2017-aisiais, kaip gali protestantai ir katalikai krikščionys kartu minėti Reformacijos pradžią, įvykusią prieš 500 metų? Tarptautinė Liuteronų-Romos katalikų vienybės komisija svarstė šį klausimą ne vienus metus ir nemenkomis pastangomis parengė dokumentą, pavadintą: „Nuo konflikto iki bendrystės“. „Didžiausių sunkumų komisijai kėlė faktas, kad protestantams ir katalikams krikščionims žodis „reformacija“ turėjo skirtingas, netgi priešingas konotacijas bei asociacijas“, – rašo vienas dokumento autorių. O italas kunigas Ennio Innocenti, prieš 60 metų pirmasis surengęs ekumenines pamaldas Romos mieste, atskleidžia to meto atmosferą ir dalinasi mintimis apie šiandienį krikščionių vienybės kelią.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Liuteronų vyskupas Miloš Klátik: „Ekumenija – ne Reformacijos sąskaita“
Liuteronai.lt

Apie artėjantį Reformacijos jubiliejų vyskupą kalbino Vokietijoje leidžiamas ketvirtinis Martyno Liuterio Sąjungos žurnalas „Lutherischer Dienst“.

Ekumeniškas diskusijų vakaras „Vienas Dievas – daug Bažnyčių?“ Kauno kavinėje 14
Kauno arkivyskupija

Labai šiltos atmosferos, galima sakyti, istoriniame susitikime, ganytojai trumpai pasidalijo Bažnyčių dovanomis, pristatė savo požiūrį į ekumenizmą, atsakė į labai gausius žmonių klausimus.

Popiežius paskyrė Opus Dei prelatu mons. Fernando Ocariz

Vėlų pirmadienio vakarą popiežius Pranciškus, patvirtindamas Opus Dei generalinio kongreso pasiūlytą kandidatą, Opus Dei prelatu paskyrė mons. Fernando Ocariz.

Kunigų susirinkime – apie piliečių sąmoningumą informacinės propagandos sąlygomis2
Kauno arkivyskupija

„Sąmoningus piliečius turime užsiauginti“.

Popiežius Pranciškus: leiskim Dievui mums atleisti1
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus pirmadienio rytą Mišių homilijoje kalbėjo apie Kristaus nuostabią kunigystę, kuri susidaro iš trijų etapų.

Aktorės Marijos Dičpetrytės atminimui. Teatro scenos ilgesį užpildė kinas ir jo aktoriai
Indrė Makaraitytė

Klaipėdos dramos ir Jaunimo teatro aktorės Marijos Dičpetrytės amžininkų nedaug likę tarp gyvųjų, tačiau visi ją prisimina šviesiai. O jos asmeninė drama, kai teko palikti teatrą, virto svarbiu, naudingu ir teikiančiu nemažai džiaugsmo aplinkiniams darbu.

„Tekstūros“ – jauni autoriai ir nauji tekstai

Sausio 29 d. Valstybinis jaunimo teatras pradeda literatūrinių renginių ciklą „Tekstūros“. Kartą per mėnesį žiūrovai bus kviečiami į susitikimus su įdomiausiais jaunosios kartos autoriais, pristatysiančiais naujus savo prozos, poezijos ir dramaturgijos kūrinius.

Kompozitoriaus choreografija būgnų lazdelėmis

Apdovanojimus tarptautiniuose būgnininkų konkursuose pelnantis eksperimentinės elektronikos ir džiazo trejeto „Sheep Got Waxed“ narys Adas Gecevičius pastaruosius keletą metų vis tvirtesniais žingsniais keliauja kino ir teatro užkulisiais.

Legendinis V. Kernagio albumas atgimsta vinilo formatu4

Prieš 40 metų išleistas legendinio Lietuvos atlikėjo Vytauto Kernagio „Akustinis” albumas perleidžiamas limituotų vinilų tiražu. 

Vladimiras Tarasovas: „Mes supratome, kad amerikietiškojo džiazo standartais gyvi nebūsim“4

Prieš 45 metus trys talentingi vyrukai – Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas – pradėjo savo išskirtinį ir sėkmingą kelią džiazo olimpo link.

Augantiems iššūkiams mokyklose spręsti – naujas projektas „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai!”

Viešoji įstaiga „Mokyklų tobulino centras“ (MTC), devintus metus įgyvendinanti jaunųjų mokytojų pritraukimo programą „Renkuosi mokyti“, pradeda naują projektą „Renkuosi mokyti – mokyklų kaitai“.

Metas ruoštis baltai dienai?
Jūratė Cvilikienė

Papildomai lėšas savo pensijai šiuo metu kaupia daugiau nei 1,2 mln. šalies gyventojų arba statistiškai beveik 9 iš 10 oficialiai dirbančiųjų.

M. Katkus: krizių valdymas yra paprastas – kuo greičiau pasiekti dugną ir viską pasakyti pačiam2
lrt

Skandalas dėl Seimo narės Gretos Kildišienės automobilio nuomos ir Ramūno Karbauskio įmonės baigėsi Seimo narei atsisakius parlamentaro mandato.

