Telepatija ir krikščionybė – ar tai suderinama? Kaip aiškinami kai kurių mistikų, šventųjų gebėjimai įžvelgti dalykus? Kitas aspektas, susijęs su šiandienos diskusija – santykiai šeimoje: ne per daug „telepatija“ kartais pasitikima šeimoje, kai tikimasi, kad sutuoktinis perskaitys visas jūsų mintis?

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Mistikai ir telepatija 14Luigi Borriello
Rugsėjo „Artuma“ bando suprasti – kas tie palaiminti tyraširdžiai, kurie regės Dievą?

Kol vieni rugsėjo „Artumos“ autoriai mėgina atskleisti „tyros širdies“ sąvoką, kiti aptaria svarbius visuomeninius įvykius. Štai, pvz., jau ir Lietuvoje, ne tik užsienyje, vis garsiau pasigirsta apie naujas lytinio švietimo programas.

Patriarchas Baltramiejus: Žmogaus atsakomybė sprendžiant ekologinę krizę yra didelė
vatikano radijas

Mes, žmonės, esame didžiausi kūrinijos naikintojai, ją niokojame savo godumu, savo prisirišimu prie žemės, jos gėrybių, kurias nuolat bandome padidinti kaip „kvailas turtuolis“ iš Evangelijos.

Iškilus Latvijos evangelikų liuteronų bažnyčios dvasininkas, gimęs Vilniuje

„Tautos atmintis saugos Robertą Feldmanį už jo nuolat brangintą sąžinės jausmą ir tikėjimo žodį, meilę savo kraštui ir žmonėms“, – taip Latvijos prezidentės Vairos Vykės-Freibergos kalbėta 2002 m. gegužės 28 dieną išlydint šį iškilų dvasininką į amžinybę. 

Palapinių šventė Bernardinų sode1

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje vilniečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti ir asmeniškai pabendrauti su 33 skirtingų vyrų ir moterų vienuolijų atstovais.

Ne pirma ir ne paskutinė Rugsėjo pirmoji
Aurelija Umbrasienė

Rugsėjo pirmoji ne tik grąžina į vaikystę užaugusius, ne tik verčia suktis ruošiant jau savo vaikus tam atsakingam žingsniui... Rugsėjo pirmoji it kokia paslapčių sergėtoja man taip pat kužda apie mokinystę iš didžiosios raidės. 

Iš kačių ir žmonių gyvenimo
Marcelijus Martinaitis

Skelbiame ištrauką iš neseniai pasirodžiusios poeto Marcelijaus Martinačio knygos „Kaip katinai uodega peles gaudo“. Tai viena iš paskutinių poeto knygų, kurią po rašytojo mirties kompiuteryje rado jo žmona Gražina.

Mažeikiškių spektaklis „Jobas“ keliauja per bažnyčias
Vytautas Malūkas

Mažeikių Savivaldybės kultūros centro Juozo Vaičkaus „Skrajojamasis“ mėgėjų teatras pastatė Karolio Voitylos bibliniais motyvais sukurtą dramą „Jobas“. Premjerą teatralai padovanojo mažeikiškiams Gedulo ir vilties dieną.

Tapytojas R. Pupelis: „Žmogus, kalbantis apie meną, daugiau panašus į pranašą“
Neringa Krikščiūnaitė

Tapytojas Rimvydas Pupelis, gyvenantis Lietuvos periferijoje, Obeliuose – miestelyje Rokiškio rajone, savo darbuose sulaužo ir deformuoja įvairias figūras. 

Vasaros meditacijos II3
Domantas Razauskas

Pažįstantieji mane supras, kokių kančių turėjau pakelti dvi savaites gyvendamas be muzikos. Ji skambėjo tik mano galvoje. Ir štai iš tų į galvą netikėtai atplaukusių melodijų ir sudariau antrą, paskutinį, šios vasaros meditacijų ciklą.

Bastūnės užrašai. Ekskursija į vaikystę
Aistė Stremaitytė

Vilniuje įsikūręs Žaislų muziejus – jauniausias iki šiol lankytų, bet iš jo pasimokyti galėtų ir kai kurie senbuviai.

Trečiasis Maidanas
Vitalijus Portnikovas

„Prasideda trečiasis Maidanas“ – kiekvieną kartą, kai Kijeve vyksta kas nors tragiško, kai mes tampame protestuotojų susidūrimo su teisėsaugininkais liudytojais, aš girdžiu šią frazę. Deja, sakantieji šią frazę visiškai nesupranta, kas tas Maidanas.

