Kinas ir TV | Kultūra

Kentėti liko nedaug: pristatomas filmo „Stebuklas“ anonsas

„Tai kino stebuklas, kurio paprastumas žavi širdį ir sielą“, – režisierės Eglės Vertelytės tragikomediją „Stebuklas“ apibūdino Toronto kino festivalio programos sudarytojas.

Festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė – apie šių metų favoritus
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Pokalbyje su „Nepatogaus kino“ programos sudarytoja Mantė Valiūnaitė – apie Rithy Panho retrospektyvą, dokumentinių filmų tendencijas pasaulyje ir šių metų programų favoritus.

R. Zemkausko filme – apie semiotikos pradininką A. J. Greimą

R. Zemkausko filmo „Ieškoti Greimo“ pristatymas ir peržiūra vyks spalio 18 d. Prezidento Valdo Adamkaus bibliotekoje-muziejuje (S. Daukanto g. 25, Kaunas). Po filmo vyks diskusija kartu su jo režisieriumi.

Staigmena režisieriaus Stanley Kubricko gerbėjams – kino ekranuose net du jo šedevrai

Paskelbus apie filmo „Švytėjimas“ seansą Vilniuje, kino gurmanai ilgai nesnaudė. Visi bilietai buvo parduoti vos per vieną savaitę.

Lietuvos miškuose kurtas filmas „Sengirė“ atrinktas į prestižinį dokumentinių filmų festivalį

Ketverius metus kurto filmo „Sengirė“ kūrybinė grupė gavo džiugią žinią – jų kurtas dokumentinis filmas buvo atrinktas į IDFA festivalio Amsterdame (Nyderlandai) programą.

„Scanoramoje“ – atvira Lietuvos kino istorija

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ ir vėl bandys surinkti ir priminti išbarstytą lietuvių kino istoriją.

Lietuviškas kinas 2018-uosius pradės filmų retrospektyva Paryžiuje

Nacionalinio kino pristatymo Europoje projektu bus atidarytas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui skirtas kultūros renginių ciklas Prancūzijoje.

R. Zemkausko filmas – apie semiotikos pradininką A. J. Greimą1

Žurnalistas, VDU docentas Rytis Zemkauskas pristato dokumentinį filmą apie semiotiką Algirdą Julių Greimą „Ieškoti Greimo“.

Kastingo režisierė: kodėl kino aktorių vaidybai svarbus natūralumas?3

Labai dažnai aktoriams galimybę laimėti suteikia būtent kastingo režisierius. Apie šią profesiją – pokalbis su filmo „Šventasis“ kastingo režisiere Ieva Kotryna Skirmantaite.

Režisierius S. Loznica „Scanoramoje“ pristatys naujausią savo filmą „Nuolankioji“

„Nuolankioji“ – tai kafkiška kelionė po šiuolaikinės Rusijos pasąmonę, pilną žiaurumo, absurdo ir vidinių prieštaravimų.

„Kultmisijų“ per „LRT Kultūrą“ misija – sugrąžinti kultūrą į jai deramą vietą

„LRT Kultūros“ laidoje „Kultmisijose“ žymūs visuomenės veikėjai dalysis savo mintimis apie kultūros santykį su kitais svarbiais mūsų gyvenimui reiškiniais ir sritimis.

Lietuvių premjeros „Scanoramoje“ – drąsa apnuoginti istoriją

Kino festivalio „Scanorama“ gausioje lietuviškoje festivalio programoje atsispindi Lietuvos šimtmečio tematika – filmuose dominuoja tautinio ir asmeninio tapatumo paieškos.

Filmo „Gerasis paštininkas“ režisierius: „Pabėgėliai – puiki dingstis suversti kažkam kaltę“2

Dokumentika yra kaip ledkalnis, kalba šio filmo režisierius. O šalia ledkalnio išryškėja šiandienio pasaulio aktualijos. Viena jų – dialogas dėl pabėgėlių krizės.

Senojo ir Naujojo Testamento atspindžiai „Dogvilyje“24

Legendinį režisieriaus Larso von Triero filmą „Dogvilis“ galima narplioti įvairiomis plotmėmis, tačiau be galo įdomu pažvelgti į jį per krikščioniškąją perspektyvą.

Dialogas tarp vaizdo ir muzikos A. Pelešiano retrospektyvoje
Alisa Žarkova - KINFO.lt

Atsakyti į klausimą, apie ką yra armėnų režisieriaus Artavazdo Pelešiano filmai, nėra paprasta. Nors jis pabrėžia begalines montažo galimybes, vis dėlto jam svarbiausia – nuoseklus pradinės filmo idėjos laikymasis.

Ne pagal abėcėlę: ar 2011–2016 m. lietuvių autorinis kinas – menas šalia operos ir teatro?
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Kokie Lietuvos autorinio kino tikslai, jo svarba nacionalinei kultūrai ir visuomenei? Kokia skirtis tarp kino meno ir komercinio kino?

„LRT kultūra“ – kaip niekad stipri turinio ir formos prasme1
lrt

LRT KULTŪRA žada, kad šis sezonas bus labai turiningas. Sulig kiekvienais metais žengiamas didžiulis žingsnis į priekį, ir jau šį sezoną bus beveik 35 originalios laidos.

„Stebuklas“ Toronte: Donaldas Trumpas ir Eglės Mikulionytės žvaigždė

„Stebuklas“ – tai antras lietuviškas filmas, po 17 metų pertraukos atrinktas į svarbiausią Šiaurės Amerikos ir vieną prestižiškiausių pasaulyje kino renginių.

Lietuvoje filmuota juosta nominuota „Emmy“ apdovanojimui
lrt
Lietuvoje filmuotas bendras Japonijos, Kanados ir Olandijos televizinis filmas „Tokijo teismas“ nominuotas tarptautiniam „Emmy“ apdovanojimui.
Režisierius R. Bondarčiukas: „Neieškau temų savo filmams. Filmuoju tai, kas šalia“

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis tęsiasi. R. Bondarčiuko juosta „Diksilendas“ pasakoja apie niūrią architektūrinę pilkumą, socialinį skurdą ir kartu – apie laisvai besiliejantį džiazą, kontrastuojantį su realybe. 

Matas Petkūnas: „Filmas turi būti postūmis keistis“
Kristina Ižganaitytė - Šakių rajono laikraštis „Draugas“

Jaunas kino kūrėjas Matas Petkūnas šiuo metu stato naujausią savo trumpametražį filmą „Žiūrėk“, ir šiuo pavadinimu kviečia pažiūrėti į visus, ypač į tuos, kurie negali nustoti spoksoti į ekraną.

Dokumentalistas Ratis Onelis: „Aš netikiu tradicine stebėjimo dokumentika“

Vienas iš Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio svečių – iš Tbilisio kilęs režisierius Ratis Onelis. Jo filmas „Saulės miestas“ – vienas ryškiausių šių metų debiutų dokumentiniame kine.

Eutanazija. Kai žinojimo, kad žmogus yra, negana

Dokumentinio filmo „Žinau, kad tu ten“, kurį bus galima pasižiūrėti festivalyje „Nepatogus kinas“, tema – eutanazija. Tačiau atsakymo, koks pasirinkimas būtų etiškas – galimybė gyventi arba atlikti eutanaziją, šioje juostoje nerasite.

Premjeroje „Trys skrybėlės“ – V. Masalskio, A. Mickūno ir R. Olšausko trio

Režisierė Ramunė Rakauskaitė kviečia į naujausio savo filmo „Trys skrybėlės“ premjerą. Jo herojai – gerai žinomi lietuvių kūrėjai: aktorius Valentinas Masalskis, filosofas Algis Mickūnas, dailininkas Rimantas Olšauskas.

S. Balandis: pokario tragediją išgyveno visa mano šeima

Režisierius Saulius Balandis, pristatydamas daugiaserijinio istorinio filmo „Laisvės kaina. Savanoriai“ tęsinį, prisiminė skaudžias savo artimųjų tremties istorijas.

„Nepatogus kinas“ skelbia festivalio programą: pasiruoškite permąstyti savo realybę

Drąsus, savitas, aktualus ir didžiausias dokumentinio kino renginys Lietuvoje – tarptautinis žmogaus teisių festivalis „Nepatogus kinas“ – skelbia filmų programą, keliausiančią po dvylika Lietuvos miestų nuo spalio 12-os.

Be efektų, bet su spragėsiais: Lietuvos komercinio kino pakilimai ir nuosmukiai 2011–2016 m.1
Auksė Podolskytė - KINFO.lt

Komercinio kino kūrėjui filmas yra saviraiškos forma, nes joje vienaip ar kitaip atsispindi jų patirtis ir požiūris, tačiau žiūrint iš prodiuserio ar platintojo pusės filmas yra komercinis produktas, potencialiai atnešiantis pelną. 

Sustingęs „Šerkšnas“ – emociškai nepaveiki kelionė
Aistė Girkontaitė - KINFO.lt

Š. Barto naujausiame kūrinyje „Šerkšnas“ kartojasi daugeliui lietuviškų filmų būdingos problemos – sustingęs scenarijus, neįtikinantis aktorių darbas ir nesugebėjimas perteikti meilės santykio.

Londono Karališkasis nacionalinis teatras atkeliauja į Vilnių

Tęsdamas tradiciją, „Forum Cinemas“ teatro mėgėjus Lietuvoje kviečia į keturis Londono Karališkojo nacionalinio teatro spektaklius.

Atidarytas 14-asis Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Ketvirtadienio vakarą „Skalvijos“ kino centre rinkosi dokumentinio kino mylėtojai – čia prasidėjo Tarptautinis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis.

Filmas „Šventasis“ – jau Lietuvos kino teatruose
Kamilija Linkutė - KINFO.lt

Nors „Šventasis“ Lietuvos kino sales pasieks tik šią savaitę, jis – jau susilaukęs pripažinimo užsienyje. Filmas teigiamai įvertintas prestižiniuose kino festivaliuose, taip pat šiemet buvo nominuotas 11 „Sidabrinių gervių“, iš kurių laimėjo net 6.

Filmas „Už saulės ribų“ pristatytas išankstinėje premjeroje Vatikane

Popiežius Pranciškus pirmą kartą pasirodo tokio pobūdžio kino juostoje.

Dokumentikos festivalį atidaro filmas apie armėnų kino genijų

Šiandien – Tarptautinio Vilniaus dokumentinio filmų festivalio atidarymas. Festivalyje kartu su kitomis programomis bus parodyta armėnų kino režisieriaus Artavazdo Pelešiano filmų retrospektyva.

Lietuvoje gamintiems kino filmams – tarptautinių festivalių sėkmė

Kaip Lietuvoje nufilmuotoms kino juostoms, kuriose neretai vaidina ir Lietuvos aktoriai, sekasi tarptautinėje kino rinkoje?

Filmo „Šventasis“ kūrybinė grupė – apie lūkesčius ir žiūrovų poreikius

Susitikime su metų filmo kūrybine grupe buvo diskutuojama apie lietuviško kino žiūrovo poreikius, šalies kino industriją ir dalijamasi apie „Šventojo“ kūrybinį procesą.

Į Kalabriją – su katafalku ir kino kamera

„Mėnesių mėnesius bandėme įvairias kameras, kol galiausiai radome tinkamas. Norėjau, kad kadre matytųsi karstas, bet apie jį vis primirštume“, – kalba Vilniaus dokumentinių filmų festivalio filmo „Kalabrija“ režisierius P. F. Sauter.

A. J. Greimas – šimtmečio žmogus, pripažinęs sau kultūrinę šizofreniją

Režisierius Saulius Beržinis, kuriantis filmą apie A. J. Greimą, kalba, kad A. J. Greimas buvo mokytojas, kuris savo mokinius pirmiausia paversdavo bendražygiais.

Dokumentinis filmas „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“. Patriotiškumo misija ir žinia pasauliui

Šis filmas pasirodė likus kelioms dienoms iki „Zapad“ pratybų. Jis svariai prisideda prie pilietinės visuomenės formavimo, patriotiškumo šalyje sklaidos, o tokių talentingų ir jaunų kūrėjų Lietuvai reikia kuo daugiau.

Dokumentika, kuri kviečia vaikus tikėti draugyste

Tarptautinio Vilniaus dokumentinių filmų festivalio programą vaikams galima apibūdinti taip – visi filmai labai viltingi ir šviesūs, nors temų požiūriu tai ir ne pačios linksmiausios istorijos.

R. Šilinio filmų retrospektyva dokumentikos festivalio žiūrovams žada atradimų

Anot kino kritikės Rasos Paukštytės, R. Šilinio retrospektyva atveria pamirštus kino istorijos puslapius. Sovietmečiu kūrusį dokumentininką ji vadina viena ryškiausių Lietuvos kino asmenybių.

Filmo „Brolis Jakobas“ režisierius: „Mes visi trokštame būti savimi“

Režisierius kameros objektyvą nukreipia į savo brolį, netikėtai nusprendusį tapti musulmonu ir radikaliai pakeitusį gyvenimo būdą. 

Brolių Safdie juosta „Geras laikas“ kritikams primena legendinius M. Scorcese filmus

Po „Gero laiko“ premjeros Kanų kino festivalyje pradėta kalbėti, kad JAV nepriklausomo kino viltimi tituluojami broliai Safdie tapo naujaisiais festivalio numylėtiniais.

Colinas MacCabe – apie Johną Bergerį, Tildą Swinton ir kino ateitį

Pokalbis su britų intelektualu Colinu MacCabe – apie Johną Bergerį, jųdviejų draugystę su Tilda Swinton ir naujausią dokumentinį filmą „Metų laikai Kensi: keturi Johno Bergerio portretai“.

Filmas „Karalių pamaina“ pristatytas tarptautiniame kino festivalyje Kurdistane

Filmas „Karalių pamaina“ buvo vienas pirmųjų, atrinktų į Duchuko festivalio konkursinę programą.

Pamėgti serialai ir filmai – ir LRT mediatekoje
lrt

LRT.lt portalas savo pamėgtus filmus ir serialus siūlo pažiūrėti ir mediatekoje.

Naujame leidinyje – žinios apie pusės tūkstančio kino žmonių kūrybą

Sumanymas atnaujinti Laimono Tapino 1986 m. leidinį „Lietuvos kinematografininkai“ buvo L. Tapino ir režisieriaus, daugelį metų buvusio Lietuvos kinematografininkų sąjungos vadovu, Gyčio Lukšo iniciatyva.

Galimybė kautis dėl „Oskaro“ įteikta Šarūno Barto „Šerkšnui“

Dėl teisės kandidatuoti į prestižinį apdovanojimą geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje naujausia Š. Barto kino juosta „Šerkšnas“ varžėsi su A. Blaževičiaus režisuotu filmu „Šventasis“ ir L. Lužytės „Amžinai kartu“.

Ketvirtadienį per LRT – L. Lužytės filmas „Amžinai kartu“
lrt

Šįvakar per LRT – Linos Lužytės filmas „Amžinai kartu“. Už vaidmenį šioje juostoje aktorė Gabija Jaraminaitė buvo apdovanota „Sidabrine gerve“.

Filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ idėja sužavėjo ir užsienio, ir Lietuvos kino ekspertus1

Dokumentinis filmas apie pirmųjų šauktinių patirtį nepaliko abejingų nei užsienyje, nei Lietuvoje – jis sulaukė vienos didžiausių televizijų „Al Jazeera“ palaikymo, taip pat buvo pripažintas Lietuvos kino ekspertų.

5 faktai, kuriuos privalu žinoti prieš žiūrint „Kasablanką“1

Susipažinkite su 5 faktais, kuriuos apie nuostabų kino klasika tapusį filmą „Kasablanka“ privalu žinoti kiekvienam save gerbiančiam kino žiūrovui.