LUX/jauniems

Rugsėjo 1 d.
„Sirenų“ kontekstą praplės festivalio klubas

„Visa kita – nesvarbu“ skelbia šiemetinės „Sirenos“. O kas – svarbu?

Ar gali žmogus pamiršti, kaip vaikščioti?
Aistė Rakauskaitė

Žygis – tai malda. Tai malda už žygeivius, už jų fizinę ir dvasinę stiprybę. Žygis – tai ženklas, kad nesame priklausomi nuo patogumų pilnos kasdienybės. Tai ženklas, kad dar nepamiršome, kaip reikia vaikščioti.

Ministrės Audronės Pitrėnienės sveikinimas Rugsėjo 1-osios proga

Gerbiami mokytojai, tėvai, mieli mokiniai, studentai, šventiškai, kupini ryžto ir pasitikėjimo savo jėgomis įžengiame į naujus mokslo metus. Linkiu, kad Jūsų smalsumas, naujų žinių troškimas, kibirkščiuojanti jaunatviška energija neblėstų visus metus...

Rugpjūčio 31 d.
Apie knygą „Herojai kaip ir mes“
Giedrė Peseckytė

Thomo Brussigo knyga Herojai kaip ir mes“ – viena žymiausių knygų, vaizduojančių komunizmo žlugimą Rytų Vokietijoje.

Matematikos olimpiadoje Slovėnijoje – sidabro ir bronzos medaliai1

Rugpjūčio 25–31 dienomis Slovėnijoje, Koperio mieste, įvykusioje Vidurio Europos mokinių matematikos olimpiadoje sidabro medalį pelnė Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinė Neringa Levinskaitė (mokytojas Leonas Narkevičius). 

Lietuvos gyventojai devintą kartą tikrinsis Konstitucijos žinias

Šiemet Teisingumo ministerija jau devintus metus iš eilės organizuos tradicinę visuotinę žinių pasitikrinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Jį laikyti kviečiami visi Lietuvos piliečiai. Pirmasis egzamino etapas įvyks rugsėjo 29 d., antrasis – spalio 13 d.

Grupė „ARBATA“ kartu su Bjelle kviečia pasitikti rudenį pavasariškomis nuotaikomis

Grupė „ARBATA" vasarą palydi pristatydami naują dainą. Kūrinys įrašytas kartu su grupės gera drauge, dainininke Raminta Naujanyte – Bjelle. Dainą „Ateina Ruduo (Pavasariu Jot)" lydi pozityvus, gamtosvaizdų prisotintas muzikinis klipas. 

Jaunimo užimtumo lauko erdvės atidarymas Druskininkuose

Jaunimas nauja lauko erdve galės naudotis visiškai nemokamai, Centras įsigijo tam reikalingų priemonių – BMX dviračių, riedlenčių, riedučių bei apsaugos rinkinių, taip pat teniso rakečių ir kamuolių.

Jaunieji muzikantai kviečiami registruotis į „AGATA langų“ studijas

„AGATA langai“, Lietuvoje unikalios nemokamos studijos jauniems muzikantams, kviečia registruotis naujam sezonui.

Dešimt taisyklių pirmakursiui

Pirmąjį studijų semestrą nebūtina žinoti viską. Bet suprasti, kaip funkcionuoja universiteto sistema, – privalumas. Štai dešimt taisyklių, galinčių palengvinti perprasti studijų kasdienybę.

Rugpjūčio 30 d.
Šventadienio aforizmai

Bernardinai.lt pradeda naują ciklą - ŠVENTADIENIO AFORIZMAI. Kiekvieną šventadienį pabersime saują išminties perlų. Viliamės, kad Jums tai bus prasminga ir svarbu.

Pirmą rugsėjo savaitgalį Šeteiniuose vyks tradicinis Santaros - Šviesos ir Studentų klubo savaitgalis

Išankstinė registracija: Registruodamiesi iš anksto būsite tikri dėl maitinimo ir palengvinsite organizatorių dalią. Nakvynę garantuojame tik pranešėjams, todėl nepamirškite palapinių. Dalyvio mokestis 20 Lt (studentams – 10 Lt). 

