Naujienos

Gegužės 31 d.
R. Kurlianskis paleistas iš Lukiškių

Koncerno „MG Baltic“ viceprezidentas Raimondas Kurlianskis antradienį teismo sprendimu buvo paleistas iš Lukiškių tardymo izoliautoriaus-kalėjimo.

40 proc. gabių vaikų nerealizuoja savo gebėjimų, nes mokyklose yra netinkamai skatinami ir ugdomi1

„Balta varna“, „visažinis“, „tas prie meno“, „keistuolis“, „gabus, bet tinginys“ – tokios etiketės kitokiems vaikams buvo ir vis dar yra klijuojamos Lietuvos mokyklose.

Telšių vyskupijoje vyko diakonų šventimai

2016 m. gegužės 31 dieną Žemaičių Kalvarijos bazilikoje buvo švenčiami tituliniai šios šventovės atlaidai. 

A. Duda: V. Putino pareiškimai – ritualinio pobūdžio
lrt

Lenkijai svarbu, kad liepą Varšuvoje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas išspręstų iššūkius saugumui Aljanso rytuose ir pietuose.

„Gugi lopšinės“: „Sukūrėme tokias lopšines, kurios sujungia tautinį paveldą ir išmaniąsias technologijas“1

Nors knyga nepraranda savo populiarumo ir yra mielai skaitoma, tačiau technologijos užima vis svarbesnę  vietą mūsų kasdienybėje.

Protestai Prancūzijoje gali sutrikdyti Europos futbolo čempionato eigą5

Prie traukinių vairuotojų ir kalėjimo prižiūrėtojų protestų jungiasi ir policijos pareigūnai, mokytojai bei dalis valstybės tarnautojų.

Ketvirtadienį Seimas spręs, kaip bus elgiamasi su pradėta negimusia gyvybe

Ketvirtadienį Seimo nariai balsuos dėl Pagalbinio apvaisinimo įstatymo projekto XIP-2502(4) bei jam pateiktos J. Poželos ir kitų Seimo narių pataisų.

Numatoma atsisakyti prezidento valstybinės našlių rentos
lrt

Seimas po svarstymo pritarė  įstatymo projektui, kuriuo numatoma atsisakyti nuostatų, susijusių su Respublikos Prezidento valstybinės našlių rentos reglamentavimu.

Po Lietuvą keliauja socialinė-informacinė akcija „Globa. Šeima. Bendruomenė“

Šalies miestuose prasidėjo socialinė-informacinė akcija „Globa. Šeima. Bendruomenė“, kuri vyksta įvairių švenčių ir kitų visuomeninių renginių metu.

„Mes rūšiuojam. Vasara“ ambasadorių skaičius pasiekė 700

Aktyvų periodą pradedančio projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ „diplomatinis korpusas“ šiemet susideda jau iš 700 ambasadorių. Tai yra beveik 5 kartus daugiau aktyvių žmonių ir bendruomenių, besirūpinančių švaria ir saugia aplinka, nei pernai.

Dešimtoji „Kultūros naktis“ skelbia: naktį viskas kitaip!

Naktį iš birželio 17-osios į 18-ąją vilniečius ir miesto svečius kvies daugiau nei 120 projektų, tarp kurių – audiovizualiniai pasirodymai, klasikinės ir populiariosios muzikos koncertai...

Naujuoju Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos vadovu tapo Eugenijus Gentvilas

Šiandien naujuoju Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnu išrinktas Eugenijus Gentvilas. 

Sinoptikė: orai keisis savaitgalį
lrt

Artimiausiomis dienomis dar bus saulėta ir karšta, tačiau nuo trečiadienio kasdien po vieną kitą laipsnį temperatūra vis žemės, o didesni pokyčiai numatomi savaitgalį, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Alva Nagelytė.

Maudynių sezoną vilniečiai pasitiks atnaujintuose paplūdimiuose

Atšilę orai vilniečius vilioja į upių ir ežerų pakrantes. Kai kurie jau išbandė ir maudynes, nors oficialus maudymosi sezonas prasidės tik birželį 1-ąją, trečiadienį.

Seimui teikiamos patyčių pataisos
lrt

 

Parlamentui teikiamos prezidentės inicijuojamos Švietimo įstatymo pataisos, nukreiptos prieš patyčias mokyklose.
Pasaulinė statistika: kasmet nuo rūkymo miršta 5 mln. žmonių1
lrt

Minėdama pasaulinę dieną be tabako, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) valstybes ragina suvienodinti cigarečių pakuotes.

Gegužės 30 d.
NATO narės raginamos didinti išlaidas gynybai1
lrt

Aljansas toliau palaikys dialogą su Rusija, „bet negali būti sugrįžta į „įprastas vėžes“, kol Rusija negerbs tarptautinių įstatymų ir elgesio normų.

