Senatvė yra gyvenimo periodas, kurio daugelis mūsų, jaunesniųjų, bijomės. Tačiau brandžiausias gyvenimo laikotarpis gali būti šviesus ir džiaugsmingas. Zita Žalaitė rašo apie savo gyvenimą išėjus į pensiją ir dalinasi įžvalgomis apie šį gyvenimo tarpsnį. Anūkas dalinasi savo senelio, sulaukusio 93 metų ir prieš pusmetį iškeliavusio į Amžinybę, gyvenimo istorija.

Laimingo senėjimo link 7Zita Žalaitė - Kelionė
„Šventadienio mintys": ką žinome apie liturginius rūbus2

Spalio 30-osios „Šventadienio mintys" laidos kūrybinė grupė tyrinėja liturginio rūbo kelią.

Popiežiaus homilija. Bažnyčios pamatas – Jėzaus malda už ją4
vatikano radijas

Aš priklausau šiai bendruomenei. Ji yra tvirta, nes jos kertinis akmuo yra Jėzus, kuris meldžiasi už mane, meldžiasi už mus.

Vėlinių žvakės – prisikėlimo simbolis, o ne puošybos elementas2

Vėlinių žvakės visų pirma simbolizuoja Kristaus šviesą. Degančios žvakutės išreiškia viltį, kad krikščionys kelsis iš numirusiųjų ir turės amžinąjį gyvenimą.

Arkivysk.G. Grušas apie „Mortos grupės“ susitikimą Vatikane: „Mūsų misija – išlaisvinti iš vergovės“1
vatikano radijas

„Mortos grupė“ siekia: ne tik išgelbėti iš vergovės prekybos žmonėmis aukas, bet taip pat padėti joms atsistoti ant kojų ir pačioms tęsti savo gyvenimą.

Sprendimas skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčiai supriešino Vilniaus valdančiuosius12
bns

Vilniaus savivaldybė trečiadienį nusprendė skirti 50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčios statyboms - sprendimas, kurį palaikė opozicija ir valdantieji konservatoriai, sukėlė likusių valdančiųjų pasipiktinimą.

Jono Vaitkaus premjera – „Apreiškimas Marijai“1

Kiekvienas žmogus patiria nušvitimų. Jis kartais gali juos pražiopsoti, manydamas, kad tai eiliniai nesusipratimai ar iškritimai iš nusibrėžto tikslinio kelio. Nušvitimas – nebūtinai pašvaistė.

Janas Bulhakas ir jo Vilnius1
Kamanė

J. Bulhako fotografijos įtraukia į Vilniaus miesto vaizdų tyrinėjimus, leidžia į miestą pažvelgti iš skirtingų perspektyvų.

Andrzejaus Strumillo tapytos „Psalmės“ skambės Tolerancijos centre

Paveikslų ciklas „Psalmės“ tapytas 1988–2010 metais ir skiriamas atstatytai Seinų Baltajai sinagogai, ciklas įamžina Lietuvos ir Lenkijos paribio miesteliuose gyvenusių žydų atminimą.

Esė – išskirtinė šiandienos gyvenimo reflektavimo forma

Eseistika šiandien yra tapusi ne vien literatūros, bet ir filosofijos, publicistikos, interneto, televizijos objektu, apskritai – sociokultūriniu reiškiniu šiuolaikinėje visuomenėje. Taigi, esė – populiaru. Esė – pavojinga. Tai riba, tai galimybė. 

Spektaklis, kuris moko klausytis tylos
Indrė Jonušytė

Į Vilnių ir į gimtąjį Panevėžį su vienu naujausių savo pastatymų grįžta režisierius Saulius Varnas. Juozo Miltinio dramos teatre spalio 28 dieną bus parodytas Mogiliovo srities dramos teatre (Baltarusija) jo pastatytas spektaklis „Freken Julija“.

KAIP renkamės?7
Aurimas M. Juozaitis

Iš tikrųjų net ne tiek svarbu, ką renka Lietuvos rinkėjas, bet KAIP Lietuvos rinkėjas renkasi. Kas yra tie žmonės ir kokie jų rinkimo motyvai?

Profesionalų vyriausybė, arba Primirštas posakis „Vienas lauke – ne karys”
Deimantė Budriūnaitė

Paaiškėjus Seimo rinkimų pirmojo turo „laimėtojams” diskusijose dėl galimos koalicijos neapsieinama be Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (toliau – LVŽS) lyderių kone mantra tapusių terminų - raktažodžių: profesionalų vyriausybė, ministrai profesionalai.

Nuomonė: nesutarimai dėl CETA atspindi rimtas ES problemas
lrt

Tarsi problemų dar būtų negana, Europos Sąjungai pagalį į ratus įkišo mažutė regioninė vyriausybė – Belgijos Valonijos regionas neseniai blokavo CETA susitarimą su Kanada.

Netikėti JAV prezidento rinkimų rezultatai sukeltų atgarsių ir Lietuvoje1
Laura Galdikienė

JAV prezidento rinkimų kampanija jau eina į pabaigą – lapkričio 8 d. JAV piliečiai nuspręs, kam toliau patikėti valdyti galingiausią pasaulio ekonomiką.

