Kodėl jauni perspektyvūs specialistai renkasi mokyti? Ko šiandien labiausiai trūksta mūsų mokykloms ir kaip mes atrodome tarptautiniame kontekste? Kaip jauniems spcialistams sekasi įsilieti į labiau patyrusių kolegų būrį ir kaip siekti kiekvieno mokinio sėkmės? Apie visa tai kalbėjomės su dviem jaunais, tačiau jau savo srityje pasižymėjusiais mokytojais – fiziku Tomu Kivaru ir chemiku Ramūnu Skaudžiumi.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Keli patikslinimai apie didįjį ir šventąjį ortodoksų Bažnyčios susirinkimą1
vatikano radijas

Pirmasis patikslinimas, pasak arkidiakono Chryssaugis, yra tai, kad būsimas Susirinkimas nevadintinas „ekumeniniu Susirinkimu“.

Vasario 12 d. popiežius Pranciškus sutiks Maskvos patriarchą Kirilą3
vatikano radijas

Jų susitikimas įvyks Kuboje, kur popiežius nusileis prieš pradėdamas vizitą Meksikoje ir kur Maskvos patriarchas lankysis su oficialiu vizitu.

Juozas Zdebskis – šąlančių sielų ledlaužis1
Rasa Baškienė

„Palaiminta kančia, kuri atveria akis tiesai“. Kunigas Juozas Zdebskis savo gyvenimu paliudijo šiuos žodžius.

„Mažoji studijos“ laida broliui P. Bariui OFM atminti
Mažoji studija

„Mažosios studijos“ laidos „Kultūra ir religija“ įraše – archyvinis Vaidoto Žuko ir Benedikto Jurčio pokalbis su praėjusį gruodį Amžinybėn iškeliavusu broliu pranciškonu Placidu Bariumi OFM.

Klaipėdiečiai vėl kviečiami bėgti už viltį2
Živilė Aleksandravičiūtė

Vasario 4-ąją, Pasaulinės kovos su vėžiu dieną, pristatytos devintojo „Vilties bėgimo“ naujovės, suvalgytas simbolinis šimtadienio tortas.

Nepaliaujamas vyksmas Šarūno Saukos paveiksluose19
Vaiva Lanskoronskytė ir Ignas Stanys

Šiuo metu Nacionalinėje dailės galerijoje veikia po 18 metų pertraukos surengta dailininko Šarūno Saukos tapybos darbų paroda.

„Gėlėti sapnai“ – filosofinė pasaka1
Austėja Mikuckytė

Holivudinių filmų išdresiruota žiūrovo akis ir mintis turi persijungti į kitą režimą. Čia susiduriame su visai kitokia, nei įprasta, fantastika.

Ramūnas Karbauskis: „Visos problemos prasideda nuo to, kad mūsų vaikai nenori skaityti“22

kai vaikai gimsta, jie visada gimsta šventi, be jokių problemų. Ką į juos sudėsi, tą ir gausi. Niekada nevėlu, suprantant savo klaidą šiandien, taisyti ją rytoj...

60 Vaidoto Žuko votų
Julius Sasnauskas OFM

Vaidoto Žuko moliniai votai, žinoma, kas kita. Jie neskirti kokiam nors stebuklingam atvaizdui. Ir apie šventuosius mainus dailininkas turbūt negalvojo.

Aleksandra Jacovskytė: „Svarbu, kad menas nebūtų bejėgiškas“2
Austėja Mikuckytė

Man patinka ne tie piešiniai, kurie užbaigti, o tie, kurie netyčia padaryti, kurie skiriasi iš kitų. Ir tie kostiumai, kuriems sukurti aš turėjau daugiausia laisvės. 

Ginčas dėl atsiskaitymų grynaisiais limito
Mykolas Drunga - lrt

Šioje užsienio spaudos apžvalgoje trumpai apie temą, kuri aktuali ir Lietuvoje, bet dabar ypač karštai diskutuojama Vokietijoje.

Nepalas po žemės drebėjimo: parama pirmiausia pasiekia privilegijuotuosius
lrt

Nepalas atstatymo darbus po pavasarį šalį sukrėtusio žemės drebėjimo pradeda tik dabar.

Rusija: ar įmanomi pokyčiai?2
Laurynas Kasčiūnas

Svarstyti veiksnius, galinčius paskatinti politines permainas Rusijoje, įmanoma tik atsakius į klausimą: „Kaip veikia V. Putino sistema?“

Policijos pareigūnų kasdienybė: nuolatinė įtampa, grėsmė sveikatai, pavojus

Sudėtingas pareigūnų darbas ne tik nuolat kelia stresą, bet ir gali padaryti nepataisomą žalą sveikatai. 

Kaip pasaulis galėtų išsivaduoti iš chaoso?5

Nuo Artimųjų Rytų iki Europos ir Amerikos, pradedant geopolitika iki baigiant ekonomika pasaulis įklimpęs į visišką chaosą. Tačiau dar liko vilties iš jo išsikapstyti, ir vienas solidžiausių šios vilties ramsčių išlieka Kinija.

NŠP: gyvenimo būdas
Elena Kosaitė-Čypienė - Artuma

Dauguma katalikų, šiaip ar taip, žino, kad NŠP yra vienintelis šeimos planavimo (vaisingumo reguliavimo) būdas, kurį pripažįsta, remia ir skatina mūsų Bažnyčia. Vis dėlto tik vienetai realiai taiko NŠP principus savo gyvenime.

Laukimo dienos1
Justina Žukauskienė

Net nežinau, ar Penelope man vadintis. Taip, mano vyras šiuo metu misijoje. Kažkur ties Somalio krantais. Negalėčiau šią akimirką atsakyti, kur jis yra.

Grėsmės mobiliajame telefone: kaip nuo jų apsaugoti vaikus?

Ne veltui juokaujama, jog šiuolaikiniai vaikai pirmiau išmoksta naudotis internetu nei kalbėti. Tačiau internete slypi įvairių pavojų, apie kuriuos svarbu informuoti vaikus ir padėti nuo jų apsisaugoti.

Žvilgsnis
Jūratė Ziedelytė

Galbūt teko pastebėti, jog kaip matome save ir pasaulį, taip kuriame savo kasdienybę ir aplinką, kurioje gyvename. Šiame apsakyme ieškoma nuoširdesnio vidinio žvilgsnio, to, kas vienija, sutaiko, atveria...

Jolita Baltūsytė: „Noriu, kad žmonės išgirstų, jog vėžys nėra Dievo bausmė“24
Jurga Žiugždienė

Vasario 4-ąją minima kovos su vėžiu diena. Jos proga kalbiname Bernardinų parapijos dvasinės pagalbos grupės susidūrusiems su onkologine liga vieną iniciatorių J. Baltūsytę.

Antžmogio požymiai, arba Dingusi moralė
Goda Tarozaitė

Žmogaus pažinimas – tai labai ilgas ir subtilus kelias, kurio pabaigoje nebūtinai laukia tikslūs arba teisingi atsakymai.

Post-mortem pramoginiam teatrui – OKT „Apvalytieji“1
Toma Stasiukaitytė

Premjera. Prie nedidelės Oskaro Koršunovo teatro studijos spraudžiasi pirmieji žiūrovai.

Kodėl nutrūksta dienoraščio rašymas
Urtė Šegždavičiūtė

Tvarkydamasi kambarį iš stalčių, dėžučių, lentynų traukiu gausybę dienoraščių, tiksliau – jų pradžių ir mąstau, ką su jomis veikti.

Ar ne per daug tos meilės?1
Valdas Kilpys

Kiek eilių, romanų, novelių beigi kitokių tekstų prirašyta apie Meilę. Ir vis negana. Amžina tema, ne kitaip.

Minint laisvos Lietuvos 25-etį – kovų už laisvę istorijos moksleiviams

Sostinės moksleiviai kviečiami į lietuviškų filmų ciklą apie XX a. šalies istoriją.

Ten, kur traška žvaigždės ir gydo žuvys
Gabrielė Dambrauskaitė

Išmintis ir gyvenimo filosofija yra tvirčiausias šios literatūros, tikriausiai skirtos vyresniojo amžiaus vaikams, pagrindas. Tačiau rašytojas autorystės sau lyg ir neprisiima, tyliai šnabžda, jog visa tai, ką apie gyvenimą žino, jam pasufleravo vaikai...

D. Gintalo „Adatos“ – sklidinos poezijos opijaus

Poezija turi išmušti žemę iš po kojų – kitu atveju ji pasmerkta būti balastu, fonu. „Adatos“ primygtinai bloškia nesvarumo link: duria – aštrios ir smigios...

E.M. Remarque'o „Triumfo arka“: ar meilė visgi įžiebs viltį?

Genialaus vokiečių rašytojo E.M. Remarque'o „Triumfo arka“ – viena gražiausių XX a. knygų apie meilę ir mirtį Paryžiuje Antrojo pasaulinio karo išvakarėse.

Šmaikštus autobiografinis romanas apie tarnybą sovietų armijoje

Autorius, pats tiesiogiai dalyvavęs aprašomuose įvykiuose, gerai pažįstantis nelengvą kareivio gyvenimo kasdienybę, detaliai ir tikroviškai perteikia jos realijas.

Ekrane ir už ekrano – nauja knyga „Kinas sovietų Lietuvoje“

Filmai, įtraukti į sudėtingų epochos įvykių ir autorių kūrybinių likimų kontekstą, dažnai pradeda pasakoti žymiai įdomesnę istoriją nei ta, kuri atskleista kino juostoje.