Renginiai ateina ir praeina, tačiau lieka vertingų pamokų ir postūmis žengti pirmyn. Nacionalinio gailestingumo kongreso organizatoriai įvardija pagrindines renginio pamokas ir džiaugsmingus atradimus. Pasak jų, kongresas buvo sėkmingas atsiliepimas į popiežiaus kvietimą išeiti į gatvę sutikti žmones ten, kur jie yra, nelaukiant, kol jie patys peržengs bažnyčios duris. Tuo tarpu Lietuvos „Carito“ darbuotojos pasakoja apie kongreso metu prasidėjusią iniciatyvą „Aš čia, o kur tu?“, kuri yra galimybė jubiliejiniais metais praktiškai gyventi gailestingumu, atlikti konkretų gerumo darbą.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
„Šventadienio mintys“: svečiuose pas kun. A. Dauknį ir Sutvirtinimo šventė
lrt

Kunigo Algirdo Dauknio kasdienybė su žmonėmis ir su bitėmis. Taip pat - Sutvirtinimo sakramento šventė: kodėl vyskupas Jonas Kauneckas bandė jaunuolius atkalbėti nuo šio sakramento priėmimo?

Popiežius Pasaulio viršūnių susitikimui: „Leiskime, kad kenčiantieji pamokytų kas yra žmoniškumas“
vatikano radijas

Popiežiaus laiškas paskelbtas pirmadienį, gegužės 23 dieną, pirmąją Pasaulio viršūnių susitikimo humanitariniais klausimais Stambule dieną.

Švč. Trejybės sekmadienį – padėka Dievui už Kauno ganytojų jubiliejus
Kauno arkivyskupija

Gegužės 22-ąją Kauno arkikatedroje bazilikoje arkivyskupas emeritas Sigitas TAMKEVIČIUS dėkojo Dievui už vyskupystės 25-erių metų jubiliejų, arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas – už 25-erių metų kunigystės jubiliejų.

Katalikiška žiniasklaida: kur link kreipti jėgas9
Saulena Žiugždaitė

Visa žiniasklaida bei žurnalistika klausia savęs: kur link judame? Šiuolaikinės technologijos, socialiniai tinklai keičia ne tik asmeninio bendravimo, bet ir žinių sklaidos būdus, autoriaus ir skaitytojo santykį.

Bernardas Verbickas OP: Kad išgirstum Dievo kvietimą, reikia atsiriboti nuo aplinkos triukšmo1
Donatas Puslys

Jauti troškimą skirti daugiau laiko maldai? Norėtum gilintis į tikėjimo slėpinius? Nori liudyti kitiems Gerąją Naujieną? Norėtum gyventi bendruomenėje, kuri padėtų šventėti?

Žvilgsnis į šiandieninį Tibetą

Net pasižvalgius po šiandienio Tibeto vaizdus tampa akivaizdu, kad Tibete vis mažiau lieka Tibeto: viešojoje erdvėje dominuoja kiniški užrašai, mokyklose tibetiečiai mokomi kiniškai

Jubiliejiniame choro „Langas“ koncerte – „Saulėtekio mišios“

„Aukso Paukštės“ nugalėtojas, geriausiu Lietuvoje sakralinės muzikos choru pripažintas Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ švenčia jubiliejinių 25-erių metų sezono pabaigą.

Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

Ko šįmet išmokome per Kanų festivalį

Ką tik praūžė dar vienas Kanų kino festivalis. Kaip ir po visų tokio pobūdžio renginių, didžioji dalis komentarų yra besivaikantys sensacijų. Ko šįmet išmokome per Kanų festivalį? Klausiama vieno svarbaus užsienio portalo antraštėje. 

Ką žada ne tapyba1
Birutė Pankūnaitė

Meno apžvalgininkė B. Pankūnaitė kviečia pailsėti nuo tapybos ir pasižvalgyti po gegužės mėnesio šiuolaikinio meno parodas Vilniuje.

Lietuvių verslininkai ieško kelių į Afrikos žemyną

Dažnai verslo žmonėms Afrika kelia įvairių baimių bei nuogąstavimų. Netrūksta ir įvairių mitų apie ištikusias nesėkmės bei nesuvokiamas tradicijas.

Vakarai, norėdami išvengti konflikto su Rusija, turėtų rinktis kitą taktiką? 1
lrt

Vakarai gali nemėgti Vladimiro Putino, ir tas jausmas pateisinamas, tačiau izoliavimo ir viešo pažeminimo lyderio, kuris įgyja vis daugiau populiarumo savo šalyje, politika gali nebūti pati protingiausia taktika.

B.Gruževskis įvardijo didžiausias Lietuvos problemas6

Didžiausiomis dabarties problemomis jis laiko neefektyvią ir ne už darbo rezultatus apmokamą valstybės tarnybą, menkus atlyginimus ir švietimą.

Alkoholio kontrolės spekuliacijos ir tikrovė: pavienės panacėjos nepadės
Monika Midverytė OFS

„Efektyviausia priemonė yra įvairių priemonių visuma. Todėl, kai išskiriama kokia nors viena priemonė, reikėtų pasakyti, kad viena atskira priemonė gali turėti tam tikrą poveikį, bet neesminį“, – teigia I. Zurlytė.

