Naujienos

Sausio 21 d.
Iš pareigų traukiasi sveikatos apsaugos ministro patarėjas A. Mažrimas2
bns

Iš pareigų traukiasi sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos patarėjas Artūras Mažrimas, kuruojantis antikorupcinius klausimus, šeštadienį pranešė TV3 Žinios.

R. Baškienė: politikas turi jausti atsakomybę dėl savo poelgių
lrt

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė sako, kad parlamentarės Gretos Kildišienės istorija rodo, kad politikas turi jausti atsakomybę, kad jo poelgiai ar praeities įvykiai nekeltų abejonių dėl skaidrumo.

Tamsioji D. Trumpo inauguracijos pusė: sužeisti policininkai ir visuomenės sukiršinimas 2
lrt

Tamsioji Donaldo Trumpo inauguracijos pusė: nesunkiai sužeisti šeši policininkai ir daugiau nei 200 protestuotojų suimta.

Sostinėje bus atkuriami Misionierių sodai
bns

Vilniaus senamiestyje, buvusio vienuolyno teritorijoje, ketinama atkurti sunykusią viešąją erdvę – Misionierių sodus.

Popiežius pasveikino JAV prezidentą D. Trumpą inauguracijos proga
vatikano radijas

Penktadienį, sausio 20 d., vyko 45-ojo JAV prezidento Donaldo Trumpo inauguracija, kurioje dalyvavo ir Niujorko arkivyskupas kardinolas Timothy Michael Dolan, pradėjęs ceremoniją Karaliaus Saliamono malda iš Išminties knygos,  bei kiti religiniai lyderiai.

Bažnytinio paveldo muziejuje atidaroma architekto Gintauto Vyšniausko piešinių paroda „Dievo bitė“

Sausio 24 d. 18 val. Bažnytinio paveldo muziejuje (Šv. Mykolo g. 9, Vilnius) atidaroma architekto Gintauto Vyšniausko (1958–2016) piešinių paroda „Dievo bitė“.

Vilniuje vyko eitynės prieš smurtą 7
bns

Apie 120 žmonių šeštadienį dalyvavo Vilnias centre vykusiose eitynės „Sister March Vilnius“. Eitynėmis siekta atkreipti visuomenės dėmesį į smurto problemą šalyje, vaikų ir moterų teises.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungoje – nė vieno darbuotojo1
bns

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungoje (LVŽS) nėra nė vieno oficialiai dirbančio asmens – iš partijos sekretoriato atleisti visi darbuotojai.

Vyriausybės ir ministerijų tarnautojams – priemokos prie pareiginės algos1
bns

Iš maždaug 90 Vyriausybės ir ministerijų politinio pasitikėjimo tarnautojų kiek daugiau nei trečdaliui skirtos priemokos prie pareiginės algos, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.

R. Statkuvienė: tautinių kostiumų dalijimas suprimityvintų jų esmę5
lrt

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderio Ramūno Karbauskio pasiūlymas ikimokyklinio amžiaus vaikus aprengti tautiniais kostiumais sukėlė įvairių nuomonių ir reakcijų.

Partijų lyderiai vieningai sutaria dėl 2,5 proc. BVP gynybai jau 2020-aisiais2
bns

Parlamentinių partijų lyderiai vieningai sutaria, kad gynybos biudžetas jau 2020-aisiais turėtų pasiekti 2,5 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Profsąjungos ir ministerija nesutarė, už kokius darbus po pamokų turi būti mokama pedagogui
bns

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) ir pedagogų profesinės sąjungos kol kas neranda sutarimo, už kokius darbus, atliekamus po pamokų, mokėti pedagogams.

Pirmieji D. Trumpo kaip prezidento darbai: „Obamacare“ atšaukimas ir apsilankymas CŽA
lrt

Naujasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas pradeda pirmąją dieną jau kaip 45-asis šalies vadovas.

Sausio 20 d.
G. Kildišienė atsisako Seimo narės mandato27
bns

Seimo narė Greta Kildišienė atsisako parlamentarės mandato. Pareiškimą ji ketina įteikti pirmadienį, BNS pranešė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

JAV prezidentu prisaikdintas D. Trumpas
lrt

Donaldas Trumpas penktadienį buvo prisaikdintas 45-uoju Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentu ant Kapitolijaus laiptų Vašingtone, stebint šimtams tūkstančių entuziastingų jo šalininkų, per ceremonją, laikomą istoriniu valdžios perdavimu.

S. Skvernelis: Lietuvoje turėtų būti matomos lenkiškos televizijos 1
bns

Šalčininkuose penktadienį besilaikantis premjeras Saulius Skvernelis sako, kad reikėtų Lietuvoje didinti lenkiškų televizijos kanalų matomumą.

Kaunas pripažintas sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos kryptimi

Kaunas triumfavo Valstybinio turizmo departamento rengiamuose „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimuose ir buvo pripažintas kaip „Sėkmingiausia 2016 metų turizmo traukos kryptis“.

„Lūžio“ kinas: su(p)rasti save

„Lūžio“ metai buvo keisti, bet ypatingi metai. Pilni nerimo, laisvės, laimės, nežinomybės. Žodžių ir tylos. Kokie tie metai buvo gyvenime, tokie – ir dokumentiniame kine.

Lietuvos keliuose siekiama išsaugoti kuo daugiau gyvybių

Susisiekimo ministerijoje vykusioje diskusijoje saugaus eismo tema konstatuota: Lietuva užtikrintai artėja prie iškelto tikslo – iki 2020 m. pasiekti, kad ne mažiau nei perpus sumažėtų autoįvykiuose žūstančiųjų skaičius, lyginant su 2010 m.

TATENA: Baltarusija tinkamai atsižvelgė į Astravo AE aikštelei kylančias grėsmes
bns

Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovas pareiškė, kad Baltarusija tinkamai atsižvelgė į Astravo atominės elektrinės aikštelei kylančias išorines grėsmes.

Premjeras Šalčininkuose: visi mes esame šios šalies šeimininkai, nepriklausomai nuo to, kuriame regione gyvename

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis penktadienį Šalčininkuose susitiko su švietimo įstaigų bendruomenėmis, lankėsi verslo įmonėse, kalbėjosi su savivaldybės atstovais.

Herojais tampama ir nuoširdžiai atliekant savo pareigas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konkurso „Herojai tarp mūsų“ nugalėtojų apdovanojimo ceremonijoje, kurioje buvo pagerbti savo kilniais poelgiais žygdarbius darantys ir kitiems drąsos įkvepiantys žmonės.

Per D. Trumpo inauguraciją radiacijos bombų bus ieškoma lietuvių sukurtais matuokliais
bns

Prie saugumo užtikrinimo Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metu prisidės ir Lietuvos įmonė – radiacijos ir ją skleidžiančių bombų amerikiečių saugumo pareigūnai ieškos naudodami lietuvių sukurtus įrenginius.

VMI vadovas D. Bradauskas atleidžiamas2

Šiandien finansų ministro Viliaus Šapokos sudaryta komisija baigė Valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Dainoro Bradausko galimo tarnybinio nusižengimo tyrimą.

Galimos korupcijos Panevėžio rajone tyrime – šeši įtariamieji
bns

Teisėsaugos tyrime dėl galimo piktnaudžiavimo ir kyšininkavimo vykdant viešuosius pirkimus Panevėžio rajono savivaldybėje įtarimai pateikti šešiems asmenims.

Paskelbti solidarumo akcijos „Vanduo Betliejui“ rezultatai
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Organizatoriai dėkoja visiems atsiliepusiems žmonėms už jų dosnumą ir džiaugiasi, kad akcijos metu buvo surinkti 2745 Eur, kurie artimiausiu metu bus perduoti Šventosios Žemės kustodijai.

Kaip skandalas paveiks LVŽS reitingus
lrt

Parlamentarės Gretos Kildišienės istorija nepaveiks Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) ir jos pirmininko Ramūno Karbauskio reitingų arba paveiks tik trumpalaikėje perspektyvoje, teigia LRT.lt kalbinti pašnekovai.

Prasidėjo 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“

„Paragauk pasaulio, paragauk Lietuvos“ – tokiu šūkiu šiandien Lietuvos konferencijų ir parodų centre „Litexpo“ Vilniuje prasidėjo jubiliejinė, 5-oji turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur“.

D. Trumpo namuose viešėjęs V. Ušackas: apie Lietuvą jis tikrai žino
lrt

Buvęs Lietuvos ambasadorius JAV, dabartinis Europos Sąjungos ambasadorius Rusijoje Vygaudas Ušackas – vienas iš diplomatų, turėjusių galimybę apsilankyti būsimojo JAV prezidento Donaldo  Trumpo namuose ir artimiau jį pažinti.

Į Vilnių atvyksta pasaulinio garso mokslo žvaigždės
VU naujienos

Jau 60 kartą rengiamoje tarptautinėje studentų fizinių ir gamtos mokslų konferencijoje „Open Readings 2017“ pranešimus skaitys aštuoni kviestiniai lektoriai iš šešių pasaulio valstybių.

Jaunieji šachmatininkai sieks pagerinti Lietuvos rekordą

2017 m. sausio 26 d. 9 val. VGTU inžinerijos licėjaus (Antakalnio g. 120, Vilnius) 1-4 klasių moksleiviai ketina pagerinti Lietuvos rekordą – sužaisti didžiausiame šachmatų turnyre Lietuvoje.

V. Gailius: Galima patikrinti, ar nebūta neteisėto praturtėjimo požymių

Aiškinantis rezonansą visuomenėje sukėlusios istorijos aplinkybes ir tai, ar būta neteisėto praturtėjimo požymių, yra priemonių įvertinti, ar pajamos buvo deklaruotos įstatymų numatyta tvarka, – sako Seimo Antikorupcijos komisijos vadovas Vitalijus Gailius.

