Daug kalbama apie tai, kaip reikėtų kovoti su islaminstiniu terorizmu, tačiau ar dažnai gilinamasi į esmines, gilumines jo priežastis? Apie tai - psichologas R. Williamsas. O štai islaminstinio terorizmo ekpertas P. Neumannas iškelia įdomią prielaidą, kad šiuolaikinis džihadistinis terorizmas - tai savotiška jaunimo kultūra.

Pranciškus apie Benediktą XVI: Popiežius emeritas malda „dengia“ mano pečius
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus antradienį dalyvaus iškilmingame popiežiaus emerito Benedikto XVI pagerbime Vatikane kunigystės šventimų 65 metinių proga.

Popiežiaus žodžiai apie homoseksualius asmenis. Klausimo kontekstas30
vatikano radijas

Kalbant apie homoseksualius asmenis, tiek Bažnyčia, tiek plačioji visuomenė daug „nuveikė“, dėl to, kad į juos būtų žiūrima negatyviai.

Pranciškus ir Karekinas II pasirašė bendrą deklaraciją
vatikano radijas

Kaip buvo patvirtinta tik sekmadienio ryte, popiežius ir Karekinas II pasirašė bendrą deklaraciją.

G. Gustaitė: „Ateina nepavydėtino (ne)brandumo metas“ 2

Redaktoriaus teigimu, knygą parašė „vieni žymiausių šalies istorijos specialistų“, „stengdamiesi visam pasauliui priminti, kas buvo yra (ir bus) Lietuva“. Taigi – buvo yra ir bus be Jurgio Matulaičio?

Alfa, Beta... Gama?
Saulena Žiugždaitė,Einaras Eringis - Bernardinai.TV

Kodėl po plačiai pasklidusių Alfa ir Beta kursų, prireikė dar ir trečiojo? Patirtimi dalijasi kurso iniciatoriai bei dalyviai.

Birželio 29 d. LNDT kasoje dirbs teatro aktoriai ir direktorius

Naujasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas prasidės rugsėjo 2 dieną, tačiau jau dabar žiūrovai yra kviečiami jam pasirengti.

Atradimai, kurių niekas negali paaiškinti2

Pasaulio istorijoje daug neįtikėtinų paslapčių. Niekas iš mūsų negyvens taip ilgai, kad pamatytų, kaip jos visos bus įmintos. Tačiau visada įdomu kas kartą žvelgti į šiuos stulbinančius reiškinius.

Užrašai sąsiuvinyje

Kartą gyveno žmogus, kuris nuolatos dėl ko nors skųsdavosi. Visas savo nesėkmes ir bėdas jis galėjo vardyti dieną naktį, mat ištikusius didesnius ir mažesnius nemalonumus žinojo mintinai.

Forumas „Vilniaus kryžkelės“ suburs garsius Rytų Europos poetus1
Donatas Puslys

„Vilniaus kryžkelių“ forumas tęsis nuo pirmadienio iki trečiadienio Venclovų namuose-muziejuje.

Kas nutiko, panele Simone? Mick Brown ir Tanya Steel apie knygą ir filmą
Literatūra ir menas

Kaip mums suprasti Niną Simone? Nuostabią, prieš­taringą, temperamentingą – tokio aistringo genialumo, kiek ir gluminančiai savidestruktyvaus elgesio.

„Tyrimas“ atskleidė, kodėl geriama? Alkoholio pramonė atsisakys neveikiančios reklamos?
Aurelijus Veryga

Seime vėl svarstomi klausimai dėl alkoholinių gėrimų reklamos draudimo. Ir, kadangi tikri moksliniai tyrimai nepadeda alkoholio gamintojams kvailinti politikų, atsirado poreikis pasidaryti „savo tyrimą“.

Visuomenininkai ragina vetuoti naująjį Darbo kodeksą

Praėjusią savaitę Seime priimtą naująjį Darbo kodeksą visuomenininkai ragina vetuoti ir grąžinti Seimui tobulinti jį iš esmės.

Jaunimo organizacijos: naujasis Darbo kodeksas skatins pasilikti ir dirbti Lietuvoje

„Norime kurti savo ateitį pažangioje ir klestinčioje valstybėje, visomis išgalėmis prisidėti prie Lietuvos visuomenės gerovės kūrimo“, – rašoma krepimesi.

Permainų vėjai Lotynų Amerikos valstybių politikoje
Gintarė Žukaitė

Pastaruoju metu stebimi politikos pokyčiai Lotynų Amerikos valstybėse. Daugiau nei dešimtmetį valdžioje išbuvusius kairiosios pakraipos prezidentus ir partijas keičia liberaliau nusiteikę politikai.

Epinė problema ar istorinė galimybė?
Nerijus Mačiulis

Kai tik visiems atsibodo ir iš akiračio dingo akronimas „Grexit“ bei po juo slypinčios bėdos, atsirado naujas – „Brexit“. Ko galima tikėtis dabar?

Šeima ir valdžia – kaip susikalbėti? (II)

Apie šeimos tarybų veiklą, sunkumus, su kuriais susiduria visuomenininkai, bei lūkesčius ateičiai kalbamės su Kristina Paulike, Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininke, Klaipėdos m. sav. šeimos tarybos pirmininke ir Egle Šveckiene.

Ginčai poroje – dar viena proga suartėti?
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Kartais galime „praryti“ kitą – įtraukiame jį į savo asmenybės lauką ir priimame kaip savaime suprantamą. Tada kitas žmogus tampa „manojo aš“ dalimi, dėl kurios visiškai nebereikia stengtis...

Kraujo ryšys neužtikrina gerų santykių su broliais ar seserimis
lrt

Pašlijusius santykius su broliais ar seserimis lemia nemokėjimas nuoširdžiai bendrauti, LRT RADIJUI sako Paramos vaikams centro vadovė Aušra Kurienė.

Didžiausi vasaros pavojai vaikams ir gydytojos patarimai, kaip suteikti pirmąją pagalbą

Taip norisi atsipalaiduoti, kol mažyliai dūksta. Vis dėlto pediatrai įspėja, kad palikti vaikų be priežiūros ir apsaugos nevalia.

Vilniaus probacijos tarnyba: „Siekiame padėti smurtaujančiam keistis“

Už kiekvieno smurto atvejo slepiasi mūsų vasltybės žmonių tragedijos…Žmogaus tragedija…Smurtaujančio taip pat.

Garso režisierė: mano darbe psichologijos daugiau nei technologijos1
lrt

„Tikiu, kad galime būti geriausi pasaulyje, kad esame ta karta, kuri privalo būti čia ir kasdien tobulėti“, – sako A. Suchova.

Donatas Petrošius. Literatūra ir futbolas
Literatūra ir menas

Kai žiūriu futbolą, tiksliau, kai esu futbole, tuo metu man svarbiau literatūra. Nes futbole, ypač aplinkfutboliniame gyvenime, matau klasikinio Didžiojo Naratyvo kontūrus – juntu aiškias taisykles ir struktūras, matau elgesio modelius, judėjimo kryptį.

Mantas Balakauskas: „Mylėdamas visada būni truputėlį paribyje“
Literatūra ir menas

Apie poezijos prasmę, rašytojus, skaitytojus ir mažos šalies kompleksus kalbamės su jaunosios kartos poetu Mantu Balakausku.

Pasaulio vaikai
Martynas Vingrys

Vieni keliauja tam, kad pailsėtų svečioje šalyje prie jūros, kitiems kelionėje svarbiausia paganyti akis į žymius istorinius paminklus, prabangius muziejus ar dar šį tą.

Apie buvimą šalia, kai to labiausiai reikia

Tai jaunos moters laiškas, kviečiantis tiesiog BŪTI šalia kito, kai jam sunku, nes būtent tuomet mums vienam kito labiausiai reikia.

Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Įsivietinti – menka bėda?
Dainora Kaniavienė

Gurmaniškumas – pagrindinis žodis, aplink kurį sukasi visos mintys skaitant romaną. Tai giminės saga apie įsivietinimą Kanadoje...

Juozo Prapiesčio rinktinė „Amalo uogos“

Juozas Prapiestis (1949 –2013) – žygeivis, kelerius metus Liaudies dainų klubo vadovas, vienas iš pogrindžio žurnalo „Pastogė“ leidėjų ir autorių.

Legendinis meilės romanas sulaukė naujo leidimo

D. H. Lawrencas rašo taip, tarytum meilės patyrimas būtų gyvenimo pamatas ir atsakymas į klausimą apie gyvenimo prasmę.

Marcelijus Martinaitis: pilietis ir kūrėjas epochų sankirtoje
Žurnalas „Tarp knygų“

M. Martinaitis lietuvių savimonėje įtvirtino nebesančios, numelioruotos, paliktos, išnykusios, prarastos, parduotos tėviškės amžinumą, amžiną esatį.