Neformatas | LUX/jauniems

Birželio 27 d.
Legendinis trance bliuzo muzikantas atvyksta į Lietuvą

Šią vasarą trečiąkart į Lietuvą atvyksta vienas įdomiausių bliuzo atlikėjų Otis Tayloras, kurio kūryba apibūdinama neeiliniu trance bliuzo vardu.

„Z On A“ pasipildė nauju nariu – prie grupės prisijungė legendinis Suopis

Prie grupės „Z On A“ kolektyvo prisijungė dar vienas narys, muzikantų gretas papildė daugeliui iš dueto su Rambynu žinomas, Suopis Ramonas.

Birželio 24 d.
Pasaulio vaikai
Martynas Vingrys

Vieni keliauja tam, kad pailsėtų svečioje šalyje prie jūros, kitiems kelionėje svarbiausia paganyti akis į žymius istorinius paminklus, prabangius muziejus ar dar šį tą.

Birželio 23 d.
„Black Biceps”: „Polenkas“

Jaunimo grupė „Black Biceps”sukūrė dainos „Polenkas“ vaizdo įrašą, kurioje dainuojama apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Birželio 22 d.
Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Birželio 21 d.
Festivalis „Senamiesčio žiogas“ atsisveikina

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ rengia du atsisveikinimo koncertus Daugirdo amfiteatre, liepos 21 ir rugpjūčio 18 dienomis.

Socialinė kritika: plastilinas vietoje aliejinių dažų

Dar neturintis trisdešimties šiuolaikinis britų menininkas Henry Hudsonas dirba su itin neįprasta priemone – plastilinu. 

Birželio 20 d.
George Gagoshidze: dailininkas su geros nuotaikos eskizu kišenėje

Birželio 21 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus ekspozicijų erdvėje „Galera“(Užupio g. 2 a) bus atidaroma George'o Gagoshidze's darbų paroda „Eskizai ir drobės“. 

Birželio 18 d.
Gelbėkit, audiofilai!15
Domantas Razauskas

Ir šiandien noriu pakalbėti apie įrašų kokybę. Dar tiksliau – apie įrašus, kurie mano ausims teikia neįprastą malonumą būtent dėl savo garsinių savybių.

Birželio 17 d.
Bastūnės užrašai. Gaudžiantis ragas ir tylintys cimbolai
Aistė Stremaitytė

Nežinia, kokiu tembru prabiltų muziejuje saugomos įvairiaspalvės ir įvairių formų fisharmonijos, bet, net joms tylint, galima grožėtis praėjusio šimtmečio meistrų išradingumu, puošiant instrumentus.

Birželio 15 d.
Vienai nakčiai atgims Vilniaus Ramintojos bažnyčia1

Birželio 17-osios naktį, po dvidešimt penkerių metų tylos, vilniečiams ir sostinės svečiams duris atvers viena unikaliausių Vilniaus istorinių erdvių – Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

Sugrįžusi „Šiaurės Kryptis“: „Tada mes grojome gyvenimą“2

Beveik prieš trisdešimt metų tuometiniai Vilniaus statybos technikumo moksleiviai, būsimieji braižytojai K. Vildžiūnas ir Z. Butautis, svajojo groti. Ne tapti žvaigždėmis, o kalbėti apie laiką, kuriame gyvena.

Niekas nesitikėjo išgirsti jų dainuojant

„Šis projektas gimė spontaniškai, iš pradžių net neturėjome minties, kad tai išaugs į duetą „Dua“,– teigia patys muzikantai. 

Kultūros naktį – D. Razausko ir gongų muzika Tibetui2

Tradicija tapusias tibetietiškos tematikos kino peržiūras šį kartą Tibeto skvere keičia muzika.

Birželio 13 d.
Orkestras „Rakija Klezmer orkestar“: „Gaiviname po Antrojo pasaulinio karo išnykusią muziką“
Gintarė Vasiliauskaitė - Jauti.lt

Grupės akordeonistas ir idėjinis vadas pasakoja apie čigonišką gyvenimą, sunkumus, su kuriais grupė susiduria, grodama ant išnykimo ribos esančią muziką, ir ateities planus.

Birželio 12 d.
Apie meilę juodoms avims
Reda Puodžiukė

Knygos, kaip ir žmonės, turi savo kūno kvapą. Kiekviena knyga vis kitokį, bet visada magišką.

Birželio 11 d.
Šio žaidimo vergams18
Domantas Razauskas

Taip, futbolas yra žaidimas. Tačiau ar nėra toks pat sutartinis žaidimas sėdėti kontoroje nuo aštuonių iki penkių? Kaklaryšiai ir smokingai, mokyklos ir darželiai, diplomai ir premijos, valstybės ir pinigai? Visur vien žaidimai.

Birželio 10 d.
Bastūnės užrašai. Daiktų istorijos Sruogos gatvėje
Aistė Stremaitytė

Sruoga buvo išskirtinio mąstymo asmenybė ir žodžio virtuozas. Dar prieš apsilankydama muziejuje žavėjausi jo kūryba.

