Natūralaus šeimos planavimo (NŠP) metodas Bažnyčios pripažįstamas vieninteliu moraliai priimtinu būdu planuoti vaikų šeimoje skaičių. Tačiau paprastai kalbama tik apie šio metodo privalumus ir „rožinę pusę“, bet dažniausiai nutylima ir nediskutuojama apie tai, kas vyksta realybėje - su kokiais iššūkiais bei sunkumais tenka susidurti ne vienai katalikų porai, pasiryžusiais naudoti NŠP.

Pranciškus Kenijos kunigams ir vienuoliams: geriau meldžiantis užmigti, nei nesimelsti
vatikano radijas

Pranciškus paprašė savo klausytojų nenustoti verkti – dėl savo klaidų, dėl pasaulio ir žmonių skausmo, dėl apleistų senelių, dėl nužudytų vaikų, dėl kitų dalykų. Nežinome atsakymų į visus klausimus, bet žvelgiame į Jėzų ant Kryžiaus.

Pranciškus aplankė JT būstinę Nairobyje: Tegu Paryžiuje būna pasiektas realus ir aiškus susitarimas
vatikano radijas

Popiežius palinkėjo, kad Paryžiaus konferencijoje būtų pradėta kurti nauja pasaulinė energetinė sistema, politinėms ir ekonominėms jėgoms įsipareigojant ištaisyti dabartinio vystymosi modelio trūkumus. 

Kardinolas Arinze. Popiežiaus vizitas savaime kvies ištiesti vienas kitam ranką
vatikano radijas

Popiežius žino, kad ten nėra gerai. Jis žino, kad rizikuoja, bet vyksta ten norėdamas parodyti meilę ir pagarbą, ir tai yra galinga žinia. Jis nori ten nuvykti kaip meilės Afrikos žmonėms ženklas; pakviesti visus priimti vienas kitą.

Inesa Čaikauskienė: „Kviečiame permąstyti santykį su piligriminėmis vietomis“
Saulena Žiugždaitė

Nuo spalio vidurio Vilniaus piligrimų centre vyksta susitikimų ciklas „Gyvenimas Gailestingumo kelyje – pažinti, skelbti, priimti“.

Pranciškonai JAV sukūrė unikalią maldos App programėlę

„Friar app“ leidžia žmonėms publikuoti savo maldavimus, melstis vieniems už kitus ir turėti brolį pranciškoną iš bet kurio JAV kampelio, besimeldžiantį už konkretaus žmogaus intencijas.

Mėginant įminti „Scanoramos“ fenomeną
Enrika Striogaitė

Kino festivaliui pasibaigus, natūralu, kad naktimis ima kiek kamuoti košmarai – persipynusios matytų filmų draiskanos, išnirusios nuramdytos emocijos, tiesiog – nuovargis...

Už dzūkiškas lopšines – Vinco Krėvės premija

Apie tautosaką ir literatūrą mokykloje, apie dainas ir mūsų senolių išmintį Henrikas Gudavičius kalbasi su Vinco Krėvės gimnazijos mokytoja Rita Černiauskiene.

Herojaus paieškos mituose ir kasdienybėje
Joseph Campbell

Josepho Campbello įžvalgos padarė milžinišką įtaką ne tik mokslininkams, bet ir daugybei kitų žmonių, neabejojančių, kad jo klajonės mitologijos takais yra aktualios ir šiandien.

Kodėl dabar ateina laikas išjungti muziką?
Roger Scruton

Reikia išjungti muziką, kad atrastume tikrąją  jos vertę, sako filosofas  Rogeris Scrutonas.

M. Dranycinas ir A. Berioza: „Vilnius – gyvų rankų kūrybos miestas“
Neringa Petrošiūtė

Maksimas Dranicinas ir Anastasija Berioza – dailininkai iš Murmansko (Rusija), keletą šio rudens savaičių rezidavę Užupio meno inkubatoriuje.

Lenkijoje vyksta tylus perversmas?

Dar visai neseniai savo darbą pradėjusiai Lenkijos vyriausybei neprireikė daug laiko, kad pademonstruotų savo galią. Kritikai jau baiminasi, kad naujoji valdžia piktnaudžiauja savo galia, rašo „Deutsche Welle“.

Ramūnas Bogdanas. Šįkart rusai prisiprašė
lrt

Rusai bombarduoja turkus. Tiesa, tik kiaušiniais ir akmenimis į Turkijos ambasados Maskvoje langus. Taip išreiškiamas pyktis dėl numušto rusų bombonešio prie Sirijos-Turkijos sienos.

Klimato kaitos konferencija Paryžiuje: tirpstantys ledynai gali sukelti tarpvalstybinį konfliktą
Agnė Grinevičiūtė - VU naujienos

Apie globalinį atšilimą diskutuojama jau bene 20 metų. Pasaulio valstybės vis negali prieiti prie bendrų sprendimų, nes turi skirtingų interesų, dėl kurių nelinkusios teisiškai įsipareigoti.

TIE VAIKAI MUS AUKLĖJA...

Vaikai ugdo mus ir save. Tokiam tobulėjimui pirmiausia reikia buvimo kartu. Tada mes tai, ką galvojame ir manome esant tikra mūsų gyvenime, turime galimybę patikėti kitiems – vaikams.

