Kur bus galima sutikti popiežių vizito Lietuvoje metu?

Skelbiama popiežiaus valstybinio ir apaštalinio vizito rugsėjo 22–23 d. Vilniuje ir Kaune programa. 

Liko 1 diena iki popiežiaus vizito: nueikime išpažinties

Rugsėjo 21 d., penktadienį, dvasiškai ruošiantis popiežiaus Pranciškaus atvykimui į mūsų šalį, Lietuvos bažnyčiose rengiama Švč. Sakramento adoracija ir klausomos išpažintys. 

Dievo Gailestingumo paveikslas – ir virtualioje realybėje

Popiežiaus Pranciškaus vizito proga Vilniuje su technologijų pagalba žymusis Dievo Gailestingumo paveikslas įgaus dar nematytą virtualų pavidalą. 

Ukrainos Bažnyčios krizė: svarbiausi faktai
Gintaras Sungaila - Ortodoksas.lt

Maskvos patriarchija nutraukė bendradarbiavimą su Konstantinopolio patriarchija, aukščiausiu lygmeniu, kas ateityje gali virsti į tikrą schizmą tarp Konstantinopolio ir Maskvos.  

Kaip ruoštasi jaunimo susitikimui su popiežiumi
Vatican News

Vysk. D. Trijonis: pats jaunimas ruošė programą, praktiškai dėliojo programos detales. Joje bus ir maldos, ir liudijimų, ir giesmės, kad būtų graži šventė.

Venecijos bienalėje Lietuvos paviljonas virs dainuojančiu paplūdimiu

Kitų metų Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje Lietuvos paviljonas virs šviesiu ir nerūpestingu paplūdimiu. Šaliai atstovaus šiuolaikinė menininkių R. Barzdžiukaitės, V. Grainytės ir L. Lapelytės opera-performansas „Saulė ir jūra“.

Atidarytas 15-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Ketvirtadienio vakarą „Skalvijos” kino centre rinkosi dokumentinio kino mėgėjai – čia prasidėjo tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis.

Prie geto teatro vartų su režisieriumi Gintaru Varnu

Režisierius Gintaras Varnas autentiškoje buvusio Vilniaus geto teatro vietoje pristatė naują Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį.

Su mūzų uždanga pradėta LNDT rekonstrukcija

Ant Lietuvos nacionalinio dramos teatro Stanislovo Kuzmos skulptūros „Mūzų šventė“ nusileido uždanga, pranešanti apie teatro rekonstrukciją. Gedimino Šulco fotoreportažas.

„Jaunasis popiežius“ – sekuliarus žvilgsnis į šventumą

Viena iš serialo sėkmės priežasčių yra bažnytinis stilius, kurio nepamatysi niekur kitur. Jame rodoma Bažnyčia išlaikiusi tradicines  įvaizdžio formas, klasikinį aprangos kodą.

Lietuvos ir Šventojo Sosto diplomatiniai santykiai nuotraukose ir dokumentuose

Prezidentas Antanas Smetona popiežiui Pijui XI 50-ojo kunigystės įžadų jubiliejaus proga padovanojo itin retą Mikalojaus Daukšos „Postilės“ egzempliorių, kuris saugomas Vatikano bibliotekoje. 

Emigracijoje gyvenanti lietuvė: reikia, kad lietuviai ne tik egzistuotų, o gyventų

Vidutinį darbo užmokestį gaunantis lietuvis egzistuoja, o ne gyvena. O užsienyje tik užsidirbti galima daugiau, pažinti ir pamatyti, tačiau vidumi ten visada jautiesi svetimas.

Nuogąstavimai (kitų) dėl tautinės valstybės
Kęstutis Girnius - Naujasis židinys

Tauta klestės tik tol, kol jos nariai ją mylės ir jai įsipareigos. Bet kaip pažymi Juozas Girnius, meilė nėra nei įrodoma, nei įsakoma.

Laila iš Afganistano – paskutinė viltis atstumtiesiems

Laila, nepaisydama skeptiškų aplinkinių reakcijų ir rimtų sunkumų, visą savo energiją skiria padėti žmonėms išsivaduoti iš priklausomybių bei išvengti ankstyvos mirties.

Vilniuje bus įamžinti Pasaulio tautų teisuolių žygdarbiai

Vilniuje, Tymo kvartale, ties Maironio gatvės 27-uoju namu, netoli Česlovo Milošo laiptų, bus atidengtas paminklinis akmuo žydų gelbėtojams nacių okupuotoje Lietuvoje pagerbti.

Tarsi popiežius atvažiuotų į mūsų šeimos namus

Man pradeda atrodyti, tarsi popiežius Pranciškus atvažiuotų ne oficialaus vizito į Lietuvą, bet tiesiog pas mus į namus. 

Psichologė pataria, kaip pagerinti tėvų ir paauglių santykius

Ką daryti, kai paauglys sugriauna jūsų pasitikėjimą? Kaip spręsti konfliktus ir pagerinti tarpusavio santykius? Ar nevaldomas paauglio pyktis gali signalizuoti apie depresiją? 

Lytiškumo tikslas yra kitam trokšti gero

Mylėti – tai užgniaužti viską įsiurbiančią juodąją savimylos skylę ir iš tikrųjų trokšti to, kas yra gera kitam. 

Komiksas vaikams apie popiežių Pranciškų
Magnificat vaikams

Komiksas vaikams, kuriame pasakojama, kas yra popiežius Pranciškus. 

Irklavimo treneris O. Manomaitis: nėra netinkamų vaikų

Nėra nė vieno nereikalingo ar netinkamo vaiko. Jau nuo mažens galima pastebėti, kurioje srityje vaikas yra gabesnis. Tai pamatyti galima net stebint, kaip vaikas žaidžia. 

Kaip paskatinti vaiką pradėti skaityti?

Kad vaikas pradėtų skaityti, visų pirma jis turi norėti tai daryti. Jis turi domėtis knygomis, tekstu, skaitymą savaime laikyti įdomia ir vertinga veikla. 

„Vilnius Review“: Giedrė Kazlauskaitė
Vilnius Review

Giedrė Kazlauskaitė skaito eilėraštį „Singer Serenade“ iš knygos „Singerstraum“. 

100 tūkst. žingsnių su kun. Algirdu Toliatu

Išleista nauja knyga, kurioje aprašoma penkių dienų kelionė su kunigu Algirdu Toliatu ir fotografu Algimantu Aleksandravičiumi piligriminiu keliu, kalbant apie Dievą, žmogų, gamtą. 

Yra nesuskaičiuojama daugybė Dievui malonių kelių
„Magnificat“

Per dažnai galvojame, kad mūsų tikslas yra rasti tą vienintelį teisingą Dievo nutiestą kelią tarp daugybės neteisingų kelių, sako pranciškonas Casey Cole.

50 geriausių prancūzų humanitarinės literatūros vertimų

Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga rekomenduoja knygas, nuo kurių verta pradėti pažintį su prancūzų literatūra.