LUX/jauniems

Balandžio 27 d.
Vilniaus universitete vyks studentų viešojo kalbėjimo forumas „Išdrįsk pasisakyti“

Balandžio 30 d. Vilniaus universitete vyks studentų viešojo kalbėjimo forumas „Išdrįsk pasisakyti“. Forumo pranešėjai rungsis dėl viešojo kalbėjimo kurso retorika.lt, kurio vertė 300 eurų.

Lietuva ir Kinija pasirašė susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Šiandien Rygoje vykstančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume Lietuvos švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Kinijos švietimo viceministrė Li Weihong pasirašė susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Studentų kraujo donorystės savaitė

Antrus metus iš eilės Erasmus Studentų Tinklas ESN Lietuva organizuoja kraujo donorystės akciją „Blood Donation Week“ ir kviečia užsienio studentus bei lietuvius aukoti kraują neatlygintinai.

Unikalus robotas padės sumažinti gydytojo klaidos tikimybę
Technologijos_lt

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sporto institutas ir vėl stebina naujausiomis inovacijomis. Šįkart instituto mokslininkai įsigijo išskirtinį prietaisą, kuris su milimetrų tikslumu gali įvertinti kelio sąnario stabilumą.

Dantų šepetėlis tikrins DNR ir įspės apie vėžį, Alzheimerį ir kt. ligas
Technologijos_lt

Panašu, kad netolimoje ateityje apie savo sveikatos būklę turėsime galimybę sužinoti net ir valydamiesi dantis, o svarbiu diagnostiniu instrumentu taps paprasčiausias dantų šepetėlis.

Šypsenos apie medikus1

Aiškinamasis medicinos žodynas

Terapeutas - gydytojas, kuris viską žino, bet nieko nemoka gydyti.

Chirurgas - gydytojas, kuris nieko nežino, bet viską sugeba.

Patolagonatomas - gydytojas, kuris viską žino ir viską gali, tačiau visa tai kiek pavėluota.

Balandžio 26 d.
Raimundas Bernadickas. Pinhole, arba Pasaulis pro adatos skylutę
Vaiva Lanskoronskytė

Balandžio 26-ąją minima Tarptautinė Pinhole kameros diena. Pinhole, arba „camera obscura“, yra viena seniausių žinomų vaizdo fiksavimo technikų. Paprastai kalbant, tai yra fotokamera, kuri neturi lęšio.

Fotoaparatas iš degtukų dėžutės, lagamino ar šachmatų lentos?
Vaiva Lanskoronskytė

Jei neturite fotoaparato, tačiau degate noru užsiimti fotografijos menu arba visos turimos priemonės atsibodo – ne bėda. Fotoaparatą kiekvienas gali susikonstruoti ir pats, dar labiau nustebsite – iš to, ką tikrai turite namuose.

Balandžio 25 d.
Išblukęs mokyklos prisiminimas3
Domantas Razauskas

Aš pats turiu intymių ryšių su dešimtojo dešimtmečio pradžioje pasaulį užkariavusia britpop banga: negaliu be palaimingos šypsenos klausytis senųjų „Oasis“, „Pulp“, „Suede“, „The Verve“.

Balandžio 24 d.
VU ir LMTA vykdys jungtinę magistrantūros studijų programą

Vilniaus universitetas kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija nuo rudens pradės įgyvendinti jungtinę muzikos terapijos magistrantūros studijų programą.

Politikai skirtuose renginiuose Kaune – ir apie „Žiedų valdovą“

Kaune kitą savaitę vyks politikos mokslams skirtų renginių serija – Lietuvos ir užsienio ekspertų viešos paskaitos, diskusijos su profesionaliais žurnalistais ir mokslinė konferencija, skirta šiuolaikiniams politiniams procesams.

VU TVM absolventai padėjo ukrainietei studentei tęsti studijas Lietuvoje

Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos (VU TVM) Alumni klubas skyrė stipendiją nuo karo Ukrainoje nukentėjusiai VU TVM studentei, kuriai dėl susiklosčiusios situacijos šalyje aukštojo mokslo diplomo įgijimas pakibo ant plauko.

Lietuva ir Kinija pasirašys susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Balandžio 27–28 d. švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis dalyvaus Rygoje vyksiančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume. Švietimo politikai nubrėš gaires tolesniam Europos ir Azijos bendradarbiavimui.

Architektai eksperimentavo Vilniaus miesto erdvėse

Siekdami pažinti miestą per meninę kūrybą, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) architektūros studentai atgaivino įvairias Vilniaus erdves – skverus, stovėjimo aikšteles, apleistus pastatus.

Armėnų genocidui – šimtas. Kaip gyventi toliau?
Vilmantė Lokcikaitė

Kad ir kaip ten būtų, ieškodama būdų, kaip (o galbūt vertėtų klausti „ar“) įmanoma armėnei susikurti tapatybę, kuri nebūtų apibrėžta neapykantos turkams, Tumani sulaukė didelio pasipriešinimo. Tačiau pirmiausia ne iš turkų, o pačių armėnų, kaltinusių ją išdavyste.

Balandžio 23 d.
Garsiausi pasaulio gongo meistrai atvyksta su milžiniško dydžio gongu

Misterijos klausytojai pasiners į pusantro metro dydžio galingo Mother Cosmo gongo ir daugiau nei dešimt kitų planetarinių ir stichijų gongų vibracijas ir išgirs aibę archainių ir šiuolaikinių obertoninių instrumentų garsų.

„Karlsono kine“ vaikai kurs animacinius filmukus su animatore Rasa Joni

Ką veikia animatorius? O režisierius? Kaip kuriamas animacinis filmas? Ar galiu animacinį filmą sukurti pats vienas? Kaip tai padaryti? Kiek tai užtruks? Į šiuos ir dar kitus įdomesnius klausimus animatorė Rasa Joni tikrai ras atsakymą.

Lietuvoje ir visame pasaulyje – veiksmo savaitė „Teisė į mokslą“

Balandžio 26 – gegužės 2 d. Lietuvoje ir visame pasaulyje rengiama edukacinė kampanija Visuotinė veiksmo savaitė „Teisė į mokslą“.

(Ne)patogūs klausimai I
Vytautas Markūnas - Neliberaliai

Pašaukimo istorija nėra tik ypatinga istorija, bet kaip dėlionė, susidedanti iš daugybės detalių. Kelias aiškėja pamažu. Galiu pasakyti, jog auditoriaus darbas Kinijoje man labai patiko, bet savęs nuolat klausiau – dėl ko visa tai darau? 

Balandžio 22 d.
Man reikia Kristaus, o ne ko nors panašaus į Jį
Vincentas Lizdenis - Neliberaliai

Taip jau nutiko – viso pasaulio ir visų laikų žmonės tapo velykiniais. Šis Prisikėlimas palietė mus visus. Šv. Velykų – Kristaus Prisikėlimo – rytas yra turbūt nuostabiausias laikas atsakinėti į klausimą, ko mums trūksta, ko mums dar reikia.

Kauno J. Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos protestas

Juozo Urbšio katalikiškos mokyklos moksleiviai, tėvai ir pedagogai antradienį rengė protesto akciją „Išsaugokime savito ugdymo mokyklą“, kurios metu jie susikabino rankomis ir apjuosė mokyklą. Tokių veiksmų bendruomenė ėmėsi po to, kai išgirdo, jog teks atsisveikinti su vienuoliktokais ir dvyliktokais. 

Paciento simuliatorius padės diagnozuoti ligas ir gydyti žmones
Robotika.lt

Per keletą praėjusių dešimtmečių, paciento simuliatoriai patobulėjo nuo manekenų iki mašinų, imituojančių kvėpavimą, kraujavimą ir skysčių šalinimą. Kai kurie modeliai netgi turi vyzdžius, kurie šviesoje išsiplečia.

VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ – studentų kursinių ir baigiamųjų darbų paroda

Nuo balandžio 22 d. iki gegužės 2 d. VDA Tekstilės galerijoje „Artifex“ lankytojai kviečiami į VDA Tekstilės katedros studentų kursinių ir baigiamųjų darbų parodą.

Aidas Marčėnas ir „Tuščia jo“ – prasmės paieškos beprasmybėje
Onė Kartanaitė

Peršasi išvada, kad mus supantis pasaulis yra bendra Dievo ir mūsų pačių sukurta dekoracija: „neblogai atsibusti kas rytą/ į pasaulį, tvirtai padarytą/ iš vaizduotės tiek pat, kiek vaizdų“.

Šiauliuose vyks TARPTAUTINIS JAUNŲJŲ ELEKTRONIKOS KONSTRUKTORIŲ KONKURSAS

Konkursui bus pristatomi originalūs, estetiški ir saugūs naudoti darbai, susiję su elektronika, ryšio sistemomis, kompiuterija, robotų technika ir kt.

Šviesos kelio procesija

Akimirkos iš ekumeninio Šviesos kelio Vilniuje nuo Aušros Vartų iki Dievo gailestingumo šventovės balandžio 6-ąją.

Konkursas „Pažink Šventąjį Raštą. Gyvieji paveikslai' 2015“. Balsuokite!13

Konkurse buvo kviečiami dalyvauti 10–16 metų moksleiviai. Iš viso sulaukta per 50 darbų iš visos Lietuvos. Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į dvi amžiaus grupes: 10–12 bei 13–16 m.

Donatas Puslys. Pagiriamasis žodis jaunimui4

Kritikai nedelsdami galėtų išvardyti krūvą blogų pavyzdžių, galėtų paklausti manęs, ar tik negyvenu kažkokioje uždaroje saloje, kur neregiu to neigiamo jaunimo pavyzdžio. Tikrai ne, regiu viską, tačiau čia pat atmenu Evangelijos žodžius apie pjūtį.

Vysk. A. Poniškaitis: Jaunam žmogui svarbu patirti Bažnyčią kaip bendruomenę1

Jaunam žmogui svarbu patirti Bažnyčią kaip bendruomenę, kurioje jis rastų savo vietą, būtų priimtas ir pats galėtų prie jos prisidėti savo talentais. Ši bendruomenė nėra uždara tobulųjų, patraukliųjų grupelė, bet tarsi vienas kūnas, kuriame visi nariai yra atsakingi vieni už kitus ir už visumą.

Lietuvos Jaunimo dienose: ieškokime savo Širdies Lobio
Simona Kurcikevičiūtė

2015 m. birželio 27–28 d. Alytuje šurmuliuos Lietuvos jaunimo dienos „Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis” (Lk 12, 34). Tai Katalikų Bažnyčios organizuojamas renginys – didžiulė tikėjimo ir džiaugsmo šventė, skirta jaunimui. Laikas, kai galime augti dvasiškai bei ieškoti, kas neatrasta.

Balandžio 21 d.
Kodėl visuomenėje įsitvirtinusi pašaipi klišė „vadybininkas“?

Pokalbis su VDU dėstytojais ir studentais apie tai, kodėl visuomenėje įsitvirtinusi pašaipi klišė „vadybininkas“, kokios savybės bei kompetencijos turi būti ugdomos siekiant įsitvirtinti versle ir apie asmenines patirtis.

Balandžio 20 d.
Prasideda penktosios „Literatūrinės slinktys“

Balandžio 22 d. prasidės jau penktasis festivalis „Literatūrinės slinktys“. Jo metu įvairiose erdvėse jaunieji ar mažiau jauni poetai ir prozininkai dalinsis savo kūrybą, bus pristatomas penktasis „Literatūrinių slinkčių“ almanachas.

Kaune ir vėl vyks konferencija TELL ME’15

Balandžio 21-22 dienomis apsilankyti Vilniaus universiteto Kauno humanitariniame fakultete kviečia tarpdisciplininė konferencija TELL ME’15.

Septyni didieji mitai apie geriausias pasaulio švietimo sistemas2
Andreas Schleicheris - Lyderių laikas

EBPO švietimo ir įgūdžių direktorato direktorius A. Schleicheris straipsnyje „Seven big myths about top-performing school systems“ teigia, jog iš pasaulio šalių surinkti įrodymai demaskuoja kai kuriuos pasklidusius didžiuosius mitus apie tai, ko reikia, kad švietimo sistema veiktų gerai.

Balandžio 19 d.
Jonavoje įteiktos G. Kanovičiaus premijos mokiniams

Nuo 2014 m. rajono gimnazijų III-IV klasių mokiniai kviečiami dalyvauti rašytojo prozininko, dramaturgo, vertėjo ir scenarijų autoriaus Grigorijaus Kanovičiaus premijos skyrimo konkurse „Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklai – miesto istorijos liudytojai“.

Balandžio 18 d.
Dovilė Žeronaitė: Savanoriavimas „Jaunimo linijoje“ padėjo geriau pažinti save ir kitą

„Sunkiausia, kai ir man pačiai, o ne tik skambinančiajam ar rašančiajam atrodo, kad situacija, kurioje jis atsidūrė, yra itin sudėtinga ir sunkiai išsprendžiama. Tačiau tuomet prisimenu, jog esu čia ne tam, kad mėginčiau išspręsti situaciją, o kad išbūčiau su žmogumi“

Dovilė Kovalskytė. Pamatyti kitokį pasaulį

Jauni žmonės turi labai daug energijos. Jie gaivališki ir stiprūs, tad svarbu juos įtraukti į tokias veiklas, kur jų užsidegimas gali nuversti kalnus.

Aušrinė Krikščionaitienė: „Mus vienija neabejingumas kito žmogaus skausmui ir noras padėti“

Savanoriauja studentės, mokytojos, buhalterės, inžinierės, redaktorės, vertėjos, teisininkės, psichologės, socialinės darbuotojos, verslininkės, namų šeimininkės, pensininkės. Bet visas jas vienija neabejingumas kito žmogaus skausmui ir noras padėti.

Julija Pasynkova. Savanoriaudami su gyvūnais mokomės būti žmonėmis

Savanoriaudami išmokstame bendrauti su labai skirtingais žmonėmis, susiduriame su daugybe nauju situacijų ir mokomės elgtis atitinkamai. Išmokstame pažinti save, sužinoti savo ribas, atskleisti slypinčius talentus.

Balandžio 17 d.
„Kataliko balsas“ kviečia į diskusiją „Bažnyčia ir jos turtas“1

Pirmojoje šių metų diskusijoje „Kataliko balso“ komanda kviečia kalbėtis apie Bažnyčią ir jos turtą, nes ši tema dažniausiai iššaukia kontraversiškas nuomones.

Ką džiazmenai vilki visą dieną?
Kęstas Vasilevskis - jazzosfera

Nuo pat Naujojo Orleano orkestrų kūrimosi laikų džiazmenai stengėsi pataikyti į madą ar net pranokti ją. Prabangūs kostiumai liudydavo muzikanto sėkmę ir vyro brandą. 

Vytauto Didžiojo universitetas kviečia į diskusiją „Ekranizacijos menas“

Balandžio 22 dieną, trečiadienį, 14.30 val. Vytauto Didžiojo universiteto Collegium artes liberales ir Kūrybinės kino dokumentikos dirbtuvės kviečia į diskusiją „Ekranizacijos menas“, kurioje dalyvaus žymus kino režisierius Gytis Lukšas.

Startuoja specialus projektas mokinių informaciniam raštingumui ugdyti

Kaip atpažinti propagandą ir išmokti kritiškai vertinti medijose pateikiamą informaciją? Kas lemia žiniasklaidos turinį? Kokia medijų įtaka visuomenei? Kaip ugdyti informacinį raštingumą?

Artūras Barysas-Baras. Kaip aš kūriau kiną

2015 metų gegužės 10 d. Lietuvos avangardinio kino kūrėjui, neformalui iki gyvo kaulo, grupės „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ vokalistui ir šoumenui Artūrui Barysui-Barui (1954-2005) būtų sukakę 61 metai.

Pokalbis apie kino filmą „Septyni gailestingumo darbai“

Tai filmas apie neviltį, pyktį, bet kartu ir žmogiško santykio stebuklą, viltį. Galima filmą žiūrėti ir kaip čia ir dabar atsikartojančią Kristaus istoriją.

Legenda apie liūdinčią šalį
Birutė Grašytė

Stipriai veikiančios Irano giesmės ir ramios, didelę kančią matančios ir saugančios valtininko akys sukuria tylaus skausmo nuotaiką. Nors filme kalbama apie labai tamsius dalykus, kartu tai ir be galo nuostabi savo užburiančiais simboliais ir alegorijomis legenda apie pavergtą ir liūdinčią šalį.

Balandžio 16 d.
„Kino pavasario“ šokas
Giedrė Malūkaitė

Šis „Kino pavasaris“ buvo sprogdinantis. Sprogdinantis ne ką kitą, o protą ir vaizduotę. 

Lietuvos studentai kviečiami stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) skelbia konkursą studentams stažuotis NASA mokslinių tyrimų centre JAV. Paraiškas konkursui galima teikti iki balandžio 24 d. 14 val.

Vyks 21-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada

Balandžio 17 d. 10 val. Vilniaus Gedimino technikos universiteto Verslo vadybos fakultete (VGTU VVF) bus atidaryta 21-oji Lietuvos mokinių ekonomikos ir verslo olimpiada.

Balandžio 15 d.
Garsas išlaisvina vaizduotę

Praėjusių metų pavasarį Vilniaus kolegijoje Muzikinio teatro studijas baigusios merginos pirmąjį Lietuvoje garsų spektaklį „Kelionė be bagažo“ kūrė kartu su specialybės dėstytoju, aktoriumi ir režisieriumi Baliu Latėnu.