LUX/jauniems

Vasario 24 d.
Studentai kviečia minėti Kovo 11-ąją orientacinėse varžybose

Lietuvos studentų korporacijos vienija jėgas ir jau ketvirtus metus iš eilės visus norinčius kviečia dalyvauti orientacinėse žaidynėse “Paskui nepriklausomybę”.

Pomponai. Alpulys

Ministrų kabinetas susitiko su kūrybinių ir visuomeninių organizacijų vadovais. Aš buvau pakviestas kaip Lietuvių rašytojų draugijos pirmininkas.

Krikščioniškų komiksų autorius Vilniaus knygų mugėje2

Žanas Fransua Kieferis prancūzakalbėse šalyse pirmiausia yra žinomas kaip dailininkas, paskui kaip rašytojas ir komiksų kūrėjas bei muzikantas.

Keistų vietų romantikė Goda Lukaitė: „Apleistos vietos man – ramybė ir jaukumas“5
Kristina Ižganaitytė

Jaunoji tapytoja Goda Lukaitė „Pamėnkalnio“ galerijoje pristato personalinę parodą „Mano vdinis miestas“. „Pamirštų erdvių grožis man – ramybė ir saugumas. Mano paveikslai – tai esami ir įsivaizduojami laiko sluoksniai.“

Dešimtą kartą rašomas nacionalinis diktantas
bns

Penktadienį Lietuvoje ir už šalies ribų dešimtą kartą rašomas nacionalinis diktantas.

Vasario 23 d.
Prasideda 18-oji Vilniaus knygų mugė
lrt

Prasideda aštuonioliktoji Vilniaus knygų mugė. Pasak organizatorių, didžiausias dėmesys šiemet skiriamas lietuviškiems ženklams pasaulyje.

Vasario 22 d.
Pomponai. Geografinė boba

Iš Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atsiminimų: „Sunku sau vaizduotis, kaip nustebau, kai Laurynas Ivinskis man ėmė aiškinti, kad tie kabantieji sienoje paveikslai - tai mūsų žemės atvaizdai“.

J. Petrauskienė: Universitetų tinklo pokyčiai bus matomi kitų metų biudžete
bns

Mokslo ir studijų institucijų tinklo pertvarkos planas bus pateiktas gana greitai, ir jo pokyčiai jau bus matomi 2018 metų biudžete, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Šiandien startavo „Futurepreneurs“ jaunimo verslumo skatinimo programa

Ateities startuolius daugiausia nori kurti vaikinai, labiausiai domina – informacinės ir komunikacinės bei finansų technologijos 

Festivalis jaunimui 2017

2017 m. vasario 26 d. 12 val. Kauno Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčios konferencijų salėje vyks „Dialogas: Žodis ir Spalva“.

Viename seniausių VU fakultetų – sumaištis ir nerimas dėl ateities2
lrt

Seniausioje Lietuvos aukštojoje mokykloje – Vilniaus universitete (VU) vis labiau įsibėgėja pertvarka.

Vasario 21 d.
Apie trenerį, kuris neišmokė žaisti futbolo3
Donatas Puslys

Tikras pedagogas turi rūpintis ne tik dalykinių žinių perdavimu jaunajai kartai. Šalia dalykinių žinių perdavimo, jam tenka ir kita svarbi misija – ugdyti žmogiškumą. 

Kviečiama rašyti Nacionalinį diktantą1

Visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiama dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Vasario 20 d.
„Mokslo sriuba“: saulės elemento prototipą išrado devyniolikmetis

Ne tik Albertas Einšteinas, bet ir daugelis kitų mokslininkų buvo įkvėpti Saulės ir jos spinduliuojančios energijos, kurią – jie buvo įsitikinę – galima panaudoti mūsų naudai.

Pomponai. Liuteroniška tautybė

Žemaitė, supratusi, kad amerikietis ją palaikė liuterone, ėmė piktintis, kad pasaulyje gali būti žmonių, kurie nežino Lietuvos.

Apie klausimų meną ugdyme 2

Pokalbis su François Taddei, vadovaujančiam Paryžiuje įsteigtam Tarpdisciplininių tyrimų centrui, skirtam tyrinėti ir dėstyti inovacijas pedagogikoje.

Vasario 17 d.
Konkursas „Vilnius išranda 2017“ pirmą kartą suburs Lietuvos išradėjus

Jau kovo 31 d. – balandžio 1 d. Vilniuje, „Litexpo“ parodų ir kongresų centre, bursis pirmas ir didžiausias Lietuvoje išradėjų konkursas „Vilnius išranda 2017”. Išradėjai iš Lietuvos kviečiami teikti paraiškas bei registruoti savo išradimus konkurso internetiniame puslapyje iki sausio 31 d.

Pomponai. Kas yra inteligentas

Prisimenu 1925 metus, kai į Alytų buvo apsilankęs dr. Jonas Šliūpas. Nepamenu ko, kokios organizacijos pakviestas.

Vasario 16 d.
Pompėjoje šv. Valentino dienos proga atvertas skaisčiųjų įsimylėjėlių namas
lrt

Pompėja – viena populiariausių vietų Italijoje, pernai joje apsilankė rekordinis skaičius žmonių – daugiau kaip 3 milijonai.

Rekolekcijos Sutvirtinamiesiems

Tie, kurie ruošiasi priimti Sutvirtinimo sakramentą, kovo 11-12 d. kviečiami dalyvauti rekolekcijose Marijos namuose, joanitų vienuolyne.

Patriotinėse eitynėse Kaune žygiavo apie pusantro šimto žmonių
bns

Ketvirtadienį Kauno centre apie pusantro šimto žmonių žygiavo prieštaringai vertinamose tautinio jaunimo organizuojamose eitynėse, skirose Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Vasario 15 d.
Šimtas vilties laukimo dienų

Pasak „Vilties bėgimo“ vėliavnešio, br. Benedikto Jurčio OFM, kol kas mūsų visuomenė lyg užkerėta mirksta baimėje ir silpnybėje, kurią numelioruoti įmanoma tik artimo meile, teisingumu, gailestingumu, dosnumu.

Kodėl Jėzus liepė mokiniams neteisti?4
Taizé

Jėzus nepataria mums užsimerkti ir palikti viską likimo valiai. Iškart po to, kai liepia mums neteisti, jis tęsia: „Ar gali aklas vesti aklą? Argi ne abu įkristų į duobę?!“

Pomponai. Nebaigtas koncertas1

1927 m. vasario 16 d. Vilniuje šv. Mikalojaus bažnyčioje pamaldos su kun. V. Taškūno pamokslu ir konservatorijos mokinės M. Kasperavičiūtės „Ave Maria“ giedojimu.

Apie aistrą gyventi16
Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

Kaip drįstam už patogumą ir apgaulingą ramybę, už pritapimą ir netikrą palaikymą parduoti tai, ką esam gavę iš Kūrėjo – aistrą gyventi?

Vasario 14 d.
Talentingiausiems KTU studentams – didžiausios stipendijos Lietuvoje

Geriausiai besimokantys Kauno technologijos universiteto studentai nuo vasario 1 dienos turės galimybę gauti didžiausias skatinamąsias stipendijas Lietuvoje.

MOSTA palygino dar tris apskritis: 2021 m. studijuojančių bus ketvirtadaliu mažiau

Kauno apskrityje gimstamumas per 15 m. sumažėjo 1 proc., kai per tą patį laikotarpį Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse padidėjo atitinkamai 39 proc. ir 4 proc.

Šv. Valentino diena KITAIP Kaune – meilės nuotykis jau dešimtąjį kartą
Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba

Šv. Valentino diena KITAIP – tai prieš dešimtmetį užgimęs Kauno arkivyskupijos jaunimo sumanymas bei troškimas pasidalyti šios dienos džiaugsmu su mylinčiais ir trokštančiais mylėti žmonėmis.

Duris atveria Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės vaikams ir jaunimui PATS SAU

Nuo vasario 16 d. lankytojų laukia nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU – vieta jaunimo idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti.

Čempionų lygos aštuntfinaliai: Ar Anglija vėl liks be ketvirtfinalių?
Matas Baltrukevičius

Po žiemos pertraukos į stadionus grįžta Jo Didenybė futbolas. Prieš du sezonus į ketvirtfinalius nepateko nė vienas futbolo išradėjų šalies klubas. Panašus scenarijus gali laukti ir šiemet.

Vysk. Kęstutis Kėvalas: „Visus yra ištikusi įsimylėjėlio dalia“70
Živilė Aleksandravičiūtė

Bet ar tikrai Šv. Valentino diena džiugi tik įsimylėjėlių poroms? Ar švęsti galima tik būnant poroje? Apie tai, kam skirta ši diena ir kaip ją gali švęsti ne tik poros, kalbamės su Kauno arkivyskupijos vyskupu augziliaru Kęstučiu Kėvalu.

Vasario 13 d.
Studentų susidomėjimas stažuotėmis NASA - rekordinis
bns

Galimybe stažuotis Jungtinėse Valstijose įsikūrusioje Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijoje (NASA) šiemet susidomėjo rekordinis skaičius Lietuvos studentų, pirmadienį pranešė Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA).

Profesoriui V. Šikšniui – Danijos fondo premija1
lrt

Didžioji dalis šios sumos skiriama tolesniems tyrimams, kuomet 0,5 mln. Danijos kronų (67,2 tūkst. eurų) atitenka premijos laureatams.