Izraelio premjero žmonai gresia kaltinimai
lrt

Izraelio policija siūlo pateikti kaltinimus premjero Benjamino Netanyahu žmonai Sarai. Dėl to galutinai nuspręsti turi prokuratūra.

JAV prezidento rinkimai: ar D. Trumpas gali aplenkti H. Clinton?1
lrt

Jungtinėse Valstijose beliko savaitė iki paskutinių pirminių rinkimų, kurie virto nelauktai ilgu ir nuožmiu maratonu.

Patyčių tarp vaikų problemą spręs socialinio verslo startuoliai

Geriausių idėjų, kaip apsaugoti vaikus nuo patyčių, atranką laimėjo iniciatyvos „Dramblys.lt”, „Unikalus vaikas“ ir „Baimės laboratorija“.

Abejoja, ar V. Gapšys paseks E. Masiulio pavyzdžiu4
lrt

 „Jei rinkėjai balsuoja už tokius politikus, kurie jau 10 metų turi reikalų su teisėsauga, belieka tik skėsčioti rankomis“, – sako S. Spurga.

Bus skaitmeninamos metrikų knygos
lrt

Taip siekiama ne tik išsaugoti dokumentinį paveldą, bet ir suteikti galimybę kiekvienam susipažinti su savo šeimos ar giminės genealogija.

Ligoninėse ypač trūksta A (II) + ir A (II) - grupių kraujo

Nacionalinis kraujo centras skelbia, kad šiuo metu ligoninėse ypač trūksta A(II) + ir A (II) – grupes turinčių donorų kraujo. 

Nuo liepos elektra gyventojams pigs 5,4 proc.

Naujas kainas reikės taikyti nuo rugpjūčio, kai bus atsiskaitoma už liepos mėnesį suvartotą elektros energiją.

Politinė taryba bus kviečiama antradienį

Klausimai turėjo būti aptarti dar gegužės 19 dieną, tačiau tądien politinė taryba buvo atšaukta, dėl partijos „Tvarka ir teisingumas“ pareiškimo.

Kampanijoje ,,Už saugią Lietuvą“ – verslo įmonių gerosios iniciatyvos

Kampanijoje „Už saugią Lietuvą“ aktyviau reiškėsi verslo įmonės, toliau jungėsi privačios iniciatyvos, nevyriausybinės organizacijos, siekiančios mažinti smurtą, žalingas priklausomybes, savižudybes, skatinti vaikų globą šeimose ir įvaikinimą.

Birželį Lietuvos oro uostuose – naujos aviakompanijos ir nauji maršrutai

Vilniuje ir Palangoje maršrutus vykdyti pradės po dvi naujas aviakompanijas, taip pat vasaros sezonui sugrįš jau keliautojų pamėgti skrydžiai.

Judėjimo sutrikimų turintys žmonės vairavimo egzaminams bus rengiami nemokamai
lrt

Per tokius mokymus bus vertinimas ir lavinamas asmenų, turinčių judėjimo sutrikimų, funkcinis pajėgumas, reikalingas saugiai vairuoti automobilį.

Vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ kviečia švęsti Vaikų gynimo dieną kartu

„Prašau... nupiešk man avį!“. Šia citata iš „Mažojo Princo“ Vaikų ir jaunimo klubas „Šatrija“ kviečia švęsti Vaikų gynimo dieną kartu!

Tęsiamas tyrimas dėl politinės korupcijos: krata V. Gapšio namuose ir kabinete

Kratos taip pat atliktos ir keliose minėtam koncernui priklausančiose įmonėse bei jų vadovų gyvenamosiose vietose.

NEC direktorė džiaugiasi, kad egzaminai vyksta be pažeidimų
lrt

Užfiksuoti atvejai, kai socialiniuose tinkluose sukurtos kenkėjiškos nuorodos, kuriose neva skelbiamos egzaminų užduotys. Pasak pareigūnų, jas atidarius kompiuteriai užkrečiami virusais.

Vaikų gynimo dieną – šventė „Mano vasara saugi“

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras birželio 1-ąją (trečiadienį), Tarptautinę vaikų teisių gynimo dieną, rengia šventę „Mano vasara saugi“ – šimtus vasariškų pramogų bei galimybių vaikams, jaunimui, šeimoms, moksleivių klasėms.

Brigados „Geležinis Vilkas“ štabo kariai dalyvaus pratybose Estijoje
lrt

Pratybos „Kardo riteris 2016“ – tai daugiašaliai keturių valstybių – Danijos, Estijos, Latvijos  ir Lietuvos –  bendri mokymai.