Kijeve – kruvini neramumai dėl balsavimo Aukščiausioje Radoje

Vienas policininkas žuvo ir dar daugiau kaip 100 buvo sužeisti per susirėmimus su protestuotojais Kijeve. Neramumai kilo parlamento, Aukščiausios Rados, nariams balsuojant dėl konstitucinių pataisų, kuriomis būtų siekiama užbaigti karą rytinėje šalies dalyje, skelbia „Deutsche Welle“.

L. Kasčiūnas: Ukraina susipriešino viduje – tai didžiausia šalies tragedija
lrt

Kijeve vėl liejosi kraujas. Šįkart – prie Ukrainos Rados. Protestai kilo parlamentui balsuojant dėl Konstitucijos pataisų, atversiančių kelią Rytų Ukrainos regionų autonomijai.

Laiškas skaitytojams. Apie puoselėjantį žvilgsnį ir dosnumo svarbą
Andrius Navickas

Žmogaus paradoksas – kai tausojame save, užkasame talentus į žemę, o ne leidžiame juos apyvarton, kaupiame galią, o ne rizikuojame save dovanoti, mes skurstame ir prarandame gyvybingumą.

Bernardinai.lt LAIKRAŠTIS IEŠKANTIEMS

 Ieškantiems ko? Savo vietos, autentiško vaidmens, prasmės. Bandantiems suprasti save ir pasaulį. Turintiems drąsos kelti klausimus, net ir nepatogius ir  pradedančius pokyčius.

Labiausiai gabius vaikus motyvuoja tinkami iššūkiai
Aida Šimelionienė - lrt

Tėvams, auginantiems gabius vaikus, reikia nepamiršti apie didesnį jų jautrumą, sako Specialiosios pedagogikos centro psichologė dr. Aida Šimelionienė. Ne visada gabumai yra labai smagus dalykas – kaip aš sakau, marškinėliai ne visada šildo“, – pabrėžia edukologė.

Vytis Valantinas. Kaip rugsėjo 1-ąją paversti nepaprasto nuotykio pradžia?1
Ikimokyklinis.lt

Kiekvienam septynmečiui pirmasis „mokyklinis“ rugsėjis tampa didelio 12 metų trunkančio nuotykio pradžia. Koks bus šis nuotykis? Kai kuriems tėvams mokyklos pradžia labiau siejasi su palengvėjimu, jų vaiko stiprybių ir savarankiškumo augimu, kitiems kelia didžiulį nerimą, baimę...

Rugsėjo rūpesčiai
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Iš tiesų jau pradedu įprasti gyvenimo ritmą skaičiuoti pagal mokslo metus ir mokslo metų atostogas...

Vaikų darželis: baubas ar draugas?

Nemažai tėvų rudenį pirmą sykį nuveda savo mažylius į vaikų darželį ar kitą vaikų ugdymo grupę. Kaip tinkamai paruošti vaiką darželiui ar ikimokyklinio lavinimo mokyklėlei? Savo mintimis apie tai dalijasi vaikų psichiatrė, docentė dr. Sigita Lesinskienė.

Pasaulio lauko pedagogikos specialistai Lietuvoje: turite nuostabias galimybes (II)

Tęsiame pokalbį su liepos pabaigoje Lietuvoje apsilankiusiais lauko pedagogikos specialistais iš užsienio. 

Lietuvoje perinčios retosios meldinės nendrinukės jau išskrido žiemoti

Vakar meldinės nendrinukės apsauga besirūpinančius gamtininkus pasiekė žinios, jog Ispanijoje pastebėta Lietuvoje žieduota meldinė nendrinukė. Jos kaimynė jau rugpjūčio pirmoje pusėje buvo pasiekusi Prancūziją.

Kaip pasiruošti maratonui: suderinti maistą ir sportą

Biomedicinos mokslų daktaras, Lietuvos olimpinio sporto centro sportininkų mitybos specialistas, dirbantis su olimpinės rinktinės ir perspektyvinio rengimo sportininkais Marius Baranauskas pataria, kaip ruoštis „Danske Bank Vilniaus maratonui“.

