LUX/jauniems

Gegužės 27 d.
Atviri pašnekesiai su populiariausiais jaunosios kartos aktoriais

Birželio 1 d., 18 val., Lietuvos teatro sąjungoje įvyks susitikimas su viena populiariausia jaunosios kartos aktorių trijule - Monika Vaičiulyte, Ainiu Storpirščiu ir Mariumi Repšiu. 

Gegužės 26 d.
Romas Sakadolskis. Užaugau su mintimi, kad grįšiu į Lietuvą
Kelionė

Romo Sakadolskio balsas ne vienai lietuvių kartai tapo vilties ir tiesos, kuri prasiveržia net pro geležinę uždangą, simboliu. „Amerikos balso“ lietuvių kalba radijo laidos sovietmečiu buvo tarsi gaivaus oro gurkšnis.

Kęstutis K. Girnius: „Dauguma lietuvių truputį kreivai žiūri į išeivius“5
Rosita Garškaitė - Kelionė

Žinomo lietuvių filosofo egzistencialisto Juozo Girniaus vidurinysis sūnus Kęstutis gimė Vokietijoje, tačiau vaikystės prisiminimai – iš JAV, kur ir studijavo Harvardo, vėliau Čikagos universitete, apsigynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją...

Ginte Damušytė: Niekada nedvejojau, kad esu lietuvė
Žurnalas Ateitis

Šeimoje buvo puoselėjama lietuvybė ir nuolat aptariamos Lietuvos aktualijos, nors tais laikais atvira, objektyvi informacija iš Lietuvos buvo sunkiai prieinama, tiesiog apribojama.

Gegužės 25 d.
Kaip nuraminti nervus... per egzaminus?

Egzaminų neišvengsi, toks jau tas gyvenimas – taip pasakytų daugelis mūsų. Gal ir teisybė, bet nervinimąsi pažaboti tikrai galima.

Andris Petersonas: „Komunikatorius yra kaip laidas, kaip žodynas, kompasas ir žiūronai“
VU naujienos

„Žmonės turi teisę pasirinkti komunikacijos būdus, laiką ir vietą, jie turi prioritetus. Gali būti, kad minioje stovintis žmogus naršo interneto portaluose arba susirašinėja su seniai matytu draugu, gyvenančiu kitoje pasaulio pusėje, ir visai nekreipia dėmesio į greta stovinčiuosius.“

Prasideda 4D spausdintuvų amžius

„Sveiki atvykę į 4D spausdintuvų amžių!“ – skelbia portalas „Techcrunch“, kalbėdamas apie inžinierių iš Volongongo universiteto, esančio Australijoje, sukurtą 4D spausdintuvą.

Kino teatre „Pasaka“ – „The Chemical Brothers“ koncertas 50 tūkst. gerbėjų miniai

Ruošdamasis vasaros sezonui, kino teatras „Pasaka“ kviečia į ypatingą koncertinio filmo apie į Lietuvą atvykstančią britų grupę „The Chemical Brothers“ seansą. Filmo „Don’t Think“ premjera įvyks gegužės 31 d., sekmadienį.

Kauno numerologija
Grytė Kuliešiūtė

Gyvenu apsupta devynių mane saugančių fortų. Kiekvienas jų alsuoja. Ypač gerai tai girdėti naktį, kai sutemsta ir gatvėse nutyla triukšmas. Kažkoks magiškas visų devynių alsavimas apsupa miestą. 

Gegužės 23 d.
Dainius Genys. Humoro visuomenė ar visuomenė humorui?
Aš ir psichologija

O ar vėlesnis jo bendražygio R. Vilkaičio tapimas kultūros ministru irgi pokštas? Kažin. Greičiau pačios visuomenės ironizavimas. Tik kad juokinga nebe taip...

Juokas – būtiniausias vaistas jūsų vaistinėlėje

Ar pamenate istoriją apie berniuką, kuris pardavė savo juoką? Iš pradžių manęs, kad tai visai nevertingas dalykas, vėliau jis suprato, kad be juoko gyvenimas nykus ir beprasmis.

Gegužės 22 d.
Organizuojamos kūrybinės dirbtuvės „Ką šeštadienį?“

Skaitymo ir kultūrinio raštingumo asociacija kartu su Lietuvos rašytojų sąjunga nuo birželio mėn. šeštadieniais organizuos moksleivių susitikimus /kūrybines dirbtuves „Ką šeštadienį?“ su žinomais Lietuvos rašytojais. Pirmasis susitikimas planuojamas birželio 13 d.

