Naujienos

Lapkričio 30 d.
Kovoje su klimato kaita Lietuva – tarp lyderių
lrt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Klimato kaitos „COP21" konferencijoje ir sakė kalbą pasaulio lyderių sesijoje. Paryžiuje surengtos konferencijos tikslas –pasiekti pasaulinį susitarimą, kaip toliau mažinti klimato kaitą po 2020 m., pasibaigus Kioto protokole numatytiems valstybių įsipareigojimams.

Vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami į Sriubų šventę

Gruodžio 1-ąją, Vilniuje, V. Kudirkos aikštėje, pirmą kartą Lietuvoje vyks maltiečių rengiama Sriubų šventė. Nuo 17 val. sostinės gyventojai ir svečiai galės paskanauti įvairiausių sriubų – šįkart jų rekordinis skaičius.

Rytoj vyks Metų ekonomikos forumas

Rytoj, gruodžio 1 d., vyks Metų ekonomikos forumas, kuriame Pasaulio ekonomikos forumo ekspertai bei pasaulio konkurencingiausių šalių – Šveicarijos, Vokietijos, JAV, Suomijos – politikos, verslo ir ekonomikos atstovai aptars pasaulio, Europos šalių, o tarp jų ir Lietuvos konkurencingumo pažangą bei problemas.

Premjeras A. Butkevičius: su vidaus reikalų ministru sutarta, kad jis tęs darbą vadovaudamas ministerijai

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, dar kartą įvertinęs situaciją ir vidaus reikalų ministro Sauliaus Skvernelio prašymą atsistatydinti, teigia, kad ministrui priekaištų dėl jo kompetencijos ir profesionalumo neturi.

Lietuvos vyskupų laiškas: „Atsiverkime Gailestingumo jubiliejaus malonei“

Viešpats netikėčiausiais ir paprasčiausiais būdais prašosi būti įleistas į mūsų visų kasdienybę – gyvenimą. Kokią skambučio melodiją per popiežių Pranciškų Jis parenka mums 2015 – 2016 metais?

Valdantieji aptars kitų metų biudžeto projektą, pabėgėlių perkėlimą, mokytojų algas
lrt

Valdančiųjų partijų politinė taryba Seime planuoja aptarti kitų metų biudžeto projektą, taip pat švietimo sistemos darbuotojų atlyginimų kėlimą, jėgos struktūrų finansavimą ir pabėgėlių perkėlimą.

D. Grybauskaitė JT Klimato kaitos konferencijoje sakys kalbą
lrt

Prezidentė vyksta į Paryžių, kur Jungtinių Tautų Klimato kaitos konferencijoje sakys kalbą. 

Maskvoje mirė kino režisierius Eldaras Riazanovas

Eidamas 89-uosius metus Maskvoje mirė garsus kino režisierius, scenaristas, poetas, dramaturgas ir pedagogas Eldaras Riazanovas. 

Lapkričio 29 d.
Irake rasta masinė „Islamo valstybės“ džihadistų kapavietė

Šiauriniame Irake, netoli Sinjaro miesto, rasta masinė kapavietė, kurioje aptikta daugiau kaip 120 žmonių, nužudytų taip vadinamosios „Islamo valstybės“ džihadistų, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

Popiežius atvėrė Bangio katedros šventąsias Duris. Prasidėjo Gailestingumo jubiliejus
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus sekmadienio pavakare, atverdamas Bangio katedros šventąsias Duris, paskelbė Bangį dvasine pasaulio sostine.

Popiežius CAR: Esu taikos piligrimas ir vilties apaštalas

Popiežius išreiškė viltį, kad netrukus šalyje vyksiantys prezidento ir parlamento rinkimai leis CAR istorijoje atversti naują puslapį.

Paryžiuje policija susirėmė su klimato kaitos aktyvistais

Prancūzijos policijai sekmadienį Paryžiuje buvo priversta pavartoti ašarines dujas prieš aplinkosaugos aktyvistus, prieš pat prasidedant JT klimato kaitos konferencijai susirinkusius į demonstraciją, skelbia „Laisvosios Europos radijas“.

 
„Mokslo sriuba“: kada kasime sąvartynus?

Po Didžiojo sprogimo visatoje susidarė tik trys cheminiai elementai. Vandenilis, helis ir litis. Daugiau cheminių elementų nebuvo. O mes juos nešame į konteinerį. 

Kosovo policija panaudojo jėgą prieš šalies opoziciją

Policija Kosove sulaikė žymų opozicijos parlamentarą ir dar 86 jo partijos kolegas. Veiksmų buvo imtasi po to, kai politikas kreipėsi į didžiulę minią per antivyriausybinį protestą, skelbia BBC.

Graikų įtūžį sukėlė valstybės ketinimas apmokestinti asilus
lrt

Dar vasarą kilo didelis sąmyšis sužinojus, kad valstybė, ieškodama papildomų pajamų, gali apmokestinti ir Graikijos asilus, kaip transporto priemones ir verslo objektus.

Sinoptikė: atrodo, kad žiema traukiasi
lrt

Nors sekmadienį ir savaitės pradžioje išliks nemalonūs orai: pūs gūsingas vėjas, laikysis silpnai teigiama temperatūra.

Ukrainiečiai paminėjo nužudytuosius per Holodomorą

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį dalyvavo ceremonijose, skirtose paminėti milijonus žmonių, kurie mirė per diktatoriaus Josifo Stalino sukeltą badmetį.

Popiežius ir Ugandos jaunuoliai: kovokite, paverskite blogą geru, melskitės!
vatikano radijas

Šeštadienio popietę popiežius susitiko su Ugandos jaunimu erdvioje Kololo aikštėje, buvusiame oro uoste, Kampalos pakraštyje. „Omukama Mulungi – Dievas yra geras!“, - pasisveikino Pranciškus.

Lapkričio 28 d.
Europos kryptį pasirinkusi Moldova – toliau purtoma korupcijos skandalų
lrt

ES su nerimu laukia politinių permainų Moldovoje. Prieš kelerius metus eurointegracinę kryptį pasirinkusi šalis toliau purtoma korupcijos skandalų, todėl baiminamasi, kad valdžios vairą gali perimti Rusijai palankios politinės jėgos.

Pranciškus Ugandoje: Nepamirškime vargšų
vatikano radijas

Šeštadienį popiežius lankėsi globos namuose Ugandos sostinėje, kuriuose Gerojo Samariečio kongregacijos seserys slaugo ir globoja visų kartų vargšus, neįgaliuosius ir ligonius.

Turkijos prezidentas „apgailestauja“ dėl numušto Rusijos lėktuvo

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė „apgailestaujantis“ dėl Rusijos lėktuvo, kurį numušė Turkijos karinės pajėgos Sirijos pasienyje. Tačiau jis ir toliau atsisako atsiprašyti Rusijos.

Klimato kaitos konferencijos ekspertų susitikimus nuspręsta pradėti diena anksčiau
lrt

JT organizuojama Klimato kaitos konferencija Paryžiuje oficialiai prasidės pirmadienį, bet ekspertų ir vyriausybių atstovų susitikimus nuspręsta pradėti viena diena anksčiau.

Beveik 30-ties savivaldybių merai, vicemerai, kiti vadovai pasirašė bendrą „Bendruomenių sąskrydžio“ rezoliuciją

Kėdainiuose vykstančiame „Bendruomenių sąskrydyje“ Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė kartu su beveik 30-ties savivaldybių merais, vicemerais, kitais vadovais pasirašė bendrą rezoliuciją.

