Šie du tekstai nagrinėja šiandienės Putino Rusijos iššūkio normatyvinei pasaulio tvarkai problematiką. P. Pomerancevas argumentuoja, kad šiandienei Rusijai suprasti jau nebepakanka iš XX amžiaus pasiskolintų terminų ir analizuoja, kaip geriausia būtų kovoti su į Vakarus plūstančia Kremliaus propaganda. Tuo tarpu istorikas T. Snyderis apie karą Ukrainoje kalba kaip apie besitęsiantį konfliktą tarp ukrainietiškojo universalizmo, pasireiškiančio Kijevo noru suartėti su ES, ir rusiškojo provincializmo, kuris tesiekia atkurti privilegijuotą Maskvos įtakos zoną Rytų Europoje.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Porciunkulės atlaidai Asyžiuje
vatikano radijas

Ateinančiais metais bus švenčiama Porciunkulės atlaidų 800 metų sukaktis. 1216 m. įvesti atlaidai iš pradžių buvo skirti tik piligrimams rugpjūčio 2-ąją aplankantiems Porciunkulės koplyčią.

Piligrimai pasiekė Tytuvėnus

Žygio dalyviai negalėjo atsistebėti ir nuolat dėkojo Dievui už Lietuvos žmonių širdžių dosnumą. Nors pasitaikydavo visokių iššūkių, nebuvo dienos, kad žygeiviai liktų alkani ar be pastogės miegoti.

Išsiuntimas27
Kun. Vytenis Vaškelis

Karčiai apverkiau pats save: priešais tave buvo koks dvidešimt jaunuolių, kurie aiškiai kažko iš tavęs laukė... Galėjau bent paklausti: „Kaip praėjo egzaminai? Ar pavyko gerai išlaikyti? Sveikinu!“ Tačiau aš nenorėjau būti trukdomas, nes kalbėjau brevijorių.“

Papildytas Gailestingumo jubiliejaus kalendorius
vatikano radijas

Popiežiškoji naujosios evangelizacijos taryba paskelbė naują papildytą šventųjų metų renginių kalendorių.

„Klinikalendas“ ir savojo pasyvumo sudievinimas3
Robert Barron

Prieš kurį laiką šešias dienas praleidau vietoje, esančioje vos 10 min. kelio nuo mano namų, tačiau į tą „šalį“ įžengiau kaip tikras užsienietis, tarsi tai būtų Botsvana ar Katmandu. Matote, aš apsistojau „Klinikalende“.

Septintasis septynių dienų Mingės pleneras septyniems
Edita Sūdžiūtė

Mingė turi du šaligatvius ir vieną gatvę – upę. Neturi nė vieno tilto, bet turi ne vieną kapitoną. Turi savo tylą ir tylėjimą, šiugždžius švendrių aukščius, spalvotus valčių inkliuzus, krokų lankų lelijas ir penkis pastovius gyventojus.

Susitikimas tapybos lauke
Audronė Meškauskaitė - nemunas

Kaune pristatyta šiuolaikinės tapybos festivalio „Kartos XY.Z?“ pagrindinė paroda „Prieš/Po/Dabar“ prilygsta paveikslui, atskleidžiančiam visus kūrybos tarpsnius, stilius, matymus ir mąstymus.

Vasaros laikas
Regimantas Tamošaitis - Literatūra ir menas

Vasaros laikas atrodo kaip ir to meto dangus: padrikę, nuolatos pavida­lus keičiantys debesys, plaukiantys žyd­ra bedugne. 

Iš Klaipėdos į Kingstoną, arba Vidinės saulės beieškant
Domantas Razauskas

Gana dažnai susiduriu su įsivaizdavimu, jog Jamaika žmonijai davė vienintelį Bobą Marley. Kai imu vardyti dešimtis kitų nuostabių kūrėjų, dažnas tik trukteli pečiais – „man jie negirdėti“. Būtent jums ir noriu pagroti keletą kūrinių, kurie mane šildo tokią vasarą.

Prasmingo darbo pėdsakai. Aldonai Žemaitytei – 70
Gražina Mareckaitė

Liepos 31-ąją žurnalistei, redaktorei, Bernardinai.lt talkininkei Aldonai Žemaitytei-Petrauskienei sukanka 70 metų. 

