2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

SKAITAU » LENTYNA

Aštuntinio takto šachmatai, arba Šiek tiek apie „Nuožmiai artėjančius“ 2014-02-21
Alvydas Valenta „Nuožmiai artėjantis“

Visa knyga – tai gyvenimo medžioklė, žaidimas, pokalbis su savimi apie tai, kas praėjo ir apie tai, kas dar tik bus. Galų gale –  tai pulsas, nenutrūkstantis, nuožmus ir vis artėjantis pulsas, bet prie nieko taip ir nepriartėjantis.

Šerloko Holmso laikų Londonas romane „Žmogžudystė yra menas“ 2014-02-20
David Morrell. Žmogžudystė yra menas

Už aklinai nuleistų užuolaidų knibžda padorių miestiečių paslaptys ir gerai maskuojami geiduliai, o gatves gaubiančiame rūke slepiasi visiems siaubą keliantis paslaptingas žudikas...

Lietuvių kalba išleista nauja Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga 2014-02-20
Jo Šventenybė Dalai Lama, Jeffrey Hopkins. Kelias į prasmingą gyvenimą

Knygoje „Kelias į prasmingą gyvenimą“ girdėti dvejopas Jo Šventenybės Dalai lamos balsas – poeto ir filosofo. Vienur širdį sugraudina jaudinantis gyvenimo sąlygų aprašymas, altruizmo grožis...

Susikaupusios sielos dienoraštis 2014-02-20
Šv. Faustina Kowalska

Šventoji Faustina buvo labai susikaupusios sielos, kad išgirstų tylų Dievo balsą, skelbiantį apie Jo gailestingumo versmę, raginantį ištroškusius žmones eiti prie gailestingumo šaltinio.

Išleista kompozitoriaus G. Kuprevičiaus memuarų knyga „Koncertas“ 2014-02-19
Giedrius Kuprevičius. Koncertas

Knygą pavadinau „Koncertu“, nes ji ir yra koncertas, mano gyvenimo koncertas, su mano muzika, jos atlikėjais, manimi besidominčia publika, kritika, aplinka, kurioje formavausi, klydau, švenčiau pergales ir galiausiai esu laimingas.

Vinco Ramono kūrybos rinktinė ,,Dulkės raudonam saulėleidy” 2014-02-18
Vincas Ramonas. Dulkės raudonam saulėleidy

Knygoje „Dulkės raudonam saulėleidy“ publikuojama svarbiausia rašytojo Vinco Ramono (1905-1985) kūrybos dalis – romanas ,,Dulkės raudonam saulėleidy” bei prozos rinkiniai ,,Dailininkas Riauba”, ,,Miglotas rytas“...

Socialinės fantastikos romanas „Kokono baladės“ 2014-02-18
Kokono baladės

Fantastinių novelių rinkinys, pasakojantis apie mūsų planetos gyvenimą apokalipsės akivaizdoje. R. Šerelytė sukuria savotišką iki šiol lietuviškoje literatūroje neegzistavusį žanrą – socialinę fantastiką. 

Knygoje „Manėm, kad greit grįšim“ – žmonių pasakojimai apie Antrąjį pasaulinį karą (1) 2014-02-18
Manėm, kad greit grįšim

Pokalbių knygoje Manėm, kad greit grįšim: – aštuoniolika pokalbių su JAV lietuviais, kurie Antrojo pasaulinio karo metais buvo priversti palikti Lietuvą ir trauktis į Vakarus nuo artėjančio sovietų fronto ir tremties grėsmės.

„Laiškai iš Kabulo“ – pasakojimas apie tai, kaip išgyventi nesiliaujančio karo sąlygomis 2014-02-18
Eglė Digrytė. Laiškai iš Kabulo

 Knygoje apžvelgiama Afganistano istorija, kultūros paveldas, papročiai ir savitas šalies gyventojų požiūris į moteris ir užsieniečius, nuotaikingai aptariami vakariečių – ambasadų, tarptautinių organizacijų ir kompanijų darbuotojų – rūpesčiai.

Kristina Sabaliauskaitė „Silva rerum III“ 2014-02-17
SILVA RERUM lll

Silva rerum III tęsia Norvaišų šeimos sagą – skaitytojas nukeliamas į XVIII amžiaus vidurį, kai vieną turtingiausių laikotarpių išgyvenančią Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę drebino ne epidemijos ar karai, bet kai kas pavojingesnio: intrigos, korupcija ir vidinis irimas.

