LUX/jauniems

Gegužės 28 d.
„Ligue1“ apžvalga po sezono
Matas Baltrukevičius

Prancūzijos futbolo čempionatas baigėsi taip, kaip ir tikėtasi – itin lengvai triumfavo „Paris Saint Germain“ (PSG).

UEFA Čempionų lygos finalas: Ispanijos sostine vienai dienai taps Milanas
Matas Baltrukevičius

Šiandien Milane vyks UEFA Čempionų lygos finalas. Antrą kartą turnyro istorijoje jame susigrums dvi komandos iš to paties miesto – Madrido klubai „Atletico“ ir „Real“.

Gegužės 27 d.
Lietuvos ir Šveicarijos mokslininkų bendradarbiavimo rezultatai nustebino net pačius mokslininkus

Ūkininkų ir sodininkų kovoje su ir kenkėjais į pagalbą ateina mokslininkai, kurie jau seniai žino, kad augalai gyvena bendraudami vieni su kitais ir kitomis gyvybės formomis.

Žemės ūkio ministerija ir skautai – už sveiką mitybą1

Žemės ūkio ministerija ir Lietuvos skautija po sėkmingo praėjusių metų bendradarbiavimo pasirašė naują sutartį, šį kartą ji galios iki 2018 metų pabaigos. Būtent tais metais skautai minės 100 metų jubiliejų.

10 gudrių idėjų, praversiančių buityje

Siūlome jums keletą paprastų idėjų, sužvejotų interneto platybėse, kurios puikiai pravers kasdienėje buityje.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Rusija: kaimynų katės išvaduotojas dabar gelbės Rusijos futbolą
Matas Baltrukevičius

Rusijos futbolo rinktinės pastaruoju metu sėkmės siekdavo pasitelkdama brangiai apmokamus garsius užsienio šalių trenerius, tačiau rezultatai nuo pat EURO 2008 nuvilia.

Dažnas persivalgymas: kada verta sunerimti

Nors gali atrodyti, kad dažnai persivalgantis žmogus yra tiesiog valios neturintis smaližius ar apsirijėlis, dažnas persivalgymas yra valgymo sutrikimas, kurį reikia gydyti. Tad kada verta sunerimti?

Apie futbolą ir knygas. Pokalbis su V. Dambrausku1
Donatas Puslys

Valdas Dambrauskas yra ne tik Lietuvos futbolo čempionų Vilniaus „Žalgirio“ strategas, tačiau ir didelis knygų mėgėjas. Tad ir pokalbiui mus šįkart subūrė ne tiek futbolas, kiek literatūra. 

Gegužės 26 d.
„Misija Sibiras“ bandomojo žygio dalyviai gerus darbus dovanoja Lietuvai

Projekto „Misija Sibiras’16“ organizatoriai jau ruošiasi bandomajam žygiui, kurio metu iš 70 pirmą atrankos etapą įveikusių dalyvių bus sudaryta galutinė 16 žmonių komanda, kuri jau liepos mėnesį keliaus į ekspediciją Sibire.

Įsijunk vasarą su knyga!

2016 m. birželio 1 d., trečiadienį, 12 val. Kauno apskrities viešoji biblioteka kviečia į šventinį Bibliotekų metų renginį „Vasara su knyga: nuo saulėtekio iki saulėlydžio“.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Lenkija: siekiai neapsiribos pirmąja pergale
Matas Baltrukevičius

Europos pirmenybėse Lenkija dalyvavo vos du kartus ir iki šiol nėra laimėjusi nė vienų rungtynių. Visgi, prieš EURO 2016 Lenkijos ambicijos yra didesnės nei viena pergalė.

Rinkitės tokią profesiją, kuri „veš“ ir jus, ir kitus
lrt

Jei dešimt metų pardavinėjate raudonas lemputes ir jus tai erzina, galbūt verta pradėti prekiauti ir žaliomis lempomis.

