LUX/jauniems

Birželio 25 d.
Mantas Balakauskas: „Mylėdamas visada būni truputėlį paribyje“
Literatūra ir menas

Apie poezijos prasmę, rašytojus, skaitytojus ir mažos šalies kompleksus kalbamės su jaunosios kartos poetu MANTU BALAKAUSKU

Birželio 24 d.
Pasaulio vaikai
Martynas Vingrys

Vieni keliauja tam, kad pailsėtų svečioje šalyje prie jūros, kitiems kelionėje svarbiausia paganyti akis į žymius istorinius paminklus, prabangius muziejus ar dar šį tą.

Birželio 23 d.
Pasaulis švenčia Olimpinę dieną

Tai diena, kai įvairaus amžiaus ir fizinio pajėgumo žmonės dalyvauja bėgimuose, ėjimuose, stebi parodomąsias varžybas ir patys dalyvauja įvairiose fizinio aktyvumo bei kultūrinėse veiklose.

Apie buvimą šalia, kai to labiausiai reikia

Tai jaunos moters laiškas, kviečiantis tiesiog BŪTI šalia kito, kai jam sunku, nes būtent tuomet mums vienam kito labiausiai reikia.

Vilniaus universitetas pirmą kartą įvertintas Šanchajaus ARWU akademinių sričių reitinge
VU naujienos

Vilniaus universitetas pirmą kartą šalies universitetų istorijoje pateko į Akademinį pasaulio universitetų reitingą medžiagų mokslo ir inžinerijos kryptyje.

„Black Biceps”: „Polenkas“

Jaunimo grupė „Black Biceps”sukūrė dainos „Polenkas“ vaizdo įrašą, kurioje dainuojama apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Pilietiškas jaunimas užėmė Vyriausybės prieigas2

Birželio 22 d. judėjimas „Gyvenimas per brangus“ atsikraustė į Vilnių ir užėmė Vyriausybės pastato prieigas.

Trečiadienio katechezę popiežius sakė apsuptas pabėgėlių
vatikano radijas

Krikščionis neatmeta nei vieno, visus priima ir priglaudžia, – patikino popiežius bendrojoje audiencijoje, pristatydamas jį lydėjusius ir šalia jo sėdėjusius dvylika jaunų pabėgėlių.

Joninės Lietuvoje ir pasaulyje

Joninės švenčiamos daugelyje Europos valstybių, o Joninių tradicijos daugelyje šalių panašios, kitaip tariant, Joninių laužai dega po visą Europą.

Būti savimi ir leisti būti kitam1
Donatas Puslys

O kas esu aš čia šiandien? Kiekvienas galime užduoti sau šį klausimą. Jis ypač aktualus jauniems žmonėms, kurie patiria egzistencinių ieškojimų ir keliauja kopijuodami, maištaudami, ieškodami ir galiausiai siekdami išsiveržti į savąjį kelią.

Justina Gikniūtė-Kočetova: „Jei turi tikslą, turi eiti jo link, o ne gaišti laiką savęs gailesčiui“
Bernardinai.TV

 Galiu drąsiai sakyti, kad studijos man itin pravertė. Visos savybės, kurias ugdžiau universitete, man labai praverčia versle.

Birželio 22 d.
Jaunų grupių konkurse „Novus“ triumfavo rokenrolo grupė „Basi“1

Vakar įvykusiame muzikos inkubatoriaus „Novus“ finale paaiškėjo tris mėnesius ieškota geriausia grupė – ja tapo elektrėniškiai „Basi“.

Picos gimtinės beieškant: skirtingos versijos, picos muziejus ir teorema1

Šis patiekalas, anot įvairių šaltinių, leidžia mums jo šaknų ieškoti ne tik Italijoje, bet ir Graikijoje ir net Persijoje ar Arabų šalyse.

Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Kauno kunigų seminarija baigė mokslo metus
Kauno arkivyskupija

Mokslo metų ir pavasario egzaminų sesijos pabaigą seminarijoje tradiciškai vainikuoja neformalus vakaras „Pasisėdėkime“.

Šiandienos jaunuolis – rytojaus kūrėjas
Viktorija Vaserytė - Universiteto žurnalistas

Kaip kuria rytojų, su kokiomis kliūtimis susiduria, ko turi išmokti jaunuolis, bent dalele prisidedantis prie šalies gerovės?

Apie dalijimąsi tikėjimu6
Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

Norisi kalbėti apie dalijimąsi tikėjimu šį kartą ne kaip apie skelbimą, o kaip apie natūralų liudijimą, kylantį iš gyvenimo tikėjimu.

Birželio 21 d.
Vidaus reikalų ministerija ir KTU pasirašė bendradarbiavimo sutartį1

Pasirašyta sutartis yra svarbi plėtojant universiteto ir ministerijos bendradarbiavimą abiem pusėms svarbiose veiklos srityse. 

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ atsisveikina

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ rengia du atsisveikinimo koncertus Daugirdo amfiteatre, liepos 21 ir rugpjūčio 18 dienomis.

