Neformatas | LUX/jauniems

Liepos 29 d.
Žvilgsnis, fiksavęs savo šalies kraštovaizdį. Georgia O'Keeffe

Nors dailininkė Georgia O'Keeffe labiausiai išgarsėjo gėlių paveikslais, tačiau jos unikalumas labiausiai matyti Amerikos kraštovaizdžio peizažuose. Kodėl taip yra, savo studijoje išsiaiškinti bando parodų kuratorė Holly Williams.

Liepos 26 d.
Indijos jaunimui galingu ginklu tapo repas
lrt

Komercinis repas Indijoje populiarus jau senokai, bet pastaraisiais metais vis plačiau skamba repas, kuriame kalbama apie politines ir socialines problemas, valdžios korupciją, lyčių nelygybę.

Liepos 13 d.
Gatvės pokalbiai apie knygas3
Bernardinai.TV

Ar skaitote knygas? Ką jums reiškia skaitymas? Ką žmogui duoda knygų skaitymas? – su tokiais klausimais vieną karštą vasaros dieną išėjome į Vilniaus gatves...

Liepos 12 d.
LEMPAfest’16 pristato: atlikėjai dalinasi mintimis apie festivalį, kūrybą bei ateities planus

Rasotom pievom pamažu ateis vasaros vidurys, o tada Bijūnuose įsižiebs kokybiškos muzikos, menų ir sporto festivalis – LEMPAfest‘16.

Liepos 11 d.
„Kabloonak“: „Am I“

„Kabloonak“ – naujas muzikinis veidas Vilniaus padangėje pasidalino ilga dainos „Am I“ ištrauka, atlikta gegužės 14 d. festivalio „Tylos!“ pasirodymo metu.

Liepos 9 d.
Kristina Norvilaitė: kūryba man − tarsi atostogos1
Greta Smilgytė - Universiteto žurnalistas

K. Norvilaitė sako, kad būtent meilė žmonėms, noras dalintis savo žiniomis ir darbais, paskatino atidaryti asmeninę darbų galeriją.

Morrisonas. Van Morrisonas9
Domantas Razauskas

„Juodaodis tarp baltųjų ir baltasis tarp juodaodžių“, - taip pagarbiai atsiliepiama apie Van vokalą, jo diapazoną, valdymo sugebėjimus ir svarbiausia, apie jausmą, kurį jis sugeba perduoti.

Liepos 8 d.
Ar Dainų šventė lietuviui vis dar yra vertybė?3
Andrė Šnapštytė - Universiteto žurnalistas

Iš visos Lietuvos plūstantis jaunimas susirenka vienu tikslu – kartu užtraukti dainą, jungiančią lietuvių širdis ir skatinančią prisiminti savo šaknis bei kultūrą.

Liepos 6 d.
„Anties“ atsisveikinimo mostas1
Austėja Mikuckytė

Ar antinams pavyko atsisveikinti oriai? Deja, tik iš dalies. Skaudu tai pripažinti sau, prisiekusiai „Anties“ gerbėjai, jau dešimtmetį akylai stebinčiai grupės pasirodymus.

Liepos 4 d.
29-ajame „Vilnius Jazz“ festivalyje improvizuos genijai

Per kelias dienas bus galima išgirsti būrį ryškiausių Skandinavijos, Prancūzijos, Kanados ir kitų šalių avangardo figūrų.

Liepos 2 d.
Birželio muzikos lentyna1
Domantas Razauskas

Šį kartą Domanto Razausko apžvalgoje – 10 muzikinių birželio mėnesio naujienų.

Justina Gikniūtė-Kočetova: „Knygos mane užaugino“
Bernardinai.TV

Kokia litearatūra yra mėgstamiausia? Ar šalia nesibaigiančių kasdienių rūpesčių dar lieka laiko knygoms? – apie tai ir pakalbinome jaunąją ūkininkę Justiną.

Liepos 1 d.
Lietuvoje koncertuos garsiausia pasaulyje gospel regio grupė „Christafari“

Rugpjūčio 13-15 dienomis į Lietuvą atvyksta garsiausia Gospel regio muzikos grupė „Christafari“.

Birželio 30 d.
Paulius Markevičius: „Esu ieškotojas, keliaujantis per patirtis teatre“

Tarp teatro ir kino, tarp aktorystės ir režisūros – ko gero, taip būtų galima įvardinti jauno menininko Pauliaus Markevičiaus kasdienybę.

Birželio 28 d.
Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo scenose – roko, elektronikos, hiphopo ir klasikos kokteilis

Bemaž dvi dešimtys žinomų ir sparčiai populiarėjančių atlikėjų bei grupių per tris dienas – toks desertas laukia liepos 8-10 dienomis vyksiančio Pasaulio lietuvių jaunimo susitikime.

Birželio 27 d.
Legendinis trance bliuzo muzikantas atvyksta į Lietuvą

Šią vasarą trečiąkart į Lietuvą atvyksta vienas įdomiausių bliuzo atlikėjų Otis Tayloras, kurio kūryba apibūdinama neeiliniu trance bliuzo vardu.

„Z On A“ pasipildė nauju nariu – prie grupės prisijungė legendinis Suopis

Prie grupės „Z On A“ kolektyvo prisijungė dar vienas narys, muzikantų gretas papildė daugeliui iš dueto su Rambynu žinomas, Suopis Ramonas.

Birželio 24 d.
Pasaulio vaikai
Martynas Vingrys

Vieni keliauja tam, kad pailsėtų svečioje šalyje prie jūros, kitiems kelionėje svarbiausia paganyti akis į žymius istorinius paminklus, prabangius muziejus ar dar šį tą.

Birželio 23 d.
„Black Biceps”: „Polenkas“

Jaunimo grupė „Black Biceps”sukūrė dainos „Polenkas“ vaizdo įrašą, kurioje dainuojama apie lietuvių ir Lietuvos lenkų santykius.

Birželio 22 d.
Kaip Sokratas įkvėpė Virginią Woolf?

Iš pirmo žvilgsnio modernistė rašytoja Virginia Woolf ir klasikinis graikų filosofas Sokratas, žymus ir dėl to, kad niekada neužrašinėjo savo idėjų, neatrodytų turintys labai daug bendra.

Birželio 21 d.
Festivalis „Senamiesčio žiogas“ atsisveikina

Festivalis „Senamiesčio žiogas“ rengia du atsisveikinimo koncertus Daugirdo amfiteatre, liepos 21 ir rugpjūčio 18 dienomis.

Socialinė kritika: plastilinas vietoje aliejinių dažų

Dar neturintis trisdešimties šiuolaikinis britų menininkas Henry Hudsonas dirba su itin neįprasta priemone – plastilinu. 

Birželio 20 d.
George Gagoshidze: dailininkas su geros nuotaikos eskizu kišenėje

Birželio 21 d. 18 val. Užupio meno inkubatoriaus ekspozicijų erdvėje „Galera“(Užupio g. 2 a) bus atidaroma George'o Gagoshidze's darbų paroda „Eskizai ir drobės“. 

Birželio 18 d.
Gelbėkit, audiofilai!15
Domantas Razauskas

Ir šiandien noriu pakalbėti apie įrašų kokybę. Dar tiksliau – apie įrašus, kurie mano ausims teikia neįprastą malonumą būtent dėl savo garsinių savybių.

Birželio 17 d.
Bastūnės užrašai. Gaudžiantis ragas ir tylintys cimbolai
Aistė Stremaitytė

Nežinia, kokiu tembru prabiltų muziejuje saugomos įvairiaspalvės ir įvairių formų fisharmonijos, bet, net joms tylint, galima grožėtis praėjusio šimtmečio meistrų išradingumu, puošiant instrumentus.

