Antradienį minėtos Tarptautinės poezijos dienos proga – pokalbiai apie lietuviškos poezijos vertimus ir sklaidą pasaulyje. Literatūros kritikas Marius Burokas ir Lietuvos kultūros instituto projektų koordinatorė Rūta Mėlynė sako, kad poezijos vertimų pakanka, jie geri. Taigi vertime nesame pasiklydę. O ir lietuvių poetų bendruomenė, nors maža, bet įvairi ir turėtų dominti užsienio skaitytojus. Taip teigia lietuviškos poezijos vertėjas į anglų kalbą Rimas Užgiris.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Nepasiklydę vertimeRosita Garškaitė
Popiežius „skaitmeniniame kontinente“
vatikano radijas

Lygiai prieš metus, 2016 kovo 19 dieną popiežius Pranciškus „įkėlė koją“ dar į vieną socialinį skaitmeninį tinklą - Instagram.

Julián Carrón: „Kiti problemų nesukelia, kiti leidžia suvokti mūsų pačių turimas problemas“ (I)4

Žymus teologas ir katalikiško judėjimo Comunione e Liberazione vadovas dalijasi mintimis dabartinį kontekstą ir krikščionybės situaciją jame.

Renkama „Vilties bėgimo“ savanorių komanda
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Kovo 23 d., ketvirtadienį, organizatoriai kviečia visus esamus „Vilties bėgimo“ savanorius ir norinčius įsitraukti į savanorystę į antrąjį „Vilties bėgimo“ savanorių susitikimą. 

Popiežius žinia jaunimui. Geros kelionės į 2019 PJD!
vatikano radijas

Pasaulinė jaunimo diena vyskupijose bus švenčiama Verbų sekmadienį, balandžio 9 d. Tai bus vienas svarbių etapų besiruošiant pasauliniam susitikimui 2019 m. sausio 22-27 d. Panamoje.

Pagrindinė tikėjimo tiesa4
Letizia Magri - Fokoliarai.lt

Apreiškimas, kurio visa žmonija laukia. Mūsų pasauliui reikia šios žinios, tačiau galime ją skelbti tik tuomet, jei pirmiausia dar kartą paskelbiame ją sau patiems.

Lietuva atidarė nacionalinį stendą Leipcigo knygų mugėje
lrt

Tarptautinėje Leipcigo knygų mugėje atidarytas nacionalinis Lietuvos stendas ir oficialiai pradėta mūsų šalies kaip ypatingosios mugės viešnios programa.

L. Šepka ir A. Mončys: aukštaičių ir žemaičių sąjunga Alantos dvare
Vaidotas Žukas

Alantos dvaro galerijoje – paroda „Aukštaičių ir žemaičių sąjunga – Lionginas Šepka ir Antanas Mončys: skulptūros, piešiniai, video filmai“.

S. Lingevičiūtė: klaidingai manoma, kad mūsų jaunų režisierių kūryba yra neįdomi
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Apie programą, pristatančią Rytų ir Vidurio Europos kiną – pokalbyje su „Kino pavasario“ festivalio meno vadove Santa Lingevičiūte.

Čechovo veidrodis Yanos Ross rankose
Alma Braškytė - menų faktūra

Adaptacija perkelia pjesės veiksmą į mūsų aktualiąją tikrovę: trys seserys ir brolis Prozorovai yra rusai, seserys yra daug vyresnės nei pjesėje, kariškiai – iš čia dislokuoto įvairiataučio NATO karių bataliono.

Lietuvių paroda Londone – populiariausiųjų šešetuke
Aurika Merkienė

Londono galerijoje „D Contemporary“ atidaryta dešimties lietuvių menininkų paroda „Lithuanian Art – Destination London“ sulaukė išskirtinio Londono meno elito dėmesio.

Žmoniškumas ar kanibalizmas1
Jonas Žemkalnis

Kai Mykolaitis Muskovitas paskelbė sąjūdį „Ruso-Haram“, kad Vakarų civilizacija yra šaitano padaras, o pasaulį išgelbės viena išrinktoji tauta – išdidžiai žengianti į savižudybę by nusitempianti prarajon kuo daugiau netikėlių, - šiems vertėjo rimčiau susimąstyti.

