Nagrinėdamas antikinius ir biblinius vaikų auklėjimo pavyzdžius, Giedrius Saulytis konstatuoja, kad platesniame europiniame kontekste vaikų teisės pradėtos ginti kur kas seniau nei Lietuvoje. Todėl remdamasis istoriniais pavyzdžiais jis stengiasi surasti tinkamą valstybės pagalbos šeimoms modelį: kaip valstybė turėtų padėti šeimai, kai ją ištinka krizė – palikti problemą spręsti pačiai ar situaciją perimti į savo rankas? O gal daryti viską, kad krizės apskritai būtų išvengta, kaip šeimoje nepageidaujamo reiškinio? Dalia Lukėnienė, savo ruožtu, pateikia keletą su krizėmis susidūrusių šeimų liudijimų ir svarsto šeimyninių krizių svarbos bei naudos aspektus.

Tėvai, vaikai ir valstybė 7Giedrius Saulytis
L. Vidauskytė: „S. Weil kūryba kviečia į egzistencinę patirtį“1

Tiems, kas skaitys filosofės Simon Weil knygą „Dievo laukimas“, Lina Vidauskytė (KTU) linki visus autorės patarimus „patirti egzistenciškai“

Popiežiaus atsakymai anglikonams: tarp jaunų Bažnyčių ekumenizmas lengvesnis7
vatikano radijas

Sekmadienį po pietų, po mišparų su anglikonų bendruomene Romoje popiežius Pranciškus atsakė į kelis klausimus. Mišparų homilijoje jis konstatavo, jog katalikai ir anglikonai jau nebežiūri vienas į kitą, kaip į priešus, bet kaip į brolius.

Kovo 5-oji maldos už visus lietuvius pasaulyje diena3

Jau ketvirtą kartą kovo mėnesio pirmąjį sekmadienį kartu melsimės už lietuvius visame pasaulyje. Jūs, lietuviai, pasklidę po visą pasaulį, esate svarbi ir labai reikalinga Lietuvos dalis.

Popiežiaus Pranciškaus savaitė #1
Tomas Taškauskas - Kataliko balsas

Peržvelgus praėjusios savaitės žinutes iš Vatikano, sudėtinga išsirinkti vieną svarbiausią. O geriau pagalvojus, gal ir neverta atrinkinėti vienos. Tokia įvairi popiežiaus darbotvarkė atspindi kelis svarbius Katalikų Bažnyčios aspektus.

Ko Lietuvoje per daug – dvasininkų ar bažnyčių?153
Jurgis Raudys

Labai pasiilgstu autentiško veiklos stiliaus. Kad tas stilius nukreiptų klausiančiųjų žvilgsnius ne į pati dvasininką, bet palydėtų į susitikimą su pačiu savimi ir gyvuoju Dievu.

Režisierius Oskaras Koršunovas: įsigali normalumo fašizmas2

Viename garsiausių Europoje teatrų Teatro di Roma režisierius kartu su tarptautine aktorių komanda imsis temos, kurią šį rudenį nagrinėjo ir Lietuvoje - tai „Eglės žalčių karalienės“ mitas ir pabėgėlių krizės bei apskritai nenoro priimti kitokio žmogaus temos.

Legendinio dailininko Samuelio Bako muziejus duris atvers jau šį rudenį

2017 m. lapkritį Samuelio Bako muziejus bus atidarytas Vilniuje – dailininko gimtajame mieste. Muziejus įsikurs sostinės Naugarduko g. 10/2 ir veiks kaip Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus padalinys.

„Faustas“ – kur yra beprotybės ribos?3
Kristupas Antanaitis

„Didžiausias kūrinys vokiečių kalba“. „Į „Faustą“ tilpo visa Europos istorija nuo Homero iki Goethe‘s“. „Kūrinys, rašytas visą gyvenimą“. Tokiais epitetais apibūdinamas garsusis Johanno Wolfgango von Goethe‘s šedevras.

Gailių klano premija atiteks Lenkų diskusijų klubui1

Šių metų kovo 7 d., antradienį, 18 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje (Arsenalo g. 1, Vilnius) bus įteikta septintoji Gailių klano premija. Šiais metais premija skiriama Lenkų diskusijų klubui „už laisvą ir garbingą diskusiją“.

Dr. Kristina Sabaliauskaitė istorinių romanų cikle „Silva rerum“ sujungė mokslą ir meną14
Agnė Grinevičiūtė

Anot doc. A. Švedo, dr. K. Sabaliauskaitės knygų ciklas kaip atminties vietą grąžina ištisą Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) epochą, leidžia ja džiaugtis, mėgautis ir iš naujo atrasti. 

R. Karbauskis: klausiau S. Skvernelio, kodėl neįrašė to, ką aptarėme
Vladimiras Laučius - lrt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis neigia, kad Sauliaus Skvernelio vyriausybė šiek tiek atsitraukia nuo rinkiminių pažadų. 

Darbo užmokestis didėja, bet pajamų nelygybė lieka aukštumose1
Tomas Šiaudvytis

Pagal naujausią Europos Sąjungos (ES) oficialią statistiką, pajamų nelygybė Lietuvoje yra didžiausia per pastaruosius vienuolika metų.

Betanijos žmonės. Antanina: Šmaikščioji kasininkė1
Matas Baltrukevičius,Emilija Juškevičiūtė

Jau buvome kupini įspūdžių po trijų pirmųjų pokalbių, kai dizainerė Janina pasiūlė mums pasikalbėti su Antanina.