Naujasis grėsmių pasaulis4
Giedrius Česnakas - VDU

Vos per savaitę įvykę keturi svarbūs įvykiai rodo, kad gyvename naujame grėsmių pasaulyje, kuriame nesaugumas Lietuvai auga, mūsų sąjungininkai potencialiai tampa mažiau prognozuojami

Stikliuko gaubtas. Nesaikingas alkoholio vartojimas Lietuvoje10
Daumantas Stumbrys - Naujasis židinys

Mėginsime atsakyti į klausimus, kaip įvertinti alkoholio vartojimo problemą, kokios socialinės gyventojų grupės susiduria su didžiausia alkoholio vartojimo sukeliamų problemų rizika, kuo Lietuvos gyventojų alkoholio vartojimo kultūra skiriasi nuo kitų valstybių

I. Daniūnaitė: „Vaikai nėra linkę meluoti apie seksualinę prievartą“2
Marija Keršanskienė

Su Paramos vaikams centro psichologe, programos „Vaikystė be smurto“ vadove Ieva Daniūnaite kalbamės apie seksualinį smurtą, su juo susijusius mitus ir pasekmes.

3 argumentai, kodėl šiemet turite pradėti šokti

Naujųjų metų išvakarėse prisižadėjote sau daugiau sportuoti, tačiau vis dar išsisukinėjate pradėti? Žinoma Lietuvos šokėja, šokių trenerė Sandra Saikauskaitė teigia, kad gera alternatyva sportui yra šokiai ir pateikia argumentų.

Netobulos šeimos džiaugsmas
Zita Vasiliauskaitė - Artuma

Kuris iš mūsų nenorėtų būti tobulas? O kas nenorėtų sukurti tobulos šeimos? Tai mūsų idealas ir dažno pastangų bei maldų turinys...

4 pusryčių receptai, su kuriais gausite reikalingiausių vitaminų

TOP 4 sveikų pusryčių receptai padės subalansuoti jūsų rytinę mitybą ir gauti dalį organizmui reikalingų medžiagų ir įkvėps improvizacijoms virtuvėje. 

Sausis vaikų knygų lentynėlėje
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjo nauji metai, verčiame dar vieną puslapį vaikų literatūroje. Aš ir toliau tęsiu savo apžvalgas. Vis besidžiaugdama, kad yra dėl ko nustebti, ką atrasti bei nusišypsoti. Kartais – ir nuliūsti. Bet gerai, kad tik trumpam.

Pomponai. Galicijos aidas1

os kalvos su miškeliais ir pievų žalieji kloniai, ir stūksantieji piliakalniai, tie senelių savisaugos paminklai ir kita, jam sušvito ir sužadino norą gyventi ir pasiryžti dirbti savo krašto labui.

Apie Europos kelius. Lenkija1
Justinas Bočiarovas

Keliai yra be galo skirtingi – ilgainiui važiuodamas atpažinsi, kad važiuoji Lenkijoje ar Serbijoje ne vien iš kelio ženklų, bet iš vairuotojų elgesio, asfalto ir dar iš ko nors.

„Grammy“ kaip kokybės matas? Ačiū, ne.4
Domantas Razauskas

Šiandien norėčiau pakviesti jus pasiknaisioti po garsiausio muzikinio apdovanojimo „Grammy“ istoriją. 

Prasideda atrankos į Lietuvos jaunimo dienų chorą

Svajoji šlovinti Dievą per šiemet birželio 23-25 dienomis Vilniuje vyksiančias Lietuvos jaunimo dienas? Registruokis į choristų atrankas, kurios jau nuo sausio 30 dienos vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 

Doc. Deivido Šlekio svajonė – kad studentai skaitytų knygas, o ne jų ištraukas
Liana Binkauskienė - VU naujienos

Man svarbiausias studento bruožas yra smalsumas. Labiausiai nuvilia studentai, kurie nesugeba per visą studijų laikotarpį rasti temos, problemos, kuri juos „vežtų“.

Naujame Jaroslavo Melniko romane – aukščiausių jausmų paieškos

„Ar gyvenime dažnai nesijaučiame vieniši ir nereikalingi, netgi turėdami vaikų? Netgi padarę karjerą? Susilaukę šlovės?“, – klausia žinomas Lietuvos rašytojas, egzistencinės prozos autorius Jaroslavas Melnikas.

Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam1

Afrika. Svaigūs britų kolonijinio spindesio laikai. Stulbinamas laukinės Kenijos gamtos grožis susipina su Nairobio klubų prabanga, džinas liejasi upeliais, žaibiškai užsimezga ir skandalingai baigiasi romanai...

Latviškasis „Da Vinčio kodas“

Romanas „Petro priesaika“ pasakoja apie įvykius, kurie nepraranda reikšmės ir bėgant tūkstantmečiams. Šiame „Da Vinčio kodą“ primenančiame romane jo herojai iš pasaulio archyvų bei saugyklų siekia išgauti sensacingus liudijimus apie baltų istoriją.

Vidinių kliūčių įveikimas1
Władysław Tatarkiewicz

Filosofų požiūris į kliūtis pasiekti laimę neišvengiamai pakoreguoja įprastinį požiūrį: jis moko, kad išorinės kliūtys, biologinės ir socialinės, kai kada gali būti pašalintos psichologiniais būdais, ir kad egzistuoja taip pat psichologinės kliūtys, ne mažiau pavojingos, o galbūt net pavojingesnės nei anos. 

Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam

Berilė Markam (Beryl Markham) – viena pirmųjų moterų lakūnių pasaulyje. Drąsi, laisva, pašėlusi, charizmatiška. Neįtikėtinai jos gyvenimo istorijai ir skirtas JAV autorės Paulos MacLain (Paula Maklain) romanas „Ledi Afrika“.