2014 m. balandžio 17 d., ketvirtadienis

NAUJIENOS

RUSIJOS AGRESIJA UKRAINOJE. Keistasis karas tęsiasi (atnaujinama) (2) 2014-04-17
Antimaidanas Odesoje

16 šarvuočių ir daugiau kaip pusšimtis Ukrainos kariškių paliko Kramatorsko miestą, prieš tai atidavę visus savo šovinius. Nusiginklavimas buvo būtina sąlyga, kad kariškiai būtų paleisti iš apsupties.

Didžiuoju ketvirtadieniu prasideda Didysis tridienis 2014-04-17
Paskutinė vakarienė

Ketvirta šios dienos ypatinga apeiga yra kojų mazgojimas. Ilgai ji buvo laisvai pasirenkama. Į Paskutinės vakarienės Mišias ją integravo tik 1955 m. liturginė reforma. 

Rusija griežtina migracijos taisykles 2014-04-16
Maskva

Migrantai turės gauti patvirtinimą, kad jų žinios atitinka dar 1991 metais Rusijos patvirtintus bendrųjų žinių reikalavimus.

Prezidentė priėmė Šventojo Sosto nuncijaus skiriamuosius raštus 2014-04-16
Nuncijus įteikė prezidentei skiriamuosius raštus

Šalies vadovė su nuncijumi aptarė glaudų Lietuvos ir Vatikano bendradarbiavimą, įtvirtintus teisinius santykius. Lietuva yra vienintelė valstybė Vidurio ir Rytų Europoje, kurioje Bažnyčios statusas yra visiškai apibrėžtas.

Ką svarbiausia žinoti jaunimui, norinčiam vasarą padirbėti užsienyje 2014-04-16
Žmogus eina alėja

Artėjant vasaros sezonui, vis daugiau jaunų asmenų nusprendžia pasinaudoti proga užsidirbti, išmėginant darbą užsienyje.

„Maltiečių Velykos“ per šventes pasieks vienišus senjorus 2014-04-16
Maltiečiai, velykos

Gausybė šventinių renginių ir apsilankymai senjorų namuose vyks per Šv. Velykas ir Atvelykio laikotarpiu, 25-iuose Lietuvos miestuose, kuriuose aktyviai veikia maltiečiai.

Penktadienį oras dar labiau šils 2014-04-16
pavasaris

Trečiadienį vakariniuose ir šiauriniuose Lietuvos rajonuose sklaidysis debesys, lietaus nenumatoma. Tuo metu pietiniuose ir rytiniuose rajonuose popiet dar prognozuojami trumpi lietūs.

V. Putinas perspėja: Ukraina yra ant pilietinio karo slenksčio 2014-04-16
Vladimiras Putinas

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas perspėjo, kad Ukraina yra atsidūrusi ant pilietinio karo slenksčio, skelbia Laisvosios Europos radijas. Pranešama, kad tokį perspėjimą V. Putinas išsakė telefonu kalbėdamas su Vokietijos kanclere Angela Merkel.

Mokslininkų atradimas gali pakeisti tuberkuliozės gydymą (1) 2014-04-16
adata ir vaistai

Kalifornijos universiteto mokslininkai, nagrinėjantys veikliųjų maistinių medžiagų gebėjimą padėti imuninei sistemai kovoti su stipriomis infekcijomis, nustatė, kad vitaminas A gali vaidinti svarbų vaidmenį kovojant su tuberkulioze.

Į Lietuvą atvyksta JAV senatoriai 2014-04-16
JAV vėliava

Į Lietuvą dviejų dienų vizito atvyksta Jungtinių Valstijų Kongreso delegacija – senatoriai respublikonai Johnas MacCainas, Johnsas Barrasso, Johnas Hoevenas ir Ronas Johnsonas.

Vilniuje atidaryta S. Dali kūrinių paroda 2014-04-16
Salvadoro Dali paroda LTMKM

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje antradienį buvo atidaryta Salvadoro Dali paroda „Materialusis siurrealizmas“. Eksponuojami meno darbai yra iš privačios Salvadoro Dali kūrinių kolekcijos. Ši paroda pirmą kartą atkeliavo į Vilnių.

Popiežius dovanoja kaliniams kišeninę Evangeliją Velykų proga 2014-04-16
popiežius

Tai tos pačios Evangelijos, kurias popiežius Pranciškus dovanojo sekmadienio, balandžio 6 d., Viešpaties Angelo maldos Šv. Petro aikštėje dalyviams.

Nukaldinti lietuviškų 2015 metų eurų monetų etalonai 2014-04-16
euras

Lietuvos banko valdyba patvirtino 2015 metų laidos lietuviškų eurų monetų etalonus, pagal kuriuos bus gaminamos lietuviškos apyvartinės eurų monetos.

Damaske į katalikų mokyklą pataikiusi raketa užmušė vaiką ir keliasdešimt sužeidė 2014-04-16
Damaskas

Damaske armėnų katalikų mokyklos kieme sprogusi raketa užmušė vieną vaiką ir sužeidė kelias dešimtis kitų vaikų, tėvų ir mokytojų.

Prie Pietų Korėjos nuskendo keltas, šimtai žmonių išgelbėta 2014-04-16
Ispanija, Baskų kraštas, jūra

Prie Pietų Korėjos nuskendo keltas, kuriuo plaukė 470 keleivių.

D. Kuolys perspėja, kad Lietuvoje vyksta Konstitucinės tvarkos keitimas (2) 2014-04-16
Darius Kuolys

Pasak D. Kuolio, mūsų politikai po dvidešimt kelerių nepriklausomybės metų yra ištikti postkolonializmo sindromo – jie ieško, nuo ko jiems dabar priklausyti.

EP: bankai nebebus gelbėjami mokesčių mokėtojų pinigais 2014-04-15
Europos parlamentas, pastatas

Antradienį Europos Parlamentas (EP) pritarė naujoms taisyklėms, užtikrinančioms, jog bankai nebūtų gelbėjami mokesčių mokėtojų pinigais, o savo pačių lėšomis. Už patirtus nuostolius pirmiausia turės atsakyti bankų akcininkai ir obligacijų savininkai.

Dauguma rytų ukrainiečių nepritaria separatizmui ar prisijungimui prie Rusijos (1) 2014-04-15
Doneckas

Nors  Vladimiras Putinas veiksmus Ukrainoje motyvuoja etninių rusų apsauga ir didelė dalis Rusijos gyventojų tam pritaria, nauja sociologinė apklausa rodo, jog ukrainiečiai galvoja kitaip.

Seimas pritaria idėjai įmonių pavadinimuose leisti naudoti ir lotyniškus rašmenis 2014-04-15
Šimašius

Šiandien Seimas po pateikimo pritarė liberalo Remigijaus Šimašiaus pasiūlytoms įstatymų pataisoms, kurios Lietuvoje steigiamoms įmonėms ar įstaigoms leistų savo pavadinimuose naudoti ir lotynų kalbos abėcėlės raides.

Visų Šventųjų bažnyčioje – J. Haydno kūrinys „Septyni paskutiniai mūsų Išganytojo žodžiai ant kryžiaus“ 2014-04-15
Visų Šventųjų bažnyčia Vilniuje

Šiandien, balandžio 15 d., 18 val. Vilniaus Visų Šventųjų bažnyčioje (Rūdininkų g. 20 / Visų Šventųjų g. 1) Vilniaus kvartetas atliks J. Haydno „Septynis paskutinius mūsų Išganytojo žodžius ant kryžiaus“ (Septynios sonatos styginių kvartetui, op. 51 / Xob. XX/1:B). 

R. Paksas prašo Vyriausiojo administracinio teismo atnaujinti bylą (1) 2014-04-15
Rolandas Paksas

Pareiškime prašoma panaikinti VVK sprendimą dėl Rolando Pakso registravimo pretendentu būti kandidatu į Respublikos Prezidentus.

Šiųmetė Pulitzerio premija – dienraščiams „The Guardian“ ir „The Washington Post“ 2014-04-15
Banksy graffity

Už pranešimus apie buvusio Nacionalinės saugumo agentūros (NSA) kontraktininko Edwardo Snowdeno nutekintus dokumentus Pulitzerio premiją šiemet gavo du dienraščiai – britų „The Guardian“ ir amerikiečių „The Washington Post“.

Dauguma rusų pritaria kariuomenės įvedimui į Ukrainą (4) 2014-04-15
Ukraina

Nauja Rusijoje atlikta sociologinė apklausa šokiruoja. Telefonu ir gatvėje apklausus 4,2 tūkst. žmonių, paaiškėjo, kad 58,6 proc. respondentų remia Rusijos karinių pajėgų įvedimą į Ukrainą. 

Seime organizuojamas forumas-minėjimas apie masinius trėmimus 1949 metais 2014-04-15
Seimas

Rytoj, balandžio 16 d., 12 val. Seimo Kovo 11-osios Akto salėje vyks forumas-minėjimas „Bangų mūša“ – 1949 m. masiniai trėmimai Baltijos valstybėse“. 

Katalikiška Malta pritarė tos pačios lyties asmenų partnerystei ir įsivaikinimui (14) 2014-04-15
homoseksuali pora

Naujasis įstatymas homoseksualų sąjungas registruoja kaip partnerystę, apibrėžia tokias pat kaip heteroseksualių porų teises bei pareigas. 

Orai pradės gerėti trečiadienį 2014-04-15
pavasaris

Trečiadienį orai, pasak J. Liukaitytės, po truputėlį gerės, nes pradės stiprėti aukšto slėgio sritis. Tik vietomis yra tikimybė sulaukti trumpo lietaus. Vėjas toliau bus iš šiaurės, vidutinio stiprumo.

