Šiandien

Politinės Lietuvos beieškantLaurynas Peluritis - Naujasis židinys

Praėjus 400 metų po Viljamo Šekspyro mirties kiek intensyviau nei įprasta imame gręžtis į jo kūrybinį palikimą. Besigręždami dar geriau suvokiame, kad dar šiandien jo kūrinių svarba nė kiek nesumenko, kad apie žmogaus prigimtį jie kalbės visais laikais. Dialogo rubrikoje šiandien du skirtingi tekstai, kurie savaip įrodo neblėstantį V. Šekspyro aktualumą. Meno kritikas Willas Gompertzas kelia klausimą, kodėl Šekspyras šiandien populiaresnis negu bet kokiais kitais laikais. Psichiatrui Theodorui Dalrymplui Šekspyras visada išliks svarbus, nes jis pasako tokių dalykų apie žmogaus prigimtį, kurių negalėtų užfiksuoti joks mokslas.

Gegužės Artuma: ką reiškia nuogą aprengti ir nuliūdusį paguosti?

Ar pasakymą nuogą aprengti turime suprasti tiesiogine, ar perkeltine prasme? Juk drabužiai tik kūną pridengia!.. O gal pasako šį tą daugiau apie tave patį, tavo artimą ar netgi praeivį, kurio nepažįsti?

In memoriam kun. J. Juraitis: Meilė ir skalbimo mašina

Skaitytojų dėmesiui – kun. Jono pamokslas, parašytas 1960-ųjų Motinos dienos proga. 

JT būstinėje Niujorke vyksta konferencija apie krikščionių persekiojimą
vatikano radijas

Rezoliucijoje išreiškiama nuomonė, kad ISIS vykdomi nusikaltimai turi būti prilyginti karo nusikaltimams, nusikaltimams prieš žmoniją ir genocidui. 

Jau šeštadienį Klaipėdoje – „Vilties šokis 2016“

Balandžio 30 d. 15 val. Klaipėdos Atgimimo aikštėje vyks „Vilties šokis 2016“.

Ramūnas Aušrotas: „Pedofilijos priežastis: viešumo ar skaistumo stoka?“40
Saulena Žiugždaitė

Teisininkas Ramūnas Aušrotas, dėstantis LSMU Visuomenės sveikatos fakulteto studentams yra ir užkietėjęs gero kino mėgėjas bei kritikas.

Dieve, saugok pankus1

Žvelgiant į panką, kaip Dievo kūrinį – silpną žmogų, atrandama jo nuolatinio maišto priežastis – neramus ieškojimas Dievo, kuris pats pirmas išeina ieškoti žmogaus.

A. Wajdos džiazuojantys „Nekalti burtininkai“ – „Skalvijos“ ekrane1

6-7 deš. takoskyroje pasirodžiusi A. Wajdos juosta – tai lenkų jaunosios kartos portretas. „Džiazuojančios“, maištaujančios, tarsi laisvos ir nepriklausomos, tačiau labai vienišos. 

Įspūdingiausi pasaulio muziejai 2

Kultūros ir kelionių mylėtojams pristatome keletą muziejų, kurie įvardijami kaip vieni pasaulio įspūdingiausių.

„Jeigu jo nėra“ – L. Fiodorovo ir V. Volkovo koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje

Šis duetas jau daugiau nei dešimtmetį kasmet išleidžia po albumą, kuriuose dera avangardinis džiazas ir lyriškos melodijos, eilių skaitymas pritariant muzikai ir žaismė.

Fotografas Danielis Etteris: „Kantrybė ir atkaklumas – didžiausios fotografo dorybės“

Daugelyje fotografo nuotraukų veriasi politinių ir socialinių krizių purtomi kraštovaizdžiai, kuriuose skausmingi praradimai ir pamintas žmogiškas orumas pinasi su viltimi išlikti

Ką slepia penklinė (II)
Zenonas Rinkevičius

Tęsiame straipsnių ciklą apie muziką bei tai, kaip ji gali ugdyti.

V. Adamkaus vardo biblioteka-muziejus bus atviras ir tarnaus lietuvių tautai
lrt

Kaune atidaroma biblioteka nebus tik muziejus, į kurį ateini, pasižiūri ir išeini, tai turi būti gyvas organas, kad žmonės galėtų pasinaudoti viskuo, kas ten bus sutelkta.

Almis Grybauskas: V. Havelo idealas buvo vienas – gyvenimas tiesoje
Donatas Puslys

V. Havelas buvo žmogus orkestras – dramaturgas, intelektualas, Prahos bohemos žmogus, disidentas, vienas iš Aksominės revoliucijos lyderių...

Donatas Nagumanovas. Po programos buvę gatvės jaunuoliai ieškosi darbo2
Monika Midverytė OFS

„Carito“ Amatų mokymo centras pusmetį dirbo su gatvės jaunuoliais pagal specialią programą, kuri padėjo jiems atgauti savivertę ir pasitikėjimą savimi, atkurti santykius, ieškotis darbo.

