Kaip sukurti ir išlaikyti laimingą santuoką? Nors apie tai parašyta šimtai, o gal net ir tūkstančiai knygų ir vos ne kiekvienas mano galįs ką nors patari šiuo klausimų, nusivylusiųjų santuoka nemažėja. Gal taip yra todėl, kad mes savo meilės ir santuokos įvaizdį susikuriame prisižiūrėję Holivudo filmų, tačiau pamirštame, ką apie tai kalba tikėjimas? O jau sukūrę šeimą, tiesiog nepaisome elementarių sveiko bendravimo taisyklių?

Jurga LužaitėJurga Lužaitė
Darbo grupės Sinode: iššūkiai šeimoms skirtingose kultūrose
vatikano radijas

 Darbo grupės sudarytos kalbų pagrindu: trys prancūzų, keturios anglų, trys italų, dvi ispanų ir viena vokiečių. Relatoriai pristatys asamblėjai grupės išvadas, kurios bus įtrauktos į rengiamą galutinį Sinodo dokumentą. 

Vatikano deklaracija: „Dialogas su islamu būtinas kaip niekada anksčiau“2

Šeimos aplinkoje yra formuojamos pirmosios idėjos apie „kitą“, apie „kitokį“, lygiai taip pat kaip ir mokyklos suoluose galima lengvai manipuliuoti jaunų žmonių protais. Galiausiai – svarbus yra ir kulto vietų vaidmuo.

Neplanuota popiežiaus kalba: „Sinodas niekada nesuabejojo Bažnyčios mokymu apie santuoką“

Nenumatytoje kalboje vyskupų Sinode antradienį popiežius Pranciškus atkreipė dėmesį į du dalykus. Pirmiausia, jog ši sesija yra 2014 metų Sinodo tęsinys, kuris niekada nesiekė suabejoti Bažnyčios mokymu apie santuoką.

Kard. Elio Sgreccia: Reikia tęstinės šeimos pastoracijos
vatikano radijas

Pasak Popiežiškosios gyvybės akademijos pirmininko emerito, Bažnyčia turi būti jautresnė sužeistoms šeimoms. Tarsi karo lauko ligoninės sąlygomis jas reikia lydėti priklaupus. Tokių šeimų tėvus ir vaikus reikia palydėti. 

Apžvelgiant Pirmąją Sinodo dieną
John L. Allen

Savo kalboje kardinolas Erdo pripažino, kad XXI amžiuje šeimas negatyviai veikia daugelis veiksnių, tarp kurių yra ir skurdas, karas, klimato kaita.

Nobelio literatūros premija – vienas ryžtingiausių komiteto žingsnių
Natalija Arlauskaitė - VU naujienos

Šiandien paskelbta Nobelio literatūros premijos laureatė. Ja tapo Baltarusijos žurnalistė ir rašytoja Svetlana Aleksijevič. Ar tai buvo netikėtas sprendimas ir kuo ypatingi jos kūriniai? Komentuoja TSPMI docentė Natalija Arlauskaitė.

Bažnytinio paveldo muziejuje – beveik 100 Rūpintojėlių
Vaiva Lanskoronskytė

Kelios valandos iki parodos atidarymo menotyrininkė Gabija Surdokaitė-Vitienė pasakoja apie tai, kaip susiklostė, jog Rūpintojėlis tapo lietuvių tautos simboliu, iš kur į mūsų kraštus atkeliavo toks Kristaus įvaizdis.

R. Daugėlaitė, M. Razgutė: „Lietuvoje esame vienintelis tikras trumpametražių filmų festivalis“
KINFO.lt

Pakeitęs pavadinimą, bet vis vien trumpas, kaip ir rodomi filmai, „Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis“ šiemet švenčia gražų dešimties metų jubiliejų.

Joanitų vienuolyne – V. Kvašio paroda „Iš šventųjų gyvenimo“

Spalio 11 d. Šv. Jono teologo vienuolyne vyks Vaidoto Kvašio darbų paroda „Iš šventųjų gyvenimo“ 2 dalis. Parodoje eksponuojama per 20 darbų, atliktų pastelės technika.

Turintis teisę. Varlamo Šalamovo šimtmečiui
Dmitrij Bykov - Kelionė

Šalamovas kalba ne šiaip milijonų žuvusiųjų vardu – tam tikra prasme jis kalba tarsi antžmogis, nes normalus žmogus iš pragaro ištrūkti negali. Jo išvados neginčijamos.

