„Gal valstybės santvarka galėtų tapti katalikų, besidominčių ne tik momento reikalais, bet ir principų reikalavimais, diskusijų objektu? Kokie socialiniai, politiniai, ekonominiai modeliai, grįsti Bažnyčios socialiniu mokymu, šiandien veiktų? Ar galėtų svarstymai apie Lietuvą nesiriboti vien katalikais, vien akademikais, o Lietuvos viešąją erdvę apimti pilnutinis lietuviškos politinės minties vajus?“ – klausia Rosita Garškaitė aptardama politinės minties antologiją „Lietuva, kurios nebuvo“. Tuo tarpu Simona Merkinaitė toliau analizuoja, kas gi blogai yra su šiandienine mūsų demokratijos samprata ir šįkart atsigręžia į politinio neutralumo reikalavimą, rūpėjusį ir minėtosios antologijos autoriams.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Į Lietuvos politinės minties vajųRosita Garškaitė - Naujasis židinys
Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numeris

Besibaigiant vasarai skaitytojus pasiekė naujas, 35-asis, žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numeris, kurio tema – Geroji Naujiena, jos perdavimo galimybė ir būdai šių dienų pasaulyje.

Nusižemindami save išaukštiname
Kun. Vytenis Vaškelis

Tikroji žmogaus vertė ir orumas kyla iš begalinio gailestingumo.

Popiežiaus emerito Benedikto XVI biografija ir atsistatydinimo aplinkybės3
vatikano radijas

Nuo rugpjūčio 30 dienos Italijos knygynuose platinama knyga apie popiežiaus emerito gyvenimą: „Dievo ir žmonijos tarnas. Benedikto XVI biografija“.

Po Vilnių – su programėle „Vilniaus piligrimas“1
Vilniaus arkivyskupija

Į Vilnių atvykstantys piligrimai gali pasinaudoti nauju įrankiu, padedančiu suplanuoti keliones, o vilniečiai – piligrimo akimis pažvelgti į savo miestą.

Kretingoje vyko Pranciškoniškosios šeimos Gailestingumo šventė

Rugpjūčio 27 dieną, šeštadienį, į Kretingą iš visos Lietuvos suplūdo Pranciškoniškosios šeimos nariai – mažesnieji broliai, pasauliečiai pranciškonai, pranciškoniškasis jaunimas ir pranciškonės seserys.

Žemės drebėjimas apgriovė į UNESCO įtrauktą Bagano miestą1

Žemės virpesiai labiausiai buvo juntami centrinėje šalies dalyje, kur yra ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senovinis Bagano miestas.

A. Sokurovas: „Mes iki šiol dar nesupratome, kas yra kinas“
Kultūros savaitė

Žmonės į kiną ims vaikščioti kaip į muziejų, kad jame gyventų tėra svajonė, bet ji išsipildys, kai iš esmės pasikeis režisieriaus archetipas, sako režisierius Aleksandras Sokurovas. 

Laiškai iš kaimo. Dar viena vasaros žiedų banga1
Henrikas Gudavičius

Apie vasaros kelionių žavesį yra prirašyta labai daug. Ir visur lyg susitarus labiau giriamas senovinis keliavimo būdas, visur teigiama, kad seniau keliauti buvę įdomiau.

Koks jūs dainų autorius? Jūs bardas! 11
Domantas Razauskas

Kas po perkūnais yra ta dainuojamoji poezija? Niekas dorai nežino... Pasak kai kurių, tai dainos, kuriuose svarbesnį vaidmenį vaidina ne muzika, o žodžiai. Tačiau jei dainoje kažkas ima atrodyti mažiau ar labiau svarbu, tai dainos pabaiga. 

Erdvė, kalbanti apie literatūrą, arba Penkios kelionės lietuvių kūrėjų ir jų herojų takais

Ar galima pažinti miestą, miestelį, kaimą, geografinę vietovę per literatūrą? O gal vietos, erdvės aplankymas, autentiška patirtis joje gali padėti geriau suprasti literatūrą?

Semiotikas: nė vienos religijos negalima visiškai izoliuoti nuo ekstremalių jos apraiškų
KTU Viešosios komunikacijos skyriaus informacija

Istoriškai įtampa tarp dviejų polių – tautų (kad ir kokios mažos jos būtų) teisės save apsibrėžti ir visiems žinomos išminties, kad būdami didesni esame saugesni, stipresni ir turtingesni – visada egzistavo. 

Tebūnie 220 minėjimų
Sergejus Kanovičius

Tebūnie lengva žemė visiems Lietuvos žydų bendruomenių žydams, kurių netekome taip greitai, kurie taip lengvai buvo pamirštio, kurių žūties ir gyvenimo istoriją, tokią, kokia buvo, nuo mūsų buvo mėginama nuslėpti.

Izraelio mokslininkė apie litvakus: „lietuvis“ Izraelyje tebėra „mokslo“ sinonimas1
lrt

Jiems teikė viltį, kai aš pasakiau, kad, ko gero, per minėjimą Lietuvoje susirinks tūkstančiai žmonių. Jie negalėdavo tuo patikėti.

