2014 m. balandžio 18 d., penktadienis

SKAITAU » LENTYNA

Benediktas Kazimieraitis. „Kelio bendrija“ – pavojinga katalikybės interpretacija (8) 2013-12-21
Andrius Navickas „Kelio bendrija“

Apibendrinant galima teigti, kad iš žmogaus, kurio tikruosius ketinimus mes pažįstame iš Bernardinai.lt portalo, tapusio priebėga įvairiems Tradicijos niekintojams, buvo galima tikėtis būtent tokios knygos.

Intriguojančiame romane „Teo kelionė“ – pažintis su didžiosiomis ir mažosiomis pasaulio religijomis 2013-12-20
„Teo kelionė“

Rašytoja, plėtodama romano intrigą, aiškiai, protingai ir lakoniškai išdėsto didžiųjų ir mažųjų religijų pagrindus ir principus. Ji tarsi gidas be išankstinių nuostatų veda prie didžiausių žmonijos sielos lobių.  

Popiežiaus Pranciškaus gyvenimas ir mintys knygoje „Dievas užklumpa netikėtai“ (2) 2013-12-20
Saverio Gaeta. Dievas užklumpa netikėtai

Tikėjimas nėra dekoracija, ornamentas. Gyventi tikėjimu nereiškia pagražinti gyvenimo trupučiu religijos, tarsi jis būtų tortas, kurį reikia papuošti grietinėle. Tikėjimas reikalauja rinktis Dievą pagrindiniu gyvenimo kriterijumi. 

Adam Zagajewski „Du miestai“ – pagavūs autobiografiniai eskizai 2013-12-20
Adam Zagajewski. Du miestai

„Du miestai“ – pagavūs autobiografiniai eskizai, lyrinės refleksijos, fantazijos ir aforistiniai esė apie skaudžius XX a. žmogiškuosius praradimus ir egzistencinę benamystę. 

Rasa Markauskaitė. Sugriebti oro kąsnį ar perrėžti kasdienybę dviašmeniu žodžiu? 2013-12-19
Diana Šarakauskaitė. Septyni gailestingumo darbai kūnui

Žvalgantis po Bernardinų knygų lentynas ir lentynėles, akis patraukia ne viena ir ne dvi knygos, kurias norisi pačiupinėti, pavartyti, o pasitaikius laisvai minutėlei ir perskaityti bei parsinešti į savų namų biblioteką.

Aušra Kaziliūnaitė. Pasivaikščiojimas už rėmų: monografijos „Kinas ir filosofija“ recenzija 2013-12-18
 „Kinas ir filosofija“

„Kinas ir filosofija“ – tai pirma Lietuvoje monografija, kurios centre iškyla kino ir filosofijos tema. Joje pristatomi 2011–2013 metais vykusio projekto „Filosofiniai kino meno tyrimai: prielaidos, tikslai, uždaviniai“ metu atlikti tyrimai.

Ángeles Caso romanas „Prieš vėją“ 2013-12-17
ÁngelesCaso. Prieš vėją

Tai pasakojimas apie emigraciją, apie tai, ką reiškia būti moterimi tarp vyrų ir vargšu turtingųjų pasaulyje, tai istorija apie draugystę, kliūčių įveikimą, asmenines pastangas ir, svarbiausia, viltį.

Išleisti šv. Serafimo Saroviečio „Dvasiniai pamokymai“ 2013-12-17
šv. Serafimo Saroviečio „Dvasiniai pamokymai“

Knygoje spausdinama šv. Serafimo Saroviečio biografija ir jo dvasiniai pamokymai vienuoliams ir pasauliečiams: apie meilę, tikėjimą ir viltį, sielos ramybę ir širdies saugojimą, maldą ir tylėjimą, vienumą ir atsižadėjimą

Recenzija. Edita Petkūnaitė. Posovietinė moteris ar katė? 2013-12-16
Viršelis - Katė, kurios reikėjo

UAB ,,Jovaro tiltai“ 2013 metais išleistas Sandros Bernotaitės kūrinys ,,Katė, kurios reikėjo“ (352 psl.) – pirmasis autorės romanas. Tai pasakojimas apie nelengvą jaunos moters vidinį virsmą po motinos – valdingos, gniuždančios asmenybės – mirties

Lucindos Riley „Levandų sodas“ – intriguojanti dviejų šeimų istorija 2013-12-16
Lucinda Riley. Levandų sodas

Šis psichologinis jausmų romanas nukelia skaitytoją iš saulėto Provanso į dvarą Jorkšyre, iš dabarties į Antrojo pasaulinio karo metus. Tai intriguojanti dviejų šeimų istorija apie meilę, pavojų, karą.

„Tėtušis Hemingvėjus“ – unikalus ir užburiantis kūrėjo portretas 2013-12-16
A.E.Hotchner. Tėtušis Hemingvėjus: draugo atsiminimai

Keturiolika metų rašytojas ir knygos autorius buvo artimi bičiuliai. Tarp 1948-ųjų ir 1961-ųjų jiedu keliavo drauge iš Niujorko į Paryžių, važinėjo žiūrėti koridos po visą Ispaniją, žvejojo Kubos vandenyse, medžiojo Aidahe. 

Išleista knyga apie Praną Mašiotą 2013-12-16
Prano Mašioto šviesa

Šviesuolis, šviesus žmogus, švietėjas... – bene dažniausi Prano Mašioto portretą tapančiųjų žodžiai. Kol kas šios asmenybės šviesa mums labiausiai sklido iš gausių vaikams parašytų bei išverstų knygų.

Dainora Kaniavienė. Subirusios kasdienybės atradimai 2013-12-14
Aistė Kisarauskaitė. 39 salto mortale

Aistės Kisarauskaitės rašymo vingiai pažįstami seniai. Savitais teksto rakursais ji jau senokai atsiveria „Šiaurės Atėnų“, „Literatūros ir meno“, „Foto“ ir kitokios kultūrinės spaudos skaitytojams. 

Sąjungininkų specialiosios pajėgos iš arti 2013-12-13
Simon Dunstan, Ian Westwell. Sąjungininkų specialiosios pajėgos

Prieš 1939 m. Europoje prasidedant karui, Vokietijos ir pagrindinių sąjungininkų šalių ginkluotosios pajėgos buvo įgiję specialiųjų pajėgų parengimo ir panaudojimo patirtį.

L. S. Christenseno „Bitlai“ – literatūrinis bliuzas 2013-12-13
Larsas Saabye Christensenas. Bitlai

Romanas „Bitlai“ pasirodė 1984 m. Jis vadinami geriausia knyga, išėjusia Norvegijoje per paskutinius dvidešimt penkerius metus. Tai, be abejo, literatūros klasika. Nesvarbu, kokio skaitytojas amžiaus ir kokioje šalyje gyvena.

Jo Nesbø kriminalinis romanas „Sniego Senis“ 2013-12-13
Jo Nesbø. Sniego Senis

Žudikas diktuoja žaidimo taisykles ir, rodos, iš arti stebi kiekvieną Hario Hūlės žingsnį... „Sniego Senis“ – kriminalinis romanas su rafinuotais siaubo trilerio elementais. Tai viena šiurpiausių Jo Nesbø knygų.

Knyga „Geležinė uždanga“ – nerimą keliantis priminimas, kokia trapi gali būti laisva visuomenė 2013-12-13
Anne Applebaum. Geležinė uždanga: Rytų Europos sugniuždymas 1944 – 1956 m.

Baigiantis Antrajam pasauliniam karui Sovietų Sąjungai atiteko didžiulė teritorija – visa Rytų Europa. Stalinas ir jo slaptoji policija išsiruošė į žygį – tuziną labai skirtingų šalių paversti visiškai nauja politine ir dorovine komunistine bendrija. 

Andrius Navickas. Knygos „Kelio bendrija“ palydėjimas 2013-12-11
Andrius Navickas „Kelio bendrija“

Tai jau antroji filosofijos daktaro, Bernardinai.lt vyriausiojo redaktoriaus Andriaus Navicko knyga. Šįsyk autorius pristato per Tikėjimo metus subrandintas įžvalgas apie tikėjimo kelionę, būtiną kelionmaišį, kelio gaires ir klystkelius bei patikimus vedlius.

Graham Greene romanas „Galybė ir garbė“ 2013-12-11
Graham Greene. Galybė ir garbė

Svarbiausi romane yra žmonių santykiai, jų išpažįstamos vertybės, pats žmoniškumas. Ką reiškia mylėti žmones, kaip atskirti gerą žmogų nuo niekam tikusio, jei beveik šventasis laiko save baisiu nusidėjėliu...

Joyce Meyer „Žodžio galioje mirtis ir gyvenimas“ 2013-12-11
Joyce Meyer „Žodžio galioje mirtis ir gyvenimas“

Žodžiais konstruojame savo tikrovę ir savo tapatybę: „Ką žmogus mąsto apie save savo širdyje, toks jis ir yra“. Žodžiu drąsiname ir laiminame, lygiai taip pat žodžiu galime prakeikti ir užmušti.

José Ortega y Gasseto „Masių sukilimas“ (1) 2013-12-09
José Ortega y Gasset. Masių sukilimas

Ispanų filosofo José Ortega y Gasset’o studija „Masių sukilimas“ – tai maištas prieš banalumą, vidutinybę ir vertybes niveliuojančią masinę sąmonę, kuri žudo žmogaus domėjimąsi savo būties prasme...

Algimanto Katiliaus atsiminimai knygoje „Tremtinio užrašai“ 2013-12-09
Algimantas Katilius. Tremtinio užrašai

„Tremtinio užrašai“ – tai dvylikamečio berniuko dienoraštis, rašytas Sibire, ir papildytas atsiminimais, užrašytais pabėgus iš tremties į Lietuvą, besimokant Utenos berniukų gimnazijoje.

Iš kur kyla kūrybiškumas? 2013-12-09
Jonah Lehrer. Vaizduotė

Jonah Lehreris, apžvelgdamas subtilius eksperimentus ir mokslinius tyrimus bei nagrinėdamas, kaip kūrybiškumas iš tiesų reiškiasi gyvenime, sugriauna ilgą laiką vyravusį mitą apie mūzas ir paslaptingas aukštesniųjų galių dovanas. 

Nauja Juozo Erlicko knyga „Išeinu iš krašto“ 2013-12-09
Juozas Erlickas. Išeinu iš krašto

Solidų veikalą, kuriame surinkti poetiniai ir prozos tekstai, ironiški ir lyriški, kartais skaudžiai dramatiški, sudaro devyni ratai – lyg nuolat ratu besisukančio, vis kintančio ir pasikartojančio žmogaus gyvenimo atspindys.

Vyrai ir moterys iš Edeno. Kūno svarba (70) 2013-12-05
Adomas ir Ieva

Ar galite įsivaizduoti ką nors sakant: „Tu man patinki, noriu su tavimi bendrauti, bet nenoriu matyti, girdėti, liesti, užuosti ar turėti kokių nors kontaktų su tavo kūnu“? Kokie tai būtų santykiai?

L. Gutausko trumpoji proza knygoje „Fragmentai“ 2013-12-04
Leonardas Gutauskas. Fragmentai

Intymiai ir atvirai užfiksuota daug asmeninio gyvenimo momentų: vaikystė, mylima moteris, bičiuliai, tėvų likimai istorinėse pervartose, prieštaringa menininko kasdienybė, gamta ir supantys daiktai.

Istorinis Laurent Binet romanas „HHhH“ 2013-12-04
Laurent Binet. HHhH

Remdamasis tikra Antrojo pasaulinio karo istorija, Laurent Binet pasakoja apie Prahoje įvykdytą operaciją: atsiųsti iš Londono čekų ir slovakų parašiutininkai pasikėsino į Reinhardą Heidrichą, pavojingiausią Trečiojo reicho žmogų...

Antrasis M. Šiškino romanas lietuvių kalba „Veneros plaukas“ (1) 2013-12-03
Michail Šiškin. Veneros plaukas

Romane aprėpiamos temos, pralenkiančios pačią aktualumo sąvoką: tikėjimas ir dvasingumas, sugebėjimas mėgautis pralekiančia grožio akimirka mirties akivaizdoje ir meile...

Debiutinis Agnės Žagrakalytės romanas „Eigulio duktė“ – spalvinga giminės saga 2013-12-03
Agnė Žagrakalytė. Eigulio duktė

„Eigulio duktė: byla F 117“ – pirmasis Agnės Žagrakalytės prozos kūrinys. Tai spalvinga giminės saga, net kelių kartų istorija, paremta tikrais faktais ir įvykiais. Išlavintu žodžiu kuriamas be galo įtaigus pasaulis...

Jaroslavo Melniko antiutoponis romanas „Maša, arba Postfašizmas“ 2013-12-02
Jaroslavas Melnikas „Maša, arba Postfašizmas“

Naujasis Jaroslavo Melniko romanas yra vienas iš retų pavyzdžių, kaip meistriškai galima kurti intriguojantį pasakojimą. Žanro požiūriu tai yra futuristinis, netgi fantastikos sričiai priskirtinas kūrinys...

Donatas Puslys. Nacis kirpėjas: blogio anatomija pagal E. Hilsenrathą (2) 2013-12-02
Donatas Puslys

Tai pasaulis, kuriame vyrauja nuosmukio kultūra, kur Zweigas, Dostojevskis ar Mocartas tėra tik fasadas, pridengiantis ištvirkimą, moralinę degradaciją

Ruslanas Baranovas. Tikrovės nuotykiai. Skaitant Kristupo Saboliaus „Įnirtingą miegą“ 2013-12-01
Kristupas Sabolius. „Įnirtingas miegas“

Žinoma, tokiame trumpame tekste sunku aptarti visą monografiją, ypač nepradedant tiesiog atkartoti jos turinio. Vis dėlto nužymėkime dar keletą įdomių teorinių problemų.

Debiutuojančios rašytojos K. Tamulevičiūtės pasakojimai apie Sarajevą išleisti knygoje 2013-11-29
Kristina Tamulevičiūtė „Pasakojimas apie vieną miestą“

„Pasakojimas apie vieną miestą“ – tai eseistinių tekstų knyga apie lietuviams ko gero egzotišką miestą Sarajevą. Jame gyvenanti knygos autorė miestą apibūdina kaip niekada nemiegantį...

Reda Griškaitė. Mokslas ir maištas („Tadas Vrublevskis: mintys ir darbai“) 2013-11-29
„Tadas Vrublevskis: mintys ir darbai“

2012 metais išleista garsaus Vilniaus advokato, visuomenės veikėjo, kolekcininko ir bibliofilo Tado Vrublevskio bibliografinė rodyklė. Knyga, kurios atsiradimą paakino ne asmens jubiliejus, bet brangiausio jo gyvenimo kūrinio – Bibliotekos – šimtmetis.

Ar gali auksas išnykti kaip dūmas? 2013-11-28
Igor Bunič. Partijos auksas

Auksas nuo senų senovės turėjo ypatingą vertę – tas, kuris valdė auksą, valdė ir pasaulį. Ar gali auksas išnykti kaip dūmas? Pagal pateikiamus duomenis, 1985 m. SSRS turėjo 2500 tonų aukso, o 1991 m. Sovietų Sąjungai liko tik 240 tonų.

Agnė Ambrazaitė. Kadras: Vilnius. Žaidimų aikštelė 2013-11-27
Kristina Sabaliauskaitė. „Danielius Dalba & kitos istorijos“

Naująją Kristinos Sabaliauskaitės knygą Danielius Dalba & kitos istorijos norėtųsi aptarti atsiribojus nuo autorės, tačiau ši rašytoja taip lengvai savo kūrinio iš rankų paleisti neketina.

R. Racėno knygoje – tremtinių sugrįžimo istorijos 2013-11-26
Rimvydas Racėnas. Į mielą šalį Lietuvą

Rimvydas Racėnas skaitytojams pateikia lietuvių tremtinių nelegalaus grįžimo į Tėvynę ir tremtinių vaikų našlaičių pargabenimo į Lietuvą istorijas. Jis, 1941 m. tremtinys, su jaunesniuoju broliu Valentinu viską patyrė savo kailiu...

Kun. Romualdo Dulskio „Giesmių giesmės“ homilijos 2013-11-25
Romualdas Dulskis. En Gedžio meilės sodai

Kun. prof. Romualdas Dulskis savo knygos skaitytoją kviečia įžengti į slaptinguosius En Gedžio meilės sodus, apgiedamus Giesmių giesmėje. Taupiais, bet talpiais žodžiais autorius nutapo sodrius jo žiedus...

R. Zemkausko „Pasivaikščiojimai“ – ir knygoje 2013-11-25
R. Zemkausko „Pasivaikščiojimai“

Ši knyga siūlo dvidešimt būdų atsipalaiduoti. Sudėjus šiuos pašnekesius į vieną pasakojimą, išeina tai, ką galima pavadinti istorija apie mūsų laikus. Apie šiuolaikinę Lietuvą...

Knyga apie rašytoją Luisą Kerolį 2013-11-25
Karoline Leach. Išgalvoto vaiko šešėlyje: tikrasis ir pramanytasis Luisas Kerolis

Lietuvos skaitytojai iki šiolei neturėjo biografinės knygos apie visų – ir vaikų, ir suaugusiųjų – mėgstamą rašytoją Luisą Kerolį, su kurio „Alisa Stebuklų šalyje ir Veidrodžių karalystėje“ užaugo ne viena karta visame pasaulyje.

 
« < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 > »

REKOMENDUOJAME

Plakatas „Nacionalinė bibliotekų savaitė“

2014 m. balandžio 23–29 d. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia kartu paminėti Nacionalinę bibliotekų savaitę.

Rašytojas Saša Stanišić

Šiais metais Leipcigo knygų mugės premija buvo skirta iš Bosnijos ir Hercogovinos kilusiam rašytojui Sašai Stanišić (g. 1978) ir jo antrajam romanui „Prieš šventę“ (2014). 

Suolas

Atsigręžiu ir matau prie tvoros prilipusią Salomėją. Pusė jos belikę, dievaži. Ar žemelė jau bus pradėjusi ją pasiimti? Prie kojų krepšys, pilnas visokių gėrybių, rankose dvi didžiausios cukinijos...