Tema

Apie nepirmąsyk susituokusius

Vienintelė ir laiminga santuoka visam gyvenimui – didžiulė Dievo dovana. Deja, šeimos neretai išyra, kuriamos naujos. Kas šie žmonės, gyvenantys nebe primoje santuokoje? „Santuokų kolekcionieriai“, nevykėliai ar netgi nusikaltėliai? O gal tokie pat kaip ir visi, tik labiau sužeisti, tačiau neretai brandesni, atsakingesni? Nemaža jų dalis vis dėlto jaučiasi „antrarūšiai“ visuomenėje ir atstumtieji Bažnyčioje.

Šįkart kviečiame Jus diskutuoti apie genialumą. Gabrielius E. Klimenka analizuoja indigo vaikų fenomeną ir negaili kritikos šiai teorijai. Tuo tarpu rabinas Jonathanas Sacksas svarsto, kaip unikali religinė ir kultūrinė tradicija prisidėjo prie genialumo suklestėjimo.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Žydų genialumo genezė 2 Jonathan Sacks
Indigo vaikai: fenomeno kritika 2Gabrielius E. Klimenka
„Duodu jums savo ramybę“ (II dalis)
Raniero Cantalamessa OFM Cap

Viena iš esminių priežasčių, kodėl šiuolaikinis žmogus atsitolina nuo religijos ir tikėjimo, yra iškreiptas Dievo įvaizdis.

Benino arkivyskupas: nešiokime sutanas ir abitus!
vatikano radijas

Religinis rūbas nėra bereikšmis, neutralus. Arkivyskupas cituoja šv. Kotryną Sienietę, kuriai vaikystėje dominikonų abitai padarė didelį įspūdį, tai buvo ženklas, įsispaudęs jos atmintyje.

Kovo „Artuma“: ar liūdesys gali būti palaimintas?
Valdonė Minciūtė - Artuma

Kaip būti artimu nusiminusiam, kenčiančiam artimui?  Kovo „Artuma“ kviečia pasvarstyti apie liūdesio prasmę, liūdinčiųjų paguodą, neužmirštant ir šiandienos aktualijų.

„Duodu jums savo ramybę“ (I dalis)
Raniero Cantalamessa OFM Cap

Žmogus, atnešantis Dievui auką, prašo Dievo atleidimo ir susitaikymo. Kristaus aukoje ši perspektyva apverčiama. Ne žmogus daro įtaką Dievui Jį nuraminti. Pats Dievas veikia, kad žmogus liautųsi buvęs priešiškas Jam.

Kas buvo šv. Grigalius Narekietis, būsimas Bažnyčios Mokytojas?
vatikano radijas

Šv. Grigalius Narekietis bus 36 Bažnyčios mokytojas, greta tokių žinomų šventųjų, kaip Tomas Akvinietis ar Teresė Avilietė.

Kijeve atidaryta paroda „Ikona karo metu“1

Kijeve atidaryta paroda „Ikona karo metu“, kurioje ekspnuojamos menininkų nutapytos tradicinės ikonos bei paveikslai bibline tematika ant šaudmenų dėžių, kurios buvo paimtos iš konflikto zonos Rytų Ukrainoje.

Paskelbti 2014-ųjų metų „Auksinių scenos kryžių“ pretendentai

Už 2014-ųjų metų geriausius Lietuvos teatrų scenos darbus premijomis ir atminimo ženklais kovo 27 d. tradiciškai Tarptautinės teatro dienos proga bus apdovanoti geriausi šalies teatro menininkai.

„Holokaustą išgyvenusiųjų grupė“

Šiame dokumentiniame filme anglų kalba yra pasakojama apie du vyrus ir jų grupę, pavadintą „Holokaustą išgyvenusiųjų grupė“. Pastaraisiais mėnesiais senoliai surengė keletą koncertų. Jie grojo ne tik senelių prieglaudose, maldos namuose, tačiau ir Las Vegase.

Istorijos liudininkės pilys: situacija Lietuvoje ir Latvijoje
Laura Rimkutė - Kamanė

Pilys ir jų liekanos – tai ne tik istoriniai artefaktai, bet ir architektūrinis paveldas, karybos istorijos tyrinėjimų laukas, galintis suteikti daug įvairialypės informacijos. 

