Neformatas | LUX/jauniems

Gegužės 24 d.
Lietuvai atskleisti tinka visi lyrikos žanrai

Valstybės pažinimo centras paskelbė konkursą „Haiku Lietuvai“ ir kviečia japoniškais trieiliais atskleisti savo santykį su Lietuva, jos žmonėmis, istorija, gamta, kultūra. 

Solo Ansamblis: klausytojai pavargo nuo televizinio formato garsų
Laima Stasiulionytė

Jau ne vienus metus scenoje esantis kolektyvas šį pavasarį tarsi įgavo naują kvėpavimą, išleidęs debiutinį albumą „Roboxai“, kuriuo siekia parodyti kitokią muziką.

Gegužės 23 d.
Ką žada ne tapyba
Birutė Pankūnaitė

Meno apžvalgininkė B. Pankūnaitė kviečia pailsėti nuo tapybos ir pasižvalgyti po gegužės mėnesio šiuolaikinio meno parodas Vilniuje.

Gegužės 21 d.
Vilniuje skambėjo Gatvės muzikos diena

Šeštadienį visas Vilniaus centras skambėjo nuo muzikos garsų – į gatves su pačiais įvairiausias instrumentais išėjo ir jaunimas, ir pagyvenę žmonės, pavieniui ir su bendraminčiais.

Gegužės 20 d.
Gatvės muzikos dieną Lietuva ir Ukraina švęs kartu

Šeštadienį Vilnius, kaip ir kiti 17 aktyvių Lietuvos miestų, paskęs muzikoje. Lygiai tiek pat miestų bus užtvindyti Gatvės muzikos dienos ir kaimyninėje Ukrainoje.

Gegužės 19 d.
Visos V. Kernagio dainų natos jau prieinamos internete

Gegužės 19 d. maestro Vytautas Kernagis būtų šventęs savo 65-ąjį gimtadienį. Ta proga Vytauto Kernagio fondas atlikėjo gerbėjus nusprendė nustebinti išskirtine dovana.

Gegužės 17 d.
Lietuviškas komiksas suaugusiems apie 90-ųjų kartą ieško savo skaitytojų

„Gertrūda: grafinis Y kartos dienoraštis“ – tai komiksas apie Gertrūdą, gimusią 1985 m. Tarybų Lietuvoje, Marijampolės teritorijoje, ir mačiusią, kaip sovietinė šalis įsiveržia į Vakarų blizgesį. 

Balkaniška fiesta su „Barcelona Gipsy Balkan Orchestra“1

Tarptautinė world muzikos grupė, moderniai interpretuojanti tradicinę balkanų, romų ir Rytų Europos žydų muziką, sudomins visus, kam prie širdies Bregovičiaus ir Kusturicos kūryba.

Filme „Senekos diena” atgims legendinė Rotonda

Rudenį Lietuvos kino ekranuose pasirodys naujas Kristijono Vildžiūno vaidybinis filmas „Senekos diena“, kurio veiksmas vyksta dviejose epochose – dabartyje ir vėlyvajame sovietmetyje.

Gegužės 16 d.
Medonas „ENIMENI 5“: gestų kalba + repas

„Kas mes esam?“ – klausia atlikėjas ir pats pasiūlo kai kuriuos nepatogius atsakymus.

Gegužės 14 d.
Vilnius Temperature (+ 21°C) | „Abudu“ – „Pavasaris“

„Abudu“ muzikoje maišo akustiką, elektroniką ir roką bei groja vien pačių susapnuotas melodijas.

Paskendęs Mėnulio formos baloje33
Domantas Razauskas

Tai vienas gražiausių albumų, kuriuos tik esu kada nors klausęs per savo 33 gyvenimo metus. Ir sakydamas „gražiausias“ kalbu ne apie estetiką, o apie tikrąjį grožį...