Studentai kuria socialinio darbuotojo profesijos prestižą1

Socialiai atsakingose ir ekonomiškai klestinčiose Skandinavijos bei kitose Europos šalyse socialinis darbas laikomas prestižine profesija. Manote, dėl solidaus atlyginimo?

Lytinis švietimas ar lytiškumo ugdymas?17
Jurga Žiugždienė

Nors  Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programa dar tik rengiama, viešojoje erdvėje jau „pučiamas burbulas“ apie esą jos mokslinį nepagrįstumą, neadekvatumą, siekį iškeipti egzistuojančią realybę.

NŠP ir Bažnyčios mokymas1
Elena Kosaitė-Čypienė - Artuma

Kontracepcija yra visos priemonės ir visi aktyvūs veiksmai, kurių žmonės imasi, kad konkretų lytinį aktą padarytų nevaisingą.

Ar jaunimui svarbios šeimos šventės?
Aistė Vareikytė LMC

Apie šeimos šventes, jų tradicijas ir kaitą kalbamės su Rasa Paukštyte-Šakniene – humanitarinių mokslų daktare, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyriausiąja mokslo darbuotoja.

Nugalėti krūties vėžį jam dar neprasidėjus padeda profilaktika

„Kuo anksčiau diagnozuojami ikinavikiniai krūtų pakitimai, tuo didesnė tikimybė sėkmingai juos išgydyti ir išvengti krūties vėžio“  teigia onkochirurgė med. dr. Vida Petraitienė. Tad į ką svarbu atkreipti dėmesį?

5 vaikų žaidimai suaugusiems, stiprinantys sveikatą
EkoDiena.lt

Jeigu suaugusieji kartais pamirštų, kokie jie yra rimti ir svarbūs, ir leistų sau pasielgti nutrūktgalviškai, išlaisvintų savo fantaziją, jie jaustųsi kur kas laimingesni...

Jeigu norite pamatyti stebuklą – patys būkite stebuklu kažkam kitam
Ieva Mocevičiūtė - Žurnalas „Ateitis“

Pokalbis su Rūta, Tomu ir Martynu Pilkiais – aktyviais, kūrybingais ir veikliais ateitininkais, visada besišypsančiais, bet kartu ir rimtais.

7 dalykai, kuriuos spėsi padaryti iki matematikos egzamino

Naivu tikėtis, kad per kelias savaites galima įsiminti ir suprasti viską, ko mokykloje mokė 12 metų. Tačiau juk tiek ir nereikia! Jeigu tai jūsų paskutiniai metai mokykloje, didžioji dalis darbo jau įveikta.

Judėjimas „Esi vertas daugiau“: Drąsiname jaunimą rinktis atsakingai1
Marija Keršanskienė

Ką šiandien jaunimas mąsto apie meilę, draugystę ar svajoja apie šeimą? Ar turi su kuo pasikalbėti šiais klausimais? Pokalbis su judėjimo „Esi vertas daugiau“ nariais.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Vokietija: pasaulio čempionai sieks naujo titulo
Matas Baltrukevičius

2008–2012 metai buvo Ispanijos futbolo era. Atsižvelgiant į komandos sudėtį ir bendrą dabartinę futbolo jėgų konfigūraciją Europoje, panašaus dominavimo dabar galima laukti iš Vokietijos.

Kelionė su Apučiu
Laura Verbickaitė

Gyvenimiška patirtis keičia požiūrį, formuoja naujas vertybes, tad šiandien, paradoksalu, tačiau Apučio veikėjų paveiksluose atpažįstu save.

K. Hannah „Lakštingala“ – didžių moterų įkvėpta istorija

„Lakštingaloje“ pasakojama dviejų prancūzių seserų istorija Antrojo pasaulinio karo metais; viena gyvena Paryžiuje, kita — provincijos miestelyje.

„Gyvenimas nelegaliai“ – taip gimė ir gyveno „Fluxus“
Gediminas Kajėnas

Knygos autoriai per vieno pastato istoriją pasakoja ne tik SoHo, tačiau ir šio rajono tėvo, kaip jis vadinamas „Fluxus“ bendruomenėje, J. Mačiūno istoriją, jo kovą už savo vizijas istoriją.

Šypsenos ilgumo anketa. Rebeka Una

Debiutavusi paauglių literatūros konkurse, Rebeka Una gavo ne tik daugiausia skaitytojų simpatijų Metų knygos rinkimuose, bet buvo įvertinta ir specialistų.

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija viename

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija liejasi į vieną taurę, kurią ragaujančiam šis absurdo kokteilis gali priminti apie jį patį.

F. Sagan romane „Išsidažiusi moteris“ – prancūziška elegancija, aistros ir intrigos

„Išsidažiusi moteris“ grąžina mus prie mėgstamiausių Françoise Sagan temų: vyro ir moters santykiai, aistra ir abejingumas, daug žadanti užsimezgančio romano pradžia ir jausmų žlugimas.