Telepatija ir krikščionybė – ar tai suderinama? Kaip aiškinami kai kurių mistikų, šventųjų gebėjimai įžvelgti dalykus? Kitas aspektas, susijęs su šiandienos diskusija – santykiai šeimoje: ne per daug „telepatija“ kartais pasitikima šeimoje, kai tikimasi, kad sutuoktinis perskaitys visas jūsų mintis?

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Ne pirma ir ne paskutinė Rugsėjo pirmoji

Rugsėjo pirmoji ne tik grąžina į vaikystę užaugusius, ne tik verčia suktis ruošiant jau savo vaikus tam atsakingam žingsniui... Rugsėjo pirmoji it kokia paslapčių sergėtoja man taip pat kužda apie mokinystę iš didžiosios raidės. 

Vienuolių palapinių šventė: ateikite ir pamatysite!1
Bernardinai.TV

Rugpjūčio 29 dieną Vilniaus Bernardinų sode vyko unikali Vienuolių palapinių šventė.

Romos Mišių istorija: Ateities perspektyvos4

Nors trečiojo tūkstantmečio pradžioje egzistuoja nemažas religinis neraštingumas, tačiau kultinis lygmuo pakilo ir daugumai tikinčiųjų ne tas pat, kokioje liturginėje erdvėje švęsti Eucharistiją. kai yra galimybių, žmonės eina ten, kur tikrai švenčiama.

„Dievas teikia malonę ne pažemintiems, bet nuolankiesiems“
Šv. Bernardas Klervietis

Kiekvienas žmogus gyvenime patiria pažeminimus: šeimoje, mokykloje, darbovietėje. Pažeminimas, kurį asmuo patiria iš savo artimojo (kuo jis artimesnis ir mylimesnis tuo pažeminimas skausmingesnis), spontaniškai kelia negatyvų, beprasmišką jausmą. 

Kaip melstis, kai kas nors tave skaudina?1
aleteia.org

Yra žmonių, kurie kelia mums skausmą. Daugiau ar mažiau sąmoningai, daugiau ar mažiau tyčia, verčia mus išgyventi bjaurių akimirkų. Mus skaudina šiurkštūs jų žodžiai, žeminamas elgesys, despotiški bruožai, atsakomybės stoka, išdavystės...

Vasaros meditacijos II1
Domantas Razauskas

Pažįstantieji mane supras, kokių kančių turėjau pakelti dvi savaites gyvendamas be muzikos. Ji skambėjo tik mano galvoje. Ir štai iš tų į galvą netikėtai atplaukusių melodijų ir sudariau antrą, paskutinį, šios vasaros meditacijų ciklą.

Bastūnės užrašai. Ekskursija į vaikystę
Aistė Stremaitytė

Vilniuje įsikūręs Žaislų muziejus – jauniausias iki šiol lankytų, bet iš jo pasimokyti galėtų ir kai kurie senbuviai.

Režisierius Sebastianas Schipperis: „Svarbiausia pažinoti savo instrumentą“

„Užpuldami banką, mano veikėjai pareiškia norą gyventi čia ir dabar. Jie reikalauja atiduoti tai, ką iš jų pasiglemžė sėkmės mitais mintanti visuomenė“, – teigia režisierius.

Judah Passow: žydiška tapatybė yra tarsi nendrė vėjyje1
Donatas Puslys

Su fotografu J. Passow kalbėjomės apie tai, kas jį nuo karo fotografijos, kurią praktikavo didžiąją savo gyvenimo dalį, atvedė prie Škotijos žydų tapatybės narpliojimo. 

Sostinės Bernardinų bažnyčios palėpėje – keturių menininkų paroda

Rugpjūčio 27 d. Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčios palėpėje buvo atidaryta bendra keturių Lietuvos menininkų – Ramūno Čeponio, Sauliaus Valiaus, Dianos Radavičiūtės ir Vlado Urbanavičiaus – paroda „Minimum“.

Bernardinai.lt LAIKRAŠTIS IEŠKANTIEMS

 Ieškantiems ko? Savo vietos, autentiško vaidmens, prasmės. Bandantiems suprasti save ir pasaulį. Turintiems drąsos kelti klausimus, net ir nepatogius ir  pradedančius pokyčius.

Altruizmo revoliucija
Matthieu Ricard

Mes visi turime milžinišką potencialą geriems ir gražiems dalykams, bet kartu esame ir augančios vidinės jėgos savininkai, kuri skatina kenkti.

Propaganda ar ugdymas
Andrius Navickas

Pati sąvoka „propaganda“ palyginti nesena. Ji susijusi su 1622 metais įkurta Katalikų Bažnyčios organizacija – Congregatio de propaganda fidei (Tikėjimo skleidimo kongregacija).

Bernardinai TV. Gabrielius Landsbergis. Apie Europos Sąjungos vertybes3
Bernardinai.TV

Bernardinai TV tęsia pokalbių ciklą su europarlamentaru iš Lietuvos, Tėvynės sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku, Gabrieliumi Landsbergiu. Ciklo tema VILTIES EUROPA.

Kaip Valatka pasaulį tyrinėjo1
Vanda Ibianska

Šio žmogaus istorija tikra, o pavardė – ne. Pradžiai pasakysiu, jog ponas Valatka buvo, yra ir bus viengungis. Kitaip ir istorija būtų kitokia. Žinia, moterys.

Vytis Valantinas. Kaip rugsėjo 1-ąją paversti nepaprasto nuotykio pradžia?
Ikimokyklinis.lt

Kiekvienam septynmečiui pirmasis „mokyklinis“ rugsėjis tampa didelio 12 metų trunkančio nuotykio pradžia. Koks bus šis nuotykis? Kai kuriems tėvams mokyklos pradžia labiau siejasi su palengvėjimu, jų vaiko stiprybių ir savarankiškumo augimu, kitiems kelia didžiulį nerimą, baimę...

Rugsėjo rūpesčiai
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Iš tiesų jau pradedu įprasti gyvenimo ritmą skaičiuoti pagal mokslo metus ir mokslo metų atostogas...

Vaikų darželis: baubas ar draugas?

Nemažai tėvų rudenį pirmą sykį nuveda savo mažylius į vaikų darželį ar kitą vaikų ugdymo grupę. Kaip tinkamai paruošti vaiką darželiui ar ikimokyklinio lavinimo mokyklėlei? Savo mintimis apie tai dalijasi vaikų psichiatrė, docentė dr. Sigita Lesinskienė.

Pasaulio lauko pedagogikos specialistai Lietuvoje: turite nuostabias galimybes (II)

Tęsiame pokalbį su liepos pabaigoje Lietuvoje apsilankiusiais lauko pedagogikos specialistais iš užsienio. 

Ką daryti, kad rugsėjo 1-oji pirmokui nekeltų streso?

Pirmokams ir jų tėvams bei globėjams netrukus prasidės naujas šeimos gyvenimo etapas, keliantis ne tik teigiamų emocijų, bet ir rūpesčių. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip tam pasiruošti iš anksto.

Laiškai iš kaimo. Kai viskas kalba apie laisvę
Henrikas Gudavičius

Kadaise Liškiavos apylinkėse netoli vienas nuo kito, tik skirtingu laiku, buvo trys dvarai. Liškiavos dvaras gyvavo iki septynioliktojo amžiaus, kol dar nebuvo čionai atėję dominikonai iš Seinų.

Sveikos mitybos pagrindas – 10 maisto produktų
Vaida Kurpienė

Be jokio gailesčio reikėtų išmesti mėsos pusgaminius, tokius, kaip rūkyta, virta dešra ar dešrelės bei kumpiai, šaldytus mėsos bei miltinius pusgaminius, pramoniniu būdu marinuotas daržoves, majonezą, margariną, jogurtą su priedais...

Klimato pokyčiai kuria vis ekstremalesnes oro sąlygas
lrt

Smarkios liūtys Europoje, gaisrai Kalifornijoje, Šiaurės Afrikos dykumėjimas – ekstremalūs orai, sukelti negrįžtamos klimato kaitos, kurie turi įtakos mūsų kasdieniam gyvenimui. 

Eutanazijos tendencijos verčia dar labiau sunerimti2

Nors iš pradžių pagalbinė savižudybė buvo leidžiama tik nepagydomai vėžiu sergantiems žmonėms, šiandien diagnozių, kada gali būti atlikta eutanazija, sąrašas vis plečiasi.

Apgamai: kada verta sunerimti?

Kiekvienas žmogus turi apgamų. Jie gali ne tik puošti mūsų kūną, bet ir signalizuoti apie rimtas sveikatos problemas. Kada verta sunerimti, kokie yra piktybinių apgamų požymiai ir kada derėtų pagalvoti apie apgamų šalinimo procedūrą?

Dešimt taisyklių pirmakursiui

Pirmąjį studijų semestrą nebūtina žinoti viską. Bet suprasti, kaip funkcionuoja universiteto sistema, – privalumas. Štai dešimt taisyklių, galinčių palengvinti perprasti studijų kasdienybę.

Šventadienio aforizmai

Bernardinai.lt pradeda naują ciklą - ŠVENTADIENIO AFORIZMAI. Kiekvieną šventadienį pabersime saują išminties perlų. Viliamės, kad Jums tai bus prasminga ir svarbu.

Pirmą rugsėjo savaitgalį Šeteiniuose vyks tradicinis Santaros - Šviesos ir Studentų klubo savaitgalis

Išankstinė registracija: Registruodamiesi iš anksto būsite tikri dėl maitinimo ir palengvinsite organizatorių dalią. Nakvynę garantuojame tik pranešėjams, todėl nepamirškite palapinių. Dalyvio mokestis 20 Lt (studentams – 10 Lt). 

„Kūjeliai“: Pasaulyje būti tikinčiam sudėtinga, bet nesudėtinga būti geru žmogumi
Indrė Daukšaitė

Susitikimas su grupės „Kūjeliai“ nariais vyko per Alytuje praūžusias Lietuvos jaunimo dienas, kuriose jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo kviečiami leistis į lobio paieškas. Jaunimo dienų metu vyko daugiau nei 20 teminių užsiėmimų.

Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (V)
Milda Abromaitytė

Aplankytų Kauno vietovių, neturint automobilio sąrašą jau sudaro devynios vietovės: Vieškūnų piliakalnis, Jiesios kraštovaizdžio draustinis, Aleksoto apžvalgos aikštelė, Girionių parkas, Marvelės upės kaskados...

Algirdo Jeronimo Landsbergio archyvas Kaune
Imelda Vedrickaitė - Colloquia

Gyvenant sienų ir ideologijų nevaržomu kultūrinės apykaitos režimu, kai andainykštės geležine uždanga padalinto pasaulio vertės kinta, tenka sudvejoti, ar išties mes pajėgūs pasitikti-suvokti šių rankraščių vertę.

J. Archerio „Tik laikas parodys“ – Kliftonų kronikų pirmoji dalis

Ir Los Angeles Times, ir Washington Post vienu balsu tvirtina: lordas J. Archeris – vienas iš dešimties geriausių istorijų pasakotojų visame pasaulyje. O Daily Telegraph rėžia dar drąsiau: „Jeigu už istorijų rašymą skirtų Nobelio premiją, J. Archeris tikrai ją laimėtų.“

Vasarai baigiantis – jos gėrybėmis kvepiantis interviu

Neskubėkime palydėti vasaros ir dar truputį paplepėkime apie ją su Violeta Palčinskaite, Selemonu Paltanavičiumi, Dalia iš „Teatriuko“, Marija Smirnovaite, Neringa Vaitkute, Lina Eitmantyte-Valužiene bei Agne Nananai.

„Polinos dienoraštis“ – knyga apie Čečėnijos karą1

Gavusi politinį prieglobstį Polina Žerebcova nuo 2013 m. gyvena Suomijoje. Jos „Dienoraščiai“ išversti ir išleisti daugeliu kalbų.

Rašytojas J. Žilinskas apie tinkamą planetų išsirikiavimą1
Jurga Tumasonytė - Kamanė

Tikriausiai prireiktų ilgos pastraipos nuosekliai aprašyti ir suskaičiuoti J. Žilinsko darbus ir pasiekimus, jei ne viena lengvinanti aplinkybė – kalbamės apie literatūrą ir rašymą.