Remigijus Jašinskas. Eilėraščiai

Į tradicinį klausimą „Kodėl rašai?“ atsakau taip: „Rašau, nes viduje kažkas liepia, kažkas vis užvaldydamas mano ranką stveria tušinuką ir pradeda rašyt.

Apie prieveiksmį, vieną rašytoją ir ciklinio laiko sampratą

Dar kartą, iš naujo 2015 m. gegužės 8 d. rinkosi Lietuvos mokiniai į Lietuvos edukologijos universiteto Lituanistikos fakultetą. 

Mokyklose – pirmieji Paskutinio skambučio aidai

Lietuvos mokyklose pradeda aidėti Paskutinis skambutis. Kai kuriose šalies mokyklose ši šventė vyksta jau šią savaitę, kitur paskutinis skambutis skambės paskutinėmis gegužės dienomis.

„Technorama 2015”: paskelbti konkurso laimėtojai ir prizai
Technologijos_lt

Rekordinio dalyvių skaičiaus šiemet sulaukusi tarptautinė paroda „TECHNORAMA 2015” baigėsi geriausių darbų apdovanojimu. 

Savaitgalį Vilniuje skambės afrikietiški ritmai
lrt

Gegužės 23 d. į Vilnių pirmą kartą atvyksta pasaulinės afrikietiškos muzikos žvaigždės – djembe būgnų meistrai – Babara Bangoura Fakoly iš Gvinėjos ir Mousse Drame iš Senegalo ir Malio.

Z. Gaidamavičiaus-Gėlės premija įteikta J. Jasponytei
lrt

Šiaulių rajone, Naisiuose, įteikta literatūrinė poeto Zigmo Gaidamavičiaus-Gėlės premija. 39-ąja laureate tapo Jurgita Jasponytė, pernai išleidusi poezijos knygą „Šaltupė“.

Išgyventi žmogiškumą
Audrius Stonys

Nežinau kito kino filmo, kur taip aiškiai galima pajusti, ką reiškia, jog Jėzus numirė už mūsų nuodėmes, kad Jis mus atpirko.

Režisieriaus Jimo Jarmuscho gyvenimo taisyklės1

Apie kiekvieną šio režisieriaus filmą galima būtų parašyti po kelis ilgus straipsnius. Tai vienas iškiliausių mūsų laikų kūrėjų, kurio filmus galima žiūrėti daugybę kartų, atrandant vis naujų prasmės klodų.

„Nebraska“ – tėvo pažinimo kelionė
Birutė Grašytė

Ši kelionė, nors ir absurdiška, nes niekas jokių pinigų nelaimėjo, negalime sakyti, jog jokio laimėjimo nebuvo. Santūrusis tėvas prasitarė, kad laimėti pinigai jam būtų buvę reikalingi tik tam, kad galėtų ką nors palikti savo sūnums. O sau jis nusipirktų naują sunkvežimį, kurio visada norėjo.

Gegužės 21 d.
Pristatomas Lietuvos jaunimo dienų himnas1

Lietuvos jaunimo dienos 2015– didžiausias įvykis jaunimui šią vasarą. Šių metų LJD tema yra „Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“/Lk 12, 34/. Jau birželio 27 – 28 dienomis į Alytų atkeliaus tūkstančiai jaunų žmonių ir leisis į vieną bendrą misiją: ieškoti savo širdies lobio.

Valdovų rūmuose bus pagerbti jaunieji Lietuvos talentai1

Gegužės 25 d., pirmadienį, 16 val. Nacionalinio muziejaus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmų Didžiojoje renesansinėje salėje vyks iškilmingas renginys, skirtas Lietuvos jauniesiems talentams – gabiausiems šalies vaikams – pagerbti. 

Kompozitorius Giedrius Kuprevičius: „Apie žinomus dalykus siekiu kalbėti kitu kampu“

Didelio pasisekimo sulaukęs garsaus kompozitoriaus, KTU profesoriaus emerito Giedriaus Kuprevičiaus šešių paskaitų ciklas „Menas ir technologijos“ baigėsi gegužę, tačiau sugrįš rudenį.

Apie moralią žurnalistiką: pokalbis su Simonu Bendžiumi
Mažoji studija

„Mažosios studijos“ laidoje „Kultūra ir religija“ apie moralią žurnalistiką, apie žiniasklaidą, kuri netrypia žmogaus orumo, pokalbis su Simonu Bendžiumi, 2015 metais gavusiu „Auksinės bitės“ apdovanojimą kaip geriausias radijo žurnalistas.