V. Sinkevičius: komisija dėl M. Basčio turi nemažai galių, reikia tik politinės valios
lrt

Parlamentaro Mindaugo Basčio apkaltos komisija turi teisę gauti visą reikiamą informaciją, kad išspręstų šį klausimą, teigia buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius dr. Vytautas Sinkevičius.

Šešėlinę ekonomiką pažabotume tik visiškai atsisakę grynųjų13
Rokas Grajauskas

Lietuvos bankas ir Finansų ministerija, gaivindami iniciatyvą apriboti atsiskaitymus grynaisiais, siekia neatsilikti nuo Europoje pastaruoju metu vis labiau įsivyraujančių madų. 

Apie tironiją. Penkios T. Snyderio pamokos3
Donatas Puslys

Istoriko Timothy Snyderio įžvalgos apie tai, kaip apsisaugoti nuo tironijos.

Kodėl emigruoja mano vaikų auklė? 18
Laura Galdikienė

Neseniai mano vaikų auklė pareiškė, kad ji emigruoja iš Lietuvos. Ne dėl darbo užmokesčio, suskubo raminti ji, o dėl bendro neigiamo psichologinio klimato šalyje ir prastos švietimo kokybės. 

Jau galima teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“

„Gyvybės apdovanojimų“ organizatoriai skelbia nominantų atrankos pradžią. Visi Lietuvos gyventojai ir užsienio lietuviai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo.

Brolių ir seserų konfliktai: ar verta dėl jų rūpintis?
Gabija Vitkevičiūtė

Ar turėtų sunerimti tėvai matydami, kad vaikai užuot draugavę vėl paskelbė vienas kitam karą? Apie taiką ir karą namuose kalbamės su psichologe Ieva Šuipe.

Depresija: pagalbos reikia ir sergančiajam, ir jo artimiesiems27
Vytautas Raškauskas

Psichologinė pagalba reikalinga ne tik depresija sergantiems, bet ir jų artimiesiems, kuriems svarbu žinoti, ar depresija yra liga, kokia tai liga, kaip elgtis ir kaip bendrauti su sergančiu artimu žmogumi.

Seimas taiso motinystės išmokų mokėjimo tvarką
lrt

Šeimos, susilaukusios pametinukų, gaus didesnes motinystės pašalpas - išmokoms nebus taikomos „lubos“.

Psichologė: valdžia turėtų suprasti, kad šalies stiprybės pamatas – laimingi žmonės1

Naujausiame laimės indekse, vertinančiame viso pasaulio šalis pagal gyventojų laimingumą, Lietuva užėmė 51 vietą.

Ideologiniai „Lietuvių kalbos ideologijos“ pagrindai1
Artūras Judžentis

Atsiliepime apie knygą „Lietuvių kalbos ideologija. Norminimo idėjų ir galios istorija“ teigiama, kad pateiktos analizės daugeliu atvejų prieštarauja tautos, jos kalbos, tautinės valstybės idėjai.

Robert Seethaler „Visas gyvenimas“3

Skaidrus pasakojimas apie paprasto žmogaus gyvenimą, jo stiprų ryšį su gamta ir gebėjimą susitaikyti su vienatve, joje atrandant paguodą ir gyvenimo grožį.

Reikšmingas J. Lelewelio veikalas atgimsta lietuviškai1
lrt

Netrukus pasirodys Joachimo Lelewelio veikalas „Dvejetas bibliografinių knygų“ (3 tomai, 2011‒2016).

J. Anisimovo „Imperatorių Rusija“ – visapusė imperatorių Rusijos istorija

Knygoje „Imperatorių Rusija“ pateikta išsami imperatorių Rusijos istorija – nuo Petro I iki Nikolajaus II.

Knygos apie Pakutuvėnų kaimą sutiktuvės M. Mažvydo bibliotekoje

Kovo 14 d., antradienį, 18 val. nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje (Bendradarbystės erdvė, III a.) vyks knygos „Pakutuvėnai. Kaimo istorija“ sutiktuvės.