Nors popiežiaus Pranciškaus populiarumas pasaulyje gerokai lenkia kai kurias ligšiolines „žvaigždes“, netrūksta ir aštrios kritikos – net artimiausiųjų. Pradėta Vatikano kurijos reforma ir debatai Sinode šeimos klausimais atmosferą įkaitino tiek, jog imta garsiai kalbėti apie skilimo pavojų. Tačiau kiti neabejoja, kad tiek popiežiui, tiek visai Bažnyčiai pavyks susidoroti su pagrindiniu uždaviniu: išsaugoti katalikų bendruomenės vienybę ir jos patirčių įvairovę.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Nida Matiukienė: švęskime moteriškumą

Galbūt bažnyčioje labiau tinka susikaupimas ir maldos, tačiau Dievui priimtina bet kokia dėkingumo išraiška. Moters prigimtis yra be galo kūrybiška. Moterys yra emocionalesnės, jautriau reaguojančios. 

Kan. Povilas Dogelis: istorinių įvykių akivaizdoje
Irena Petraitienė

Minint Lietuvių draugijos nukentėjusiems dėl karo šelpti 100-ąsias metines, prasminga prisiminti 1915 m. jos centro komiteto sekretoriumi paskirtą kun. Povilą Dogelį, kuris buvo ir Steigiamojo Seimo(1920–1922) narys.

Mūsų atsakomybė už pasaulį
Metropolitas Antonijus iš Surožo - Kelionė

Mes su siaubu svarstome apie įsiliepsnojusį karą, tačiau labai ramiai reaguojame į tą baisią, nežmonišką taiką, kuri būna karo ir kraujo praliejimo išvakarėse.

Tim Vickers. Didžioji galimybė15
LKSB

Tokiame pasaulyje kaip mūsų dažnai geriausia vieta užmegzti draugystę su nekrikščionimis yra mūsų darbovietė. 

Tas, kuris matė, prisimena ir pasakoja
Vysk. Francesco Lambiasi

Krikščionis žino ir tai, kad Evengelija nėra išskirtinis pasiūlymas išskirtiniams žmonėms. Prisikėlusiojo liudijimas neapsiriboja paauksuota nežinios būsena, nei nėra nepaliesto ir neliečiamo dangaus abstrakcija.

Kaip pavadinti parodą?
Birutė Pankūnaitė

Klaidžiojant po sales šį kartą galvoje nepaliaujamai ėmė suktis mintis apie parodų pavadinimus, kuriuos norėtųsi vadinti „vardais“: kaip pavadinamos parodos, ką duoda produktyvus pavadinimas kūriniams ir ką atima nesėkmingas.

Įrašų parduotuvių diena

Balandžio 18-ąją pasaulyje paminėta Įrašų parduotuvių diena. Pastaraisiais metais pamažu atgimsta vinilo populiarumas. Taip pat ir Lietuvoje daugėja asmenų, kurie vėl klausosi šių muzikos įrašų.

K. Sprindžiūnaitė: „Prieš verčiant sudėtingą kino filmą, sveika jį pažiūrėti 3 kartus“
lrt

Kadangi kinas, ypač festivaliams, dažniausiai verčiamas be redaktorių, vertėjas turi būti labai jautrus kalbai, sako apdovanojimų už geriausius „Kino pavasario“ vertimus koordinatorė Kristina Sprindžiūnaitė.

Nemari Eduardo Jonušo dvasia
Aldona Žemaitytė-Petrauskienė

Prieš metus laiko, balandžio devynioliktą dieną, Neringa į amžino poilsio vietą išlydėjo savo miesto garbės pilietį, Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino ordino kavalierių, menininką ir kraštotyrininką, muziejininką Eduardą Jonušą.

Protinga elektronika, arba Vidiniai šokiai2
Domantas Razauskas

Taip, šiandien aš noriu jus supažindinti su visiškai kita šokių muzikos puse. Su intelektualia, meniška jos puse. Netikėjote, kad tokia yra? Juk dar didysis BG dainavo, jog „net rusiškame muziejuje neužsibarikaduosi nuo grožio“!

VSD direktorius D. Jauniškis: žvalgybos įstatymas atriša rankas, galima daug padaryti
lrt

Karininkas iš slaptųjų luomo, vienas iš Specialiųjų operacijų pajėgų kūrėjų, 20 metų praleidęs Lietuvos kariuomenėje, pulkininkas Darius Jauniškis nebuvo žinomas plačiajai visuomenei.

