Policijos registre šiandien yra 31 tūkst. asmenų, turinčių leidimus laikyti medžioklinius ginklus, vadinasi, ir teisę medžioti. Akivaizdu, kad medžiotojų šiandien Lietuvoje yra per daug. Kyla klausimas apie jų motyvaciją ir tikslus. Medžioklė – tai nusikaltimas ar tradicija, žiaurus ir betikslis gyvūnų žudymas, ar tikslingas gyvūnų populiacijos valdymo būdas?

Birutė GrašytėBirutė Grašytė
Motinos dienai
Kun. Vytenis Vaškelis

Tame gyvenimo kieme kiekviena jautrios motinos širdis - kaip Motinos Marijos Širdis. Ar kas nors girdėjo Marijos prakeiksmą profesionaliems žudikams, kai jie nesidrovėdami Jos akyse kryžiavo Tą, kuris buvo ir visada Jai yra viskas?

Griaunama išeivių statyta Niujorko Aušros Vartų bažnyčia6

Šiuo metu vyksta Niujorko Aušros Vartų bažnyčios ardomieji darbai. Praeitą sekmadienį prie pastoliais aptverto pastato lietuvių bendruomenė susirinko sukalbėti paskutinę maldą.

Kard. Sarah: trūksta krikščionių – ne skaičiaus, bet iš tiesų persmelktų Evangelijos1
vatikano radijas

Krikščionybė Afrikoje sužydėjo, bet tuo pat metu patyrė baisių persekiojimų, kaip tai liudija praėjusių dešimtmečių ir mūsų dienų kankiniai. Tai atsispindi ir kardinolo Sarah gyvenime.

Ganytojo meilės apsupti
Arkiv. Sigitas Tamkevičius SJ

O kaip su tais, kurie savo gyvenimo kelyje dar nesutiko Jėzaus? Žmogus, kuris šiuo momentu, galbūt net be savo kaltės, nepažįsta Gerojo Ganytojo, nėra „nurašomas“. 

Kas išdrįstų mylėti ISIS (Kryžiaus tautos laiškas)20

Po pastaruoju metu ISIS įvykdytų etiopų krikščionių žudynių Libijoje, šio video žinia primena pasauliui, kad krikščionių atsakas į žiaurumą lieka tas pats.

Balandžio mėnesio muzikos lentyna
Domantas Razauskas

Domantas Razauskas siūlo kartu su juo peržvelgti naujus vertus dėmesio balandžio mėnesio muzikos albumus.

Bet pasaulis ir yra tik absurdiškos mintys
Vaiva Lanskoronskytė

Dar prieš premjerą pasirodžiusių pristatomųjų tekstų gausoje žiūrovui buvo galima suprasti, kad iš spektaklio galima tikėtis daug, ne vienoje vietoje buvo akcentuojamas ypatingas santykis su žiūrovais, misterijos įspūdis.

Spiritizmo seansuose1
Jūratė Visockaitė - Literatūra ir menas

Kovo 27 d. Tarptautinę teatro dieną LNDT praleido rimtai dirbdamas –­ parodė savo svarbiausią sezono premjerą „Didvyrių aikštę". Jau iš anksto, per spaudos konferenciją, supratau, kad pasikviestas iš Lenkijos režisierius Krystianas Lupa (g. 1943) spektaklio trupei yra Dievo dovana.

In memoriam Tomui Sakalauskui
Ramūnas Čičelis

Tomas Sakalauskas mano atmintyje yra ne menotyrininkas, eseistas ar žurnalistas, o pirmiausia romanistas, sukūręs daugiau nei dešimt originalių ir kiekvienu atvejų savitų didelės apimties pasakojimų apie kitus menininkus.

Vladimiras Tarasovas: „Menas nepripažįsta kompromisų“1
Dalia Rauktytė - Kelionė

Pagauti šį menininką – vienas sunkiausių uždavinių: Paryžius, Amerika, Londonas ir taip po visą pasaulį save išbarstęs, tačiau visa širdimi dėl Lietuvos džiazo ateities susirūpinęs ir niekados neatitolstantis...