Ką svarbu žinoti poilsiaujant prie vandens

Visuomenės sveikatos specialistai pataria, kaip elgtis prie vandens ir vandenyje bei ką daryti pamačius skęstantį žmogų.

Socialinė kritika: plastilinas vietoje aliejinių dažų

Dar neturintis trisdešimties šiuolaikinis britų menininkas Henry Hudsonas dirba su itin neįprasta priemone – plastilinu. 

Birželio 20 d.
George Gagoshidze: dailininkas su geros nuotaikos eskizu kišenėje

Birželio 21 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus ekspozicijų erdvėje „Galera“(Užupio g. 2 a) bus atidaroma George'o Gagoshidze's darbų paroda „Eskizai ir drobės“. 

Kard. Tauran Ramadano proga: krikščionys ir musulmonai teliudija Dievo gailestingumą
vatikano radijas

Krikščionys ir musulmonai pakviesti stengtis būti „gailestingi ir atjaučiantys kitus“, ypač tuos, kuriems labiausiai to reikia. Taip rašo kardinolas Jeanas-Louisas Tauranas musulmonams Ramadano proga.

VGTU mokslininkai kuria pirmąjį Lietuvoje skaitmeninį miestelį

Šiais laikais retas kuris išsitraukia popierinį miesto žemėlapį. Įprasta rinktis internetinius 2D žemėlapius, kurie leidžia virtualiai pasivaikščioti miestų gatvėmis ir apžiūrėti pastatus.

Aukštosios mokyklos: 50 proc. daugiau IT studentų ir naujos studijų programos

Aukštosios mokyklos šiais metais priims 50 proc. daugiau IT studentų, o pasiryžusiųjų įgyti vieną perspektyviausių profesijų laukia atnaujinę studijų programas.

MANO SPARNUOTA SIELA1

„Esu svajinga asmenybė, kuri niekada nenustygsta vienoje vietoje. Turiu du širdžiai mielus užsiėmimus – fotografiją ir poeziją“, – sako Gintarė.

Mankšta lovoje ir dar keturi patarimai puikiai ryto pradžiai1

Kad spėtumėte pasimėgauti vasaros teikiamais malonumais, o rytinis kėlimasis į darbą netaptų sudėtingas – dalinamės penkiais patarimais, kaip paįvairinti ryto rutiną ir pradėti dieną su energijos užtaisu.

Birželio 18 d.
Gelbėkit, audiofilai!15
Domantas Razauskas

Ir šiandien noriu pakalbėti apie įrašų kokybę. Dar tiksliau – apie įrašus, kurie mano ausims teikia neįprastą malonumą būtent dėl savo garsinių savybių.

Baigėsi Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetė, startavusi balandžio 15 dieną, baigėsi birželio 16-ąją. Jos metu, t.y. per du mėnesius, surengti devyni piligrimų žygiai, juose dalyvavo net 246 dalyviai.

Miranda Kaneckaja-Steckevičienė: Man atrodo, kad tautybę žmonės pasirenka patys2
Vaiva Lanskoronskytė

Su jauna teisininke, augusia ir šiuo metu gyvenančia tautiškai mišrioje aplinkoje Miranda Kaneckaja-Steckevičiene kalbamės apie skirtingų tautybių, religijų, pažiūrų žmonių sugyvenimą.

„Aš čia“ savanorė Jolita: savanorystė yra dalijimasis

Jolita jau ne pirmus metus savanoriauja dirbdama su vaikais. Mergina sako, kad savanorystė jai visų pirma reiškia dalijimasi: „Aš duodu jiems savo laiką, jie man duoda savo stiprybę.“ 

Birželio 17 d.
Vagys neatostogauja: kaip saugiai palikti namus išvykstant poilsiauti

Prasidėjusi vasara ir įsibėgėjantis atostogų sezonas reiškia darbymetį namų vagims. Savaitgaliais ištuštėjantys butai ir namai traukia ilgapirščių dėmesį – be šeimininkų likęs būstas tampa lengvesniu grobiu profesionaliems plėšikams...

Šeštadienį hospise – motociklininkų vilties armija

„Palaiminti Gailestingieji“ tokiu šūkiu vadovaujasi IX Piligriminės Aušros Vartų kelionės motociklais dalyviai, kurie šį šeštadienį (birželio 18 d.) 15. 30 jau penktą kartą Pal. Kun. Mykolo Sopočkos hospiso kiemą pripildys 250-ies motociklų ūžesio.

Bastūnės užrašai. Gaudžiantis ragas ir tylintys cimbolai
Aistė Stremaitytė

Nežinia, kokiu tembru prabiltų muziejuje saugomos įvairiaspalvės ir įvairių formų fisharmonijos, bet, net joms tylint, galima grožėtis praėjusio šimtmečio meistrų išradingumu, puošiant instrumentus.

