Astai ir Tomui Mackevičiams nesisekė susilaukti taip trokštamo kūdikio, tačiau pora nusprendė kliautis NaProTechnologija, o ne dirbtiniu apvaisinimu. Interviu Mackevičiai dalinasi savo šeimos istorija. Antrajame tekste Bažnyčios mokymą apie vaisingumo pažinimo klausimus išsamiai pristato Kauno arkivyiskupas Lionginas Virbalas SJ.

Trys išsipildžiusios Pauliaus VI pranašystės

Pasak vysk. R. Barrono, prieš 50 m. parašytoje enciklikoje „Humanae Vitae“ apie prideramą tvarką teikiant žmogaus gyvybę popiežius Paulius VI numatė tris šiandien paplitusius reiškinius. 

Pavojingiausios šalys krikščionims gyventi

Organizacija „Open Doors“ paskelbė naujausią ataskaitą apie persekiojamus krikščionis. Pasaulyje persekiojimus patiria vienas iš dvylikos Kristaus sekėjų.

Popiežius Pranciškus: apie kalėjimus, universitetus ir tėvynę

Čilėje Pranciškus lankėsi Popiežiškajame katalikų universitete, susitiko su valdžios, pilietinės visuomenės ir diplomatinio korpuso atstovais, trumpam vizitui užsuko į moterų kalėjimą, bendravo su pašvęstojo gyvenimo atstovais. 

Vaiko apsauga
Laiškai bičiuliams

Paskutinių dešimtmečių įvykiai JAV, Airijoje, Australijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, o dabar jau ir Lenkijoje, atskleidę, kad dalis kunigų, naudodamiesi savo galia ir žmonių rodomu pasitikėjimu, seksualiai išnaudoja vaikus, sukrėtė visuomenę.

Antrasis Jėzaus atėjimas pagal islamą

Ne visiems bus skirta atpažinti Jėzų, jį atpažinti sugebės tik artimieji. 

Peikiamasis žodis kvailybei
Lina Buividavičiūtė - Naujasis židinys

Perskaičiusi #Utopijas galvoju, kad tokia knyga lietuvių literatūros laukui yra labai reikalinga. 

Berniukas ir MTV. Odė Dolores O‘Riordan

Jau kelintą kartą prisižadu į priekį, prisiplanuoju, o aukštesnės jėgos smagiai, gal kiek pamėkliškai nusišypso, rašo D. Razauskas.

Aktorė Larisa Kalpokaitė: „Svarbiausia – ką padarei ne sau, o kitiems“

„Kai tau trisdešimt ar keturiasdešimt, galvoji, kad už tavo gabumus tau kas nors ką nors turi duoti. O šiandien supranti, kad tai, ką Dievulis tau davė, turi atiduoti kitiems: ar tai būtų balsas, ar temperamentas, ar talentas“, – atvirauja L. Kalpokaitė.

Tryliktieji „Žiemos ekranai“ siūlo patirti kitokią kasdienybę

Netrukus, nuo sausio 25 dienos, dešimtyje Lietuvos miestų svečiuosis prancūzų kino festivalis „Žiemos ekranai“. Programa – plati ir gausi.

Kad ir viena diena, valanda...

Labai atsargiai, pagarbiai reikia vertinti kiekvieną knygą. Kiekvienai jų būtina rasti kad ir kuklią, bet pagarbią vietą. Kartu sudėlioti ne tik į knygų, bet ir atminties lentynas, rašo Česlovas Skaržinskas.

Simonas Daukantas ir Motiejus Valančius – tarsi du neatskiriami, nors skirtingi, broliai

Švenčiant XIX amžiaus švietėjo, tautinio atgimimo žadintojo Simono Daukanto (1793–1864) metus, tekste apžvelgiami įvairūs įvykiai, susiję su jo darbu lietuvybės išsaugojimui bei draugystės su amžininkais.

Švietimo ir mokslo viceministras: „Viskas „virė“ per daug uždarame, dažnai „savų“ rate“

„Bernardinai.lt“ po Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktoriaus dr. Arvydo Girdzijausko teksto „Kaip gyveni, mokyklos direktoriau?“, kalbančio apie mokyklų vadovų kadencijas, pateikė klausimų Švietimo ir mokslo ministerijai.

Kaip gyveni, mokykos direktoriau?

Mintimis apie švietimo situaciją ir įvestas mokyklų vadovų kadencijas dalinasi Klaipėdos Vydūno gimnazijos direktorius dr. Arvydas Girdzijauskas. 

Stokojame solidarumo? Kokio?

Nostalgija buvusiam laikui – vienas pagrindinių mūsų valstybinių švenčių ingredientų. O tada tai buvo – tauta vieninga, solidari, idealistiška… Panašios kalbos nėra tik pastanga kuo įmanoma objektyviau pavaizduoti praeitį, tai ir esamojo laiko atspindys.

Švedijos švietimo ministrė Anna Ekström: „Reikia keisti ne suaugusią visuomenę, bet kurti ją nuo mažens“

Vilniaus rajono Pagirių jaunimas kartu su istoriku, istorijos mokytoju ir dėstytoju dr. Mindaugu Nefu diskutavo apie XX a. pabėgėlius, tautų santykius ir požiūrį vienų į kitus.

Beatričė: esu buvusių nevykusių santykių reliktas
Ieva Urbonaitė-Vainienė - Žurnalas „Ateitis“

Tėvų skyrybos vaikų darželyje neatrodė didelė problema iki to momento, kai mūsų grupė gavo užduotį nupiešti šeimos medį.

Psichologė I. Daniūnaitė: „Tikėkite vaiku, kai sako, kad buvo skriaudžiamas“

Tyrimų duomenimis, Lietuvoje kas ketvirtas vaikas patiria fizinį smurtą.

Tėvai, neerzinkite savo vaikų...

Nemylimi vaikai nemoka rodyti meilės ir švelnumo, prastai save vertina, dažnai tampa patyčių objektu. 

„Bendrakeleiviai“ buria skyrybų vaikų grupę
Bendrakeleiviai

Vaikų psichologų vedama grupė 7–10 metų vaikams, išgyvenantiems tėvų skyrybas, prasidės kovo 8 dieną ir vyks kartą per savaitę Vilniuje.

Tamsos poveikis psichinei sveikatai: kaip išgyventi lietuvišką žiemą

Būdus, kaip saugoti psichinę sveikatą, vardija „Depresijos gydymo centro“ psichologas Antanas Mockus.

Vilniaus knygų mugėje – didžiausia Muzikos salė

Tokios plačios ir savo erdve, ir turiniu Muzikos salės dar nėra buvę. Lietuvos parodų ir kongresų centro pirmoje parodų salėje, 3200 kvadratinių metrų plote, bus įrengtos kelios scenos ir daugiau kaip pusė šimto stendų.

Nepažinta Afrika lietuvės rašytojos akimis

Šią knygą galima pavadinti kultūriniu, kūrybiniu dialogu ne tik tarp tautų, bet ir tarp kontinentų. Tokio pobūdžio literatūros mūsų kūrybinėje tradicijoje itin reta.

Havana – pribloškiantis, gyvybingas ir atstumiantis šešėlių miestas

M. Kurlansky pasakojimas nukelia skaitytoją į Havanos praeitį, kuri siekia Kolumbo išsilaipinimo, ispanų konkistadorų, prancūzų piratų ir Havanos, kaip didžiulio vergų prekybos centro, laikus.

Knygos vaikams apie tremtį iliustruotoja: kad istorija nesikartotų, iš jos reikia mokytis

Lina Itagaki baigė iliustruoti „Sibiro haiku“, savo pirmąją komiksų knygą – kartu su rašytoja Jurga Vile sukurtą vaikams apie tremtį patyrusį berniuką.

Ko sulauksime šiemet Vilniaus knygų mugėje?

Likus mėnesiui iki Knygų mugės dėliojami paskutiniai kultūrinės programos akcentai, aiškėja pagrindinių užsienio svečių sąrašas.