2014 m. lapkričio 1 d., šeštadienis

SKAITAU » LENTYNA

Gamtinė žemdirbystė – kas tai? 2014-04-30
Saulius Jasionis. Gamtinė žemdirbystė

Atsisakykite tradicinių ir bereikalingų žemės darbų, nešvaistykite daugiau energijos, negu gaunate naudos ir pereikite prie populiarėjančio ekologinio ūkininkavimo būdo!

Patricijos McCormick romanas „Niekada nesuklupk“ 2014-04-30
Patricia McCormick. Niekada nesuklupk

Skausmingai atviras ir sukrečiantis Nacionalinės knygų premijos laureatės Patricios McCormick romanas apie karo vaiką, tapusį taikos skleidėju, paremtas tikra Arno Chorno Pondo istorija.

Stefano Zweigo „Vakarykštis pasaulis“ – knyga, parašyta šiandienai 2014-04-29
Stefan Zweig. Vakarykštis pasaulis

„Vakarykštis pasaulis: europiečio prisiminimai“ – tai ir autobiografija, ir epochos dokumentas, pražuvusio Europos aukso amžiaus metraštis.

Romeo Maggioni. Šalom. Vadovas po Šventąją Žemę 2014-04-25
Romeo Maggioni. Šalom

Ši knyga – tai krikščionio piligriminės kelionės vadovas, leidžiantis per Šventosios Žemės istoriją pažinti krikščionišką turinį.

A. Baricco romanas „Misteris Gvynas“ – pasakojimas, galintis pakeisti gyvenimą 2014-04-25
Alessandro Baricco. Misteris Gvynas

Tylus ir kuklus Džasperis Gvynas – rašytojas vienišius, kurio vienintelis draugas – jo literatūrinis agentas. Tačiau vieną dieną jis staiga supranta, kad jo literatūrinė karjera baigta, ir laikraštyje paskelbia pažadą niekuomet daugiau nerašyti. 

Knyga „Amžiams atskirti nuo grožio“ – gyvenimas Indijos lūšnynuose 2014-04-25
„Amžiams atskirti nuo grožio“

Per knygoje pristatomus lūšnynų gyventojų portretus atskleidžiami daugumos žemiausio visuomenės sluoksnio žmonių gyvenimai. Alkis, ligos, purvas, smurtas, vagystės, korupcija, konfliktai su kaimynais, baimė...

Leonido Donskio knyga „Paprastos tiesos“ 2014-04-25
Leonidas Donskis. Paprastos tiesos

„Paprastos tiesos“ – trečioji aforizmų, refleksijų ir trumpų istorijų trilogijos knyga, kuria Leonidas Donskis baigia smulkiosios minties formos ir politinės patirties ciklo išsklaidą.

Petras Stankeras „Pralaimėta Adolfo Hitlerio kova“ 2014-04-25
Petras Stankeras „Pralaimėta Adolfo Hitlerio kova“

Leidykla „Mintis“ išleido naują istoriko Petro Stankero publicistinę, gausiai iliustruotą knygą apie nacionalinę socialistinę Vokietiją.

Agnė Mackevičiūtė. Svarbu: šis romanas dar rūko nesugadintas 2014-04-23
rūko nesugadinti

„Kažkas sumažina matomumą iki minimalaus ir žmogus pasiklysta, sustoja ieškojęs ir tampa priklausomu nuo aplinkybių, taip sugadindamas save ir visa, kas yra aplinkui.“

C. S. Lewisas. „Tiesiog krikščionybė“ 2014-04-23
C. S. Lewisas „Tiesiog krikščionybė“

C. S. Lewiso knyga „Tiesiog krikščionybė“ – laikoma XX amžiaus šedevru – pateikia neprilygstamą galimybę ir mūsų dienų tikintiems bei netikintiems žmonėms išgirsti galingą, racionalų krikščionių religijos pristatymą. 

Naujame Sauliaus Šaltenio romane – poetės likimas ir šėtoniškų ideologijų amžiaus kronikos 2014-04-22
Saulius Šaltenis. Demonų amžius

Sauliaus Šaltenio romanas „Demonų amžius“ – tai didelės meilės, šviesių vilčių ir tragiškų praradimų kupina poetės gyvenimo istorija. Kartu tai šėtoniškų ideologijų amžiaus – demonų amžiaus – kronikos.

Asta Skujytė. Drakonas, tapęs žuvimi (U. Radzevičiūtės „Žuvys ir drakonai“) (1) 2014-04-21
Undinė Radzevičiūtė. Žuvys ir drakonai

„Žuvys ir drakonai“ apimtimi anaiptol ne mini kūrinys, tad prieš atsiversdama knygą bandžiau kuo labiau atsiriboti nuo bet kokių lūkesčių horizontų ir pažiūrėti, kaip literatūros sprinterei seksis įveikti maratono distanciją.

Benedict J. Groeschel, C.F.R. Dievo ašaros. Kaip ištverti sunkų sielvartą ir sukrėtimą 2014-04-19
Benedict J. Groeschel, C.F.R. Dievo ašaros. Kaip ištverti sunkų sielvartą ir sukrėtimą

Leidykla „Katalikų pasaulio leidiniai“ išleido naują knygą, kurioje Benedictas J. Groeschelis teigia: „Baisias nelaimes ištverti galime tikėdami dieviškąja Apvaizda, Viešpaties meile ir gailestingumu, matydami Kristaus kančios ir mirties prasmę.“

Grigorijaus Kanovičiaus „Rinktinių raštų“ penkiatomis – Lietuvos žydų gyvenimo saga 2014-04-18
Rašytojas Grigorijus Kanovičius

Visa rašytojo kūryba – tai atminties salynas, kur amžinai gyvens Lietuvos miestelių žydai, – net tada, kai nebus tų, kurie juos atsimena. Rinktinius raštus sudaro 10 romanų, 2 apysakos, 9 apsakymai ir 1 esė. 

Išleista nauja Romualdo Granausko knyga 2014-04-17
Romualdas Granauskas „Trečias gyvenimas“

Nors yra sakoma, kad visa rašytojo kūryba – tai užrašyta jo autobiografija, šiai R. Granausko knygai, pavadinimu „Trečias gyvenimas“, toks posakis tinka kaip nė vienai kitai.

Arūnas Streikus. „Likę trise leidžiam vakarą tyliai svajodami“: apie autentiškas partizanų karo kasdienybės šukes 2014-04-16
Antazavės mūšis

Lakoniškose Vaičėno dienoraščių pastabose partizanų likimo dramatizmas atsiskleidžia daug pilniau nei ilgiausiuose traktatuose apie pasipriešinimo prasmę ir herojiškumą. 

Cristof Polo. Šiltųjų kraštų Donelaitis: kaip „Metai“ surado vietą ispanų kalboje 2014-04-11
Donelaičio "Metai"

Šis Metų vertimas kviečia įsivaizduoti tokį šiltųjų kraštų Donelaitį. Lyg liuteronų pastorius persikeltų iš savo Tolminkiemio, iš kurio nepajudėjo didžiąją savo gyvenimo dalį, į ispaniškai andalūzišką peizažą. 

Vytauto Landsbergio prozos knygoje apie tai ko nėra, bet kas labai yra 2014-04-10
Vytautas Landsbergis. Jotvingių giesmės

Šioje knygoje rašytojas Landsbergis irgi yra atpažįstamas – iš pasakojimo intonacijų, temų ir idėjų, iš nepakartojamo stiliaus ir gebėjimo žaisti net tokiais motyvais, su kuriais reikia elgtis labai subtiliai.

Korėjiečio Yi Munyol romanas „Lietuvaitė“ 2014-04-09
Yi Munyol. Lietuvaitė

Romane atsiskleidžia maištinga meniška siela, XXI a. herojės tapatybės ir meilės paieškos, melancholiškas būdas ir klajoklė dvasia, skatinanti įveikti kraujo ryšius bei prisirišimą prie gimtinės ir nesiliauti sekti savąjį pašaukimą.

Laurynas Peluritis. Lietuviškos politinės minties bylonės ir dvejonės 2014-04-08
politinės minties antologija

Išėjus trims Lietuvos politinės minties antologijos tomams, laikas pažvelgti į tai, ką jie atskleidė, kas liko „už kadro“, ką dar reikia nuveikti. 

Monografija apie elitų požiūrį į ES bei europietiškumą 2014-03-31
Knygos "Elitų Europa: tapatybių ir interesų kaleidoskopas" viršelis

Knygos „Elitų Europa: tapatybių ir interesų kaleidoskopas“ autoriai nagrinėja nacionalinius Europos Sąjungos (ES) valstybių elitus ir jų požiūrius į ES ir europietiškumą.

Iliustruotas gidas po postmodernizmą 2014-03-27
Richard Appignanesi, Chris Garratt, Ziauddin Sardar ir Patrick Curry. Įvadas į postmodernizmą: iliustruotas gidas

„Įvadas į postmodernizmą“ grąžina idėją į pačias jo ištakas. Knyga supažindina mus su nemažai keisčiausių ir įstabiausių pastarųjų šimto metų žmonių, įvykių ir minčių: meno srityje susipažinsime su konstruktyvizmu, konceptualiuoju menu...

Dalai Lamos įžvalgos apie meilę ir gerumą 2014-03-27
Jo Šventenybė Dalai Lama ir Jeffrey Hopkins. Meilė ir gerumas

Išmintingieji galvoja apie kitus ir kiek galėdami jiems padeda, todėl patys yra laimingi. Meilė ir atjauta naudinga ir jums, ir kitiems. Kai esate geri kitiems, jūsų protas ir širdis pasineria į ramybę.

Eimantė Mozūraitė. (Ne)ypatingas tyruliškių gyvenimas 2014-03-27
„Tyruliukuose viskas gerai

„Tyruliukų miestelis gal ir išgalvotas, tačiau jame gyvenantys žmonės, jų patirtys ir jausmai yra be galo pažįstami. Bene kiekvieną veikėją esi bent kartą sutikęs savo gyvenime.“

Romanas apie mažos mergaitės didelį skausmą 2014-03-24
Magdalena Tulli. Itališkos „špilkos“

Knygoje rašytoja tyrinėja atminties slėpinius ir tai, kaip žmogaus gyvenimas gali būti nulemtas praeities. Šeimos problemos susipynusios su istorija, geresnio gyvenimo ilgesys slepia buvimo skausmą.

Jean-Pierre Luminet romanas „Koperniko paslaptis“ 2014-03-24
Jean-Pierre Luminet. Koperniko paslaptis

Knygoje „Koperniko paslaptis“ lemtingų istorinių įvykių sūkuryje atskleidžiamas nuoseklus ir aistringas mokslininko kelias link didžio atradimo, padariusio perversmą kosmologijos srityje.

Nerijaus Milerio knyga „Apokalipsė kine: filosofinės prielaidos“ 2014-03-24
Nerijus Milerius. Apokalipsė kine: filosofinės prielaidos

N. Mileriaus monografijoje dėmesys sutelkiamas į kinematografinį pasaulio pabaigos aspektą ir statusą, kuris pasaulio pabaigos vizijoms suteikiamas žanrinės formulės filmuose ir šią formulę atmetančiame autoriniame kine.

Nikitos Petrovo knyga „Budeliai. Jie vykdė Stalino užsakymus“ 2014-03-24
Nikita Petrov. Budeliai. Jie vykdė Stalino užsakymus

Pergalės dienos išvakarėse Atgimstančiam mitui apie „išmintingą, artimą ir mylimą“ gali sutrukdyti tik daugybe dokumentų pagrįsta, tiksli istorinė tiesa apie jį – tironą ir žudiką..

Jūratė Baranova. Trumpas blyksnis tarp kelių T 2014-03-18
Aidas Marčėnas „Tuščia jo“

Nauja Marčėno poezijos knyga, kurioje publikuojami 2009–2012 metais poeto rašyti eilėraščiai, pasitinka su didžiąja T. Pavadinimas kažkaip įmantrus – Tuščia jo. Iš ko kyla Tuščia jo – iš tuštumos ar tuštybės?

Viktorija Daujotytė. Poetas yra vienas 2014-03-18
Viktoras Rudžianskas, Vienas

„Klajūno dvasia veda lyrinį subjektą nepatogiais keliais, paklaidina miražuose, kad vėl išgrynintų tai, kas tikra, – jausmas, prasmė“, – sakoma Viktoro Rudžiansko poezijos knygos „Vienas“ anotacijoje.

Arvydo Anušausko studija „Lietuvos žvalgyba 1918-1940 m.“ 2014-03-17
Arvydas Anušauskas. Lietuvos žvalgyba 1918-1940 m.

Lietuvos žvalgybos istorija pasižymėjo labai intensyviomis dvikovomis su kaimyninių valstybių slaptosiomis tarnybomis, sėkmingomis ir nesėkmingomis slaptomis operacijomis, nevienareikšmiška politinių sąlygų įtaka slaptųjų tarnybų veikimui.

„Beveik suaugę“ serijos knyga „Mano brolis kvailys“ – apie rimtas problemas su švelniu humoru 2014-03-15
M.-A. Murail. Mano brolis kvailys

Tai subtilus pasakojimas apie protiškai atsilikusį 22 metų vaikiną ir 17-metį jo brolį, kuris ir imasi globoti „kvailelį“, kad tik šis nepatektų į pensionatą...

„Nenoriu nieko neveikti“ – Marcelijaus Martinaičio eilėraščiai, rasti po jo mirties 2014-03-13
Marcelijus Martinaitis. Nenoriu nieko neveikti

„Nenoriu nieko neveikti“ – poeto M. Martinaičio eilėraščiai, rasti po jo mirties, nauji ir nespausdinti ankstesniuose rinkiniuose, Kartu pateikiami daugelio čia spausdinamų kūrinių rankraščiai bei juodraščiai, nuotraukos iš Martinaičio namo Vanaginėje.

Gidas po Vilniaus Literatų gatvę 2014-03-12
Milda Ivanauskienė. Literatų gatvė

„Literatų gatvė“ yra naujas Modernaus meno centro išleistas kultūrinis gidas, siūlantis aktyvų ir turiningą laisvalaikį mieste. Jis tęsia sėkmingai „Vilniaus skulptūrų kelio“ gido pradėtą seriją.

Birutė Grašytė. Mindaugas Nastaravičius grįžta naMo 2014-03-12
Mindaugas Nastaravičius. Mo

Eilėraščiai su stipriu energingu laikus, tarsi ganyklos apjuostos elektriniu piemeniu. Pradžioje iš smalsumo užkliudai tą piemenį, o pabaigoje netyčia, bet vis dar netikėdamas. Krečia. 

„Pasiūta širdis“ – magiškojo realizmo kupina istorija 2014-03-12
Carole Martinez. Pasiūta širdis

„Pasiūta širdis“ – vaizdingas poetinis pasakojimas apie Fraskitą, moterį iš Pietų Ispanijos kaimo. Visos jos giminės mergaitės gauna paslaptingą dėžutę, kurią turi saugoti iki brandos, nes ši dėžutė turi galią nulemti likimą...

J. Katzenbacho psichologinis trileris „Profesorius“ 2014-03-06
John Katzenbach. Profesorius

Dešimtoji J. Katzenbacho knyga „Profesorius“ – dar vienas įtampos kupinas trileris. Meistriškai parašytas, garantuojantis bemieges naktis ir krūpčiojimą, išgirdus bet kokį krebždesį...

Istorinė Lietuvos virtuvė 2014-03-06
Rimvydas Laužikas. Istorinė Lietuvos virtuvė: maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Ši knyga – tai kulinarinė kelionė po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, atskleisianti, ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai bei valstiečiai, kaip formavosi Lietuvos nacionalinė virtuvė ir kokius patiekalus iš tiesų turėtume vadinti nacionaliniais.

M. Martinaičio biografiniai užrašai atsiminimų knygoje „Mes gyvenome“ 2014-03-06
M. Martinaičio biografiniai užrašai atsiminimų knygoje „Mes gyvenome“

Marcelijaus Martinaičio talento gerbėjams pakartotinai išleista poeto atsiminimų knyga „Mes gyvenome: biografiniai užrašai“, kuri tapo 2010 m. „Metų knyga“, pelnė Žemaitės, Juozo Paukštelio premijas bei kūrybiškiausios titulą LLTI rinkimuose.

Alfredas Guščius. Šventieji iš lietuviško pokario 2014-03-04
Romualdas Granauskas. Šventųjų gyvenimai

R. Granauskas tragišką istorijos atomazgą artina iš lėto, subtiliai –­ stilistiniais pustoniais, įvesdamas į vaizduojamąjį laiką cezūras, kintančiai veikėjos būsenai atspindėti rasdamas vis naujų įvaizdžių, išradingų metaforų. 

« < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 > »

REKOMENDUOJAME

Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo

Knygoje publikuojami 2008–2012 m. rašyti dienoraščiai. Įdėmus gamtininko žvilgsnis fiksuoja nepaliaujamą gamtos virsmą, pasakoja paprastų Dzūkijos žmonių istorijas, o kasdienybės apmąstymus papildo kultūros refleksijos.

detalė, spalva, spalvos, įvairovė, vaivorykštė

Spalio pabaiga šalta. Net šviečiant saulei nejučia gūžiesi – ledinio vėjo bangos ritasi per miestą. Einant pavėjui visai pakenčiama. Galima netgi kalbėtis. Truputį apie darbus, truputį apie orą, truputį apie kolegas. Į nugarą pučiant šiauriui daugelis taip daro. 

Henrikas Gudavičius

Henrikas Gudavičius (g. 1943) – tikras Dzūkijos šviesuolis, čia gyvenantis ir dirbantis jau beveik ketvirtį amžiaus, tačiau paklaustas, kuo save laiko, nė nedvejodamas atsako – esu žemaitis.