Birželio 19-ąją Gedimino prospekte šurmuliuos „Žolynų turgus“

Birželio 19 d. Gedimino prospekte (nuo Odminių skvero iki V. Kudirkos aikštės) 10 metų jubiliejų švenčia atgaivinta Vilniaus tradicija „ŽOLYNŲ TURGUS“.

Sėkmės istorija: kaip įstoti į Kembridžo universitetą
Kotryna Reimerytė - Euroblogas.lt

Gabija, studijuojanti Kembridžo universitete, sutiko skirti šiek tiek laiko, nes tiki, kad tai, ką papasakos, padės tiems, kurie svajoja čia studijuoti.

Birželio 16 d.
Įtvirtintas nuolatinis privalomosios pradinės karo tarnybos šaukimas
lrt

Priimtais pakeitimais taip pat nuspręsta panaikinti trijų mėnesių bazinius karinius mokymus, kurie buvo įtvirtinti kaip alternatyva nuolatinei privalomajai pradinei karo tarnybai.

Gera žinia studentams – sumokėti už studijas bus paprasčiau

Pasak jo, kurdama naują paslaugą „Mano unija“ atsižvelgė ir į bendrą Lietuvos gyventojų finansinį pajėgumą. 

Per šešis tūkstančius absolventų – ketvirčio amžiaus universitetinėje komunikacijos ir informacijos mokykloje

Vilniaus universiteto Komunikacijos fakultetas, įteikdamas informacijos ir komunikacijos krypties bakalauro, magistro ir daktaro diplomus, minės 25 metų sukaktį.

Žemėlapis padės rasti ir pamatyti įdomiausias Lietuvos vietas

Jau dabar žemėlapyje pateikiamos tikslios vietos, nuotraukos, aprašymai apie daugiau kaip 200 pažintinių maršrutų ir daugiau kaip 8000 lankytinų objektų.

Šeštadienį Vilniuje – pasiruošimas Pasaulio jaunimo dienoms

Pasaulio jaunimo dienų organizatoriai Lietuvoje, kviečia visus renginio dalyvius dvasiškai pasiruošti. Susitikimas vyks Vilniuje: 2016 m. 18–19 birželio dienomis.

Kviečia nešti simbolinę „LTeam“ ugnį

Akcija „LTeam ugnis“ tęsis iki olimpinių žaidynių pradžios rugpjūčio 5 d., vėliau svetainė taps informaciniu portalu, kuriame bus pateikiama informacija apie „LTeam“ renginius bei projektus.

Dalyvauk scenarijaus konkurse „MAŽOSIOS PASLAPTYS 2016“ ir laimėk vietą kino dirbtuvėse

Kino centras „Garsas“ kviečia bendruomenes, mokyklas dalyvauti projekto „Mažosios paslaptys“ scenarijaus konkurse ir laimėti 6 dienų kino dirbtuves su kino profesionalais.

Ne vaikai keliaus į stovyklą, bet stovykla atekliaus pas vaikus
lrt

Stovykla prasideda Alytuje. Tris dienas nuo 10 valandos ryto iki 10 vakaro vaikai galės dalyvauti stovyklos veiklose prie švento Benedikto gimnazijos ir miesto parke

Ką jaučia tėvynės gynėjai?1
Andrius Murauskas - Universiteto žurnalistas

Savo noru į kareivines nuėjęs jaunimas sako, jog karo tarnyboje pirmiausia kovoji su kasdien aplankančiomis emocijomis ir vis geriau supranti gimtinės svarbą žmogui.

Kodėl taip nepasisekė juodai katei?

Kaip katės tapo naminiais gyvūnais ir kodėl nuo XIII a., kai jau buvo paplitusios beveik visoje Europoje ir padėjo žmonėms kovoti su žiurkėmis ir kitais graužikais, staiga imtos laikyti blogio įsikūnijimu?

Birželio 15 d.
Vienai nakčiai atgims Vilniaus Ramintojos bažnyčia1

Birželio 17-osios naktį, po dvidešimt penkerių metų tylos, vilniečiams ir sostinės svečiams duris atvers viena unikaliausių Vilniaus istorinių erdvių – Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

Šeimos finansų ekspertė J. Varanauskienė: ISM įgytos kompetencijos kasdien praverčia darbe

Apie įveiktą doktorantūros iššūkį,  studijų metu įgytas naujas kompetencijas ir sėkmės receptą – derinti studijas ir svarbias pareigas banke – pasakoja ISM daktarė J. Varanauskienė. 

Sugrįžusi „Šiaurės Kryptis“: „Tada mes grojome gyvenimą“2

Beveik prieš trisdešimt metų tuometiniai Vilniaus statybos technikumo moksleiviai, būsimieji braižytojai K. Vildžiūnas ir Z. Butautis, svajojo groti. Ne tapti žvaigždėmis, o kalbėti apie laiką, kuriame gyvena.

Niekas nesitikėjo išgirsti jų dainuojant

„Šis projektas gimė spontaniškai, iš pradžių net neturėjome minties, kad tai išaugs į duetą „Dua“,– teigia patys muzikantai.