LUX/jauniems

Rugpjūčio 25 d.
Pokalbis su M. Helde: „Vėjų kryžkelėjė“ filmavimo aikštelėje bandėme pagauti magišką kino vėją
Virginija Vareikytė

Lietuvos ekranuose rudens pradžioje suksis dvejus metus tarptautinių festivalių publikas jaudinęs vaidybinis filmas apie Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje 1941 metais prasidėjusius trėmimus.

Apie žemdirbiškąją kvailybę, lietuvių tautos įpročius ir papročius
Sloikas Mickevičius - Kultūros žurnalas Fortkė

Tad iš tiesų puikiai supratote – Lietuva agrarinė valstybė. Didžiąja dalimi agrarinės mūsų tradicijos, agrarinė literatūra, agrarinė spauda ir galiausiai politika.

Atleiskite, bet kiek aš uždirbsiu?7
Unė Kaunaitė

„O dar norėjau pasiklausti, koks gi turėtų būti atlyginimas?“ – tyliai paklausiu rytinės savęs veidrodyje, bet nuskamba per daug nuolankiai.

 
Pusmaratonį bėgsiantis pranciškonas: „Pasportavus darbai einasi daug sklandžiau“
Monika Midverytė OFS

Brolis pranciškonas kunigas Algirdas Malakauskis OFM rugsėjo 11 dieną dalyvaus „Danske Bank Vilniaus maratone“, kuriame bėgs pusmaratonio distanciją.

Rugpjūčio 24 d.
Šiemet Lietuvos policijos mokykloje beveik 40 proc. sudarys merginos

Tapti kursantais pageidavo 168 jaunuolis, tačiau sėkmė lydėjo ne visus. Atrankos barjerą įveikė 118 pretendentų, kurie nuo rugsėjo 1-osios kibs į mokslus.

Į Rio išlydėta Lietuvos parolimpinė rinktinė

Trečiadienį popiet į Rio de Žaneiro parolimpines žaidynes išlydėti mūsų šalies sportininkai. Juos iš Vilniaus Katedros aikštės išlydėjo ir vėliavą įteikė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Lietuvos nacionalinis dramos teatras 77-ajame sezone kviečia treniruoti sielą
lrt

Rugsėjo 2 dieną prasidės 77-asis Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) sezonas, kurio pagrindinis šūkis – „Treniruok ir sielą“.

Ar klajonės gatvėmis su dažais rankose gali ko nors išmokyti?

Paauglystėje ir jaunystėje išeita nelegalaus graffiti mokykla užsilieka ilgam. Ir net jei nebepraktikuojama, ji palieka didesnį ar mažesnį pėdsaką.

Baigusiems mokslus laikas pasirūpinti sveikatos draudimu

Jei jaunuoliai nuspręstų tęsti nuolatines studijas, jie būtų draudžiami valstybės lėšomis ir jiems patiems nereikėtų mokėti PSD įmokų – tai už juos padarytų valstybė.

Teisingumo ministerijoje lankosi projekto „Moksleiviai – į Vyriausybę“ dalyviai

J. Bernatonis moksleiviams papasakojo apie Teisingumo ministerijos specifiką, apie svarbiausius šiuo metu rengiamus teisės aktų projektus, pasidalijo asmenine patirtimi.

Ar galima gerti jūros vandenį?

Juokingas klausimas, jūreiviai tiksliai žino – negalima! Net sudužus laivui jūreiviai mano, jog geriau mirti nuo troškulio, nei gerti vandenį, kuris tūkstančiais mylių driekiasi aplink. Tačiau vienas gydytojas atliko eksperimentą...

2016–17 „Bundesliga“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Vokietijoje futbolo vasara buvo gana rami. Miuncheno „Bayern“ pakeitė trenerį, bet rinkoje daug triukšmo nekėlė, Dortmundo „Borussia“ stiprinosi ir mėgins mesti rimtą kovą „bavarams“ dėl aukso. 

