Prieš keletą savaičių pasaulį išvydo žaidimas Pokémon Go, kuris vos per 14 valandų – t. y. 4 kartus greičiau nei bet kuri kita mobilioji programa per visą jų istoriją – įsitvirtino populiariausiųjų sąrašo viršūnėje. Neilgai trukus žaidėjai pradėjo dalintis ir neigiamomis, ir teigiamomis patirtimis: kelio ženklų nuvertimas, kai žaidžiama vairuojant automobilį, galimybė dažniau bendrauti vaikams ir tėvams, fizinis aktyvumas ir netgi depresijos ar nerimo palengvinimas. Kuo šis žaidimas toks ypatingas, kad taip greitai pavergė milijonų žmonių širdis (toli gražu ne tik vaikų) visame pasaulyje? Žvilgtelėkime į šį žaidimą iš arčiau.

Algirdas Malakauskis OFM: „Šv. Pranciškus troško visiems prieinamos atlaidų malonės“
Monika Midverytė OFS

Šiemet rugpjūčio 2 d. švenčiamas Porciunkulės atlaidų 800 metų jubiliejus. Ta proga bendromis Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijos ir „Katalikų pasaulio leidinių“ pastangomis išleista Benedikto XVI knygelė „Asyžiaus malonė“. 

Rokas Balsys: „Afrika visam laikui pakeitė mano gyvenimą“
Monika Midverytė OFS

Rokas Balsys, kretingiškis, Mančesteryje studijuojantis muzikos produkcijos specialybę, neseniai grįžo iš misijų Tanzanijoje. 

PJD dienos vyskupijose: šalies istorijos pažinimas, piligrimystė, malda ir šlovinimas

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo grupė dalyvavo Varšuvos vyskupijos parengtoje programoje. Įspūdžiais pasidalijo viena iš grupės vadovių, Giedrė Povilaitytė iš Vilniaus.

PJD2016: Aukcione parduos popiežiaus stulos kopiją ir batus

Pasibaigus Krokuvoje vyksiančioms Pasaulio jaunimo dienoms, specialiame aukcione bus parduota stulos, su kuria popiežius Pranciškus aukos baigiamąsias Mišias, kopija. Kartu bus parduoti ir rankų darbo popiežiaus batai.

Kardinolas Koch. Kelios pastabos apie santykius su ortodoksais ir musulmonais2
vatikano radijas

Vokietijos katalikiškas žinių portalas „Kath.net“ paskelbė interviu su kardinolu Kurtu Kochu, Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininku

Greimo gaudesys. Dariaus Kuolio, Mindaugo Kvietkausko, Jūratės Levinos, Kęstučio Nastopkos, Arūno Sverdiolo diskusija
Literatūra ir menas

2017 m. minėsime 100-ąsias Greimo gimimo metines. Šis jubiliejus verčia pagalvoti, ką gi mes čia darom. Ar palaikom Greimo tradiciją? Ir kiek esam verti šios pavardės?

Arvydas Šaltenis: „Nereikia meluoti, gražinti, pudruoti tikrovės“
Birutė Pankūnaitė - Kelionė

Mūsų karta vengė tų kompromisų visokiais būdais. Genai ir intuicija neleido. Tokia sėkla buvo iš tėvų, senelių, iš mūsų istorijos, iš pokario, ir baisi gėda būtų buvus stoti į partiją ar kaip parsiduoti.

Bastūnės užrašai. Beatričės šviesa
Aistė Stremaitytė

„Jau nuo tada, kai išmokau klausytis radijo, pamilau Jus, tikriau sakant, Jūsų balsą, nes Jūsų ir dabar nepažįstu“, – prieš keletą dešimtmečių Beatričei Grincevičiūtei rašė viena gerbėja.

Ž. Lipšicas – kūrėjas iki paskutinio atodūsio
Austėja Mikuckytė

Žako Lipšico parodos „Gyvenimas skulptūroje“ kuratorė muziejininkė Aušra Rožankevičiūtė pakvietė pasivaikščioti po ekspoziciją ir supažindino su dailininko gyvenimu ir kūryba.

Gospel reggae grupės CHRISTAFARI istorija

Šių metų rugpjūčio 13-15 dienomis į Lietuvą atvyksta garsiausia Gospel reggae muzikos grupė „Christafari“. 27 metus gyvuojantis kolektyvas iš JAV jau aplankė daugiau kaip 50 valstybių, o šią vasarą, turo Europoje metu, grupė surengs įspūdingus koncertus Klaipėdoje ir Vilniuje.

Pirmasis saulės energija varomas lėktuvas apskrido aplink Žemę

Antradienį ryte Abu Dabyje nusileido vien tik saulės energija varomas lėktuvas, apskridęs aplink Žemės rutulį ir grįžęs į kelionės pradžios tašką.

Aukštojo mokslo sistemos grimasos
Rokas Grajauskas

Minimalaus konkursinio balo kilstelėjimas nuo 1 iki 2 suveikė: tokio ryškaus pirmakursių, įstojusiųjų į mokamas vietas, sumažėjimo nebuvo jau seniai.

