Muzika | Kultūra

Tarptautinio Stasio Vainiūno konkurso finaluose – Lietuvoje studijuojantis italas ir lietuvių duetas

Po visą savaitę trukusių pianistų ir kamerinių ansamblių perklausų paaiškėjo Stasio Vainiūno konkurso abiejų kategorijų finalininkai.

Johanno Sebastiano Bacho 333-iasis gimtadienis su vargonais

Kovo 23 d. vargonininkai dr. A. Motūzaitė-Pinkevičienė ir dr. V. Pinkevičius VU Šv. Jonų bažnyčioje kviečia švęsti Johanno Sebastiano Bacho 333-iąjį gimtadienį.

Kompozitoriui Raimondui Paului įteiktas Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Garbės medalis

Raimondas Paulas – viena žymiausių figūrų Latvijos muzikos istorijoje, padariusi didžiulę įtaką daugeliui.

Ypatingą programą Filharmonijoje diriguos jaunas talentingas dirigentas Martynas Stakionis

Koncerte „Likimo daina“ greta sudėtingų simfoninių Johanneso Brahmso ir Roberto Schumanno partitūrų skambės didingi J. Brahmso opusai chorui ir orkestrui.

20-ajame tarptautiniame muzikos festivalyje „Sugrįžimai“ – dėmesys muzikams litvakams

Šiemet „Sugrįžimuose“ – 25 koncertai, kuriuose dalyvaus 28 svetur studijuojantys ar dirbantys muzikai, 12 jų kolegų užsieniečių, per 100 Lietuvoje dirbančių muzikų. Sulauksime svečių iš 17 šalių.

Muzikos akiračiai IV. Muzikos leidybos artelės Lenkijoje

Muzikos apžvalgininkas Vitalijus Gailius – apie siauresniam ratui žinomas, tačiau itin įdomią ir konceptualią muziką siūlančias Lenkijos leidybos kompanijas.

Prasideda Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkursas

Gražiausia muzika fortepijonui ir kameriniams ansambliams – VIII Tarptautiniame Stasio Vainiūno pianistų ir kamerinių ansamblių konkurse Vilniuje.

Leonardo Bernsteino 100-metis ir Vytauto Germanavičiaus kūrinio premjera

Kovo 17-ąją Nacionalinėje filharmonijoje, minint Leonardo Bernsteino gimimo 100-ąsias metines, skambės Vytauto Germanavičiaus kūrinio premjera.

Kompozitorius L. Vilkončius: kurti muziką vaikams mane paskatino S. Gedos poezija

Kompozitorius Laimis Vilkončius kartu su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru pristatys naujausią savo kūrinį vaikams – miuziklą „Benediktas ir Žirafa“.

Keturi Vaclovo Augustino autorinės plokštelės pristatymo koncertai

Kompozitorius su choru „Jauna muzika“ nuoširdžiai kviečia visus chorinės muzikos mylėtojus į naujos kompaktinės plokštelės pristatymą.

Muzikiniai akiračiai III: eksperimentuojanti Latvija

Muzikos apžvalgininkas tęsia „Muzikinių akiračių“ ciklą. Šįkart – grupės ir atlikėjai iš geografiškai mums artimos, tačiau daugelyje kitų sričių dažnam kur kas mažiau pažįstamos Latvijos.

„Virtualus choras. Lietuva“ – puiki galimybė suvienyti dainingą kraštą bendram tikslui

Virtualus choras – kompiuterinėmis programomis sukurtas audiovizualinis įrašas, kuriame nufilmuotos individualios vokalinės partijos sujungiamos į bendrą chorą.

Kompozitoriaus Stasio Vainiūno pasaulis – atvertais langais, kad viskas skambėtų

Prisimindama savo tėtį, kompozitorių Stasį Vainiūną, smuikininkė prof. Audronė Vainiūnaitė teigia: „S. Vainiūno muzika techniškai sudėtinga, ją atlikėjai turi įtraukti į save.“

Maestro Andrius Kulikauskas pristatys autorinių dainų kompaktinę plokštelę

Kovo 8 d. 19 val. VU planetariume – susitikimas su Andriumi Kulikausku ir jo naujos autorinių dainų kompaktinės plokštelės „Ateina Dievas“ pristatymas.

Koncerte „Romantiškos akimirkos“ – latvių ir lietuvių kultūrinio bendrumo ženklai

Lietuvos nacionalinė filharmonija ir Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras kviečia į romantiškos muzikos koncertą, kuriame ryškiausiai atsispindi lietuvių ir latvių kultūrinis bendrumas.

Unikalios kariliono muzikos gerbėjams Vilniuje – dar daugiau nemokamų koncertų

Nuo šiol kiekvieną dieną, 13 ir 19.15 val., sostinės gyventojai ir svečiai galės klausytis nemokamų didžiausio centrinėje Europoje Vilniaus kariliono koncertų.

Išmokti groti fortepijonu, tapyti ar dainuoti niekada nevėlu

Pasak ir pažengusiuosius, ir norinčiuosius išmokti groti mokančios pianistės, kiekvienas gali to išmokti, o pradėti muzikuoti niekada nevėlu. Vyriausiajam jos mokiniui – 64 metai.

