KIekvienas esame laisvas tiek, kiek atsakingas. Laisvė neegzistuoja be atsakomybės, tačiau lygiai taip pat absurdiška reikalauti atsakomybės iš žmogaus, kuris nesijaučia laisvas, kuriam nesuteikiama erdvė veikti, galimybė rinktis. Apie tai neakivaizdžiai diskutuoja katalikų kunigas ir ortodoksų (stačiatikių) mąstytojas.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Penki atsakomybės stulpaiKun. Kęstutis Dvareckas - Kelionė
Žmogaus atsakomybėSergejus Chudijevas
Žmogaus atsakomybė
Sergejus Chudijevas

 Mūsų pasaulis sukurtas Dievo – jame yra tikslas ir sumanymas, viltis ir paskirtis. Žmogui skirta viešpatauti – tai yra jo sprendimai sukelia realių pasekmių jam pačiam ir visam pasauliui

Šiaulių vyskupas išlydėjo pranciškoniškąjį jaunimą į Porciunkulės atlaidus
Šiaulių vyskupija

Pranciškoniškas atgailos žygis iš Kryžių kalno į Tytuvėnuose vyksiančius Porciunkulės atlaidus organizuojamas pirmą kartą. Šiam žygiui ryžosi per 50 jaunų žmonių iš įvairių Lietuvos miestų.

Vatikane atidaryta paroda apie katalikų ir žydų santykius
vatikano radijas

Vatikano radijo patalpose buvo pristatyta paroda „Abipusis palaiminimas. Popiežius Jonas Paulius II ir žydų tauta“.

Šv. Teresė Avilietė – garbės daktarė
vatikano radijas

Avilos katalikų universitetas garsiąją šiame mieste prieš 500 metų gimusią šventąją Teresę skelbia garbės daktare.

„Šventadienio mintys“: ar lengva atverti širdį atvykėliui iš toli?

Laidoje išgirsime dramatiškų istorijų, taip pat žmonės dalinsis mintimis, ar lengva atverti savo širdį atvykėliui iš svetimos šalies.

Chaoso sistemos
Birutė Pankūnaitė

Apie Dalios Kasčiūnaitės parodą „Galerijoje 555“ ir ne tik rašo meno apžvalgininkė Birutė Pankūnaitė.

Žvakelė Agnei Indrei Každailytei3

Netekome talentingos dailininkės, iliustruotojos-virtuozės Agnės Indrės Každailytės (1963–2015). Išėjo jautrus, stiprus, elegantiškos sielos žmogus.

J. Lorentzenas: vargonininkai – tarsi maži bažnyčių karaliai
Ieva Buinevičiūtė - lrt

Vargonininkai dažnai turi tvirtas bendruomenes, nes, skirtingai nuo individualistų pianino ar smuiko virtuozų, jie yra tie, kurie kviečia. Taip teigia neseniai Vilniuje koncertavęs danų vargonininkas Jakobas Lorentzenas.

Malonių lietaus išsiilgusiems
Laima Šinkūnaitė

Jau porą dešimtmečių neberašiau apie meno parodas, tačiau tai, ką pamačiau Kaune, „Aukso pjūvio“ galerijoje, mane ir nustebino, ir dar labiau pradžiugino.

Vito Luckaus grįžimas
Audronė Meškauskaitė - nemunas

Svarbiausiame Europos fotografijos festivalyje Les Rencontres de’Arles liepos 8 d. Vito Luckaus monografija „Vitas Luckus. Kūryba / biografija“ (sudarė Margarita Matulytė ir Tatjana Luckienė-Aldag) paskelbta geriausia metų istorinės fotografijos knyga.

Jėzuitų vadovavimo principai24
Kun. Gintaras Vitkus SJ

Vadovavimas kyla iš vidaus, jo sėkmė priklauso ne vien nuo to, kaip aš veikiu (ar įvaldytos vadovavimo technikos), bet ir nuo to, kas aš esu (charakteris tobulinamas per saviugdą).

Nemirėliai, vampyrai ir... Bažnyčia
Gabrielius E. Klimenka OPs

Šiais laikais, ko gero, nerasi žmogaus kuris nebūtų girdėjęs apie vampyrus. Vampyrišką įvaizdį platina kino filmai ir knygos, tačiau, kas yra vampyras.

Černobylio zona – atradimai ir pavojus1
Indrė Jurčenkaitė

Liepos pradžioje publicistas Šarūnas Jasiukevičius ir reklamos specialistas Gytis Burauskas nelegaliai kirto Černobylio atominės elektrinės katastrofos teritoriją. Drauge jie apžiūrėjo paslaptimis bei legendomis apipintus zonos miestus ir kaimus. 

Viena valstybė išgelbėjo savo žydus. Ar jie tiesiog buvo geresni žmonės?

Tokį klausimą užduoda nuostabi Bo Lidegaardo knyga. Danijos žydai išgyveno Hitlerio valdymą Antrojo pasaulinio karo metais, o kitų Europos valstybių žydai buvo masiškai žudomi. Danai kaimynystėje gyvenančius žydus laikė savo tautiečiais. Nebuvo jokio pasidalijimo į „mes“ ir „jie“, buvo tik bendras „mes“.

Prekyba žmonėmis: 20 milijonų asmenų, 150 milijardų dolerių
vatikano radijas

JAV Valstybės departamentas paskelbė metinę ataskaitą apie prekybą žmonėmis, aprašydamas jos veidus, tai, kas padaryta pasaulio valstybėse kovojant su šiuo blogiu ir kas turi būti padaryta.

Kaip išmokyti ikimokyklinuką laikytis taisyklių ir standartų
Rasa Pilkauskaitė-Valickienė - Ikimokyklinis.lt

 Kai vaikus taisyklių mokome nuosekliai ir aiškindami, jie supranta, ko iš jų tikimasi ir kaip derėtų pasielgti vienoje ar kitoje gyvenimo situacijoje. Tačiau labai svarbu atkreipti dėmesį į keletą aspektų, kuriuos ir apžvelgsime šiame straipsnyje.

BBBS savanorė Eglė: Visi mes norime būti suprasti ir mylimi1
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Programos „Big Brothers Big Sisters“ savanorė Eglė teigia, kad ši programa ne tik suteikia galimybę padėti vaikui, kuriam tos pagalbos labai reikia, tačiau ir leidžia geriau pažinti save patį.

Savanoris Algirdas: Programoje įgyta patirtis vėliau pravers ir auginant savo vaikus
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Informacinių technologijų specialistas ir programos „Big Brothers Big Sisters“ savanoris Algirdas teigia, kad mokymuose ir bendraujant su mažuoju draugu įgyta vertinga patirtis vėliau neabejotinai pravers ir auginant savo atžalas.

BBBS savanorė Gabrielė: Lietuvai reikia gero vyriškumo pavyzdžio1
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Kadangi šioje programoje yra svarbi dalyvių lytis, nes mergaitės draugauja su merginomis, o berniukai su vaikinais, čia labai jaučiamas vyrų trūkumas. Turbūt panašiai yra ir daugelyje kitų organizacijų ar savanoriškų veiklų, tačiau tai netampa problema, nes nėra jokio skirtumo, kas atlieka darbą.

Skanaus! Citrininiai pyragaičiai su kokosais ir kinvomis

Šiandien su visais dalinuosi fantastiškų naminių pyragaičių receptu. Šie pyragaičiai yra be glitimo ir laktozės.

Ar gali vaikui dėmesio būti per daug?
Rosita Pipirienė

Tėvai, atiduodami vaikui visą savo laisvalaikį, užmiršta save, pervargsta, darosi irzlūs ir nepatenkinti, o tada ir vaikas jaučia įtampą, jam atrodo, kad tėvams jis trukdo.

Geologai ieško meteoritų pėdsakų

Impaktiniai krateriai – išskirtinės kosminės kilmės geologinės struktūros ir kartu geologinės istorijos liudininkai. 

KTU absolventų sukurta slaugos lova sužavėjo JAV 1
Technologijos_lt

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų sukurta slaugos lova tūkstančiams ligonių gali padėti išvengti komplikacijų ir mirčių dėl pragulų.

5 patarimai senjorams: kaip ilgiau išsaugoti sveikatą ir būti fiziškai aktyviems

Net 46 proc. lietuvių nesportuoja ir nesimankština – mažiausiai fiziškai aktyvia veikla užsiima moterys 45-74 m. amžiaus grupėje. Reguliariai mankštintis turėtų ne tik jauni ar vidutinio amžiaus žmonės, bet ir senjorai, kurių daugelis susiduria su sąnarių skausmais.

