Naujienos

Vasario 28 d.
Minimas šv. Maksimilijono Marijos Kolbės įkurto radijo transliacijų atnaujinimo 20-metis

Pirma laida buvo transliuojama jau 1938 m. gruodžio 8 d. beveik visoje Lenkijoje. Tai buvo pirmasis privatus radijas. Tačiau Antrasis pasaulinis karas ir šv. Maksimilijono kankinystė nutraukė radijo veikimą.

Maskvoje – spontaniškas nužudytojo Boriso Nemcevo pagerbimas

Paskelbus apie nelaimę, žmonės spontaniškai pradėjo rinktis ant tilto, kur įvyko nusikaltimas, norėdami pagerbti opozicionieriaus atminimą.

Kovo 1 d. Vilniaus „Euromaidano“ skvere – B. Nemcovo pagerbimas

Rytoj, kovo 1 d. 14 val. „Euromaidano“ skvere, prieš Rusijos ambasadą, Latvių gatvėje, renkamės visi, kuriuos sukrėtė ši brutali parodomoji žmogžudystė.

Pirmą kartą į Kaziuką – su euru

Šventės atidarymas vyks kovo 6 dieną (penktadienį) 12val. Gedimino prospekto pradžioje ir Katedros aikštėje.

Pasaulį sukrėtė Rusijos opozicionieriaus Boriso Nemcovo nužudymas 3

Vėlų penktadienio vakarą buvo nušautas vienas iš aršiausių Vladimiro Putino kritikų – Borisas Nemcovas. Pranešama, kad jis ėjo su mergina, kai iš pravažiuojančio automobilio buvo suvarpytas kulkomis ir mire vietoje. Mergina nenukentėjo.

Mirė legendinis amerikiečių aktorius Leonard Nimoy

Penktadienį, sulaukęs 83 metų, Los Andžele mirė Leonardas Nimoy’us, amerikiečių aktorius, režisierius, poetas, dainininkas ir fotografas. Nimoy ypač išgarsėjo dėl savo kaip pono Spoko vaidmens serijale „Žvaigždžių kelias“ (Star Trek).

Klaipėdos uostą pasiekė – antrasis SGD krovinys

Į Klaipėdos uostą įplaukė dujovežis su suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Tai jau antrasis komercinis dujų krovinys, skirtas pirmajam Baltijos šalyse SGD terminalui.

Lietuvos politikai: B. Nemcovo nužudymas – didelis smūgis Rusijos opozicijai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Rusijos opozicionieriaus B. Nemcovo nužudymas rodo, jog Maskva traukiasi į teroro tamsą prieš savo pačios žmones.

Pasirašyta sutartis su JAV gamtinių dujų tiekėjais

„Sutartis su „Cheniere“ yra labai svarbi – kompanija stato pirmąjį JAV gamtinių dujų skystinimo ir eksporto terminalą, kuris pradės veikti jau 2015 metų pabaigoje, ir tai suteiks mums prieigą prie gausios JAV gamtinių dujų rinkos.

D. Grybauskaitė susitiko su JT Generaliniu sekretoriumi

Susitikime aptarta saugumo situacija Ukrainoje, regione ir Baltijos šalyse, žmogaus teisių padėtis Kryme ir kitose teroristų užimtose Ukrainos teritorijose, moterų teisių ir lyčių lygybės problemos.

Prekybos sutartis su JAV: žemės ūkio sektoriai pasigenda akcentų apie galimus praradimus
lrt

Tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos (ES) – 8-as derybų raundas dėl prekybos kliūčių panaikinimo, o Lietuvoje – tolesnės diskusijos, kuo ši sutartis būtų naudinga vietos vartotojams ir visai ekonomikai.

Vėl iškilo grėsmė Lapių bažnyčiai

Kadangi bažnyčia tėra keli metrai iki įgriuvusio ir slenkančio šlaito, bei yrančios atraminės sienos, iškilo reali grėsmė pačiai bažnyčiai sugriūti. Jei stipriau palytų, bažnyčia galėtų nuriedėti į kalno apačią.

