Veikiausiai daugeliui jūsų teko patirti jausmą, kai, užvertus paskutinį taip įtraukusios knygos lapą, ima kamuoti klausimas, o ką gi skaityti dabar. Viliamės, kad šios Doxa.lt autorės Elžbietos Banytės ir Bernardinai.lt redakcijos narių rekomendacijos kiek palengvins atsakymo į šį klausimą paieškas ir jus vėl įtrauks skaitymo malonumas. Kviečiame ne tik susipažinti su rekomenduojamomis knygomis, tačiau komentaruose dalintis ir savo atradimais bei rekomendacijomis.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Popiežiaus katechezė: Vartai siauri, bet plačiai atverti19
vatikano radijas

Tačiau kodėl šitie vartai yra siauri? Kodėl jis sako, kad jie siauri?

Didysis ajatola iš Irano ir Maroko karalius pasmerkė ekstremizmą: „netoleruotina beprotybė“
vatikano radijas

„Mes visi esame taikinyje. Bet kuris pritariantis mano žodžiams yra potencialus taikinys terorizmui, kuris jau smogė Marokui, Europai ir daugeliui pasaulio regionų.“

Du tekstai, arba Ką pasakytų Ezopas3
Saulius Lynikas

Skaičių pasaulyje gyveno du gan paprasti skaičiai – septyni ir dvylika. To skaičių pasaulio gyventojai skaičiai save tapatino tik su vienu požymiu – savo skaitmeniniu dydžiu.

Pirmą kartą Kretingoje susiburs visa Lietuvos Pranciškoniškoji šeima2

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje į šventę susirinks visų šv. Pranciškaus įkurtų ordinų bei pranciškoniškų kongregacijų nariai – mažesnieji broliai, konventualai, kapucinai, pasauliečiai pranciškonai, pranciškoniškasis jaunimas ir pranciškonės seserys.

Reformacijos 500 metų jubiliejus: „Daugeliu klausimu nebeliko Bažnyčias skaldančių dalykų“41

Pastarosiomis savaitėmis tarptautinėje erdvėje pasirodė du svarbūs pareiškimai, kalbantys apie nedviprasmišką liuteronų ir katalikų ryžtą drąsiau siekti regimos vienybės.

Polonskiai. Tradicinės ir šiuolaikinės dailės dialogas
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 12 dieną „Pamėnkalnio galerijoje“ atidaryta Česlovo ir Bartošo Polonskių kūrybos paroda „Įženk į Česlovo Polonskio paveikslą“. Ši ekspozicija – Bartošo dovana tėvui jo 70-tojo gimtadienio proga.

E. Nekrošiaus „Vėlinės“ pripažintos geriausiu sezono spektakliu Lenkijoje

Lietuvių režisieriaus sukurtam spektakliui skiriamas Konrado Swinarskio vardo apdovanojimas.

Filmo apie masinius tremimus režisierius: „Tikiuosi, lietuviai šį filmą priims kaip savo“

Iš vadinamųjų „gyvųjų paveikslų“ (pranc. tableaux vivant) sukomponuotas vaidybinis filmas pasakoja apie 1941 m. Baltijos šalyse prasidėjusius masinius trėmimus.

Baltijos regionas persikėlė į Veneciją, arba Kaip neįmanomą paversti įmanomu
Agnė Sadauskaitė - Doxa

Kalbėjomės su Baltijos paviljono kuratoriumi ir komisaru architektu Jonu Žukausku apie projektą, architektūrą ir jos svarbą Tau, man ir šalia esantiems.

„Painting records“ – vakarėlių menas
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 11 dieną Lietuvos dailininkų sąjungos Šv. Jono gatvės galerijoje atidaryta šiuolaikinio meno paroda „Painting records“. Projekto kuratorius – tapytojas Linas Cicėnas (Cica). Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.

Seno ir naujo tipo konfliktai Vidurio Rytuose – pagrindinės kliūtys regionalizacijai
Solveiga Kurgonaitė

Regionalizacija sujungia bendradarbiavimo, integracijos, sanglaudos ir tapatumo kūrimo procesus regionininėje erdvėje, kurie yra susiję tiek su valstybiniais, tiek su nevalstybiniais subjektais. 

Kviečia tradicinis Santaros-Šviesos klubo savaitgalis Šeteniuose

Jau tradicija tapo tai, kad pirmąjį rugsėjo savaitgalį Czeslawo Miloszo gimtinėje Šeteniuose vyks Santaros-Šviesos klubo studijų savaitgalis.

Rugpjūčio 23-ioji – pasipriešinimo diena
Virginijus Savukynas - lrt

Rugpjūčio 23-ioji turėjo tapti mūsų pabaigos pradžia, mūsų laidotuvių diena. 

R. Valiukonytė: Kol mūsų laiptinės bus apleistos, o kambariuose švies auksiniai šviestuvai, niekas nepasikeis

Rita Valiukonytė, LR kultūros atašė Vokietijoje, jau ilgą laiką lietuvišką kultūrą skelbianti svetur. Pokalbis su Kaune studijavusia kultūros atašė, apie šio darbo iššūkius ir tikslus, kultūros naudą visuomenei ir jos matavimo priemones.

G. Kanovičius: Gyvenime nereikia matyti vien kaltuosius arba teisuolius

Šis interviu su rašytoju Grigorijumi Kanovičiumi pasirodė 1992 metais tuometinėje „Tiesoje“. Žurnalistė Raimonda Ramelienė kalbino rašytoją, kai šis rengėsi atsisveikinti su Lietuva ir išvykti gyventi į Izraelį. Po 5 mėnesių taip ir įvyko.

Kaip prižiūrėti namus, kad juose neįsiveistų pelėsis
lrt

Pelėsis, esant tinkamoms sąlygoms, veisiasi bet kur, net ir naujuose pastatuose, nes 1 m3 oro yra apie 500 rūšių pelėsio.

5 vaikų gydytojos patarimai naujų mokslo metų šturmui

Kad būtų galima džiaugsmingai sutikti mokyklinius nuotykius ir pažinimo džiaugsmą, nepaprastai svarbu tinkamai nusiteikti artėjantiems mokslo metams. Kaip tai padaryti lengvai ir užtikrintai, pataria vaikų gydytoja Raimonda Rakauskienė. 

Gerti kavą ar ne?1

Ar žinote, kad pats populiariausias ir labiausiai pasaulyje paplitęs gėrimas – tai kava? Bet jis ir „paslaptingiausias“ sveikatos požiūriu, nes net gydytojai neturi vieningos nuomonės, ar sveika, ar kenksminga gerti kavą...

Pasitikėjimas – santykiuose su kitais ir savimi1

Pasitikėti malonu. Pasitikėti – reiškia būti atviram – šalia esančiam, netikėtiems įvykiams ir naujai informacijai. Tai reiškia – nepasikliauti vien ankstesne patirtimi, o peržengti savo galimybes čia ir dabar...

Mažiau yra daugiau2
Greta Lietuvninkaitė

Posakis „mažiau yra daugiau“ skamba išties teisingai. Tačiau ar taikome jį kasdienybėje? Ar tik ne jūs iki vėlumos ruošiate darbo ataskaitas, vis ieškodami pasislėpusių klaidų?..

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Jaunųjų alkis ar konformizmas?
Ilona Vitkauskaitė

Rugpjūčio 16 d. Juozo Miltinio dramos teatre jaunoji menininkų karta atvirame renginyje pristatė teatro režisierių kūrybinių dirbtuvių „North/Baltic/Theater“ rezultatus.

Popiežius jaunimui: statykite tiltus, ne sienas1

Pasaulio jaunimo dienų metu popiežius Pranciškus bendraudamas su italijos jaunimu drąsino semti gyvenimą saujom, mokėti atleisti ir nesileisti nugalimiems skaudžių akimirkų.

Kovos su juodosiomis skylėmis 4
Dominyka Navickaitė - Kultūros žurnalas Fortkė

Sovietmečiu nebuvo sekso. Nebuvo ir psichinių ligų. Tiksliau – jų buvo, bet jomis sirgo visuomenės atstumtieji keistuoliai, kuriems jau nelemta nieko gyvenime pasiekti. 

Šauktinio dienoraštis. Atsisveikinimas su ginklais (II)6
Martynas Barkauskas

Čia nugulę tokių jaunų vyrų portretai, kokie jie būna iki tapdami didvyriais. Kiekvienas juo gali tapti, jei nesileis į kompromisus su sąžine.

Šiuolaikinės islandų poezijos rinktinė

Rinktinėje publikuojama septynių žymiausių XX a. Islandijos poetų kūryba – tai daugkartiniai įvairių prestižinių premijų bei nominacijų laureatai, nusipelnę literatūros kūrėjai, žinomi ne tik savo tėvynėje, bet ir užsienyje.

Reformacijos jubiliejui – intriguojantis romanas „Q“

Romanas pasakoja apie Vokietijos religinius karus, reformacijos paplitimą bei katalikų bažnyčios kovą su ja. Neretai romanas lyginamas su garsiojo italų rašytojo U. Eco kūriniu „Rožės vardas“.

Naujausias R. Flicko romanas iš užmaršties prikelia kuršių istoriją

Knyga „Pradingę klajojančiam smėlyje“ – tai istorinis romanas, kuris pirmą kartą plačiąją visuomenę supažindina su gūdžių viduramžių laikais klestėjusios tautos lemtimi.

Nacių Vokietijos ir jos sąjungininkų karo belaisviai Lietuvoje

Nacių Vokietijos ir jos sąjungininkų karo belaisvių tema – viena iš naujausiųjų laikų Lietuvos istorijos baltųjų dėmių.

XXI a. piligrimystė – susitaikymo link
Dainora Kaniavienė

Ėjimas į laisvėjimą, savęs rinkimas po šukę ir dėliojmas atgalios yra labai skausmingas. Apie tai ir ši knyga. Apie meilės galią. Tikėjimą. Viltį. Ir šių dienų piligrimystę.