2014 m. spalio 1 d., trečiadienis

NAUJIENOS

Vyriausybės kancleris: narystė EBPO – Vyriausybės prioritetas 2014-10-01
mikrofonas

Prancūzijoje su darbo vizitu besilankantis Vyriausybės kancleris Alminas Mačiulis antradienį susitiko su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) generaliniu sekretoriumi Angelu Gurria.

Kaniterapija suteiks vilties dar 60 vaikų 2014-10-01
kaniterapija

Akivaizdžių rezultatų duodančią sveikatinimo priemonę pernai jau išbandė 19 vaikų globos namų auklėtinių. Šiemet specialūs edukaciniai užsiėmimai su šunimis bus finansuojami dar maždaug 60 Vilniaus SOS vaikų kaime gyvenančių vaikų.

EK siekia, kad Rusijoje sulaikytas Lietuvos žvejybos laivas būtų paleistas 2014-10-01
Pieštukas

Po Lietuvos žvejybos laivo „Jūros vilkas“ sulaikymo Rusijoje rugsėjo 18 d. Europos Komisija siekia, kad laivas būtų paleistas.

Sinoptikai: laikysis saulėti ir sausi orai 2014-10-01
saulės spindulys

Trečiadienio naktį šalnos pakando Varėnos, Ukmergės ir Utenos apylinkes. Artimiausiomis naktimis jos plis po visa Lietuvą, tačiau dienos bus saulėtos ir sausos, LRT radijui teigė sinoptikė Alva Nagelytė.

D. Grybauskaitė pasveikino pareigas pradėjusį eiti naująjį NATO generalinį sekretorių 2014-10-01
rašiklis

Lietuvos respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino pareigas pradėjusį eiti naująjį Šiaurės Atlanto sutarties organizacijos (NATO) Generalinį Sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Baltarusijoje uždaromi pasienio punktai pėstiesiems 2014-10-01
Siena su Baltarusija

Nuo trečiadienio didžiausiuose Baltarusijos pasienio su Lietuva, Lenkija ir Latvija kontrolės punktuose bus uždraustas pėsčiųjų eismas. 

Chaldėjų patriarchas Irako musulmonams: Jus mylime, nes taip liepia Jėzus 2014-10-01
Louis Raphael I Sako Babilonijos chaldėjų patriarchas

Irako ir viso pasaulio katalikų chaldėjų dvasinis vadovas šventės proga pasveikino musulmonų bendruomenę su prašymu: Tikimės, jog atvirtai pasakysite, kad atmetate ir smerkiate smurtinį religinį ekstremizmą, kuris iškraipo religiją.

V. Putinas tarsis, kaip kontroliuoti internetą 2014-10-01
internetas

Trečiadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengs šalies saugumo tarybos susitikimą, kuriame bus svarstomi interneto klausimai.

Intelektualų susitikime Kaune – diskusija dėl Europos ateities 2014-10-01
mikrofonas

Ketvirtadienį Kaune organizuojamas diskusijų-susitikimų ciklas „Pakalbėkime apie Europą ir mus“, kuriuo siekiama paskatinti Lietuvos intelektualų, kūrėjų, akademinės bendruomenės atstovų indėlį į tolesnę diskusiją dėl Europos ateities.

Pirmajai širdies operacijai – 50 metų 2014-10-01
Medikai

Trečiadienį Vilniaus universitetinės ligoninės Santariškių klinikose minimas pirmosios Lietuvoje atliktos širdies operacijos penkiasdešimtmetis. 

Mirė grafikė Giedrė Gučaitė 2014-09-30
Žvakė

Rugsėjo 29 d. eidama 67-uosius metus mirė grafikė, vieno žymiausių XX a. lietuvių tapytojo Antano Žmuidzinavičiaus anūkė, Giedrė Gučaitė. 

Prezidentė teikia Seimui dar tris kandidatus į Aukščiausiąjį Teismą (1) 2014-09-30
Temidė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė kreipėsi į Seimą dėl Audronės Kartanienės, Donato Šerno ir Eligijaus Gladučio skyrimo Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjais. 

„Caritas“ ieško naujų namų vaikams 2014-09-30
Vaikai skėčiai

Vilniaus arkivyskupijos „Carito“  Visų šventųjų parapijos vaikų laikinieji globos namai ieško naujos vietos, kur galėtų įsikurti ir veikti. Pasikeitus situacijai ir reikalavimams, vaikai nebegali gyventi parapijos skirtose patalpose, mat jos neatitinka reikalavimų.

Konstitucijos egzamine dalyvavo 37 tūkst. dalyvių, jis vyko 11 kalinimo įstaigų 2014-09-30
Konstitucija

Šiandien visoje šalyje įvyko pirmasis jau aštuntus metus iš eilės LR teisingumo ministerijos organizuojamo Konstitucijos egzamino etapas, kuriame pasitikrinti Konstitucijos žinias galėjo visi Lietuvos piliečiai.

