Daug kalbama apie tai, kaip reikėtų kovoti su islaminstiniu terorizmu, tačiau ar dažnai gilinamasi į esmines, gilumines jo priežastis? Apie tai - psichologas R. Williamsas. O štai islaminstinio terorizmo ekpertas P. Neumannas iškelia įdomią prielaidą, kad šiuolaikinis džihadistinis terorizmas - tai savotiška jaunimo kultūra.

Pranciškus ir Karekinas II pasirašė bendrą deklaraciją
vatikano radijas

Kaip buvo patvirtinta tik sekmadienio ryte, popiežius ir Karekinas II pasirašė bendrą deklaraciją.

Turkija pasmerkė popiežiaus pareiškimą dėl armėnų žudynių
lrt

Turkija pasmerkė popiežiaus Pranciškaus pareiškimą, kad prieš šimtmetį Osmanų imperijos vykdytos armėnų žudynės yra genocidas.

Opus Dei: sugrąžinti pasauliui Dievą ir Dievą pasauliui
Kristupas Šidlauskas

„Arba mes sugebame rasti Viešpatį savo kasdienybėje, arba Jo niekada nesurasime“.

„Amoris Laetitia“ apie kantrumą1

Būti kantriam nereiškia leisti be paliovos netikusiai su mumis elgtis ar toleruoti fizinę agresiją, ar leisti traktuoti save kaip objektą. 

Pranciškus „Didžiojo blogio“ memoriale. Trigubas pagrindas krikščioniui
vatikano radijas

Ankstų šeštadienio rytą popiežius Pranciškus pradėjo nuo Cicernakaberdo memorialo aplankymo, lydint apaštalinės armėnų Bažnyčios galvai Karekinui II ir Armėnijos prezidentui Seržui Sergosianui.

Atradimai, kurių niekas negali paaiškinti2

Pasaulio istorijoje daug neįtikėtinų paslapčių. Niekas iš mūsų negyvens taip ilgai, kad pamatytų, kaip jos visos bus įmintos. Tačiau visada įdomu kas kartą žvelgti į šiuos stulbinančius reiškinius.

Užrašai sąsiuvinyje

Kartą gyveno žmogus, kuris nuolatos dėl ko nors skųsdavosi. Visas savo nesėkmes ir bėdas jis galėjo vardyti dieną naktį, mat ištikusius didesnius ir mažesnius nemalonumus žinojo mintinai.

Forumas „Vilniaus kryžkelės“ suburs garsius Rytų Europos poetus1
Donatas Puslys

„Vilniaus kryžkelių“ forumas tęsis nuo pirmadienio iki trečiadienio Venclovų namuose-muziejuje.

Kas nutiko, panele Simone? Mick Brown ir Tanya Steel apie knygą ir filmą
Literatūra ir menas

Kaip mums suprasti Niną Simone? Nuostabią, prieš­taringą, temperamentingą – tokio aistringo genialumo, kiek ir gluminančiai savidestruktyvaus elgesio.

Saliamono teismas ir Kristus sodininkas
Vaidotas Žukas

Alantos dvaro meno galerijos naujai suremontuotose trijose salėse bus atidaryta olandų dailininko Rembrandt'o van Rijno (1603-1669) 50-ties lakštų ekspozicija iš archyvinio faksimilinių piešinių aplanko.

Permainų vėjai Lotynų Amerikos valstybių politikoje
Gintarė Žukaitė

Pastaruoju metu stebimi politikos pokyčiai Lotynų Amerikos valstybėse. Daugiau nei dešimtmetį valdžioje išbuvusius kairiosios pakraipos prezidentus ir partijas keičia liberaliau nusiteikę politikai.

Epinė problema ar istorinė galimybė?
Nerijus Mačiulis

Kai tik visiems atsibodo ir iš akiračio dingo akronimas „Grexit“ bei po juo slypinčios bėdos, atsirado naujas – „Brexit“. Ko galima tikėtis dabar?

Juodas- baltas manichėjiškas gyvenimas, arba Kur dingo spalvos?26
Donatas Puslys

Kartais ir šiandienė demokratija pradeda priminti „like’ų“ kultūrą, kai staigiai nusprendžiau, paspaudžiau, ir baigta.

Benamį priglausti – naktiniai naktinio savanorio užrašai 1
VA Caritas

Šiandien trečiadienis. Mano naktinio budėjimo laikas. Artėja 23 val., pamažu turi nurimti triukšmas visuose aukštuose ir Namų gyventojai sugulti poilsio. 

Kaip išsklaidyti ideologizuoto liberalizmo kerus?5
Eligijus Dzežulskis-Duonys

Kadaise komunizmo šmėkla klaidžiojo po Europą. Nūnai saulę temdo liberalizmo kerai. Ir nieko čia keisto. 

Ginčai poroje – dar viena proga suartėti?
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Kartais galime „praryti“ kitą – įtraukiame jį į savo asmenybės lauką ir priimame kaip savaime suprantamą. Tada kitas žmogus tampa „manojo aš“ dalimi, dėl kurios visiškai nebereikia stengtis...

Kraujo ryšys neužtikrina gerų santykių su broliais ar seserimis
lrt

Pašlijusius santykius su broliais ar seserimis lemia nemokėjimas nuoširdžiai bendrauti, LRT RADIJUI sako Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė.

Didžiausi vasaros pavojai vaikams ir gydytojos patarimai, kaip suteikti pirmąją pagalbą

Taip norisi atsipalaiduoti, kol mažyliai dūksta. Vis dėlto pediatrai įspėja, kad palikti vaikų be priežiūros ir apsaugos nevalia.

Vilniaus probacijos tarnyba: „Siekiame padėti smurtaujančiam keistis“

Už kiekvieno smurto atvejo slepiasi mūsų vasltybės žmonių tragedijos…Žmogaus tragedija…Smurtaujančio taip pat.

Vientisas pasaulis1
Robertas Petraitis

Tęsiame šeštadienius G. Morkūno vardo eseistikos konkurso dalyvių tekstų pliūpsnius. Robertas Petraitis svarsto šiuolaikinių vaikų santykį su savo tėvais ir kelia klausimą, kodėl žodžiai „aš tavęs nekenčiu“ skamba žymiai dažniau nei „aš tave myliu“?

Garso režisierė: mano darbe psichologijos daugiau nei technologijos
lrt

„Tikiu, kad galime būti geriausi pasaulyje, kad esame ta karta, kuri privalo būti čia ir kasdien tobulėti“, – sako A. Suchova.

Donatas Petrošius. Literatūra ir futbolas
Literatūra ir menas

Kai žiūriu futbolą, tiksliau, kai esu futbole, tuo metu man svarbiau literatūra. Nes futbole, ypač aplinkfutboliniame gyvenime, matau klasikinio Didžiojo Naratyvo kontūrus – juntu aiškias taisykles ir struktūras, matau elgesio modelius, judėjimo kryptį.

Mantas Balakauskas: „Mylėdamas visada būni truputėlį paribyje“
Literatūra ir menas

Apie poezijos prasmę, rašytojus, skaitytojus ir mažos šalies kompleksus kalbamės su jaunosios kartos poetu Mantu Balakausku.

Pasaulio vaikai
Martynas Vingrys

Vieni keliauja tam, kad pailsėtų svečioje šalyje prie jūros, kitiems kelionėje svarbiausia paganyti akis į žymius istorinius paminklus, prabangius muziejus ar dar šį tą.

Apie buvimą šalia, kai to labiausiai reikia

Tai jaunos moters laiškas, kviečiantis tiesiog BŪTI šalia kito, kai jam sunku, nes būtent tuomet mums vienam kito labiausiai reikia.

Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Įsivietinti – menka bėda?
Dainora Kaniavienė

Gurmaniškumas – pagrindinis žodis, aplink kurį sukasi visos mintys skaitant romaną. Tai giminės saga apie įsivietinimą Kanadoje...

Juozo Prapiesčio rinktinė „Amalo uogos“

Juozas Prapiestis (1949 –2013) – žygeivis, kelerius metus Liaudies dainų klubo vadovas, vienas iš pogrindžio žurnalo „Pastogė“ leidėjų ir autorių.

Legendinis meilės romanas sulaukė naujo leidimo

D. H. Lawrencas rašo taip, tarytum meilės patyrimas būtų gyvenimo pamatas ir atsakymas į klausimą apie gyvenimo prasmę.

Marcelijus Martinaitis: pilietis ir kūrėjas epochų sankirtoje
Žurnalas „Tarp knygų“

M. Martinaitis lietuvių savimonėje įtvirtino nebesančios, numelioruotos, paliktos, išnykusios, prarastos, parduotos tėviškės amžinumą, amžiną esatį.