LR Seimo narių grupė parengė LR Civilinio kodekso 2.27 straipsnio pakeitimo įstatymo projektą, kuriuo siekiama ištaisyti Civiliniame kodekse įtvirtintą, bet neveikiančią nuostatą dėl asmens teisės pakeisti lytį. Tam priešinasi psichologų ir psichiatrų organizacijos, teigdamos, jog ši iniciatyva pažeidžia žmogaus teises.

Popiežius: vienintelis gyvybės šeimininkas yra Dievas!
vatikano radijas

Trečiadienio audiencijoje popiežius Praniškus atkreipė dėmesį į mažąjį Alfie Evansą, dėl kurio gyvybės išsaugojimo jo tėvai kovoja teismuose.

Į Lietuvą atvyksta Dalai Lama XIV

Birželio 13–14 d. Vilniuje lankysis Tibeto dvasinis lyderis, vienas ryškiausių religinių autoritetų Jo Šventenybė Dalai Lama XIV.

Bendruomenė, kurioje augame malone
Irmantas Jakubonis - Gyvieji šaltiniai

Kokios bendruomenės mes trokštame?

Bažnyčiai reikia pranašų
vatikano radijas

Pipiežius Pranciškus: „Pranašas – tai vilties žmogus. Kai reikia jis priekaištauja ir bara, bet tuo pat metu jis ir atveria duris, matydamas vilties akiračius.“

Kodėl pirmieji krikščionys vienas kitą vadino šventaisiais?
Gabrielius E. Klimenka OPs - Mysterium Tremendum

Pirmieji krikščionys vienas kitą laikė šventaisiais ne todėl, kad jie nedarė nuodėmių ar dėl to, kad pasižymėjo ypatingomis savybėmis.

Režisierius Artūras Areima: teatras – ne šezlongas arba minkštas fotelis su spragėsiais

„Dedama labai daug pastangų, kad AAT gyvuotų ir egzistuotų. Apskritai aš dažnai klausiu savęs: kam reikalingas teatras? Ar iš viso dar reikia teatro, ypač Lietuvai, jeigu jis nepadeda žmogui kasdienybėje?“ – svarsto A. Areima.

Arfininkė Joana Daunytė: arfos sakralumas susijęs su mūsų dvasine ramybe

„Kalbama ir apie gydomąjį arfos poveikį žmogui, arfos garsų terapiją. Ne veltui šis instrumentas vadinamas dieviškuoju“, – kalba arfos ambasadorė Joana Daunytė.

Abstraktaus ekspresionizmo dailininko Ramūno Čeponio retrospektyvinės parodos

Pasak menotyrininko dr. Antano Andrijausko, dailininko Ramūno Čeponio tapybos ir grafikos kūriniai šiuolaikiniame lietuvių dailės kontekste išsiskiria filosofine potekste.

Architektas R. Palekas: kokybiška architektūra mieste turi kurti naujas galimybes

Pasak Rolando Paleko, miestas – kaip sengirė, kur vietoj supuvusių ir nuvirtusių medžių užauga nauja karta. Tokiose vietose flora ir fauna klesti.

„Naujasis Baltijos šokis '18“: apie ribas tarp kūno ir sielos, popmuzikos ir šokio

I. Dimchevas yra įdomiausias Bulgarijos scenos menų atstovas. O. Doherty vardas šiuolaikinio šokio pasaulyje suskambėjo visai neseniai, bet su trenksmu – „Naujojo Baltijos šokio '18“ svečius pristato festivalio vadovė Gintarė Masteikaitė.

Apdovanoti geriausi 2017 metų mokytojai

Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skirtos 6, o ne 5, kaip įprastai, Metų mokytojo premijos. Vienos premijos dydis – 4 560 eurų.

Komisija siūlo nukelti P. Cvirkos paminklą Vilniaus centre
bns

Vilniaus savivaldybės komisija siūlo nukelti sostinės centre stovintį rašytojo Petro Cvirkos paminklą dėl jo vaidmens įtvirtinant sovietų okupaciją Lietuvoje Antrojo pasaulinio karo metais.

Vyksta socialinė pilietinė akcija „Well4Africa“

Šio projekto naudą patirs mažiausiai 1400 žmonių, bus palengvinta moterų buitis, sumažės sergamumas, daugiau vaikų kasdien lankys mokyklą.

Naujas tinklalapis pristato asmeniškas Holokausto metu nukentėjusių žmonių istorijas

Puslapyje atminimoakmenys.lt skaitytojai ras asmeniškas, žmogiškai papasakotas istorijas apie žydus bei romus, kuriems Lietuvoje įrengti Atminimo akmenys.

Premjeras S. Skvernelis pritarė NVO fondo strategijos projektui

Balandžio 18 dieną Nevyriausybinių organizacijų (NVO) atstovai susitikime su premjeru Sauliumi Skverneliu svarstė opiausius NVO sektoriaus klausimus.

Vasaros belaukiant. Kaip saugiai pradėti bėgioti

Sportas yra sveikatos šaltinis, tačiau užsiimant juo neapgalvotai ar persistengiant, galima savo sveikatai pakenkti.

Tik mirtis mus išskirs. Ar tai įmanoma?

Santykiuose svarbiausias yra abiejų partnerių įsipareigojimas vieno kitam likti kartu, kad ir kas nutiktų.

Socialiniai globėjai Aldona ir Gintaras: vaikai mus jau vadina tėvais

Po penkių mėnesių gyvenimo šeimoje vaikų ir jų globėjų santykiai tapo labai artimi.

Vaikams muzika atveria meno pasaulį

Videoreportaže – apie tai, kaip Vilniaus Grigiškių meno mokyklos smuiko mokytoja vaikus moko meilės muzikai ir vienas kitam.

Vitaminas D ir imunitetas: ar pavasario saulė padės išvengti ligų?
VU naujienos

Devyniems iš dešimties Lietuvos gyventojų trūksta vitamino D.

Knyga apie pyktį ir atleidimą

Katalikų pasaulio leidiniai išleido Raymond Lloyd Richmond knygą „Pyktis ir atleidimas“.

Nuobodokas malonumas
Jurgis Kraujalis - Naujasis židinys

Knyga verta dėmesio, bet, kaip jau minėjau, ne dėl meninės vertės, o fenomeno, kuris gerai apibrėžia jaunąją skaitytojų kartą. 

2018-ieji – prancūzų literatūros metai

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga 2018-uosius skelbia prancūzų literatūros metais, taip siekdama atkreipti skaitytojų dėmesį į turtingus visame pasaulyje itin populiarios prancūziškai parašytos literatūros klodus.

Naktis su raktininku, Pikselio kelionės ir kiti sutapimai

Pristatome dviejų naujų knygų vaikams apžvalgą.

Laiškai iš kaimo. Klibikščiuoja, bet vis dėlto dar eina

Iš H. Gudavičiaus dienoraščio: „Kodėl senieji lieka ištikimi savo kiemui ir savo kaimui? Juos kažkas laiko būtent tose vietose, kurias iš jaunumės pasirinko. Sulaiko juos tikriausiai meilė ir prisiminimai, bet yra ir toks keistas savarankiškumo užgaidas.“