Rugpjūčio 29 d.
Propaganda ar ugdymas1
Andrius Navickas

Pati sąvoka „propaganda“ palyginti nesena. Ji susijusi su 1622 metais įkurta Katalikų Bažnyčios organizacija – Congregatio de propaganda fidei (Tikėjimo skleidimo kongregacija).

Vasaros meditacijos II1
Domantas Razauskas

Pažįstantieji mane supras, kokių kančių turėjau pakelti dvi savaites gyvendamas be muzikos. Ji skambėjo tik mano galvoje. Ir štai iš tų į galvą netikėtai atplaukusių melodijų ir sudariau antrą, paskutinį, šios vasaros meditacijų ciklą.

Rugpjūčio 28 d.
Šeštadienį Bernardinų sodą nuspalvins Vienuolių palapinių šventė

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti ir asmeniškai pabendrauti su 33 skirtingų vyrų ir moterų vienuolijų atstovais, išgirsti jungtinį vienuolių chorą, kartu su vienuoliais melstis Liturgines valandas.

„Kūjeliai“: Pasaulyje būti tikinčiam sudėtinga, bet nesudėtinga būti geru žmogumi
Indrė Daukšaitė

Susitikimas su grupės „Kūjeliai“ nariais vyko per Alytuje praūžusias Lietuvos jaunimo dienas, kuriose jauni žmonės iš visos Lietuvos buvo kviečiami leistis į lobio paieškas. Jaunimo dienų metu vyko daugiau nei 20 teminių užsiėmimų.

Kaune gimstanti graži tradicija – studentų vienybės simbolis

Ši Rugsėjo 1-osios šventė Kaune bus ypatinga – ją kartu eisenoje pasitiks penkių miesto aukštųjų mokyklų studentai.

Į PJD Krokuvoje jau užsiregistravo 220 tūkst. žmonių
vatikano radijas

Praėjus mėnesiui nuo registracijos į ateinančiais metais Krokuvoje vyksiančias Pasaulio jaunimo dienas pradžios, jau užsiregistravo 220 tūkst. žmonių, dauguma iš Europos, bet taip pat ir iš kitų žemynų, pirmiausia Šiaurės ir Pietų Amerikos.

Malcolm Chambers: „Gospel mane „veža“ labiau nei bet kokia kita muzika“

Malcolmas – profesionalus dainininkas ir pianistas – turi didžiulę gospel muzikos atlikimo patirtį, yra kviečiamas dalyvauti nacionaliniuose ir tarptautiniuose gospel ir džiazo festivaliuose kaip dirigentas ir dainininkas.

Rugpjūčio 27 d.
Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (V)
Milda Abromaitytė

Aplankytų Kauno vietovių, neturint automobilio sąrašą jau sudaro devynios vietovės: Vieškūnų piliakalnis, Jiesios kraštovaizdžio draustinis, Aleksoto apžvalgos aikštelė, Girionių parkas, Marvelės upės kaskados...

Rugpjūčio 26 d.
„Mėnuo Juodaragis XVIII“ – paskutinis vasaros savaitgalis po medaus pilnatimi

Rugpjūčio 28–30 d. atsinaujinusi Didžioji Zaraso sala pakvies į jau aštuonioliktą kartą vyksiantį muzikos festivalį „Mėnuo Juodaragis“

Kvietimas gyventi Šventosios Šeimos namuose

Šventosios šeimos seserų kreipimasis į tikinčias merginas.

Kviečia kūrybingumo išlaisvinimo programa „Kūrėjo kelias“1

Programą inspiravo Julios Kameron knyga Kūrėjo kelias. Praktinės kūrybingumo pamokos“.

Ateikite ir pamatysite! Vienuoliai kviečia susitikti Bernardinų sode
Bernardinai.TV

Rugpjūčio 29 dieną Vilniuje, Bernardinų sode, vyks Vienuolių palapinių šventė.

„Sostinės dienų 2015“ didžioji dovana – koncertai Katedros aikštėje

Penktadienį, rugsėjo 4 d., prasidedančios fiestos vakaro kulminacija –danų grupės „When Saints Go Machine“ koncertas Katedros aikštėje. 

Kaip prisijaukinti chemiją?

Kalbamės su  Alytaus chemikų Alumnų klubo nariais dr. Ramunu Skaudžiumi ir dr. Vaidotu Navicku apie tai, kaip prisijaukinti chemiją, kodėl traukia gimtasis miestas ir kokiomis idėjomis gyvena du alytiškiai.

Rasa Baškienė. Emilija Vileišienė – Lietuvos karalienė be sosto
„Apžvalga“

Lietuvos valstybę kūrė ne tik dideli vyrai, bet ir stiprios moterys. Viena iš jų – Emilija Vileišienė.

Užsienio kalba ir teisė

Jungtinėje Karalystėje net 39 procentai jaunų žmonių nustojo mokytis užsienio kalbų, sakydami, kad ir taip visi kalba angliškai, o 14 procentų teigė, jog daugumos (ypač mažiau paplitusių) kalbų mokėjimas yra visai nenaudingas.

Rugpjūčio 25 d.
Kodėl mokiniai nesidomi tiksliaisiais ir gamtos mokslais?

Šią vasarą Ugdymo plėtotės centras vykdė stažuotes pedagogams prestižinėse D. Britanijos, Olandijos, Vokietijos, Čekijos, Lenkijos ir Bulgarijos gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos (angl. STEM) mokyklose. Tikimasi, kad tai taps impulsu ir padės atnaujinti gamtos mokslų ugdymą šalyje.

„Tyrų širdžių judėjimas“ – už skaistumą, bet ne prieš seksą3

Mes vengiame visko, kas daro žmogų priklausomą – pornografijos, masturbacijos, nesantuokinių lytinių santykių. Tačiau noriu pabrėžti, kad santuokinis seksas yra labai teigiamas dalykas. Tai – Dievo planas ir santuokoje jis būtinas, - M. Ruckis.

Didžiausių kompanijų vadovai – humanitarai ir laisvųjų menų absolventai

Žurnalas „Time“ aprašė dešimt visame pasaulyje žinomų kompanijų vadovų, kuriems kelią iki viršūnės pasiekti padėjo studijos laisvųjų menų universitete.

Neleiskime socialiniams inžinieriams apibrėžti „normalumo“13
James Kalb - Kelionė

Pripažinti autoritetą, reiškia pripažinti tam tikrą prigimtinės teisės pavidalą, įsitikinimą, kad pasaulis turi vidinę logiką. Šią logiką mums padeda atskleisti protas. Tačiau pro akis prasprūsta daugybė detalių...

Rugpjūčio 24 d.
J.W. Goethe's išmintis1

 Johanas Volfgangas Gėtė  (Johann Wolfgang Goethe) – (1749–1832) – žymus vokiečių romantizmo mąstytojas, politikas, filosofas tyrinėtojas, keliautojas, rašytojas.

Startavo „Europos dviračių žygis 2015“ per 3 Baltijos valstybes

„Dviračių žygio idėja  –  išreikšti ES šalių piliečių paramą Baltijos šalims, esant nestabiliai saugumo situacijai regione. Taip paminėdami Baltijos kelio metines, norime parodyti šalių tarpusavio solidarumą ir bendruomeniškumą.“

Savaitgalį vyko didžiausios Lietuvoje skautų organizacijos vadovų sąskrydis

Daugiau nei 100 su jaunimu dirbančių savanorių visą savaitgalį leido tobulindami savo žinias ir gilindamiesi į aktualiausias kasdienio vadovų darbo sritis.

Rugsėjo vidury prasidės dešimtasis audiovizualinės poezijos festivalis „TARP“

Pirmasis „TARP“ festivalio renginys įvyks rugsėjo 15 d. (trečiadienį) Prancūzų kultūros centre.

Skautų, šaulių ir ateitininkų organizacijos veiks išvien

Šiandien, rugpjūčio 24 dieną, Vilniaus įgulos karininkų ramovėje Lietuvos šaulių sąjungos, Lietuvos skautijos ir Ateitininkų federacijos atstovai pasirašė bendradarbiavimo sutartį, kuria įsipareigojo kartu siekti bendrų organizacijų tikslų.

Kursai apie krikščionybę Mažojoje akademijoje

Mažoji akademija pradeda penktuosius mokslo metus. Į mūsų siūlomas paskaitas kviečiami tie, kurie nori iš patikimų lūpų susipažinti su krikščioniško mokymo turiniu ir patys apie jį susidaryti nuomonę.

Lietuviai world music žanrą pristato pasauliui

Jau aštuonerius metus aktyviai veikianti ne pelno siekianti organizacija „Gera muzika gyvai“ Lietuvoje sėkmingai vykdo savo misiją – mūsų šalies gyventojus supažindina su world music žanru.

Dale Ahlquist. Klaidingas pažangos kultas

Kiekvieną kartą, kai išgirstame žodį „pažanga“, turim rimtą priežastį sunerimti. Nedelsdami turime klausti: „Pažanga kur link?“ Negali būti jokios pažangos, jokio pagerėjimo prieš tai pirmiausia neidentifikavus, iš kur tu ateini ir kur link tu keliauji.

Rugpjūčio 23 d.
„Išmokau kalbos dirbdama“2

Kiekvienas mokinys yra skirtingas, nemaža dalis jų ne tik graužia žodynų kampus bei skaito knygas originalo kalba, bet ir išvyksta į vietą, kur ta kalba kalbama, kad galėtų į ją pasinerti ir susipažinti su ja artimiau.

Kartą gyveno tėvas
aleteia.org

Tėvas su tikėjimo ir humoro gaida patiki vienturtę savo dukrą būsimam jos vyrui, atlydėjęs ją prie altoriaus.

Rugpjūčio 21 d.
Volteras - Apšvietos epochos simbolis3
Vanda Ibianska

Taigi, kas jis? Neginčytina, jog tai buvo žmogus, kovojęs už minties laisvę, pakantumą kitoms religijoms, švietimą. Poetas, satyrikas, dramaturgas, filosofas, fizikas, žemės ūkio mokslų žinovas, amatų puoselėtojas, visuomenės veikėjas.

Lietuvoje pradedamas unikalus projektas „Virtualus choras. LIETUVA“!

Virtualus choras Lietuvoje planuojamas parodyti ateinančių 2016 metų pavasarį.

Renginių turas padės jaunuoliams suprasti, kad ir jie gali

2014 m. Lietuvoje pradėta įgyvendinti Jaunimo garantijų iniciatyva po truputį įsivažiuoja. Jau šį pirmadienį, rugpjūčio 24 d., prasideda Jaunimo garantijų renginių turas po Lietuvos miestus ir miestelius.

Rašymo performansas Literatų gatvėje

Rugpjūčio 20 d. vokiečių rašytojas Christianas Friesas, šiuo metu viešintis Vilniuje, kūrė rašymo performansą Literatų gatvėje.

Rugpjūčio 20 d.
Kaune – tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso dalyviai

Rugpjūčio 27 d., rugsėjo 3 d. ir 10 d. 17.00 val. Kaune koncertuos VII tarptautinio M. K. Čiurlionio pianistų konkurso dalyviai.

Kurti ir kuruoti kiną moksleivius kviečia „Skalvijos“ kino akademija

Artėjant naujiems mokslo metams Akademija ir vėl kviečia mokytis kino 9-12 klasių moksleivius.

36-ajame Riminio susitikime – dėmesys širdyje jaučiamam ilgesiui
vatikano radijas

Italijos Riminio mieste ketvirtadienį, rugpjūčio 20 d., prasideda kasmet italų katalikų pasauliečių „Comunione e Liberazione“  judėjimo rengiamas susitikimas. Šiųmetinio susitikimo tema – „Ko ilgiesi šiame ilgesy, o širdie, kurio taip netikėtai prisipildei?“.

Černobylyje svarbus ir butelio kamštelis
Indrė Jurčenkaitė

„Ligoninės rūsyje, kuriame yra ne tik gaisrininkų, bet ir seselių drabužiai, patalai, čiužiniai, radiacija 17 tūkstančių kartų viršija normą. Šiame rūsyje aš netekau savo dozimetro – užsidegė devynetukai ir vėliau nebeįsijungė. Matyt, jis labai nustebo“, – tai patyrė publicistas Šarūnas Jasiukevičius.