Šiuo metu ŠMM suburtos darbo grupės yra rengiama Sveikatos ir lytiškumo ugdymo bei rengimo šeimai programa. Tačiau dar nesant galutinio jos varianto viešojoje erdvėje jau „pučiamas burbulas“ apie esą šios programos mokslinį nepagrįstumą, neadekvatumą, siekį iškeipti egzistuojančią realybę. Tačiau kaipgi yra iš tiesų? Kas iš tikrųjų naudingiau ir prasmingiau nūdienos vaikams ir paaugliams – ar lytinis švietimas, akcentuojantis gebėjimą naudoti kontracepciją, ar lytiškumo ugdymas, visų pirma skatinantis atidėti ankstyvus lytinius santykius?

Popiežius Pasaulio viršūnių susitikimui: „Leiskime, kad kenčiantieji pamokytų kas yra žmoniškumas“
vatikano radijas

Popiežiaus laiškas paskelbtas pirmadienį, gegužės 23 dieną, pirmąją Pasaulio viršūnių susitikimo humanitariniais klausimais Stambule dieną.

Švč. Trejybės sekmadienį – padėka Dievui už Kauno ganytojų jubiliejus
Kauno arkivyskupija

Gegužės 22-ąją Kauno arkikatedroje bazilikoje arkivyskupas emeritas Sigitas TAMKEVIČIUS dėkojo Dievui už vyskupystės 25-erių metų jubiliejų, arkivyskupas metropolitas Lionginas Virbalas – už 25-erių metų kunigystės jubiliejų.

Popiežius priėmė Kairo al-Azharo Didįjį imamą – aukščiausią dvasinį musulmonų autoritetą1
vatikano radijas

Al-Azharo universitetas garsėja kaip musulmonų sunitų mokymo ir tikėjimo grynumo saugotojas. Jo teologų ir teisininkų sprendimus gerbia musulmonai sunitai visame pasaulyje. 

Homeopatinė meilė, o karalius tai nuogas!10
Gabrielius E. Klimenka OPs

Kažkada mano dvasios tėvas, kai pasakojau, koks esu šventas ir kaip niekas to nepastebi, pasakė: „Kai bendruomenėje atsiranda vienas „šventasis“, kiti automatiškai tampa kankiniais.“

Tikri ir netikri vargšai. Kas jie tokie?28
Jurgis Raudys

Vienas Lietuvos kunigas per vieną Lietuvos regioninę televiziją dėstė savo mintis apie tikrus ir netikrus vargšus. 

Jubiliejiniame choro „Langas“ koncerte – „Saulėtekio mišios“

„Aukso Paukštės“ nugalėtojas, geriausiu Lietuvoje sakralinės muzikos choru pripažintas Vilniaus Bernardinų bažnyčios mišrus choras „Langas“ švenčia jubiliejinių 25-erių metų sezono pabaigą.

Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

Ką žada ne tapyba
Birutė Pankūnaitė

Meno apžvalgininkė B. Pankūnaitė kviečia pailsėti nuo tapybos ir pasižvalgyti po gegužės mėnesio šiuolaikinio meno parodas Vilniuje.

Kanų kino festivalis baigėsi britų režisieriaus pergale

Kanų kino festivalio pabaigoje nugalėtoju tapo britų režisieriaus Keno Loacho fimas „Aš, Danielis Bleikas“ (I, Daniel Blake).

Opartinis kosmosas Irenos Žilionienės paveiksluose1
Dalius Baltranas

Iš savo kūrybą pristačiusio gausaus keliolikos tapytojų būrio itin išsiskyrė Vilniaus Dailės akademijos absolventės vilnietės Irenos Žilionienės paveikslai.

V. Laučius: dėl A. Guogos pasitraukimo iš partijos liberalai praras daug balsų
lrt

Viena po kitos į viešumą iškylanti informacija rodo, kad koncernas „MG Baltic“ ilgus metus sėkmingai tvarkėsi reikalus liberalų kontroliuojamose ministerijose ir dabar – Vilniaus savivaldybėje. 

Studentai kuria socialinio darbuotojo profesijos prestižą1

Socialiai atsakingose ir ekonomiškai klestinčiose Skandinavijos bei kitose Europos šalyse socialinis darbas laikomas prestižine profesija. Manote, dėl solidaus atlyginimo?

Valstybės tarnybos skaičiai: juos reikia mokėti interpretuoti

Valstybės tarnybos dydis – nuolatinė diskusijų tema tiek Lietuvoje, tiek visame pasaulyje.

„Blue/Yellow“ įkūrėjas J. Ohmanas: „Nemanykite, kad karas jau baigėsi“4
Gediminas Dubonikas

Ukrainiečių kariams pagalbą teikianti organizacija „Blue/Yellow“ veikia jau antrus metus. Pasak grupės įkūrėjo Jono Ohmano, šis laikotarpis pakeitė tiek jo, tiek ir dalies visuomenės gyvenimą. 