Kaip aš savanoriavau Izraelio kariuomenėje
Živilė Juonytė

Pirmą kartą atvykus į Izraelį į akis krenta daugybė chaki spalvos drabužiais vilkinčių, ginklą ant peties nešančių vaikinų ir merginų – Izraelio gynybos pajėgų (IDF) šauktinių.

Bernardinai.lt išleido naują laikraštį: vyrams ir moterims

Artėjant mamos, šeimos, vaikų gynimo, tėvo dienai, ėmėmės žaismingo ir nestandartinio žingsnio: išleisti numerį, kurio viena pusė būtų skirta vyrams, o kita – moterims. O per vidurį, žinoma,  šeimos erdvė, kurioje įvyksta svarbiau mūsų gyvnimo santykiai.

Muzikinis renginys – socialinė akcija „Mama būti gera“

Gegužės 1 d., sekmadienį, 12-16 val., „Krizinio nėštumo centras“ kviečia į muzikinį renginį – socialinę akciją „Mama būti gera!“

Paauglys+knyga=neskaitysiu?2
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Kalbėdami apie vaikų knygas, džiaugiamės jų spalvotumu, įvairove, žaismingumu ir pan. Kai kalbame apie paauglių knygas, viskas tampa daug sudėtingiau – t.y. iškyla ne viena problema, klausimų, į kuriuos vienareikšmiškai atsakyti nėra lengva...

Medikai paneigia mitus apie skiepus
lrt

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras minėdamas tarptautinę Imunizacijos savaitę pateikia šešių dažniausiai pasitaikančių mitų apie skiepus sąrašą, kurį sudarė Ligų kontrolės ir prevencijos centras Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Pasaka vaikams: Slėpynės su (ne)tvarka

Siūlome Bernardinai.lt skaitytojams pasaką. Neįprasta tema. O gal tokia įprasta, kad jos nė nepastebime...

Prasideda Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė
Aurelija Krampaitė

Šv. Jokūbo kelio jaunuoju ambasadoriumi gali tapti kiekvienas jaunas žmogus, dalyvausiantis šioje akcijoje ir įveiksiantis bent vieną estafetės etapą.

Ekvadore žuvusios ses. Klaros tikėjimo liudijimas, užrašytas prieš žemės drebėjimą
vatikano radijas

Sėdėjau ant lovos viešbutyje ir jaučiau didelę tuštumą savyje. Artinausi prie to, ko visada troškau, ir nebuvau laiminga.

Liutauras Degėsys: Nėra klastingesnio priešo, nei kasdienybė, atbukinanti jausmus1
Greta Martinkutė

Pokalbis su rašytoju Liutauru Degėsiu, aštuonių poezijos knygų, trijų filosofinių esė rinkinių ir romano „Dvi istorijos apie vieną meilę“ autoriumi.

Paskelbtas Lietuvos jaunimo dienų 2017 logotipo ir himno konkursas!

Šį kartą, apkeliavusios visą Lietuvą, jaunimo dienos sugrįžta į Vilnių su tema: „Tiesa padarys jus laisvus“ (Jn 8, 32). Jaunimo dienos Vilniuje vyks 2017 m. birželio 23 – 25d.

Jaunystės apraiškos kasdienybėje (II)
Gabrielius Zaveckas

Jaunas individas, kaip jau sakiau, turi viltį – žmoguje yra jaunystės tol, kol jis nepasako sau: „Vilties daugiau niekada nebeturėsiu.“

Knygoje J.-P. Sartre'o paskaita „Egzistencializmas – tai humanizmas“

Egzistencializmas – tai humanizmas yra paskaita, kurią Sartre’as skaitė 1945 m. spalio 29 d., pirmadienį. Ji buvo stenografuota ir Sartre’o šiek tiek pataisyta.

„Ekumeninė krikščionybė: dieviškasis žmogaus pašaukimas Rytų krikščionybėje“

Šioje teologijos mokslų daktaro, kunigo R. Dulskio monografijoje aptariama krikščioniškojo pašaukimo tapatybės Rytuose samprata...

Sąmojingų įžvalgų kupina knyga apie senovės Egipto kasdienybę

Barbara Mertz – JAV egiptologė, rašytoja, garsėjanti tiek unikaliomis senovės Egipto studijomis, tiek grožiniais kūriniais – mistiniais ir detektyviniais trileriais. 

U. Barauskaitės romane „Vieno žmogaus bohema“ – patirtys, įspūdžiai, išpažintys

Kelionės po Artimuosius Rytus, kitų kultūrų patirtys, vaikystės įspūdžiai, skaudžios išpažintys, vyrai. Poetiškai, lakoniškai ir paprastai.

Rašytoja Fariba Vafi: „Rašymas nepakenčia klišių“

Pastaraisiais metais moterų tapatybė Irane stipriai pasikeitė, tai turėtų pastebėti kiekvienas, atidžiau žvelgiantis į šios šalies visuomenę. Pokyčiai vyko skirtingose srityse. Turbūt didžiausias šių dienų pasikeitimas yra stiprėjanti moterų savimonė.