AIDS konferencijos vadovas: popiežius tai supranta; kodėl kai kurie mokslininkai dar ginčija?
vatikano radijas

Antiretrovirusinę terapiją nuosekliai naudojantys asmenys praktiškai nebeperduoda viruso kitiems, jų gyvenimas pratęsiamas iki vidutiniškai 75 metų amžiaus. Didysis uždavinys – padaryti šią terapiją pasiekiama visiems ligoniams. 

Šeši keliai pas Dievą11
James Martin SJ - Katalikų pasaulio leidiniai

Ingnaciškasis siekis „rasti Dievą visuose dalykuose“ reiškia, kad kiekviena mūsų gyvenimo dalis gali vesti mus pas Dievą. James Martin, SJ knygoje „Jėzuitų vadovas (beveik) viskam“ parodoma, kaip tai įmanoma. 

Jaunimo dienos Krokuvoje – svarbiausias jubiliejinių metų įvykis jaunimui
vatikano radijas

Likus metams iki 2016-ųjų liepos 26-31 dienomis Krokuvoje vyksiančių Pasaulio jaunimo dienų, žinią jose dalyvausiančiam jaunimui paskelbė vienos pagrindinių šio įvykio organizatorių – Popiežiškosios pasauliečių tarybos pirmininkas kard. Stanislawas Rylko.

Raštingumas XXI amžiuje – kaip jį mato žymūs Lietuvos žmonės1

„Raštingumą reikėtų keisti žodžiu „kalbingumas“ – mokėjimas reikšti mintis apskritai: aptarti, ginčytis, įrodyti. Kalbos nuskurdimo kontekste viskas itin supaprastėja iki patiko/nepatiko, todėl atsiranda „fainosios“ naujųjų laikų klišės“, – sako V. V. Landsbergis.

Gimtosios kalbos mokytis reikia visą gyvenimą4
Ineta Žymančiūtė

Prisiminiau šiųmetinę abituriento kalbą, sakytą per išleistuves. Jis kalbėjo apie du požiūrio taškus, du auklėjimo būdus – „lazdos“ ir „bandelės“. Perskaičiusi minėtus VBE komentarus pasidarė labai liūdna, jog Lietuvoje vis dar populiaresnis „lazdos“ metodas.

Ir visa tai kas yra gražu yra gražu – „Reklama“

Siūlome pasiklausyti grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ dainos „Reklama“

Kūrinių kinetinė energija: Ramūnas Klimas (1945–2002)
Jūratė Sprindytė - nemunas

Rašytojas Ramūnas Klimas šių metų liepos 22 d. būtų šventęs 70-metį. Priklausęs „tyliojo modernizmo“ rašytojų kartai (intelektualiųjų kūrėjų mažumos flangui) savo nestandartiniu pasakojimu lietuvių prozai suteikė nemenką postūmį atsinaujinti.

M. Burokas: meno džiaugsmai ir kančios (knygų apžvalga)1
lrt

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Willo Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ ir Leos Singer „Koncertas kairiajai rankai“.

Girdėti verčiamą knygos puslapį

Pradžioje atsirado mintis – knygų daug, reikia jas paleist iš namų į platųjį pasaulį... Taip gimė idėja sukurti jaukų knygynėlį su gausybe knygų, dvelkiančių išmintim, sentimentais, savomis istorijoms.

Rūta Šetikaitė. Kad kiekvienas į knygyną atėjęs žmogus jo duris užvertų įkvėptas ir laimingesnis...1

Klausytojams patinka intymi knygyno aplinka, maža erdvė... Tik pagalvokit – per koncertus net girdisi, kaip atlikėjai kvėpuoja, o sėdint pirmojoje eilėje net yra tikimybė, jog būgnininkas tėkštels lazdele per nagus!

Poetas Ernestas Noreika: „Rašantys drąsėja“
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Su jaunosios kartos poetu ir reperiu Ernestu Noreika-Beeta, 2012 išleidusiu savo pirmąją poezijos rinktinę „Povų ežeras“, kalbamės apie būsenas, kylančias iš buvimo skirtingose kultūrinėse ir buitinėse erdvėse, šiuolaikinio žmogaus, kuriančio poeziją, laikyseną.