Šv. Dominyko įkurtas Pamokslininkų ordinas šiemet švenčia 800 metų jubiliejų. Apie ordino praeitį, dabartį ir viltis ateičiai – pokalbiai su br. Bruno Cadore OP ir br. Pijumi Eglinu OP. „Svarbu dėkoti Viešpačiui už tuos 800 metų, už tą pasitikėjimą, kurio iš jo sulaukėme, už visus brolius ir seseris, per visą istoriją pašventusius šiai misijai savo gyvenimą“, – teigia B. Cadore OP.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Airija: pristatomas IX pasaulinis šeimų susitikimas
vatikano radijas

„Šeimos evangelija – džiaugsmas pasauliui“. Taip vadinsis devintasis Pasaulinis šeimų susitikimas, kuris vyks Dubline 2018  m. rugpjūčio 22-26 dienomis.

Uždaros visuomenės drama: Žmogžudystė „dėl garbės“ Pakistane
vatikano radijas

Vargingame kvartale jaunas, vos 24 metų vyras, vardu Mubeen Rajhu, nušovė dar jaunesnę, vos 18 metų sulaukusią seserį Tasleem už tai, kad ji ištekėjo už vaikino iš krikščioniškos šeimos ir sutepė šeimos garbę.

Popiežiaus homilija: Pažinti Kristų maldoje ir adoravime1
vatikano radijas

Jei norime pažinti Kristų, negana vien katekizmo, bet reikia maldos, reikia šlovinimo, reikia ir geresnio savęs pačių pažinimo, reikia suvokti ir išpažinti, kad esame nusidėjėliai. 

Šv. Petro raktų skambesys27
Jurgis Raudys

Tautinis pasyvumo genas pas mus aktyvus. Dėl to liūdna. Kaip liūdna ir tai, kad kai eilinę savaitės dieną ateini į pamaldas, o didelėje bažnyčioje randi tik kelias mažas bobulytes.

Mosulo užėmimas – ne vien ginklų klausimas
vatikano radijas

Operacija buvo ruošiama daug mėnesių, tačiau jos sėkmė tik iš dalies priklauso nuo ginklų, patrankų, tankų, gatvės mūšių ir lėktuvų antskrydžių.

Menų „Nobelio“ premija – smuikininkui Gidonui Kremeriui

Pirmą kartą šiuo prestižiniu prizu, meno pasaulyje prilyginamu Nobelio premijai, spalio 18 d. buvo apdovanotas smuikininkas – 69 metų Gidonas Kremeris.

„Sielos“ byloja sieloms1
Tomas Viluckas

Dievo malonės ženklu reikėtų laikyti, kad krikščioniškos muzikos entuziastų gretose nejaučiamas konfesinis susiskirstymas ir esama praktinio, tikro ekumenizmo dvasios.

Ponas Kičas apie amžiną kičą ir jo adeptus56

Mums, kičo menininkams, pats laikas sutelkti jėgas ir pradėti gintis. Ar tik neatėjo metas įsteigti Kičo menininkų sąjungą?

Kur nutolsta traukinys3
Česlovas Skaržinskas

Kasmet senoji Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelio trasa vis labiau apmiršta. Ir kasmet mažėja vilčių, kad ji atgims. 

„Paletė ir gyvenimas“ – paroda A. Žmuidzinavičiaus 140-osioms gimimo metinėms

A. Žmuidzinavičius – vienas iš žinomiausių peizažo meistrų. Tačiau negalima pamiršti, jog jis buvo ir aktyvus visuomenininkas, kovotojas, stovėjęs prie Lietuvos valstybingumo formavimosi pamatų.

Vienmandačių apygardų kovos (VIII). „Tvarkiečiai“, liberalų ir „valstiečių“ mūšiai bei pajūrio Don Kichotas1
Matas Baltrukevičius

Paskutinėje ciklo dalyje – „Tvarkos ir teisingumo“ (TT) kovos su pirmojo turo nugalėtojais, „valstiečių“ (LVŽS) ir liberalų (LRLS) tarpusavio kovas, Naglio Puteikio mūšis uostamiestyje ir Nalšios apygarda.

D. Trumpą lygina su šokančia meška1
Vilija Andrulevičiūtė - lrt

Nors paskutinieji JAV prezidento rinkimų debatai užsienio ekspertų vadinami sėkmingais Donaldui Trumpui, jam tikrai nepavyko pasakyti nieko, kas galėtų į jo pusę patraukti neapsisprendusius rinkėjus.

Vienmandačių apygardų kovos (VI). Socialdemokratai prieš „valstiečius“2
Matas Baltrukevičius

15 vienmandačių apygardų susikirs socialdemokratų (LSDP) ir „valstiečių“ (LVŽS) kandidatų keliai. Kovų geografija labai plati, keliai susidurs tiek miestuose (Šiauliai), tiek ir regionuose – nuo Akmenės iki Lazdijų.

Ne tokia jau trumpa išsilaisvinimo instrukcija2
Urtė Laurinavičiūtė

Socialinio elgesio sutrikimų turinčių asmenų integracija į visuomenę – neišsemiama tema, kurioje kiekvieną nepatogų klausimą seka dar nepatogesnis atsakymas.

Vitalijus Portnikovas: „Rusijos apokalipsė“20

Kai prieš metus Vladimiras Putinas pradėjo operaciją Sirijoje, Rusijos – ir ne tik – medijas užplūdo susižavėjusiųjų komentarai. Koks drąsus žingsnis! Koks netikėtas sprendimas!

Kaip atsipalaiduoti po įtemptos darbo dienos?3
sveikaszmogus.lt

Pasitaiko, kad, sugrįžus namo po varginančios ir įtemptos darbo dienos, dar ilgą laiką  sunku atitrūkti nuo slegiančių rūpesčių, atsipalaiduoti. Štai keletas patarimų greitai relaksacijai.

Ką po naujojo Darbo kodekso priėmimo turės žinoti mažamečių tėvai?

Specialistai atsako, kaip keisis darbdavių ir mažamečius auginančių darbuotojų teisės ir pareigos įsigaliojus naujam Darbo kodeksui.

Alergija maistui: tik nemalonu ar ir pavojinga?

Daug žmonių, pastebėję, kad juos išberia, ar sunegaluoja suvalgę kokio nors konkretaus produkto, neskuba tirtis. Tiesiog atsisako to maisto ir nesuka daugiau sau galvos. Vis dėlto alergija maistui nėra toks paprastas ir visai nekaltas negalavimas.

Psichiatrė Vilma Andrejauskienė (III): Kaip atrišti priklausomybės mazgą1
Bernardinai.TV

Trečiojoje laidoje pateikiamos gairės, kaip pradėti išsilaisvinimo iš šios griaunančios ligos kelią ir eiti sveikimo link. 

Pagrindinės klaidos, kurias daro pirmą kartą bėgantieji maratoną2

Kadangi maratonų pasirinkimas išties gausus, visai lengva užsibrėžti gana tikslią datą, kada bėgsite savo pirmąjį maratoną. Tačiau maratonui reikia pasiruošti, o tam reikia laiko, tad žvelkite į tai atsakingai.

Mes atėjome. Politikai, dabar – jūsų eilė

Rinkiminis aktyvumas, nors ir gerokai lenkiantis 2012 metais balsavusio jaunimo dalį, abejonių nepaliko: nuveikta nemažai, tačiau tiek įvairioms pilietinėms iniciatyvoms – per akis.

Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti konkursą

Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

Dr. Rainer K. Silbereisen: „Jaunimo nedarbo priežastis – itin sparti technologijų kaita“

Profesorius dr. Raineris K. Sibereisenas iš Vokietijos atkreipia dėmesį į kelis veiksnius, padedančius kur kas geriau suvokti socialinių mokslų naudą.

Tik kūrybingas žmogus gali būti laisvas
Gintarė Vasiliūnaitė

Šiandien suvokimą, kad daiktus reikia tausoti, tęsia antrinis dizainas – kūrybos technika, su kurios pagalba nebenaudojami daiktai prikeliami antram gyvenimui.

Iliustracija – panirimas į knygos pasaulį1
Elvina Baužaitė

Pokalbis su Elena Launikonyte, erdvinės knygos mažiesiems skaitytojams „Jardin Bleu“ (liet. Mėlynasis sodas) kūrėja, apie karpinių meną, pasakų reikšmę, skaitymą ir knygų iliustravimą.

Kunigo A. Toliato pamokslų knyga – guodžianti ir raminanti4

Remdamasis Šventuoju Raštu ir interpretuodamas jo fragmentus autorius kalba apie dvasines ir dorovines žmogaus vertybes, atskleidžia pozityvų požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, dėsto tikėjimo tiesas.

Gruzinų rašytojo pasakos apie vaikų gyvenimą

Nedažnai Lietuvoje leidžiamos gruzinų rašytojų knygos. Šiuolaikinio gruzinų rašytojo Bondo Matsaberidzės kūrinys „Pasakos apie berniuką Bekną ir mergaitę Teklą“ – ne visai įprastas kūrinys.

Arvydas Juozaitis „Klaipėda - Mėmelio paslaptis“1

Savita literatūrine maniera autorius kuria Klaipėdos miesto epą, kuriame susilieja istorinės praeities gaudesys ir šiandienos miesto alsavimas.

H. Hessės esė rinkinys „Vidinis turtas“

Esė rinkinyje atsispindi daugelio idėjų, vėliau plėtojamų ir H. Hesse‘s romanuose, brendimo trajektorija ir paties rašytojo biografijos kontūrai.

Romanas, atskleidžiantis Šerloko Holmso namų paslaptis

Kad išsiaiškintų tiesą ir surastų žmoną, Šerlokas Holmsas privalo atsigręžti atgal – į seniai praėjusias dienas, grįžti prie nusikaltimų, kurie, regėjos, užmiršti ir niekuomet nebeišaiškės.