Fotografija | Kultūra

Fotografijų paroda „Pabėgėliai. Balkanų kelionė“2

„Pabėgėliai. Balkanų kelionė“ – tai istorija apie ilgą ėjimą ir šaltas naktis, vaikus liūdnomis akimis ir drąsius jų tėvus.

Daivos Kairevičiūtės fotografijos: kantriai išlaukti, kad pasiimtum laimikį

Daivos Kairevičiūtės fotografijų paroda „Rumunijos dulkės“ skirta Rumunijai. Nors autorė po šią šalį keliavo pernai, žiūrint į jos nuotraukas susidaro įspūdis, kad ten ji buvo prieš 40 metų.

Stačiatikių tikėjimo portretas10

Panevėžio miesto dailės galerijoje (Respublikos g. 3) iki gruodžio 2 dienos veikia fotomenininko Valentino Pečinino fotografijų paroda „Stačiatikių tikėjimo portretas“. 

Atidaroma Pauliaus Normanto fotografijų paroda „Išdžiūstantys šaltiniai“

Paulius Normantas – fotografas, atradęs savo temą – mažųjų tautelių gyvenimą. Paroda parengta remiantis 1990 m. Vengrijoje išleistu pirmuoju P. Normanto fotografijų albumu „Išdžiūstantys šaltiniai“.

Fotomenininko R. Danisevičiaus paroda atsirado iš nuotraukų srauto feisbuke

„Smagu sulaukti grįžtamojo ryšio. Visada seku, žiūriu, kaip žmonės reaguoja, kokias emocijas jiems sukelia mano įkeltos nuotraukos“, – sako R. Danisevičius, kurio paroda atidaryta Vilniaus rotušėje.

Vilniaus rotušėje rengiama Ramūno Danisevičiaus paroda „LIKĘ“

„Feisbuko paskyroje gali turėti tūkstančius draugų, o išėjęs į gatvę pasijausti labai vienišas. Todėl norisi rengti parodas, pasimatyti su draugais“, – teigia parodos autorius.

Virtualūs antipaminklai ir siurrealistinė miestų perspektyva

Parodos „Miesto studijos“ kūriniai paremti fotogrametrija. Tai būdas skenuoti statišką objektą, padarant nuotraukų rinkinį, ir, naudojant kompiuterinę technologiją, sukurti iš jų tekstūrinį trijų dimensijų virtualų objektą. 

Gintauto Trimako meditatyvių būsenų fotografijų paroda „Išėjimai“

Gintauto Trimako kūryba iš Lietuvos fotografijos visumos išsiskiria meditatyvių būsenų atskleidimu ir fenomenologine fotografijos suvokimo patirtimi.

Rimanto Petriko fotoportretai: „Koks žmogus yra, tokį jį ir nutraukiu“1

„Portretui nespalvotos fotografijos aš nesirenku – tokią pasirenka pats portretas, nes spalvos, mano manymu, užgožia vidinį pasaulį pačiame žmoguje“, – sako fotomenininkas R. Petrikas.

Vestuvių fotografė: žmonės išsiilgę tikrumo10

Pamilti save ir tuos, kurie yra šalia – tai geros fotografijos raktas.

Fotografas A. Kriščiūnas: talentas be įdirbio yra mažai ko vertas

„Man svarbiausia ne tai, kokią gerą nuotrauką padariau, bet kokią emociją ir dvasinį sukrėtimą patyriau ją fiksuodamas. Dėl šios priežasties labiausiai įsimena ir įdomiausia yra fotografuoti žmones su neįtikėtinais likimais“, – sako A. Kriščiūnas.

Šarūno Barto fotografijų parodoje – istorijos, sukurtos iš atskirų detalių

Šarūno Barto nuotraukos, padarytos besirengiant filmuoti, atskleidžia tą patį požiūrį į peizažus, į brutalų žmogaus veiklos pėdsaką, griuvenų melancholiją, veidų šilumą. 

Romualdo Požerskio paslaptingas Bangladešas3

Netrukus bus atidaryta fotomenininko Romualdo Požerskio personalinė paroda „Paslaptingas Bangladešas“.

Lietuvos fotografijos leidiniai – Amsterdame ir Niujorke

Lietuvos fotografijos leidinius jau trejus metus užsienio ir Lietuvos renginiuose pristatanti Kauno fotografijos galerija rugsėjo 22–24 dienomis dalyvaus vienose svarbiausių meno ir fotografijos leidinių mugių Europoje ir Amerikoje.

Mindaugo Meškausko fotomenas. Kūryba sugrįžtant į praeitį

Šlapio kolodijaus procesas fotomenininkui M. Meškauskui tinka labiausiai. Tai tarsi magija. Atvaizdai stiklo ar metalo plokštelėse užburia, sidabro žvilgesys juodame fone suteikia paveikslėliui trimatį efektą.

Fotografas T. Kazakevičius: fotografija – tarsi tapyba, šviesa ir žmogus – esminiai dažai

Menininkas Tadas Kazakevičius sako, kad dabartinės fotografijos sėkmė yra galvoti netipiškai, ieškoti kitokių būdų kalbėti apie šimtus kartų analizuotas temas. Savitas kūrėjas yra tas, kuris mato kiek toliau ir kitaip.

Olga Poloma – fotografė, kuriai paklūsta jausmingos maisto istorijos

Šimtai fotostudijoje praleistų valandų, begalė bandymų, kūrybinių ieškojimų – tokia yra lietuvių fotografės Olgos Polomos kasdienybė, kurią kadaise pakeitė kava kvepiantis užsakymas.

VU Gyvybės mokslų centre – žvilgsnis į penkias Baltijos šalių mokslininkes
VU naujienos

Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centre atidaroma programos „Mokslo moterims“ fotografijų paroda. Joje pristatomos penkios šių metų laureatės, tarp kurių – ir VU Gyvybės mokslų centro Biomokslų institute dirbanti dr. Urtė Neniškytė.

Prancūzų šiuolaikinio meno maištininkė Sophie Calle – šių metų Kauno bienalėje

Jau keturis dešimtmečius prancūzų menininkė Sophie Calle drebina šiuolaikinio meno pasaulį viena už kitą beprotiškesnėmis idėjomis, savo darbuose derindama fotografiją, tekstą, instaliacijos meną.

Algimantas Kezys: antropoceno pabaiga1
Ramūnas Čičelis - Kamane.lt

A. Kezio fotografijų tikslas – fiksuoti netrukus išnyksiantį pasaulį. Tokio nykimo priežastys – tai ir Šaltasis karas, ir atominių atakų galimybės, ir paties žmogaus nuvertėjimas bei degradacija.

Lietuvos fotografas vaizdais iš paukščio skrydžio sužavėjo „Expo“ lankytojus

Lietuvos paviljonas EXPO 2017 pakvietė lankytojus į fotožurnalisto Andriaus Repšio fotografijų parodą, kurioje galima pasigrožėti Lietuvos vaizdais iš paukščio skrydžio.

Fotomenininkas A. Aleksandravičius: „Fotografas turi aukoti ir aukotis“1

Norint sukurti gerą fotografiją, privalu domėtis kitais menais. Jokia paslaptis, kad fotografijos mokiausi iš filmų.

„EXPO 2017“ pristatytos geriausios Lietuvos spaudos fotografų nuotraukos

Lietuvos paviljone tarptautinėje parodoje EXPO 2017, kuri šiuo metu vyksta Kazachstano sostinėje Astanoje, pristatyti geriausi nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ darbai.

Lietuvoje – legendinės spaudos fotografijos iš Vokietijos

Kauno fotografijos galerijoje – dviejų pasaulyje pripažintų fotografų – 1944 m. mirusio Ericho Salomono ir 1936 m. gimusios Barbaros Klemm – spaudos/reportažinių fotografijų paroda.

Fotografas R. Požerskis: pilietiškumo išmokau per R. Kalantos įvykius
lrt

R. Požerskis sako, kad fotografuojant jo niekuomet neapleidžia pilietiškumo jausmas, kuris užgimė per su Romu Kalanta susijusius įvykius.

A. Sutkus – kasdienybės grožio meistras2

A. Sutkus grąžino į mūsų dėmesio epicentrą žmones, kurie šiandien dažnai yra užmirštami arba viešumoje regimi tik dėl jiems priklijuotos etiketės. Net ir tose fotografijose, kuriose vaizduojama minia, dėmesys visų pirma skiriamas kiekvieno individualumui. 

Kiekviena gyva būtybė – tai katedra4

Šio fotografo nuotraukos visuomet turi paslėptą mintį. Jos – tarsi gyvenimo istorijos. Lietuvis Antanas Sutkus yra vienas didžiųjų Europos, o gal netgi viso pasaulio humanizmo atstovų.

Pro memoria. Mirė fotomenininkas Antanas Miežanskas

Eidamas 80-uosius metus birželio 29 dieną po sunkios ligos Vilniuje mirė fotomenininkas Antanas Miežanskas.

Fotomenininkė Ingrida Mockutė-Pocienė: „Šeima yra mūsų uostas“1

Menininkė I. Mockutė-Pocienė savo darbais, kuriuos vadina ikonomis, kalba apie nuolatinį kitimą ir gyvenimo ratą. Jos fotografijos šiuo metu eksponuojamos Vilniaus Bernardinų bažnyčioje.

Romo Juškelio fotografijos: kurta istorijai

Straipsnis apie vieną savičiausių Lietuvos meninės fotografijos kūrėjų Romą Juškelį (1946–2016), kurio darbai, skirti Sąjūdžiui atminti, šiuo metu eksponuojami Seime.

Aplinkos apsaugos dienai – gėlės iš elektronikos atliekų1

Minint Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, pristatoma menininkų Agnės Gintalaitės ir Rimo Valeikio fotografijų paroda, kurioje galima pasigrožėti gėlių mandalomis.

Lietuvą garsins atviras šalies nuotraukų bankas2

„Real is Beautiful Stock“ idėja – sukurti atvirą platformą internete, skirtą dalintis Lietuvos grožiu. www.realisbeautiful.lt nuotraukomis gali naudotis visi norintieji garsinti Lietuvą.

Annos Moiseyuk grožio ir kūno plastikos pasaulis

Choreografijos fotografijai Anna Moiseyuk skyrė dešimt metų. Turėdama unikalią galimybę stebėti pasaulinio lygio šokio meistrus repeticijų ir pasirodymų metu, Anna per fotografiją perteikia išraiškingą neverbalinę kūno kalbą.

Dubingėnai iš naujo atranda savo istoriją

Dubingiuose įsikūrusiame Asvejos regioninio parko lankytojų centre atidaryta fotografijų paroda „Dubingių krašto kronika: Dubingėnai“.

Parodoje „Beginklė tiesa" – T. Matulionio fotografijos, laiškai, vyskupo daiktai iš sovietinių kalėjimų1

Kauno paroda „Palaimintasis Teofilius Matulionis – beginklė tiesa“ GTI Perkūno name veiks nuo gegužės 4 d. iki beatifikacijos iškilmių, birželio 25 d.

Romualdo Rakausko paroda: Vilniaus ir Kauno gatvių šiokiadieniai

Romualdas Rakauskas yra atmosferinis menininkas – jam rūpi faktūros, žmonių bendrumas, ritmas. Ne charakteriai ir egzistenciniai apmąstymai, bet atsitiktinumai ir veiduose pagauta šviesa.

Iridijaus Švelnio fotoparodoje – pasakojimas apie medžius

Naujausioje parodoje I. Švelnio eksponuojami darbai išsiskiria modernia fotografine kompozicija, unikalia vaizdo įrėminimo koncepcija, individualiu stiliumi.

Kaune – fotografijos paroda „Pinhole/Camera obscura #2“

POST galerijoje Kaune atidaroma antroji „pinhole“ technologijai skirta paroda.

Antanas Sutkus – Dr. Ericho Salomono premijos laureatas

Vokietijos fotografijos asociacija balandžio 7 d. paskelbė Dr. Ericho Salomono premijos laureatą. Juo tapo lietuvių fotomenininkas Antanas Sutkus.

„Amerikos balso“ archyvai: kunigo A. Kezio įspūdžiai iš Lietuvos sugulė fotografijų dienoraštyje1
lrt

Iš archyvų – kunigo, fotomenininko Algimanto Kezio pokalbis su „Amerikos balso“ bendradarbiu Romu Sakadolskiu.