Premjeras ragina Seimą peržiūrėti sprendimą dėl Laisvės premijos neskyrimo Vytautui Landsbergiui

Šią savaitę Seimas nepritarė Laisvės komisijos sprendimui skirti Laisvės premiją V. Landsbergiui. Penktadienį,  baigęs darbo vizitą Kinijoje ir detaliau susipažinęs su esama situacija, A. Butkevičius reiškia nepritariantis Seimo sprendimu.

„Darom“ akcija: kaip neteršiant gamtos teisingai likviduoti padangas
lrt

Pavasarines talkas rengianti visuomeninė organizacija „Darom“ kartu su Padangų importuotojų organizacija rengia padangų rinkimo akciją.

Rusija stiprina priešlėktuvinės gynybos sistemas Sirijoje
lrt

Rusija stiprina savo priešlėktuvinės gynybos sistemas Sirijoje – Maskva arčiau kranto dislokavo laivą bei į pagrindinę bazę atsivežė naujų raketų.

Arkties ledo danga tirpsta sparčiau, nei prognozuota
lrt

Arkties ledynai iš Šiaulės ašigalio apledėjimas per pastaruosius metus susitraukė labiausiai nei bet kada anksčiau, o ir temperatūra šiame regione auga sparčiausiai nei bet kurioje kitoje apsaulio vietoje.

JAV užpultas planuotos tėvystės centras

Penktadienį per šaudynes JAV Kolorado Springso planuotos tėvystės  klinikoje žuvo du civiliai ir policininkas. Įtariamas užpuolikas suimtas. Taip pat sužeisti dar 9 žmonės.

Keliuose yra slidžių ruožų, vairuokite atidžiai

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną kai kur nedideli krituliai, vietomis plikledis. Vėjas pietinių krypčių, 6–11 m/s, pajūryje gūsiai 15 m/s. Aukščiausia oro temperatūra nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos.

A. Davenis: nacionalinį medį rinksime ne pagal grožį ar amžių
lrt

Išsirinkę Lietuvos nacionalinį medį, 2016 m. dalyvausime ir Europos medžio konkurse, sako Lietuvos arboristikos centro direktorius Algis Davenis.

Lapkričio 27 d.
Popiežius padėkojo Afriką evangelizuojantiems katechetams
vatikano radijas

Paskutinis popiežiaus vizito penktadienio programos įvykis buvo skirtas Ugandos katechetams.

Druskininkuose atidarytas dar vienas turistų traukos centras
lrt

Druskininkai ir toliau investuoja į infrastruktūrą. Pradėjo veikti lynų kelias, sujungęs du labiausiai lankomus turistų traukos centrus – vandens parką ir uždarą slidinėjimo kompleksą.

Prienai pagerbė vieną žymiausių savo kraštiečių
lrt

Prienų rajone tęsiasi renginiai, skirti paminėti kraštiečio Justino Marcinkevičiaus 85-ojo gimtadienio jubiliejų.

Pranciškus Ugandoje: noriu atkreipti dėmesį į visą Afriką
vatikano radijas

Penktadienio pavakare popiežius Pranciškus nusileido Ugandos sostinės Entebės oro uoste. 

Rusija panaikina bevizį režimą Turkijai

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paskelbė, kad nuo 2016 metų atšaukiamas bevizis režimas su Turkija.

Maldos pusryčiuose kalbėta apie šiuolaikines grėsmes ir vertybių svarbą

Vilniuje lapkričio 27 dieną vyko Užsienio reikalų ministerijos organizuoti Nacionaliniai maldos pusryčiai, tema „Ar religijos sukelia konfliktus ir karus?“.

Nustatytos 2016 metų elektros energijos kainos

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija (VKEKK) lapkričio 27 dieną, penktadienį, paskelbė elektros energijos kainas, kurios įsigalios nuo 2016 metų sausio 1 dienos.

Popiežius lūšnynų gyventojams: jūs užimate ypatingą vietą mano gyvenime
vatikano radijas

Jaučiuosi kaip namie, dalindamasis šiuo laiku su savo broliais ir seserimis, kurie, nesigėdiju pasakyti, užima specialią vietą mano gyvenime ir pasirinkimuose, – pasakė popiežius Pranciškus.