Varėnoje prasideda D. Tamulevičiūtės teatrų festivalis 2014-09-30
Scena

Varėnoje prasideda penktasis jubiliejinis Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. Jis vyks visą mėnesį. Penktajame žymios dzūkės režisierės D. Tamulevičiūtės festivalyje žiūrovai išvys 21 spektaklį.

Tarptautinės vertėjų dienos proga sostinėje teikiamos Šv. Jeronimo premijos 2014-09-30
Knygų lentynos

Rugsėjo 30 d. (pirmadienį) 18 val. Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga (LLVS) Taikomosios dailės muziejuje (Arsenalo g. 3, Vilnius) rengia Šv. Jeronimo – Tarptautinės vertėjų dienos šventę.

Mokslas: Žemės vanduo susiformavo anksčiau negu Saulė 2014-09-30
Saulės užtemimas

Paaiškėjo, kad Žemės vanduo atsirado anksčiau negu susiformavo Saulė. O tai didina tikimybę, jog gyvybė egzistuoja daugelyje egzoplanetų, teigia mokslininkai.

Lietuvos kino paveldas grįžta valstybei 2014-09-30
kinas

Lietuvos kino centras pasirašė susitarimus su UAB „Lietuvos kino studija“ dėl turtinių autorių teisių ir gretutinių teisių į nacionalinius filmus ir audiovizualinius kūrinius, sukurtus nuo 1940-ųjų iki 2004-ųjų, perėmimo.

Sostinės dailininkų sąjungos galerijoje – menininkų atsisveikinimas su litu 2014-09-30
„Pinigai keičiasi, humoras lieka“

Konkurse dalyvavo 27 Lietuvos autoriai, atrankai atsiųsti 134 darbai. Parodoje eksponuojama 119 karikatūrų, jų autoriai daugiausia – Vilniaus ir Kauno atstovai, tačiau po keletą darbų pateikė ir dailininkai iš Klaipėdos, Varėnos, Skuodo...

Premjeras A. Butkevičius: šilumos kaina šią žiemą sumažės 12 proc. (1) 2014-09-30
Algirdas Butkevičius

Dar šiais metais šilumos kaina tikrai bus sumažinta 12 proc., o kai kur – net iki 20 proc., teigia premjeras Algirdas Butkevičius.

Greitai saulės energija taps pagrindiniu elektros šaltiniu (1) 2014-09-30
saulės elementai Vatikane

Per artimiausius keliasdešimt metų saulės energija taps pagrindiniu elektros šaltiniu pasaulyje, mano Tarptautinė energetikos agentūra. 

Bernardinų bažnyčioje paminėtas Vaikų onkologijos mėnuo 2014-09-30
Gervelės

Rugsėjo 28 d., sekmadienį, Vilniaus Bernardinų bažnyčioje buvo aukojamos šv. Mišios už onkologinėmis ligomis sergančius vaikus bei jų šeimas. Rugsėjis yra paskelbtas Vaikų onkologijos mėnesiu.

Ispanijos konstitucinis teismas vėl stabdo Katalonijos išsilaisvinimo siekius 2014-09-30
Katalonija

Ispanijos konstitucinis teismas sustabdė įstatymą dėl referendumo Katalonijoje surengimo.

Vokietija skirs 500 mln. eurų rytų Ukrainos atstatymui 2014-09-30
Ukrainos krizė

Vokietija skirs 25 mln. eurų statyti būstus pabėgėliams iš Rytų Ukrainos, taip pat 500 mln. eurų Donbaso infrastruktūros atstatymui.

EK padidino finansinę paramą su Rusija prekiavusiems vaisių ir daržovių augintojams 2014-09-30
vaisiai ir daržovės

Europos Komisija nutarė padidinti finaninę paramą greitai gendančių daržovių ir vaisių augintojams, kurie prekiavo su Rusija ir yra nukentėję nuo Rusijos paskelbtų sankcijų.

Kardinolas A. Scola apie Vyskupų sinodą šeimai: jis ne apie juridines problemas, bet apie žmogaus jausmų esmę ir prasmę 2014-09-30
Kardinola Scola

susitikimuose su sužadėtiniais neretai tenka pastebėti, kad jie nemato giliosios meilės prasmės. Kartais ir dėl Bažnyčios žmonių perdėto griežtumo. Bet taip pat dėl išplitusios laisvės, kaip nepakantumo kiekvienam įpareigojimui, sampratos.

Izraelis sulygino organizacijas „Hamas" ir „Islamo valstybė" 2014-09-30
Benjamin Netanyahu

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu Palestinos organizaciją „Hamas" ir teroristinę organizaciją „Islamo valstybė" pavadino bendromis vieno nuodingo medžio šakomis ir sulygino su naciais.

