Tarptautinei architektų dienai siūlome klausimą, ar mes tikrai patenkinti ta urbanizuota aplinka, kurioje gyvena dauguma Žemės gyventojų. Vienas iš diskusijos dalyvių teigia, kad mes gyvename urbaniztiniuose getuose. Ar tai mus tenkina? Kitas diskusijos autorius taip pat tvirtina, kad urbanistika yra nuklydusi į aklavietę. O kaip manote Jūs?

Andrius NavickasAndrius Navickas
Pokalbis su naujuoju teologijos daktaru apie Šiluvos fenomeną
Bernardinai.TV

Naujo teologijos daktaro gimimas – svarbu įvykis visai Lietuvos Katalikų Bažnyčiai.  Birželio 30-ąją praturtėjome net dviem teologijos daktarais. Teologijos srities disertacijas apsigynė Arvydas Kriščiūkaitis ir kunigas Simas Maksvytis.

Išleistas žemėlapių rinkinys „Piligrimų keliai Lietuvoje“

Tai – pirmoji knyga, skirta piligrimams, kurioje ne tik aprašomos šventos vietos, bet žemėlapiuose pateikiami konkretūs piligrimams skirti maršrutai, skirti trijų – šešių dienų kelionėms po Lietuvą.

Arkivyskupas G. Grušas tapo LKMA akademiku

Vilniuje 2015 m. birželio 29 d. vyko XXIII Lietuvių katalikų mokslo akademijos suvažiavimas. Po šv. Mišių Arkikatedros Šv. Kazimiero koplyčioje katalikai mokslininkai ir LKMA rėmėjai posėdžiavo Bažnytinio paveldo muziejuje.

Bažnyčia apie migrantus Lietuvoje: „Rizika negali sutrukdyti teikti pagalbą“

„Dirbant su pabėgėliais, visada išlieka rizikos elementas, tačiau jis negali sutrukdyti teikti pagalbą.“

Tęsiasi Europos vyskupų konferencijų tarybos (CCEE) susitikimas Vilniuje
vatikano radijas

Tęsiasi diskusijos Vilniuje, Europos vyskupų konferencijų tarybos surengtame susitikime, kurio pagrindinė tema yra migrantai ir jų sielovada. Jame dalyvauja per 40 delegatų iš 33 episkopatų Europoje, tarp kalbėtojų yra Vilniaus arkivyskupas G. Grušas.

Ant ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų – didingiausi Lietuvos istorijos įvykiai

Erdvėje, kuri mena Lietuvos valstybės ištakas, visi nemokamai galės stebėti pirmą kartą Lietuvoje moderniausiomis technologijomis sukurtą istorinį pasakojimą, transliuojamą ant didžiuliu ekranu virtusių Valdovų rūmų sienų.

Ir kino teatrai švenčia jubiliejus1
Gintarė Žaltauskaitė - nemunas

„Romuva“ – vienas iš Kauno modernizmo orientyrų ne tik architektūros, bet ir paskirties požiūriu – tarpukariu kino teatras buvo svarbus modernėjančio, novatoriško miesto ženklas.

V. Kasiulio muziejuje – nematytų V. Kašubos piešinių paroda

Lankytojams pirmą kartą rodomi 1983–1986 m. sukurti reljefų sienų piešiniai, taip pat kūriniai primenantys dailininko gvildentą Lietuvos istorijos temą, moters kūno studijas, vyrų ir moterų figūrų erdvėje meninius tyrinėjimus ir portretų kūrimą.

Friedensreich Hundertwasser: Apipelėjimo manifestas prieš racionalizmą architektūroje
Kelionė

Tapyba ir skulptūra šiandien yra laisvos, kadangi kiekvienas gali gaminti visokius kūrinius, o vėliau juos eksponuoti. Architektūroje betgi ši fundamentali laisvė neegzistuoja, kadangi norėdamas statyti žmogus turi pirmiausia įsigyti diplomą. Kodėl?

Architektas Kęstutis Pempė. Kaip gimsta bažnyčia2
Saulena Žiugždaitė - Kelionė

Architektas Kęstutis Pempė neabejotinai yra vienas didžiausių šios srities specialistų Lietuvoje, savo darbui paskyręs daugiau nei 40 metų. Per šiuos metus suprojektavęs keturis sakralinius statinius...

Viešas emigrantės laiškas. Kad tyla nereikštų pritarimo9

Žinoma, galima į A. Užkalnio viešas lietuvių emigrantų patyčias  numoti ranka ir apsimesti, kad nieko neįvyko. Bet kaip sakoma, pasakyto žodžio nesugrąžinsi, o tyla gali būti suprasta kaip pritarimas.