Serhij Žadan: „Apie karą ir mirtį reikia rašyti kitaip“
Literatūra ir menas

Serhijus Žadanas – žymus poetas ir originalus prozininkas, naujosios ukrainiečių literatūros simbolis ir pasididžiavimas. Jo kūryboje puikiai atsiveria mūsų sudėtingos epochos dvasia.

„Pas žydus atėjo šviesa ir džiaugsmas“: Purim šventė
Lara Lempert

Šiandien judėjai mini Purim šventę. Šia proga, bendradarbiaudami su mūsų partneriais „Beigelių krautuvėle“, siūlome perskaityti Larisos Lempertienės rašinį, supažindinantį su šios šventės ištakomis ir tradicijomis.

Nors geras žmogus ne profesija1
Guoda Azguridienė - Naujasis židinys

Doras žmogus – beveik profesija. Dažnai girdime, kad karjera ir profesinė sėkmė atitenka nedoriesiems, nes jie leidžia sau naudotis visomis priemonėmis rezultatui pasiekti. 

Artėja TS-LKD partijos pirmininko rinkimai: A. Kubilių pakeis I. Degutienė?2
lrt

Kalbama, jog konservatorių elito atstovai, anksčiau palaikę A. Kubilių, dabar vis garsiau reiškia paramą I. Degutienei.

Paskutinis interviu su Borisu Nemcovu2

Šis interviu su Borisu Nemcovu pirmiausia pasirodė leidinyje „Newsweek Polska“. Skelbiame šio paskutinio interviu ištraukas.

Mintys po rinkimų. Penki nugalėtojai3
Andrius Navickas

Daugiausia džiaugsmo rinkimų rezultatai sukėlė Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiui. Jie galutinai parodė, jog yra lietuviškojo liberalizmo prekės ženklo savininkai.

Zigmas Lydeka: universitetai turi nebijoti didesnės atsakomybės

Šiuo metu, vykstant diskusijoms dėl minimalaus balo įvedimo stojant į universitetą, VDU taip pat turi kitokią nei daugelis poziciją. Kokia ji? Apie tai – pokalbyje su VDU rektoriumi prof. Zigmu Lydeka.

Jurga Dapkevičienė …Jūros banga krantą paglostė – tai meilė
psichologejurga.lt

Gyvenimo su meile akimirkas išgyvenu kasdien, prisimindama, kad vieną dieną – aš nežinau kada, gal netgi šiandien? – viskas baigsis. Ar meilė priklauso tik nuo manęs pačios ir valingų pastangų? O gal tai paprasčiausia jausminė reakcija į tam tikrus stimulus?..

Vaikų baimės – norma ar patologija?
sveikaszmogus.lt

Vaikų ir paauglių amžiuje neretai pasitaiko emocinių sutrikimų, kurių pagrindas yra nerimas. Skiriami trys sutrikimų tipai: atskyrimo nerimas, fobinis nerimas, socialinis nerimas.

Austėja Landsbergienė. Ugdome vertybes2
Austėjos blogas

Kai norime, kad vaikas išmoktų važiuoti dviračiu  kantriai jį to mokome.  Daugybės dalykų nepaliekame savieigai. Taip turėtų būti ir su charakterio bei vertybiniu ugdymu.

ISC „Bendrakeleiviai“: „Iš to mus ir pažins, kad esame krikščionys...“
Rasa Baškienė - „Apžvalga“

Skaitytojų dėmesiui siūlome dar vieną straipsnį ciklui apie bendruomenes. Pasakosime apie 2004 m. Vilniuje įkurtą Išsiskyrusiųjų sielovados centrą „Bendrakeleiviai“, jungiantį skyrybas ar šeimos krizes išgyvenančius asmenis ir krizes padedančius įveikti psichologus, sielovadininkus, dvasininkus.

Ar Lietuvoje dar reikalingi aplinkosaugos specialistai?
Romualdas Juknys

Būtina atkreipti dėmesį, kad visos valdžios institucijos sutartinai propaguoja tik inžinierių, technologų, statybininkų ar informatikų rengimo studijų programas.

 

Elektroniniai prietaisai: tvarkyti neverta išmesti

Lietuvoje kasmet surenkama ir perdirbama tik apie 40 proc. visų susidariusių elektronikos atliekų. Vadinasi, likusi dalis nukeliauja į sąvartynus, o dalis dūla sandėliukuose žmonių, kurie negali apsispręsti.

Kovo 3-ioji – Tarptautinė ausų ir klausos diena

Vienas iš keturių klausos sutrikimų prasideda vaikystėje. Ne mažiau kaip pusės visų klausos sutrikimų galima išvengti. Vaikų skiepijimas nuo tymų, meningito, raudonukės, kiaulytės yra labai svarbus siekiant užkirsti kelią klausos sutrikimams.

Technologijų įtaka, arba Ko nerasime vartotojo instrukcijoje

Remiantis moksliniais tyrimais, pastebėta, kad žmogus užduotis atlieka efektyviau, jei „nešokinėja“ nuo vienos prie kitos. Nuolatinis persijunginėjimas atima energiją iš tos pačios smegenų dalies, kuri naudojama atlikti užduotį.

„Man svarbu“: Dieta - už ar prieš?3
Jurga Lūžaitė - Bernardinai.TV

„Man svarbu“ rubrikoje sveikos mitybos specialistės, „Sulieknėk sveikai vadovės Vaidos Kurpienės klausiame: „Dieta – už ar prieš?“ Pasiklausykite trumpo, bet išsamaus atsakymo.

Skirtingi, bet panašūs...
Gintė Marija Gylytė - Žurnalas Ateitis

Ką jūs žinote apie Pietų Ameriką? Vieniems – tai nesaugus kraštas, kur žmonės dingsta gatvėse, kitiems – tai karštų lotynų amerikietiškų ritmų šalys, dar kitiems – tai tiesiog neišsivystęs trečiasis pasaulis.

Aš nesu alkoholikas
Rugilė Kazlauskaitė - Neliberaliai

„Didžiausias praradimas yra tai, kuo žmogus netapo – šis mano dėstytojo teiginys puikiai atskleidžia visų priklausomybių problemą. Milijonai žmonių vis dar pajėgia uždirbti pragyvenimui, gal vis dar gyvena su kantria šeima.“

Klasta paimti šito turto nepavyks
Vincentas Lizdenis - Neliberaliai

Istorija, kuri vyksta šiandien, įkvepia susimąstyti apie tiesą. Tik pradėjus galima pajausti labai daug pavojų. Galima likti nesuprastam, dar greičiau galima būti priskirtam prie fanatikų. Vis dėlto priimu iššūkį ir nors trumpai kviečiu kartą susimąstyti apie Tiesą.

„Garbanotas bosistas“ dalyvaus reikšmingiausiame Europos muzikos renginyje1

Lietuva pirmą kartą dalyvaus reikšmingiausiame Europos muzikos industrijos renginyje – festivalyje „The Great Escape“.

Marija su bijūnų puokšte rankose
Ineta Žymančiūtė

Buvau pamiršusi apie tą balsą, kuris kalba, kai ateina tyla. Tyla visur. Ant ežero kranto. Tyla danguje. Mašinų stikluose. Tik vėjas dobiliukuose. Visa tai tiesiog tobulai žaidžia tave.

Tomas Dirgėla: „Mokėsi bendrauti su vaiku, mokėsi ir su bet kuriuo dar ne vaiku“

Yra dar ir kitas būdas sužinoti, nyksta pasakos, ar ne: jei aplink daug surūgusių veidų, vis kartojančių, kaip viskas blogai, kaip negerai, kaip žiemą sninga dvi dienas iš eilės – pasakos, matyt, tik renka dulkes kažkur giliai lentynose.

Bibliotekoms skirta 1,7 mln. eurų

Šios lėšos kasmet skiriamos, siekiant aprūpinti visuomenę aktualia informacija, suteikti galimybes nemokamai naudotis kokybiškais leidiniais.

Pranciškono A. Peškaičio biografinis pasakojimas knygoje „Posūkis“

Ši knyga – tai atviras kunigo liudijimas, priminimas sau ir kitiems, kad kunigas yra pirmiausia žmogus: vyras, sūnus, brolis, draugas, lietuvis, katalikas, su kiekvienam žmogui būdingomis silpnybėmis...

Neringa Lašaitė-Markevičienė: „Pirmiausia renkuosi genetinį kūrinio skaitymo kelią“

„Įsimintiniausia iš redaktorės disertacijos gynimo metu gauta oraus žmogiškumo ir nuolankumo pamoka. Supratau, kad žmogus, jo gyvenimo istorija yra kur kas svarbesnė už teksto teorijų postulatus.“ 

Pasaulio meilės lyrikos rinktinė

Knygoje pateikiama atskirų šalių poetų kūryba, kartu atsižvelgiant į kultūrų ir civilizacijų istoriją ir kiekvienos epochos stilistiką.