Yom HaShoah minėjimui: mano pokalbis su vienuolėmis Vilniuje
Ellen Cassedy

Minėdami Yom HaShoah, Varšuvos geto sukilimo metines, mes prisimename per Holokaustą nužudytus žydus. Balandžio 16 dieną aš paminėsiu 6 mln. jų. Ir atminsiu popietę, kurią neseniai Lietuvoje – savo žydų protėvių žemėje – praleidau su grupe vienuolių.

Bulvių maišai, Holokaustas ir „Niekada daugiau“5
Donatas Puslys

Skausminga istorija nėra negyva praeitis. Ji yra pamoka ir perspėjimas mūsų dabarčiai. Kiekvienas mūsų sau nuoširdžiai galime atsakyti į klausimą: o ką gi aš galiu padaryti, kad neleisčiau įsivyrauti tamsai?

Priežastingumo grandinės9
Dalius Stancikas

Gyvybės ir žmogaus atsiradimo teorijose vis dar per daug prieštaravimų ir nežinomųjų, kad į vieną jų, kaip galutinę tiesą, turėtume sprausti savo  vaikų – žmonijos ateities – mąstymą.

A. Matonis: rusakalbiai šiuo metu „pasmerkti vienašališkam smegenų plovimui“1
lrt

Rusijos propagandinių kanalų draudimo šalininkai pripažįsta, kad vien draudimų nepakanka. Lietuvai uždraudus „RTR Planeta“ išlieka neatsakytas klausimas – ką apskritai daryti su Rusijos propaganda.

Kodėl visuomenėje įsitvirtinusi pašaipi klišė „vadybininkas“?

Pokalbis su VDU dėstytojais ir studentais apie tai, kodėl visuomenėje įsitvirtinusi pašaipi klišė „vadybininkas“, kokios savybės bei kompetencijos turi būti ugdomos siekiant įsitvirtinti versle ir apie asmenines patirtis.

Septyni didieji mitai apie geriausias pasaulio švietimo sistemas1
Andreas Schleicheris - Lyderių laikas

EBPO švietimo ir įgūdžių direktorato direktorius A. Schleicheris straipsnyje „Seven big myths about top-performing school systems“ teigia, jog iš pasaulio šalių surinkti įrodymai demaskuoja kai kuriuos pasklidusius didžiuosius mitus apie tai, ko reikia, kad švietimo sistema veiktų gerai.

Vadovams trūksta tolerancijos neapibrėžtumui. Ir taškas.
Tomas Misiukonis - Lyderių laikas

Tiek gyvenime, tiek darbe siekiame atitikti tiek savo, tiek kitų žmonių lūkesčius. Gyvendami pakankamai greitai besikeičiančioje aplinkoje norime kuo aiškesnių ir paprastesnių atsakymų...

Vaikų gimtadienio šventės planavimas – širdies džiaugsmas

Švenčių organizavimas vaikams – gali būti džiugus ir linksmas, tiesiog reikia tam tinkamai pasiruošti.

Kaip nustoti atidėlioti?

Terminas prokrastinacija – tai elgesys, kai žmogus atidėlioja darbus ir užsiima nereikalinga veikla, kad tai pateisintų. Taigi, kaip įveikti norą atidėlioti kad ir ne visai mėgstamus, bet svarbius dalykus?

Penki būdai, kaip valdyti dirgiklius, sveikstant nuo priklausomybės
Kate Green

Priklausomybės nuo alkoholio gydymo  reabilitacijos įstaigoje pabaiga yra didžiulis pasiekimas. Tačiau tikrasis darbas prasideda, išėjus pro duris. Jūs įsipareigojate susilaikyti nuo narkotikų ar alkoholio vartojimo kiekvieną dieną. 

Atsakingą kosmetiką Lietuvoje padės išsirinkti specialus tinklalapis

Milijonai gyvūnų kasdien kenčia ir miršta mokslinėse laboratorijose – jie naudojami ne tik kosmetikos, bet ir daugybės kitų sričių bandymuose. Gyvūnai nuodijami, krečiami elektra, pratinami prie narkotikų, susargdinami vėžiu, diabetu, sifiliu, AIDS.

