Pasakoja dvi moterys. Skaudžias istorijas – apie savęs ir kito nužmoginimą. Viltingas istorijas – apie orumo pripažinimą toms, kurios buvo laikomos beveik gyvuliais. Visa tai tikrai vyksta šiandien, ir ne kokiame nors filme, o tikrovėje. Ir ne vien tolimame užsienyje, bet ir mums prieš akis.

Trečiadienio katechezė. Kodėl eiti į šv. Mišias sekmadienį?1
vatikano radijas

Trečiadienio bendrojoje audiencijoje popiežius Pranciškus tęsė katechezių ciklą apie šv. Mišias, pradedant nuo klausimo: „kodėl eiti į Mišias sekmadienį?“

Kūčios ir sekmadienis: kaip švęsime?4

Katalikams privalomos šventės yra ir sekmadienis, ir Šv. Kalėdos, tad tikintieji yra kviečiami švęsti ir sekmadienio, ir Šv. Kalėdų Eucharistiją, pasirenkant, kuriose iš sekmadienio ir Kalėdų šv. Mišių dalyvauti.

Marijos mokinystė20

2017 m. gruodžio 8 -10 dienomis Trakuose vykusiame Mariologiniame kongrese doc. dr. Vytautas Ališauskas skaitė pranešimą „Marijos mokinystė“. 

Atšventinta anksčiau ISIS išniekinta pirma katalikų bažnyčia12
vatikano radijas

Iš Ninevės siunčiama vilties ir pergalės žinia: „ISIS siekė ištrinti krikščionių pėdsakus, tačiau džihaistai pasitraukė, o mes sugrįžome“.

Kas musulmonams yra Jėzus ir Marija?28

Marija yra vienintelė moteris, kurios vardas ištariamas Korane. Ji apytiksliai paminėta 34 ajatuose. 

„Scanorama 2017“. Pragaras yra čia. Kaip ir meilė

Atgarsiai iš neseniai per Lietuvą nuvilnijusio Europos šalių kino forumo „Scanorama“. Daugelis režisierių gana garsiai ir aiškiai formulavo pagrindinę mintį: pasaulis apimtas beprotybės.

Didžiosios Utopijos (ne)pabaiga, arba „Happy birthday to you“
Rasa Vasinauskaitė - menų faktūra

Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Cinkas“ galima skaityti ir kaip paties režisieriaus kūrybos metraštį. Ir kartu – tai spektaklis apie jaunas aukas, kurios neišdavė artimųjų, nepasirinko kitos tėvynės.

Apleistoje bažnyčioje – prakartėlių paroda1

Kunigo Algirdo Toliato iniciatyva apleistoje sostinės Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje veikia prakartėlių paroda.

Gruodžio literatūros žurnalas „Metai“ – skaitiniai metų pabaigai

Ką literatūros mėnraštis „Metai“ siūlo įdomaus paskaityti paskutiniame šiemet gruodžio numeryje?

Stimpankinė operetė ir kūrybos laisvė

Operetė „Misteris X“, kuriai scenografas Vaidotas Jakutis pasitelkė stimpanko stilistiką, ypatinga tuo, kad joje dera lengvas turinys ir sudėtingi techniniai sprendimai.

Iš Onos Voverienės knygos „Lietuva juodojo voro gniaužtuose“16

Žmonės žinojo tuos faktus ir vis tiek apglušinti triukšmingos propagandinės smegenų atakos balsavo už R. Paksą. Todėl dabar turime tai, dėl ko visiems gėda ir neramu.

V. Targamadzė: mokslininkų sąlygos primena baudžiauninko dalią1

Kai valdžia rimtai svarsto didinti algas prokurorams 500–900 eurų per mėnesį, apgailėtina universitetų dėstytojų padėtis nei taisoma, nei garsiau svarstoma.