Dar kartą apie Molotovo–Ribbentropo paktą4
Kęstutis Skrupskelis - Naujasis židinys

Molotovo–Ribbentropo pakto mįslė: ar Stalinas tapo Hitlerio sąjungininku, nes nesuprato pag­rindinių strateginių principų, taigi buvo kvailys, ar, nes įžvelgė tai, ko kelios istorikų kartos vis dar nesugeba atskleisti, taigi buvo įžvalgus ir klastingas strategas?

Imigrantai: toli ir arti
Guoda Azguridienė - Naujasis židinys

Kažin su kokiu jausmu Lietuvoje išklausome žinias apie eilinį nuskendusį pabėgėlių laivą prie pietinių Europos krantų. Apie mūšius Ukrainoje klausomės dabar jau su mažiau nerimo, bet tikrai su užuojauta.

Pabėgėlių krizę Turkija išnaudoja saviems tikslams?
lrt

Turkija turi galimybių ir jau dabar priima apie 3 mln. pabėgėlių, bet dėl įvairių priežasčių, ypač politinių, imasi tik labai ribotų veiksmų, LRT RADIJUI sako Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala.

Du teisingumai9
Dalius Stancikas

Nukentėjusieji Garliavoje vis dar tikisi, kad Lietuvoje atsiras tokių prokurorų ir teisėjų, kurie ryšis pagal LR Konstituciją ir įstatymus įvertinti Lietuvos gėdos dieną ir Prezidentės bei Konstitucijos kūrėjų nurodytas policijos dėmes.

Pasiruošimas pabėgėlių priėmimui – lovų skaičiavimas ir skaičių amoralumas
Rokas Rudzenskas - Universiteto žurnalistas

Viešojoje erdvėje pasklidusi žinia apie tai, jog vieno karo pabėgėlio Ruklos priėmimo centre išlaikymas kainuos apie 600 eurų, gali būti klaidinga.

Lytinio švietimo patamsiai
Vytautas Sinica - Artuma

Lytinis švietimas yra nepilnamečių informavimas apie „saugų“ nuo ligų ir nėštumų seksą. Logiška, kad toks švietimas skatina išbandyti visas seksualines praktikas, pristato jas kaip tariamai neišvengiamas.

Bausti vaiką ar ne, arba kur riba tarp smurto ir bausmės?
Zita Žalaitė

Bausmės, jeigu jos tinkamai ir ne per dažnai naudojamos, vaikams suprantamos, kaip jų prasto elgesio pasekmė, gali padėti tinkamai formuoti vaikų elgesį. Sako, kad tai blogai, nes vaikuose ugdo baimę. Bet baimė elgtis blogai nėra savaime blogas dalykas...  Kaip joje nepasiklysti?

Pokalbiai apie sveikatą: Vaikų peršalimo ligos1
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjus šaltajam metų laikui, visada padaugėja sergančiųjų peršalimo ligomis. Ypač vaikų, sugrįžusių į auklėjimo ir ugdymo įstaigas. Tėvai neretai nežino – ar gydyti prasidėjusią slogą ir kosulį, ar palaukti, ar jau duoti vaistų, kada kreiptis į gydytoją.

Senstančioje Japonijoje lėlės pakeičia nykstančių miestelių gyventojus
LVI

 Nagoro miestelis – tai atspindys neišvengiamo likimo, gresiančio visai Japonijai artimiausiais dešimtmečiais. Besitraukianti šalies demografija dar kartą išryškėjo naujausiuose statistikos duomenyse.

„Įskaudinta meilė: skyrybos“ – kaip išsilaisvinti ir vėl išmokti džiaugtis

Knygoje įvairius skyrybų aspektus komentuoja psichologai, dvasininkai, šeimos teisės specialistas. Pateikiami pokalbiai su skyrybas išgyvenusiais žmonėmis, jų patirtys.

Santykis su gamta
Andrius Navickas - Žurnalas Ateitis

Popiežiaus Pranciškaus enciklika Laudato Si‘ (Apie rūpinimąsi bendrais namais) tiesiogiai neanalizuoja okultinio mąstymo iššūkio, tačiau popiežiaus įžvalgos apie krikščionio ir gamtos santykį labai svarbios taip pat ir brėžiant ribą tarp krikščioniškos ir okultinės laikysenų.

Alkoholio žala negeriančiam daug didesnė nei manyta

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) docentė Ilona Tamutienė, besidominti sveikatos ir alkoholio kontrolės politika, socialinės atskirties ir įtraukties tematikomis, atliko tyrimą, kuriame ištyrė lietuvių girtuokliavimo įpročius.

Dainius Kepenis: „Sveikos gyvensenos mokosi vis daugiau žmonių“
Juozas Dapšauskas

jųMano darbo stažas - 43 metai ir iš jų visose šešiose darbovietėse tarnavau vaikų ir suaugusių sveikatos labui. Ypač didelį pasitenkinimą jaučiu 26-tus metus dirbdamas sveikatos mokytoju Palangos sveikatos mokykloje.

Prancūzijoje vyko liliputų mados šou

Prancūzijos kultūros ministerijoje Paryžiuje vyko Nacionalinis liliputų mados šou. Renginio tikslas – skleisti visuomenėje informaciją apie šią negalią.

Gamtos mįslė: kodėl gerves išskristi paskatina šalnos
lrt

Lietuvoje – jau spalis. Gražusis ruduo dar niekur neiškeliavo. Maža to, jis kasdien tampa vis gražesnis, jo spalvos tirštėja, ryškėja. Tam įtakos turi žemėjanti nakties temperatūra ir šalnos, kurias pranašauja sinoptikai.

XIII Vilniaus Gospel festivalis: „Let Freedom ring“
Bernardinai.TV

Vaizdo klipas iš spalio 2-4 dienomis sostinėje vykusio Vilniaus Gospel festivalio „Giedame laisvę“.

Smurtas animaciniuose filmuose

Vaikų pasaulis dažnai pilnas įsivaizduojamų ir animacinių draugų, piktadarių, herojų, kuriais norima sekti. Tačiau neretai animacijoje pilna ir smurto, čia jis pateikiamas tarsi neišvengiamas, lyg būtų vienintelis konfliktų sprendimo būdas ar rezultatas.

Pasiryžę tarnauti Lietuvai
Marija Keršanskienė

Keturi šaunūs jauni vyrai sutiko atsakyti į keletą klausimų apie karinę tarnybą, studijas bei iššūkius Lietuvos karo akademijoje ir apie kiekvieno piliečio konstitucinę pareigą ginti savo tėvynę.

Sužadėtiniai Simona ir Marius: Santuoka yra bendro gėrio kūrimas5
Viktorija Steniulytė

Vilniaus arkivyskupijos organizuojamus sužadėtinių kursus lanko jauna, po pusantrų draugystės metų susituokti nusprendusi pora. Simona ir Marius – keliaujantys per gyvenimą kartu, ieškantys ir atrandantys kelius į meilę ir darnų sutarimą.

7 idėjos, pakeitusios Vakarų muziką
LVI

Nuo priešistorės iki mūsų laikų muzika visą laiką tobulėjo ir vystėsi. Pristatome Jums 7 išradimus, nuo pirmųjų Pitagoro skalių iki „Walkman“ grotuvo, kurie keitė muziką.

Nobelio literatūros premija skirta baltarusei Svetlanai Aleksijevič

2015 metų Nobelio literatūros premija skirta sovietų ir baltarusių rašytojai bei žurnalistei Svetlanai Aleksijevič. 

Politika literatūroje – ar vien ideologijos svetimkūnis?
Vaiva Lanskoronskytė

Keliant klausimą, ar politinė mintis literatūroje yra vien ideologija, bandoma įspausti į meninės kalbos normas, visų pirma reikėtų susimąstyti, kas yra politika.

Perleistas S. Rushdie romanas „Paskutinis Mauro atodūsis“

S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai.

„Velniška sąjunga“ – knyga apie Molotovo-Ribbentropo paktą

Autoriaus dėmesio centre – tiek fotografų blykstėmis nušviestos diplomatų susitikimų akimirkos, tiek sunkiai atveriami didžiosios politikos užkulisiai.

Kodėl ir kokio vienuolio Thomo Mertono vis dar ieškome?
Augustė Žičkytė - Šiaurės Atėnai

Pasak vieno privačių Mertono dienoraščių tomo sudarytojo Jonathano Montaldo, „Jonos ženklo“ tekstai rodo Mertono norą būti geru rašytoju ir vienuoliu.