Prasideda atrankos į Lietuvos jaunimo dienų chorą

Svajoji šlovinti Dievą per šiemet birželio 23-25 dienomis Vilniuje vyksiančias Lietuvos jaunimo dienas? Registruokis į choristų atrankas, kurios jau nuo sausio 30 dienos vyks didžiuosiuose Lietuvos miestuose. 

G. Kildišienė atsisako komandiruotės į JAV9
bns

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos vicepirmininkė Greta Kildišienė atsisakė komandiruotės į Niujorką, JAV, vasarį vyksiantį Jungtinių Tautų renginį.

Savaitgalį sulauksime ir šalčio
lrt

Nors dar penktadienį palis, tačiau jau savaitgalio pabaigoje sulauksime šalčio, LRT RADIJUI teigia sinoptikė Edita Gečaitė.

Pradėta Respublikonų partijos reorganizacija

Teisingumo ministerija savo išvadoje leido pradėti Respublikonų partijos reorganizavimą ją prijungiant prie Tautininkų sąjungos.

R. Karbauskį siūloma paskelbti Šiaulių rajono garbės piliečiu3
bns

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką Seimo narį Ramūną Karbauskį siūloma paskelbti Šiaulių rajono garbės piliečiu.

Seimo pirmininkas ragina VTEK vadovą atsistatydinti
bns

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis penktadienį paragino Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos vadovą Romą Valentukevičių trauktis iš pareigų.

Lietuvos ir Lenkijos ministrai Varšuvoje aptars dvišalius klausimus, strateginius projektus
bns

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius penktadienį vyksta į Varšuvą, kur su su Lenkijos diplomatijos vadovu Witoldu Waszczykowskiu (Vitoldu Vaščikovskiu) aptars dvišalius klausimus, strateginius energetikos ir transporto projektus.

TATENA Minske pristatys patikrinimų Astravo AE rezultatus
bns

Baltarusijos sostinėje Minske Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) atstovai penktadienį pristatys patikrinimų statomoje Astravo atominėje elektrinėje rezultatus.

A. Veryga: Visos gydymo įstaigos privalės prisijungti prie e. sveikatos sistemos1

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga ragina visų šalies gydymo įstaigų vadovus aktyviau jungtis prie e. sveikatos sistemos ir naudotis elektroninės platformos teikiamomis galimybėmis.

Kultūros laukia esminės permainos

Kultūra, kaip kertinis nematerialus visuomenę vienijantis elementas, atlieka labai svarbų vaidmenį vienijant visuomenę ir formuojant viešąją politiką.

Naujo Opus Dei vadovo rinkimai2
vatikano radijas

Opus Dei vadovo rinkimų kongrese dalyvaus iš viso apie šimtas rinkėjų - kunigai ir pasauliečiai – vyresni nei 32 metų ir priklausantys Prelatūrai bent devynerius metus. Juos išrenka kraštų, kuriuose veikia Opus Dei, tikintieji.

Žinia popiežiui Pranciškui: „Lietuva tavęs laukia!“256
vatikano radijas

Keliasdešimt lietuvių ir italų sekmadienį, sausio 15 dieną į Švento Petro aikštę atsinešė tautines trispalves ir ilgoką transparantą su žinia itališkai: „Lituania ti aspetta“.

Lietuva siekia intensyvinti dialogą su Lenkija

Sausio 20 d. Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Varšuvoje Lenkijos užsienio reikalų ministro kvietimu.

Seimo pirmininkas G. Kildišienės istoriją aptars su VTEK vadovu
lrt

Seimo pirmininkas penktadienį priims Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) vadovą Romą Valentukevičių, su kuriuo turėtų aptarti jo reakciją dėl besitęsiančios Gretos Kildišienės nuomojamo automobilio istorijos. 

Istorinė akimirka: prisieks D. Trumpas
lrt

Penktadienio vakarą Lietuvos, vidudienį – Vašingtono laiku prisieks naujasis Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas.

Sausio 20-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį penktadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Sausio 19 d.
Zarasuose – pirmasis vaikų dienos centras
lrt

Zarasų rajone, palyginti su kitais rajonais, gyvena bene daugiausiai socialinės rizikos šeimų, tačiau jų vaikams trūksta socialinių paslaugų. Ketvirtadienį atidarytas pirmasis rajone vaikų dienos centras.

Palikęs Baltuosius rūmus B. Obama rašys knygas ir rūpinsis mažumomis
lrt

Barackas Obama po aštuonerių metų Baltuosiuose rūmuose ketina likti aktyviu „piliečiu“, ir nesvarbu, ar jis rašytų knygą, dirbtų su mažumų jaunimu ar bandytų padėti Demokratų partijai pakilti iš pelenų.