Asyžiuje ką tik baigėsi pasaulio religijų atstovų susitikimas, kurio centre – visų tikėjimų išpažinėjų bendra malda, prašant taikos mūsų planetai. Prieš 30 metų prasidėjusi tradicija ne vienam atrodė tik dar vienas Jono Pauliaus II kaprizas, tačiau šiandien kaip niekad akivaizdu, kad tai buvo pranašystė. Religijų vaidmuo taikai išsaugoti – esminis, teigia prof. Andrea Riccardi, šios iniciatyvos pradininkas. Jam atitaria patriarchas Baltramiejus I, drąsindamas, jog Asyžiuje atveriami nauji keliai kultūrų ir didžiųjų pasaulio religijų dialogui. Ar dialogas svarbus? Alternatyvos jam neturime.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Zoroastrizmo atgimimas susiskaldžiusiame ir karo alinamame Irake5

Ilgą laiką buvusi įvairių valstybinių darinių paribiuose bei balansavusi ties išnykimu viena iš keturių „legalių“ religijų, minimų Korane, antroji seniausia pasaulyje monoteistinė bei senoji Persijos religija zoroastrizmas išgyvena atgimimą regione, kuriame atsirado. 

Bažnyčių bendrystės tarnystė: paskelbtas naujas katalikų ir ortodoksų dokumentas
vatikano radijas

Mišri tarptautinė teologinė katalikų ir ortodoksų komisija patvirtino dokumentą apie sinodiškumą ir pirmumą. 

„Amoris Laetitia“: Santuoka ir mergeliškumas64

Bibliniai tekstai „nesuteikia pagrindo kalbėti nei apie santuokos nevisavertiškumą, nei apie mergeliškumo, arba celibato, pranašumą“ dėl lytinio susilaikymo.

Apie gyvenimo kardiogramą5
Kun. Kęstutis Dvareckas - Kelionė

Labai nustebau, kai, regis, dėmesingai mane išklausęs vienuolis ramiai teatsakė, kad viskas gerai, dabar teturiu padėkoti Dievui. Supykau. Jaučiausi neišgirstas.

„Pažangaus“ įstatymo grimasos3
Kun. Vytenis Vaškelis

Tikinčios šeimos, ilgai nesusilaukiančios palikuonių ir ketinančios iš vadinamo užšaldytų lytinių ląstelių banko gauti embrionus dirbtiniam apvaisinimui, turėtų pirmiausia dar kartą savęs klausti: „Ar tikrai šiam mūsų sprendimui pritartų Jėzus?“ 

Geležinkelio stoties garsiakalbiai kvietė į „Sirenas“

Rugsėjo 29–spalio 14 dienomis Vilniuje vyksiančiose „Sirenose“ scenoje bus galima išvysti vienaip ar kitaip šiemetinę festivalio temą – naujienų srauto, žinių kūrimo fenomeną – nagrinėjančius scenos kūrinius.

Pasigendu. Juozo Apučio aštuoniasdešimtmečiui
Jonas Juškaitis - Žurnalas „Tarp knygų“

Per visą gyvenimą labiausiai man teko bendrauti su Juozu Apučiu. Ypatinga ta mudviejų bičiulystė – prozininkas ir poetas.

Jei aš Tave užmiršiu...24
Leonidas Donskis

Destruktyvios modernybės jėgos būtų neįmanomos be praeities užmiršimo, kuris yra esminis modernybės įkyraus įtikėjimo į ateitį aspektas.

Nepamiršti vardai. Plungės fotografas Movša-Mendelis Berkovičius1
Jolanta Klietkutė

Vartydami išlikusias tarpukario Plungės gyventojų nuotraukas nejučia atkreipiame dėmesį, kad daugumą jų padarė fotografas M. Berkovičius. Senųjų plungiškių paklausus, atsakys, kad jis buvo garsus ano meto Plungės fotografas.

13-asis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis vėl kviečia į susitikimus su tikrove
Marija Keršanskienė

VDFF kvies ne tik pamatyti naujausius ir geriausius dokumentinius filmus, bet ir į susitikimus su jų kūrėjais, kino teoretikais bei į ekskursiją po buvusius Vilniaus kino teatrus.

Politologas A. Lašas apie partijų švietimo programas: beriami pažadai, bet ne priemonės jiems įgyvendinti2
KTU Viešosios komunikacijos skyriaus informacija

Dauguma partijų beria rinkėjams visokiausio pobūdžio pažadų, bet nesiteikia išsamiai paaiškinti, kokių priemonių reikės jiems įgyvendinti, kiek tai kainuos.

Niekaip neįmanoma stabdyti Sirijos kraujavimo ir deginimo
Mykolas Drunga - lrt

Drauge su paliaubų Sirijoje žlugimu ir tyčiniu išpuoliu prieš Jungtinių Tautų pagalbos konvojų kelyje į Alepą sunaikintos visos viltys. 

Ir šviesuoliams reikia atšvaito
Kun. Algirdas Toliatas

Tęsiame pokalbių apie Vairuotojo dekalogą ciklą.

Meilė be atsako43
Sergejus Kanovičius

Gyvenime jis, mano galva, mylėjo tris dalykus – savo katytę Tytę, žmoną Jolantą ir Lietuvą. Ir jis visada tikėjo, kad vienintelė laiminga meilė be atsako yra meilė Tėvynei. 

Komunikacijos specialistė Beth Penland: „Savo žinutę keičiu istorija“

Klausantis gero pasakojimo, žmogaus organizmas išskiria tokius laimės hormonus kaip dopominas. Žmogus nori jo daugiau, todėl atidžiai seka siužetą. Skubančiame pasaulyje tai kiek neįprasta.

Psichikos sveikatos sutrikimai: kodėl pavojinga kentėti 4

Apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias dauguma yra linkę nutylėti. Tyli kančia lyg įrašyta mūsų tautos genuose: geriau jau tyliai mirsiu, nei šauksiuosi pagalbos.Toks požiūris į savo ar artimųjų psichikos sutrikimus yra ne tik klaidingas, bet ir tikrai žalingas...

Rudens klasika – bulvės: kaip nustebinti šeimą netikėtais deriniais?

Jeigu vyktų nuobodžiausių daržovių rinkimai, tikėtina, juos be konkurencijos laimėtų bulvės. Šeimininkės jų paprastai griebiasi tada, kai šaldytuve nebelieka jokių kitų produktų. Tačiau kulinarai neskuba šios daržovės nurašyti. 

Sergant krūties vėžiu slopinti neigiamus jausmus gali būti pavojinga

Kodėl taip sunku susitaikyti su krūties vėžio diagnoze? Kodėl frazė „negalvok apie tai“ daugiau kenkia nei padeda? Ir ar iš tikrųjų reikia kovoti su „juodais debesimis“? Pokalbis su psichologe-psichoterapeute Sandra Birbilaite.

Nuobodulys2
Virgis Šidlauskas

Sekti koja kojon su laiku šiandien –  tas pat lyg vaikišku triratuku mėginti pasivyti greitąjį traukinį.

Kaip neapsinuodyti gydantis vėžį?2

Sužinoję diagnozę, sergantieji ryžtasi išbandyti viską – net rizikingiausius gydymo metodus. Medikai įspėja būti atsargiems – netinkamai vartojamos žolelės ar augalai gali pakenkti, be to, onkologiniams ligoniams iš Lietuvoje augančių vaistinių augalų tinka mažiau nei 50 rūšių...

Minint Europos kalbų dieną: patarimai kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų

Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos, didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje.

Tikrovės burtai dokumentikoje
Milda Valiulytė, Julija Šilytė

Nuobodu, lėta, niūru, sunku, neįdomu – tai žodžiai, kurie dažnai suskamba kalbant apie dokumentiką. Ar jaunimui gali patikti dokumentika?

Prakalbę lapai1
Gintarė Ilginytė

2015-ųjų rudenį, minint jubiliejinius rašytojo, eseisto G. Morkūno metus, surengėme jo vardo pirmosios esė konkursą. Kviečiame perskaityti paskutinįjį tekstą: pirmosios vietos laimėtojos (iš viso buvo 2 pirmosios vietos) Gintarės Ilginytės esė Prakalbę lapai“.

Statistika nemeluoja: daugiau nei 90 proc. Lietuvos jaunuolių nesidomi politika

Mokslininkės teigimu, labai svarbu, kad visuomenė pagaliau atsikratytų klišių „nuo manęs niekas nepriklauso“ ir „vis tiek neturiu už ką balsuoti“.

Laisvė, taika ir nepriklausomybė gali tapti nepasiekiama prabanga30
Kateryna Kistol

Kalbant apie Ukrainą ir karą, puikiai suprantu, kad mano požiūris yra šališkas – esu ukrainietė, šiuo metu gyvenanti Lietuvoje,

Marija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“3
Gediminas Kajėnas,Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Man atrodo nenormalu, kad vaikams nepatinka skaityti“, – sakotrylikametė Marija Zaleskytė ir kaipmat išvardija savo mėgstamiausias knygas, kurių turi ne vieną, o po kiek kartų jas jau skaitė – nė pati neatsimena.

Moralinis teisumas ir juridinis teisingumas I. McEwano romane „Vaiko gerovė“

Naujasis I. McEwano romanas taip pat neturėtų nuvilt ir šio autoriaus talento gerbėjų Lietuvoje – „Vaiko gerovėje“ matome rašytojui būdingus turinio ir formos bruožus, kurie jam padėjo iškilti į pasaulinės literatūros elitą.

Laisvė tremtyje: apie suskaidytą Stefano Zweigo gyvenimą

„Nepakeliama tremtis“ pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. George’as Prochnikas, taip pat išeivių iš Vienos palikuonis, skaitytojams išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.

Havajai Lietuvos vaikams!

Su kūrinio autore Vaiva Rykštaite ir iliustruotoja Viktorija Ežiukas kalbame apie knygos kūrimo procesą, Havajų svajones ir realybę.

Naujos knygos paaugliams: yra ką skaityti
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Paauglius, kaip ir visus mus, beje, domina skirtingos temos. Tad džiugu, jog rugsėjis pažeria gausią šūsnį naujų knygų paaugliams – aštuonias iš jų čia jums noriu pristatyti.