Kinas ir TV | Kultūra

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis: kasdienio gyvenimo filosofija

Pagrindinėje Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programoje – pažintys su minties ir formos originalumu pasižymėjusiais filmais bei jų kūrėjais.

R. Maskoliūnas: šiuolaikiniai serialai neretai pranoksta kino filmus

Serialus kuria žymūs kino režisieriai, todėl jie neretai pranoksta kino filmus, sako R. Maskoliūnas. Jis rekomenduoja nuo rudens laiką planuoti taip, kad gyvenimas netrukdytų žiūrėti serialų per LRT TELEVIZIJĄ.

Naujame lietuviškame filme išeiviai grįžta į gimtinę

Baigėsi pusantro mėnesio trukę filmo „Gimtinė“ filmavimo darbai. Tai debiutinis lietuvių kilmės režisieriaus iš JAV Tomo Vengrio kūrinys. Filmo istorija įkvėpta režisieriaus vaikystės prisiminimų apie keliones po Lietuvą jai atgavus nepriklausomybę.

„Tulpių karštinė“ – istorija apie žmonių godumą, nepamatuotas viltis ir didžiulę meilę

Drama „Tulpių karštinė“ bus kupina intrigų, neišmatuojamos meilės ir įspūdingų kostiumų.

Lietuvių kūryba įvertinta prestižiniame Niujorko festivalyje1

Niujorke vykusiame viename didžiausių animacijos festivalių „Animation Block Party“ Gedimino Šiaulio režisuotas animacinis trumpo metro filmas „Kaukai“ laimėjo „Geriausio originalaus dizaino“ apdovanojimą.

Rugpjūčio pabaigoje – nemokami Baltijos šalių kino seansai

Rugpjūčio pabaigoje Vilniuje pirmą kartą vyks „Baltijos kino dienos“. Tą pačią savaitę trijų Baltijos šalių sostinėse Taline, Rygoje ir Vilniuje nemokamai bus rodomi lietuviški, latviški ir estiški filmai.

Ekspertai diskutuos, ar Lietuvoje reikia kino cenzūros

Pagal litvako Efraimo Sevelos knygą „Parduok savo motiną“ sukurtas filmas „Šaltasis tango“ nukelia į nacių ir sovietų okupacijos laikus. Nors kino ekspertai propagandos šiame filme neįžvelgė, kai kurie kino teatrai nutarė jo nerodyti.

„Dovanoju širdį“ – poetiškas pasakojimas apie trapų gyvenimo grožį

„Dovanoju širdį“ – filmas, paliekantis žiūrovui erdvės apmąstyti gyvenimo trapumo, artimųjų meilės, pagarbos gyvybei temas.

Filmo „Beatričės bučinio“ žvaigždė C. Deneuve: „Jaučiu aistrą gerai istorijai“

Jausminga drama pasakoja apie vidutinio amžiaus Klerės, kurią suvaidino dar viena prancūzų kino žvaigždė Catherine Frot, idilišką gyvenimą.

Pasimatymai su Tilda Swinton Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje

Tilda Swinton ir dokumentiniame kine neapsiriboja vienu vaidmeniu. Ji ne tik viena iš filmo herojų, ji ir idėjų autorė, režisierė, mąstytoja, intelektualė.

„Diunkerkas“: šedevras ar vidutinybė?1

Istorinio filmo etiketės šiai juostai klijuoti neskubėčiau, recenzijoje rašo G. Šalkovskis, ji labiau bando pasinaudoti viltingu, patriotišku istorijos momentu. Filme trūksta prancūzų, olandų karių – jie juostoje matomi tik retkarčiais.

„Diunkerkas“ – filmas, kurį būtina žiūrėti kino teatre1
Ieva Šukytė - KINFO.lt

Filme „Diunkerkas“ svarbus kiekvienas, net ir menkiausias, išleistas garsas. Todėl „Diunkerką“ privaloma žiūrėti tik kine, kitaip scenarijaus nebuvimas taps ne privalumu, o trūkumu.

Nidoje rengiamas kino festivalis „Suspaustas laikas“
lrt

Prieš metus Neringoje vykęs tarptautinis kino festivalis „Suspaustas Laikas“ rugpjūčio 9-12 d. vėl sugrįžta į Nidą, skelbia organizatoriai.

Paaiškėjo, kokie projektai dalyvaus programoje „Pirmasis žvilgsnis“ Lokarne

Lokarno kino festivalio programoje „Pirmasis žvilgsnis“ iš Lietuvos kandidatų dalyvauti atrinktas rež. V. Puidoko dokumentinis filmas „Aleksandras Didysis“ ir rež. M. Kvedaravičiaus vaidybinis filmas „Stasis“.

Kanuose ovacijomis palydėtas Š. Barto „Šerkšnas“ atkeliauja į Lietuvą2

Š. Bartas, bene ryškiausias lietuviško kino ambasadorius pasaulyje, „Šerkšną“ pristatė 70-ojo Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“.

S. Nėrį įkūnijusi J. Arlauskaitė-Jazzu: „Byrėjo ašaros, žodžiai strigo gerklėje“1

Dainininkė J. Arlauskaitė-Jazzu nusifilmavo daugiaserijinio vaidybinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ tęsinyje „Laisvės kaina. Partizanai“. Skaitykite pokalbį su ja.

Nidoje jau devintą kartą vyks tarptautinis kino festivalis „Baltijos banga“

Nidiškiai ir poilsiautojai galės ne tik nemokamai išvysti naujausius lietuvių, latvių, estų vaidybinius bei dokumentinius filmus, bet ir pasimėgauti trijų Baltijos šalių kino klasika.

Filme „Diunkerkas“ kaip aktorius debiutuoja atlikėjas Harry Stylesas

23 metų H. Stylesas išgarsėjo kaip atlikėjas koncertuodamas su grupe „One Direction“. Dramoje „Diunkerkas“ pamatysime šio muzikanto aktorinį debiutą, čia jis vaidina britų karį Alexą.

„Stefanas Cveigas: atsisveikinimas su Europa“ – kai atsisveikinti niekaip nepavyksta2
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Tai filmas apie Stefaną Zweigą, žymų rašytoją. Tačiau jame nesužinosite apie jo darbus, čia svarbiausia – atsisveikinimo su Europa momentas.

Režisierė Sofia Coppola: „Žiūrovams dovanoju intriguojantį seksualumą“

Lietuvoje šiandien startuoja Sofios Coppolos filmas „Lemtinga pagunda“ – elegantiškas, išpuoselėtas, kūrybingas ir stilingas.

G. Jaraminaitė: geri ir blogi herojai būna tik komiksuose

„Jeigu žmogus nesimokys aktorystės amato, jis nemokės technikų ir negalės to savo talento panaudoti“, – sako aktorė G. Jaraminaitė.

Ch. Nolano filmas „Diunkerkas“ pasakos tris istorijas vienu metu

Įdomiausi faktai apie vieną laukiamiausių šių metų filmų – Christopherio Nolano istorinę veiksmo dramą „Diunkerkas“, kuri kino ekranuose – jau liepos 21 d.

2000–2010 m. vaidybinis Lietuvos kinas: tęsiant tradicijas ir ieškant alternatyvų

Tai laikotarpis, kai Lietuvos kine ir kuria jau žinomi savo vardą įtvirtinę režisieriai, ir į kino pasaulį bando žengti nauji vardai, taip pat randasi nemažai kino populiarinimui skirtų iniciatyvų.

Paskirstytas šių metų kino gamybai skirtas valstybinis finansavimas

Lietuvos kino centras skelbia filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų valstybinio finansavimo konkurso ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtų filmų valstybinio finansavimo papildomo konkurso rezultatus.

Startuoja nebylaus kino peržiūrų ciklas „Garsinės peržiūros”

Kirtimų kultūros centre prasideda nebylaus kino peržiūrų ciklas „Garsinės peržiūros“. Garso takelius nebyliesiems filmams kurs ir atliks šiuolaikinio eksperimentinio džiazo atstovai.

2000–2010 m. Lietuvos dokumentinis kinas – kaip iš gausybės rago
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

2000–2010 metais dokumentinis kinas mūsų šalyje klestėjo. Kūrė jau žinomi dokumentinio kino atstovai ir atsirado naujų. Be to, šiuo metu į dokumentinį kiną atkeliauja naujos temos ir formos.

Lietuviškam filmui – rekordinė suma projektų paramos platformoje

Ilgo metro vaidybinis filmas „Čia buvo Saša“ – tai istorija apie šeimą, kuri svajoja įsivaikinti idealią mergaitę, tačiau sulaukia pasiūlymo į šeimą priimti 12-metį paauglį.

Vilniuje vyks Lietuvą išgarsinusio filmo „Pasipriešinimas“ peržiūra1

Birželio 21 d. 17.30 val. Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Tolerancijos centre (Naugarduko g. 10/2, Vilnius) vyks Lietuvoje sukurto, istoriniais įvykiais paremto filmo „Pasipriešinimas“ peržiūra.

Viena laukiamiausių šių metų juostų – kino meistro Ch. Nolano drama „Diunkerkas“

Legendinio Christopherio Nolano režisuota istorinė veiksmo drama „Diunkerkas“ – ir prasminga istorija, ir nepakartojamas kino reginys.

TV nemirtinga, ir jokia „Laisvės TV“ jos nenugalės

Dažnas išsilavinęs jaunuolis, paklaustas, ar žiūri televiziją, atsako, kad neturi tokio daikto kaip televizorius.

Išdalyti svarbiausi Lietuvos kino apdovanojimai 1

Antradienio vakarą Vilniaus kongresų rūmuose vyko dešimtieji svarbiausi lietuviško kino apdovanojimai „Sidabrinė gervė“. Daugiausia apdovanojimų susižėrė režisieriaus Andriaus Blaževičius filmas „Šventasis“.

A. Blaževičius: „Šiemet yra ne vienas ir ne du statulėlių verti filmai“1

„Manau, kad žmonės, prisidėję kuriant mūsų filmą, verti visų „gervių“. Ypač aktoriai“, – sako A. Blaževičius, į 11-a „Sidabrinės gervės“ statulėlių pretenduojančio filmo režisierius.

Lietuviška animacija grįžta į svarbiausią Europos animacijos festivalį

Ansi tarptautiniame animacinių filmų festivalyje Prancūzijoje po kelerių metų pertraukos bus parodyti du lietuviški filmai.

V. Ušackas apie filmą B. Nemcovui: nuo aršių diskusijų iki besąlygiškos pagarbos

Vakar Kaune įvyko filmo „Pernelyg laisvas žmogus“ apie žmogaus teisių gynėją Borisą Nemcovą premjera. Apie šią juostą ir pažintį su pagrindiniu herojumi – specialus interviu su ES ambasadoriumi Rusijos Federacijoje V. Ušacku.

Lietuvoje lankosi pasaulinio garso čekų režisierius Jiří Menzelis

79-erių kino kūrėjas J. Menzelis į Vilnių atvyko Panevėžio dramos teatro kvietimu. Šiandien Panevėžyje įvyks jo filmo „Ypatingai sekami traukiniai“ peržiūra.

Filmas „Apsimetėliai“: moderni architektūra kaip atšalusių jausmų metafora2

Kartais kine gyvenamoji aplinka tampa tokia svarbi, kad ją galima laikyti ne tik fonu, bet kone savarankiškai veikiančiu personažu. Vienas tokių filmų – estų režisieriaus Vallo Toomla debiutinis darbas „Apsimetėliai“.

Lietuvos kinematografininkų sąjungai vadovaus kino režisierius Arūnas Matelis

Naujuoju sąjungos pirmininku visuotiniu susirinkimu išrinktas kino režisierius, prodiuseris Arūnas Matelis.

Darius Meškauskas: jei nebūčiau aktorius, būčiau klounas arba virėjas1

Laukdamas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimų ceremonijos, aktorius D. Meškauskas atsako į dešimt trumpų kino klausimų.

„Kine po žvaigždėmis“ – Stefano Cveigo ir karo šmėklų šokis

Biografinė drama „Stefanas Cveigas: Aatsisveikinimas su Europa“ – įtraukiantis filmas, kai žinodami pabaigą be proto norime ją pakeisti.

Išdalyti Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“

„Ąžuolo“ apdovanojimas už geriausią metų kino operatoriaus darbą lietuvių kine įteiktas operatoriui Sauliui Lukoševičiui (filmas „Ateljė „Rojaus drabužiai“, rež. Albina Griniūtė).

Kino režisierė: Ameriką supratau tik buvusio vyro dėka 5
lrt

„Gal mes esame spoksanti kultūra. Niujorke gali ir nuogas vaikščioti, niekas į tai per daug nekreips dėmesio“, – apie kultūrų skirtumus pasakoja režisierė L. Plioplytė.

Kanų kino festivalis: žinia apie kuriamą dokumentinį filmą su popiežiumi
vatikano radijas

Režisierius Wenders pažymėjo, kad popiežius Pranciškus yra gyvas pavyzdys žmogaus, kuris laikosi to, ką sako. Filme jis tiesiogiai kreipiasi į žiūrovą atvirai ir spontaniškai.

Kanų kino festivalio pagrindinį apdovanojimą pelnė švedų satyra „Aikštė“
lrt

70-ojo Kanų kino festivalio pagrindinis apdovanojimas – „Auksinė palmės šakelė“ – atiteko švedų kino satyrai „Aikštė“ („The Square“), režisuotai Rubeno Ostlundo.

Kanų kino festivalis: žinia apie kuriamą dokumentinį filmą su popiežiumi
vatikano radijas

Kuriamas naujas dokumentinis filmas „Pope Francis. A man of his word” („Popiežius Pranciškus. Žmogus, kuris laikosi savo žodžio“).

Lietuvos ir kitų šalių kurto filmo premjera Kanuose: girdėjosi ir ovacijos, ir švilpimas

Sergejaus Loznicos kino juostos premjera „Nuolankioji“ Kanuose sutikta ne vien ovacijomis.

Kino centre – specialus „Sidabrinės gervės“ nominantų ciklas

Belaukiant Lietuvos nacionalinio kino ir televizinio kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ žiūrovai kviečiami nominantų filmus pamatyti kino ekrane.

L. Bytautaitė apie Š. Barto filmo premjerą Kanuose: tokių ovacijų seniai negirdėjau3

Daugelis kritikų Kanuose po Š. Barto premjeros sakė, kad tai yra didžiulė atgaiva, kad šis filmas bendrame programos kontekste – kaip feniksas, pakilęs iš pelenų.

Lietuvos kino operatorių apdovanojimai „Ąžuolas 2017“ – kitą savaitę

Per ceremoniją bus įteikta „Ąžuolo“ statulėlė geriausiam metų kino operatoriui, „Gilė“ – metų jaunajam kino operatoriui, paskelbtas apdovanojimas už kūrybinius gyvenimo pasiekimus.

4 kartus „Sidabrinei gervei“ nominuota G. Jaraminaitė: vaidmenys – tavo vaikai
lrt

G. Jaraminaitė šiemet kino apdovanojimų „Sidabrinė gervė“ ceremonijoje pretenduoja atsiimti apdovanojimą kaip geriausia metų aktorė už pagrindinį vaidmenį filme „Amžinai kartu“.

Filmo „Audrys“ autoriai: „Kardinolas – ypatinga figūra naujausioje mūsų valstybės istorijoje“55

I. Laimutytė-Matvejevienė pasakoja apie filmo kūrimo procesą ir kviečia į peržiūrą visus, kuriems svarbūs mūsų valstybės, kultūros reikalai.