Birželio 15 d.
Vienai nakčiai atgims Vilniaus Ramintojos bažnyčia1

Birželio 17-osios naktį, po dvidešimt penkerių metų tylos, vilniečiams ir sostinės svečiams duris atvers viena unikaliausių Vilniaus istorinių erdvių – Šv. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčia.

Sugrįžusi „Šiaurės Kryptis“: „Tada mes grojome gyvenimą“2

Beveik prieš trisdešimt metų tuometiniai Vilniaus statybos technikumo moksleiviai, būsimieji braižytojai K. Vildžiūnas ir Z. Butautis, svajojo groti. Ne tapti žvaigždėmis, o kalbėti apie laiką, kuriame gyvena.

Niekas nesitikėjo išgirsti jų dainuojant

„Šis projektas gimė spontaniškai, iš pradžių net neturėjome minties, kad tai išaugs į duetą „Dua“,– teigia patys muzikantai. 

Kultūros naktį – D. Razausko ir gongų muzika Tibetui2

Tradicija tapusias tibetietiškos tematikos kino peržiūras šį kartą Tibeto skvere keičia muzika.

Birželio 13 d.
Orkestras „Rakija Klezmer orkestar“: „Gaiviname po Antrojo pasaulinio karo išnykusią muziką“
Gintarė Vasiliauskaitė - Jauti.lt

Grupės akordeonistas ir idėjinis vadas pasakoja apie čigonišką gyvenimą, sunkumus, su kuriais grupė susiduria, grodama ant išnykimo ribos esančią muziką, ir ateities planus.

Birželio 12 d.
Apie meilę juodoms avims
Reda Puodžiukė

Knygos, kaip ir žmonės, turi savo kūno kvapą. Kiekviena knyga vis kitokį, bet visada magišką.

Birželio 11 d.
Šio žaidimo vergams18
Domantas Razauskas

Taip, futbolas yra žaidimas. Tačiau ar nėra toks pat sutartinis žaidimas sėdėti kontoroje nuo aštuonių iki penkių? Kaklaryšiai ir smokingai, mokyklos ir darželiai, diplomai ir premijos, valstybės ir pinigai? Visur vien žaidimai.

Birželio 10 d.
Bastūnės užrašai. Daiktų istorijos Sruogos gatvėje
Aistė Stremaitytė

Sruoga buvo išskirtinio mąstymo asmenybė ir žodžio virtuozas. Dar prieš apsilankydama muziejuje žavėjausi jo kūryba.

Birželio 9 d.
„Kodėl taip norisi verkti?“ – naujame vaizdo klipe klausia „Arbata“

Nauju kūriniu „Arbata“ išlieka ištikima pozityvumui kūryboje. Dažniausiai ašaros siejasi su liūdesiu, tačiau kūrinys „Norisi verkti“ yra apie džiaugsmą ir būseną, kai yra nepaprastai gera.

Vilniaus vasaros teatro mokykla atveria duris profesionalams

Rugpjūčio 1–6 dienomis sostinėje veiks pirmoji Vilniaus vasaros teatro mokykla, kurios tikslas – suburti teatro profesionalus ir pedagogus intensyviai profesinio tobulėjimo savaitei. 

Žalvarinis. „Mūsų naktys“
Bernardinai.TV

„Mūsų naktys“ – animacinis vaizdo klipas dainai iš naujausio grupės „Žalvarinis“ albumo „Teka“, išleisto 2016 metų vasarį.

Birželio 8 d.
Aidas Giniotis: „Ugdyti jauną žiūrovą, kuris domėtųsi bei būtų gyvas teatru, yra vienas iš mūsų kelių“
Jauti.lt

Dalinamės pokalbiu apie praūžusį Keistuolių teatro sezoną, naujus iššūkius bei viltis su Aidu Giniočiu.

