Šv. Marija Magdalietė įkvėpė tokius didžius mistikus kaip šv. Teresė Avilietė ir šv. Kryžiaus Jonas. Tačiau, pasirodo, ir jie, ir daugelis iš mūsų esame susidarę netinkamą šios šventosios įvaizdį. Tad kada Jėzaus apaštalė įgavo atgailaujančios paleistuvės įvaizdį?

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Regina Edita Teresiutė SJE. Geri buvo laikai, bet, Duok Dieve, kad jie negrįžtų2

Sovietmetis labai sujaukė tuos visus dalykus ir šiandien jauniems žmonėms, kurie tokios praktikos neturėjo nuo mažų dienų, kurių šeimoje nebuvo gyvo tikėjimo, nėra paprasta visa tai išskleisti savo gyvenimuose.

PJD Kryžius – vilties ženklas pavargusiai žmonijai
vatikano radijas

PJD Kryžius yra svarbiausia metinio pasaulio katalikų jaunimo sambūrio ikona. Tas pats kryžius, šv. popiežiaus Jono Pauliaus II pirmą kartą įteiktas jaunimui prieš 32 metus.

Ekstravagantiška šventoji Marija Magdalietė7
s. Renata Vanagaitė - Mažoji studija

Jėzaus Kristaus artimųjų ir bičiulių ratas iš tiesų ekstravagantiškas. Tarp šių žmonių beveik nerasime to meto inteligentų ir šviesuolių, filosofų, teologų, aukštuomenės pažibų.

Mirė Carmen Hernandez, Neokatechumenų kelio steigėja
vatikano radijas

Liepos 19 dieną, eidama 85 metus Madride mirė Carmen Hernandez, kartu su Kiko Arguello ir t. Mario Pezzi įsteigusi ar, tiksliau sakant, sukūrusi Neokatechumenų kelią.

Rugpjūčio 4 d. popiežius Pranciškus aplankys Porciunkulę
vatikano radijas

1216 m. šv. Pranciškus iš popiežiaus Honorijaus III išprašė malonę, kad tikintieji, lankydami Porciunkulės bažnytėlę pelnytų visuotinius atlaidus. Šiemet Porciunkulės atlaidams sukanka 800 metų.

Gospel reggae grupės CHRISTAFARI istorija

Šių metų rugpjūčio 13-15 dienomis į Lietuvą atvyksta garsiausia Gospel reggae muzikos grupė „Christafari“. 27 metus gyvuojantis kolektyvas iš JAV jau aplankė daugiau kaip 50 valstybių, o šią vasarą, turo Europoje metu, grupė surengs įspūdingus koncertus Klaipėdoje ir Vilniuje.

Kostas Jagutis – žinomas pamirštas Kretingos fotografas
Jolanta Klietkutė

Daugelio namuose saugomi pranciškonų leisti žurnaliukai „Šv. Pranciškaus varpelis“, „Pranciškonų pasaulis“, gausiai iliustruoti nuotraukomis, ir beveik visur kukliai nutylėta fotografo pavardė.

Mindaugas Nastaravičius: „Daugiau jokių tikrų istorijų. Tik tos, kurias sukursiu“1
Lina Žukauskaitė - Kelionė

Prieš penkerius metus maniau, kad poezijos pamatas yra nuoširdumas. Kad jei būsiu iki galo nuoširdus, pasieksiu žmonių širdis. Dabar man atrodo svarbiausia nepabijoti pasijuokti iš savęs. 

Kultūros savaitraščiui „Literatūra ir menas“ – 70 metų

1946 m. liepos 21-ąją Vilniuje išėjo pirmasis savairaščio „Literatūra ir menas“ numeris. Iki šiol liko nepakitęs logotipas, jo autorius – grafikas ir scenografas Telesforas Kulakauskas (1907–1977).

Diplomatijos riteris
Marijus Gailius

Bemaž ištrintas iš rusų ir lietuvių kultūrinės atminties poetas ir diplomatas Jurgis Baltrušaitis yra nusipelnęs kultūrai dar daugiau, negu iki šiol manėme.

Kruvinos šaudynės Miunchene. Išgąstis ir gedulas, bet ir malda, užuojauta, artumas4
vatikano radijas

Mirtini šūviai Miuncheno prekybos centre Olympia-Einkaufszentrum giliai sukrėtė gyventojus. Išgąstis ir gedulas iš Bavarijos sostinės netrukus nuvilnijo po visą planetą.

Kviečia pasirašyti peticiją dėl lytinio švietimo1

Laisvos visuomenės institutas ragina piliečius pasirašyti švietimo ir mokslo ministrei skirtą peticiją dėl lytinio švietimo, kuris neskatintų mokinių lytinių santykių.

Komunizmas ir islamizmas – du priešiški, bet panašūs broliai
Mykolas Drunga - lrt

S. Stewartas ir rašo, kad šalia panašumų tarp abiejų sąjūdžių – „Islamo valstybės“ ir globalinio komunizmo – utopinių  ideologijų, „šiedu sąjūdžiai, nepaisant tarp jų esamų skirtumų, kiekvienas savaip taikė, skatino ir palaikė prievartos veiksmus.

 
Lietuvos aukštojo mokslo situacija: dirbantys studentai ir prastas tarptautiškumas2

Pasak MOSTA eksperto, duomenys rodo, kad moksleiviai skuba į universitetus vežantį studijų traukinį, tačiau vėliau į mokymosi įstaigas dažniausiai nebegrįžtama.

Vaikiškos geto istorijos – išgyventi ir pasakoti
Jūratė Važgauskaitė - Mano teisės

Icchokas Rudaševskis, kaip ir daugybė vaikų, getą matė, jame gyveno ir jį išgyveno taip, kaip gali tik vaikai – sunkiai, bet kartu šviesiai, bijodami, bet žaisdami žaidimus, būdami alkani, bet vaidindami teatre.

Laikas svajoti ir fantazuoti1
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė

Mes svajojame ir fantazuojame dažniau, nei įsivaizduojame tai darą. Neurofiziologų teigimu, nuo 15 iki 50 procentų būdravimo laiko praleidžiame „skraidydami padebesiais“.

Kaip pasirinkti sutuoktinį: XVIII a. įžvalgos ir patarimai3
Aistė Vareikytė LMC

Apie Šeiminio gyvenimo vadovą, sutuoktinio paieškas, amžiaus skirtumą ir šeimos narių pareigas – pokalbis su G. Džiaugyte, VU absolvente, apgynusia magistro darbą apie katalikiškos santuokos sudarymą XVII a. II pusėje – XVIII a. Vilniuje.

3 grilio idėjos: šviežios morkytės, kukurūzai, brokoliai

Grilio receptai vasarą tampa nepaprastai populiarūs. Tačiau vis dar mėsą kepame dažniau nei daržoves. Kodėl? Gal pristinga idėjų ir vis dar nežinome, kaip tai daryti?

A. Esmantienė: „Naprotechnologijos sėkmė nėra išmatuojama tik pastojimu“12

Gydytoja akušerė-ginekologė Akvilė Esmantienė – kol kas vienintelė Lietuvoje kvalifikuota naprotechnologijos specialistė. Skaitytojams siūlome interviu su ja.

Vasara su seneliais
Žydrė Dargužytė - Ikimokyklinis.lt

Nors vasaros senelių ir vaikaičių susitikimai atostogų proga Lietuvoje tapo beveik tradicija, vis dar atsiranda klausiančių – o ką vaikui kaime veikti kartu su seneliais, juk jam bus nuobodu...

Iš 15 tūkst. asmenukių sudėliojo Dievo gailestingumo paveikslą

Liepos 22 dieną Krokuvos Lagievnikų Dievo gailestingumo šventovėje buvo pristatytas Dievo gailestingumo paveikslas, sudėliotas iš 15 tūkst. asmenukių. 

Popiežius pasirodė virtualiame Gailestingumo lauke

Popiežius Pranciškus prisijungė prie piligrimų, kurie nusprendė dalyvauti „Misericordes“ projekte, vykstančiame svetainėje We4Charity.com.

Nepaprastai pavojinga knyga
Vykintas Žemaitis - Katalikų pasaulio leidiniai

Būtent taip popiežius Pranciškus ką tik išleistos knygos Biblija – Šventasis raštas jaunimui pratarmėje apibūdina Bibliją.

Proveržį biotechnologijose gali pasiekti tik jauni mokslininkai
VU naujienos

Tai, kad biotechnologijos Lietuvoje turi didelį potencialą, patvirtina ir kovą atidarytas Jungtinis gyvybės mokslų centras.

„Žinau, ką renku“ komanda ieško savanorių1

„Žinau, ką renku“ komanda kviečia jaunimą prisijungti prie iniciatyvos tinklo ir stebėti Seimo rinkimus, vyksiančius šių metų rugsėjospalio mėn.

Vidinių išgyvenimų autentika G. Bleizgio esė rinkinyje „Jautis“

Poeto, eseisto Gintaro Bleizgio knyga „Jautis“ artima personalinės egzistencinės eseistikos krypčiai. Autorius kaip reta geba įvairiomis formomis reflektuoti vidinius išgyvenimus...

Rasa Aškinytė: skaitytojas mano knygose randa daug daugiau, nei aš norėjau ar sugebėčiau pasakyti

Knygynų lentynas pasiekė naujausias Rasos Aškinytės, „Metų knygos 2014“ laureatės (romanas „Žmogus, kuriam nieko nereikėjo“, 2014, Vaga), romanas „Glesum“, kuris tik pasirodęs sulaukė didelio skaitytojų susidomėjimo. 

Chriso Ewano „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“

Skaitytojams pristatoma nauja Ch. Ewano komiškų detektyvų serija ir pirmoji jos knyga „Vagies rašytojo gidas po Amsterdamą“.

Liepos knygų medus
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Ne paslaptis, kad skaitome vis mažiau... Tiesa, neretas žmogus prisipažįsta, kas vis dėlto vasarą atrasti laiko knygai sekasi geriau. Ką, gi – štai ir čia toji vasara, pats jos vidurys. Pasižvalgykite, galbūt atrasite, ką dar reikėtų prigriebti vasaros atostogų skaitiniams. Vaikams.

V. Savukyno knygoje – viduramžių detektyvai

Jei „Istorijos detektyvai“ būtų romanas, jį perskaitęs galėtum pamanyti, kad čia pasakojamos istorijos yra išgalvotos. Tačiau visi aprašyti įvykiai yra tikri ir paliudyti patikimų šaltinių.