Profesorius A. Rusi: tokio pavojaus nebuvo nuo Šaltojo karo, judame konfrontacijos link4
Martynas Gedvila - VDU

Dabartinė situacija Ukrainoje yra labai pavojinga – tokios grėsmingos padėties nebuvo nuo Šaltojo karo laikų. 

Ar jaunimui svarbios šeimos šventės?
Aistė Vareikytė LMC

Apie šeimos šventes, jų tradicijas ir kaitą kalbamės su Rasa Paukštyte-Šakniene – humanitarinių mokslų daktare, Lietuvos istorijos instituto Etnologijos ir antropologijos skyriaus vyriausiąja mokslo darbuotoja.

Nugalėti krūties vėžį jam dar neprasidėjus padeda profilaktika

„Kuo anksčiau diagnozuojami ikinavikiniai krūtų pakitimai, tuo didesnė tikimybė sėkmingai juos išgydyti ir išvengti krūties vėžio“  teigia onkochirurgė med. dr. Vida Petraitienė. Tad į ką svarbu atkreipti dėmesį?

5 vaikų žaidimai suaugusiems, stiprinantys sveikatą
EkoDiena.lt

Jeigu suaugusieji kartais pamirštų, kokie jie yra rimti ir svarbūs, ir leistų sau pasielgti nutrūktgalviškai, išlaisvintų savo fantaziją, jie jaustųsi kur kas laimingesni...

Kaip krikščionys turėtų auginti vaikus
BTZ

O koks yra vaikų auklėjimo tikslas? Koks jūsų, kaip tėvų, tikslas? Ko norite savo vaikams? Ar kada nors apskritai esate apie tai susimąstę?

8 psichologinės priežastys, lemiančios antsvorį

Be suvalgomo maisto kiekio, ne mažiau svarbūs yra psichologiniai veiksniai, kurie, beje, neretu atveju dar ir labiau veikia žmogaus svorį. Kad suprastumėte, dėl ko priaugate antsvorio, pasekite savo psichologinę būseną. 

Jeigu norite pamatyti stebuklą – patys būkite stebuklu kažkam kitam
Ieva Mocevičiūtė - Žurnalas „Ateitis“

Pokalbis su Rūta, Tomu ir Martynu Pilkiais – aktyviais, kūrybingais ir veikliais ateitininkais, visada besišypsančiais, bet kartu ir rimtais.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Vokietija: pasaulio čempionai sieks naujo titulo
Matas Baltrukevičius

2008–2012 metai buvo Ispanijos futbolo era. Atsižvelgiant į komandos sudėtį ir bendrą dabartinę futbolo jėgų konfigūraciją Europoje, panašaus dominavimo dabar galima laukti iš Vokietijos.

Kelionė su Apučiu
Laura Verbickaitė

Gyvenimiška patirtis keičia požiūrį, formuoja naujas vertybes, tad šiandien, paradoksalu, tačiau Apučio veikėjų paveiksluose atpažįstu save.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Albanija: didžiausia atrankos sensacija
Matas Baltrukevičius

Albanijos sėkme netikėjo niekas. Dėl antrojo kelialapio atrankos I grupėje laukta Danijos ir Serbijos kovos, o nosis visiems nušluostė „ereliai“.

Miglė Anušauskaitė: „Nereikia įrodinėti, kad skaityti smagu“
Literatūra ir menas

Praėjusią savaitę Vilniuje, Rūdninkų knygyne, pristatėme Miglės Anušauskaitės komiksų apie literatūrą ziną „Books Will Tear Us Apart“. 

„Gyvenimas nelegaliai“ – taip gimė ir gyveno „Fluxus“
Gediminas Kajėnas

Knygos autoriai per vieno pastato istoriją pasakoja ne tik SoHo, tačiau ir šio rajono tėvo, kaip jis vadinamas „Fluxus“ bendruomenėje, J. Mačiūno istoriją, jo kovą už savo vizijas istoriją.

Šypsenos ilgumo anketa. Rebeka Una

Debiutavusi paauglių literatūros konkurse, Rebeka Una gavo ne tik daugiausia skaitytojų simpatijų Metų knygos rinkimuose, bet buvo įvertinta ir specialistų.

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija viename

Karaliaus Bulviagalvio II tragedija ir komedija liejasi į vieną taurę, kurią ragaujančiam šis absurdo kokteilis gali priminti apie jį patį.

F. Sagan romane „Išsidažiusi moteris“ – prancūziška elegancija, aistros ir intrigos

„Išsidažiusi moteris“ grąžina mus prie mėgstamiausių Françoise Sagan temų: vyro ir moters santykiai, aistra ir abejingumas, daug žadanti užsimezgančio romano pradžia ir jausmų žlugimas.

Benas Šarka: Skaitau tik popierines knygas2
Vaiva Lanskoronskytė ir Ignas Stanys

Tęsiame pokalbių ciklą su įvairiomis asmenybėmis apie skaitymą. Šįkart kalbamės ir vartome knygas su aktoriumi, režisieriumi, Gliukų teatro įkūrėju Benu Šarka.