Astai ir Tomui Mackevičiams nesisekė susilaukti taip trokštamo kūdikio, tačiau pora nusprendė kliautis NaProTechnologija, o ne dirbtiniu apvaisinimu. Interviu Mackevičiai dalinasi savo šeimos istorija. Antrajame tekste Bažnyčios mokymą apie vaisingumo pažinimo klausimus išsamiai pristato Kauno arkivyiskupas Lionginas Virbalas SJ.

Popiežius Pranciškus Čilėje ir Peru: susivieniję vardan vilties

Šešias dienas trukusios popiežius Pranciškus apaštalinės kelionės į Čilę ir Peru apžvalga.

LDK šventasis, mokantis jaunuolius įveikti „dvasinį tingumą“
vatikano radijas

2018-ieji kaimyninėje Lenkijoje paskelbti šventojo Stanislovo Kostkos metais. Šis XVI a. gyvenęs jėzuitas, miręs labai jaunas, yra studentų ir jaunuolių globėjas.

Jėzuitiškas švietimas: siekiame žmogiško tobulumo
Laiškai bičiuliams

Mūsų pasaulis yra globalus. Vadinasi, turime ugdyti savo mokinius ir mokytojus būti pasaulio piliečiais. Ir patys jėzuitai turi mokytis veikti naujoje realybėje.

Trys išsipildžiusios Pauliaus VI pranašystės

Pasak vysk. R. Barrono, prieš 50 m. parašytoje enciklikoje „Humanae Vitae“ apie prideramą tvarką teikiant žmogaus gyvybę popiežius Paulius VI numatė tris šiandien paplitusius reiškinius. 

Pavojingiausios šalys krikščionims gyventi

Organizacija „Open Doors“ paskelbė naujausią ataskaitą apie persekiojamus krikščionis. Pasaulyje persekiojimus patiria vienas iš dvylikos Kristaus sekėjų.

Turistus vilioti galėtų net ir lentpjūvės muziejus

Tai, kas mums atrodo įprasta ir nuobodu, suteikus įdomią formą gali tapti traukos objektu turistams. Todėl pirmiausia įdarbinkime tai, ką turime – tereikia pakeliauti po regioną arba pasikapstyti istorijoje.

Oskaro Koršunovo „Hamletas“ sugrįžta į Kauną

O. Koršunovas prisipažįsta, kad iki „Hamleto“ reikėjo ilgai bręsti: „Visų ligtolinių spektaklių patirtis, darbo su aktoriais sukaupta patirtis, klaidų ir atradimų patirtis yra sudėta į „Hamletą“.“

Permainų vėjai (knygų apžvalga)

Poetas, vertėjas M. Burokas pristato G. Vilpišausko fantastinį siaubo romaną „Vėjas nuo jūros“, lenkų rašytojo W. Gombrowicziaus knygą „Lenkiški prisiminimai“ ir estų režisieriaus I. Tasko romaną „Pobeda 1946“.

Berniukas ir MTV. Odė Dolores O‘Riordan

Jau kelintą kartą prisižadu į priekį, prisiplanuoju, o aukštesnės jėgos smagiai, gal kiek pamėkliškai nusišypso, rašo D. Razauskas.

Aktorė Larisa Kalpokaitė: „Svarbiausia – ką padarei ne sau, o kitiems“

„Kai tau trisdešimt ar keturiasdešimt, galvoji, kad už tavo gabumus tau kas nors ką nors turi duoti. O šiandien supranti, kad tai, ką Dievulis tau davė, turi atiduoti kitiems: ar tai būtų balsas, ar temperamentas, ar talentas“, – atvirauja L. Kalpokaitė.

Kodėl kard. V. Sladkevičius neišbraukiamas iš KGB agentų sąrašo?

Baigtas viešinti KGB agentų archyvinių asmens bylų registracijos žurnalas sukėlė nemažą atgarsį ne tik Lietuvoje. LGGRTC atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus. 

Alternatyvi konflikto Sirijoje versija: ar jau gyvename karų dėl klimato kaitos epochoje?

Velso dainininkė ir aktyvistė Charlotte Church BBC laidoje „Question Time“ pareiškė, jog klimato kaita suvaidino itin svarbų vaidmenį Sirijos tragedijoje kaip mechanizmas, išvaręs žmones į gatves.

Monsinjoro Alfonso Svarinsko atminimo žvaigždė šviečia

Gyvenime teko sutikti daug įvairių žmonių: vieni tarsi meteorai, patekę į žemės atmosferą, nušvisdavo akimirkai, kiti, nors jau iškeliavę Anapilin, šviečia ryškia atminimo žvaigždės šviesa.

Demokratija pavojuje

Nevyriausybinė organizacija „Freedom House“, kurią dotacijomis finansuoja JAV vyriausybė, pripažino, kad 2017 metais demokratijos vystymasis išgyveno pačią didžiausią krizę per pastarąjį dešimtmetį.

Gyveno kartą Aizikas Kanovičius

Dangus buvo vaiskiai mėlynas. „Toks švarus, beveik kaip vanduo Jonavos namo kieme“, – pagalvojo Aizikas Kanovičius ir vėl užsimerkė. Iš dangaus mėlynės krito negausios snaigės.

Kviečia prisijungti: kelionė „Kūrėjos keliu“ drauge su „Bendrakeleiviais“
Bendrakeleiviai

Šeimos ir asmens saviugdos centre „Bendrakeleiviai“ sausio 25 d. prasidės įkvepianti kelionė „Kūrėjos keliu“.

„Mokslo sriuba“: alkoholis kenkia ir mažais kiekiais

Šiuo metu priskaičiuojama daugiau kaip 200 ligų ar būklių, kurias paskatina alkoholio vartojimas. 

Išmaniųjų telefonų žala vaikams – kaip ją įveikti?

JAV gydytojai psichoterapeutai pradėjo skambinti pavojaus varpais dėl žalos, kurią vaikams sukelia išmaniųjų telefonų naudojimas. Psichologė M. Skerytė-Kazlauskienė pataria tėvams daugiau domėtis vaikų veikla.

Psichologas Paulius Rakštikas apie sąmoningumą: linkiu nepražiopsoti gyvenimo

Sąmoningumo besimokantis žmogus gali gyvenimą grąžinti į savo rankas.

Aš nesu brokas, arba Meilėje – kitaip nei su kriaušėmis, kurias mėgsti arba ne
Ieva Urbonaitė-Vainienė - Žurnalas „Ateitis“

Su kokiais sunkumais susiduria suaugusieji, patyrę tėvų skyrybas ar santykių nedarną šeimoje, ir kaip juos įveikti?

Miškas – tai socialinis gamtos tinklas

Daugelį metų medžių gyvenimą tyrinėjantis vokiečių gamtininkas Peteris Wohllebenas, remdamasis naujausiais moksliniais atradimais, teigia, kad miškas – tai socialinis tinklas, primenantis žmonių šeimas.

Peikiamasis žodis kvailybei
Lina Buividavičiūtė - Naujasis židinys

Perskaičiusi „#Utopijas“ galvoju, kad tokia knyga lietuvių literatūros laukui yra labai reikalinga. 

Kad ir viena diena, valanda...

Labai atsargiai, pagarbiai reikia vertinti kiekvieną knygą. Kiekvienai jų būtina rasti kad ir kuklią, bet pagarbią vietą. Kartu sudėlioti ne tik į knygų, bet ir atminties lentynas, rašo Česlovas Skaržinskas.

Vilniaus knygų mugėje – didžiausia Muzikos salė

Tokios plačios ir savo erdve, ir turiniu Muzikos salės dar nėra buvę. Lietuvos parodų ir kongresų centro pirmoje parodų salėje, 3200 kvadratinių metrų plote, bus įrengtos kelios scenos ir daugiau kaip pusė šimto stendų.

Nepažinta Afrika lietuvės rašytojos akimis

Šią knygą galima pavadinti kultūriniu, kūrybiniu dialogu ne tik tarp tautų, bet ir tarp kontinentų. Tokio pobūdžio literatūros mūsų kūrybinėje tradicijoje itin reta.