„Žemynas, kuris kadaise valdė pasaulį, dabar atrodo dreifuojantis, o jo siela yra pagraužta biurokratijos ir politinio korektiškumo“, – rašo Actono instituto tyrimų direktorius Samuelis Greggas po Brexit referendumo. Tuo tarpu Pasquale Ferrara klausia prieš ką iš esmės balsavo britai? Vienintelis dalykas, anot autoriaus, prieš kurį tikrai balsavo anglai, yra laisvas darbininkų judėjimas Europos Sąjungos viduje. Tai yra prieš kitus Europos piliečius. Ir kas dabar bepajėgs sustabdyti išlaisvintą „irimo džiną“?

Donatas PuslysDonatas Puslys
Ką išties reiškia BrexitPasquale Ferrara
Popiežius priėmė Konstantinopolio patriarchato delegaciją: „gailestingumas – tarpusavio santykių kriterijus“
vatikano radijas

Nuo pirmųjų amžių egzistuoja skirtumai tarp Romos Bažnyčios ir Konstantinopolio Bažnyčio. Dievo gailestingumas yra mus siejantis raištis, turime gailestingumą padaryti tarpusavio santykių kriterijumi.

Vysk. K. Kėvalas: „Bažnyčia gali sirgti teisuoliškumo ir klerikalizmo liga“20
Saulena Žiugždaitė

Krikščionis neturi marginalizuoti: net jei tai būtų žmogus, kuris susijęs su nuodėme.

Benedikto XVI kunigystės 65 metinės: „mylimojo ieškojimas“
vatikano radijas

Antradienio vidudienį (Romos laiku) kunigystės 65 metų sukakties proga Vatikane iškilmingu aktu pagerbtas popiežius emeritas Benediktas XVI. 

JK arkivyskupai apie referendumą: „Visiems sunkus naujas istorijos žingsnis“
vatikano radijas

„Visiems sunkus naujas istorijos žingsnis“, – taip Anglijos ir Velso vyskupų konferencijos pirmininkas kardinolas Vincentas Nicholsas apibūdina naują politinį ir ekonominį scenarijų, atsivėrusį po „Brexit“ referendumo.

G. Gustaitė: „Ateina nepavydėtino (ne)brandumo metas“ 4

Redaktoriaus teigimu, knygą parašė „vieni žymiausių šalies istorijos specialistų“, „stengdamiesi visam pasauliui priminti, kas buvo yra (ir bus) Lietuva“. Taigi – buvo yra ir bus be Jurgio Matulaičio?

Menas ir žodis
Birutė Pankūnaitė

Ar žiūrėjimas be audiogido ir teksto yra tobulesnis? Ar perskaičius tekstą daugiau suvokiama? Tokie klausimai kilo galvoje apsilankius birželį prasidėjusiose parodose Vilniuje.

Tarp 10 „The Guardian“ rekomenduojamų filmų – ir A. Matelio juosta

Britų leidinys „The Guardian“ paskelbė dešimt geriausių bei vertų pamatyti filmų iš posovietinių šalių sąrašą, tarp kurių ir lietuvių režisieriaus Arūno Matelio juosta.

Šaligatvių vingiai, laiko kilpos1
Vaidas Jauniškis - menų faktūra

Užduotis frankofilui: pasakyk ką nors nebanalaus apie Paryžių. Apie miestą, kuris mano kartai išaugo pirmiausia iš literatūros, vėliau kino...

Birželio 29 d. LNDT kasoje dirbs teatro aktoriai ir direktorius

Naujasis Lietuvos nacionalinio dramos teatro sezonas prasidės rugsėjo 2 dieną, tačiau jau dabar žiūrovai yra kviečiami jam pasirengti.

Atradimai, kurių niekas negali paaiškinti2

Pasaulio istorijoje daug neįtikėtinų paslapčių. Niekas iš mūsų negyvens taip ilgai, kad pamatytų, kaip jos visos bus įmintos. Tačiau visada įdomu kas kartą žvelgti į šiuos stulbinančius reiškinius.

„Lietuvos sąrašas“: metas atgaivinti laisvų piliečių Respubliką ir pakeisti socialinį ekonominį valstybės modelį

Birželio 28 dieną „Lietuvos sąrašas“ pristatė savo programines nuostatas – piliečiams Seimo rinkimuose siūlomą politinę alternatyvą.

Pabradė – gyvos daugiatautės kultūros židinys
Bernardinai.TV

Pabradė įsikūrusi abipus Žeimenos. Upė čia srauni, rėvinga, yra brastų. Spėjama, jog nuo žodžio „brada“ ar „palei bradą“ atsiradęs ir vietovės pavadinimas.

Ir vergai yra mūsų piliečiai

Arba, filantropės Jūratės Kazickaitės žodžiais tariant, kiekvienas žmogus yra svarbus. Perskaitę šiuos teiginius galbūt atlaidžiai šyptelsite – abu savaime suprantami, ir ko čia kaišioti prie jų garsaus žmogaus vardą.

