2014 m. rugsėjo 17 d., trečiadienis

SKAITAU » LENTYNA

„Pasiūta širdis“ – magiškojo realizmo kupina istorija 2014-03-12
Carole Martinez. Pasiūta širdis

„Pasiūta širdis“ – vaizdingas poetinis pasakojimas apie Fraskitą, moterį iš Pietų Ispanijos kaimo. Visos jos giminės mergaitės gauna paslaptingą dėžutę, kurią turi saugoti iki brandos, nes ši dėžutė turi galią nulemti likimą...

J. Katzenbacho psichologinis trileris „Profesorius“ 2014-03-06
John Katzenbach. Profesorius

Dešimtoji J. Katzenbacho knyga „Profesorius“ – dar vienas įtampos kupinas trileris. Meistriškai parašytas, garantuojantis bemieges naktis ir krūpčiojimą, išgirdus bet kokį krebždesį...

Istorinė Lietuvos virtuvė 2014-03-06
Rimvydas Laužikas. Istorinė Lietuvos virtuvė: maistas ir gėrimai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje

Ši knyga – tai kulinarinė kelionė po Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriją, atskleisianti, ką valgė ir gėrė Lietuvos didikai bei valstiečiai, kaip formavosi Lietuvos nacionalinė virtuvė ir kokius patiekalus iš tiesų turėtume vadinti nacionaliniais.

M. Martinaičio biografiniai užrašai atsiminimų knygoje „Mes gyvenome“ 2014-03-06
M. Martinaičio biografiniai užrašai atsiminimų knygoje „Mes gyvenome“

Marcelijaus Martinaičio talento gerbėjams pakartotinai išleista poeto atsiminimų knyga „Mes gyvenome: biografiniai užrašai“, kuri tapo 2010 m. „Metų knyga“, pelnė Žemaitės, Juozo Paukštelio premijas bei kūrybiškiausios titulą LLTI rinkimuose.

Alfredas Guščius. Šventieji iš lietuviško pokario 2014-03-04
Romualdas Granauskas. Šventųjų gyvenimai

R. Granauskas tragišką istorijos atomazgą artina iš lėto, subtiliai –­ stilistiniais pustoniais, įvesdamas į vaizduojamąjį laiką cezūras, kintančiai veikėjos būsenai atspindėti rasdamas vis naujų įvaizdžių, išradingų metaforų. 

Antanas Šimkus. „Musiškai“ ir mūsiškai. Apie knygą „Cupės ir Zupės gyvenimas bei nepaprasti nuotykiai“ 2014-02-28
Cupė ir Zupė

Kartą Jarlas ir Silvija parašė knygą. Tiksliau, kaip jie sakė, pradžioje kartu galvojo, galvojo ir sugalvojo istorijas, o paskui Jarlas jas piešė, o Silvija užrašė. Toks tad šaunus sūnaus ir mamos duetas. Tekstai ir piešiniai. Cupė ir Zupė.

„Rudnosiuko istorijų” dvidešimties metų proga – naujausias leidimas suaugusiesiems 2014-02-27
Vytautas V. Landsbergis. Rudnosiuko istorijos

Tai jau penktasis, gerokai papildytas knygos leidimas, apimantis keturis Rudnosiuko gyvenimo epizodus – jaunystę okupuotose Rudnosiukiškėse, brandą tremtyje, linksmą kūrybišką gyvenimą laisvę atgavusiose Rudnosiukiškėse...

Išleistas albumas „Vileišių rūmų ansamblis Vilniuje“ 2014-02-25
Vileišių Albumas

Neseniai išleista knyga–albumas „Vileišių rūmų ansamblis Vilniuje“. Gausiai nuotraukomis ir kita vaizdine medžiaga iliustruoto leidinio sumanytojas, sudarytojas ir vienas iš autorių – LLTI Leidybos centro vadovas Gytis Vaškelis.

Aštuntinio takto šachmatai, arba Šiek tiek apie „Nuožmiai artėjančius“ 2014-02-21
Alvydas Valenta „Nuožmiai artėjantis“

Visa knyga – tai gyvenimo medžioklė, žaidimas, pokalbis su savimi apie tai, kas praėjo ir apie tai, kas dar tik bus. Galų gale –  tai pulsas, nenutrūkstantis, nuožmus ir vis artėjantis pulsas, bet prie nieko taip ir nepriartėjantis.

Šerloko Holmso laikų Londonas romane „Žmogžudystė yra menas“ 2014-02-20
David Morrell. Žmogžudystė yra menas

Už aklinai nuleistų užuolaidų knibžda padorių miestiečių paslaptys ir gerai maskuojami geiduliai, o gatves gaubiančiame rūke slepiasi visiems siaubą keliantis paslaptingas žudikas...

Lietuvių kalba išleista nauja Jo Šventenybės Dalai Lamos knyga 2014-02-20
Jo Šventenybė Dalai Lama, Jeffrey Hopkins. Kelias į prasmingą gyvenimą

Knygoje „Kelias į prasmingą gyvenimą“ girdėti dvejopas Jo Šventenybės Dalai lamos balsas – poeto ir filosofo. Vienur širdį sugraudina jaudinantis gyvenimo sąlygų aprašymas, altruizmo grožis...

Susikaupusios sielos dienoraštis 2014-02-20
Šv. Faustina Kowalska

Šventoji Faustina buvo labai susikaupusios sielos, kad išgirstų tylų Dievo balsą, skelbiantį apie Jo gailestingumo versmę, raginantį ištroškusius žmones eiti prie gailestingumo šaltinio.

Išleista kompozitoriaus G. Kuprevičiaus memuarų knyga „Koncertas“ 2014-02-19
Giedrius Kuprevičius. Koncertas

Knygą pavadinau „Koncertu“, nes ji ir yra koncertas, mano gyvenimo koncertas, su mano muzika, jos atlikėjais, manimi besidominčia publika, kritika, aplinka, kurioje formavausi, klydau, švenčiau pergales ir galiausiai esu laimingas.

Vinco Ramono kūrybos rinktinė ,,Dulkės raudonam saulėleidy” 2014-02-18
Vincas Ramonas. Dulkės raudonam saulėleidy

Knygoje „Dulkės raudonam saulėleidy“ publikuojama svarbiausia rašytojo Vinco Ramono (1905-1985) kūrybos dalis – romanas ,,Dulkės raudonam saulėleidy” bei prozos rinkiniai ,,Dailininkas Riauba”, ,,Miglotas rytas“...

Socialinės fantastikos romanas „Kokono baladės“ 2014-02-18
Kokono baladės

Fantastinių novelių rinkinys, pasakojantis apie mūsų planetos gyvenimą apokalipsės akivaizdoje. R. Šerelytė sukuria savotišką iki šiol lietuviškoje literatūroje neegzistavusį žanrą – socialinę fantastiką. 

Knygoje „Manėm, kad greit grįšim“ – žmonių pasakojimai apie Antrąjį pasaulinį karą (1) 2014-02-18
Manėm, kad greit grįšim

Pokalbių knygoje Manėm, kad greit grįšim: – aštuoniolika pokalbių su JAV lietuviais, kurie Antrojo pasaulinio karo metais buvo priversti palikti Lietuvą ir trauktis į Vakarus nuo artėjančio sovietų fronto ir tremties grėsmės.

„Laiškai iš Kabulo“ – pasakojimas apie tai, kaip išgyventi nesiliaujančio karo sąlygomis 2014-02-18
Eglė Digrytė. Laiškai iš Kabulo

 Knygoje apžvelgiama Afganistano istorija, kultūros paveldas, papročiai ir savitas šalies gyventojų požiūris į moteris ir užsieniečius, nuotaikingai aptariami vakariečių – ambasadų, tarptautinių organizacijų ir kompanijų darbuotojų – rūpesčiai.

Kristina Sabaliauskaitė „Silva rerum III“ 2014-02-17
SILVA RERUM lll

Silva rerum III tęsia Norvaišų šeimos sagą – skaitytojas nukeliamas į XVIII amžiaus vidurį, kai vieną turtingiausių laikotarpių išgyvenančią Lietuvos Didžiąją Kunigaikštystę drebino ne epidemijos ar karai, bet kai kas pavojingesnio: intrigos, korupcija ir vidinis irimas.

I. Argamante romanas „Jerichas 1941 metais“ – skaudi istorija vaiko akimis 2014-02-17
Igor Argamante. Jerichas 1941 metais. Vilniaus geto istorijos

Romane į geto kasdienybę žvelgiama giedru vaiko žvilgsniu, todėl visi siaubingi įvykiai išgyvenami kitaip: smalsiai, naiviai, žaismingai. Antroje dalyje pasakojamos su Vilniaus getu susijusios istorijos iš kitų romano veikėjų perspektyvos.

„7 kvadratiniai metrai“ – kitoks vilties liudijimas 2014-02-15
7 kvadratiniai metrai

„Šią knygą skaitykite ne smalsiai, o širdimi. Tik taip išgirsite skambančią Amžinybę, bet kokiame kambarėlyje tveriančią erdves. Ypač tame, kur du iki tol nepažįstami žmonės tveria vienas kitą“ – sako kun. A. Peškaitis OFM pristatydamas unikalią knygą.

Knygos „Mano mažasis genijus“ autorė pataria, kaip atskleisti vaiko talentą 2014-02-15
„Mano mažasis genijus“

Kiekvienas vaikas gali būti genijus, tik reikia padėti jam atsiskleisti. Tokią drąsią išvadą pateikia neseniai Lietuvoje išleistos knygos „Mano mažasis genijus“ autorė, JAV edukologė Kristine Barnett.

J. Flanagan. Žvalgo mokinys. Gorlano griuvėsiai – fantasy knyga paaugliams 2014-02-15
Žvalgo mokinys

Tai pirmoji šio australų rašytojo fantasy serijos knyga paaugliams.

„Biblica“ – biblinės visuomenės ir kultūros istorija (1) 2014-02-14
Biblijos atlaso - Biblica

Šis Atlasas padės skaitytojui Biblijoje aprašytus įvykius susieti su konkrečiu geografiniu kontekstu, ir tai yra būtina, siekiant giliau susipažinti su šiuo didžiuoju literatūros ir religijos paminklu.

Išleista nauja knygų serijos „Laisvės kovotojų prisiminimai“ dalis 2014-02-14
 „Laisvės kovotojų prisiminimai“, VIII dalis

Leidykla „Margi raštai“, tęsdama knygų apie pokario laisvės kovas leidybos seriją, išleido aštuntąją serijos knygą „Laisvės kovotojų prisiminimai“, VIII dalį.

Carlo Schmitto knyga „Politinė teologija“ 2014-02-14
Carl Schmitt „Politinė teologija ; Politinė teologija II“

Vokiečių teisės ir politikos teoretikas kalba apie suvereniteto sąvoką, teoriją ir apibrėžtį, aptaria suverenumo problemas, teisines sąvokas ir teologinius vaizdinius valstybės teorijoje.

Antony Beevor knyga „Berlynas: žlugimas 1945-aisiais“ 2014-02-14
Antony Beevor. Berlynas: žlugimas 1945-aisiais

Antony Beevoras atkuria tų į košmarišką mėsmalę patekusių milijonų žmonių išgyvenimus galutinai žlungant Trečiajam reichui. Tai klaikus pasakojimas ir apie pasipūtimą, kvailybę, fanatizmą, kerštą, barbariškumą...

L. M. Alcott. Mažosios moterys 2014-02-14
L. M. Alcott. Mažosios moterys

Tai istorija apie gerumą ir žmogiškumą, apie kasdienes pastangas išlikti, išmokti, pažinti, suprasti, leidžiančias pasijusti laimingoms – tikroms mažoms moterims.

Debiutinis suomių rašytojos romanas, nustebinęs Europą 2014-02-13
Leena Parkkinen. Po tavęs, Maksai

Jaunos suomių rašytojos Leenos Parkkinen (g. 1979) debiutinis romanas „Po tavęs, Maksai“ iškart po pasirodymo Suomijoje sulaukė tiek skaitytojų, tiek literatūros kritikų, tiek ir Europos susidomėjimo...

JAV klasiko J. Fante's romanas „Sulauk pavasario, Bandini“ 2014-02-13
John Fante. Sulauk pavasario, Bandini

Pagrindinės romano „Sulauk pavasario, Bandini“ temos – skurdas, šeimos konfliktai, meilė, gyvenimas bręstančio paauglio akimis ir imigranto identiteto paieškos.

LKI išleistas naujas „Palyginimų žodynas“ (1) 2014-02-12
Palyginimų žodynas. Viršelis

Lietuvių kalbos institutas išleido naują palyginimų žodyną. Jame pateikiami pastovieji lietuvių kalbos palyginimai – viena iš dažniausiai vartojamų kalbos raiškos priemonių, suteikiančių stiliui vaizdingumo ir įtaigumo.

Antanas Rybelis. Carlo Gustavo Jungo psichologinių tipų teorija (1) 2014-02-12
C. G. Jungas „Psichologiniai tipai“

Neseniai leidykla „Margi raštai“ išleido jau trečią vieno žymiausių XX a. psichologų C. G. Jungo knygą – „Psichologiniai tipai“. Tai pats didžiausias ir, ko gera, reikšmingiausias Jungo veikalas, kuriame pateikta išsami asmenybės tipų analizė

Levo Tolstojaus knyga „Gyvenimo kelias“ 2014-02-11
Lev Tolstoj. Gyvenimo kelias

„Gyvenimo kelias“ yra paskutinė didžiojo rusų rašytojo ir mąstytojo Levo Tolstojaus knyga. Ją autorius rašė ir sudarinėjo, panaudodamas anksčiau atskirais sąsiuviniais leistus filosofinius pamąstymus įvairiomis temomis...

Jaudinama meilės ir pabėgimo iš Rytų bloko istorija 2014-02-11
Domnica Radulescu. Traukinys į Triestą

Pirmajame pusiau autobiografiniame romane „Traukinys į Triestą“ pasakojama neblėstančios dramatiškos meilės istorija, kai du jaunus žmones nejučiom išskiria geležinė uždanga.

„Mo“ – antroji Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knyga 2014-02-10
Mindaugas Nastaravičius. Mo

Atmintis poeziją kuria ir poezijoje įsikuria tik gyvais poetiniais tekstais, tai ji suteikia eilėraščiui tūrį, gyvybę, ilgesio aidą, nebeįmanomo sugrįžimo galimybę. Ir – kad ir kaip banaliai skambėtų – gelmę.

S. Shah romanas „Virtuvė be pelių“ – apie meilę, santuoką, motinystę, sielvartą ir permainas 2014-02-10
Saira Shah. Virtuvė be pelių

„Virtuvė be pelių“ – antroji Sairos Shah knyga. Tai – pusiau autobiografinis pasakojimas apie tobulo gyvenimo planus kūrusią moterį, kurios svajas likimas sugriovė vienu smūgiu, o paskui privertė išmokti gyventi iš naujo ir visai kitaip.

Eglė Devižytė. Apie „Siaubų autobusą“ 2014-02-07
Siaubų autobusas 4

Šiemet skaitytojus pasiekė jau ketvirtoji į lietuvių kalbą išversta „Siaubų autobuso“ dalis (leidykla „Nieko rimto“). Apie ją – E. Diržytės recenzijoje.

„Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias“ 2014-02-07
Alexandre Havard. Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias

Alexandre Havard knygoje „Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias“ pristatomos svarbiausios žmogiškosios dorybės, kurios būtinos lyderiams. Aptariama, kaip lyderiai jas ugdo

Išleista Davido Lyncho knyga „Pagauti didžiąją žuvį“ 2014-02-07
David Lynch. Pagauti didžiąją žuvį

„Pagauti didžiąją žuvį“ – tai žymaus režisieriaus autobiografija ir drauge savigalbos knyga. Į ją D. Lynchas sudeda biografijos faktus, filmografiją, dvasingumo paieškas, filosofinius apmąstymus ir meditacijos patirtis.

Markas Zingeris. Knyga „Nacis kirpėjas“ skirta brandžiam skaitytojui (2) 2014-02-07
Markas Zingeris

Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vykusiame šios knygos pristatyme rašytojas ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris pasidalino savo mintimis apie šią rašytojo Etgaro Hilsenratho knygą.

Greta Štikelytė. Michelio Houellebecqo „Žemėlapis ir teritorija“, arba Kur dėti kablelį? (1) 2014-02-06
Michel Houellebecq. Žemėlapis ir teritorija

Šioje knygoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Houellebecqo kūrybos, jaučiama egzistencinė vienatvė, paskutinį tango su veikėjais šoka mirtis. Džedas Martenas – vienišius menininkas, nerandantis ryšio su aplinkiniais žmonėmis...

« < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 > »

REKOMENDUOJAME

Aivaras Veiknys

Viskas, kas su manimi vyko, buvo gyvybiškai svarbios pamokos, kurias privalėjau išmokti. 

Algirdas Landsbergis

Istoriniais 1944-aisiais pervartų metais išstumtas iš Lietuvos, A. Landsbergis gyveno Vokietijoje, nuo 1949-ųjų – Amerikoje. Rašymas jam buvo puiki priemonė kalbėti pasauliui apie savo gimtąją šalį, jos kalbą, tradicijas, garbingą istoriją.

Romain Gary

Šiemet minimas Lietuvoje gimusio prancūzų rašytojo Romain Gary 100-metis. Remdamasi Lietuvos centriniame valstybiniame archyve saugomais dokumentais, straipsnio autorė Elžbeta Šimelevičienė klajoja po rašytojo Romaino Gary gyvenimą...