Praėjusią savaitę minėjimo Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną. Lietuvos žydams pragaras prasidėjo prieš 75 metus. Šia liūdna proga dalinamės profesoriaus Vytauto Landsbergio mintimis, išsakytomis Panerių memoriale vykusio minėjimo metu ir jautriu Vandos Juknaitės tekstu, dedikuotu praėjusią savaitę iškeliavusiam Leonidui Donskiui.

Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) parapija kviečia švęsti atlaidus2

Spalio 1-4 dienomis Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje vyks tituliniai atlaidai.

Popiežiaus homilija: „Ką daryti kai žmogų slegia sielvartas?“5
vatikano radijas

„Dvasinis sielvartas ištinka visus, nesvarbu ar tu stiprus, ar silpnas... Tai tamsi dvasios būsena, neviltis, nepasitikėjimas, kai nesinori gyventi, kai nesimato tunelio galo, kai sumaištis viešpatauja širdyje ir galvoje... “

Popiežius susitiko su Pasaulinės žydų tarybos atstovais: „Turime keliauti kartu“
vatikano radijas

„Geri mūsų tarpusavio santykiai labai svarbūs“, sakė Pranciškus. „Neįmanoma suprasti krikščionybės nematant jos žydiškų šaknų. Dėl to krikščionybės ir antisemitizmas yra nesuderinami dalykai.“

Naujoje knygoje – pal. arkivysk. Matulaičio ir vysk. Būčio laiškų dialogas
Paulius Subačius

Tai pirmasis pal. arkivysk. Matulaičio ir vysk. Būčio epistolinio dialogo leidimas – iki šiol lietuviškai buvo skelbti tik keli susirašinėjimo fragmentai.

Žmogiškumo mokytojas: interviu su Jean Vanier2

Jean Vanier paprastai įvardija mažos bendruomenės, kurią jis įkūrė 1964 metais, tikslą: „Arkos paslaptis yra santykiai: nuoširdžiai sutikti žmones, išklausyti juos su visu jų skausmu, džiaugsmu, viltimi, istorija“.

Antverpene atidarytas Z. Hadid pomirtinis šedevras
Vaidotas Žukas

Šis pastatas praplečia pačią architektūros meno specifiką, jis tampa ir skulptūra, ir net išdidinta juvelyrika.

Globalaus pasaulio grėsmės ir baimės. T. Džiudženoglu ir K. Zanussis3

Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre turkų dramaturgas T. Džiudženoglu ir lenkų kino režisierius K . Zanussis diskutavo apie globalaus pasaulio grėsmes ir baimes.

Oskaras Koršunovas pristato spektaklį-akciją „Eglė žalčių karalienė“1

Spektaklis-akcija vyks trijuose Raudonojo Kryžiaus ligoninės aukštuose, žiūrovai judės iš vienos patalpos į kitą, patys rinkdamiesi, kur sustoti ilgiau. Kūrėjų teigimu, laukia daug įtraukiančio veiksmo ir instaliacijų.

Nenugalėtas Tibetas

Šiomis dienomis minime 25-ąsias metines nuo pirmojo Jo Šventenybės Dalai Lamos XIV vizito Lietuvoje.

Déjà vu. Vieno režisieriaus Odisėja
Austėja Mikuckytė

„Déjà vu“ – tai vieno režisieriaus kelionė į savęs atradimą, o kartu ir visos žmonijos kelionė per egzistencinio nerimo dykvietes ir laikinos harmonijos pasiekimą, stabtelėjimą ramybės salos krantuose.

Pamąstymas apie žmogaus gyvenimą 15
Valdas Aušra

Prieš kelias dienas palaidojome Leonidą Donskį. Gyvenčiau Lietuvoje, būčiau važiavęs į laidotuves.

Pensija kaip miražas15
lrt

Pagal patvirtintą naująjį socialinį modelį, nuo 2018 metų keisis senatvės pensijų skaičiavimo ir mokėjimo tvarka. 

1955-ųjų pogromai Stambule: graikiškojo Konstantinopolio pabaiga1
Jonas Astrovas

Ko gero, daugelis žino apie žydų masinį naikinimą, pogromus, vykdytus prieš šią tautą prieš Antrąjį pasaulinį karą ar po jo. 

Pirmuosiuose debatuose – H. Clinton pergalė3

JAV kandidatai į prezidentus Donaldas Trumpas ir Hillary Clinton susigrūmė pirmuosiuose debatuose. 

Visuomenės klesti, kai žmonių orumas ir teisės yra gerbiamos1
Dalija Snieškienė - VDU

Rugsėjo 27-oji – Lietuvos Socialinių darbuotojų diena, o ši profesija šalyje gyvuoja jau daugiau nei dvidešimt metų. 

8 patarimai, kad vaikai ryte atsikeltų žvalūs

Pirmasis naujų mokslo metų mėnuo jau baigiasi, tačiau jūsų vaikui vis dar sunku vakare užmigti, o ryte laiku atsikelti? Pateikiame keletą gydytojos neurologės patarimų.