Laiškai iš kaimo. Kai viskas kalba apie laisvę
Henrikas Gudavičius

Kadaise Liškiavos apylinkėse netoli vienas nuo kito, tik skirtingu laiku, buvo trys dvarai. Liškiavos dvaras gyvavo iki septynioliktojo amžiaus, kol dar nebuvo čionai atėję dominikonai iš Seinų.

Sveikos mitybos pagrindas – 10 maisto produktų
Vaida Kurpienė

Be jokio gailesčio reikėtų išmesti mėsos pusgaminius, tokius, kaip rūkyta, virta dešra ar dešrelės bei kumpiai, šaldytus mėsos bei miltinius pusgaminius, pramoniniu būdu marinuotas daržoves, majonezą, margariną, jogurtą su priedais...

Klimato pokyčiai kuria vis ekstremalesnes oro sąlygas
lrt

Smarkios liūtys Europoje, gaisrai Kalifornijoje, Šiaurės Afrikos dykumėjimas – ekstremalūs orai, sukelti negrįžtamos klimato kaitos, kurie turi įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui. 

Ar gali žmogus pamiršti, kaip vaikščioti?
Aistė Rakauskaitė

Žygis – tai malda. Tai malda už žygeivius, už jų fizinę ir dvasinę stiprybę. Žygis – tai ženklas, kad nesame priklausomi nuo patogumų pilnos kasdienybės. Tai ženklas, kad dar nepamiršome, kaip reikia vaikščioti.

Grupė „ARBATA“ kartu su Bjelle kviečia pasitikti rudenį pavasariškomis nuotaikomis

Grupė „ARBATA" vasarą palydi pristatydami naują dainą. Kūrinys įrašytas kartu su grupės gera drauge, dainininke Raminta Naujanyte – Bjelle. Dainą „Ateina Ruduo (Pavasariu Jot)" lydi pozityvus, gamtosvaizdų prisotintas muzikinis klipas. 

Jaunieji muzikantai kviečiami registruotis į „AGATA langų“ studijas

„AGATA langai“, Lietuvoje unikalios nemokamos studijos jauniems muzikantams, kviečia registruotis naujam sezonui.

Dešimt taisyklių pirmakursiui

Pirmąjį studijų semestrą nebūtina žinoti viską. Bet suprasti, kaip funkcionuoja universiteto sistema, – privalumas. Štai dešimt taisyklių, galinčių palengvinti perprasti studijų kasdienybę.

Šventadienio aforizmai

Bernardinai.lt pradeda naują ciklą - ŠVENTADIENIO AFORIZMAI. Kiekvieną šventadienį pabersime saują išminties perlų. Viliamės, kad Jums tai bus prasminga ir svarbu.

William Saroyan apysaka „Tėti, tu keistuolis“

Apysakos šerdimi tampa tėvo ir sūnaus, gyvenančių vandenyno pakrantėje, bendravimas. Dialogai persmelkti būties, gyvenimo prasmės, gamtos paslapties klausimų.

Algirdo Jeronimo Landsbergio archyvas Kaune
Imelda Vedrickaitė - Colloquia

Gyvenant sienų ir ideologijų nevaržomu kultūrinės apykaitos režimu, kai andainykštės geležine uždanga padalinto pasaulio vertės kinta, tenka sudvejoti, ar išties mes pajėgūs pasitikti-suvokti šių rankraščių vertę.

J. Archerio „Tik laikas parodys“ – Kliftonų kronikų pirmoji dalis

Ir Los Angeles Times, ir Washington Post vienu balsu tvirtina: lordas J. Archeris – vienas iš dešimties geriausių istorijų pasakotojų visame pasaulyje. O Daily Telegraph rėžia dar drąsiau: „Jeigu už istorijų rašymą skirtų Nobelio premiją, J. Archeris tikrai ją laimėtų.“

Vasarai baigiantis – jos gėrybėmis kvepiantis interviu

Neskubėkime palydėti vasaros ir dar truputį paplepėkime apie ją su Violeta Palčinskaite, Selemonu Paltanavičiumi, Dalia iš „Teatriuko“, Marija Smirnovaite, Neringa Vaitkute, Lina Eitmantyte-Valužiene bei Agne Nananai.

„Polinos dienoraštis“ – knyga apie Čečėnijos karą1

Gavusi politinį prieglobstį Polina Žerebcova nuo 2013 m. gyvena Suomijoje. Jos „Dienoraščiai“ išversti ir išleisti daugeliu kalbų.