Natūralaus šeimos planavimo (NŠP) metodas Bažnyčios pripažįstamas vieninteliu moraliai priimtinu būdu planuoti vaikų šeimoje skaičių. Tačiau paprastai kalbama tik apie šio metodo privalumus ir „rožinę pusę“, bet dažniausiai nutylima ir nediskutuojama apie tai, kas vyksta realybėje - su kokiais iššūkiais bei sunkumais tenka susidurti ne vienai katalikų porai, pasiryžusiais naudoti NŠP.

Popiežius ir Ugandos jaunuoliai: kovokite, paverskite blogą geru, melskitės!
vatikano radijas

Šeštadienio popietę popiežius susitiko su Ugandos jaunimu erdvioje Kololo aikštėje, buvusiame oro uoste, Kampalos pakraštyje. „Omukama Mulungi – Dievas yra geras!“, - pasisveikino Pranciškus.

Nesu linksmuolis, ir mano gyvenimas sumautas
James Martin SJ - Katalikų pasaulio leidiniai

Kai pasakoju žmonėms apie džiaugsmo dvasingumą, paprastai po to jie man užduoda puikių klausimų. Tad leiskite dabar atsakyti į dažniausiai pasitaikančius.

Popiežius lūšnynų gyventojams: jūs užimate ypatingą vietą mano gyvenime
vatikano radijas

Jaučiuosi kaip namie, dalindamasis šiuo laiku su savo broliais ir seserimis, kurie, nesigėdiju pasakyti, užima specialią vietą mano gyvenime ir pasirinkimuose, – pasakė popiežius Pranciškus.

Susirinkę Lietuvos vyskupai daug dėmesio skyrė pabėgėlių priėmimo Lietuvoje klausimui

Vyskupai pritarė arkivysk. L. Virbalo siūlymui paruošti Jubiliejui skirtą „Piligrimo pasą“, skirtą norintiems aplankyti visas 15 Lietuvos katedrų ir šventovių, kuriose bus atvertos Šventosios Durys.

Pranciškus aplankė JT būstinę Nairobyje: Tegu Paryžiuje būna pasiektas realus ir aiškus susitarimas
vatikano radijas

Popiežius palinkėjo, kad Paryžiaus konferencijoje būtų pradėta kurti nauja pasaulinė energetinė sistema, politinėms ir ekonominėms jėgoms įsipareigojant ištaisyti dabartinio vystymosi modelio trūkumus. 

Davidas Gilmouras: „Kalbos apie praeitį man kelia nuobodulį“

Daug metų nebuvau pasirodęs scenoje ir jaučiuosi tikrai senas – taip ir yra, kitamet man sukaks septyniasdešimt metų. Jei tektų rinktis tarp karjeros ir asmeninio gyvenimo, rinkčiausi pastarąjį...

Ko režisieriai nepasako filmuose? Pokalbis su režisieriumi Vytautu Balsiu

Kinas ir teatras turi daug panašumų, tačiau išraiškos priemonės visiškai skirtingos. Panašumas yra režisūrinis pasakojimas, dramaturgijos suvokimas ir perteikimas. Tai primena gero anekdoto papasakojimą.

„Mustangės“ – filmas apie absurdiškus moterų suvaržymus
Auksė Kancerevičiūtė

„Mustangės“ – tai penkios jaunos Šiaurės Turkijos kaimelyje gyvenančios seserys, kurios maištauja prieš absurdiškus kaltinimus ir gentinius papročius su priverstinėmis vedybomis. 

Herojaus paieškos mituose ir kasdienybėje
Joseph Campbell

Josepho Campbello įžvalgos padarė milžinišką įtaką ne tik mokslininkams, bet ir daugybei kitų žmonių, neabejojančių, kad jo klajonės mitologijos takais yra aktualios ir šiandien.

Kodėl dabar ateina laikas išjungti muziką?
Roger Scruton

Reikia išjungti muziką, kad atrastume tikrąją  jos vertę, sako filosofas  Rogeris Scrutonas.

Niekada nesibaigiantis Ispanijos pilietinis karas
Matas Baltrukevičius

Jeigu vertintume istorinius šaltinius, Ispanijos pilietinis karas baigėsi 1939 m. balandžio 1 dieną. Tačiau su tokia nuomone verta ginčytis.

Haifa ir jos bendruomenės: tolerancijos pamokos iš Izraelio
Živilė Juonytė

Izraeliečiai kartais juokauja, kad kol vakarietiškasis Tel Avivas linksminasi, o sostinė Jeruzalė meldžiasi, trečiasis šalies miestas ir didžiausias uostas – Haifa – dirba.

Lenkijoje vyksta tylus perversmas?

Dar visai neseniai savo darbą pradėjusiai Lenkijos vyriausybei neprireikė daug laiko, kad pademonstruotų savo galią. Kritikai jau baiminasi, kad naujoji valdžia piktnaudžiauja savo galia, rašo „Deutsche Welle“.

Klimato kaitos konferencija Paryžiuje: tirpstantys ledynai gali sukelti tarpvalstybinį konfliktą
Agnė Grinevičiūtė - VU naujienos

Apie globalinį atšilimą diskutuojama jau bene 20 metų. Pasaulio valstybės vis negali prieiti prie bendrų sprendimų, nes turi skirtingų interesų, dėl kurių nelinkusios teisiškai įsipareigoti.

Seimas svarstys, ar pardavinėti „silpną“ mirtį
Monika Midverytė OFS

Kai Seimas nori, kad ir avis liktų sveika, ir vilkas sotus, kas išvertus į politinę kalbą reikštų patenkintus rinkėjus ir sočius lobistus, jis priima skambias pataisas, bet atideda jų įsigaliojimą.

Nėštumo psichologija: 5 svarbios užduotys belaukiant kūdikio
Inga Truskauskaitė-Kunevičienė

Nėštumas – ypatingas laikas kiekvienos mamos gyvenime. Kiekviena mama turėtų žinoti, kokioms svarbioms užduotims reiktų skirti dėmesio, belaukiant savo mažylio gimimo.

J. Ramonienė: „TTK vengia prisiimti atsakomybę ir aiškiai išreikšti savo poziciją dėl šeimos sąvokos“

Prieš dvejus metus 106 Seimo nariai pateikė Konstitucijos 38 straipsnio pataisą, siūlydami Konstitucijoje aiškiai  įtvirtinti, kad šeima sukuriama sudarant santuoką ir kyla iš tėvystės ir motinystės, tačiau lig šiol jos priėmimas vilkinamas.

10 produktų, kurie daro mus protingesnius

Mūsų maisto kokybė veikia mūsų intelektą. Tai įrodo daugybė mokslinių tyrimų. Žinoma, produktų, gerinančių protinį darbą yra žymiai daugiau nei 10, tačiau nusprendėme apsistoti ties 10 tų, kurie geriausiai prieinami visame pasaulyje.

Kodėl, tapdami vyresni, prarandame draugus?

Kai esame jauni, draugai mums – visas pasaulis. Tačiau tampant vis vyresniems, po truputį nustumiame juos į šalį. Visgi draugystės suaugus mums reikia lygiai taip pat, kaip ir vaikystėje.

Pirmasis pasimatymas ir darbo pokalbis: 6 bendros klaidos
Airida Zavadskė

Ar kada susimąstėte, kad darbo pokalbis labai panašus į pirmąjį pasimatymą? Ir klaidos, kurias žmonės daro pirmojo pasimatymo metu, dažnai būna tos pačios, dėl kurių jie nesulaukia skambučio su kvietimu į antrąjį atrankos etapą...

„Mokslo sriuba“: kada kasime sąvartynus?

Po Didžiojo sprogimo Visatoje susidarė tik trys cheminiai elementai. Vandenilis helis ir litis. Daugiau cheminių elementų nebuvo. O mes juos nešame į konteinerį. 

Jūs klausiate, „Kataliko balsas“ atsako

Šįkart sekmadieninis „Kataliko balsas“ komentaras yra apie šv. Išpažintį. Kokia išpažinties vertė? Kodėl nepakanka tik patiems apmąstyti savo klaidų, kodėl savo klaidas turime išpažinti kunigui? Dalijamės Tomos atsakymais į šiuos klausimus.

Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų

2014 metais iš gyvenimo pasitraukė 156 jauni žmonės arba, kitaip tariant, šešios vidutinio dydžio mokinių klasės. Lietuva kas dvi dienas prarado po vieną jauną žmogų. 

Prevencinis edukacinis filmas „Sieki euforijos - rinkis teisingai“

Kol esi jaunas, gali tapti bet kuo. Rinkis teisingai.

Savanorystė - uostas, kuriame gera
Mindaugas Jonušas

Šiandien esu dėkingas savanoriškai veiklai, kad mano akmeninę širdį pakeitė žmogiška, kad mane išmokė pasilenkti su meile prie nors ir nešvaraus žmogaus gyvenimo ir su meile mazgoti tą purvą, kuris daugeliui yra koktus.

Lietuviškai išleistas rusų disidento V. Voinovičiaus romanas

Romane gausu ir sovietinės realybės vaizdų, ir karo nuotykių, ir meilės lyrikos, ir pasakos elementų, o visa tai nuspalvinama švelniu humoru. 

Vilniuje gruodžio 4-6 d. vėl šurmuliuos Sostinės kalėdinė knygų mugė

Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija š. m. gruodžio gruodžio 4–6 dienomis Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje organizuoja tradicinę III Sostinės kalėdinę knygų mugę – 2015.

„Mėnulio pamokos“ su Barbara Brown Taylor

Savo knygoje autorė ragina atmesti nerimą ir baimes, rasti savyje drąsos prisijaukinti tamsą, pažinti kitokį pasaulį, pajusti Dievo ranką, vedančią per matoma ir nematoma.

Žvaigždynai, tampantys personažais, o tamsa – nuotaikinga drauge

Naujausios paveikslėlių knygos „Orionas ir Tamsa“ autorė ir iliustruotoja Emma Yarlett, gyvenanti Kornvalyje, Didžiojoje Britanijoje, atskleidžia, kaip ją žavi tamsa, kaip kuriami personažai ir siužetas ir kas apskritai įkvėpė kurti paveikslėlių knygas.

Knygoje „Diktatorių vaikai“ – garsiausių 20 amžiaus diktatorių vaikų likimai

Susipažinkite su šešiolika žymiausių pasaulio valstybių diktatorių vaikų. Jų santykis su tironišku tėvu padeda geriau suprasti paties lyderio asmenį, atskleidžia kitą jo charakterio pusę.