Šeimos krizė: istorijos pabaiga ar nauja galimybė?

Jei šeimą ištiko krizė, yra kelios išeitys. Viena – išsiskirti. Kartais tai iš tiesų būtina. Tačiau akivaizdu, kad to griebiamasi gerokai per dažnai, pasiduodama mitui, kad po krizės atnaujinti santykių neįmanoma. Žinoma, tai jau kitas kelias. Gerokai sunkesnis...

Psichikos sveikatos sutrikimai: kodėl pavojinga kentėti 10

Apie depresijos, psichozių, nuolatinio nerimo ir nemigos keliamas kančias dauguma yra linkę nutylėti. Tyli kančia lyg įrašyta mūsų tautos genuose: geriau jau tyliai mirsiu, nei šauksiuosi pagalbos.Toks požiūris į savo ar artimųjų psichikos sutrikimus yra ne tik klaidingas, bet ir tikrai žalingas...

Rudens klasika – bulvės: kaip nustebinti šeimą netikėtais deriniais?

Jeigu vyktų nuobodžiausių daržovių rinkimai, tikėtina, juos be konkurencijos laimėtų bulvės. Šeimininkės jų paprastai griebiasi tada, kai šaldytuve nebelieka jokių kitų produktų. Tačiau kulinarai neskuba šios daržovės nurašyti. 

Sergant krūties vėžiu slopinti neigiamus jausmus gali būti pavojinga

Kodėl taip sunku susitaikyti su krūties vėžio diagnoze? Kodėl frazė „negalvok apie tai“ daugiau kenkia nei padeda? Ir ar iš tikrųjų reikia kovoti su „juodais debesimis“? Pokalbis su psichologe-psichoterapeute Sandra Birbilaite.

Visa tiesa apie savanorystę renginyje „Aplink pasaulį – savo noru!“

Spalio 4 dieną, 18:00 val.  Kirtimų kultūros centre (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius) bus surengtas išskirtinis trijų dalių renginys „Aplink pasaulį – savo noru!”.

Politinė komunikacija soc. tinkluose: teks priimti žaidimo taisykles
Sigita Vegytė - Universiteto žurnalistas

Kaip atrodo politinė komunikacija populiariojoje medijoje šiandien? Kokia sėkmingos politinės komunikacijos formulė?

Minint Europos kalbų dieną: patarimai kaip efektyviai mokytis užsienio kalbų

Tyrimų duomenimis, be gimtosios kalbos, didžioji dauguma lietuvių moka bent vieną užsienio – pagal šią statistiką esame viena iš pirmaujančių šalių Europoje.

Tikrovės burtai dokumentikoje
Milda Valiulytė, Julija Šilytė

Nuobodu, lėta, niūru, sunku, neįdomu – tai žodžiai, kurie dažnai suskamba kalbant apie dokumentiką. Ar jaunimui gali patikti dokumentika?

Alma (redemptoris) mater. Universitetas, kurio mums reikia10
Linas Braukyla - Žurnalas „Ateitis“

Galima matyti, kad Lietuvoje dabar neturime nė vieno universiteto tikrąja to žodžio prasme. Ką turime? Atsakymas yra tikrai nevienareikšmis.

J. M. Coetzee romanas „Maiklo K. gyvenimas ir laikai“

Taupus Nobelio premijos laureato J. M. Coetzee sakinys pasako nepaprastai daug. Autorių skaudina pilietinių karų varginamos Afrikos realybė, rasinė nelygybė ir ribota individo laisvė būti savimi.

S. Aleksijevič knyga apie homo soveticus1

Knyga apie agresyvios aukos kompleksą. Apie tai, kaip jis persmelkia visas, net intymiausias, gyvenimo sritis. Priverčia įstrigti laike. Tai laikas iš antrų rankų.

Marija Zaleskytė: „Valgau knygas be perstojo“3
Gediminas Kajėnas,Einaras Eringis - Bernardinai.TV

„Man atrodo nenormalu, kad vaikams nepatinka skaityti“, – sakotrylikametė Marija Zaleskytė ir kaipmat išvardija savo mėgstamiausias knygas, kurių turi ne vieną, o po kiek kartų jas jau skaitė – nė pati neatsimena.

Moralinis teisumas ir juridinis teisingumas I. McEwano romane „Vaiko gerovė“

Naujasis I. McEwano romanas taip pat neturėtų nuvilt ir šio autoriaus talento gerbėjų Lietuvoje – „Vaiko gerovėje“ matome rašytojui būdingus turinio ir formos bruožus, kurie jam padėjo iškilti į pasaulinės literatūros elitą.

Laisvė tremtyje: apie suskaidytą Stefano Zweigo gyvenimą

„Nepakeliama tremtis“ pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. George’as Prochnikas, taip pat išeivių iš Vienos palikuonis, skaitytojams išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.