„Kunige, jūs iš tiesų tikite tuo, ką pamokslaujate, ar jūsų toks darbas taip kalbėti?“ Tokį klausimą tenka išgirsti ne vienam dvasininkui. Taip pat ne vienas pasaulietis nutolo nuo Bažnyčios, nes susidūrė su nuviliančiu kunigu. Siūlome kataliko ir ortodoksų dvasininkų laiškus pasauliečiams. Viliamės, juose atrasite atsakymus į bent kelis jums kirbančius klausimus.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Blogo dvasininko išpažintis 1 Stanislavas Staškevičius - Kelionė
Reikia pagalbos 7 James Martin SJ
Šv. Teresės Avilietės pėdomis3

„Būk pasiruošęs dabar sutikti Jėzų ir priimti tai, kas tau yra dovanojama, „kas turi Dievą, tam nieko netrūksta, vien Dievo gana“.

„Gavėnia mieste“: Atsiduoti ir pasipriešinti
„Gavėnia mieste“

Judo išdavystė yra visokeriopai panaši į antikinę graikų tragediją, kurioje personažai niekaip negali išvengti savo dramatiško likimo. Jėzus žino, kas Jį išduos, ir nurodo išdaviką, duodamas jam kąsnį.

Kunigų ugdymo konferencijoje – apie evangelizaciją ir statistiką1
Kauno arkivyskupija

Antrojoje konferencijoje arkivyskupas apžvelgė statistinius duomenis apie 2014 metų arkivyskupijos gyvenimą, ypač atkreipė dėmesį į kunigų skaičių. 

Verbų sekmadienio tradicijos pasaulyje

Visame krikščioniškame pasaulyje sekmadienis prieš šv. Velykas – ypatingas. Tai – Verbų, arba Palmių sekmadienis, įžanga į Didžiąją savaitę. Įvairiose šalyse ši iškilmė turi savas tradicijas.

Karmelitės Paštuvoje atšventė šv. Jėzaus Teresės 500 metų gimimo jubiliejaus iškilmę

Basųjų karmeličių Ordino seserų buvimas Kauno arkivyskupijai visuomet buvo Dievo palaimos ženklas. Maldos užtarimas yra galinga priemonė, padedanti jos paliestiesiems vis ištikimiau vykdyti Dievo valią.

Björk: „Geriausiai jaučiausi pankroko scenoje“

Islandų menininkės Björk garbei kovo 8 d. Niujorko modernaus meno muziejuje (MOMA) atidaryta jos darbų retrospektyva. Kaip muziejaus erdvėse prabyla muzikos kūriniai, o asmeniniai išgyvenimai virsta universaliomis metaforomis?

25-eri choro „Langas“ metai
Mažoji studija

Šiais metasi Vilniaus Bernardinų bažnyčios chorui „Langas“ sukanka 25-eri. Ketvertis amžiaus yra puiki proga pakalbėti apie šį vieną geriausių sakralinės chorinės muzikos atlikėjų. 

Van Goghas: Jis viską pasakė savo paveikslais1

Visiškai prislėgtas Van Goghas ilgai svarstė, ką jam daryti toliau, ir atsakymas atėjo pats: piešti! Mokytis pas meistrus, neleisti sau pailsėti nė minutės, išskyrus laiką, skirtą miegui.

Ramunė Kmieliauskaitė: Net ir dramatiškas menas turi pakylėti dvasią1

Nuostabaus meno aplinkoje augusi dailininkė Ramunė Kmieliauskaitė baigusi grafikos studijas vėliau perėjo į akvarelę, nes skaidrių potėpių ir gamtos motyvų kalba ji apie pasaulį gali pasakyti daugiausiai.

Mirė rašytojas Petras Dirgėla

Lietuvos rašytojų sąjunga pranešė, kad kovo 29 dieną po sunkios ligos mirė žinomas rašytojas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Dirgėla.

Dvi karo pabaigos1
Hubertus Knabe

 Aišku, galima prieštarauti: nors Vokietija kapituliavo, tačiau tai atnešė jai laisvę ir demokratiją. Todėl tai buvo laisvės diena, nors laisvė ir buvo pasiekta prieš išlaisvinamų žmonių valią.

Vaidotas Reivytis. Jaunystės Vilnius
Bernardinai.TV

„Jaunystės Vilnius“ pasakoja apie tarpukario Lenkijos provincijos miestą, kuris turėjo savo kasdienybę ir kuriai nebeliko vietos dabartinėse legendose. Filmo autoriai siekia priartinti išnykųsį jidiš kalba kalbėjųsį Vilnių šių dienų žiūrovams.

Chuck Colson. Įstatymai pakvaišo3

Tad ar dar verta stebėtis, kad amerikiečiai vis labiau nepasitiki valdžia ir yra nepatenkinti vis didėjančiu įstatymų ir taisyklių skaičiumi, kuris kasdienį jų gyvenimą, sakykim, tik apsunkina?!

Ukraina ir jos oligarchai
Mykolas Drunga - lrt

Londono dienraščio „Financial Times“ nuomone, „jeigu gubernatoriaus I. Kolomoiskio atleidimu prezidentas P. Porošenka pradeda plačiai užsimojusią kampaniją prieš oligarchus tam, kad ir jie laikytųsi įstatymų, būtų tai žingsnis teisinga linkme.

Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? (III)
VGTU Sapere Aude

Vis dažniau mūsų visuomenėje sklando darnios plėtros terminas. Kokia jo tikroji reikšmė? Apie šią sąvoką ir Lietuvoje vykstančius darnios plėtros procesus mintimis dalijasi Lietuvos verslo praktikai.

Gerbiamieji vaikai
Gendrutis Morkūnas

Vaikiškosios mafijos čiuptuvai pasiekė net įstatymų leidėjus. Kaip kitaip paaiškinsi artėjantį įstatymą, pagal kurį tėvai su jumis turės elgtis taip, kaip elgiasi su suaugusiais kaimynais, bendradarbiais ir draudimo agentais?

Kada vaikai pamėgsta skaityti knygas?3
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Kuo daugiau vaikas skaitys, tuo geriau orientuosis gyvenime ir pažins žmones. Pratindami vaiką prie knygos, padėsime jam tapti kūrybingu žmogumi gyvenime.

Psichologas apie skaitymą ir vaikų knygas
Vytis Valantinas - Ikimokyklinis.lt

Knygos neabejotinai yra tarp dalykų, kurie gali sunkumų turintiems vaikams teikti ramybę, atokvėpį ir bent trumpam padėti pajausti, kad gyvenimas, nepaisant visų rūpesčių namuose, kieme ir mokykloje, būna kerintis ir kupinas džiaugsmo.

Kodėl vaikams reikia stebuklų?16

Vis pastebiu: vaikai atkreipia dėmesį, suklūsta, įsiklauso, kai pokalbis (bandant susitarti, einant miegoti, tvarkantis, aiškinantis santykius ir pan.) pasisuka stebuklų kryptimi: akutės sublizga, klausa įsitempia, akimirkai įsivyrauja tyla...

„100 apkabinimų“, arba Kodėl vaikams reikia prisilietimų
Jurga Žiugždienė

Fizinis vaikų kontaktas su tėvais – vienas pagrindinių rodiklių, atskleidžiančių ryšio kokybę, o taip pat ir veiksnių, stiprinančių tėvų ir vaikų tarpusavio ryšį. Taigi, kuo dažniau vaikas yra apkabinamas tėvų, tuo formuojasi stipresnis tarpusavio ryšys.

Laiškai iš kaimo. Kas aria žemę be arklio ir be arklo

Pražydo snieguolės. Žaliuoja šviežūs anyžinio lofanto, vaistinės šventagaršvės, lenktagalvio česnako, citrininės katžolės ūgliai. Dygsta tulpės. Juodalksnyne iš tolo šviečia pavasarinių grybų – raudonųjų plačiataurių dubenėliai.

Nesulaukusios valstybės paramos autistus vaikus turinčios šeimos emigruoja
lrt

Balandžio 2-ąją pasaulyje minima Autizmo diena. Lietuvos sveikatos specialistų skaičiavimu mūsų šalyje per metus gimsta iki 3 tūkstančių autistų vaikų, tačiau, pasirodo, valstybei iki šiol jie mažiausiai rūpi.

Šunų ir kačių mylėtojai – kas labiau linkę dominuoti?

Dauguma žmonių save yra linkę lyginti su šunimis arba katėmis ir yra plačiai išplitęs manymas, kad šios dvi žmonių grupės turi skirtingus charakterio bruožus. Psichologai išsikėlė iššūkį nustatyti, ar tikrai šunis ar kates mylintys žmonės tarpusavyje skiriasi kuo nors daugiau nei tuo, kokius gyvūnus mėgsta.

Psichoterapeutė G. Sidorovienė: „Niekas mūsų nepakeis, jei nesame tam pasiruošę“2

Pokyčiai – neišvengiama gyvenimo dalis. Tačiau kartais mieliau laukiame, kol pasikeis kiti, pokyčius atidedame. Šis interviu su gydytoja – psichoterapeute G. Sidoroviene apie tai, kaip vyksta pokyčiai, kaip juos pasitinkame.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Kūjeliai – „Kontrolierė“

Keturi vaikinai, pasivadinę „Kūjeliais“ vis labiau stebina klausytojus savo linksmumu bei nuoširdumu. Savo dainą „Kontrolierė“ jie sugalvojo atlikti viešame Vilniaus autobuse.

Pasaulio jaunimo dienos Lenkijoje – Campus Misericordiae

PJD įsteigęs Jonas Paulius II pirmą kartą taps šventuoju jaunimo dienų globėju. Tad PJD sugrįžta į savo tėvo ir įkvėpėjo Tėvynę.

Plokštelėmis klotas kelias. Pokalbis su Luku Devita4
Domantas Razauskas

Pastaraisiais metais pasirodė net kelios šio žmogaus knygos, kurių svarbiausia – pirmasis XX amžiaus Lietuvoje išleistų plokštelių katalogas. Ponios ir ponai, Jūsų dėmesiui – pokalbis su šviesiu ir ramiu vinilų gerbėju, psichodelinės eros auklėtiniu Luku Devita.

„Nuo šiandien“ – paroda, įamžinusi pokyčius ir svajones

Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsispindi merginų, besimokančių bei gyvenančių socializacijos centre ir dalyvusių  projekte „Kūrybinės partnerystės“, pozityvūs pokyčiai, pasiekimai ir ateities svajonės.

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Apie vaikų ir paauglių literatūrą
Daiva Simanavičiūtė

Balandžio 2-oji – Tarptautinė vaikų knygos diena. Ji yra švenčiama nuo 1967 m. Ta proga paklausinėjome bibliotekininkų ir literatūrologų apie vaikų bei paauglių literatūros padėtį. Kokias knygas jie labiausia mėgsta skaityti?

Iki vaikų literatūros reikia užaugti
Kęstutis Urba - Pašvaistė

„Išmintingas žmogus suvokia, kad viskas, kas atsitinka vaikystėje, yra nepaprastai reikšminga, kad vaikystėje perskaityta labai įtaigi knyga padaro daug didesnį poveikį negu suaugusiajam“, – sakė vaikų literatūros tyrinėtojas.

Rašantieji dažnai galvoja, kad vaikams rašyti yra lengva
Regina Morkūnienė

Tarptautinės vaikų knygos dienos išvakarėse su psichologe Regina Morkūniene kalbamės apie vaikų literatūrą – temas, problemas. Svarstome, kaip atpažinti gerą knygą ir kas joje turėtų būti, kad ji taptų gera...

Prakalbinti infantes ir meninas
Elena Gasiulytė - nemunas

G. Kazlauskaitės eilėraščiuose, kaip ir pridera postmodernumo laikais, gausu įvairių intertekstų – nuorodų į lietuvių ir užsienio literatūrą, dailę, kiną, antikinę mitologiją.

Kaip parašyti paauglių bestselerį? Dirbti dviese!

 Švedų autoriai Matsas Strandbergas ir Sara B. Elfgren kartu sėkmingai užbaigė Engelsfošo trilogiją, Švedijoje tapusią bestseleriu. Pas mus šiemet pasirodė antroji trilogijos dalis „Ugnis“.