Neformatas | LUX/jauniems

Rugpjūčio 27 d.
Koks jūs dainų autorius? Jūs bardas! 3
Domantas Razauskas

Kas po perkūnais yra ta dainuojamoji poezija? Niekas dorai nežino... Pasak kai kurių, tai dainos, kuriuose svarbesnį vaidmenį vaidina ne muzika, o žodžiai. Tačiau jei dainoje kažkas ima atrodyti mažiau ar labiau svarbu, tai dainos pabaiga. 

Rugpjūčio 24 d.
Ar klajonės gatvėmis su dažais rankose gali ko nors išmokyti?

Paauglystėje ir jaunystėje išeita nelegalaus graffiti mokykla užsilieka ilgam. Ir net jei nebepraktikuojama, ji palieka didesnį ar mažesnį pėdsaką.

Rugpjūčio 22 d.
Jaunųjų alkis ar konformizmas?
Ilona Vitkauskaitė

Rugpjūčio 16 d. Juozo Miltinio dramos teatre jaunoji menininkų karta atvirame renginyje pristatė teatro režisierių kūrybinių dirbtuvių „North/Baltic/Theater“ rezultatus.

Rugpjūčio 18 d.
Kaip sužydėjo „Sklepai“
Rokas Abromikas - Kultūros žurnalas Fortkė

„Lietuvoje geros muzikos nėra“ – tokius ar panašius žodžius dar prieš kelerius metus iš savo bendraamžių tekdavo girdėti ne vienam jaunam žmogui.

Rugpjūčio 16 d.
„Begalybės fragmentai“, arba Kai socialiniuose tinkluose prabylama jausmų kalba
Agnė Grinevičiūtė - VU naujienos

Kuriamoms poetinėms miniatiūroms Tomas Taškauskas nelipdo „poezijos“ etiketės, nors pagrindinis abiejų tekstų žanrų tikslas toks pat – kalbėti apie jausmus.

Rugpjūčio 13 d.
Ką prasmingo galima nuveikti Kaune?
Agnė Zakaravičiūtė - Žurnalas „Ateitis“

Pokalbis apie kultūrą ir kultūrinių edukacijų prasmę su Gediminu Kasparavičiumi ir Edita Raudminaite.

Rugpjūčio 12 d.
Gatvės menas Olimpiadoje

Rio de Žaneiras atskleisti svarbiausio pasaulyje sporto įvykio dvasią pakvietė prancūzų gatvės menininką JR, kurio įspūdingo dydžio darbai puošia olimpinį miestą.

Rugpjūčio 11 d.
Specialiosios tarnybos įspėja iniciatyvos „Rengiam savo festivalį“ autorius ir dalyvius

Po to, kai festivalio „Karkle Live Music Beach“ organizatoriai paskelbė nukeliantys šių metų renginį į kitą vasarą, socialiniuose tinkluose ėmė plisti iniciatyva surengti alternatyvų renginį Karklėje.

Niūronys – dailininkų pamėgta vieta

Šią vasarą jau antrą kartą Niūronyse vyksta Vilniaus dailės akademijos Kauno skyriaus studentų pleneras. Plenero organizatorius – iš Anykščių kilęs Dailės akademijos dėstytojas Donatas Vasiliauskas.

Socialinė akcija „Nebereikia žaislų, reikia šeimos“

Trečiadienio vakarą Vilniuje buvo pristatytas brolių Algirdo ir Remigijaus Gataveckų piešinys, kviečiantis žmones vaikams iš globos namų dovanoti ne žaislus, o dėmesį ir meilę.

Rugpjūčio 10 d.
„Black Biceps“: apie muziką, tautų draugystę ir svajonę įkurti jaunimo centrą Nemenčinėje
Marija Keršanskienė

Geros nuotaikos nestokojantys ir žodžio kišenėje neieškantys „Black Biceps“ grupės nariai pasakoja apie susibūrimą, tautų draugystę ir kuriamas dainas, kuriose tik tikros istorijos.

Rugpjūčio 9 d.
Fotožurnalistika – galingas tiesos ir laisvės ginklas1
Patricija Babrauskaitė - Universiteto žurnalistas

Fotografo darbas karo metu yra ypač sudėtingas: tenka susidurti su priekabiavimu, vagystėmis, gresia mirtis.

Rugpjūčio 4 d.
Pasaulis išgyvena gatvės meno bumą6

Kadaise tik pogrindinis buvęs gatvės menas šiandien vadinamas pirmuoju išties globaliu kultūriniu reiškiniu, kuris perima ir keičia vietines normas ir tradicijas.

Žmogus – aktorius spektaklio „Klaros santykiai“ idėjų ir Arthuro Schopenhauerio filosofijos akivaizdoje
Elvina Baužaitė

Kaip, kuo gyvena ir jaučiasi jaunas žmogus šiandien? – tai mąstyti, žinoma, verta ir vertinga visados, tačiau dabartyje, sakytina, tiesiog būtina.

Rugpjūčio 3 d.
Į Žaliakalnio turgų sugrįžta teatras

Po 80 metų pertraukos, šių metų rugsėjo 10 d.,  į Žaliakalnio turgų sugrįžta teatras.

Neringoje įspūdingos jaunųjų architektų dirbtuvės

Liepos 22 dieną prasidėjęs vienas didžiausių ir svarbiausių Europoje architektūros kūrybinių dirbtuvių renginių – EASA 2016 – Europos architektūros studentų asamblėja „Not yet decided“ tampa vis labiau pastebimas miesto erdvėse.

Liepos 31 d.
Martynas Levickis: akordeonas – pasaulio instrumentas

Dabar reikėtų dar išmokti groti važiuojant dviračiu… Tuomet tikrai galėčiau pavadinti akordeoną miesto instrumentu.

Liepos 29 d.
Šiek tiek iliustracijų apie pasaulio beprotybę2

Pawełas Kuczyńskis yra unikalus lenkų menininkas, kurio karikatūros kelia itin aštrius klausimus apie mūsų visuomenę ir pasaulio, kuriame gyvename, sandarą.

Žvilgsnis, fiksavęs savo šalies kraštovaizdį. Georgia O'Keeffe

Nors dailininkė Georgia O'Keeffe labiausiai išgarsėjo gėlių paveikslais, tačiau jos unikalumas labiausiai matyti Amerikos kraštovaizdžio peizažuose. Kodėl taip yra, savo studijoje išsiaiškinti bando parodų kuratorė Holly Williams.

Liepos 26 d.
Indijos jaunimui galingu ginklu tapo repas
lrt

Komercinis repas Indijoje populiarus jau senokai, bet pastaraisiais metais vis plačiau skamba repas, kuriame kalbama apie politines ir socialines problemas, valdžios korupciją, lyčių nelygybę.

Liepos 13 d.
Gatvės pokalbiai apie knygas30
Bernardinai.TV

Ar skaitote knygas? Ką jums reiškia skaitymas? Ką žmogui duoda knygų skaitymas? – su tokiais klausimais vieną karštą vasaros dieną išėjome į Vilniaus gatves...

Liepos 12 d.
LEMPAfest’16 pristato: atlikėjai dalinasi mintimis apie festivalį, kūrybą bei ateities planus

Rasotom pievom pamažu ateis vasaros vidurys, o tada Bijūnuose įsižiebs kokybiškos muzikos, menų ir sporto festivalis – LEMPAfest‘16.

Liepos 11 d.
„Kabloonak“: „Am I“

„Kabloonak“ – naujas muzikinis veidas Vilniaus padangėje pasidalino ilga dainos „Am I“ ištrauka, atlikta gegužės 14 d. festivalio „Tylos!“ pasirodymo metu.

Liepos 9 d.
Kristina Norvilaitė: kūryba man − tarsi atostogos1
Greta Smilgytė - Universiteto žurnalistas

K. Norvilaitė sako, kad būtent meilė žmonėms, noras dalintis savo žiniomis ir darbais, paskatino atidaryti asmeninę darbų galeriją.

Morrisonas. Van Morrisonas9
Domantas Razauskas

„Juodaodis tarp baltųjų ir baltasis tarp juodaodžių“, - taip pagarbiai atsiliepiama apie Van vokalą, jo diapazoną, valdymo sugebėjimus ir svarbiausia, apie jausmą, kurį jis sugeba perduoti.

Liepos 8 d.
Ar Dainų šventė lietuviui vis dar yra vertybė?3
Andrė Šnapštytė - Universiteto žurnalistas

Iš visos Lietuvos plūstantis jaunimas susirenka vienu tikslu – kartu užtraukti dainą, jungiančią lietuvių širdis ir skatinančią prisiminti savo šaknis bei kultūrą.

Liepos 6 d.
„Anties“ atsisveikinimo mostas1
Austėja Mikuckytė

Ar antinams pavyko atsisveikinti oriai? Deja, tik iš dalies. Skaudu tai pripažinti sau, prisiekusiai „Anties“ gerbėjai, jau dešimtmetį akylai stebinčiai grupės pasirodymus.

Liepos 4 d.
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai

Per kelias dienas bus galima išgirsti būrį ryškiausių Skandinavijos, Prancūzijos, Kanados ir kitų šalių avangardo figūrų.

Liepos 2 d.
Birželio muzikos lentyna1
Domantas Razauskas

Šį kartą Domanto Razausko apžvalgoje – 10 muzikinių birželio mėnesio naujienų.

Justina Gikniūtė-Kočetova: „Knygos mane užaugino“
Bernardinai.TV

Kokia litearatūra yra mėgstamiausia? Ar šalia nesibaigiančių kasdienių rūpesčių dar lieka laiko knygoms? – apie tai ir pakalbinome jaunąją ūkininkę Justiną.

Liepos 1 d.
Lietuvoje koncertuos garsiausia pasaulyje gospel regio grupė „Christafari“

Rugpjūčio 13-15 dienomis į Lietuvą atvyksta garsiausia Gospel regio muzikos grupė „Christafari“.

Birželio 30 d.
Paulius Markevičius: „Esu ieškotojas, keliaujantis per patirtis teatre“

Tarp teatro ir kino, tarp aktorystės ir režisūros – ko gero, taip būtų galima įvardinti jauno menininko Pauliaus Markevičiaus kasdienybę.

