LUX/jauniems

Liepos 31 d.
„Amoris Laetitia“: Meilė visa tiki, viskuo viliasi

Meilė pasitiki, palieka laisvėje, atsisako viską kontroliuoti, turėti savo žinioje, valdyti. 

Vysk. K. Kėvalas: „Motyvai stabdę atvykti į PJD nublanksta, kai patiri visuotinės Bažnyčios grožį“
Saulena Žiugždaitė

Nesiskundžiam, kad per mažai žmonių iš Lietuvos, nes galbūt Viešpaties planuose atvyko tie, kurie yra labiausiai atviri ir galės grįžę pasidalinti ta žinia su kitais.

Liepos 30 d.
Svarbiausia XXI a. kompetencija – kūrybiškumas. Ko galime pasimokyti iš dizainerių?

Viešajame diskurse vieningai sutariama, kad ateitis priklauso tiems, kurie gebės priimti inovatyvius sprendimus pačiose įvairiausiose srityse.

Popiežiaus vizitas Aušvice – kvietimas nevengti atsakomybės
Donatas Puslys

Holokausto pamoką būsime išmokę ne tada, kai gebėsime kalbėti širdį veriančias nuostabias kalbas, o šiandien, savo aplinkoje veiksime siekdami užkirsti kelią blogiui. 

Liepos 29 d.
Jaunimas su popiežiumi apmąstė Kryžiaus kelią
vatikano radijas

Naudojama tradicinė keturiolikos stočių schema, tačiau prie tradicinių Kristaus kančios slėpinių priderinti pamąstymai apie septynis gailestingumo darbus kūnui ir septynis gailestingumo darbus sielai.

10 galimybių būti Pasaulio jaunimo dienų dalimi (net jei ir nesi Krokuvoje)

Net jei ir negalėjai nuvykti į Krokuvą, dalijamės keliais pasiūlymais, kaip naudojantis informacinėmis technologijomis galima pasijusti ten vykstančios šventės dalimi.

Pranciškus jaunimui ketvirtadienį: „Gailestingumas turi jauno žmogaus veidą“
vatikano radijas

Į Blonia parką, esantį vakarinėje Krokuvos miesto dalyje, nelabai toli nuo centro, Pranciškus atvyko tramvajumi, kuriuo kartu su popiežiumi atkeliavo ir keliolika neįgalių jaunuolių.

Šiek tiek iliustracijų apie pasaulio beprotybę1

Pawełas Kuczyńskis yra unikalus lenkų menininkas, kurio karikatūros kelia itin aštrius klausimus apie mūsų visuomenę ir pasaulio, kuriame gyvename, sandarą.

Profesorius iš Kalifornijos: „Lietus nesutrukdė pamilti Vilniaus“

Pastarąsias kelias savaites 32 studentai iš saulėtosios Kalifornijos kartu dar su dešimčia Lietuvos studentų dalyvavo tarptautinėje inžinerinėje vasaros mokykloje „VGTU-CalPoly‘2016“.

Žvilgsnis, fiksavęs savo šalies kraštovaizdį. Georgia O'Keeffe

Nors dailininkė Georgia O'Keeffe labiausiai išgarsėjo gėlių paveikslais, tačiau jos unikalumas labiausiai matyti Amerikos kraštovaizdžio peizažuose. Kodėl taip yra, savo studijoje išsiaiškinti bando parodų kuratorė Holly Williams.

Petras Jurgis Frasatis – palaimintasis, išgarsėjęs per vieną naktį

Petras Jurgis Frasatis mirė vos sulaukęs 24-erių, o jo laidotuvės buvo perpildytos ne tik Turino elito, tačiau ir benamių, elgetų, vargšų, kuriais palaimintasis rūpinosi.

Liepos 28 d.
Popiežius Čenstakavos šventovėje: „Mokykimės mažumo, artumo ir konkretumo“
vatikano radijas

Atvykęs į Čenstakavo šventovę, popiežius Pranciškus pirmiausiai aplankė Marijos koplyčią, pasimeldė priešais ikoną, pasirašė svečių knygoje.