Birželio 7 d.
Jonas Stankevičius: „Gyvenimas – tai improvizacija“4
Bernardinai.TV

„Improvizuoti – tai visų pirma – nebijoti“, – taip teigia jaunas Kėdainių muzikos mokyklos mokytojas Jonas Stankevičius, po studijų sugrįžęs į savo gimtąjį miestą gyventi, dirbti, dalintis ir kurti.

LEMPAfest16: šviesi vasaros alternatyva!

Vidurvasario savaitgalį „LEMPAfest“ organizatoriai kviečia pasisemti šviesių emocijų jaukiame ir blaiviame festivalyje. Jau trečius metus Bijūnuose šviesiantis festivalis džiugins ne tik gera muzika.

Birželio 4 d.
Gajus Eidiejus: kūryba – vienas artimiausių sielogydos būdų
Gabija Baranauskaitė - Jauti.lt

Dailininkas Gajus Eidiejus, kurio kiekvienas piešinys pasakoja tam tikrą istoriją, dalinasi požiūriu į meną ir mintimis apie savo kūrybą. 

Aukcionas Saulėje12
Domantas Razauskas

Šiandien dedu galvą ant jūsų kaladės – kalbėsiu apie rusišką muziką. Tiksliau – vieną albumą. Nors liežuvis nesiverčia šių garsų priskirti kokiai nors tautybei.

Birželio 3 d.
Bastūnės užrašai. Kaip mokslas tampa savaime suprantamu dalyku1
Aistė Stremaitytė

Švietimo muziejus yra vienas seniausių Lietuvoje. 1922 m. Kaune buvo suorganizuota mokytojų ir mokinių vaizdinių mokymo priemonių paroda, vėliau tapusi Kauno pedagoginiu muziejumi.

Birželio 2 d.
Vilnius kitaip atsiveria paraštėse1

Kiekvieną maršrutą lydės literatūrinis personažas – dalyviai bus pakviesti pažinti feministinį Vilnių su Žemaite, futuristinį Vilnių su Liudu Vasariu, romantišką Vilnių su Roman Gary...

Daina „Tu žinai“ kviečia stabdyti patyčias

Šios dainos idėja – palaikyti patyčias išgyvenančius paauglius ir paskatinti juos kreiptis pagalbos, o suaugusiesiems dar kartą priminti – patyčios vyksta be atostogų.

Gegužės 31 d.
Dešimtoji „Kultūros naktis“ skelbia: naktį viskas kitaip!

Naktį iš birželio 17-osios į 18-ąją vilniečius ir miesto svečius kvies daugiau nei 120 projektų, tarp kurių – audiovizualiniai pasirodymai, klasikinės ir populiariosios muzikos koncertai...

Gegužės 24 d.
Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

Solo Ansamblis: klausytojai pavargo nuo televizinio formato garsų
Laima Stasiulionytė

Jau ne vienus metus scenoje esantis kolektyvas šį pavasarį tarsi įgavo naują kvėpavimą, išleidęs debiutinį albumą „Roboxai“, kuriuo siekia parodyti kitokią muziką.

Gegužės 23 d.
Ką žada ne tapyba1
Birutė Pankūnaitė

Meno apžvalgininkė B. Pankūnaitė kviečia pailsėti nuo tapybos ir pasižvalgyti po gegužės mėnesio šiuolaikinio meno parodas Vilniuje.

Gegužės 21 d.
Vilniuje skambėjo Gatvės muzikos diena

Šeštadienį visas Vilniaus centras skambėjo nuo muzikos garsų – į gatves su pačiais įvairiausias instrumentais išėjo ir jaunimas, ir pagyvenę žmonės, pavieniui ir su bendraminčiais.

Gegužės 20 d.
Gatvės muzikos dieną Lietuva ir Ukraina švęs kartu

Šeštadienį Vilnius, kaip ir kiti 17 aktyvių Lietuvos miestų, paskęs muzikoje. Lygiai tiek pat miestų bus užtvindyti Gatvės muzikos dienos ir kaimyninėje Ukrainoje.