Vasario 27 d.
Mokiniai susitiko su Kovo 11-osios signatarais
lrt

Susitikime su Kovo 11-osios Nepriklausomybės akto signatarais dalyvavę jaunuoliai sakė, kad agresijos atveju būtų pasiryžę ginti savo tėvynę, o signatarai sakė, kad istorijos pamokos verčia būti budriais.

Prekybos sutartis su JAV: žemės ūkio sektoriai pasigenda akcentų apie galimus praradimus
lrt

Tarp Jungtinių Amerikos Valstijų ir Europos Sąjungos (ES) – 8-as derybų raundas dėl prekybos kliūčių panaikinimo, o Lietuvoje – tolesnės diskusijos, kuo ši sutartis būtų naudinga vietos vartotojams ir visai ekonomikai.

6 kino projektams skirta 357 tūkst. eurų finansavimas

Lietuvos kino centras skyrė valstybinį finansavimą 6 kino projektams. Jiems buvo paskirstyta 357 500 eurų.

Rudaminos dvaro sodybos fragmentai paskelbti valstybės saugomu kultūros paveldo objektu

Kultūros ministro Šarūno Biručio įsakymu, Lazdijų rajone esančios Rudaminos dvaro sodybos fragmentai paskelbti valstybės saugomu kultūros objektu.

Į Klaipėdą savaitgalį atvyksta antrasis SGD krovinys
lrt

Savaitgalį į Klaipėdos uostą vėl turėtų įplaukti dujovežis su suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) kroviniu. Tai bus antrasis komercinis dujų krovinys, skirtas pirmajam Baltijos šalyse SGD terminalui.

W. Schauble: padėti Graikijai – sunkus sprendimas, bet būtinas
lrt

Vokietijos, pagrindinės ES finansų donorės, parlamentas geroka balsų persvara pritarė, kad keturiems mėnesiams būtų pratęsta Graikijos finansų gelbėjimo programa.

V. Rakutis: dėl šauktinių nėra priežasčių nuogąstauti3
lrt

Kariuomenės atstovai ir karo istorijos specialistai pažymi, kad situacija nėra tokia dramatiška, kaip atrodo: apie 80 proc. šauktinių Lietuvoje po privalomosios karo tarnybos patys pateikdavo prašymus papildyti profesinės karo tarnybos karių gretas.

Metai po VU palydovo paleidimo: ruošiamasi naujam iššūkiui1

Vasario 28 d. sukanka lygiai metai po to, kai iš tarptautinės kosminės stoties buvo paleistas pirmasis lietuviškas palydovas „LituanicaSAT-1“. Kosminės technologijos Vilniaus universitete toliau produktyviai plėtojamos, rengiamasi paleisti antrąjį palydovą.

Vilniuje baigti Šv. Roko ligoninės rekonstrukcijos darbai

Vilniuje baigti Šv. Roko ligoninės (buvusios Antakalnio vaikų poliklinikos) pastato rekonstrukcijos darbai, kurių vertė siekė  beveik 20 mln. litų. Čia bus sukoncentruotos teikiamos slaugos ir globos paslaugos.

Sinoptikai: savaitgalis – ramus ir be didesnio lietaus
lrt

Penktadienį ir savaitgalį Lietuvoje bus apniukę, drėgni, tačiau ramūs orai, o temperatūra kai kur kils iki 7 laipsnių šilumos. Gausesnis lietus gali pasirodyti tik kitos savaitės pradžioje, LRT Radijui sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė.

Balsuoti namuose panoro daugiau Lietuvos rinkėjų nei įprastai
lrt

Balsuoti namuose šįmet užsiregistravo daugiau nei įprasta rinkėjų.

JAV Atstovų Rūmų pirmininkas išreiškė paramą NATO pajėgumų stiprinimui Baltijos šalyse

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vizitą JAV užbaigė vasario 26 dienos susitikimu su JAV Atstovų Rūmų pirmininku Johnu Boehneriu. Pokalbio metu aptarta JAV lyderystės svarba stiprinant NATO pajėgumus rytiniame Aljanso pasienyje.

