavimi
tapati

„Man tai yra gyvenimo, ne mirties vieta. Esu savo vietoje. Čia patiriu gyvenimo trapumą, galiu prisiliesti prie Dievo slėpinių, palydėti žmogų gimti gyvenimui, "- sako Lina Jakelė, jau trečius metus dirbanti Petrašiūnų slaugos ligoninėje.

Įveikusiųjų vėžį įkurta organizacija prašo moterų tikrintis dėl gimdos kaklelio vėžio

Nors gimdos kaklelio vėžys – viena lengviausiai išgydomų onkologinių ligų, Lietuvą sergamumo ir mirtingumo rodikliais dėl šios ligos ES lenkia tik Rumunija. O diagnozuoti ir įveikti šį vėžį padeda paprasčiausias prevencinis tyrimas.

Didžiojo Čiurlionio palikimas – svajonės mažųjų širdelėms
Aleksandra Chackevičiūtė

Gyvai šurmuliuojantis mini autobuso ekipažas – M. K. Čiurlionio fondo darbuotojai ir kūrybinė trupė – galiausiai nutraukė Paparčiuose visuotinai tvyrančią pauzę, o į vaikų globos namus jų nešami muzikos instrumentai ir paveikslų reprodukcijos žadėjo visai ką kitą.

Irma Kungytė. Eilėraščiai

Mano tekstuose daug ieškojimų kažkur kartais dingstančio Dievo. Arba žmogaus. Poezija man padėjo suvokti, kad žmogus negali nei gyventi, nei egzistuoti vienas, jis visada kažko ieško.

Ar išmoksime pasitikėti robotais?
Technologijos_lt

2006-aisiais atliktas tyrimas, atskleidė, jog labiau vadovaujamasi rekomendacijomis, gautomis iš gydytojo, nei kompiuterio. 2009-aisiais kita studija parodė, jog akcijų biržose žmonės labiau pasitiki ekspertų nuomonėmis, nei statistinėmis prognozėmis. 

In memoriam rašytojui Jonui Mikelinskui
Vytautas Martinkus

Manau, tai buvo mąstymo ir kūrybos būdas, ir ne betikslis. Esu tikras, kad visus Jono žingsnius sudėjus, jų būtų daugiau, nei reikia apeiti visą Žemę.

Mirė „Erškėčių paukščių“ autorė Colleen McCullough1

Eidama 78 -uosius metus Australijoje mirė viena žymiausių visų laikų australų rašytojų Colleen McCullough.

„Apie tai, kas vadinama įvaizdžiu, niekada negalvojau“
Algimantas Mikuta - nemunas

Kūryba – toks dalykas, jog rašydamas užmiršti visas teorijas, neieškai priežasčių. Galbūt tiesiog šio amato esu pramokęs, jis man natūralus.