Sausio 20-oji yra diena, kai Ovalinio kabineto šeimininkas – jau Donaldas Trumpas. Kaip kito jo pažadai? Koks jis bus šalies vadovas? Kokie bus pirmieji veiksmai? Be abejo, jis tikisi, jog įeis į istoriją dėl teigiamų dalykų. Tad šia proga verta paanalizuoti, kaip per 8 Baracko Obamos valdymo metus pasikeitė Valstijos.

Žinia popiežiui Pranciškui: „Lietuva tavęs laukia!“5
vatikano radijas

Keliasdešimt lietuvių ir italų sekmadienį, sausio 15 dieną į Švento Petro aikštę atsinešė tautines trispalves ir ilgoką transparantą su žinia itališkai: „Lituania ti aspetta“.

Kard. K. Koch: Reformacijos minėjimas – proga puoselėti vienybę
vatikano radijas

Popiežiškosios krikščionių vienybės tarybos pirmininkas, interviu „L‘Osservatore Romano“ komentavo, kokia bendro, dalyvaujant ir katalikams, Reformacijos pradžios 500 m. minėjimo reikšmė.

Ekumeninė situacija Vokietijoje1

Iš 81 milijono Vokietijos gyventojų šiandien 50 milijonų yra krikščionys. Reformacija suskaldė Vakarų krikščioniją ir galop sukėlė religinį karą tarp katalikų ir protestantų.

CCEE ir CEC: Krizės verčia Europos krikščionis būti vieningesniais
vatikano radijas

Europos Bažnyčių tarybai priklauso 114 ortodoksų, senkatalikių, anglikonų ir protestantų Bažnyčių. Europos vyskupų konferencijų tarybą sudaro 33 Europos Vyskupų konferencijų pirmininkai.

Filosofas Jean-Luc Marion: tądien, kai kompiuteris mane ko nors išmokys, pakalbėsime vėl
Algirdas Acus - Doxa

DOXOJE – Algirdo Acaus pokalbis su prancūzų mąstytoju apie filosofijos ir teologijos santykį, religijos vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje ir žmogaus prigimties likimą technikos akivaizdoje.

Dainius Kazlauskas į Didžiąją teatro sceną grįžta su spektakliu „Tartiufas“
Aušra Pociūtė

Paaiškėjo, kas naujame LNDT spektaklyje „Tartiufas“ kurs pagrindinį Tartiufo vaidmenį. Apgaviką, manipuliatorių ir melagį, apsimetusį šventuoliu, pakaitomis vaidins du labai seniai didžiosiose Lietuvos teatro scenose matyti aktoriai, ypač virtuoziškai atliekantys komiškus vaidmenis – Dainius Kazlauskas ir Giedrius Savickas.

K. Zanussio „Hybris“ – iššūkis mūsų puikybei2
Dominyka Navickaitė

Viena svarbiausių režisieriaus kūrybos temų – laisvės ir atsakomybės problema, kurią jis nagrinėja skirtingais aspektais: svarstydamas moralinio pasirinkimo, pasiaukojimo, tikėjimo, sąžinės ir visuomenės moralinių normų santykio klausimus. 

Knygos apie Pakutuvėnus autorė Jolanta Klietkutė: „Istoriją kuriame ir mes“2
Monika Midverytė OFS - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Mirę kaimai“, „dingę kaimai“, „apleistos sodybos“... kokiais tik vardais Žemaitijoje nevadina vietovių, kuriose kadaise virte virė gyvenimas.

Glesum – geriausias Aškinytės romanas so far?1
Jūratė Čerškutė - Naujasis židinys

Mėginant apibūdinti Aškinytės kūrybą, pirmiausia iškylantys žodžiai yra šie: kitoniška, netradicinė, nelietuviška, abstrakti ir abstrahuojanti, paradoksali ir ironiška. 

Klaipėdos dramos teatras naujausias premjeras pristatys Vilniuje

Klaipėdos dramos teatras vasario pradžioje svečiuosis Vilniuje. Nacionaliniame dramos teatre vasario 1 ir 2 d. klaipėdiečiai parodys Augusto Strindbergo psichologinę dramą „Tėvas“, o vasario 7 d. 18.30 val. – Gintaro Grajausko „Pašaliniams draudžiama“.

Valstybės ribos, „Valstiečiai-žalieji“ ir A. Maceina
Teodoras Žukas

Po spalio 23 d. rinkimų, kai LVŽS triuškinamai laimėjo antrąjį rinkimų turą ir gavo nekvestionuojamas derybines pozicijas formuoti Vyriausybę, dažna socialinių tinkluose vyravusi reakcija buvo humoras.

Kas yra Prancūzijos socialistų partijos pretendentai į prezidentus?

Kai respublikonai kandidatu į prezidentus patvirtino Francois Filloną, visų akys nukrypo į socialistus.

Šviesos brėkšmas tarp pilkų politinių debesų1
Nerijus Mačiulis

Praėjusių metų politinės audros ir netikėtumai nesutrikdė daugelio pasaulio valstybių ekonomikų augimo. 

P. Saudargas: Žmonės yra pasiilgę aiškios tradicinės vertybinės pozicijos12
Donatas Puslys

Visi kartu mes galėtume būti pavadinti paprastai – tradicionalistais. Tradicionalistai yra priešingi liberalams, kuriems svarbu tik viena – kiekvieno žmogaus laisvas apsisprendimas. Mes vis dėlto  manome, kad tas laisvas žmogus gyvena bendruomenėje.

T. May bendros visuomenės vizija21
Donatas Puslys

Bendra visuomenė yra ta, kuri rūpinasi ne tik mūsų individualiomis teisėmis, bet veikiau kreipia dėmesį į mūsų vienų kitiems atsakomybes. Tai yra visuomenė, kuri gerbia saitus, saistančius mus kaip žmonių ir tautų sąjungą.

Sausis vaikų knygų lentynėlėje
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjo nauji metai, verčiame dar vieną puslapį vaikų literatūroje. Aš ir toliau tęsiu savo apžvalgas. Vis besidžiaugdama, kad yra dėl ko nustebti, ką atrasti bei nusišypsoti. Kartais – ir nuliūsti. Bet gerai, kad tik trumpam.

Rytai su vaikais: kaip išvengti įtampos ir vėlavimo

Rytai šeimoje su vaikais, kurie lanko darželį ar pradines klases, gali būti ir dažniausiai yra gana įtemptas metas. Skubėjimas, užsimiegoję tėvai, užsimiegoję vaikai, pradingusi kojinė ar pirštinė, ir vėl ta neskani košė... Net jeigu jums atrodo, kad jūs, kaip tėvai, rytais viską darote „teisingai“, pabandykite ryto rutinoje kai ką pakeisti.

10 000 žingsnių – receptas dailiai figūrai ir gerai savijautai2

Amerikiečių moksliniai tyrimai rodo, kad moterys, kasdien nueinančios 10 ar daugiau tūkstančių žingsnių, gali pasigirti dailesne figūra. Sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaitė sako, kad tai patvirtina ir realūs pavyzdžiai.

L. Andrikienė: „Antibiotikams atsparios bakterijos – pasaulinės katastrofos šaukliai“ 7
Vytautas Raškauskas

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, kad pasaulyje sparčiai daugėja antibiotikams atsparių bakterijų, o naujų antibiotikų neišrandama. Jau dabar dėl antibiotikams atsparių bakterijų pasaulyje kasmet miršta dešimtys tūkstančių žmonių.

Psichologė Aušra Kurienė: „Valstybė turi uždrausti fizines bausmes“20
Vytautas Raškauskas

Paramos vaikams centro psichologė Aušra Kurienė mano, kad dauguma smurtaujančių tėvų yra mokintini, tačiau jiems reikia pagalbos. 

Pomponai. Anglų kalbos pamokos1

...Be to, ji norėjo, kad padėčiau susisiekti su Anglijos karaliene Elzbieta II, kurią ji, gyvendama Londone, mokiusi anglų kalbos...

„Įdomioji inžinerija“: praeities, dabarties ir ateities tiltai – kokie jie?

Kokie tiltų tipai egzistuoja šiandien? Iš kokių medžiagų jie yra gaminami ir kas mūsų laukia ateityje? Susipažinkite su tiltų subtilybėmis bei jų gausa.

Pomponai. Vatikano radijas1

Iš gydytojo Kazio Paltanavičiaus atsiminimų: „1941 metų pavasarį ėmė sklisti gandai: „Šį vakarą apie 21 valandą kalbės per radiją (40 m banga) Vatikanas lietuviškai“. Na, ir priguldavo prie radijo imtuvų visas Kaunas...

Ar turime teisę būti laimingi, kai kiti kenčia?
Taizé

Ką turėtume daryti, kai kiti kenčia? Išlikti džiugūs ir rizikuoti skaudinti savo laime tuos, kuriems nepasisekė, ar liūdėti kartu?

„Mokslo sriuba“: lietuvio kūrinys – gyvą padarą primenantis robotas

Mintis sukurti kažką iš matyto filmo autorių aplankė seniai, tačiau tik dabar programuotojas įgyvendino savo svajonę.

Latviškasis „Da Vinčio kodas“

Romanas „Petro priesaika“ pasakoja apie įvykius, kurie nepraranda reikšmės ir bėgant tūkstantmečiams. Šiame „Da Vinčio kodą“ primenančiame romane jo herojai iš pasaulio archyvų bei saugyklų siekia išgauti sensacingus liudijimus apie baltų istoriją.

Vidinių kliūčių įveikimas1
Władysław Tatarkiewicz

Filosofų požiūris į kliūtis pasiekti laimę neišvengiamai pakoreguoja įprastinį požiūrį: jis moko, kad išorinės kliūtys, biologinės ir socialinės, kai kada gali būti pašalintos psichologiniais būdais, ir kad egzistuoja taip pat psichologinės kliūtys, ne mažiau pavojingos, o galbūt net pavojingesnės nei anos. 

Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam

Berilė Markam (Beryl Markham) – viena pirmųjų moterų lakūnių pasaulyje. Drąsi, laisva, pašėlusi, charizmatiška. Neįtikėtinai jos gyvenimo istorijai ir skirtas JAV autorės Paulos MacLain (Paula Maklain) romanas „Ledi Afrika“.

Netradicinis interviu: kūrybinis knygos „Laimė yra lapė“ duetas

Paprastai interviu klausimus pateikia žurnalistai ar interneto dienoraščių (blog‘ų) kūrėjai. Tačiau šis interviu kitoks. Šįkart knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjos Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė klausinėja viena kitos.

Debiutinis M. Houellebecqo romanas: „Lova – tai konkurencinės kovos laukas“1

Šiame romane autorius įvardijo pagrindinę XX–XXI a. socialinės katastrofos priežastį – individualizmą. Tai pamatinis žymiausio šiuolaikinio Prancūzijos rašytojo kūrinys.