Muzika | Kultūra

Festivalyje „Gaida“ – inovatyvus ir kvapą gniaužiantis 3D spektaklis „Sculpt“

„Sculpt“ trunka apie valandą. Jo atlikėjas Philippe'as Spiesseris groja virtualiais mušaimaisiais ir erdvėje savo kūnu, rankomis bei kojomis brėžia įvairias trajektorijas.

W. A. Mozarto „Requiem“. Proga stabtelėti ir už mirties šydo įžvelgti amžinąją šviesą

Artėjant Vėlinių žvakėmis nušvintančiam lapkričiui daugeliui Vėlinių įprasminimas muzikoje siejamas su Wolfgango Amadeus Mozarto „Requiem“. Kodėl?

Trisdešimtasis „Vilnius Jazz“: kuklus savo išore, bet turtingas vidumi

Solidžią sukaktį švenčiantis „Vilnius Jazz“ paruošė ir solidžią programą, kurioje – ne tik vyresniosios kartos džiazo korifėjai, bet ir nauji eksperimentų nesibodintys kolektyvai.

Pianisto Andriaus Žlabio koncerte su Valstybiniu Vilniaus kvartetu – premjera

Spalio 25 d. 19 val. Filharmonijoje rengiamame kamerinės muzikos koncerte „Vilniaus kvartetas ir Andrius Žlabys“ styginių muzika pinsis su fortepijono garsais.

Tautas pražudžiusi aistra: „Vilnius City Opera“ rengiasi „Samsono ir Dalilos“ premjerai1

„Bohemiečiai“ leidžiasi į meninių eksperimentų kelionę. Jos pradžioje – būtent parodoje Berlyne savo gyvenimą pradedantis ir Vilniaus reklamos stendus išpuošęs tapytojo A. Zakarausko paveikslas.

Paskelbti geriausi Lietuvos suaugusiųjų chorai1

Baigėsi vieno didžiausių chorinio žanro renginių – Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso – finalinis turas. Pirmąją vietą ir didijį konkurso prizą laimėjo ir geriausiu Lietuvos choru pripažintas Vilniaus mokytojų namų mišrusis choras „Bel Canto“.

Festivalio „Gaida“ atidarymas – su violončelės virtuozu Gavrieliu Lipkindu

Nacionalinėje filharmonijoje pirmą kartą mūsų krašte nuskambės įžymaus JAV kompozitoriaus Davido Lango kūriniai, kuriuos atliekant dalyvaus ir garsus violončelininkas Gavrielis Lipkindas.

„Bernardinai.lt“ padėkos koncerte – F. J. Haydno oratorija „Pasaulio sukūrimas“13

Spalio 25 d. 19 val. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje (Maironio g. 10) vyks „Bernardinai.lt“ padėkos ir paramos koncertas.

Festivalyje „Gaida“ mitus griaus suvienytos olandų ir lietuvių pajėgos5

Spalio 27 d. festivalio „Gaida“ koncerte Kongresų rūmuose Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras, diriguojamas olandų dirigento Jurjeno Hempelio, pristatys intriguojančią muzikinę programą.

Atkurtos Lietuvos 100-mečio išvakarėse – J. Naujalio choro dirigentų konkurso sugrįžimas

Po ilgos pertraukos atgimstantis konkursas – svarbus Lietuvos chorinės muzikos kultūros įvykis.

Jubiliejinis „Vilnius Jazz“ sutrauks geriausius savo kartos improvizuotojus

„Vilnius Jazz“ siūlo programą, liudijančią, kad Vilnius išlieka vienas svarbiausių ne tik Rytų Europoje džiazo centrų.

Koncerte VDU – B. Dvariono kūrybos albumo pristatymas

Naujoji kompaktinė plokštelė yra pirmasis albumas Lietuvos istorijoje, kuriame surinkti ir įrašyti visi kompozitoriaus B. Dvariono originalūs kūriniai smuikui ir fortepijonui. 

27-asis aktualiosios muzikos festivalis „Gaida“ – nuo pasaulinių hitų iki rizikingų naujovių

„Gaidos“ programoje – įvairiausios šiuolaikinės muzikos kūrybos atmainos: nuo elektronikos, audiovizualinių projektų, performansų, multimedijos šou ir net povandeninio muzikinio teatro iki skirtingų rūšių bei žanrų koncertinės muzikos.

Filharmonijoje – muzikų simpioziumas apie meilę

Lietuvos kamerinis orkestras kartu su meno vadovu, smuikininku Sergejumi Krylovu sumanė muzikinę puotą: skambės serenados, žaižaruos ugningi motyvai, liesis gaivūs arfos pasažai, kraują kaitins perkusijos ritmai.

Pianistas Lukas Geniušas: klasikinė muzika pasaulyje užima tvirtą poziciją

„Postglobalizacijos, kosmopolitizmo ir informatizacijos procesai supainioja žmogų taip, kad jam vis dažniau norisi apginti tuos pamatus, kurie atskiria jį nuo kitų“, – sako pianistas L. Geniušas.

Pirmą kartą Lietuvoje – viena žymiausių JAV mušamųjų instrumentų grupių

Ansamblio „Sō Percussion“ vizitinė kortelė – nestandartinis mąstymas. Kvarteto perkusininkai ne tik groja instrumentais, kuriuos esame pratę matyti koncertų scenoje, bet ir patys susigalvoja įvairiausių perkusinius garsus išgaunančių prietaisų.

Teatriniai nardymai su „WhaleSounds“

Dvejus metus banginių garsų metaforą „WhaleSounds“ nariai naudojo tik muzikos scenoje, o dabar nori naujus metodus pritaikyti ir teatro scenoje. Kūrybinė „WhaleSounds“ grupė svečiuosis ir Lietuvos nacionaliniame dramos teatre.

30-asis „Vilnius Jazz“ skelbia retrokonkursą

„Vilnius Jazz“ kviečia dalyvauti konkurse, skelbti socialiniuose tinkluose archyvines šio festivalio nuotraukas ir laimėti kvietimus į festivalio renginius.

Stephano Micuso muzikos gelmės

Norėdami suprasti, kokia yra aistringo ekperimentatoriaus Stephano Micuso, netrukus surengsiančio koncertą Lietuvoje, kūryba, įsivaizduokite etno-ambientworld beat ir egzotišką dub muziką, tačiau be elektroninių instrumentų.

Į Lietuvą atvyksta žymus JAV kompozitorius, „Grammy“ ir „Oskaro“ laureatas Davidas Langas

Šiemet Niujorko minimalistinės muzikos garsenybė švenčia 60 metų jubiliejų, ta proga „Vilniaus festivaliai“ pirmą kartą Lietuvoje rengia išskirtinio masto D. Lango kūrybinio portreto programą.

Kaune gyvenusi japonė labiausiai pasiilgsta Čiurlionio

Japonė Yumiko Nunokawa, apgynusi disertaciją apie Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą, norėdama kuo geriau pažinti šio menininko gyvenimą, apkeliavo visas su juo susijusias vietas Lietuvoje.

Klausytojus kviečia Šiaurės Lietuvos muzikos festivalis „Biržai 2017“

Šių metų festivalio programa turėtų patraukti net ir išrankiausių klausytojų dėmesį – devyniuose festivalio koncertuose pasirodys muzikantai, aktyviai koncertuojantys ne tik Lietuvoje, bet ir garsiausiose pasaulio koncertų salėse.

Vargonų improvizacijos atgaivins Dovydo ir Galijoto kovą

Kaip muzikos priemonėmis pavaizduoti biblinę piemenėlio Dovydo ir milžino Galijoto kovą? Rugsėjo 30 d. Vilniaus universiteto šv. Jonų bažnyčioje vargonininkas Vidas Pinkevičius improvizuos pagal šią biblinę istoriją.

Pianistas L. Geniušas pirmą kartą Lietuvoje atliks A. Pärto koncertą fortepijonui

Dėmesys šio atlikėjo pasirodymams Lietuvoje ne blėsta, o tik auga. Ne tik dėl to, kad Lukas priklauso garsioms Lietuvos ir Rusijos muzikų dinastijoms. Klausytojus patraukia ryški atlikėjo charizma.

Hanas Benninkas. Talentingasis improvizatorius, galintis groti net sūriais

Hanas Benninkas – itin teatrališkas atlikėjas. Kai jis groja, neįmanoma atplėšti nei ausų, nei akių. Europietiškojo laisvojo džiazo ikona netrukus viešės Lietuvoje ant festivalio „Vilnius Jazz“ scenos.

Baigėsi Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas

Baigėsi beveik savaitę trukęs Tarptautinis Virgilijaus Noreikos dainininkų konkursas.

Pirmąją spalio dieną karštame smėlyje dainuos vasarotojai

Festivalyje „Sirenos“ įvyks neeilinė premjera – šiuolaikinė opera „Saulė ir jūra“. „Auksiniu scenos kryžiumi“ už debiutinę operą  „Geros dienos!“ įvertintos kūrėjos iš prekybos centro erdvės keliasi į šurmuliuojantį pliažą.

Istorinė atmintis muzikoje: Šv. Kotrynos bažnyčioje suskambės žydiški motyvai

Minint Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną, rugsėjo 26 d. (antradienį) 19 val. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje vyks koncertas „Žydiški motyvai atminties labirinte“. 

Projektas „Gloria Lietuvai“ kvies įsiklausyti į Lietuvos istoriją

Šių metų pavasarį startavęs projektas „Gloria Lietuvai“ Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečio proga pakvies prisiminti Lietuvos varpus – tautos laisvės ir prisikėlimo simbolį.

Edgaras Montvidas: profesinės aukštumos išmokė mylėti gyvenimo paprastumą

„Visuomet stengiuosi įžvelgti šviesesnes gyvenimo puses. Mano gyvenimo būdas, nuolatinis keliavimas, buvimas ne namuose galbūt atrodo labai romantiškas, bet tai nėra lengva“, – pasakoja operos pažiba E. Montvidas.

In memoriam Chesteriui Benningtonui

Nors užaugau su šios grupės muzika, pagalvojau, kad būtų gana keista rašyti in memoriam žmogui, kurio vardą ir pavardę sužinojau po mirties. Tol, kol vėl mano ausinėse nesuskambo „Numb“.

Muzikos akiračiai: keletas rekomendacijų iš Rusijos

Vitalijaus Gailiaus pasižvalgymas po Rusijos muzikos užkaborius. Muzikos apžvalgininkas pristato kolektyvus, kurie susikūrė po 2000-ųjų ir kurie galėtų sudominti muzikai neabejingą sielą.

Į Lietuvą grįžtantis Jozefas van Wissemas gros specialiai jam pagaminta liutnia

Pernai rudenį Vilniuje jau koncertavęs liutnios meistras ir eksperimentatorius Jozefas van Wissemas rugsėjo 15 dieną surengs dar vieną koncertą Kirtimų kultūros centre.

Šv. Kristoforo kamerinis orkestras: naujų veiklų pradžia

Atkeliavus pirmoms rudens dienoms, Vilniaus jaunimo informacijos centras naują rudens sezoną pasitinka išskirtiniu renginių ciklu „Jei daryčiau kitaip, gyventi būtų nuobodu!“.

Romantinės muzikos šedevrai su fortepijono virtuozu Alexanderiu Paley

Pianistas Alexanderis Paley savo talentu ir charizma nepalieka abejingų. Tarp Niujorko ir Paryžiaus gyvenantis menininkas su džiaugsmu laukiamas viso pasaulio koncertų salėse, tačiau randa laiko grįžti ir į Lietuvą.

„Ecstatic Dance Party“: diskoteka be alkoholio ir iš anksto surepetuotų žingsnelių

„Ecstatic dance“ – šiuo metu pasaulyje itin populiarus naujas šokio stilius. Tai laisvas kūno judėjimas muzikos ritmu. Pokalbyje su šio šokio vakarėlių organizatore Agne Doveikaite – apie galimybę pasilinksminti kitaip ir pasišokti be svaigalų.

Grupė „Abudu“: svarbu, kad kūryba būtų mūsų pačių

Grupė „Abudu“ laikoma vienu didžiausių 2016 metų lietuviškos muzikos grupių atradimų. Pokalbyje su jos nariais – apie susapnuotas melodijas, ritualus prieš koncertus, džiaugimąsi savo klausytojais ir kitokias dainas.

Jubiliejinio „Vilnius Jazz“ žvaigždės šaus į tolimą džiazo ateitį

„Vilnius Jazz“ sutrauks į sostinės Rusų dramos teatrą improvizacinės muzikos pažibas iš JAV, Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Švedijos, Olandijos, Islandijos ir Lietuvos.

Kauną užlies tarptautinio varpų muzikos festivalio garsai

Tikras garsas, tiesioginė transliacija, tarptautiškumas. Kariliono festivalio ambasadorė, karilionininkė Austėja Staniunaitytė mano, kad būtent šiomis ypatybėmis festivalis sieks konkuruoti su panašiais Vilniaus ir Klaipėdos festivaliais.

„Nesijaučiu nusipelnęs“ – folko grupės „Kūjeliai“ ir bičiulių sveikinimas Andriui Mamontovui1

Energingo folko grupė „Kūjeliai“ kartu su bičiuliais muzikantais Andrių Mamontovą 50-ojo gimtadienio proga nustebino originalia dovana – jam įrašė dainą „Kitoks pasaulis“.

A. Mamontovas: Sąjūdžio laikais koncertai buvo vietoj feisbuko2

„Visi jaučiame džiaugsmą, liūdesį, skausmą, viltį, nerimą, neviltį. Man visada įdomūs tie dalykai, kurie mums visiems ir visame pasaulyje suprantami. Tų dalykų ieškau“, – sako 50-metį švenčiantis A. Mamontovas.

Jubiliejinis „Vilnius Jazz” pranoks pats save – jo pažibas mėgsta kelios kartos

Vienintelis Lietuvoje šiuolaikinio džiazo ir improvizacinės muzikos festivalis „Vilnius Jazz“ šiemet mini 30-metį.

Viktoras Diawara apie vinilo plokštelių madą3

„Man tokia muzika yra daug arčiau paties žmogaus“, – vinilo plokštelių muzikos ypatumą atskleidžia muzikantas Viktoras Diawara. Šį savaitgalį Vilniuje – Tarptautinės vinilo dienos 2017 renginys.

Stasys Domarkas: mano misija – visą muzikinę patirtį paskirti jaunajai kartai

„Šiandien stengiuosi padaryti viską, ką galiu, visą savo muzikinę patirtį paskirti jaunajai kartai – tokia mano pabaigos misija“, – sako Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovas, dirigentas S. Domarkas.

Rolandas Kazlas: „Jeigu negyvensi su poezija, teks gyventi su buhalterija“1

„Nuo scenos mėgini kalbėti ne tik žiūrovui, bet ir sau. Ir visada atsiras, kurie supras, apie ką kalbi. Jei bandysi įsiteikti daugumai, gali nueiti paviršiais“, – sako R. Kazlas.

Režisierius ir aktorius Aidas Giniotis festivalyje taps... agregatu

Pasak A. Giniočio, autorinė daina žmones žavi savo tikrumu. Kiekvienas muzikantas į sceną pakyla su savo pozicija, išreiškia savo kūrybą. „Purpurinis vakaras“ – kūrėjų, o ne atlikėjų festivalis.

Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ pristato vasaros dainų kolekciją

Rolandas Kazlas, būdamas gamtos dalimi, kartu su muzikuojančiais „Pakeleiviais“ surengs išskirtinį koncertą tada, kada dainuoti yra maloniausia, tiesiog būtina ir būtinai po atviru dangumi.

Užsienio menininkų rezidencijoje – renesanso liutnios menas

Tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Canto Fiorito“ surengė užsienio menininkų rezidenciją, skirtą renesanso liutnios menui, į kurią pakvietė vieną ryškiausių Europos liutnininkų Arielį Abramovichių.

Petras Geniušas savo muzika tikisi įkvėpti Lietuvos publiką

Istorinius Bartninkų Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčios griuvėsius užlies muzikos, šviesos ir meno sintezė – vieno žymiausių Lietuvos pianistų Petro Geniušo pasirodymas ir maestro žmonos, grafikės Kristinos Norvilaitės darbų paroda.

Didžioji festivalio „Purpurinis vakaras“ staigmena – neįtikėtini duetai

Koncertas „Neįtikėtini duetai“ taps dešimtojo, jubiliejinio, festivalio „Purpurinis vakaras“ finaliniu akcentu.