Lietuvoje atgijo diskusijos apie Darbo kodekso pakeitimus. Politologas Vincentas Vobolevičius teigia, kad įdomu yra tai, jog vadinamojo naujojo socialinio modelio komentarų chore beveik negirdėti katalikiškų organizacijų ar intelektualų balsų. Ar Bažnyčios socialinis mokymas neturi ką pasakyti šiuo klausimu? Į tai Luigino Bruni rašinyje atsakoma pabrėžiant, kad Bažnyčia visada turėjo ir turi ką pasakyti tiek apie socialinį modelį, tiek apie ekonomiką. Štai šv. Pranciškus iš Asyžiaus netgi gali būti laikomas šiuolaikinio banko pradininku.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Vyskupų sinodas – kelios įdomybės
vatikano radijas

Pagal Vyskupų sinodo statutą, kaskart, kai susirenka eilinė Sinodo asamblėja, ji privalo išrinkti naują eilinę Sinodo tarybą, kurios nariai šias pareigas eina iki kitos eilinės asamblėjos. 

Kas yra Valandų liturgija?
Daria Sockey - Katalikų pasaulio leidiniai

Dievo tarnyba. Valandų liturgija. MatutinumLaudesVesperes. Brevijorius. Galbūt kur nors vis užtinkate šiuos pavadinimus ir svarstote, ką jie reiškia. 

Sirijoje – trijų krikščionių egzekucija, išlaisvintas kunigas
vatikano radijas

Jei kun. Mourad paleidimas yra gera žinia, tai tokių nėra kalbant apie kun. Paolo Dall’Oglio, kuris pateko į islamistų rankas prieš daugiau nei dvejus metus, 2013 m. liepą, kai vyko susitikti su islamistų vadais derėtis dėl kitų į jų rankas patekusių įkaitų.

Sinodas vėl dirba kalbinėse grupėse
vatikano radijas

Spaudos konferencijoje taip pat kalbėta apie trylikos kardinolų laišką popiežiui. Pasak kai kurių apžvalgininkų, trylika kardinolų esą parašę laišką popiežiui Pranciškui ir laiške kritikavę pačią Sinodo vyksmo procedūrą.

Atpažinimo ženklas
Fabio Ciardi OMI - Fokoliarai.lt

Yra žmonių, kurie dar ir šiandien sieja krikščionis su kryžiaus žygiais, su inkvizicijos teismais, arba juos mato kaip pasenusios moralės gynėjus, besipriešinančius mokslo pažangai.

Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – Aš“ programoje išskirtiniai muzikiniai projektai

Spalio 19 d. prasidės tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,Tai – aš“. Vilniaus mokytojų namų organizuojamas festivalis per 13 gyvavimo metų sukūrė savo legendą, kurią gali patvirtinti ir jauni, ir garbingo amžiaus bardų muzikos mėgėjai.

Užprogramuotas modernistinio meno nepopuliarumas
Tomas Taškauskas - Doxa

Ar menui reikalingi žmonės, ar patys menininkai neužprogramuoja žmonių nusisukimo pasirinktu požiūriu į meną, estetiką ir kūrybą?

Režisierius Mohammadas Rasoulofas: „Irano valdžia siekia supriešinti disidentus“2

Man niekada nebuvo kilusi mintis kurti filmus vien tam, kad publika gerai praleistų laiką. Gyvendamas Irane, jaučiu baimę, bet turiu stoti su ja į akistatą.

Apie Nidą, žaidimus, ritualus ir atoveiksmį1
Erika Drungytė

Kaip šiandieną jaučiasi žmonės, 20 metų kviečiantys Lietuvos ir užsienio dailininkus apgyvendinti rudenėjančią Nidą ir apnuoginti kūrybos aktą? 

Didmiesčio suolelis
Ramūnas Čičelis

Viename iš pasaulio didmiesčių šiandien prisėdau ant suolelio, šalia vaikino iš Sirijos. Jis skaitė būtent T. Mertono knygą.

Atmintis gyva, jei ji žadinama kasdien
Vaiva Lanskoronskytė

Spalio 9-ąją Šeduvoje buvo oficialiai pristatytas projektas „Dingęs štetlas“. Visuomenei parodyti net keturi paminklai, kurių trys pastatyti žydų masinių žudynių vietose Liaudiškių mieste, o vienas, skirtas visiems Šeduvos žydams, po valdžios atstovų bei į Lietuvą atvykusių Šeduvoje šaknis turinčių žydų kalbų atidengtas centrinėje miestelio aikštėje.

