2014 m. gruodžio 18 d., ketvirtadienis

SKAITAU » LENTYNA

Kristina Lapienytė. Knyga, parašyta iš širdies ir skirta skaityti širdimi 2014-08-05
Manėm, kad greit grįšim

Čikagos Lituanistikos tyrimo ir studijų centro direktorė Kristina Lapienytė straipsnyje išsako savo mintis apie knygą „Manėm, kad greit grįšim“, kurioje pateikiama 18 pokalbių su žmonėmis, pasitraukusiais į Vakarus per Antrąjį pasaulinį karą.

Klaipėdoje – lietuvių poečių eilėraščių rinktinės prancūzų kalba pristatymas 2014-07-30
Lietuvių poečių eilėraščių rinktinė prancūzų kalba „Nuplikytom širdim“

Liepos 30 d. (trečiadienį) 18 val. Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos Konferencijų salėje vyks poezijos skaitymų vakaras pristatant 2014 m. išleistą lietuvių poečių eilėraščių rinktinę „Nuplikytom širdim“ prancūzų kalba.

Agnė Alijauskaitė. Kasdienybei reikia apokalipsės 2014-07-29
Kinas ir filosofija

„Čia kino ir filosofijos dialogas kuriamas kaip sinonimiškų kalbų susitikimas, įvykstantis nuo hierarchinių santykių nepriklausomoje trečiojoje teritorijoje.“

Stanislovas Abromavičius. Nauja Vlado Vaitkevičiaus poezijos knyga 2014-07-25
Vladas Vaitkevičius „Saulėlydžio ornamento spindesys“

Kaunietis Vladas Vaitkevičius pelnytai gali vadintis aistišku kūrėju. Šį, gal kiek ir drastišką mano palyginimą, Vladas įrodo nesenai pasirodžiusioje savo poezijos knygelėje „Saulėlydžio ornamento spindesys“ pateikta kūryba.

„Toksikologo užrašai“ – daugybę gyvybių išgelbėjęs gydytojas dalijasi įžvalgomis ir patirtimi 2014-07-25
toksikologo užrašai

Knyga atsirado iš žurnalistės Danutės Jonušienės pokalbių su Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Toksikologijos centro vadovu Robertu Badaru.

Živilė Nedzinskaitė. Quia pulvis es et in pulverem reverteris, Arba gyvenimo teatras ir tuštybių mugė (2) 2014-07-25
SILVA RERUM lll

Norėtųsi, kad ji būtų išlaikiusi pirmosios pasakojimo magiją ir siužetinių linijų gausą, užpildžiusi antrojoje atsiradusį netikėtumo ir naujumo stygių, kad pasakojimo akmenėliai lengvai ir darniai gultų į spalvingą akį džiuginančią mozaiką. 

Nobelio literatūros premijos laureatės Alice Munro knyga – pirmą kartą lietuviškai 2014-07-23
Alice Munro „Brangus gyvenime“

Leidykla „Alma littera“ pristato naujausią A. Munro, dar vadinamos kanadiečių Čechovu, apsakymų rinkinį „Brangus gyvenime“.

Akvilė Rėklaitytė. Šioj lietaus pusėj 2014-07-22
Marcelijus Martinaitis. Nenoriu nieko neveikti

Paskutiniai Martinaičio eilėraščiai atrodo liūdni. Juose, lyginant su visa ankstesne jo poezija, vis silpniau srovena gyvybinė energija, anksčiau prikėlusi tiek gyvenimų „iš pasėtų rugių“ ar aidėjusi negimusių kūdikių balsais, kuriuos liudijo girdėjęs K. B. Įtariamas.

Buitinė būtinė Pauliaus Norvilos poezija 2014-07-21
Paulius Norvila. Buitinė

Paulius Norvila – jaunas poetas, 2006 m. debiutavęs knyga „Septyni metų laikai“. Šiemet poetas pristato jau trečiąją savo knygą „Buitinė“, kurią išleido Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla.

K. Trimako knygoje – ir niekur neskelbti jo jaunystės dienoraščiai 2014-07-19
Knygų lentynos

Vilniuje pristatyta Lietuvos ir išeivijos rašytojo, mokslininko ir pedagogo, kunigo Kęstučio Trimako knyga „Mano pasaulėjautos kelionė“. Išleisti knygos K. Trimakas nespėjo – mirė praėjusių metų liepą.