Dešimt teisingos visuomenės principų8

Pateikiame 10 teisingos visuomenės principų, kuriuos suformulavo Bažnyčios socialinis mokymas. Kartu raginame susimąstyti, kiek mes, krikščionys, prisidedame prie jų įtvirtinimo ir ką dar galėtume padaryti.

Nuo Trafalgaro iki Žaliojo tilto ir Lukiškių aikštės
Donatas Puslys - Žurnalas Ateitis

Jei vis tik su Žaliuoju tiltu tai neišdegtų, puikiai tiktų ir Lukiškių aikštė. Įsivaizduokite, kad aikštės centre, kur kadaise vėpsojo Vladimiras Iljičius, stovėtų tiesiog tuščias postamentas, ant kurio nuolat keistųsi instaliacijos.

Ministre, kam mums ta Konvencija?
Vytautas Raškauskas

Galbūt viskas, ko mums trūksta, yra ryžtas esamą sistemą tobulinti – tiek įstatymus, tiek jų įgyvendinimą?

Išmokti gyventi
Mažoji studija

Daugiau nei prieš trisdešimtį metų mano a.a. tėvukas nusipirko  apleistą sodybą miške ant upelės Dysnos kranto. Atvažiuojam apžiūrėti. Gryčia apėjusi krūmynais ir dilgėlynais, tvartelis pakrypęs, kiauru, pačiuožusiu šiferio stogu.

Ekspertai: švietimo kryptis yra pamesta

Nors šiandien pasaulyje nėra vieningos nuomonės, ar švietimas yra viešasis gėris, ar individuali investicija, t. y. prekė, kurią aš nusiperku ir turiu, tačiau gravitacija vyksta, pažymi Vytauto Didžiojo universiteto plėtros prorektorė prof. Natalija Mažeikienė.

Egzaminų baimė – įveikiamas iššūkis

Vieni abiturientai mokosi be atokvėpio per naktis, o kiti iš viso nesimoko arba mokosi labai mažai. Kaip daryti geriausia yra kiekvieno pasirinkimas. Svarbiausia įveikti stresą ir optimaliai organizuotis savo mokymąsi.

Kai Mamos diena žeidžia

Nemylinčių mamų dukterims Motinos diena yra tarsi potrauminio streso sukėlėjas, kuris žlugdo emociškai, žadina ir kitus vaikystės prisiminimus, o jie toli gražu neprimena motinos apkabinimų ir jos kepto obuolių pyrago.

Motinystės dovanos
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Keletas minčių, pasidalijamas, kaip kasdienybėje mums pabyra motinystės dovanos, jei tik nepatingime atmerkti akių ir kasdienybės stebuklus įsileisti į širdis - kaip juos atpažinti ir jais džiaugtis, nepretenduojant tapti kažkuo daugiau, geriau, absoliučiau, nei kad esame...

Motinos meilė...
Dalia Babkova

Motinos meilė suteikia besąlyginį vaiko gyvenimo ir jo reikmių įtvirtinimą...

Fizinis aktyvumas – nauda sveikatai ir smagi pramoga2
Ikimokyklinis.lt

Sveikas vaikas – tai visų tėvų svajonė ir auklėtojų tikslas. Ar vaikas toks užaugs, priklauso nuo suaugusiųjų – kokias sąlygas vaikui augti ir vystytis jie sudarys.

Bėgimas šiandien ir kodėl verta bėgioti
Elizabeth Hufton

Gali atrodyti, kad siekdami geros fizinės formos ar malonumo žmonės bėgiojo visada, be tai ne tiesa. Bėgimas kaip pramoga, toks, kokį jį žinome šiandien, tapo tik 1970 m. Kaip išpopuliarėjo bėgimas ir kuo jis toks naudingas?

Emigravote kartu su savo augintiniu? Kviečiame papasakoti savo istoriją

Problema pakankamai opi, nes per mėnesį į prieglaudą atkeliauja po kelis šunis, kurių šeimininkai išvyksta arba jau išvyko į užsienį. Šeimininkai dažniausiai net nepagalvoja apie tokią galimybę šunį vežtis kartu, nes jiems tai atrodo neįmanoma.