Susirinkę Lietuvos vyskupai daug dėmesio skyrė pabėgėlių priėmimo Lietuvoje klausimui

Vyskupai pritarė arkivysk. L. Virbalo siūlymui paruošti Jubiliejui skirtą „Piligrimo pasą“, skirtą norintiems aplankyti visas 15 Lietuvos katedrų ir šventovių, kuriose bus atvertos Šventosios Durys.

„Arui“ paaukota jau daugiau nei 9 tūkst. eurų
lrt

Per savaitę nuo visuomeninės akcijos, skirtos atkreipti dėmesį į Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ pareigūnų darbo sąlygas, surinkta jau daugiau kaip 9250 eurų.

D. Grybauskaitė: ilgojo nuotolio radarai pagreitins reagavimą į oro grėsmes
lrt

Prezidentė teigia, kad ilgojo nuotolio radarai pagreitins reagavimą ir perspėjimą apie oro grėsmes, palengvins NATO oro policijos valdymą bei leis Lietuvai didinti savo indėlį į Aljanso oro erdvės sistemą.

Turkija sieks mažinti įtampą su Rusija

Turkijos premjeras Ahmetas Davutoglu žada, kad Turkija sieks santykių normalizavimo su Rusija.

Auga turistų skaičius Lietuvoje

Lietuvos apgyvendinimo įstaigose per 9 šių metų mėnesius (nuo sausio iki rugsėjo mėn.) vietinių turistų skaičius išaugo net 10,8 proc., lyginant su tuo pačiu metu pernai, o užsienio turistų skaičius padidėjo 2,4 proc. 

Kauno eglutės įžiebimo šventėje – ypatingas dėmesys saugumui

Šį šeštadienį nuo 19.30 val. Kauno Rotušėje vyksiančioje Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje laukiame tūkstančių kauniečių, kurie raginami į šventę atvykti naudojantis viešuoju transportu.

Nežymiai augo Lietuvos BVP

2015 m. trečiąjį ketvirtį bendrasis vidaus produktas (BVP) siekė 10 012,9 mln. EUR to meto kainomis, remdamasis išsamesniais verslo, mokesčių ir kainų statistikos duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Švietimo ir mokslo ministerija pradeda viešąsias konsultacijas dėl naujos mokinių pasiekimų vertinimo sistemos

Svarstoma, kad abitūros egzaminus, kurie sukelia nemenką stresą abiturientams ir ne itin išsamiai parodo jų žinias ir kompetencijas, palaipsniui pakeistų kaupiamojo vertinimo sistema.

Kultūros ministerijos garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“ – baleto solistui Nerijui Juškai

Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos aukso  garbės ženklas „Nešk savo šviesą ir tikėk“  skiriamas Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro baleto solistui Nerijui Juškai už svarų indėlį ir ypatingus nuopelnus Lietuvos kultūrai ir menui.

Lietuvos verslas ieško nišų įsilieti į Kinijos rinkas

Kinijos rinką Lietuva laiko prioritetine ir joje artimiausiu metu bus koncentruojamos valstybės eksporto skatinimo priemonės.

 

Paaiškės, kokių ekonominių sankcijų Rusija imsis prieš Turkiją
lrt

Penktadienį ir šeštadienį jau turėtų paaiškėti, kokių ekonominių sankcijų Rusija imsis prieš Turkiją, kad nubaustų už incidentą Sirijos pasienyje, kur Trukų naikintuvai „F-16“ numušė rusų bombonešį „Su-24“

Lietuvos kariuomenė stiprina oro erdvės stebėjimą
lrt

Tobulindama ir stiprindama oro erdvės stebėjimo sistemą, Lietuvos kariuomenė atnaujina tris oro erdvės stebėjimo ir kontrolės valdybos radiolokacinius postus.