Seimas po balsavimo nepritarė siūlymui Laisvės premiją skirti Vytautui Landsbergiui. Kaip vertinti tokį sprendimą? Ar tai tėra tik asmeninių, politinių sąskaitų suvedimas, sąžiningo praeities vertinimo aukojimas dėl dabartinių politinių mūšių? O gal sprendimo balsuoti prieš V. Landsbergio kandidatūrą priežastys yra gilesnės ir sietinos su noru savaip perrašyti istoriją?

Monika MidvarytėMonika Midvarytė
Gaila Seimo ir LietuvosMatas Baltrukevičius
Popiežius pasveikino Kenijos, Ugandos ir Centrinės Afrikos Respublikos gyventojus
vatikano radijas

Kelionės išvakarėse į lankomų šalių tikinčiųjų bendruomenes Šventasis Tėvas kreipėsi video žiniomis: į Kenijos ir Ugandos katalikus – anglų kalba, į Centrinės Afrikos Respublikos – prancūziškai.

Pranciškonai JAV sukūrė unikalią maldos App programėlę

„Friar app“ leidžia žmonėms publikuoti savo maldavimus, melstis vieniems už kitus ir turėti brolį pranciškoną iš bet kurio JAV kampelio, besimeldžiantį už konkretaus žmogaus intencijas.

Islamo teologas E. Toprakyaranas: „Nėra vieno islamo“

Remiantis Koranu, tikintis žmogus negali prarasti vilties. Net jei šiuo metu kasdien susiduriame su kliūtimis, privalome padaryti viską, kad atsakytume IS kitokiu islamu.

Popiežius Pranciškus ir tikrasis gailestingumas
Vysk. Robert Barron

Nemenka šios sumaišties dalis kyla dėl to, kad klaidingai suprantama, kodėl Pranciškus taip pabrėžia gailestingumą.

Dorybių laikas
Virginija Adomonytė

Sklando tokia neigiama nuostata, kad dorybės tai yra nuobodu. Iš tikrųjų bandant dorybes išsiugdyti, pamatau, kad nuoboduliui čia vietos iš viso nėra.

Fotografijų parodoje – medinių Lietuvos bažnyčių interjerai

Mūro ir medžio meistrai visais laikais sekė naujoves, mokėsi vieni iš kitų. Lietuvos medinėse bažnytėlėse ypač ryškų pėdsaką paliko barokas. 

M. Dranycinas ir A. Berioza: „Vilnius – gyvų rankų kūrybos miestas“
Neringa Petrošiūtė

Maksimas Dranicinas ir Anastasija Berioza – dailininkai iš Murmansko (Rusija), keletą šio rudens savaičių rezidavę Užupio meno inkubatoriuje.

(Ne)atsitiktiniai muzikiniai susitikimai IV. L. Devitos ir A. Fediajevo pokalbis

Psichodelika vadinčiau muzikinio mąstymo būdą, kuris susijęs su išplėsta sąmone, kad ir kaip tai būtų suprantama: mokėjimu improvizuoti, komponuoti muziką begrojant...

Pokalbis su fotomenininku Danu Gemkowu apie kelią ir keliones
Gabrielė Kuizinaitė

Amerikiečių fotografas D. Gemkowas „Kaunas Photo 2015“  festivalyje pristatė fotografijų seriją „In Transit“ (Pakeliui), kurią kūrė ne vienerius metus...

Ar kada nors dar skambės Kretingos bažnyčios varpai?
Romualdas Beniušis

1941 m. birželio 26 d. nuo nacių padegtos žydų sinagogos po miestą išplitęs gaisras palietė ir bažnyčią bei jos bokštą, o liepsnose pražuvo ir visi tuo metu bokšte kaboję varpai.

Mykolas Drunga. Globalizmo pabaiga
lrt

2000 metais išleistame „Mokykliniame tarptautinių žodžių žodyne“ žodis „globalinis“ minimas dviem reikšmėmis: „apimantis visą Žemę, kosmosą“ ir „visuotinis, pasaulinis“. Tačiau nėra nei „globalizacijos“, nei „globalizmo“.

S. Kanovičius: Reikia paprasčiausiai nustoti meluoti
Dovaidas Pabiržis

Su S.Kanovičiumi „Veidas“ kalbėjosi ir apie išlikusį žydų paveldą, lietuvių ir žydų santykius, istorinio atminimo klystkelius bei atminties politiką Lietuvoje. 

Seimas atsisakė skirti V. Landsbergiui Laisvės premiją

Antradienį Seimas atsisakė skirti prof. Vytautui Landsbergiui Laisvės premiją. Šiais metais premija nebus teikiama niekam.

LLRI tyrimas: trečdalis gyventojų turi šešėlyje dirbančių artimųjų

Dauguma gyventojų įsitikinę, kad šešėlio priežastis – per dideli mokesčiai.


Lietuvos užsienio politika po 2004 metų: sėkmės ir nesėkmės
Agnė Grinevičiūtė - Vilniaus universiteto žurnalas „Spectrum“

Ambicingas dešimtmetis. Taip geriausiai galime apibūdinti Lietuvos užsienio politiką 2004–2014 m.

Dalia Kiesaitė: „Tikėjimas – jungiamoji grandis“

Tęsiame pokalbių  ciklą su išsiskyrusiųjų sielovado centro „Bendrkeleiviai“ bendradarbiais. Šįkart su psichologe D. Kiesaite – apie tikėjimo ir psichologinės saviugdos kelionę, buvimą lygiaverčiame santykyje su pagalbos ieškančiu asmeniu.

„Carito“ paramos koncertas: moterys neturi kentėti smurto

Šį sekmadienį, lapkričio 29 d., Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks paramos koncertas „Degu kaip žvakė“, skirtas Vilniaus arkivyskupijos „Carito“ Motinos ir vaiko globos namams, kur glaudžiasi vienišos mamos su kūdikiais, paremti.

Kontracepcija kaip homoseksualumo priežastis
Gintautas Vaitoška - Artuma

Ne vienas ekspertas pripažįsta, jog kontracepcijos naudojimas daro didžiulę įtaką homoseksualumo pateisinimui ir priėmimui.

Nauja V. Albisetti knyga „Laisvi mylėti“

Neseniai išleistoje V. Albisetti naujoje knygoje autorius svarsto, kaip mylėti ir būti laisvam, kaip išvengti dviejų tarpusavio santykiams itin būdingų kraštutinumų: mylimo žmogaus atstūmimo arba jo sudievinimo.

Kaune sukurta technologija leis iš anksto prognozuoti hipotenziją

Hipotenzija yra pasaulinio masto problema, kuriai iki šiol nebuvo galima užbėgti už akių. Kauno mokslininkai sukūrė technologiją, padėsiančią iš anksto numatyti individualaus paciento hipotenzijos krizės pradžią.

Paauglio ateitis – neaiškių pasirinkimų kryžkelė
Raminta Šidlauskaitė

Labai dažnai girdima frazė „Kaip tu galėjai mesti studijas, pirma reikėjo aiškiai apgalvoti, ko nori“, ypač pradeda rėžti ausį, kai pačiam artėja su studijomis susijęs gyvenimo etapas.

Rastas būdas, kaip spręsti regionų jaunimo problemas

Jaunimo darbuotojai, kurie periodiškai vyktų į kaimus ir miestelius, padėtų išspręsti užimtumo ir kitas nuo didžiųjų miestų nutolusiose vietovėse gyvenančio jaunimo problemas.

„Vilnelės“ kultūros centras kviečia mergaites, merginas ir moteris pažinti save ir atrasti pašaukimą
Marija Keršanskienė

„Vilnelės“ kultūros centro misija – ugdyti merginos ir moters asmenybę remiantis krikščioniškomis vertybėmis ir taip prisidėti prie šeimos ir visuomenės gerovės. Apie centro misiją ir veiklą pasakoja Lina Uturytė ir Kristina Matikonytė.

Jauną mokytoją į mokyklą atvedė pašaukimas
VU naujienos

Dvidešimt trejų metų mokytojas prisipažįsta, kad į šį kelią jį atvedė ne tik nuolatos jame pulsuojanti pedagogo gyslelė, jį supę mokytojai, bet ir aiškus tikslas – būti mokytoju jis norėjo ir to siekė visą gyvenimą.

Kaip išsirinkti studijas užsienyje?1

Atsiradus galimybei studijuoti užsienyje, nemaža dalis abiturientų renkasi mokslus kitų šalių universitetuose. Juos vilioja įdomesnės studijų programos, galimybės lengviau susirasti darbą ir susipažinti su užsienio kultūra.

„Mėnulio pamokos“ su Barbara Brown Taylor

Savo knygoje autorė ragina atmesti nerimą ir baimes, rasti savyje drąsos prisijaukinti tamsą, pažinti kitokį pasaulį, pajusti Dievo ranką, vedančią per matoma ir nematoma.

Žvaigždynai, tampantys personažais, o tamsa – nuotaikinga drauge

Naujausios paveikslėlių knygos „Orionas ir Tamsa“ autorė ir iliustruotoja Emma Yarlett, gyvenanti Kornvalyje, Didžiojoje Britanijoje, atskleidžia, kaip ją žavi tamsa, kaip kuriami personažai ir siužetas ir kas apskritai įkvėpė kurti paveikslėlių knygas.

Knygoje „Diktatorių vaikai“ – garsiausių 20 amžiaus diktatorių vaikų likimai

Susipažinkite su šešiolika žymiausių pasaulio valstybių diktatorių vaikų. Jų santykis su tironišku tėvu padeda geriau suprasti paties lyderio asmenį, atskleidžia kitą jo charakterio pusę.

Knyga apie represinių struktūrų veiklą okupuotoje Lietuvoje

Knygoje „LSSR KGB ideologija, politika ir veikla 1954–1990 m.“ supažindinama su svarbiausiais sovietinio saugumo veiklos bruožais, veiklos sritimis, veikimo metodais.

„Nr.0“ – naujas Umberto Eco romanas

Umberto Eco kuria kriminalinį romaną apie slaptus ekonomikos, politikos ir ketvirtosios valdžios – žurnalistikos – tarpusavio ryšius.