Vandens kelionė Indijoje

Babhalichi Bhat kaime, netoli Mumbajaus, Indijoje veikia vienintelis vandens čiaupas, kuriuo naudojasi apie 500 žmonių. Čiaupas veikia tik valandą per dieną, penkias dienas per savaitę.

Daugiau nei milijardas žmonių rizikuoja prarasti klausą

Nuolatinis triukšmas yra viena iš nerimo, nemigos, dirglumo, antsvorio, galvos skausmo, padidėjusio kraujospūdžio, skrandžio ligų priežasčių.

Freudas – fantastas2
Roger Scruton - Šiaurės Atėnai

Sigmundas Freudas gimė 1856 m. gegužės 6 d., tais pačiais metais, kai Richardas Wagneris baigė kurti operą "Valkirija" - kūrinį, dramatiškai išreiškiantį visas temas, kerėjusias Freudą = nuo sapnų iki kraujomaišos.

Konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai' 2015“. Balsuokite!16

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti 10–16 metų moksleiviai. Iš viso sulaukta per 50 darbų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 10–12 bei 13–16 m.

Vėdriukas – „Tas pats“

„Ši daina apie labai labai įdomią žmonių bendravimo dinamiką, apie tylą, žodį ir supratingumą“

Kuršėnuose vyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas

Balandžio 24–26 dienomis Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje įvyko 47-asis Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursas. Moksleivių kūrybiniai ir tiriamieji darbai aptarti ir įvertinti septyniose sekcijose.

Regos negalia neuždarė durų svajonėms
Živilė Aleksandravičiūtė

Vaida nuo pat gimimo nematė saulės šviesos, nežino, kaip atrodo blakstienos, kurias labai mėgsta prisiauginti. Ir nors ją supančių spalvų Vaida nemato, jos kasdienybė – įvairiaspalvė.

James V. Schall SJ. Kam reikalingos senos knygos ir seni profesoriai? 1

Esmė ta, kad knygos kaip tokios neturi nei amžiaus, nei svorio. Tai, kas sensta ir sveria – popierius, ant kurio jos parašytos, įrišimas, viršeliai. Knyga tik atsitiktinai yra fizinis daiktas.

Herojai kaip mes
Kęstas Kirtiklis

10 litų skaityti verta ne todėl, kad čia kitaip kalbama apie dalykus, kurie yra neblogai žinomi, bet dėl to, jog čia pasakojama istorija, kuri tik atrodė žinoma, bet iš tikrųjų yra visai kitokia.

Neringa Butnoriūtė: „Mane gąsdina vyresnių literatūrologų uždarumas“
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Jausčiausi kažką praleidusi, jeigu nepaminėčiau, jog N. Butnoriūtė ne tik rašo apie knygas, bet ir yra literatūrologijos doktorantė, dažna kultūrinių renginių dalyvė.

Henrikui Radauskui – 1051
nemunas

Balandžio 23-ąją sukanka 105-eri, kai gimė vienas žymiausių lietuvių poetų modernistų Henrikas Radauskas. O rugpjūtį bus jau 45-eri, kai iškeliavo į amžiną kaštanų žydėjimą.

Nerijus Cibulskas. Apie biblioteką1

Kelias akimirkas stengiausi įžiūrėti negyvųjų kambario gyventojų kontūrus. Įvairiausi daiktai čia išryškėdavo, čia vėl prarasdavo savo blausius apvadus, panirdami į lipnios prieblandos zoną.

Įdomioji chemija: kodėl senos knygos taip skaniai kvepia?
Technologijos_lt

Naudotų knygų parduotuvėse ore tvyro savitas kvapas, tačiau ar susimąstėte, kas sukuria šį nostalgišką aromatą. Britų chemikas sukūrė infografiką, paaiškinančią, kaip ir kodėl skiriasi senovinių bei naujų knygų kvapai.