„Mes gyvename baimės, negatyvumo ir blogų žinių kulto epochoje. Geros naujienos blogai perkamos, niekam jų nereikia. Smagus ir nuotaikingas apokaliptinis skaitinys – visai kas kita. Iš čia tas panikos sėjimas ir baimės industrija“, – savo veikale „Didžioji Europa“ rašė Leonidas Donskis. Kur mūsų laikais rasti optimizmo? Ar apskritai įmanoma būti optimistu, ar tai tėra saviapgaulė? Kur šiandien rasti gyvenimo prasmę, kai modernus mokslas iš esmės siekė diskredituoti ir į užkampį išstumti teologiją? O gal tikėjimas pažanga yra viltis? Tik kur žengiame? Apie visa tai – šiame dialoge.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Istorijos filosofijos ir konservatizmasLinas Jokubaitis - Naujasis židinys
Naujasis vysk. E. Bartulio nuotraukų kalendorius pasakoja apie Išganytojo relikvijas3

Bažnytinio paveldo muziejuje, Vilniuje, kalendoriaus pristatymas įvyks spalio 26 d. 17 val.

Pasaulinė lyderystės konferencija vėl kviečia susitikti Klaipėdoje ir Vilniuje3

„Nuoširdžiai kviečiu ne tik jus, bet visus jūsų bendruomenės narius, ypač tuos, kurie vadovauja bažnyčioje, darbe ar visuomenėje“.

Rocco Buttiglione: Europa plečiasi ar vienijasi?
vatikano radijas

Tokia Europa, pastatyta ant narcisizmo ir egoizmo, pateiktų kaip teisės, atskleidė esanti trapi ir blaškoma įvykių. Prireikė solidarumo, bet jo nebuvo, nes tautos buvo jo neišmokytos ar atpratintos. Prieš tokią Europą dabar kyla populizmo bangos.

„Amoris Laetitia“: Platesnis vaisingumas2
Popiežius Pranciškus

Šeima neturėtų savęs laikyti tarsi aptvaru nuo visuomenės apsisaugoti. Ji ne laukia, bet pati išeina iš savęs solidariai ieškodama. Šitaip ji tampa asmenų integracijos į visuomenę vieta ir to, kas vieša, ir to, kas privatu, sąlyčio taškas.

Rytų krikščionybės atgimimas: bažnyčių statymo bumas Rumunijoje27

Vakarų Europai tolstant nuo krikščionybės, priešingas reiškinys pastebimas valstybėse, kuriose dominuoja Rytų krikščionybė.

„Suspenduota realybė“ – A. Griškevičiaus tapybos ir objektų paroda

A. Griškevičius – tai menininkas, kuriam pavyksta išlaikyti pusiausvyrą tarp sąmojo ir melancholijos, dailios formos ir kritiško žvilgsnio į socialines aktualijas.

Dalius Naujokaitis-Naujo: „Neprisirišu prie jokių garsų“
Literatūra ir menas

Šiais metais festivalyje „Vilnius Jazz“ Dalius Naujokaitis apdovanotas už nuopelnus Lietuvos džiazui.

Eduardas Volteris ir Lietuvos nacionalinės bibliotekos pradžia
Dr. Kęstutis Raškauskas - Žurnalas „Tarp knygų“

E. Volteris, sulaukęs 63 metų, pradėjo naują gyvenimo etapą – ėmėsi kurti nacionalinę biblioteką. 

Ponas Kičas apie amžiną kičą ir jo adeptus111

Mums, kičo menininkams, pats laikas sutelkti jėgas ir pradėti gintis. Ar tik neatėjo metas įsteigti Kičo menininkų sąjungą?

Kur nutolsta traukinys4
Česlovas Skaržinskas

Kasmet senoji Sankt Peterburgo–Varšuvos geležinkelio trasa vis labiau apmiršta. Ir kasmet mažėja vilčių, kad ji atgims. 

Prezidentė: dirbtinė koalicija ilgai neišgyvens4

Bandyti pasakyti, kokia koalicija naudingesnė Lietuvai, būtų tik spėlionės, sako šalies vadovė Dalia Grybauskaitė.

Apie Giedroyc Lenkų diskusijų klube: Jo idėjos yra šiandienos iššūkis

Gaila, kad Lietuva neturėjo savo Giedroyco (Giedraičio), rašančio lietuvių kalba, kuris sukurtų kažką panašaus į metraštį „Kultura“. Po nepriklausomybės atkūrimo neturėjome jokio plano ir pradėjome kurti Lietuvos valstybę praktiškai iš nieko.

Politologų reakcijos į rinkimų rezultatus socialiniuose tinkluose: kaip pažvelgti į padėtį be konservatyvių akinių?
Lukas Kisielius

Sekmadienį, spalio 23 dieną, įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Socialiniame tinkle „Facebook“ politologai dalinasi savo reakcijomis ir įžvalgomis apie rinkimų rezultatus.

Rinkimų atgarsiai socialiniuose tinkluose: partijų lyderių mintys4
Elvyra Mickevič

Partijų lyderiai  įspūdžiais ir mintimis po Antrojo turo dalinasi savo Facebook paskyrose.

Antrasis Seimo rinkimų turas: „valstiečių“ triumfas (nuolat atnaujinama)39

Šiandien Lietuvoje vyksta antrasis Seimo rinkimų turas.

Pipirai – ir nuo peršalimo, ir nuo sodo kenkėjų
EkoDiena.lt

Pipirai – tai daugiau nei tik prieskoniai, skirti pagardinti salotoms ir mėsai. Jie turtingi vitaminų, vertinami tiek žiloje senovėje, tiek šiuolaikiniame pasaulyje, naudingi sveikatai ir net buityje.

Partneriai ar tėvai?2
Evangelija.lt

Kadangi tėvų santuoka yra šeimos „inkaras", investuoti į savo santuoką reiškia investuoti į šeimą. Nors nėra lengva stiprinti santuoką auginant vaikus, tai gyvybiškai svarbu visos šeimos sveikatai...

Mėlynos spalio knygos vaikams
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Šis spalis – gausus knygų ir sksitymo. Paskelbtas lietuviškų vaikų knygų metų penketukas – renkant geriausią knygą gali dalyvauti kiekvienas iš jūsų. Leidyklos prileido gražių, spalvotų ir, svarbiausia – nemažai lietuvių autorių knygų.

Apie tylos kalną meditacijoje ir traškančias žvaigždes1
Jūratė Ziedelytė

Šiuo laikmečiu, kada viskas skaičiuojama pinigais ir šlove, tuščiais pasiekimais, netgi dvasiniais, kai subtiliai siekiama tik pasipelnyti, sunku tikėtis išgirsti tylą. Traškančias žvaigždes gali išgirsti tik tas, kuris neskaičiuoja gyvenimo pinigais, nededa ant veido šimtus kaukių tam, kad kažkam įtiktų

„Jūsų sveikatai“: susipažinkime – natūralioji medicina1
Jean-Christophe Charrié, Marie-Laure de Clermont-Tonnerre

Didžiausias natūraliosios medicinos privalumas yra tas, kad ji – jau jūsų namuose. Pradėkite nuo natūralių produktų, kurių rasite savo virtuvėje, įsigysite bakalėjos parduotuvėje arba vaistinėje...

„Suprasti besikeičiantį pasaulį“ – susitikimų ciklas studentėms

Ciklo tikslas – padėti geriau suprasti, kokioje aplinkoje gyvename, su kokiais iššūkiais susiduria šių dienų pasaulis ir kaip kūrybiškai juos spręsti. 

Miestietiškos sekundės
Gabrielius Zaveckas

Ar jums pažįstamas jausmas, kai, perskaitęs kokią nors knygą, pažiūrėjęs laidą arba baigęs pokalbį, spontaniškai ką nors pažadi pats sau?

„Carito“ amatų centras: šansas sužeistam jaunuoliui atversti naują gyvenimo puslapį

VA „Carito“ Amatų mokymo centras skirtas 16–25 metų jaunuoliams, dėl įvairių priežasčių iškritusiems iš formalios švietimo sistemos, augusiems globos namuose ar rizikos šeimose, dažnai sergantiems priklausomybėmis.

ESA mokslininkas: neigti klimato kaitą kvaila
lrt

Ginčų, ar klimatas keičiasi, jau seniai neturėtų vykti, nes klimato kaita vyko visada, teigia Europos kosmoso agentūros mokslininkas Malcolmas Davidsonas, vadovaujantis Žemės stebėjimo programai.

Højskole – mokykla, kurioje mokiausi mokytis
Simona Osipovaitė - Kultūros žurnalas Fortkė

Veiklos mokykloje neapsiriboja vien pasirinktomis paskaitomis. Kiekvieno mėnesio viena savaitė skiriama kelionei iš komforto zonos.

Vidmanto Šmigelsko knyga „Kur skraido liūdesio lėktuvai“

utorius šmaikščiai, su geroka doze ironijos, o neretai ir prasismelkiančiu kartėliu, pasakoja apie savo šlovingą narcizų skynėjo ir atliekų rūšiuotojo karjerą Anglijoje.

Emigracijos sapnai

Aštuntojo dešimtmečio pabaigoje ištrūkęs iš Sovietų Sąjungos Konas peržengė net tik geografinę, bet ir egzistencinę ribą. Jis atsidūrė tarp dviejų pasaulių, ir abu jį atstūmė...

A. Perez-Reverte'o romanas „Vyras, kuris šoko tango“

„Vyras, kuris šoko tango“ – tai ne tik talentingai papasakota dviejų žmonių istorija, bet ir švelniai nostalgiška odė praėjusiam šimtmečiui ir jį simbolizuojančiam šokiui.

Kunigo A. Toliato pamokslų knyga – guodžianti ir raminanti9

Remdamasis Šventuoju Raštu ir interpretuodamas jo fragmentus autorius kalba apie dvasines ir dorovines žmogaus vertybes, atskleidžia pozityvų požiūrį į žmogaus ir Dievo santykį, dėsto tikėjimo tiesas.

Gruzinų rašytojo pasakos apie vaikų gyvenimą

Nedažnai Lietuvoje leidžiamos gruzinų rašytojų knygos. Šiuolaikinio gruzinų rašytojo Bondo Matsaberidzės kūrinys „Pasakos apie berniuką Bekną ir mergaitę Teklą“ – ne visai įprastas kūrinys.