Šiandienos diskusijoje siūlome du pokalbius su fotografais, kurie savo nuotraukomis ne tik siekia estetinės raiškos, tačiau ir kalba aktualiais socialiniais ir politiniais klausimais. Litvakų kilmės Davidas Goldblattas ilgą laiką fotografavo Apartheido sistemos apraiškas Pietų Afrikos visuomenėje, tuo tarpu Londone gyvenantis Judah Passow dirbo karo fotografu Vidurio Rytuose, Bosnijoje, Afganistane, kaip pats teigia, tam, kad savo nuotraukomis leistų prabilti tiems, kurie karo metu dažniausiai lieka neišgirsti.

Donatas PuslysDonatas Puslys
„Bernardinai.lt“ jungiasi į Pašvęstojo gyvenimo metų maldos grandinę

Šis kalendorius yra kvietimas kiekvienam iš mūsų prisidėti prie maldų už konkrečią vienuolinę bendruomenę ar kitaip pašvęstuosius asmenis. Ši iniciatyva yra rengiama Pašvęstojo gyvenimo metų proga.

Per Gailestingumo jubiliejų visi kunigai galės atleisti aborto nuodėmę
vatikano radijas

Dievo atleidimo negalima paneigti tiems, kurie gailisi ir nuoširdžiai eina atlikti sakramentinės išpažinties, norėdami susitaikyti su Tėvu. Būtent todėl nusprendžiau suteikti visiems kunigams galią per Gailestingumo jubiliejų atleisti nuo aborto nuodėmės.

R. Cantalamessa: kūrinių savinimąsi reikia pakeisti kūrinių kontempliavimu
vatikano radijas

Šv. Pranciškus mus moko, kaip radikaliai pakeisti mūsų santykį su kūrinija: kūrinių savinimąsi reikia pakeisti kūrinių kontempliavimu. Jis suprato, kad didesnį džiaugsmą teikia kūrinių kontempliavimas, o ne jų turėjimas.

Bernardinai TV. Marijos Krikščionių Pagalbos dukterys (salezietės)
Bernardinai.TV

Pradedame laidų ciklą, kurį įkvėpė vienuolių palapinių šventė, vykusi Bernardinų sode. Šiame cikle pristatysime Lietuvoje veikiančias vienuolių bendruomenes. 

Ses. Alma Vabuolaitė: „Esu laiminga: nuotykis su Viešpačiu yra įdomus“
Irena Petraitienė

Kartą Vilniuje, kai buvau jauna, vienas vaikinas priėjęs man pradėjo aiškinti, kad aš jauna, graži, jog man gyvenimas prieš akis. „Aš žinau, kad esu jauna ir pakankamai graži. Kam tu man tai kartoji?“ – „Jeigu žinai, tai kodėl vienuolyne sėdi?“ 

Šv. Jokūbo festivalio atidarymo koncerte pirmą kartą suskambės Vilniaus karilionas

Rugsėjo 6 dieną, V Šv. Jokūbo festivalio atidarymo metu sostinėje pirmą kartą suskambės miesto karilionas – unikalus 61 varpo instrumentas, įrengtas Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte.

Antanas Kmieliauskas: „Kaip vaikas visą gyvenimą paišau“
Ignas Stanys

Dalijamės dar vienu dailininko Antano Kmieliausko šviesovaizdžiu. 

Abu dievo Boa veidai1
Regina Ragauskaitė

Abi su dukra, kuri Airijoje gyvena jau dešimt metų, studijuojame vietos žemėlapį: kur galėtume nuvykti, ką dar galėtume pamatyti...

Iš kačių ir žmonių gyvenimo1
Marcelijus Martinaitis

Skelbiame ištrauką iš neseniai pasirodžiusios poeto Marcelijaus Martinačio knygos „Kaip katinai uodega peles gaudo“. Tai viena iš paskutinių poeto knygų, kurią po rašytojo mirties kompiuteryje rado jo žmona Gražina.

Mažeikiškių spektaklis „Jobas“ keliauja per bažnyčias
Vytautas Malūkas

Mažeikių Savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus „Skrajojamasis“ mėgėjų teatras pastatė Karolio Voitylos bibliniais motyvais sukurtą dramą „Jobas“. Premjerą teatralai padovanojo mažeikiškiams Gedulo ir vilties dieną.

Tapti ateistu: Ite, missa est! kaip tarybinės ateizacijos kelias1
Nerija Putinaitė - Naujasis židinys

Tarybinė valdžia norėjo žmones atitraukti nuo Bažnyčios ir religinių praktikų, pakeisti visuomenės pasaulėžiūrinius ir vertybinius orientyrus, religiją visiškai išstumti iš viešojo gyvenimo, įkurdinti asmeninio ir visuomeninio gyvenimo paribiuose. 

Mindaugas Tamošiūnas. Antrojo pasaulinio karo pradžia ir „Vilniaus klausimas“

Lenkijos kariuomenei narsiai priešinantis kur kas didesnėms ir modernesnėms Vokietijos ginkluotosioms pajėgoms, Vilniaus karinė įgula su miesto vadovybe, anot Lenkijos karo atašė Lietuvoje Leono Mitkiewicziaus, nepatikliai žvelgė į Kauno pusę ir tikėjosi Lietuvos kariuomenės žygio į Vilnių, svarstydami galimų gynybinių veiksmų scenarijų.

Kaip nacių ekspansinė politika atvedė prie Antrojo pasaulinio karo?2

1939 metų rugsėjo 1 dieną Vermachtas be jokio perspėjimo įsiveržė į kaimyninę Lenkiją. Adolfas Hitleris, kaip rašo „Deutsche Welle“ internetinė svetainė, vadinamajam „Blitzkrieg“ rengėsi nuo pat 1933-iųjų.

Trečiasis Maidanas
Vitalijus Portnikovas

„Prasideda trečiasis Maidanas“ – kiekvieną kartą, kai Kijeve vyksta kas nors tragiško, kai mes tampame protestuotojų susidūrimo su teisėsaugininkais liudytojais, aš girdžiu šią frazę. Deja, sakantieji šią frazę visiškai nesupranta, kas tas Maidanas.

Kijeve – kruvini neramumai dėl balsavimo Aukščiausioje Radoje

Vienas policininkas žuvo ir dar daugiau kaip 100 buvo sužeisti per susirėmimus su protestuotojais Kijeve. Neramumai kilo parlamento, Aukščiausios Rados, nariams balsuojant dėl konstitucinių pataisų, kuriomis būtų siekiama užbaigti karą rytinėje šalies dalyje, skelbia „Deutsche Welle“.

Rugsėjo renginiai ir erdvės šeimoms: trali vali festivaliai

Pratęsiame mūsų skaitytojų pamėgtą kasmėnesinę Vilniaus renginių šeimoms apžvalgą. Čia tikrai verta pasidairyti, jei norite sužinoti apie įdomiausius renginius, festivalius, nuotykius ir viešąsias erdves, į kurias verta užsukti vieną ar kitą mėnesį su šeimomis.

Ankstyvasis ugdymas (IV): 5 patarimai, kaip išsirinkti būrelį

Kokia papildoma veikla užimti atžalas, kad tai būtų ir smagu, ir naudinga. Vaikai būrelius dažnai renkasi pagal pomėgius, įdomumą ar įkalbėti draugų. Bet ar tikrai tai jiems pravers ateityje?

Labiausiai gabius vaikus motyvuoja tinkami iššūkiai
Aida Šimelionienė - lrt

Tėvams, auginantiems gabius vaikus, reikia nepamiršti apie didesnį jų jautrumą, sako Specialiosios pedagogikos centro psichologė dr. Aida Šimelionienė. Ne visada gabumai yra labai smagus dalykas – kaip aš sakau, marškinėliai ne visada šildo“, – pabrėžia edukologė.

Vytis Valantinas. Kaip rugsėjo 1-ąją paversti nepaprasto nuotykio pradžia?1
Ikimokyklinis.lt

Kiekvienam septynmečiui pirmasis „mokyklinis“ rugsėjis tampa didelio 12 metų trunkančio nuotykio pradžia. Koks bus šis nuotykis? Kai kuriems tėvams mokyklos pradžia labiau siejasi su palengvėjimu, jų vaiko stiprybių ir savarankiškumo augimu, kitiems kelia didžiulį nerimą, baimę...

Rugsėjo rūpesčiai
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Iš tiesų jau pradedu įprasti gyvenimo ritmą skaičiuoti pagal mokslo metus ir mokslo metų atostogas...

B. Obama klimato kaitos politikoje prieštarauja pats sau

Barackas Obama naujausiais veiksmais visiškai paneigė savo paties vizitą į Arktį, kurio metu kalbėjo apie klimato kaitos pavojus, teigia žymiausias JAV aplinkosaugos specialistas. Obamos administracija leido „Shell“ kompanijai išgauti naftą arktyje.

Lietuvoje perinčios retosios meldinės nendrinukės jau išskrido žiemoti

Vakar meldinės nendrinukės apsauga besirūpinančius gamtininkus pasiekė žinios, jog Ispanijoje pastebėta Lietuvoje žieduota meldinė nendrinukė. Jos kaimynė jau rugpjūčio pirmoje pusėje buvo pasiekusi Prancūziją.

Kaip pasiruošti maratonui: suderinti maistą ir sportą

Biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos olimpinio sporto centro sportininkų mitybos specialistas, dirbantis su olimpinės rinktinės ir perspektyvinio rengimo sportininkais Marius Baranauskas pataria, kaip ruoštis „Danske Bank Vilniaus maratonui“.

Laiškai iš kaimo. Kai viskas kalba apie laisvę
Henrikas Gudavičius

Kadaise Liškiavos apylinkėse netoli vienas nuo kito, tik skirtingu laiku, buvo trys dvarai. Liškiavos dvaras gyvavo iki septynioliktojo amžiaus, kol dar nebuvo čionai atėję dominikonai iš Seinų.

Sveikos mitybos pagrindas – 10 maisto produktų
Vaida Kurpienė

Be jokio gailesčio reikėtų išmesti mėsos pusgaminius, tokius, kaip rūkyta, virta dešra ar dešrelės bei kumpiai, šaldytus mėsos bei miltinius pusgaminius, pramoniniu būdu marinuotas daržoves, majonezą, margariną, jogurtą su priedais...

Žurnalistinė dvikova: žmogus prieš robotą
Robotika.lt

Žiniasklaidos organizacija „National Public Radio“ surengė dvikovą tarp dviejų žurnalistų, vienas jų – programinė įranga „WordSmith“, sukurta technologijos kompanijos „Automated Insights“. 

Ar gali žmogus pamiršti, kaip vaikščioti?
Aistė Rakauskaitė

Žygis – tai malda. Tai malda už žygeivius, už jų fizinę ir dvasinę stiprybę. Žygis – tai ženklas, kad nesame priklausomi nuo patogumų pilnos kasdienybės. Tai ženklas, kad dar nepamiršome, kaip reikia vaikščioti.

Grupė „ARBATA“ kartu su Bjelle kviečia pasitikti rudenį pavasariškomis nuotaikomis

Grupė „ARBATA" vasarą palydi pristatydami naują dainą. Kūrinys įrašytas kartu su grupės gera drauge, dainininke Raminta Naujanyte – Bjelle. Dainą „Ateina Ruduo (Pavasariu Jot)" lydi pozityvus, gamtosvaizdų prisotintas muzikinis klipas. 

Jaunieji muzikantai kviečiami registruotis į „AGATA langų“ studijas

„AGATA langai“, Lietuvoje unikalios nemokamos studijos jauniems muzikantams, kviečia registruotis naujam sezonui.

Dešimt taisyklių pirmakursiui

Pirmąjį studijų semestrą nebūtina žinoti viską. Bet suprasti, kaip funkcionuoja universiteto sistema, – privalumas. Štai dešimt taisyklių, galinčių palengvinti perprasti studijų kasdienybę.

Nepažinta sovietmečio visuomenė: neskelbti dokumentai ir autentiški pasakojimai

Istoriko dr. Aurimo Švedo vertinimu, „ši knyga yra intriguojanti kelionė laiko mašina į sovietmečio epochą, kuri vis dar šalia mūsų, tačiau su kiekviena diena tampa vis mažiau pažįstama ir suprantama“.

William Saroyan apysaka „Tėti, tu keistuolis“

Apysakos šerdimi tampa tėvo ir sūnaus, gyvenančių vandenyno pakrantėje, bendravimas. Dialogai persmelkti būties, gyvenimo prasmės, gamtos paslapties klausimų.

Algirdo Jeronimo Landsbergio archyvas Kaune
Imelda Vedrickaitė - Colloquia

Gyvenant sienų ir ideologijų nevaržomu kultūrinės apykaitos režimu, kai andainykštės geležine uždanga padalinto pasaulio vertės kinta, tenka sudvejoti, ar išties mes pajėgūs pasitikti-suvokti šių rankraščių vertę.

J. Archerio „Tik laikas parodys“ – Kliftonų kronikų pirmoji dalis

Ir Los Angeles Times, ir Washington Post vienu balsu tvirtina: lordas J. Archeris – vienas iš dešimties geriausių istorijų pasakotojų visame pasaulyje. O Daily Telegraph rėžia dar drąsiau: „Jeigu už istorijų rašymą skirtų Nobelio premiją, J. Archeris tikrai ją laimėtų.“

Vasarai baigiantis – jos gėrybėmis kvepiantis interviu

Neskubėkime palydėti vasaros ir dar truputį paplepėkime apie ją su Violeta Palčinskaite, Selemonu Paltanavičiumi, Dalia iš „Teatriuko“, Marija Smirnovaite, Neringa Vaitkute, Lina Eitmantyte-Valužiene bei Agne Nananai.