Neseniai pasirodė Lietuvai neeilinė knyga. „Be pavadinimo“. Brūkšnys ant viršelio – kvietimas skaitytojui savais žodžiais įvardinti ten perteiktą ir skaitant išgyvenamą patirtį. Devyniolika istorijų – savotiškų pasakų – perkelia skaitytoją į „kitą“ pasaulį. Artimojo savižudybę patyrusio žmogaus skausmo šventovę. Kaip gimė ši knyga ir kokia jos misija Lietuvoje, pasakoja idėjos sumanytojas Mykolas Majauskas bei istorijų autorė Elvyra Kučinskaitė.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Mama Bažnyčioje, arba „Leiskite mažutėliams ateiti pas mane“
Viktorija Kuodė

Kalbantis su kitomis katalikėmis mamomis ima aiškėti toks, kartais nebylus, o kartais visai nedrąsus, troškimas būti Bažnyčioje visavertėmis jos narėmis ir nejausti kaltės.

Nepilnamečių apsaugos komisija baigė susitikimą
vatikano radijas

Paskelbtas pareiškimas apie Popiežiškosios nepilnamečių apsaugos komisijos narių suvažiavimo sprendimus, priimtus po diskusijų kovo 24 – 26 dienomis.

Mirė kunigas Kazys Meilius1

Velionio kūnas bus pašarvotas Vilniaus Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje nuo kovo 28 d. 19 val. Gedulingos šv. Mišios – trečiadienį, kovo 29 d. 19 val. Karstas išnešamas kovo 30 d. 10 val.

Tiesos siekimas22
Giedrius Saulytis

Teologo Giedriaus Saulyčio tekstas apie tiesos siekimą kaip aukščiausią tikėjimo teiginį ir pareigą jį ginti. 

„Amoris laetitia": santuokos ir šeimos dvasingumas68
Popiežius Pranciškus

Gyvenant šeimoje, sunku apsimetinėti ir meluoti – negalime slėptis po kauke. Jei toks autentiškumas įkvėptas meilės, joje karaliauja Viešpats su savo džiaugsmu ir ramybe.

Kirilo Serebrenikovo filmas „Mokinys“: neteisk ir nebūsi teisiamas
Lukas Bukauskas

„Kino pavasario“ recenzijos: šįkart – apie Rusijos režisieriaus Kirilo Serebrenikovo juostą „Mokinys“ (2016).

R. Zilnys: yra žmonių, kurie dėl vieno lietuviško eurovizinio suvenyro atiduotų du rankos pirštus
Miglė Dauskurdienė - lrt

Įspūdžiai iš „Eurovizijai“ skirtos laidos, vykusios per LRT TELEVIZIJĄ. 

Audronis Liuga: „Stengiuosi eiti paieškos keliu“
Jurgita Jačėnaitė

Audronis Liuga – Valstybinio jaunimo teatro vadovas, buvęs Lietuvos nacionalinio dramos teatro meno vadovas – sako, kad šiandien teatre svarbiausia kalbėti, kas iš tiesų esame patys sau, ir ieškoti gaivių būdų išjudinti kūrybinę mintį.

Nattela Ovsijenko: „Karo mano paveiksluose nėra“
Loreta Jastramskienė

Lietuvoje parodos atidarymo iškilmėse dalyvavusi dailininkė Nattela Ovsijenko iš Ukrainos papasakojo apie savo kūrybinį kelią, kuris prasidėjo netradiciškai.

1990–1995 m. Lietuvos kine: naujos galimybės ir iššūkiai
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Lietuvos nepriklausomybės atgavimas atnešė naujų vėjų ne tik politiniame, bet ir kultūriniame žmonių gyvenime.

Padidinus stojamąjį balą iki 4, kai kurie universitetai sumažėtų perpus1
VDU

Iniciatyva pakelti stojamojo balo kartelę iki 4 balų, kurią palaiko ir gina kai kurie universitetai ir mokslo stebėsenos centrai, rodo redukuotą, mechanistinį požiūrį į aukštojo mokslo valdymo instrumentus.

