„Reikia Bažnyčiai, oi kaip reikia švento šiuolaikinio meno!“ – savo tekste sušunka Ponu Kiču prisistatęs skaitytojas pasufleravęs ir šios dienos diskusiją apie Bažnyčią ir meną. Architektūros šedevrai, neįkainojamas žmonijos kultūros paveldas, grožio ir kūrybos etalonas – tokiais epitetais dažnai yra apibūdinamas ilgus šimtmečius kurtas ir puoselėtas bažnytinis menas. O šiandien? Ar Bažnyčia yra atvira šiuolaikiniam menui? Ar profesionalūs menininkai ir jų kūryba tampa šiandieninės Bažnyčios gyvenimo dalimi? Galų gale, kaip šiuolaikinio meno kalba kalbėti apie Dievą?

Vietoj įprastinės popiežiaus trečiadienio katechezės – malda už žemės drebėjimo Italijoje aukas

Trečiadienio rytą Šv. Petro aikštėje susitikęs su Šventųjų metų piligrimais, popiežius Pranciškus neskaitė šiai progai paruoštos katechezės, bet pakvietė visus sukalbėti dalį Rožinio už Italijoje naktį įvykusio žemės drebėjimo aukas.

Atgailaujantis džihadistas teisiamas dėl kultūrinio paveldo sunaikinimo
vatikano radijas

Kaltinamasis buvo daugiausia iš tuaregų sudaryto Ansar Eddine judėjimo narys, artimas islamistinei ir teroristinei Magrebo Al Qaedos organizacijai, pažinojęs jos lyderius.

Artėja Trakinės – Trakų Dievo Motinos, Lietuvos globėjos atlaidai

Rugsėjo 1-8 dienomis Trakų Dievo Motinos, visos Lietuvos globėjos paveikslas savo šviesa apšvies piligrimus, dvasininkus ir į šventovę užsuksiančius svečius. 

Ar Bažnyčia valdo Lietuvos politiką?23
Tomas Daugirdas - Naujasis židinys

Pastaruoju metu buvo svarstyti ar net priimti keli įstatymai, kurie sekuliarios valstybės idėjos jautresnius gynėjus paskatino garsiai prabilti apie neva ypač didelę Bažnyčios įtaką Lietuvos politikai.

Pralaužti ydingą ratą1
Saulena Žiugždaitė

Taip, mūsų tarpusavio santykiai dar ne Vidurio Rytų krizės masto ir jų sukelti griuvėsiai nebado akių kaip belangiai bombų nudrožti namai Sirijoje, tačiau vidinė jų dinamika ta pati.

Pokalbis su M. Helde: „Vėjų kryžkelėjė“ filmavimo aikštelėjo bandėme pagauti magišką kino vėją
Virginija Vareikytė

Lietuvos ekranuose rudens pradžioje suksis dvejus metus tarptautinių festivalių publikas jaudinęs vaidybinis filmas apie Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje 1941 metais prasidėjusius trėmimus.

Ieškok švytinčio krūmo. J. Apučio 80-mečiui
Viktorija Daujotytė - Žurnalas „Tarp knygų“

Žmogiškieji ryšiai yra patys didžiausi įpareigojimai ir įsipareigojimai. Jie persmelkia ir literatūrą.

Kęstutis Šapoka: „Vienas mėgstamiausių užsiėmimų gyvenime – skaityti“ 16

Menininkas, dailėtyrininkas ir parodų kuratorius Kęstutis Šapoka pasakoja, jog intensyviai skaityti pradėjo tik baigdamas vidurinę mokyklą, tačiau dabar nebūna tokios dienos, kad neatsiverstų knygos. 

Polonskiai. Tradicinės ir šiuolaikinės dailės dialogas
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 12 dieną atidaryta paroda „Įženk į Česlovo Polonskio paveikslą“. Ši ekspozicija – Bartošo dovana tėvui jo 70-ojo gimtadienio proga.

E. Nekrošiaus „Vėlinės“ pripažintos geriausiu sezono spektakliu Lenkijoje

Lietuvių režisieriaus sukurtam spektakliui skiriamas Konrado Swinarskio vardo apdovanojimas.

Alkoholio kontrolės griežtinimą trikdo verslas ir nesusikalbėjimas1
Daumantė Baranauskaitė - Mano teisės

Pernai vienas Lietuvos gyventojas išgėrė 14 litrų absoliutaus alkoholio. Nors tai penktadaliu litro mažiau nei per pastaruosius kelerius metus, tačiau lietuviai – vis dar tarp daugiausiai geriančių Europoje. 

Apie Lietuvos rytų kaimynę – gerai?
Mykolas Drunga - lrt

Sunku nuspręsti, ar tai daug žinančio stebėtojo solidžiai pagrįsti samprotavimai, ar vis dėlto gerai užslėpta propaganda?

Lenkų diskusijų klubo kūrėjai: siekėme sukurti platformą dialogui17
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Jau rugsėjį savo naują sezoną pradės Lenkų diskusijų klubas, kuris jau kelerius metus kviečia vilniečius į aktualius pokalbius apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Seno ir naujo tipo konfliktai Vidurio Rytuose – pagrindinės kliūtys regionalizacijai
Solveiga Kurgonaitė

Regionalizacija sujungia bendradarbiavimo, integracijos, sanglaudos ir tapatumo kūrimo procesus regionininėje erdvėje, kurie yra susiję tiek su valstybiniais, tiek su nevalstybiniais subjektais. 

Susikibusių rankų revoliucija2
Matas Baltrukevičius

Baltijos kelias gali būti viena tų didžiųjų mūsų švenčių, nes ji pergalinga kaip Žalgirio mūšis, jauna kaip Kovo 11-oji, vasariška kaip Liepos 6-oji, bet ir verčianti susimąstyti, kaip tragiškosios mūsų istorijos datos.

Kajus: „Noriu būti profesionaliu futbolininku“
Bitute

 Jokios traumos, anot dvylikamečio Kajaus, jo neatbaidys nuo mėgstamo sporto – futbolo, kuriuo gyvena ne tik jis, bet ir visa jo šeima...

Aktyviai sportuojate? Ar žinote, kokių medžiagų privalote gauti?

Visi esame girdėję, kad sportas – sveikata. Tiesa. Tačiau, kad pateisintumėte šią visiems žinomą tiesą, aktyviai sportuodami turite laikytis tam tikrų mitybos taisyklių ir pasirūpinti, kad organizme netrūktų svarbių vitaminų ir kitų elementų.

Ar galima gerti jūros vandenį?

Juokingas klausimas, jūreiviai tiksliai žino – negalima! Net sudužus laivui jūreiviai mano, jog geriau mirti nuo troškulio, nei gerti vandenį, kuris tūkstančiais mylių driekiasi aplink. Tačiau vienas gydytojas atliko eksperimentą...

Kaip prižiūrėti namus, kad juose neįsiveistų pelėsis
lrt

Pelėsis, esant tinkamoms sąlygoms, veisiasi bet kur, net ir naujuose pastatuose, nes 1 m3 oro yra apie 500 rūšių pelėsio.

Būti ten, kur labiausiai reikia2
Rasa Baškienė

„Plaukiu kaip upė...“, – sako Alina Sinicė. 32-ejų metų Alina kartu su vyru augina keturis sūnelius: aštuonmetį Artį, beveik šešiametį Vilių, keturmetį Augustiną ir 11-os mėnesių Vytį. Šeimoje auga ir ketverių metukų įdukra Liepa.

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Ar klajonės gatvėmis su dažais rankose gali ko nors išmokyti?

Paauglystėje ir jaunystėje išeita nelegalaus graffiti mokykla užsilieka ilgam. Ir net jei nebepraktikuojama, ji palieka didesnį ar mažesnį pėdsaką.

2016–17 „Bundesliga“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Vokietijoje futbolo vasara buvo gana rami. Miuncheno „Bayern“ pakeitė trenerį, bet rinkoje daug triukšmo nekėlė, Dortmundo „Borussia“ stiprinosi ir mėgins mesti rimtą kovą „bavarams“ dėl aukso. 

Turi tik tiek, kiek atiduodi22
Donatas Puslys

Baltijos kelias yra stipri istorinė pamoka, kad padaryto neteisingumo niekada negalima užmiršti, kol jis neištaisytas, kad tvari taika turi remtis į teisingumo pamatą.

Jaunųjų alkis ar konformizmas?
Ilona Vitkauskaitė

Rugpjūčio 16 d. Juozo Miltinio dramos teatre jaunoji menininkų karta atvirame renginyje pristatė teatro režisierių kūrybinių dirbtuvių „North/Baltic/Theater“ rezultatus.

Knyga apie žydų gelbėtoją Oną Šimaitę

1941–1944 metais ji lankydavosi vokiečių okupuoto Vilniaus žydų gete ir darbo stovyklose, nešiodavo ten įkalintiems žmonėms maistą, drabužius, vaistus, pinigus ir padirbtus dokumentus.

Šiuolaikinės islandų poezijos rinktinė

Rinktinėje publikuojama septynių žymiausių XX a. Islandijos poetų kūryba – tai daugkartiniai įvairių prestižinių premijų bei nominacijų laureatai, nusipelnę literatūros kūrėjai, žinomi ne tik savo tėvynėje, bet ir užsienyje.

Reformacijos jubiliejui – intriguojantis romanas „Q“

Romanas pasakoja apie Vokietijos religinius karus, reformacijos paplitimą bei katalikų bažnyčios kovą su ja. Neretai romanas lyginamas su garsiojo italų rašytojo U. Eco kūriniu „Rožės vardas“.

Apie Sigito Parulskio prozos daugiaveidį naujausiąjį, nepabaigiamai
Jūratė Čerškutė - Naujasis židinys

Jeigu nebūčiau įsipareigojusi dalyvauti šio romano pristatyme 2016 m. Vilniaus knygų mugėje, veikiausiai būčiau jį ramiai palikusi ir tikrai neatsivertusi antrą kartą. 

Naujausias R. Flicko romanas iš užmaršties prikelia kuršių istoriją

Knyga „Pradingę klajojančiam smėlyje“ – tai istorinis romanas, kuris pirmą kartą plačiąją visuomenę supažindina su gūdžių viduramžių laikais klestėjusios tautos lemtimi.