Vysk. V. Borisevičiaus kanonizacijos byla išsiųsta į Vatikaną
Telšių vyskupija

2018 m. lapkričio mėn.16 d. iškilmingai užbaigtas Dievo tarno, kankinio vyskupo Vincento Borisevičiaus beatifikacijos proceso diecezinis lygmuo.

Ar gebame išgirsti vargstančiuosius?

Popiežiaus Pranciškaus kvietimu minint antrąją Pasaulinę vargstančiųjų dieną Lietuvos parapijose bus meldžiamasi už vargstančiuosius ir jų vargą mažinančius žmones bei organizacijas.

Popiežius Pranciškus: Dievo atsakas vargšams – gelbstintis įsikišimas
Katalikai.lt

„Dievo atsakas vargšams visada yra gelbstintis įsikišimas siekiant užgydyti sielos ir kūno žaizdas, atkurti teisingumą ir padėti iš naujo imti gyventi oriai.“

Laiko limitas išseko, atėjo pasaulio pabaiga

Kad Jėzui antrą kartą staiga atėjus išvengtume gėdos dėl nuodėmės, pravartu prisiminti, kad Tas, kuris pasaulio pabaigoje pasuks žmonijos istorijos vairą kita kryptimi, mus mato nuolat.

Vargdienių seserų misija Rytų Sibire

„Žiūrėkit, koks milžinas čia pat, mūsų pašonėje, snaudžia, ateis laikas, jis pabus, tada reikalingi bus darbininkai“. Sovietų okupacijos metu Pal. J. Matulaičio įspėjimas paskatino seseris keliauti į Sibirą.

A. Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo 11-ąjį apdovanojimą

Didžiosios Britanijos Kendal kalnų filmų festivalio uždarymo ceremonijos metu paskelbta, kad Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo specialųjį žiuri prizą. 

Uždarant „Scanoramą“ pristatyta režisierių A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ premjera

Sostinė atsisveikino su „Scanorama“. Uždarymo metu paskelbti konkursinės programos nugalėtojai ir pristatyta ilgai laukta dokumentikos meistro Audriaus Stonio premjera.

Galimybė pamatyti didžiuosiuose ekranuose restauruotą A. Tarkovskio „Stalkerį“

Beveik prieš 40 metų pasirodęs „Stalkeris“ išlieka aktualus ir šiuolaikiniam žiūrovui. Kino kritikas Piotras Šepotinikas lygina restauruotos šios juostos pasirodymą su filmo atgimimu.

Į Punią – paskui Pilėnų paslaptis, Vytauto pėdsakus ir upių vingius

Apie vieną iš 14 ankstyviausių Lietuvos miestelių – Punią ir jos apylinkes, įsikūrusią 13 kilometrų į šiaurę nuo Alytaus, dešiniajame Nemuno krante.

Šiapus ir anapus. Teatriniai svarstymai apie migraciją

Tai yra kūrinys, kurį privalu pamatyti kiekvienam, kuris ieško atsakymo į klausimą, kodėl dalis žmonių palieka Lietuvą.

Būti lyderiais – tais, kurie nebijo

„Jeigu norime tapti pirmaujančia, šiuolaikine ir laiminčia šalimi, turime nebijoti diskutuoti, siūlyti idėjas. Būti tais, kurie nebijo“, – sako žemės ūkio ministras G. Surplys, kviesdamas į Pasaulinės lyderystės konferenciją.

Latvijos politologas: latviai Mindaugą net laikė savo nacionaliniu didvyriu

„Latvijos nacionalinės patriotinės jėgos labai didžiavosi tuo, kas vyko Lietuvoje“, – apie savo šalies istoriją ir šiandienos aktualijas pasakoja Latvijos universiteto profesorius I. Ijabas.

Prezidentė pasveikino Latviją 100-ųjų valstybės Nepriklausomybės metinių proga

Pasak Prezidentės, tai lietuvių ir latvių bendra šventė, kuri patvirtina, ką patyrė, įveikė ir drauge nuveikė abi šalys, mūsų drąsios ir niekada nepasiduodančios tautos.

Kaip tampama vidiniu migrantu?

Nematomieji patys palieka įprastas vietas – gyvenimas per brangus, arba tiesiog jam nebeliko laiko.

Džonstauno tragedija: masinė savižudybė ar žmogžudystė?

1978 m. lapkričio 18 d. Pietų Amerikos Gajanos džiunglėse įkurtoje Jimo Joneso uždaroje bendruomenėje sau gyvybę atėmė daugiau kaip devyni šimtai žmonių, keli šimtai iš jų – vaikai.

Kaip būti vienam

Mes nebemokame būti vieni. Nebemokame išbūti tyloje su savimi. Mat likus vienam neišvengiamai tenka susidurti su tuo, kas mumyse yra tamsiausia. 

Vegetarai vs visavalgiai: ar įmanoma taika?
Virtuvė nuo... iki...

Net ir mokslininkai vis dar neprieina vieningos nuomonės, kas sveikiau – ar į savo valgiaraštį įtraukti vieną kitą mėsišką patiekalą, ar visiškai jų atsisakyti.

Medikai: didžiausia klaida, kai vaikus gąsdina gydytojais

Medikų teigimu, jeigu vaikai iš anksto nesupažindinami su ligoninės aplinka, ten atsidūrę, jie gali patirti ne tik didžiulį nesaugumo jausmą, psichologinį stresą. 

Psichologas Paulius Rakštikas: namus susitvarkyti gebame visi, o mintis?

Laimės reikėtų ieškoti ne tolimose svajonėse, o savo kasdienybėje, – sako psichologas, dėmesingo įsisąmoninimo mokytojas Paulius Rakštikas.

Kai menama grėsmė svarbiau už tikrą vaiko skausmą

Proporcingumo principo įsisąmoninimo trūksta visoje vaiko teisių apsaugos sistemoje – nuo viršaus iki apačios.

Liudyti daikto savyje trapumą
Lina Buividavičiūtė - Naujasis Židinys-Aidai

Religiniai įvaizdžiai Ambrazaitės poezijoje yra svarbūs, reiškiantys, tačiau sukeistinami, savitai interpretuojami, padedami į tirštą įtaigų eilėraščio kūną. 

Knygų lentyna. Apie kasdienybę: vienatvę, laimę, mirtį, meilę ir gyvenimo skonį

Pluoštas knygų naujienų ilgiems ir jaukiems rudens vakarams.

Geto patirtys Avromo Suckeverio memuaruose

Atmintis, išsauganti ne tik individualios patirties vaizdinius, bet ir visos bendruomenės istorijos pėdsakus, memuaruose Iš Vilniaus geto pasirodo kaip ypatinga kūrybinės sąmonės raiškos forma.

Vytautė Žilinskaitė: kuriu protu ir širdimi
Elzė Gerdvilienė - KnyguKurejai.lt

Tiek vieniems, tiek kitiems kuriu protu ir širdimi. Vaikui – apdairiau, švelniau, vaizdingiau, o suaugėliui nevengiu įgelti – bala neims…

Koks yra ir koks nėra Sigitas Parulskis

Keletas rašytojo Sigito Parulskio minčių apie kūrybą ir gyvenimą, nuskambėjusių tarptautiniame literatūros festivalyje „Vilniaus lapai“.