Šios mūsų diskusijos tema – kibernetinis saugumas. Agnė Abelkytė su TEO specialiųjų paslaugų vadovu G. Meškausku kalbasi apie tai, kaip likti saugiems virtualioje erdvėje. Tuo tarpu Odeta Bartašiūtė pažymi, kad šiandieniai konfliktai vis dažniau iš fizinės erdvės persikelia į kibernetinę, ir klausia, kokie žingsniai būtini siekiant užtikrinti saugumą.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Dideiji Žemaičių Kalvarijos atlaidai: maldos už policininkus

Penktadienį, liepos 3-ią, Didžiųjų Žemaičių Kalvarijos atlaidų metu šventovėje kilo maldos į Viešpatį už policijos žmones, teisėjus, ugniagesius bei visus teisėtvarkos ir teisėsaugos institucijų žmones.

Kietaširdiškumo ar meilės kelias?

Skaitydami Šventąjį Raštą, daugelyje vietų rasime smerkiamą žmogaus kietaširdiškumą, kuris kliudo žmogui įtikėti ir priimti Dievo draugystę

Pranciškus apie padėtį Graikijoje: pirmiausia apsaugoti žmogaus orumą3
vatikano radijas

Žmogaus asmens orumas turi likti kiekvieno politinio ir techninio debato centre, taip pat darant atsakingus sprendimus. Popiežius kviečia visus tikinčiuosius vienytis maldoje dėl mylimos graikų tautos gerovės, patikino t. F. Lombardi.

Pokalbis su naujuoju teologijos daktaru apie Šiluvos fenomeną2
Bernardinai.TV

Naujo teologijos daktaro gimimas – svarbu įvykis visai Lietuvos Katalikų Bažnyčiai.  Birželio 30-ąją praturtėjome net dviem teologijos daktarais. Teologijos srities disertacijas apsigynė Arvydas Kriščiūkaitis ir kunigas Simas Maksvytis.

Išleistas žemėlapių rinkinys „Piligrimų keliai Lietuvoje“

Tai – pirmoji knyga, skirta piligrimams, kurioje ne tik aprašomos šventos vietos, bet žemėlapiuose pateikiami konkretūs piligrimams skirti maršrutai, skirti trijų – šešių dienų kelionėms po Lietuvą.

Gegužės ir birželio mėnesio lentyna1
Domantas Razauskas

Kviečiu atkreipti dėmesį į to vertus neseniai pasirodžiusius albumus, kuriuos užfiksavo mano radarai. Aišku, radarai mano seni, dar tarybiniai, tad užfiksuoja jie toli gražu ne viską, ką turėtų.

Bastūnės užrašai. Apie kalėjimus ir inteligentus
Aiste Stremaitytė

Jei lankantis Istorinės Prezidentūros antrajame aukšte pradėtų skambėti baltas laidinis telefonas – drąsiai atsiliepkite, nes skambina ne muziejaus darbuotojoms, o būtent Jums.

Ant ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų – didingiausi Lietuvos istorijos įvykiai

Erdvėje, kuri mena Lietuvos valstybės ištakas, visi nemokamai galės stebėti pirmą kartą Lietuvoje moderniausiomis technologijomis sukurtą istorinį pasakojimą, transliuojamą ant didžiuliu ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų.

Ir kino teatrai švenčia jubiliejus3
Gintarė Žaltauskaitė - nemunas

„Romuva“ – vienas iš Kauno modernizmo orientyrų ne tik architektūros, bet ir paskirties požiūriu – tarpukariu kino teatras buvo svarbus modernėjančio, novatoriško miesto ženklas.

V. Kasiulio muziejuje – nematytų V. Kašubos piešinių paroda

Lankytojams pirmą kartą rodomi 1983–1986 m. sukurti reljefų sienų piešiniai, taip pat kūriniai primenantys dailininko gvildentą Lietuvos istorijos temą, moters kūno studijas, vyrų ir moterų figūrų erdvėje meninius tyrinėjimus ir portretų kūrimą.

Dėstytojas Giedrius Česnakas: „Bendruomenė yra ta stiprybė, kuri teikia gyvybingumo“
Odeta Bartašiūtė

Lietuvos mokslų akademija šiemet VDU PMDF Politologijos katedros dėstytojui dr. Giedriui Česnakui įteikė vieną iš 2014 m. vardinių premijų, skirtų jaunųjų mokslininkų ir doktorantų bei aukštųjų mokyklų studentų mokslinių darbų konkursų nugalėtojams.

Paul Krugman. Graikija virš prarajos1
Pro Patria

Jau kurį laiką akivaizdu, jog euro sukūrimas buvo didelė klaida. Europoje niekada nebuvo pradinių sąlygų, būtinų sėkmingam bendros valiutos funkcionavimui, visų pirma – reikiamo tipo fiskalinės ir bankų sąjungos.

Viešas emigrantės laiškas. Kad tyla nereikštų pritarimo24

Žinoma, galima į A. Užkalnio viešas lietuvių emigrantų patyčias  numoti ranka ir apsimesti, kad nieko neįvyko. Bet kaip sakoma, pasakyto žodžio nesugrąžinsi, o tyla gali būti suprasta kaip pritarimas.

Anomalija14
Dalius Stancikas

„Teisinei valstybei“ labai pavojingas pats Laimos Bloznelytės liudijimas. Nes jis iš esmės paneigia jau visą ištirtą Garliavos bylą, kur teisėsauga įrodė - jokios pedofilijos nebuvo, ji sugalvota!

Apie kovinį žodyną
Kęstas Kirtiklis

Ar pastebėjote, kad aršiausi Žaliojo tilto skulptūrų priešininkai savo neapykantos objektams apibūdinti pabrėžtinai nevartojo žodžio skulptūra? Jie sakė, kad nuversti reikia balvonus.

Skanaus! Šviežias limonadas1

Karštą vasaros dieną siūlome atsigaivinti šviežiu citrinų limonaduю

J. Ramonienė: „Šeimos politikos tikslą reikia įvardinti aiškiai ir visuomenei suprantamai1

„Šeimos institutas“ turi savo moto, kuris man skamba visai kaip šeimos politikos tikslas: kad būtų gera gyventi šeimoje ir auginti vaikus. Manau, kad šeimos politikos tikslas turėtų būti perteiktas taip, kad taptų priimtinas visuomenei.

Kokios gali būti šeimos tradicijos?
Dalia Babkova

Šeimos tradicijos suteikia tapatumo jausmo. Paklauskite savęs, ką labiausiai pamenate iš šeimos gyvenimo ir, tikriausiai, dauguma mūsų paminėsime bendras šventes, tai, ką darėte visi kartu...

Išvesti vaikus iš garsenybių kulto „olos“1
Holly Hamilton - Bleakley

Neseniai JAV verslo žurnalas Forbes paskelbė kasmetinį savo garsenybių šimtuko sąrašą. Jis sudarytas labai paprastai – pagal jų uždarbį ir įtakingumą.

Naujasis VDU rektorius: daugelio tradicinių specialybių nebeliks2

 Nuo liepos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus pareigas pradėjo eiti prof. Juozas Augutis. Kaip pats sako, atėjo ne vadovauti universitetui ir jo žmonėms, o tik padėti.

Mark Vanhoenacker. Lėktuvo piloto užrašai

Pilotų bendravimas su keleiviais, palyginti su pastarųjų ir aptarnaujančio personalo bendravimu, ribotas, kaip ir mūsų suvokimas apie žmonių, keliaujančių kartu, svorį. Didesnių lėktuvų pilotai nuskriausti labiausiai.

Gydomųjų žuvų blizgė2
Gendrutis Morkūnas

 Su berniuku vaikštome po ligoninę. Į mergaičių palatą neiname. Kokia nauda iš to ėjimo, jeigu viena nuolat kikena, kita – kramto, trečia žaidžia kompiuteriu, o ketvirtą ir taip pamatysiu mokykloje.

Apie tai, kaip lengva tapti savo priešu2
Andrius Navickas

Kaip yra teigusi psichologė James Rainwater, kiekviename iš mūsų nuolat vyksta vidinis pokalbis, kuriame įvardijame sau, ką galvojame apie pasaulį, kaip vertiname įvykius, sujungiame savo patirtį į rišlų pasakojimą.

Laiškai iš kaimo. Vasaros pradžia: keisti ir gražūs eksperimentai
Henrikas Gudavičius

Subrendusios pievinio pūtelio sėklos su įspūdingais parašiutiniais skristukais jau rodo mums, koks yra atmosferos slėgis. Reikia atsargiai pakelti sėklelę aukštyn, neprisiliečiant prie parašiuto, ir paleisti – sklando sėkla gražiai, bet aukštyn nekyla.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Apie meilės pažadą būti kartu nepaisant nieko1

Visad pabrėžiama, kad meilės supratimas bei jos patirtis labai keičiasi bėgant laikui. Vienaip mylime pačioje santykių pradžioje, ar būdami jauni, kitaip – praleidus kartu daug laiko, sukūrus šeimą, išsprendus daug problemų. Tekstas iš „Bernardinai.lt“ archyvų.

20 neišverčiamų žodžių2

Mokėti daug užsienio kalbų naudinga ne todėl, kad papuoštumėte savo CV, bet tam, kad matytumėte daug platesnį pasaulio vaizdą. Kiekviena kalba atveria mums duris į vis šiek tiek kitokį požiūrį, kultūrą ar žmonių mentalitetą

Įžymybių kultas: kai visuomenė normalizuoja psichinius sutrikimus17
Unė Kaunaitė - Pašvaistė

Tad kitą kartą perskaitę apie lietuvišką žvaigždę užsipuolusius internautus, pabandykit pajusti jai empatiją, o ne panieką. Taip bent trumpai būsime patys savimi, o ne dar vienu atspindžiu.

Stan Fortuna apie LJD: „Pamačiau susivienijusią Lietuvos Bažnyčią“
Monika Burokaitė

Stan Fortuna – amerikiečių kunigas, reperis, džiazo atlikėjas, savo gyvenimą pašventęs vargingiausio Niujorko rajono – Bronkso žmonėms. Anksti užsidegęs meile muzikai, jis ją išnaudoja kitaip negu daugelis kitų muzikantų. Šlovė, gerbėjai ir pinigai jo nedomina. Stan dainuoja, nes negali nesidalinti tuo, ką turi savo širdyje.

Nei skustas, nei šveistas, arba Kam reikalingos Jaunimo dienos?
Donatas Puslys

Visą savaitgalį praleidau ieškodamas lobio. Perfrazuojant Juleso Verne’o knygos pavadinimą, galima būtų sakyti, kad Jaunimo dienos Alytuje buvo kelionė ne į žemės, o į savo širdies centrą.

Birutė Grašytė. Raudonas dviratis

Naktimis dviratis stovėdavo vienu šonu atremtas į tuščio jau nebenaudojamo garažo duris. Nesunkiai galima buvo įsivaizduoti jį ten cypiant kaip ištikimą šunį, kuris visą gyvenimą lakstęs palaidas, vieną vakarą šeimininko pririštas pasilieka saugoti kiemo.

Kai skamba angeliškai demoniška būtis
Elvina Baužaitė - Kamanė

Kęstutis Navakas, poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, šiemet pristatė savo šešerių metų kūrybos vaisių – esė rinkinį „Begarsis skambutis“. 

„Nerūpėjo niekur išvažiuoti“ – senųjų dzūkų pasakojimai

Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija išleido senųjų dzūkų pasakojimų knygą „Nerūpėjo niekur išvažiuoti“, kuriuos užrašė H. Gudavičius, o fotografijomis papuošė broliai Černiauskai.

J. Šeduikytė: „Kai kurios knygos ne tavo arba skaitomos ne tuo laiku“
lrt

Skaitydamas labai vizualius kūrinius, gauni tai, ko nori iš knygų, – kitą pasaulį. Ne tik nusibrėži apmatus, bet jį apgyvendini žmonėmis. Man labiausiai patinka, kai žmonės turi savo rašymo stilių ir požiūrį į kalbą, žino, kam jiems reikalinga kalba.

Skaitmeniniu formatu atgijo prieš šimtmetį išleista knyga mažiesiems skaitytojams

VšĮ „Aštuntoji diena“ suskaitmenino 1913 m. išleistą Prano Mašioto knygelę „Mano dovanėlė“ ir po šimtmečio išleido ją elektroniniu formatu mažiausiems skaitytojams.