2014 m. gruodžio 19 d., penktadienis

NAUJIENOS

Dėl Rusijos embargo mėsos kaina krito iki trečdalio 2014-12-19
turgus

Dėl Rusijos embargo žemės ūkio ir maisto produkcijai iš ES mėsos kaina krito iki 30 proc., sako galvijų augintojai. Tačiau Mėsinių galvijų augintojų asociacijos direktorius D. Dzekčiorius pabrėžia, kad aukštesnės kokybės jautienos gamintojai nuostolių nepatyrė.

AKM pasiekė Trakų rajoną 2014-12-19
Kiaulės

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozė patvirtinta dviem šernams, sumedžiotiems Trakų rajono Grendavės seniūnijos miške.

Pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas dėl visuomenės teisinio švietimo 2014-12-19
Rankos

Penktadienį Kauno Kazio Griniaus progimnazijoje teisingumo ministras dr. Juozas Bernatonis bei švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis pasirašė bendradarbiavimo memorandumą dėl visuomenės teisinio švietimo.  

Per Lietuvą keliauja Betliejaus taikos ugnis 2014-12-19
Žvakė

Per Lietuvą keliauja iš Lenkijos skautų perimta Betliejaus taikos ugnis. Penktadienį ja pasidalyta su Krašto apsaugos ministerijos darbuotojais, kariuomenės vadu.

Perspėjimas dėl susilpnėjusio ledo 2014-12-19
Ežero ledas pavasarį

Nusistovėjus šiltiems orams, vandens telkinių ledas susilpnėjo, o dideliuose vandens telkiniuose ledo danga suiro arba pasidarė visiškai silpna, savo tinklalapyje praneša Hidrometeorologijos tarnyba.

Nacionaliniame vėžio institute pradėtas dar vienas metastazavusio prostatos vėžio gydymo būdas 2014-12-19
vaistai

Gruodžio 19 d. Nacionalinio vėžio instituto onkourologai ir branduolinės medicinos specialistai pirmą kartą Lietuvoje pradėjo patį naujausią  į kaulus metastazavusio prostatos vėžio gydymo būdą – gydymą radionuklidu radžiu-223.

LRT kalbininkai pataria, kaip taisyklingai kirčiuoti žiemos šventes 2014-12-19
Kalėdinė eglutė

LRT kalbininkai sako, kad mes švenčiame Kūčiàs ir Kalėdàs. Būtent taip, anot jų, reikia kirčiuoti šias žiemos šventes.

Kaip sumažinti išmetamo maisto kiekį 2014-12-19

Pasauliui nepajėgiant išspręsti bado problemos, statistika, bylojanti apie veltui išmetamo maisto kiekį, gali pasirodyti kontraversiška – apskaičiuota, jog vien europiečiai iššvaisto beveik 90 mln. tonų maisto per metus. 

Litų monetas ir centus „Maisto bankas“ su „Swedbank“ kviečia aukoti geriems darbams 2014-12-19
monetos stiklainyje

17 proc. apklausos respondentų su litų ir centų monetomis nieko neplanavo daryti. Likę ketino juos arba išleisti, arba išsikeisti į eurus. Lietuvos banko duomenimis, šiuo metu apyvartoje yra daugiau kaip 1 mlrd.  monetų

Parengtas leidinys „Lietuvos apskritys skaičiais 2013” 2014-12-19
skaičiai

Lietuvos statistikos departamentas praneša, kad parengtas leidinys „Lietuvos apskritys skaičiais 2013”. Leidinyje pateikiama statistinė informacija apie apskričių ekonominę ir socialinę raidą bei statistinių rodiklių apibrėžtys.

58 proc. vartotojų be mobiliojo telefono neišsiverstų nė vienos dienos 2014-12-19
mobilusis

Daugiau nei pusė Lietuvos mobiliojo ryšio vartotojų, netikėtai vienai dienai likę be telefono, turėtų stipriai keisti kasdienines veiklas ir tai paveiktų jų darbo efektyvumą.

Pasaulis sveikina JAV sprendimą dėl Kubos 2014-12-19
Kuba, bazilika Virgen de la Caridad del Cobre

Popiežius Pranciškus ir pasaulio valstybių lyderiai sveikina Jungtinių Valstijų sprendimą atkurti diplomatinius santykius su Kuba po 50 metų trukusios priešpriešos.

Prancūzai nori tokios vadovės, kaip A. Merkel 2014-12-19
Angela Merkel

Tuo metu, kai pietinės Europos šalys keiksnoja Vokietiją, raginančią taupyti ir imtis reformų, Prancūzijos rinkėjai norėtų tokios vyriausybės vadovės, kaip Angela Merkel. 

„Darbiečiai“ patvirtino galutinį kandidatų sąrašą į Vilniaus savivaldybės tarybą 2014-12-19
Darbo partija,  Loreta Graužinienė

Darbo partijos Vilniaus miesto skyrius patvirtino galutinį kandidatų į sostinės tarybą sąrašą.

Sekmadienį meno kūrinių aukciono lėšos bus skirtos Ukrainos kariams 2014-12-19
Ukraina

Sekmadienį Vilniaus rotušėje įvyks meno kurinių aukcionas. Surinktos lėšos bus skirtos Ukrainos karių paramai.

Vaikų ir jaunimo centras prašo įmones suteikti paramą Ukrainos karių vaikams 2014-12-19
Ukraina, ukrainos vėliava

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras prašo įmones suteikti paramą Ukrainos karių vaikams, savaitei atvyksiantiems į Lietuvą atgauti psichologinę pusiausvyrą dėl karo išgyvenimų. 

Sinoptikė: į Lietuvą atplūsta labai šiltas oras 2014-12-19
eglutė

Artimiausiomis dienomis numatomi vėjuoti orai, sulauksime kritulių, bet bus šilta, LRT Radijui sakė sinoptikė Judita Liukaitytė.

Kaune nuo meningokokinės infekcijos gydomas kūdikis 2014-12-19
Ligoninė - palata

VšĮ Kauno klinikinės ligoninės medikų profesionalumas leido prieš Kalėdas lengviau atsikvėpti vienai kauniečių šeimai, kurios 11 mėnesių kūdikiui buvo diagnozuota meningokokinė infekcija, rašoma pranešime spaudai.

Šalies gyventojai paramą skyrė augantiems muzikantams, sportininkams, mokslininkams 2014-12-19
delnai, rankos

Metų pabaigoje paaiškėjo, kokia suma iš 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčių (GPM) buvo skirta M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui „Pagalba Lietuvos vaikams“. 

Už 2014 metų nuopelnus vilniečiams įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės 2014-12-19
Šv. Kristoforo statulėlės 2014

Vilniaus rotušėje už nuopelnus miestui geriausiems vilniečiams, įstaigoms ir įmonėms įteiktos Šv. Kristoforo statulėlės.

Paskelbti visi apklausos „2025-ieji dvyliktokų akimis“ duomenys 2014-12-19
Jaunas muziejus, jaunimas, seina

3 proc. mūsų šalies dvyliktokų savo ateitį po dešimties metų įsivaizduoja Lietuvoje. 80 proc. jaunuolių tikisi įgyti aukštąjį išsilavinimą, mokėti užsienio kalbų: daugiausia anglų, prancūzų, ispanų. 

Kūčių stalo tradicijos keičiasi su kiekviena karta 2014-12-19
šventinis stalas

Tai šventė skirta sustiprinti šeimai, jos santykiams. Senovėje per ją kurstydavo ir globodavo ugnį, burdavo, dainuodavo, žaisdavo įvairius žaidimus, klausydavosi vyriausių šeimos narių atsiminimų, pasakojimų ir pamokymų“

F. Kukliansky – prestižinis apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos žydams 2014-12-19
Faina Kukliansky

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky įvertinta už nuopelnus stiprinant žydų bendruomenę Lietuvoje. Jai skirtas prestižiniu laikomo YIVO Žydų mokslinių tyrimų instituto (angl.: YIVO Institute for Jewish Research) apdovanojimas.

Palangoje duris atveria naujas policijos komisariatas 2014-12-19
policija

Palangoje duris atveria naujas policijos komisariatas. Iš miesto pakraščio jį perkėlus į miesto centrą, pareigūnai dirbs geresnėmis sąlygomis ir galės operatyviau reaguoti į įvykius.

Bus skatinama valgyti lietuvišką jautieną: per mėnesį prarandame 10 mln. litų 2014-12-19
karvė

Galvijų augintojai ir perdirbėjai penktadienį paskelbs, kokių tiksliai nuostolių patyrė dėl Rusijos embargo bei pristatys kampaniją, kuria gyventojai bus skatinami vartoti daugiau lietuviškos jautienos.

KT pasisakys dėl įmokų į pensijų fondus sumažinimo 2014-12-19
teismas

Konstitucinis Teismas (KT) penktadienį skelbs nutarimą byloje dėl Pensijų sistemos reformos įstatymo, taip pat dėl sprendimo, kuriuo pensijų kaupimo sistemos dalyviams 2012 metais buvo nustatytas iki 1,5 proc. sumažintas kaupiamosios pensijų įmokos dydis.

A. Lukašenka nusisuka nuo rublio 2014-12-18
Aleksandras Lukašenka

Rublio nestabilumas ir sankcijos grasina sužlugdyti ir Vladimiro Putino sukurtą Eurazijos sąjungą – net Baltarusija jau nori atsiskaityti tik doleriais.

ES ekonomikai būtinos naujos investicijos 2014-12-18
prezidentė Grybauskaitė

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvauja Europos Vadovų Tarybos susitikime, kuriame aptariama ES ekonominė padėtis ir priemonės ES ekonomikos augimui bei investicijoms skatinti.

ES pirmininkauti besirengiančioje Latvijoje – skandalas dėl Lietuvoje gamintų šalikėlių 2014-12-18
Latvija

Latvijoje, nuo sausio pradėsiančioje pirmininkauti Europos Sąjungos Tarybai, kilo skandalas – dalis pirmininkavimui skirtų suvenyrų ne tik pagaminti ne Latvijoje, bet ir iš svetur pirktų medžiagų.

Per Kalėdas ir Naujuosius metus keisis „Akropolių“ darbo laikas 2014-12-18
automobilių eilė prie prekybos centro Akropolis

Kalėdų išvakarėse, gruodžio 24 d., trečiadienį, Vilniaus, Klaipėdos ir Šiaulių prekybos bei pramogų centrai „Akropolis“ dirbs trumpiau – iki 19 val.

Regionų skirtumai mažėja, bet tebėra dideli, sako analitikai 2014-12-18
SEB bankas

Ekonominis sostinės sindromas Lietuvoje išlieka gana stiprus, o periferijos apskritys pagal daugelį rodiklių atsilieka, teigia SEB banko analitikai šiandien visuomenei pristatytame leidinyje „Lietuvos makroekonomikos apžvalga“.

Vyriausybėje tartasi, kaip plėtoti lituanistinį švietimą užsienyje 2014-12-18
lietuvių kalba

Šiandien pirmą kartą posėdžiavusi Vyriausybės kanclerio pirmojo pavaduotojo Remigijaus Motuzo vadovaujama darbo grupė pradėjo svarstyti pasiūlymus dėl užsienio lietuvių bendruomenių veiklos rėmimo.

Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ Romualdui Granauskui priėmė rašytojo artimieji 2014-12-18
Premija

Kultūros ministras Šarūnas Birutis gruodžio 18 dieną įteikė Kultūros ministerijos Garbės ženklą „Nešk savo šviesą ir tikėk“ šviesaus atminimo rašytojui, prozininkui Romualdui Granauskui po mirties.

Aukščiausiojo Teismo pirmininku paskirtas R. Norkus 2014-12-18
Temidė

Seimas, vadovaudamasis Konstitucija ir atsižvelgdamas į Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės 2014 m. gruodžio 15 d. dekretą, nutarė skirti Rimvydą Norkų Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininku.

Seimas papildė Transporto lengvatų įstatymą 2014-12-18
Autobusas

Seimas priėmė Transporto lengvatų įstatymo pataisas, patikslindamas studentų ir moksleivių teises įsigyti lengvatinius bilietus.

Atsiskaitymo dviem valiutomis laikotarpis – iššūkis prekybininkams ir testas pirkėjų tolerancijai 2014-12-18
lietuviški eurai

2015 m. sausio 1-15 d. Lietuvoje už prekes bei paslaugas atsiskaityti bus galima ir litais, ir eurais. O grąža, išskyrus išimtinius atvejus, bus atiduodama tik eurais.

F. Kukliansky – prestižinis apdovanojimas už nuopelnus Lietuvos žydams 2014-12-18
Faina Kukliansky

Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky įvertinta už nuopelnus stiprinant žydų bendruomenę Lietuvoje.

Užsienio reikalų ministras pristatė svarbiausius praėjusių metų darbus 2014-12-18
Linas Linkevičius

Santykių su ES Rytų partnerėmis gilinimas, nuosekli parama Ukrainai, aktyvi narystė JT Saugumo Taryboje bei ekonominės diplomatijos veikla – šias prioritetines 2014 m. veiklas išskyrė L. Linkevičius metinėje spaudos konferencijoje gruodžio 18 dieną.

Kalėdinės dovanos senjorams – ekskursijos pagal K. Sabaliauskaitės romanus „Silva rerum“ 2014-12-18
SILVA RERUM lll

Ketvirtąjį kartą vykstančią akciją rengia ir nemokamas ekskursijas senjorams dovanoja Vilniaus turizmo informacijos centras kartu su rašytoja Kristina Sabaliauskaite.

Europos Parlamentas ratifikavo ES ir Gruzijos Asociacijos sutartį 2014-12-18
Europos parlamentas

Ketvirtadienį Europos Parlamentas pritarė ES ir Gruzijos Asociacijos ir laisvosios prekybos sutarčiai (490 balsų už, 76 prieš, 57 susilaikė), kuri leis sustiprinti ES ir Gruzijos politinius ir ekonominius ryšius bei užtikrins abipusį rinkų atvėrimą.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »
kalėdinės dovanos

Su meile pagamintos rankų darbo dovanos ne tik nudžiugina artimuosius, bet ir leidžia sutaupyti šventėms taip reikalingų pinigų. 

Medikai

Aiškinamasis medicinos žodynas

Terapeutas - gydytojas, kuris viską žino, bet nieko nemoka gydyti.

Chirurgas - gydytojas, kuris nieko nežino, bet viską sugeba.

Patolagonatomas - gydytojas, kuris viską žino ir viską gali, tačiau visa tai kiek pavėluota.

RYTOJAUS ORAI