Per 40 metų pasaulyje laukinių gyvūnų sumažėjo per pusę 2014-09-30
Paukščių palydos

Nuo 1970 iki 2010 metų laukinių gyvūnų, tarp jų paukščių ir žuvų, sumažėjo 52%, praneša Laukinės gyvūnijos tarptautinis fondas.

Rusijos areštuotas laivas „Jūros vilkas“ lieka Murmanske 2014-09-29
jūra

Žvejybos laivas „Jūros vilkas“ Murmanske lieka dar bent savaitei. Atliekamos teisinės procedūros ir laukiama, kad būtų paskirta teismo posėdžio data. Viltys, jog laivas artimiausiomis dienomis išplauks į jūrą, kol kas neišsipildė.

I. Zokas: per šiuos savivaldos rinkimus sulauksime gerokai daugiau rinkėjų 2014-09-29
Jurbarkas

Savivaldybių rinkimai pasižymi žemu aktyvumu, tačiau dabar, kai dėl mero posto kovos asmenybės, rinkėjų prie balsavimo urnų ateis gerokai daugiau, mano „Spinter tyrimų“ vadovas Ignas Zokas.

Euras: labiausiai skundžiasi dėl restoranų ir kavinių 2014-09-29
Euras

Gyventojus raginame būti aktyviais ir pranešti pastebėjus galimus LR euro įvedimo įstatymo Lietuvos Respublikoje pažeidimus. Visi vartotojų pranešimai yra perduodami priežiūros institucijoms ir per 3 darbo dienas yra atliekami patikrinimai“

Klausiate – atsakome. Kada gatvėmis riedės tik nauji autobusai ir troleibusai? 2014-09-29
autobusai

2015–2016 metais bendrovė tikisi įsigyti naujų transporto priemonių iš ES lėšų, tačiau, kiek tiksliai, turėtų paaiškėti iki šių metų pabaigos.

Dėl darbų Rusijos pusėje laikinai neveiks Kybartų punktas 2014-09-29
Kybartai

Nuo antradienio iki ketvirtadienio po porą valandų Rusijos Černyševskojės punkte bus atliekami techniniai darbai. Dėl to tuo metu čia ir per Lietuvos pusėje Vilkaviškio rajone veikiantį Kybartų punktą bus sustabdytas eismas.

Į trečiąją dešimtį nuotaikingai žengia Keistuolių teatras. Pristatytas 27-asis sezonas 2014-09-29
Keistuolių teatro sezono pristatymas

Tituluojamas seniausiu nepriklausomu teatru Lietuvoje – Keistuolių teatras šiemet pristato jau 27-ąjį sezoną.

Rytoj Lietuva laikys Konstitucijos egzaminą 2014-09-29
Konstitucija

Rytoj Lietuvoje vyks aštuntus metus iš eilės Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos organizuojamas Konstitucijos egzaminas, kurį laikyti ir pasitikrinti Konstitucijos žinias galės visi Lietuvos piliečiai.

Skalūnai bus apmokestinti 1 proc. (1) 2014-09-29
Dujos

Vyriausybė nutarė, kad skalūnų dujų gavyba pirmus trejus metus turi būti apmokestinta 1 proc. tarifu, o ne nuliniu, kaip siūlyta iki šiol. Toks sprendimas priimtas siekiant išvengti ilgų derinimo su Europos Komisija procedūrų. 

Prancūzų institutas Lietuvoje mini Pirmojo pasaulinio karo šimtąsias metines 2014-09-29
Pirmasis pasaulinis karas

Šiais metais pasaulis mini Pirmojo pasaulinio karo pradžios šimtmetį. Šis karas, dar vadinamas Didžiuoju karu, yra giliai įsirėžęs kolektyvinėje europiečių, o ypač prancūzų, atmintyje. 

Kaip maiste atsiranda maistinių kandžių 2014-09-29
naminis maistas

Jeigu produktuose radote maistinių kandžių, kreipkitės į prekę pardavusią parduotuvę. Tačiau nemalonus radinys gali būti ne tik parduotuvės, bet ir gamintojo ar net jūsų pačių kaltė. Taip sako Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistė Loreta Mačytė.

Ekumeninis memorandumas dėl bandymo įteisinti medikamentinį abortą (70) 2014-09-29
gyvybė

Mes, Lietuvos tradicinių religinių bendrijų atstovai, esame ne kartą išreiškę savo pasiryžimą saugoti ir ginti prasidėjusią kiekvieno žmogaus gyvybę. Krikščionybė vertina ir brangina žmogaus gyvybę nuo jos prasidėjimo momento.

Lietuvių mokykla Krasnojarske pedagogų neturi, tad moko vieni kitus 2014-09-29
Mokykla

Krasnojarske lietuvių kalbos mokykla veikia dešimtus metus. Į ją susirenka ne tik vaikai, bet ir suaugusieji.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »