LUX/jauniems

Liepos 7 d.
Nidoje baigėsi 17-oji „Vasaros media studija“
KINFO.lt

Dvi savaites jie mokėsi, dirbo ir gyveno kartu kurdami trumpametražius kino filmus. Jie – tai beveik trisdešimt kino meno studentų ir jaunųjų kino profesionalų net iš 9 pasaulio šalių...

Dominyka Navickaitė. Eilėraščiai1

Klausia „kas čia?“/ Neatsako tik vyšnios/ Kabo balkono lange/ Pavasario vėliavą/ Piešdamos garsiai

SOAR(T) – iššūkis jauniesiems vertėjams
Lora Tamošiūnienė

SOAR(T) – konceptualus poezijos vertimo konkurso pavadinimas, kviečiantis rizikuoti – išeiti iš siauros ir saugios akių aprėpties, kuri atpažįsta raidžių derinį ir tradicines jo prasmes, tai naujai besidėliojančių žodžių paieška.

Polo – aristokratų žaidimas, išriedėjęs į gatves

Bike polo – tai žaidimas, kurio metu dviratininkai su polo lazdomis rankose bando pataikyti kamuoliuką į priešininko vartus. Šis žaidimas pirmą kartą sužaistas Airijoje, 1891 metais.

Lietuvos moksleivių sąjunga ir ISIC Lietuva pradeda darbą kartu dėl mokiniams skirtų pažymėjimų

ISIC Lietuva ir Lietuvos moksleivių sąjungos bendradarbiavimas leis mokiniams ir mokykloms įsilieti į tarptautinę bendruomenę, naudotis šiuolaikinius poreikius atitinkančiais ISIC pažymėjimais, kuriuose integruotos modernios technologijos.

3 dalykai, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas

Baimė suklysti jauną žmogų gali atvesti prie neracionalių sprendimų. Kad taip nenutiktų, VGTU siūlio atkreipti dėmesį į 3 dalykus, kurių nereikėtų daryti renkantis studijas.

Liepos 6 d.
Rimas Bružas: „Objektyvią istoriją rašo su ja nebeturintys santykio“
lrt

Istorija tampa objektyvi tada, kai ją rašantis žmogus nebeturi su ja santykio, todėl nejaučia nuoskaudų ar džiaugsmo, įsitikinęs dokumentinių filmų kūrėjas, žurnalo „Biker Baltics“ redaktorius Rimas Bružas. Jo nuomone, objektyvios tremčių istorijos dar reikia palaukti.

Šiandien mes visi naujųjų medijų rašytojai

„Worldometers“ tinklalapyje, kuriame visuomenės veiklą galima „gyvai“ pamatyti skaičiais, skelbiama, jog šiek tiek daugiau nei 3 milijardai interneto vartotojų kasdien parašo daugiau nei 160 milijardų el. laiškų, tris milijonus tinklaraščio įrašų.

Paskelbti filmai, besivaržysiantys dėl LUX apdovanojimo

Karlovy Varuose (Čekija) vykstančiame kino festivalyje paskelbti dešimt filmų, pretenduojančių gauti šiųmetį LUX kino apdovanojimą, kurį teikia Europos Parlamentas.

Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose meldžiamasi už jaunas šeimas ir jaunimą

Liepos 4 dieną, vykstant Didiesiems Žemaičių Kalvarijos atlaidams, nuo pat ryto buvo meldžiamasi už jaunas šeimas, o tos dienos vakare – už jaunimą. 

P. Geniušas: hiphopas užkabino vos išgirdus
lrt

Hiphopas užkabino po pirmos minutės dar 1991 m., jį pirmą kartą išgirdus Jungtinėse Amerikos Valstijose, prisimena pianistas Petras Geniušas ir juokauja, kad tuo metu Lietuvoje tapo vienu iš šio žanro populiarintojų. 

Psichologė: agresyviu vairavimu ir dideliais alkoholio kiekiais lietuviai naikina nuobodulį
lrt

Lietuviai rizikingu elgesiu, pavyzdžiui, rizikingu vairavimu ar alkoholio vartojimu, bando panaikinti nuobodulį, kuris atsiranda dėl nuo mažens diegiamo požiūrio. Tuo įsitikinusi Vytauto Didžiojo universiteto Bendrosios psichologijos katedros lektorė dr. Aistė Pranckevičienė.

Aš myliu savo Tėvynę12
Andrius Navickas - Žurnalas Ateitis

Kai gimiau, pasaulis man prabilo lietuviškai. Kai gimiau, už lango buvo lietuviškas pavasaris. Nedidelis pasaulio lopinėlis prie Baltijos jūros tapo mano namais. Negi reikia tapti benamiu, kad suprastum tikrąją namų vertę?

Liepos 5 d.
Apie meilės pažadą būti kartu nepaisant nieko1

Visad pabrėžiama, kad meilės supratimas bei jos patirtis labai keičiasi bėgant laikui. Vienaip mylime pačioje santykių pradžioje, ar būdami jauni, kitaip – praleidus kartu daug laiko, sukūrus šeimą, išsprendus daug problemų. Tekstas iš „Bernardinai.lt“ archyvų.

Liepos 4 d.
Gegužės ir birželio mėnesio lentyna1
Domantas Razauskas

Kviečiu atkreipti dėmesį į to vertus neseniai pasirodžiusius albumus, kuriuos užfiksavo mano radarai. Aišku, radarai mano seni, dar tarybiniai, tad užfiksuoja jie toli gražu ne viską, ką turėtų.

Apie tai, kaip lengva tapti savo priešu3
Andrius Navickas

Kaip yra teigusi psichologė James Rainwater, kiekviename iš mūsų nuolat vyksta vidinis pokalbis, kuriame įvardijame sau, ką galvojame apie pasaulį, kaip vertiname įvykius, sujungiame savo patirtį į rišlų pasakojimą.

Liepos 3 d.
20 neišverčiamų žodžių4

Mokėti daug užsienio kalbų naudinga ne todėl, kad papuoštumėte savo CV, bet tam, kad matytumėte daug platesnį pasaulio vaizdą. Kiekviena kalba atveria mums duris į vis šiek tiek kitokį požiūrį, kultūrą ar žmonių mentalitetą

Bastūnės užrašai. Apie kalėjimus ir inteligentus
Aiste Stremaitytė

Jei lankantis Istorinės Prezidentūros antrajame aukšte pradėtų skambėti baltas laidinis telefonas – drąsiai atsiliepkite, nes skambina ne muziejaus darbuotojoms, o būtent Jums.

Šių dienų narcizas
Christopher Lasch - Šiaurės Atėnai

Mūsų laikais greta pačios šizofrenijos vis didesnį susidomėjimą kelia ikišizofreniniai, tarpiniai ir asmenybės sutrikimai. Šis neurozių formos pokytis buvo stebimas ir aprašomas daugelio psichiatrų nuo pat II pasaulinio karo laikų.

Išvesti vaikus iš garsenybių kulto „olos“1
Holly Hamilton - Bleakley

Neseniai JAV verslo žurnalas Forbes paskelbė kasmetinį savo garsenybių šimtuko sąrašą. Jis sudarytas labai paprastai – pagal jų uždarbį ir įtakingumą.

Įžymybių kultas: kai visuomenė normalizuoja psichinius sutrikimus17
Unė Kaunaitė - Pašvaistė

Tad kitą kartą perskaitę apie lietuvišką žvaigždę užsipuolusius internautus, pabandykit pajusti jai empatiją, o ne panieką. Taip bent trumpai būsime patys savimi, o ne dar vienu atspindžiu.

Liepos 2 d.
NEC skelbia lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus

Nacionalinis egzaminų centras (toliau – NEC) liepos 2 dieną skelbia lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos, biologijos ir geografijos valstybinių brandos egzaminų rezultatus.

Naujasis VDU rektorius: daugelio tradicinių specialybių nebeliks2

 Nuo liepos Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus pareigas pradėjo eiti prof. Juozas Augutis. Kaip pats sako, atėjo ne vadovauti universitetui ir jo žmonėms, o tik padėti.

Valstybės dieną – bėgimas su valstybės istorinėmis vėliavomis

Liepos 6-ąją – Valstybės dieną  – Vilniaus senamiestyje, išilgai buvusios miesto gynybinės sienos vietų, organizuojamas šventinis bėgimas su Valstybės istorinėmis (herbinėmis) vėliavomis.

Viešas emigrantės laiškas. Kad tyla nereikštų pritarimo28

Žinoma, galima į A. Užkalnio viešas lietuvių emigrantų patyčias  numoti ranka ir apsimesti, kad nieko neįvyko. Bet kaip sakoma, pasakyto žodžio nesugrąžinsi, o tyla gali būti suprasta kaip pritarimas.

Kodėl stojančiuosius turėtų sudominti verslo analitika?
VGTU Sapere Aude

Specialistų – verslo analitikų - era tik prasideda. Jie reikalingi praktiškai visoms įmonėms – tiek mažoms, tiek didelėms. Koks yra šių studijų programos tikslas ir ateities perspektyvos?

Stan Fortuna apie LJD: „Pamačiau susivienijusią Lietuvos Bažnyčią“
Monika Burokaitė

Stan Fortuna – amerikiečių kunigas, reperis, džiazo atlikėjas, savo gyvenimą pašventęs vargingiausio Niujorko rajono – Bronkso žmonėms. Anksti užsidegęs meile muzikai, jis ją išnaudoja kitaip negu daugelis kitų muzikantų. Šlovė, gerbėjai ir pinigai jo nedomina. Stan dainuoja, nes negali nesidalinti tuo, ką turi savo širdyje.

Vysk. A. Poniškaitis: tikintiesiems svarbiausias lobis yra Amžinybė
Donatas Puslys,Aistė Rakauskaitė

Po Alytuje vykusių Lietuvos jaunimo dienų su vyskupu A. Poniškaičiu, atsakingu už jaunimo pastoraciją, kalbėjomės apie lobio paieškas, Bažnyčios veidą ir jaunam žmogui kylančius iššūkius ieškant Dievo ir savojo pašaukimo.

Nei skustas, nei šveistas, arba Kam reikalingos Jaunimo dienos?
Donatas Puslys

Visą savaitgalį praleidau ieškodamas lobio. Perfrazuojant Juleso Verne’o knygos pavadinimą, galima būtų sakyti, kad Jaunimo dienos Alytuje buvo kelionė ne į žemės, o į savo širdies centrą.

Liepos 1 d.
Melagingas kelias į laimę1
Eric G. Wilson

Beveik visą gyvenimą girdėjau, kad pagrindinis mano tikslas turėtų būti „rasti“ save ar būti sau „ištikimas“. Maniau, šie nurodymai reiškia, kad kažkur giliai viduje slepiasi mįslingasis manasis „aš“, ir jei tik jį surasiu, būsiu laimingas.

(Ne)suvaldyti troškimai

„Susilaikyti – sunku, nekomfortiška, bet – būtina“, – sako psichologė-psichoterapeutė, jungiškosios krypties psichoanalitikė A. Morkvėnaitė-Vasiliauskienė. 

Birželio 30 d.
Beveik toks pat pasaulis6
Kristina Zamartyė - Sakavičienė

Jis galėjo būti toks, jei tavo mama arba tėtis būtų sukūrę “lygiai tokią pačią”, bet vienalytę “šeimą”. Juk, moderniai šnekant, - svarbu, kad du suaugę žmonės myli vienas kitą ir tiek, o galimybė gimdyti vaikus šeimos esmės nekeičia.

„Akustiniai debesys“ – pirmoji užsienio roko muzikos enciklopedija lietuviškai1
Valius Jasiulevičius

A. Matusevčius nuėjo dar nepramintu taku ir savo leidinį paskyrė Didžiosios Britanijos bei Airijos atlikėjams, taip pat muzikantams, atliekantiems folko (ir/arba folkroko) stiliaus muziką. 

Virtualus mokymasis keičia įprastą ugdymo stilių?

Daugeliui žmonių žinomas www (Internetinis saitynas) yra kasdien papildomas naujais informacijos resursais. Anksčiau internetas buvo skirtas tik patalpinti medžiagai, dabar pereinama prie kitimo funkciją galinčio atlikti turinio.

Andrius Mamontovas pristatė dainą iš naujo albumo1

Dainininkas Andrius Mamontovas publikai pristatė naują dainą „Šypsena“ iš greitai pasirodysiančio albumo „Degančios akys“.

Xavier V. Pereira. Apie poilsį ir „perdegimą“1

Anądien susidūriau su savo parapijos kunigu. Pastebėjau, jog jis atrodo pavargęs. Kaip ir dauguma katalikų kunigų, jis nenuilsdamas triūsia žmonėms, kuriems tarnauti buvo pašauktas.

Perdegimo sindromas: priežastys, simptomai, patarimai3

Perdegimo sindromas – viena iš blogybių, lydinčių per didelį darbo krūvį.

Birželio 29 d.
Į vasaros kursus mokytis lietuvių kalbos šiemet atvyks 93 užsieniečiai

Nuo birželio 29-osios iki rugpjūčio 30-osios penkiuose Lietuvos universitetuose lietuvių kalbos mokysis 76 studentai, atvykę iš įvairių šalių: Kinijos, Vokietijos, Turkijos, Slovakijos, Italijos, Austrijos, Gruzijos, Suomijos, Ukrainos, Rusijos ir kt.

Mokytojų namų kiemelyje koncertuos D. Razauskas su Arkestru

Liepos 2 d. Vilniaus Mokytojų namų kiemelio vasaros terasoje naujas vietoje nenustygstančio dainų kūrėjo ir atlikėjo Domanto Razausko nuotykis – Karališkas Džiaugsmo Arkestras (KDA).

Užsienio jaunimo taikiklyje – praktika ir kursai Lietuvoje1

Vytauto Didžiojo universitetas kartu su JAV lietuvių bendruomene organizuoja Lietuvių išeivijos studentų stažuočių (LISS) programą, kurios metu į Kauną jau septintus metus iš eilės atvyksta 16 studentų iš JAV, turinčių lietuviškų šaknų. 

KTU rimtai nusitaikė į 3D spausdintuvus: tai beribių galimybių sritis
Technologijos_lt

Trūkstama detalė išradime, šachmatų figūrėlė ar laikrodis – tokius daiktus šiandien savo surinktu 3D spausdintuvu jau gamina KTU studentai, kurie norėtų, kad ateityje tokį spausdintuvą turėtų kiekvienas vartotojas.

Turime vieną, vienintelį gyvenimą
Vysk. Arūnas Poniškaitis

Žmogus toks jau yra, kad jam negana vien žinoti savo buvimo vietą. Kartais, be abejo, ir tai yra svarbu. Įvairios technologinės priemonės tam pagelbsti: nesunkiai sužinai savo koordinates, kad ir kur būtum. 

Būti mokiniu12
Andrius Navickas - Kelionė

Mokinystė – tai ištikimybė misijai, kuri tau skirta, kuri svarbesnė nei aplinkinių reakcijos, svarbesnė nei „saviškių“ įvertinimas...

Birželio 28 d.
Alytuje šurmuliavo Lietuvos Jaunimo dienos
Sandra Jakulytė

Šį savaitgalį Alytuje vyko džiaugsmo šventė – septintosios Lietuvos Jaunimo dienos „Kur jūsų lobis, ten ir jūsų širdis“ (Lk 12, 34). Jos kvietė 14 – 35 metų žmones sudalyvauti katalikiškam jaunimui skirtame renginyje.

Jaunimas paskui Kryžių žygiavo Alytaus miesto gatvėmis

Sekmadienį Alytuje tęsėsi jau septintosios Lietuvos jaunimo dienos. Ryte dalyviai rinkosi Alytaus Sporto ir rekreacijos centre, kur vyko Dievo Gailestingumo Vainikėlio malda.

Birželio 27 d.
Alytuje vyksta katalikiško jaunimo susibūrimas

Šeštadienio rytą į Alytų suplūdo beveik 6000 jaunų žmonių. Jie atvyko į didžiausią katalikišką renginį šalyje – Lietuvos jaunimo dienas 2015 „Kur jūsų lobis, ten ir mano širdis“. Tai jau VII-osios jaunimo dienos, šį kartą organizuojamos Dzūkijos sostinėje – Alytuje.

Jaunimas Alytuje pradėjo lobio paieškas
Sandra Jakulytė

Šeštadienis Alytuje prasidėjo kiek kitaip nei įprastai, nes čia į septintąsias Lietuvos Jaunimo dienas (LJD) rinkosi dalyviai. Pirmą kartą Alytuje 6000 jaunų žmonių buvo pakviesti liudyti tikėjimą ir remdamiesi LJD šūkiu „Kur Jūsų lobis, ten ir Jūsų širdis“ surasti savo širdies lobius.

„Meilės skalikai“ – didžio albumo istorija9
Domantas Razauskas

Savo aranžuotėmis, kompozicija, idėja „Meilės skalikai“ buvo novatoriškas darbas ne tik tais laikais, kai išvydo dienos šviesą. Šio albumo jėga ta, jog jis skamba absoliučiai novatoriškai ir dabar! 

Birželio 26 d.
William Irwin. Norėčiau tai mėgti, bet nemėgstu1

Mano pasvarstymai apie savus pomėgius privertė mane susimąstyti, ar nėra taip, kad tai, kas žmogui turėtų patikti, bet nepatinka, apie jį pasako kur kas daugiau nei tai, ką jis papraščiausiai mėgsta ar nemėgsta.

Kaip per pastarąjį dešimtmetį pasikeitė mokyklos?
Lyderių laikas

Šis klausimas keliamas 2015 m. birželio mėn. parengtoje ir pristatytoje EBPO švietimo problemos analizėje „How have schools changed over the past decade?“. Taigi, kokios išvados?