Birželio 9 d.
„Kodėl taip norisi verkti?“ – naujame vaizdo klipe klausia „Arbata“

Nauju kūriniu „Arbata“ išlieka ištikima pozityvumui kūryboje. Dažniausiai ašaros siejasi su liūdesiu, tačiau kūrinys „Norisi verkti“ yra apie džiaugsmą ir būseną, kai yra nepaprastai gera.

Vilniaus vasaros teatro mokykla atveria duris profesionalams

Rugpjūčio 1–6 dienomis sostinėje veiks pirmoji Vilniaus vasaros teatro mokykla, kurios tikslas – suburti teatro profesionalus ir pedagogus intensyviai profesinio tobulėjimo savaitei. 

Žalvarinis. „Mūsų naktys“
Bernardinai.TV

„Mūsų naktys“ – animacinis vaizdo klipas dainai iš naujausio grupės „Žalvarinis“ albumo „Teka“, išleisto 2016 metų vasarį.

Birželio 8 d.
Aidas Giniotis: „Ugdyti jauną žiūrovą, kuris domėtųsi bei būtų gyvas teatru, yra vienas iš mūsų kelių“
Jauti.lt

Dalinamės pokalbiu apie praūžusį Keistuolių teatro sezoną, naujus iššūkius bei viltis su Aidu Giniočiu.

Birželio 7 d.
Jonas Stankevičius: „Gyvenimas – tai improvizacija“4
Bernardinai.TV

„Improvizuoti – tai visų pirma – nebijoti“, – taip teigia jaunas Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Jonas Stankevičius, po studijų sugrįžęs į savo gimtąjį miestą gyventi, dirbti, dalintis ir kurti.

LEMPAfest16: šviesi vasaros alternatyva!

Vidurvasario savaitgalį „LEMPAfest“ organizatoriai kviečia pasisemti šviesių emocijų jaukiame ir blaiviame festivalyje. Jau trečius metus Bijūnuose šviesiantis festivalis džiugins ne tik gera muzika.

Birželio 4 d.
Gajus Eidiejus: kūryba – vienas artimiausių sielogydos būdų
Gabija Baranauskaitė - Jauti.lt

Dailininkas Gajus Eidiejus, kurio kiekvienas piešinys pasakoja tam tikrą istoriją, dalinasi požiūriu į meną ir mintimis apie savo kūrybą. 

Aukcionas Saulėje12
Domantas Razauskas

Šiandien dedu galvą ant jūsų kaladės – kalbėsiu apie rusišką muziką. Tiksliau – vieną albumą. Nors liežuvis nesiverčia šių garsų priskirti kokiai nors tautybei.

Birželio 3 d.
Bastūnės užrašai. Kaip mokslas tampa savaime suprantamu dalyku1
Aistė Stremaitytė

Švietimo muziejus yra vienas seniausių Lietuvoje. 1922 m. Kaune buvo suorganizuota mokytojų ir mokinių vaizdinių mokymo priemonių paroda, vėliau tapusi Kauno pedagoginiu muziejumi.

Birželio 2 d.
Vilnius kitaip atsiveria paraštėse1

Kiekvieną maršrutą lydės literatūrinis personažas – dalyviai bus pakviesti pažinti feministinį Vilnių su Žemaite, futuristinį Vilnių su Liudu Vasariu, romantišką Vilnių su Roman Gary...

Daina „Tu žinai“ kviečia stabdyti patyčias

Šios dainos idėja – palaikyti patyčias išgyvenančius paauglius ir paskatinti juos kreiptis pagalbos, o suaugusiesiems dar kartą priminti – patyčios vyksta be atostogų.

Gegužės 31 d.
Dešimtoji „Kultūros naktis“ skelbia: naktį viskas kitaip!

Naktį iš birželio 17-osios į 18-ąją vilniečius ir miesto svečius kvies daugiau nei 120 projektų, tarp kurių – audiovizualiniai pasirodymai, klasikinės ir populiariosios muzikos koncertai...

Gegužės 24 d.
Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

Solo Ansamblis: klausytojai pavargo nuo televizinio formato garsų
Laima Stasiulionytė

Jau ne vienus metus scenoje esantis kolektyvas šį pavasarį tarsi įgavo naują kvėpavimą, išleidęs debiutinį albumą „Roboxai“, kuriuo siekia parodyti kitokią muziką.

Gegužės 23 d.
Ką žada ne tapyba1
Birutė Pankūnaitė

Meno apžvalgininkė B. Pankūnaitė kviečia pailsėti nuo tapybos ir pasižvalgyti po gegužės mėnesio šiuolaikinio meno parodas Vilniuje.

Gegužės 21 d.
Vilniuje skambėjo Gatvės muzikos diena

Šeštadienį visas Vilniaus centras skambėjo nuo muzikos garsų – į gatves su pačiais įvairiausias instrumentais išėjo ir jaunimas, ir pagyvenę žmonės, pavieniui ir su bendraminčiais.

