Kalbėjimo apie istorinį skausmą, apie tai, kiek kiekviena tauta geba priimti garbinguosius savo istorijos puslapius ir nusigręžia išgirdusi skausminguosius, niekada nebus per daug. Tik tiesa ta, kad jokios naudos neatneš, kaip sako rašytojas Saulius Šaltenis, kalbėjimas pakeltu balsu. Išsiaiškinti, kaip kas vyko, įmanoma tik ramiai kalbantis ir įsimąstant į istorinį paveldą. Dar kartą kalbėti paskatino neseniai pasirodžiusi Sauliaus Šaltenio knyga „Žydų karalaitės dienoraštis“. Greta S. Šaltenio minčių publikuojame ir Širvintų rajono Gelvonų vidurinės mokyklos dešimtoko Juozo Karaciejaus sukurtą dienoraštį, kuriame mokinys bando perteikti tai, kaip jautėsi jaunas Lietuvos žydas 1941 metų birželį, kai į šalį veržėsi nacistiniai okupantai.

Lietuviški namai Romoje: sienos papasakotų daug, bet tapo užmirštos2

Raudoni pastatai savo išvaizda patraukiantys akį identiškais bokštais jau daugiau nei penkiasdešimt metų yra lietuviškoji oazė Romos šurmulyje. Ar esate apie ją girdėję?

Dievo Gailestingumo devyndienis. Šeštoji diena

Amžinasis Tėve, pažvelk gailestingom akim į romias, nuolankias sielas ir į mažų vaikų sielas, kurios yra uždarytos gailestingiausios Jėzaus Širdies buveinėje.

Lituanorum gente. Keletas pastabų apie atsiradimo priežastis ir aplinkybes
Arūnas Streikus - Artuma

Prieš 90 metų, 1926 m. balandžio 4 d., popiežiui Pijui XI paskelbus apie Lietuvos bažnytinės provincijos įsteigimą, Lietuvoje prasidėjo naujas religinis gyvenimas.

Sielai naudingos istorijos III: Apie tai, kaip Gelbėtojas atėjo į svečius1

„Šalia mūsų vienuolyno gyveno Dievo tarnaitė Marija, ji buvo dievobaiminga moteris. Jos kaimynystėje gyveno našlaitis berniukas kartu su tėtušiu. Kartą jiems nutiko tokia istorija...“

Vaizdo homilija. Atsiverti naujovėms8
Kun. Evaldas Darulis OFM - Bernardinai.TV

Turime būti kūrybingi, atidžiai skaityti laiko ženklus, savo gyvenimo situaciją ir nebijoti išbandymų, kurie aplanko kiekvieną iš mūsų ir kurių mes negalime aplenkti.

Kaunas tarpukario jidiš literatūroje
Goda Volbikaitė - nemunas

Laikinąją sostinę įprasminančių tarpukario jidiš literatūros kūrinių nėra tiek daug, kiek lietuvių. Galima išskirti penkis įsimintinesnius...

Gražina Arlickaitė: „Visais istorijos tarpsniais didžiųjų kovų arena buvo ir liko žmogaus siela“3

Kinas yra neatsiejamas nuo išorinio ir vidinio gyvenimo sankirtų, keliančių klausimus apie žmogaus santykį su laiku ir aplinka.

Kėdainiai džiazo muzikos žemėlapyje

Minint Tarptautinę džiazo dieną, Kėdainiuose bus atidaryta pirmoji Lietuvoje bei Europoje Džiazo gatvė. Šia proga – pokalbis su vienu iš džiazo muzikos entuziastu Vitaliu Vidiku.

Džiazas – miestas, kuriame gyvenu14
Domantas Razauskas

Man atrodo džiazas išties yra miestas su viskuo, kas jame. Su triukšmu, taisyklėmis, chaosu, nusikaltimais, purvu, dūmais, dailiais bokštais, bankais ir viešnamiais. Ir tai miestas, kuriame gali gyventi bet kuris. 

Garsųjį Scacchi ir Sieferto muzikinį ginčą scenoje padės išspręsti „Canto Fiorito“

Marco Scacchi vardas muzikos istorijoje asocijuojasi ne vien su jo, kaip puikaus XVII a. italų kompozitoriaus, sukurtais kūriniais, bet ir su metų metus trukusia teorinių traktatų „dvikova“.

Venesuela grimzta į chaosą
Gintarė Žukaitė - VDU

Venesuelą drasko krizė.

Dėl Lietuvos pilietybės žydams – bylų ir aiškinimosi banga
lrt

Iki praėjusių metų vidurio buvo patenkinta maždaug tūkstantis Izraelyje, Pietų Afrikos Respublikoje (PAR), Amerikoje ir po kitas užsienio šalis išsibarsčiusių litvakų prašymų sugrąžinti jiems Lietuvos pilietybę.