Politologas: V. Mazuronis tęsia blogą tradiciją
lrt

Partiją į Seimo rinkimus ves jos frakcijos Seime seniūnas Kęstutis Daukšys.

Tabako milžinės čiuptuvai teberaizgo Lietuvos teisinę sistemą2
Monika Midverytė OFS

Taigi varganai uždirbančius Lietuvos statutinius pareigūnus remia dosnioji tabako pramonė, mėgindama susikurti kovotojos su kontrabanda įvaizdį. 

Apie Hermaną Zudermaną arba Kas toje Šilutėje darosi? 3
Vytautas Toleikis

Nelengva rašyti apie kraštą, kurį besąlygiškai myli, kuriame esi užaugęs, ir kuris tavęs jau tiek metų įsišaknijus  Vilniuje, vistiek  niekada nepalieka. Matyt, ir nepaliks. 

Atmintinė, kaip elgtis per karščius

Pagrindinių taisyklių laikymasis padės geriau jaustis bei išvengti su perkaitimu susijusių negalavimų.

Varškės pyragas su obuoliais, graikiniais riešutais ir sūdyta karamele

Kviečiame pasigaminti ypatingo skonio varškės pyrago, tiksliau – torto, kurio skonis tikrai nustebins jus ir jūsų svečius.

Kokia kalba kalbėti su paaugliais?

Šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje, kurioje dominuoja kitokios „vertybės“, paauglio sąmonėje nepastebimai, tačiau gana agresyviai formuojama nuomonė apie „atsilikusius“, su laiku nebespėjančius tėvus...

Kiek pinigų išleidžiate „emocijoms“?

Pastaraisiais dešimtmečiais baigia nunykti įprotis taupyti pinigus. Todėl net ir turėdami gana kuklias pajamas žmonės vis dažniau išleidžia viską, kiek tik uždirba. Žmonės vis garsiau teigia, kad jiems trūksta pinigų. O galbūt – elementaraus finansinio raštingumo?

Laikas svajoti ir fantazuoti2
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė

Mes svajojame ir fantazuojame dažniau, nei įsivaizduojame tai darą. Neurofiziologų teigimu, nuo 15 iki 50 procentų būdravimo laiko praleidžiame „skraidydami padebesiais“.

Indijos jaunimui galingu ginklu tapo repas
lrt

Komercinis repas Indijoje populiarus jau senokai, bet pastaraisiais metais vis plačiau skamba repas, kuriame kalbama apie politines ir socialines problemas, valdžios korupciją, lyčių nelygybę.

PJD piligrimai suvažiavo į Krokuvą1

Liepos 25 dieną, pirmadienį, Pasaulio jaunimo dienų piligrimai iš visų Lenkijos vyskupijų suvažiavo į Krokuvą ir užtvindė šv. Jono Pauliaus II miesto gatves.

PJD dienos vyskupijose: šalies istorijos pažinimas, piligrimystė, malda ir šlovinimas

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo grupė dalyvavo Varšuvos vyskupijos parengtoje programoje. Įspūdžiais pasidalijo viena iš grupės vadovių, Giedrė Povilaitytė iš Vilniaus.

„POKEMON GO“ – DIALOGO IR EVANGELIZACIJOS GALIMYBĖ8
Marijus Ilaras - Kataliko balsas

Visai nereikia būti žaidimo „Pokemon Go“ fanais, kad galėtume kūrybingai pasinaudoti susidariusia situacija.

Ką žinai apie Pasaulio jaunimo dienas Krokuvoje?

Nenumaldomai artėja Pasaulio jaunimo dienos. Smalsu, kaip, kodėl ir kada pradėtos rengti? Visus atsakymus rasi čia!

Vidinių išgyvenimų autentika G. Bleizgio esė rinkinyje „Jautis“

Poeto, eseisto Gintaro Bleizgio knyga „Jautis“ artima personalinės egzistencinės eseistikos krypčiai. Autorius kaip reta geba įvairiomis formomis reflektuoti vidinius išgyvenimus...

Rasa Aškinytė: skaitytojas mano knygose randa daug daugiau, nei aš norėjau ar sugebėčiau pasakyti

Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės (romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, 2014, Vaga), romanas „Glesum“, kuris tik pasirodęs sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. 

Chriso Ewano „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“

Skaitytojams pristatoma nauja Ch. Ewano komiškų detektyvų serija ir pirmoji jos knyga „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“.

Liepos knygų medus
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Ne paslaptis, kad skaitome vis mažiau... Tiesa, neretas žmogus prisipažįsta, kas vis dėlto vasarą atrasti laiko knygai sekasi geriau. Ką, gi – štai ir čia toji vasara, pats jos vidurys. Pasižvalgykite, galbūt atrasite, ką dar reikėtų prigriebti vasaros atostogų skaitiniams. Vaikams.

V. Savukyno knygoje – viduramžių detektyvai

Jei „Istorijos detektyvai“ būtų romanas, jį perskaitęs galėtum pamanyti, kad čia pasakojamos istorijos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių.