2014 m. rugsėjo 2 d., antradienis

NAUJIENOS

Jungtinės Tautos: Irake vykdomi neįsivaizduojamo masto nusikaltimai prieš žmoniją 2014-09-01
Irako pabėgėlių jazidų ir krikščionių stovykla

Žmogaus teisių komisaro atstovė Flavia Pansieri sakė, jog Islamo valstybė (IS) atsakinga už sistematines tikslines atakas prieš civilius.

Mirė „Dainų dainelės“ iniciatorius L. V. Visockis 2014-09-01
dainų dainelė

Pirmadienį užgeso buvusio LRT darbuotojo Lauryno Virgilijaus Visockio gyvybė.

Rugsėjo 1-ąją prasideda akcija „Lašiša-2014“ 2014-09-01
lašiša

Lašišinės žuvys kiekvienais metais iš jūros plaukia neršti į upes. Joms iki savo nerštaviečių tenka nuplaukti ne vieną šimtą kilometrų. Laukinių lašišų ištekliams atkurti labiausiai trukdo brakonieriai, kurie gaudo neršti plaukiančias žuvis.

Ukrainos kariai ir armijos medikai išsekę ir praradę viltį (1) 2014-09-01
Ukraina

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka šeštadienį perspėjo, jog įtampa tarp Ukrainos ir Rusijos taip pablogėjo, kad priartėjo prie atviro karo.

Minimos Antrojo pasaulinio karo pradžios 75 metinės 2014-09-01
Antrasis pasaulinis karas

Rugsėjo 1-ąją, pirmadienį, visame pasaulyje vyksta Antrojo pasaulinio karo pradžios 75-ųjų metinių minėjimas. Atminimo ceremonijos vyksta Europos Sąjungoje augant nerimui dėl saugumo, ypač rytinėse sąjungos narėse, rašo „Deutsche Welle“ internetinis portalas.

Panevėžyje ir Šiauliuose atidarytos specializuotos sporto mokyklos 2014-09-01
Olimpinė diena Vilniuje

Po ilgokos pertraukos Lietuvoje savo veiklą pradeda specializuotos, sportinio ugdymo programas turinčios mokyklos, kurios nuo kitų mokslo metų taps sporto gimnazijomis.

Ar turės ateitį Lietuvos socialinis modelis? (1) 2014-09-01
Socialinis modelis

Pirminius tyrimo, kuriuo siekiama sukurti naują Lietuvos socialinį modelį, rezultatus pristatę mokslininkai įsitikinę – efektyviausia yra ta sistema, kuri ne tik baudžia pažeidėjus, bet skatina žmones dirbti, mokėti sąžiningus mokesčius bei orų pragyvenimą garantuojančius atlyginimus.

Irako kariuomenė atsikovojo džihadistų apgultą Amerli miestelį 2014-09-01
Irakas

Irako valdžia pranešė, kad šalies pajėgos pasiekė ir atsikovojo apgultą Amerli miestelį šiaurės Irake, kur tūkstančiai žmonių buvo įkalinti džihadistų kovotojų.

Šį savaitgalį vyks LDK istorinės rekonstrukcijos festivalis „Medininkų pilies apgultis. 1402-ieji“ 2014-09-01
Renginio Medininkų pilyje plakatas

Rugsėjo 6–7 d. jau trečią kartą Medininkų pilyje (30 km į pietryčius nuo Vilniaus) vyks gyvosios istorijos festivalis. 

Dainius Pavalkis pasveikino naujojo licėjaus bendruomenę 2014-09-01
Dainius Pavalkis

Specializuoto ugdymo kartu su inžineriniu ugdymu programa skirta mokiniams, turintiems išskirtinių gabumų matematikai, gamtos mokslams, technologijoms ir inžinerinei kūrybai.

V. Putinas ragina Ukrainą derėtis dėl Rytų Ukrainos regiono valstybingumo pripažinimo 2014-09-01
Ukraina

„Mums reikia nedelsiant pradėti esmines derybas... dėl pietrytinės Ukrainos politinio visuomenės organizavimo ir valstybingumo, ginant teisėtus ten gyvenančių žmonių interesus“, – sakė Putinas Rusijos naujienų agentūrai. 

Popiežius paskambino į irakiečių pabėgėlių stovyklą 2014-09-01
popiežius Pranciškus, popiežius

Kunigas rašo popiežiui apie tragišką pabėgėlių situaciją. „Šventenybe, tavo avelių padėtis baisi, žmonės badauja ir miršta, vaikai labai išsigandę. Mūsų, kunigų ir vienuolių, čia mažai ir mes nesugebame padėti visiems tavo ir mūsų vaikams.“

Vatikanas: Eksnuncijus J. Wesolowskis gali būti teisiamas ir Dominykos Respublikoje 2014-09-01
Federico Lombardi SJ, Vatikano atstovas spaudai

Jozefas Wesolowskis jau nėra nuncijus ir jam nepriklauso diplomatinis imunitetas, tad negalima atmesti galimybės, kad bylas gali pradėti ir kitų šalių teismai, jei turi tam pagrindo.

Oras pasitaisys ir džiugins mažiausiai iki savaitgalio 2014-09-01
Ruduo

Ateinančios dienos atneš dar šiek tiek šiltesnių orų, kurie laikysis visą savaitę, tik sekmadienis gali vėl atnešti lietaus, LRT radijui sakė sinoptikė Ieva Nariūnaitė.

Prezidentė atidengė paminklą Kristijonui Donelaičiui 2014-09-01
Prezidentė atidengė paminklą K. Donelaičiui

Prezidentė taip pat linkėjo studentams naujais mokslo metais drąsiai priimti naujus iššūkius, gaunamomis žiniomis kurti save ir savo idėjomis, gebėjimais ir iniciatyvomis prisidėti prie Lietuvos kūrimo.

Baltijos Asamblėjos Prezidiumo pareiškimas dėl padėties Ukrainoje 2014-09-01
Ukraina

Baltijos Asamblėjos Prezidiumas atidžiai seka įvykius Ukrainoje ir reiškia gilų susirūpinimą dėl karinio konflikto eskalavimo, virtusio rimta grėsme taikiai ir demokratiškai regiono plėtrai.

ES paskelbė Rusijai sankcijų ultimatumą 2014-09-01
H.Van Rompuy

Europos Sąjungos lyderiai davė Rusijai savaitę pakeisti kursą Ukrainoje arba jai bus taikomos naujos sankcijos. Kijevas įspėja, kad yra ant plataus masto karo su Maskva slenksčio.

Minimos Antrojo pasaulinio karo pradžios metinės 2014-09-01
Karas

Per karą žuvo 70 mln. žmonių. Šešerius metus trukęs karas kilo dėl daugelio priežasčių, tačiau viena pagrindinių, pasak istorikų, – nacisitinės Vokietijos noras atsikovoti įtakos sferas.

Kol valdžia nesirūpina Rytų Lietuva, tą daro kiti 2014-09-01
Valdemaras Tomaševskis

Liepą A. Butkevičius ragino sostinės pašonėje esančius Vilniaus ir Šalčininkų rajonus naudotis investicijų ir verslo plėtros galimybėmis. Anot premjero, palankioje geografinėje padėtyje esantys rajonai vis dar neišnaudoja galimybių. 

Gynybos ekspertas: neatmestina, kad Rusijos planuose – koridorius iš Kaliningrado į Baltarusiją per Lietuvą 2014-09-01
Lietuva ir NATO

Šitokio Rusijos visuotinio neigimo politikos fone, kai, nepaisydama diplomatinių pastangų, ji siunčia savo kariuomenę į Ukrainą, dėl Rusijos invazijos grėsmės  nerimauja ne tik Lietuva, bet visos Baltijos šalys ir Lenkija.

Jorko arkivyskupas tvirtina, kad Britanija turėtų aktyviau padėti Artimųjų rytų krikščionims 2014-08-31
Sirija

Jorko arkivyskupas, antrasis Anglikonų bažnyčios hierarchijoje dvasininkas, Johnas Santemu kreipėsi į Jungtinės Karalystės valdžią, ragindamas aktyviau padėti Artimuosiuose Rytuose persekiojamiems krikščionims.

Kennebunkporte pasveikintas vyskupas Paulius Baltakis jubiliejaus proga 2014-08-31
Pauliaus Baltako jubiliejus

Kennebunkporto Šv. Antano Pranciškonų vienuolyne šeštadienį, rugpjūčio 30 d., vyko pranciškono vyskupo Pauliaus Antano Baltakio 90 m. amžiaus ir 30 m. vyskupavimo jubiliejaus šventė. 

Rugsėjį vyks Generalinė fokoliarų judėjimo asamblėja 2014-08-31
Fokoliarų asamblėja

Rugsėjo 1-28 dienomis vyks Generalinė fokoliarų judėjimo asamblėja, praėjus 6 metams po paskutiniojo susirinkimo, sušaukto po judėjimo steigėjos Chiaros Lubich mirties.

Irako ir Sirijos ekstremistai bando sukurti biologinį ginklą 2014-08-30
Sirija

Verta atkreipti dėmesį, kad Al- Qaeda prieš kurį laiką taip pat svarstė biologinio ginklo panaudojimo galimybę, tačiau nutarė, kad tai neleistina priemonė. Deja, „Islamo valstybės“ kovotojams jokie apribojimai neatrodo būtini. 

Rusijos invazija į Ukrainą - grėsmė visai Europai (2) 2014-08-30
Dalia Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, šeštadienį Briuselyje dalyvaudama neeiliniame Europos Vadovų Tarybos posėdyje, pabrėžė, jog tiesioginė invazija į Ukrainą reiškia, jog de facto Rusija pradėjo karą prieš Europą.

Lietuvos krepšinio rinktinė Pasaulio taurės varžybas pradėjo pergale 2014-08-30
Krepšinis

Šeštadienį Ispanijoje prasidėjo krepšinio  Pasaulio taurės varžybos. Pirmoji varžybų diena didesnių netikėtumų neatnešė.

D.Tuskas tapo Europos Vadovų Tarybos primininku, F. Mogherini – ES išorės politikos vadove 2014-08-30
ES vėliavos

ES lyderiai naujuoju Europos Vadovų Tarybos pirmininku skyrė D. Tuską, o ES išorės politikos vadove pasirinko F. Mogherini.

Ukrainoje mažėja turistų srautai (2) 2014-08-30
Keliautojas

Nesibaigiant mūšiams Rytų Ukrainoje, šaliai grimztant į krizę, turistai iš užsienio vis rečiau užsuka į Karpatų kurortus.

Krikščionys jungiasi į ginkluotą kovą prieš „Islamo valstybę” (4) 2014-08-30
Irako krikščionys

Niekam ne paslaptis, kad kai kurie amerikiečiai su ginklu rankose įsijungė į „Islamo valstybės“ kovą. Tačiau ir Vakarų šalyse esama piliečių, kurie ryžtasi stoti į ginkluotą kovą tam, kad būtų apginti šiame regione persiokiajami krikščionys.

Italijoje – Tarptautinis katalikų parlamentarų suvažiavimas 2014-08-30
Italijos vėliava

Italijoje vykstančiame Tarptautiniame katalikų parlamentarų suvažiavime Libano katalikų patriarchas perspėjo dėl Irako ir Sirijos krikščionių bendruomenėms gresiančio realaus išnykimo pavojaus.

Ukraina prašo pagalbos (1) 2014-08-30
Piotras Porošenko

Ukrainos prezidentas, atvykęs Briuselį, ragina Europos Sąjungos viršūnes imtis griežtesnių sankcijų prieš Rusiją.

Pirmoji rudens savaitė bus rami ir maloniai šilta 2014-08-30
ruduo

Pirmąją rudens savaitę Lietuvoje įsivyraus sausi, mažai debesuoti, ramūs ir maloniai šilti orai. Vėsokomis naktimis kartais formuosis rūkas, sako sinoptikai.

Kauno lėlių teatras kviečia į sezono atidarymo šventę 2014-08-30
Lėlių teatras

Rugpjūčio 31 d. švente „Į Pasakų šalį – su fotoaparatu!“ Kauno valstybinis lėlių teatras  pradės naują sezoną. Paskutinės vasaros dienos vidudienį organizatoriai kviečia užsukti į margaspalvę Stebuklų šalį, įsikursiančią teatro prieigose.

„Lietuvos Caritas“ Kaune organizavo šventę vaikams 2014-08-30
Caritas

Renginys skirtas atkreipti dėmesį į sunkumus, su kuriais susiduria sunkiai gyvenančios šeimos, išleisdamos vaikus į mokyklą,  bei padėti šių šeimų vaikams pasiruošti naujiesiems mokslo metams.

Septynios NATO valstybės planuoja sudaryti naujas reagavimo pajėgas 2014-08-30
NATO ženkliukas

Kaip teigiama dienraštyje „Financial Times“, gilėjant krizei Ukrainoje, siekdamos sustiprinti gynybines galias, septynios NATO valstybės, tarp jų  ir Lietuva, ketina sudaryti naujas reagavimo pajėgas.

Romoje vyksiančiose tarpreliginėse futbolo varžybose už taiką – pasaulinio lygio žaidėjai 2014-08-30
Argentinos sirgaliai

Rugsėjo 1 d. vakare Romos Olimpiniame stadione vyks pirmosios tarpreliginės futbolo rungtynės už taiką. Pasaulinio lygio futbolininkai ir treneriai padės įgyvendinti šią popiežiaus Pranciškaus įkvėptą idėją.

Komplikuojasi padėtis Libijos viduje 2014-08-30
Libija

Ambasadorius JT organizacijoje pripažino, kad krašte atsiveria pilietinio karo situacija. Ligi šiol atmesdavau pilietinio karo galimybę, tačiau dabar padėtis pasikeitė.

Konfliktas Sirijoje pavertė pabėgėliais jau vos ne pusę krašto gyventojų 2014-08-30
Sirijos pabėgėliai Jordanijoje

Iš viso apie 10 milijonų žmonių, daugiau kaip pusė mažamečiai, dėl smurto ir karo veiksmų išvyko svetur, tiek į krašto vidų, tiek į užsienį. Trys milijonai žmonių, arba kas aštuntas krašto gyventojas, tapo pabėgėliais užsienyje.

Vilniuje įrengta moderniausia pėsčiųjų perėja 2014-08-29
stop

Gausių šeimų vaikams Įteiktos kuprinės su visomis kanceliarinėmis priemonėmis, o greta vienos sostinės mokyklos įrengta Lietuvoje moderniausia pėsčiųjų perėja.

Ukrainos verslas tikisi ES rinkų (1) 2014-08-29
javai

Ukrainai su ES pasirašius ekonomikos ir prekybos susitarimą, vietos eksportuotojai gaus didesnę prieigą prie Europos rinkų, nors pati Ukraina savo rinkas atvers lėčiau. 

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »