Lietuvių ir lenkų santykiai, nepaisant ilgaamžės bendros tautų istorijos, yra sudėtingi ir painūs. Vienaip dėl dešimtaeilių dalykų jie yra suvokiami Lietuvoje, kitaip – Lenkijoje. Lietuvio ir lenko pokalbis padeda pažinti pašnekovą – suvokti paties ginčo esmę. Ypač kai kalbasi du vidutinio amžiaus rašytojai, menantys sovietų epochą, tačiau savo brandą pasiekę jau laisvės laikais. Piotro Kępińskio ir Herkaus Kunčiaus dialogas nėra egzotiškas. Tai dviejų intelektualų iš dviejų šalių, išsivadavusių iš sovietų institucijų diktatūros, pokalbis. Abu jausdami palankumą su įdomumu žvelgia į šalį, abu nesuvaržyti nacionalistinės megalomanijos, vis dar būdingos lenkų ir lietuvių mentalitetui. Laisvė suartino lietuvį ir lenką. Tačiau kartu ir atvėrė kai kurias žaizdas – apie jas abu rašytojai kalbasi atvirai, be kompleksų ir kviečia skaitytoją dalyvauti šiame dialoge.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Popiežius Armėnijoje: Praeities tragedijos tepadeda žmonijai išvengti jų pasikartojimo
vatikano radijas

„Gerbiu armėnų tautą, kuri apšviesta Evangelijos šviesos, taip pat tragiškiausiais istorijos laikotarpiais visuomet atrasdavo Kryžiuje ir Kristaus prisikėlime jėgą“.

Bernardinų parapijiečių iniciatyva gimė Gailestingumo piligriminė kelionė po Vilnių

Pirmadienį, birželio 27 d. 15 val. į kelionę kartu su norinčiais leisis pranciškonas Julius Sasnauskas OFM ir jėzuitas Antanas Saulaitis JS. Vėliau šį maršrutą galės išbandyti visi vilniečiai ir miesto svečiai savarankiškai.

Prašymo malda
Jurgis Raudys

Dauguma žmonių į maldos gyvenimą įžengia skirtingu laiku: vieni – vaikystėje, kiti – paauglystėje, treti – būdami brandaus amžiaus, ketvirti – deja, sulaukę tik garbingų metų.

Kun. P. Racevičius: „Visuomet pasuksiu ten, kur pušynai ošia, kur širdys myli...“
Alma Būdvytienė

Regis, klieriko Pauliaus buvo pilna visur: ir seminarijos ceremoniarijus, ir choristas, ir pagalbininkas sunkiau besimokančiam, ir religinių organizacijų narys.

Apie dalijimąsi tikėjimu6
Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

Norisi kalbėti apie dalijimąsi tikėjimu šį kartą ne kaip apie skelbimą, o kaip apie natūralų liudijimą, kylantį iš gyvenimo tikėjimu.

Saliamono teismas ir Kristus sodininkas
Vaidotas Žukas

Alantos dvaro meno galerijos naujai suremontuotose trijose salėse bus atidaryta olandų dailininko Rembrandt'o van Rijno (1603-1669) 50-ties lakštų ekspozicija iš archyvinio faksimilinių piešinių aplanko.

Tėvo Stanislovo šviesiam atminimui1
Vilija Dačinskienė ir Akvilė Kupčinskaitė

Joninių išvakarėse sukako 11 metų, kai Paberžės takais nebevaikšto ir ramybės ieškančių sielų nebeguodžia iškilus dvasininkas Algirdas Mykolas Dobrovolskis, geriau žinomas Tėvo Stanislovo vardu. 

Bastūnės užrašai. Pasaulis dvare ir dvaras pasaulyje
Aistė Stremaitytė

Žvelgiant į medžių viršūnes pro siaurus rūmų bokšto langus, kyla klausimas – koks būtų Raudondvaris be savo didikų? Juk net miestelio vardas kilo nuo dvaro mūro spalvos... 

„Pasitikiu Tavimi“ kino festivalyje Vatikane nominuotas apdovanojimams
Vilniaus arkivyskupija

Tarptautinis katalikiškų filmų festivalis „Mirabile Dictu“ yra žymiausias religinės tematikos filmų festivalis Europoje, kuris dar vadinamas „Katalikiškais oskarais“. 

Apleistų pastatų grožis1

Fotomenininkas Christianas Richteris dar ankstyvoje jaunystėje pamilo senovinę architektūrą. Anot jo, apleistuose pastatuose yra kažkas magiško, kiekvienas jų turi savo istoriją ir daug paslapčių.

Melas, didelis melas ir PPP
Dovilė Šakalienė

Tai štai PPP yra Politiko Populisto Pažadai. Tai nėra šiaip melas, tai manipuliatyvių neatsakingų asmenų, turinčių galią priimti sprendimus ir įtakoti visuomenę, vykdomas demokratijos naikinimas. 

#Brexit. D. Cameronas trauksis, škotai kalba apie referendumą1

Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Davidas Cameronas pareiškė pasitrauksiantis iš užimamo posto iki spalio mėnesio, skelbia BBC. Tokį sprendimą jis priėmė po referendumo, pasibaigusio piliečių sprendimu trauktis iš Europos Sąjungos.

Brexitas: referendume laimėjo pasitraukimo iš ES šalininkai1

Brexitą ypač palaikė Anglija ir Velsas, o Londonas, Škotija ir Šiaurės Airija pasisakė už pasilikimą ES. 

„Santaros-Šviesos“ suvažiavime – diskusijos apie universitetus, žiniasklaidą, tikrovės apkalbėjimus ir Vilniaus bohemą1

Birželio 24 dieną, penktadienį, Molėtų rajone, Alantoje, darbą pradės kasmetinis „Santaros-Šviesos” suvažiavimas, truksiantis visą savaitgalį.

75-osios Birželio sukilimo metinės su Laisvės varpu
Gintarė Genytė

Nors žmonių, menančių 1941 metų birželio 23-osios dienos įvykius, beveik nelikę, Laisvės varpas skamba ir dabar.

Patarė, kaip elgtis pamačius skęstantį žmogų ir kaip išvengti skendimų
lrt

Svarbu mokėti atpažinti skęstantį žmogų ir žinoti, kaip elgtis, kad išgelbėtumėte ir jį, ir patys išvengtumėte nelaimės.

Ko trokšta pasakų herojai? (I)
Aistė Vareikytė LMC

Apie stebuklinių pasakų herojus, moralės kodeksus ir nelauktus išbandymus kalbamės su G. Kazlauskiene – humanitarinių mokslų daktare, profesore, VDU Humanitarinių mokslų fakulteto Kultūros studijų ir etnologijos katedros dėstytoja.

Joninės Lietuvoje ir pasaulyje

Joninės švenčiamos daugelyje Europos valstybių, o Joninių tradicijos daugelyje šalių panašios, kitaip tariant, Joninių laužai dega po visą Europą.

Picos gimtinės beieškant: skirtingos versijos, picos muziejus ir teorema1

Šis patiekalas, anot įvairių šaltinių, leidžia mums jo šaknų ieškoti ne tik Italijoje, bet ir Graikijoje ir net Persijoje ar Arabų šalyse.

Vasariškos vaikų knygų naujienos: plauksim, svajosim, mylėsim ir tyrinėsim
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Ir karštame ore prie jūros, kaime ar hamake, ir lietingai nuotaikai praskaidrinti puikiai tiks laiko patikrinta priemonė – gera knyga. Kokių nuotykių ir istorijų pažers šio mėnesio naujienos?

Apie buvimą šalia, kai to labiausiai reikia

Tai jaunos moters laiškas, kviečiantis tiesiog BŪTI šalia kito, kai jam sunku, nes būtent tuomet mums vienam kito labiausiai reikia.

„Black Biceps”: „Polenkas“

Jaunimo grupė „Black Biceps”sukūrė dainos „Polenkas“ vaizdo įrašą, kurioje dainuojama apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Būti savimi ir leisti būti kitam1
Donatas Puslys

O kas esu aš čia šiandien? Kiekvienas galime užduoti sau šį klausimą. Jis ypač aktualus jauniems žmonėms, kurie patiria egzistencinių ieškojimų ir keliauja kopijuodami, maištaudami, ieškodami ir galiausiai siekdami išsiveržti į savąjį kelią.

Jaunų grupių konkurse „Novus“ triumfavo rokenrolo grupė „Basi“1

Vakar įvykusiame muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale paaiškėjo tris mėnesius ieškota geriausia grupė – ja tapo elektrėniškiai „Basi“.

Šiandienos jaunuolis – rytojaus kūrėjas
Viktorija Vaserytė - Universiteto žurnalistas

Kaip kuria rytojų, su kokiomis kliūtimis susiduria, ko turi išmokti jaunuolis, bent dalele prisidedantis prie šalies gerovės?

Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Įsivietinti – menka bėda?
Dainora Kaniavienė

Gurmaniškumas – pagrindinis žodis, aplink kurį sukasi visos mintys skaitant romaną. Tai giminės saga apie įsivietinimą Kanadoje...

Juozo Prapiesčio rinktinė „Amalo uogos“

Juozas Prapiestis (1949 –2013) – žygeivis, kelerius metus Liaudies dainų klubo vadovas, vienas iš pogrindžio žurnalo „Pastogė“ leidėjų ir autorių.

Legendinis meilės romanas sulaukė naujo leidimo

D. H. Lawrencas rašo taip, tarytum meilės patyrimas būtų gyvenimo pamatas ir atsakymas į klausimą apie gyvenimo prasmę.

Marcelijus Martinaitis: pilietis ir kūrėjas epochų sankirtoje
Žurnalas „Tarp knygų“

M. Martinaitis lietuvių savimonėje įtvirtino nebesančios, numelioruotos, paliktos, išnykusios, prarastos, parduotos tėviškės amžinumą, amžiną esatį.