Vilniuje, prie Baltojo tilto vyks Pasaulio jaunimo dienų transliacija9
Vilniaus arkivyskupija

Liepos 30–31 d. prie Baltojo tilto ir Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje (Šnipiškių g. 1) vyks Didysis Vilniaus budėjimas.

Paštas jaunimui tampa pirmosios darbo patirties kalve

Šią vasarą laiškininko ar pašto korespondencijos siuntų skirstytojo, taip pat kitus darbus pašte išbando net keli šimtai jaunuolių.

PJD Krokuvoje: 1400 jaunimo grupė iš Lietuvos
vatikano radijas

 Į Jaunimo dienas Krokuvoje atvyko beveik 1400 jaunimo iš Lietuvos. Drauge su jais atkeliavo 32 kunigai. 

PJD Krokuvoje: „Pranciškonų kaimas“

Jau tradiciškai Pasaulio jaunimo dienų pagrindinės savaitės metu šalia visų kitų renginių vyksta ir „Pranciškonų kaimas“ („Franciscan village“), kuriame susitinka ir brolystę bei tikėjimą švenčia Pranciškoniškosios šeimos nariai iš viso pasaulio.

Ugniagesių viršininkas: kada tikrai sunku ir kodėl jais pasitikima labiausiai
Vytenis Radžiūnas - lrt

„Sunkiausia šiame darbe, kai atiduodi visas jėgas, bet vis tiek neišgelbėji žmogaus gyvybės ar patiriami dideli nuostoliai. Kai nepavyksta išsaugoti ūkininko tvartelio ar gyvulių – vienintelių, kuriuos jis turi.“

Liepos 27 d.
Kam tos Jaunimo dienos?
Donatas Puslys

„Mano brangūs bičiuliai, diena, kurios laukėme trejus metus pagaliau atėjo“, – taip  Krokuvoje prasidėjusiose Pasaulio jaunimo dienose (PJD) kalbėjo kardinolas S. Dziwiszas.

„Misija Sibiras‘16“ dalyviai patirties sėmėsi iš kryždirbio

Kryžius – vienas seniausių žmonijos simbolių, naudojamas įvairių religijų ir tikėjimų. Bet tradiciniai lietuviški kryžiai yra išskirtiniai.

Pasaulio jaunimo dienų atidarymo šv. Mišios nuotraukose1

Antradienį vakare Krokuvoje vyko iškilmingos Pasaulio jaunimo dienų atidarymo šv. Mišios, kurias aukojo Krokuvos arkivyskupas kard. Stanislawas Dziwiszas.

Krokuvos arkivyskupas jaunimui: „Sveiki atvykę į šv. Jono Pauliaus II miestą“
vatikano radijas

„Sveiki atvykę į Karolio Wojtylos – šv. Jono Pauliaus II miestą, kuriame jis brendo tarnauti Bažnyčiai, iš kurio leidosi į kelionę skelbti Jėzaus Kristaus Evangeliją visam pasauliui“, – sveikino į Krokuvą atvykusį jaunimą kard. Stanislawas Dziwiszas.

Olandai vyrai ir latvės moterys – aukščiausi pasaulyje
lrt

Naujausių tyrimų duomenimis, olandai vyrai ir latvės moterys yra aukščiausi, lyginant su kitomis tautybėmis. Vidurinis olando ūgis yra 183 cm, o moters Latvijoje – 170 cm.

Interesų kopūstuose nepaslėpsi – dar kartą apie mokinių lytinį ugdymą5
Kristina Zamarytė - Sakavičienė

Žiniasklaidoje apstu pasisakymų apie Švietimo ir mokslo ministerijoje rengiamą Lytiškumo ugdymo programą mokiniams. Nuogąstaujama, kad programos projekto nuostatos neatitinka šių dienų realijų, nėra moksliškai pagrįstos.

Liepos 26 d.
EURO 2016. Kita rikiuotė
Matas Baltrukevičius

 Pasibaigus pirmenybėms, atėjo laikas viską susumuoti ir sudaryti alternatyvią rikiuotę.

