Naujienos

Liepos 1 d.
L. Linkevičiaus susitikime Baltuosiuose rūmuose – dėmesys artėjančiam NATO viršūnių susitikimui

Tęsdamas vizitą JAV, L. Linkevičius birželio 30 d. su JAV Prezidento patarėja nacionalinio saugumo klausimais ir analitinių centrų vadovybe bei ekspertais aptarė transatlantinio saugumo didinimo ir artėjančio NATO viršūnių susitikimo klausimus.

Lietuvos paštas primena: liko 1 mėnuo įsirengti tvarkingas laiškų dėžutes

Lietuvos paštas primena, kad nuo rugpjūčio 1 dienos siuntos ir prenumeruoti spaudos leidiniai bus pristatomi tik į tvarkingas laiškų dėžutes.

Savaitgalį sulauksime ir kepinančio karščio, ir škvalo
lrt

Orai savaitgalį bus itin permainingi: šeštadienį kepins virš 30 laipsnių siekianti temperatūra, o sekmadienį beveik visą šalį merks lietus. Beje, anot sinoptikės Margaritos Kirkliauskaitės, savaitgalį yra didelė škvalo tikimybė.

Slovakija pradeda pirmininkauti Europos Sąjungai
lrt

Penktadienį Slovakija perima pirmininkavimą Europos Sąjungai iš Nyderlandų.

Prancūzijoje minimos Somos mūšio 100-osios metinės
lrt

Prancūzijoje minimos Somos mūšio – vieno didžiausių Pirmojo pasaulinio karo mūšių – 100-osios metinės.

Nusipelnę asmenys dabar galės turėti dvigubą pilietybę
lrt

Įsigaliojo prieš pusmetį priimtos Pilietybės įstatymo pataisos, kurios leis turėti dvigubą Lietuvos ir kitos šalies pilietybę nusipelniusiems asmenims. 

Giraitės ginkluotės gamykla negalės būti privatizuojama
lrt

Seimas priėmė Strateginę reikšmę nacionaliniam saugumui turinčių įmonių ir įrenginių bei kitų nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių įstatymo pataisas.

28 geriausiems Lietuvos studentams – vardinės LR prezidentų stipendijos

Geriausiems Lietuvos studentams paskirtos vardinės LR prezidentų stipendijos – Kazio Griniaus, Antano Smetonos, Aleksandro Stulginskio, Jono Žemaičio ir Algirdo Brazausko.

ES prekybos komisarė: jokių derybų, kol britai oficialiai nepasitraukė
lrt

Europos Sąjungos prekybos komisarė teigia, kad derybos su Didžiąja Britanija  apie jos būsimus santykius su Bendrija neprasidės tol, kol šalies vyriausybė oficialiai nepaskelbs apie pasitraukimą. 

Birželio 30 d.
Vilniuje eksponuojamos litvako J. Lipschitzo skultpūros iš Pompidu centro
lrt

Valstybiniame Vilniaus Gaono žydų muziejuje atidaryta skulptoriaus Jacques`o Lipchitzo darbų paroda, skirta jo 125-mečiui.

Seimas kriminalizavo manipuliavimą sporto rezultatais
lrt

Seimas, 83 parlamentarams vieningai balsavus už, ypatingos skubos tvarka priėmė Kūno kultūros ir sporto įstatymo pakeitimo įstatymą, kuriuo tikimasi iš esmės spręsti manipuliacijų sporto varžybomis problemą.


Išpuolius Stambule įvykdė iš buvusios SSRS kilę asmenys

Trys vyrai, kurie antradienį surengė kruviną išpuolį Stambulo oro uoste, yra kilę iš buvusios Sovietų Sąjungos, skelbia BBC remdamasi savo šaltiniais.

Nauja Mokslo ir studijų įstatymo redakcija: kas keisis studentams1

Seimas galutinai pritarė naujai Mokslo ir studijų įstatymo redakcijai. Beveik ketverius metus trukusios diskusijos pasiekė finišą: įstatymą pasirašyti liko šalies Prezidentei D. Grybauskaitei.

O. Matthews: kvaili išpuoliai prieš Rusiją – tik į naudą V. Putinui4
lrt

Atrodo, nėra nieko, kuo nebūtų galima apkaltinti rusų: arba jie muša anglų futbolo sirgalius, arba apgaudinėja olimpiadoje. Jie okupuoja kitas šalis, numušinėja civilinius lėktuvus, o po to dedasi, kad tai ne jų kaltė. 

2017 m. ES biudžeto projekto prioritetai: ekonomikos augimas ir atsakas į pabėgėlių krizę

Šiandien Komisija pateikė 2017 m. ES biudžeto projektą. Siūlomą biudžetą sudaro 134,9 mlrd. Eurų mokėjimų asignavimų.

R. Budbergytė: tik patiems Lietuvos gyventojams mokesčiai atrodo labai dideli5
lrt

Naujoji Lietuvos finansų ministrė Rasa Budbergytė pritaria daliai šalies mokesčių ekspertų, teigiančių, kad darbo jėgos apmokestinimas Lietuvoje yra „šiek tiek per didelis“.

„1000 vilties kilometrų“ dėl kilnaus tikslo

Garsiai ir griausmingai gaudžiantys motociklai jau šį savaitgalį  apjuos Lietuvą tradiciniu „1000 vilties kilometrų“ žygiu.

Minimos Č. Milošo gimimo 105-osios metinės

Kėdainiečiai didžiuojasi, kad mūsų krašto garbės pilietis, poetas ir rašytojas, literatūros istorikas, filosofas, vertėjas, didis mąstytojas, literatūrinės Nobelio premijos laureatas, bendros Europos idėjos puoselėtojas.

Institucijos stiprina kovą su rinkėjų papirkinėtojais

Vidaus reikalų ministerijos, Teisingumo ministerijos ir Vyriausiosios rinkimų komisijos vadovai ketvirtadienį pasirašė memorandumą dėl bendradarbiavimo kovojant su rinkėjų balsų pirkimu. 

Seimas apsisprendė dėl bankų mokėjimų paslaugų įkainių
lrt

Šiuo įstatymu tikimasi sumažinti būtiniausių mokėjimo paslaugų įkainius, padidinti mokėjimo paslaugų prieinamumą gyventojams, didinti konkurenciją tarp mokėjimo paslaugų teikėjų ir skatinti naudotis elektroninėmis mokėjimo priemonėmis.

Panevėžys steigia Atvirąjį jaunimo centrą

Panevėžio miesto savivaldybės taryba nusprendė nuo rugsėjo 1 d. mieste įsteigti Panevėžio atvirąjį jaunimo centrą (AJC). Jis įsikurs reorganizuojamos Jaunimo mokyklos pastate (Ramygalos g. 18).

Kas „Misija Sibiras‘16“ ekspedicijos laukia Igarkoje?

Penkioliktosios „Misija Sibiras“ ekspedicijos dalyvių tikslas – tolimoji Igarka. Projekto organizatoriai nusprendė plačiau papasakoti apie Igarką ir apie dalyvių planus joje.

Peticija ragina prezidentę pasirašyti pagalbinio apvaisinimo įstatymą

Laisvos visuomenės institutas kviečia piliečius pasirašyti peticiją, kuri paragintų prezidentę Dalią Grybauskaitę pasirašyti Seimo priimtą žmogišką gyvybę saugantį įstatymą.

Savaitgalį temperatūra kils ir per 30 laipsnių
lrt

Planuojantiems savaitgalio išvykas – geros žinios. Kaip LRT RADIJUI teigia sinoptikė Natalija Nikolajenko, nors savaitgalį ir numatomi trumpi lietūs, tačiau bus itin šilta.

Premjeras: Stovėti vietoje ir atsisakyti pažangos Darbo rinkoje neturime teisės1

Ministro Pirmininko vardu keliskart kviesti kalbėtis į Vyriausybę piketuotojai tą daryti atsisakė, todėl susidarė įspūdis, jog siekiama ne dialogo, o tiesiog atkreipti į save dėmesį, skelbiama vyriausybės pranešime spaudai.

VDU docentė: Optimistinės socialinės politikos paieškos: ko galime pasimokyti iš Danijos?1

Danija, palyginus su kitomis sėkmingomis pasaulio valstybėmis, turi nedaug gyventojų (apie 5.5 mln.) ir mažai gamtinių išteklių, tačiau pagrįstai yra laikoma viena sėkmingiausių šalių pasaulyje.

Lietuvos ir regiono saugumo klausimai aptarti L. Linkevičiaus susitikimuose Vašingtone

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius birželio 29 dieną Vašingtone susitiko su JAV Senato gynybos komiteto pirmininku Johnu McCainu.

Verslas ragina Prezidentę pasirašyti naująjį Darbo kodeksą1

Lietuvos verslo atstovai jaučia nerimą dėl kurstomo nepasitikėjimo ir įžvelgia pastangas supriešinti valstybės piliečių grupes – darbdavius ir darbuotojus.

Popiežiaus malda už teroristinės atakos Stambule aukas: „Viešpats teatverčia smurtautojų širdis“
vatikano radijas

Fejerverkų spektaklio Piazza del Popolo pelnas bus paskirtas krikščioniškai artimo meilės labdarai Šventojoje Žemėje ir Artimuosiuose Rytuose.

Apaštalų Petro ir Pauliaus iškilmė Vatikane. Palijų pašventinimas
vatikano radijas

Naujieji metropolitai buvo pristatyti popiežiui ir ta proga perskaityta jų priesaika – būti visada „ištikimi ir paklusnūs apaštalui Petrui, šventajai, apaštalinei Romos bažnyčiai, popiežiui ir jo teisėtiems įpėdiniams“.

Birželio 30-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį ketvirtadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.


Seimas baigia pavasario sesiją
lrt

Seimas baigia pavasario sesiją. Tarp svarbiausių sesijos darbų – daug diskusijų sukėlęs darbo santykius liberalizuojantis naujasis Darbo kodeksas, „Sodros“ ir pensijų sistemos reforma.

Perkantys alkoholį privalės parodyti asmens dokumentą1
lrt

Nuo rudens perkantys alkoholinius gėrimus turės parodyti asmens dokumentą. Sveikatos apsaugos ministerija ir prekybininkai pasirašo memorandumą, kuriuo griežtinama alkoholio įsigijimo tvarka.

Birželio 29 d.
V. Putinas pratęsė maisto produktų embargą

Rusijos prezidentas V. Putinas iki 2017 m. pabaigos pratęsė tam tikrų maisto produktų iš Vakarų Europos embargą.

Du Sirijos apgultus miestus pirmąkart nuo 2012-ųjų pasiekė humanitarinė pagalba
lrt

Į du Sirijos apgultus miestus pirmą kartą nuo 2012 metų atkeliavo humanitarinės pagalbos vilkstinės. 

Seimas patvirtino karių, dalyvausiančių tarptautinėse operacijose, skaičių
lrt

Birželio 29 d. Seimas priėmė nutarimo pakeitimą dėl Lietuvos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose.

Seimas priėmė naują Mokslo ir studijų įstatymą 1
lrt

Seimas priėmė naujos redakcijos Mokslo ir studijų įstatymą. Jis įtvirtina studijas valstybės užsakymu, nustato minimalius reikalavimus visiems stojantiesiems į aukštąsias mokyklas ir leidžia vykdyti trumpesnes bakalauro studijas.

Kinijoje prisimintas Harbino lietuvių bendruomenės paveldas

Lietuvos ir Kinijos istorikai Lietuvos ambasados Kinijoje surengtame seminare birželio 28 dieną diskutavo apie tarpukario lietuvių bendruomenės Harbine ištakas, jos veiklą puoselėjant likimo į Kiniją nublokštų žmonių tautiškumą.

NDG – fotografo Adaukto Marcinkevičiaus sugrįžimas

Su A. Marcinkevičiaus vardu yra siejamas naujas Lietuvos fotografijos etapas – išsilaisvinimas iš totalitarinės ideologijos suformuotų stereotipų ir posūkis į modernesnę raišką. 

Ūkio ministerija kviečia studentus dalyvauti magistro darbų konkurse

Magistro darbų temos turi būti susijusios su šalies ekonomikos augimu ir konkurencingumo skatinimu. Paraiškų laukiama iki š. m. rugpjūčio 19 d.

Pasaulio baltarusių susitikime – kultūriniai renginiai ir diskusijos apie Baltarusijos ateitį

Birželio 29–liepos 1d. vykstantis Pasaulio baltarusių susitikimas Vilniuje siekia vystyti jaunosios baltarusių kartos mąstymą ir įgūdžius, įtraukti baltarusių diasporą į Baltarusijos ateities scenarijų kūrimą bei skatinti patirties jaunajai kartai perdavimą.

Valstybės ir savivaldybės įmonių vadovams bus nustatyta 4 metų kadencija

Vyriausybė posėdyje pritarė Ūkio ministerijos siūlymui nustatyti 4 metų kadenciją valstybės įmonių ir savivaldybės įmonių vadovams.

Ganytojišką globą pareigūnams suteiks ir evangelikai reformatai

Evangelikų reformatų kunigai, vykdydami ganytojišką veiklą statutinėse įstaigose, laikysis tų pačių principų kaip ir katalikų kunigai kapelionai.

Pratęsiamas lietuvių perkėlimas iš nesaugių Ukrainos teritorijų

Vyriausybė priėmė sprendimą pratęsti Lietuvos Respublikos piliečių, lietuvių kilmės asmenų ir jų šeimos narių, gyvenančių Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje, Sevastopolio mieste, Donecko ir Luhansko srityse, perkėlimą į Lietuvą ir valstybės paramą jų integracijai.

Praūžusi audra Dzūkijos miškuose prilygsta stichinei nelaimei

„Praūžusi audra Dzūkijos miškuose prilygsta stichinei nelaimei. Sraigtasparniu apskridęs nuo jos labiausiai nukentėjusius miškus, savo akimis įsitikinau, kaip skaudžiai pasidarbavo stichija“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas.

D. Grybauskaitė: Europa turi atsibusti 1
lrt

Prezidentė teigia, kad Europos Sąjunga turi pradėti labiau įsiklausyti į savo piliečių nuomonę.

Pratyboms į Lietuvą atvyksta Portugalijos rotacinių pajėgų kariai
lrt

Tęsiant NATO sutartas atgrasymo priemones bendroms pratyboms ir mokymams į Lietuvą birželio 28–30 d. atvyksta Portugalijos kariuomenės rotacinių pajėgų vienetas, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime spaudai. 

Siūloma įteisinti vyro ir moters partnerystę

Vyriausybė pritarė Teisingumo ministerijos patobulintoms Civilinio kodekso ir kitų susijusių įstatymų pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti skirtingų lyčių asmenų partnerystę.

Vyriausybėje – pasitarimas dėl lietuvių iš karštųjų taškų Ukrainoje
lrt

Vyriausybė tarsis dėl galimybės iki metų pabaigos pratęsti lietuvių kilmės asmenų perkėlimą iš Krymo ir Ukrainos rytų.

Birželio ir liepos sandūra džiugins šiltais orais ir lietumi
lrt

Trečiadienį Lietuvoje bus nepastoviai debesuota. Vietomis, daugiausia vakariniuose rajonuose, trumpai palis, LRT RADIJUI teigė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.