Simuliakrinė „simuliakrinės krikščionybės“ kritika30
Donatas Puslys

Iš to, ką A pasako apie B, daugiau galime sužinoti ne apie B, o apie A. Kitaip tariant, mūsų kalba dažniausiai daugiau pasako ne apie tuos, apie kuriuos kalbame, o apie mus pačius, kurie kalbame.

Finansų rinkose – laukimas: ką šįvakar atneš D. Trumpo kalba Kongrese?2
Karolis Indrulėnas

Finansų rinkas jau kurį laiką apėmusi laukimo būsena – jos tikisi realių JAV prezidento Donaldo Trumpo ir jo kabineto veiksmų mokesčių ir biudžeto srityse. 

Skaitmeninis nerimas – šių laikų liga: kaip pagyti
lrt

S. Hofmano teigimu, ilgalaikiai neigiami jausmai, susiję su naudojimusi socialine žiniasklaida ir nesugebėjimu sumažinti tam skiriamą laiką, gali prisidėti prie bendro žmogaus depresyvumo. 

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas1
Erika Purauskytė

Visi baisisi „sužvėrėjusiomis“ motinomis, interneto komentatoriai svaidosi prakeiksmais. Bet visa tai nieko nekeičia.

Moteriška laimė
Jurgita Grinienė

Mes tokios unikalios, kad pilnatvės receptą turime susikurti pačios. 

L. Kukuraitis: Nėščiosios sulaukia per mažai pagalbos4
bns

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad nėščiosios sulaukia per mažai pagalbos.

Turėti ar būti...
Dr. Birutė Obelenienė - Artuma

Labai sunkų, kančių ir skausmo kelią nuo mažylio pradėjimo dirbtinio apvaisinimo klinikoje iki jo gimimo pasiryžtama nueiti dažniausiai ne iš meilės savo kūdikiui, bet iš meilės sau. Ne iš noro būti, bet iš noro turėti.

Jaunimas kviečia susipažinti su garbinguoju Teofiliumi Matulioniu Birštone

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras kviečia šį šeštadienį (kovo 4 d.) vykti į Birštono sakralinį muziejų ir geriau susipažinti su Garbinguoju Teofiliu Matulioniu, kurio beatifikaciją šiemet švęsime. 

PARYŽIAUS YRA DAUG: „BIENVENUE!“2
Aistė Rakauskaitė

Sveiki. Esu Aistė. Ais-tė. Aha. Na, panašiai kaip šalta arbata (ice tea) – taip lengviau prisiminti. Esu iš Lietuvos. Ne, ne Latvijos, Lietuvos. Europos šiaurėje, taip taip. Ryga yra Latvijoje, o Lietuvoje yra Vilnius. Aha, nemenkas kelias, nemenkas... 

Krikščioniškų komiksų autorius Vilniaus knygų mugėje2

Žanas Fransua Kieferis prancūzakalbėse šalyse pirmiausia yra žinomas kaip dailininkas, paskui kaip rašytojas ir komiksų kūrėjas bei muzikantas.

Keistų vietų romantikė Goda Lukaitė: „Apleistos vietos man – ramybė ir jaukumas“18
Kristina Ižganaitytė

Jaunoji tapytoja Goda Lukaitė „Pamėnkalnio“ galerijoje pristato personalinę parodą „Mano vdinis miestas“. „Pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai.“

„Mokslo sriuba“: saulės elemento prototipą išrado devyniolikmetis

Ne tik Albertas Einšteinas, bet ir daugelis kitų mokslininkų buvo įkvėpti Saulės ir jos spinduliuojančios energijos, kurią – jie buvo įsitikinę – galima panaudoti mūsų naudai.

Carl Gustav Jung. RAUDONOJI KNYGA: LIBER NOVUS. Leidinys skaitytojui

Analitinės psichologijos kūrėjo C. G. Jungo „Raudonąją knygą“ beveik šimtmetį gaubė paslapties skraistė. 1913–1930 m. parašytas veikalas po ilgų svarstymų buvo išleistas tik 2009 m.

Knyga „Prezidento sargyboje“ atveria duris į Smetonų aplinką2

Ingrida Jakubavičienė pristato Prezidento Antano Smetonos buvusio asmens sargybinio Povilo Skardžiaus atsiminimus bei prezidentienės Sofijos Smetonienės laiškus.

Katalikiška žiniasklaida pirmą kartą bendrame stende!

Vasario 23–26 d. sostinėje vyks 18-oji Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

M. Wikingo „Mažoji laimės knyga. HYGGE: gyvenimas pagal danus“

Danų laimės paslaptis – mėgavimasis paprastučiais dalykais: gardžios arbatos puodeliu, minkštu pledu, raminančia žvakės liepsna, įdomia knyga ir artimiausių žmonių draugija. Paprasta, ar ne? Visgi sunkiai pasiekiama.

Katekizmas dešiniesiems ir manifestas kairiesiems. Arba Don Kamilio Mažasis pasaulis

„Artumos“ leidykla išleidžia Giovannino Guareschio pirmąją knygą apie Don Kamilį ir jo Mažąjį pasaulį, knygą, išverstą ir išleistą maždaug šimte šalių – ją skaito nuo eskimų iki vietnamiečių, nuo indų iki afrikiečių.