Ką reikėtų palaikyti Sirijos pilietiniame kare? Į šį klausimą vienareikšmio atsakymo neturi net Sirijos pasienyje esančio Libano gyventojai. Šalis šiuo klausimu yra pasidalijusi. Šiaurės libaniečiai ir Tripolyje gyvenantis sunitų šeichas tvirtina, jog iki galo palaikys sukilėlius, o už kritiką režimui jo mečetėje buvo padėta bomba ir žuvo dešimtys, o sužeisti šimtai žmonių. Tuo tarpu pietų Libane gyvenantys šiitai ir jų lyderis Yasaras Farhatas sako, jog palaiko Sirijoje iš vien su režimu kovojančią grupuotę „Hezbolah“, nes esą jie kovoja ne su Sirijos žmonėmis, o su fanatikais. Kas teisus, o kas klysta paliekame nuspręsti jums patiems.

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Apaštalų Petro ir Pauliaus iškilmė Vatikane. Palijų pašventinimas
vatikano radijas

Naujieji metropolitai buvo pristatyti popiežiui ir ta proga perskaityta jų priesaika – būti visada „ištikimi ir paklusnūs apaštalui Petrui, šventajai, apaštalinei Romos bažnyčiai, popiežiui ir jo teisėtiems įpėdiniams“.

Iš Ortodoksų Susirinkimo Kretoje – raginimas stiprinti tarpusavio vienybę
Francesco Peloso

Susirinkimas kaip metodas ir vienybė: tokie du pagrindiniai terminai apibūdina istorinį „Pan-ortodoksų Susirinkimą“ įvykusį Kretoje birželio 19-26 d. 

SUDĖTINGOS POPIEŽIAUS PRANCIŠKAUS PAMOKOS APIE HOMOSEKSUALUMĄ52
Toma Bružaitė - Kataliko balsas

Atrodo situacija sudėtinga, kai paskaitai komentarus žiniasklaidoje ar pačių katalikų bendruomenės narių atsiliepimus socialiniuose tinkluose. Popiežius Pranciškus nėra paprastas popiežius, su juo nelengva.

Kard. S. Dziwiszas Šiauliuose: „Koplyčios dedikacija – Gailestingumo metų pėdsakas“
Inesė Ratnikaitė

Koplyčią iškilmingai dedikavo Krokuvos arkivyskupas metropolitas kard. Stanisławas Dziwiszas, jis sakė: „Tai bus Gailestingumo metų išgyvenimo pėdsakas mūsų gyvenime ir mūsų pasiryžime būti gailestingiems.“

Popiežius priėmė Konstantinopolio patriarchato delegaciją: „gailestingumas – tarpusavio santykių kriterijus“
vatikano radijas

Nuo pirmųjų amžių egzistuoja skirtumai tarp Romos Bažnyčios ir Konstantinopolio Bažnyčios. Dievo gailestingumas yra mus siejantis raištis, turime gailestingumą padaryti tarpusavio santykių kriterijumi.

Bastūnės užrašai. Forto bendruomenė
Aistė Stremaitytė

Svarbiausias muziejaus eksponatas – pats fortas. 1883–1887 m. prie dabartinio Sukilėlių prospekto pastatytas fortas tėra dalis gynybinio žiedo, turėjusio juosti miestą. 

Vilniuje eksponuojamos litvako J. Lipschitzo skultpūros iš Pompidu centro
lrt

Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje atidaryta skulptoriaus Jacques`o Lipchitzo darbų paroda, skirta jo 125-mečiui.

Paulius Markevičius: „Esu ieškotojas, keliaujantis per patirtis teatre“

Tarp teatro ir kino, tarp aktorystės ir režisūros – ko gero, taip būtų galima įvardinti jauno menininko Pauliaus Markevičiaus kasdienybę.

Julius Sasnauskas OFM: „Knygos keičia žmonių likimus“1
Bernardinai.TV

„Knygų skaitymas – tai įprotis“, – teigia brolis pranciškonas Julius Sasnauskas OFM. Nuo vaiksytės augęs knygų apsuptyje, jis ir pats anksti pajuto skaitymo malonumą.

Pabradė – gyvos daugiatautės kultūros židinys
Bernardinai.TV

Pabradė įsikūrusi abipus Žeimenos. Upė čia srauni, rėvinga, yra brastų. Spėjama, jog nuo žodžio „brada“ ar „palei bradą“ atsiradęs ir vietovės pavadinimas.

Gerai suplanuotas alkoholio kontrolės stabdymo ir„smegenų plovimo“ procesas įsibėgėjo
Aurelijus Veryga

Smegenų plovimo sistema parengta ir paleista į darbą. Būtent taip būtų galima pavadinti jau kontūrus įgaunančią alkoholio pramonės viešųjų ryšių strategiją.

NATO po „Brexit“ susidurs ir su iššūkiais, ir galimybėmis
lrt

Dėl „Brexit“ istorinės reikšmės ir didžiulio įvykio masto Europos integracijos raidai bei istorijai praktiškai sutariama vienbalsiai.

Verktiniai žygiuoja ne į karą – jie visi moka tik verkti2
Tomas Čyvas

Kai Seimas agresyvėjančios Rusijos silpnaprotystės fone grąžino tai, ko nereikėjo naikinti – šauktinių kariuomenę – šalyje masiškai padaugėjo pacifistų. Tiesiog epidemija. Jie buvo viešojoje erdvėje pavadinti verktiniais.

Peticija ragina prezidentę pasirašyti pagalbinio apvaisinimo įstatymą

Laisvos visuomenės institutas kviečia piliečius pasirašyti peticiją, kuri paragintų prezidentę Dalią Grybauskaitę pasirašyti Seimo priimtą žmogišką gyvybę saugantį įstatymą.

VDU docentė: Optimistinės socialinės politikos paieškos: ko galime pasimokyti iš Danijos?1

Danija, palyginus su kitomis sėkmingomis pasaulio valstybėmis, turi nedaug gyventojų (apie 5.5 mln.) ir mažai gamtinių išteklių, tačiau pagrįstai yra laikoma viena sėkmingiausių šalių pasaulyje.

Ko trokšta pasakų herojai? (II)
Aistė Vareikytė LMC

Šeima, kaip viena didžiausių vertybių, būdinga ir tikram herojui, ir dar tik svajojančiam apie didžius darbus... Dėl jos kovojama, aukojamasi, jos siekiama.

Piotr Kieniewicz MIC:„ NaProTechnologija – perversmas gydant nevaisingumą“39
Saulena Žiugždaitė

NaProTechnologija (arba Natūrali prokreacinė technologija) yra paprasčiausiai gera ginekologija. Ji prasideda nuo geros diagnozės, o paskui vyksta sunkus darbas, siekiant pašalinti pačią nevaisingumo priežastį.

Vilniaus renginiai šeimoms: LIEPA
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Jei liepą planuojate likti Vilniuje ir norėsite pagauti gerų emocijų bei naujų įspūdžių, pasižvalgykite, ką įdomaus bus galima pamatyti, patirti Vilniuje liepą.

Vasaros saulė vaikams – džiuginanti, bet pavojinga

Sveikatos specialistai pabrėžia, kad tėvai turėtų atidžiau prižiūrėti saulėje žaidžiančius vaikus – bet kokie odos paraudimai nuo saulės gali turėti ilgalaikių pasekmių.

Lavinti raumenis galite važiuodami autobusu arba gulėdami lovoje
lrt

Izometrinė mankšta nereikalauja nei daug laiko, nei specialaus inventoriaus – mankštintis galima gulint lovoje, sėdint biure ar net važiuojant autobusu.

Lietuvoje koncertuos garsiausia pasaulyje gospel regio grupė „Christafari“

Rugpjūčio 13-15 dienomis į Lietuvą atvyksta garsiausia Gospel regio muzikos grupė „Christafari“.

Nauja Mokslo ir studijų įstatymo redakcija: kas keisis studentams1

Seimas galutinai pritarė naujai Mokslo ir studijų įstatymo redakcijai. Beveik keturis metus trukusios diskusijos pasiekė finišą: įstatymą pasirašyti liko šalies Prezidentei D. Grybauskaitei.

Kas „Misija Sibiras‘16“ ekspedicijos laukia Igarkoje?

Penkioliktosios „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių tikslas – tolimoji Igarka. Projekto organizatoriai nusprendė plačiau papasakoti apie Igarką ir apie dalyvių planus joje.

Abituriento pasirinkimas: įgūdžiai, kurių reikia labiau nei konkrečios profesijos1

Pagrindinis iššūkis, kurį turi įveikti šiuolaikinis abiturientas – pasirinkti įgūdžius, o ne konkrečią profesiją.

Naujo lietuviško filmo su Gabija Jaraminaite ir Dainiumi Gavenoniu anonso premjera

Jau šį savaitgalį prestižiniame A klasės Karlovi Varų kino festivalyje Čekijoje įvyks pasaulinė naujo lietuviško filmo „Amžinai kartu“ premjera.

Leonido Donskio esė knyga „Didžioji Europa“

„Didžioji Europa“ – apie amžinąjį čia ir dabar. Europos istorijų ir pasakojimų rinkinys, kaip gimė modernusis pasaulis, kaip buvo sukurta bendra aukštoji tautų kultūra.

Netrukus pasirodys romanas apie kunigą Juozą Zdebskį

Tai tikrais faktais, bendražygių atsiminimais bei paties kunigo dienoraščiais paremtas Gasparo Aleksos romanas „Šventojo Akiplėšos medžioklė“.

Naujos birželio knygos paaugliams: asmeniškai
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Vasaros pradžiai pristatau jums penkias naujausias leidėjų siūlomas knygas paaugliams. Visos jos labai skirtingos, kaip ir patys paaugliai: nuo valiūkiškų iki rimtų, filosofinių, kertančių per visas ribas ir, žinoma, kaip gi be fantasy?..

Nauja Eugenijaus Ališankos esė knyga – „Empedoklio batas“

Naujausioje savo esė knygoje „Empedoklio batas“ E. Ališanka gilinasi į šiandienio žmogaus situaciją, subtiliai balansuodamas tarp kultūros ir kasdienybės.

Lozoraičių šeimos biblioteka
Eglė Dikavičienė - Žurnalas „Tarp knygų“

Garsių Lietuvos diplomatų Lozoraičių šeimos biblioteka Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyriaus fondus papildė 2007 m.