Vyskupo Teofiliaus tardymo protokolas
www.teofilius.lt

1946 metais gruodžio 19 dieną Vilniaus KGB rūmuose prasidėjo vyskupo Teofiliaus Matulionio tardymai. Pirmajame tardyme vyskupas Teofilius pateikia savo biografinius duomenis.

Vysk. V. Borisevičiaus kanonizacijos byla išsiųsta į Vatikaną
Telšių vyskupija

2018 m. lapkričio mėn.16 d. iškilmingai užbaigtas Dievo tarno, kankinio vyskupo Vincento Borisevičiaus beatifikacijos proceso diecezinis lygmuo.

Ar gebame išgirsti vargstančiuosius?

Popiežiaus Pranciškaus kvietimu minint antrąją Pasaulinę vargstančiųjų dieną Lietuvos parapijose bus meldžiamasi už vargstančiuosius ir jų vargą mažinančius žmones bei organizacijas.

Popiežius Pranciškus: Dievo atsakas vargšams – gelbstintis įsikišimas
Katalikai.lt

„Dievo atsakas vargšams visada yra gelbstintis įsikišimas siekiant užgydyti sielos ir kūno žaizdas, atkurti teisingumą ir padėti iš naujo imti gyventi oriai.“

Laiko limitas išseko, atėjo pasaulio pabaiga

Kad Jėzui antrą kartą staiga atėjus išvengtume gėdos dėl nuodėmės, pravartu prisiminti, kad Tas, kuris pasaulio pabaigoje pasuks žmonijos istorijos vairą kita kryptimi, mus mato nuolat.

Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius (papildyta)

Lapkričio 20 d. netekome garsaus lietuvių režisieriaus Eimunto Nekrošiaus. Lapkričio 21 d. jam būtų sukakę 66-eri.

Kompozitorius V. Augustinas: „Agituoju už rūpestingesnį dėmesį muzikai bažnyčioje“

Pokalbis su vienu ryškiausių chorinės muzikos kūrėjų V. Augustinu apie sakralinės ir chorinės muzikos situaciją Lietuvoje, kūrybos ir tikėjimo santykį, iškilmingų mišių premjerą.

Svečiuose pas litvako H. Kallenbacho ir M. Gandhi draugystės tyrinėtoją

Retas lietuvis žino apie Rusnės architekto Hermanno Kallenbacho ir Indijos tautos tėvo Mahatmos Gandhi bičiulystę.

A. Matelio „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo 11-ąjį apdovanojimą

Didžiosios Britanijos Kendal kalnų filmų festivalio uždarymo ceremonijos metu paskelbta, kad Arūno Matelio dokumentinis filmas „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ laimėjo specialųjį žiuri prizą. 

Uždarant „Scanoramą“ pristatyta režisierių A. Stonio ir K. Briede filmo „Laiko tiltai“ premjera

Sostinė atsisveikino su „Scanorama“. Uždarymo metu paskelbti konkursinės programos nugalėtojai ir pristatyta ilgai laukta dokumentikos meistro Audriaus Stonio premjera.

Atgimusios Lietuvos skautams – 30 metų

Šie metai LR Seimo paskelbti skautų judėjimo metais. Skautai švenčia savo 100 metų jubiliejų. Pasakojimas apie tai kaip sovietmečiui besibaigiant skautams pavyko atsikurti.

Seimas pripažino Adolfą Ramanauską-Vanagą Lietuvos valstybės vadovu

Minėdamas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį ir Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines, Seimas pripažino A. Ramanauską-Vanagą su okupacija kovojusios valstybės vadovu.

Seime dorą lyderystę akcentavęs E. Vareikis pavyzdžiu nurodė garsiausią pasaulio moterį

Jei nori būti sėkmingas versle, visų pirma, turi būti doras, antraip tavo verslas tebus karo grobis, o ne protu ir talentu pasiektas turtas.

Vaikų apsaugos reformos spindesys ir skurdas

Liepos 1 d. startavusi naujoji Vaiko teisių apsaugos tvarka apnuogino tarnybų nepasirengimą ir poįstatyminių teisės aktų spragas.

Būti lyderiais – tais, kurie nebijo

„Jeigu norime tapti pirmaujančia, šiuolaikine ir laiminčia šalimi, turime nebijoti diskutuoti, siūlyti idėjas. Būti tais, kurie nebijo“, – sako žemės ūkio ministras G. Surplys, kviesdamas į Pasaulinės lyderystės konferenciją.

Hospisas – namai žmogui pagal jo širdies ritmą

Pokalbis su Aušra Toločkaite, kuri atvežė savo sunkiai sergantį tėvą į Vilniuje esantį pal. kun. Mykolo Sopočkos hospisą, o vėliau pradėjo ten dirbti savanorių koordinatore.

Kaip būti vienam

Mes nebemokame būti vieni. Nebemokame išbūti tyloje su savimi. Mat likus vienam neišvengiamai tenka susidurti su tuo, kas mumyse yra tamsiausia. 

Vegetarai vs visavalgiai: ar įmanoma taika?
Virtuvė nuo... iki...

Net ir mokslininkai vis dar neprieina vieningos nuomonės, kas sveikiau – ar į savo valgiaraštį įtraukti vieną kitą mėsišką patiekalą, ar visiškai jų atsisakyti.

Medikai: didžiausia klaida, kai vaikus gąsdina gydytojais

Medikų teigimu, jeigu vaikai iš anksto nesupažindinami su ligoninės aplinka, ten atsidūrę, jie gali patirti ne tik didžiulį nesaugumo jausmą, psichologinį stresą. 

Psichologas Paulius Rakštikas: namus susitvarkyti gebame visi, o mintis?

Laimės reikėtų ieškoti ne tolimose svajonėse, o savo kasdienybėje, – sako psichologas, dėmesingo įsisąmoninimo mokytojas Paulius Rakštikas.

Liudyti daikto savyje trapumą
Lina Buividavičiūtė - Naujasis Židinys-Aidai

Religiniai įvaizdžiai Ambrazaitės poezijoje yra svarbūs, reiškiantys, tačiau sukeistinami, savitai interpretuojami, padedami į tirštą įtaigų eilėraščio kūną. 

Knygų lentyna. Apie kasdienybę: vienatvę, laimę, mirtį, meilę ir gyvenimo skonį

Pluoštas knygų naujienų ilgiems ir jaukiems rudens vakarams.

Geto patirtys Avromo Suckeverio memuaruose

Atmintis, išsauganti ne tik individualios patirties vaizdinius, bet ir visos bendruomenės istorijos pėdsakus, memuaruose Iš Vilniaus geto pasirodo kaip ypatinga kūrybinės sąmonės raiškos forma.

Vytautė Žilinskaitė: kuriu protu ir širdimi
Elzė Gerdvilienė - KnyguKurejai.lt

Tiek vieniems, tiek kitiems kuriu protu ir širdimi. Vaikui – apdairiau, švelniau, vaizdingiau, o suaugėliui nevengiu įgelti – bala neims…

Koks yra ir koks nėra Sigitas Parulskis

Keletas rašytojo Sigito Parulskio minčių apie kūrybą ir gyvenimą, nuskambėjusių tarptautiniame literatūros festivalyje „Vilniaus lapai“.