Gegužės 25 d.
7 dalykai, kuriuos spėsi padaryti iki matematikos egzamino

Naivu tikėtis, kad per kelias savaites galima įsiminti ir suprasti viską, ko mokykloje mokė 12 metų. Tačiau juk tiek ir nereikia! Jeigu tai jūsų paskutiniai metai mokykloje, didžioji dalis darbo jau įveikta.

Terorizmo ekspertas T. Akunjee lankysis VDU ir dalyvaus viešose diskusijose

Svečio vizitas Lietuvoje suteikia retą galimybę išgirsti tarptautinio eksperto komentarus ir gilią analizę apie terorizmą iš žymiai platesnės perspektyvos.

Milijonas eurų už teisingą spėjimą: žvaigždės Facebooke dalinasi savo „EURO 2016” prognozėmis

Likus kiek mažiau nei mėnesiui iki vieno didžiausių šių metų sporto įvykių – Europos futbolo čempionato – pradžios, Lietuvos pramogų ir sporto pasaulio žvaigždės dalinasi savo prognozėmis, kas, jų manymu, turėtų triumfuoti šiose pirmenybėse.

Judėjimas „Esi vertas daugiau“: Drąsiname jaunimą rinktis atsakingai1
Marija Keršanskienė

Ką šiandien jaunimas mąsto apie meilę, draugystę ar svajoja apie šeimą? Ar turi su kuo pasikalbėti šiais klausimais? Pokalbis su judėjimo „Esi vertas daugiau“ nariais.

Ko siekia kitokios žiniasklaidos kūrėjai?
lrt

Jūratė Juškaitė su bendraminčiais neseniai pristatė projektą „Apie žmones iš naujo“, kurio tikslas – sukurti interneto svetainę, publikuojančią kitokio pobūdžio tekstus.

Kūryba ir mašinerija. Viliaus Ivanausko, Skaidros Trilupaitytės ir Vytauto Michelkevičiaus diskusija
Literatūra ir menas

Vilniuje vyko paskaita-diskusija „Menininkų mašinerija sovietmečiu: kūrybinės organizacijos ir jų vaidmuo“.

Gegužės 24 d.
EURO 2016 dalyvių pristatymas. Vokietija: pasaulio čempionai sieks naujo titulo
Matas Baltrukevičius

2008–2012 metai buvo Ispanijos futbolo era. Atsižvelgiant į komandos sudėtį ir bendrą dabartinę futbolo jėgų konfigūraciją Europoje, panašaus dominavimo dabar galima laukti iš Vokietijos.

Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

Kviečia į knygos „Ypatinga Lietuva“ pristatymą Vilniuje

Knygos „Ypatinga Lietuva. Keliaujame po gražiausias Lietuvos vietoves“ pristatymas – pokalbis vyks gegužės 26 d., ketvirtadienį, 17.30 val. Nacionalinės bibliotekos (Gedimino pr. 51) 7 a. salėje.

Kelionė su Apučiu
Laura Verbickaitė

Gyvenimiška patirtis keičia požiūrį, formuoja naujas vertybes, tad šiandien, paradoksalu, tačiau Apučio veikėjų paveiksluose atpažįstu save.

Solo Ansamblis: klausytojai pavargo nuo televizinio formato garsų
Laima Stasiulionytė

Jau ne vienus metus scenoje esantis kolektyvas šį pavasarį tarsi įgavo naują kvėpavimą, išleidęs debiutinį albumą „Roboxai“, kuriuo siekia parodyti kitokią muziką.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Albanija: didžiausia atrankos sensacija
Matas Baltrukevičius

Albanijos sėkme netikėjo niekas. Dėl antrojo kelialapio atrankos I grupėje laukta Danijos ir Serbijos kovos, o nosis visiems nušluostė „ereliai“.

D. Arlauskas: studentams trūksta elementarios nuovokos
lrt

Studentams neturi elementarios nuovokos – inžinerinę specialybę įgiję universitetų absolventai nemoka net apskaičiuoti ploto

Bernardas Verbickas OP: Kad išgirstum Dievo kvietimą, reikia atsiriboti nuo aplinkos triukšmo1
Donatas Puslys

Jauti troškimą skirti daugiau laiko maldai? Norėtum gilintis į tikėjimo slėpinius? Nori liudyti kitiems Gerąją Naujieną? Norėtum gyventi bendruomenėje, kuri padėtų šventėti?

Miglė Anušauskaitė: „Nereikia įrodinėti, kad skaityti smagu“
Literatūra ir menas

Praėjusią savaitę Vilniuje, Rūdninkų knygyne, pristatėme Miglės Anušauskaitės komiksų apie literatūrą ziną „Books Will Tear Us Apart“. 

„Jaunimo linijos“ vadovas: noras būti „kietam“ tampa ne vienos savižudybės priežastimi
lrt

Kintant vyriškumo sampratai, daugelis vyrų atsiduria sumaištyje – viena vertus, norisi atrodyti „kietam“, kita vertus, moterys iš jų tikisi daugiau švelnumo. 

Gegužės 23 d.
Skaitome Vilnių!
Literatūra ir menas

Vilniečiai ir Vilniaus svečiai  jau pastebėjo įvairiose miesto viešose vietose atsiradusius tekstus – eilėraščius, jų citatas, prozos ištraukas.

Atidaromos didelio lankytojų dėmesio sulaukusios gamtos lobių trasos

„Pagrindiniai lobių ieškotojų orientyrai – medžių lapai – jau lengvai randami ir atpažįstami. Jie padės lankytojams orientuotis ir sekti gamtos ženklais. 

Diskusija jaunimui: „Psichoaktyvu: kas? kodėl? kaip?“

Renginio metu bus bandoma atsakyti į klausimus: kas yra psichoaktyvios medžiagos, priklausomybės, kodėl vieni žmonės tampa vartotojais, o kiti to neišbando. 

5 vaikų žaidimai suaugusiems, stiprinantys sveikatą
EkoDiena.lt

Jeigu suaugusieji kartais pamirštų, kokie jie yra rimti ir svarbūs, ir leistų sau pasielgti nutrūktgalviškai, išlaisvintų savo fantaziją, jie jaustųsi kur kas laimingesni...

Ką žada ne tapyba1
Birutė Pankūnaitė

Meno apžvalgininkė B. Pankūnaitė kviečia pailsėti nuo tapybos ir pasižvalgyti po gegužės mėnesio šiuolaikinio meno parodas Vilniuje.

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Rumunija: be žvaigždžių, bet su ambicijomis
Matas Baltrukevičius

Rumunijos futbolas visada turėdavo žvaigždžių. Dabar įspūdingų asmenybių nėra, tačiau tai nereiškia, kad rezultatai bus blogi.

Jeigu norite pamatyti stebuklą – patys būkite stebuklu kažkam kitam
Ieva Mocevičiūtė - Žurnalas „Ateitis“

Pokalbis su Rūta, Tomu ir Martynu Pilkiais – aktyviais, kūrybingais ir veikliais ateitininkais, visada besišypsančiais, bet kartu ir rimtais.

Gegužės 22 d.
Kaip tinkamai maitintis pradėjus bėgioti?

Nesvarbu, ar esate naujokas sporte, ar užkietėjęs atletas – jei norite gerų rezultatų ir savijautos treniruočių metu, teks daugiau dėmesio skirti savo mitybai. Tuo įsitikinęs bėgikas, orientacininkas ir nuolatinis „Kauno maratono“ dalyvis Gytis Šumskas. 

Gegužės 21 d.
Vilniuje skambėjo Gatvės muzikos diena

Šeštadienį visas Vilniaus centras skambėjo nuo muzikos garsų – į gatves su pačiais įvairiausias instrumentais išėjo ir jaunimas, ir pagyvenę žmonės, pavieniui ir su bendraminčiais.

Jaunimas ir santuoka šiuolaikinėje visuomenėje

Kad ir kaip keistųsi visuomenė, įpročiai, norisi tikėti, jog šeima išlieka viena svarbiausių vertybių žmonijoje.

