Istorija Kremliaus rankose jau seniai tapo paniekinta tarnaite, aptarnaujančia šiandienio politinio elito ambicijas. Tatjana Žurženko savo tekste atskleidžia, kaip mitologizuota ir fetišizuota Antrojo pasaulinio karo atmintis šiandien pasitarnauja imperialistinėms, šovinistinėms Kremliaus politikos užmačioms tenkinti. Tuo tarpu Tymothy Snyderis kalba apie tai, ką Kremlius yra linkęs nutylėti – Stalino ir Hitlerio draugystę, bendras užmačias pasidalinti Europą.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Kaip skaityti ir apmąstyti Šv.Raštą: Konsekracija prie šulinio (Jn 4, 4–42)
Kun. Vladimiras Solovej - „Magnificat“

Šį susitikimą galima pavadinti nepatogiu visomis prasmėmis – tiek aplinkos, tiek asmenų. Ir vis dėlto būtent schizmatikų krašte Jėzus radikaliai pakeičia šventyklos sampratą, o savo misijos slėpinį atveria lengvo elgesio būdo moteriai.

Sekminės Vepriuose
Rasa Baškienė - „Apžvalga“

Nuo seno į šią šventę suvažiuodavo minios maldininkų, jų skaičius ypač pagausėjo lenkams okupavus Vilniaus kraštą ir lietuviams praradus galimybę lankytis Vilniaus Verkių Kalvarijose. 

Vyskupas Oskaras Romero bus paskelbtas palaimintuoju
vatikano radijas

Ateinantį savaitgalį Salvadore kai kas laiko svarbiausiomis krašto istorijos dienomis. Šeštadienį gegužės 23-ąją kankinys Oskaras Romero, prie altoriaus nušautas Salvadoro arkivyskupas, bus paskelbtas Bažnyčios palaimintuoju.

Žinojimo dovana
Popiežius Pranciškus - Bažnyčios žinios

Žinojimo dovana leidžia mums pajusti gilią darną su Kūrėju ir dalyvauti jo vizijos ir sprendimų skaidrume. Štai šioje perspektyvoje galime priimti vyrą ir moterį kaip kūrinijos viršūnę, kaip meilės plano įgyvendinimą, atpažinti vieni kitus kaip brolius ir seseris.

OFM Generaliniu ministru išrinktas Michael Anthony Perry

Mažesniųjų brolių ordino Generalinė kapitula išrinko naująjį generalinį ministrą. Juo tapo amerikietis Michael Anthony Perry OFM, vadovausiantis pasauliniam Ordinui ateinančius šešerius metus.

Vilniuje iškilo dvi naujos skulptūros

Ketvirtadienį Vilniuje buvo atidengtos dvi naujos skulptūros – „Suomis“ ir skulptūra legendiniam muzikantui Johnui Lennonui.

Dailininkas Paulius Juodišius: „Svarbiausia – pajusti kūrybinį malonumą, tai visus vienija“
Berta Banytė

Šiandien dailininkas ryžosi atviram pokalbiui apie kūrybą, skirtą vaikams, ir didelį norą suteikti jiems tai, ko vaikystėje itin stigo pačiam.

Režisierius Christianas Petzoldas: „Kinas yra šmėklų susibūrimo vieta“1

Naujausiame vokiečių režisieriaus ir scenaristo Ch. Petzoldo filme „Feniksas“ (2014), vainikuojančiame „Šmėklų trilogiją“, pasakojama apie koncentracijos stovykloje išgyvenusią dainininkę Nelę. 

Režisierius Raimundas Banionis: „Filmų siužetus diktavo realybė“1
Auksė Kancerevičiūtė - Kelionė

Legendinio aktoriaus Donato Banionio sūnus Raimundas Banionis augo kartu su teatro spektakliais ir kino filmais. Vaidyba buvo vaikystės besipildanti svajonė, tačiau nusifilmavus juostoje „Penketas narsuolių“ tapo aišku, kad režisūra traukia labiau...

Išgyventi žmogiškumą
Audrius Stonys

Nežinau kito kino filmo, kur taip aiškiai galima pajusti, ką reiškia, jog Jėzus numirė už mūsų nuodėmes, kad Jis mus atpirko.

K. Girnius: tėčiui Lietuva didele dalimi buvo gyvenimo prasmė
lrt

Šiemet sukanka 100-osios vieno iškiliausių lietuvių filosofo egzistencialisto, redaktoriaus ir kultūrininko dr. Juozo Girniaus gimimo metinės.

Šv. Mortos iniciatyva Lietuvoje – pirmas žingsnis žengtas
Andrius Navickas

„Bernardinai.lt“ jau yra rašę apie tai, kad lietuvių delegacija dalyvavo Londone vykusioje konferencijoje, kurioje svarstyta, kaip derėtų bendradarbiauti, sprendžiant vis aktualesnę prekybos žmonėmis arba naujosios XXI amžiaus vergijos problemą.

Diplomatai-pranašai. Baltrušaitis ir Milašius
Rosita Garškaitė - Post scriptum

Didysis karas Oskarą Milašių, poetą  išleidusį jau ne vieną knygą savo lėšomis, užklupo Prancūzijos sostinėje, kur imtos niokoti vokiečių parduotuvės, prie Invalidų rūmų nusidriekė virtinės vyrų, norinčių tapti savanoriais.

Apie aštrų kalbėjimą ir dialogo ribas1
Leonidas Donskis - lrt

Man atrodo, kiekviena demokratinė politinė sistema ir kiekviena demokratinė visuomenė neišvengiamai patiria tam tikrą prieštaravimą tarp nuomonių įvairovės, minties bei sąžinės laisvės ir, kita vertus, tam tikrų moralinių stabdžių. 

Sveikas liberalo protas3
Dalius Stancikas

Ar norite, kad triumfuotų sveikas liberalus protas – nebeliktų  nei nuodėmių, nei draudimų, nei prievolių, nei mokesčių? Kad Lietuva pagarsėtų pasauly kaip sveikausio proto valstybė? Balsuokite už liberalus.

Soda: kertam lažybų, jūs nežinojote!
EkoDiena.lt

Kasdienėje buityje, kalbant apie paprastus ir gal net gana banalius dalykus, universalumu pasižyminčių priemonių tikrai esama. Viena iš jų – pati paprasčiausia soda.

Apie humoro jausmą 4
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Humoro jausmas – vienas svarbiausių psichinės sveikatos požymių. Juoktis – sveika. Jei bandytume apibūdinti, kas yra humoro jausmas, bendriausia prasme būtų galima sakyti, jog tai gebėjimas pastebėti reiškiniuose komiškų ir paradoksalių dalykų bei emociškai į juos reaguoti.

Rabinas Adinas Steinsaltzas. Smalsūs žydai

Smalsumas yra jaunystės bruožas. Visi kiti primatai smalsumo atsikrato palyginti anksti, kad dorotųsi su kasdienio gyvenimo problemomis – maisto paieška, rūpinimusi naujagimiais.

Kai atrodo, kad nieko nevyksta...
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Anksčiau ar vėliau gyvenimas nusistovi tam tikrose vėžese: santuoka nebe pirmos jaunystės, vaikų gyvenimuose viskas tarsi kaip ir aišku, tas pats darbas, ta pati kasdienybė. Ima atrodyti, kad nieko šeimos gyvenime nebevyksta. Nieko įdomaus, didingo, pasakytume...

Kas yra „gera mokykla“?
Lyderių laikas

Ką naujomis aplinkybėmis turėtų „daryti“ mokykla? Kokia ji turėtų būti? Kaip atskirti, kuri mokykla „gera“, kuri „prasta“? Ko ir kaip turėtų būti mokoma mokykloje? Kaip išsiaiškinti, ar mokoma gerai?

Juokas – būtiniausias vaistas jūsų vaistinėlėje

Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo juoką? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be juoko gyvenimas nykus ir beprasmis.

Kalifornijoje likviduojami sprogusio naftotiekio padariniai1

Sprogus požeminiam naftos vamzdžiui, į Ramųjį vandenyną išsiliejo apie 80 tūkst. litrų naftos, kuri užliejo Refugio valstybinį paplūdimį, 50 km į šiaurę nuo Santa Barbaros, Kalifornijoje.

Juos galėjom išsaugoti...
Aurelijus Veryga - Artuma

Tenka tik apgailestauti, jog kartais besilaukiančios moterys iš medikų išgirsta ne klausimą, ar nutraukė alkoholio vartojimą ir metė rūkyti, bet patarimą vartoti alkoholinius gėrimus nedideliais kiekiais, kad pagerintų savijautą.

Plytų gamyba Bangladeše1

Bangladeše sparčiai augant urbanizacijai bei vykstant įvairiems statybų darbams, per pastaruosius keletą metų atsirado daug nedidelių plytų „gamyklų“, kurios įsikūrė šalia plytoms tinkamų molio sankaupų.

Neringoje – filmo apie kormoranus premjera

Neringos žvejų, miškininkų, ornitologų ir kitų specialistų nuomonės apie daug diskusijų keliančią Juodkrantės kormoranų koloniją, kuri yra viena didžiausių Europoje, įamžintos pažintiniame-mokslo populiarinimo filme.

Remigijus Jašinskas. Eilėraščiai

Į tradicinį klausimą „Kodėl rašai?“ atsakau taip: „Rašau, nes viduje kažkas liepia, kažkas vis užvaldydamas mano ranką stveria tušinuką ir pradeda rašyt.

Mykolas Zvėga. „Įdomiau nežinoti, kas laukia rytoj...“

Mykolas Zvėga – jaunas keliautojas, spėjęs išmaišyti jau ne vieną planetos žemyną. Jo gimtinė – Vilnius, bet namai – ištisas pasaulis.

Duokit meilės... Apie muzikinį spektaklį „Durys“
Ingrida Rudaitytė

Pokalbis su vienu iš muzikinio spektaklio „Durys“ kūrėjų V. Bartušu.

Paskutinė Lucillės rauda. In memoriam B.B.Kingui
Domantas Razauskas

2015 metų gegužės 14 dieną, 9 valandą 40 minučių vietos laiku, Las Vegase, Nevados valstijoje, miegodamas mirė bliuzo karalius B.B. Kingas. Karaliui buvo 89.

Vilniuje nuskambėjo Gatvės muzikos diena

Nuo 2007 m. pirmąjį gegužės šeštadienį dainų autoriaus ir atlikėjo A. Mamontovo kvietimu profesionalūs muzikantai ir mėgėjai plūsteli į Vilniaus ir Lietuvos miestų ir miestelių gatves, kiemus, skverus ir aikštes.

„Močiutės plėšikės“ ir „Žiurkainio“ autorius mokykloje bijojo... virėjos

Interviu bbc.co.uk Davidas Walliamsas pasakoja apie savo skaitymo įpročius, atskleidžia, kokiu personažu norėtų būti ir kokį galėtų įsimylėti.  

Knygos padaužoms, arba Ką skaityti, jei nemėgsti skaityti
Benas Bėrantas

Tokių knygų kaip „Didysis Neitas“ neatsiejama dalis yra komiksai. Be galimybės kur kas geriau perteikti komiškas situacijas, jie taip pat padeda lengviau suvokti tekstą, suteikia knygai daugiasluoksniškumo.

D. R. Gillhamo „Moterų miesto“ herojės istorija tamsoje skendinčiame Berlyne

„Moterų miesto“ autorių Davidą R. Gillhamą kalbina rašytoja Ashleigh Andrews Rich.

Etgaras Keretas – technofobas, kurio prašė nebeleisti knygų vasarą1
Donatas Puslys

Nerašau savo istorijų iš tuščio oro. Tai nėra kažkas, kas gimė iš nieko, o veikiau egzistuojančių emocijų ir patirčių transformacija, perkelta į pasakojimo formą.

Maironio „Pavasario balsai“ mini 120 metų sukaktį
lrt

Maironio lietuvių literatūros muziejuje saugomi du 1895 m. Tilžėje išleisti pirmieji „Pavasario balsų“ egzemplioriai. Muziejaus vadovės teigimu, iš viso jų išlikę iki dešimties.