Urbanistai: „Lietuvos miestams dar trūksta bendrųjų vizijų“
VGTU Sapere Aude

Kodėl kai kurios centrinės Lietuvos miestų erdvės nuolat pilnos žmonių, o kitos – tuščios? Į šiuos klausimus atsakymą turi VGTU Urbanistikos katedros atstovai. 

Turino drobulės paslaptis1
Mykolas Drunga - lrt

Autentiška nukankinto Kristaus marška ar tik tariamai tokia – kad ir kaip ten būtų, visi turi sutikti, jog tai viena iš didžiausių mokslo dar neįmintų mįslių.

Ar dar girdime tylą?2

Triukšmas tapo nuolatiniu mūsų gyvenimo palydovu, jis toks įprastas, kad vargu ar susimąstome, jog nuolatinis triukšmas gali stipriai kenkti mūsų sveikatai.

Jonavoje įteiktos G. Kanovičiaus premijos mokiniams

Nuo 2014 m. rajono gimnazijų III-IV klasių mokiniai kviečiami dalyvauti rašytojo prozininko, dramaturgo, vertėjo ir scenarijų autoriaus Grigorijaus Kanovičiaus premijos skyrimo konkurse „Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklai – miesto istorijos liudytojai“.

Dovilė Žeronaitė: Savanoriavimas „Jaunimo linijoje“ padėjo geriau pažinti save ir kitą

„Sunkiausia, kai ir man pačiai, o ne tik skambinančiajam ar rašančiajam atrodo, kad situacija, kurioje jis atsidūrė, yra itin sudėtinga ir sunkiai išsprendžiama. Tačiau tuomet prisimenu, jog esu čia ne tam, kad mėginčiau išspręsti situaciją, o kad išbūčiau su žmogumi“

Ką džiazmenai vilki visą dieną?
Kęstas Vasilevskis - jazzosfera

Nuo pat Naujojo Orleano orkestrų kūrimosi laikų džiazmenai stengėsi pataikyti į madą ar net pranokti ją. Prabangūs kostiumai liudydavo muzikanto sėkmę ir vyro brandą. 

Garsas išlaisvina vaizduotę

Praėjusių metų pavasarį Vilniaus kolegijoje Muzikinio teatro studijas baigusios merginos pirmąjį Lietuvoje garsų spektaklį „Kelionė be bagažo“ kūrė kartu su specialybės dėstytoju, aktoriumi ir režisieriumi Baliu Latėnu.

Pavasario muzikos alchemija su „Merope“

Unikaliu elementų deriniu, nepaprasta pasirodymų atmosfera bei begaliniu atvirumu kerinti „Merope“ muzika klausytojų širdis pripildo pačios geriausios energijos ir kviečia drauge su atlikėjais keliauti į neištirtas erdves.

Rašytojas su skaitytojo kepure. Pokalbis su D. Kajoku2

Žmogui atrėžtas laikas nėra ilgas, tad dabar, gyvenimo nuėjęs daugiau nei pusę kelio, negaliu sau leisti prabangos skaityti bet ką, juoba prastą poeziją. Šiuo metu gera poezija man yra ta, kuri dvasine, intelektualine linkme keliauja panašiai kaip ir aš. Kur ir aš.

Literatūros šauktiniai, arba Kaip laimėti karą, neiššovus nė kulkos
Andrius Jakučiūnas - Kultūros savaitė

Nauji vėjai atneša ne pačius geriausius laikus literatūrai: knygas nurungia knygų lentynos, o skaitymą – skaitymukas, skaitytojų mažėja, jaunieji talentai neskuba rinktis literatūros kaip savo gyvenimo kelio. 

Pristatyta nauja prof. V. Landsbergio knyga
Ignas Stanys

Balandžio 17 dieną Signatarų namuose, Vilniuje, buvo pristatoma pirmojo valstybės vadovo, muzikologo, buvusio Europos Parlamento nario profesoriaus Vytauto Landsbergio knyga  „Ukrainos golgota 2013-2014”. 

George Martin: nepasitikiu laimingomis pabaigomis1

Neįmanoma parašyti geros knygos, kurioje niekas nežūsta. Nuo vaikystės man susiformavo nepasitikėjimas laiminga pabaiga.

J. I. Kraševskio Vilniaus istorija – pirmą kartą lietuvių kalba

Knygynų lentynose šiemet pasirodė ilgai laukta naujiena – pirmą kartą lietuviu kalba išleista Juzefo Ignaco Kraševskio knyga „Vilnius nuo jo pradžios iki 1750 metų. I tomas“.