Pagrindiniai iššūkiai JAV lietuvių bendruomenei (I)
Justinas Jarusevičius

Pirmoji J. Jarusevičiaus pranešimo dalis, kurioje kalbama apie pamatines vertybes, kurių Amerikos lietuviai laikosi, vertybes, kurios lėmė susibūrimą į bendruomenę, gyvuojančią daug metų.

Kokios laisvės mums reikia?2
Augustas Kalinauskas

Neretai mes bėgame nuo laisvės ir bijome sieti ją su atsakomybe. Kodėl? Nes tuomet reikėtų gyventi nebijant išsiskirti, apginti savo įsitikinimus, o toks gyvenimas tiesiog yra sunkesnis. Tačiau kartu ir įdomesnis...

Pasyvi agresija – kai gerumas žudo2
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Ar jums yra tekę sutikti žmonių, kurie atrodo labai geri, bet būti su jais labai sunku: jie atrodo nuskriausti, nelaimingi ir nejučia pradedi jaustis kažkaip dėl to kaltas...

Reklamos pinklės: kaip mes įtikinami pirkti

Reklamos ir prekybos agentūros naudojasi daugybe priemonių įtikinti klientus pirkti vieną ar kitą prekę arba paslaugą. Pateikiame dažniausiai naudojamus ir paveikiausius metodus, kurie, net blaiviai suvokiami, veikia mūsų pasirinkimus.

Psichologė: „sunkūs“ vaikai bausmėmis negydomi3

Nėra blogų vaikų - yra tik netinkamas elgesys. Vaikai, besielgiantys blogai, dažniausiai yra nelaimingi ir savo neleistinu elgesiu nori aplinkiniams parodyti, jog kenčia ir jiems reikalinga pagalba bei supratimas.

15 minučių iki pokalbio dėl darbo: išnaudokite jas prasmingai

Paskutinės penkiolika minučių iki pokalbio dėl darbo gali būti išties kankinančios, ypač tiems, kurie iš jaudulio nežino, ką per tas keliolika minučių daryti...

Medijos ir vaikai. Kaip išsivaduoti iš stereotipų vertinant kitus žmones?

Dažnai darome prielaidas, sprendimus apie žmonių grupes, kurių nepažįstame ir vertiname juos remdamiesi stereotipais. Kaip to išvengti?

Ar privatus tavo susirašinėjimas? „Skype“ ar „Snapchat“ pokalbių neapsaugo
Euroblogas.lt

Jeigu manote, kad susirašinėjimo programėlių pokalbiai yra visiškai privatūs, klystate.

Miestietiškos sekundės ir studentiškas gyvenimas
Gabrielius Zaveckas

Kuo daugiau pažįstamų, tuo mažiau draugų. Kuo mažiau paroje valandų, tuo mažiau laiko spręsti įvairiems konfliktams, tuo labiau imamos vertinti sekundės.

Sutik Naujuosius Rygoje su Taizé bendruomene iš visos Europos

Susitikimas vyks nuo 2016 m. gruodžio 28 d. iki 2017 m. sausio 1 d. Jame dalyvaus kelios dešimtys tūkstančių jaunų žmonių.

R. Zontovičius: jei verslo idėja gera, Silicio slėnis pats tave suras
Martynas Gedvila

Vertybė yra ne idėja, o įdirbis ir rezultatai. Reikia mokėti prisitaikyti, keisti savo idėją, siūlyti žmonėms ir žiūrėti, ar jiems tinka.

Šizofreniški parodymai apie meilę
Dainora Kaniavienė

„Parodymuose“ rašytojas kalba apie žalingą tolerantiškumą, abejingumą, prieštaringos visuomenės adekvatumą reiškiniui. 

Knyga, užgimusi iš ilgesio pasauliui, kuriame vis dar gyvename

Šis romanas kviečia mus ne baimintis dėl pasaulio pabaigos, o vertinti tą malonę, kurią mums duoda šiandiena.

Bukerio premija – amerikiečių rašytojui Paului Beatty

Amerikiečių rašytojas Paulas Beatty apdovanotas Bukerio premija už romaną „Išpardavimas“. Jis tapo pirmuoju Amerikos rašytoju įvertintu šia prestižine literatūros premija.

Saulės tako vaikai6
Česlovas Skaržinskas

Stasys dažniausiai kūręs savo nuošaliame, tykiame Merkinės vienkiemyje, visiškai šalia Gudakiemio kaimo. Kone Dzūkijos laukų ir miškų širdyje. Gal todėl ir jo poezija tokia sklidina dzūkiško kolorito.

Vidmanto Šmigelsko knyga „Kur skraido liūdesio lėktuvai“

utorius šmaikščiai, su geroka doze ironijos, o neretai ir prasismelkiančiu kartėliu, pasakoja apie savo šlovingą narcizų skynėjo ir atliekų rūšiuotojo karjerą Anglijoje.