Apie kovinį žodyną
Kęstas Kirtiklis

Ar pastebėjote, kad aršiausi Žaliojo tilto skulptūrų priešininkai savo neapykantos objektams apibūdinti pabrėžtinai nevartojo žodžio skulptūra? Jie sakė, kad nuversti reikia balvonus.

JAV ir Japonija dėl regioninio saugumo atsisako istorinių nuoskaudų
Teodoras Žukas

Nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos geopolitikoje Japonija laikėsi absoliučiai pacifistinės pozicijos. Viena pagrindinių to priežasčių – kompleksavimas dėl nusikaltimų, kuriuos karo metu vykdė dar tuo laiku totalitarinė Japonijos valdžia, stojusi į tas pačias gretas su kitomis Ašies valstybėmis.

„Caritas“ pasitinka į Lietuvą atvykstančias Irako krikščionių šeimas

Vilniaus arkivyskupijos „Caritas“, reaguodamas į sudėtingą situaciją Irake, inicijuoja šių šeimų perkėlimą į Vilniaus miesto parapijų bendruomenes.

Anomalija6
Dalius Stancikas

„Teisinei valstybei“ labai pavojingas pats Laimos Bloznelytės liudijimas. Nes jis iš esmės paneigia jau visą ištirtą Garliavos bylą, kur teisėsauga įrodė - jokios pedofilijos nebuvo, ji sugalvota!

Naujasis VDU rektorius: daugelio tradicinių specialybių nebeliks1

 Nuo liepos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus pareigas pradėjo eiti prof. Juozas Augutis. Kaip pats sako, atėjo ne vadovauti universitetui ir jo žmonėms, o tik padėti.

Jordan M. Holmes. Krikščioniškos santuokos išskirtinumas
Šeimoms.lt

Kalba kaip subjektas šiandien yra nuolat aptariama, diskutuojama. Ji nuolat vystosi ir kinta. Taigi, neturėtų stebinti tai, kad santuokos apibrėžimas praeitą savaitę taip pat pasikeitė. Liūdna, tačiau tai – ne siurprizas.

Katalikiški dienos centrai padėjo keisti provincijos šeimų gyvenimus
Bernardinai.TV

Programos dalyviai galėjo pasirinkti vieną iš 38 siūlomų specialybių. Populiariausios buvo slaugytojai, kirpėjai, floristai, buhalteriai. Iš viso dalyviai pasirinko 25 skirtingas specialybes.

Kodėl stojančiuosius turėtų sudominti verslo analitika?
VGTU Sapere Aude

Specialistų – verslo analitikų - era tik prasideda. Jie reikalingi praktiškai visoms įmonėms – tiek mažoms, tiek didelėms. Koks yra šių studijų programos tikslas ir ateities perspektyvos?

(Ne)suvaldyti troškimai

„Susilaikyti – sunku, nekomfortiška, bet – būtina“, – sako psichologė-psichoterapeutė, jungiškosios krypties psichoanalitikė A. Morkvėnaitė-Vasiliauskienė. 

Lietuva žengė svarbų žingsnį vėjo jėgainių jūroje link

Lietuvos teritorijos bendrąjį planą birželį papildžius jūrine dalimi, atsivėrė galimybės šalyje plėtoti jūrų vėjo energetiką: papildytame plane išskirti konkretūs jūrų vėjo jėgainių statybai potencialiai tinkami plotai.

Toksikologė perspėja dėl padažnėjusių apsinuodijimų sunkiaisiais metalais

35 metų darbo patirtį turinti toksikologė, pediatrė, habilituota mokslų daktarė Marija Ramanauskaitė perspėja, kad pastaraisiais metais vėl padažnėjo atvejų, kai vaikai  apsinuodija sunkiaisiais metalais, ypač švinu.

Į laisvę paleidžia per 70 nykstančių balinių vėžliukų
lrt

Metelių regioniniame parke į laisvę trečiadienį bus paleisti 73 balinių vėžlių jaunikliai. Balinys vėžlys – reta, nykstanti rūšis daugelyje Europos Sąjungos (ES) šalių, Lietuvoje įrašyta į raudonąją knygą.

Melagingas kelias į laimę1
Eric G. Wilson

Beveik visą gyvenimą girdėjau, kad pagrindinis mano tikslas turėtų būti „rasti“ save ar būti sau „ištikimas“. Maniau, šie nurodymai reiškia, kad kažkur giliai viduje slepiasi mįslingasis manasis „aš“, ir jei tik jį surasiu, būsiu laimingas.

Liga, užklupusi po 30 metų tylos

Ramutė sako, jog jos šeima ramiai priėmė ligos diagnozę. Nors moteris su liūdesiu pripažįsta, kad žmonių baimės visgi yra didesnės už jų gerumą: „Pažįstu vieną močiutę, ji verkė ne dėl to, kad serga, o todėl, kad vaikai neleidžia pas ją anūkų.

Stan Fortuna apie LJD: „Pamačiau susivienijusią Lietuvos Bažnyčią“
Monika Burokaitė

Stan Fortuna – amerikiečių kunigas, reperis, džiazo atlikėjas, savo gyvenimą pašventęs vargingiausio Niujorko rajono – Bronkso žmonėms. Anksti užsidegęs meile muzikai, jis ją išnaudoja kitaip negu daugelis kitų muzikantų. Šlovė, gerbėjai ir pinigai jo nedomina. Stan dainuoja, nes negali nesidalinti tuo, ką turi savo širdyje.

Nei skustas, nei šveistas, arba Kam reikalingos Jaunimo dienos?
Donatas Puslys

Visą savaitgalį praleidau ieškodamas lobio. Perfrazuojant Juleso Verne’o knygos pavadinimą, galima būtų sakyti, kad Jaunimo dienos Alytuje buvo kelionė ne į žemės, o į savo širdies centrą.

Motociklininkai kvies paremti Šv. Pranciškaus onkologinio centro veiklą
Agnė Abelkytė

Motociklas, kaip transporto priemonė, žavi ir baugina visuomenę. Dar nuo seno yra susiformavęs stereotipas, kad motociklininkai dažnai būna šiurkštūs ir nelabai mandagiai nusiteikę. Tačiau „1000 vilties kilometrų“ žygio dalyviai sukelia pagarbą, o ne baimę.

Beveik toks pat pasaulis5
Kristina Zamartyė - Sakavičienė

Jis galėjo būti toks, jei tavo mama arba tėtis būtų sukūrę “lygiai tokią pačią”, bet vienalytę “šeimą”. Juk, moderniai šnekant, - svarbu, kad du suaugę žmonės myli vienas kitą ir tiek, o galimybė gimdyti vaikus šeimos esmės nekeičia.

Virtualus mokymasis keičia įprastą ugdymo stilių?

Daugeliui žmonių žinomas www (Internetinis saitynas) yra kasdien papildomas naujais informacijos resursais. Anksčiau internetas buvo skirtas tik patalpinti medžiagai, dabar pereinama prie kitimo funkciją galinčio atlikti turinio.

Kai skamba angeliškai demoniška būtis
Elvina Baužaitė - Kamanė

Kęstutis Navakas, poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, šiemet pristatė savo šešerių metų kūrybos vaisių – esė rinkinį „Begarsis skambutis“. 

„Nerūpėjo niekur išvažiuoti“ – senųjų dzūkų pasakojimai

Dzūkijos Nacionalinio parko ir Čepkelių valstybinio gamtinio rezervato direkcija išleido senųjų dzūkų pasakojimų knygą „Nerūpėjo niekur išvažiuoti“, kuriuos užrašė H. Gudavičius, o fotografijomis papuošė broliai Černiauskai.

J. Šeduikytė: „Kai kurios knygos ne tavo arba skaitomos ne tuo laiku“
lrt

Skaitydamas labai vizualius kūrinius, gauni tai, ko nori iš knygų, – kitą pasaulį. Ne tik nusibrėži apmatus, bet jį apgyvendini žmonėmis. Man labiausiai patinka, kai žmonės turi savo rašymo stilių ir požiūrį į kalbą, žino, kam jiems reikalinga kalba.

Skaitmeniniu formatu atgijo prieš šimtmetį išleista knyga mažiesiems skaitytojams

VšĮ „Aštuntoji diena“ suskaitmenino 1913 m. išleistą Prano Mašioto knygelę „Mano dovanėlė“ ir po šimtmečio išleido ją elektroniniu formatu mažiausiems skaitytojams.

Knyga apie paprastą pasaulį, kuriame gyvena labai sudėtingi žmonės
Dominyka Navickaitė

Murakami atsiverti su nusiteikimu, kad pavyks (o gal teks?) palikti savo pasaulį ir nusigauti į magišką naują visatą, kurioje murkia katės ir oras kvepia vienatve bei sakurom.