Jolita Liškevičienė. Donelaitis: tradicija ir vaizdinis kanonas 2014-07-18
Donelaičio "Metai"

Drąsiai galiu teigti, kad Giedrės Jankevičiūtės ir Miko Vaicekausko studija Visagalė tradcija / An Omnipotent Tradition yra vienas reikšmingesnių darbų minint Kristijono Donelaičio 300-ąsias gimimo metines.

„Šventųjų gyvenimai“: tautos skausmas, atmiežtas Atpirkimo viltimi (2) 2014-07-16
Romualdas Granauskas. Šventųjų gyvenimai

Kas kartą paimu naują Romualdo Granausko knygą į rankas it atlaidų saldainį vaikystėje – žibančiomis akimis ir jomis pereinančiu šešėliu, kad nepastebėsiu, kaip reikės su ja atsisveikinti.

Ona Gaidamavičiūtė. Ištikimybės tiesai link (1) 2014-07-15
Ema Mikulėnaitė „Gyvenimas ir dvi novelės“

„Gyvenimas ir dvi novelės“ – unikali prozininkės ir dramaturgės B. Dauguviečio, J. Paukštelio ir Žemaitės literatūrinių premijų laureatės Emos Mikulėnaitės prisiminimų ir novelių knyga, kurią 2013 m. išleido leidykla „Homo liber“

Norbertas Černiauskas. Nepriklausomybė (1918–1940) ir susintetintas nesusikalbėjimas 2014-07-14
Lietuvos istorija

Kantriai verčiant puslapius skaitytoją kartais nejučia pagauna artėjančios apokaliptinės tarpukario Lietuvos baigties nuotaikos, kas ypač nejauku, nes jos perteikiamos nagrinėjant valstybės vidaus politikos klausimus. 

Išleista geriausių lietuvių novelių antologija „Debesis ant žolės" 2014-07-10
„Debesis ant žolės“

„Debesis ant žolės“ – tai pastarojo dvidešimtmečio geriausios lietuvių novelės vienoje knygoje. Antologijoje spausdinamos geriausios novelės, publikuotos kultūros žurnale „Metai“ ir pelniusios prestižinę Antano Vaičiulaičio premiją...

Valerio Albisetti „Atsigręžk į save“ 2014-07-08
Valerio Albisetti. Atsigręžk į save

Reikia ne bėgti nuo kančios, o gilintis į ją ir mėginti suprasti, ko iš mūsų nori Dievas. Kančios duodamos, kad mums kažką pasakytų. Jose visados slypi lobis. Jose glūdi vertingos, iki tol neatskleistos žinios apie mus pačius....

Judita Malininaitė. Pasakojimas be pabaigos 2014-07-07
SILVA RERUM lll

Knygoje daug dėmesio skiriama skaitytojo supažindinimui su XVIII amžiaus kultūros naujienomis. Tą atskleidžia informatyvūs aprašymai, kuriantys nuotaiką ir atmosferą.

Pažintis su tūkstantmete budistine tradicija 2014-07-04
Gešė Džampa Tinlėjus. Keturios tauriosios tiesos

Ši knyga – pažintis su tūkstantmete budistine tradicija bei pamatiniu jos mokymu apie Keturias tauriąsias tiesas paties istorinio Budos Šakjamunio išdėstytas savo pirmiesiems mokiniams.

Ar vadinsiu tave savo meile? 2014-07-02
Tonino Cantelmi, Michela Pensavalli. Ar vadinsiu tave savo meile?

Kam šiandien reikalinga dar viena knyga apie meilę? Juk jau parašytos gražiausios eilės, suformuluotos įdomiausios teorijos, papasakotos didingiausios istorijos? Visų pirma ši knyga ne apie meilę, o apie meilės būdus. 

Timur Vermes romanas „Jis ir vėl čia“ 2014-07-01
Timur Vermes. Jis ir vėl čia

Romanas „Jis ir vėl čia“ tapo sensacija visame pasaulyje. Ši itin aktuali, negailestinga, intriguojanti, talentingai parašyta, labai juokinga knyga atskleidžia žiniasklaidos pasaulio absurdiškumą ir parodo demokratijos netvarumą.

Nassir Ghaemi knyga „Nuo beprotystės iki lyderystės“ 2014-07-01
Nassir Ghaemi. Nuo beprotystės iki lyderystės

Knygoje autorius aptaria didžius politikos, kariuomenės ir verslo pasaulio lyderius, kurių gyvenimo ir darbo laimėjimai atskleidžia įvairius ryšio tarp beprotystės ir lyderystės aspektus...

Nepamirštamos Ievos Rutės kelionės 2014-07-01
Ieva Rutė. Išskirtinės kelionės

Išmaišiusi tolimiausius Azijos kampelius, kelis kartus apėjusi šventąjį Kailašo kalną, aplankiusi paslaptingąjį Baikalą ir Kamčiatkos ugnikalnius bei Pietų Amerikos Altiplano grožybes pagaliau ryžosi savo patirtis sudėti į knygą.

Japonijos spalvos ir skoniai 2014-06-26
Aurelijus Zykas. Japonijos spalvos ir skoniai.

Knyga „Japonijos spalvos ir skoniai“ pristato nuostabų, įvairiapusį ir turtingą Japonijos kultūrinį paveldą, žmones, gyvenimo būdą. Remdamasis asmenine patirtimi, autorius su nostalgija ir humoru pasakoja apie savo gyvenimą...

„Kaip vanduo šokoladui“ – uždraustos meilės istorija 2014-06-25
 „Kaip vanduo šokoladui“

„Kaip vanduo šokoladui“ – knyga apie Titą, kuriai uždrausta ištekėti, nes pagal tradiciją jauniausioji šeimos duktė turi rūpintis motina iki pat mirties...

Detektyvų mėgėjams – romanas „Frosto prisilietimas“ 2014-06-23
R. D. Wingfield. Frosto prisilietimas

Tyrimas painus, daug įtampos, už nugaros – šūsnis neužpildytų ataskaitų, tačiau detektyvas Džekas Frostas pasiryžęs išnarplioti nusikaltimus. Koją kiša kai kurie kolegos, norintys, kad jis susimautų...

Išleista prof. Zenono Norkaus monografija „Du nepriklausomybės dvidešimtmečiai“ 2014-06-23
Zenono Norkaus knyga

Išleista prof. Zenono Norkaus monografija „Du nepriklausomybės dvidešimtmečiai. Kapitalizmas, klasės ir demokratija Pirmojoje ir Antrojoje Lietuvos Respublikoje lyginamosios istorinės sociologijos požiūriu“. 

Vilius Litvinavičius. Žaliakalnio visatos slėpiniai 2014-06-23
Edmundas Janušaitis. Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija

Pernai Rašytojų sąjungos leidykloje išėjęs Edmundo Janušaičio romanas „Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija“, plačių erdvių nesiekęs ir negriebęs, vis dėlto yra labai patraukli knyga. 

Pristatomas albumas „Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra“ 2014-06-18
Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra

Birželio 20 d., penktadienį, 18 val. Lietuvos architektų sąjungoje (II aukštas, Kalvarijų g. 1, Vilnius) kūrybinių industrijų parkas „Architektūros centras“ pristatys fotografijų albumą „Šiuolaikinė Lietuvos kurortų architektūra“. 

Antroji Rimvydo Stankevičiaus esė knyga – tai pamokslai pačiam sau 2014-06-17
Rimvydas Stankevičius „Betliejaus avytė“

Naujoji knyga tęsia svarbiausias Rimvydui Stankevičiui temas – tai pokalbis apie literatūrą, gamtą, dievoiešką, susirūpinimas dabartinės visuomenės moraline sveikata ir kultūrine branda, idealizmo ir patriotizmo temos.

Eilėraščių kalba, atsisakiusi žinomų poetizmų 2014-06-16
Giedrė Kazlauskaitė. Meninos

Tai, ką patiriu, kas mane ištiko, ką prisimenu iš vaikystės ir ką išgyvenu dabar, – užrašau poezijos kalba. Kalba, atsisakiusia žinomų poetizmų. Ši kūrybinė nuostata aiškiai skiriasi nuo literatūros „darymo“.

H. B. Christianseno atsiminimų knygoje – kovos Rytų fronte ir nelaisvė sovietų lageriuose 2014-06-16
Hinrich-Boy Christiansen. „Su šūksniu hurra – pirmyn!”

1941 m. H. B. Christiansenas, vos septyniolikos metų vaikinas, stojo tarnauti į kariuomenę ir pateko į dalinius, kodiniu pavadinimu „Brandenburgas”. Tai buvo elitinės Vokietijos specialiosios pajėgos, vykdžiusios įvairiausias operacijas...

Kristijono Donelaičio metų ir raštų ratas (1) 2014-06-12
Donelaičio draugijos

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka išleido gausiai iliustruotą istorinėmis nuotraukomis, Mažosios Lietuvos žemėlapiais ir faksimilėmis knygą „Kristijonas Donelaitis: metų ir raštų ratas“, kurią sudarė dr. Sigitas Narbutas

J. Fein knygoje „Gyvenimas yra kelionė“ – pasakojimai apie 27 šalis 2014-06-11
Judith Fein. Gyvenimas yra kelionė

Tarptautinį pripažinimą pelniusios kelionių žurnalistės ir rašytojos Juditos Fein knygoje „Gyvenimas yra kelionė“ tokios smulkmenos – ne mažiau svarbios nei patys ryškiausi kelionių įvykiai.

Michael Robotham psichologinis trileris „Įtariamasis“ 2014-06-11
Michael Robotham. Įtariamasis

„Įtariamasis“ – pirmoji iš Džo O’Loflino bylų. Džo – vienas žymiausių Londono psichoterapeutų. Gyvenimas puikus, tačiau situaciją temdo progresuojanti Parkinsono liga ir kai kurie klientai...

Deimantė Daugintytė. Naujoji klasika 2014-06-11
Romualdas Granauskas. Išvarytieji

Principingai likdamas savo temų lauke, R. Granauskas iš jų semia vis naujų atspalvių ir įtaigių pasakojimų. „Išvarytieji“ – devyni nauji apsakymai ir viena biografinių motyvų turinti stilizuota apybraiža, skirta poetui Jonui Strielkūnui.

Virtuoziškas Kosto Ostrausko atsisveikinimas – knyga „Paskutinis kvartetas“ 2014-06-10
Kostas Ostrauskas „Paskutinis kvartetas“

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, po rašytojo mirties priėmęs saugoti jo nepublikuotus rankraščius, išleido K. Ostrausko knygą „Paskutinis kvartetas“, kurią sudaro du dramų rinkiniai...

Czeslawo Miloszo ir Tomo Venclovos „Grįžimai Lietuvon“ 2014-06-09
Czeslaw Milosz, Tomas Venclova. Grįžimai Lietuvon

Knygą sudaro laiškai, rašytojų skirti vienas kitam, ir tekstai apie vienas kitą: Czesławo Miłoszo poezija, esė, laiškai, atsiminimai ir vertimai, susiję su Tomu Venclova, ir Venclovos eilėraščiai, vertimai, atgarsiai, komentarai, esė...

Andrius Navickas. Svarbus kelrodis į Tėvo namų jaukumą ir džiaugsmą 2014-06-04
I Didziaja Meile

Vienintelis knygos tikslas – būti dar vienu kelio ženklu, rodančiu gyvybės kryptį – į Didžiąją Meilę, ir jis bus labai laimingas, jei ji bent kiek padės susiorientuoti dabarties brūzgynuose ir neprarasti kelio į dangiškojo Tėvo Namus.

Davido Mitchello „Debesų atlasas“ – unikali knyga-dėlionė ir titaniškas vertėjo darbas 2014-06-02
David Mitchell. Debesų atlasas

„Debesų atlasas“ – trečiasis autoriaus romanas, sukėlęs nepaprastą skaitytojų ir kritikų susidomėjimą. Pagal šią knygą 2012 m. buvo sukurtas paties pavadinimo filmas.

„Jėzuitų patarimai visiems gyvenimo atvejams“ 2014-06-02
James Martin SJ. Jėzuitų patarimai visiems gyvenimo atvejams

Jėzaus Draugijos įkūrėjas šv. Ignacas Lojola garsėjo savo praktiniu dvasingumu. Jo dvasinis kelias padėjo milijonams žmonių − pradedant abejojančiais ieškotojais ir baigiant atsidavusiais tikinčiaisiais − atskleisti Dievo meilės paslaptį.

« < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 > »

REKOMENDUOJAME

Rašytojas Benjaminas Lebertas

Būdamas septyniolikos, Benjaminas Lebertas debiutavo romanu „Crazy“. Knyga buvo išversta į 33 kalbas, režisierius H. Ch. Schmidtas pagal ją pastatė to paties pavadinimo filmą.

Artūro Valionio nuotraukos

„Man asmeniškai ne taip svarbu, ar poezija rimta, ar linksma, romantinė ar avangardinė – daug svarbiau, ar joje yra raidė „o“, tai yra, ar ji poezija, o ne vien tik pezija.“

Žydrūnas Drungilas

Akivaizdu, kad komedija – kūno žanras. Kai kūnas nevalingai iš juoko dreba, kreta – tikėtina, iš vidaus truputį apsivalo. Tokia terapija. Be to, pasaulyje daug absurdo, argi ne?