„Reikia Bažnyčiai, oi kaip reikia švento šiuolaikinio meno!“ – savo tekste sušunka Ponu Kiču prisistatęs skaitytojas pasufleravęs ir šios dienos diskusiją apie Bažnyčią ir meną. Architektūros šedevrai, neįkainojamas žmonijos kultūros paveldas, grožio ir kūrybos etalonas – tokiais epitetais dažnai yra apibūdinamas ilgus šimtmečius kurtas ir puoselėtas bažnytinis menas. O šiandien? Ar Bažnyčia yra atvira šiuolaikiniam menui? Ar profesionalūs menininkai ir jų kūryba tampa šiandieninės Bažnyčios gyvenimo dalimi? Galų gale, kaip šiuolaikinio meno kalba kalbėti apie Dievą?

Paulius VI ir Motina Teresė
vatikano radijas

Popiežius, neslėpdamas susijaudinimo, atsakė, jog jis džiaugiasi, kad seserys priima jį į savo bendradarbius.

Vietoj įprastinės popiežiaus trečiadienio katechezės – malda už žemės drebėjimo Italijoje aukas

Trečiadienio rytą Šv. Petro aikštėje susitikęs su Šventųjų metų piligrimais, popiežius Pranciškus neskaitė šiai progai paruoštos katechezės, bet pakvietė visus sukalbėti dalį Rožinio už Italijoje naktį įvykusio žemės drebėjimo aukas.

Atgailaujantis džihadistas teisiamas dėl kultūrinio paveldo sunaikinimo
vatikano radijas

Kaltinamasis buvo daugiausia iš tuaregų sudaryto Ansar Eddine judėjimo narys, artimas islamistinei ir teroristinei Magrebo Al Qaedos organizacijai, pažinojęs jos lyderius.

Pusmaratonį bėgsiantis pranciškonas: „Pasportavus darbai einasi daug sklandžiau“
Monika Midverytė OFS

Brolis pranciškonas kunigas Algirdas Malakauskis OFM rugsėjo 11 dieną dalyvaus „Danske Bank Vilniaus maratone“, kuriame bėgs pusmaratonio distanciją.

Stabtelėjimai. Kunigas Skaidrius Kandratavičius apie kūrybą ir Dievo pamokas17
Bernardinai.TV

Vieną vasaros popietę stabtelėjome Labūnavoje, išgerti arbatos pas kunigą ir poetą Skaidrių Kandratavičių. Iš Alytaus kilęs kunigas yra pelnęs įvairių kairuoliškų grupių dvasios tėvo vardą.

Atidaryta brolio pranciškono kun. Gedimino Numgaudžio OFM fotografijų paroda

Rugpjūčio 24 dieną Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje atidaryta brolio pranciškono kun. Gedimino Numgaudžio OFM fotografijų paroda „Gyvenimo akimirkos“.

Pokalbis su M. Helde: „Vėjų kryžkelėjė“ filmavimo aikštelėje bandėme pagauti magišką kino vėją
Virginija Vareikytė

Lietuvos ekranuose rudens pradžioje suksis dvejus metus tarptautinių festivalių publikas jaudinęs vaidybinis filmas apie Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje 1941 metais prasidėjusius trėmimus.

Ieškok švytinčio krūmo. J. Apučio 80-mečiui
Viktorija Daujotytė - Žurnalas „Tarp knygų“

Žmogiškieji ryšiai yra patys didžiausi įpareigojimai ir įsipareigojimai. Jie persmelkia ir literatūrą.

Kęstutis Šapoka: „Vienas mėgstamiausių užsiėmimų gyvenime – skaityti“ 26

Menininkas, dailėtyrininkas ir parodų kuratorius Kęstutis Šapoka pasakoja, jog intensyviai skaityti pradėjo tik baigdamas vidurinę mokyklą, tačiau dabar nebūna tokios dienos, kad neatsiverstų knygos. 

Polonskiai. Tradicinės ir šiuolaikinės dailės dialogas1
Austėja Mikuckytė

Rugpjūčio 12 dieną atidaryta paroda „Įženk į Česlovo Polonskio paveikslą“. Ši ekspozicija – Bartošo dovana tėvui jo 70-ojo gimtadienio proga.

Vaikų globos sistema keičiama vėžlio žingsniu
Mano teisės

Prieš dvejus metus Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijavo institucinės globos pertvarką.

Mažų žingsnelių terapija geresnei kasdienio gyvenimo kokybei
Raimonda Agnė Medeišienė - lrt

Su artėjančiu rudeniu baigiasi ir daugelio mūsų atostogų laikas. Susitikę kolegos ir draugai aptaria atostogų malonumus. 

Josifas Brodskis: „Stalinizmas pirmiausiai yra mąstymo būdas ir tik po to valdymo technologija“2
Tiesos.lt

Prabėgus Molotovo-Ribbentropo pakto 77-ųjų metinių minėjimui, siūlome 1973 metais rusų kalba parašytą rusų poeto ir eseisto, Nobelio premijos laureato Josifo Brodskio (1940–1996) aktualumo nepraradusį esė „Pamąstymai apie vieną velnio išperą“.

Timothy Snyder: Tautos, imperijos, sąjungos – 100 Europos metų1

Po daug triukšmo sukėlusio „Brexit“ viskas, regis, nurimo, gyvenimas daugiau ar mažiau grįžo į seną vagą. Neįvyko jokio didelio sukrėtimo, jokios staigios griūties, ir permainos, ko gero, bus ne tokios greitos ir įspūdingos.

Lenkų diskusijų klubo kūrėjai: siekėme sukurti platformą dialogui33
Donatas Puslys,Einaras Eringis

Jau rugsėjį savo naują sezoną pradės Lenkų diskusijų klubas, kuris jau kelerius metus kviečia vilniečius į aktualius pokalbius apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Ar visada brandaus amžiaus nėščiajai rizika – garantuota?

Pasaulyje sparčiai ryškėjant tendencijai vaikų susilaukti vyresniame amžiuje, nerimą vis garsiau išreiškia genetikai...

Kajus: „Noriu būti profesionaliu futbolininku“
Bitute

 Jokios traumos, anot dvylikamečio Kajaus, jo neatbaidys nuo mėgstamo sporto – futbolo, kuriuo gyvena ne tik jis, bet ir visa jo šeima...

Aktyviai sportuojate? Ar žinote, kokių medžiagų privalote gauti?

Visi esame girdėję, kad sportas – sveikata. Tiesa. Tačiau, kad pateisintumėte šią visiems žinomą tiesą, aktyviai sportuodami turite laikytis tam tikrų mitybos taisyklių ir pasirūpinti, kad organizme netrūktų svarbių vitaminų ir kitų elementų.

Ar galima gerti jūros vandenį?

Juokingas klausimas, jūreiviai tiksliai žino – negalima! Net sudužus laivui jūreiviai mano, jog geriau mirti nuo troškulio, nei gerti vandenį, kuris tūkstančiais mylių driekiasi aplink. Tačiau vienas gydytojas atliko eksperimentą...

Kaip prižiūrėti namus, kad juose neįsiveistų pelėsis
lrt

Pelėsis, esant tinkamoms sąlygoms, veisiasi bet kur, net ir naujuose pastatuose, nes 1 m3 oro yra apie 500 rūšių pelėsio.

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius3
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Atleiskite, bet kiek aš uždirbsiu?12
Unė Kaunaitė

„O dar norėjau pasiklausti, koks gi turėtų būti atlyginimas?“ – tyliai paklausiu rytinės savęs veidrodyje, bet nuskamba per daug nuolankiai.

 
Ar klajonės gatvėmis su dažais rankose gali ko nors išmokyti?

Paauglystėje ir jaunystėje išeita nelegalaus graffiti mokykla užsilieka ilgam. Ir net jei nebepraktikuojama, ji palieka didesnį ar mažesnį pėdsaką.

2016–17 „Bundesliga“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Vokietijoje futbolo vasara buvo gana rami. Miuncheno „Bayern“ pakeitė trenerį, bet rinkoje daug triukšmo nekėlė, Dortmundo „Borussia“ stiprinosi ir mėgins mesti rimtą kovą „bavarams“ dėl aukso. 

Turi tik tiek, kiek atiduodi25
Donatas Puslys

Baltijos kelias yra stipri istorinė pamoka, kad padaryto neteisingumo niekada negalima užmiršti, kol jis neištaisytas, kad tvari taika turi remtis į teisingumo pamatą.

Knyga apie žydų gelbėtoją Oną Šimaitę1

1941–1944 metais ji lankydavosi vokiečių okupuoto Vilniaus žydų gete ir darbo stovyklose, nešiodavo ten įkalintiems žmonėms maistą, drabužius, vaistus, pinigus ir padirbtus dokumentus.

Šiuolaikinės islandų poezijos rinktinė

Rinktinėje publikuojama septynių žymiausių XX a. Islandijos poetų kūryba – tai daugkartiniai įvairių prestižinių premijų bei nominacijų laureatai, nusipelnę literatūros kūrėjai, žinomi ne tik savo tėvynėje, bet ir užsienyje.

Reformacijos jubiliejui – intriguojantis romanas „Q“1

Romanas pasakoja apie Vokietijos religinius karus, reformacijos paplitimą bei katalikų bažnyčios kovą su ja. Neretai romanas lyginamas su garsiojo italų rašytojo U. Eco kūriniu „Rožės vardas“.

Apie Sigito Parulskio prozos daugiaveidį naujausiąjį, nepabaigiamai
Jūratė Čerškutė - Naujasis židinys

Jeigu nebūčiau įsipareigojusi dalyvauti šio romano pristatyme 2016 m. Vilniaus knygų mugėje, veikiausiai būčiau jį ramiai palikusi ir tikrai neatsivertusi antrą kartą. 

Naujausias R. Flicko romanas iš užmaršties prikelia kuršių istoriją

Knyga „Pradingę klajojančiam smėlyje“ – tai istorinis romanas, kuris pirmą kartą plačiąją visuomenę supažindina su gūdžių viduramžių laikais klestėjusios tautos lemtimi.