Diskusija apie tai, kaip europiečiams dera reaguoti į migrantų srautą, įsiveržė į politinę darbotvarkę. Ar teisinga emigrantus skirstyti kvotomis? O gal veikiau turėtume griežčiau gintis nuo emigrantų, nes galime paskęsti jų srovėje? Perteikiame dvi skirtingas nuomones iš Vokietijos žiniasklaidos. Gal jos paskatins turiningesnę diskusiją ir Lietuvoje?

Andrius NavickasAndrius Navickas
Mažesnieji broliai Asyžiuje svarstė ekologines problemas

Ar Mažesniųjų brolių ordinas padės tikintiesiems suprasti žmogiškuosius ir ekologinius globalios ekonomikos ir finansinės rinkos neteisingumo padarinius?

Šv. Pilypo Nerio 500 m. jubiliejus: „Nežinai, ką reiškia mylėti Bažnyčią, jei nesi kentėjęs nuo jos“
Kun. Algirdas Toliatas

Šiandien šventojo Pilypo Nerio įkurtų pasauliečių kunigų oratorijos pasklidusios po visą pasaulį. Jo novatoriškas ir reformatoriškas pėdsakas Romos mieste ir Vatikano kurijoje pelnė jam „Antrojo Romos apaštalo“ titulą. 

Kenijoje palaimintąja paskelbta s. Irene Stefani
vatikano radijas

Iki karo pabaigos 1919 metais, manoma, ji pakrikštijo apie tris tūkstančius žmonių. Kaip vėliau kai kurie pasakė – ne todėl, kad kalbėjo apie meilę, bet ją parodė.

Romos Mišių istorija. Džonas Viklifas ir Janas Husas5
Br. Lukas Skroblas OSB

Nepaisant visų ligtolinių pastangų apibrėžiant Eucharistiją, anuometinė teologijos mintis atsitrenkdavo tarsi į neįveikiamą slėpinį, kai tekdavo aiškinti, kaip duonos ir vyno substancija yra perkeičiama į Kristaus Kūno ir Kraujo substanciją.

Pranciškaus Sekminių homilija: Dvasia teikia tiesą, atnaujina ir žadina dorybes
vatikano radijas

Sekminių rytą Vatikane, Šventojo Petro bazilikoje, popiežius Pranciškus aukojo iškilmingas šventąsias Mišias. Homilijoje Sekmines, Šventosios Dvasios davimą Jėzaus mokiniams, Šventasis Tėvas apibūdina trejopu būdu, pagal Bibliją.

Tarptautiniame Thomo Manno festivalyje – apie moralinius pasirinkimus karo akivaizdoje ir ne tik
Vasilijus Safronovas

Liepos 11–18 dienomis į Nidą kvies jau 19-asis iš eilės tarptautinis Thomo Manno festivalis „Sąžinės proveržis“.

Vilniuje – Rimaldo Vikšraičio personalinė fotografijų paroda

Nors naujausi Rimaldo Vikšraičio darbai skiriasi nuo žinomiausių ciklų, žiūrovas vis dėlto verčiamas būti vojeristu, stebinčiu ne visada patrauklią, o kartais ir šokiruojančią realybę.

Josifas Brodskis. Paskaita, gavus Nobelio premiją

1987 m. poetui Josifui Brodskiui „už visapusišką autorystę, alsuojančią minties aiškumu ir poetiniu intensyvumu“, buvo paskirta Nobelio literatūros premija.

Po Pa ir Sekminės
Mažoji studija

Taigi pabaigos sakiny sverdamas, kuris „Poezijos pavasario“ maršrutas man reikšmingesnis – į Paryžių ar Dieveniškes – vienareikšmiškai renkuosi Dieveniškes.

Išdalinti Kanų festivalio apdovanojimai

Sekmadienį paaiškėjo, kam atiteko 68-ojo Kanų festivalio  „Auksinė palmės šakelė“. Kiek netikėtai jos savininku tapo Jacques Audiard, prancūzų režisierius, sukūręs dramą „Dheepan“. Tai kino juosta apie sunkią pabėgėlių dalią.