Indijos jaunimui galingu ginklu tapo repas
lrt

Komercinis repas Indijoje populiarus jau senokai, bet pastaraisiais metais vis plačiau skamba repas, kuriame kalbama apie politines ir socialines problemas, valdžios korupciją, lyčių nelygybę.

Algirdas Malakauskis OFM: „Šv. Pranciškus troško visiems prieinamos atlaidų malonės“
Monika Midverytė OFS

Šiemet rugpjūčio 2 d. švenčiamas Porciunkulės atlaidų 800 metų jubiliejus. Ta proga bendromis Lietuvos Šv. Kazimiero pranciškonų provincijos ir „Katalikų pasaulio leidinių“ pastangomis išleista Benedikto XVI knygelė „Asyžiaus malonė“. 

Aukštojo mokslo sistemos grimasos
Rokas Grajauskas

Minimalaus konkursinio balo kilstelėjimas nuo 1 iki 2 suveikė: tokio ryškaus pirmakursių, įstojusiųjų į mokamas vietas, sumažėjimo nebuvo jau seniai.

PJD piligrimai suvažiavo į Krokuvą1

Liepos 25 dieną, pirmadienį, Pasaulio jaunimo dienų piligrimai iš visų Lenkijos vyskupijų suvažiavo į Krokuvą ir užtvindė šv. Jono Pauliaus II miesto gatves.

Per Pasaulio jaunimo dienas Krokuvoje – ypatingas dėmesys saugumui 5
lrt

Šalies vyriausybė itin sustiprino saugumą prieš rytoj Krokuvoje prasidedančias pasaulines katalikiškojo jaunimo dienas, pasitelkta 40 tūkst. policininkų, karių, saugumo agentų, 200 žmonių neleista įvažiuoti į Lenkiją.

Kodėl jaunimas renkasi mokyti?
Indrė Daukšaitė

Kas jaunus, išsilavinusius žmones traukia mokytojo profesijoje? Apie tai, kodėl apskritai nusprendė dalyvauti šoje programoje, ko tikisi, kas, jų nuomone, yra geras mokytojas bei kas pačiame mokymosi procese yra svarbiausia.

Vėlavimas, šašlykai, atvirumas ir palinkėjimas nebijoti
Donata Vengalytė - Žurnalas „Ateitis“

Šiandien, vis labiau populiarėjant savanorystei, kuri suteikia galimybę įsilieti į prasmingą veiklą  bet kuriame pasaulio kampelyje, patirtimi dalijasi Vilmantė Lokcikaitė.

Liepos 25 d.
Rokas Balsys: „Afrika visam laikui pakeitė mano gyvenimą“3
Monika Midverytė OFS

Rokas Balsys, kretingiškis, Mančesteryje studijuojantis muzikos produkcijos specialybę, neseniai grįžo iš misijų Tanzanijoje. 

PJD dienos vyskupijose: šalies istorijos pažinimas, piligrimystė, malda ir šlovinimas

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo grupė dalyvavo Varšuvos vyskupijos parengtoje programoje. Įspūdžiais pasidalijo viena iš grupės vadovių, Giedrė Povilaitytė iš Vilniaus.

Olimpinėje monetoje – pergalės siekiančios plaukikės atvaizdas

Šiandien išleistoje kolekcinėje sidabro monetoje įamžinta olimpinė sporto šaka – plaukimas. Tai jau šeštoji Lietuvos banko išleista moneta, skirta olimpinėms žaidynėms.

„POKEMON GO“ – DIALOGO IR EVANGELIZACIJOS GALIMYBĖ15
Marijus Ilaras - Kataliko balsas

Visai nereikia būti žaidimo „Pokemon Go“ fanais, kad galėtume kūrybingai pasinaudoti susidariusia situacija.

Vilniuje svarstoma leisti mokykloms pačioms pasirinkti mokinius
lrt

Šią vasarą sostinės savivaldybė pradėjo svarstyti galimybę keisti mokinių priėmimo į mokyklas tvarką, kuri įsigaliotų kitąmet.

PJD2016: Aukcione parduos popiežiaus stulos kopiją ir batus

Pasibaigus Krokuvoje vyksiančioms Pasaulio jaunimo dienoms, specialiame aukcione bus parduota stulos, su kuria popiežius Pranciškus aukos baigiamąsias Mišias, kopija. Kartu bus parduoti ir rankų darbo popiežiaus batai.

Būsimi studentai gali pasirašyti sutartis
lrt

Nuo pirmadienio pakviestieji studijuoti gali pasirašyti sutartis su aukštosiomis mokyklomis.

Ką žinai apie Pasaulio jaunimo dienas Krokuvoje?

Nenumaldomai artėja Pasaulio jaunimo dienos. Smalsu, kaip, kodėl ir kada pradėtos rengti? Visus atsakymus rasi čia!

Alpinistas, kuris bijo nukristi
Kamilė Matusevičiūtė - Universiteto žurnalistas

Kunlunas, Himalajai, Josemitai, Wadi Rum… savo namuose profesionalus laipiotojas ir jaunimo treneris Juras Jorudas turi žemėlapį, kuriame žymi pasiektas viršūnes ir įveiktas uolas.

R. Anderson: Pokémon Go – magija ir manija, nuo kurios neišsisuksite“5

Ar esame užvaldyti pokemonų epidemijos? Galbūt jūs ar kas nors iš jūsų pažįstamų jau karščiuojate? Priešintis ar pasiduoti?

Kaip Pokémon Go tapo fenomenu?7

Kasdienis papildytos realybės žaidimas Pokémon Go žaidimas, skirtas mobiliesiems telefonams, sumušė visus rekordus. Kodėl jis sudomino ir įtraukė minias žmonių?

Liepos 24 d.
Laikas svajoti ir fantazuoti2
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė

Mes svajojame ir fantazuojame dažniau, nei įsivaizduojame tai darą. Neurofiziologų teigimu, nuo 15 iki 50 procentų būdravimo laiko praleidžiame „skraidydami padebesiais“.

Liepos 23 d.
Per kalnus – į save – Viešpaties link1
Rasa Bataitytė

Neskubėkite šio pasakojimo užversti, net jei esate labai toli nuo alpinizmo ir kalnus matėte tik atviruke.

Liepos 22 d.
Penktadienį PJD dalyvaujanti pranciškoniškojo jaunimo grupė lankėsi Niepokalanove

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo grupė yra apsistojusi Varšuvoje, o penktadienį vyko į šv. Maksimilijono Kolbės įkurtą miestelį ir vienuolyną – Niepokalanovą. 

Popiežius pasirodė virtualiame Gailestingumo lauke1

Popiežius Pranciškus prisijungė prie piligrimų, kurie nusprendė dalyvauti „Misericordes“ projekte, vykstančiame svetainėje We4Charity.com.

Nepaprastai pavojinga knyga
Vykintas Žemaitis - Katalikų pasaulio leidiniai

Būtent taip popiežius Pranciškus ką tik išleistos knygos Biblija – Šventasis raštas jaunimui pratarmėje apibūdina Bibliją.

Proveržį biotechnologijose gali pasiekti tik jauni mokslininkai
VU naujienos

Tai, kad biotechnologijos Lietuvoje turi didelį potencialą, patvirtina ir kovą atidarytas Jungtinis gyvybės mokslų centras.

„Žinau, ką renku“ komanda ieško savanorių1

„Žinau, ką renku“ komanda kviečia jaunimą prisijungti prie iniciatyvos tinklo ir stebėti Seimo rinkimus, vyksiančius šių metų rugsėjospalio mėn.

PJD Kryžius – vilties ženklas pavargusiai žmonijai
vatikano radijas

PJD Kryžius yra svarbiausia metinio pasaulio katalikų jaunimo sambūrio ikona. Tas pats kryžius, šv. popiežiaus Jono Pauliaus II pirmą kartą įteiktas jaunimui prieš 32 metus.