Rugpjūčio 23 d.
Susikibusių rankų revoliucija2
Matas Baltrukevičius

Baltijos kelias gali būti viena tų didžiųjų mūsų švenčių, nes ji pergalinga kaip Žalgirio mūšis, jauna kaip Kovo 11-oji, vasariška kaip Liepos 6-oji, bet ir verčianti susimąstyti, kaip tragiškosios mūsų istorijos datos.

Turi tik tiek, kiek atiduodi22
Donatas Puslys

Baltijos kelias yra stipri istorinė pamoka, kad padaryto neteisingumo niekada negalima užmiršti, kol jis neištaisytas, kad tvari taika turi remtis į teisingumo pamatą.

„Nida Off“ skelbia fotografijų paiešką

NIDA OFF kviečia visus fotografus, mėgėjus, prijaučiančius, norinčius ir kitus poetus pateikti darbus mainstreamo alternatyvai.


„Nebūk naivus kelyje“ skatina jaunimą keliauti atsakingai

Beveik prieš dvejus metus veiklą pradėjęs tarptautinis socialinis projektas „Nebūk naivus kelyje“ plečiasi ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

Sostinėje prasideda festivalis „Vilnius street art“
lrt

Vilniuje prasideda gatvės meno festivalis „Vilnius street art“. Renginio tikslas – sugriauti mitus apie grafitį, pristatyti gatvės meno kultūrą ir ją kuriančius žmones.

Prasidėjo studentų prašymų paskoloms gauti priėmimas
lrt

Prasidėjo studentų prašymų gauti valstybės remiamas paskolas priėmimas. Paskolos suteikiamos trijų rūšių: studijų įmokai sumokėti, pragyvenimui ir dalinėms tarptautinėms studijoms.

Gerti kavą ar ne?2

Ar žinote, kad pats populiariausias ir labiausiai pasaulyje paplitęs gėrimas – tai kava? Bet jis ir „paslaptingiausias“ sveikatos požiūriu, nes net gydytojai neturi vieningos nuomonės, ar sveika, ar kenksminga gerti kavą...

Rugpjūčio 22 d.
„Atrask save“ programa padės įvardyti savanorystės naudą

Programa siekiama parodyti savanoriavimo veiklos galimybes, atskleisti ir stebėti jaunuolio pasiekimų progresą, kaupti medžiagą ir įrodymus apie atliekamą veiklą.

Jaunųjų alkis ar konformizmas?
Ilona Vitkauskaitė

Rugpjūčio 16 d. Juozo Miltinio dramos teatre jaunoji menininkų karta atvirame renginyje pristatė teatro režisierių kūrybinių dirbtuvių „North/Baltic/Theater“ rezultatus.

10 lietuvių prozos tekstų, kuriuos tikrai verta perskaityti11
Elžbieta Banytė - Doxa

Šiuos tekstus verta skaityti ne todėl, kad „mokytoja liepė“ arba nes „perskaitęs būsiu geresnis lietuvis“ arba „reikia perskaityt, nes visi išsilavinę žmonės turi šitą perskaityt“, o todėl, kad įdomu.

Gailestingumas už spygliuotos tvoros1
Ieva Šiugždinienė

Prisižiūri filmų ir susidarai bendrą vaizdą, kaip galėtų atrodyti kalėjimas. Bet tiesa ta, kad ten žmonės – tokie patys kaip mes. Nėra jokių dryžuotų pižamų. Pirmą kartą atėjęs net nesupratau, kur nuteistieji, o kur – ne.

Popiežius jaunimui: statykite tiltus, ne sienas1

Pasaulio jaunimo dienų metu popiežius Pranciškus bendraudamas su italijos jaunimu drąsino semti gyvenimą saujom, mokėti atleisti ir nesileisti nugalimiems skaudžių akimirkų.