A. Radczenko knygos pristatymas Lenkų diskusijų klube: Lietuvos lenkų kultūros (r)evoliucija tęsiasi
Mariusz Antonowicz - Naujasis židinys

Gegužės 22-osios vakarą Lenkų kultūros namuose Lenkų diskusijų klubas suorganizavo savo nario Aleksandro Radczenko knygos „Saulės šešėlis“ pristatymą.

Juozas Girnius: lietuviai - pavojingo charakterio tauta

Dviem simboliais liudija lietuvių tauta savo dvasinį charakterį – Rūpintojėliu ir Vytimi.

Elena Bradūnaitė-Aglinskienė: „Lietuvybės daigai mane praturtino“
Rosita Garškaitė - Kelionė

Pasak E. Bradūnaitės-Aglinskienės, Havajuose – graži, vešli gamta, tačiau kultūros požiūriu – dykuma, o Lietuvoje reikia „persiplėšti“, kad spėtum viską, kas domina, aplankyti.

K. Girnius: tėčiui Lietuva didele dalimi buvo gyvenimo prasmė
lrt

Šiemet sukanka 100-osios vieno iškiliausių lietuvių filosofo egzistencialisto, redaktoriaus ir kultūrininko dr. Juozo Girniaus gimimo metinės.

Šv. Mortos iniciatyva Lietuvoje – pirmas žingsnis žengtas
Andrius Navickas

„Bernardinai.lt“ jau yra rašę apie tai, kad lietuvių delegacija dalyvavo Londone vykusioje konferencijoje, kurioje svarstyta, kaip derėtų bendradarbiauti, sprendžiant vis aktualesnę prekybos žmonėmis arba naujosios XXI amžiaus vergijos problemą.

Pirmi vaiko gyvenimo metai: nuo ko priklauso sveikata ir charakteris?

Deja, bet vaikų poliklinikoje apie kūdikio sveikatą paprastai pasakoma ne viskas. Fiksuojamas vaiko ūgis ir svoris, klausiama, ką vaikas valgo, ar moka ropoti ir atsistoti, bet nė žodžiu neužsimenama, tarkim, apie kūdikio pojūčių ugdymą ar tonuso poveikį.

Cerebrinis paralyžius. Užsispirti ir gyventi sunkiai, bet gerai
Kristina Urbaitytė

Vaineta serga cerebriniu paralyžiumi. Mergaitė didžiąją laiko dalį praleidžia vežimėlyje, tačiau atrodo, jog veiksmo jos gyvenime netrūksta: aplink Vainetą tarsi bitės sukasi seneliai, bibliotekos darbuotojai, mokytojos.

Andris Petersonas: „Komunikatorius yra kaip laidas, kaip žodynas, kompasas ir žiūronai“
VU naujienos

„Žmonės turi teisę pasirinkti komunikacijos būdus, laiką ir vietą, jie turi prioritetus. Gali būti, kad minioje stovintis žmogus naršo interneto portaluose arba susirašinėja su seniai matytu draugu, gyvenančiu kitoje pasaulio pusėje, ir visai nekreipia dėmesio į greta stovinčiuosius.“

Soda: kertam lažybų, jūs nežinojote!
EkoDiena.lt

Kasdienėje buityje, kalbant apie paprastus ir gal net gana banalius dalykus, universalumu pasižyminčių priemonių tikrai esama. Viena iš jų – pati paprasčiausia soda.

Apie humoro jausmą 4
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Humoro jausmas – vienas svarbiausių psichinės sveikatos požymių. Juoktis – sveika. Jei bandytume apibūdinti, kas yra humoro jausmas, bendriausia prasme būtų galima sakyti, jog tai gebėjimas pastebėti reiškiniuose komiškų ir paradoksalių dalykų bei emociškai į juos reaguoti.

Medikė: norint išvengti ligų, profilaktiškai verta atlikti ne tik bendrąjį kraujo tyrimą
lrt

Dažniausiai skiriamas bendrasis kraujo tyrimas yra išsamus, tačiau jis neparodo visko, kas vyksta žmogaus organizme. Dabar į sąrašus, įtraukta daugiau nemokamų tyrimų, tačiau už kai kuriuos, norint užbėgti ligai už akių, verta susimokėti patiems.

Juoko terapija? – Taip!

N. Cousinsas nebegalėjo judėti ir jautė nuolatinį skausmą, tačiau nenuleido rankų. Jis į savo gydymosi programą įtraukė pozityvią pasaulėžiūrą, meilę, tikėjimą, viltį ir juoką. 10 minučių juoko jam suteikdavo dvi valandas beskausmio miego.

Annette Goodheart: „Galima juoktis ir sergant vėžiu“

Anette Goodheart galima vadinti juoko terapijos pradininke. Atisdūrusi ant gyvenimo bedugnės krašto ji nusprendė ne jį užbaigti, bet pradėti juoktis. Tapusi psichologe ir juoko terapeute ji ne tik išsigelbėjo pati, bet ir padėjo daugybei žmonių.

Juokas – būtiniausias vaistas jūsų vaistinėlėje

Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo juoką? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be juoko gyvenimas nykus ir beprasmis.

Kalifornijoje likviduojami sprogusio naftotiekio padariniai1

Sprogus požeminiam naftos vamzdžiui, į Ramųjį vandenyną išsiliejo apie 80 tūkst. litrų naftos, kuri užliejo Refugio valstybinį paplūdimį, 50 km į šiaurę nuo Santa Barbaros, Kalifornijoje.

Kaip nuraminti nervus... per egzaminus?

Egzaminų neišvengsi, toks jau tas gyvenimas – taip pasakytų daugelis mūsų. Gal ir teisybė, bet nervinimąsi pažaboti tikrai galima.

Prasideda 4D spausdintuvų amžius

„Sveiki atvykę į 4D spausdintuvų amžių!“ – skelbia portalas „Techcrunch“, kalbėdamas apie inžinierių iš Volongongo universiteto, esančio Australijoje, sukurtą 4D spausdintuvą.

Kauno numerologija
Grytė Kuliešiūtė

Gyvenu apsupta devynių mane saugančių fortų. Kiekvienas jų alsuoja. Ypač gerai tai girdėti naktį, kai sutemsta ir gatvėse nutyla triukšmas. Kažkoks magiškas visų devynių alsavimas apsupa miestą. 

Remigijus Jašinskas. Eilėraščiai

Į tradicinį klausimą „Kodėl rašai?“ atsakau taip: „Rašau, nes viduje kažkas liepia, kažkas vis užvaldydamas mano ranką stveria tušinuką ir pradeda rašyt.

Mykolas Zvėga. „Įdomiau nežinoti, kas laukia rytoj...“

Mykolas Zvėga – jaunas keliautojas, spėjęs išmaišyti jau ne vieną planetos žemyną. Jo gimtinė – Vilnius, bet namai – ištisas pasaulis.

Romane „Trapi pusiausvyra“ – Indijos kilnybė ir žiaurumas

Keturių žmonių likimo gijos susipina ir vėl išsiskiria. Atsitraukti neįmanoma. Nes gėrio ir blogio pusiausvyra tokia trapi, kad gali sutrikti nuo menkiausio kvėptelėjimo…

Josifas Brodskis: „Jei turi ryžto rašyti, turėk drąsos ir atsakyti“

Tai vienas pirmųjų poeto Josifo Brodskio, priverstinai emigravusio iš Sovietų Sąjungos į Vakarus, interviu 1972 m. paskelbtas žurnale „Index on Censorship“. 

Bičiuliai apie Josifą Brodskį

Apie pažintį atsiminimais dalijosi Elė ir Audronis Katiliai, kurių namuose svečiuodavosi J. Brodskis, iš Vokietijos kalbėjo poetas Tomas Venclova. Pateikiame keletą amžininkų atsiminimų, pamąstymų, pokalbių fragmentų apie J. Brodskį.

„Močiutės plėšikės“ ir „Žiurkainio“ autorius mokykloje bijojo... virėjos

Interviu bbc.co.uk Davidas Walliamsas pasakoja apie savo skaitymo įpročius, atskleidžia, kokiu personažu norėtų būti ir kokį galėtų įsimylėti.  

Knygos padaužoms, arba Ką skaityti, jei nemėgsti skaityti
Benas Bėrantas

Tokių knygų kaip „Didysis Neitas“ neatsiejama dalis yra komiksai. Be galimybės kur kas geriau perteikti komiškas situacijas, jie taip pat padeda lengviau suvokti tekstą, suteikia knygai daugiasluoksniškumo.