Informacija | LUX/jauniems

Vasario 24 d.
Studentai kviečia minėti Kovo 11-ąją orientacinėse varžybose

Lietuvos studentų korporacijos vienija jėgas ir jau ketvirtus metus iš eilės visus norinčius kviečia dalyvauti orientacinėse žaidynėse “Paskui nepriklausomybę”.

Dešimtą kartą rašomas nacionalinis diktantas
bns

Penktadienį Lietuvoje ir už šalies ribų dešimtą kartą rašomas nacionalinis diktantas.

Vasario 23 d.
Prasideda 18-oji Vilniaus knygų mugė
lrt

Prasideda aštuonioliktoji Vilniaus knygų mugė. Pasak organizatorių, didžiausias dėmesys šiemet skiriamas lietuviškiems ženklams pasaulyje.

Vasario 22 d.
Festivalis jaunimui 2017

2017 m. vasario 26 d. 12 val. Kauno Paminklinėje Kristaus Prisikėlimo bažnyčios konferencijų salėje vyks „Dialogas: Žodis ir Spalva“.

Vasario 21 d.
Kviečiama rašyti Nacionalinį diktantą1

Visus lietuvių kalbos puoselėtojus ir bendraminčius kviečiama dalyvauti 10-ajame Nacionalinio diktanto rašymo konkurse ir pasitikrinti lietuvių kalbos žinias.

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Vasario 16 d.
Pompėjoje šv. Valentino dienos proga atvertas skaisčiųjų įsimylėjėlių namas
lrt

Pompėja – viena populiariausių vietų Italijoje, pernai joje apsilankė rekordinis skaičius žmonių – daugiau kaip 3 milijonai.

Rekolekcijos Sutvirtinamiesiems

Tie, kurie ruošiasi priimti Sutvirtinimo sakramentą, kovo 11-12 d. kviečiami dalyvauti rekolekcijose Marijos namuose, joanitų vienuolyne.

Patriotinėse eitynėse Kaune žygiavo apie pusantro šimto žmonių
bns

Ketvirtadienį Kauno centre apie pusantro šimto žmonių žygiavo prieštaringai vertinamose tautinio jaunimo organizuojamose eitynėse, skirose Valstybės atkūrimo dienai paminėti.

Vasario 14 d.
Talentingiausiems KTU studentams – didžiausios stipendijos Lietuvoje

Geriausiai besimokantys Kauno technologijos universiteto studentai nuo vasario 1 dienos turės galimybę gauti didžiausias skatinamąsias stipendijas Lietuvoje.

MOSTA palygino dar tris apskritis: 2021 m. studijuojančių bus ketvirtadaliu mažiau

Kauno apskrityje gimstamumas per 15 m. sumažėjo 1 proc., kai per tą patį laikotarpį Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse padidėjo atitinkamai 39 proc. ir 4 proc.

Šv. Valentino diena KITAIP Kaune – meilės nuotykis jau dešimtąjį kartą
Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba

Šv. Valentino diena KITAIP – tai prieš dešimtmetį užgimęs Kauno arkivyskupijos jaunimo sumanymas bei troškimas pasidalyti šios dienos džiaugsmu su mylinčiais ir trokštančiais mylėti žmonėmis.

Duris atveria Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės vaikams ir jaunimui PATS SAU

Nuo vasario 16 d. lankytojų laukia nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU – vieta jaunimo idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti.

Vasario 13 d.
Vilniaus kunigų seminarija kviečia į pašaukimų savaitgalį20

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarija kviečia jaunuolius ir vyrus nuo 17 iki 35 m. į pašaukimų savaitgalį. 

Kovotojams už laisvę – naujas „Žalvarinio“ vaizdo klipas

Filmavimas vyko pirmojoje Lietuvos sostinėje – Kernavėje, ant piliakalnių, nuo kurių atsiveria puikūs, didingi vaizdai.

Vasario 10 d.
Lietuva kartu su visa Europa švenčia programos „Erasmus+“ 30-metį

„Erasmus+“ programa – ne vien švietimo mainų programa, labai svarbus ir neformalusis ugdymas, tarptautinių galimybių užtikrinimas visiems jauniems žmonėms.

VU Botanikos sode – orientavimosi sporto šventė ir mažiems, ir dideliems

Nuo 11:30 val. kviečiami pradedantieji ir norintieji išmokti šio sporto taisyklių. Instruktorius supažindins su trasa.

Ministrė J. Petrauskienė pabrėžia tarptautiškumo svarbą kokybiškam mokslui ir studijoms2

Europos akademinių mainų programos „Erasmus+” 30-mečiui skirtoje spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė akcentavo tarptautiškumo reikšmę kokybiškam mokslui ir studijoms.

Jaunieji muzikai kvies paminėti Laisvę ir Meilę

Minint Šv. Valentino ir Lietuvos Valstybės atkūrimo dienas, vasario 17-ąją, 19 valandą, naujoje kultūros erdvėje „Muzikos galerijoje“ vilniečius ir sostinės svečius suburs koncertas „Laisvė, Meilė, Muzika“.

Vasario 9 d.
„Katalikų pasaulio leidiniai“ atnaujino savo interneto puslapį8
vatikano radijas

„Katalikų pasaulio leidiniai“ pristato atnaujintą leidyklos internetinį puslapį www.katalikuleidiniai.lt.

Jaunieji mokslininkai bus įvertinti už pažangą technologijų tyrimuose

Informacinių ir ryšių technologijų įmones vienijanti asociacija „INFOBALT“ tradiciškai įteiks vardines stipendijas didžiausią mokslinę pažangą padariusiems jauniesiems mokslininkams.

Kviečia į paskaitų ciklą merginoms „Džiaugsmas mylėti“

Užsiėmimų metu bus diskutuojama šiomis temomis: „Kaip atrasti tą vienintelį „Bendravimas poroje“, „Ar verta gyventi skaisčiai“ ir „Šiuolaikinė meilė: ar santuoka reikalinga?“.

Kartu kurkime pozityvią Lietuvą: iniciatyva „Pozityvus dienoraštis“

„Pozityvus dienoraštis“ – tai virtualūs mūsų pasiekimų namai, pasakojantys apie žmones, kurie savo darbais skleidžia šviesą.

Jausminga istorija Švento Valentino dienai

Pasitinkant Šv. Valentino dieną šeimynininis duetas rengiasi papasakoti jautrią meilės istoriją.

Vasario 8 d.
Miestuose ir regionuose besimokančių moksleivių pasiekimai matematikoje – labai netolygūs
Paulina Kuzmickaitė

Lietuvoje, atsižvelgiant į gyvenamąją vietovę, kurioje yra mokykla, ir kalbą, kuria mokosi mokiniai, jų matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai yra labai netolygūs.

Nuo šiol aukoti daiktus bus paprasčiau

Nuo šiol visi Aukokdaiktus.lt savanoriai žinodami savo galimybes ir gavę dovanojimo pasiūlymą iškart galės kreiptis dėl pervežimo į siunčiu.lt.

„Mesk“ mokyklą savaitei!
VDU

Pagrindinis projekto tikslas – supažindinti 10–12 klasių moksleivius su pasirinktomis studijų programomis, naujais žmonėmis, dėstytojais bei universiteto tvarka.

Vasario 7 d.
Lietuvė sukūrė žurnalus, kurie užkariauja pasaulį

Kiek dažnai dėkojate sau už šeimą, artimą draugą šalia, už pasisekusią karjerą ar galiausiai – už gražų išaušusį rytą su kavos puodeliu rankose?

Ekspertai atskleis dažniausiai brandos egzaminuose daromas klaidas1

Kaip geriau pasiruošti brandos egzaminams? Klausimas aktualus kone visiems baigiamųjų klasių mokiniams. Ypač tiems, kurie jau pradeda planuoti savo ateities karjeras.

Eucharistinio Jėzaus seserys kviečia į rekolekcijas

2017 m. kovo 3–5 d. Guronių rekolekcijų namuose vyks rekolekcijos „Santykis – gailestingumo darbas“.

Bernardinai.lt dėkoja savo rėmėjams

Visos redakcijos vardu nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems ir prisidedantiems prie tryliktąjį gimtadienį mininčio dienraščio gyvavimo.

Pasaulio turizmo organizacija sveikina Lietuvą su nauju turizmo prekės ženklu

Pristatydama naują turizmo prekės ženklą Lietuva pademonstravo turizmo srities svarbą ir jos darnumo aspektą. Prekės ženklo koncepcija „Real is Beautiful“ pirmiausia pabrėžia išskirtines šalies vertybes, t.y. gamtos ir kultūros paveldo objektus.

4 metus iš eilės vyks iniciatyva „Su gimtadieniu, Lietuva“

Jaunimo organizacijos kviečia tautiečius pasveikinti Lietuvą su gimtadieniu ir dalyvauti iniciatyvoje „Su gimtadieniu, Lietuva“. Iniciatyvos pradžia – vasario 7 d.

Kaunas sieks tapti Europos jaunimo sostine
bns

Kauno savivaldybės taryba antradienį vieningai pritarė siūlymui dalyvauti atrankoje siekiant Europos jaunimo sostinės vardo 2021-aisiais metais.

LJD 2017 dalyvių registracija prasidėjo!

Vasario 1-ąją prasidėjo dalyvių ir savanorių registracija į Lietuvos jaunimo dienas 2017, vyksiančias birželio 23–25 dienomis Vilniuje.

Vilniaus meras kviečia visos Lietuvos jaunimą į šventinę Vasario 16-osios eiseną

Sostinė tęsia praėjusiais metais gimusią šaunią tradiciją  – vasario 16 dieną suburti tūkstančius moksleivių į šventinę eiseną Vilniaus gatvėmis  – „Lietuvos valstybės keliu“.

Vasario 6 d.
Nacionalinis diktantas vyks vasario 24-ąją
bns

Jubiliejinis - dešimtasis Nacionalinis diktantas bus rašomas vasario 24-ąją - pirmą kartą jis organizuojamas penktadienį, pranešė organizatoriai.

Studentai ir verslas suvienys jėgas „Išmaniojo miesto“ kūrybinėse dirbtuvėse

Projekto „Išmanusis miestas III“ kūrybinių dirbtuvių metu jaunieji talentai pradės kurti inovatyviausius Lietuvos miestų projektus.

Vasario 5 d.
Ateitininkai Valstybės atkūrimo dieną švęs dvyliktajame labdaros pokylyje

Jau dvyliktąjį kartą Labdaros ir paramos fondas „Ateitininkų fondas“ kviečia ateitininkus, Kauno miesto gyventojus ir svečius dalyvauti labdaros pokylyje.

Vasario 3 d.
Kaunas sieks Europos jaunimo sostinės vardo

Šią savaitę Kauno jaunimo organizacijų lyderiai buvo susirinkę į Kauno jaunimo organizacijų sąjungos „Apskritasis stalas“ (KJOSAS) vadovų klubą.

Šventojo Tėvo maldos intencija: „Stokojančius priimti“1
vatikano radijas

Videožinia jau išplatinta devyniomis kalbiomis. Videožinioje popiežius kalba ispaniškai, jo kalba išversta į anglų, kinų, arabų, vokiečių, olandų, prancūzų ir portugalų kalbas.

VDU ir LEU pasirašys integracijos sutartį

Šia sutartimi įsipareigojama stiprinti kokybę, telkti mokslo ir studijų potencialą, didinti tarptautinį konkurencingumą, konsoliduoti žmogiškuosius, infrastruktūrinius ir finansinius įstaigų išteklius.

Išgyvenimo gidas panelėms

Apie rimtus dalykus linksmai parašytoje knygoje atskleidžiama, kaip namuose išvengti karo su tėvais, o mokykloje – su mokytojais. Kaip išgyventi paauglystę. TInka ne tik merginoms, bet ir jų mamoms.

Populiariausi universitetai nebijo aukštesnės kartelės stojantiesiems
lrt

Būsimųjų Lietuvos studentų šiemet laukia naujovės – nustatytas mažiausias konkursinis balas stosiantiems į valstybės finansuojamas vietas universitetuose ir kolegijose.

Vasario 2 d.
Iniciatyvos prieš smurtaujančius kaimynus iniciatorė: paprastas veiksmas gali išgelbėti gyvybę
lrt

Dabar Lietuvoje daug kalbama apie smurtą prieš vaikus bei atsiranda vis naujų iniciatyvų jam sustabdyti. Viena jų klausiama, ar išdrįstum pasibelsti pas smurtaujantį kaimyną bei taip jį sustabdyti.

Lietuvoje įsitvirtina vakarietiškos tendencijos: savanorystę vertins universitetai

Aktyvi visuomeninė veikla ir net laisvalaikio formos apie jaunuolių motyvaciją gali pasakyti daugiau nei baigiamųjų egzaminų balai.

Vasario 11 d. vyks Vilniaus arkivyskupijos ministrantų šventė

„Meilė su džiaugsmu pritaria tiesai“ (1 Kor 13, 4-6). Šiais šventojo apaštalo Pauliaus žodžiais šiemet kviečiami gyventi Vilniaus arkivyskupijos ministrantai.

Vašingtone už gyvybę žygiavo daugiau nei pusė milijono žmonių1

Sausio 27 dieną Vašingtone vyko kasmetinis „Žygis už gyvybę“, kuriame dalyvavo daugiau nei pusė milijono žmonių. 

J. Petrauskienė: kokybės kartelė stojant į aukštąsias augs

Parodos „Studijos 2017“ spaudos konferencijoje švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė pabrėžė kokybės kartelės svarbą.

Parodoje – per 200 Lietuvos mokslo įstaigų
lrt

„Litexpo“ parodų centre prasideda mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda, kurioje lankytojai gali sužinoti apie galimybes studijuoti Lietuvoje ir užsienyje.