Paradoksalu, tačiau Bažnyčios istorija paženklinta krauju ir kankinyste tų, kurie laikydamiesi jiems apreikštos tiesos priėmė mirtį ar bent panieką ir atstūmimą... iš to paties krikščioniško tikėjimo brolių. Portalo Evangelija.lt kuratorė Dalia Janušaitienė dalijasi mintimis apie tai, kas trukdo krikščionims susitikti ir praturtėti. Vytautas Vyšniauskas gilinasi į kitą susikalbėjimo kontekstą: ar tikintys ir netikintys žmonės išties siekia tiesos, drįsta suabejoti savo požiūriu? O gal tiesiog nori įrodyti savo teisumą ir viršenybę kito atžvilgiu? Abu šiuos tekstus sieja prielaida, jog susikalbėjimas įmanomas tik tada, kai išties nuoširdžiai jo trokštama.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Suvienijusi įvairovę... Kristuje ir dėl Kristaus 1Dalia Janušaitienė - Evangelija.lt
Tikėjimas kaip neišsipildęs noras 2Vytautas Vyšniauskas
Pranciškus apie susitikimą su Kirilu: „Kalbėjomės kaip broliai, be užuolankų“

„Kalbėjomės kaip broliai apie savo Bažnyčias ir sutarėme, kad vienybė kuriama keliaujant. Kalbėjomės aiškiai, be užuolankų ir, prisipažinsiu, kad pajutau Šventosios Dvasios paguodą dėl šio dialogo.“

Kauniečiai prašo atšaukti parkavimo rinkliavą Rotušės aikštėje sekmadienio Mišių laiku
Kauno arkivyskupija

Kauniečiai ragina pasirašyti peticiją dėl rinkliavos už automobilių statymą Rotušės aikštėje per sekmadienio pamaldas panaikinimo.

Taktika kovoje su blogybėmis 1
Parašė A. Mc. - Aidai.eu

Kartkartėmis kova su blogybėmis sukelia visuomenėje nerimo ir net triukšmo. Reikalinga tad turėti čia kurių nors gairių. Jų kaip tik ir duoda Tasai, Kuris atėjo į pasaulį pergalėti blogį.

Popiežius Meksikoje: Suteikite visiems piliečiams galimybes būti savo likimo kūrėjais
vatikano radijas

Po ilgo skrydžio iš Romos ir kelių valandų sustojimo Havanoje, kur įvyko istorinis susitikimas su Maskavos patriarchu, penktadienio vakarą (Lietuvos laiku – šeštadienio rytą) popiežius Pranciškus pasiekė Meksikos sostinę.

Esu ne sau2
Eugenijus Markovas SJ - Laiškai bičiuliams

Kunigas negali būti tolimas, neprieinamas, jis turi būti šalia ir eiti su tuo žmogumi pas Dievą kartu.

Nuo Martynovo iki Casho, arba Parekomenduokite, ką klausyti!13
Domantas Razauskas

Yra metodas patikrinti, kokia muzika žmogui ne šiaip patinka, bet kokia jį keičia, daro laimingą.

Vienerios tuoktuvės vasario 14-ąją
Tautvydas Kontrimavičius

Vienintelės dienos įvykių liudijimai, lyg tolimas aidas sklindantys iš 160 metų gylio gelmės, gali perrašyti iki šiol iš kartos į kartą pasakotą istoriją.

Klasikinė muzika Kenijos lūšnynuose1

2008 m. Kenijos sostinėje įkurtas jaunimo orkestras „Ghetto Classics“orkestras, kuris ir šiandien rengia kassavaitinius koncertus Nairobio lūšnynų gyventojams.

Lietuvos bibliotekos – atveriančios praeitį, palydinčios į ateitį
Arūnas Gelūnas - Žurnalas „Tarp knygų“

Bibliotekų metų proga Lietuvos bibliotekininkų bendruomenei linkiu suspindėti kaip brangakmeniui, nes ji ir yra mūsų visuomenės brangakmenis.

Kūrėjo tėvų dienoraščiai spektaklyje „Intymūs pokalbiai“

Vasario 13 d. Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pasirodo Vytauto Rumšo režisuoto spektaklio „Intymūs pokalbiai“ premjera.

Jei gaminys pigus, greičiausiai ne tik išnaudojami žmonės
lrt

„Sąžiningos prekybos“ ženklas suteikiamas tik tokiems gaminiams, kurie nesusiję su vaikų darbu, vergove ir aplinkos tarša, tad, perkant juo pažymėtus gaminius, ir sąžinė ramesnė.

Apie Jėzaus ir mūsų gundymus
Andrius Navickas

Ar širdyje sugebame pripažinti, jog teisus Jėzus, o ne Makiavelis, kuris mokė, kad tikslas pateisina priemones, dosniai bėrė ciniškus patarimus valdovui, kaip išlaikyti valdžią? Ko moko mūsų patirtis?

Pokyčių Kuboje per metus įvyko daugiau nei per pusšimtį metų
lrt

Per pastaruosius 12 mėnesių Kuba matė daugiau pokyčių nei per pastaruosius 12 metų, o gal net pastaruosius penkis dešimtmečius. 