„Tyrimas“ atskleidė, kodėl geriama? Alkoholio pramonė atsisakys neveikiančios reklamos?5
Aurelijus Veryga

Seime vėl svarstomi klausimai dėl alkoholinių gėrimų reklamos draudimo. Ir, kadangi tikri moksliniai tyrimai nepadeda alkoholio gamintojams kvailinti politikų, atsirado poreikis pasidaryti „savo tyrimą“.

Visuomenininkai ragina vetuoti naująjį Darbo kodeksą

Praėjusią savaitę Seime priimtą naująjį Darbo kodeksą visuomenininkai ragina vetuoti ir grąžinti Seimui tobulinti jį iš esmės.

Katalikiškoje pažinčių svetainėje meilę radusi Erika: svarbiausia – mokėti išlaukti
Gediminas Dubonikas

Pirmasis Lietuvoje katalikiškas pažinčių portalas kitoLink.lt kartu su savo nariais džiaugiasi pirmąja pora, kurios pažintis šioje internetinėje erdvėje baigėsi vestuvėmis.

Seimas balsavo už šeimos apibrėžimą per santuoką ir giminystės ryšį2

Projektu siūloma šeimą apibrėžti per santuoką ir giminystės ryšį. Už projektą balsavo 74 Seimo nariai, prieš – 19, susilaikė – 20.

Kokių vaistinių augalų galime prisirinkti žiemai?
EkoDiena.lt

Kokių vaistinių augalų galima pasirinkti, kad šaltuoju metų laiku galėtume gydytis ne vien vaistais, bet ir aromatingomis vaistažolių arbatomis?

Šeima ir valdžia – kaip susikalbėti? (II)

Apie šeimos tarybų veiklą, sunkumus, su kuriais susiduria visuomenininkai, bei lūkesčius ateičiai kalbamės su Kristina Paulike, Vakarų Lietuvos tėvų forumo pirmininke, Klaipėdos m. sav. šeimos tarybos pirmininke ir Egle Šveckiene.

Poros ginčai – dar viena proga suartėti?
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Kartais galime „praryti“ kitą – įtraukiame jį į savo asmenybės lauką ir priimame kaip savaime suprantamą. Tada kitas žmogus tampa „manojo aš“ dalimi, dėl kurios visiškai nebereikia stengtis...

Naujo lietuviško filmo su Gabija Jaraminaite ir Dainiumi Gavenoniu anonso premjera

Jau šį savaitgalį prestižiniame A klasės Karlovi Varų kino festivalyje Čekijoje įvyks pasaulinė naujo lietuviško filmo „Amžinai kartu“ premjera.

Kai trūksta tik šilto maisto ir bendravimo
Viktorija Steniulytė - Universiteto žurnalistas

Šiltas pokalbis apie gyvenimą, žmogų ir viltį su vilniete Veronika, besilankančia Betanijos valgykloje.

Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo scenose – roko, elektronikos, hiphopo ir klasikos kokteilis

Bemaž dvi dešimtys žinomų ir sparčiai populiarėjančių atlikėjų bei grupių per tris dienas – toks desertas laukia liepos 8-10 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime.

Papildomas informatikos mokymasis – sėkmingos karjeros pagrindas

Bet kuriam verslui gali reikėti elektroninės parduotuvės, skaitmeninių paslaugų. Todėl kompiuterinio raštingumo turėtų būti mokomi visi.

Garso režisierė: mano darbe psichologijos daugiau nei technologijos2
lrt

„Tikiu, kad galime būti geriausi pasaulyje, kad esame ta karta, kuri privalo būti čia ir kasdien tobulėti“, – sako A. Suchova.

Nauja Eugenijaus Ališankos esė knyga – „Empedoklio batas“

Naujausioje savo esė knygoje „Empedoklio batas“ E. Ališanka gilinasi į šiandienio žmogaus situaciją, subtiliai balansuodamas tarp kultūros ir kasdienybės.

Lozoraičių šeimos biblioteka
Eglė Dikavičienė - Žurnalas „Tarp knygų“

Garsių Lietuvos diplomatų Lozoraičių šeimos biblioteka Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Lituanikos skyriaus fondus papildė 2007 m.

Forumas „Vilniaus kryžkelės“ suburs garsius Rytų Europos poetus1
Donatas Puslys

„Vilniaus kryžkelių“ forumas tęsis nuo pirmadienio iki trečiadienio Venclovų namuose-muziejuje.

Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Įsivietinti – menka bėda?
Dainora Kaniavienė

Gurmaniškumas – pagrindinis žodis, aplink kurį sukasi visos mintys skaitant romaną. Tai giminės saga apie įsivietinimą Kanadoje...