Baroko muzika, įkvėpta Franko Zappos

Pokalbis su altininku Benediktu Valeika prieš kovo 3 dienos barokinės muzikos koncertą „Po baroko dangum“.

Atgimsta 1978 m. sukurta Broniaus Kutavičiaus ir Sigito Gedos oratorija

Lietuvos muzikos informacijos centras pristato naujai parengtas ir išleistas Broniaus Kutavičiaus ir Sigito Gedos oratorijos „Paskutinės pagonių apeigos“ kolekcines partitūros natas.

Pianistas Lukas Geniušas: kartais susėdame su žmona pagroti keliomis rankomis savo malonumui, ir tai labai nuramina

„Man groti scenoje su Anna yra tik privalumas. Mes dalijamės idėjomis, tarp mūsų nėra barjerų“, – prieš koncertus duetu su žmona mintimis dalijasi pianistas Lukas Geniušas.

Neprilygstamas D. Geringo ir I. Fountaino duetas vėl Vilniuje

Kovo 3 d. Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje koncertuos garsusis violončelininkas Davidas Geringas ir britų pianistas Ianas Fountainas. Duetas atliks programą, kurios pagrindas – Johanno Sebastiano Bacho Goldbergo variacijos.

Vaclovas Augustinas – pirmoji kūrybos kompaktinė plokštelė

Išleista pirmoji kompozitoriaus ir choro dirigento Vaclovo Augustino autorinė plokštelė „Tau bet kokios sutemos šviesios“. Pristatymas ir pokalbis su autoriumi – vasario 24 d. Knygų mugėje.

Lietuvos valstybinis simfoninis orkestras klasiką kvies sutikti ir Knygų mugėje

Bilietų į Lietuvos valstybinio simfoninio orkestro koncertus išskirtinai Knygų mugės metu bus galima įsigyti net su 50 proc. nuolaida.

Muzika Knygų mugėje – nuo simfoninio orkestro iki elektroninės „dub“ programos

Šiemet mugėje įrengta didžiausia iki šiol Muzikos salė, kurioje aktualių renginių ir muzikos produkcijos gali rasti klasikinės, džiazo, roko, hiphopo, operos, folkloro, elektroninės, instrumentinės, popmuzikos ir kitų stilių gerbėjai.

Lietuvos muzikos ambasadorių dovanos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Muzikos ambasadorių: Lietuvos kamerinio orkestro, pianistės Mūzos Rubackytės ir dirigento Roberto Šerveniko – koncertas „Lietuvos muzikos ambasadoriai“ – vasario 23 d. Kaune ir vasario 24 d. Vilniuje.

„Depeche Mode“ šturmuoja Lietuvą: rytojaus koncertui reikalinga technika jau Vilniuje

Lietuvą pasiekė grupės „Depeche Mode“ tehniką gabenantys sunkvežimiai. Vilniaus „Siemens“ areną apsupo 10 sunkiųjų tralų, kuriais buvo atvežta legendinės britų grupės koncertui reikalinga garso ir šviesos aparatūra.

Kiekvienas turėdamas užsispyrimo gali tapti geru atlikėju
Bernardinai.TV

Vilniaus Grigiškių meno mokyklos akordeono mokytojas sako, kad svarbiausia būti vaikui draugiškam, atviram: „Mes turime būti tarsi draugai.“

Garso takelis Jóhannui Jóhannssonui atminti

Domanto Razausko in memoriam kompozitoriui Jóhannui Jóhannssonui.

Vilniaus kongresų rūmuose – iškalbingas šimtastygio orkestro susibūrimas

Vilniaus kongresų rūmų scenoje susiburs trijų orkestrų – Latvijos nacionalinio simfoninio, Liepojos simfoninio ir Lietuvos valstybinio simfoninio – stygininkai, kuriems diriguos maestro Gintaras Rinkevičius.

Beprotiškai fantastiškas vinilas: Vytauto Kernagio plokštelės sutiktuvės

Aštuonių dainų vinilinė plokštelė išleidžiama ne tik Lietuvos šimtmečio, bet ir skaudžios sukakties proga – minint Vytauto Kernagio dešimtąsias mirties metines.

A. Mamontovas: muzikantai bijo pasipasakoti, nes įsivaizduoja žiną paslaptį

„Esu katinas, kuris mėgsta vaikščioti vienas, bet džiaugiuosi sutikęs kolegas. Tik turbūt Knygų mugės muzikos salė yra vieta, kur galima susitikti ir pabendrauti su visais“, – pokalbyje su Domantu Razausku sako Andrius Mamontovas.

100-mečio proga Lietuva pasauliui dovanoja 100 dainų

Lietuva dovanoja pasauliui išskirtinį 100 dainų rinkinį, kurį nuo šiandien galima išgirsti vienoje iš didžiausių muzikos internetu klausymosi platformų pasaulyje – oficialioje Lietuvos „Spotify“ paskyroje

Baltijos šalių akademijų orkestras: „Švęskime laisvę!“

Vilniuje ir Kaune koncertuos unikalus jaunimo orkestras – Lietuvos, Latvijos ir Estijos valstybių šimtmečių proga suburtas Baltijos šalių akademijų orkestras. Pokalbis su projekto dalyviais.

Geriausi sausio mėnesio muzikos albumai

Muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas pristato geriausius užsienio kūrėjų sausio mėnesio albumus.

Operos gerbėjas, beįsimylintis operetę

„Teatro, operetės gerbėjų buvo ir bus visais laikais, nes žmogui reikia kultūros, jo vidus ir prigimtis reikalauja ko nors, kas estetiška, tikra, išjausta“, – sako Kauno valstybinio muzikinio teatro operos solistas Andrius Apšega.

Susidraugauti su fleita padeda... draugystė
Bernardinai.TV

Vilniaus Grigiškių meno mokyklos fleitos mokytojos įžvalga paprasta: „Manau, visais instrumentais yra ir sunku, ir kartu lengva išmokti groti. Tam reikia pasiryžimo, ištvermės, darbo ir noro.“

Borisas Grebenščikovas: dabar – demonų siautėjimo laikas

Pokalbyje su B. Grebenščikovu – apie kūrėjo nuotaiką ir naujo albumo įrašymą. Taip pat – 10 priežasčių, kodėl naujasis albumas „Vremia N“ vertas atidaus dėmesio.

Knygų mugės Muzikos salėje – gyvo džiazo klubas ir skaitmeninė klasika

Be įprastų muzikinių pasirodymų, Vilniaus knygų mugės Muzikos salėje pagrindinėje scenoje vasario 22–25 dienomis veiks gyvo džiazo klubas ir skaitmeninė klasikinės muzikos salė.

Filharmonijoje skambės Ludwigo van Beethoveno „Missa solemnis“

Monumentalusis L. van Beethoveno kūrinys „Missa solemnis“ – vasario 10 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje.

Charizmatiškųjų batutos meistrų M. Barkausko ir K. Järvi dovana jaunimui

Vienas spalvingiausių jaunesniosios kartos Europos dirigentų, estas Kristjanas Järvi, ir į karjeros aukštumas šovęs lietuvis Modestas Barkauskas diriguos nemokamus koncertus Vilniuje ir Kaune.

Dirigentas K. Järvi: „Jūsų stiprybė yra mūsų stiprybė, jūsų trūkumai – irgi mūsų stiprybė“

Neeilinius du koncertus Vasario 16-osios išvakarėse rengia visų trijų Baltijos valstybių šimtmečio proga suburtas Baltijos šalių akademijų orkestras (BAO).

10 faktų apie grupę „Depeche Mode“

Prognozuojama, kad vasario 22 dieną Vilniuje įvyksiantis „Depeche Mode“ koncertas taps vienu įsimintiniausių 2018-ųjų muzikos renginių.

D. Filmanavičiūtė: koją mums kiša eurovizinės formulės paieška

Dainininkė D. Filmanavičiūtė nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos dalyviams linki nepamiršti, kad „Eurovizija“ yra ne apie strategiją ir sėkmės formules, o apie muziką.

Koncertų prognozė vasariui: „alt-J“, Ghostpoet, King Krule ir Fever Ray

Į Vilnių vienas po kito atvyks ryškiausi šiuolaikinės alternatyviosios muzikos kūrėjai.

Lietuvos kamerinio orkestro ir Sergejaus Krylovo koncerte „De profundis“ – staigmena

Proginiame vakare Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje greta Wolfgango Amadeaus Mozarto koncertų smuikui, kuriuos grieš S. Krylovas, ir Arvo Pärto „Orient & Occident“ skambės lietuviška muzika.

Į Filharmonijos salę plūstelės prancūzų romantizmas

Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncerte „Iš prancūzų muzikos lobyno“ skambės monumentalios prancūzų romantikų – Camille'io Saint-Saënso ir Césaro Francko – simfoninės partitūros.

Kaip klasikinė muzika gali pagerinti mūsų gyvenimą
lrt

Klasikinės muzikos galima klausytis važiuojant. Ją galima neštis į lauką, einant pasivaikščioti. Ji gali skambėti namuose, ruošiant vaikams pusryčius. Ji tikrai nesutrukdys dengti stalą pietums, švęsti, ilsėtis ar tvarkytis namuose.

2017-ųjų albumai. Džiazas, avangardas

Muzikos apžvalgininkas Domantas Razauskas šį savo rašinį skiria geriausiems praėjusių metų džiazo ir akademinės muzikos leidiniams.

Baltijos šalių orkestrų festivalis kviečia kultūrinei pažinčiai ir draugystei

Baltijos šalių orkestrų festivalio šių metų programa spindi šimtmečio ženklais, talentingais solistais virtuozais, laikui nepavaldžia akademinės muzikos klasika. Apie visa pasakoja maestro G. Rinkevičius.

Berniukas ir MTV. Odė Dolores O‘Riordan

Jau kelintą kartą prisižadu į priekį, prisiplanuoju, o aukštesnės jėgos smagiai, gal kiek pamėkliškai nusišypso, rašo D. Razauskas.