Jungtinės Tautos neigia rusų diskriminaciją Rytų Ukrainoje 2014-04-15
referendumas Kryme

Jungtinės Tautos neigia Rusijos skleidžiamą informaciją, kad rusų diaspora Ukrainoje yra sistemingai persekiojama. Apie tai rašoma JT Aukščiausiojo komisaro žmogaus teisėms ginti ataskaitoje, skelbia JT tinklapis. 

Seimas spręs, ar kreiptis į Konstitucinį Teismą dėl referendumo 2014-04-15
Seimas

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Julius Sabatauskas pristatė parlamentui Seimo nutarimo projektą, kuriuo siūloma kreiptis į Konstitucinį Teismą su prašymu ištirti, ar Seimo nutarimas dėl referendumo paskelbimo pagal normų turinį neprieštarauja Konstitucijai.

Google pateikiamas Krymo žemėlapis sukuria klaidinančias versijas 2014-04-15
Ukraina Krymas

Krymo žemėlapis kartografiniame Google severyje gali sudaryti klaidingą įspūdį, kad dėl šio pusiasalio yra pasiektas politinis konsensusas, rašo The Washington Post.

Popiežius pasveikino Romos žydų bendruomenę 2014-04-15
Kauno sinagoga

Judaizmo išpažinėjai šiomis dienomis švenčia Peisachą, tai yra Velykas, Išrinktosios tautos išgelbėjimo iš Egipto vergijos minėjimą.

Sukanka metai nuo Bostono maratono išpuolių 2014-04-15
Bostonas

Sukanka metai nuo Bostono maratono išpuolių, per kuriuos trys žmonės žuvo ir daugiau kaip pustrečio šimto buvo sužeisti.

38 gydymo įstaigos Lietuvoje jungiasi prie jaunų medikų antikorupcinės akcijos 2014-04-15
Medikai

Balandžio 15 d. medicinos studentai kartu su 38 poliklinikomis ir ligoninėmis iš 17 Lietuvos miestų pradeda jau trečius metus iš eilės vykstančią antikorupcinę akciją „Geriausia padėka gydytojui – Jūsų šypsena“.

Pasaulinės gyvybės dienos renginiai (2) 2014-04-15
šeima

Lietuvoje Pasaulinė Gyvybės diena pirmą kartą buvo švenčiama 1994 metais, o nuo 1998 m. ji švenčiama nuolat. Lietuvos Šeimos centras pristato renginius, kurie vyks Pasaulinės Gyvybės dienos proga visose Lietuvos arkivyskupijose ir vyskupijose.

Prasideda atranka į projektą „Misija Sibiras'14” 2014-04-15
Misija Sibiras'13

Balandžio 15 dieną prasideda atranka į vieną populiariausių ir nuolat augančių jaunimo iniciatyvų – projektą  „Misija Sibiras'14”.

Prasidėjo karinės pratybos „Gintarinė valia“ 2014-04-15
Rukla

Penkias dienas truksiančiose pratybose apie 350 Lietuvos kariuomenės ir kitų valstybės institucijų atstovų planuos vykdyti gynybines operacijas.

VDU bus pristatyta atkūrimo 25-mečiui skirta moneta 2014-04-15
VDU moneta

Balandžio 23 d., trečiadienį, Lietuvos bankas į apyvartą išleidžia 50 litų kolekcinę (proginę) sidabro monetą, skirtą Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo 25-mečiui. 

Paskutinėje šios kadencijos EP sesijoje – parama Ukrainai 2014-04-15
Martin Schultz

Pirmadienį Strasbūre pradėdamas paskutinę šios kadencijos plenarinę sesiją, Europos Parlamento pirmininkas Martin Schulz išreiškė tvirtą šios institucijos paramą Ukrainos suverenumui ir teritoriniam vientisumui.

Ukrainos prezidentas kviečia JT taikdarius, J. Tymošenko ragina priešintis ginklu (1) 2014-04-14
Turčynovas

Laikinasis Ukrainos prezidentas Aleksandras Turčynovas paragino Jungtines Tautas dislokuoti taikdarius rytinėje Ukrainoje, kad taip būtų numalšinta šiame regione tvyranti įtampa. 

Naujasis nuncijus Lietuvoje: „Nuostabu matyti atgimstančią Bažnyčią“ (14) 2014-04-14
Nuncijus Pedro Lopez Quintana

„Indijoje mačiau naujai gimstančią Bažnyčią. Kanadoje, deja, ji patiria sąstingį“, – sakė arkivyskupas. Kalbėdamas apie Lietuvą nuncijus teigė, jog, jo žiniomis, Bažnyčia čia išgyveno ypatingą patirtį ir dar tik atgimsta po sunkios traumos.

Prancūzijos radikalė kaltina ES paskelbus šaltąjį karą Rusijai 2014-04-14
Marine Le Pen

Prancūzijos radikalios dešiniosios „Nacionalinio fronto“ partijos lyderė Marine Le Pen apkaltino Europos Sąjungą, kad ši esą paskelbė Rusijai šaltąjį karą.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »