Mokytojų dienos proga kreipiame savo žvilgsnius į mokyklą ir šįkart siūlome pasvarstyti, kokia šiandien yra mokykla ir kokia ji turėtų būti. Kenas Robinsonas savo paskaitoje klausia, ar šiandieninės mokyklos žudo kūrybiškumą. Jis teigia, kad kūrybiškumas edukacijai yra ne ką mažiau svarbus nei raštingumas ar kiti dėmenys. Tuo tarpu švietimo ekspertas Terry Heickas pabrėžia, kad, kintant visuomenei, privalo kisti ir svarbiausios jos institucijos, tarp kurių yra ir mokykla. Kokie turėtų būti šie pokyčiai?

Donatas PuslysDonatas Puslys
Tailando vienuolių kasdienybė

Nacionalinė Tailando religija – theravedos budizmas, pažodžiui tai reiškia – „senolių mokymas“. Maždaug 95 proc. šalies gyventojų praktikuoja budizmą, neatsitiktinai šalyje gausu vyrų ir moterų vienuolynų.

Pirmoji Sinodo savaitė: „Įsiklausymas į šeimai metamus iššūkius“
vatikano radijas

Pirmoje darbo dokumento dalyje minimiems iššūkiams bus skirta pirmoji Sinodo savaitė. Jau pirmadienio rytinėje generalinėje kongregacijoje buvo išklausyta kelių Sinodo tėvų pasisakymų bei vieno stebėtojo liudijimo.

Pedro Lopez Quintana. Santuokos nenutraukiamumas ir šv. Pranciškaus pamokos

Taip kaip Dievas neatsiskiria nuo savo vaikų, taip ir sutuoktinių meilė neturėtų nutrūkti. Skyrybos yra dialogo pabaiga, meilės laidotuvės ir grįžimas į vienatvę.

Vatikano pareiškimas: „Mons. K. Charamsos pasisakymai neatsakingi ir smerktini“31
vatikano radijas

Vatikano pareiškime sakoma, kad nors reikia su pagarba žiūrėti į mons. Krzysztofo Charamsos asmeninę situaciją ir jo samprotavimus, tačiau ketinimas sukelti sensaciją Sinodo atidarymo išvakarėse yra neatsakingas.

Sinodo atidarymo Mišios. „Bažnyčia keliauja kartu su sužeista ir abejojančia žmonija“
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus ir beveik trys šimtai ganytojų iš viso pasaulio sekmadienio rytą Šv. Petro bazilikoje koncelebravo šeimai skirtos Vyskupų sinodo asamblėjos atidarymo Mišias. 

J. Budraitis: „Žmogus visada – vienas“
lrt

J. Budraitis įsitikinęs, jog, kad ir kaip stengtumėmės puoselėti savo kūną, ponas Dievas kiekvienam atseikėja tiek, kiek reikia.

Goda Jurevičiūtė. Kinematografinis Vilnius: besikeičiantis miesto veidas
Goda Jurevičiūtė

Tikėtina, kad jūsų pirmoji pažintis su tokiais miestais kaip Paryžius, Londonas, Venecija, Niujorkas, Los Andželas ar San Franciskas prasidėjo juos išvydus kino ekrane.

Mirė dainininkas Stasys Povilaitis2

Spalio 6 d. ryte kovą su sunkia liga pralaimėjo  dainininkas Stasys Povilaitis.

Milda Arčikauskaitė: „Dainuoju – esu gyva!“

Milda Arčikauskaitė – dainininkė, kompozitorė, aktorė, psichologinės dainavimo mokyklos – „Laisvo balso“ studijos įkūrėja ir mokytoja. Milda moko ne vien dainuoti, bet ir taisyklingai, raiškiai kalbėti, be ko šiandien, kaip sako ji, turbūt nė vienas neišsiverstume.

Literatūros tyrinėtojai ir rašytojai V. Daujotytei – 70 metų3
lrt

Tai, kad pasikeitus valdymo santvarkai kai kurie rašytojai buvo pradėti vertinti visai kitaip, yra neišvengiama. Taip, minėdama 70-metį, sako literatūros tyrinėtoja, rašytoja, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Viktorija Daujotytė-Pakerienė.

Gyvybės Lietuvos sąjūdis sieks politikos atnaujinimo, remiantis krikščioniškomis vertybėmis2

Lietuva turi savo unikalią misiją pasaulyje. Esame svarbi Vakarų civilizacijos dalis ir turime būti ne viršvalstybinių institucijų direktyvų vykdytojai, bet krikščioniškomis vertybėmis grįstos Europos kūrėjai.

Šventojo Sosto diplomato pasisakymas JT Saugumo taryboje: „Reikia politinių, o ne karinių sprendimų“
vatikano radijas

Šventojo Sosto diplomatas, pridurdamas, kad dėl sprendimų turi susitarti regiono lyderiai, o išorinės jėgos neturi primesti savo valios, pasmerkė teroristų grupių melą apie teisę žudyti ir pavergti religijos vardu.

Bruce’as Stokesas: „Žmonės, išgyvenę Šaltąjį karą, nenori grįžti į tuos laikus“

Netylant kalboms apie politinį Rusijos ir Vokietijos flirtą, jis pateikia rezultatus, gautus apklausus Vokietijos ir JAV piliečius. Pasak tyrėjo, lemiamą įtaką vyraujančiai viešajai nuomonei daro istorinė patirtis, ekonominė padėtis ir šalių geografija.

Pabėgėliai Lietuvoje: klausiate – atsakome 3
Monika Midverytė OFS

Pristatome faktus apie pabėgėlių kelią Lietuvoje, privalomus integracijos etapus ir valstybinės paramos dydį.

„Yahad – In Unum“: Geresnio rytojaus nesukursime ant masinių kapaviečių, užmirštų aukų
Donatas Puslys

„Mokydamiesi iš praeities ir vykdydami švietėjišką misiją dabartyje, mes darbuojamės tam, kad ateityje užkirstume kelią genocidui ir masinėms žudynėms“, – skelbia organizacijos „Yahad - In Unum“ šūkis. Ši kunigo Patricko Desbois iniciatyva įkurta organizacija ketvirtadienį Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre pristatė parodą „Sušaudyti: Yahad – In Unum tyrimų dešimtmetis“.

„Įskaudinta meilė: skyrybos“ – kaip išsilaisvinti ir vėl išmokti džiaugtis

Knygoje įvairius skyrybų aspektus komentuoja psichologai, dvasininkai, šeimos teisės specialistas. Pateikiami pokalbiai su skyrybas išgyvenusiais žmonėmis, jų patirtys.

Penkios priežastys būti mokytoju
Igoris Zujevas

Mokytojo profesija jau pati savaime yra didžiulis iššūkis, nuolatos verčiantis judėti ir siekti. Tikiu, kad kiekvienas pedagogas niekada neturėtų pamiršti to, kokių impulsų vedinas pradėjo savo profesinį kelią, kodėl išmainė saldų miegą į ankstyvų rudenio rytų magiją.

Mokykla - ne tik mokinių, bet ir mokytojų mokymosi erdvė
Milda Laužikaitė

Iš tiesų, didelį poveikį ugdant kūrybiškas, verslias ir inovatyviai mąstančias asmenybes daro tie mokytojai, kurie žino, kaip veikia šiuolaikinės mūsų kasdienio gyvenimo dalimi tapusios technologijos, geba per savo patirtį sudominti mokinius ir patys nuolat mokosi.

Marija Baltuškaitė: Reikia nepamiršti, kad visai neseniai patys buvome vaikai
Vaiva Lanskoronskytė

Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena. Jos išvakarėse apie mokytojo kelią, kas svarbiausia jo kasdienybėje bei atgalinį ryšį iš vaikų, kalbamės su Kauno jėzuitų gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Marija Baltuškaite.

Popiežius Pranciškus: „Sinodas susirinko klausytis šeimos pamokymų“
vatikano radijas

Popiežius, kreipdamasis į vigilijos dalyvius Šv. Petro aikštėje kvietė melstis, kad Šventoji Dvasia per ateinančias dienas ypatingu būdu apšviestų Sinodo asamblėjos tėvus, praneša Vatikano radijas.

Patariame: ar tikrai pienas – netinkamas žmogui?2
Jurgita Valentaitė - Moters psichologija

Nors ilgą laiką buvo manyta, kad pienas ir jo produktai naudingi organizmui, šiuo metu vykdomi moksliniai tyrimai vis labiau paneigia šiuos tvirtinimus. Mokslininkai neneigia, kad dar reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau ir jau atliktieji leidžia manyti, jog pienas gali sukelti įvairių ligų.

Gydytojas reanimatologas: nuolat tarp gyvenimo ir mirties

Šis straipsnis – apie daugelį metų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje dirbančią gydytoją E. Reinikovienę ir jauną Ukmergės ligoninės gydytoją anesteziologę reanimatologę D. Lukminaitę. 