Stipriai vietos savivaldai vien tiesioginių mero rinkimų nepakanka

Pokyčius savivaldoje, susijusius su tiesioginiais mero rinkimais, Lietuvos gyventojai vertina palankiai, tačiau siekiant didesnio gyventojų įsitraukimo į vietos reikalų tvarkymą – reikalingi tolimesni žingsniai.

Litvakės mūšis su apartheidu
Isandrijus Linkus

Visi esame girdėję apie apartheido sistemą Pietų Afrikos Respublikoje. Tačiau mažai kam žinoma, jog viena iš pagrindinių kovotojų prieš ją – Helena Suzman – yra kilusi iš Lietuvos.

Davidas Miranda. Tikroji priežastis, kodėl Dilmos Rousseff priešai nori apkaltos

Brazilijos politinės krizės istorija (kaip ir jos greitai kintantis suvokimas pasaulyje) prasideda nuo šalies nacionalinės žiniasklaidos.

Ką žinote apie smidrus?
EkoDiena.lt

Vienas iš natūralių maisto produktų, kurie rodo pavasario pradžią yra kasmet vis labiau populiarėjantys smidrai. Jie ne tik skanūs, bet ir labai vertingi.

Motinos diena: kur, kada, kodėl, arba nuo Vilendorfo Veneros iki baltų gvazdikų1
Jurga Žiugždienė

Motinos Diena švenčiama visame pasaulyje. Tačiau skirtingose šalyse motinos pagerbiamos skirtingu metu. Kodėl? 

Kada kosulys yra nepavojingas, o kada būtina kreiptis į medikus
lrt

Kosulys yra apsauginė organizmo reakcija, tad kartais jo visai nereikia bijoti, sako pulmonologė. Tačiau savaitė kosulio jau yra ilgai, tad reikėtų nuvykti pas gydytoją.

Kaip susirasti sau artimą sielą?

Žinoma, ne kiekvienas esame pašauktas santuokai, bet Dievas mūsų širdyse įskiepijo stiprų jos troškimą, tad pirmyn. Čia aptariame 8 būdus, kurie padės ieškant sau artimos sielos.

Nevadinkite manęs „vieniša mama“2

Tad ar įmanoma tapti VIENIŠA MAMA? NE – aš galiu būti VIENIŠA MOTERIS, bet VIENIŠŲ MAMŲ NEBŪNA!!!

Į Lietuvą atvyko visi filmo „Tarp pilkų debesų“ aktoriai2

Pagal Rutos Sepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų“ kuriamo filmo kūrybinė grupė pasirengusi pagrindiniams darbams.

Mamai
Dominyka Navickaitė

Norisi pasakyti „ačiū“, bet dar labiau „ir aš Tave myliu, mama“. Ir tada pabučiavus į žandą tęsti šią kelionę ir daugiau nebebijoti.

Šauktinio dienoraštis. Atsikratėme diedovščinos, atsikratykime ir slaviško pikto žodžio2
Martynas Barkauskas

Dalijamės naujausiais šauktinio Martyno nuotykiais ir išbandymais. Šįkart jis dar ir meta iššūkį visiems keikūnams – atsisakyti slaviškų keiksmažodžių, teršiančių mūsų kalbą.

Taisyklės ateities draugystėms1

„Kartais mes tikimės daugiau iš kitų, nes būtume pasiryžę tą patį padaryti dėl jų.“

Besiruošiant Pasaulio jaunimo dienoms... (II)

Šiame fragmente kiekvienas iš mūsų gali atrasti savo ryšį su Dievu, rasti atsakymą į klausimą, kurį žmonija amžiais užduoda: „Kodėl Tu pasislėpei, Viešpatie...“

Šypsenos ilgumo anketa. Neringa Vaitkutė

Knygos yra didžiausias pasaulio gėris. Jose gyvena visi pasaulio žodžiai, vienas per kitą pasakojantys istorijas, kurias kiekvieno mūsų vaizduotė piešia savaip.

Naujausias A. Baricco romanas „Jaunoji Nuotaka”

„Jaunoji Nuotaka“ – lėtas , keistas, melancholiškas ir poetiškas romanas, alsuojantis bundančia erotika ir drauge nekaltumu, paslapties laukimu.

G. Musso romanas „Dabarties akimirka“

„Dabarties akimirka“ – svaiginantis, romantiškas, įtemptas psichologinis trileris su kvapą gniaužiančia pabaiga.

Sesers Faustinos biografija

Išsamioje šv. Faustinos, Dievo Gailestingumo apaštalės, biografijoje kruopščiai dokumentuojamas negausių išorinių įvykių nužymėtas vienuolinis šventosios gyvenimas.

Theodoras Dalrymplas: Kodėl Šekspyras yra visų laikų autorius? 1

Šekspyras mums nuolatos primena tą plonytę liniją tarp gėrio ir blogio, glūdinčią kiekvieno žmogaus širdyje.