Kaip nuolat galiojantį Bažnyčios mokymą praktikoje taikyti taip, kad jis būtų teisingas ir sykiu gailestingas? Kardinolo Walterio Kasperio mintys apie pavojų, kad aukščiausia teisė gali tapti didžiausia neteisybe, jeigu taikoma raidiškai. Ši mintis nėra nei nauja, nei revoliucinga. Štai pal. Jonas XXIII garsiojoje Vatikano II Susirinkimo kalboje pabrėžia Bažnyčios kryptį ne pasmerkimu, o doktrinos jėga siekti perkeisti asmenis ir visuomenes.

Gailestingumas bažnytinėje teisėjeKard. Walter Kasper - Bažnyčios žinios
Ir Kristus buvo embrionas18
Kun. Vytenis Vaškelis

Kadaise mes buvome embrionais, ir Jis.

Švč. M. Marijos Nekaltasis – „Amžinybinis“ – Prasidėjimas
Leopold Scheifele OFM

Kalbant apie Švč. M. Marijos Nekaltąjį – „Amžinybinį – Prasidėjimą, reikia pradėti nuo pradžios – nuo pradžios be pradžios!

Tiesa yra ten, kur yra atleidimas
Ajahnas Brahmas

Knygoje autorius pateikia paprastas gyvenimo istorijas, kuriose žėri išmintis, paprastumas ir humoras.

Pasidaryk prakartėlę pats iš... popieriaus
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kaip nesudėtingai pasidaryti prakartėlę iš kartono ir popieriaus, moko Kretingos Pranciškonų gimnazijos direktoriaus pavaduotojas neformaliam ugdymui brolis pranciškonas Tomas Žymantas OFM ir direktoriaus pavaduotoja Dovilė Žilinskaitė.

Popiežius: Marija, padėk mums atnaujinti save ir pasaulį13
vatikano radijas

„Marija, Nekaltai Pradėtoji mūsų Motina, Tavo šventės dieną atvykstu pas Tave, atvykstu ne vienas, bet su visais, kuriuos man patikėjo Tavo Sūnus šiame mieste ir visame pasaulyje.“

Kokį pasaulį paliksime „Rolingams“?8
Domantas Razauskas

„Rolingai“ po ištisų erų pertraukos sugrojo kažką taip, kaip groja GRUPĖ, o ne atskiros žvaigždės. Maža to, aš neatsimenu, kada jie skambėjo taip užtikrintai, taip naujai.

Žym Žymas, arba Ramūno Paniulaičio avangardas1
Literatūra ir menas

Paniulaitis išskirtinis tuo, kad per palyginti trumpą laiką sukūrė savo socioestetinę konceptualizmo sistemą.

Benas Šarka: „Kartais ir meistras pargriūna, užkliuvęs už akmens“2
Vaiva Lanskoronskytė - Kelionė

Savo kūryba, vaidenimaisis, Benas Šarka siekia universalios meno kalbos, kuri pranoktų vienos ar kitos visuomenės grupės susikalbėjimo kodus.

Romantizmo kartos deimantas4
Anna Mikonis - Naujasis židinys

Andrzejus Wajda (1926–2016) visuomet buvo greta.

Dainius Gintalas. Žodžių adatėlėmis, gyvasties punktyrais1
Gediminas Kajėnas - Kelionė

„Mano estetika iš esmės ekspresionistinė su psichodeliniu priedu. Taigi, kvanktelėjusi, nerimastinga, teigianti gyvastį, o gyvasties be skausmo nebūna…“

Ko nepasakė Vytautas1
Česlovas Skaržinskas

Kaime labiausiai vertinami žmonės, dirbantys žemę. Taip buvo nuo senų senovės. Toks požiūris ir šiandien išlikęs. Todėl Vytautą kaime labiausiai ir vertina. Ir ne tik dėl meilės žemei, modernaus ūkio.

Kelionės dienoraštis: kelios dienos Hagoje
Rūta Burbaitė

Tam, kad tikrai pažintumei naują šalį ar vietovę, apie kurią galbūt esi girdėjęs tik iš kelionių žurnalų ar pasakojimų, neužtenka keleto dienų ar net ilgų atostogų.

Istorinis Amerikos indėnų sajūdis stabdo milijardinį skalūnų naftotiekį13
Simona Vaitkutė

JAV indėnai švenčia federalinės valdžios sprendimą nesuteikti leidimo Dakota Access Pipeline (DAPL) naftotiekio statybai po Misūrio upe, Šiaurės Dakotos valstijoje.

Romantizmo kartos deimantas4
Anna Mikonis - Naujasis židinys

Andrzejus Wajda (1926–2016) visuomet buvo greta.

Parduodamas protas. Nebrangiai9
Edita Janulevičiūtė

Tinklalapyje, kurį sudaro vienas vienintelis puslapis, o iš kontaktų – tik vienas telefono numeris, siūlomos rašymo paslaugos.

Tiesa yra ten, kur yra atleidimas
Ajahnas Brahmas

Knygoje autorius pateikia paprastas gyvenimo istorijas, kuriose žėri išmintis, paprastumas ir humoras.

Kieno kryžius sunkesnis?2
Vytas Drunis

Vieni savo bėdų kryžių patys kantriai neša, o kiti jiems savo kryžius užkrauna ir iš paskos seka – plaktuką ir vinis neša.

Ką nupirkti, kad mane mylėtų?3
Lina Matiukaitė

„Akcija atrakcija“, sakydavo pažįstama, išvydusi krautuvėje atpigusią prekę. „Oho, – galvodavau aš, – Turbūt būti akcija labai smagu.“ 

Mažiau eikvojimo bei šiukšlių per šventes? Tikrai įmanoma

Šventės – metas, kai daugiau perkame, daugiau dovanojame, daugiau suvartojame. Kartais net nesusimąstome, kad ypač per šventes įsigyjame daug daugiau nereikalingų daiktų... Siūlome pažvelgti į šventes sąmoningiau, ekologiškiau, draugiškiau gamtai.

Rankdarbiai: pasigamink prakartėlę
Magnificat vaikams

Belaukiant šv. Kalėdų, jau įprasta savo namuose pasistatyti prakartėlę. Pasižiūrėk, kaip ją gamina šešiametė Gailė ir aštuonmetė Luknė su mama. Tai nesudėtinga, įkvepia kūrybiškumą ir pirkti šios prakartėlės gamybai nieko nereikia – panaudok įvairias namų smulkmenas.

Psichologas: svarbiausia jausmus pripažinti sau
lrt

Anot „Jaunimo linijos“ Vilniaus padalinio vadovo psichologo Antano Grižo, susiduriant su sunkumais, nereikia iš savęs tikėtis 100 proc. efektyvumo, jo pakanka 50–60 proc.

Betliejaus taikos ugnis 2016: geros valios žmonės jungiasi į tinklą

Betliejaus taikos ugnis, šiemet per pasaulį nešama su mintimi „Taika patinka – visi geros valios žmonės jungiasi į tinklą“, tradiciškai Lietuvoje dalijama skautų ir ateitininkų organizacijų.

Aukštojo mokslo ambicija – 2,5 balo
lrt

O jeigu bandytume sekti užsienio universitetų pavyzdžiu ir minimalus balas būtų tarkime 7?

Jaunas mokytojas: „Nuo mūsų, pedagogų, itin priklauso, kokia bus rytojaus Lietuvos visuomenė“

Pokalbis apie tai, kaip pritraukti motyvuotus jaunus žmones dirbti į mokyklas ir kas motyvuoja dirbti mokytoju, su šešerius metus sėkmingai geografijos mokytoju dirbančiu R. Šalna.

Kaip tapti savarankiškam visuomenėje, kurioje svarbu išlikti?

Sugebėdami pasirūpinti ne tik savo gerove, bet žvelgti plačiau – padėsime išlikti kitiems ir patys išliksime.

A. Aizpurietės ir J. Kelero eilėraščiai apie meilę

Kiekvienas eilėraštis yra apie meilę, o tai visa organizuojantis, visa apimantis jausmas, sujungiantis visus elementus, kuriuos išdrasko neapykanta.

„Visas tūkstantis dovanų“ – knyga apie tai, kaip gyventi džiaugsmo kupiną gyvenimą
tapati

Milijonus moterų visame pasaulyje ji įkvėpė ir padrąsino stabtelėti kasdieniniame bėgime ir pamatyti sau asmeniškai skirtas Dievo dovanas...

Apie Izraelį – žydų valstybę

Izraelis, žydų valstybė“ tebelieka išsamiausiu šaltiniu lietuvių kalba bet kuriam, besidominčiam Artimųjų Rytų istorija ir nūdiena.

Algirdo Patacko jaunystės metai3

Ši knyga – tai pasakojimo apie Algirdą Patacką pradžia, bylojanti apie bekompromisinio savo idėjų gynėjo brandą prieš lemtingą gyvenimo etapą – Nepriklausomybės akto paskelbimą.

Davis Bunn romanas „Nepažįstamosios malda“

Tai ne tik jautrus pasakojimas apie praradimą, skausmingą patirtį ir neviltį. Tai graži istorija apie gydančią meilės ir draugystės galią, atleidimą ir atsidavimą kitiems.