Krikščionių persekiojimas dėl jų tikėjimo yra itin opi problema pasaulyje. Apie tai Valentinas Mitė kalbėjosi su katalikų paramos fondo „Aid to the Church in Need“ atstovu Marku von Riedemannu. Tuo tarpu Irako Erbilo arkivyskupas Bashar Warda dalinosi tuo, su kokiomis problemomis šiandien susiduria Irako krikščionys, norintys liudyti Kristų.

Jo kantrybė didesnė už mūsų

Karalystėje išsipildė tik tada, kai Jo begalinis pasiryžimas mirti dėl mūsų išganymo susijungė su Jo nenugalima kantrybe priimti bei ištverti visus išmėginimus.

Kas naujo palaimintojo Teofiliaus fonde?

TM fondo logotipo semantika tokia: vyskupo violeto spalvos siauras kryžius sudaro tarsi langą, kurio dvi ertmės užpildytos palaimintojo monograma, o dvi – tuščios, lyg kalbinančios žmogų būti vertą užpildyti tuščiąsias raidžių vietas.

Atsisveikiname su kunigu Gintu Leonavičiumi
Kauno arkivyskupija

Ištikimas tarnystėje, visuomet pasirengęs daryti tai, kas pavesta, – tokį jį prisimins jo bendražygiai, draugai ir parapijiečiai.

Katalikiška žiniasklaida Vilniaus knygų mugėje – po „Kronikos stogu“

Fondas „Bažnyčios kronika“ savo stende Vilniaus knygų mugės 3-ioje salėje sujungs 13 katalikiškos žiniasklaidos atstovų.

Christiane Rancé „Simone Weil: neįmanomybės drąsa“
Katalikų pasaulio leidiniai

Nauja „Katalikų pasaulio leidiniai“ knyga – Simone Weil biografija. Ji buvo šventoji besąlygišku įsipareigojimu, kurį rodė kiekvieną savo gyvenimo valandą, ieškoti tiesos ir stoti akis į akį su ja.

I. Šimonytė L. Mažylio knygą apibūdino dviem angliškais žodžiais: „punk“ & „dizzy“

Apie fantastinius aplinkybių aiškinimus bei fikciją ir tikrovę jungiančią originalią istoriją savo knygoje interviu pasakoja pats prof. Liudas Mažylis.

Režisierius Á. Schillingas apie Lietuvą: „Čia daug nepaliestos gamtos. Ir net žmonės kaip gamta“

„Man norisi tiesiog paprašyti žiūrovo atidžiai klausyti to, ką scenoje pasakoja aktorius. Kviečiu išgirsti jo istoriją ir ją sekti“, – sako būsimos spektaklio „Autonomija“ premjeros kūrėjas.

Eksperimentinio kino kūrėjas: „Intuicija yra ne tik filmo, bet ir mano gyvenimo variklis“

„Norėjau parodyti žmones, kurie nėra labai matomi: romus, inuitus, piemenis ir kt. Tai yra sociologinis, antropologinis žvilgsnis“, – apie filmą „Žvilgsnio odisėja“ pasakoja G. Vuillard'as. „Skalvijoje“ – vasario 24 d.

Mirė knygų dailininkė, iliustracijų vaikams klasikė Taida Balčiūnienė

Vasario 22-osios vakarą mirė Taida Balčiūnienė – knygų dailininkė, iliustracijų vaikams klasikė. Jos kūrybą nuo vaikystės yra pažinusios ir pamilusios kelios skaitytojų kartos.

G. Grušaitė: mokykla išmoko bijoti lietuvių literatūros

Jurgos Ivanauskaitės premijos laureatė Gabija Grušaitė stebisi, kad J. Ivanauskaitės nėra mokyklų literatūros programose, o jų sudarymą lygina su šešiolikmečių prievartiniu maitinimu kraujiniais vėdarais.

Lietuvos Prezidentė sveikina Estijos vadovę Nepriklausomybės 100-ųjų metinių proga

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės sveikinimas Estijos vadovei Kersti Kaljulaid šalies Nepriklausomybės 100-ųjų metinių proga.

