2014 m. spalio 23 d., ketvirtadienis

NAUJIENOS

Konkursai kino projektų finansavimui bus skelbiami du kartus per metus 2014-10-23
Kino centras

Lietuvos kino centras paskelbė kino filmų gamybos ir parengiamųjų darbų projektų valstybinio finansavimo konkursą. Jis bus vykdomas pagal atnaujintas Filmų parengiamųjų ir gamybos darbų projektų finansavimo taisykles.

Rusija planuoja užimti perspektyviausią Mėnulio dalį 2014-10-23
Mėnulis

Rusijos Federalinė kosmoso agentūra kartu su Rusijos mokslų akademija paruošė Mėnulio įsisavinimo programą, pagal kurią siūloma Rusijai operatyviai užimti perspektyviausius Mėnulio rajonus.

RRT įspėja apie apgaulingas žinutes į mobilųjį telefoną 2014-10-23
Mobilusis telefonas

Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba įspėja vartotojus būti budrius ir nereaguoti į telefonu gautas trumpąsias žinutes (SMS) iš nežinomo numerio ir su neaiškiu tekstu.

Ketvirtadienį Kupiškyje bus meldžiamasi už Ukrainą 2014-10-23
Ukraina

Ketvirtadienį, spalio 23-iąją, šiaurės Lietuvos žmonės kviečiami maldai už Ukrainą: 18 val. Kupiškio Kristaus žengimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šventosios Mišios

Kanados sostinėje šūviai ir įtempta situacija 2014-10-22
Otava

Kaip praneša BBC,  Kanados sostinės Otavos policija tiria bent tris incidentus, kurių metu  miesto centre buvo šaudoma. Pirmiausia nepažįstamasis pradėjo šaudyti prie Nacionalinio karinio memorialo, kuris įkurtas netoli šalies parlamento.

Honkongas – aklavietė po derybų 2014-10-22
protestai Honkonge

Honkonge be rezultatų pasibaigė valdžios dvi savaites žadėtos derybos su protestuojančių studentų atstovais, ir dabar Kinijos autonominėje teritorijoje tik pagilėjo aklavietė. 

Dalis kurdams iš oro numestų ginklų galėjo patekti „Islamo valstybei“ 2014-10-22
Musulmonų hadžo apeigos

Pentagonas pripažįsta, kad dalis pirmadienį kurdų kovotojams iš oro numestų ginklų Sirijoje galėjo patekti „Islamo valstybės“ grupuotei.

Rusija užsimojo sukurti Skype analogą 2014-10-22
kompiuteris

Rusijos operatorius „Rostelekom“ planuoja sukurti firminę internetinės telefonijos tarnybą, kuris turėtų tapti gerai visame pasaulyje žinomo Skype analogu.

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Rumunijos Prezidentui 2014-10-22
Rankos

Naujasis Lietuvos ambasadorius Rumunijoje Arvydas Pocius spalio 21 dieną įteikė skiriamuosius raštus Rumunijos Prezidentui Traianui Basescu.

Sostinės keleiviai galės susigrąžinti pinigus už nepanaudotus bilietus 2014-10-22
Autobusas

Sostinės taryba pritarė keleivių ir bagažo vežimo autobusuose, troleibusuose taisyklių pakeitimams. Vadovaujantis atnaujintomis taisyklėmis, keleiviai galės susigrąžinti pinigus už nepanaudotus viešojo transporto bilietus.

Lietuvoje – ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros saugumo pratybos 2014-10-22
Lietuva ir NATO

NATO energetinio saugumo kompetencijos centre Lietuvoje vyksta ypatingos svarbos energetinės infrastruktūros apsaugos pratybos. 

Išleistas pašto atvirukų rinkinys „Lietuvos tautinis kostiumas“ 2014-10-22
Tautinis kostiumas

Lietuvos liaudies kultūros centras išleido 25 pašto atvirukų rinkinį „Lietuvos tautinis kostiumas“, pristatantį visų Lietuvos etnografinių regionų žieminių ir vasarinių kostiumų kolekciją.

Europarlamentarai patvirtino naują Europos Komisiją 2014-10-22
ES vėliavos

Trečiadienį Europos Parlamentas patvirtino naujos sudėties Europos Komisiją. Jai vadovaus liuksemburgietis Jean-Claude Juncker (Žanas Klodas Junkeris).

A. Pabedinskienė: kitąmet didės bedarbio išmoka, ligos pašalpa bei pensijos 2014-10-22
Sodra

Nuo Naujų Metų didėja nedarbo išmokos bei ligos pašalpos, be to, kitąmet numatyta didinti pensijas, bus tęsiamas šiemet prasidedantis per krizę sumažintų pensijų kompensavimas.

Kaune startavo Lietuvos „Caritas“ socialinė akcija „Ekspozicija ant ratų“ 2014-10-22
Caritas akcija

Kaune išriedėjo senai laukta Lietuvos Caritas „Ekspozicija ant ratų“, kurios tikslas yra parodyti bendruomenei, kokia „apčiuopiama‘, reali yra prekyba žmonėmis.

„LitPol Link“ jungties statyba beveik įpusėjo 2014-10-22
elektros tinklai

Vieno svarbiausių pastarojo meto Lietuvos energetikos projektų – elektros tilto su Lenkija „LitPol Link“ statyba sparčiai veržiasi į priekį – jau įgyvendinta 45 proc. numatytų darbų.

Pradėtas tyrimas dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką 2014-10-22
Žingsnis

Tyrimo metu bus siekiama išsiaiškinti Vilniaus miesto tautinių mažumų mokyklos moksleivių dalyvavimo Rusijoje rengiamose sukarintose stovyklose „Sojuz“ aplinkybes.

EK ataskaita: vėjo jėgainės elektrą gamina pigiau nei dujų, anglies ir atominės elektrinės 2014-10-22
vėjo jėgainė

Sausumos vėjo jėgainės, įvertinus visus papildomus veiksnius, elektrą gamina pigiau negu dujų, anglies ar atominės elektrinės, skelbiama studijoje, kurią Europos Komisijos užsakymu atliko Nyderlandų energetikos ir aplinkosaugos ekspertai.

Sinoptikė: savaitės pabaigoje prireiks žieminių paltų 2014-10-22
Nukritęs lapas

Antroje savaitės pusėje orai ims vis labiau vėsti, naktimis temperatūra jau nukris gerokai žemiau nulio. Taip LRT Radijui teigė sinoptikė Ieva Nariūnaitė.

Seimo nariai stebės Ukrainos Aukščiausiosios Rados rinkimus 2014-10-22
Rinkimai Ukrainoje

Seimo valdyba komandiravo Seimo atstovus į Ukrainą stebėti šį savaitgalį įvyksiančių Aukščiausiosios Rados rinkimų.

Transliacijų ciklas bibliotekose – žinios apie eurą kiekvienam 2014-10-22
euras

Spalio 30 d. Lietuvos viešosiose bibliotekose vyks tiesioginė transliacija iš Martyno Mažvydo nacionalinės bibliotekos tema „Euras ir Lietuva: mitai ir faktai“.

ES vadovai pagerbė žuvusiuosius ES civilinėse misijose, tarp jų ir lietuvį Audrių Šenavičių 2014-10-22
ES Tarybos nuotrauka - Rompuy, Ashton

„Šiandien asmeniškai ir Europos Sąjungos vardu noriu pagerbti jų darbą ir išreikšti gilią užuojautą  trims šeimoms, draugams ir kolegoms: niekas negali pakeisti artimųjų, kurių netenkame“, – sakė H. van Rompuy.

Šildymas mokyklose įjungiamas nuo šiandien 2014-10-22
radiatorius

Šildymo sezoną mokyklose nuspręsta pradėti nuo spalio 22 dienos, trečiadienio. Moksleivių atostogų metu šildymas mokyklose veiks minimaliu režimu. Daugiabučiuose šildymas bus įjungtas taip pat nuo šio trečiadienio – spalio 22 dienos.

Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba sveikina hinduistus Divali šventės proga 2014-10-22
Hinduistų Divali šventė

Žinia baigiama kvietimu hinduistams ir krikščionims vienytis su kitų religijų sekėjais bei geros valios žmonėmis puoselėjant „įtraukimo“ kultūrą vardan teisingos ir taikios visuomenės.

Popiežius Pranciškus lankysis Turkijoje 2014-10-22
Pranciškus ir Baltramiejus

Popiežius Turkijoje praleis tris dienas, ortodoksų Patriarchate švęs šv. Andriejaus šventę ir su patriarchu pasirašys bendrą deklaraciją.

Lietuvos ir Norvegijos bendradarbiavimas auga 2014-10-22
Norvegija, detalės

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su 18 stambiausių Norvegijos verslo įmonių ir investicinių fondų vadovų aptarė investicinį klimatą ir verslo kūrimo sąlygas mūsų šalyje.

Antrus metus Vėlinių išvakarėse – pilietinė akcija „Renkuosi gyvybę” 2014-10-21
Renkuosi gyvybe

Praėjusiais metais Lietuvoje teisės gyventi neteko 5217 vaikų. Tai 816-a vaikų mažiau, nei 2012 metais, tačiau viena iš šešių užsimezgusių gyvybių taip ir neišvydo dienos šviesos.

Seimas pritarė A. Pabedinskienės pateiktam Sodros biudžeto projektui 2014-10-21
sodra

Vyriausybė Seimui siūlo patvirtinti beveik 3 mlrd. 223 mln. eurų sieksiančias kitų metų Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto pajamas ir 3 mlrd. 393,7 mln. eurų išlaidas.

Pasaulis ir Lietuva pirmą kartą švenčia Fotonikos dieną 2014-10-21
miestas

Mokslininkai vis dažniau kalba, kad prasidėjo fotonikos era, jog XXI amžius taps fotonikos amžiumi.

Žaliųjų partija: Vyriausybė biudžeto siūlymais žlugdo renovaciją 2014-10-21
Linas Balsys

Jeigu priimtume finansų ministro R. Šadžiaus pateiktą biudžeto projektą, kitais metais iškart būtų sužlugdytas tik įsibėgėjantis renovacijos procesas, nutrūktų parama investicijoms į biokuro katilų statybą.

Opozicija kritikuoja Seimui pateiktą 2015 m. biudžeto projektą (1) 2014-10-21
Rimantas Šadžius

Finansų ministras neslėpė, kad ekonominė situacija yra gana sudėtinga: „Naujausi Statistikos departamento skelbiami verslo ir vartotojų lūkesčiai išlieka pesimistiniai.“

Žydiškieji Romain Gary kūrybos motyvai bus aptariami Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje 2014-10-21
Romain Gary

Taigi, Romain Gary. Jubiliejiniais 100-iais jo gimimo metais mūsų dėmesio jam vargiai būtų per daug. Kol kas gal net atvirkščiai.Todėl spalio 23 d. 17 val, Vilniaus žydų viešojoje bibliotekoje vyks šio žymaus litvako, du kartus Gonkūrų premijos laureato...

„Maisto bankas“: Lietuvos žmonės vis dosniau aukoja nepasiturintiems tautiečiams (1) 2014-10-21
Maisto bankas

Pasak „Maisto banko“ vadovo Vaidoto Ilgiaus, pastaraisiais metais sparčiai augantis lietuvių dosnumas nuolat atsispindi ir skirtingose gyventojų apklausose. Maisto skurstantiems šįkart dovanojo 142 tūkst. geradarių – tai 16% daugiau, nei pavasarį.

Socialdemokratai piktinasi siūlymu įtraukti vyskupų atstovą į visuomenės informavimo etikos komisiją 2014-10-21
Konferencija „Laisvė ir atsakomybė: ekonomikos ir politikos pagrindai „Caritas in veritate“ šviesoje“

Pasak jų, konservatorių siūlymas į Visuomenės informavimo etikos asociaciją įtraukti Lietuvos Katalikų Bažnyčios Vyskupų konferenciją pažeistų ne vieną demokratinės visuomenės egzistavimo principą, tarp jų ir valstybės ir bažnyčios atskyrimo principą.

„Vilnius Jazz“ uždarys Lietuvai nusipelniusi čekų džiazo legenda E. Viklickýs 2014-10-21
E.Viklickiis

Spalio 22-ąją sostinės salėje „Piano.lt“ paskutinį 27-ojo festivalio „Vilnius Jazz” koncertą surengs čekų džiazo pianistas ir kompozitorius Emilis Viklický’s su savo trio.

Klaipėdoje atidaromas Suskystintųjų gamtinių dujų terminalas 2014-10-21
SGD laivui-saugyklai iškilmingai suteiktas „Independence“ vardas

Esant būtinybei, Klaipėdos SGD galėtų patenkinti iki 90 proc. Lietuvos, Latvijos ir Estijos dujų poreikio.

Mirė vertėjas Leonas Petravičius 2014-10-21
Žvakė

Spa­lio 19 die­ną, ei­da­mas 74-uo­sius, po il­gos ir su­nkios li­gos mi­rė ver­tė­jas, Lie­tu­vos li­te­ra­tū­ros ver­tė­jų są­jun­gos gar­bės na­rys Leo­nas Pe­tra­vi­čius. Sa­vo dar­bą pui­kiai iš­ma nęs pro­fe­sio­na­las, ta­len­tin­gas ir kuk­lus žmo­gus...

Kiek tęsis bado skandalas? 2014-10-21
Badas

2013 metų ataskaitoje apie maisto švaistymą nurodoma, kad kasmet išmetama iki 1,3 milijardo tonų pagaminto maisto, kurio vertė yra apie 750 milijardų dolerių.

Popiežius kardinolų konsistorijai: Daugiau solidarumo su tikėjimo broliais Artimuosiuose Rytuose 2014-10-21
Popiežius Pranciškus kardinolų konsistorijoje

Labiausiai akcentuotas krikščionių ir musulmonų dialogo būtinumas, iš kurio labiausiai tikimasi, kad musulmonai ryžtingiau smerks smurtą religijos vardu. 

Premjeras: jei šildymo lengvatą pratęstume – turėtume užkirsti kelią populizmui 2014-10-20
Algirdas Butkevičius

Premjeras apgailestauja, kad koalicijos partneriams trūksta politinės valios socialiai teisingiems sprendimams priimti.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »