2014 m. rugpjūčio 30 d., šeštadienis

LUX/JAUNIEMS

Žurnalistai

Medijų raštingumas. Kaip žiniasklaida konstruoja realybę

Informuodama visuomenę apie naujienas žiniasklaida deklaruoja siekį būti objektyvi ir nešališka, tačiau jos kuriamas turinys priklauso nuo keleto veiksnių.

Virginija Kochanskytė

Virginija Kochanskytė. Sukrečianti Haičio gyvenimo realybė

(1)

Nameliai susideda iš keturių kuolų ir ant viršaus užmesto apdangalo. UNICEF rinko lėšas, kad tuose lūšnynuose būtų galima pastatyti tualetus ir dušus, kad būtų galima praustis. Tualetų nėra, tiesą sakant, jie yra bet kur.

Visi straipsniai » Visi straipsniai »
 • balandis

  Atleidimas – tai silpnumas?

  (11)

  Dažnai šeimos išyra, nes nemokama atleisti. Įsisenėjusi neapykanta nuolat maitina giminaičių, socialinių grupių, tautų susiskaldymą. Pasitaiko net ir tokių, kurie moko neužmiršti patirtos nuoskaudos, puoselėti keršto troškimą… 

 • nežinia

  Specialistų patarimai absolventams: vien tik Darbo birža nepadės

  Vis daugėjant Darbo biržoje užsiregistravusių absolventų, personalo atrankos specialistai sako, kad tai – tik vienas iš darbo paieškos šaltinių, o dėti daugiau pastangų jaunimas nepasiruošęs. 

 • profesinė mokykla, jaunuoliai iš Vokietijos

  Jaunuoliai iš Vokietijos ieško savo profesijos

  Jau trečius metus iš eilės į Lietuvą iš Vokietijos atvyksta jaunuoliai, kurie mūsų šalyje siekia išbandyti save įvairiose profesijose ir, galbūt, pasirinkti tinkamiausią.

Visi straipsniai » Visi straipsniai » Visi straipsniai »
 • Motina Teresė

  Motinos Teresės kalba 1979 metais, atsiimant Nobelio taikos premiją

  Mums labai svarbu suprasti, kad tikra meilė yra skausminga. Jėzui skaudėjo mus mylėti, išties skaudėjo. Negalime užmiršti Jo didžios meilės: Jis tapo gyvenimo duona, kad numalšintų mūsų alkį. 

 • Zigmas Pakštaitis „Misija Sibiras“ jaunasis dalyvis

  Atmintis yra mūsų visų tėvynė

  Kaimuose ir taigoje dvi savaites vėl skambėjo lietuvių liaudies dainos, lietuviški poteriai, buvo giedamas Lietuvos himnas, kapuose padedama po mažytį žiedelį. Tai nesukūrė jokio apčiuopiamo rezultato ar išliekamosios vertės, bet kaip tik dėl to atrodė šventa ir būtina.

 • Donatas Puslys

  Donatas Puslys. Jų pirmas dievas buvo melas

  (14)

  Dabar Sovietų Sąjunga sugrįžta, tik sugrįžta pakeitusi rūbą ir vėliavą – dabar ją į priekį veda nebe šūkis „viso pasaulio darbininkai, vienykitės!“, o šovinistinės svajonės apie „didžiąją Rusiją“, apie grįžimą į buvusios imperijos teritorijas. 

Visi straipsniai » Visi straipsniai »

RENGINIAI