O ką gi dabar skaityti? Bernardinų rekomendacijos5

Artėjant rudeniui, o ir vasarai vis dažniau dovanojant lietingų dienų, dalinamės su Jumis, brangūs skaitytojai, savo knygų rekomendacijomis.

Rugpjūčio 21 d.
Prezidentės prizas – pilietiškiausiai dviratininkų komandai

Šiandien sostinėje baigėsi Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamas „Velomaratonas 2016“.

Rugsėjo 10–11 d. Šiluvoje šurmuliuos jaunimas

Kauno arkivyskupijos jaunimo centras rugsėjo 10–11 dienomis kviečia jaunimą nuo 13 m. amžiaus į Jaunimo dieną Šiluvoje.

Tauragėje prisiekė dar beveik 400 karių
lrt

Tauragėje tarnauti Lietuvai iškilmingai prisiekė dar beveik 400 nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos karių.

Gyvenimas yra kelias. Pokalbis su B. Vanagu

Nelaikyk automobilio galios dominavimo priemone ar proga nusidėti. Taip skamba 5-asis Vairuotojo dekalogo įsakymas. Kunigas Algirdas Toliatas, Lietuvos policijos kapelionas, jį aptaria su labai įdomiu žmogumi – lenktynininku Benediktu Vanagu.

Rugpjūčio 20 d.
„Comunione e Liberazione“ Rimini: Drąsa pasakyti „Tu man esi gėris“
vatikano radijas

Be dešimčių susitikimų, Rimini parodų parko erdvėse bus galima aplankyti aštuoniolika parodų, pažiūrėti keturiolika spektaklių ir sudalyvauti 22 sporto renginiuose. Šimtai vietų numatyta neįgalumą turintiems žmonėms.

Pusė šauktinių nori likti kariuomenėje
lrt

Profesinės karo tarnybos kariais jau tapo apie 200 šauktinių. Norą pasilikti Lietuvos kariuomenėje yra pareiškę per 700.

Kovos su juodosiomis skylėmis 4
Dominyka Navickaitė - Kultūros žurnalas Fortkė

Sovietmečiu nebuvo sekso. Nebuvo ir psichinių ligų. Tiksliau – jų buvo, bet jomis sirgo visuomenės atstumtieji keistuoliai, kuriems jau nelemta nieko gyvenime pasiekti. 

Šauktinio dienoraštis. Atsisveikinimas su ginklais (II)7
Martynas Barkauskas

Čia nugulę tokių jaunų vyrų portretai, kokie jie būna iki tapdami didvyriais. Kiekvienas juo gali tapti, jei nesileis į kompromisus su sąžine.

Rugpjūčio 19 d.
„Velomaratono“ metu bus ribojamas eismas, tačiau sostinės centras – pasiekiamas

Šį sekmadienį, rugpjūčio 21 dieną, Vilniuje vyks didžiausiu Baltijos šalyse vadinamas dviračių renginys „Velomaratonas“.

„Velomaratono 2016“ metu specialistai kvies domėtis sveika gyvensena ir ligų prevencija

Viso maratono metu priešais Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką veiks speciali informacinė palapinė, kurioje specialistai kvies domėtis sveika gyvensena ir ligų prevencija.

Nacionalinis kraujo centras prašo donorų pagalbos – ligoninėse mažėja kraujo atsargos

Nacionalinis kraujo centras prašo donorų pagalbos – ligoninėse pavojingai sumažėjo 0 (I) + ir - , taip pat A (II) + ir – kraujo grupių atsargos.

Sostinėje pradeda kursuoti nepavojingi dviratininkams velobusai

Du 3G ir 43 maršruto autobusai, kuriuose įrengtos specialios vietos dviračiams, kasdien padės dviratininkams užvažiuoti į Šeškinės kalną ir įveikti sudėtingas kelio atkarpas.

Profesines mokyklas jau pasirinko tūkstančiu daugiau jaunuolių nei pernai

Auga besirenkančių profesines mokyklas skaičius: rugpjūčio vidurio duomenimis, šiemet mokymąsi profesinėse mokyklose jau yra pasirinkę 14,3 tūkst. mokinių.

Austrijoje prasidėjo krikščioniškos muzikos festivalis1
vatikano radijas

Festivalis yra tarptautinis: atlikėjai atvyko iš JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos ir, žinoma, pačios Austrijos.

2016–17 „Serie A“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Vasarą Italijoje vyko „Juventus“ bayernizacija – „zebrai“ įsigijo abiejų pagrindinių pernykščių konkurentų kovoje dėl aukso lyderius.

Rugpjūčio 19-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį penktadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

GRAIKIJOS PEIZAŽAI. FILOKSENIJA6
Indrė Jonušytė

Penkiolika metų gyvenant, keliaujant, dirbant, išvykstant ir sugrįžtant, paliekant, keikiant, ginant, teisinant, nuolatos įsimylint Graikiją, nebeleidžia į ją žvelgti turisto, žurnalisto, juo labiau atsitiktinio prašalaičio akimis. 

Rugpjūčio 18 d.
Festivalis „Vilnius Street Art“: sostinė turės krioklį ir išnykstantį troleibusą

Ketvirtąkart vyksiantis gatvės meno festivalis „Vilnius Street Art“ pristatė netikėtą programą. Šiemet dominuos ne piešiniai ant sienų, o žymiai įvairesni projektai.

Kas yra kūrybinis mąstymas ir kaip jį ugdyti?

Kas yra kūryba? Į šį klausimą esama daugybės skirtingų atsakymų, skirtingų požiūrių. Tačiau bendra mintis ta pati: kūryba – kai sukuri kažką nauja. Kai žmogus daro tai, ko niekad anksčiau nedarė...

Kaip sužydėjo „Sklepai“
Rokas Abromikas - Kultūros žurnalas Fortkė

„Lietuvoje geros muzikos nėra“ – tokius ar panašius žodžius dar prieš kelerius metus iš savo bendraamžių tekdavo girdėti ne vienam jaunam žmogui.

Rugpjūčio 17 d.
Vietoje klajonių gatvėse baikeriai jaunimui siūlo laisvalaikį garaže
Tomas Jarusevičius

Tarptautinę jaunimo dieną šiemet Kaunas pasitiko unikaliai. Mieste duris atvėrė Maltos ordino pagalbos tarnybos atviras jaunimo dienos centras.

Kad važiavimas dviračiu netaptų kančia: dažniausios traumos ir kaip jų išvengti

Pavojaus varpais reikėtų pradėti skambinti, jei girgžda kelio sąnariai, jaučiate nugaros skausmus, maudžia kaklą, tirpsta rankos, o riešai po ilgo važiavimo sukelia nemalonų potyrį.

Šventojoje stovyklaujantys Kaliningrado srities ir Lietuvos mokiniai kūrė „Rėzaniumą“

Šventojoje veikiančioje Kaliningrado vaikų kūrybinėje stovykloje „Palikimas 3“, naudojant piešimo smėlyje techniką, kuriamas muzikinis animacinis filmas „Rėzaniumas“.

2016–17 Ispanijos „La Liga“ prognozės
Matas Baltrukevičius

Rugpjūčio 19 dieną prie starto linijos stoja Ispanijos futbolo čempionato dalyvės. Ši vasara Pirėnuose buvo rami – „Real“ transferų rinkoje snaudė, o „Barcelona“ ir „Atletico“ investavo daugiausiai į atsarginių suolo ilginimą. 

Apie PJD. Iš tų, kurie ten buvo44
Ieva Šiugždinienė

„Reikia ne sofos, bet žygio batų“, – vis dar skambanti popiežiaus Pranciškaus pasakyta frazė Pasaulio jaunimo dienose Krokuvoje, į kurias susirinko 1,5 milijono jaunų žmonių.