Padėtis Baltarusijoje kaista
Edward Lucas - bns

Stebėtojai iš šalies nelinkę skirti daug dėmesio Baltarusijai. 

Valdžia viską gadina
Žilvinas Šilėnas

Antikos graikai turi legendą apie karalių Midą. Viskas, prie ko jis prisiliesdavo, pavirsdavo auksu.

Jei ES nepadės spręsti Balkanų problemos, tai taps ir jos pačios problema?
lrt

Europos Sąjungos lyderiai staiga atkreipė dėmesį į Balkanuose vykstančius procesus.

„Aš tikiu, kad žmogus gali pakeisti pasaulį“6
Pozityvus dienoraštis

Nepabijome pasakyti, kad šis, aštuntasis, „Pozityvaus dienoraščio“ puslapis yra apie tikrą vunderkindą Igną, kuris, mokyklą baigęs penkiais „šimtukais“, įstojo į Vilniaus universitetą studijuoti mikrobiologiją ir biotechnologijas.

Iš kur tie žiaurūs nusikaltimai Lietuvoje?1
lrt

Žmonės neretai savyje kaupia nesuvoktą, neišreikštą įniršį, o šis gimsta iš daugelį metų slopinto pykčio, sako psichoterapeutas Olegas Lapinas, vertindamas Egidijaus Anupraičio, įtariamo iššaudžius savo artimuosius, elgesį.

Ne mūsų vaikai, ne mūsų pupos?3
Inga Mitunevičiūtė

Esminis dalykas – žmonijos santykis su vaikyste apskritai. Ir čia neužtenka vien politinių manifestų ar teisinių apsaugos modelių, nes jie yra tik šio filosofinio, psichologinio, kultūrinio, istorinio santykio išorinės apraiškos.

Vaikų dienos centro auklėtoja: mano sunkumai yra niekis, palyginti su vaikų praeinamu pragaru2

Dešimtmetės Evelinos mama nuo vėžio mirė prieš septynerius metus. Mergaitė dabar glaudžiasi su tėvu ir aštuoniais broliais ir seserimis dviejų kambarių socialiniame būste.

Pirmieji 12 kūdikio mėnesių lemia visą likusį jo gyvenimą1
lrt

Kas yra pasaulis? Kas esu aš jame? Kokie yra santykiai? Kas apskritai yra žmogiški santykiai? Gydytojo psichiatro Eugenijaus Laurinaičio teigimu, visa tai mes atsinešame iš pirmųjų gyvenimo metų.

Jau galima teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“3

Lietuvos gyventojai ir užsienio lietuviai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo.

D. Walliamso „Blogiausi pasaulio vaikai“ – ne tik neklusniems ir nemandagiems

Susipažinkite su Žliumbike Berta, Krapštuku Piteriu, Rimtuoliu Ernestu, Sofija Sofa ir kitais. O gal ir jūs pažįstate blogiukų? Pasiūlykite jiems šią knygą!

Penkios knygos paaugliams
Gabija Karpauskaitė

Neabejoju, kad paėmę į rankas bent vieną iš šių kūrinių paaugliai atras skaitymo džiaugsmą ir susimąstys apie tai, kokios vertybės jiems svarbios.

Vilniaus vyskupai ir jų portretai

Istoriko doc. dr. Liudo Jovaišos knyga pristatomi tiek septintą šimtmetį skaičiuojančios vietinės Bažnyčios ganytojai, tiek vienas seniausių Lietuvoje paveikslų rinkinių – Vilniaus vyskupų portretų galerija. 

Iš meilės švyturiams

„Lietuvos švyturių istorija“ – išsamus veikalas apie švyturius ir kitus navigacinius objektus, buvusius ir esamus dabartinėje Lietuvos teritorijoje. 

Arvydo Anušausko „Išdavystė. Markulio dienoraščiai“

Reikia kalbėti apie markuliškus nesipriešinimo okupantui teiginius, nes išdavysčių aukos, kovojusieji ir žuvusieji yra mūsų tikrieji herojai, sako istorikas ir politikas dr. A. Anušauskas.