Kalbėdami apie Holokaustą dažnai girdime žodžius „niekada daugiau“. Tačiau ką iš tiesų reiškia veikti vardan to, kad ne tik tokia tragedija nepasikartotų, tačiau ir būtų pašalinti antisemitizmo ar bet kokios kitos formos neapykantos daigai? Vienas būtinų dalykų yra sąžininga akistata su istorija ir pastanga suprasti, kas mūsų pasaulyje buvo ne taip, kad Holokaustas galėjo įvykti.

Sukurti mąstyti, budėti ir veikti1

Nelaimės – ne iš Dievo rankos besiveržiantys ir ant nusidėjėlių krentantys gąsdinančių bausmių žaibai, bet pirmapradės kaltės padariniai, kviečiantys nelikti abejingiems kitų skausmui.

Kaip diskutuoti apie religiją? Penkios rekomendacijos6

Los Andželo vyskupo augziliario Roberto Barrono paskaitos „Facebook“ būstinėje 2017 m. rugsėjo 18 dieną akcentai. 

Gyvenimas, paaukotas Dievui: trijų vienuolių iš Panevėžio istorijos3

Trys skirtingų kongregacijų seserys pasakoja apie pašaukimą, bendras bruožas – jų sprendimui palikti pasaulietinį gyvenimą prieštaravo tėvai.

J. Malinowskio spektaklis „Po grybuku“. Kaip vaikams kalbėti apie mirtį

„Nereikia vengti su vaikais kalbėti apie netektį. Sąmoningai priimdamas savo mirtingumą žmogus aktyviau gyvena. Vaikai taip pat nori rimtai žiūrėti į mirtį. Kalbėti su jais apie mirtį nereiškia jų gąsdinti”, – sako režisierius J. Malinowskis.

G. Savickas: pirmąkart mane pamatęs brolis klausė, ar nebuvo ko nors geresnio3

Aktorius Giedrius Savickas atvirauja: „Įstojau į aktorinį ir paskui pradėjau mokytis pas Anželiką Choliną. Tiesiog pamačiau, kad už valstybės pinigus galima išmokti ir šokti. O jei rimtai, manau, kad aktorius turi mokėti šokti, kalbėti, judėti...“

Sustingęs „Šerkšnas“ – emociškai nepaveiki kelionė
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Š. Barto naujausiame kūrinyje „Šerkšnas“ kartojasi daugeliui lietuviškų filmų būdingos problemos – sustingęs scenarijus, neįtikinantis aktorių darbas ir nesugebėjimas perteikti meilės santykio.

Rugsėjo 24-oji – Vairuotojų ir keliautojų diena

Šį sekmadienį Lietuvoje minėsime keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną. Ji minima kasmet paskutinį rugsėjo sekmadienį. Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną 2009-aisiais paskelbė Lietuvos vyskupų konferencija.

Socialdemokratai nusprendė trauktis iš koalicijos su „valstiečiais“
bns

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS).

Gestapininko anūkė ir Holokausto aukos vaikaitis: „Kaip būtina žmogui duona, taip būtina ir tiesa“2

Prie bendro stalo, dalyvaujant vertėjai, kalbėjosi Holokaustą išgyvenusios moters sūnus, muziejaus direktorius Markas Zingeris ir Kauno geto budelio Helmuto Rauco anūkė, vokiečių rašytoja Reglindis Rauca. 

Mylimoji susirgo krūties vėžiu? Sergančioji pataria, kaip elgtis vyrams

Keletą dešimtmečių su liga kovojanti Regina sako, kad svarbu ieškoti atsakymų ir nebijoti klausti kitų sergančių moterų. 

Depresijos gydymo centro psichologė: lengvas ir vidutines depresijas galima išgydyti be vaistų14

Kaip atpažinti ir nemedikamentinėmis priemonėmis gydyti depresiją, klausiame „Depresijos gydymo centro“ įkūrėją, klinikinę psichologę Aušrą Mockuvienę. 

Burnso depresijos skalė

Burnso depresijos skalė padeda nustatyti depresiją ir jos sunkumo laipsnį.

Teisybė ateis iš teisiųjų

Vienas iš būdų susivokti sunkioje istorijoje – taip pat lietuvių ir žydų – tai įsižiūrėti į atskirų žmonių laikysenas, pasirinkimus. Nuo skaičių, statistikos, stambaus plano įvykių nuleisti žvilgsnį ir prie atskirų, kasdienių, nepastebimai prabėgančių žmonių gyvenimų.

Kaip užkariauti pasaulį, jeigu rašai lietuviškai?
Jurga Tumasonytė - Kamane.lt

Kaip skatinti lietuvių literatūros vertimus į užsienio kalbas? Lietuvos kultūros instituto projektų vadovė V. Smaleckaitė sako, kad dažnai leidėjai prioritetą skiria charizmatiškiems, komunikabiliems rašytojams, mokantiems kelias kalbas.

Knygos ir žmonės. A. Dementavičienė apie postmodernizmą4
Bernardinai.TV

Vilniaus universiteto doktorantė Augustė Dementavičienė pristato serbų rašytojo Danilo Kišo knygą „Boriso Davidovičiaus kapas“.