Pirmoji nuolatinė Lietuvos Konstitucija jau draudė dvigubą pilietybę
lrt

Rugpjūčio 1 diena – Lietuvai svarbi diena, nes prieš 93 metus – 1922 metų rugpjūčio 1 dieną buvo priimta pirmoji nuolatinė Lietuvos Konstitucija. Ši Konstitucija yra vienintelė iš visų Lietuvos Konstitucijų, priimta Seimo sprendimu. Apie ją LRT TELEVIZIJOS laidoje savaitė pasakojo Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Peteris Pomerancevas: Mes visi esame Putinui „naudingi idiotai“

Pastaruoju metu Londone žiūrėti rusišką televiziją – nerimą keliantis užsiėmimas. BBC monitoringe dirbantis žurnalistas Stephenas Ennis teigia, kad rusiška žiniasklaida įgijo įprotį perduoti mirties grasinimus opozicijos nariams, pasitelkti antisemitines užuominas prieš oponentus.

Londone vykstanti A. Litvinenkos byla - rimtas smūgis V. Putinui

Artėja į pabaigą teisminis procesas Londone dėl buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojo A. Litvinenkos nužudymo. Anglų žiniasklaida mano, kad ši byla dar labiau pakenks ir taip susilpnėjusiam V. Putino tarptautiniam prestižui. 

Jėzuitų vadovavimo principai25
Kun. Gintaras Vitkus SJ

Vadovavimas kyla iš vidaus, jo sėkmė priklauso ne vien nuo to, kaip aš veikiu (ar įvaldytos vadovavimo technikos), bet ir nuo to, kas aš esu (charakteris tobulinamas per saviugdą).

Nemirėliai, vampyrai ir... Bažnyčia2
Gabrielius E. Klimenka OPs

Šiais laikais, ko gero, nerasi žmogaus kuris nebūtų girdėjęs apie vampyrus. Vampyrišką įvaizdį platina kino filmai ir knygos, tačiau, kas yra vampyras.

Ruošiamės į mokyklą – be baimės3

Dabar pats laikas pasvarstyti, kokius klausimus ar net baimes gali kelti artėjanti rugsėjo pirmoji. Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

Ruošiamės į mokyklą: patarimai pirmoko tėvams1

Specialistai vieningai sutaria, kad sėkminga pirmoko adaptacija mokykloje daugiausia priklauso nuo to, kaip vaikas paruošiamas ir nuteikiamas šeimoje. Labai svarbu kalbėtis su vaiku apie tai, kas jo laukia. Tekstas iš Bernardinai.lt archyvų.

Pradinėje mokykloje nėra vietos vaikystei?3
Hauke Goosas

Pradinė mokykla tapo fabriku, kuriame mūsų vaikai sunorminami, formatuojami ir rūšiuojami, kuriame stropieji ir prisitaikiusieji atlyginami, o visi kiti – judrieji, smalsieji, užsisvajojusieji – vegetuoja...

Pavargote nuo vaiko ar nuo savęs? Keletas patarimų mamoms, kurioms sunku

Mamoms ant pečių neretai užkraunamas iš perskaitytų knygų, televizijos laidų ir draugių pasakojimų girdėtas stereotipas, kad vaikas – tai nuolatinis džiaugsmas ir laimė. O juk ir nerimas, ir nuolatinis rūpestis. Todėl neretai tenka susidurti su emociniu nepasirengimu – buvo tikėtasi kažką gauti, o čia, žiūrėk, reikia tik duoti.

Kuo būtina pasirūpinti prieš rugsėjo pirmąją?

Rūpesčiai užgula visų tėvų, besiruošiančių dar vienai (o ypač –  pirmajai) mokslo metų pradžiai, pečius.

Laiškai iš kaimo. Apie žalčio skeletą ir diemedžio švelnumą
Henrikas Gudavičius

Diemedis, razeta, radasta, debesylas dabar yra labiausiai užmiršti augalai naujoviškuose gėlių darželiuose. Sunku juos auginti, tas tiesa, bet Ona Bogušienė sako, kad reikia atspėti kiekvieno žolyno vietą.

„Greenpeace“ protesto akcija Portlande1

Liepos 29 d. Portlande (JAV) prasidėjo dvi paras trukusi viena didžiausių pastarojo meto „Greenpeace“ protesto akcijų, kai 13 aktyvistų pasikabino ant virvių po Šv. Jono tiltu, siekdami nepraleisti „Shell“ kompanijai priklausančio ledlaužio.

Bastūnės užrašai. Trys aukštai gyvūnų
Aistė Stremaitytė

Smalsuoliams, norintiems susipažinti su gamta, bet nesiryžtantiems keliauti po miškus, kalnus ar vandenynus, šešias dienas per savaitę atviros vieno seniausių Lietuvoje ir vienintelio Pabaltyje gyvūnijai skirto Tado Ivanausko zoologijos muziejaus durys.

Ar gali vaikui dėmesio būti per daug?
Rosita Pipirienė

Tėvai, atiduodami vaikui visą savo laisvalaikį, užmiršta save, pervargsta, darosi irzlūs ir nepatenkinti, o tada ir vaikas jaučia įtampą, jam atrodo, kad tėvams jis trukdo.

Geologai ieško meteoritų pėdsakų

Impaktiniai krateriai – išskirtinės kosminės kilmės geologinės struktūros ir kartu geologinės istorijos liudininkai. 

Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (IV)
Milda Abromaitytė

Ši kartą lankysimės Kleboniškio miško parke ir Kalniečių parke bei šalimais esančioje Čečėnijos aikštėje. Smagu, kad Čečėnijos aikštė nėra toli nuo Kleboniškio miško parko, tad jei norite galite nukeliauti nuo vieno iki kito pėsčiomis.

„Solo Ansamblis” pristato naują dainą „Juoda juoda juoda juoda naktis“

„Isivaizduokite, kad esate tamsoje, virš galvos besisukantis disko kamuolys, o jūs šokate taip, lyg jūsų niekas nemato, tarsi jūs esate vienintelis gyvas organizmas šioje planetoje.“ – kalba vienas iš grupės „Solo Ansamblis“ narių Jonas Šarkus. 

Kaip matematika puoselėja protą

Patikėkite, tai vienas didžiausių matematikos privalumų. Kas nutiks Jūsų raumenims, jei kasdieną kilnosite nemažą svorį? Jūs tapsite tvirtu ir ištvermingu. Kas nutiks, jei kasdieną išspręsite bent vieną sunkų uždavinį?

Zapyškio parapijos stovykla „Sek paskui mane“ supažindino su vienuolijomis

Stovyklos pavadinimas ir visa jos veikla buvo skirta pašvęstojo gyvenimo asmenims, įvairioms vienuolijoms ir maldai už jų darbus bei naujus pašaukimus.

Studento išradimas gali sukelti bendravimo su kurčiaisiais revoliuciją

Ši pirštinė buvo kuriama kaip prototipas galimai inovacijai, kuri padėtų kurtiesiems bendrauti su gestų kalbos nemokančiais aplinkiniais žmonėmis.

Literatūrologė J. Čerškutė pataria, ką dar perskaityti per šią vasarą
lrt

Vasarą yra tas laikas, kai reikia skaityti knygas, kurioms kitu metu neradote laiko, teigia literatūrologė Jūratė Čerškutė. Anot jos, per vasarą būtina perskaityti bent vieną gerą kūrinį, o norintiems užsimiršti derėtų į rankas paimti detektyvą, nors, kaip pati pripažįsta, visos rekomendacijos – subjektyvios.

Kūrinių kinetinė energija: Ramūnas Klimas (1945–2002)
Jūratė Sprindytė - nemunas

Rašytojas Ramūnas Klimas šių metų liepos 22 d. būtų šventęs 70-metį. Priklausęs „tyliojo modernizmo“ rašytojų kartai (intelektualiųjų kūrėjų mažumos flangui) savo nestandartiniu pasakojimu lietuvių prozai suteikė nemenką postūmį atsinaujinti.

M. Burokas: meno džiaugsmai ir kančios (knygų apžvalga)1
lrt

Poetas, literatūros kritikas Marius Burokas LRT KLASIKOS laidoje „Ryto allegro“ pristato dvi knygas: Willo Gompertzo „Ar tai menas? 150 modernaus meno istorijos metų“ ir Leos Singer „Koncertas kairiajai rankai“.

Girdėti verčiamą knygos puslapį

Pradžioje atsirado mintis – knygų daug, reikia jas paleist iš namų į platųjį pasaulį... Taip gimė idėja sukurti jaukų knygynėlį su gausybe knygų, dvelkiančių išmintim, sentimentais, savomis istorijoms.

Rūta Šetikaitė. Kad kiekvienas į knygyną atėjęs žmogus jo duris užvertų įkvėptas ir laimingesnis...2

Klausytojams patinka intymi knygyno aplinka, maža erdvė... Tik pagalvokit – per koncertus net girdisi, kaip atlikėjai kvėpuoja, o sėdint pirmojoje eilėje net yra tikimybė, jog būgnininkas tėkštels lazdele per nagus!