„Gal valstybės santvarka galėtų tapti katalikų, besidominčių ne tik momento reikalais, bet ir principų reikalavimais, diskusijų objektu? Kokie socialiniai, politiniai, ekonominiai modeliai, grįsti Bažnyčios socialiniu mokymu, šiandien veiktų? Ar galėtų svarstymai apie Lietuvą nesiriboti vien katalikais, vien akademikais, o Lietuvos viešąją erdvę apimti pilnutinis lietuviškos politinės minties vajus?“ – klausia Rosita Garškaitė aptardama politinės minties antologiją „Lietuva, kurios nebuvo“. Tuo tarpu Simona Merkinaitė toliau analizuoja, kas gi blogai yra su šiandienine mūsų demokratijos samprata ir šįkart atsigręžia į politinio neutralumo reikalavimą, rūpėjusį ir minėtosios antologijos autoriams.

Donatas PuslysDonatas Puslys
Į Lietuvos politinės minties vajųRosita Garškaitė - Naujasis židinys
Pasirodė naujas žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numeris

Besibaigiant vasarai skaitytojus pasiekė naujas, 35-asis, žurnalo „Kelionė su Bernardinai.lt“ numeris, kurio tema – Geroji Naujiena, jos perdavimo galimybė ir būdai šių dienų pasaulyje.

Pradėta registracija į Mažąją akademiją besidomintiems krikščionybe5

Mažoji akademija nuo spalio kviečia studijuoti visus, norinčius susiformuoti savarankišką ir rimtai argumentuotą požiūrį į Dievą ir tikėjimą, įgyti ir tobulinti žinias apie krikščionybę ir krikščionio gyvenimą. 

Nusižemindami save išaukštiname1
Kun. Vytenis Vaškelis

Tikroji žmogaus vertė ir orumas kyla iš begalinio gailestingumo.

Popiežiaus emerito Benedikto XVI biografija ir atsistatydinimo aplinkybės11
vatikano radijas

Nuo rugpjūčio 30 dienos Italijos knygynuose platinama knyga apie popiežiaus emerito gyvenimą: „Dievo ir žmonijos tarnas. Benedikto XVI biografija“.

Po Vilnių – su programėle „Vilniaus piligrimas“1
Vilniaus arkivyskupija

Į Vilnių atvykstantys piligrimai gali pasinaudoti nauju įrankiu, padedančiu suplanuoti keliones, o vilniečiai – piligrimo akimis pažvelgti į savo miestą.

Vyskupo Motiejaus Valančiaus dvasios vėliavnešio Algirdo Čėsnos netekus
Virginijus Jocys, Birutė Dargienė

Rugpjūčio 27 dieną į paskutinę žemišką kelionę palydėtas ilgametis Vyskupo Motiejaus Valančiaus gimtinės muziejaus Nasrėnuose direktorius, iškilus žemaitis Algirdas Čėsna.

Apie knygas bare8
Kęstas Kirtiklis

Ano šimtmečio antroje pusėje išleista grožinė literatūra dabar jau baruose sugeria alkoholio ir virtuvės kvapus. Neatmesdamas teorinės tikimybės, visgi manau, kad jos čia sėkmingai ir toliau niekas neskaito.

Žemės drebėjimas apgriovė į UNESCO įtrauktą Bagano miestą1

Žemės virpesiai labiausiai buvo juntami centrinėje šalies dalyje, kur yra ir į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktas senovinis Bagano miestas.

A. Sokurovas: „Mes iki šiol dar nesupratome, kas yra kinas“1
Kultūros savaitė

Žmonės į kiną ims vaikščioti kaip į muziejų, kad jame gyventų tėra svajonė, bet ji išsipildys, kai iš esmės pasikeis režisieriaus archetipas, sako režisierius Aleksandras Sokurovas. 

Koks jūs dainų autorius? Jūs bardas! 11
Domantas Razauskas

Kas po perkūnais yra ta dainuojamoji poezija? Niekas dorai nežino... Pasak kai kurių, tai dainos, kuriuose svarbesnį vaidmenį vaidina ne muzika, o žodžiai. Tačiau jei dainoje kažkas ima atrodyti mažiau ar labiau svarbu, tai dainos pabaiga. 

R. Valatka: net jei socialdemokratai bus pirmi, A. Butkevičius premjeru nebus2
lrt

Iki Seimo rinkimų liko šešios savaitės, tačiau apžvalgininkų teigimu, to visiškai nematyti. Politikai tapo pasyvūs ar vykdo „nematomas“ rinkimines kampanijas?

Semiotikas: nė vienos religijos negalima visiškai izoliuoti nuo ekstremalių jos apraiškų2
KTU Viešosios komunikacijos skyriaus informacija

Istoriškai įtampa tarp dviejų polių – tautų (kad ir kokios mažos jos būtų) teisės save apsibrėžti ir visiems žinomos išminties, kad būdami didesni esame saugesni, stipresni ir turtingesni – visada egzistavo. 

Girdim, matom, darom?7
Mindaugas Liutvinskas

Iki Seimo rinkimų likus pusantro mėnesio aiškėja didžiųjų politinių partijų komunikacinės linijos. 

Grįžus iš Molėtų. Mus suvienyti gali tik bendra dvasios kalba45
Donatas Puslys

Eisena Molėtuose parodė, kad Lietuvoje daugėja žmonių, kurie nebijo stoti akistaton su istorine tiesa, nebijo atsiprašyti už tamsiuosius savo istorijos puslapius, kurie susišneka ne tik bendra lūpų, tačiau ir dvasios kalba.

Autoriteto reabilitacija. Gražiną Gudaitę kalbina Tomas Vaiseta3
Naujasis židinys

Kartais atrodo, kad demokratinėje visuomenėje autoritetai nereikalingi, o laisvas žmogus pirmiausia turėtų būti laisvas nuo įtakų, nuo aukščiau stovinčių ir t. t. 

Moliūguose – vitaminų lobynas
EkoDiena.lt

Vasara soduose ir daržuose subrandino saulėtuosius moliūgus: tai – tikra vitaminų bomba ir maistas visapusei sveikatai. Atkeliavę pas mus iš Meksikos, jie vis labiau populiarėja ir mūsų šalyje.

Keletas gydytojo patarimų rudeniui: ką daryti, kad vaikai rečiau sirgtų?

Kokiomis ligomis dažniausiai serga ikimokyklinio ir mokyklinio amžiaus vaikai, pradėję lankyti kolektyvą, kaip galima tų ligų išvengti? 

Gėlės rugsėjo 1-ajai: keletas idėjų puokštėms2

Mokslo metų pradžios puoktšė, su kuria vaikas ateis į mokyklą rugsėjo 1-ąją, gali būti ir originali, atspindinti jūsų individualumą bei nudžiuginanti mokytoją. Siūlome pasisemti idėjų nuotraukų galerijoje.

Kurie daržovių konservavimo būdai geriausi
lrt

Konservavimas tiesiog neišvengiamas turintiems sodus ir daržus, tačiau reikia pasirinkti būdus, kaip tai daroma. Vieni būdai yra vertingi ir išsaugo daug maistingųjų medžiagų, kiti – išlaikantys skonį, bet ne naudingąsias medžiagas...

Ką daryti, kad rugsėjo 1-oji pirmokui nekeltų streso?

Pirmokams ir jų tėvams bei globėjams netrukus prasidės naujas šeimos gyvenimo etapas, keliantis ne tik teigiamų emocijų, bet ir rūpesčių. Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras pataria, kaip tam pasiruošti iš anksto.

Rupkus „Camera“ apžvalga: muzikantas tik pradeda savo kūrybinę kelionę!
Irena Dabkienė

Tai žmogus, kurio visur pilna, jį pamatysi vos ne kiekviename muzikiniame renginyje, tai tas žmogus, kuris palaiko visus muzikantus – nuo profesionalų iki „startuolių“.

Dievas užimto žmogaus kasdienybėje
Aistė Karpytė

Ar kada pagalvojote, kad matuojant amžinybe žemėje gyvename tik vieną akimirką? 

Ieškomo gatvės menininko vardas legaliai iškeltas priešais Vilniaus savivaldybę

Naktį ant nenaudojamų vėliavų stiebų Vilniuje iškeltos jūrinės vėliavos, koduojančios specialiai toms vietoms sukurtas žinutes.

Įdomiausi apie masinius trėmimus pasakojančio filmo „Vėjų kryžkelėje“ sukūrimo faktai

Toronto kino festivalyje pirmą kartą parodytas filmas „Vėjų kryžkelėje“ atėmė žadą daugeliui kino kritikų ir kino mylėtojų.

MĄSTYK: lytiškumo ugdymas ar lytinis švietimas?4

Moksleiviai ateitininkai dalijasi savo nuomone ir atkreipia dėmesį į esminius lytiškumo ugdymo ir lytinio švietimo skirtumus.

Puiki dovana jaunoms šeimoms – „Šeimos albumas“

Kiekviena šeima turi nepakartojamą istoriją: susitinka du žmonės, atsiranda vaikų, o paskui – vaikaičių. Šiame albume jūsų šeima ir artimiausi žmonės bet kada galės dalytis prisiminimais...

Bandymai šį tą išspausti iš gyvenimo: slaptas H. Gruno dienoraštis

Hendrikui Grynui – 83-eji ir 3 mėnesiai. Nebe pirma jaunystė. Bet jis nenusiteikęs nurašyti savęs ir pasislėpęs už pelargonijų laukti gyvenimo pabaigos.

Dviguba poeto Dainiaus Dirgėlos poezijos knyga

Poetas rašo įvairiais stiliais ir žanrais, mėgsta paradoksus, tačiau nuolat sustoja prie vienos temos: žmogus laikinas. 

„Nepakeliama tremtis“ – Stefano Zweigo šlovės ir nusivylimo istorija

„Nepakeliama tremtis“ ramiai ir objektyviai pasakoja tragišką Zweigo šlovės ir nusivylimo istoriją. Knygos autorius prieš skaitytojus išskleidžia menininko, tikėjusio vieninga Europa, minčių ir jausmų žemėlapį.

Kaip tapti savu tarp bendraamžių ir išlikti savimi – U. Kaunaitės knygoje „Laiškai Elzei“

Knygos veikėjai – aštuntokai. Skirtingi ir tokie panašūs. Užsiauginę storus šarvus ir nepaprastai pažeidžiami...

Brangūs bičiuliai ir bendražygiai,

Kokie „Bernardinai.lt“, žurnalas „Kelionė su Bernardinai.lt“ ir internetinė televizija Bernardinai.TV bus 2016 metais?

Tai labai priklauso ir nuo Jūsų. Tam, ką branginame, visada reikia pastangų ir pasiaukojimo. Džiaugiamės, kad per visą dienraščio gyvavimo laikotarpį jautėme visokeriopą Jūsų paramą. Tai leido mums tvirtai sakyti, jog „Bernardinai.lt“ yra mūsų visų bendra erdvė, ta vilties žvakė, kuri nugali tamsą. Tačiau šiandien nuo Jūsų visokeriopos paramos priklauso itin daug.