Prieš kelias dienas mirė a. a. vertėjas, redaktorius Petras Kimbrys. Tikras kultūros valstybės pilietis. Praėjusių metų pabaigoje Kultūros ministerijoje jam įteikta Bronio Savukyno premija už išugdytą „Naujojo židinio–Aidų“­ redaktorių mokyklą ir už lietuvių kalbos grynumo bei taisyklingumo puoselėjimą. Tardamas padėkos žodį tądien jis sakė: „Apskritai redaktoriaus darbas dirbamas tyliai ir šia prasme priskirtinas prie artimo meilės darbų, kurie kokybiškiausi tada, kai daromi tyliai, niekam tarsi nepastebint ir nejuntant. Būtent tada jie palieka giliausius pėdsakus, ir tie pėdsakai gali susilaukti tąsos, nes nesibaigia su vienu žmogumi.“

„Šventadienio mintys“ apie jaunimą

Laidoje apie pasiruošimą Sinodui bei VDU Teologijos fakultete vykusį konkursą „Laisvės kontūrai“.

Vilnius ruošiasi popiežiaus vizitui
Vilniaus arkivyskupijos kurija

Šiandien įvyko Vilniaus arkivyskupo Gintaro Grušo ir Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašius susitikimas, kuriame aptarti pasirengimo popiežiaus Pranciškaus vizitui darbai.

Krikštas stiprina tikėjimą ir užgrūdina kovai su piktąja dvasia
vatikano radijas

Trečiadienio bendrojoje audiencijoje Pranciškus tęsė katechezes apie krikštą.

Skelbiamas giesmės, skirtos popiežiaus atvykimui į Lietuvą, konkursas
LVK JPT

Konkurso dalyviams reikia sukurti giesmę, atitinkančią vizito šūkį „Kristus Jėzus – mūsų viltis“ (1 Tim 1, 1).

Šv. Morkus, evangelistas

Šv. Morkus – vienas iš keturių evangelistų, Naujojo Testamento antrosios evangelijos autorius. Evangelija pagal Morkų, parašyta graikų kalba, yra trumpiausia.

Vertėjo darbas – ilgos valandos pokalbių tik su verčiamu tekstu

Kas yra kokybiškas vertimas? Kodėl svarbu turėti galimybę skaityti knygas lietuviškai? Kokie vertėjo darbo privalumai ir trūkumai?

Kai Šekspyras atsiduria gyvenimo paraštėse

„Žiūrovas spektaklyje matys dokumentinę medžiagą ir realų žmogų, o paskui – kaip aktorius bando tą žmogų perteikti Šekspyro tekstu“, – intriguoja spektaklio „Kitų žmonių gyvenimas yra kitų žmonių gyvenimas“ režisierius.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia pažinčiai su orkestro artistais

Ką reiškia būti muzikantu simfoniniame orkestre? Kuo skiriasi solinis ir orkestrinis atlikimas?

„100 metų kartu“ žiūrovų akimis: ašaros, optimizmas ir juokas

Kino kritikės Santos Lingevičiūtės teigimu, herojai esame visi mes, kurie kuriame valstybę, o filmo „100 metų kartu“ herojai turi tokio optimizmo, kurio trūksta mums visiems, ypač dabartinėje visuomenėje.

„Open House Vilnius“ 2018. Spalvingi šokėjai savo kūnais matuos Vilniaus erdves

Lietuvos sostinės parkais, gatvėmis, kiemais, aikštėmis ir skersgatviais šokėjai keliaus nuo Vyriausybės rūmų iki ISM universiteto atviros architektūros savaitgalio metu.

Macronomanija prasideda?

Panašu, kad A. Merkel padedamas ir remiamas E. Macronas vis ryžtingiau perima Europos Sąjungos vėliavą (ir vairą?) į savo rankas.

Vokietijos žemė krikščionišką tapatybę akcentuos kryžiais vyriausybės pastatuose

Kaip skelbia „Deutsche Welle“, Markusas Soderis, priklausantis Krikščionių socialinei sąjungai, antradienį paskelbė, kad nuo birželio 1 dienos kiekviename viešajame pastate privalės kabėti kryžius. 

Švietimo kokybės atotrūkis skirtingose savivaldybėse – didžiulis

Kaimo vaikams pavyti Vilniaus vidurkį prireiktų daugiau kaip 2 papildomų mokslo metų. 

Alfredas Bumblauskas: „Man patinka roko koncertai, juose gali garsiai šaukti“

A. Bumblauskas įsitikinęs: jei Baltijos valstybės susijungtų ir drauge surengtų triukšmingą roko koncertą, kuriame grotų geriausios visų šalių grupės, mus tikrai išgirstų.

Pristatyta knyga apie armėnų genocido įrodymus

Pirmojo pasaulinio karo metais Osmanų imperijoje gyvenę armėnai patyrė katastrofą. Dauguma vyrų buvo nužudyti vietoje, o kiti – vyrai, moterys, vaikai ir seneliai – deportuoti į dykynes,

Paliekantiems globos namus – netobulos sistemos grimasos

Globos namai yra atsakingi už jaunuolius, kuriuos išleidžia, tačiau kur apgyvendinti jauną žmogų ir kaip jam padėti, kai tam nėra sąlygų?

Pavasarinės depresijos priežastys, arba Kodėl geras oras gali sukelti blogą nuotaiką?

Pavasaris daugelį ištraukia iš žiemos apatijos, tačiau gali labai nepalankiai veikti sergančius depresija.

Lietuvių kalbos mokytoja: „Mokiniai pamiršta, kad žinios ir gebėjimai įgyjami ne per vienus metus“

Mokytoja sako, kad egzaminams moksleiviai vis dar ruošiasi paskutinę minutę.

Kelias iš depresijos

Žmonės, pirmą kartą susirgę depresija, savo slegiančias mintis priima kaip visišką tiesą, kaip tikrovę. Bet tai nėra tiesa.

Pyktis ir atleidimas

Dauguma mūsų širdyje slepiame daugiau pykčio, nei drįstame prisipažinti. Dėl to gyvenime  nesugebame realizuoti savęs, nuolat jaučiame apmaudą ir sergame.

„Žarnyno žavumynai“ tapo dar žavesni

Gulia Enders − mokslininkė ir rašytoja, kurios žaisminga ir tiesi knyga apie žmogaus virškinamąjį traktą graibstoma ir skaitoma visame pasaulyje.

Maironio premijos laureatas – Almis Grybauskas

54-ojo Tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris“ laureatu tapo poetas, vertėjas Almis Grybauskas.

Originalus žvilgsnis į gyvenimą Lietuvos nepriklausomybės pradžioje

Tai įžvalgus ir dokumentiškas literatūrinis Kęstučio Šapokos akoliažas apie kelių jaunuolių gyvenimą Vilniuje, nutilus Dainuojančiai revoliucijai.

Įteiktos Kultūros ministerijos premijos geriausiems šalies bibliotekininkams

Kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson apdovanojo geriausius 2017 metų bibliotekininkus ir įteikė jiems premijas už reikšmingiausius darbus bibliotekų veikloje.

Trys leidyklos „Briedis“ naujienos karo tema

Marko Solonino „Pyro pergalė: kaip Sovietų Sąjunga nugalėjo kare“, Daniilo Granino „Mano leitenantas“, Wendy Lower „Hitlerio furijos. Kodėl jos žudė?“ – leidyklos „Briedis“ naujienos mėgstantiesiems knygas apie karą.