Bardų festivalyje Šalčininkuose susitiks įvairių kartų atlikėjai
lrt

Gegužės 30 d. Šalčininkų miesto parke vyks Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį“.

Gegužės 20 d.
Bernardinai TV. Nuo Babelio bokšto Sekminių link
Bernardinai.TV

Pradžioje buvo Žodis, – rašoma Šventajame Rašte. Tas Žodis buvo pas Dievą, ir visa jame buvo vieninga. Iš to Žodžio radosi žodžiai, tai yra kiekvienas iš mūsų, turintis savo žinią, savą skambesį.

Kaunas: 11,5 pusiau slaptos panoraminės vietos
Deividas Preišegalavičius

Deividas Preišegalavičius skaitytojus vedžioja po pusiau slaptas panoramines Kauno vietas, kurios įstabiai atveria netikėtų miesto peizažų.

Gegužės 19 d.
Lietuvoje per daug individualizmo? Nejuokaukite3
Donatas Puslys

Būtent individualistų šiandien Lietuvai labiausiai ir reikia – nelaukiančių direktyvų iš pašalės, pasitikinčių savimi, nebijančių ieškoti, bandyti, klysti ir kilti vėl iš naujo, nesikratančių atsakomybės už save, už kitą, ambicingų ir norinčių įrodyti savo gebėjimus.

„MES BŪNAM MOLIU, REŽISIERIUS LIPDO“. INTERVIU SU „BORISO GODUNOVO“ AKTORIAIS

Gegužės 22 dieną Lietuvos nacionalinio dramos teatro 75-ąjį sezoną vainikuos premjera – Aleksandro Puškino „Borisas Godunovas“, kurį pastatė Eimuntas Nekrošius. Siūlome trumpus pokalbius su kai kuriais pagrindiniais spektaklio vaidmenų atlikėjais.

Šiandien prasidėjo jau tradicija tapusios LEU „Lituanistų dienos 2015“

Gegužės 19-21 d. Lietuvos edukologijos universteto, Lituanistikos fakultete (T. Ševčenkos g. 31) vyks tradicija tapusios „Lituanistų dienos 2015“ (LFDI’15) , kurias organizuoja Lituanistikos fakulteto Studentų atstovybė.

Gegužės 18 d.
Krikščioniškos muzikos festivalis ,,Liejas Malonė“ Bezdonyse

2015 m. gegužės  15 d. Bezdonių „Saulėtekio“ pagrindinėje mokykloje vyko   Krikščioniškos muzikos festivalis „Liejas malonė“. Šis  festivalis vyksta jau trečią kartą ir kasmet jame dalyvauja vis gausesnis būrys svečių ir dalyvių.  

Mykolas Zvėga. „Įdomiau nežinoti, kas laukia rytoj...“

Mykolas Zvėga – jaunas keliautojas, spėjęs išmaišyti jau ne vieną planetos žemyną. Jo gimtinė – Vilnius, bet namai – ištisas pasaulis.

Duokit meilės... Apie muzikinį spektaklį „Durys“
Ingrida Rudaitytė

Pokalbis su vienu iš muzikinio spektaklio „Durys“ kūrėjų V. Bartušu.

Kur gauti vaistų nuo bambėjimo?1
Egidija Šeputytė-Vaitulevičienė - Aš ir psichologija

Ne vienas vyro ir moters santykius tyrinėjantis psichologas teigia, kad nuolatinis bambėjimas yra meilės nuodas, gan stipriai apkartinantis santykius. Kodėl tada tiek daug žmonių bambėdami ant vienas kito nuodija savo gyvenimą? Kaip šio žalingo įpročio atsikratyti? Ar apskritai įmanoma ir ar verta?

„Mokslo sriuba“: ar žmonės susijungs su robotais?

Mūsų aplinka yra labai dinamiška ir kad mobilus robotas išgyventų tarp žmonių, jis turi sugebėti prisitaikyti prie pokyčių. Reikia sukurti tokius metodus, tokias taisykles, kad robotas sugebėtų tinkamai elgtis nuolat kintančioje aplinkoje.

Norbert Bolz. Dėmesio vadyba prieš informacijos gavybą1
Andrius Navickas - Kelionė

Mes gyvename informacijos infliacijos laikais. Jos yra labai daug ir vis daugėja. Šiandien didžiausias deficitas yra ne informacija, bet dėmesys, ir svarbiausiu uždaviniu tampa ne informacijos gavyba, bet dėmesio vadyba.

Gegužės 17 d.
Paskutinė Lucillės rauda. In memoriam B.B.Kingui
Domantas Razauskas

2015 metų gegužės 14 dieną, 9 valandą 40 minučių vietos laiku, Las Vegase, Nevados valstijoje, miegodamas mirė bliuzo karalius B.B. Kingas. Karaliui buvo 89.

Gegužės 15 d.
Alytuje birželio 25–26 d. vyks miesto misijos

Nedidelės misijų grupelės lankys namus, įstaigas, parduotuves ir kvies ateiti į miesto misijų renginius.

Balsu aktyvuojamas dirbtinis intelektas – netolima ateitis?
Robotika.lt

Akivaizdu, kad naujųjų technologijų pažangos sparta pasiekė neįtikėtiną lygį, todėl objektyvus, ir netgi kritinis, požiūris į šių sistemų pritaikymą visuomenėje yra būtinas.

VDU prancūzų kalbos dėstytojas Loic Boizou: Lietuva – mano širdies tėvynė

Kauno mieste sutikę Loic Boizou nenustebkite – prancūzas ne tik puikiai kalba lietuviškai, bet išmano ir Lietuvos istoriją, kultūrą ir papročius, o apie lietuvių ir prancūzų skirtumus ar panašumus galėtų diskutuoti daug ir pateikdamas įvairių pavyzdžių.

Katalikai, nubuskite! Santuoka savaime neatsitinka!9
Anthony Esolen

Mums beviltiškai reikia jauniems vyrams ir moterims iš naujo pristatyti priešingos lyties žavesį. Mūsų jauni žmonės ne tik susilaiko nuo pasimatymų ir merginimo – jie nežino, kaip tai daryti. Tai nevyksta. Pažiūrėkite į rankas.

Gegužės 14 d.
Rūdninkų knygyne – poezijos performansas Josifo Brodskio garbei

Minint rašytojo gimimo metines, poeto kūriniams bus sukurta „nauja oda“, taip bandant atskleisti unikalią jo asmenybę.

Jaunojo bardo Mindaugo Ancevičiaus ir jo grupės koncertas

Jau nemažą klausytojų ratą subūręs M. Ancevičius dainuoja ne tik savo, bet ir garsių poetų, lietuvių liaudies tekstais. 

Kas bendro tarp katalikiškos žiniasklaidos, šaukšto ir automobilio?
Andrius Navickas - Žurnalas Ateitis

Svarbiausia, nepamirškime, kad esame susieti Kelio į bendriją ir tai reiškia, jog visi esame atsakingi už bendrą kelionę, nors kiekvienas joje dalyvaujame unikaliu būdu.

Palestinos treiseriai

Jauni parkūro atletai kasdien treniruojasi savo stovykloje. Dauguma jų jau yra baigę vidurinę mokyklą ir greta parkūro treniruočių turi ir darbus.

Gegužės 13 d.
Gediminas Zelvaras: „Bažnyčioje jaučiausi tarsi muziejuje, kurio eksponatai nedomina“ 1
Saulena Žiugždaitė

Nerūpėjo kam nors įrodyti, kad Dievo nėra, ar juo piktintis, tiesiog man tai nebebuvo gyva, tiesiog to nereikėjo. Turėjau daugybę įvairių veiklų, nuotykių... visa kita nuėjo į antrą planą.

Gegužės 17 d. Vilniaus Bernardinų bažnyčioje – pranciškonių misionierių paskaita

Paskaitos tema: „Iš Nukryžiuotojo Jėzaus slėpinio kontempliacijos seserys semiasi gilaus geranoriškumo, atperkančios meilės, apaštalinio uolumo žmonijai.“

Dešimt minučių patikėti, kad vis dar gyveni
Onė Kartanaitė

Chiara Gamberale savo kūriniu įkvepia išbandyti tokią paprastą techniką, neatimančią nei daug laiko, nei jėgų, o duodančią netgi labai daug. Taip ir imu svarstyti apie sąrašą dalykų, kurių dar niekada nebandžiau. 

Lietuvos edukologijos universiteto II rūmuose – „Literatūrinis pavasaris 2015“

Vienas Poezijos pavasarios festivalio renginių – LEU Lituanistikos fakulteto draugijos „Literatų arka“ jau šešioliktus metus organizuojamas „Literatūrinis pavasaris“.