Veikiausiai daugeliui jūsų teko patirti jausmą, kai, užvertus paskutinį taip įtraukusios knygos lapą, ima kamuoti klausimas, o ką gi skaityti dabar. Viliamės, kad šios Doxa.lt autorės Elžbietos Banytės ir Bernardinai.lt redakcijos narių rekomendacijos kiek palengvins atsakymo į šį klausimą paieškas ir jus vėl įtrauks skaitymo malonumas. Kviečiame ne tik susipažinti su rekomenduojamomis knygomis, tačiau komentaruose dalintis ir savo atradimais bei rekomendacijomis.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Artėja Trakinės – Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos atlaidai

Rugsėjo 1-8 dienomis Trakų Dievo Motinos, visos Lietuvos globėjos paveikslas savo šviesa apšvies piligrimus, dvasininkus ir į šventovę užsuksiančius svečius. 

Pralaužti ydingą ratą
Saulena Žiugždaitė

Taip, mūsų tarpusavio santykiai dar ne Vidurio Rytų krizės masto ir jų sukelti griuvėsiai nebado akių kaip belangiai bombų nudrožti namai Sirijoje, tačiau vidinė jų dinamika ta pati.

Popiežiaus katechezė: Vartai siauri, bet plačiai atverti41
vatikano radijas

Tačiau kodėl šitie vartai yra siauri? Kodėl jis sako, kad jie siauri?

Didysis ajatola iš Irano ir Maroko karalius pasmerkė ekstremizmą: „netoleruotina beprotybė“
vatikano radijas

„Mes visi esame taikinyje. Bet kuris pritariantis mano žodžiams yra potencialus taikinys terorizmui, kuris jau smogė Marokui, Europai ir daugeliui pasaulio regionų.“

Pirmą kartą Kretingoje susiburs visa Lietuvos Pranciškoniškoji šeima2

Pirmą kartą nepriklausomos Lietuvos istorijoje į šventę susirinks visų šv. Pranciškaus įkurtų ordinų bei pranciškoniškų kongregacijų nariai – mažesnieji broliai, konventualai, kapucinai, pasauliečiai pranciškonai, pranciškoniškasis jaunimas ir pranciškonės seserys.

Polonskiai. Tradicinės ir šiuolaikinės dailės dialogas
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 12 dieną atidaryta paroda „Įženk į Česlovo Polonskio paveikslą“. Ši ekspozicija – Bartošo dovana tėvui jo 70-ojo gimtadienio proga.

E. Nekrošiaus „Vėlinės“ pripažintos geriausiu sezono spektakliu Lenkijoje

Lietuvių režisieriaus sukurtam spektakliui skiriamas Konrado Swinarskio vardo apdovanojimas.

Kuratorė Beral Madra: „Stambulo meno sceną sukaustė įšalas“1

Stambulo istorija, geografinė padėtis ir naujos vartojimo galimybės pritraukė didžiulius srautus turistų. Deja, dėl politinių įtampų, teroro išpuolių ir bandymo įvykdyti karinį perversmą jie ilgam nutrūko.

Filmo apie masinius tremimus režisierius: „Tikiuosi, lietuviai šį filmą priims kaip savo“

Iš vadinamųjų „gyvųjų paveikslų“ (pranc. tableaux vivant) sukomponuotas vaidybinis filmas pasakoja apie 1941 m. Baltijos šalyse prasidėjusius masinius trėmimus.

Baltijos regionas persikėlė į Veneciją, arba Kaip neįmanomą paversti įmanomu
Agnė Sadauskaitė - Doxa

Kalbėjomės su Baltijos paviljono kuratoriumi ir komisaru architektu Jonu Žukausku apie projektą, architektūrą ir jos svarbą Tau, man ir šalia esantiems.

Pirmasis rektorius P. Skarga Krokuvoje ir Vilniuje
Libertas Klimka - lrt

Jaunimui, susiruošusiam į susitikimą su Jo šventenybe popiežiumi Pranciškumi, nemažai malonių netikėtumų pažėrė ir senasis valdovų miestas Krokuva.

Seno ir naujo tipo konfliktai Vidurio Rytuose – pagrindinės kliūtys regionalizacijai
Solveiga Kurgonaitė

Regionalizacija sujungia bendradarbiavimo, integracijos, sanglaudos ir tapatumo kūrimo procesus regionininėje erdvėje, kurie yra susiję tiek su valstybiniais, tiek su nevalstybiniais subjektais. 

Susikibusių rankų revoliucija2
Matas Baltrukevičius

Baltijos kelias gali būti viena tų didžiųjų mūsų švenčių, nes ji pergalinga kaip Žalgirio mūšis, jauna kaip Kovo 11-oji, vasariška kaip Liepos 6-oji, bet ir verčianti susimąstyti, kaip tragiškosios mūsų istorijos datos.

Kviečia tradicinis Santaros-Šviesos klubo savaitgalis Šeteniuose

Jau tradicija tapo tai, kad pirmąjį rugsėjo savaitgalį Czeslawo Miloszo gimtinėje Šeteniuose vyks Santaros-Šviesos klubo studijų savaitgalis.

R. Valiukonytė: Kol mūsų laiptinės bus apleistos, o kambariuose švies auksiniai šviestuvai, niekas nepasikeis

Rita Valiukonytė, LR kultūros atašė Vokietijoje, jau ilgą laiką lietuvišką kultūrą skelbianti svetur. Pokalbis su Kaune studijavusia kultūros atašė, apie šio darbo iššūkius ir tikslus, kultūros naudą visuomenei ir jos matavimo priemones.

Ar galima gerti jūros vandenį?

Juokingas klausimas, jūreiviai tiksliai žino – negalima! Net sudužus laivui jūreiviai mano, jog geriau mirti nuo troškulio, nei gerti vandenį, kuris tūkstančiais mylių driekiasi aplink. Tačiau vienas gydytojas atliko eksperimentą...

Kaip prižiūrėti namus, kad juose neįsiveistų pelėsis
lrt

Pelėsis, esant tinkamoms sąlygoms, veisiasi bet kur, net ir naujuose pastatuose, nes 1 m3 oro yra apie 500 rūšių pelėsio.

5 vaikų gydytojos patarimai naujų mokslo metų šturmui

Kad būtų galima džiaugsmingai sutikti mokyklinius nuotykius ir pažinimo džiaugsmą, nepaprastai svarbu tinkamai nusiteikti artėjantiems mokslo metams. Kaip tai padaryti lengvai ir užtikrintai, pataria vaikų gydytoja Raimonda Rakauskienė. 

Gerti kavą ar ne?1

Ar žinote, kad pats populiariausias ir labiausiai pasaulyje paplitęs gėrimas – tai kava? Bet jis ir „paslaptingiausias“ sveikatos požiūriu, nes net gydytojai neturi vieningos nuomonės, ar sveika, ar kenksminga gerti kavą...

Pasitikėjimas – santykiuose su kitais ir savimi1

Pasitikėti malonu. Pasitikėti – reiškia būti atviram – šalia esančiam, netikėtiems įvykiams ir naujai informacijai. Tai reiškia – nepasikliauti vien ankstesne patirtimi, o peržengti savo galimybes čia ir dabar...

2016–17 „Bundesliga“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Vokietijoje futbolo vasara buvo gana rami. Miuncheno „Bayern“ pakeitė trenerį, bet rinkoje daug triukšmo nekėlė, Dortmundo „Borussia“ stiprinosi ir mėgins mesti rimtą kovą „bavarams“ dėl aukso. 

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Turi tik tiek, kiek atiduodi21
Donatas Puslys

Baltijos kelias yra stipri istorinė pamoka, kad padaryto neteisingumo niekada negalima užmiršti, kol jis neištaisytas, kad tvari taika turi remtis į teisingumo pamatą.

Jaunųjų alkis ar konformizmas?
Ilona Vitkauskaitė

Rugpjūčio 16 d. Juozo Miltinio dramos teatre jaunoji menininkų karta atvirame renginyje pristatė teatro režisierių kūrybinių dirbtuvių „North/Baltic/Theater“ rezultatus.

Popiežius jaunimui: statykite tiltus, ne sienas1

Pasaulio jaunimo dienų metu popiežius Pranciškus bendraudamas su italijos jaunimu drąsino semti gyvenimą saujom, mokėti atleisti ir nesileisti nugalimiems skaudžių akimirkų.

Šiuolaikinės islandų poezijos rinktinė

Rinktinėje publikuojama septynių žymiausių XX a. Islandijos poetų kūryba – tai daugkartiniai įvairių prestižinių premijų bei nominacijų laureatai, nusipelnę literatūros kūrėjai, žinomi ne tik savo tėvynėje, bet ir užsienyje.

Reformacijos jubiliejui – intriguojantis romanas „Q“

Romanas pasakoja apie Vokietijos religinius karus, reformacijos paplitimą bei katalikų bažnyčios kovą su ja. Neretai romanas lyginamas su garsiojo italų rašytojo U. Eco kūriniu „Rožės vardas“.

Apie Sigito Parulskio prozos daugiaveidį naujausiąjį, nepabaigiamai
Jūratė Čerškutė - Naujasis židinys

Jeigu nebūčiau įsipareigojusi dalyvauti šio romano pristatyme 2016 m. Vilniaus knygų mugėje, veikiausiai būčiau jį ramiai palikusi ir tikrai neatsivertusi antrą kartą. 

Naujausias R. Flicko romanas iš užmaršties prikelia kuršių istoriją

Knyga „Pradingę klajojančiam smėlyje“ – tai istorinis romanas, kuris pirmą kartą plačiąją visuomenę supažindina su gūdžių viduramžių laikais klestėjusios tautos lemtimi.

Nacių Vokietijos ir jos sąjungininkų karo belaisviai Lietuvoje

Nacių Vokietijos ir jos sąjungininkų karo belaisvių tema – viena iš naujausiųjų laikų Lietuvos istorijos baltųjų dėmių.