Vilniaus kunigų seminarija kviečia į pašaukimų savaitgalį20

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarija kviečia jaunuolius ir vyrus nuo 17 iki 35 m. į pašaukimų savaitgalį. 

Kovotojams už laisvę – naujas „Žalvarinio“ vaizdo klipas

Filmavimas vyko pirmojoje Lietuvos sostinėje – Kernavėje, ant piliakalnių, nuo kurių atsiveria puikūs, didingi vaizdai.

Pomponai. „Aušros“ liūtas

Lietuvoje prieš karą veikė Aušros“ cirkas, kurį buvo įkūręs miklus žemaitukas iš Skaudvilės – Gudauskas.

Vasario 12 d.
„Pokalbiai apie įvairovę“. Paulius Skruibis

Šįsyk teisininkas Justinas Žilinskas apie įvairovę (ir ne tik) kalbasi su Pauliu Skruibiu – psichologu, ilgai vadovausiu „Jaunimo linijai“, dėstytoju, mokslininku, ir – maratonininku.

Runkelio nuotykiai Reiche11
Kultūros žurnalas Fortkė

Daugiau nei pusmetį Vokietijoje gyvenentis studentas dalijasi įspūdžiais apie pagrindinius savo atradimus šalyje.

Vasario 11 d.
Dr. Milena Medineckienė: „Esu didelė šios šalies patriotė ir nenoriu niekur iš čia važiuoti“
VGTU

Viešojoje erdvėje nuolat pasigirsta diskusijos apie į užsienį „nutekančius“ jaunuosius Lietuvos protus. Tačiau Lietuvos jaunųjų mokslininkų sąjungos pirmininkė dr. Milena Medineckienė sako problemą įžvelgianti kitur.

Vasario 10 d.
Lietuva kartu su visa Europa švenčia programos „Erasmus+“ 30-metį

„Erasmus+“ programa – ne vien švietimo mainų programa, labai svarbus ir neformalusis ugdymas, tarptautinių galimybių užtikrinimas visiems jauniems žmonėms.

Pomponai. Paryžiaus veidai3

1937 metų Pasaulinėje parodoje Paryžiuje Lietuva po vienu stogu su Latvija ir Estija. Pabaltijo valstybių paviljonai, patalpos ir eksponatai labai kuklūs, ir žmonės čia plūste neplūsta.

VU Botanikos sode – orientavimosi sporto šventė ir mažiems, ir dideliems

Nuo 11:30 val. kviečiami pradedantieji ir norintieji išmokti šio sporto taisyklių. Instruktorius supažindins su trasa.

Jaunosios mokslininkės kasdienybė – žmogaus smegenų tyrimai
Agnė Grinevičiūtė - VU naujienos

„Supratau, kad universitete kaip mokslininkė galiu nuveikti daug daugiau, o kasdieniai iššūkiai gyvenimą daro įdomesnį“, – mano pašnekovė.

Kazimieras Likša pristato naują dainą „Degančios žvaigždės“

Buvusios grupės „Karma“ lyderis, dainų muzikos ir tekstų autorius pristato naujausią dainą iš tuoj pasirodančio debiutinio solinio albumo „Per pusę“.

Ministrė J. Petrauskienė pabrėžia tarptautiškumo svarbą kokybiškam mokslui ir studijoms2

Europos akademinių mainų programos „Erasmus+” 30-mečiui skirtoje spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė akcentavo tarptautiškumo reikšmę kokybiškam mokslui ir studijoms.

Diskusijai dėl tinklo optimizavimo susitiko visų Kauno aukštųjų mokyklų vadovai
Martynas Gedvila

Susirinkusieji pritarė, kad kiekvienas jungimasis turi būti orientuotas į mokslo ir studijų kokybės gerinimą.

Jaunieji muzikai kvies paminėti Laisvę ir Meilę

Minint Šv. Valentino ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dienas, vasario 17-ąją, 19 valandą, naujoje kultūros erdvėje „Muzikos galerijoje“ vilniečius ir sostinės svečius suburs koncertas „Laisvė, Meilė, Muzika“.

Norėjau 5 vaikų – turiu 500! 3
Pozityvus dienoraštis

Moterį, nešiojančią retą ir gražų vardą – Juozapa, Marijampolėje pažįsta visi paaugliai. Ji – vienuolė, įkvepianti jaunimą ir ieškanti su jais ryšio, padedanti sunkiausiais gyvenimo momentais.

Vasario 9 d.
„Katalikų pasaulio leidiniai“ atnaujino savo interneto puslapį8
vatikano radijas

„Katalikų pasaulio leidiniai“ pristato atnaujintą leidyklos internetinį puslapį www.katalikuleidiniai.lt.