 
JAV vaidmuo pasaulyje B. Obamos akimis
Vytautas Keršanskas

Kartu gausėja ir kritikų, teigiančių, kad septyneri B. Obamos prezidentavimo metai buvo „blogiausia, kas galėjo nutikti pasauliui“, stovykla.

Pirmasis pasimatymas ir darbo pokalbis: 6 bendros klaidos
Airida Zavadskė

Ar kada susimąstėte, kad darbo pokalbis labai panašus į pirmąjį pasimatymą? Ir klaidos, kurias žmonės daro pirmojo pasimatymo metu, dažnai būna tos pačios, dėl kurių jie nesulaukia skambučio su kvietimu į antrąjį atrankos etapą...

Marijampolietis K. Kynas: atsisakyti tapti donoru – tai lyg nušauti žmogų

Prieš dešimt metų K. Kynas tapo pirmuoju negiminingu kaulų čiulpų donoru Lietuvoje. Kamieninės K. Kyno kraujodaros ląstelės išsaugojo gyvybę jaunai moteriai, kuriai buvo diagnozuota aplazinė anemija.

Dalia Kiesaitė: „Tikėjimas – jungiamoji grandis“

Tęsiame pokalbių  ciklą su išsiskyrusiųjų sielovado centro „Bendrkeleiviai“ bendradarbiais. Šįkart su psichologe D. Kiesaite – apie tikėjimo ir psichologinės saviugdos kelionę, buvimą lygiaverčiame santykyje su pagalbos ieškančiu asmeniu.

„Carito“ paramos koncertas: moterys neturi kentėti smurto

Šį sekmadienį, lapkričio 29 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks paramos koncertas „Degu kaip žvakė“, skirtas Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Motinos ir vaiko globos namams, kur glaudžiasi vienišos mamos su kūdikiais, paremti.

Kontracepcija kaip homoseksualumo priežastis
Gintautas Vaitoška - Artuma

Ne vienas ekspertas pripažįsta, jog kontracepcijos naudojimas daro didžiulę įtaką homoseksualumo pateisinimui ir priėmimui.

Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų

2014 metais iš gyvenimo pasitraukė 156 jauni žmonės arba, kitaip tariant, šešios vidutinio dydžio mokinių klasės. Lietuva kas dvi dienas prarado po vieną jauną žmogų. 

Prevencinis edukacinis filmas „Sieki euforijos - rinkis teisingai“

Kol esi jaunas, gali tapti bet kuo. Rinkis teisingai.

Savanorystė - uostas, kuriame gera
Mindaugas Jonušas

Šiandien esu dėkingas savanoriškai veiklai, kad mano akmeninę širdį pakeitė žmogiška, kad mane išmokė pasilenkti su meile prie nors ir nešvaraus žmogaus gyvenimo ir su meile mazgoti tą purvą, kuris daugeliui yra koktus.

Kenčiu
Matas Bytautas - nemunas

Kančia. Kas ji, sesute, mano brangi? Ar aš sergu kafka, kad viena dalis nori vienatvės, o kita, kurią kažkodėl laikau akla, stumia mane siekti socialinių tikslų?

Paauglio ateitis – neaiškių pasirinkimų kryžkelė
Raminta Šidlauskaitė

Labai dažnai girdima frazė „Kaip tu galėjai mesti studijas, pirma reikėjo aiškiai apgalvoti, ko nori“, ypač pradeda rėžti ausį, kai pačiam artėja su studijomis susijęs gyvenimo etapas.

Lietuviškai išleistas rusų disidento V. Voinovičiaus romanas

Romane gausu ir sovietinės realybės vaizdų, ir karo nuotykių, ir meilės lyrikos, ir pasakos elementų, o visa tai nuspalvinama švelniu humoru. 

Vilniuje gruodžio 4-6 d. vėl šurmuliuos Sostinės kalėdinė knygų mugė

Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija š. m. gruodžio gruodžio 4–6 dienomis Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje organizuoja tradicinę III Sostinės kalėdinę knygų mugę – 2015.

„Mėnulio pamokos“ su Barbara Brown Taylor

Savo knygoje autorė ragina atmesti nerimą ir baimes, rasti savyje drąsos prisijaukinti tamsą, pažinti kitokį pasaulį, pajusti Dievo ranką, vedančią per matoma ir nematoma.

Žvaigždynai, tampantys personažais, o tamsa – nuotaikinga drauge

Naujausios paveikslėlių knygos „Orionas ir Tamsa“ autorė ir iliustruotoja Emma Yarlett, gyvenanti Kornvalyje, Didžiojoje Britanijoje, atskleidžia, kaip ją žavi tamsa, kaip kuriami personažai ir siužetas ir kas apskritai įkvėpė kurti paveikslėlių knygas.

Knygoje „Diktatorių vaikai“ – garsiausių 20 amžiaus diktatorių vaikų likimai

Susipažinkite su šešiolika žymiausių pasaulio valstybių diktatorių vaikų. Jų santykis su tironišku tėvu padeda geriau suprasti paties lyderio asmenį, atskleidžia kitą jo charakterio pusę.