Apie vaikų mokymą namuose – privalumus, trūkumus, galimybes – ir kokia turėtų būti mokymo sistema ateityje, svarsto švietimo ekspertė Eglė Pranckūnienė. Antrajame tekste mokymo namuose patirtimi dalinasi dvi dukteris auginanti Kristina.

Dėl žemaičių krikšto1

Žemaitija buvo paskutinis Europos kampelis, kurį  pasiekė krikščionybė. Istorikai nurodo kelias skirtingas prežastis.

Krikšto vienybė18

Reformacija iškėlė ir išplėtojo Šventojo Rašto pažinimą ir naudojimą žmonėms suprantama kalba. Ne tik kaip žinią, bet ir kaip mylimą tikėjimo šaltinį.

Apie asmenines žinutes ir vėliavas4

Panašu, kad, dar prieš žmogų artimiau pažindami, dažniausiai jau turime apie jį nuomonę – iš nuogirdų, nuojautos ar tiesiog pamatę, kaip tas asmuo būna ir elgiasi.

Nauji dvigubi „Metai“: glausta rugpjūčio–rugsėjo numerio apžvalga

Ką tik pasirodė literatūros žurnalo „Metai“ 2017 m. jungtinis 8–9 (rugpjūčio–rugsėjo) numeris. Trumpai pristatome jo turinį.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: kasdienio gyvenimo filosofija

Pagrindinėje Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programoje – pažintys su minties ir formos originalumu pasižymėjusiais filmais bei jų kūrėjais.

Dainius Gavenonis: norėčiau pažvelgti į Mačernį kitaip22

„Jauni būdami visi norime būti mačerniais ar viktorais cojais, kad gyvenimas būtų trumpas ir ryškus“, – sako aktorius D. Gavenonis. Pokalbyje su juo – apie grįžimą po 20 metų prie Mačernio, apie poeziją ir apie tylą.

Septynmetė Milita žino: neverta suklupus nustoti siekti savo svajonės2
Pozityvus dienoraštis

Vos septynmetė Milita tik dabar baigė pirmąją klasę, o štai meninę gimnastiką jau lanko trejus metus. Mergaitė laiminga, lankydama meninę gimnastiką, ir kiekvienam vaikui siūlo atrasti jam tinkamą sporto šaką.

A. Bumblauskas džiaugiasi šių metų mototurizmo ralio tema: partizanų istorija bene mažiausiai aiški

A. Bumblausko nuomone, partizanų istorija labai tinkama kiekvienam, norinčiam užmegzti glaudesnį asmeninį ryšį su savo šalies istorija.

Nematomas smurtas. Stereotipinis vyriškumas1

Dabartinėje visuomenėje nėra bendro supratimo, koks turėtų būti tikras vyras. Labai stiprią žymę mūsų sąmonėje yra įrėžusi sovietinė sistema, kurioje „kietas vyrukas“ būdavo išgeriantis, smurtaujantis, mergišius.

Mamos dalijasi patirtimi: kaip į vaikų lėkštes įvilioti daugiau vaisių ir daržovių?

Sveiki mitybos įpročiai vaikams turėtų būti suformuojami dar iki 5 metų.

Saviapgaulės kebeknė2

Žmonės linkę save apgaudinėti. Gal todėl aplinkui tiek nelaimingų ir nepatenkintų savo būtimi žmonių?

Netaisyklinga laikysena paauglystėje gali tapti kupra visam gyvenimui

Susmukęs ar susikūprinęs paauglys – dešimtmečius nekintantis vaizdas, kaip ir dešimtmečius nekinta tėvų prašymai išsitiesti.

Kaip skaityti pasakas vaikams, kad jos būtų naudingos

Pasakos ir skubėjimas – nesuderinami dalykai. Šiandien visi skubame, ir kai skaitome knygas, ne laviname protą, o vartojame informaciją, tikina leidyklos „Nieko rimto“ vadovas A. Vereckis.

Knygos ir žmonės. L. Donskis apie distopijas1
Valstybės pažinimo centras

Videoįraše Leonidas Donskis pristato tris svarbius literatūros kūrinius: Jevgenijaus Zamiatino „Mes“, Aldous Leonardo Huxley'io „Puikus naujas pasaulis“ ir George'o Orwello „1984“. 

Hannah Kent knygos „Gerieji žmonės“ ištrauka1

Ištrauka iš Hannah Kent knygos „Gerieji žmonės“. Tai tikrais faktais paremtas pasakojimas, kuriame atsiveria paslaptinga, kartais baugi ir nepažini, bet traukianti kaip magnetas XIX a. pradžios Airijos panorama.