Naujienos

Kovo 23 d.
Ministerija tikina, kad miškų darbuotojai bus išsaugoti
bns

Šalies miškų urėdijų pertvarką iniciavusi Aplinkos ministerija tikina, kad reforma nepalies miškininkų - steigiant vieną miškų valdymo įmonę, jiems bus pasiūlyta pasirašyti naujas sutartis.

S. Skvernelis: Greitų sprendimų kovojant su migracija nėra
bns

Premjeras Saulius Skvernelis pripažįsta, kad Vyriausybė turi pasitempti kovodama su migracija Lietuvoje, tačiau pabrėžia, kad lengvų ir greitų sprendimų šiuo klausimu nėra.

VRK ir VTEK pertvarkomis siekiama mažinti neskaidrias politikų įtakas
bns

Mažinant politinių partijų įtaką sudarant Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) ir Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) siekiama mažinti neskaidrias politikų įtakas šių komisijų darbui ir sprendimams

Lietuvių premjeros „Kino pavasaryje“: nuo tragizmo iki animacinio vesterno
lrt

Festivalio „Kino pavasaris“ lietuvių programoje šiemet pristatomi trys ilgametražiai (du dokumentiniai ir vienas vaidybinis) ir 13 trumpametražių filmų.

L. Šepka ir A. Mončys: aukštaičių ir žemaičių sąjunga Alantos dvare
Vaidotas Žukas

Alantos dvaro galerijoje – paroda „Aukštaičių ir žemaičių sąjunga – Lionginas Šepka ir Antanas Mončys: skulptūros, piešiniai, video filmai“.

Atlyginimai Lietuvoje: kels šiemet ar nekels? 1
lrt

Nors prekių ir paslaugų kainos šiandien šturmuoja rekordines aukštumas, tik nedaugelis dirbančių lietuvių tiki, kad aukštyn pajudės ir jų atlyginimai.

Visos mokyklos privalės įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas1
bns

Visos Lietuvos mokyklos nuo rugsėjo 1-osios privalės įgyvendinti smurto ir patyčių prevencijos programas, teigia švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

Po išpuolio Londone sulaikyti 7 asmenys
lrt

Londono policija teigia, kad trečiadienio išpuoliu įtariamas asmuo buvo įkvėptas su islamistais susijusio tarptautinio terorizmo, tačiau jo tapatybės kol kas neatskleidžia.

Prasideda atranka į „Kurk Lietuvai“: sėkmės istorijos stebina
lrt

Prasideda jau šeštoji atranka į programą „Kurk Lietuvai“, kuri Jungtinių Tautų Organizacijos pripažinta geruoju pavyzdžiu.

V. Sinkevičius: komisija dėl M. Basčio turi nemažai galių, reikia tik politinės valios
lrt

Parlamentaro Mindaugo Basčio apkaltos komisija turi teisę gauti visą reikiamą informaciją, kad išspręstų šį klausimą, teigia buvęs Konstitucinio Teismo teisėjas ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) profesorius dr. Vytautas Sinkevičius.

Orai: bus sausa ir šilta
lrt

Nei ketvirtadienį, nei penktadienį neturėtume sulaukti didesnio lietaus, o dienos temperatūra kils iki 12 laipsnių šilumos, teigia sinoptikas Tadas Kantautas.

Startavo Leipcigo knygų mugė
lrt

Vokietijoje pradėjo darbą garsioji Leipcigo knygų mugė. Šių metų garbės viešnios teisėmis į Leipcigo knygų mugę pakviesta ir Lietuva.

G. Kėvišas paskelbė neatsistatydinsiąs iš LNOBT direktoriaus pareigų
bns

Prezidentės, premjero ir kultūros ministrės pasitikėjimą praradęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) vadovas Gintautas Kėvišas paskelbė nesitrauksiąs iš pareigų.

CNN: D. Trumpo aplinka palaikė ryšius su Rusijos veikėjais
lrt

Televizija CNN skelbia, esą Federalinis tyrimų biuras (FTB) turi informacijos, rodančios, kad prezidento Donaldo Trumpo komandos nariai komunikavo su Rusijos veikėjais.

Ženevoje vyks derybos dėl Sirijos
lrt

Ketvirtadienį Ženevoje bus atnaujintos tarptautinės derybos dėl politinio sureguliavimo Sirijoje.

Svarstys siūlymą VRK formuoti be politinių partijų atstovų
lrt

Seimas posėdyje svarstys siūlymą Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) formuoti be politinių partijų atstovų.

Balsuos dėl M. Adomėno teisinio imuniteto
lrt

Seimas balsuos, ar pritarti laikinosios komisijos siūlymui netenkinti generalinio prokuroro Evaldo Pašilio prašymo panaikinti konservatoriaus Manto Adomėno teisinį imunitetą privataus kaltinimo byloje.

Pasaulio lyderiai pasmerkė išpuolį Londone, per kurį žuvo mažiausiai 5 žmonės
lrt

Londono policija teigia, kad trečiadienio išpuoliu įtariamas asmuo buvo įkvėptas su islamistais susijusio tarptautinio terorizmo, tačiau jo tapatybės kol kas neatskleidžia.

Prasideda festivalis „Kino pavasaris“
lrt

Didžiuosiuose šalies miestuose prasideda festivalis „Kino pavasaris“. Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje per dvi savaites ketinama parodyti per 200 filmų.

Kovo 23-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį ketvirtadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Edvardo Malinausko „Gyvenimo pėdos prie Baltijos“

Klaipėdoje kovo 24 d. atidaroma jubiliejinė Edvardo Malinausko tapybos darbų paroda „Gyvenimo pėdos prie Baltijos“.

Kovo 22 d.
Teroristinis išpuolis prie Jungtinės Karalystės parlamento rūmų3

Šalia Jungtinės Karalystės parlamento įvyko teroristinis išpuolis. Pranešama, kad žuvo 4 žmonės, o sužeistųjų skaičius išaugo iki 20-ies.

L. Linkevičius: Lietuva gali padvigubinti savo indėlį kovoje prieš „Islamo valstybę“
bns

Lietuva, prisidėdama prie tarptautinės bendruomenės kovos su grupuote „Islamo valstybė“, gali padvigubinti savo indėlį, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

Vilniuje bažnyčioje vyras užpuolė kunigą
bns

Trečiadienio vakare Vilniuje bažnyčioje pranešta apie agresyvaus vyro užpultą kunigą.

Į Lietuvą atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas
bns

Į Lietuvą ketvirtadienį atvyksta Vokietijos kariuomenės vadas generolas Volkeris Wiekeris (Volkeris Vykeris).

Kostas Smoriginas spendžia spąstus Eugenijui Chrebtovui

Šią savaitę į Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro sceną sugrįžta Wolfgango A. Mozarto opera „Figaro vedybos“.

Patvirtintas jau įsibėgėjančių K. Bradūno metų planas
bns

Vyriausybė trečiadienį patvirtino išeivijos poeto Kazio Bradūno 100-ųjų gimimo metinių minėjimo 2017 metais planą.

Lietuvių paroda Londone – populiariausiųjų šešetuke
Aurika Merkienė

Londono galerijoje „D Contemporary“ atidaryta dešimties lietuvių menininkų paroda „Lithuanian Art – Destination London“ sulaukė išskirtinio Londono meno elito dėmesio.

PAR litvakai padėkojo už pernai priimtas pilietybės pataisas
lrt

Lietuvoje lankosi garbūs Pietų Afrikos Respublikos (PAR) litvakai, kurie PAR žydų bendruomenės vardu išreiškė padėką Lietuvos vadovams už pernai priimtas Lietuvos Respublikos pilietybės pataisas.

Ukraina laukia detalesnės informacijos dėl Baltarusijos kaltinimų1
bns

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) kreipėsi į Baltarusijos teisėsaugos institucijas su prašymu suteikti informacijos apie šioje šalyje sulaikytus kovotojus, kurie esą buvo rengiami stovyklose Ukrainos teritorijoje.

Žiniasklaida: draudimą dėl elektronikos lėktuvuose pasiūlė žvalgybininkai
lrt

JAV ir Didžioji Britanija paskelbė, kad nuo šeštadienio įvedami griežti ribojimai dėl nešiojamų kompiuterių ir kitos didesnės įrangos, kurios nebebus galima neštis į lėktuvų salonus.

Veiksmo savaitė „Be patyčių“ siekia atkreipti dėmesį

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungusi „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ sulaukė ypatingos dovanos.

Ministerijoms pavesta parengti projektus dėl lyties keitimo1
bns

Vyriausybė trečiadienį dviem ministerijoms pavedė iki rugsėjo parengti projektus, kurie įtvirtintų galimybę Lietuvoje keisti lytį.

Dirbti Lietuvoje norinčių užsieniečių profesinė patirtis prilyginta aukštai kvalifikacijai
bns

Siekiant palengvinti darbo jėgos atvykimą iš užsienio, Vyriausybė nutarė, kad aukštą kvalifikaciją gali įrodyti ne tik diplomas, bet ir patirtis.

Sveikatos apsaugos ministerija: dėl legioneliozės pagrindo nerimauti jau nėra
lrt

Šią savaitę Vilniuje bus baigti prevenciniai veiksmai, skirti užkirsti kelią bet kokiam legionelių židiniui, tad gyventojams pagrindo nerimauti nėra, Vilniuje į daugiabučius tiekiamas vanduo yra saugus tiek gerti, tiek naudoti buičiai.

E. Masiulio byloje nuosavybės teisės ribojamos pagrįstai

Vilniaus apygardos teismas atmetė E. Masiulio gynėjo skundą ir paliko galioti byloje priimtus sprendimus dėl ribojamų nuosavybės teisių – piniginių lėšų arešto.

Seimo komitetas nepritarė idėjai teritoriją aplink Seimą skelbti nerūkymo zona
bns

Iniciatyva kreiptis į Vilniaus savivaldybę, kad teritorija aplink Seimą būtų paskelbta nerūkymo zona, Seimo Sveikatos reikalų komitete trečiadienį nesulaukė pritarimo.

Vilniaus žydų bendruomenės istoriją bylojantis pastatas įrašytas į Kultūros vertybių registrą

Į Kultūros vertybių registrą įrašytas pastatas Vilniaus Žemaitijos g. 4 reikšmingas žydų kultūrai ir istorijai Lietuvoje.

Lietuvai didinamas spaudimas dėl draudimo R. Paksui dalyvauti rinkimuose
bns

Europos institucijos didina spaudimą Lietuvai leisti per apkaltą iš prezidento pareigų pašalintam Rolandui Paksui dalyvauti Seimo rinkimuose.

J. S. Bacho 332-ajam gimtadieniui skirtas vargonų muzikos koncertas

Kovo 25 d. VU Šv. Jonų bažnyčioje – Johanno Sebastiano Bacho 332-ajam gimtadieniui skirtas jo kūrinių koncertas.

JAV oro pajėgų vadas Europoje pasisakė apie Baltijos oro policiją
lrt

Ministras Raimundas Karoblis, susitikęs su NATO vyriausiosios oro pajėgų vadavietės (AIRCOM) ir JAV karinių oro pajėgų vadu Europoje generolu Todu D. Woltersu, užtikrino, kad Lietuva yra pasirengusi priimti sąjungininkų pajėgumus.

E. Masiulis nori atgauti areštuotus pinigus
bns

Įtarimų politinės korupcijos byloje sulaukęs buvęs Seimo narys Eligijus Masiulis per teismą bando atgauti jo namuose rastus ir areštuotus pinigus.

Komisija dėl M. Basčio ryšių galimos grėsmės nori apklausti buvusius VSD vadovus
bns

Parlamentaro Mindaugo Basčio ryšių galimą grėsmę nacionaliniam saugumui įvertinti turintis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK) nori išklausyti ne tik esamą, bet ir buvusius Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovus.

Vytauto Kazimiero Jonyno paroda „Nuo Freiburgo iki Soho“

V. K. Jonyno galerijoje Druskininkuose kovo 25 d. atidaroma Vytauto Kazimiero Jonyno paroda „Nuo Freiburgo iki Soho “, skirta 110-osioms dailininko gimimo metinėms.

R. Baškienė: Seimo narys neturėtų slėptis už parlamentaro mandato
bns

Po Seimo sprendimo palikti teisinę neliečiamybę „tvarkiečiui“ Petrui Gražuliui, Seimo vicepirmininkė, valstiečių ir žaliųjų atstovė Rima Baškienė sako, kad panašiai gali atsitikti ir su konservatoriumi Mantu Adomėnu.

Lietuvos kariuomenėje rezervo karių pagrindu formuojama trečia brigada
bns

Lietuvos kariuomenėje formuojama trečia brigada, ji vadinsis „Aukštaitija“ ir bus komplektuojama rezervo karių pagrindu.

Politologas: mažumos vyriausybė nebūtų į naudą S. Skverneliui
lrt

Vyriausybė, vos sulaukusi šimto dienų, prabilo apie nesutarimus.

O. Koršunovo premjeroje „Šokis Delhi“ – jautriai komiška istorija apie meilę, mirtį ir šokį

Oskaras Koršunovas jau šį savaitgalį (kovo 25–26 d.) kviečia į premjerą „Šokis Delhi“ pagal kultinio šių dienų rusų dramaturgo Ivano Vyrypaevo pjesę.

Meteorologai prognozuoja, kad stichinių nelaimių tik daugės
lrt

Pasaulinės meteorologijos agentūros ataskaita apie praėjusių metų klimatą Žemėje parodė, kad tai buvo ne tik rekordiškai šilti metai, bet gerokai padidėjo tokio atšilimo pastiprintų stichinių nelaimių griaunamoji galia.

Sukanka metai po teroro Briuselyje
lrt

Trečiadienį sukanka lygiai metai, kai Briuselio oro uostą sukrėtė du dideli sprogimai bei dar vienas nugriaudėjo vienoje iš miesto metropoliteno stočių.