Muzika | Kultūra

Grupė „G&G Sindikatas“: pasirodymus netradicinėse erdvėse nešiojame širdyse

Per visus 20 „G&G Sindikato” gyvavimo metų jie grojo labai daug tokių vietų, kur koncertai įprastai nevyksta: nuo karinio dalinio koplyčios Afganistane iki didžiųjų Lietuvos arenų.

Bliuzo kelionė nuo Memfio iki Čikagos ir atgal

Į Lietuvą atvyksta du bliuzo grandai: Carlosas Johnsonas, kuriantis elektrinį miestietišką Čikagos bliuzą, ir Chrisas Cainas, atstovaujantis 2–4 dešimtmetyje Memfyje kilusiai muzikai.

Pianistas Andrius Žlabys sugrįžta su žymiąja „Rapsodija Paganini tema“

Spalio 19 d. Vilniaus kongresų rūmuose skambės vieno žymiausių lietuvių pianistų, JAV gyvenančio Andriaus Žlabio fortepijono garsai.

Skarulių muzikos festivalis vėl kvies į nemokamus renginius

Praeitais metais prasidėjęs Tarptautinis Skarulių muzikos festivalis netrukus sukvies muzikos mylėtojus ir šiemet į nemokamas muzikines popietes Jonavoje.

Būti vargonininku. Pažintis su Vidu Pinkevičiumi

Pokalbis su Vidu Pinkevičiumi – vargonų profesijos pašauktiniu.

Teisingos Vytauto Kernagio dainos, kurias kiekvienas atranda savaip

Apie V. Kernagio kūrybos išskirtinumą – pokalbis su jo sūnumi, LR Seimo nariu Vytautu Kernagiu jaunesniuoju.

Festivalyje „Midsummer Vilnius“ – daugybė pirmų kartų

Jau trečią kartą festivalis „Midsummer Vilnius“ grįžta į sostinę su dar įspūdingesne 10-ies renginių programa.

Romansų primadona L. Nazarenko: „Mano meilės liga buvo su komplikacijomis“

„Meilės išgyvenimai romansų atlikėjui – tobula situacija. Tačiau tai suvoki tik po kurio laiko, po keletos metų kančios ir savigraužos“, – sako L. Nazarenko.

„Fausto pasmerkime“ spindės fantastiškas solistų trejetas

Spalio 12 d. Vilniaus kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas meno vadovo ir vyr. dirigento Gintaro Rinkevičiaus, pakvies į dramatiškos ir itin emocingos muzikos koncertą.

Alternatyvioji Turkijos muzika pasiekė ir Lietuvą

Liepos 11 d. Vilniuje, 12 d. Kaune ir 13 d. Palangoje klausytojų laukia netikėtumas – atvyksta neįprasta, bet Europoje populiari muzikos grupė iš Turkijos „Baba Zula“.

Kūryba iš miesto garsų, arba Kaip Vilnių girdi Dominykas Digimas

Iš ciklo „Jaunieji menininkai“. Videoreportažas apie jaunosios kartos kompozitorių Dominyką Digimą.

LVSO jubiliejinį sezoną pradės su pasaulinio garso smuiko žvaigžde Vadimu Repinu

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras 30-ąjį koncertų sezoną pradės kartu su pasaulinio garso žvaigžde smuiko virtuozu Vadimu Repinu ir išskirtine programa.

Festivalis „Nepaklusniųjų žemė“: nuo Čiurlionio iki elektroninės muzikos

Šiemet festivalis „Nepaklusniųjų žemė“ ištrins ribą tarp to, ką vadiname šiuolaikine muzika, ir to, ką laikome klasikine.

Orkestro muzikų iššūkiai: nuo skraidančių natų iki įtempto klausymosi

„Tenka su koja laikyti natų pultą, kad nenuverstų vėjas, o natas nuolat segioti skalbinių segtukais“, – patirtimis iš koncertų po atviru dangumi dalijasi Lietuvos kamerinio orkestro smuikininkė.

Nebijoti rizikuoti: pokalbis su keturiomis kompozitorėmis
Beata Baublinskienė - Muzikos antena

Interviu su keturiomis kūrybinį kelią pradedančiomis diplomuotomis kompozitorėmis.

Penktasis „Vox organi Cathedralis“ koncertas-dedikacija signatarui Jurgiui Šauliui

Vargonininkų asociacija penktame ciklo koncerte liepos 5-osios vidurdienį Vilniaus arkikatedroje bazilikoje kvies prisiminti Nepriklausomybės akto signatarą Jurgį Šaulį.

„GM Gyvai“ vasaros sezone – muzika iš Stambulo, Čikagos ir Tbilisio

„GM Gyvai“ šią vasarą kvies išgirsti alternatyviąją muziką iš Turkijos, Čikagos, Memfio bliuzą ir Sakartvelo naująjį folklorą, pagardintą sodriu daugiabalsiu vyrų dainavimu.

Dirigentas M. Staškus apie muzikinį paštetą, optimizmą ir Kandidą

Operos dirigentas M. Staškus pasakoja ne tik apie operetės „Kandidas“ išskirtinumą, L. Bernsteino šimtąsias gimimo metines, bet ir netikėtas įdomybes: kuo pastišas susijęs su paštetu.

Maestro G. Rinkevičius apie dainų šventės pradžią: „Roko opera „Eglė“ šiandien ypač aktuali“

„Tai neabejotinai viena geriausių roko operų Lietuvos istorijoje, verta būti išgirsta mūsų klausytojų“, – sako maestro G. Rinkevičius apie šimtmečio dainų šventės atidarymo renginį.

„Sofijos siluetai“ M. K. Čiurlionio namuose

Šiemet sukanka 60 metų, kai lietuvių kultūra neteko ankstyvojo modernizmo pradininkės, rašytojos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės. Šiai sukakčiai skirtas M. K. Čiurlionio namų paskaitų-koncertų ciklas „Sofijos siluetai“.

Ketvirtasis „Vox organi Cathedralis‟ koncertas-dedikacija signatarui Jonui Vileišiui

Nacionalinė vargonininkų asociacija kviečia į ketvirtąjį „Vox organi Cathedralis” ciklo koncertą-dedikaciją, kuria šįkart bus prisimintas Jonas Vileišis.

G. Rinkevičiaus nerimas: kliūtys gali atimti galimybę turėti kokybišką koncertų salę

Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro meno vadovui G. Rinkevičiui nerimą kelia nuolatinės kliūtys, kurios gali palikti žiūrovus be intensyvios koncertų bei operų programos.

Skamba Klaipėdos kariliono varpai

Ilgiausią metų dieną skamba Klaipėdos kariliono varpai.

Naujai susibūrusi grupė puoselėja gedulines giesmes

Giedojimas už mirusiuosius turi turtingas, ilgus amžius puoselėjamas tradicijas, padeda geriau išreikšti ne tik liūdesį, bet ir jį pranokstančią viltį.

Keturios Alinos Orlovos dainos iš naujojo albumo

Alina Orlova pristato iškart net keturis kūrinius iš naujausio albumo, kuris pasirodys liepos mėnesį.

Trečiasis „Vox organi cathedralis“ koncertas – dedikacija signatarui Jonui Vailokaičiui

Birželio 21 dieną 12 valandą Vilniaus arkikatedroje bazilikoje skambės jau trečiasis ciklo „Vox organi cathedralis“, šiemet skirto Vasario 16-osios signatarų atminimui, koncertas.

Kristupo vasaros festivaliui nėra nei netinkamų erdvių, nei blogos muzikos

„Festivalis man – žmonės. Žmonės salėje ir žmonės scenoje. Nuo jų priklauso viso festivalio nuotaika“, – sako Kristupo vasaros festivalio meno vadovė.

Vilniaus festivalį vainikuos E. Garanča ir Vienos filharmonijos orkestras

Vienas gražiausių pasaulio mecosopranų Elīna Garanča ir Vienos filharmonijos orkestras Vilniui dovanoja rafinuotą XIX ir XX a. muzikos programą.

Pasaulio zanavykai kviečiami apkabinti savo kraštą

Zanavykas ir Afrikoje zanavykas“, – taip juokauja Joninių savaitgalį Šakiuose planuojantys lietuviai.

„Vox organi cathedralis 2018“ koncertas-dedikacija signatarams tremtiniams

Nacionalinė vargonininkų asociacija, minint okupantų režimo organizuotų masinių trėmimų pradžią, antruoju „Vox organi cathedralis“ koncertu pagerbia Vasario 16-osios signatarus-tremtinius.

Laisvės skonis, partizanų dainos, premjeros ir naktys be miego

Vienuoliktą kartą Dainuvos slėnis, o ir visas miestas pasiners į istoriją, kurią kasmet kuria gera muzika, sielą jaudinanti poezija, puiki literatūra, įspūdingos šviesos ir atsidavusi publika – festivalis „Purpurinis vakaras“.

Rugsėjį Borisas Grebenščikovas ir legendinis „Akvariumas“ Vilniuje pristatys „Laikas N“

Vilniuje savo naują programą „Laikas N“ pristatys Borisas Grebenščikovas ir legendinė grupė „Akvarium“.

Kompozitorius L. Vilkončius: „Roko opera „Eglė“ pasakoja visos žmonijos istoriją“

Pasak kompozitoriaus, prieš nemažai metų, kai kartu su poetu S. Geda juodu tik buvo pradėję galvoti apie būsimą šios pasakos pristatymą scenoje, abu krypo prie giluminių jos prasmių ieškojimo.

Ansamblis „Synaesthesis“. Apie drąsą būti kitokiam

Ansamblis „Synaesthesis“ – įrodymas, kad šiuolaikinė muzika gali būti įdomi ne tik siauram klausytojų ratui. Žavūs, charizmatiški, nebijantys eksperimentuoti – tokie yra šio ansamblio kompozitoriai ir atlikėjai. Skaitykite jų sėkmės istoriją.

Prasideda XV Tytuvėnų vasaros festivalis

Tytuvėnų vasaros festivalis žinomas daugelyje šalių, nes atlikėjai į vasaros koncertus atvyksta iš įvairių valstybių ir žemynų.

Mūza Rubackytė nuties tiltą į ateitį per lig šiol aktualių kūrėjų muziką

Kultūrinės diplomatijos ekspertė pianistė Mūza Rubackytė su jaunosios kartos styginių kvartetu „Mettis“ ir kontrabosininku Donatu Bagursku nuties tiltą per J. Haydno, F. Liszto, M. K. Čiurlionio ir L. Vierne'o kūrybą.

Muzikologams įteiktos premijos už ryškiausius 2017 m. darbus

Apdovanoti geriausi praėjusių metų muzikologijos darbų autoriai. Pasak muzikologės Beatos Baublinskienės, 2017 metų Lietuvos muzikologų darbų visuma leido atkreipti dėmesį į sritis, kurios peržengia akademinės muzikologijos lauką.

Pirmasis „Vox organi cathedralis 2018“ koncertas – dedikacija dr. Jonui Basanavičiui

Vilniaus arkikatedros bazilikos ciklas „Vox organi cathedralis“ („Katedros vargonų balsas“) kiekvieną vasaros ketvirtadienį, vidudienį, kviečia į mažuosius vargonų rečitalius.

Aštuonių Lietuvos menininkų dėmesio centre – garsas

Lietuvos muzikos informacijos centras išleido netipinį muzikos normas ginčijantį garso įrašų leidinį „Paviljonas“, kuriame dėmesys sutelkiamas į Lietuvos menininkų klausymosi praktikas.

Justė Arlauskaitė-Jazzu: „Tas, kas savinasi dalį mano atlygio, tas atima ir dalį mano asmenybės“

„Juk atėję į parduotuvę nesakot, kad norit kefyro nemokamai, nes neturit pinigų arba tiesiog nenorit jų leisti... Lygiai taip pat ir su muzika“, – teigia J. Arlauskaitė-Jazzu.

Kompozitorius L. Vilkončius apie roko operą „Eglė“: S. Geda pribloškė perkeldamas tarsi į kitą pasaulį

Roko opera „Eglė“ taps vienu įspūdingiausių metų renginių. Epas prieš daugelį metų subūrė tris žymius menininkus – kompozitorių Laimį Vilkončių, dainų autorių ir atlikėją Vytautą Kernagį bei poetą Sigitą Gedą.

Dainų šventės koncerte prabils šimtai kanklių

Vieną sakraliausių senojo Vilniaus erdvių – Šv. Jonų bažnyčią – liepos 3-iosios vakarą užlies melodingi, švelnūs kanklių garsai, čia vyks Dainų šventės koncertas „Skambėkite kankliai“. 

Vilniaus festivalį pradės baroko šedevrai

Birželio 3 d. Nacionalinėje filharmonijoje prasidės 22-asis tarptautinis Vilniaus festivalis. Festivalio pradžia nardins į baroko muzikos pasaulį.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras kviečia į 9-ąjį vasaros festivalį

Birželio 1–15 d. vyksta jau 9-asis kasmetinis Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro organizuojamas LVSO vasaros festivalis.

Garsiojo Philippe'o Jaroussky koncertui Lietuvoje ruošiamasi su ypatingu dėmesiu

Šiemet garsiojo Ph. Jaroussky koncertą Vilniuje liepos 22 d. organizuoja „Vilniaus festivaliai“. Be to, koncertas rengiamas „Vilniaus festivalių“ 15 metų jubiliejaus proga, tad jame dalyvaus daug garbingų svečių. 

Vilniaus festivalyje skambės lietuvių išeivių muzika

Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga Vilniaus festivaliui akcentuojant Lietuvos muzikinės kultūros gyvybingumą ir tradicijų bei naujovių sinergiją, festivalyje radosi Lietuvą ir JAV, šiandienos ir praeities istoriją jungianti programa.

Prasideda Bistrampolio festivalis

Pasigėrėti dvaro atmosfera ir muzikos koncertais kvies XVI Bistrampolio festivalis. Šiemet organizatoriai žada naujų koncertinių programų, neseniai gimusią patriotinę roko operą „Priesaika“ ir ypatingą dėmesį 1863 m. sukilimui.

Šį savaitgalį vasara į Vilnių grįžta su Tilto namų festivaliu

Šį savaitgalį, birželio 2–3 d., hostelio „Downtown Forest“ pievose (Paupio g. 31A, Vilnius) kartu laiką leis jaunos šeimos, aktualūs Lietuvos muzikantai, vaikai ir jaunimas. 

„Mėnuo Juodaragis“ XXI – burtas mestas!

„Mėnuo Juodaragis” šiemet bus ypatingo, glausto formato – jo lankytojų skaičius ribotas. Tokia festivalio versija rengiama kas 4 metus. Pasak rengėjų, mažasis Juodaragis – tai proga atrasti kitą nuostabią Lietuvos vietovę.

S. Petreikis pristato net du naujus vaizdo klipus – „Pavasario paukštukai” ir „Žemaitijos šokis“

Energija trykštantis atlikėjas Lietuvos muzikos lauke pristato dar ir du vaizdo klipus – „Pavasario paukštukai“ bei „Samogitian Jig“ (Žemaitijos šokis).