Praėjusią savaitę minėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Lietuvos žydams pragaras prasidėjo prieš 75 metus. Šia liūdna proga dalinamės profesoriaus Vytauto Landsbergio mintimis, išsakytomis Panerių memoriale vykusio minėjimo metu ir jautriu Vandos Juknaitės tekstu, dedikuotu praėjusią savaitę iškeliavusiam Leonidui Donskiui.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija kviečia švęsti atlaidus4

Spalio 1-4 dienomis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks tituliniai atlaidai.

Jėzuitų ordino vyresnysis: krikščionio pilnatvei reikia visų žemynų jautrumo1
vatikano radijas

Civilizacijų bendravimas vyko būtent per pabėgėlius ir migrantus, mums pažįstamas pasaulis gimė tokiu būdu.

Pranciškus Gruzijoje: raginimas siekti taikos ir krikščionių vienybės
vatikano radijas

Prasidėjo popiežiaus apaštališkoji kelionė į Gruziją ir Azerbaidžaną.

Spalio „Artumoje“ – šeštoji gailestingumo darbų kūnui ir sielai pora
Valdonė Minciūtė - Artuma

Kaip reaguoti, kai mus skaudina, – atlaidžiai ar griežtai? Ar privalu ugdytis geležinę kantrybę, kai pyktis ima viršų?

D. Kavaliauskaitė: Alfa kursas išmokė nebijoti kelti sau klausimų90
Gediminas Dubonikas

Spalio 5-ąją prasideda dar vienas Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje organizuojamas Alfa kursas. Pasak šį kursą baigusios, o vėliau prie kurso organizavimo prisidėjusios Dalios Kavaliauskaitės, šis evangelizacinis kursas praturtino jos gyvenimą.

K. Warlikowskio „Varšuvos kabaretas“ – antausis sistemai

Spektaklis, į kurį oficialūs Lenkijos asmenys dabar nekelia kojos. Tas pats, po kurio premjeros Lenkijos spaudoje pasirodė nuomonių, kad tai yra režisieriaus komentaras apie šalyje augančią kraštutinių dešiniųjų agresiją.

Regimantas Dima: Per lengvą gyvenimą prarandama kario dvasia
Vaiva Lanskoronskytė

Naujame R. Dimos istoriniame šnipų romane „Bronislovas ir imperatorius“ pasakojima apie Žemaitijos bajorą Bronislovą Grombčevskį ir spalvingą jo gyvenimą.

Krzysztofas Zanussis: „Kaip mes galime gyventi be teisingumo?“1

Ši pjesė yra šiek tiek apie chaosą ir mano didelį pasipiktinimą žmonėmis, kurie skatina chaosą ir sąmyšį. Tai labai antipostmoderni pjesė.

„Sirenų“ klubas: dėmesys jauniesiems ir užkulisiams1

Rugsėjo 29–spalio 14 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, pristatysiantis net septynis tarptautinės programos spektaklius su specialia „Europolio“ programa. 

Prancūziškoji siela ir kultūros duotys1
Elvina Baužaitė

Jaroslavo Melniko apsakymų ir apysakų rinkinio „Pasaulio pabaiga“ (2006) drąsus, provokatyvus pavadinimas, žiūrint šiandienos gyvenimo, atrodo daugiau nei pranašiškas.

Prasidėjo Lietuvos nacionalinės bibliotekos edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją 2“1
Dalia Cidzikaitė

Utena pasirinkta neatsitiktinai – tai viena iš Lietuvos apskričių, pirmaujančių pagal svetur gyventi išvykstančiųjų piliečių skaičių.

Molėtų žydų palikuonis T. Kritzeris: man tai buvo Mirties miestas1
lrt

Šiandien svarbu pasakyti, kas žudė žydus, o kas ne – kad būtų švarūs vardai tų, kurie to nedarė, sako išsigelbėjusių Molėtų žydų palikuonis Tzvi Kritzeris.

Trys beždžionės, arba Karas yra ir žudantis jausmas3
Indrė Jonušytė

Vis daugiau pasaulio piliečių nebenori nieko girdėti, nieko matyti, nieko kalbėti. Tai kas gi jiems nutinka? Ir kas tai: prabanga ar nuodėmė?

Seimo rinkimai. Kas sukryžiuos ietis Kaune?13
Matas Baltrukevičius

kviečiame atidžiau pažvelgti į tai, kokių rezultatų galima laukti Seimo rinkimų vienmandatėse apygardose Laikinojoje sostinėje.

Vytis Vidūnas: „Mūsų demokratijos brandai būtinas Tibeto klausimas“
Gediminas Kajėnas

Man rodos, šiandien mes nuolatos sau turime atsakyti į klausimą: „kur praeina Lietuvos ir Kinijos siena?“ Tai ne virtualus, bet labai žemiškas klausimas. Mūsų suvereniteto klausimas.

Skatina rūpintis ir vyresnių žmonių emocine sveikata

Permąstant gyvenimą formuojasi gyvenimo išmintis. Šiuo periodu gali apimti nerimas, beprasmybės jausmas, stiprus vienišumo jausmas. Kartais žmogus gali išgyventi neviltį ar gilų liūdesį.

Ar rožinio maldą gali melstis vaikai?
Magnificat vaikams

Kalvarijų Šv. Kryžiaus atradimo parapijoje jau daugiau kaip dešimt metų 12–13 metų vaikai susiburia į rožinukų grupeles. Mat vaikai nori ir toliau tęsti tikėjimo kelionę su bendraminčiais bendraamžiais...

Tyla – didesnė santykių žudikė nei barniai1

Neretai tyla naudojama kaip bausmė. Ji tampa pykčio įrankiu, taip pat neleidžiančiu rasti sprendimo. Tokiais atvejais tyla tampa kitų elgesio kontrolės priemone. Ji užgniaužia mūsų mintis ir jausmus bei sumenkina tikro dialogo galimybę.

Šeima ir populiariosios kultūros iššūkis1
Augustas Kalinauskas

Matyt, nesuklysiu teigdamas, kad viskam, kas gražu, o šiandien galbūt ir labiau nei kada nors anksčiau, reikia pastangų. Štai čia ir susiduriame su pagrindiniu populiariosios kultūros iššūkiu – ji nereikalauja stengtis.

Tampant suaugusiuoju: ką verta žinoti

Apie tėvystės iššūkius rašančiame tinklalapyje parent.co pateikiami dalykai, kuriuos tėvai norėtų perduoti savo vaikams kaip tam tikras žinias apie suaugusiųjų gyvenimą. 

„Kinas: viešas reikalas“, arba 11-as Dievo įsakymas

100 minučių dokumentinėje kino novelėje „Kinas: viešas reikalas“ režisierė Tatjana Brandrup pasakoja apie rusų intelektualo Naumo Kleimano ir jo kino vizijos likimą.

Ką prieš rinkimus turi žinoti kiekvienas pilietis?

Dažniausiais atsakymas būtų toks: reikia žinoti, už ką balsuoti. Tačiau kaip tinkamai pasirinkti verčiausią Tavo balso kandidatą?

Visa tiesa apie savanorystę renginyje „Aplink pasaulį – savo noru!“

Spalio 4 dieną, 18:00 val.  Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) bus surengtas išskirtinis trijų dalių renginys „Aplink pasaulį – savo noru!”.

Politinė komunikacija soc. tinkluose: teks priimti žaidimo taisykles
Sigita Vegytė - Universiteto žurnalistas

Kaip atrodo politinė komunikacija populiariojoje medijoje šiandien? Kokia sėkmingos politinės komunikacijos formulė?

Minint Europos kalbų dieną: patarimai kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų

Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos, didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje.

Sukrečiantis pasakojimas apie šiukšlyno vaikus

Pirmas žodis, kuris ateina į galvą perskaičius šią šiukšlynų vaikų istoriją – sukrečianti.

Garsiausias visų laikų romanas apie mafiją1

Meilė ir mirtis, garbės troškimas ir nusižeminimas susipina ir išsilieja į žūtbūtinę kovą dėl išlikimo tarp mafijos galingųjų.

Istorinė apybraiža apie partizanus „Tylūs žingsniai per samanas“

Kai kurie įvykiai knygoje turi istorinį pagrindą, kai kurie – lakios vaizduotės padarinys – kaip galėjo nutikti.

J. M. Coetzee romanas „Maiklo K. gyvenimas ir laikai“

Taupus Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee sakinys pasako nepaprastai daug. Autorių skaudina pilietinių karų varginamos Afrikos realybė, rasinė nelygybė ir ribota individo laisvė būti savimi.

S. Aleksijevič knyga apie homo soveticus2

Knyga apie agresyvios aukos kompleksą. Apie tai, kaip jis persmelkia visas, net intymiausias, gyvenimo sritis. Priverčia įstrigti laike. Tai laikas iš antrų rankų.