Ananaso nauda – kodėl jį verta įtraukti į vasaros racioną?

Ananasas – vaisius stebukladarys, kuris ne tik gausus vitaminų, bet puikiai tinka tiems, kurie nori numesti svorio ar tiesiog būti sveiki ir energingi. Tad kodėl gi verta dieną pradėti būtent šiuo gardžiu vaisiu?

Bundeslygos apžvalga po sezono
Matas Baltrukevičius

„Bernardinai.lt“ pradeda ciklą, skirtą penkių pajėgiausių Europos futbolo lygų posezoninėms apžvalgoms. Ciklą pradedame nuo Vokietijos, kur jau tradiciškai auksą iškovojo Miuncheno „Bayern“.

Piligrimystė Krokuvoje, arba Kam reikalingi poetai3
Donatas Puslys

Sugrįžimas į širdžiai mielus miestus yra neatsiejamas nuo tam tikrų ritualų. Atvykęs į Krokuvą ar Romą, vis kartoju tuos pačius maršrutus, savąjį piligrimo kelią.

Rytis Zemkauskas: „Prezidento Valdo Adamkaus biblioteka galėtų būti Lietuvos socialinio tinklo centras“3
Simona Sutkutė

Pokalbis su VDU dėstytoju, žurnalistu bei rašytoju Ryčiu Zemkausku apie prasmės apraiškas ir galimas pamokas, kai centre atsiduria bibliotekos simbolis.

Gegužės 20 d.
Gatvės muzikos dieną Lietuva ir Ukraina švęs kartu

Šeštadienį Vilnius, kaip ir kiti 17 aktyvių Lietuvos miestų, paskęs muzikoje. Lygiai tiek pat miestų bus užtvindyti Gatvės muzikos dienos ir kaimyninėje Ukrainoje.

Šv. Jokūbo kelio ambasadorių estafetė įsibėgėja visoje Lietuvoje4
Aurelija Krampaitė

Šv. Jokūbo kelio jaunuoju ambasadoriumi gali tapti kiekvienas jaunas žmogus, dalyvausiantis šioje akcijoje ir įveiksiantis bent vieną estafetės etapą.

Kaip nukeliauti į Kuršių neriją pigiau?

Lyginame kelionės kainą vykstant į Kuršių neriją automobiliu bei autobusu. Imame pavyzdį jei keturių asmenų šeima (tėvai ir du vaikai iki 7 metų) keliautų į Nidą automobiliu ar autobusu.

Benas Šarka: Skaitau tik popierines knygas2
Vaiva Lanskoronskytė ir Ignas Stanys

Tęsiame pokalbių ciklą su įvairiomis asmenybėmis apie skaitymą. Šįkart kalbamės ir vartome knygas su aktoriumi, režisieriumi, Gliukų teatro įkūrėju Benu Šarka.

Technologijų įmonės ieško darbuotojų humanitarų

 Pavyzdžių toli ieškoti nereikia: net trečdaliui geriausių pasaulio kompanijų, esančių „Fortune 500“ sąraše, vadovauja laisvųjų menų studijų absolventai.

Globalaus jaunimo festivalis kviečia jaunimą prasmingai užbaigti mokslo metus

Gegužės 27 d. Lietuvos vaikų ir jaunimo centras rengia moksleiviams „Globalaus jaunimo festivalį“.

Virtuali ekskursija Harvardo teisės mokykloje

Sudalyvauk online ekskursijoje Harvardo universitete bei Havardo teisės mokykloje ir išgirsk įspūdžius apie studijas iš pirmų lūpų!

EURO 2016 dalyvių pristatymas. Velsas: vieno žmogaus komanda?
Matas Baltrukevičius

Pagrindinė atsakomybė per EURO 2016 kris ant Garetho Bale'o pečių. Nes tik Albanija tarp visų į EURO 2016 patekusių komandų įmušė mažiau įvarčių.