2014 m. rugpjūčio 2 d., šeštadienis

SKAITAU » LENTYNA

Carlo Schmitto knyga „Politinė teologija“ 2014-02-14
Carl Schmitt „Politinė teologija ; Politinė teologija II“

Vokiečių teisės ir politikos teoretikas kalba apie suvereniteto sąvoką, teoriją ir apibrėžtį, aptaria suverenumo problemas, teisines sąvokas ir teologinius vaizdinius valstybės teorijoje.

Antony Beevor knyga „Berlynas: žlugimas 1945-aisiais“ 2014-02-14
Antony Beevor. Berlynas: žlugimas 1945-aisiais

Antony Beevoras atkuria tų į košmarišką mėsmalę patekusių milijonų žmonių išgyvenimus galutinai žlungant Trečiajam reichui. Tai klaikus pasakojimas ir apie pasipūtimą, kvailybę, fanatizmą, kerštą, barbariškumą...

L. M. Alcott. Mažosios moterys 2014-02-14
L. M. Alcott. Mažosios moterys

Tai istorija apie gerumą ir žmogiškumą, apie kasdienes pastangas išlikti, išmokti, pažinti, suprasti, leidžiančias pasijusti laimingoms – tikroms mažoms moterims.

Debiutinis suomių rašytojos romanas, nustebinęs Europą 2014-02-13
Leena Parkkinen. Po tavęs, Maksai

Jaunos suomių rašytojos Leenos Parkkinen (g. 1979) debiutinis romanas „Po tavęs, Maksai“ iškart po pasirodymo Suomijoje sulaukė tiek skaitytojų, tiek literatūros kritikų, tiek ir Europos susidomėjimo...

JAV klasiko J. Fante's romanas „Sulauk pavasario, Bandini“ 2014-02-13
John Fante. Sulauk pavasario, Bandini

Pagrindinės romano „Sulauk pavasario, Bandini“ temos – skurdas, šeimos konfliktai, meilė, gyvenimas bręstančio paauglio akimis ir imigranto identiteto paieškos.

LKI išleistas naujas „Palyginimų žodynas“ (1) 2014-02-12
Palyginimų žodynas. Viršelis

Lietuvių kalbos institutas išleido naują palyginimų žodyną. Jame pateikiami pastovieji lietuvių kalbos palyginimai – viena iš dažniausiai vartojamų kalbos raiškos priemonių, suteikiančių stiliui vaizdingumo ir įtaigumo.

Antanas Rybelis. Carlo Gustavo Jungo psichologinių tipų teorija (1) 2014-02-12
C. G. Jungas „Psichologiniai tipai“

Neseniai leidykla „Margi raštai“ išleido jau trečią vieno žymiausių XX a. psichologų C. G. Jungo knygą – „Psichologiniai tipai“. Tai pats didžiausias ir, ko gera, reikšmingiausias Jungo veikalas, kuriame pateikta išsami asmenybės tipų analizė

Levo Tolstojaus knyga „Gyvenimo kelias“ 2014-02-11
Lev Tolstoj. Gyvenimo kelias

„Gyvenimo kelias“ yra paskutinė didžiojo rusų rašytojo ir mąstytojo Levo Tolstojaus knyga. Ją autorius rašė ir sudarinėjo, panaudodamas anksčiau atskirais sąsiuviniais leistus filosofinius pamąstymus įvairiomis temomis...

Jaudinama meilės ir pabėgimo iš Rytų bloko istorija 2014-02-11
Domnica Radulescu. Traukinys į Triestą

Pirmajame pusiau autobiografiniame romane „Traukinys į Triestą“ pasakojama neblėstančios dramatiškos meilės istorija, kai du jaunus žmones nejučiom išskiria geležinė uždanga.

„Mo“ – antroji Mindaugo Nastaravičiaus poezijos knyga 2014-02-10
Mindaugas Nastaravičius. Mo

Atmintis poeziją kuria ir poezijoje įsikuria tik gyvais poetiniais tekstais, tai ji suteikia eilėraščiui tūrį, gyvybę, ilgesio aidą, nebeįmanomo sugrįžimo galimybę. Ir – kad ir kaip banaliai skambėtų – gelmę.

S. Shah romanas „Virtuvė be pelių“ – apie meilę, santuoką, motinystę, sielvartą ir permainas 2014-02-10
Saira Shah. Virtuvė be pelių

„Virtuvė be pelių“ – antroji Sairos Shah knyga. Tai – pusiau autobiografinis pasakojimas apie tobulo gyvenimo planus kūrusią moterį, kurios svajas likimas sugriovė vienu smūgiu, o paskui privertė išmokti gyventi iš naujo ir visai kitaip.

Eglė Devižytė. Apie „Siaubų autobusą“ 2014-02-07
Siaubų autobusas 4

Šiemet skaitytojus pasiekė jau ketvirtoji į lietuvių kalbą išversta „Siaubų autobuso“ dalis (leidykla „Nieko rimto“). Apie ją – E. Diržytės recenzijoje.

„Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias“ 2014-02-07
Alexandre Havard. Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias

Alexandre Havard knygoje „Dora lyderystė: asmenybės formavimo kelias“ pristatomos svarbiausios žmogiškosios dorybės, kurios būtinos lyderiams. Aptariama, kaip lyderiai jas ugdo

Išleista Davido Lyncho knyga „Pagauti didžiąją žuvį“ 2014-02-07
David Lynch. Pagauti didžiąją žuvį

„Pagauti didžiąją žuvį“ – tai žymaus režisieriaus autobiografija ir drauge savigalbos knyga. Į ją D. Lynchas sudeda biografijos faktus, filmografiją, dvasingumo paieškas, filosofinius apmąstymus ir meditacijos patirtis.

Markas Zingeris. Knyga „Nacis kirpėjas“ skirta brandžiam skaitytojui (2) 2014-02-07
Markas Zingeris

Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vykusiame šios knygos pristatyme rašytojas ir Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus direktorius Markas Zingeris pasidalino savo mintimis apie šią rašytojo Etgaro Hilsenratho knygą.

Greta Štikelytė. Michelio Houellebecqo „Žemėlapis ir teritorija“, arba Kur dėti kablelį? (1) 2014-02-06
Michel Houellebecq. Žemėlapis ir teritorija

Šioje knygoje, kaip ir didžiojoje daugumoje Houellebecqo kūrybos, jaučiama egzistencinė vienatvė, paskutinį tango su veikėjais šoka mirtis. Džedas Martenas – vienišius menininkas, nerandantis ryšio su aplinkiniais žmonėmis...

Knyga „Gyvenimas po vieną“: esate vieni, bet ne vieniši (1) 2014-02-06
Eric Klinenberg. Gyvenimas po vieną: mūsų laikų pasirinkimas?

Beveik 31 milijonas amerikiečių šiuo metu gyvena vieni. Vienas iš septynių žmonių mėgaujasi savo paties draugija ir neketina nieko keisti. Tačiau 1950 m. tokių žmonių JAV buvo tik 4 milijonai.

Michel Tournier romanas „Girių karalius“ 2014-02-06
Michel Tournier. Girių karalius: romanas

Ši puiki knyga, pažėrusi aibę inversijų, perversijų, ženklų ir simbolių, teigia, kad kilniausias vyro pašaukimas – būti vaiko nešėju, nes vaikas yra „Kūrinijos šedevras“. 

Išleista paskutinė Stasio Stacevičiaus kūrybos knyga 2014-02-06
Stasys Stacevičius. Milda supaisys

Stacevičiaus pasaulis – erdvus išorinio ir vidinio vyksmo laukas, kuriame telpa daug kas – nuo asmeninių potyrių, kultūros apmąstymų iki visuomenės gyvenimo komentarų.

Apie atleidimo dovaną 2014-02-06
Antoinette Bosco. Niekada neatleisiu?

Atleidimas yra gyvenimo būdas, Dievo numatytas kelias į gyvenimą, ir jei neįsileisime jo į savo širdį, ką gi, vadinasi, užtrenkiame duris ir atleidimui mums!

Išleista monografija apie Lietuvos gyventojų psichologinę gerovę 2014-02-05
Monografija "Lietuvos gyventojų psichologinė gerovė"

Monografijos autorių teorinė nuostata yra tokia: psichologinė / subjektyvi / emocinė gerovė, laimė arba laimingas gyvenimas yra daugiamatis, daugiaaspektis ir daugiaveiksnis reiškinys. 

V. Kukulo monografija – plačiausias P. Širvio biografijos ir kūrybos atvaizdas 2014-02-04
„Pauliaus Širvio gyvenimas ir kūryba: ženklai ir pražvalgos“

Poetas, literatūros kritikas Valdemaras Kukulas (1959–2011) studiją apie poetą Paulių Širvį (1920–1979) buvo pradėjęs seniai, vertino ją kaip svarbųjį savo gyvenimo darbą.

Giedrė Matulaitytė-Stundžienė. Odė būtajam laikui ir duoklė jausmingos prozos tradicijai 2014-02-03
Leonardas Gutauskas. Fragmentai

Gramatiniu požiūriu „Fragmentuose" vyrauja būtasis laikas. Savaime suprantama, praeitis aktualizuojama ir turinio lygmeniu. Miglotuose, kai kada fantastiškuose prisiminimų naratyvuose išryškinamos būsenos, iškalbingi tikrovės objektai...

„Kalbos, pakeitusios pasaulį“ – reikšmingiausių kada nors pasakytų kalbų rinkinys 2014-02-03
Kalbos, pakeitusios pasaulį. Sudarytojas Simon Sebag Montefiore

„Kalbos, pakeitusios pasaulį“ – S. S. Montefiore’s surinktos žymiausių politikų, visuomenės veikėjų, valstybių vadovų, karalių, imperatorių, popiežių ir prezidentų kalbos, vienu ar kitu laikotarpiu turėjusios didelį poveikį istorijos eigai. 

Trys menininkai, trys istorijos romane „Geriausias Matijaus paveikslas“ 2014-02-03
Benas Glasteris. Geriausias Matijaus paveikslas

Naujas lietuviškas romanas, kupinas intriguojančių paslapčių ir mįslių, kurias įminti turėsite patys. Sveiki atvykę į mistišką laiko ir erdvės labirintą, iš kurio nepanorėsite išeiti iki pat paskutinio puslapio!

Kerry Shawn Keyso knyga „Pienas: scenarijai, parabolės ir farsai“ 2014-01-30
Kerry Shawn Keys

Pradžioje stebuklaraščiai buvo paprasti pamąstymai proza, užrašyti rašikliu, bet ar tikrai? Ne, turėčiau pasakyti, kad jie radosi labai seniai, kai, būdamas 4 ar 5 metų vaikas, sėdėdavau ant mamos lovos ir, jai paraginus, kurdavau istorijas...

Adriana Giedrė Barkauskaitė. Gyvenime nesu skaitęs Onetti knygų 2014-01-29
Juan Carlos Onetti. Maitvanagis

Mes, lietuviai, būsime nedaug ką skaitę ir girdėję apie šį jau mitu tapusį tylųjį, savitą, andergraundinį Lotynų Amerikos didžiojo literatūrinio sprogimo atstovą

Pasaulio ir Lietuvos animacijos istorija Ilja Bereznicko knygoje 2014-01-28
Ilja Bereznickas „Animacijos menas“

Knyga „Animacijos menas" pristatoma pasaulio ir Lietuvos animacijos istorija nuo jos gimimo iki šių dienų. Joje pateikiama daug įdomių ir niekur neskelbtų detalių apie JAV, Izraelio, Norvegijos ir kitų šalių animacijos kūrėjus bei kompanijas...

Karolina Repečkaitė. Teologinio naratyvo antropologija 2014-01-27
Gediminas Mikelaitis. Kilti ir kelti: Šatrijos Raganos literatūros teologija

G. Mikelaičio monografija „Kilti ir kelti: Šatrijos Raganos literatūros teologija“ atveria naują klasikinio kūrinio skaitymo būdą ir suvokimą. Joje aktualizuojama Šatrijos Raganos asmenybė ir kūryba.

Margas Žaliakalnio pasaulis – E. Janušaičio romane 2014-01-27
Edmundas Janušaitis. Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija

Šios knygos paantraštė – 36 sapnų romanas. Ir iš tiesų tai šviesus raibuliuojantis audinys iš sapnų ir prisiminimų, susitikimų ir išsiskyrimų gijų. Šmėklų ir miruolių, paukščių ir gyvųjų balsų polifonijoje...

Vienkiemyje gyvenantis H. Gudavičius savitą gyvenimo filosofiją dėsto knygoje (1) 2014-01-23
Henrikas Gudavičius. Gamtalmedžio sodas

Henriko Gudavičiaus tekstai atveria gamtos paslaptis, savitą filosofiją, globaliojo pasaulio problemas, matomas iš Dzūkijos nacionalinio parko erdvės ir ilgamečių gamtmeldžio patirčių. 

Nauja Bruno Ferrero knyga „Visada bus kita diena“ 2014-01-23
Bruno Ferrero. Visada bus kita diena

Jau penkioliktoje žymaus italų rašytojo, kunigo saleziečio Bruno Ferrero SDB, serijos „Trumpi pasakojimai sielai“ knygelėje skaitytojas atras naujas istorijas, atskleidžiančias paprastuose dalykuose slypintį pasaulio grožį.  

„Gyvenom socializme. Prisiminimai apie Juozą Baltušį“ 2014-01-23
Dagnė Jakševičiūtė. Gyvenom socializme. Prisiminimai apie Juozą Baltušį

Šie prisiminimai grindžiami šeimos istorija, kur pinasi kelių kartų likimo vingiai ir aistros. J. Baltušio šeima gyveno laužydama daugelį ano meto standartų, pasakojimai apie Juozą ir Moniką sklido iš lūpų į lūpas ir tapo legenda.

Deimantė Daugintytė. Sankalbos tarp trijų 2014-01-22
Pasaulis yra gražus: pokalbiai apie kūrybą

Knyga – džiaugsmas leidėjams ir autoriams. Tokia emocija justi ir vien pažvelgus į kultūringo interneto portalo bernardinai.lt išleistos knygos pavadinimą – „Pasaulis yra gražus". 

A. Girdzijauskaitės monografijoje – Ibseno dramaturgijos kelias Lietuvoje 2014-01-21
Audronė Girdzijauskaitė. Ibsenas Lietuvos teatro veidrodyje 1918–1998 m.

Ibseno dramų istorija Lietuvos scenoje – mūsų režisūros ir aktorystės, visos teatrinės kultūros istorijos dalis, susijusi su ūmiais teatro pakilimais ir nuosmukiais.

„Rinkis vardą lietuvišką“ – baltiškos kilmės lietuvių vardai 2014-01-20
Rinkis vardą lietuvišką

Vardas nėra tik paprastas žodis. Juo labiau – vien garsų derinys žmogui pašaukti. Lietuviškas vardas – gyvenimo kelio linkėjimas, su savo prasme ir tūkstantmete istorija. 

Joshua Harriso knyga „Atsisveikinimo bučinys pasimatymui“ 2014-01-20
Joshua Harris. Atsisveikinimo bučinys pasimatymui

Autorius skelbia naują požiūrį į draugystę ir pasimatymus. Pasakodamas apie savo kelionę į tikrąją meilę, jis moko skaitytojus jos laukti, jai ruoštis ir kviečia sužinoti, kokia yra Dievo tiesa apie meilę, skaistumą ir vienatvę.

Alytaus dailės mokykla: 35 pasipriešinimo metai 2014-01-20
Alytaus dailės mokykla: 35 pasipriešinimo metai

Alytaus dailės mokykla buvo įkurta 1978 m. ir nuo tos akimirkos joje visi ir kiekvienas nuolat visais įmanomais būdais ir visur priešinosi: medžiagai, tarpusavio santykiams, nusistovėjusiai tvarkai, sistemai, idiotizmui...

Portugalų rašytojo trijų valandų romanas 2014-01-20
Gonçalo M. Tavares. Jeruzalė

Trys valandos – tik tiek trunka romano „Jeruzalė“ veiksmas. Knygos veikėjus į naktinį miestą išstumia fizinis ir dvasinis alkis, kančios ir nė per žingsnį neatstojančios praeities įvykių šmėklos.

Donatas Januta. Lietuva tarp milžinų (1) 2014-01-20
Prito Buttaro knyga ,,Between Giants, the Battle for the Baltics in World War II”

Apie Antrąjį pasaulinį karą Vakaruose yra daug rašyta – ir dar dabar rašoma – bet tai daugiausia apie karą Vakarų Europoje. Apie įvykius ir kovas sovietų užimtose žemėse knygų ir raštų Vakaruose nedaug.

« < 2 - 3 - 4 - 5 - 6 > »

REKOMENDUOJAME

Nadine Gordimer

Šiose rašytojos kalbos, pasakytos atsiimant Nobelio premiją, ištraukose svarstoma apie rašymo ir būties santykį, rašytojo pareigą visuomenei ir Nadine likimo draugus – tuos, kurie dėl savo veiklos ir/ar kūrybos buvo ujami gimtosiose šalyse. 

Francois Mauriac

Žinomo prancūzų rašytojo François Mauriaco (1885-1970) kalba, atsiimant Nobelio literatūros premiją 1952 metais už „puikų dvasinio pasaulio pažinimą ir meninį vaizdingumą, romanuose atskleidžiant žmogaus gyvenimo dramą“.

R. Stankevičius

Man visada atrodo, kad aš esu stebintis ir kad visada aprašau tai, kas iš tikrųjų įvyko. Bet paprastai ir visi mano draugai, ir visi, kas mane skaito, mano atvirkščiai – kad tikrovė nelabai panaši į mano aprašymus. Bet specialiai aš nieko nedarau.