Sinode jaunimui išvengta kontroversijų skaistumo dorybės klausimu
Vatican News

Argi galime nubraukti tai, ką kankiniai patvirtino savo krauju? Sinodo baigiamojo dokumento rengimą komentuoja arkivyskupas S. Gądeckis.

„Dievas veikia per mažus kasdienius stebuklus“

Jono Davalgos liudijimas, skambėjęs Katedros aikštėje popiežiaus susitikimo su jaunimu metu rugsėjo 22-ąją. 

Jonas Paulius II jaunimui: nesitenkinkite niekuo, išskyrus aukščiausiuosius idealus!
Bažnyčios žinios

Tiktai labai trokšdami Viešpaties, galėsite išvengti mūsų visuomenėje taip paplitusių vidutiniškumo bei konformizmo.

Vargdienių seserys: netikėtos permainos ir didžioji netektis

Aplink stalą susėdusios Vargdienių seserys laukdavo savo įkūrėjo arkivyskupo Jurgio Matulaičio. O jis į valgomąjį ateidavo giedrai besišypsodamas. Kalbėdavo tėviškai ir maloniai.

Popiežius: tarnavimas – priešnuodis karjerizmui
Vatican News

Tarnavimas yra labai veiksmingas priešnuodis liguistam pirmųjų vietų siekimui, yra vaistas nuo karjerizmo. Šia liga užsikrečia daug žmonių. Jos neišvengia ir krikščionys.

Muzikos genijus užfiksavusi A. Kremer-Khomassouridze: tik mylintieji muziką jaučia šių fotografijų išskirtinumą

J. Jačėnaitės pokalbis su fotografe A. Kremer-Khomassouridze, gyvenančia tarp Paryžiaus ir mylimojo režisieriaus O. Koršunovo gimtojo Vilniaus.

G. Radvilavičiūtė: „Svarbu atrasti lėlės gravitacijos centrą ir šokti kartu“

„Nors kalbu apie Dorianą, jo sielos kelionę, bet kalbu tikriausiai apie save pačią. Kas baisiau, nuodėmių ar senatvės pėdsakai?“ – svarsto naują darbą pagal Oscarą Wilde‘ą pastačiusi režisierė G. Radvilavičiūtė.

Skulptorius Juozas Lebednykas: „Esu gamtos vaikas“

Tęsiame mini pokalbių ciklą su šių metų Lietuvos dailininkų sąjungos Auksinių ženkliukų laureatais. Trečiasis pašnekovas – skulptorius Juozas Lebednykas.

Gyvenimai, supinti su muzika. Pokalbis su jaunosiomis muzikėmis

Pokalbis su jaunosiomis muzikėmis – fleitininke M. Astrauskaite ir dainininke E. E. Dačinskaite.

Artūro Areimos teatro „Hamletmachine“. Europos mirtis

„Spektaklį „Hamletmachine“ skiriu tiems, kurie puoselėja naivų požiūrį į totalitarizmą, kurie jį laiko visų pirma politiniu, iš dalies galbūt ekonominiu reiškiniu arba istoriniu atsitiktinumu. Kurie naiviai įsitikinę, kad totalitarizmas įveiktas.“

Kamufliažinis skaitalas
Nojus Kiznis - Naujasis židinys

Man tarnyba – auka. Ne valdžiai, ne taikai, o pirmiausia – savo šeimai, draugei, kaimynams, bendruomenei ir pagaliau sau. Auka, kurią sąmoningai prisiėmiau kaip būdą pačiam atsakyti už savo valstybę.

Apie laimę gyventi mitiniais laikais

Ko reikėtų, kad konkrečiai Vanago ir apskritai partizanų atminimas man nebebūtų toks skausmingas, ir manau, ne tik man, ir ne tik asmeniškai, bet ir kultūriškai? Reikėtų, kad jis galutinai virstų mitu. 

Viešasis transportas Lietuvos sostinėje 1940–1941 m.

Viešojo transporto veiklos pradžia Vilniuje sietina su 1940 m. sausio 1 d. įsteigta Autobusų susisiekimo įmone.

Tiesa jų pusėje

Jie per daug nori būti judintojais, šaškių žaidėjais žaidime, kuriame pasisavinus visą tiesą yra tik baltieji (mes, tiesa) ir juodieji (ne-mes, ne-tiesa).

Pirmieji TS–LKD debatai: Ingrida – 1, Vygaudas - 0

Ingridai Šimonytei pranašumą teikia ir kietesnė pozicija Rusijos atžvilgiu – TS-LKD rinkėjai ir partijos remėjai turbūt yra skeptiškiausiai į Rusiją žvelgianti rinkėjų grupė.

Komplimentai išrankumui pasimatymuose

Turi vaikiną? Ne? Buvai pasimatyme? Ir kaip baigėsi? Sugulėt? Ne? Tai tu per daug išranki. Štai verdiktas, kuris moteriai yra skelbiamas už jos pasirinkimą. 

Vaikų įspūdžiai, sutikus Pranciškų

Žurnaliuko Magnificat vaikams paskelbtas konkursas „Aš sutikau popiežių Pranciškų“ išprovokavo vaikų mažus ir šiltus liudijimus.

Kūrybiškumo skatinimas ikimokykliniame amžiuje

Mūsų  kasdieniai  pasirinkimai, sprendimai ir rezultatai, kurių sulaukiame, tiesiogiai susiję su anksčiau įgyta patirtimi ir gebėjimais.

„Laukiame dar vieno vaikelio ir toliau mokomės pasitikėti Dievu“

Monikos ir Justo Tekučių liudijimas, skambėjęs Katedros aikštėje popiežiaus susitikimo su jaunimu metu. 

Islandai skatina vaikus skaityti: skaitysi – tapsi knygos herojumi

„Vaikai visur panašūs, knygose jie nori skaityti apie tuos pačius dalykus“, – sako iš tarptautinio vaikų literatūros festivalio „Mýrin“ grįžęs programos „Vaikų žemė“ vadovas J. Vancevičius.

Ką mes skaitome? #15

Marija Gimbutienė, popiežius Pranciškus su Dominique Wolton, Vinstonas Čerčilis, Joan Didion, Fulton Sheen, Jun‘ichirō Tanizaki – tokie spalį redakcijos skaitomi autoriai.

Kurti pasaką su aktore Kristina Savickyte

Knygoje „Kuriame pasaką su aktore Kristina Savickyte“, atsigręžiama į šimtmečių patikrintą kūrybinių gebėjimų ugdymo priemonę – pasakas. 

Kaip apversti epochą?
Antanas Terleckas - Naujasis židinys

Tai anaiptol ne pirma Brazausko biografija, be to, ir pats herojus savo gyvenimą ne kartą apdainavo įvairiuose autoriniuose leidiniuose.

Nemokama knygelė moko vaikus tinkamai atsisveikinti su elektroniniais žaislais

Ikimokyklinio amžiaus vaikams bei jų tėvams išleista pirmoji edukacinė-terapinė knygelė, kuria siekiama mažuosius ugdyti tinkamai rūpintis savo žaislais.

Spalio Artuma: kas lieka po popiežiaus viešnagės?

Šventojo Tėvo vizitas mus atgaivino ir įkvėpė. Jo viešnagės reikšmė sunkiai nusakoma, o paliktas įspūdis kelia viltį ir dvasią.