2017-aisiais, kaip gali protestantai ir katalikai krikščionys kartu minėti Reformacijos pradžią, įvykusią prieš 500 metų? Tarptautinė Liuteronų-Romos katalikų vienybės komisija svarstė šį klausimą ne vienus metus ir nemenkomis pastangomis parengė dokumentą, pavadintą: „Nuo konflikto iki bendrystės“. „Didžiausių sunkumų komisijai kėlė faktas, kad protestantams ir katalikams krikščionims žodis „reformacija“ turėjo skirtingas, netgi priešingas konotacijas bei asociacijas“, – rašo vienas dokumento autorių. O italas kunigas Ennio Innocenti, prieš 60 metų pirmasis surengęs ekumenines pamaldas Romos mieste, atskleidžia to meto atmosferą ir dalinasi mintimis apie šiandienį krikščionių vienybės kelią.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Popiežius Pranciškus: leiskim Dievui mums atleisti
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus pirmadienio rytą Mišių homilijoje kalbėjo apie Kristaus nuostabią kunigystę, kuri susidaro iš trijų etapų: kai atleido nuodėmes kartą visiems laikams, dabar, kai mus užtaria Tėvo akivaizdoje ir, galiausiai, kai ateis mūsų pasiimti.

Vysk. J. Boruta: Arkivysk. T. Matulionio paskelbimas palaimintuoju – nacionalinis įvykis1
vatikano radijas

2017 m. sausio mėn.18 d. Telšiuose vyko Telšių vyskupijos dvasininkų kasmėnesinis formacijos susirinkimas, kuriame dalyvavo ir Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos klierikai.

„Amoris Laetitia" apie vaikų auklėjimą: Kantrus realizmas3

Moralinis auklėjimas yra prašyti vaiko ar jaunuolio tik to, kas jam nereiškia neproporcingai didelės aukos.

Metų „Kelionė su Teofiliumi": Vienybės ilgesys Teofiliaus tarnystėje31
Kun. Algirdas Jurevičius - www.matulionis.info

Teofilius pirmą kartą buvo teisiamas dėl krikščionių nevienybės ir dėl to, kad žmogaus išganymą – Krikštą iškėlė aukščiau siaurų konfesinių bei civilinių įstatymų suvaržymų. 

Nuodėmė yra ir ne vietoje bei ne laiku atlikti geri darbai124
Kun. Algirdas Toliatas

Hebrajų nuomone, nuodėmė yra net ir geri darbai, jei atlikti ne vietoje ir ne laiku. Sunku tokias nuodėmes atskirti, užčiuopti.

Legendinis V. Kernagio albumas atgimsta vinilo formatu4

Prieš 40 metų išleistas legendinio Lietuvos atlikėjo Vytauto Kernagio „Akustinis” albumas perleidžiamas limituotų vinilų tiražu. 

Vladimiras Tarasovas: „Mes supratome, kad amerikietiškojo džiazo standartais gyvi nebūsim“4

Prieš 45 metus trys talentingi vyrukai – Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas – pradėjo savo išskirtinį ir sėkmingą kelią džiazo olimpo link.

Bažnytinio paveldo muziejuje atidaroma architekto Gintauto Vyšniausko piešinių paroda „Dievo bitė“

Sausio 24 d. 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) atidaroma architekto Gintauto Vyšniausko (1958–2016) piešinių paroda „Dievo bitė“.

Apie intelektualią ir dvasingą iškalbą, kalbos turinį ir formą4
Regina Koženiauskienė

Gal kiek paradoksaliai nuskambės, bet prisipažinsiu: kuo toliau ir daugiau skaitau ir girdžiu apie retoriką, tuo labiau glumstu nerasdama atsakymo, kas ji yra. Matau klaidžiojimą tarsi be kompaso.

Sausio 13-oji – vis dar Gedulo, o ne Pergalės diena4
Algirdas Kazlauskas

Atvėsus jausmams, kuriuos sukėlė 1991 m. sausio 13-osios prisiminimai, galima pažvelgti į šią mūsų valstybei ypač svarbią datą ramesniu žvilgsniu.

Ar Didžioji Britanija liks didelė?
Mykolas Drunga - lrt

Šiuo metu bene svarbiausias poslinkis pasaulyje – penktadienį įvykusi naujojo Amerikos prezidento Donaldo Trumpo, vienų labai ginčijamo, kitų silpnai teisinamo bent žodžiais „pagyvendim, pamatysim“, inauguracija.

Naujasis grėsmių pasaulis
Giedrius Česnakas - VDU

Vos per savaitę įvykę keturi svarbūs įvykiai rodo, kad gyvename naujame grėsmių pasaulyje, kuriame nesaugumas Lietuvai auga, mūsų sąjungininkai potencialiai tampa mažiau prognozuojami

Domantas buvo laisvas žmogus, o Lietuva – jo šalis20
Rytas Staselis

Šią kalbą žurnalistas Rytas Staselis pasakė Stasio Lozoraičio premijos įteikimo Domantui Vildžiūnui (po mirties) proga.

Darbo partija: dar dirbs, kad pasinaudotų valstybės dotacija?4
Matas Baltrukevičius

Nuo šiol DP pagrindinis uždavinys bus pasinaudoti valstybės dotacija.

Valstybės ribos, „Valstiečiai-žalieji“ ir A. Maceina6
Teodoras Žukas

Po spalio 23 d. rinkimų, kai LVŽS triuškinamai laimėjo antrąjį rinkimų turą ir gavo nekvestionuojamas derybines pozicijas formuoti Vyriausybę, dažna socialinių tinkluose vyravusi reakcija buvo humoras.

3 argumentai, kodėl šiemet turite pradėti šokti

Naujųjų metų išvakarėse prisižadėjote sau daugiau sportuoti, tačiau vis dar išsisukinėjate pradėti? Žinoma Lietuvos šokėja, šokių trenerė Sandra Saikauskaitė teigia, kad gera alternatyva sportui yra šokiai ir pateikia argumentų.

4 pusryčių receptai, su kuriais gausite reikalingiausių vitaminų

TOP 4 sveikų pusryčių receptai padės subalansuoti jūsų rytinę mitybą ir gauti dalį organizmui reikalingų medžiagų ir įkvėps improvizacijoms virtuvėje. 

Sausis vaikų knygų lentynėlėje
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjo nauji metai, verčiame dar vieną puslapį vaikų literatūroje. Aš ir toliau tęsiu savo apžvalgas. Vis besidžiaugdama, kad yra dėl ko nustebti, ką atrasti bei nusišypsoti. Kartais – ir nuliūsti. Bet gerai, kad tik trumpam.

Rytai su vaikais: kaip išvengti įtampos ir vėlavimo

Rytai šeimoje su vaikais, kurie lanko darželį ar pradines klases, gali būti ir dažniausiai yra gana įtemptas metas. Skubėjimas, užsimiegoję tėvai, užsimiegoję vaikai, pradingusi kojinė ar pirštinė, ir vėl ta neskani košė... Net jeigu jums atrodo, kad jūs, kaip tėvai, rytais viską darote „teisingai“, pabandykite ryto rutinoje kai ką pakeisti.

10 000 žingsnių – receptas dailiai figūrai ir gerai savijautai2

Amerikiečių moksliniai tyrimai rodo, kad moterys, kasdien nueinančios 10 ar daugiau tūkstančių žingsnių, gali pasigirti dailesne figūra. Sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaitė sako, kad tai patvirtina ir realūs pavyzdžiai.

Pomponai. Galicijos aidas1

os kalvos su miškeliais ir pievų žalieji kloniai, ir stūksantieji piliakalniai, tie senelių savisaugos paminklai ir kita, jam sušvito ir sužadino norą gyventi ir pasiryžti dirbti savo krašto labui.

Apie Europos kelius. Lenkija1
Justinas Bočiarovas

Keliai yra be galo skirtingi – ilgainiui važiuodamas atpažinsi, kad važiuoji Lenkijoje ar Serbijoje ne vien iš kelio ženklų, bet iš vairuotojų elgesio, asfalto ir dar iš ko nors.

„Grammy“ kaip kokybės matas? Ačiū, ne.4
Domantas Razauskas

Šiandien norėčiau pakviesti jus pasiknaisioti po garsiausio muzikinio apdovanojimo „Grammy“ istoriją. 

Prasideda atrankos į Lietuvos jaunimo dienų chorą

Svajoji šlovinti Dievą per šiemet birželio 23-25 dienomis Vilniuje vyksiančias Lietuvos jaunimo dienas? Registruokis į choristų atrankas, kurios jau nuo sausio 30 dienos vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 

Doc. Deivido Šlekio svajonė – kad studentai skaitytų knygas, o ne jų ištraukas
Liana Binkauskienė - VU naujienos

Man svarbiausias studento bruožas yra smalsumas. Labiausiai nuvilia studentai, kurie nesugeba per visą studijų laikotarpį rasti temos, problemos, kuri juos „vežtų“.

Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam1

Afrika. Svaigūs britų kolonijinio spindesio laikai. Stulbinamas laukinės Kenijos gamtos grožis susipina su Nairobio klubų prabanga, džinas liejasi upeliais, žaibiškai užsimezga ir skandalingai baigiasi romanai...

Latviškasis „Da Vinčio kodas“

Romanas „Petro priesaika“ pasakoja apie įvykius, kurie nepraranda reikšmės ir bėgant tūkstantmečiams. Šiame „Da Vinčio kodą“ primenančiame romane jo herojai iš pasaulio archyvų bei saugyklų siekia išgauti sensacingus liudijimus apie baltų istoriją.

Vidinių kliūčių įveikimas1
Władysław Tatarkiewicz

Filosofų požiūris į kliūtis pasiekti laimę neišvengiamai pakoreguoja įprastinį požiūrį: jis moko, kad išorinės kliūtys, biologinės ir socialinės, kai kada gali būti pašalintos psichologiniais būdais, ir kad egzistuoja taip pat psichologinės kliūtys, ne mažiau pavojingos, o galbūt net pavojingesnės nei anos. 

Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam

Berilė Markam (Beryl Markham) – viena pirmųjų moterų lakūnių pasaulyje. Drąsi, laisva, pašėlusi, charizmatiška. Neįtikėtinai jos gyvenimo istorijai ir skirtas JAV autorės Paulos MacLain (Paula Maklain) romanas „Ledi Afrika“.

Netradicinis interviu: kūrybinis knygos „Laimė yra lapė“ duetas1

Paprastai interviu klausimus pateikia žurnalistai ar interneto dienoraščių (blog‘ų) kūrėjai. Tačiau šis interviu kitoks. Šįkart knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjos Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė klausinėja viena kitos.