JAV pagerbiami kritę kariai
lrt

B. Obamai ši Atminimo diena ypatinga – prieš tris savaites jis tapo ilgiausiai kariaujančiu Jungtinių Valstijų vadovu.

Protestuos Lietuvos vežėjai
lrt

Lietuvos vežėjai pirmadienį piketuos prieš naujus Prancūzijos reikalavimus transporto kompanijoms dėl vairuotojų darbo užmokesčio. 

40 krašto apsaugos savanorių iškeliauja į JAV
lrt

Gebėjimas kovoti įvairiausiomis sąlygomis, integruojant skirtingas ginkluotės ir ryšio priemones vartojant ne gimtąją kalbą, užtikrina karių universalumą.

Laukiama lietaus ir perkūnijos

Dieną daug kur  trumpai palis, perkūnija. Aukščiausia oro temperatūra nuo 24 iki 29 laipsnių šilumos.

Kainų komisija spręs dėl mažesnių elektros kainų1
lrt

Kainų komisija turėtų patvirtinti mažesnes elektros kainas vartotojams – jos nuo liepos mažėtų vidutiniškai 5 procentais. 

NATO vadovas pradeda vizitą Lenkijoje
lrt

Jensui Stoltenbergui teks aiškintis, kodėl daugelis NATO šalių atsargiai žiūri į Lenkijos spaudimą, kad greta Baltijos valstybių mažiausiai vienas Aljanso batalionas būtų pažadėtas ir Lenkijai.

Gegužės 29 d.
Lenkija: PRG nėra nukreipta prieš Rusiją 2
lrt

Lenkija atkirto jai pagrasinusiam Vladimirui Putinui, kad pradėta statyti priešraketinio skydo bazė nekelia grėsmės Rusijos saugumui.

Šiauliuose karininkai ragino verslininkus plėtoti verslą su NATO
lrt

Šiauliuose viešėję NATO pajėgų integravimo vieneto štabo karininkai prisistatė šiauliečiams, o miesto verslininkus paragino būti drąsesnius siūlant paslaugas ir  gaminius.

Baigėsi bandomasis „Misija Sibiras‘16“ žygis

Šiais metais bandomajame žygyje dalyvavo 76 asmenys, atrinkti iš daugiau nei 800 pildžiusiųjų projekto „Misija Sibiras“ dalyvio anketą.

Pasirašytas Lietuvos ir Irano tarpvyriausybinis ekonominio bendradarbiavimo susitarimas

L. Linkevičius ir Irano investicijų, ekonomikos ir techninės pagalbos organizacijos prezidentas, Irano ekonomikos ir finansų viceministras M. Khazaei gegužės 29 d. pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl ekonominio bendradarbiavimo.

Per savaitę Viduržemio jūroje nuskendo 700 migrantų

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūros (UNHCR) duomenimis, per praeitą savaitę Vidružemio jūroje nuskendo mažiausiai 700 migrantų.

A.Larijani vėl išrinktas Irano premjeru

Sekmadienį Irano parlamento pirmininku buvo perrinktas nuosaikus konservatorius Ali Larijani.

Virtualioje erdvėje atkuriamas prieš karą Vilniuje sukauptas žydų archyvas
lrt

Archyvo specialistai Lietuvoje jau skaitmenino daugiau kaip 80 tūkstančių lapų dokumentų. Siekiama virtualioje erdvėje atkurti Vilniuje iki Antrojo pasaulinio karo sukauptą Žydų mokslinių tyrimų instituto YIVO  archyvą. 

Prancūzija: ant garsiosios Šv. Mykolo abatijos vėl sugrįžo sparnuotas angelas
vatikano radijas

Gegužės 26 dienos ryte sraigtasparnis pakibo virš garsiosios Šv. Mykolo abatijos (Mont Saint Michel) Prancūzijoje, Normandijos pakrantėje, ir atsargiai ant jos bokšto nuleido  auksu žėrinčią statulą, jos simbolį – arkangelą Mykolą.

Popiežius diakonams: nuolankiai tarnaukite, nebijokite Dievo „staigmenų“
vatikano radijas

Sekmadienio rytą popiežius Pranciškus aukojo Mišias Šv. Petro aikštėje, kuriose dalyvavo diakonai iš viso pasaulio, Romoje švenčiantys jiems skirtas Gailestingumo jubiliejaus dienas.

Per Turkijos ir JAV atakas žuvo 104 „Islamo valstybės“ kovotojai
lrt

Sirijoje per Turkijos atakas ir Jungtinių Valstijų vadovaujamos koalicijos oro antskrydžius žuvo 104 vadinamosios „Islamo valstybės“ kovotojai. Turkija praneša, kad taip pat sunaikinti septyni džihadistų naudoti pastatai. 

Vokietijoje nuo žaibo nukentėjo 35 žmonės
lrt

Vokietijos vakarinėje dalyje Hopštateno mieste žaibui trenkus per vaikų futbolo rungtynes nukentėjo 35 žmonės, kai kurie – sunkiai.