Šiandien

Esamojo laiko įkaitai 1Donatas Puslys

Venesuelai pavojingai artėjant pilietinio karo link, pasigirsta vis daugiau svarstymų dėl to, kokios pozicijos diktatoriškos prezidento Nicolas Maduro valdžios atžvilgiu laikosi popiežius Pranciškus. Vieni argumentuoja, kad popiežius yra pernelyg pasyvus ar net nuolaidžiauja kairiesiems populistiniams tironams. Kiti atsako, kad popiežiaus kritikai patys to nesuprasdami remia diktatoriaus skleidžiamą propagandą, o pats pontifikas turi aiškų planą.

Pranciškaus popietė tarp parapijiečių: kaip padėti Jėzui gelbėti pasaulį?
vatikano radijas

Sekmadienio popietę popiežius Pranciškus praleido tarp šv. Petro Damianio parapijos Romos pakraštyje (Acilia) parapijiečių.

LJD savanoris Juozas: „Gali tiesiog puikiai praleisti laiką, net jeigu dar ieškai savo gyvenimo kelio“
Miglė Viselgaitė

Įspūdžiai iš mokymų ir savo patirtimi jaunimo dienose pasidalyti sutiko Ringaudas, Neringa ir Juozas.

Sugrąžinęs Dievą į akademiją86
Rosita Garškaitė

2017 metų Templetono premijos laureatu paskelbtas amerikiečių analitinis filosofas Alvinas Plantinga, savo moksliniais darbais sugrąžinęs teizmą į akademinę filosofiją. 

4 kartus „Sidabrinei gervei“ nominuota G. Jaraminaitė: vaidmenys – tavo vaikai
lrt

G. Jaraminaitė šiemet kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje pretenduoja atsiimti apdovanojimą kaip geriausia metų aktorė už pagrindinį vaidmenį filme „Amžinai kartu“.

Atrastas piliakalnis, kuris atskleidžia XIII a. pilies ir gyvenvietės vietą

Šiemet minint Piliakalnių metus, šalyje surastas mažiausiai 750 metų amžiaus piliakalnis, istoriškai ypatingas tuo, kad atskleidė ir anksčiau neatrastos gyvenvietės bei pilies vietą.

Semantiniai ženklai – jaukaus miesto pagrindas2

„Vietų atpažįstamumas, arba semantiniai ženklai, yra būtent tai, kas suteikia miestui dvasią“, – apie darnaus miesto plėtrą kalba architektas, urbanistas, paminklosaugininkas Jurgis Rimvydas Palys.

Sprogimą Mančesteryje, per kurį žuvo 22 žmonės, policija vadina teroristiniu išpuoliu3
lrt

Theresa May antradienį nurodė, kad policija ir saugumo pareigūnai jau preliminariai nustatė numanomo mirtininko sprogdintojo tapatybę, bet kol kas jos neaskleis.

Daugiau pasitikėjimo Amerika
Žygimantas Pavilionis

Praėjus daugiau nei šimtui dienų nuo JAV prezidento D. Trumpo inauguracijos galima daryti pirmąsias išvadas ir pastebėjimus apie naujojo JAV prezidento valdymą ir jo administracijos prioritetus.

Lietuvių kalba – stabas ar gyvas instrumentas?137
Evelina Baliko

Lietuvos Respublikos Seimo pavasario sesijos darbų programa numato, kad gegužės mėnesį Seime turi būti svarstomas Valstybinės kalbos konstitucinio įstatymo projektas. 

Kodėl kai kurie žmonės mėgsta kontroliuoti kitus2
Violeta Melnikienė - lrt

Mėgstantys kontroliuoti žmonės nori jaustis svarbūs kitiems, sulaukti pripažinimo – dažnai kontroliuojama neturint blogų kėslų, nors pasitaiko žmonių, norinčių tuo manipuliuoti.

Kad dvasinės kelionės netaptų dvasinėmis klejonėmis (III)8
Lina Vėželienė

Kuo geriau yra pasiruošęs mokinys, tuo geresnis mokytojas jam atitenka.

Visaip vaisinga meilė1
Artuma

Ar tik sutuoktiniai gali išgyventi vaisingumą? O kaip kiti – netekėjusios, nevedę, kunigai, vienuoliai ar poros, nesusilaukiančios vaikų? Koks yra jų vaisingumas?

Pats stambuliškiausias Orhano Pamuko romanas

O. Pamukas vėl stato paminklą mylimiausiam Stambului: romane susipina nenumaldomai modernėjančio didmiesčio, klaidžių jo gatvių vaizdai, prekeivių šūksniai, paprastų žmonių likimai.

Žodžiai apie žodžius1
Justė Dobiliauskaitė

„Formos požiūriu rinkinio eilėraščiai įvairūs: nuo fonetinių eksperimentų matematiškai tiksliu ritmu iki per keletą puslapių nusidriekiančių aštrių satyrinių eilėraščių“, – apie B. Januševičiaus poeziją rašo J. Dobiliauskaitė.

Gyčio Norvilo „Grimzdimas“ – atskira planeta

G. Norvilas išleido ketvirtą eilėraščių ir vizualios grafikos knygą. Pasak poeto, poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės.