Prieš kurį laiką paskelbti duomenys parodė, kad Lietuvos vaikai jaučiasi nelaimingesni nei dauguma bendraamžių kitose Europos valstybėse. Tai paskatino mus įdėmiau pažvelgti į temą - kaip išmintingi tėvai galėtų prisidėti prie savo vaikų laimės. Tema neaprėpiamai didelė, tad prie jos vis grįšime. Šįsyk dialogas apie tai, ką dera prisiminti, auklėjant vaikus.

Andrius NavickasAndrius Navickas
Užauginti laimingą vaiką – misija įmanoma? Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė
Kretingos pranciškonai sukūrė filmuką apie savo pašaukimą

Kretingos mažesnieji broliai pasakoja apie savo pašaukimą ir kasdienį brolijos gyvenimą.

Prasidėjo „Vilties miesto“ renginių ciklas

Pagrindinis renginio akcentas – bendras „flashmobas“, kuris suvienijo apie 400 šokėjų ne tik iš Klaipėdos: šokio ritmu viltį Klaipėdoje nešė ir šokio mėgėjai iš Rusnės, Telšių bei Švėkšnos.

Charles Péguy: „Į mus sudėtos Dievo viltys“
Werner Löser - Bažnyčios žinios

Šie vidiniai bei išorėje pasireiškę konfliktai subrandino aiškią Charles’io Péguy mintį, kad viltis turi būti „viltis visiems“. Viltis ir solidarumas neperskiriami. Kitaip viltis lieka pusinė ir pati save panaikina.

Gerojo Ganytojo bendradarbiai2
Bernardinai.TV

Gyvybę palaikome ne vien saugodami jos pradžią ir pabaigą, bet rūpindamiesi suteikti kitiems paramos, drąsos, sumanumo kurti savo gyvenimo kelią. Gerasis ganytojas pakvietė mus būti jo uždavinio dalininkais.

Betėvystės padariniai
Popiežius Pranciškus - Bažnyčios žinios

„Tėvas“ yra visiems žinomas, universalus žodis. Jis nurodo pamatinį santykį, kuriuo grindžiama tikrovė, tokia sena kaip žmonijos istorija. Tačiau šiandien sakoma, kad gyvename „betėvėje visuomenėje“. 

Mirė rašytojas, eseistas, žurnalistas Tomas Sakalauskas1

Lietuvos rašytojų sąjunga pranešė, kad balandžio 27 d., eidamas 84-uosius metus, ligoninėje mirė rašytojas, eseistas, žurnalistas Tomas Sakalauskas.

Nacionalinėje dailės galerijoje – V. Kisarausko kūrybos retrospektyva

Balandžio 28 d., antradienį, 18 val. Nacionalinėje dailės galerijoje (NDG) atidaromos dvi parodos, išsamiai pristatančios Vinco Kisarausko (1934−1988) kūrybą ir asmenybę (veiks iki birželio 14 d.).

Rašytojas Martinas Walseris. Trumpais sakiniais apie ilgą gyvenimą

Vienas ryškiausių vokiečių pokario rašytojų M. Walseris (g. 1927) užaugo šeimoje, laikiusioje svečių namus ir prekiavusioje anglimi. Antrojo pasaulinio karo metais jis kariavo fronte...

I. Krunglevičius: „Šiais laikais mes nuolat patenkame į šizofreniškas situacijas“
Jolanta Kryževičienė - lrt

 I. Krunglevičiaus įsitikinimu, menas ir neturi būti lengvai suvokiamas ir paprastas, menininkas neturi žiūrovui visko pateikti ant sidabrinės lėkštutės...

Išblukęs mokyklos prisiminimas3
Domantas Razauskas

Aš pats turiu intymių ryšių su dešimtojo dešimtmečio pradžioje pasaulį užkariavusia britpop banga: negaliu be palaimingos šypsenos klausytis senųjų „Oasis“, „Pulp“, „Suede“, „The Verve“.

William Kilpatrick. Įvairovės diktatūra3

Jei įvairovė – toks jau geras dalykas, turėtume tikėtis rasti jai daugiau pagyrų Biblijoje. Tačiau, atrodo, yra priešingai. Pavyzdžiui, Babelio kalbų įvairovė Pradžios knygoje suvokiama kaip prakeiksmas, o ne palaiminimas.

Carolyn Moynihan. Mažieji didvyriai ar eksperimentiniai triušiai?
LVI

Aleksui vargu ar yra daugiau nei 8 metai – labai ankstyvas amžius savo seksualumo atpažinimo kelionei – tačiau ji labai nori būti berniuku ir „visada taip jautėsi“. Daugmaž prieš metus apie tai ji pasakė savo mamai.

Ar armėnų tautos genocidas nuskęs „Turkijos sraute“?
Povilas Urbšys

Pasaulyje, kur viskas perkama ir parduodama, žmogaus gyvybė niekada nebuvo vertybė, dėl kurios būtų atsisakoma ilgalaikės materialios naudos. Naudos, kuri yra pripažįstama pagrindine žmonijos civilizacijos varomąja jėga.

Nesibaigianti istorija. Armėnų gyvenimo ženklai Turkijoje
Christian Meier

Per Pirmąjį pasaulinį karą Anatolijos rytuose nužudyta apie 1,5 milijono armėnų. Kokius pėdsakus jie paliko savo gimtinėje? Ko iš anuomet įvykdyto nusikaltimo pasimokė Turkija? Kelionė į šalį, kurioje istorija nesibaigia.

Pančen Lamos klausimas1
Vytis Vidūnas

Šį pavasarį minime du įvykius, susijusius su skaudžia naujausiųjų laikų Tibeto istorija. Balandžio 25-oji yra Geduno Čiokji Njimos gimtadienis – galime tik viltis, kad jam sukanka 26 metai.

Mažiau darbo, daugiau gyvenimo5
Juliet Schor

Jei dirbtume mažiau valandų, tai galėtų išgelbėti mūsų ekonomiką, blaivų mąstymą ir visą planetą, teigia Bostono koledžo sociologijos profesorė Juliet Schor.

Užauginti laimingą vaiką – misija įmanoma?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Visais laikais žmonės kėlė klausimą, kas yra laimė ir kaip ją pasiekti. Atsiradus psichologijos mokslui nesuskaičiuojama galybė tyrimų bandė įminti šią paslaptį, prieidami skirtingų ir net prieštaraujančių išvadų...

Vilniuje įteikti Gyvybės apdovanojimai

Sekmadienį, balandžio 26 dieną, Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje vyko antrieji Gyvybės apdovanojimai.

Kaip apsaugoti vaiką nuo pavasario alergijos
Ikimokyklinis.lt

Atėjus pavasariui, daug problemų vaikams ir jų tėvams sukelia sezoninė pavasario alergija. Šeimos gydytojos patarimai tėvams, kaip sumažinti simptomus ir sėkmingai leisti laiką lauke.

Skanaus! Savaitgalio keksas su riešutų kremu

Savaitgalį neretai imame ir užsinorime kažko skanaus, o ir laiko tam kažkam pasigaminti turime daugiau. Galbūt panorėsite kekso su riešutų kremu?

Paroda, sakanti „ne“ eutanazijai – „Palaiminti mažutėliai“2

Balandžio 29 d. Kauno slaugos ligoninėje pradės veikti nauja fotomenininkės Irutės Jaruševičiutės paroda-projektas „Palaiminti mažutėliai“, tai bendras projektas kartu su sielovadininke Lina Jakele, dirbančia Kauno slaugos ligoninėje.  

Ekspedicijos į Everestą: vakariečiams – įgeidis, šerpams – rizikingas darbas1
lrt

Nelaimės kalnuose dažniausiai nutinka tada, kai protingus sprendimus, patirtį ir žinias nustelbia kiti dalykai, kalbėdamas apie prieš metus Khumbu ledyne įvykusią tragediją sako alpinistas Vladas Vitkauskas. 

Varomas alkoholiu degantis degalinių klausimas1
Aurelijus Veryga

Labai nejuokinga pasidarė klausant mūsų verslo atstovų ir Seimo narių ir to, kaip jie sureagavo į pilietišką jaunuolių bandymą pademonstruoti, kaip nepilnamečiui Lietuvoje lengva įsigyti alkoholinių gėrimų degalinėse.

Kaišiadorių rajone bus pasodintas Europos miškas

Strošiūnų kraštovaizdžio draustinyje politikai, Seimo kanceliarijos, kitų institucijų darbuotojai, žurnalistai pasodins Europos mišką, kuris žymės Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-metį.

Dėl ugnikalnio išsiveržimo Čilėje evakuojami žmonės

Netikėtai išsiveržus Calbuco ugnikalniui, Čilės valdžia paskelbė ypatingąją padėtį ir pradėjo evakuoti 20 km spinduliu gyvenančius čiliečius.

Konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai' 2015“. Balsuokite!13

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti 10–16 metų moksleiviai. Iš viso sulaukta per 50 darbų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 10–12 bei 13–16 m.

James V. Schall SJ. Kam reikalingos senos knygos ir seni profesoriai? 1

Esmė ta, kad knygos kaip tokios neturi nei amžiaus, nei svorio. Tai, kas sensta ir sveria – popierius, ant kurio jos parašytos, įrišimas, viršeliai. Knyga tik atsitiktinai yra fizinis daiktas.

Gerda Andriuškevičiūtė: „teismo medikai turi išmanyti begalę medicinos sričių“
Monika Midverytė OFS

Teismo medicina apima ne tik visas medicinos sritis – neurologiją, traumatologiją, infekcines, širdies ir navikines ligas, tai ir teisinis bendradarbiavimas su prokurorais, žmogžudysčių tyrimai.

Raimundas Bernadickas. Pinhole, arba Pasaulis pro adatos skylutę
Vaiva Lanskoronskytė

Balandžio 26-ąją minima Tarptautinė Pinhole kameros diena. Pinhole, arba „camera obscura“, yra viena seniausių žinomų vaizdo fiksavimo technikų. Paprastai kalbant, tai yra fotokamera, kuri neturi lęšio.

Fotoaparatas iš degtukų dėžutės, lagamino ar šachmatų lentos?
Vaiva Lanskoronskytė

Jei neturite fotoaparato, tačiau degate noru užsiimti fotografijos menu arba visos turimos priemonės atsibodo – ne bėda. Fotoaparatą kiekvienas gali susikonstruoti ir pats, dar labiau nustebsite – iš to, ką tikrai turite namuose.

Ar reabilituosime Rimą Buroką?1
Daiva Grigelytė

Matyt, yra tokių likimų, tokių gyvenimų, apie kuriuos geriau nieko nežinoti. Bet ateina diena, kai sužinai. Ir viskas. Tada matai, žiūri, koks tu buvai, o koks tas žmogus. Kur jis liko, o tu išvažiavai. Kur tu išvažiavai, o jis liko...

Išsprūstančios prasmės ieškotojui
Viktorija Daujotytė - Literatūra ir menas

Literatūros tyrinėtojui, semiotikui, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatui prof. Kęstučiui Nastopkai kovo 18 d. sukako 75-eri. Spausdiname prof. Viktorijos Daujotytės kalbą, pasakytą K. Nastopkos kūrybos vakare.

Rašytojas su skaitytojo kepure. Pokalbis su D. Kajoku2

Žmogui atrėžtas laikas nėra ilgas, tad dabar, gyvenimo nuėjęs daugiau nei pusę kelio, negaliu sau leisti prabangos skaityti bet ką, juoba prastą poeziją. Šiuo metu gera poezija man yra ta, kuri dvasine, intelektualine linkme keliauja panašiai kaip ir aš. Kur ir aš.

Rašytojų sąjungos vadovas Antanas A. Jonynas: „Norėtųsi, kad patys rašytojai būtų aktyvesni“

Lietuvos rašytojų sąjungos pirmininku dar vienai kadencijai išrinktas poetas Antanas A. Jonynas. Jam ir uždavėme keletą klausimų apie Rašytojų sąjungos vadovo patirtį, lūkesčius ir rašytojo padėtį šiandien.

Vanda Juknaitė: „Nesvarbu, ką parašei, reikia pradėti gyventi tuo, kuo tiki“
Jolanta Kryževičienė - lrt

Rašytoją kalbina Jolanta Kryževičienė. Šis tekstas parengtas pagal Lietuvos radijo laidą „Literatūros akiračiai“, kuri buvo transliuota Velykų sekmadienį.