„Kunige, jūs iš tiesų tikite tuo, ką pamokslaujate, ar jūsų toks darbas taip kalbėti?“ Tokį klausimą tenka išgirsti ne vienam dvasininkui. Taip pat ne vienas pasaulietis nutolo nuo Bažnyčios, nes susidūrė su nuviliančiu kunigu. Siūlome kataliko ir ortodoksų dvasininkų laiškus pasauliečiams. Viliamės, juose atrasite atsakymus į bent kelis jums kirbančius klausimus.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Blogo dvasininko išpažintis 5 Stanislavas Staškevičius - Kelionė
Reikia pagalbos 8 James Martin SJ
Libane įsteigta nuolatinė krikščionių ir musulmonų konferencija
vatikano radijas

Antradienį, kovo 31 dieną, Libane baigėsi svarbus visų krikščionių ir musulmonų lyderių susitikimas, kuriame nuspręsta įsteigti nuolatinę, kas tris mėnesius susitikimus rengiančią konferenciją.

Tiesos metas, arba esmingo pokalbio galimybė
Gediminas Zelvaras

Siekiu įtraukti gerbiamą skaitytoją į šiandienio tikėjimo potencialiai tikrą situaciją bei paskatinti mus, krikščionis-katalikus, pamąstyti, ką gero, Viešpaties malonei padedant, galime nuveikti realios tikėjimo situacijos Lietuvoje šviesoje.

„Gavėnia mieste“: Vadinkite mane savo tarnu
„Gavėnia mieste“

Ne taip seniai pasiguodžiau vienam broliui dominikonui Timothy Radcliffe, kad man kaskart nejauku, kai manęs klausiama: „Kaip į Jus reikia kreiptis? Jūsų ekscelencija?“

Minimos Jono Paulius II mirimo metinės
lrt

Ketvirtadienį sukanka 10 metų, kai mirė popiežius Jonas Paulius II. Lenkų kilmės pontifikas, kurio tikrasis vardas Karolis Vojtyla, buvo vienas įtalingiausių XX amžiaus žmonių, daug prisidėjusių griūvant komunizmui Rytų Europoje.

Buvau nauja katalikė, drebanti prie klausyklos1
Haley Stewart

Ar galime suprasti Dievo meilę ir gailestingumą, jei neatsistojame į akistatą su savo nuodėmėmis? Ar galime džiaugtis išgelbėjimu, jei nesuprantame, iš ko buvome išgelbėti?

Režisierius J. Oppenheimeris: „Sugebėjimas daryti bloga visiškai priklauso nuo sugebėjimo meluoti sau“
Kristina Tamelytė

Pokalbis apie filmus, filosofijos įtaką kino kūrybai, kaltę, baimę ir jų neigimą bei literatūros ir kino skirtumus.

Kada nors mums bus gėda
Rimantas Gučas - Kultūros barai

Vilniaus Žaliojo tilto skulptūrų istorija įsisiūbavo ne juokais, peticijų, aštrių frazių, patyčių – visko čia jau per akis.

Užupis šventė 18-ąsiais Neprigulmybės metines

Balandžio 1-ąją, jau aštuonioliktąjį kartą, Užupio respublika šventė savo Neprigulmybės metines. Kaip ir kiekvienais metais ši diena pažymėta kūrybiškai ir su trenksmu.

Neturtingiausias pasaulio prezidentas tapo filmo herojumi1

Buvęs Urugvajaus prezidentas Jose Mujica ir savo prezidentavimo metu važinėjo senutėliu folksvagenu, o didžiąją savo algos dalį atiduodavo vargšams. Neseniai Vokietijoje apie jį sukurtas filmas.

Björk: „Geriausiai jaučiausi pankroko scenoje“

Islandų menininkės Björk garbei kovo 8 d. Niujorko modernaus meno muziejuje (MOMA) atidaryta jos darbų retrospektyva. Kaip muziejaus erdvėse prabyla muzikos kūriniai, o asmeniniai išgyvenimai virsta universaliomis metaforomis?

