Pokalbiai apie du, labai skirtingus kino filmus – „Leviataną“ ir „Kryžiaus kelią“. Abu juos jungia tai, kad jie sukelia karštas diskusijas ir palieka daug laisvės žiūrovų interpretacijoms. Tikrai nebandome primesti savojo interpretacijos rakto. Veikiau viliamės sukelti dar daugiau klausimų.

Andrius NavickasAndrius Navickas
„Nužudyti Jėzų“: Verbų sekmadienį rodomas naujas filmas apie Jėzų

„Komanda, kuriai nesvetimas epas, istorijai suteikia kokybę, kūrėjai sutelkia dėmesį į aplinkybes bei intrigas, lydėjusias Kristaus mirtį. Pakeliui įvyksta keletas stebuklų, tačiau filme daugiau istorinio požiūrio į medžiagą, kurios pastaruoju metu apstu“.

Bažnyčios mokytojos šv. Teresės Avilietės kilmė
vatikano radijas

Valjadolido archyvuose surasti dokumentai be jokio abejonės liudija, kad šv. Jėzaus Teresės senelis Juan Sanchez, į katalikybę atsivertęs žydas iš Toledo, Ispanijos Inkvizicijos nuteistas už judaizmą.

Kaltė
Virginija Adomonytė

Atleistos nuodėmės lyg nuima mano kaltę, mano atsakomybę. Lyg Dievas pasiima visą atsakomybę už mane. Jeigu po Dievo atleidimo aš jaučiu kaltę, tai reiškia, kad nepriimu Dievo malonės ir visiškai nesu įsisąmoninusi Dievo meilės man. 

Širdyje įrašytas meilės įstatymas1
Arkiv. Sigitas Tamkevičius SJ

Visos mūsų dienų bėdos prasideda nuo to, kad žmonės bijo apmirusio kviečio grūdo likimo. Jie nori būti laimingi, mylėdami ne kitus, bet tik save.

Minimos enciklikos „Evangelium Vitae“ 20-sios metinės
vatikano radijas

Gyvybė tikrai turi šventą ir religinę vertę, tačiau ši vertė jokiu būdu negali būti vien krikščionių rūpestis. Kalbama apie vertę, kurią kiekviena žmogiška būtybė gali suprasti proto šviesa; taigi ji neišvengiamai rūpi visiems.

Plokštelėmis klotas kelias. Pokalbis su Luku Devita
Domantas Razauskas

Pastaraisiais metais pasirodė net kelios šio žmogaus knygos, kurių svarbiausia – pirmasis XX amžiaus Lietuvoje išleistų plokštelių katalogas. Ponios ir ponai, Jūsų dėmesiui – pokalbis su šviesiu ir ramiu vinilų gerbėju, psichodelinės eros auklėtiniu Luku Devita.

Pasivaikščiojimas po Paryžiaus meno mugę1

Šį savaitgalis – paskutinės mugės dienos, tad kas nespėsite nuvykti į Paryžių, kviečiame pasivaikščioti po virtualią mugės galeriją.

Susigrąžinta filmuota medžiaga iš karo metų Vilniaus

1918-1945 m. sukurta lietuviško kino produkcija neišsaugota arba išblaškyta užsienio šalių archyvuose, rasti S. Uzdono 1943 m. Vilniuje nufilmuoti vaizdai Lietuvoje iki šiol nebuvo žinomi.

Antanas Mockus – homo politicus?
Kristina Tamelytė

„Kino pavasario“ filmų gausybėje šiemet pasirodė naujausias Andreas Dalsgaardo filmas „Gyvenimas yra šventas“, kuris pasakoja apie Antano Mockaus asmenybę ir paskutinius jo žingsnius politinėje veikloje.

Ant „Aukso paukštės“ sparnų

Metų pradžioje paskelbta, kad Bernardinų bažnyčios chorui „Langas“ skirtas apdovanojimas „Aukso paukštė“ nominacijoje „Ryškiausios Lietuvos žvaigždės“.

Keturi metai karo: naktis virš Sirijos1
Danielis Steinvorthas

Pakalbėkime apie Siriją. Pakalbėkime, - net jei kai kuriems tai nebepakenčiama, - apie didžiausią humanitarinę katastrofą po Antrojo pasaulinio karo. Taip Jungtinės Tautos apibūdino karą Sirijoje, ir nė kiek nesutirštino spalvų.

Darni plėtra – žiniasklaidos mitas ar Lietuvos realybė? (II)
VGTU Sapere Aude

Vis dažniau mūsų visuomenėje sklando darnios plėtros terminas. Kokia jo tikroji reikšmė? Apie šią sąvoką ir Lietuvoje vykstančius darnios plėtros procesus mintimis dalijasi Lietuvos verslo praktikai.

Kaip mus valdo
Dalius Stancikas

Klausimas: Gerbiamasis ministre, tokie keisti dalykai: jūsų partijos pirmininkas kalba vienaip, jūs laviruojate, jūsų viceministrė skelbia konkursus ir kuria projektus. Ar jūs ten esat korumpuoti?

„Kurk Lietuvai“ siūlo išdrįsti „pasimatuoti“ Lietuvą

Mūsų šalies dydis yra privalumas tiems žmonėms, kurie turi tarptautinės patirties ir didelių ambicijų ką nors keisti. Lietuvoje gali daug ką nuveikti ir pakankamai greitai pamatyti rezultatą. 

TS-LKD pirmininko rinkimai: lūkesčiai ir tikrovė3
Vytautas Juozapaitis

Pir­miau­sia no­riu nu­vil­ti po­li­ti­nius opo­nen­tus, gar­siai be­si­džiau­gian­čius ne­vie­na­reikš­miais at­gar­siais, sklin­dan­čiais iš Tė­vy­nės są­jun­gos-Lie­tu­vos krikš­čio­nių de­mo­kra­tų (TS-LKD) va­do­vy­bės už­da­rų po­sė­džių, - jo­kių pi­kan­tiš­kų de­ta­lių ne­bus! 

Paprastai apie išpažintį. Tiek mažiems, tiek dideliems2
Bernardinai.TV

Kam reikalinga išpažintis? Kodėl man svarbu išpažinti nuodėmes ir gauti atleidimą iš Dievo? Kodėl nuodėmes turiu išsakyti kunigui, o ne tiesiogiai Dievui? Ar tikrai mano siela gali tapti vėl švari?

Portalas vaikodiena.lt – siekiantiems geriau pažinti ugdymo įstaigą, į kurią vesite vaiką

Dvi mamos Rasa ir Krisitina pasakoja, kaip gimė idėja sukurti puslapį, kuriame tėvai rastų visą reikalingą informaciją apie darželius, būrelius ir mokyklėles vaikams vienoje vietoje, sugaišdami kuo mažiau savo brangaus laiko ir skirdami jo daugiau savo vaikams.

Suomijos mokyklose mokomųjų dalykų pamokas keičia mokymas pagal temas
Lyderių laikas

Jau ne vieną kartą rašyta apie „Suomijos fenomeną“, aukštą šios šalies švietimo sistemos vertinimą tarptautiniuose reitinguose. Šiuo metu Suomijoje imamasi įgyvendinti vieną iš radikaliausių švietimo reformų programų, kuria siekiama atsisakyti tradicinių pamokų „pagal mokymo dalykus“ ir pereiti prie mokymo „pagal temas“.

Norėdami užauginti sėkmingą vaiką, tėvai turėtų ugdyti jo kūrybiškumą

Įžvalgos iš konferencijos apie Z kartos kūrybiškumą, mokymosi įpročius, bendrojo lavinimo ir aukštosios mokyklos pasirinkimo svarbą vaiko tobulėjimui.

Rašydavome laiškus vienas kitam ir labai laukdavome, kol laiškanešys juos atneš
Lionė ir Andrius Kazlauskai

Tai ateitininkiškų santuokų istorijos, draugystės, lietuviškų širdžių susitikimo vieta. Kalbiname Dainavos šeimas, kurios žengė pirmuosius susipažinimo žingsnius būtent čia. Pirmuosius kalbiname Lionę ir Andrių Kazlauskus.

Psichoterapeutė G. Sidorovienė: „Niekas mūsų nepakeis, jei nesame tam pasiruošę“

Pokyčiai – neišvengiama gyvenimo dalis. Tačiau kartais mieliau laukiame, kol pasikeis kiti, pokyčius atidedame. Šis interviu su gydytoja – psichoterapeute G. Sidoroviene apie tai, kaip vyksta pokyčiai, kaip juos pasitinkame.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Būti dula: ištikima sau, atsidavusi kitiems
Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė

Visame pasaulyje kovo 22–28 d. švenčiama Dulų savaitė. „Ką ji reiškia man?“, – svarstau, slaugydama savo sergančius mažylius ir protarpiuose vis prigriebdama kokį darbelį, kad prisidėčiau prie šios šventės minėjimo Lietuvoje. Ką ji reiškia man?

Apie keliones
Leszek Kolakowski

Kodėl mes keliaujame? Kodėl mėgstame keliauti? Atrodytų, tai neišmintingas klausimas, nes kiekvienas žino, kodėl.

Gatvių pertvarka - ne vien automobilininkų reikalas
Liutauras Stoškus

Sudarius galimybes rinktis sveikesnius, pigesnius, ekologiškesnius keliavimo būdus - pėsčiomis, dviračiais, viešuoju transportu - daugiau erdvės liks ir patiems automobilininkams. 

„Nuo šiandien“ – paroda, įamžinusi pokyčius ir svajones

Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsispindi merginų, besimokančių bei gyvenančių socializacijos centre ir dalyvusių  projekte „Kūrybinės partnerystės“, pozityvūs pokyčiai, pasiekimai ir ateities svajonės.

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Donata Majauskaitė: „Vasario 16-osios gimnazijoje pamačiau stiprią lietuvių bendruomenę“

Daug išmokau iš savo praktikos vadovės, t. y. gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Birutės Augustanavičiūtės, kuri atsidavusi darbui ir vaikams. Ji man yra sektinas pavyzdys. Mokiausi ir iš vaikų.

Goda Piktytė: „Intelektualusis minties teatras neišnyko, jis tik pasitraukė iš visuotinio dėmesio lauko“

Aktorė Goda Piktytė jau trečius metus vadovauja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) teatrui, taip pat dirba ir su vaidybos studijų programos studentais. Per šį neilgą laiką, VDU teatras iššovė kaip šampano kamštis...

„Teatro dienose“ – jaunųjų režisierių darbai

Kovo 25 – 27 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pirmą kartą vyks renginių ciklas „Teatro dienos“, skirtas tarptautinei teatro dienai.

Tiesiog pasakiau mylimam vyrui: dabar aš rašysiu knygą

Biologijos mokytojos Neringos Vaitkutės knygas skaičiusieji atsiliepia, kad tai literatūra, kurią galima versti į užsienio kalbas. Mat jos originalūs ir įtraukiantys kūriniai vaikams ir paaugliams gali būti įdomūs ir pasauliniu mastu.

Rašymas – tai būdas pasakyti, kaip supranti pasaulį
Eglė Nachajienė

„Skaityti reikia tik gerai parašytas knygas, tokias, kurios per kalbą mokytų skaitytoją mąstyti – kurti asociacijas, matyti potekstes“– sako vaikų rašytoja Eglė Nachajienė.

Paaiškėjo pirmojo Lietuvoje paauglių ir jaunimo literatūros konkurso finalininkai

Pernai Lietuvoje pirmą kartą paskelbtas paauglių ir jaunimo literatūros konkursas, kuriuo siekta atrasti naujų autorių, atkreipti lietuvių rašytojų dėmesį į jaunesnių skaitytojų grupes, o paauglius skatinti skaityti lietuvių autorių kūrybą.

„Aš esu Livija“ – romanas, prabylantis vienos garsiausių Romos moterų vardu

Karų, gaisrų, intrigų, mūšių dėl valdžios ir meilės kupina senovės Romos istorija atgyja pasakojama Livijos Druzilos lūpomis.

Pakartotas S. Parulskio knygos „Nuogi drabužiai“ leidimas

Sigito Parulskio esė rinktinė „Nuogi drabužiai“ pirmą kartą išleista 2002 metais. Šiemet rašytojui minint 50-mečio jubiliejų, ši knyga sulaukė antrojo leidimo.