LUX/jauniems

Rugpjūčio 3 d.
Kaip matematika puoselėja protą

Patikėkite, tai vienas didžiausių matematikos privalumų. Kas nutiks Jūsų raumenims, jei kasdieną kilnosite nemažą svorį? Jūs tapsite tvirtu ir ištvermingu. Kas nutiks, jei kasdieną išspręsite bent vieną sunkų uždavinį?

Liepos 31 d.
„Užutrakio vakarų“ festivalyje – nežinomo romantizmo šedevro premjera
lrt

Šį sekmadienį, rugpjūčio 2 dieną, Baltojoje Užutrakio rūmų salėje koncertuoja staigmeną parengęs duetas – pianistė Giedrė Muralytė-Eriksonė ir baritonas Romanas Kudriašovas.

Zapyškio parapijos stovykla „Sek paskui mane“ susipažindino su vienuolijomis

Stovyklos pavadinimas ir visa jos veikla buvo skirta pašvęstojo gyvenimo asmenims, įvairioms vienuolijoms ir maldai už jų darbus bei naujus pašaukimus.

Studento išradimas gali sukelti bendravimo su kurčiaisiais revoliuciją

Ši pirštinė buvo kuriama kaip prototipas galimai inovacijai, kuri padėtų kurtiesiems bendrauti su gestų kalbos nemokančiais aplinkiniais žmonėmis.

Atpažinti, ar gintaras tikras, galima keliais itin paprastais būdais
lrt

Atpažinti, ar jūsų turimas gintaras yra tikras, ar tai tik padirbinys, galima keliais itin paprastais būdais, sako Palangos gintaro muziejaus vyriausioji muziejininkė Regina Makauskienė.  

Jėzuitų vadovavimo principai25
Kun. Gintaras Vitkus SJ

Vadovavimas kyla iš vidaus, jo sėkmė priklauso ne vien nuo to, kaip aš veikiu (ar įvaldytos vadovavimo technikos), bet ir nuo to, kas aš esu (charakteris tobulinamas per saviugdą).

Šeši keliai pas Dievą11
James Martin SJ - Katalikų pasaulio leidiniai

Ingnaciškasis siekis „rasti Dievą visuose dalykuose“ reiškia, kad kiekviena mūsų gyvenimo dalis gali vesti mus pas Dievą. James Martin, SJ knygoje „Jėzuitų vadovas (beveik) viskam“ parodoma, kaip tai įmanoma. 

Tarp dviejų vasarų: keturiasdešimt Jėzaus Draugijos metų dykumoje (1773–1814)
Liudas Jovaiša

2014-ieji Jėzaus Draugijoje – jubiliejiniai metai: minima vienuolijos atkūrimo dviejų šimtmečių sukaktis. Norėdami suprasti, ką švenčiame, nejučia keliaujame gilyn į praeitį… Nuo ko viskas prasidėjo? Ką ir kodėl reikėjo atkurti?

Būti Dievo karžygiu: Ignacas Lojola
Andrius Navickas

Mes turime atrasti Dievą visur – maldoje, darbe, bendrystėje su bičiuliais, Eucharistijoje, atrasti Dievo meilės ženklų kasdienybėje. Taip pat labai svarbu reguliarioje maldoje kontempliuoti šiuos ženklus.

Nemirėliai, vampyrai ir... Bažnyčia2
Gabrielius E. Klimenka OPs

Šiais laikais, ko gero, nerasi žmogaus kuris nebūtų girdėjęs apie vampyrus. Vampyrišką įvaizdį platina kino filmai ir knygos, tačiau, kas yra vampyras.

Liepos 30 d.
„Bardai LT“ šventė septintąjį gimtadienį

Trečiadienio vakarą Vilniuje, klube „Artistai“ visos Lietuvos bardus vienijanti organizacija „Bardai LT“ pakvietė kartu apžvelgti septynerius veiklos metus, pasiklausyti gyvos muzikos ir  pasisemti energijos naujiems darbams bei projektams.

Černobylio zona – atradimai ir pavojus1
Indrė Jurčenkaitė

Liepos pradžioje publicistas Šarūnas Jasiukevičius ir reklamos specialistas Gytis Burauskas nelegaliai kirto Černobylio atominės elektrinės katastrofos teritoriją. Drauge jie apžiūrėjo paslaptimis bei legendomis apipintus zonos miestus ir kaimus. 

Jaunimo dienos Krokuvoje – svarbiausias jubiliejinių metų įvykis jaunimui
vatikano radijas

Likus metams iki 2016-ųjų liepos 26-31 dienomis Krokuvoje vyksiančių Pasaulio jaunimo dienų, žinią jose dalyvausiančiam jaunimui paskelbė vienos pagrindinių šio įvykio organizatorių – Popiežiškosios pasauliečių tarybos pirmininkas kard. Stanislawas Rylko.

Šiaulių vyskupas išlydėjo pranciškoniškąjį jaunimą į Porciunkulės atlaidus
Šiaulių vyskupija

Pranciškoniškas atgailos žygis iš Kryžių kalno į Tytuvėnuose vyksiančius Porciunkulės atlaidus organizuojamas pirmą kartą. Šiam žygiui ryžosi per 50 jaunų žmonių iš įvairių Lietuvos miestų.

Ar gali vaikui dėmesio būti per daug?
Rosita Pipirienė

Tėvai, atiduodami vaikui visą savo laisvalaikį, užmiršta save, pervargsta, darosi irzlūs ir nepatenkinti, o tada ir vaikas jaučia įtampą, jam atrodo, kad tėvams jis trukdo.

Liepos 29 d.
Tarptautinėje chemijos olimpiadoje Azerbaidžane pelnytas vienas aukso ir trys bronzos medaliai

Iš tarptautinės chemijos olimpiados, liepos 20–29 dienomis vykusios Baku, Azerbaidžane, visi Lietuvos atstovai parveža medalius. 

Naujas orientacinis žaidimas padės pažinti Vilniaus gyvenamuosius rajonus
lrt

Vilniečiai pristatė orientacinį žaidimą „Urbingo“, skirtą miesto gyventojams ir svečiams, norintiems geriau pažinti sostinės gyvenamuosius rajonus, patiems atrasti įdomiausias vietas ir unikalius objektus.

KTU absolventų sukurta slaugos lova sužavėjo JAV 1
Technologijos_lt

Kauno technologijos universiteto (KTU) absolventų sukurta slaugos lova tūkstančiams ligonių gali padėti išvengti komplikacijų ir mirčių dėl pragulų.

LEU prasideda lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursai

Rugpjūčio 3 d. į Lietuvos edukologijos universitetą (LEU) atvyks 62 studentai iš 15 valstybių. Čia jie dalyvaus kasmetiniuose lietuvių kalbos ir kultūros vasaros kursuose.

Popiežius jaunimui: Nebijokite santuokos!
vatikano radijas

„Brangūs jaunieji bičiuliai, nebijokite santuokos. Kristus savąja malone palydi visus sutuoktinius, kurie yra su juo vieningi“. Tokio turinio žinute popiežius Pranciškus kreipėsi į 22 milijonus savo sekėjų Twitterio tinkle.

Ir visa tai kas yra gražu yra gražu – „Reklama“

Siūlome pasiklausyti grupės „Ir visa tai kas yra gražu yra gražu“ dainos „Reklama“

Liepos 28 d.
Į Pasaulines jaunimo dienas Krokuvoje 2016 m. pirmasis užsiregistravo Popiežius Pranciškus
vatikano radijas

Pasaulinių jaunimo dienų etapas Krokuvoje 2016 metais bus vienas iš ryškiausių Šventųjų Gailestingumo metų įvykių. Popiežius Pranciškus atvyks į Krokuvą susitikti su jaunimo atstovais iš viso pasaulio.

Jei sutaupytumėte pusvalandį

 Juk norite šitiek nuveikti! Bet vis nerandante tam laiko. Siūlome atimti iš kasdienio tūnojimo facebook  bent pusvalandį ir paskirti šioms veikloms, kurios praturtins Jūsų dieną daug labiau, nei atnaujinti statusą šiame socialiniame tinkle.

Deividas Preišegalavičius. Knygyne. Iš Vinco Waldkauzo užrašų
Šiaurės Atėnai

Prisipažinsiu, buvo valandėlių, kai jaučiausi kone idiotu klausdamas: „Ieškote kokios konkrečios knygos?“ Konkrečios. Konkrečios knygos, lyg žmogui visos knygyno stirtos būtų spalvota abstrakcija.

Rūta Šetikaitė. Kad kiekvienas į knygyną atėjęs žmogus jo duris užvertų įkvėptas ir laimingesnis...2

Klausytojams patinka intymi knygyno aplinka, maža erdvė... Tik pagalvokit – per koncertus net girdisi, kaip atlikėjai kvėpuoja, o sėdint pirmojoje eilėje net yra tikimybė, jog būgnininkas tėkštels lazdele per nagus!

Liepos 27 d.
Neries upės pakrantėje įsikūrę Grabijolai švenčia 220 metų sukaktį

Trumpa, tiesi it styga kaimo gatvelė staiga baigiasi, atsirėmusi į Nerį. Jos tęsinys – dar XX a. pr. per upę buvęs tiltas, kuriuo buvo susisiekiama su Grabijolų dvaru kitame krante, Pirmojo pasaulinio karo metais tiltas buvo sudegintas vokiečių.

Baigėsi antrasis piligrimų žygis dviračiais Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje5

Sekmadienį Alantoje, kurios bažnyčia turi Šv. Apaštalo Jokūbo titulą, finišavo antrasis piligrimų žygis dviračiais Šv. Jokūbo keliais Lietuvoje. Per keturias dienas trys dešimtys piligrimų įveikė 120 kilometrų kelią.

„Garbanotas Bosistas“ ir „Parranda Polar“ rengia iškylą su šokiais basomis

Muzikinė kelionė į nelankytas vietas, teigiamos energijos perteklius ir šokiai basomis – liepos 28 d., antradienį, 19 val. Piano.lt vasaros terasoje (Trakų g. 9/1, Vilnius).

Medikų asistento darbą atliekantis robotas Terapio
Robotika.lt

Robotas Terapio – tai autonomiškas, mobilus robotas, kuris turi komunikavimo gebėjimų. Terapio sugeba atpažinti aplinką, žmones ir išvengia kliūčių. 

KTU „Santakos“ slėnio tyrėjai: ankstyvąją melanomos stadiją nustatyti gali padėti ultragarsas

KTU „Santakos“ slėnyje dirbanti mokslininkų grupė jau sukūrė automatinę navikų storio matavimo sistemą, kuria galima tiksliau, nei patyręs medicinos ekspertas atlieka ranka, nustatyti net ir labai plonų – iki 1 mm – navikų storį.

Liepos 26 d.
Mažinti jaunimo nedarbą mokosi iš lietuvių1
lrt

Jaunieji samarietiškų organizacijų nariai iš Vokietijos, Latvijos, Lenkijos, Bosnijos ir Hercegovinos, susirinkę į tarptautinę stovyklą Lietuvoje, diskutuoja apie jaunimo nedarbą Europos Sąjungos šalyse.

Liepos 25 d.
Pasakėčia apie Sokrato metodą, kaip tirpdyti neapykantą10

Kartą pas Sokratą atskubėjo susijaudinęs mokinys ir pareiškė, kad turįs jam naujienų apie gerą filosofo bičiulį. Sokratas liepė mokiniui nusiraminti, neskubėti pasakoti, kol neatsakys į tris mokytojo klausimus.

25 gyvenimo pamokos pagal A.Einšteiną1

Mokslininko, labai originalaus mąstytojo patarimai kiekvienam iš mūsų.

Liepos 24 d.
Nijolė Balčiūnienė: „Tikiu, kad pėsčiųjų žygiai įkvėps vilniečius branginti Vilniaus kraštovaizdį“1

Nijolė Balčiūnienė – geografė ir žygeivė, Lietuvos gamtos ir tautinės kultūros mylėtoja bei puoselėtoja – jau 15 metų sekmadieniais be atlygio dovanoja savo laiką, rengdama pėsčiųjų žygius vilniečiams po sostinės apylinkes.

Liepos 23 d.
Laukiama duomenų apie žemės tipo planetas, kurias pavyko aptikti „Kepler“
lrt

Ketvirtadienį Amerikos aeronautikos ir kosmoso tyrimo agentūra turėtų paskelbti naujausius duomenis apie žemės tipo planetas, kurių pavyko aptikti kosminiam teleskopui „Kepler“.

S. Paltanavičius: triukšmu ar kaliausėmis medžiuose varnėnų nenubaidysite
lrt

Lietuvoje – liepa. Jai liko dar visa savaitė. Tačiau toks žinojimas nieko nereiškia, mums kur svarbiau tai, kad diena tapusi trumpesnė beveik visa valanda. 

Naujas jaunųjų kompozitorių konkursas Lietuvoje – „Musica Vera“

„Musica Vera“ – tai naujas jaunųjų kompozitorių konkursas Lietuvoje. Jis skirtas padėti jaunimui atskleisti savo gebėjimus kuriant muziką eilėraščiui.

Rugpjūtis Klaipėdoje – penktadieniai su „Kino pavasario“ filmais

Kino platinimo kompanija „Kino Pavasaris Distribution“ populiariausius 20-ojo „Kino pavasario“ filmus visą vasarą rodo ne tik birželį Vilniuje atidarytoje festivalio salėje, bet ir kituose Lietuvos miestuose.

Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (III)
Milda Abromaitytė

Be automobilio jau aplankėme keturias Kauno vietoves: Vieškūnų piliakalnį, Jiesios kraštovaizdžio draustinyje esantį Jiesios skardį, Girionių parką ir Aleksoto apžvalgos aikštelę. Šiandien aplankysime dar dvi: Marvelės kaskadas ir Kauno Panemunes šilą. Abi vietoves – ypatingos savo žavingais gamtos vaizdais.

Lietuvoje darbo neturi maždaug kas penktas jaunuolis
lrt

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija siekia, kad įgyvendinant Bendrijos ir šalies lėšomis finansuojamus projektus, mokslus baigę arba darbo netekę jaunuoliai neliktų be veiklos.

Ketvirtadienį abiturientai sužinos, kur įstojo
lrt

Ketvirtadienį abiturientai sužinos, kur įstojo. Jie gaus vieną kvietimą studijuoti universitete arba kolegijoje, valstybės finansuojamoje arba nefinansuojamoje vietoje.

„Galapagai 2015“ pristato festivalio programą

Jau šį savaitgalį Zaraso ežero salą drebins vienas laukiamiausių festivalių Lietuvoje – „Galapagai 2015“.

Liepos 22 d.
Prof. Alfredas Bumblauskas: „Man viskas yra istorija“
VU naujienos

„Man viskas yra istorija. Jei kuo nors susidomiu iš šalies, visa tai paverčiu istorijos dalimi.“

Liepos 21 d.
A. Mamontovas: „Savanorių festivalyje galite sukurti savo gyvenimo planą“

Savanorystė – tai veikla, kuri suvienija į vieną vietą bendraminčius ir skatina visus drauge kurti savo gyvenimo planą. Savanorystė leidžia įgyti didelę patirtį, kurios žmogus neįgytų dirbdamas jokiame įprastame darbe.

Kaip aplankyti gražius Kauno kraštovaizdžius neturint automobilio? (II)
Milda Abromaitytė

Šiandien papasakosime jums, kaip galite nukeliauti į dar dvi vietoves. Šios vietoves abi yra prie vandens. Vienoje galite pamatyti labai gražių Kauno marių vaizdų. Tai – Girionių parkas. Antrojoje galėsite stebėti Nemuno upę ir Kauno senamiestį iš aukštai.

Globaliai nykstančių paukščių Lietuvoje šiemet dar daugiau

Ornitologams apibendrinus dviejų apskaitų rezultatus paaiškėjo, jog pernai fiksuotas meldinių nendrinukių gausėjimas stebimas ir šiemet. 2015 m. suskaičiuoti net 138 giedantys patinėliai.

Ant aukščiausio žemaičių piliakalnio – viso pasaulio pučiamųjų skambesys1

Medvėgalio menų festivalis jau devintąjį kartą ant aukščiausio Žemaitijos piliakalnio kviečia klasikinės, džiazo ir instrumentinės muzikos gerbėjus. 

Tautos (at)pasakojimas. Kelios mintys apie kalbą ir kitas jaunosios kartos jungtis
Saulius Vasiliauskas

Ar jaunas žmogus jau įsisąmonino komplikuočiausius, jautriausius tautos istorijos momentus, priėjo prie išvadų (kokių?) ir ėmėsi kurti naujas istorijas? Mąstydamas apie tai, klajojau Czesławo Miłoszo gimtinės – Šetenių – pievomis. 

Liepos 20 d.
Kelias geležies link. Bronzos amžiaus katastrofa
Technologijos_lt

„Įprasta manyti, kad geležis amžius baigėsi ankstyvaisiais viduramžiais, bet kažkuria prasme mes ir dabar jame gyvename.“

Rankos egzoprotezas veikia metalinių raumenų dėka
Robotika.lt

Saarlando universiteto inžinieriai į dirbtinę ranką integravo raumenis, kurie pagaminti iš vielos ir pasižymi formos atmintimi. Šios technologijos dėka galima gaminti lengvas ir lanksčias robotines rankas, kurios tinkamos naudoti pramonėje ir protezų kūrimui.