Birželio 28 d.
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo scenose – roko, elektronikos, hiphopo ir klasikos kokteilis

Bemaž dvi dešimtys žinomų ir sparčiai populiarėjančių atlikėjų bei grupių per tris dienas – toks desertas laukia liepos 8-10 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime.

Birželio 27 d.
Legendinis trance bliuzo muzikantas atvyksta į Lietuvą

Šią vasarą trečiąkart į Lietuvą atvyksta vienas įdomiausių bliuzo atlikėjų Otis Tayloras, kurio kūryba apibūdinama neeiliniu trance bliuzo vardu.

„Z On A“ pasipildė nauju nariu – prie grupės prisijungė legendinis Suopis

Prie grupės „Z On A“ kolektyvo prisijungė dar vienas narys, muzikantų gretas papildė daugeliui iš dueto su Rambynu žinomas, Suopis Ramonas.

Birželio 24 d.
Pasaulio vaikai
Martynas Vingrys

Vieni keliauja tam, kad pailsėtų svečioje šalyje prie jūros, kitiems kelionėje svarbiausia paganyti akis į žymius istorinius paminklus, prabangius muziejus ar dar šį tą.

Birželio 23 d.
„Black Biceps”: „Polenkas“

Jaunimo grupė „Black Biceps”sukūrė dainos „Polenkas“ vaizdo įrašą, kurioje dainuojama apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Birželio 22 d.
Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Birželio 21 d.
Festivalis „Senamiesčio žiogas“ atsisveikina

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ rengia du atsisveikinimo koncertus Daugirdo amfiteatre, liepos 21 ir rugpjūčio 18 dienomis.

Socialinė kritika: plastilinas vietoje aliejinių dažų

Dar neturintis trisdešimties šiuolaikinis britų menininkas Henry Hudsonas dirba su itin neįprasta priemone – plastilinu. 

Birželio 20 d.
George Gagoshidze: dailininkas su geros nuotaikos eskizu kišenėje

Birželio 21 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus ekspozicijų erdvėje „Galera“(Užupio g. 2 a) bus atidaroma George'o Gagoshidze's darbų paroda „Eskizai ir drobės“. 

Birželio 18 d.
Gelbėkit, audiofilai!15
Domantas Razauskas

Ir šiandien noriu pakalbėti apie įrašų kokybę. Dar tiksliau – apie įrašus, kurie mano ausims teikia neįprastą malonumą būtent dėl savo garsinių savybių.

Birželio 17 d.
Bastūnės užrašai. Gaudžiantis ragas ir tylintys cimbolai
Aistė Stremaitytė

Nežinia, kokiu tembru prabiltų muziejuje saugomos įvairiaspalvės ir įvairių formų fisharmonijos, bet, net joms tylint, galima grožėtis praėjusio šimtmečio meistrų išradingumu, puošiant instrumentus.

Birželio 15 d.
Vienai nakčiai atgims Vilniaus Ramintojos bažnyčia1

Birželio 17-osios naktį, po dvidešimt penkerių metų tylos, vilniečiams ir sostinės svečiams duris atvers viena unikaliausių Vilniaus istorinių erdvių – Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

Sugrįžusi „Šiaurės Kryptis“: „Tada mes grojome gyvenimą“2

Beveik prieš trisdešimt metų tuometiniai Vilniaus statybos technikumo moksleiviai, būsimieji braižytojai K. Vildžiūnas ir Z. Butautis, svajojo groti. Ne tapti žvaigždėmis, o kalbėti apie laiką, kuriame gyvena.

Niekas nesitikėjo išgirsti jų dainuojant

„Šis projektas gimė spontaniškai, iš pradžių net neturėjome minties, kad tai išaugs į duetą „Dua“,– teigia patys muzikantai. 

Kultūros naktį – D. Razausko ir gongų muzika Tibetui2

Tradicija tapusias tibetietiškos tematikos kino peržiūras šį kartą Tibeto skvere keičia muzika.

Birželio 13 d.
Orkestras „Rakija Klezmer orkestar“: „Gaiviname po Antrojo pasaulinio karo išnykusią muziką“
Gintarė Vasiliauskaitė - Jauti.lt

Grupės akordeonistas ir idėjinis vadas pasakoja apie čigonišką gyvenimą, sunkumus, su kuriais grupė susiduria, grodama ant išnykimo ribos esančią muziką, ir ateities planus.

Birželio 12 d.
Apie meilę juodoms avims
Reda Puodžiukė

Knygos, kaip ir žmonės, turi savo kūno kvapą. Kiekviena knyga vis kitokį, bet visada magišką.

Birželio 11 d.
Šio žaidimo vergams18
Domantas Razauskas

Taip, futbolas yra žaidimas. Tačiau ar nėra toks pat sutartinis žaidimas sėdėti kontoroje nuo aštuonių iki penkių? Kaklaryšiai ir smokingai, mokyklos ir darželiai, diplomai ir premijos, valstybės ir pinigai? Visur vien žaidimai.