LUX/jauniems

Lapkričio 26 d.
Atskalos, įtrūkiai ir aiženos Romano Polanskio filme „Pasibjaurėjimas“

Gruodžio 4-13 d. „Skalvijos“ kino centras kartu su Lenkijos institutu Vilniuje pristatys išsamią R. Polanskio ankstyvųjų filmų retrospektyvą. Siūlome kino kritiko Nariaus Kairio recenziją apie vieną iš retrospektyvos filmų.

Dešimtmetį besitęsianti problema − Lietuva kas dvi dienas praranda po jauną žmogų

2014 metais iš gyvenimo pasitraukė 156 jauni žmonės arba, kitaip tariant, šešios vidutinio dydžio mokinių klasės. Lietuva kas dvi dienas prarado po vieną jauną žmogų. 

Prevencinis edukacinis filmas „Sieki euforijos - rinkis teisingai“

Kol esi jaunas, gali tapti bet kuo. Rinkis teisingai.

Savanorystė - uostas, kuriame gera
Mindaugas Jonušas

Šiandien esu dėkingas savanoriškai veiklai, kad mano akmeninę širdį pakeitė žmogiška, kad mane išmokė pasilenkti su meile prie nors ir nešvaraus žmogaus gyvenimo ir su meile mazgoti tą purvą, kuris daugeliui yra koktus.

Kenčiu
Matas Bytautas - nemunas

Kančia. Kas ji, sesute, mano brangi? Ar aš sergu kafka, kad viena dalis nori vienatvės, o kita, kurią kažkodėl laikau akla, stumia mane siekti socialinių tikslų?

Vilniuje gruodžio 4-6 d. vėl šurmuliuos Sostinės kalėdinė knygų mugė

Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacija š. m. gruodžio gruodžio 4–6 dienomis Lietuvos kariuomenės Vilniaus įgulos karininkų ramovėje organizuoja tradicinę III Sostinės kalėdinę knygų mugę – 2015.

Muziejus veža, troleibusas kultūrina

Gruodžio 4 d. 10 val. atidaroma paroda ant ratų  „Muziejus veža, troleibusas kultūrina“. Visą mėnesį Kauno miesto gatvėmis keliausiančią parodą galės pamatyti kiekvienas, važiuojantis 1-ojo maršruto troleibusu (Islandijos pl. – Vaidoto g.).

Herojaus paieškos mituose ir kasdienybėje
Joseph Campbell

Josepho Campbello įžvalgos padarė milžinišką įtaką ne tik mokslininkams, bet ir daugybei kitų žmonių, neabejojančių, kad jo klajonės mitologijos takais yra aktualios ir šiandien.

Lapkričio 25 d.
Šv. Kristoforo gimnazijos festivalio „Alumni 2015“ renginys kvietė į diskusiją apie teatrą
Raminta Šidlauskaitė

Kartų kartos, besilankančios teatre, dažnai lieka ištikimos teatrui siaurąja – vietos prasme.

Paauglio ateitis – neaiškių pasirinkimų kryžkelė
Raminta Šidlauskaitė

Labai dažnai girdima frazė „Kaip tu galėjai mesti studijas, pirma reikėjo aiškiai apgalvoti, ko nori“, ypač pradeda rėžti ausį, kai pačiam artėja su studijomis susijęs gyvenimo etapas.

Rastas būdas, kaip spręsti regionų jaunimo problemas

Jaunimo darbuotojai, kurie periodiškai vyktų į kaimus ir miestelius, padėtų išspręsti užimtumo ir kitas nuo didžiųjų miestų nutolusiose vietovėse gyvenančio jaunimo problemas.

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (LXXXV). Dejonė

Dejuok eiles gyvenimą raudok/ kaip rauda dzūkų moterys/ pavasarį žiema į tavo langus...

Jaunimo nedarbas Lietuvoje siekia 16 proc.
lrt

Jaunimo nedarbas Lietuvoje siekia 16 procentų, dar liepą teritorinėse darbo biržose buvo registruota per 26 tūkst. jaunuolių iki 29 metų.

(Ne)atsitiktiniai muzikiniai susitikimai IV. L. Devitos ir A. Fediajevo pokalbis

Psichodelika vadinčiau muzikinio mąstymo būdą, kuris susijęs su išplėsta sąmone, kad ir kaip tai būtų suprantama: mokėjimu improvizuoti, komponuoti muziką begrojant...

„Vilnelės“ kultūros centras kviečia mergaites, merginas ir moteris pažinti save ir atrasti pašaukimą
Marija Keršanskienė

„Vilnelės“ kultūros centro misija – ugdyti merginos ir moters asmenybę remiantis krikščioniškomis vertybėmis ir taip prisidėti prie šeimos ir visuomenės gerovės. Apie centro misiją ir veiklą pasakoja Lina Uturytė ir Kristina Matikonytė.

Lapkričio 24 d.
Jauną mokytoją į mokyklą atvedė pašaukimas
VU naujienos

Dvidešimt trejų metų mokytojas prisipažįsta, kad į šį kelią jį atvedė ne tik nuolatos jame pulsuojanti pedagogo gyslelė, jį supę mokytojai, bet ir aiškus tikslas – būti mokytoju jis norėjo ir to siekė visą gyvenimą.

Į Lietuvą atvyksta Rytų muzikos ir improvizacijos meistrai „Saalome Trio“

„Saalome Trio“ susibūrė 2014 m. Indijoje. Tai Hang būgno, indiško smuiko ir vidurio Rytų muzikos garsų skambesio sintezė.

Austėja Landsbergienė: „Žmogus yra daugiau nei jo žinios“

Ar nenutinka taip, kad mes šią etiketę pradėjome klijuoti pernelyg lengvai, tapome nepakantesni ir turime gerokai per siaurą supratimą, koks yra vaikas?

Lapkričio 23 d.
Kaip išsirinkti studijas užsienyje?1

Atsiradus galimybei studijuoti užsienyje, nemaža dalis abiturientų renkasi mokslus kitų šalių universitetuose. Juos vilioja įdomesnės studijų programos, galimybės lengviau susirasti darbą ir susipažinti su užsienio kultūra.

Lietuvių darbas triumfavo Vokietijos teatro festivalyje

Lapkričio 19–22 d. Braunšveige (Vokietija) vykusiame tarptautiniame teatro festivalyje „Fast Forward“ šiuolaikinė opera „Geros dienos!“ pelnė pagrindinį prizą.

Paskelbti G. Morkūno vardo pirmosios esė konkurso nugalėtojai

Šiais metais „Bernardinai.lt“ pirmą kartą paskelbė G. Morkūno vardo pirmosios esė konkursą. Komisija baigė savo darbą. Todėl galima apibendrinti ir paskelbti apie laimėtojus.

E. Sirvydytė: ten, kur įvyksta muzika, manęs net nebėra
lrt

Norėčiau būti įrankiu muzikai, bet ne vidiniam norui pasirodyti, sako dainininkė ir dainų autorė, grupių „mmpsuf“, „Kurak“ ir „Dykumos“ narė Eglė Sirvydytė.

Kaune gyvenantis marokietis: nekeisčiau šio miesto į kitą – jis nuostabus2

Trečius metus Kaune gyvenantis ir tarptautinę politiką Vytauto Didžiojo universitete studijuojantis marokietis Mohamedas Zakaria Belmehdi tikina Kauno neiškeisiantis į jokį kitą miestą.

Lapkričio 22 d.
Jūs klausiate, „Kataliko balsas“ atsako3

Šįkart viename klausime, kurį uždavė skaitytoja, galima atpažinti bent tris: ar kitokius tikėjimus išpažįstantys žmonės bus išganyti? Ar išganymui nepakanka būti vien geru žmogumi? Kodėl tiek daug yra tikėjimų? Bandome ieškoti atsakymų...

Jaunimas kviečiamas jungtis prie projekto „Nebūk naivus kelyje“

Jau metus gyvuojantis ir savo veiklas sparčiai plečiantis socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ kviečia jaunimą atrasti save savanorystėje.

Lapkričio 21 d.
9 patarimai, kaip saugiai naudotis nemokamu internetu1
Technologijos_lt

Prisijungti prie bevielio Wi-Fi interneto galima praktiškai iš bet kurio miesto rajono ir netgi esant didesniam atstumui tarp naudotojo ir ryšio šaltinio, tad toks internetas labai sparčiai populiarėja tarp jaunimo bei keliautojų.

Šauktinio dienoraštis. Lapkričio 17 diena2
Martynas Barkauskas

Martynas šįkart planavo rašyti apie tai, kodėl kariams reikalinga drausmė, tačiau šiomis dienomis galvoje sukosi visai kitokios mintys. Dalinamės trečiąja Martyno dienoraščio ištrauka.

Dieveniškių krašto grožybės2
Bernardinai.TV

Dieveniškių kraštas – unikali Lietuvos pakraščio teritorija, esanti rytinėje Šalčininkų rajono dalyje. Iš trijų pusių ją supa Baltarusijos žemės, tad, norint čia patekti, tenka pervažiuoti pasienio patikros punktą.

Rudens meditacijos
Domantas Razauskas

Regiu, jog nenumaldomai artėja laikas parengti išsamesnę medžiagą apie sufijų muziką. Sufijai meldžiasi muzika, per muziką susilieja su Kūrėju.

Lapkričio 20 d.
V. Kernagio fondas pristato patriotinių dainų albumą

Ketvirtadienį Vytautas Kernagis pristatė naują Vytauto Kernagio fondo iniciatyvą – Lietuvą ir muziką mylintiems skirtą patriotinių dainų albumą „Broliai juodvarniai“. 

Šv. Kristoforo gimnazija kviečia į pirmąjį alumnų festivalį

2015 m. lapkričio 24–26 d. Vilniaus šv. Kristoforo gimnazijos Meno kuopa ir Vaikščiotojai kviečia  į Pirmąjį gimnazijos alumnų meno festivalį ALUMNI 2015.


Ko galėtume pasimokyti iš suomių švietimo sistemos?3

Kas įdomiausia, Lietuvoje mokytojo atlyginimas yra truputį aukštesnis nei vidutinis, o Suomijoje truputį mažesnis – bet pagarba, prestižas ir pašaukimas tam Suomijoje tai daro viena norimiausių profesijų.

Lapkričio 19 d.
Apie lietuviškumą prancūziškai
Edita Ežerskytė

Po studijų universitete Edita metams išvažiavo savanoriauti į Prancūziją, Lijoną. Prabėgo jau trys mėnesiai, kurie merginai padovanojo naujų draugų, patirties, iššūkių, akimirkų, kurios liks atmintyje visą gyvenimą ir... savo šalies ilgesį.

„Sielos“ vaizdo klipas nufilmuotas XVIII a. dvaro teritorijoje

Šiemet 25-metį švenčianti roko grupė „Siela“ pristato po ketverių metų pertraukos išleistą vaizdo klipą naujausiam radijo singlui „Ilguma. Platuma“. Vaizdo klipo idėja gimė naujos grupės fotosesijos apleistame XIII a. dvare metu.

„Neregėti sapnai“: lietuviško ir amerikietiško miuziklo derinys

Vilniuje Šv. Kotrynos bažnyčioje lapkričio 24–25 dienomis vyksianti miuziklo „Neregėti sapnai“ premjera žada ne tik fantastišką sapną, kelionę tarp realybės ir svajonių pasaulio, bet ir amerikietiškomis bei lietuviškomis miuziklo tradicijomis alsuojančią muziką.

Įspūdžiai iš Krokuvos knygų mugės
Edita Kaškevičiūtė

Krokuvoje spalio 22–25 dienomis praūžė jau 19-ieji knygų ,,Targai“ – tarptautinė Krokuvos knygų mugė. Edita kalbina iliustratorių, grafiką ir rašytoją Kęstutį Kasparavičių ir rašytoją Alvydą Šlepiką.

Startuoja ketvirtoji „Kurk Lietuvai“ karta

Šią savaitę startavo jau ketvirtoji užsienio investicijų plėtros agentūros „Investuok Lietuvoje“ ir Ūkio ministerijos 2012 m. inicijuotos Jaunųjų profesionalų programos (JPP) „Kurk Lietuvai“ karta.

Nuvilnijo 7–8 kl. moksleivių konkursas „Sostinės išminčius“

Lapkričio 16 d. Vilniaus Gabijos gimnazijoje vyko Vilniaus miesto 7-8 klasių gabių mokinių konkursas „Sostinės išminčius 2015“.

„Goff-Company“ surengs eksperimentinį teatro ir muzikos pasirodymą

Viešoji įstaiga „Vilniaus milžinai“ Vilniuje ir Tauragnuose, Utenos rajone, surengs avangardinio džiazo ir teatro grupės „Goff-Company“ pasirodymus.

Užrašai iš Galilėjos: Jūra ežeras vanduo
Giedrė Steikūnaitė

Tiberijas pasiklydo, ar ežeras jis, ar jūra.

Lapkričio 18 d.
Šią savaitę kinuose startuoja Kanų kino festivalyje triumfavusi juosta „Mano karalius“

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ rekomenduojamas filmas „Mano karalius“ (pranc. „Mon Roi“), susižėręs festivalio žiūrovų simpatijas, jau lapkričio 20-ąją atkeliauja į didžiuosius Lietuvos kino ekranus.

Skelbiamas 2016 m. Pirmosios knygos konkursas

Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla skelbia „Pirmosios knygos“ (poezijos ir prozos) konkursą. Naujovė – 2016 metų pirmosios knygos konkurse dalyvaujančiųjų rankraščius komisija vertins anonimiškai.

Miuziklas „Styga“ – apie jaunų žmonių iššūkius

Tai muzikinis spektaklis visai šeimai, kuriame kalbama apie jauno žmogaus tapatybės paieškas, paauglystės laikmečio sunkumus ir amžiną kartų konflikto problemą.

Vyks VIII studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos 2015“1

2015 m. lapkričio 20–21 d. Vilniuje vyks VIII studentų liaudiškos muzikos festivalis „Linksminkimos 2015“, sukviesiantis 16 meno kolektyvų iš įvairių Lietuvos aukštųjų mokyklų.

Peržengiant sieną
Gabrielė Labanauskaitė

„Crossing Border“ – Hagoje vykstantis knygų ir muzikos festivalis sujungė įvairialypę programą – knygų pristatymus, interviu su rašytojais bei atlikėjais ir muzikinę programą.

Mokymuose kino dailininkams patirtimi dalinsis pasaulinio garso kino žvaigždės

Gruodžio  8–14 dienomis Lietuvoje vyks pirmosios tarptautinės kūrybinės dirbtuvės kino dailininkams.

Po studijų Londone ir Niujorke – statyti spektaklio J. Miltinio dramos teatre

„Jaunųjų režisierių kūrybinėse dirbtuvėse“, jauna ir perspektyvi režisierė Monika Klimaitė baigia statyti Marko Ravenhilo kūrinį „Baseinas (be vandens)“. Pokalbis su menininke apie teatrą, kūrybos pradžią ir įkvėpimą.

Savaitgalį – šviesos festivalis „Spalvotas Kaunas“

Metų pradžioje įspūdingomis spalvomis buvo nušvitusi Kauno Įgulos bažnyčia. Po tragiškų įvykių Paryžiuje, sekmadienį Prancūzijos vėliavos spalvomis nusidažė Kristaus Prisikėlimo bažnyčia. Šį savaitgalį šviesų srautas nuo tamsos iki aušros liesis ant Kauno valstybinio muzikinio teatro.

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (LXXXIV). Laivas

Laivas į dangų/ į mėlyną bangą / į tylų artumą/ arčiausio Žmogaus...

Į nepaprastą kelionę kviečia knyga „17 Šv. Teresės miestų“2

Kviečiame pažiūrėti trumpą videoreportažą, kuriame knygos autorė Jūratė Micevičiūtė pasakoja, ką sužinosite ir atrasite šioje knygoje.