Šiemet vėl vyks apdovanojimai, skirti gyvybės kultūros puoselėtojams pagerbti

2015 metų balandžio 26 dieną Vilniuje įvyks antrieji Gyvybės apdovanojimai. Apdovanojimai, skirti pagerbti prie gyvybės puoselėjimo tiesiogiai ir netiesiogiai labiausiai prisidėjusius asmenis, organizacijas bei iniciatyvas, simboliškai vyks Pasaulinę gyvybės dieną, Lietuvoje minimą nuo 1998 metų.

Klaipėdos SGD terminalas - energetinio saugumo garantas2
Simonas Klimanskis

Energetinis saugumas suprantamas kaip pakankamas apsirūpinimas energijos ištekliais, šiuo atveju – gamtinėmis dujomis, tiekiamomis už prieinamą, t. y. konkurencingą, kainą.

Balandžio 1-osios dienos pokštai: juokauja žurnalistai bei verslininkai

Balandžio 1-oji - pokštų diena. Žurnalas Forbes primena įspūdingus žiniasklaidos  ar verslo korporacijų pokštus, kurie parodė, kokie mes patiklūs.

Ar Lietuvai naudinga ES energetinė sąjunga?
Vytautas Keršanskas - lrt

Be abejo, išlieka daug iššūkių: ne visos narės pritaria energetinės sąjungos kūrimui, nes tai, jų teigimu, prieštarauja jų „nacionaliniam interesui ir suverenumui“. Infrastruktūrinių projektų įgyvendinimas reikalauja lėšų, kurių šiuo metu ES neturi pakankamai.

Dvi karo pabaigos2
Hubertus Knabe

 Aišku, galima prieštarauti: nors Vokietija kapituliavo, tačiau tai atnešė jai laisvę ir demokratiją. Todėl tai buvo laisvės diena, nors laisvė ir buvo pasiekta prieš išlaisvinamų žmonių valią.

Balandžio renginiai šeimoms Vilniuje
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Pavasaris verčia antrąjį puslapį. Pasidairykime, ką kartu su šeimomis bus galima nuveikti Vilniuje.

Gerbiamieji vaikai
Gendrutis Morkūnas

Vaikiškosios mafijos čiuptuvai pasiekė net įstatymų leidėjus. Kaip kitaip paaiškinsi artėjantį įstatymą, pagal kurį tėvai su jumis turės elgtis taip, kaip elgiasi su suaugusiais kaimynais, bendradarbiais ir draudimo agentais?

Kada vaikai pamėgsta skaityti knygas?3
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Kuo daugiau vaikas skaitys, tuo geriau orientuosis gyvenime ir pažins žmones. Pratindami vaiką prie knygos, padėsime jam tapti kūrybingu žmogumi gyvenime.

Psichologas apie skaitymą ir vaikų knygas
Vytis Valantinas - Ikimokyklinis.lt

Knygos neabejotinai yra tarp dalykų, kurie gali sunkumų turintiems vaikams teikti ramybę, atokvėpį ir bent trumpam padėti pajausti, kad gyvenimas, nepaisant visų rūpesčių namuose, kieme ir mokykloje, būna kerintis ir kupinas džiaugsmo.

Kodėl vaikams reikia stebuklų?16

Vis pastebiu: vaikai atkreipia dėmesį, suklūsta, įsiklauso, kai pokalbis (bandant susitarti, einant miegoti, tvarkantis, aiškinantis santykius ir pan.) pasisuka stebuklų kryptimi: akutės sublizga, klausa įsitempia, akimirkai įsivyrauja tyla...

Ar melą galima atpažinti iš mikrojudesių?
lrt

Žmonės meluoja visų pirma sau, sako Mykolo Romerio universiteto Psichologijos instituto docentė Jolanta Sondaitė. Pasak jos, melas dažnai eina koja kojon su kitomis problemomis ir meluojantiems gali būti reikalinga pagalba.

Auksas, sidabras ir platina iškeliauja į sąvartyną

Jei per metus į buitinių atliekų konteinerį išmetate 100 kg buitinės technikos ir elektronikos prietaisų, į sąvartyną iš jūsų namų iškeliauja 0,2 g aukso, 0,6 g sidabro ir maždaug 0,07 g platinos.

Aina Laučiūtė: „Geriausia mano draugė – turinti autizmo negalę“3

Balandžio antrąją pažymima Pasaulinė autizmo supratimo diena. Socialinė darbuotoja Aina Laučiūtė, trejus metus savanoriavusi vienoje Arkos bendruomenių Italijoje, teigia, kad geriausia jos draugė – turinti sunkią autizmo negalę.

Žydinti Japonija

Sakurų žydėjimas japonams simbolizuoja trumpą žmogaus gyvenimą ir naują pradžią, o sakuros žiedas – vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių.

Laiškai iš kaimo. Kas aria žemę be arklio ir be arklo
Henrikas Gudavičius

Pražydo snieguolės. Žaliuoja šviežūs anyžinio lofanto, vaistinės šventagaršvės, lenktagalvio česnako, citrininės katžolės ūgliai. Dygsta tulpės. Juodalksnyne iš tolo šviečia pavasarinių grybų – raudonųjų plačiataurių dubenėliai.

Trys dienos be dekoracijų ir grimo1
Andrius Navickas

Verbų sekmadienis – kančios savaitė - Prisikėlimas. Kraštutinumai keičia vienas kitą ir primena, kad Viešpats ne tik Kūrėjas, bet ir genialus dramaturgas, griaunantis mūsų susikurtus tikrumo stabus.

Kūjeliai – „Kontrolierė“

Keturi vaikinai, pasivadinę „Kūjeliais“ vis labiau stebina klausytojus savo linksmumu bei nuoširdumu. Savo dainą „Kontrolierė“ jie sugalvojo atlikti viešame Vilniaus autobuse.

Pasaulio jaunimo dienos Lenkijoje – Campus Misericordiae

PJD įsteigęs Jonas Paulius II pirmą kartą taps šventuoju jaunimo dienų globėju. Tad PJD sugrįžta į savo tėvo ir įkvėpėjo Tėvynę.

Plokštelėmis klotas kelias. Pokalbis su Luku Devita4
Domantas Razauskas

Pastaraisiais metais pasirodė net kelios šio žmogaus knygos, kurių svarbiausia – pirmasis XX amžiaus Lietuvoje išleistų plokštelių katalogas. Ponios ir ponai, Jūsų dėmesiui – pokalbis su šviesiu ir ramiu vinilų gerbėju, psichodelinės eros auklėtiniu Luku Devita.

„Nuo šiandien“ – paroda, įamžinusi pokyčius ir svajones

Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsispindi merginų, besimokančių bei gyvenančių socializacijos centre ir dalyvusių  projekte „Kūrybinės partnerystės“, pozityvūs pokyčiai, pasiekimai ir ateities svajonės.

Reikšmingiausias metų vertimas vaikams – apie karą ir... asiliukus

Šiemet reikšmingiausiu metų vertimu įvardinta Sonyos Hartnett knyga „Sidabrinis asiliukas“, kurią iš anglų kalbos išvertė Viltaras Alksnėnas.

Maskvoje leidžiamo literatūrinio žurnalo numeris skirtas lietuvių literatūrai

Lietuvių literatūrai skirtas žurnalo „Inostrannaja literatura“ kovo numeris pavadintas „Lietuva: išsklaidyta ir surinkta“.

Apie vaikų ir paauglių literatūrą
Daiva Simanavičiūtė

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji yra švenčiama nuo 1967 m. Ta proga paklausinėjome bibliotekininkų ir literatūrologų apie vaikų bei paauglių literatūros padėtį. Kokias knygas jie labiausia mėgsta skaityti?

Rašantieji dažnai galvoja, kad vaikams rašyti yra lengva
Regina Morkūnienė

Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse su psichologe Regina Morkūniene kalbamės apie vaikų literatūrą – temas, problemas. Svarstome, kaip atpažinti gerą knygą ir kas joje turėtų būti, kad ji taptų gera...

Prakalbinti infantes ir meninas
Elena Gasiulytė - nemunas

G. Kazlauskaitės eilėraščiuose, kaip ir pridera postmodernumo laikais, gausu įvairių intertekstų – nuorodų į lietuvių ir užsienio literatūrą, dailę, kiną, antikinę mitologiją.