
Pirmiausia mistikai išmoko žmones tylos. Iš gelmių ateinančios ramybės.

Buvęs Tikėjimo mokymo kongregacijos prefektas kardinolas Gerhardas Mülleris paskelbė „Tikėjimo manifestą“, kuriuo reaguojama į Bažnyčioje didėjančią sumaištį dėl mokymo apie tikėjimą.

Kelios įžvalgos apie tai, kaip krikščionys vertina bažnytinį humorą.

Vasario 21–24 d. vyskųpų susitikimu siekiama įdiegti veiksmingus juridinius protokolus bei sužadinti naują sąmoningumą, pirmiausia bažnytinėje aplinkoje, taip pat ir plačiojoje visuomenėje.

Pokalbis su Jono Pauliaus II piligrimų centro vadovu Mantu Kuraičiu apie piligrimystę į Šventąją Žemę ir Liongino Virbalo SJ kelionių vadovą „Šventoji Žemė“.

Žiūrint metaforiškai ir ieškant lietuviškų analogijų, R. Banionio filme „Purpurinis rūkas“ žydo Joškės naratyvas yra ne kas kita kaip laumės pagrobto bebenčiuko naratyvas.

„Mada – tai laiko dvasia. Kurti madą – tai ne genijaus, tokio kaip Pablo Picasso, kelias. Tai visiškai kas kita“, – yra sakęs garsusis šviesaus atminimo mados dizaineris Karlas Lagerfeldas.

1922 m. sukurtas nebylusis filmas „Nanukas iš Šiaurės“ laikomas pirmąja pasaulyje dokumentika.

Tarptautinis šiuolaikinio šokio festivalis, kaip teigė jo vadovė G. Masteikaitė, nuosekliai laikosi pernai nustatytos krypties: suteikti kuo daugiau matomumo jauniems kylantiems kūrėjams iš viso pasaulio.

„Neturiu karjeros. Kūryba man atrodo karjeros priešingybė, nes karjeros daromos strateguojant ir į viską atsižvelgiant, o kuriama nepaisant nieko“, – teigė „Silva rerum“ autorė.

Didelė pagalba kūrėjui yra sąžininga kritika. Jos labai trūksta. Tam tikroje kultūrinio istablišmento aplinkoje dėl to jau darosi sunku kvėpuoti ir mąstyti.

R. Weaveris skatina grįžti į pamaldumą, teisingumą ir pagarbą – dorybes, atkuriančias mums tinkamą ryšį su gamta, mūsų kaimynais ir praeitimi.

Vasario 12 d. prasidėjo kalinių iškėlimas iš Lukiškių izoliatoriaus-kalėjimo. Kaip perkėlimas gali paveikti nuteistųjų gyvenimą ir kodėl mums visiems tai turėtų rūpėti?

Pastarųjų 5 metų statistika rodo, kad nuo tada, kai įsigaliojo naujas Vaikų teisių apsaugos įstatymas, į laikinąją globa patenka mažiau vaikų, o tai reiškia, kad iš šeimų jų paimama mažiau.

Vasario 16-osios išvakarėse Lenkų diskusijų klubas kvietė kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo dieną.

Prancūzijos valdantieji nusprendė „tėvą“ ir „motiną“ administraciniuose klausimynuose mokyklose keisti į „gimdytojas nr. 1“ ir „gimdytojas nr. 2“.

Visatos ritmas ir širdies plakimas per šv. Valentiną Kauno „Žalgirio“ arentoje sujungė ir į Vasario 16-ąją palydėjo skirtingų kartų bei patirčių žmones.

Br. Evaldas Darulis OFM dalijasi mintimis apie Šv. Valentino dieną, Bažnyčios ir dvasininkų vaidmenį šeimos gyvenime, dažniausiai poroms iškylančius sunkumus.

Meilė sau – tai kiekvieno mūsų „vidinis stuburas“, tai ir pasitikėjimas savimi, ir pasitikėjimas aplinkiniais – pasauliu. Meilė siejasi su vidine ramybe.

Šventieji Liudvikas ir Zelija Martinai yra pirmoji sutuoktinių pora, kartu paskelbta šventaisiais. Įspūdinga ir jų susitikimo istorija. Tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio.

Katalikiškos tematikos leidinių pristatymai ir diskusijos, atrinkti iš visų mugės renginių, kur ir kada jų ieškoti, bei kokiuose stenduose ieškoti katalikiškos literatūros.

Dovilė Zelčiūtė Vieno lito premija įvertinta už egzistencinius ieškojimus ir autentiškus atsivėrimus eilėraščių rinkinyje „Prieglaudos miestai“ (Kaunas: „Kauko laiptai“, 2018 m.).

Pokalbis su knygos „Laiškai hipokampui“ autore Lina Laura Švedaite.

„Istoriją, kuri šiek tiek įkvėpė siužetui, radau besidomėdama didžiausiomis meno dirbinių ir brangakmenių vagystėmis pasaulyje“, – interviu pasakoja žurnalistė ir keliautoja.

Į Knygų mugę „Baltų lankos“ pakvietė du ypatingus svečius iš užsienio: Nyderlandų rašytoją H. Kochą ir Suomijos Metų knygos laureatę E. Hirvonen. Tradicija jau tapo K. Sabaliauskaitės diskusijos.