Muzika | Kultūra

Kovo 22 d.
J. S. Bacho 332-ajam gimtadieniui skirtas vargonų muzikos koncertas

Kovo 25 d. VU Šv. Jonų bažnyčioje – Johanno Sebastiano Bacho 332-ajam gimtadieniui skirtas jo kūrinių koncertas.

Kovo 21 d.
Muzikos galerija kviečia džiazo, dailės ir žodžio apsuptyje paminėti Tarptautinę poezijos dieną

Kovo 21 d. 18 val. Muzikos galerijoje (Gedimino pr. 37) muzikuos džiazo muzikantas V. Labutis, H. Radausko poeziją skaitys aktorė D. Jankauskaitė. Bus atidaroma V. ir G. Ajauskų paroda.

Mstislavo Rostropovičiaus 90-mečiui – brangu visa, kas mus sieja

Kovo 25 d. Lietuvos nacionalinė filharmonija rengia koncertą, skirtą bičiulio, legendinio violončelininko ir dirigento, pasaulinio garso menininko ir humanisto M. Rostropovičiaus atminimui.

Kovo 20 d.
„LRT KLASIKA“ mini Europos senosios muzikos dieną
lrt

Kovo 21-ąją, Europos senosios muzikos dieną, radijo stotis LRT KLASIKA transliuos Euroradijo senosios muzikos koncertus iš Stokholmo ir Jorko.

Lietuvoje koncertuos vienas žymiausių Vakarų Afrikos muzikos meistrų

Bassekou Kouyate, atgaivinęs vieną seniausių instrumentų – ngoni, tapo išskirtiniu talentu, jungiančiu bliuzą, rokenrolą, džiazą ir tradicinį Malio skambesį.

Kovo 19 d.
XIX tarptautinis muzikos festivalis „Sugrįžimai“

XIX festivalis „Sugrįžimai“ ypatingas naujais vardais, neįprastu alto ir akordeono duetu, gitaros garsais, norvegiška muzika ir išskirtiniu Pabaigos koncertu.

Mirė rokenrolo legenda Ch. Berry
bns

Būdamas 90 metų amžiaus, mirė rokenrolo legenda Chuckas Berry.

Kovo 18 d.
Dirigentas Ričardas Šumila: „Man svarbu pasikliauti savimi“
Elvina Baužaitė

Pokalbyje su Ričardu Šumila – Šiaulių kamerinio orkestro meno vadovu ir dirigentu, „Vilnius City Opera“ „bohemiečių“ trupės nariu – apie kūrybą, kultūrą, saviraiškos galimybes.

Kovo 16 d.
Domantas Razauskas: „Pasimatom koncerte?“
Edita Norkevičiūtė

Pokalbyje su Domantu Razausku – apie būsimus dešimtmečio koncertus. 

D. Bluvšteinas: muzikos įrašų industrija nyksta, o ateityje turbūt visai išnyks2
Goda Raibytė - lrt

Įrašų kompanijos panašėja į meno galerijas, kurioms artistai pateikia jau įrašytus albumus, o pati industrija nyksta. Taip teigia legendinis koncertų organizatorius Dovydas Bluvšteinas.

Kovo 15 d.
Maestro Gintaras Rinkevičius: „Tikimės suteikti publikai tikrų emocijų“

Tarp gyvybės ir mirties. Tokią amžinąją temą atspindinčią programą kovo 17 d. Vilniaus kongresų rūmuose savo klausytojams pristatys maestro Gintaras Rinkevičius ir jo vadovaujamas Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras.

Šį penktadienį Vilniuje – garsiausia grupe tituluojami „Swans“

Kovo 17 dieną Vilniuje, klube „Legendos“, pirmą kartą koncertuos įtakingiausia šių laikų eksperimentinio roko grupė „Swans“. 

Kovo 14 d.
Koncertuos prestižinio dirigentų konkurso laureatas Tung-Chiehas Chuangas

Nacionalinėje filharmonijoje muzikuos 2015 m. N. Malko konkurso Kopenhagoje nugalėtojas dirigentas Tung-Chiehas Chuangas ir klarnetininkas Rimvydas Savickas.

Michaelas Gira („Swans“): „Gulbes aš noriu laikyti laisvėje, o ne narve“
Martynas Jurkevičius

Martyno Jurkevičiaus pokalbis (publikuotas www.kult.lt) su grupės „Swans“ vedliu Michaelu Gira.

Kovo 13 d.
M. Katkus: mano karta buvo užprogramuota maištauti, bet mums viską leido
lrt

1990 m. besiformavusi karta savo klausomos muzikos buvo užprogramuota maištauti, sako viešųjų ryšių ekspertas, grupės „The Station“ lyderis Mykolas KATKUS.

D. Razauskas ir S. Petreikis kviečia į jubiliejinį dešimtmečio koncertą

D. Razausko ir S. Petreikio jubiliejiniai dešimtmečio koncertai vyks kovo 18 ir 19 d. 18 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje, balandžio 23 d. 19 val. – Kauno valstybinėje filharmonijoje.

A. Rammas ir D. Mažintas neria į L. van Beethoveno sonatų pasaulį

Visas penkias L. van Beethoveno sonatas violončelei ir fortepijonui Nacionalinėje filharmonijoje atliks violončelininkas Aleksandras Rammas ir pianistas Darius Mažintas.

„G&G Sindikatą“ „Siemens“ arenoje apšildys atgimę Šiaulių reperiai JBC

Grupė „G&G Sindikatas“ balandžio 1 dieną Vilniaus „Siemens“ arenoje surengs koncertą „Tiems, kurie nieko nebijo“. Į sceną su jais kartu lips muzikinę veiklą atnaujinanti grupė JBC.

Kovo 12 d.
Pianistas J. K. Broja: tai, ką tą akimirką groji, turi tapti mėgstamiausiu kompozitoriumi

Išskirtinis interviu su charizmatiškuoju pianistu Janu Krzysztofu BROJA, kuris po 17 metų sugrįžta į Lietuvą su tokia pat charizma, ekspresija ir dar didesniu interpretacijų bagažu.

Atvyksta vienas žymiausių Amerikos gospelo chorų

Balandžio 27 dieną 19 val. Vilniaus kongresų rūmuose koncertuos daugkartinis Amerikos gospelo chorų konkursų laureatas „The Apostolic Church Sanctuary Choir“.

Šį pavasarį Lietuvos publiką džiugins itališka ir ispaniška muzika

Andalūzijos ir Madrido teatro solistas Manuelis del Diego grįžta į Lietuvą su temperamentinga koncerto programa, kurioje skambės gražiausios itališkos ir ispaniškos dainos.

Geriausios festivalio „Jauna muzika“ tradicijos – su Markus Popp projektu „Oval“

Ryškus šių metų festivalio „Jauna muzika“ programos akcentas – Vokietijos garso menininko Markus Popp elektroninės muzikos projektas „Oval“.

Kovo 10 d.
M. Rostropovičiui atminti skirtame koncerte – maestro mokinys Davidas Geringas

Šv. Kotrynos bažnyčioje Vilniuje kovo 26 d. 17 val. labdaringame koncerte M. Rostropovičiaus fondo remiami muzikantai pasirodymą skirs Vaikų ligoninėje gydomiems vaikams.

Kovo 8 d.
Nepriklausomybės atkūrimo diena – su šiuolaikiniu audiovizualiniu projektu

„... prieš, tarp ir po...“ – tai trijų laisvoje Lietuvoje augusių kūrėjų žvilgsnis į aplinką ir savo pačių veikimą joje. Projekto atlikėjai – ryškus ir kūrybingas jaunosios kartos šiuolaikinės muzikos ansamblis „Synaesthesis“.

Kvietimas į 2018 m. Lietuvos dainų šventę skambės net aštuoniomis kalbomis

Likus kiek daugiau nei metams iki Dainų šventės, skirtos Lietuvos nepriklausomos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, Lietuvos nacionalinis kultūros centras išleido net aštuoniomis kalbomis skambantį kvietimą.

Kovo 6 d.
Perkusijų festivalyje – Afrikos ritmai ir pasaulinių kūrinių skambesys

Kovo 10–12 dienomis Ukmergėje vyks tarptautinis perkusinės muzikos festivalis „Percussion Ukmergė 2017“. Tarp jo svečių – ir viena geriausių marimbos virtuozių Europoje iš Vokietijos atvykusi Marta Klimasara.

J. Maksino koncertai Lietuvoje: violončelė be sienų

Kovo 15 d. 19 val. Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje, pirmą kartą Lietuvoje pasirodys violončelininkas, kompozitorius ir dainininkas iš JAV – Janas Maksinas. Pasirodymas bus ypatingas tuo, kad maestro kardinaliai keičia įprastinį supratimą apie nuobodų akademinį žanrą.

Kauno valstybinis choras: kovo 11-ajai – gražiausia lietuviška chorinė muzika

Kovo 11-osios proga Lietuvos nacionalinė filharmonija kviečia šventę pasitikti aidint darnių Kauno valstybinio choro dainininkų balsų atliekamai lietuviškai dainai. Renginio pradžia – kovo 11 d. 19 val.

Kovo 4 d.
Smuiko virtuozas S. Malovas Lietuvai pristato sudėtingą N. Paganini programą2

Išskirtine charizma ir virtuozo talentu apdovanotas smuikininkas Sergejus Malovas kovo 5 d. 18 val. „Vaidilos“ teatre, Vilniuje, atliks Niccolo Paganini programą smuikui solo.

Vasario mėnesio muzikos lentyna11
Domantas Razauskas

„Vasaris buvo netikėtai produktyvus ir įdomus. Į mano grotuvėlį įsibrovė ir pasiliko žemiau aprašytieji albumai“, – rašo Domantas Razauskas. Skaitykite, kokie užsienietiški albumai pateko į Domanto vasario mėnesio muzikos lentyną.

Kovo 3 d.
Roko legenda „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ pristatė debiutinę vinilinę plokštelę

Išleisti vinilinę plokštelę – svarbus įvykis, kalba IVTKYGYG lyderis Artūras Šlipavičius-Šlipas ir tikina šios plokštelės link ėjęs beveik 30 metų.

Vasario 27 d.
XXXV RESURREXIT festivalis – ir konservatyviems, ir avangardistams

Šiemet tradicinis Velykų muzikos festivalis RESURREXIT nuskambės 35-ąjį kartą. Maestro Sigito Vaičiulionio pradėtas prieš daugiau nei ketvirtį amžiaus, jis tęsia savo šventišką būtį Šiaulių katedroje, Šiaulių Dailės galerijoje ir daugybės šiauliečių širdyse.

Vasario 23 d.
Lietuvių choralistai vyksta į taikos piligrimystę Romoje

Šventajame mieste susitiks 80 Europos choralistų iš Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. 

Vasario 20 d.
Išleista knyga apie Virgilijaus Noreikos dainavimo mokyklą

Lietuvos muzikos ir teatro akademija (LMTA) išleido knygą „Virgilijaus Noreikos dainavimo mokykla: pagrindai, ištakos, tradicijų sąveikos“. 

Vasario 18 d.
Apie vieną svarbiausių lietuviškų albumų11
Domantas Razauskas

Šiemet sukanka lygiai 40 metų nuo vieno istoriškai svarbaus albumo gimimo. 1977-aisias, tuo metu 26-erių, Vytautas Kernagis Vilniaus plokštelių studijoje įrašė pirmąją savo oficialią plokštelę, kuri taip ir vadinosi „Vytautas Kernagis“.

Vasario 14 d.
„Tautiškos giesmės“ istorija – jungianti ir stiprinanti1
Rimantas Klevečka

„Tautiška giesmė“– vienintelis chorinis V. Kudirkos kūrinys. Pasak kompozitoriaus Juozo Žilevičiaus, „šis veikalas tarp visų Vinco Kudirkos kūrinių yra vienas svarbiausių ir įdomiausių, drauge ir reikšmingiausias.

Vasario 13 d.
Savaitę Lietuvoje karaliaus smuikas: prasideda V tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas

Rekordinio susidomėjimo sulaukęs V tarptautinis Jaschos Heifetzo smuikininkų konkursas prasideda!

Vasario 10 d.
Jaunieji muzikai kvies paminėti Laisvę ir Meilę

Minint Šv. Valentino ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dienas, vasario 17-ąją, 19 valandą, naujoje kultūros erdvėje „Muzikos galerijoje“ vilniečius ir sostinės svečius suburs koncertas „Laisvė, Meilė, Muzika“.

Vasario 4 d.
Sausio mėnesio muzikos lentyna2
Domantas Razauskas

Domantas Razauskas pristato geriausius sausio albumus, galinčius praturtinti jūsų grojaraštį.

Vasario 3 d.
„Esu lietuvė“, – prisistatydavo Antonietta Raphaël

Vasario 2 d. jaukioje Nacionalinės modernaus meno galerijos Romoje salėje, įvyko Kaune gimusios italų menininkės Antoniettos Raphaël skulptūros katalogo pristatymas. 

Vasario 2 d.
Kviečia į Astor Piazzolla koncertą „Moters trapumas“

Koncerte Moters trapumas Astor Piazzolla muzikoje siekiama pabrėžti muzikos svarbą kompozitoriaus kūryboje.

Sausio 31 d.
Albumas venoms pjaustyti
Justinas Žilinskas

Vajė... Tokios depresijos dozės lietuviškoje muzikoje dar nebuvo. Man net pasidarė savaip baisu ir neramu – ką žmogus keliolika metų turi savyje nešioti, kad išlietų tokį tamsų rezultatą? 

Sausio 25 d.
Dainavimo tradicija saugoma UNESCO

Lietuvoje vasario 3-4d. koncertuosianti barbariškais smuikais pasivadinusi grupė „Violons Barbares“.

Sausio 22 d.
Vladimiras Tarasovas: „Mes supratome, kad amerikietiškojo džiazo standartais gyvi nebūsim“4

Prieš 45 metus trys talentingi vyrukai – Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas ir Vladimiras Čekasinas – pradėjo savo išskirtinį ir sėkmingą kelią džiazo olimpo link.

Sausio 21 d.
„Grammy“ kaip kokybės matas? Ačiū, ne.5
Domantas Razauskas

Šiandien norėčiau pakviesti jus pasiknaisioti po garsiausio muzikinio apdovanojimo „Grammy“ istoriją. 

Sausio 18 d.
Laurynas Vaitkus apie dvidešimt septyngalvį slibiną – birbynę2
Elvina Baužaitė

Pokalbis su birbynininku Laurynu Vaitkumi, instrumentines muzikos grupės „Subtilu-Z“ nariu ir muzikos pedagogu, apie liaudies instrumento dabartį, šiuolaikines galimybės, ateities perspektyvas.

Sausio 14 d.
Geriausi 2016 metų albumai (II)9
Domantas Razauskas

Kaip ir žadėta – antroji geriausiųjų 2016 metų albumų sąrašo dalis. Dalis, skirta menkiau pastebėtiems darbams, džiazui, eksperimentinei muzikai, elektronikai, minimalizmui ir taip toliau.

Sausio 7 d.
Menininko charizma, paaukota pedagogikai
Rūta Gaidamavičiūtė

Danguje turbūt pritrūko gerų muzikantų, jie vienas po kito iškeliauja. Štai, vos prieš gerą mėnesį su juo amžinam atsisveikinę, dabar, tik pradėję Naujuosius metus, Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje minėsime kompozitoriaus J. Andrejevo 75-metį.

Geriausi 2016 metų albumai (I)4
Domantas Razauskas

Na ir metai. Na. Ir. Metai. Be menkiausios abejonės, išskirtiniai metai muzikos istorijoje. Ir ne tik dėl to, kad netekome kelių absoliučių ikonų, genialių kūrėjų, formavusių ištisas kartas.

Sausio 6 d.
Ignas Jonynas: Tėvas buvo šviesus, šiltas, linksmas žmogus
Beata Baublinskienė

Žymus lietuvių kompozitorius, pianistas, pedagogas Julius Andrejevas sausio 7 dieną būtų šventęs 75 metų jubiliejų. Deja, sulaukti jubiliejaus jam nebuvo lemta – lapkričio 29 d. po sunkios ligos menininkas iškeliavo į amžinybę.