LUX/jauniems

Spalio 27 d.
Reklamos pinklės: kaip mes įtikinami pirkti

Reklamos ir prekybos agentūros naudojasi daugybe priemonių įtikinti klientus pirkti vieną ar kitą prekę arba paslaugą. Pateikiame dažniausiai naudojamus ir paveikiausius metodus, kurie, net blaiviai suvokiami, veikia mūsų pasirinkimus.

Spalio 26 d.
R. Zontovičius: jei verslo idėja gera, Silicio slėnis pats tave suras
Martynas Gedvila

Vertybė yra ne idėja, o įdirbis ir rezultatai. Reikia mokėti prisitaikyti, keisti savo idėją, siūlyti žmonėms ir žiūrėti, ar jiems tinka.

Pomponai. Pastabos apie tautas.

1766 metais Vilniaus bazilijonas Ilarijonas Karpinskis pagal to laikmečio intelektualinę madą išleido „Geografijos leksikoną“, kur aprašė svarbiausias Europos šalis ir jų žmones. 

Jaunimas diskutuos, kaip suvienyti Europos Sąjungą

Šiandien prasideda registracija į didžiausią Lietuvoje moksleivių debatų konkursą „Eurodebatai“.

Spalio 25 d.
Klasikinė muzika veikia geriau nei psichologo konsultacija
lrt

Pasaulyje vis daugėjant susirgimų depresija ir sveikatos specialistams ją jau skelbiant XXI a. liga, mokslininkai vis labiau gilinasi į alternatyvius depresijos gydymo būdus. Vienas iš tokių yra klasikinė muzika.

Paaiškėjo vyrų krepšinio rinktinės treneris1
lrt

Trenerio Jono Kazlausko įpėdinį vyrų krepšinio rinktinėje tapo vienu perspektyviausių Lietuvos trenerių laikomas Dainius Adomaitis.

Kęstutis Antanėlis: „Taip mes plėtėme ribas…“5
Gediminas Kajėnas - Kelionė

Šiemet 65-erių metų jubiliejų minintis kompozitorius dalijasi spalvingais atsiminimais apie tų laikų muzikinę sceną, taip pat ir mintimis apie kūrybą bei šiandienę muzikos rinką.

O gal sukursime popžvaigždę?

Kas yra popžvaigždė? Kodėl žavimės populiarios kultūros galimybėmis? Kaip jomis tampama?

Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų

Kompensavimui už studijas skirta 4,7 mln. eurų. Įmokas už studijas atgaus daugiau nei 5000 studentų.

28 kūrybinės idėjos Vilniaus viešosioms erdvėms

Kasmetinis kūrybinių intervencijų maratonas „priARTink“ kviečia atrasti pažįstamas miesto erdves iš naujo.

Vilniaus universiteto studentams – karjeros renginiai
VU naujienos

Renginiuose bus galima sužinoti naudingų dalykų, susijusių su karjeros valdymu, pabendrauti su minėtų padalinių alumnais, potencialiais darbdaviais.

Kirkuko arkivyskupas apie nepaprastą studenčių išsigelbėjimą
vatikano radijas

Kirkuko chaldėjų arkivyskupija, padedant Prancūzijos Katalikų Bažnyčiai ir kitiems partneriams, visiškai išlaiko apie 500 jaunuolių, kurie studijuoja Kirkuko universitete.

15 minučių iki pokalbio dėl darbo: išnaudokite jas prasmingai

Paskutinės penkiolika minučių iki pokalbio dėl darbo gali būti išties kankinančios, ypač tiems, kurie iš jaudulio nežino, ką per tas keliolika minučių daryti...

Spalio 24 d.
Pomponai. Mėlyna rožė

Gydytojas Vladas Lašas, 1915 m. baigęs Dorpate medicinos mokslus, buvo paimtas į Rusijos kariuomenę ir paskirtas į Sveaborgo tvirtovę.

Pasaulinė lyderystės konferencija vėl kviečia susitikti Klaipėdoje ir Vilniuje12

„Nuoširdžiai kviečiu ne tik jus, bet visus jūsų bendruomenės narius, ypač tuos, kurie vadovauja bažnyčioje, darbe ar visuomenėje“.

„Suprasti besikeičiantį pasaulį“ – susitikimų ciklas studentėms

Ciklo tikslas – padėti geriau suprasti, kokioje aplinkoje gyvename, su kokiais iššūkiais susiduria šių dienų pasaulis ir kaip kūrybiškai juos spręsti. 

Popiežius Jono Pauliaus II fondui: Tikrasis turtas yra mus išlaisvinanti Dievo meilė
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus padėkojo šv. Jono Pauliaus II fondui už pastangas ugdant akademinį jaunimą iš visų pasaulio kraštų ir ypač Vidurio Rytų Europos. 

Spalio 23 d.
Miestietiškos sekundės
Gabrielius Zaveckas

Ar jums pažįstamas jausmas, kai, perskaitęs kokią nors knygą, pažiūrėjęs laidą arba baigęs pokalbį, spontaniškai ką nors pažadi pats sau?

„Carito“ amatų centras: šansas sužeistam jaunuoliui atversti naują gyvenimo puslapį

VA „Carito“ Amatų mokymo centras skirtas 16–25 metų jaunuoliams, dėl įvairių priežasčių iškritusiems iš formalios švietimo sistemos, augusiems globos namuose ar rizikos šeimose, dažnai sergantiems priklausomybėmis.

Spalio 22 d.
ESA mokslininkas: neigti klimato kaitą kvaila
lrt

Ginčų, ar klimatas keičiasi, jau seniai neturėtų vykti, nes klimato kaita vyko visada, teigia Europos kosmoso agentūros mokslininkas Malcolmas Davidsonas, vadovaujantis Žemės stebėjimo programai.

Spalio 21 d.
11-oji tarptautinė operos konferencija – apie tradicijų sandūras ir Šekspyrą1

Renginio leitmotyvas – Shakespeare’o kūryba muzikiniame teatre. Konferencijos metu vyks jaunųjų kritikų recenzijų konkursas.

Højskole – mokykla, kurioje mokiausi mokytis
Simona Osipovaitė - Kultūros žurnalas Fortkė

Veiklos mokykloje neapsiriboja vien pasirinktomis paskaitomis. Kiekvieno mėnesio viena savaitė skiriama kelionei iš komforto zonos.

„Mokslo sriuba“: požiūris į atliekų deginimą apipintas mitais1

Ar Jūsų požiūrį pakeistų faktas, jog dujų kiekis, kurį išskiria sąvartynai, yra didesnis už termofikacinių jėgainių aplinkos taršą?

Sovietmečiu Kaune veikė tikslus Silicio slėnio atitikmuo

Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriui emeritui, Lietuvos Mokslų akademijos akademikui habil. dr. Kazimierui Ragulskiui spalio 15 d. sukako 90 metų.

Nauja N. Doidge’o knyga apie nuostabų smegenų gebėjimą gyti

Autorius aprašo natūralius būdus, pažadinančius smegenų gebėjimą keistis ir leidžiančius išsiversti be sudėtingų operacijų ar vaistų.

Lietuvos kino fonde – 269 nemokamų lietuviškų kino filmų

Nuo 1959 metais pasirodžiusio Vytauto Žalakevičiaus Adomas nori būti žmogumi“ iki pernai žiūrovams pristatyto Algimanto Puipos filmo Edeno sodas. Kino teatras namuose, telpantis... jūsų kompiuteryje.

„Mokslo pieva” pradeda naują sezoną ir kviečią į pirmąjį pristatymą

Šįsyk „Mokslo pievos” laboratorijose darbuosis 16 studentų, kurių du mokosi užsienio universitetuose.

VU profesoriui – archeologijos Nobeliui prilygstantis apdovanojimas
VU naujienos

Spalio 20 d. Vilniaus universiteto (VU) Istorijos fakulteto profesoriui emeritui Mykolui Michelbertui iškilmingai įteiktas prof. Jozefo Kostrzewskio apdovanojimas.

VRK neigia klaidinamą informaciją apie balsavimą antrajame ture
lrt

VRK skelbia, kad abu kandidatai, įrašyti rinkimų biuletenyje, yra lygūs. Bet kuris iš jų gali būti renkamas Seimo nariu.

Savaitgalį kviečia paaukoti maisto nepasiturintiems1
lrt

„Maisto bankas“ penktadienį ir šeštadienį kviečia žmones aukoti maisto bedarbiams, vienišoms mamoms, daugiavaikėms šeimoms ir kitiems socialiai pažeidžiamiems asmenims.

Prasideda balsavimas namuose
lrt

Penktadienį taip pat dar balsuojama specialiuose paštuose – ligoninėse, globos namuose, laisvės atėmimo vietose bei kariniuose daliniuose.

Pomponai. Herodotas ir viešumas

1885 m. Peterburge išėjo knygelė apie lietuvių senovę, kurią parašė Vytautas. Po šiuo slapyvardžiu slėpėsi Mikalojus Akelaitis, naujai perpratęs Herodoto istorijos mokymą. Štai ką jis bylojo.

Spalio 20 d.
Lietuvos universitetams siūlo sėkmingą Suomijos pavyzdį2
lrt

Kiekvienas universitetas Seime turi savo prietelių – atstovą, kuris iš paskutiniųjų stengiasi, kad viena aukštoji mokykla nebūtų prijungta prie kitos. Taip LRT RADIJUI sako žurnalo „Reitingai“ vyr. redaktorius Gintaras Sarafinas.

Mes atėjome. Politikai, dabar – jūsų eilė

Rinkiminis aktyvumas, nors ir gerokai lenkiantis 2012 metais balsavusio jaunimo dalį, abejonių nepaliko: nuveikta nemažai, tačiau tiek įvairioms pilietinėms iniciatyvoms – per akis.

Su Lietuvos daugiatautiškumu mokiniai iš arti susipažins „Kultūrų rate“

Projektas suburs skirtingų tautybių mokinius, skatins susipažinti su Lietuvoje gyvenančių tautų savitumu, tradicijomis, kultūrų įvairove.

„Vaikystė“ – jauno režisieriaus debiutas, nepaisantis teatro taisyklių

Spektaklis „Vaikystė“ nepanašus į tai, ką matome tradicinio teatro scenoje. Istorija čia pasakojama asociatyviais vaizdais paremtu pasakojimu.

Mažvydo bibliotekoje – paskaitos apie roko muziką

Pirmoji paskaita roko muzikos šaknims – JAV folkmuzikos žanrui. Ją ves muzikantas, filosofijos doktorantas Algirdas Fediajevas.

Lietuva pirmoji ES reglamentavo pavėžėjimo paslaugą

Kodekso pataisos apibrėžė, kas yra keleivio vežimo už atlygį paslaugos, ir nustatė, kas ir kokiomis sąlygomis jas gali teikti. 

„Sielos“ byloja sieloms8
Tomas Viluckas

Dievo malonės ženklu reikėtų laikyti, kad krikščioniškos muzikos entuziastų gretose nejaučiamas konfesinis susiskirstymas ir esama praktinio, tikro ekumenizmo dvasios.

Teismai pristato komiksą-bylą ir kviečia moksleivius elgtis teisingai

Teismai kviečia moksleivius nagrinėti bylas ir pažinti teismų darbą spalvingame leidinyje – specialiai moksleiviams skirtame komikse „Teismiesčio byla: kaip Elzė ir Kajus padėjo surasti teisingumą“.

Baltosios pirštinės: pasyvūs rinkėjai – mažiau pažeidimų

Vyriausioji rinkimų komisija bei Vilniaus apygardų rinkimų komisijos atsižvelgė į „Baltųjų pirštinių“ rekomendacijas ir pasistengė užtikrinti, kad išankstinis antrojo Seimo rinkimų turo balsavimas vyktų sklandžiai.

Kūrybingam jaunimui – galimybė ir gauti darbo vietą, ir laimėti konkursą

Jaunimo garantijų iniciatyvos rėmuose skelbiamas konkursas, kuris 15-29 metų jaunimui padės tą padaryti originaliai ir įdomiai.

Prezidentė: Kampanijai „Už saugią Lietuvą“ reikia mūsų visų pastangų

Prieš pusę metų prasidėjusi Prezidentės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ ragina šalies žmones įsitraukti į kovą su smurtu, priklausomybėmis, savižudybėmis, skatina globoti ir įsivaikinti.

Užsienio atlikėjai festivalyje „TAI – AŠ“ žada atverti savo širdis

Vakar, spalio 19-ąją, prasidėjęs 14-asis dainuojamosios poezijos festivalis ,,TAI – AŠ“, muzikos ir poezijos mėgėjų širdis džiugins iki pat šeštadienio. 

Spalio 19 d.
Pomponai. Kanauninko vaikystės šuliniai

Vaikystės šuliniai iš 1936 m. išleistų kanauninko Povilo Dogelio atsiminimų.

Atidaryta Antano Saulaičio SJ kolekcijos krikščioniškų atvirukų paroda „Senis, sakalas ir karys“1

Parodoje pristatyta kunigo Antano Saulaičio SJ ir jo bičiulių – pasaulio misionierių – surinkta ir išsaugota įvairių pasaulio tautų krikščioniškų atvirukų kolekcija. 

Dr. Rainer K. Silbereisen: „Jaunimo nedarbo priežastis – itin sparti technologijų kaita“

Profesorius dr. Raineris K. Sibereisenas iš Vokietijos atkreipia dėmesį į kelis veiksnius, padedančius kur kas geriau suvokti socialinių mokslų naudą.

Tik kūrybingas žmogus gali būti laisvas
Gintarė Vasiliūnaitė

Šiandien suvokimą, kad daiktus reikia tausoti, tęsia antrinis dizainas – kūrybos technika, su kurios pagalba nebenaudojami daiktai prikeliami antram gyvenimui.

Psichiatrė Vilma Andrejauskienė (III): Kaip atrišti priklausomybės mazgą3
Bernardinai.TV

Trečiojoje laidoje pateikiamos gairės, kaip pradėti išsilaisvinimo iš šios griaunančios ligos kelią ir eiti sveikimo link. 

Iliustracija – panirimas į knygos pasaulį1
Elvina Baužaitė

Pokalbis su Elena Launikonyte, erdvinės knygos mažiesiems skaitytojams „Jardin Bleu“ (liet. Mėlynasis sodas) kūrėja, apie karpinių meną, pasakų reikšmę, skaitymą ir knygų iliustravimą.