I. Argamante romanas „Jerichas 1941 metais“ – skaudi istorija vaiko akimis 2014-02-17
Igor Argamante. Jerichas 1941 metais. Vilniaus geto istorijos

Romane į geto kasdienybę žvelgiama giedru vaiko žvilgsniu, todėl visi siaubingi įvykiai išgyvenami kitaip: smalsiai, naiviai, žaismingai. Antroje dalyje pasakojamos su Vilniaus getu susijusios istorijos iš kitų romano veikėjų perspektyvos.

„7 kvadratiniai metrai“ – kitoks vilties liudijimas 2014-02-15
7 kvadratiniai metrai

„Šią knygą skaitykite ne smalsiai, o širdimi. Tik taip išgirsite skambančią Amžinybę, bet kokiame kambarėlyje tveriančią erdves. Ypač tame, kur du iki tol nepažįstami žmonės tveria vienas kitą“ – sako kun. A. Peškaitis OFM pristatydamas unikalią knygą.

Knygos „Mano mažasis genijus“ autorė pataria, kaip atskleisti vaiko talentą 2014-02-15
„Mano mažasis genijus“

Kiekvienas vaikas gali būti genijus, tik reikia padėti jam atsiskleisti. Tokią drąsią išvadą pateikia neseniai Lietuvoje išleistos knygos „Mano mažasis genijus“ autorė, JAV edukologė Kristine Barnett.

J. Flanagan. Žvalgo mokinys. Gorlano griuvėsiai – fantasy knyga paaugliams 2014-02-15
Žvalgo mokinys

Tai pirmoji šio australų rašytojo fantasy serijos knyga paaugliams.

„Biblica“ – biblinės visuomenės ir kultūros istorija (1) 2014-02-14
Biblijos atlaso - Biblica

Šis Atlasas padės skaitytojui Biblijoje aprašytus įvykius susieti su konkrečiu geografiniu kontekstu, ir tai yra būtina, siekiant giliau susipažinti su šiuo didžiuoju literatūros ir religijos paminklu.

Išleista nauja knygų serijos „Laisvės kovotojų prisiminimai“ dalis 2014-02-14
 „Laisvės kovotojų prisiminimai“, VIII dalis

Leidykla „Margi raštai“, tęsdama knygų apie pokario laisvės kovas leidybos seriją, išleido aštuntąją serijos knygą „Laisvės kovotojų prisiminimai“, VIII dalį.

Carlo Schmitto knyga „Politinė teologija“ 2014-02-14
Carl Schmitt „Politinė teologija ; Politinė teologija II“

Vokiečių teisės ir politikos teoretikas kalba apie suvereniteto sąvoką, teoriją ir apibrėžtį, aptaria suverenumo problemas, teisines sąvokas ir teologinius vaizdinius valstybės teorijoje.

Antony Beevor knyga „Berlynas: žlugimas 1945-aisiais“ 2014-02-14
Antony Beevor. Berlynas: žlugimas 1945-aisiais

Antony Beevoras atkuria tų į košmarišką mėsmalę patekusių milijonų žmonių išgyvenimus galutinai žlungant Trečiajam reichui. Tai klaikus pasakojimas ir apie pasipūtimą, kvailybę, fanatizmą, kerštą, barbariškumą...

L. M. Alcott. Mažosios moterys 2014-02-14
L. M. Alcott. Mažosios moterys

Tai istorija apie gerumą ir žmogiškumą, apie kasdienes pastangas išlikti, išmokti, pažinti, suprasti, leidžiančias pasijusti laimingoms – tikroms mažoms moterims.

Debiutinis suomių rašytojos romanas, nustebinęs Europą 2014-02-13
Leena Parkkinen. Po tavęs, Maksai

Jaunos suomių rašytojos Leenos Parkkinen (g. 1979) debiutinis romanas „Po tavęs, Maksai“ iškart po pasirodymo Suomijoje sulaukė tiek skaitytojų, tiek literatūros kritikų, tiek ir Europos susidomėjimo...

JAV klasiko J. Fante's romanas „Sulauk pavasario, Bandini“ 2014-02-13
John Fante. Sulauk pavasario, Bandini

Pagrindinės romano „Sulauk pavasario, Bandini“ temos – skurdas, šeimos konfliktai, meilė, gyvenimas bręstančio paauglio akimis ir imigranto identiteto paieškos.

LKI išleistas naujas „Palyginimų žodynas“ (1) 2014-02-12
Palyginimų žodynas. Viršelis

Lietuvių kalbos institutas išleido naują palyginimų žodyną. Jame pateikiami pastovieji lietuvių kalbos palyginimai – viena iš dažniausiai vartojamų kalbos raiškos priemonių, suteikiančių stiliui vaizdingumo ir įtaigumo.

Antanas Rybelis. Carlo Gustavo Jungo psichologinių tipų teorija (1) 2014-02-12
C. G. Jungas „Psichologiniai tipai“

Neseniai leidykla „Margi raštai“ išleido jau trečią vieno žymiausių XX a. psichologų C. G. Jungo knygą – „Psichologiniai tipai“. Tai pats didžiausias ir, ko gera, reikšmingiausias Jungo veikalas, kuriame pateikta išsami asmenybės tipų analizė

Levo Tolstojaus knyga „Gyvenimo kelias“ 2014-02-11
Lev Tolstoj. Gyvenimo kelias

„Gyvenimo kelias“ yra paskutinė didžiojo rusų rašytojo ir mąstytojo Levo Tolstojaus knyga. Ją autorius rašė ir sudarinėjo, panaudodamas anksčiau atskirais sąsiuviniais leistus filosofinius pamąstymus įvairiomis temomis...

Jaudinama meilės ir pabėgimo iš Rytų bloko istorija 2014-02-11
Domnica Radulescu. Traukinys į Triestą

Pirmajame pusiau autobiografiniame romane „Traukinys į Triestą“ pasakojama neblėstančios dramatiškos meilės istorija, kai du jaunus žmones nejučiom išskiria geležinė uždanga.

„Mo“ – antroji Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knyga 2014-02-10
Mindaugas Nastaravičius. Mo

Atmintis poeziją kuria ir poezijoje įsikuria tik gyvais poetiniais tekstais, tai ji suteikia eilėraščiui tūrį, gyvybę, ilgesio aidą, nebeįmanomo sugrįžimo galimybę. Ir – kad ir kaip banaliai skambėtų – gelmę.

S. Shah romanas „Virtuvė be pelių“ – apie meilę, santuoką, motinystę, sielvartą ir permainas 2014-02-10
Saira Shah. Virtuvė be pelių

„Virtuvė be pelių“ – antroji Sairos Shah knyga. Tai – pusiau autobiografinis pasakojimas apie tobulo gyvenimo planus kūrusią moterį, kurios svajas likimas sugriovė vienu smūgiu, o paskui privertė išmokti gyventi iš naujo ir visai kitaip.

Eglė Devižytė. Apie „Siaubų autobusą“ 2014-02-07
Siaubų autobusas 4

Šiemet skaitytojus pasiekė jau ketvirtoji į lietuvių kalbą išversta „Siaubų autobuso“ dalis (leidykla „Nieko rimto“). Apie ją – E. Diržytės recenzijoje.

„Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias“ 2014-02-07
Alexandre Havard. Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias

Alexandre Havard knygoje „Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias“ pristatomos svarbiausios žmogiškosios dorybės, kurios būtinos lyderiams. Aptariama, kaip lyderiai jas ugdo

Išleista Davido Lyncho knyga „Pagauti didžiąją žuvį“ 2014-02-07
David Lynch. Pagauti didžiąją žuvį

„Pagauti didžiąją žuvį“ – tai žymaus režisieriaus autobiografija ir drauge savigalbos knyga. Į ją D. Lynchas sudeda biografijos faktus, filmografiją, dvasingumo paieškas, filosofinius apmąstymus ir meditacijos patirtis.

Markas Zingeris. Knyga „Nacis kirpėjas“ skirta brandžiam skaitytojui (2) 2014-02-07
Markas Zingeris

Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vykusiame šios knygos pristatyme rašytojas ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris pasidalino savo mintimis apie šią rašytojo Etgaro Hilsenratho knygą.

Greta Štikelytė. Michelio Houellebecqo „Žemėlapis ir teritorija“, arba Kur dėti kablelį? (1) 2014-02-06
Michel Houellebecq. Žemėlapis ir teritorija

Šioje knygoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Houellebecqo kūrybos, jaučiama egzistencinė vienatvė, paskutinį tango su veikėjais šoka mirtis. Džedas Martenas – vienišius menininkas, nerandantis ryšio su aplinkiniais žmonėmis...

Knyga „Gyvenimas po vieną“: esate vieni, bet ne vieniši (1) 2014-02-06
Eric Klinenberg. Gyvenimas po vieną: mūsų laikų pasirinkimas?

Beveik 31 milijonas amerikiečių šiuo metu gyvena vieni. Vienas iš septynių žmonių mėgaujasi savo paties draugija ir neketina nieko keisti. Tačiau 1950 m. tokių žmonių JAV buvo tik 4 milijonai.

Michel Tournier romanas „Girių karalius“ 2014-02-06
Michel Tournier. Girių karalius: romanas

Ši puiki knyga, pažėrusi aibę inversijų, perversijų, ženklų ir simbolių, teigia, kad kilniausias vyro pašaukimas – būti vaiko nešėju, nes vaikas yra „Kūrinijos šedevras“. 

Išleista paskutinė Stasio Stacevičiaus kūrybos knyga 2014-02-06
Stasys Stacevičius. Milda supaisys

Stacevičiaus pasaulis – erdvus išorinio ir vidinio vyksmo laukas, kuriame telpa daug kas – nuo asmeninių potyrių, kultūros apmąstymų iki visuomenės gyvenimo komentarų.

Apie atleidimo dovaną 2014-02-06
Antoinette Bosco. Niekada neatleisiu?

Atleidimas yra gyvenimo būdas, Dievo numatytas kelias į gyvenimą, ir jei neįsileisime jo į savo širdį, ką gi, vadinasi, užtrenkiame duris ir atleidimui mums!

Išleista monografija apie Lietuvos gyventojų psichologinę gerovę 2014-02-05
Monografija "Lietuvos gyventojų psichologinė gerovė"

Monografijos autorių teorinė nuostata yra tokia: psichologinė / subjektyvi / emocinė gerovė, laimė arba laimingas gyvenimas yra daugiamatis, daugiaaspektis ir daugiaveiksnis reiškinys. 

V. Kukulo monografija – plačiausias P. Širvio biografijos ir kūrybos atvaizdas 2014-02-04
„Pauliaus Širvio gyvenimas ir kūryba: ženklai ir pražvalgos“

Poetas, literatūros kritikas Valdemaras Kukulas (1959–2011) studiją apie poetą Paulių Širvį (1920–1979) buvo pradėjęs seniai, vertino ją kaip svarbųjį savo gyvenimo darbą.

Giedrė Matulaitytė-Stundžienė. Odė būtajam laikui ir duoklė jausmingos prozos tradicijai 2014-02-03
Leonardas Gutauskas. Fragmentai

Gramatiniu požiūriu „Fragmentuose" vyrauja būtasis laikas. Savaime suprantama, praeitis aktualizuojama ir turinio lygmeniu. Miglotuose, kai kada fantastiškuose prisiminimų naratyvuose išryškinamos būsenos, iškalbingi tikrovės objektai...

„Kalbos, pakeitusios pasaulį“ – reikšmingiausių kada nors pasakytų kalbų rinkinys 2014-02-03
Kalbos, pakeitusios pasaulį. Sudarytojas Simon Sebag Montefiore

„Kalbos, pakeitusios pasaulį“ – S. S. Montefiore’s surinktos žymiausių politikų, visuomenės veikėjų, valstybių vadovų, karalių, imperatorių, popiežių ir prezidentų kalbos, vienu ar kitu laikotarpiu turėjusios didelį poveikį istorijos eigai. 

« < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 > »

REKOMENDUOJAME

Gyvename kartą, bet kiekvieną dieną: pokalbiai su gydytoju psichiatru-psichoterapeutu Aleksandru Alekseičiku

Prieš dvejus metus pasirodęs pirmasis knygos leidimas tirpo greičiau nei sniegas pavasarį ir iškilo nelengva dilema – ar susitaikyti su tuo, kad knyga tapo sunkiai pasiekiama, ar parengti pakoreguotą, papildytą knygos leidimą?

germander speedwell- paprastoji veronika

Vakarop kvietė mane ateiti, nes būtinai turiu pamatyti, kaip gražiai veršiukas nepasiekia vandenyje mirkstančios beržo šakos.

Nadine Gordimer

Šiose rašytojos kalbos, pasakytos atsiimant Nobelio premiją, ištraukose svarstoma apie rašymo ir būties santykį, rašytojo pareigą visuomenei ir Nadine likimo draugus – tuos, kurie dėl savo veiklos ir/ar kūrybos buvo ujami gimtosiose šalyse.