Tema

EPA nuotrauka
In memoriam Borisui Nemcovui

Antradienį Maskvoje laidojamas vasario 27 dieną nužudytas Rusijos opozicijos lyderis Borisas Nemcovas. Ta proga kviečiame skaityti paskutinįjį, prieš pat mirtį jo duotą interviu, taip pat pažvelgti į tai, apie kokią Rusiją svajojo šis nenuilstantis kovotojas su vis labiau į autoritarizmą ir fašizmą krypstančiu Kremliaus režimu.

Šiandien labai daug karingos retorikos ir nerimo nuotaikų. Tokioje situacijoje, kai statomos tikros ir virtualios barikados, labai svarbu atsigręžti į istoriją ir pasimokyti, kad sunkiausiai įveikiamas blogis, kuris yra mumyse.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Kovo „Artuma“: ar liūdesys gali būti palaimintas?
Valdonė Minciūtė - Artuma

Kaip būti artimu nusiminusiam, kenčiančiam artimui?  Kovo „Artuma“ kviečia pasvarstyti apie liūdesio prasmę, liūdinčiųjų paguodą, neužmirštant ir šiandienos aktualijų.

„Duodu jums savo ramybę“ (I dalis)
Raniero Cantalamessa OFM Cap

Žmogus, atnešantis Dievui auką, prašo Dievo atleidimo ir susitaikymo. Kristaus aukoje ši perspektyva apverčiama. Ne žmogus daro įtaką Dievui Jį nuraminti. Pats Dievas veikia, kad žmogus liautųsi buvęs priešiškas Jam.

Kas buvo šv. Grigalius Narekietis, būsimas Bažnyčios Mokytojas?
vatikano radijas

Šv. Grigalius Narekietis bus 36 Bažnyčios mokytojas, greta tokių žinomų šventųjų, kaip Tomas Akvinietis ar Teresė Avilietė.

Mons. Kęstutis Latoža. Žmogaus metamorfozė2
Bernardinai.TV

Šios dienos Evangelijoje po šešių dienų mokiniai tampa Jėzaus metamorfozės liudininkais: žemiškomis akimis žiūrint, žmogaus gyvenimą keičia mirtis, tuo tarpu žvelgiant iš Dievo perspektyvos – gimsta naujas žmogus.

Minimas šv. Maksimilijono Marijos Kolbės įkurto radijo transliacijų atnaujinimo 20-metis

Pirma laida buvo transliuojama jau 1938 m. gruodžio 8 d. beveik visoje Lenkijoje. Tai buvo pirmasis privatus radijas. Tačiau Antrasis pasaulinis karas ir šv. Maksimilijono kankinystė nutraukė radijo veikimą.

Serhij Žadan: „Apie karą ir mirtį reikia rašyti kitaip“
Literatūra ir menas

Serhijus Žadanas – žymus poetas ir originalus prozininkas, naujosios ukrainiečių literatūros simbolis ir pasididžiavimas. Jo kūryboje puikiai atsiveria mūsų sudėtingos epochos dvasia.

Vilniuje – Remigijaus Treigio fotografijų albumo sutiktuvės

Išplėstinis fotografijų albumas apima autoriaus kūrybą nuo veiklos pradžios iki šių dienų. Tekstinė dalis retrospektyviai atspindi skirtingų meno kritikų ir teoretikų požiūrį į Remigijaus Treigio kūrybą.

Miestas kaip lemtingas išbandymas
nemunas

Vilnietę literatūrologę Viktoriją Šeiną, kaip ji pati sako, su Kaunu neturinčią jokių biografinių saitų, laikinoji sostinė buvo patraukusi ir įtraukusi daugiau nei dvejus metus. 

Mūsų gyvenimo metafora – detektyvas. Pokalbis su Rasa Drazdauskiene
Mažoji studija

„Mažosios studijos“ laidoje „Kultūra ir religija“ – pokalbis apie detektyvą. Daugeliui tai – įdomus, pramoginis žanras, nors šių metų Vilniaus knygų mugė kaip tik ir buvo skirta detektyvui.

Mokslininkė: XVIII a. antrosios pusės Gardiną galima vadinti antrąja LDK kultūros sostine1
lrt

Amžininkai Gardiną lygino su klestinčiais Vakarų Europos centrais, tokiais kaip Paryžius, Londonas, sako apie XVIII a. antrosios pusės Gardiną disertaciją parašiusi dr. Jurgita Žąsinaitė-Gedminienė.

