Praėjusią savaitę minėjome Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Lietuvos žydams pragaras prasidėjo prieš 75 metus. Šia liūdna proga dalinamės profesoriaus Vytauto Landsbergio mintimis, išsakytomis Panerių memoriale vykusio minėjimo metu ir jautriu Vandos Juknaitės tekstu, dedikuotu praėjusią savaitę iškeliavusiam Leonidui Donskiui.

Popiežius susitiko su sirams ir irakiečiams padedančių labdaros organizacijų atstovais3
vatikano radijas

Audiencijoje dalyvavo taip pat ir Jungtinių Tautų organizacijos Generalinio sekretoriaus ypatingasis pasiuntinys Sirijai Staffan de Mistura.

Šv. Jurgio bažnyčioje vyks labdaros koncertas „Karolio Voitylos paslaptis“
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Spalio 4 dieną 19 val. pranciškonų Kauno Šv. Jurgio bažnyčioje (Papilio g. 7) vyks labdaros koncertas, kurio metu surinktos lėšos bus skirtos Šv. Jurgio bažnyčios altorių restauracijai.

Popiežiaus katechezė: atleidimas ant kryžiaus1
vatikano radijas

Pranciškus tęsė Gailestingumo metų katechezių ciklą, šį kartą komentuodamas Evangelijos pagal Luką eilutes apie Jėzaus kančią ant kryžiaus, greta dviejų piktadarių.

D. Kavaliauskaitė: Alfa kursas išmokė nebijoti kelti sau klausimų32
Gediminas Dubonikas

Spalio 5-ąją prasideda dar vienas Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje organizuojamas Alfa kursas. Pasak šį kursą baigusios, o vėliau prie kurso organizavimo prisidėjusios Dalios Kavaliauskaitės, šis evangelizacinis kursas praturtino jos gyvenimą.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija kviečia švęsti atlaidus3

Spalio 1-4 dienomis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks tituliniai atlaidai.

K. Warlikowskio „Varšuvos kabaretas“ – antausis sistemai

Spektaklis, į kurį oficialūs Lenkijos asmenys dabar nekelia kojos. Tas pats, po kurio premjeros Lenkijos spaudoje pasirodė nuomonių, kad tai yra režisieriaus komentaras apie šalyje augančią kraštutinių dešiniųjų agresiją.

Krzysztofas Zanussis: „Kaip mes galime gyventi be teisingumo?“1

Ši pjesė yra šiek tiek apie chaosą ir mano didelį pasipiktinimą žmonėmis, kurie skatina chaosą ir sąmyšį. Tai labai antipostmoderni pjesė.

„Sirenų“ klubas: dėmesys jauniesiems ir užkulisiams1

Rugsėjo 29–spalio 14 dienomis Vilniuje vyks tarptautinis teatro festivalis „Sirenos“, pristatysiantis net septynis tarptautinės programos spektaklius su specialia „Europolio“ programa. 

Prancūziškoji siela ir kultūros duotys1
Elvina Baužaitė

Jaroslavo Melniko apsakymų ir apysakų rinkinio „Pasaulio pabaiga“ (2006) drąsus, provokatyvus pavadinimas, žiūrint šiandienos gyvenimo, atrodo daugiau nei pranašiškas.

Algimanto Aleksandravičiaus Lietuva15
Gediminas Kajėnas,Kostas Kajėnas - Bernardinai.TV

Ši apybraiža – tai vienos dienos kelionė su fotomenininku A. Aleksandravičiumi po Sūduvos kraštą, stebint jo darbą, bendravimą su žmonėmis, įsiklausant į jo žodžius ir reginti čia pat gimstantį pasakojimą apie Lietuvą.

Prasidėjo Lietuvos nacionalinės bibliotekos edukacinių renginių ciklas „Pokalbiai apie emigraciją 2“
Dalia Cidzikaitė

Utena pasirinkta neatsitiktinai – tai viena iš Lietuvos apskričių, pirmaujančių pagal svetur gyventi išvykstančiųjų piliečių skaičių.

Molėtų žydų palikuonis T. Kritzeris: man tai buvo Mirties miestas
lrt

Šiandien svarbu pasakyti, kas žudė žydus, o kas ne – kad būtų švarūs vardai tų, kurie to nedarė, sako išsigelbėjusių Molėtų žydų palikuonis Tzvi Kritzeris.

Vytis Vidūnas: „Mūsų demokratijos brandai būtinas Tibeto klausimas“
Gediminas Kajėnas

Man rodos, šiandien mes nuolatos sau turime atsakyti į klausimą: „kur praeina Lietuvos ir Kinijos siena?“ Tai ne virtualus, bet labai žemiškas klausimas. Mūsų suvereniteto klausimas.

Pasaulis po L. Donskio: Liečianti randus ranka1
Darius Klibavičius

Kai miršta svarbus, artimas žmogus, pasijunti paliktas, sutrikęs ir lyg vaikas dairaisi rankos, kurios galėtum bent laikinai įsitverti. 

Kaip nusivilti politika – rinkėjo atmintinė 8
Edita Janulevičiūtė

Kaip kadaise C. S. Lewisas aptiko velnių korespondenciją ir paskelbė ją knygoje „Kipšo laiškai“, panašiai ir man pasisekė gauti vieną gundytojų parengtą dokumentą.

Tyla – didesnė santykių žudikė nei barniai

Neretai tyla naudojama kaip bausmė. Ji tampa pykčio įrankiu, taip pat neleidžiančiu rasti sprendimo. Tokiais atvejais tyla tampa kitų elgesio kontrolės priemone. Ji užgniaužia mūsų mintis ir jausmus bei sumenkina tikro dialogo galimybę.

Tampant suaugusiuoju: ką verta žinoti

Apie tėvystės iššūkius rašančiame tinklalapyje parent.co pateikiami dalykai, kuriuos tėvai norėtų perduoti savo vaikams kaip tam tikras žinias apie suaugusiųjų gyvenimą. 

8 patarimai, kad vaikai ryte atsikeltų žvalūs

Pirmasis naujų mokslo metų mėnuo jau baigiasi, tačiau jūsų vaikui vis dar sunku vakare užmigti, o ryte laiku atsikelti? Pateikiame keletą gydytojos neurologės patarimų.

Šeimos krizė: istorijos pabaiga ar nauja galimybė?1

Jei šeimą ištiko krizė, yra kelios išeitys. Viena – išsiskirti. Kartais tai iš tiesų būtina. Tačiau akivaizdu, kad to griebiamasi gerokai per dažnai, pasiduodama mitui, kad po krizės atnaujinti santykių neįmanoma. Žinoma, tai jau kitas kelias. Gerokai sunkesnis...

Psichikos sveikatos sutrikimai: kodėl pavojinga kentėti 11

Apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias dauguma yra linkę nutylėti. Tyli kančia lyg įrašyta mūsų tautos genuose: geriau jau tyliai mirsiu, nei šauksiuosi pagalbos.Toks požiūris į savo ar artimųjų psichikos sutrikimus yra ne tik klaidingas, bet ir tikrai žalingas...

„Kinas: viešas reikalas“, arba 11-as Dievo įsakymas

100 minučių dokumentinėje kino novelėje „Kinas: viešas reikalas“ režisierė Tatjana Brandrup pasakoja apie rusų intelektualo Naumo Kleimano ir jo kino vizijos likimą.

Ką prieš rinkimus turi žinoti kiekvienas pilietis?

Dažniausiais atsakymas būtų toks: reikia žinoti, už ką balsuoti. Tačiau kaip tinkamai pasirinkti verčiausią Tavo balso kandidatą?

Visa tiesa apie savanorystę renginyje „Aplink pasaulį – savo noru!“

Spalio 4 dieną, 18:00 val.  Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) bus surengtas išskirtinis trijų dalių renginys „Aplink pasaulį – savo noru!”.

Politinė komunikacija soc. tinkluose: teks priimti žaidimo taisykles
Sigita Vegytė - Universiteto žurnalistas

Kaip atrodo politinė komunikacija populiariojoje medijoje šiandien? Kokia sėkmingos politinės komunikacijos formulė?

Minint Europos kalbų dieną: patarimai kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų

Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos, didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje.

Garsiausias visų laikų romanas apie mafiją1

Meilė ir mirtis, garbės troškimas ir nusižeminimas susipina ir išsilieja į žūtbūtinę kovą dėl išlikimo tarp mafijos galingųjų.

Istorinė apybraiža apie partizanus „Tylūs žingsniai per samanas“

Kai kurie įvykiai knygoje turi istorinį pagrindą, kai kurie – lakios vaizduotės padarinys – kaip galėjo nutikti.

J. M. Coetzee romanas „Maiklo K. gyvenimas ir laikai“

Taupus Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee sakinys pasako nepaprastai daug. Autorių skaudina pilietinių karų varginamos Afrikos realybė, rasinė nelygybė ir ribota individo laisvė būti savimi.

S. Aleksijevič knyga apie homo soveticus2

Knyga apie agresyvios aukos kompleksą. Apie tai, kaip jis persmelkia visas, net intymiausias, gyvenimo sritis. Priverčia įstrigti laike. Tai laikas iš antrų rankų.

Marija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“3
Gediminas Kajėnas,Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Man atrodo nenormalu, kad vaikams nepatinka skaityti“, – sakotrylikametė Marija Zaleskytė ir kaipmat išvardija savo mėgstamiausias knygas, kurių turi ne vieną, o po kiek kartų jas jau skaitė – nė pati neatsimena.