„Reikia Bažnyčiai, oi kaip reikia švento šiuolaikinio meno!“ – savo tekste sušunka Ponu Kiču prisistatęs skaitytojas pasufleravęs ir šios dienos diskusiją apie Bažnyčią ir meną. Architektūros šedevrai, neįkainojamas žmonijos kultūros paveldas, grožio ir kūrybos etalonas – tokiais epitetais dažnai yra apibūdinamas ilgus šimtmečius kurtas ir puoselėtas bažnytinis menas. O šiandien? Ar Bažnyčia yra atvira šiuolaikiniam menui? Ar profesionalūs menininkai ir jų kūryba tampa šiandieninės Bažnyčios gyvenimo dalimi? Galų gale, kaip šiuolaikinio meno kalba kalbėti apie Dievą?

Vėžaičiuose vyko Šv. Kazimiero relikvijų perkėlimo atlaidai

2016 m. rugpjūčio 26 dieną Telšių vyskupijos diecezinėje, seniausioje Vakarų Lietuvoje Šv. Kazimiero šventovėje Vėžaičiuose vyko tradiciniai Šv. Kazimiero, Lietuvos ir lietuvių jaunimo globėjo, relikvijų perkėlimo atlaidai.

Paulius VI ir Motina Teresė
vatikano radijas

Popiežius, neslėpdamas susijaudinimo, atsakė, jog jis džiaugiasi, kad seserys priima jį į savo bendradarbius.

Reformacijos Europoje jubiliejų pasitinkant3
Dainora Pociūtė-Abukevičienė

Reformacija, kurios 500 metų jubiliejų Europa minės ir švęs 2017 m., yra didžiausias krikščionybės socialines, kultūrines ir politines transformacijas inicijavęs krikščioniškosios civilizacijos reiškinys.

Vietoj įprastinės popiežiaus trečiadienio katechezės – malda už žemės drebėjimo Italijoje aukas

Trečiadienio rytą Šv. Petro aikštėje susitikęs su Šventųjų metų piligrimais, popiežius Pranciškus neskaitė šiai progai paruoštos katechezės, bet pakvietė visus sukalbėti dalį Rožinio už Italijoje naktį įvykusio žemės drebėjimo aukas.

Atgailaujantis džihadistas teisiamas dėl kultūrinio paveldo sunaikinimo
vatikano radijas

Kaltinamasis buvo daugiausia iš tuaregų sudaryto Ansar Eddine judėjimo narys, artimas islamistinei ir teroristinei Magrebo Al Qaedos organizacijai, pažinojęs jos lyderius.

L. Valatkienės vaizdo ir teksto simbiozė
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 12 dieną galerijoje „RA“ atidaryta Lilijos Valatkienės foto refleksijų paroda „Išgyvenimai. Laiškai lietui“. Ekspozicijoje regime tekstinės ir vaizdinės kūrybos sintezę.

BrodUt. Apie niekados neiškilsiančius krištolo rūmus ir miestą kaip teatro sceną
Donatas Puslys

Kodėl žmonės stato bokštus? Kad kovotų su priešais? Kad transliuotų televizijos programas? Kad apgyvendintų daugiau gyventojų ir taip ekonomiškai išnaudotų brangiai kainuojančią žemę? Ne, ne ir dar kartą ne!

Rotušės gimimas, arba Kada tai prasideda
Algimantas Černiauskas

Man teko didžiulė laimė matyti, su kokia meile XXI a. pradžioje buvo kuriamas įspūdingas Merkinės rotušės maketo statinys – valstybingumo ir bendruomeniškumo simbolis.

Apie regioninę ir tarptautinę integraciją
Laura Laurušaitė

Profesorių, Latvijos mokslų akademijos tikrąjį narį Benediktą Kalnačą kalbina Laura Laurušaitė. Benediktas Kalnačas (g. 1965) – autoritetinga latvių literatūros mokslo figūra, Baltijos dramos specialistas ir ilgametis Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto bičiulis. 

Pokalbis su M. Helde: „Vėjų kryžkelėjė“ filmavimo aikštelėje bandėme pagauti magišką kino vėją
Virginija Vareikytė

Lietuvos ekranuose rudens pradžioje suksis dvejus metus tarptautinių festivalių publikas jaudinęs vaidybinis filmas apie Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje 1941 metais prasidėjusius trėmimus.

Kodėl žlunga jauni verslai: 4 dažnos pradedančiųjų klaidos3

Kasmet Lietuvos rinką papildo šimtai naujų verslininkų, tačiau nemaža dalis jaunų verslų žlunga jau po pirmųjų veiklos metų. 

Odė linui atvedė pas Norvegijos avis

Paklausus lietuvio, kuo jis didžiuojasi, išgirsime daug skambių žodžių apie juodą duoną, krepšinį, pasakiško grožio miškus ir darbščius žmones, kurie iki šiol puoselėja senąsias tradicijas, o iš lino sugeba sukurti madingus apdarus.

Vaikų globos sistema keičiama vėžlio žingsniu
Mano teisės

Prieš dvejus metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijavo institucinės globos pertvarką.

