LUX/jauniems

Kovo 28 d.
Pasaulinę kultūros dieną – vienos dienos festivalis „KTU Kultūra“

Balandžio 15 d. Kultūros centre įvyks pirmasis vienos dienos festivalis „KTU Kultūra“.

Plokštelėmis klotas kelias. Pokalbis su Luku Devita3
Domantas Razauskas

Pastaraisiais metais pasirodė net kelios šio žmogaus knygos, kurių svarbiausia – pirmasis XX amžiaus Lietuvoje išleistų plokštelių katalogas. Ponios ir ponai, Jūsų dėmesiui – pokalbis su šviesiu ir ramiu vinilų gerbėju, psichodelinės eros auklėtiniu Luku Devita.

Pasaulio jaunimo dienų istorija

Pagrindinis Pasaulio jaunimo dienų rengėjas – Popiežiškosios pasauliečių tarybos pirmininkas kardinolas Stanislawas Rylko pasakoja, kokia buvo Pasaulio jaunimo dienų pradžia.

Vaida Spangelevičiūtė-Kneižienė. Ypatingas metas
Artuma

1993 m. per vizitą Lietuvoje Jono Pauliaus II susitikimas su jaunimu Dariaus ir Girėno stadione Kaune tapo impulsu rengti Lietuvos jaunimo dienas (LJD).

Pasaulio jaunimo dienos: „Bažnyčia gyva. Bažnyčia jauna“

Trys su puse milijono jaunų žmonių grįžo į savo šalis iš Pasaulio jaunimo dienų, įkvėpti liudyti tikėjimą ir dalintis Rio de Žaneire gauta patirtimi. Patyrimais dalijasi Monika Midverytė OFS ir Giedrė Povilaitytė.

„Pasaulio jaunimo dienos – didelė kelionė“

2013 m. vasarą Pranciškoniškojo jaunimo grupė keliavo į Pasaulio jaunimo dienas Rio de Žaneire, Brazilijoje. Piligrimai pasakoja apie šio renginio istoriją, tikslą ir savo patirtis švenčiant katalikų tikėjimą su milijonais jaunų žmonių.

Pasaulio jaunimo dienos Lenkijoje – Campus Misericordiae

PJD įsteigęs Jonas Paulius II pirmą kartą taps šventuoju jaunimo dienų globėju. Tad PJD sugrįžta į savo tėvo ir įkvėpėjo Tėvynę.

„Nuo šiandien“ – paroda, įamžinusi pokyčius ir svajones

Parodoje eksponuojamose nuotraukose atsispindi merginų, besimokančių bei gyvenančių socializacijos centre ir dalyvusių  projekte „Kūrybinės partnerystės“, pozityvūs pokyčiai, pasiekimai ir ateities svajonės.

Kovo 27 d.
Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Paprastai apie išpažintį. Tiek mažiems, tiek dideliems3
Bernardinai.TV

Kam reikalinga išpažintis? Kodėl man svarbu išpažinti nuodėmes ir gauti atleidimą iš Dievo? Kodėl nuodėmes turiu išsakyti kunigui, o ne tiesiogiai Dievui? Ar tikrai mano siela gali tapti vėl švari?

„Jaunimo linija“: jaunimas apie patyčių problemą kalba dažniau

Lietuvos jaunimas dažniau nei anksčiau kalba apie patyčių problemą ir kreipiasi pagalbos. Pernai „Jaunimo linija“ sulaukė 21 proc. daugiau skambučių ir laiškų dėl patyčių problemos negu 2013 m.

Pasivaikščiojimas po Paryžiaus meno mugę1

Šį savaitgalis – paskutinės mugės dienos, tad kas nespėsite nuvykti į Paryžių, kviečiame pasivaikščioti po virtualią mugės galeriją.

Nepamačiusiems šiaurės pašvaistės – dar viena galimybė1
Technologijos_lt

NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration) portale, kuriame nuolat atnaujinama informacija apie artėjančias magnetines audras, skelbiama, kad šiuo metu nuo Saulės link Žemės vėl keliauja elektringųjų dalelių plazmos srautas.

Vytautas V. Landsbergis: „Režisierius turi būti smalsus“
Birutė Grašytė ir Einaras Eringis

Kuriant spektaklį, pirmiausia reikia surežisuoti kūrybinę atmosferą, kurioje būtų džiaugsmo ir pasitikėjimo, kurioje nebijotum būti nuogas, nebijotum, kad tave įskaudins.

Auksiniu scenos kryžiumi apdovanoti jaunieji menininkai: G. Šeduikis, R. Šumila
Bernardinai.TV

Tarptautinės teatro dienos proga kalbamės su Režisieriumi Gediminu Šeduikiu ir dirigentu Ričardu Šumila, kurie šiais metais apdovanoti Auksiniu scenos kryžiumi už Engelberto Humperdincko operos „Jonas ir Greta“ pastatymą.

Kovo 26 d.
Birutė Augustanavičiūtė: „Gerovė niekur ant medžių neauga“1

Ypač žaviuosi senosios kartos išeiviais. Jie puikiausiai kalba lietuviškai, kai kurių kalboje tik vos vos juntamas akcentas, jo priežastis pateisinama – 50 metų svetimoje šalyje. Iš kiekvieno gyvenimo istorijos galima parašyti knygą ne pilku viršeliu...

Kamilė Ežerskytė: „Gyvendama Lietuvoje nelabai žinojau, kuo skiriasi Vasario 16-oji nuo Kovo 11-osios“

Būnant čia, Vokietijoje, o ypač gimnazijoje, viskas labai pasikeitė. Lietuvos istorija pasidarė įdomi, lietuvių kalba graži, o tautinis kostiumas ėmė nebeatrodyti toks senamadiškas. 

„Kurk Lietuvai“ siūlo išdrįsti „pasimatuoti“ Lietuvą

Mūsų šalies dydis yra privalumas tiems žmonėms, kurie turi tarptautinės patirties ir didelių ambicijų ką nors keisti. Lietuvoje gali daug ką nuveikti ir pakankamai greitai pamatyti rezultatą. 

Kovo 25 d.
Pirmasis robotas astronautas grįžo į Žemę
Robotika.lt

Robotas astronautas Kirobo užbaigė savo 18 mėnesių trukusią misiją Tarptautinėje Kosminėje Stotyje ir jau grįžo į Žemę, kur jo laukia nauja užduotis – palaikyti draugiją žmonėms.

Gedimino ir Ainio Storpirščių duetas koncertuos Kaune

Lygiai 20 metų praėjo nuo pirmosios Gedimino ir Ainio Storpirščių muzikinės kasetės „Tarakonas iš vaikystės“ išleidimo.

Pavydas: nemalonu patirti, nelengva atsikratyti1
Mindaugas Radušis

Pavydas priverčia pykti ant žmonių, užstojančių mums kelią į laimę. Gali pasirodyti, kad tai jie kalti dėl visų asmeninių nesėkmių ir nepriteklių. Jau buvo minėta, jog iš pavydo neverta tikėtis nešališkumo.

Kovo 24 d.
Donata Majauskaitė: „Vasario 16-osios gimnazijoje pamačiau stiprią lietuvių bendruomenę“

Daug išmokau iš savo praktikos vadovės, t. y. gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Birutės Augustanavičiūtės, kuri atsidavusi darbui ir vaikams. Ji man yra sektinas pavyzdys. Mokiausi ir iš vaikų.

Goda Piktytė: „Intelektualusis minties teatras neišnyko, jis tik pasitraukė iš visuotinio dėmesio lauko“

Aktorė Goda Piktytė jau trečius metus vadovauja Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) teatrui, taip pat dirba ir su vaidybos studijų programos studentais. Per šį neilgą laiką, VDU teatras iššovė kaip šampano kamštis...

„Teatro dienose“ – jaunųjų režisierių darbai

Kovo 25 – 27 d. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pirmą kartą vyks renginių ciklas „Teatro dienos“, skirtas tarptautinei teatro dienai.

Jurgita Smiltė Jasiulionė: Patyčios nėra vaikų „liga“ – tai visos mūsų visuomenės „liga“6

Patyčios yra visos visuomenės problema. Ne vaikai sugalvoja, kad galima rodyti nepagarbą kitaip atrodantiems, kitaip besielgiantiems ar kitaip mąstantiems žmonėms. Šio elgesio jie išmoksta iš suaugusiųjų ir artimos savo aplinkos. 

Zita Nauckūnaitė: „Žmogus privalo turėti tvirtą ir pastovų etaloną, pagal kurį galėtų pasitikrinti“4

„Kad kultūra būtų pajėgi auklėti asmenį ir formuoti visuomenę, turi būti iš naujo atrastos tikrosios vertybės, kurių išeities taškas, pasak filosofo I. Levino, turi būti KITAS, o ne AŠ.“

Kovo 23 d.
Vilniuje vyko alpinizmo technikos varžybos

Savaitgalį, kovo 21 – 22 d., menų fabrike LOFTAS ir šalia esančiame sporto centre INDEX HALL alpinistai iš Lietuvos ir kaimyninių šalių rungėsi jubiliejinėse dešimtosiose alpinizmo varžybose „MONTIS MAGIA taurė“.

James Martin SJ. Reikia pagalbos7

Brangusis Dieve, kartais aš labai nusiviliu Tavo Bažnyčia. Žinau, kad nusiviliu ne aš vienas. Tiek daug Tavo Bažnyčią mylinčių žmonių jaučiasi nusivylę Kristaus Kūnu žemėje.

Patyčios. Ką daryti?1

Į klausimą, ką daryti, susidūrus su patyčių situacija, atsako VšĮ „Vaikų linijos“ psichologė, veiksmo savaitės „Be patyčių“ organizatorė Marina Mažonienė. Svarbiausia – netylėti. 

Patyčių kultūra: trumpa pamoka sau ir kitiems 1
Vytautas Keršanskas

Nugalėtojo pozicija, pasiekta agresija ir dominavimu, dažnai leidžia užsimiršti, kad egzistuoja tas registras, kuris vertina visų mūsų veiksmus. Tai užmiršus, visai nesunku tapti grobuonimi, kuriam nebaisu užpulti ir daug už save didesnį.

Kovo 22 d.
Popiežius: Neapoliečiai, neleiskite, kad iš jūsų pavogtų viltį
vatikano radijas

Atvykęs į aikštę, popiežius palaimino Nekaltai Pradėtosios Marijos paveikslą. Mišių homilijoje popiežius kalbėjo apie gailestingumą.  „Tik Jėzus turi gailestingumo žodžius, kurie gali išgydyti mūsų širdies žaizdas: tik jis“, sakė popiežius.

Ateities kompiuteriai komunikuos kaip žmonės
Robotika.lt

Mokslininkai bando sumažinti kalbos barjerą tarp žmonių ir kompiuterių. Tai yra vienas iš naujos programos, kurią kuria Gynybos Pažangių Tyrimo Projektų Agentūra (angl. Defense Advances Projects Agency) DARPA, tikslų.

Pirmoji maldos pamoka
Peter Kreeft

Pakalbėkime apie maldą labai elementariais ir labai praktiškai. Pats svarbiausias su malda susijęs patarimas, kurį žinau, yra kartu ir pats paprasčiausias: „tiesiog darykite tai!“ (Just do it!)

Kovo 21 d.
Lyderių belaukiant
Vygantas Malinauskas

Tiesą sakant, jei norime, kad kvietimas naujajai katalikų kartai „pasiraitoti rankoves“ ir imtis rimto visuomeninio veikimo nebūtų tik retorinė vingrybė, turėti aiškią ir įgyvendinamą teisingos visuomenės viziją yra būtina. 

In Memoriam Daevidui Allenui1
Domantas Razauskas

Daevidas Allenas yra be galo svarbus muzikos istorijai. Tiesą pasakius jo kūrybos svarba ir įtaka tolesnei muzikos raidai yra kur kas didesnė už žinomumą, populiarumą, kuriuo kūrėjas niekada per daug nesimėgavo.

Šeši Josifo Brodskio patarimai, kuriuos derėtų išgirsti kiekvienam

Keletas paprastų Nobelio premijos laureato, poeto Josifo Brodskio (1940–1996) patarimų, kuriuos verta perskaityti kiekvienam, norinčiam šiek tiek palengvinti sau gyvenimą. Kalbos, pasakytos 1988 m. Mičigano universiteto absolventams, fragmentai.

Donatas Puslys. Poezija kaip pašaukimas ir prakeiksmas. Papušos istorija1

Šiemetinę, jau keturioliktą, Lenkų kino savaitę atidarė Krzysztofo Krauzes ir Joannos Kos-Krauze‘s režisuota juosta „Papuša“, skirta šios poetės asmenybei. Žiūrėdamas šį filmą jaučiausi taip tarsi vartyčiau nuotraukų albumą. 

Kovo 20 d.
Sovietiko ir Pogrindininkės sidabrinės vestuvės
Linas Braukyla - Neliberaliai

Ne iš gero gyvenimo jiedu susituokė. Metų metus negalėjo nė pažiūrėti vienas į kito pusę. Būdavo susitinka troleibuse, pasisveikina, nesėkmingai bando surasti pokalbio temą ir taip nejučia nuslysta laiko lynu atgal į pirmąsias klases, kai dar nebuvo gyva jų abipusė pagieža.

Vieno žiūrovo teatras arba kodėl svarbu neprisirišti prie vienos koncepcijos?

Postmodernaus teatro menininkas Tomas Lagūnavičius naujausiu savo spektakliu “Džidai” pristato inovatyvią paties sugalvotą, išgrynintą ir vystomą teatro kryptį - vieno žiūrovo teatras.

„Gintaro kelias“ atsinaujino – dalyviai galės ne tik žygiuoti, bet ir važiuoti!

Kovo 28 dieną renginių ciklo „Palangos dienos 2015 m.“ metu jau ketvirtą kartą įvyks pajūrio pėsčiųjų žygis „Gintaro kelias“ bei jaunimo akcija „Riedam“, kviečianti prisijungti dviratininkus, riedutininkus, riedlentininkus.

Laiškas Gavėniai
Žurnalas Ateitis

Tiesa, visada lieka viltis, jog nėra tokių pelenų, kuriuose Dievas negalėtų pažadinti gyvybės. Ne mirčiai, bet gyvenimui priklauso paskutinis žodis. Tai ir yra Geroji Naujiena

Lietuva pradeda Globalaus švietimo diskusijas

Lietuvoje pirmą kartą organizuojama tarptautinė konferencija, skirta Globalaus švietimo problematikai pristatyti ir aptarti galimus sprendimus kartu su Lietuvos ir Europos švietimo specialistais, NVO atstovais bei politikos formuotojais. 

Apie atmintį ir prasmę, kai atrodo, kad Dievas išėjo atostogų6
Donatas Puslys

Mūsų kasdienybėje kasdien grumiasi atmintis ir užmarštis. Nesame pajėgūs atminti visko, tad nuolat susiduriame su klausimu, ką gi galime leisti sau užmiršti, o ką privalome išsaugoti. Deja, dažnai nusprendžiame užmiršti tai, kas nepatogu, tai kas meta šešėlį ant mūsų, ant mūsų protėvių.

Kovo 19 d.
Kai futbolas būna daugiau nei sportas2
Donatas Puslys

Vis grįžtu į savo gimtąjį miestą, tačiau vis dažniau jame žvelgiu ne į dabartį, o į tą būtąjį laiką, kurio jau nebėra. Puikiai žinau, kad ir „Aukštaitijos“ stadionas man nuo šiol kvepės ne dabartimi, ne ateities pergalių laukimu, o tomis čia praleistomis dienomis, kai „Ekranas“ man buvo viso miesto ir jo potencialo simbolis.

Paraštės V: „Amžinybė mums yra stovėti upėje birželio rytą ant akmens.“
Jūratė Šutaitė - Neliberaliai

Nykos – Niliūno poezija – iššūkis keliauti. Keliauti be galo įdomiai ir ilgai – nuo eilėraščio pavadinimo, paimto iš romėnų mąstytojo veikalo pavadinimo, iki Evangelijos, nuo smilties iki granito. 

Laiškas vyrukams7
Simonas Bendžius - Artuma

Jei esi be galo šaunus ir su savo mylimąja neturi jokių sunkumų, nuoširdžiai sveikinu – gali toliau nebeskaityti. Na, o visiems kitiems, pripažįstantiems, jog šalia jų, merginų, dažnai jaučiasi kaip tikri nevykėliai, liurbiai ir bailiai, spaudžiu ranką, būdamas lygiai toks pat. 

Futbolas kaip gyvenimas: apie atsakomybę ir lyderystę
Donatas Puslys

Tikras lyderis yra ne tas, kuris tau daug žada ir daug duoda išlaikydamas tave pasyvų. Tikras lyderis yra tas, kuris sudaro tau sąlygas augti ir sukuria motyvaciją to augimo siekti. To šiandien itin trūksta tiek futbole, tiek švietime, versle, o ypač politikoje.

Kovo 18 d.
Lietuvoje festivalį surengs „Amerikos paukščiai giesmininkai“

Muzikos projektą „American Songbirds Festival“ sudaro keturios jaunos bei talentingos muzikantės, originaliai įkūnijančios Šiaurės Amerikos muziką.

Apie laiką, kai reikėjo dešimties stebuklų, nes devynių nepakako
Donatas Puslys

Mintys apmąstant kilnojamąją parodą „Išsigelbėjęs Lietuvos žydų vaikas pasakoja apie Šoa“.