Ukrainos emigrantai atranda kitokią Lietuvą

Oficialiai Lietuva remia Ukrainą. Skatina integraciją į Vakarus. Yra aktyvi šios valstybės advokatė. Alkstanti darbo rinka laukia ukrainiečių net labiau nei kitų šalių darbo imigrantų.

Sadopopulizmas kaip naujos politikos kursas

Šiandien, kalbant apie radikalių politinių jėgų iškylima dažnai naudojamas populizmo terminas. Tačiau, pasak istoriko T. Snyderio, tai nėra tikslus, dabartinę politinę realybę atspindintis apibūdinimas, ir siūlo vartoti sado-populizmo sąvoką.

Pirmą kartą bus teikiama L. Donskio premija

Sekmadienį Sugiharos fondas „Diplomatai už gyvybę“ pirmą kartą įteiks Leonido Donskio premiją ir paskelbs 2017 metų Tolerancijos žmogų.

Korupcijos suvokimo indekse Lietuvos pozicija nepakito

2017 m. „Transparency International“ (TI) Korupcijos suvokimo indekso (KSI) tyrime Lietuvai skirti 59 balai iš 100 galimų ir 38 vieta 180 šalių sąraše.

Kaip gyvenamoji vieta lemia mūsų sveikatą?

Žaluma aplink namus, atstumas iki parko, oro užterštumas, geriamojo vandens kokybė turi įtakos ir vaikų, ir suaugusiųjų fizinei bei emocinei sveikatai.

Šeimų akademijos dalyviai: sėkmingų tarpusavio santykių reikia mokytis

Pristatome trijų porų pasakojimus apie tai, ką patyrė ir ko išmoko J. Kentenicho šeimos pedagogikos akademijoje.

Laiškas sūnui
Artuma

Dalydamasi laišku sūnui, Jolita tikisi, kad jų patirtis padės ir kitam stebuklui ateiti į šį pasaulį.

Gender Stambulo konvencijoje: vertimo ar suvokimo problema?
Ramūnas Aušrotas - Laisvos visuomenės institutas

Kaip reikėtų suprasti konvencijoje vartojamą sąvoką gender? Ar kaip sociokultūrinę lyties raišką, ar kaip socialinę lytį? Ar tai tik tinkamo vertimo problema?

Savižudybių skaičius Lietuvoje sumažėjo 20 proc.

Lietuviai vis dažniau lankosi pas psichologus, o savižudybių mastas Lietuvoje mažėja, rodo statistika.

Mariaus Ivaškevičiaus „Žali“ – romanas, dar aktualesnis nei anksčiau

„Žali“ – antrasis Mariaus Ivaškevičiaus romanas. Autorius, nelauktai savo kartos atstovui, aprašo Lietuvos pokario metus, mini partizaninio pogrindžio karių pavardes ir istorinius faktus.

Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje

Minint 2018-uosius – jubiliejinius Tėvo Stanislovo – metus, „Baltų lankųׅ“ leidykla perleidžia Vitos Morkūnienės knygą „Pokalbiai Tėvo Stanislovo celėje“.

Nauja Sigito Parulskio knyga – stingstančios dabarties veidrodis

„Stingstančio laiko kasyklos“ balansuoja ties esė, novelės ir apysakos riba. O tiems, kurie skaitė prieš porą metų pasirodžiusį Sigito Parulskio romaną „Nutylėtų lelijų miestas“, naujasis tekstas gali kelti netikėtų asociacijų.

Liudas Mažylis: „Kad užbaigčiau knygą, teko peržengti visas baimes“

„Tai pirmoji mano literatūrinė knyga, tačiau tikrai ne paskutinė – esu suplanavęs ir toliau rašyti šiuo stiliumi“, – savo knygos atsiradimo istoriją pasakoja prof. L. Mažylis.

E. Martynenko: skausmas kūrybai nebūtinas – taip tik mistifikuojami menininkai

„Kiekvienas sutiktas žmogus gali būti autoritetu. Ne tik gali, bet ir yra. Man norisi linkti prie kraštutinumų, kad autoritetai yra arba visi, arba niekas“, – kalba poetas ir prozininkas Marius Povilas Elijas Martynenko.