Šiandienos diskusija – apie Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje didelės sėkmės sulaukusią kino juostą „Dėmesio centre“ (Spotlight), kurioje atskleidžiamas vaikų seksualinio išnaudojimo skandalas Bostone. Viena vertus, kaip teigia Edvardas Condonas, kiekvienas jaučia pyktį ir pasibjaurėjimą, matydamas kunigų įvykdytus išnaudojimo nusikaltimus, kita vertus, jaučiamas bendruomeninis pasipriešinimas žiniasklaidos formuojamoms klišėms apie mylimą Bažnyčią. Pats filmo režisierius Tomas McCarthy sako, kad katalikai neturėtų būti atkalbinėjami žiūrėti jo „Oskarui“ nominuotą filmą.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Rašytojas kunigas Kazimieras Pakalniškis – Dėdė Antanazas: 150 metų gimimo jubiliejų pasitinkant
Paulius Vaniuchinas

Kazimieras Pakalniškis, dar žinomas Dėdės Antanazo slapyvardžiu, buvo neeilinė asmenybė.

Karo audrų nublokšti2
Antanas Saulaitis SJ - Artuma

Nežinau, kiek toli girdisi patranka. Vaikams ramus ir gražus gyvenimas sugriuvo 1945 m. pradžioje.

„Kristiada. Kova už tikėjimą“ herojus bus skelbiamas šventuoju1

Patvirtinus antrojo stebuklo autentiškumą, palaimintasis Juozapas Sančezas del Rio, Meksikos tikinčiųjų herojus, keturiolikmetis, nukankintas už tikėjimą, bus skelbiamas šventuoju.

Keli patikslinimai apie didįjį ir šventąjį ortodoksų Bažnyčios susirinkimą1
vatikano radijas

Pirmasis patikslinimas, pasak arkidiakono Chryssaugis, yra tai, kad būsimas Susirinkimas nevadintinas „ekumeniniu Susirinkimu“.

Vasario 12 d. popiežius Pranciškus sutiks Maskvos patriarchą Kirilą3
vatikano radijas

Jų susitikimas įvyks Kuboje, kur popiežius nusileis prieš pradėdamas vizitą Meksikoje ir kur Maskvos patriarchas lankysis su oficialiu vizitu.

Sugauti „Skraidantį Lotosą“2
Domantas Razauskas

Šio žmogaus kūrybinėmis idėjomis žaviuosi jau senokai, tačiau vis nerasdavau išeities taško, nuo kurio pradėti pasakoti apie tą, kuris nei... Nei džiazas, nei elektronika, nei eksperimentinė muzika, nei IDM...

Nepaliaujamas vyksmas Šarūno Saukos paveiksluose20
Vaiva Lanskoronskytė ir Ignas Stanys

Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje veikia po 18 metų pertraukos surengta dailininko Šarūno Saukos tapybos darbų paroda.

„Gėlėti sapnai“ – filosofinė pasaka2
Austėja Mikuckytė

Holivudinių filmų išdresiruota žiūrovo akis ir mintis turi persijungti į kitą režimą. Čia susiduriame su visai kitokia, nei įprasta, fantastika.

Ramūnas Karbauskis: „Visos problemos prasideda nuo to, kad mūsų vaikai nenori skaityti“26

kai vaikai gimsta, jie visada gimsta šventi, be jokių problemų. Ką į juos sudėsi, tą ir gausi. Niekada nevėlu, suprantant savo klaidą šiandien, taisyti ją rytoj...

60 Vaidoto Žuko votų
Julius Sasnauskas OFM

Vaidoto Žuko moliniai votai, žinoma, kas kita. Jie neskirti kokiam nors stebuklingam atvaizdui. Ir apie šventuosius mainus dailininkas turbūt negalvojo.

„Nepriklausomybės sąsiuviniai“: J. Girniaus neliberalioji laisvė
Justinas Dementavičius - lrt

Truputį nejauku bandyti prisiminti tokį žmogų kaip Juozas Girnius. Pirmiausia todėl, kad reikėtų ne stengtis jį priminti, bet tiesiog reikia žinoti.

Ginčas dėl atsiskaitymų grynaisiais limito
Mykolas Drunga - lrt

Šioje užsienio spaudos apžvalgoje trumpai apie temą, kuri aktuali ir Lietuvoje, bet dabar ypač karštai diskutuojama Vokietijoje.

Rusija: ar įmanomi pokyčiai?6
Laurynas Kasčiūnas

Svarstyti veiksnius, galinčius paskatinti politines permainas Rusijoje, įmanoma tik atsakius į klausimą: „Kaip veikia V. Putino sistema?“

Policijos pareigūnų kasdienybė: nuolatinė įtampa, grėsmė sveikatai, pavojus3

Sudėtingas pareigūnų darbas ne tik nuolat kelia stresą, bet ir gali padaryti nepataisomą žalą sveikatai. 

Kaip pasaulis galėtų išsivaduoti iš chaoso?5

Nuo Artimųjų Rytų iki Europos ir Amerikos, pradedant geopolitika iki baigiant ekonomika pasaulis įklimpęs į visišką chaosą. Tačiau dar liko vilties iš jo išsikapstyti, ir vienas solidžiausių šios vilties ramsčių išlieka Kinija.

Kaip baigiantis žiemai nusipirkti kokybiškų bulvių ir kaip jas laikyti
lrt

Artėjant pavasariui, pamažu baigiasi ramybės periodas ir bulvės, kaip ir gyvas sutvėrimas, lyg pradeda busti, tad, norint nusipirkti kokybiškų bulvių, parduotuvėje teks sugaišti daugiau laiko.

Naudingi patarimai planuojantiems pertvarkas paauglio kambaryje

Įrengiant paauglio kambarį reikia atsižvelgti į keletą aspektų, kurie padės jo asmeninėje erdvėje sukurti jaukią aplinką.

10 dalykų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį renkantis čiužinį

 Tinkamas lovos čiužinys turi pats prisitaikyti prie kūno, o ne atvirkščiai. Tačiau išsirinkti gėrą čiužinį nėra lengva užduotis – reikėtų žinoti bent pagrindines savybes, kuriomis verta vadovautis, kad išsirinktum tikrai patogų čiužinį.

NŠP: gyvenimo būdas3
Elena Kosaitė-Čypienė - Artuma

Dauguma katalikų, šiaip ar taip, žino, kad NŠP yra vienintelis šeimos planavimo (vaisingumo reguliavimo) būdas, kurį pripažįsta, remia ir skatina mūsų Bažnyčia. Vis dėlto tik vienetai realiai taiko NŠP principus savo gyvenime.

Laukimo dienos2
Justina Žukauskienė

Net nežinau, ar Penelope man vadintis. Taip, mano vyras šiuo metu misijoje. Kažkur ties Somalio krantais. Negalėčiau šią akimirką atsakyti, kur jis yra.

Antžmogio požymiai, arba Dingusi moralė9
Goda Tarozaitė

Žmogaus pažinimas – tai labai ilgas ir subtilus kelias, kurio pabaigoje nebūtinai laukia tikslūs arba teisingi atsakymai.

Mažytės laimės kibirkštys...2
Laura Vaičiūnaitė

Jau tradicija tampa šeštadieniais skelbti G. Morkūno vardo pirmosios esė konkurso dalyvių rašinius. Šįkart siūlome 16-metės Lauros Vaičiūnaitės iš Prienų raj. esė apie savo akimirkos pajutimą ir stebuklų pastebėjimą.

Post-mortem pramoginiam teatrui – OKT „Apvalytieji“1
Toma Stasiukaitytė

Premjera. Prie nedidelės Oskaro Koršunovo teatro studijos spraudžiasi pirmieji žiūrovai.

Kodėl nutrūksta dienoraščio rašymas
Urtė Šegždavičiūtė

Tvarkydamasi kambarį iš stalčių, dėžučių, lentynų traukiu gausybę dienoraščių, tiksliau – jų pradžių ir mąstau, ką su jomis veikti.

Ar ne per daug tos meilės?1
Valdas Kilpys

Kiek eilių, romanų, novelių beigi kitokių tekstų prirašyta apie Meilę. Ir vis negana. Amžina tema, ne kitaip.

Ten, kur traška žvaigždės ir gydo žuvys
Gabrielė Dambrauskaitė

Išmintis ir gyvenimo filosofija yra tvirčiausias šios literatūros, tikriausiai skirtos vyresniojo amžiaus vaikams, pagrindas. Tačiau rašytojas autorystės sau lyg ir neprisiima, tyliai šnabžda, jog visa tai, ką apie gyvenimą žino, jam pasufleravo vaikai...

D. Gintalo „Adatos“ – sklidinos poezijos opijaus

Poezija turi išmušti žemę iš po kojų – kitu atveju ji pasmerkta būti balastu, fonu. „Adatos“ primygtinai bloškia nesvarumo link: duria – aštrios ir smigios...

E.M. Remarque'o „Triumfo arka“: ar meilė visgi įžiebs viltį?

Genialaus vokiečių rašytojo E.M. Remarque'o „Triumfo arka“ – viena gražiausių XX a. knygų apie meilę ir mirtį Paryžiuje Antrojo pasaulinio karo išvakarėse.

Šmaikštus autobiografinis romanas apie tarnybą sovietų armijoje

Autorius, pats tiesiogiai dalyvavęs aprašomuose įvykiuose, gerai pažįstantis nelengvą kareivio gyvenimo kasdienybę, detaliai ir tikroviškai perteikia jos realijas.

Ekrane ir už ekrano – nauja knyga „Kinas sovietų Lietuvoje“

Filmai, įtraukti į sudėtingų epochos įvykių ir autorių kūrybinių likimų kontekstą, dažnai pradeda pasakoti žymiai įdomesnę istoriją nei ta, kuri atskleista kino juostoje.