Patvirtinti 2015 m. valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai

Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis patvirtino preliminarius 2015 m. valstybės finansuojamų studijų vietų skaičius. Daugiausia valstybės finansuojamų studentų bus priimama į technologijos mokslų studijas. Penktadaliu išauga priėmimas į IT specialybes.

Nuo kovo litus į eurus nemokamai keis tik bankai

Lietuvos paštas ir kredito unijų skyriai nuo kovo 1 d. litų į eurus nemokamai nebekeis, tačiau šią paslaugą ir toliau teiks bankai.

Popiežius meldžiasi už Sirijos krikščionis
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus ir Gavėnios rekolekcijų metu buvo reguliariai informuojamas apie sunkią Sirijos krikščionių padėtį ir ypač apie pastarosiomis dienomis džihadistų užimtuose krikščionių kaimuose įkaitais paimtus žmones.

Šeštadienį Seime vyks forumas „Krikščionio pilietinis pašaukimas“

Vasario 28 d., šeštadienį, Konstitucijos salėje (Seimo I rūmai) vyks forumas „Krikščionio pilietinis pašaukimas“.

Kelininkai: šalies keliuose yra slidžių ruožų

Portalas eismoinfo.lt praneša, kad Lietuvos keliuose yra slidžių ruožų. 

Vasario 26 d.
Lietuvos ūkis šiemet augs ne tiek, kiek prognozuota 2
lrt

Tęsiantis neaiškiai geopolitinei situacijai Rytuose ir mažėjant eksportui į Rusiją, Baltarusiją, Kazachstaną ir iš dalies į Ukrainą, ekonomistai sako, kad Lietuvos ūkis šiemet augs ne tiek, kiek prognozuota 2014 metų pabaigoje.

Dėl pažeidimų per rinkimus pradėta 17 ikiteisminių tyrimų 1
lrt

Nuo sausio policija gavo daugiau kaip 120 pranešimų apie galimus rinkimų pažeidimus. Iš jų beveik 100 pranešimų gauta nuo trečiadienio, prasidėjus išankstiniam balsavimui.

Europos Sąjunga reikalauja paleisti lakūnę N. Savčenko
lrt

Europos Sąjunga kreipėsi į Rusiją, prašydama paleisti Ukrainoje vasarą pagrobtą ir kalėjime vis dar badaujančią lakūnę.

Istorinė diena Kaune: nuo tilto šalinama sovietinė simbolika

Vytauto Didžiojo (buv. Aleksoto) tiltą bjaurojanti sovietinė simbolika greitai taps praeitimi. Ketvirtadienį pradėti plokščių su sovietine simbolika nuėmimo darbai.

Paaiškėjo dailyraščio konkurso „Rašom! 2015“ finalininkai

Konkursą organizuoja Lietuvių kalbos instituto Lituanistikos židinys, bendrovė „Biuro pasaulis“ bei Iniciatyvinė pedagogų grupė.

Lietuvos URM išplatino pareiškimą dėl Krymo

Lietuvos užsienio reikalų ministerija šiandieni išplatino pareiškimą, kuriame teigiama, kad Lietuva tvirtai remia Ukrainos suverenitetą, nepriklausomybę bei teritorinį vientisumą.

II laipsnio valstybinės pensijos skirtos dar 35-ioms daugiavaikėms motinoms

Šiandien vykusiame Valstybinių pensijų skyrimo komisijos posėdyje pagal savivaldybių administracijų teikimus 35-ioms daugiavaikėms motinoms skirtos antrojo laipsnio valstybinės pensijos.

Kviečiama kreiptis paramos asbesto stogams keisti

Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA) praneša, kad nuo kovo 2 d. pradedamos rinkti paraiškos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos veiklą „Asbestinių stogų dangos keitimas“.

P. Breedlove'as: Baltijos šalims kilo destabilizavimo grėsmė 1
lrt

NATO pajėgų Europoje vyriausiasis vadas pripažino, kad dabartinė sistema, kai Amerikos kariai tik trumpam atvyksta į Baltijos šalis, negali užtikrinti ilgalaikio saugumo.

EK ragina Lietuvą įgyvendinti ES direktyvą dėl vairuotojo pažymėjimų

Šiandien Europos Komisija pateikė suvestinę, kurioje apžvelgiami 2015 m. vasario mėn. sprendimai dėl pažeidimų, kuriais EK imasi tam tikrų teisinių veiksmų prieš valstybes nares, netinkamai vykdančias ES teisėje nustatytus įsipareigojimus.

Per parą Ukrainos rytų fronte nebuvo nė vieno šūvio, abi pusės atsitraukia nuo fronto linijos5

Ukrainos rytų fronte praėjusią parą neužfiksuotas nė vienas šūvis, pranešė Ukrainos nacionalinio saugumo tarybos pirmininkas A. Lysenka.

D. Grybauskaitė: moterys aukščiausiuose postuose – valstybės brandumo požymis2
lrt

Moterys yra kaip darbinės bitės, o aukščiausiuose postuose Lietuvoje vis dar neproporcingai daug vyrų, pastebi Prezidentė Dalia Grybauskaitė, vykstanti į Čilę, kur drauge su kitų šalių vadovais aptars moterų situaciją pasaulyje.

Mokyklų bendruomenės: (ne)atskleistos pilietinės galios

Pilietinės visuomenės institutas, siekdamas sustiprinti mokytojų ir mokyklų bendruomenių pilietines galias, pristato kvalifikacijos tobulinimo programą „Pilietiškumo ugdymas – asmens ir mokyklos bendruomenės galioms stiprinti“.

Japonija – perspektyvi kryptis pieno produktų eksportui

Rusijai paskelbus apie embargą, pieno sektoriui užsidarė didelė rinka, tačiau eksportuojamo pieno ir pieno produktų kiekis nesumažėjo, tad aktyvi naujųjų rinkų paieška duoda gerų rezultatų.

Kaune oficialiai atidarytos dvi miestui priklausančios biokuro katilinės

Trečiadienį bendrovei „Kauno energija“ priklausančiose „Inkaro“ ir Petrašiūnų jėgainėse oficialiai atidarytos naujos biokuro katilinės. Jose gaminama šiluma jau šildo kauniečių namus.

UNESCO: SGD terminalas statytas atlikus visas reikiamas procedūras

Lietuva gavo UNESCO ekspertų išvadą, kurioje konstatuojama, jog SGD terminalas Kuršių mariose statytas kruopščiai vykdant visas reikiamas planavimo ir statybų procedūras ir neturi poveikio UNESCO paveldui.

Seime aptartos laikinojo atokvėpio paslaugų perspektyvos Lietuvoje

Seime vyko  „Mama, pailsėk!“. Apie laikinojo atokvėpio tarnybų steigimo aktualumą, kylančius iššūkius ir perspektyvas diskutavo neįgaliųjų organizacijų, savivaldos, kitų institucijų atstovai.

PSD draustiems pacientams brangieji tyrimai – nemokamai

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) primena, kad privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) drausti žmonės gydymo įstaigose neskubėtų mokėti iš savo kišenės už brangius medicinos tyrimus bei procedūras.

L. Linkevičius: tikimės JAV lyderystės užtikrinant saugumą

Tęsdamas vizitą Vašingtone, L. Linkevičius vasario 25 d. susitiko su JAV Senato Gynybos komiteto pirmininku senatoriumi J. McCainu, Transliuotojų tarybos vadovu A. Lacku.

Naujai statomi ir rekonstruojami statiniai bus pritaikyti neįgaliųjų reikmėms

2015 m. Statinių pritaikymo neįgaliesiems priežiūros projektui finansuoti skirta 124,5 tūkst. eurų suma – tiek pat kiek ir pernai, tačiau iš viso nuo 2013 metų pradžioje šiai veiklai įgyvendinti skirto finansavimo lėšos išaugo 13,2 proc.

Austrijoje patvirtintos reformos dėl islamo

Austrijos parlamentas patvirtino islamo įstatymo, kuris yra daugiau nei šimtmečio senumo, reformas.