Gegužės 20 d.
Gatvės muzikos dieną Lietuva ir Ukraina švęs kartu

Šeštadienį Vilnius, kaip ir kiti 17 aktyvių Lietuvos miestų, paskęs muzikoje. Lygiai tiek pat miestų bus užtvindyti Gatvės muzikos dienos ir kaimyninėje Ukrainoje.

Gegužės 19 d.
Visos V. Kernagio dainų natos jau prieinamos internete

Gegužės 19 d. maestro Vytautas Kernagis būtų šventęs savo 65-ąjį gimtadienį. Ta proga Vytauto Kernagio fondas atlikėjo gerbėjus nusprendė nustebinti išskirtine dovana.

Gegužės 17 d.
Lietuviškas komiksas suaugusiems apie 90-ųjų kartą ieško savo skaitytojų

„Gertrūda: grafinis Y kartos dienoraštis“ – tai komiksas apie Gertrūdą, gimusią 1985 m. Tarybų Lietuvoje, Marijampolės teritorijoje, ir mačiusią, kaip sovietinė šalis įsiveržia į Vakarų blizgesį. 

Balkaniška fiesta su „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“1

Tarptautinė world muzikos grupė, moderniai interpretuojanti tradicinę balkanų, romų ir Rytų Europos žydų muziką, sudomins visus, kam prie širdies Bregovičiaus ir Kusturicos kūryba.

Filme „Senekos diena” atgims legendinė Rotonda

Rudenį Lietuvos kino ekranuose pasirodys naujas Kristijono Vildžiūno vaidybinis filmas „Senekos diena“, kurio veiksmas vyksta dviejose epochose – dabartyje ir vėlyvajame sovietmetyje.

Gegužės 16 d.
Medonas „ENIMENI 5“: gestų kalba + repas

„Kas mes esam?“ – klausia atlikėjas ir pats pasiūlo kai kuriuos nepatogius atsakymus.

Gegužės 14 d.
Vilnius Temperature (+ 21°C) | „Abudu“ – „Pavasaris“

„Abudu“ muzikoje maišo akustiką, elektroniką ir roką bei groja vien pačių susapnuotas melodijas.

Paskendęs Mėnulio formos baloje33
Domantas Razauskas

Tai vienas gražiausių albumų, kuriuos tik esu kada nors klausęs per savo 33 gyvenimo metus. Ir sakydamas „gražiausias“ kalbu ne apie estetiką, o apie tikrąjį grožį...

Istoriniai ir asmeniniai lūžiai V. Kandinskio tapyboje

Iš pirmo žvilgsnio Vasilijaus Kandinskio darbai gali sutrikdyti. Sunku suvokti, kaip vienas dailininkas galėjo sukurti tokius vienus su kitais sunkiai palyginamus darbus.

Gegužės 10 d.
Stebuklingi Hango garsai albumo „Vieną kartą“ pristatymo koncerte

Albumo pavadinimas – „Vieną kartą“. Taip prasideda istorijų pasakojimai. Šiame albume Tomas Byčkovas sudėjo 11 istorijų, išgyventų keliaujant tarp Maroko ir Nepalo.

Rugsėjį Lietuvoje – indie folko žvaigždės iš Izraelio „Lola Marsh“

Grupė drauge ant scenos užlipo vos prieš trejus metus, o šiandien jie yra viena geidžiamiausių Europos indie folk grupių, aktyviai grojančių visame pasaulyje.

Gegužės 9 d.
Dešimt dešimtosios Gatvės muzikos dienos naujienų

Gegužės 21 d. vyksianti Gatvės muzikos diena (GMD) jau 10 – tą kartą užpildys Vilniaus ir kitų miestų aikštes, gatves ir žmonių, mėgstančių muziką, širdis.

Gegužės 8 d.
Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Mineapolio synth-pop kolektyvas „Poliça“

Hipnotizuojantys kūriniai, dramatiškas vokalas ir drąsūs dainų tekstai – išskirtinis amerikiečių kūrybos braižas, pelnęs jiems melomanų pripažinimą visame pasaulyje.

Gegužės 7 d.
Balandžio mėnesio muzikos lentyna3
Domantas Razauskas

Per visus metus, kiek tik rašau muzikos apžvalgas, dar nepamenu tokio nuostabiais albumais vaisingo mėnesio, kaip šis balandis. Kaip ten rašė T.S. Eliotas, „balandis yra žiauriausias mėnuo?“

Gegužės 5 d.
„Elas ir Sparkis“ kartu su Luku Devita kviečia į koncertą Kirtimų kultūros centre

Sprogsta medžiai, svaigsta galva, darbai šoka ant pečių, pėdos nori maištaut. Einam į koncertą! Gegužės 10d. 20:30 Kirtimų kultūros centre.

Gegužės 4 d.
Los Andželas Lietuvos muzikantus pasitiko raudonu kilimu

„The Skys“ neseniai grįžo iš Los Andželo, kur sulaukė ypatingo įvertinimo. Muzikantai atsiėmė apdovanojimą už geriausią kūrinį.