Naisių utopija: kaip Disneilendas tapo kalėjimu45
Nerija Putinaitė - Naujasis židinys

Ar Naisiai yra ideali Lietuvos vieta, lietuviškoji svajonė, lietuviškoji utopija? Ar Naisiai reiškia idealią, nors dar nerealizuotą Lietuvą, Lietuvą mikroskopiniu pavidalu? Koks legendinių Naisių santykis su realiais Naisiais?

Vaikams apie Sibirą parašiusi Jurga Vilė: knygoje niekas nenutylėta5

„Sibiro haiku“ autorė sako, kad knyga gimė norint išsaugoti tėčio tremties istoriją, o taip pat su ja supažindinti tiek savo, tiek visos Lietuvos vaikus.

Naujasis Lenkijos premjeras: svajoju apie krikščionišką Europą4

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda prisaikdino naująjį šalies ministrą pirmininką Mateuszą Morawieckį.

Profesorius dr. Saulius Čaplinskas: „ŽIV liga jau valdoma vaistais“2

Laiku diagnozavus ŽIV infekciją ir pradėjus kokybišką gydymą, galima gyventi pilnavertį gyvenimą.

Ar sveika augti ir gyventi Lietuvoje?4

Kauno mokslininkai, ištyrę orą, vandenį ir kitus aplinkos veiksnius, turinčius įtaką besilaukiančiųjų moterų bei jų būsimų vaikų sveikatai, pateikė išvadas, kurios galės padėti išvengti lėtinių ligų  bei peržiūrėti dabartines higienos normas.  

Apsaugoti vaikus nuo seksualizacijos57

Sociologė Gabrielle Kuby pateikia priežastis, dėl kurių tėvai turėtų susirūpinti savo atžalų lytiniu ugdymu bei sustabdyti vaikų ir paauglių seksualizavimo procesą.

Sorbonos universiteto filosofė: „Tėvai turi būti pirmieji lytiškumo ugdytojai“3

Lytiniame ugdyme turime du pasirinkimus: mokyti į savo lytiškumą žiūrėti tik kaip į malonumų oazę, arba mokyti vaikus ir paauglius kurti stabilius ir ilgalaikius santykius.

Toksikologas R. Badaras: „Psichoaktyvių medžiagų vartojimas – rusiška ruletė“6

Visuomenei nerimstant dėl alkoholio vartojimo ribojimo priemonių, medicininės marihuanos įteisinimo vengimo, neaiškaus psichoaktyvių medžiagų skirstymo į žalingas ir mažiau žalingas, pakalbinome Toksikologijos centro vadovą.

Literatūroje per ilgai buvo slepiami skausmingi išgyvenimai

Knygoje „Šeštadienį, aštuntą valandą“ kalbama apie paauglius, patyrusius seksualinę prievartą, emocines vaikystės traumas ir kitas jautrias problemas.

Knyga sveikiems neurotikams

Psichologės-psichoterapeutė Agnės Matulaitė visiškai netikėtai kitaip rašo apie tai, ką mes kasdien patiriame, bet dažnai to nepastebime ir nepakankamai įsisąmoniname.

Rašytojų sąjungos premija – literatūrologui Mindaugui Kvietkauskui

M. Kvietkauskas – literatūrologas, poetas, eseistas, savo rašymu jungiantis kūrybą, mokslą ir lituanistikos darbus. Apdovanojimas jam bus įteiktas sausio 6-ąją, Trijų Karalių dieną.

Mažo žmogaus didelės problemos (knygų apžvalga)

Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja E. Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Gaelio Faye kūrinį „Maža šalis“ ir Neringos Vaitkutės „Neišduosiu tavęs“.  

Galios ir bejėgystės dichotomija1
Lina Buividavičiūtė - Naujasis židinys

Gintaras Bleizgys pateikia ištisą laiko filosofiją, kovos menų reikšmę savo gyvenime, atskleidžia besaikį pomėgį degintis, įvardija šėtono manifestacijas ir metafizinę kloaką, net atpirkimo galimybes pasiūlo.