Mažų žingsnelių terapija geresnei kasdienio gyvenimo kokybei
Raimonda Agnė Medeišienė - lrt

Su artėjančiu rudeniu baigiasi ir daugelio mūsų atostogų laikas. Susitikę kolegos ir draugai aptaria atostogų malonumus. 

Ratas ant ašies braškėdams sukasi sunkiai. Ugdymo ateitis – integravimas4
Saulius Žukas

Taigi, kas šiandien Lietuvoje yra daroma ir kas galėtų būti daroma integruojant ugdymo turinį ir mokinių gebėjimus?

5 patarimai, kaip išsirinkti būrelį

Kokia papildoma veikla užimti atžalas, kad tai būtų ir smagu, ir naudinga. Vaikai būrelius dažnai renkasi pagal pomėgius, įdomumą ar įkalbėti draugų. Bet ar tikrai tai jiems pravers ateityje?

7 žingsniai sveikesnės mitybos link5

Nepamirškite valgyti sriubos. Sriuba palaiko organizme tinkamą skysčių santykį bei skatina virškinimo sulčių išsiskyrimą, todėl net šiltuoju metų laikotarpiu rekomenduojama ją valgyti.

Tavo vaikas yra tavo artimas
Evangelija.lt

Jeigu paklaustumėte manęs, koks vienintelis ir pats svarbiausias suvokimas pakeitė mano požiūrį į tėvystę, atsakyčiau, kad mano požiūrį pakeitė suvokimas, kad vaikai yra žmonės...

Ar visada brandaus amžiaus nėščiajai rizika – garantuota?5

Pasaulyje sparčiai ryškėjant tendencijai vaikų susilaukti vyresniame amžiuje, nerimą vis garsiau išreiškia genetikai...

Kajus: „Noriu būti profesionaliu futbolininku“
Bitute

 Jokios traumos, anot dvylikamečio Kajaus, jo neatbaidys nuo mėgstamo sporto – futbolo, kuriuo gyvena ne tik jis, bet ir visa jo šeima...

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius3
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Atleiskite, bet kiek aš uždirbsiu?17
Unė Kaunaitė

„O dar norėjau pasiklausti, koks gi turėtų būti atlyginimas?“ – tyliai paklausiu rytinės savęs veidrodyje, bet nuskamba per daug nuolankiai.

 
Ar klajonės gatvėmis su dažais rankose gali ko nors išmokyti?

Paauglystėje ir jaunystėje išeita nelegalaus graffiti mokykla užsilieka ilgam. Ir net jei nebepraktikuojama, ji palieka didesnį ar mažesnį pėdsaką.

2016–17 „Bundesliga“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Vokietijoje futbolo vasara buvo gana rami. Miuncheno „Bayern“ pakeitė trenerį, bet rinkoje daug triukšmo nekėlė, Dortmundo „Borussia“ stiprinosi ir mėgins mesti rimtą kovą „bavarams“ dėl aukso. 

Turi tik tiek, kiek atiduodi27
Donatas Puslys

Baltijos kelias yra stipri istorinė pamoka, kad padaryto neteisingumo niekada negalima užmiršti, kol jis neištaisytas, kad tvari taika turi remtis į teisingumo pamatą.

K.Kazijevaitės „Septynios kartos“ – pasakojimas apie laisvę ir galimybę pasirinkti savo kelią

Autorę itin domina žmogaus prigimtis: polinkis dėvėti kaukes, baimė pripažinti savo tikrąjį „aš“ ir patirti artumą su kitu, gebėjimas (ar negebėjimas) suvokti savo ir kitų žmonių ribas...

Knyga apie žydų gelbėtoją Oną Šimaitę1

1941–1944 metais ji lankydavosi vokiečių okupuoto Vilniaus žydų gete ir darbo stovyklose, nešiodavo ten įkalintiems žmonėms maistą, drabužius, vaistus, pinigus ir padirbtus dokumentus.

Kęstutis Šapoka: „Vienas mėgstamiausių užsiėmimų gyvenime – skaityti“ 26

Menininkas, dailėtyrininkas ir parodų kuratorius Kęstutis Šapoka pasakoja, jog intensyviai skaityti pradėjo tik baigdamas vidurinę mokyklą, tačiau dabar nebūna tokios dienos, kad neatsiverstų knygos. 

Šiuolaikinės islandų poezijos rinktinė

Rinktinėje publikuojama septynių žymiausių XX a. Islandijos poetų kūryba – tai daugkartiniai įvairių prestižinių premijų bei nominacijų laureatai, nusipelnę literatūros kūrėjai, žinomi ne tik savo tėvynėje, bet ir užsienyje.

Reformacijos jubiliejui – intriguojantis romanas „Q“1

Romanas pasakoja apie Vokietijos religinius karus, reformacijos paplitimą bei katalikų bažnyčios kovą su ja. Neretai romanas lyginamas su garsiojo italų rašytojo U. Eco kūriniu „Rožės vardas“.