V. Landsbergis: apie Rusijos dvasinę būseną byloja vienas tragiškas pavyzdys2
lrt

Vieniems reikia priminti, o kitiems – papasakoti, kad po Sausio 13-ąją pralieto kraujo į Maskvos gatves išėjo šimtai tūkstančiai žmonių, protestuodami: „Laisvę Lietuvai ! Šalin rankas nuo Lietuvos!“ 

Iššūkiai Europai ir grėsmė suverenumui
Kęstutis Girnius - Naujasis židinys

Neramumai krečia Europos Sąjungą (ES). Per pastaruosius dvejus metus ji turėjo grumtis su trimis milžiniškais iššūkiais. Rusijos agresija Ukrainoje į pirmą planą vėl iškėlė saugumo klausimus...

Pažįstami ir nepažįstami Lietuvos rusai
Bernardinai.TV

Istorijos verpetuose Lietuvos ir Rusijos santykiai dažnai buvo pažymėti dramatiškais siužetais. Tą patį būtų galima pasakyti ir apie rusų bendruomenės gyvenimo Lietuvoje, ypač Vilniuje, istoriją, kuri čia tęsiasi jau ne vieną šimtmetį.

Andrius Navickas: „Politika be padorumo ir vertybių yra savidestruktyvi“5

Būti žmogumi nėra paprasta, ypač šių laikų pasaulyje, kur labai lengva virsti funkcija, marionete ar telezombiu.

Skanaus! Trys sriubos rudeniui
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Bernardinai.lt skaitytojus kviečiame pasigaminti tris spalvotas ir švelniai kremines sriubas iš visiems puikiai pažįstamų daržovių ar ankštinių – morkų, žirnelių ir moliūgų bei salierų.

Donata Elschenbroich: „Žaidimas – idealus būdas mąstyti“

Vaikai turėtų žaisti su namų apyvokos daiktais. Jie, pasak vokiečių pedagogės Donatos Elschenbroich, vaikams daug įdomesni nei žaislai.

Specialybės „skrodimas“: pedagogika
Irmina Žukauskaitė - Moters psichologija

Perduodami mokslo informaciją pedagogai ne tik išmoko naujų dalykų, bet ir formuoja bei tobulina asmenybes. Regis, pedagogo profesija bus aktuali visada, juk moderniosios technologijos niekada neatstos betarpiškai vykstančių pamokų, tiesa?

Kaip tolimas Nepalas tapo artimas
Bitute

Šie žmonės neturi elektros, kompiuterių ar televizorių, užtat gyvena baltomis viršūnėmis apsuptuose slėniuose, kvėpuoja švariu kalnų oru, o vaikai ištisas dienas gali žaisti laukuose...

Interaktyvios garso instaliacijos kvies pažinti vaikų jausmų pasaulį

Spalio 3 d. Kaune, M. Žilinsko dailės galerijos prieigose, buvo pastatyta interaktyvi instaliacija „Jausmų žemėlapis“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į vaikų jausmų pasaulį ir jo įvairovę. Čia ji stovės iki gruodžio mėnesio. 

Tyrimas: 75 proc. ištrintų standžiųjų diskų vis dar saugo buvusių savininkų duomenis

Duomenų trynimo ekspertų atliktas eksperimentas atskleidė, kad internete parduodami naudoti elektronikos įrenginiai dažnai tebesaugo duomenis, kuriuos vartotojai manė ištrynę amžiams.

Reabilitacija po gimdymo, arba Ką reikėtų žinoti apie pogimdyminę depresiją

Pogimdyminė depresija – tai staigus nuotaikų svyravimas; sutrikęs miegas ir/ar apetitas; savigrauža, kad nieko nedarau, ir/ar nieko nespėju, ir pan.; pyktis kūdikiui, kad jis čia dėl visko kaltas.

Psichiatrė V. Karalienė: „Jei sveika siela, sveikesnis ir kūnas“2
Jurga Žiugždienė

Manau, jog ir rūke reikia dažniau matyti saulę, ir visai neprivalome apvažiuoti visą pasaulį, kad galėtume pasijusti laimingi. Juk esama labai gražių vietų, kur galima nueiti ir pėstute, ir patirti tokių emocijų, kurių nesukeltų net Niagaros krioklys.

Specialistas: Europoje klaidžiojantys vilkai nebebijo žmonių 1
lrt

Briuselyje diskutuojama, ką daryti su į Europą plūstančiais vilkais. Pasak Lino Balčiausko, Gamtos tyrimų centro atstovo, šių jaunų urbanizuotame krašte migruojančių vilkų elgesys yra pakitęs – jie visiškai nebebijo žmonių.

Pasaulio psichikos sveikatos diena 2015: orumas ir psichikos sveikata

Kiekvienais metais spalio 10 dieną yra minima Pasaulinė psichikos sveikatos diena. Šių metų tema yra „Orumas ir psichikos sveikata“.

Buvusios grupė „Karma“ lyderis Kazimieras Likša pristato savo pirmąjį solo singlą

Po septynių mėnesių pertraukos Kazimieras Likša skelbia, jog yra pasiruošęs pradėti savo naująjį kelią ir dalinasi savo pirmuoju soliniu singlu „Surask mane“ ir taip pat šią dainą įprasminančiu vaizdo klipu.

Karališkojo spalio atgarsiai
Vakarė Klimavičiūtė

Praėjusi spalio savaitė į auksaspalvį Vilnių atpūtė karališkus vėjus iš šiaurės kaimynų – Lietuvoje su valstybiniu vizitu lankėsi Švedijos karalienė Silvija ir karalius Karlas Gustavas XVI.

Mergaičių ir berniukų vaizdavimas medijose

Vaikams sukurtose programose, filmuose, reklamose vaizduojami berniukai ir mergaitės, kurie dažnai pristatomi kaip elgesio modelis, kurie tarsi nurodo, kaip elgtis, kaip atrodyti.

Kaune kviečia SocHuMenų dienų renginiai

Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetas (toliau -SHHMF) ir KTU Fakultetinė studentų atstovybė „SHM“ Kauno miestui dovanoja galimybę apsilankyti trijų dienų akademiniame festivalyje. 

Norvegija laukia jaunųjų olimpiečių

Vos už trijų mėnesių, vasario 12-21 dienomis, Norvegijos mieste Lilehameryje, kuriame 1994 m. vyko žiemos olimpinės žaidynės, vėl susirinks sportininkai iš viso pasaulio, tik šį kartą čia varžysis jaunieji, 15-18 m. olimpiečiai.

Knyga „Plėšikai: kaip nacistai grobė Europos brangenybes“

Anders Rydell knyga „Plėšikai: kaip nacistai grobė Europos brangenybes“ – prikaustanti istorija apie fanatišką nacistų maniją menui, taip pat apie aštrią teisinę ir moralinę kovą dėl „dingusio“ meno.

Naujas Sauliaus Šaltenio romanas – apie silpnųjų stiprybę

„Žydų karalaitės dienoraštis“ – romanas apie žydų mergaitės Esteros Levinsonaitės gyvenimą Lietuvoje karo ir pokario metais jaunų įsimylėjėlių šeimoje. Nuoga ir kruvina ji atšliaužė į Vlado ir Mildos namus jų vestuvių naktį...

Jotvingių premijos – R. Rastauskui ir M. Nastaravičiui
lrt

Šiųmetinė Jotvingių premija skirta rašytojui Rolandui Rastauskui, jaunojo Jotvingio premija – Mindaugui Nastaravičiui.

Nobelio literatūros premija – vienas ryžtingiausių komiteto žingsnių1
Natalija Arlauskaitė - VU naujienos

Šiandien paskelbta Nobelio literatūros premijos laureatė. Ja tapo Baltarusijos žurnalistė ir rašytoja Svetlana Aleksijevič. Ar tai buvo netikėtas sprendimas ir kuo ypatingi jos kūriniai? Komentuoja TSPMI docentė Natalija Arlauskaitė.

Turintis teisę. Varlamo Šalamovo šimtmečiui1
Dmitrij Bykov - Kelionė

Šalamovas kalba ne šiaip milijonų žuvusiųjų vardu – tam tikra prasme jis kalba tarsi antžmogis, nes normalus žmogus iš pragaro ištrūkti negali. Jo išvados neginčijamos.