Redakciją pasiekė tikinčios homoseksualios merginos laiškas ir prašymas publikuoti jos esė. Juk „kaipgi kitaip visuomenei žinoti, jog daugelis homoseksualų yra krikščionys, darantys gerą kitiems? Kaip žinoti, jog ne visi homoseksulai vaikščioja išsirengę nuogai ir mojuoja vaivorykštės spalvų vėliava kitiems virš galvų?“ – rašo ji. Kviesdami skaitytojus įsiklausyti į autorės išsakomas mintis bei patirtį, kartu siūlome kun. Arūno Peškaičio pasvarstymus apie tai, kad krikščionys Lietuvoje dar stokoja drąsos atsigręžti į skausmingiausias žmogaus patirtis. Labai stokojame dėmesio taip pat ir homoseksualių žmonių sielovadai.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Gardine netikėtai mirė Ukrainos katalikų vyskupas pranciškonas P. Malčukas

Hierarcho kūnas buvo rastas gegužės 27 d. jo privačiame kambaryje. Arkivyskupui Petrui Malchukovui buvo 50 metų.

Klausytis kito užmirštant save
Kun. Vytenis Vaškelis

Dėmesys visai be jokių priemaišų yra malda.

Metinė „Carito“ konferencija „Griežtumo ginklai ar gailestingumo vaistai?“
VA Caritas

„Šiemet sulauksime ypač daug svečių iš partnerių organizacijų, kurie dalinsis savo patirtimi ir įžvalgomis, taip pat visus kviesime padiskutuotis apie skurdą“.

Gardine – Baltarusijos nacionalinis eucharistinis kongresas
Vilniaus arkivyskupija

Drauge minimos dvidešimt penktosios Gardino vyskupijos įkūrimo metinės. Iš Vilniaus arkivyskupijos į Gardiną yra išvykęs vyskupas augziliaras Arūnas Poniškaitis.

„Studijuokime, skleiskime, vilkimės“. Vieni metai be kunigo Vaclovo Aliulio
Dalia Čiočytė,Gediminas Mikelaitis

Nebandysime aprėpti visų sunkiai aprėpiamų kunigo Vaclovo Aliulio veiklos barų ir darbų, tik prisiminsime tas sritis, kur jo labiausiai trūksta, kur pasigendame jo išmanymo, žodžio, jo talkos. 

Menininkės Astos Keraitienės darnaus gyvenimo eskizai
Miglė Morkūnaitė

A. Keraitienės gyvenime svarbią vietą užima dvasinės patirtys, o kūryba – viena iš tų patirčių realizacijos, įkūnijimo būdas.

„Sidabrinė gervė“ – filmui „Pasitikiu Tavimi“
Vilniaus arkivyskupija

„Sidabrinės gervės“ statulėlės bus įteiktos šiandien, gegužės 27 dieną. Nuo 18.30 val. Televizijos žiūrovai tiesioginę renginio transliaciją galės žiūrėti LRT kanalu ir internetu www.lrt.lt.

Neišvengiama griūtis, arba Tik jauni idealistai pakeis pasaulį1
Jovita Dikmonienė - Literatūra ir menas

Po premjeros pirmiausia kilo mintis, kodėl šiuolaikiniai režisieriai nori sujungti keletą antikinių tragedijų į vieną spektaklį? Tai gana rizikinga ir ne visiems pavyksta...

Šventųjų takelis, atviras sielos ramybės beieškantiems
Viktorija Lincevičiūtė

Lietuvoje yra tokių vietų, kur bendruomenės aktyvios, kurių idėjų nešėjai siekia išsaugoti vietos istoriją, puošti kraštą, padaryti jį jaukų ne tik vietinos gyventojams, bet ir svečiams.

Žvilgsnis į šiandieninį Tibetą1

Net pasižvalgius po šiandienio Tibeto vaizdus tampa akivaizdu, kad Tibete vis mažiau lieka Tibeto: viešojoje erdvėje dominuoja kiniški užrašai, mokyklose tibetiečiai mokomi kiniškai

Dėl litvakų palikuonių pilietybės7
Sergejus Kanovičius

Lietuvos žydas, išvykęs iš šalies 1990 metų kovo 12-ąją,  ar Lietuvos žydo, išsigelbėjusio iš Slobodkės geto, palikuonys turi visišką teisę turėti dokumentą, liudijantį jų pamatinę teisę mylėti ir atminti šitą žemę.

Kelią į Afrikos rinkas atradę lietuviai: galimybės nusveria rizikas

Nors Afrika dažnam lietuviui asocijuojasi su nesaugumu bei nestabilumu ir yra apipinta įvairiais mitais, situacija ir verslo sąlygos čia pamažu keičiasi

Apie Astravą ir sąmones skaldantį atomą5
Monika Midverytė OFS

Esminė problema yra principinio požiūrio į branduolinę energetiką klausimas. Mano galva, negana būti prieš Baltarusijos atominę elektrinę vien todėl, kad Rusijos valstybinė įmonė ją stato autoritarinės šalies teritorijoje.

KTU sociologas: aktyvus dalyvavimas apklausose – netiesioginė, tačiau apčiuopiama nauda gyventojams

Viešos gyventojų apklausos dažnam piliečiui atrodo tuščias laiko ir pinigų gaišimas – kokia iš jų nauda? 

Neįtikėtinas Aušvicą išgyvenusios akušerės liudijimas1

Akušerė iš Lenkijos Stanisława Leszczyńska dvejus savo gyvenimus metus iki 1945-ųjų sausio 26 d. praleido Aušvico koncentracijos stovykloje. Tik 1965-aisiais ji ryžosi aprašyti savo patirtį. 

UEFA Čempionų lygos finalas: Ispanijos sostine vienai dienai taps Milanas
Matas Baltrukevičius

Šiandien Milane vyks UEFA Čempionų lygos finalas. Antrą kartą turnyro istorijoje jame susigrums dvi komandos iš to paties miesto – Madrido klubai „Atletico“ ir „Real“.

M. Csikszentmihalyi: „Laimę randame tik iki galo išgyvendami kiekvieną savo gyvenimo smulkmeną” 1

Laimė nėra kažkas, kas nutinka. Tai nėra sėkmė ar atsitiktinė proga. Tai nėra kažkas, ką galima nusipirkti ar išsireikalauti. Iš tikrųjų laimė yra būsena, kuriai kiekvienas žmogus turi pats pasiruošti, puoselėti ir saugoti.

Lietuvių įpročiai nuo saulės apsaugo vos valandai

Apsauginių priemonių nuo saulės populiarumas Lietuvoje išaugo, kosmetikos pasirinkimas siekia 116 rūšių, atsirado net apsauga nuo saulės plaukams. Tačiau būdami saulėje žmonės vis dar daro pavojingų klaidų, kurių galima išvengti.

10 gudrių idėjų, praversiančių buityje

Siūlome jums keletą paprastų idėjų, sužvejotų interneto platybėse, kurios puikiai pravers kasdienėje buityje.

Dažnas persivalgymas: kada verta sunerimti

Nors gali atrodyti, kad dažnai persivalgantis žmogus yra tiesiog valios neturintis smaližius ar apsirijėlis, dažnas persivalgymas yra valgymo sutrikimas, kurį reikia gydyti. Tad kada verta sunerimti?

„Ligue1“ apžvalga po sezono
Matas Baltrukevičius

Prancūzijos futbolo čempionatas baigėsi taip, kaip ir tikėtasi – itin lengvai triumfavo „Paris Saint Germain“ (PSG).

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Rusija: kaimynų katės išvaduotojas dabar gelbės Rusijos futbolą
Matas Baltrukevičius

Rusijos futbolo rinktinės pastaruoju metu sėkmės siekdavo pasitelkdama brangiai apmokamus garsius užsienio šalių trenerius, tačiau rezultatai nuo pat EURO 2008 nuvilia.

Apie futbolą ir knygas. Pokalbis su V. Dambrausku1
Donatas Puslys

Valdas Dambrauskas yra ne tik Lietuvos futbolo čempionų Vilniaus „Žalgirio“ strategas, tačiau ir didelis knygų mėgėjas. Tad ir pokalbiui mus šįkart subūrė ne tiek futbolas, kiek literatūra. 

„Misija Sibiras“ bandomojo žygio dalyviai gerus darbus dovanoja Lietuvai

Projekto „Misija Sibiras’16“ organizatoriai jau ruošiasi bandomajam žygiui, kurio metu iš 70 pirmą atrankos etapą įveikusių dalyvių bus sudaryta galutinė 16 žmonių komanda, kuri jau liepos mėnesį keliaus į ekspediciją Sibire.

Įsijunk vasarą su knyga!

2016 m. birželio 1 d., trečiadienį, 12 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į šventinį Bibliotekų metų renginį „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“.

K. Hannah „Lakštingala“ – didžių moterų įkvėpta istorija

„Lakštingaloje“ pasakojama dviejų prancūzių seserų istorija Antrojo pasaulinio karo metais; viena gyvena Paryžiuje, kita — provincijos miestelyje.

„Gyvenimas nelegaliai“ – taip gimė ir gyveno „Fluxus“
Gediminas Kajėnas

Knygos autoriai per vieno pastato istoriją pasakoja ne tik SoHo, tačiau ir šio rajono tėvo, kaip jis vadinamas „Fluxus“ bendruomenėje, J. Mačiūno istoriją, jo kovą už savo vizijas istoriją.

Šypsenos ilgumo anketa. Rebeka Una

Debiutavusi paauglių literatūros konkurse, Rebeka Una gavo ne tik daugiausia skaitytojų simpatijų Metų knygos rinkimuose, bet buvo įvertinta ir specialistų.

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija viename

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija liejasi į vieną taurę, kurią ragaujančiam šis absurdo kokteilis gali priminti apie jį patį.

F. Sagan romane „Išsidažiusi moteris“ – prancūziška elegancija, aistros ir intrigos

„Išsidažiusi moteris“ grąžina mus prie mėgstamiausių Françoise Sagan temų: vyro ir moters santykiai, aistra ir abejingumas, daug žadanti užsimezgančio romano pradžia ir jausmų žlugimas.