Europai migracija – puikiai pažįstama tikrovė. Tik šiandien ne ji bėga nuo karo, ne ji ieško geresnio gyvenimo, naujos pradžios. Netrūksta baimės, kurią dar pakursto tokie autoriai kaip W. Kilpatrick, teigiantis, jog islamas – ypatinga grėsmė krikščioniškai visuomenei, ir kurios, anot jo, neįžvelgia net Katalikų Bažnyčia. Tuo tarpu P. Ferrara kviečia į situaciją pažvelgti platesniame kontekste: neapgaudinėkime savęs, pasaulis keičiasi, pasaulis jau pasikeitė – tad valdykime procesą išmintingai ir toliaregiškai.

Saulena ŽiugždaitėSaulena Žiugždaitė
Darbo grupės Sinode: iššūkiai šeimoms skirtingose kultūrose
vatikano radijas

 Darbo grupės sudarytos kalbų pagrindu: trys prancūzų, keturios anglų, trys italų, dvi ispanų ir viena vokiečių. Relatoriai pristatys asamblėjai grupės išvadas, kurios bus įtrauktos į rengiamą galutinį Sinodo dokumentą. 

Vatikano deklaracija: „Dialogas su islamu būtinas kaip niekada anksčiau“2

Šeimos aplinkoje yra formuojamos pirmosios idėjos apie „kitą“, apie „kitokį“, lygiai taip pat kaip ir mokyklos suoluose galima lengvai manipuliuoti jaunų žmonių protais. Galiausiai – svarbus yra ir kulto vietų vaidmuo.

Neplanuota popiežiaus kalba: „Sinodas niekada nesuabejojo Bažnyčios mokymu apie santuoką“

Nenumatytoje kalboje vyskupų Sinode antradienį popiežius Pranciškus atkreipė dėmesį į du dalykus. Pirmiausia, jog ši sesija yra 2014 metų Sinodo tęsinys, kuris niekada nesiekė suabejoti Bažnyčios mokymu apie santuoką.

Kard. Elio Sgreccia: Reikia tęstinės šeimos pastoracijos
vatikano radijas

Pasak Popiežiškosios gyvybės akademijos pirmininko emerito, Bažnyčia turi būti jautresnė sužeistoms šeimoms. Tarsi karo lauko ligoninės sąlygomis jas reikia lydėti priklaupus. Tokių šeimų tėvus ir vaikus reikia palydėti. 

Apžvelgiant Pirmąją Sinodo dieną
John L. Allen

Savo kalboje kardinolas Erdo pripažino, kad XXI amžiuje šeimas negatyviai veikia daugelis veiksnių, tarp kurių yra ir skurdas, karas, klimato kaita.

Bažnytinio paveldo muziejuje – beveik 100 Rūpintojėlių
Vaiva Lanskoronskytė

Kelios valandos iki parodos atidarymo menotyrininkė Gabija Surdokaitė-Vitienė pasakoja apie tai, kaip susiklostė, jog Rūpintojėlis tapo lietuvių tautos simboliu, iš kur į mūsų kraštus atkeliavo toks Kristaus įvaizdis. 

R. Daugėlaitė, M. Razgutė: „Lietuvoje esame vienintelis tikras trumpametražių filmų festivalis“
KINFO.lt

Pakeitęs pavadinimą, bet vis vien trumpas, kaip ir rodomi filmai, „Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis“ šiemet švenčia gražų dešimties metų jubiliejų.

Joanitų vienuolyne – V. Kvašio paroda „Iš šventųjų gyvenimo“

Spalio 11 d. Šv. Jono teologo vienuolyne vyks Vaidoto Kvašio darbų paroda „Iš šventųjų gyvenimo“ 2 dalis. Parodoje eksponuojama per 20 darbų, atliktų pastelės technika.

Turintis teisę. Varlamo Šalamovo šimtmečiui
Dmitrij Bykov - Kelionė

Šalamovas kalba ne šiaip milijonų žuvusiųjų vardu – tam tikra prasme jis kalba tarsi antžmogis, nes normalus žmogus iš pragaro ištrūkti negali. Jo išvados neginčijamos.

J. Budraitis: „Žmogus visada – vienas“
lrt

J. Budraitis įsitikinęs, jog, kad ir kaip stengtumėmės puoselėti savo kūną, ponas Dievas kiekvienam atseikėja tiek, kiek reikia.

Dar kartą apie Molotovo–Ribbentropo paktą1
Kęstutis Skrupskelis - Naujasis židinys

Molotovo–Ribbentropo pakto mįslė: ar Stalinas tapo Hitlerio sąjungininku, nes nesuprato pag­rindinių strateginių principų, taigi buvo kvailys, ar, nes įžvelgė tai, ko kelios istorikų kartos vis dar nesugeba atskleisti, taigi buvo įžvalgus ir klastingas strategas?

Imigrantai: toli ir arti
Guoda Azguridienė - Naujasis židinys

Kažin su kokiu jausmu Lietuvoje išklausome žinias apie eilinį nuskendusį pabėgėlių laivą prie pietinių Europos krantų. Apie mūšius Ukrainoje klausomės dabar jau su mažiau nerimo, bet tikrai su užuojauta.

Pabėgėlių krizę Turkija išnaudoja saviems tikslams?
lrt

Turkija turi galimybių ir jau dabar priima apie 3 mln. pabėgėlių, bet dėl įvairių priežasčių, ypač politinių, imasi tik labai ribotų veiksmų, LRT RADIJUI sako Rytų Europos studijų centro analitikas Linas Kojala.

Du teisingumai6
Dalius Stancikas

Nukentėjusieji Garliavoje vis dar tikisi, kad Lietuvoje atsiras tokių prokurorų ir teisėjų, kurie ryšis pagal LR Konstituciją ir įstatymus įvertinti Lietuvos gėdos dieną ir Prezidentės bei Konstitucijos kūrėjų nurodytas policijos dėmes.

Pasiruošimas pabėgėlių priėmimui – lovų skaičiavimas ir skaičių amoralumas
Rokas Rudzenskas - Universiteto žurnalistas

Viešojoje erdvėje pasklidusi žinia apie tai, jog vieno karo pabėgėlio Ruklos priėmimo centre išlaikymas kainuos apie 600 eurų, gali būti klaidinga.

Pokalbiai apie sveikatą: Vaikų peršalimo ligos1
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjus šaltajam metų laikui, visada padaugėja sergančiųjų peršalimo ligomis. Ypač vaikų, sugrįžusių į auklėjimo ir ugdymo įstaigas. Tėvai neretai nežino – ar gydyti prasidėjusią slogą ir kosulį, ar palaukti, ar jau duoti vaistų, kada kreiptis į gydytoją.

Senstančioje Japonijoje lėlės pakeičia nykstančių miestelių gyventojus
LVI

 Nagoro miestelis – tai atspindys neišvengiamo likimo, gresiančio visai Japonijai artimiausiais dešimtmečiais. Besitraukianti šalies demografija dar kartą išryškėjo naujausiuose statistikos duomenyse.

„Įskaudinta meilė: skyrybos“ – kaip išsilaisvinti ir vėl išmokti džiaugtis

Knygoje įvairius skyrybų aspektus komentuoja psichologai, dvasininkai, šeimos teisės specialistas. Pateikiami pokalbiai su skyrybas išgyvenusiais žmonėmis, jų patirtys.

Penkios priežastys būti mokytoju3
Igoris Zujevas

Mokytojo profesija jau pati savaime yra didžiulis iššūkis, nuolatos verčiantis judėti ir siekti. Tikiu, kad kiekvienas pedagogas niekada neturėtų pamiršti to, kokių impulsų vedinas pradėjo savo profesinį kelią, kodėl išmainė saldų miegą į ankstyvų rudenio rytų magiją.

Mokykla - ne tik mokinių, bet ir mokytojų mokymosi erdvė
Milda Laužikaitė

Iš tiesų, didelį poveikį ugdant kūrybiškas, verslias ir inovatyviai mąstančias asmenybes daro tie mokytojai, kurie žino, kaip veikia šiuolaikinės mūsų kasdienio gyvenimo dalimi tapusios technologijos, geba per savo patirtį sudominti mokinius ir patys nuolat mokosi.

Dainius Kepenis: „Sveikos gyvensenos mokosi vis daugiau žmonių“
Juozas Dapšauskas

jųMano darbo stažas - 43 metai ir iš jų visose šešiose darbovietėse tarnavau vaikų ir suaugusių sveikatos labui. Ypač didelį pasitenkinimą jaučiu 26-tus metus dirbdamas sveikatos mokytoju Palangos sveikatos mokykloje.

Prancūzijoje vyko liliputų mados šou

Prancūzijos kultūros ministerijoje Paryžiuje vyko Nacionalinis liliputų mados šou. Renginio tikslas – skleisti visuomenėje informaciją apie šią negalią.

Gamtos mįslė: kodėl gerves išskristi paskatina šalnos
lrt

Lietuvoje – jau spalis. Gražusis ruduo dar niekur neiškeliavo. Maža to, jis kasdien tampa vis gražesnis, jo spalvos tirštėja, ryškėja. Tam įtakos turi žemėjanti nakties temperatūra ir šalnos, kurias pranašauja sinoptikai.

Vaikų reanimatologas V. Gurskis: „Čia dirbdamas turi pamiršti, kad esi tėtis ir mama“

Darbas ligoninės intensyviosios terapijos skyriuje, kur gydytojams dažnai tenka susidurti su pacientų mirtimi, psichologiškai alinantis, nepaprastai sunkus. Dar didesnę psichologinę įtampą patiria tie gydytojai, kurie dirba vaikų intensyviosios terapijos skyriuje.

Patariame: ar tikrai pienas – netinkamas žmogui?5
Jurgita Valentaitė - Moters psichologija

Nors ilgą laiką buvo manyta, kad pienas ir jo produktai naudingi organizmui, šiuo metu vykdomi moksliniai tyrimai vis labiau paneigia šiuos tvirtinimus. Mokslininkai neneigia, kad dar reikia atlikti daugiau tyrimų, tačiau ir jau atliktieji leidžia manyti, jog pienas gali sukelti įvairių ligų.

XIII Vilniaus Gospel festivalis: „Let Freedom ring“
Bernardinai.TV

Vaizdo klipas iš spalio 2-4 dienomis sostinėje vykusio Vilniaus Gospel festivalio „Giedame laisvę“.

Smurtas animaciniuose filmuose

Vaikų pasaulis dažnai pilnas įsivaizduojamų ir animacinių draugų, piktadarių, herojų, kuriais norima sekti. Tačiau neretai animacijoje pilna ir smurto, čia jis pateikiamas tarsi neišvengiamas, lyg būtų vienintelis konfliktų sprendimo būdas ar rezultatas.

Pasiryžę tarnauti Lietuvai
Marija Keršanskienė

Keturi šaunūs jauni vyrai sutiko atsakyti į keletą klausimų apie karinę tarnybą, studijas bei iššūkius Lietuvos karo akademijoje ir apie kiekvieno piliečio konstitucinę pareigą ginti savo tėvynę.

Sužadėtiniai Simona ir Marius: Santuoka yra bendro gėrio kūrimas5
Viktorija Steniulytė

Vilniaus arkivyskupijos organizuojamus sužadėtinių kursus lanko jauna, po pusantrų draugystės metų susituokti nusprendusi pora. Simona ir Marius – keliaujantys per gyvenimą kartu, ieškantys ir atrandantys kelius į meilę ir darnų sutarimą.

7 idėjos, pakeitusios Vakarų muziką
LVI

Nuo priešistorės iki mūsų laikų muzika visą laiką tobulėjo ir vystėsi. Pristatome Jums 7 išradimus, nuo pirmųjų Pitagoro skalių iki „Walkman“ grotuvo, kurie keitė muziką.

Nobelio literatūros premija skirta baltarusei Svetlanai Aleksijevič

2015 metų Nobelio literatūros premija skirta sovietų ir baltarusių rašytojai bei žurnalistei Svetlanai Aleksijevič. 

Politika literatūroje – ar vien ideologijos svetimkūnis?
Vaiva Lanskoronskytė

Keliant klausimą, ar politinė mintis literatūroje yra vien ideologija, bandoma įspausti į meninės kalbos normas, visų pirma reikėtų susimąstyti, kas yra politika.

Perleistas S. Rushdie romanas „Paskutinis Mauro atodūsis“

S. Rushdie pasakoja modernios Indijos kūrimosi istoriją, o jo dėmesio centre – kultūrų priešprieša, religiniai nesutarimai, korupcija ir nusikaltimai.

„Velniška sąjunga“ – knyga apie Molotovo-Ribbentropo paktą

Autoriaus dėmesio centre – tiek fotografų blykstėmis nušviestos diplomatų susitikimų akimirkos, tiek sunkiai atveriami didžiosios politikos užkulisiai.

Kodėl ir kokio vienuolio Thomo Mertono vis dar ieškome?
Augustė Žičkytė - Šiaurės Atėnai

Pasak vieno privačių Mertono dienoraščių tomo sudarytojo Jonathano Montaldo, „Jonos ženklo“ tekstai rodo Mertono norą būti geru rašytoju ir vienuoliu.