Naujienos

Gegužės 29 d.
Seimo pirmininkė susitiko su Vokietijos Bundestago pirmininku

Seimo pirmininkė L. Graužinienė susitikusi su Vokietijos Bundestago pirmininku N. Lammertu aptarė abiejų šalių bendradarbiavimą, Rytų partnerystės programą, situaciją Ukrainoje ir galimybes gilinti Lietuvos ir Vokietijos parlamentinius ryšius.

Vilniaus Gedimino kalne bus įšventinta Lietuvos Romuvos Krivė

Gegužės 31 dieną, sekmadienį, Vilniaus Gedimino kalne įvyks Lietuvos Romuvos Krivės įšventimo apeiga.

Netyla aistros dėl darbo kodekso: profesinės sąjungos piketuoja, pramoninkai – palaiko
lrt

Vyriausybei  ir darbdaviams teigiant, kad  dabartinis darbo kodeksas pasenęs, profsąjungos sako, kad naujasis kodeksas  nepalankus dirbantiesiems. Jų nariai penktadienį rengia piketą.

Seimo Pirmininkė susitiko su Vokietijos Bundestago pirmininku

L. Graužinienė susitikusi su Vokietijos Bundestago pirmininku N. Lammertu aptarė abiejų šalių bendradarbiavimą, Rytų partnerystės programą, situaciją Ukrainoje ir galimybes gilinti Lietuvos ir Vokietijos parlamentinius ryšius.

Trečdaliu išaugusi krova lėmė dvigubai didesnes „Klaipėdos nafta“ pajamas

Pirmąjį šių metų ketvirtį AB „Klaipėdos nafta“ naftos terminalo krova išaugo trečdaliu, o pajamos – beveik dvigubai. Rezultatų augimui didžiausią įtaką turėjo bendrovės pastangos pritraukti naujų klientų bei krovinių.

Kybartų pataisos namuose pradėjo veikti ryšio blokavimo technika

Kybartų pataisos namuose  visuomenei buvo pristatyta mobiliojo ryšio blokavimo sistema. Mobilusis ryšys bus blokuojamas drausmės grupės 18-oje nuteistųjų kamerų ir bendrojo naudojimo patalpose.

Čikagoje – lietuviškų produktų desantas

Birželio 9-ąją Čikagoje prasidėsiančioje tarptautinėje parodoje „FMI CONNECT 2015“ šį kartą čia bus pristatomi ir lietuviški produktai.

Gegužės 28 d.
Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos parlamentų narių asamblėja: „Neturime apsiriboti politinėmis deklaracijomis“

Šiandien Seime darbą pradėjo Lietuvos Respublikos Seimo, Lenkijos Respublikos Seimo bei Senato ir Ukrainos Aukščiausiosios Rados narių asamblėja. 

Raudonojo Kryžiaus atstovė: turime pajėgumų priimti imigrantus iš Šiaurės Afrikos
lrt

Pabėgėlių priėmimas turi būti savanoriškas, o ne privalomas, kaip siūlo Europos Komisija (EK), teigia užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Savo ruožtu Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Paramos pabėgėliams koordinatorė Gintarė Guzevičiūtė įsitikinusi, kad Lietuvos Vyriausybė kaip tik turėtų labiau laikytis EK nuomonės.

Dalia Grybauskaitė: Jokie pinigai ir pastatai nesukurs to, ką matau ir jaučiu „Betzatoje“

Šiandien Vilniaus rajone, Čekoniškių kaime, vyko neeilinė šventė – buvo atidaryti rekonstruoti „Betzatos“ bendruomenės namai. Nuo šiol juose galės gyventi nebe šeši, bet dešimt protinę negalią turinčių žmonių kartu su savanoriais.

Lietuva atsisveikino su tėvu Vaclovu Aliuliu MIC1

Lietuva po truputį atsisveikina su didžiais vyrais, vedusiais tautą sunkios okupacijos ir nepriklausybės keliu. Šiandien į amžinojo poilsio vietą buvo išlydėtas kunigas marijonas Vaclovas Aliulis.

Latvija ir Estija prisijungia prie projekto „Misija Sibiras’15“

Šiemet pirmą kartą visos trys Baltijos valstybės taps kasmet vis didesnio jaunimo susidomėjimo sulaukiančio, pilietiškumą ir patriotiškumą ugdančio projekto „Misija Sibiras“ dalimi. Į 10-mečio ekspediciją kartu su lietuvių komanda vyks ir dalyviai iš Latvijos bei Estijos.

Ministras S. Skvernelis: su patyčiomis reikia kovoti visomis priemonėmis

Šiandien Vidaus reikalų ministerijoje įvyko baigiamasis Nusikaltimų ir kitų teisės pažeidimų prevencijos projektų konkurso renginys, kurio metu vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis apdovanojo geriausių 2014 metų projektų rengėjus.

Užutrakio dvare vyksta konferencija „Lietuvos pilys ir dvarai – amžių tiltas“

Lietuvos pilių ir dvarų asociacija (toliau LPDA), kurioje šiuo metų yra virš 50 narių, gegužės 28 d. Užutrakio dvare rengia tarptautinę konferenciją „Lietuvos dvarai ir pilys – amžių tiltas“, skirtą paminėti dešimties metų veiklos jubiliejui. 

Serbija ir Albanija žada gerinti santykius

Serbijos ir Albanijos premjerai per susitikimą Tiranos mieste pažadėjo darbuotis, kad gerėtų dvišaliai santykiai, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Orai: galima ir perkūnija, ir daugiau nei 20 laipsnių šilumos
lrt

Kaip LTR Radijui pasakojo sinoptikė Tatjana Kempi, likusiomis savaitės dienomis laukia permainingi orai.

JAV prokurorai: FIFA vadovai suteršė futbolą korupcija

JAV prokurorai dalį pasaulinį futbolą valdančios FIFA organizacijos pareigūnų apkaltino reketu, sukčiavimu ir pinigų plovimu. Kaip skelbia BBC, visos nusikalstamos veikos įvykdytos per 24 metų laikotarpį.

Naciams priešinęsi prancūzai perlaidoti panteone

Prancūzija pagerbė keturis pasipriešinimo nacių okupantams Antrojo pasaulinio karo metais divyrius perlaidodama juos Paryžiaus Panteono mauzoliejuje – vietoje, kur ilsisi Prancūzijos Respublikos didvyriai.

Gegužės 31 d. „Lėlės“ teatre – vaikiškas šurmulys

Šį sekmadienį, gegužės 31 d., Tarptautinės vaikų gynimo dienos proga Vilniaus teatras „Lėlė“ sukvies vaikus į jiems skirtą šurmulingą šventę – visą dieną bus vaidinami spektakliai, piešiamas „Takas į Lėlę“ ir spalvinamos mandalos ir daug kitų veiklų.

D. Grybauskaitė: Darbo partija galvojo ne apie švietimą
lrt

Mėnesį trukusi istorija su švietimo ir mokslo ministru parodė, kad Darbo partija negebėjo greitai pateikti visuomenėje pripažįstamo, gerą reputaciją turinčio žmogaus, LRT Radijui sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Nebraskos valstija panaikino mirties bausmę

JAV Nebraskos valstija panaikino mirties bausmę po to, kai buvo įveiktas gubernatoriaus Pete’o Rickettso veto, skelbia BBC.

Ar FIFA penktadienį rinks prezidentą?
lrt

Ciuriche turėtų prasidėti Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) kongresas, kuriame penktadienį planuojama rinkti organizacijos prezidentą. Tačiau kongresą temdo korupcijos skandalas.

Žymus Kremliaus kritikas atsidūrė ligoninėje

Žymus Kremliaus kritikas Vladimiras Kara-Murza, raginęs JAV įvesti sankcijas prieš Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui lojalius pareigūnus, atsidūrė ligoninėje po to, kai staiga jam pasidarė bloga.

Vilniaus miesto savivaldybė – permainų akivaizdoje
lrt

Nauja šluota – naujai šluoja. Taip po rinkimų prasideda kiekvienos valdžios darbo pradžia, kad ir kur ji būtų – Seime, Vyriausybėje, savivaldybės ar kitose institucijose.

Gegužės 27 d.
Indijoje daugiau nei tūkstantis žmonių jau mirė nuo karščio

Daugelyje Indijos valstijų, taip pat ir sostinėje Delyje praėjusią savaitę temperatūra siekė penkiasdešimt laipsnių. Ligoninėse paskelbta ypatingoji parengtis, gyventojams patariama be būtinos priežasties neiti į lauką.

V. Adamkui suteiktas Maltos ordino Garbės nario vardas
lrt

Į iškilmingą padėkos vakarą Pažaislyje rėmėjus ir globojamus senjorus pakvietę maltiečiai ilgamečiam jų renginių globėjui, kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui suteikė Maltos ordino pagalbos tarnybos Garbės nario vardą.

JT Saugumo Taryba priėmė Lietuvos pateiktą rezoliuciją dėl žurnalistų apsaugos

Gegužės 27 dieną JT Saugumo Taryba priėmė Lietuvos pateiktą rezoliuciją dėl žurnalistų apsaugos konfliktų zonose, kurios vienas pagrindinių tikslų buvo sutelkti pasaulio bendruomenės pastangas užtikrinant žurnalistų ir kitų žiniasklaidos atstovų saugumą.

Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentu išrinktas R. Malinauskas

Gegužės 27 d. Vilniuje vykstančiame Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) XXI suvažiavime naujai ketverių metų kadencijai LSA prezidentu išrinktas Ričardas Malinauskas.

A. Pitrėnienė paskirta naująja švietimo ir mokslo ministre1

Valdančiajai koalicijai Seime, premjerui ir Prezidentei pagaliau pasisekė sutarti dėl naujosios švietimo ir mokslo ministrės kandidatūros. Ja tapo Darbo partijos narė, pedagogė pagal išsilavinimą, Audronė Pitrėnienė.

„Kultūros naktis“ keičia identitetą ir kviečia „šviesos ieškoti tamsoje“

Jau devintąjį kartą vyksiantis vienos nakties kultūros ir meno festivalis „Kultūros naktis“ šiais metais nusprendė atsisakyti kas metus kintančio logotipo bei pristatyti naują nuolatinį prekės ženklą.

ES ir Šveicarija pasirašė susitarimą dėl mokesčių skaidrumo

Gegužės 27 d. ES ir Šveicarija pasirašė istorinį susitarimą dėl mokesčių skaidrumo, kuris padės kovoti su mokesčių slėpimu.

Per „Marijatoną 2015“ Lietuvos žmonės Ruandos radijui paaukojo beveik 33000 Eur

Iš viso surinkta net 32750,69 Eurų (113081,58 Litų). Ši suma liudija Lietuvoje gyvenančių žmonių dosnumą tolimoje Afrikoje gyvenantiems krikščionims.

Tradicinė „Šeimų šventė“ vėl kviečia pramogauti visas Lietuvos šeimas

Gegužės 30 d. jau ketvirtą kartą „Harmony Park” poilsio komplekse Prienų rajone organizuojamas bene didžiausias šeimų festivalis Lietuvoje – Šeimų šventė.

Sinoptikai: bus vėsoka ir drėgna, o savaitgalį laukia permainingi orai
lrt

Artimiausiomis dienomis rytinėje šalies pusėje vyraus vėsoki ir drėgni orai, o vakarinėje bus šilčiau, nors pūs žvarbokas vėjas, LRT radijui pranešė sinoptikė Teresė Kaunienė. Savaitgalį ji prognozuoja permainingus orus visoje šalyje.

Lietuvos ambasadorius įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui1

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis gegužės 26 dieną įteikė skiriamuosius raštus Ukrainos prezidentui Petro Porošenko.

Paskelbti „Pirmosios knygos“ konkurso 2015 metų laureatai

Pirmosios knygos konkurso nugalėtojų Vitalijos Pilipauslaitės-Butkienės ir Mykolo Saukos knygas išleis Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla 2015 metais.

Lietuvos liaudies kultūros centras skelbia konkursą „Mano tautos kostiumas“

Pirmojo konkurso etapo dalyviai būtų vertinami pagal kostiumų fotografijas ir išsamius aprašymus, kurių rengėjai lauktų iki birželio 10 d., vėliau – kostiumą tektų demonstruoti!

Estijos avialinijos didina skrydžių skaičių tarp Vilniaus ir Talino

„Estonian Air“ padidino skrydžių skaičių tarp Vilniaus ir Talino dėl Lietuvos oro bendrovės „Air Lituanica“ veiklos nutraukimo. Vietoje šešių ankstesnių skrydžių iš Vilniaus į Taliną ir atgal „Estonian Air“ vykdys vienuolika skrydžių per savaitę.

Mokslininkai diskutuos apie šeimos politikos tikslus3

Tęsiant renginių ciklą, skirtą apibrėžti Lietuvos šeimos politikos tikslams, šią savaitę apie šeimos politiką diskutuos įvairių mokslo įstaigų mokslininkai. Diskusija vyks gegužės 28 d. nuo 14 val. VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instute.

Pradedamas tyrimas dėl „An-2“ paieškos
lrt

Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas pradeda nagrinėti, ar tinkamai vykdyta Baltijos jūroje nukritusio lėktuvo „An–2“ paieškos ir gelbėjimo operacija.

Generalinėje kapituloje dalyvaujantys pranciškonai susitiko su popiežiumi
vatikano radijas

Jūsų vienuoliškoji šeima, – sakė popiežius, – yra pašaukta išreikšti konkrečią brolystę, atkurdama didesnį pasitikėjimą tarpasmeniniuose santykiuose, kad pasaulis į jus žiūrėdamas matytų, kaip Kristaus meilė gydo žaizdas ir vienija.

Karalienė Elizabeth II pristatys naują premjero D. Camerono vyriausybės programą
lrt

Trečiadienį Didžiosios Britanijos parlamente šalies karalienė Elizabeth II per iškilmingą ceremoniją pristatys naują premjero Davido Camerono vyriausybės programą.

Vyriausybėje – svarstymai, kaip keisti valstybės tarnybą
lrt

Vyriausybė trečiadienį svarstys Vidaus reikalų ministerijos siūlymus, kaip keisti valstybės tarnybą.

EK siūlys, kaip spręsti nelegalios imigracijos į Europą problemas
lrt

Europos Komisija trečiadienį turėtų pateikti siūlymus, kaip spręsti nelegalios imigracijos į Europą problemas.

Gegužės 26 d.
Rusijos sulaikytam lietuviui pateikti oficialūs kaltinimai šnipinėjimu

Antradienį Rusija sulaikytam Lietuvos piliečiui Arstidui Tamošaičiui pateikė oficialius kaltinimus šnipinėjimu, praneša Interfaks.

Vysk. L. Virbalas Panevėžyje pristatys savo knygą apie Šventąją Žemę1

Vysk. L. Virbalas Panevėžyje pristatys savo knygą apie Šventąją Žemę.

V. Ališauskas: net gilioje senatvėje V. Aliulis turėjo daugybę darbų
lrt

Net būdamas garbingo amžiaus kunigas Vaclovas Aliulis skundėsi, kad turi tiek daug darbų, jog kai kurių tenka atsisakyti. Taip jį prisimena kultūros istorikas Vytautas Ališauskas.

Atliekų tvarkyme išaiškinta korupcinė schema, žala valstybei skaičiuojama milijonais

Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą dėl atliekų tvarkytojo UAB „Metrail“ padarytos žalos valstybei  - nesumokėtų mokesčių už taršą.

ES diplomatijos vadovė: turime permąstyti Europos Sąjungos projektą

Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja italė Federica Mogherini pareiškė, kad Lenkijos ir Ispanijos rinkimų rezultatai, taip pat situacija Didžiojoje Britanijoje ir Graikijoje rodo būtinybę peržiūrėti Europos Sąjungos projektą.

Amžinybėn iškeliavo kun. V. Aliulis MIC22

Gegužės 26 dienos naktį amžinybėn iškeliavo kunigas marijonas Vaclovas Aliulis.