Burka – religinis ar politinis simbolis? 9
lrt

Europoje netyla ginčai dėl draudimų moterims dėvėti galvos ir kūno apdangalus – burkas, nikabus, hidžabus, burkinius pajūryje.

Ką reiškia spartus darbo užmokesčio augimas?3
Tomas Šiaudvytis

Sparčiai, antrąjį ketvirtį net 8,1 proc., augantis darbo užmokestis džiugina darbuotojus.

Kurie daržovių konservavimo būdai geriausi
lrt

Konservavimas tiesiog neišvengiamas turintiems sodus ir daržus, tačiau reikia pasirinkti būdus, kaip tai daroma. Vieni būdai yra vertingi ir išsaugo daug maistingųjų medžiagų, kiti – išlaikantys skonį, bet ne naudingąsias medžiagas...

Ką daryti, kad rugsėjo 1-oji pirmokui nekeltų streso?

Pirmokams ir jų tėvams bei globėjams netrukus prasidės naujas šeimos gyvenimo etapas, keliantis ne tik teigiamų emocijų, bet ir rūpesčių. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip tam pasiruošti iš anksto.

Apie kokius pavojus perspėja traškanti mentė?

Kartą ar du trakštelėjusi mentė retai kelia nerimą. Kas kita, jei pajuntame skausmą – tuomet spragsinčios mentės sindromą būtina gydyti. 

5 patarimai, kaip išsirinkti būrelį1

Kokia papildoma veikla užimti atžalas, kad tai būtų ir smagu, ir naudinga. Vaikai būrelius dažnai renkasi pagal pomėgius, įdomumą ar įkalbėti draugų. Bet ar tikrai tai jiems pravers ateityje?

7 žingsniai sveikesnės mitybos link12

Nepamirškite valgyti sriubos. Sriuba palaiko organizme tinkamą skysčių santykį bei skatina virškinimo sulčių išsiskyrimą, todėl net šiltuoju metų laikotarpiu rekomenduojama ją valgyti.

MĄSTYK: lytiškumo ugdymas ar lytinis švietimas?3

Moksleiviai ateitininkai dalijasi savo nuomone ir atkreipia dėmesį į esminius lytiškumo ugdymo ir lytinio švietimo skirtumus.

Šv. Jokūbo kelią įveikusi Greta Gruzdytė: „Kelyje niekam neįdomu, kokias pareigas eini, svarbu, koks esi žmogus“2
Matas Baltrukevičius

Greta šiemet baigė teisės studijas. Tik gavusi diplomą, ji susikrovė kuprinę ir iškeliavo garsiuoju Šv. Jokūbo keliu. Su mergina kalbėjomės apie didžiausius atradimus kelyje.

BrodUt. Apie niekados neiškilsiančius krištolo rūmus ir miestą kaip teatro sceną
Donatas Puslys

Kodėl žmonės stato bokštus? Kad kovotų su priešais? Kad transliuotų televizijos programas? Kad apgyvendintų daugiau gyventojų ir taip ekonomiškai išnaudotų brangiai kainuojančią žemę? Ne, ne ir dar kartą ne!

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius7
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Atleiskite, bet kiek aš uždirbsiu?18
Unė Kaunaitė

„O dar norėjau pasiklausti, koks gi turėtų būti atlyginimas?“ – tyliai paklausiu rytinės savęs veidrodyje, bet nuskamba per daug nuolankiai.

 
Dviguba poeto Dainiaus Dirgėlos poezijos knyga

Poetas rašo įvairiais stiliais ir žanrais, mėgsta paradoksus, tačiau nuolat sustoja prie vienos temos: žmogus laikinas. 

„Nepakeliama tremtis“ – Stefano Zweigo šlovės ir nusivylimo istorija

„Nepakeliama tremtis“ ramiai ir objektyviai pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. Knygos autorius prieš skaitytojus išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.

Kaip tapti savu tarp bendraamžių ir išlikti savimi – U. Kaunaitės knygoje „Laiškai Elzei“

Knygos veikėjai – aštuntokai. Skirtingi ir tokie panašūs. Užsiauginę storus šarvus ir nepaprastai pažeidžiami...

K.Kazijevaitės „Septynios kartos“ – pasakojimas apie laisvę ir galimybę pasirinkti savo kelią

Autorę itin domina žmogaus prigimtis: polinkis dėvėti kaukes, baimė pripažinti savo tikrąjį „aš“ ir patirti artumą su kitu, gebėjimas (ar negebėjimas) suvokti savo ir kitų žmonių ribas...

Knyga apie žydų gelbėtoją Oną Šimaitę1

1941–1944 metais ji lankydavosi vokiečių okupuoto Vilniaus žydų gete ir darbo stovyklose, nešiodavo ten įkalintiems žmonėms maistą, drabužius, vaistus, pinigus ir padirbtus dokumentus.