Istoriniai ir asmeniniai lūžiai V. Kandinskio tapyboje

Iš pirmo žvilgsnio Vasilijaus Kandinskio darbai gali sutrikdyti. Sunku suvokti, kaip vienas dailininkas galėjo sukurti tokius vienus su kitais sunkiai palyginamus darbus.

Gegužės 10 d.
Stebuklingi Hango garsai albumo „Vieną kartą“ pristatymo koncerte

Albumo pavadinimas – „Vieną kartą“. Taip prasideda istorijų pasakojimai. Šiame albume Tomas Byčkovas sudėjo 11 istorijų, išgyventų keliaujant tarp Maroko ir Nepalo.

Rugsėjį Lietuvoje – indie folko žvaigždės iš Izraelio „Lola Marsh“

Grupė drauge ant scenos užlipo vos prieš trejus metus, o šiandien jie yra viena geidžiamiausių Europos indie folk grupių, aktyviai grojančių visame pasaulyje.

Gegužės 9 d.
Dešimt dešimtosios Gatvės muzikos dienos naujienų

Gegužės 21 d. vyksianti Gatvės muzikos diena (GMD) jau 10 – tą kartą užpildys Vilniaus ir kitų miestų aikštes, gatves ir žmonių, mėgstančių muziką, širdis.

Gegužės 8 d.
Pirmą kartą į Lietuvą atvyksta Mineapolio synth-pop kolektyvas „Poliça“

Hipnotizuojantys kūriniai, dramatiškas vokalas ir drąsūs dainų tekstai – išskirtinis amerikiečių kūrybos braižas, pelnęs jiems melomanų pripažinimą visame pasaulyje.

Gegužės 7 d.
Balandžio mėnesio muzikos lentyna3
Domantas Razauskas

Per visus metus, kiek tik rašau muzikos apžvalgas, dar nepamenu tokio nuostabiais albumais vaisingo mėnesio, kaip šis balandis. Kaip ten rašė T.S. Eliotas, „balandis yra žiauriausias mėnuo?“

Gegužės 5 d.
„Elas ir Sparkis“ kartu su Luku Devita kviečia į koncertą Kirtimų kultūros centre

Sprogsta medžiai, svaigsta galva, darbai šoka ant pečių, pėdos nori maištaut. Einam į koncertą! Gegužės 10d. 20:30 Kirtimų kultūros centre.

Gegužės 4 d.
Los Andželas Lietuvos muzikantus pasitiko raudonu kilimu

„The Skys“ neseniai grįžo iš Los Andželo, kur sulaukė ypatingo įvertinimo. Muzikantai atsiėmė apdovanojimą už geriausią kūrinį.

Gegužės 2 d.
Į Lietuvą atvyko visi filmo „Tarp pilkų debesų“ aktoriai5

Pagal Rutos Sepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų“ kuriamo filmo kūrybinė grupė pasirengusi pagrindiniams darbams.

Gegužės 1 d.
Kėdainiai džiazo muzikos žemėlapyje

Minint Tarptautinę džiazo dieną, Kėdainiuose bus atidaryta pirmoji Lietuvoje bei Europoje Džiazo gatvė. Šia proga – pokalbis su vienu iš džiazo muzikos entuziastu Vitaliu Vidiku.

Džiazas – miestas, kuriame gyvenu14
Domantas Razauskas

Man atrodo džiazas išties yra miestas su viskuo, kas jame. Su triukšmu, taisyklėmis, chaosu, nusikaltimais, purvu, dūmais, dailiais bokštais, bankais ir viešnamiais. Ir tai miestas, kuriame gali gyventi bet kuris. 

Balandžio 29 d.
Dieve, saugok pankus4

Žvelgiant į panką, kaip Dievo kūrinį – silpną žmogų, atrandama jo nuolatinio maišto priežastis – neramus ieškojimas Dievo, kuris pats pirmas išeina ieškoti žmogaus.

Balandžio 28 d.
Selah Sue: Viskas, ką darau, yra iš širdies
Reda Riepšaitė

Dar nesulaukusi trisdešimties ji jau spėjo parduoti milijonus savo įrašų, su koncertiniais turais apkeliauti kone visą pasaulį ir apšildyti legendinį Prince'ą.

Liutauras Degėsys: Nėra klastingesnio priešo, nei kasdienybė, atbukinanti jausmus1
Greta Martinkutė

Pokalbis su rašytoju Liutauru Degėsiu, aštuonių poezijos knygų, trijų filosofinių esė rinkinių ir romano „Dvi istorijos apie vieną meilę“ autoriumi.

Balandžio 27 d.
Konkursas kino mylėtojams: Į Venecijos kino festivalį su „Skalvija“ / 28Times Cinema

Laimėtojas bus pakviestas vykti į Veneciją ir tapti festivalio metu vykstančių „Venecijos dienų” žiuri nariu bei atstovauti savo šalies kino teatrą.

Tarptautinis teatrų forumas: kylančios grėsmės ir sugrįžimas į bunkerius

17-tas Tarptautinį universitetų teatrų forumas skiriamas kylančioms grėsmėms ir iššūkiams apmąstyti, įvertinti.

„Jeigu jo nėra“ – L. Fiodorovo ir V. Volkovo koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje1

Šis duetas jau daugiau nei dešimtmetį kasmet išleidžia po albumą, kuriuose dera avangardinis džiazas ir lyriškos melodijos, eilių skaitymas pritariant muzikai ir žaismė.

Balandžio 25 d.
Ievos Savickaitės performansas ONO bus rodomas Kaune

Balandžio 30 d., šeštadienį, 19 val. įvyks Ievos Savickaitės performansas ONO projektų erdvėje „Kabinetas“ Kaune, atliekamas bendradarbiaujant su medijų menininke Gintare Gaidamavičiūte.

Baigėsi visą savaitę trukusi mūzų kelionė po Vilnių

Vakar baigėsi visą savaitę įvairiose Vilniaus vietose kartu su mūzomis keliavęs šiuolaikinės dramaturgijos festivalis „Dramokratija 2016“.

Jaunieji žemaičiai puikuojasi skulptūra ir karpiniais

Balandžio 21 d. į Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ regioninės parodos uždarymą kvietė žemaičiai.

Nuotraukose užfiksuota žmogaus dvasios stiprybė 2

Ši nuotraukų kolekcija atspindi jausmų ir emocijų gamą, kurią mūsų pasaulis išgyvena kiekvieną dieną. Kartą pamačius kurią nors iš šių nuotraukų, yra sunku beužmiršti.

Balandžio 23 d.
Purpurinis lietus9
Domantas Razauskas

„Muzika – Aukščiausiojo palaiminimas. Aš visą gyvenimą užsiiminėju tik muzika, bet man niekada neapsivertė liežuvis pavadinti to darbu“ – Prince'as.

Balandžio 22 d.
Paroda „Vilnius. Dviejų fotožvilgsnių trauka” – jaunųjų menininkų parodų ciklo pradžia

Parodų ciklo metu kaskart vis kiti dalyviai jaunieji menininkai turės galimybę pristatyti ir eksponuoti savo kūrybą Užupio meno inkubatoriuje.

Balandžio 21 d.
„Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ grįžta su „Paradu“

Legendinė Lietuvos roko grupė „Ir Visa Tai Kas Yra Gražu Yra Gražu“ po 14 metų pertraukos sugrįžta su nauju albumu „Paradas“.

Balandžio 20 d.
Valkata ar poetas?8
Daiva Grigelytė

Beprasmiška Rimo kūrybą gretinti su jo gyvenimo kreive – joje nerasime susikirtimo taškų – Gyvenimo, kuriuo jis sklendė tarsi įgudęs banglentininkas. Ir net mirtis jo neprigavo

Balandžio 19 d.
Lietuvoje trečią kartą bus švenčiama Tarptautinė džiazo diena

Prie Tarptautinės džiazo dienos minėjimo Lietuvos džiazo federacijos iniciatyva jau trečiąjį kartą prisideda ir mūsų šalis.

Prasidėjo elektroninės muzikos festivalis „Jauna muzika“
lrt

Rengiamas nuo 1992 m. festivalis pastaruosius penkiolika metų ypatingą dėmesį skiria elektroninei ir elektroakustinei muzikai bei siekia pristatyti šios srities naujoves. 

„Aktorių trio“ surengs koncertą „Vaidilos“ teatro salėje

Koncerte „Draugams“ nostalgiškai suskambės Kosto Smorigino, Sauliaus Bareikio ir Olego Ditkovskio sukurtos dainos.

Balandžio 17 d.
Vienatvė dideliame mieste

Dailininkas Gustave'as Caillebotte'as savo kūriniuose įamžino radikalios Paryžiaus transformacijos, kai miestas įgavo šiandienę išvaizdą, momentą. 

Remigijus Treigys. Mano vaizdiniai
Vaiva Lanskoronskytė ir Ignas Stanys

Klaipėdoje kalbamės su fotomenininku Remigijumi Treigiu. Pokalbis su šiuo menininku, jo aplinka neįtikėtinai primena jo darbus. 

Balandžio 16 d.
Grupė „Sisters On Wire“ pristato naują, išgyvenimų kupiną dainą „Voices“

Pavasariui įsibėgėjant grupės „Sisters On Wire“ nariai nesnaudžia. Indie rokeriai savo gerbėjams pristato naują jausmingą kūrinį „Voices“.

„Smūgis į pirmą“, arba Funk muzikos gigantai. I dalis8
Domantas Razauskas

Ilgą laiką delsiau, ieškodamas rakto, kampo, iš kurio priėjus prie funk atsiskleistų šios labai svarbios, kai kas sako net lemiamos krypties XX amžiuje paslaptys. Kodėl ji tokia svarbi?

Balandžio 15 d.
„Berniukas ir pasaulis“ – išskirtinis daugiasluoksnio gyvenimo patyrimas vaiko akimis1
Justyna Vansovič

Įvairiose šalyse liaupsintas, daugelį pagyrimų gavęs, Oskaru nominuotas filmas šiemet per tarptautinį kino festivalį „Kino pavasaris“ pasiekė ir Lietuvą.

Svaiginančios lyrikos gūsis iš Islandijos – Sóley

Islandų multiinstrumentalistė, meistriškai įvaldžiusi pianiną, gitarą ir kitus muzikos instrumentus, nesunkiai įminė paslaptį, kaip suvirpinti ir giliausias žmogaus sielos stygas.

Balandžio 12 d.
Valstybės pažinimo centre – haiku dirbtuvės

Balandžio 23 d. 12 val. Valstybės pažinimo centre vyks japoniškų trieilių – haiku – kūrybinės dirbtuvės su poetu, fotografu Dainiumi Dirgėla.

Gedimino Storpirščio jubiliejinis vakaras „Tarp pasaulių”

Balandžio 16 dieną, 18 val. į Šv. Kotrynos bažnyčią rinksis aktoriaus, dainų autoriaus ir atlikėjo Gedimino Storpirščio kūrybos gerbėjai.

Balandžio 11 d.
Keliaujanti per pasaulį muzikos legenda Joss Stone ruošiasi vizitui Vilniuje

Kas bendro tarp legendinio keliautojo Guliverio ir britų muzikos žvaigždės Joss Stone? Ogi tai, kad jie abu išsiruošė į kelionę aplink pasaulį, kuriai ryžtųsi ne kiekvienas.

Balandžio 9 d.
Jurga Šeduikytė: „Kūrybos esmė man – santykio sukūrimas“1

Dainose atsispindi tai, kas su žmogumi įvyko, ką jis suprato ar atrado naujo per tam tikrą laiką.