LUX/jauniems

Kovo 3 d.
Švietimo ministerija siūlo ilginti mokinių mokslo metus

Parengtame projekte siūloma, jog 2015–2016 mokslo metai mokiniams baigtųsi birželio 10 d., 2016–2017 m. m. – birželio 16 dieną. 

Pirmą kartą Lietuvoje bus rengiamas visuotinis istorijos konkursas

Kovo 10 dieną 10 valandą pirmą kartą Lietuvoje bus rengiamas visuotinis istorijos konkursas. Tai bus vienas iš renginių nepriklausomybės atkūrimo 25-ečiui paminėti. 

Klasta paimti šito turto nepavyks
Vincentas Lizdenis - Neliberaliai

Istorija, kuri vyksta šiandien, įkvepia susimąstyti apie tiesą. Tik pradėjus galima pajausti labai daug pavojų. Galima likti nesuprastam, dar greičiau galima būti priskirtam prie fanatikų. Vis dėlto priimu iššūkį ir nors trumpai kviečiu kartą susimąstyti apie Tiesą.

Šv. Kotrynos bažnyčioje – koncertas „Dainuojame Joną Strielkūną“

Kaip ir priklauso meistrui, J. Strielkūnas į savo rinkinius sudėjo ne visus tekstus, kuriems sukurtos melodijos ir šios dainos plačiai pasklidę po visą Lietuvą.

Kovo 2 d.
Neringa Lašaitė-Markevičienė: „Pirmiausia renkuosi genetinį kūrinio skaitymo kelią“

„Įsimintiniausia iš redaktorės disertacijos gynimo metu gauta oraus žmogiškumo ir nuolankumo pamoka. Supratau, kad žmogus, jo gyvenimo istorija yra kur kas svarbesnė už teksto teorijų postulatus.“ 

25-ąjį Laisvės pavasarį Ukmergė pasitiks perkusijų muzika

Tarptautiniame perkusinės muzikos festivalyje „Percussion Ukmergė 2015” žiūrovai pamatys ir išgirs tiek naujus, tiek jau Ukmergėje buvusius pasaulinio lygio perkusinės muzikos atlikėjus...

„Garbanotas bosistas“ dalyvaus reikšmingiausiame Europos muzikos renginyje1

Lietuva pirmą kartą dalyvaus reikšmingiausiame Europos muzikos industrijos renginyje – festivalyje „The Great Escape“.

Vasario 27 d.
Mokiniai susitiko su Kovo 11-osios signatarais
lrt

Susitikime su Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarais dalyvavę jaunuoliai sakė, kad agresijos atveju būtų pasiryžę ginti savo tėvynę, o signatarai sakė, kad istorijos pamokos verčia būti budriais.

Naujame VGTU teatro studijos spektaklyje atgijo studentų kurtos istorijos

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) teatro studijoje „Palėpė“ įvyko jau trisdešimtoji premjera – žiūrovams buvo pristatytas spektaklis „Papasakok man...“

Metai po VU palydovo paleidimo: ruošiamasi naujam iššūkiui1

Vasario 28 d. sukanka lygiai metai po to, kai iš tarptautinės kosminės stoties buvo paleistas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“. Kosminės technologijos Vilniaus universitete toliau produktyviai plėtojamos, rengiamasi paleisti antrąjį palydovą.

Kas į literatūros paskaitas nesudėta
Juozas Skomskis

„Kai buvo jaunas, norėjo būti rašytoju. Dabar, kai pavargo nuo rašymo, vis rečiau prisimenąs save kaip rašytoją. Tačiau pirmiausia, kas gi toji klepsidra, įrašyta vieno ankstyvųjų V. Martinkaus romanų „Lašai“ (1980) paantraštėje?“

Švietimo ir mokslo viceministrė pabrėžia ryšį tarp profesinio mokymo ir darbo rinkos

„Šiandieniniame pasaulyje profesinis mokymas turi tiesiogiai atliepti darbo rinkos poreikius, o tam būtini glaudūs ryšiai su darbdaviais“, – sako S. Kauzonienė.

Marija su bijūnų puokšte rankose
Ineta Žymančiūtė

Buvau pamiršusi apie tą balsą, kuris kalba, kai ateina tyla. Tyla visur. Ant ežero kranto. Tyla danguje. Mašinų stikluose. Tik vėjas dobiliukuose. Visa tai tiesiog tobulai žaidžia tave.

Kompiuteriniai žaidimai vaikams: ko daugiau – naudos ar žalos?
Jurga Lūžaitė

Šiandienos vaikai jau neįsivaizduoja savo gyvenimo be virtaulaus pasaulio. Vis daugiau ir vis jaunesnių vaikų įsitraukia į kompiuterinius žaidimus, kurių, beje, yra įvairiausių. Todėl natūraliai kyla klausimas, kiek kategoriškas „už“ ar „prieš“ čia gali pagelbėti?

Andrejus Tarkovskis: „Man kurti kino filmą yra veikiau dorovinė, o ne profesinė užduotis“19
Kelionė

Vienas žymiausių XX amžiaus pasaulio režisierių Andrejus Tarkovskis garsėjo ne tik puikiomis kino juostomis, bet yra palikęs ir gilių apmąstymų apie kūrybos, kino meno esmę, menininko pašaukimą.

„Baltas šešėlis“, kurio netemdo tamsūs darbai1
Monika Midverytė OFS

Filmas perkelia į Rytų Afrikos valstybę Tanzaniją, kurioje lig šiol gajūs prietarai, esą albinosų (žmonių, kuriems nesigamina melaninas, atsakingas už odos pigmentą) kūno dalys gali privilioti verslo sėkmę ir turtus.

Vasario 26 d.
Naujausioje LNDT premjeroje – paauglys, paskelbęs karą visai mokyklai

Ši pjesė peržengia „mokyklos dramą“ ir gan paviršutiniškoje komedijoje sugeba suformuluoti esminę dilemą, parodo gilią Europinės civilizacijos krizę, kuri reiškiasi per vertybių gausą ir nuolatinį jų disonavimą. 

Atidaroma moderni statybininkų rengimo bazė

Vasario 26 d. 13 val. Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje (Ateities g. 28, Vilnius) atidaromas Statybos sektoriaus praktinio mokymo centras. 

Mokyklų bendruomenės: (ne)atskleistos pilietinės galios

Pilietinės visuomenės institutas, siekdamas sustiprinti mokytojų ir mokyklų bendruomenių pilietines galias, pristato kvalifikacijos tobulinimo programą „Pilietiškumo ugdymas – asmens ir mokyklos bendruomenės galioms stiprinti“.

Vasario 25 d.
Kas mes tokie?
Solveiga Gutautė

Ar kasdien publikacijų antraštės, mirgėdamos smurto apraiškų antraštėmis, mus labiau užgrūdina? Manęs tikrai ne. Blogiau. Aš neskaitau tokių publikacijų, nes bijau. Bijau visuomenės. Bijau savęs, nes jaučiuosi bejėgė.

Belgai sunerimę: „Facebook pažeidžia mūsų teises“
Technologijos_lt

Jei sunerimsta net belgai, verta suklusti visiems: Belgijos privatumo komisija kaltina socialinį tinklą „Facebook“ pažeidžiant europiečių teises.

GTI kviečia į seminarą apie į Dievo įvaizdžius

Ką galime pasakyti apie savo Dievo įvaizdį? Dievas neaprašomas ir neapibrėžiamas, mes kalbame apie Jį pasitelkdami įvaizdžius – tarsi mažyčius didelės mozaikos spalvotus akmenėlius, galinčius šį tą atskleisti apie mūsų Kūrėją.

Pedagogų forume – pozityvaus mokinių ir mokytojų dialogo receptai

Renginys organizuojamas, siekiant stiprinti mokytojo ir mokinių tarpusavio santykius – padėti mokytojams geriau suprasti mokinių poreikius, įvertinti jų gebėjimus bei galimybes, taip pat aptarti efektyviausias ugdymo formas ir būdus mokymo(si) kokybei pagerinti.

Amerikietė Gabrielle Kempton Lietuvoje atrado pašaukimą – kovą su prekyba žmonėmis

Lietuvius apibūdinčiau kaip atsparius, smarkius, viltingus ir nepaprastai malonius savo draugams. Dar neteko pamatyti iššūkio, su kuriuo lietuviai negalėtų susidoroti. 

Romumo revoliucija: popiežius Jonas XXIII
Andrius Navickas

Dar tapdamas vyskupu, Andželo Ronkalis pasirinko šūkį „Paklusnumas ir taika“, kurio ištikimai laikėsi. Jis visada svajojo tik apie kunigo darbą, bendravimą su parapijiečiais, tačiau jam vis tekdavo imtis kitų tarnysčių.

Vasario 24 d.
„Misija Sibiras‘14“ kviečia į fotografijų parodą

Vasario 25 d. 17.30 val. Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos galerijos erdvėje (Šv. Jono g. 11, Vilnius) duris atvers pilietiškumu ir patriotiškumu pulsuojančio projekto „Misija Sibiras‘14“ fotografijų paroda, kurioje bus galima lankytis iki kovo 16 dienos.

Jaunimo žygis už skaistumą „Švęsk Kazimierą”

Visiškai nesvarbu, koks Tavo amžius ar kokia fizinė parengtis. Esi kviečiamas į žygį už skaistumą "Švęsk Kazimierą!". Su maldomis ir giesmėmis žygiuosime kovo 1 dieną, 14val. nuo Vilniaus Šv. Kryžiaus Atradimo (Kalvarijų) bažnyčios.

Vasario 23 d.
Gavėnios rekolekcijos jaunimui

Gavėnios rekolekcijos jaunimui kvies sustoti visuose darbuose ir bėgimuose, ir nurimti vienai parai. Kad išgirstum, koks vertingas ir mylimas esi. Kad priimtum Tau skirtą dovaną ir galėtum daugiau gyventi, daugiau džiaugtis, daugiau mylėti, daugiau.

Dirbtinis intelektas šiandien ir ateityje
Robotika.lt

Didžiausia ironija ir didžiausia dirbtinio intelekto atėjimo nauda bus ta, kad DI padės nustatyti žmonijos reikšmę. Dirbtinio intelekto reikės tam, kad pasakytų, kas esame.

Kovas „Menų spaustuvėje“

MENŲ SPAUSTUVĖ pristato kovo mėnesio repertuarą, kuriame jau tapę geriausiais ir savo Auksinius scenos kryžius nešantys bei dar tik laukiantys pripažinimo naujausi, šį sezoną sukurti darbai.

Studijų naujovės: pilietiškumo ugdymo paskaitos būsimiems mokytojams

Tikimasi, kad studentai, nusprendę lankyti šio modulio paskaitas, įgis bendrųjų pilietinio ugdymo žinių ir įgūdžių, geriau pasirengs pedagogo darbui ir pilietiniam mokytojo vaidmeniui.

Karsto žemėlapyje – beveik pusšimtis naujų įgriuvų

Šiemet Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos (LGT) šalyje užregistravo 48 naujas karstines įgriuvas, vadinamąsias smegduobes.

Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje – M. K. Čiurlionio taurės įteikimo ceremonija

M. K. Čiurlionio fondas ir Prancūzijos Respublikos ambasada Lietuvoje rengia 2015 m. „M. K. Čiurlionio taurės REX” įteikimo ir nusipelniusių Šviesuolių pagerbimo ceremoniją. Renginys vyks vasario 24 d. (antradienį), 18.00 val. Prancūzijos ambasadorės rezidencijoje (Turniškių g. 18, Vilnius). 

Atrastas nežinomas piliakalnis prie Neries

Grabijolų piliakalnis įrengtas net pusšimtį metrų iškylančių stačiašlaičių Neries aukštumų kyšulyje. Piliakalnio aikštelė pailga rytų–vakarų kryptimi, lygi, 14 m ilgio, 8 m pločio smaigalyje ir 12 m – prie pylimo; piliakalnio pylimas apie 10 m pločio

Būti tuo, kuriam svarbu2
Aiste Stremaitytė

Gaudami Lietuvos Respublikos pasą ar asmens tapatybės kortelę mes pasižadame laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų, gerbti savo valstybės nepriklausomybę ir jos teritorinį vientisumą.

Vasario 21 d.
Muzikinės istorijos. I dalis3
Domantas Razauskas

Kai kurie tikri pasakojimai iš muzikantų gyvenimų yra verti atskirų apsakymų ar net romanų. Realybė būna išradingesnė už plačiausias fantazijas....

Vasario 20 d.
Kunigystė – tai ne profesija, bet sakramentas
Žurnalas Ateitis

Knyga kalba apie laimingai savo gyvenimą nugyvenusį žmogų, nes... Nes žmogus iš Dievo ir savo mylimos Mamunės jautėsi gavęs viską, ko reikia visaverčiam dvasiniam gyvenimui. Nes tas žmogus save išskirtinai suvokė kaip dvasinę būtybę.

Apie prarają grindyse ir skaitymo nuovargį1
Gediminas Kajėnas

Jei manęs kas paklaustų, su kuo galėčiau palyginti knygą, nė nedvejodamas tokiam atsakyčiau – knyga – tai smegduobė, kurioje pradingsta tavo dienos, naktys, mintys, dvasiški ir net kūniški malonumai...

Vasario 19 d.
VGTU leidykla „Technika“: už spausdintas knygas bus sodinami medžiai

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) leidykla „Technika“ prisijungė prie tarptautinio klimato tausojimo projekto, kurio tikslas – pasodinti kuo daugiau medžių kompensuojant popieriaus gamybos ir transportavimo metu išskirtą anglies dvideginio kiekį.

Atidumo tapatybės vagystėms konkursas įtrauks šimtus moksleivių

Vasario 19–26 dienomis Lietuvos vartotojų instituto komanda aplankys 15 šalies bendrojo lavinimo mokyklų, kuriose vyks atidumo tapatybės vagystėms akcijos. 

Keliautojo dvasia, kuri taip tinka Dievo darbui
Linas Braukyla - Neliberaliai

Visuomet viltį teikia žinojimas, kad kelionė nėra begalinė, jog ji anksčiau ar vėliau, sunkiau ar lengviau pasibaigs. Protas sako, kad tai, kas turi pradžią, turi ir pabaigą. Tad kelionės veda namo.

Kandidatai į Kauno merus moksleiviams žadėjo nemokamas studijas ir keliones į Vilnių

Kauno technologijos universitete (KTU) trečiadienį surengti tiesioginiai kandidatų į Kauno merus debatai. Šį kartą balsuoti už save jie agitavo būsimuosius rinkėjus – vyresniųjų klasių moksleivius.

Bernardinų jaunimo centras kviečia į paskaitų ciklą „Pilietiškumas krikščionišku požiūriu“

Pirmojoje paskaitoje tema „Pilietiškumo samprata“ kalbės Vytautas Toleikis. Susitikimas vyks Bernardinų bendruomenės centro patalpose 19 d. 18 val. 

Įvyko Vilniaus knygų mugės „Muzikos salės“ atidarymas

Toli sklindantis ragų ir daudytės aidas šiandien pranešė apie naują iniciatyvą šalies muzikos gyvenime. Duris sostinėje atvėrė „Muzikos salė“ – pirmasis tokio masto Lietuvos muzikos atlikėjų, kūrėjų ir mėgėjų susitikimas.

Septyni iš dešimties moksleivių norėtų mokytis krašto gynybos

Moksleivių nuomonės apklausa apie šalies gynybos svarbą ugdymo procese atskleidė, kad 68 proc. apklaustų jaunuolių nuomone informacijos apie šalies saugumo reikalus, krašto apsaugą ir kariuomenę jiems labai trūksta arba jos galėtų būti daugiau. 

Vasario 18 d.
Trupmeninė egzistencija: pirmą kartą apie latvių egzodo romanus

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas ką tik išleido dr. Lauros Laurušaitės monografiją Tarp nostalgijos ir mimikrijos: Lietuvių ir latvių pokario išeivijos romanai. Su autore kalbasi dr. Manfredas Žvirgždas.

Markas Palubenka – „A Woman of Stone“

Atlikėjas pristato savo naujausią vaizdo klipą dainai „A Woman of Stone“ iš būsimo antrojo albumo „Puzzleman“, kuris pasirodys antrą kalendorinio pavasario dieną. 

Knygų mugėje po 30 metų atgims „Dainos teatras“

Prieš tris dešimtmečius Vytauto Kernagio suburtos bendraminčių kompanijos prisiminimai ir žymiausi kūriniai atgims Vilniaus Knygų mugės metu, „Muzikos salėje“ pristatant jubiliejinį rinkinį „Dainos teatrui – 30“. 

Popiežius jaunimui: Turėkite drąsos eiti prieš srovę!
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus kviečia jaunimą pasigilinti į apie vieną iš Kristaus kalno pamokslo palaiminimų: „Palaiminti tyraširdžiai; jie regės Dievą“ (Mt 5,8).

„Forabandit“ – moderni trubadūrų ir turkų poezijos interpretacija

Lietuvoje lankysis daugiakultūrė grupė „Forabandit“, mistiškai sujungianti realiai niekada nesusidūrusių Oksitanijos trubadūrų ir Turkijos bardų klajoklių aşık muzikines tradicijas...