Kai moters meilės ilgisi moteris... 2
Gintautas Vaitoška - Artuma

Vyrų potraukio tai pačiai gimčiai šaknys glūdi silpname tėvo ir sūnaus ryšyje ir pernelyg stipriame ryšyje su mama. Mergaitės vystymąsi homoseksualumo kryptimi labiausiai paskatina ryšio su mama sunkumai ir per didelis artumas tėvui.

Reanimacijos gydytojo darbas: sunkūs ligoniai, mirtis ir viltys padėti kitiems2

Kuo ypatingas reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus gydytojo darbas? Apie tai – pokalbis su LSMUL KK Neurochirurgijos klinikos Neurochirurgijos reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėju Tomu Tamošuičiu.

Šypsenos, kurios padeda sveikti – „gydytojų klounų“ istorijos

„RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai” reguliariai lankosi Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos ligoninėse. Jie lanko vaikus palatose ir interaktyviai bendrauja pasitelkę triukus, muziką, mimikas – taip suteikia mažiesiems džiaugsmo, mažina stresą bei įtampą.

Maisto reklama ir vaikai

Dažnai reklamas matome ant reklaminių stendų gatvėse, girdime per radiją, matome per televiziją rodomų filmų pertraukas, susiduriame su jomis parduotuvėse, jos įdiegtos ir išmaniųjų telefonų programėlėse. Vis dėlto televizija išlieka svarbiausia maisto ir gėrimų reklamos jaunimui priemonė.

Pagarba mokytojams kol kas džiaugtis negalėsime
Audris Narbutas

Ši Rugsėjo 1-oji nebuvo ypatinga. Mokytojai galėjo pasidžiaugti ne tik mokinių gėlėmis, bet ir didesniu politikų dėmesiu, pavyzdžiui, rašybos klaidų pilnu švietimo ministrės Audronės Pitrėnienės sveikinimu. Vieša paslaptis, kad šiandien ne viena mokykla yra tapusi balsų spausdinimo mechanizmu.

Apie tvarką, šiukšles ir viso gyvenimo brendimą
Grytė Kuliešiūtė

Po šio didžiojo tvarkymosi ėmiau jausti tokią nenumaldomą tuštumą viduje, kad darėsi pikta netgi žiūrėti į veidrodį. Iš tiesų – NETGI.

Jaunieji kino mėgėjai kviečiami į kasmetį geriausios filmo recenzijos konkursą

Gilių tradicijų turintis ir vėl iš naujo atgimstantis lietuviškas kinas kiekvienais metais žiūrovams pateikia keletą įsimintinų kino juostų. Jam tobulėti neabejotinai reikalinga objektyvi kritika ir vertinimai.

Popiežius jaunimui: Dievo gailestingumas nėra paviršutiniškas gerumas
vatikano radijas

Popiežius siūlo 2016 m. sausio – liepos mėnesiams pasirinkti ir vykdyti Gailestingumo darbus kūnui ir sielai. Dievo Gailestingumo žinia yra labai konkretaus ir reiklaus gyvenimo programa, kuri įtraukia ir sunkiausias užduotis – „atleisti tiems, kas mus įžeidė, įskaudino“, atleisti priešui. 

Perleistas S. Rushdie romanas „Paskutinis Mauro atodūsis“

S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai.

„Velniška sąjunga“ – knyga apie Molotovo-Ribbentropo paktą

Autoriaus dėmesio centre – tiek fotografų blykstėmis nušviestos diplomatų susitikimų akimirkos, tiek sunkiai atveriami didžiosios politikos užkulisiai.

Kodėl ir kokio vienuolio Thomo Mertono vis dar ieškome?
Augustė Žičkytė - Šiaurės Atėnai

Pasak vieno privačių Mertono dienoraščių tomo sudarytojo Jonathano Montaldo, „Jonos ženklo“ tekstai rodo Mertono norą būti geru rašytoju ir vienuoliu.

Pepės Ilgakojinės kūrėja: karo laikų dienoraščiai atskleidžia tikrąją Astridą Lindgren 1

Kas buvo moteris, slypinti už Pepės Ilgakojinės? Ką tik išleisti Astridos Lindgren karo laikų dienoraščiai kartu su jos nauja biografija atskleidžia, kad ši rašytoja buvo tokia pat radikali ir užsispyrusi kaip jos geriausiai žinomas personažas.

Apie švytinčią siurrealistinę XXI a. Rusiją

Šiandieninėje Rusijoje viskas yra įmanoma. Profesionalūs žudikai jaučiasi kaip tikri menininkai, režisieriai virsta Kremliaus propagandos įrankiais, smogikų grupuotės – šventaisiais kariais. Tokia yra švytinti siurrealistinė XXI a. Rusija.