Venesuelai pavojingai artėjant pilietinio karo link, pasigirsta vis daugiau svarstymų dėl to, kokios pozicijos diktatoriškos prezidento Nicolas Maduro valdžios atžvilgiu laikosi popiežius Pranciškus. Vieni argumentuoja, kad popiežius yra pernelyg pasyvus ar net nuolaidžiauja kairiesiems populistiniams tironams. Kiti atsako, kad popiežiaus kritikai patys to nesuprasdami remia diktatoriaus skleidžiamą propagandą, o pats pontifikas turi aiškų planą.

Arkivysk. G. Grušas apie alkoholio problemą: „Visuomenė pamiršo, ką reiškia solidarumas“11

Yra kovų, kurių nelaimėsime, jei stiprieji nesutiks prisiimti naštos kartu su silpnaisiais, sveikieji – su sergančiais“, – primena Vilniaus arkivyskupas metropolitas.

Sezoną užbaigiančios „Šventadienio mintys" – apie pasirengimą T. Matulionio beatifikacijai

Paskutiniai pasirengimo beatifikacijai akcentai iš Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo, Kaišiadorių vyskupo Jono Ivanausko ir Lietuvos jaunimo dienų organizatorių lūpų.

Šventos šeimos – šventa vyskupija1
Teofilius Matulionis

Pirmasis ganytojiškas Teofiliaus Matulionio, 1943 m. gegužės 23 d. tapusio Kaišiadorių vyskupu, laiškas. 

L. Bytautaitė apie Š. Barto filmo premjerą Kanuose: tokių ovacijų seniai negirdėjau
Miglė Dauskurdienė - lrt

Daugelis kritikų Kanuose po Š. Barto premjeros sakė, kad tai yra didžiulė atgaiva, kad šis filmas bendrame programos kontekste – kaip feniksas, pakilęs iš pelenų.

Pradedamas Kauno Šv. Jurgio konvento istorinio architektūrinio ansamblio tvarkybos III etapas
Aleksas Bočiarovas, VšĮ „Domus Pacis“

Pradedamas vykdyti Kauno bernardinų vienuolyno ir Šv. Jurgio Kankinio bažnyčios pastatų naujas tvarkybos darbų projektas yra tęstinis darbas.

„Menų spaustuvės“ mediatekoje – teatro aukso fondas
Menų spaustuvė

Interneto svetainėje www.menuspaustuve.lt sudėti senieji, jau nevaidinami Eimunto Nekrošiaus spektakliai – Lietuvos teatro aukso fondas.

Kova su alkoholizmu: ratas apsisuko3
Armas Rudaitis

Ilgai nuošaly stebėjau pastaruosius įvykius ir vykstančias diskusijas mūsų šalyje ir galiausiai nusprendžiau nebetylėti.

Karas ir taika kalboje2
Giedrė Liutkevičiūtė

Kalbinė agresija viešajame diskurse tampa vis dažnesniu visuomenės diskusijų ir lingvistinių tyrimų objektu.

Esamojo laiko įkaitai3
Donatas Puslys

Žvelgdami į praeitį, pernelyg dažnai tenorime priklijuoti kadaise gyvenusiems žmonėms vienokią ar kitokią mūsų dienomis sukurptą etiketę, užuot pamėginę juos suprasti. 

Islandijos konsensusas dėl sveiko ir blaivaus jaunimo 2
Nijolė Goštautaitė-Midttun

Dauguma islandų alkoholio kontrolės politikoje mato ne varginantį suvaržymą, bet laisvės galimybę vaikams, jaunimui ir vartojimo problemų turintiems pažeidžiamiems žmonėms.

Onkologinės ligos jaunėja: kalta ne vien genetika1

Dėl gyvenimo būdo, žalingų įpročių ar darbo aplinkoje esančių rizikos veiksnių onkologinės ligos diagnozuojamos santykinai jaunesniems pacientams.

Kodėl kai kurie žmonės mėgsta kontroliuoti kitus2
Violeta Melnikienė - lrt

Mėgstantys kontroliuoti žmonės nori jaustis svarbūs kitiems, sulaukti pripažinimo – dažnai kontroliuojama neturint blogų kėslų, nors pasitaiko žmonių, norinčių tuo manipuliuoti.

Apie meilę, ištikimybę ir lenktynes lietuje

Šunys kartais atrodo protingesni už žmones, tik jie nekalba. Bet mąsto! Jei kada nors norėjote išgirsti, ką jie galvoja, jums reikėtų pasiklausyti, ką apie gyvenimą pasakoja Enzas.

Pats stambuliškiausias Orhano Pamuko romanas

O. Pamukas vėl stato paminklą mylimiausiam Stambului: romane susipina nenumaldomai modernėjančio didmiesčio, klaidžių jo gatvių vaizdai, prekeivių šūksniai, paprastų žmonių likimai.

Žodžiai apie žodžius1
Justė Dobiliauskaitė

„Formos požiūriu rinkinio eilėraščiai įvairūs: nuo fonetinių eksperimentų matematiškai tiksliu ritmu iki per keletą puslapių nusidriekiančių aštrių satyrinių eilėraščių“, – apie B. Januševičiaus poeziją rašo J. Dobiliauskaitė.