„Meilė ir atjauta suteikia didžiausią laimę todėl, kad mūsų prigimtis jas brangina labiau nei bet ką kita“, – teigia Tibeto dvasinis lyderis Dalai Lama XIV pabrėždamas, kad mes visi esame susiję tarpusavyje, todėl kiekvieno asmeninė laimė – tai bendras gėris. Liuteronų pastorius Dietrichas Bonhoefferis savo tekste apmąsto dvi tarnystes, kurias kiekvienas esame skolingi vienas kitam – klausymąsi ir pagalbą. Abu – krikščionis ir budistas – atsispirdami nuo savo religinių tradicijų bei dvasinės patirties, prabyla apie santykį – esminę dvasinio gyvenimo tikrovę.

Atjauta ir mūsų asmuo 8Dalai Lama XIV
Dvi tarnystėsDietrich Bonhoeffer
Popiežiaus legatas kard. P. Parolin skaitys paskaitą VU

Gegužės 9 d. Vilniaus Šv. Jonų bažnyčioje kardinolas Pietro Parolin skaitys paskaitą „Šventojo Sosto diplomatinė veikla taikos labui“. 

Religijos laisvė pasaulyje vis dar nuolat atakuojama
vatikano radijas

Labiausiai religijos laisvė yra pažeidžiama šiose devyniose valstybėse: Mianmare, Kinijoje, Eritrėjoje, Irane, Šiaurės Korėjoje, Saudo Arabijoje, Sudane, Turkmėnistane ir Uzbekistane.

Dievo gailestingumo devyndienis. Aštuntoji diena

Amžinasis Tėve, pažvelk gailestingom akim į skaistykloje kenčiančias sielas, kurios yra uždarytos gailestingiausioje Jėzaus Širdyje.

Popiežius: melskitės su manimi, kad baigtųsi moterų diskriminacija
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus kviečia gegužės mėnesį kartu su juo melstis, kad visose pasaulio šalyse moterys būtų gerbiamos ir kad būtų vertinamas jų nepamainomas įnašas į visuomenės gyvenimą.

Tėvas Kazimieras Milaševičius OSB: „Atrasti gailestingąją, motinišką Dievo širdį“3

Pokalbis su tėvu Kazimieru Milaševičiumi, Palendrių šv. Benedikto vienuolyno prioru, Gailestingumo kongrese skaitysiančiu pranešimą „Dievas ieško žmogaus, žmogus ieško Dievo veido. Apie maldą ir jos svarbą žmogaus gyvenime“.

In memoriam Stasiui Petronaičiui

Gegužės 2 d. mirė aktorius, teatro ir kino grandas, „Auksinių scenos kryžių“ Padėkos premijos laureatas Stasys Petronaitis.

2016-ųjų „Poezijos pavasario“ laureatė – Ramutė Skučaitė

Gegužės 3 dieną Maironio premija už eilėraščių ir prozos knygą „Nepaslaptis tokia balta“ skirta poetei, vertėjai, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatei Ramutei Skučaitei.

Tinklo paradoksas
Aistė Stremaitytė

Šiandien Busho idėja, rodos, įgyvendinta, bet informacijos kiekis vis tiek primena vandenyną, kuriame ne visada lengva rasti reikiamą žuvį.

„Černobylio malda“: nepasaldinta dokumentika teatre
Monika Midverytė OFS

Garso takelio nebuvimas ir žodis žodin perteikiamas Liusenkos liudijimas – tai dokumentika teatre, langas į įvykį, prieš Svetlanos akis sėdinčios ir savąją tragediją pasakojančios Liusenkos įsikūnijimas.

Gražina Arlickaitė: „Visais istorijos tarpsniais didžiųjų kovų arena buvo ir liko žmogaus siela“3

Kinas yra neatsiejamas nuo išorinio ir vidinio gyvenimo sankirtų, keliančių klausimus apie žmogaus santykį su laiku ir aplinka.

Rusijos propagandos strėlės atvėrė akis vakariečiams
Linas Kojala - lrt

Esame įpratę manyti, kad pagrindinis Rusijos propagandos taikinys yra posovietinės valstybės. 

Išeitis – ne kainų mažinimas, o pajamų kėlimas
Rokas Grajauskas

Didelės emocinės bangos dėl kainų svyravimų jau tampa Lietuvos kasdienybe. 

Gegužės 3 d. konstitucija – viena pirmųjų pasaulyje ir Europoje
Liudas Glemža

Prieš 225 metus, 1791 m. gegužės 3 d., Abiejų Tautų Respublikos (ATR) seimas balsų dauguma priėmė dokumentą, kuris savo forma ir turiniu atitinka konstitucijos sampratą. 

Venesuela grimzta į chaosą2
Gintarė Žukaitė - VDU

Venesuelą drasko krizė.

Ką rinkėjams paruošė socialdemokratai?3
Mindaugas Liutvinskas

Tarptautinę darbo dieną šiais metais LSDP ne tik su šokiais ir orkestro garsais paminėjo 120-ąsias partijos įsteigimo metines, bet ir patvirtino galutinį kandidatų sąrašą artėjantiems Seimo rinkimams.

Osteopatė: svarbiau rasti sveikatos šaltinį, o ne ligą

Gydytojas osteopatas - ne tik diagnozuoja ir gydo, bet ir ieško sveikatos. Ir ją randa, tik ne ten, kur dažniausiai įsivaizduojame.

Nežiūrėkit šulnin, ba maumas intrauks!
Aistė Vareikytė LMC

Vaikų gąsdinimai anuomet buvo kasdienė praktika ir niekas nesvarstė apie ilgalaikes jų pasekmes ar galimą žalą. Kita vertus, juose puikiai juntama lietuvių pasaulėvoka ir auklėjimo principai.

Gegužės renginiai šeimoms: Vilnius
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Net nesitiki, kad prasidėjo jau paskutinis pavasario mėnuo. Mokslo metai visiškai į pabaigą, vaikams greit prasidės atostogos, o orai, tikėkimės, tik vis labiau džiugins ir šildys. Kviečiu pasidairyti po Vilniaus renginių šeimoms mozaiką.

Išgyventi staigią netektį. Simonos istorija1

„Pamenu, buvo šeštadienis. Tą rytą išėjau į Laisvės alėją apsipirkti. Visada maniau, kad kai nelaimė ištinka mylimą vyrą, žmona tai pajunta“.

Vaikų elgesio ribos. Kaip jas nustatyti?

Kam reikalingos ribos, bendraujant su vaikais ir, kaip jas tinkamai nustatyti? Kaip išlaikyti pusiausvyrą tarp per didelio griežtumo ir nuolankumo? Galiausiai, kaip susikalbėti su vaiku įvairiose situacijose ir išlaikyti gerus santykius?

Įvyko trečiasis tarpdalykinis jaunųjų diasporos tyrėjų seminaras

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Informacijos mokslų departamento Lituanistikos tyrimų skyrius surengė trečiąjį tarpdalykinį jaunųjų diasporos tyrėjų seminarą.

Geriausias pasaulyje rašinys

Prieš keletą savaičių per pasaulį nusirito nuostabos banga – įvertinę šį rašinį, jo autorę priimti nusprendė visi prestižiškiausi JAV universitetai.

Šauktinio dienoraštis. Atsikratėme diedovščinos, atsikratykime ir slaviško pikto žodžio3
Martynas Barkauskas

Dalijamės naujausiais šauktinio Martyno nuotykiais ir išbandymais. Šįkart jis dar ir meta iššūkį visiems keikūnams – atsisakyti slaviškų keiksmažodžių, teršiančių mūsų kalbą.

Gyvenimo liepsna. Lėjai, mano mažajai sesutei
Gita Kerševičiūtė

Aštrios geltonų ir raudonų spalvų liepsnelių formos skaudžiai smigo atmintin, kai prieš septynerius metus, pabudusi ankstų žvarbaus lapkričio penktadienio rytą, pamačiau degančią žvakę prie sesės lovos.

„Mokslo sriuba“: didžiausi Lietuvos teleskopai iš arti

Observatorijos paskaitininkas Saulius Lovčikas sutiko teleskopus aprodyti iš arti.

Ar nenujaučiate patekę į virtualybės spąstus?

„Ratas“ – tai vidinės įtampos kupina istorija apie vis stiprėjančią visuotinę kontrolę, kurią pasirenkame patys. Apie mirtiną tinklą, į kurį džiaugsmingai ir laisva valia įsiraizgome.

„Magnificat leidiniai“ pristato rinkinį „Gailestingieji šventieji“

Nacionaliniam gailestingumo kongresui „Magnificat leidiniai“ parengė naują knygą – Popiežiškosios naujosios evangelizacijos tarybos sudarytą rinkinį „Gailestingieji šventieji“.

Šypsenos ilgumo anketa. Neringa Vaitkutė

Knygos yra didžiausias pasaulio gėris. Jose gyvena visi pasaulio žodžiai, vienas per kitą pasakojantys istorijas, kurias kiekvieno mūsų vaizduotė piešia savaip.

Naujausias A. Baricco romanas „Jaunoji Nuotaka”

„Jaunoji Nuotaka“ – lėtas , keistas, melancholiškas ir poetiškas romanas, alsuojantis bundančia erotika ir drauge nekaltumu, paslapties laukimu.

G. Musso romanas „Dabarties akimirka“

„Dabarties akimirka“ – svaiginantis, romantiškas, įtemptas psichologinis trileris su kvapą gniaužiančia pabaiga.