Mintys po rinkimų. Penki nugalėtojai2
Andrius Navickas

Daugiausia džiaugsmo rinkimų rezultatai sukėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui. Jie galutinai parodė, jog yra lietuviškojo liberalizmo prekės ženklo savininkai.

Mintys po rinkimų. Rinkimų nevykėlių penketukas1
Andrius Navickas

Būtų keista, jei šie rinkimai netaptų faktinėmis Darbo partijos laidotuvėmis. Buvo metas, kai ši politinė jėga turėjo didelę įtaką regionams ir net svajojo apie merų postus didesniuose miestuose. 

Rusijos stiprybė – Vakarų skaldymas
Linas Kojala - lrt

Ukrainos krizės kontekste dažnai girdime, kad pasaulis grįžta į Šaltojo karo laikus. Rytų ir Vakarų konfliktas vėl pasiekė tokį lygį, kad okupuotoje Rytų Ukrainoje nusileido kažkas panašaus į naują „geležinę uždangą“, o atviro karo grėsmė yra, kaip niekada, didelė.

Kruvinos Kremliaus rankos. Amžiams nutildyti oponentai2

Kai Borisas Nemcovas vasario 27 dieną buvo nušautas ant netoli Kremliaus esančio tilto, šis opozicijos politikas prisijungė prie sąrašo žymių rusų, kurie buvo nužudyti Vladimiro Putino valdymo metais.

B. Nemcovo auka pagreitins rusų pavasarį5
Dalius Stancikas

Nors B. Nemcovas ir nebegali fiziškai dalyvauti savo organizuotame visos Rusijos protesto „pavasaryje“, jo auka paspartins rusų maidaną greičiau, nei jis pats prognozavo.

Vaikų baimės – norma ar patologija?
sveikaszmogus.lt

Vaikų ir paauglių amžiuje neretai pasitaiko emocinių sutrikimų, kurių pagrindas yra nerimas. Skiriami trys sutrikimų tipai: atskyrimo nerimas, fobinis nerimas, socialinis nerimas.

Austėja Landsbergienė. Ugdome vertybes
Austėjos blogas

Kai norime, kad vaikas išmoktų važiuoti dviračiu  kantriai jį to mokome.  Daugybės dalykų nepaliekame savieigai. Taip turėtų būti ir su charakterio bei vertybiniu ugdymu.

ISC „Bendrakeleiviai“: „Iš to mus ir pažins, kad esame krikščionys...“
Rasa Baškienė - „Apžvalga“

Skaitytojų dėmesiui siūlome dar vieną straipsnį ciklui apie bendruomenes. Pasakosime apie 2004 m. Vilniuje įkurtą Išsiskyrusiųjų sielovados centrą „Bendrakeleiviai“, jungiantį skyrybas ar šeimos krizes išgyvenančius asmenis ir krizes padedančius įveikti psichologus, sielovadininkus, dvasininkus.

Kovo renginiai šeimoms Vilniuje: ieškosime pavasario
Jurga Lūžaitė

Pagaliau išsvajotas pavasaris. Nors žiema šįkart kaip reikiant ir negąsdino, tačiau neabejojame, kad dauguma šeimų laukia pavasario, kada baigiasi ligos, kada galima dažniau papramogauti lauke. Kviečiame pavasario Vilniuje pradėti ieškoti nuo šios apžvalgos.

Kompiuteriniai žaidimai vaikams: ko daugiau – naudos ar žalos?
Jurga Lūžaitė

Šiandienos vaikai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be virtaulaus pasaulio. Vis daugiau ir vis jaunesnių vaikų įsitraukia į kompiuterinius žaidimus, kurių, beje, yra įvairiausių. Todėl natūraliai kyla klausimas, kiek kategoriškas „už“ ar „prieš“ čia gali pagelbėti?

Kovo 3-ioji – Tarptautinė ausų ir klausos diena

Vienas iš keturių klausos sutrikimų prasideda vaikystėje. Ne mažiau kaip pusės visų klausos sutrikimų galima išvengti. Vaikų skiepijimas nuo tymų, meningito, raudonukės, kiaulytės yra labai svarbus siekiant užkirsti kelią klausos sutrikimams.

Technologijų įtaka, arba Ko nerasime vartotojo instrukcijoje

Remiantis moksliniais tyrimais, pastebėta, kad žmogus užduotis atlieka efektyviau, jei „nešokinėja“ nuo vienos prie kitos. Nuolatinis persijunginėjimas atima energiją iš tos pačios smegenų dalies, kuri naudojama atlikti užduotį.

„Man svarbu“: Dieta - už ar prieš?3
Jurga Lūžaitė - Bernardinai.TV

„Man svarbu“ rubrikoje sveikos mitybos specialistės, „Sulieknėk sveikai vadovės Vaidos Kurpienės klausiame: „Dieta – už ar prieš?“ Pasiklausykite trumpo, bet išsamaus atsakymo.

Gandrai vis dažniau pasilieka žiemoti Lietuvoje

Nors baltieji gandrai yra tolimieji migrantai, kurie vengdami šaltų žiemų skrenda net iki Pietų Afrikos, tačiau kartais pasitaiko ir išimčių. Pastaraisiais metais šie paukščiai vis dažniau pasilieka žiemoti Lietuvoje.

Į gražiausius šalies kampelius – pakilę virš medžių
Aldona Kvedarienė

Vasarą Pietų Dzūkijos didieji ežerai – paukščių rojus, o rudenį jie – atokvėpio prieš didžiąją kelionę vieta. Rudenį joje susitelkia ne šimtai – tūkstančiai išskrendančių ir besibūriuojančių paukščių.

Klasta paimti šito turto nepavyks
Vincentas Lizdenis - Neliberaliai

Istorija, kuri vyksta šiandien, įkvepia susimąstyti apie tiesą. Tik pradėjus galima pajausti labai daug pavojų. Galima likti nesuprastam, dar greičiau galima būti priskirtam prie fanatikų. Vis dėlto priimu iššūkį ir nors trumpai kviečiu kartą susimąstyti apie Tiesą.

„Garbanotas bosistas“ dalyvaus reikšmingiausiame Europos muzikos renginyje1

Lietuva pirmą kartą dalyvaus reikšmingiausiame Europos muzikos industrijos renginyje – festivalyje „The Great Escape“.

Marija su bijūnų puokšte rankose
Ineta Žymančiūtė

Buvau pamiršusi apie tą balsą, kuris kalba, kai ateina tyla. Tyla visur. Ant ežero kranto. Tyla danguje. Mašinų stikluose. Tik vėjas dobiliukuose. Visa tai tiesiog tobulai žaidžia tave.

„Baltas šešėlis“, kurio netemdo tamsūs darbai1
Monika Midverytė OFS

Filmas perkelia į Rytų Afrikos valstybę Tanzaniją, kurioje lig šiol gajūs prietarai, esą albinosų (žmonių, kuriems nesigamina melaninas, atsakingas už odos pigmentą) kūno dalys gali privilioti verslo sėkmę ir turtus.

Šimtametis švedų Forestas Gampas
Birutė Grašytė

Filmas sukurtas pagal švedų rašytojo Jono Jonassono debiutinį romaną, išleistą 2009 m. Knyga tapo bestseleriu. Filmas taip pat sulaukė daug dėmesio, jis parodytas jau daugiau nei 40–yje pasaulio šalių ir yra pelningiausias visų laikų Švedijos filmas.

Bibliotekoms skirta 1,7 mln. eurų

Šios lėšos kasmet skiriamos, siekiant aprūpinti visuomenę aktualia informacija, suteikti galimybes nemokamai naudotis kokybiškais leidiniais.

Pranciškono A. Peškaičio biografinis pasakojimas knygoje „Posūkis“

Ši knyga – tai atviras kunigo liudijimas, priminimas sau ir kitiems, kad kunigas yra pirmiausia žmogus: vyras, sūnus, brolis, draugas, lietuvis, katalikas, su kiekvienam žmogui būdingomis silpnybėmis...

Neringa Lašaitė-Markevičienė: „Pirmiausia renkuosi genetinį kūrinio skaitymo kelią“

„Įsimintiniausia iš redaktorės disertacijos gynimo metu gauta oraus žmogiškumo ir nuolankumo pamoka. Supratau, kad žmogus, jo gyvenimo istorija yra kur kas svarbesnė už teksto teorijų postulatus.“ 

Pasaulio meilės lyrikos rinktinė

Knygoje pateikiama atskirų šalių poetų kūryba, kartu atsižvelgiant į kultūrų ir civilizacijų istoriją ir kiekvienos epochos stilistiką.

Tolimos patirtys
Rūta Lazauskaitė
Brangus gyvenime – pati autobiografiškiausia, naujausia ir jokiu būdu ne silpna  rašytojos knyga. Bet taip pat nereiktų pamiršti: Nobelį autorė gavo ne už ją, o viso gyvenimo kūrybą.