Vytautas Kernagis. Lietuvos gimtadienis – šypsokimės iki ausų 1

1991 metų sausio 11 dieną mano tėvukas buvo pakviestas į Aukščiausiąją Tarybą padainuoti Seimo gynėjams. Koncerto tikslas – palaikyti, padrąsinti ir savo dainomis įkvėpti, ką tik prisiekusius mūsų laisvės gynėjus.

Alkoholizmo prevenciją siūloma pradėti nuo mokyklų

Prieš keletą metų Jaunimo reikalų departamento vykdytos apklausos duomenimis, kas ketvirtas 14–18 metų amžiaus jaunuolis vartoja alkoholinius gėrimus 2–4 kartus per savaitę.

Apie dovanas ir dovanojimus
Daiva Valančiūtė

Kuo labiau mane glumina asmens kodo skaičių rinkinys (čia MAN tiek metų?), tuo labiau pradedu vertinti nenuperkamas dovanas. Tas, už kurias mokama ne pinigais, o gerokai brangiau – laiku.

Kaip pajausti laimę?
Inga Juodkūnė

Per visą savo gyvenimą turėjau daugybę apdovanojimų, įvertinimų, laimėjimų. Ir dabar klausiu: kas yra laimė? Negi turėdama tiek progų būti laiminga, jomis nepasinaudojau? 

Įmestis į pasaulį
Jūratė Ziedelytė

Kiekvienas vaikas nusipelno augti psichologiškai sveikoje, saugioje aplinkoje, kurioje jis galėtų skleisti save kaip individualią asmenybę.

Kaip atsirado sultinio kubeliai?

Bėgant laikui sultinio kubeliai imti naudoti kaip priedas prie mėsos, bet kai tik atsirado, jie buvo didžiulė kulinarijos pažanga.Šiandien dauguma puikiai žino Maggi ar bent jau Galiną Blanką. Tačiau apie Libichą, žengusį esminį žingsnį šiame versle, retai kas bepamena...

Širdingas tortas

Artėjant šv. Valentino dienai, kviečiame patiems pasigaminti originalią dovaną sau ir savo artimiesiems. Ji nebanali. Nėra skirta vienam. Ji skani ir įkvepianti pokalbiui.

Vienišas Šv. Valentino dieną. Na ir kas?

Būti vienam – nereiškia būti vienišam. Kiekvienas mūsų gyvenimo etapas yra gražus ir esame kviečiami kasdien stengtis vis geriau save pažinti, augti, tobulėti.

Šv. Valentino dieną – „Meilės nuotykis 3x77“ ir nemokamos ekskursijos Kaune
Kauno arkivyskupija

Turintiems bilietus suteikiama galimybė pasisvečiuoti Kauno kunigų seminarijoje, Perkūno name bei pasikelti į Kristaus Prisikėlimo bazilikos terasą.

Lietuvos nacionalinis muziejus ir „Misija Sibiras” kviečia Vasario 16-ąją švęsti kartu!

Lietuvos nacionaliniame muziejuje atidaryta projekto „Misija Sibiras“ fotografijų paroda „10 metų gyvos istorijos“.

„Šaukštas medaus“ kviečia jaunimą dalintis gerumu

Šios iniciatyvos tikslas – padėti studentams prisidėti prie pagalbos vargšams, neįgaliesiems, ligoniams, seniems ir kitaip apleistiems žmonėms ar beglobiams gyvūnams.

Europos kosmoso agentūroje – KTU doktorantė

Doktorantės tyrimų tematika – paviršiumi stimuliuota Ramano spektroskopija medžiagų, naudojamų Europos kosmoso pramonėje, nanostruktūrinio užterštumo ir jo poveikio tyrimams.

Išrinktas 2015 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktukas

Vasario 11 d. Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Šiuolaikinės literatūros skyriaus literatūrologai išrinko 2015 m. kūrybiškiausių knygų dvyliktuką.

Apie šabo reikšmę šiuolaikiniam žmogui A. J. Heschelio knygoje

Gilūs filosofiniai apmąstymai apie šabo šventimo reikšmę judaizme yra svarbūs visiems žmonėms, kurie ieško savo gyvenime šventumo.

H. Lee romanas „Eik ir pastatyk sargybinį“ – jau lietuviškai!

Romaną „Eik ir pastatyk sargybinį“ Harper Lee sukūrė XX amžiaus šeštojo dešimtmečio viduryje ir pateikė leidėjams dar prieš „Nežudyk strazdo giesmininko“. 

Prakeikti L. Andrejevo klausimai – jums nepatogu?

Sudėtingą, į kraštutinumus linkusią autoriaus asmenybę atspindi ir jo personažai – jie ieško atsakymų į „prakeiktuosius klausimus“, peržengia ribas, skausmingai išgyvena socialines piktžaizdes.

Kolektyvinėje monografijoje – apie komplikuotą lietuvių literatūros santykį su sovietine sistema

Šis solidus veikalas natūraliai įsilieja į pasaulyje ir Lietuvoje pastaruoju metu intensyvių sovietmečio tyrimų kontekstą.