Dažnai kartojami žodžiai ir temos, paprastai, pabosta ir nublanksta, tad kodėl Bažnyčia pasirenka teminių ar jubiliejinių metų praktiką? Gal todėl, kad norom nenorom galiausiai kiekvienas rastume laiko ir galimybių atsiverti tikrovei, į kurią siūloma gilintis. Gailestingumo tema pasirinkta ne veltui: išties, kai kuriems žmonėms tikrai yra sunku priimti Dievo gailestingumą, „nes esame toli nuo Dievo patirties“, – sako kardinolas Mauro Piacenza, neseniai viešėjęs Lietuvoje. Apie tai, kodėl žmonėms nelabai patinka gailestingumas, mintimis dalijasi ir pasaulietis amerikiečių publicistas Davidas Millsas.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Popiežius Pranciškus Lenkijoje: „Pasaulis kariauja, tačiau tai nėra religijų karas“3

Popiežius Pranciškus trečiadienį atvyko į Krokuvą, kur prasidėjo Pasaulio jaunimo dienos. Pakeliui į Lenkiją popiežius kalbėjo apie paskutiniuosius įvykius, įskaitant ir kunigo nužudymą Prancūzijoje.

 
Krokuvos arkivyskupas jaunimui: „Sveiki atvykę į šv. Jono Pauliaus II miestą“
vatikano radijas

„Sveiki atvykę į Karolio Wojtylos – šv. Jono Pauliaus II miestą, kuriame jis brendo tarnauti Bažnyčiai, iš kurio leidosi į kelionę skelbti Jėzaus Kristaus Evangeliją visam pasauliui“, – sveikino į Krokuvą atvykusį jaunimą kard. Stanislawas Dziwiszas.

Algirdas Malakauskis OFM: „Šv. Pranciškus troško visiems prieinamos atlaidų malonės“
Monika Midverytė OFS

Šiemet rugpjūčio 2 d. švenčiamas Porciunkulės atlaidų 800 metų jubiliejus. Ta proga bendromis Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijos ir „Katalikų pasaulio leidinių“ pastangomis išleista Benedikto XVI knygelė „Asyžiaus malonė“. 

Rokas Balsys: „Afrika visam laikui pakeitė mano gyvenimą“3
Monika Midverytė OFS

Rokas Balsys, kretingiškis, Mančesteryje studijuojantis muzikos produkcijos specialybę, neseniai grįžo iš misijų Tanzanijoje. 

PJD dienos vyskupijose: šalies istorijos pažinimas, piligrimystė, malda ir šlovinimas

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo grupė dalyvavo Varšuvos vyskupijos parengtoje programoje. Įspūdžiais pasidalijo viena iš grupės vadovių, Giedrė Povilaitytė iš Vilniaus.

Tradiciniai palestiniečių rūbai1

Palestinoje buvo minima Tradicinių rūbų ir paveldo diena. Nuotraukose matome tradicinius rūbus dėvinčius modelius.

Meno pokalbiai, įsteigiantys suvokėjo tapatybę
Elvina Baužaitė

Šių metų pradžioje galerija Vartai, minėjusi savo veiklos 25-metį, per kurį išsigrynino jos suvoktis, pristato mūsų šalyje užsienio šiuolaikinio meno kūrėjų darbus ir taip pat rodo lietuvių autorių kūrybą tautiečiams bei reprezentuoja ją plačiai pasaulyje.

Greimo gaudesys. Dariaus Kuolio, Mindaugo Kvietkausko, Jūratės Levinos, Kęstučio Nastopkos, Arūno Sverdiolo diskusija
Literatūra ir menas

2017 m. minėsime 100-ąsias Greimo gimimo metines. Šis jubiliejus verčia pagalvoti, ką gi mes čia darom. Ar palaikom Greimo tradiciją? Ir kiek esam verti šios pavardės?

Arvydas Šaltenis: „Nereikia meluoti, gražinti, pudruoti tikrovės“
Birutė Pankūnaitė - Kelionė

Mūsų karta vengė tų kompromisų visokiais būdais. Genai ir intuicija neleido. Tokia sėkla buvo iš tėvų, senelių, iš mūsų istorijos, iš pokario, ir baisi gėda būtų buvus stoti į partiją ar kaip parsiduoti.

Bastūnės užrašai. Beatričės šviesa
Aistė Stremaitytė

„Jau nuo tada, kai išmokau klausytis radijo, pamilau Jus, tikriau sakant, Jūsų balsą, nes Jūsų ir dabar nepažįstu“, – prieš keletą dešimtmečių Beatričei Grincevičiūtei rašė viena gerbėja.

Apkrovos ir virpesiai ardo Pilies kalno šlaitus
Regimantas Pilkauskas

Vilniaus Pilies kalno šiaurinio stataus šlaito paviršius sutrūkinėjo ir pasislinko žemyn. Sujudo administracija ir specialistai. Šlaitų nepastovumas grasina prarasti kultūros vertybę – Vilniaus Aukštutinės pilies liekanas.

Lyderių ginklanešiai (I). Mike‘as Pence‘as

Pristatome Donaldo Trumpo pasirinktą kandidatą į viceprezidentus Mike‘ą Penc‘ą.

Kaip pakirsti „Islamo valstybės“ ideologiją?
lrt

Kadaise labai įkyrūs ir rimtą pavojų kėlę, pasaulinę revoliuciją skelbę komunistai dingo iš akiračio, patys arba „persitvarkę“, arba įveikti akivaizdesnės Vakarų gyvenimo laisvės ir kokybės.

Rio de Žaneiro olimpiada: moterų varžybose galimai dalyvaus transseksualūs vyrai55
Monika Midverytė OFS

Pagal naująją tvarką vyrai, kurie jaučiasi moterimis, nuo šiol galės varžytis moterų grupėje ir be anksčiau būtinos lyties keitimo operacijos.

Pirmasis saulės energija varomas lėktuvas apskrido aplink Žemę

Antradienį ryte Abu Dabyje nusileido vien tik saulės energija varomas lėktuvas, apskridęs aplink Žemės rutulį ir grįžęs į kelionės pradžios tašką.

Kodėl vaikai bunka?1

Žodžių junginys „ankstyvasis ugdymas“ vis dažniau tampa neatskiriamas nuo šiuolaikinių tėvų supratimo apie vaikus apskritai. Juk dabar jau vaikui nereikia laukti septynerių, kad pradėtų mokytis skaityti – dabar jau 2-3 metų vaikai pradedami to mokyti...

Atmintinė, kaip elgtis per karščius

Pagrindinių taisyklių laikymasis padės geriau jaustis bei išvengti su perkaitimu susijusių negalavimų.

Varškės pyragas su obuoliais, graikiniais riešutais ir sūdyta karamele

Kviečiame pasigaminti ypatingo skonio varškės pyrago, tiksliau – torto, kurio skonis tikrai nustebins jus ir jūsų svečius.

Kokia kalba kalbėti su paaugliais?

Šiuolaikinėje vartotojiškoje visuomenėje, kurioje dominuoja kitokios „vertybės“, paauglio sąmonėje nepastebimai, tačiau gana agresyviai formuojama nuomonė apie „atsilikusius“, su laiku nebespėjančius tėvus...

Kiek pinigų išleidžiate „emocijoms“?

Pastaraisiais dešimtmečiais baigia nunykti įprotis taupyti pinigus. Todėl net ir turėdami gana kuklias pajamas žmonės vis dažniau išleidžia viską, kiek tik uždirba. Žmonės vis garsiau teigia, kad jiems trūksta pinigų. O galbūt – elementaraus finansinio raštingumo?

„Misija Sibiras‘16“ dalyviai patirties sėmėsi iš kryždirbio

Kryžius – vienas seniausių žmonijos simbolių, naudojamas įvairių religijų ir tikėjimų. Bet tradiciniai lietuviški kryžiai yra išskirtiniai.

Pasaulio jaunimo dienų atidarymo šv. Mišios nuotraukose1

Antradienį vakare Krokuvoje vyko iškilmingos Pasaulio jaunimo dienų atidarymo šv. Mišios, kurias aukojo Krokuvos arkivyskupas kard. Stanislawas Dziwiszas.

Indijos jaunimui galingu ginklu tapo repas
lrt

Komercinis repas Indijoje populiarus jau senokai, bet pastaraisiais metais vis plačiau skamba repas, kuriame kalbama apie politines ir socialines problemas, valdžios korupciją, lyčių nelygybę.

Kodėl jaunimas renkasi mokyti?
Indrė Daukšaitė

Kas jaunus, išsilavinusius žmones traukia mokytojo profesijoje? Apie tai, kodėl apskritai nusprendė dalyvauti šoje programoje, ko tikisi, kas, jų nuomone, yra geras mokytojas bei kas pačiame mokymosi procese yra svarbiausia.

Vėlavimas, šašlykai, atvirumas ir palinkėjimas nebijoti
Donata Vengalytė - Žurnalas „Ateitis“

Šiandien, vis labiau populiarėjant savanorystei, kuri suteikia galimybę įsilieti į prasmingą veiklą  bet kuriame pasaulio kampelyje, patirtimi dalijasi Vilmantė Lokcikaitė.

Vidinių išgyvenimų autentika G. Bleizgio esė rinkinyje „Jautis“

Poeto, eseisto Gintaro Bleizgio knyga „Jautis“ artima personalinės egzistencinės eseistikos krypčiai. Autorius kaip reta geba įvairiomis formomis reflektuoti vidinius išgyvenimus...

Rasa Aškinytė: skaitytojas mano knygose randa daug daugiau, nei aš norėjau ar sugebėčiau pasakyti

Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės (romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, 2014, Vaga), romanas „Glesum“, kuris tik pasirodęs sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. 

Chriso Ewano „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“

Skaitytojams pristatoma nauja Ch. Ewano komiškų detektyvų serija ir pirmoji jos knyga „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“.

Liepos knygų medus
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Ne paslaptis, kad skaitome vis mažiau... Tiesa, neretas žmogus prisipažįsta, kas vis dėlto vasarą atrasti laiko knygai sekasi geriau. Ką, gi – štai ir čia toji vasara, pats jos vidurys. Pasižvalgykite, galbūt atrasite, ką dar reikėtų prigriebti vasaros atostogų skaitiniams. Vaikams.

V. Savukyno knygoje – viduramžių detektyvai

Jei „Istorijos detektyvai“ būtų romanas, jį perskaitęs galėtum pamanyti, kad čia pasakojamos istorijos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių.