Naujienos

Sausio 31 d.
Nukautas ISIS cheminio ginklo ekspertas

Sausio 24 d. per vieną JAV karinių oro pajėgų antskrydžių prieš ISIS taikinius buvo nukautas Islamo Valstybės cheminio ginklo ekspertas Abu Malikas.

Eismo sąlygas sunkins krituliai

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis dieną numatomi krituliai (šlapdriba arba lietus). Kai kur rūkas. Aukščiausia oro temperatūra nuo 1 iki 4 laipsnių šilumos.

Minime žymaus 20-ojo amžiaus mistiko Thomo Mertono 100-metį

Thomas Mertonas beveik viena ranka nuplėšė šydą ir sugrąžino žodį kontempliacija į Katalikų Bažnyčią, kuri jau seniai jo nebesuprato.

Sausio 30 d.
Atgyvenusi savivaldos struktūra dar užsibus
lrt

Ekonominiam regionų vystymuisi kliudantys „žiedinių“ savivaldybių dariniai turėtų būti naikinami, sutaria LRT.lt pašnekovai, tačiau tam trūksta ir lėšų, ir bendros pozicijos dėl to, kaip problemą spręsti geriausia. 

Parama eurui Lietuvoje didėja1

„Eurobarometro“ apklausa, atlikta Lietuvoje, kai euras visiškai pakeitė litą, rodo, kad parama bendrajai valiutai padidėjo; didžioji dauguma apklaustųjų sakė, kad prie euro pereita sklandžiai ir efektyviai.

Donecke ir toliau žūsta žmonės

Kijevas ir Rusijos remiami separatistai ir toliau svaidėsi kaltinimais dėl mirtimis pasibaigusių išpuolių Donecko mieste. Tuo tarpu Minske turėjusios vykti derybos dėl paliaubų, kaip skelbia Laisvosios Europos radijas, yra atidėtos.

Orai savaitgalį bus permainingi
lrt

Penktadienį bei savaitgalio dienomis sulauksime įvairių orų: bus ir kritulių, ir plikledžio, ir šaltuko, ir atlydžio.

Įspėjimas pasauliui: Afrikoje buriasi vis daugiau ekstremistų1
lrt

Kai pasaulio lyderiai po išpuolio „Charlie Hebdo“ redakcijoje reiškė susirūpinimą dėl išaugusios terorizmo grėsmės Europos valstybėms, nemaža dalis Afrikos šalių aktyvistų ir žiniasklaidos atstovų kėlė klausimą, kodėl pasaulis neskiria tiek dėmesio Nigerijai ir nuo grupuotės „Boko Haram“ kenčiantiems žmonėms.

Rytų Ukrainoje nužudyti 12 civilių ir 5 kariai

Mažiausiai 12 civilių ir 5 kariai buvo nužudyti rytinėje Ukrainoje paskutiniąsias 24 valandas, skelbia „Kyiv Post“.

Didžiosios Britanijos naikintuvai perėmė Rusijos bombonešius

Rusijos ambasadorius Didžiojoje Britanijoje ketvirtadienį buvo iškviestas pasiaškinti, kodėl du Rusijos bombonešiai skraidė virš Lamanšo sąsiaurio.

Vrublevskių bibliotekoje buvo aptikti Vytauto Didžiojo gimnazijos steigimo dokumentai

Vrublevskių bibliotekoje buvo aptikti pirmosios lietuviškos Vytauto Didžiojo gimnazijos steigimo dokumentai. Šiemet gimnazija minės garbingą šimto metų jubiliejų, o sausio 22 d. Vytauto Didžiojo gimnazijoje rengiamas 100-ečio metų atidarymas. 

Malaizijos nuosprendis katalikų savaitraščiui: „Ne!” Alachui
vatikano radijas

Katalikai Malaizijoje, kaip ir kiti šalies krikščionys, jau keturis šimtus metų sako ir rašo „Alachas yra meilė“, meldžiasi „į Alachą“. Pagal šalyje nusistovėjusią Šventojo Rašto ir liturginių tekstų tradiciją Dievas yra vadinamas Alachu.

Slovėnija pamažu brenda iš krizės
lrt

Tiek užsienio, tiek vietiniai ekspertai atkreipia dėmesį, kad Slovėnija pamažu brenda iš krizės ir kad jos ekonomikos rodikliai gerėja.

ISIS kovotojai pradėjo Kirkuko miesto puolimą1

ISIS kovotojai pradėjo puolimą prieš šiaurinėje Irako dalyje esantį Kirkuko miestą, kuris garsėja naftos gavyba, skelbia CNN. Po intensyvių kovų su kurdų pešmergų kovotojais islamistai užėmė teritoriją, esančią į pietvakarius nuo miesto.

JAV religijų atstovai kreipėsi į Baracką Obamą dėl Artimųjų Rytų taikos
vatikano radijas

Tuo tikslu, tarpreliginė iniciatyvinė grupė už taiką Artimuosiuose Rytuose įsipareigojo mobilizuoti JAV bažnyčias, sinagogas ir mečetes, kad paremtų taikos iniciatyvą.

Ukrainos separatistai planuoja rengti „nepripažintų valstybių“ suvažiavimą

Vienas iš aukščiausių apsišaukėliškos Donecko Liaudies Respublikos atstovų pareiškė, kad separatistai vasario ar kovo mėnesį planuoja surengti taip vadinamą „nepripažintų valstybių suvažiavimą“.

Menininkai taip pat nori turėti savo maratoną

Ketvirtadienį prasidėjo dalyvių atranka į jau tradicija tampantį jaunųjų kūrėjų kultūros maratoną „Kablys“, skirtą Pasaulinei intelektinės nuosavybės dienai (PIN dienai) paminėti.

L. Linkevičius nemato priežasčių džiūgauti
lrt

Europos Sąjungos užsienio reikalų ministrų tarybos posėdis didelių staigmenų nepateikė. Jame nutarta pratęsti dėl Krymo okupacijos įvestas sankcijas iki šių metų rugsėjo, tačiau jokių naujų svarbių sankcijų dėl atsinaujinusių karo veiksmų Ukrainoje ir Mariupolio užpuolimo bendrija kol kas nesiima.

Kodėl savivaldos rinkimai – vieni neįdomiausių
lrt

Dėl galimybės pirmą kartą tiesiogiai rinkti savo miestų ir rajonų merus galime tikėtis ir didesnio nei 50 proc. rinkėjų aktyvumo artėjančiuose savivaldybių tarybų rinkimuose, portalui LRT.lt teigia politologas Vytautas Dumbliauskas.

 
Per islamistų išpuolius Egipte žuvo mažiausiai 26 žmonės

Mažiausiai 26 žmonės, daugiausiai kareiviai, žuvo per seriją islamistų išpuokių šiaurinėje Egipto Sinajaus pusiasalio dalyje, skelbia BBC. Į karinius taikinius Šiaurės Sinajaus provincijos sostinėje El-Ariše pataikė kelios raketos. Taip pat sprogo automobilyje padėta bomba.

A. Lukašenka žada nesilankstyti nei Rusijai, nei Vakarams

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka per kasmetinę per televiziją transliuotą spaudos konferenciją pareiškė, kad nesrengia lankstytis nei Rusijos, nei Vakarų valiai. Baltarusijos lyderis perspėjo, kad niekam nepavyks jo palenkti.

ES sutarė dėl sankcijų Rusijai pratęsimo

Europos Sąjunga iki rugsėjo mėnesio pratęsė sankcijų paketą Rusijai ir jos remiamiems separatistams rytinėje Ukrainoje.

Lietuviai nori didesnių algų
lrt

Tik apie 1,5 procento darbo ieškančių Lietuvos gyventojų tenkintųsi mažesniu nei maždaug 290 eurų, tai yra 1000 litų atlyginimu, rodo apklausa. Beveik 40 procentų darbuotojų taikosi į ne mažesnį kaip 725 eurų, tai yra 2,5 tūkstančio litų atlyginimą.

Sausio 29 d.
Elektros jungtys su Lenkija ir Švedija bus nutiestos iki metų pabaigos
lrt

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas apsilankė įmonėje „Litgrid“, kur buvo aptariamas dviejų itin reikšmingų Lietuvai energetikos projektų įgyvendinimas – iki metų pabaigos turi būti užbaigtos elektros jungtys su Lenkija ir Švedija.

Mirė „Erškėčių paukščių“ autorė Colleen McCullough1

Eidama 78 -uosius metus Australijoje mirė viena žymiausių visų laikų australų rašytojų Colleen McCullough.

V. Vasiliauskas: mažėja padirbtų eurų
lrt

Apyvartoje mažėja padirbtų eurų, teigia Lietuvos banko vadovas Vitas Vasiliauskas. Anot jo, netikrų  eurų kiekiai Lietuvoje neviršija Europos vidurkio.

LEU patvirtino minimalų balą stojantiesiems

Lietuvos edukologijos universitetas (LEU), siekdamas gerinti studijų kokybę, 2015 m. sausio mėn. 29 d. priėmė sprendimą įvesti mažiausią stojamąjį balą.

Klaipėdos meras: galimai siekiama kurstyti tautinę nesantaiką1

Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko nuomone, ketvirtadienio naktį įvykdytu išpuoliu prieš Seimo narės Irinos Rozovos šeimos narius galimai siekta kurstyti tautinę nesantaiką.

Baltarusija grasina trauktis iš Eurazijos sąjungos
lrt

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka pagrasino, kad gali pasitraukti iš vos keturias savaites veikiančios Eurazijos sąjungos, jei kitos narės nevykdys įsipareigojimų.

Kultūros ministerijoje pristatytas tyrimas dėl intelektualinės nuosavybės ir piratavimo

Ketvirtadalis šalies gyventojų teigia, kad intelektine nuosavybe naudojasi legaliai, tačiau tik penktadalis pripažįsta, kad nelegalus jos naudojimas yra vagystė. Tai paaiškėjo 2014 m. gruodžio „Spinter tyrimai“ pabaigoje atlikus reprezentatyvų gyventojų tyrimą.

Kelininkai: didžiojoje Lietuvos dalyje eismo sąlygas sunkina krituliai ir pustymas

Didžiojoje Lietuvos dalyje eismo sąlygas sunkina snygis ir pustymas, magistralinių kelių dangos daugiausia šlapios, krašto ir didesnio eismo intensyvumo rajoninių kelių – vietomis padengtos sniego sluoksniu, provėžotos, slidžios, praneša portalas eismoinfo.lt.

Policija: melagingi pranešimai mums atsieina dešimtis tūkstančių
lrt

Reagavimas į melagingus pranešimus apie sprogmenis specialiosioms tarnyboms kainuoja dešimtis tūkstančių eurų, neskaitant verslininkų patiriamų nuostolių, teigia policija.

Skelbiamas geriausių radijo ir televizijos laidų konkursas „Pragiedruliai“
lrt

Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), skatindama radijo ir televizijos laidų turinio kokybę bei įvairovę, jau tryliktą kartą skelbia geriausių radijo ir televizijos laidų konkursą „Pragiedruliai“.

Lietuvoje pustys, bet neramūs orai neužsibus
lrt

Iš Vakarų prie Lietuvos artėja Atlanto ciklonas, tad per šalį keliaus neramių orų juosta, LRT Radijui sakė sinoptikas Vytautas Sakalauskas.

Seime bus paminėtos monsinjoro Alfonso Svarinsko 90-osios gimimo metinės

Sausio 30 d., penktadienį, Konferencijų salėje (III rūmai) vyks renginys, skirtas monsinjoro Alfonso Svarinsko 90-osioms gimimo metinėms paminėti. Pradžia –14 val.

Rusijos embargo pasekmės: Lietuvos vežėjai prarado per 40 mln. eurų
lrt

Lietuvos vežėjai skaičiuoja, kad nuo Rusijos įvesto embargo ir sugriežtintos patikros pasienyje, prarado per 40 mln. eurų pajamų. 

Tobulėjančios medicinos technologijos: paciento kortelė pildoma balsu

Kam bent kartą teko laukti prie gydytojų kabineto, tas žino, kaip tas laukimas vargina. Bet ir įėję į kabinetą pas taip lauktą gydytoją dažnai nusiviliame, nes šis daugiau dėmesio kreipia dokumentų pildymui, o ne pacientui. 

Per sausį Lietuvos pašte surinkta beveik 700 mln. litų

Lietuvos paštas skaičiuoja, kad per pirmąjį valiutos keitimo mėnesį paštuose surinkta beveik 700 mln. Lt, arba 200 mln. Eur. Daugiausia valiutos buvo pakeista sausio 5–9 dienomis, kai kasdien vidutiniškai paštuose buvo surenkama apie 54 mln. Lt.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėja pratęsė sankcijas Rusijos delegacijai

Strasbūre vykstančios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) plenarinės sesijos metu trečiadienio vakarą priimta Rezoliucija, kurioje iki balandžio plenarinės sesijos pratęsiamos sankcijos Rusijos delegacijai.

Į Lietuvos startuolius – rekordinės investicijos
lrt

Pernai Lietuvos startuoliai sumušė rekordą ir pritraukė 46 milijonus eurų investicijų – tai yra triskart daugiau nei 2013 m., kai buvo pritraukta 16 milijonų eurų.

Rytų Bažnyčių patriarchai: sustabdykite teroristus, padėkite benamiams
vatikano radijas

Tai bus įmanoma, jei arabų kraštai ir tarptautinė bendruomenė nutrauks finansinę ir karinę paramą teroristams, uždarys sienas ten, kur reikia, kad būtų sukliudytas kovotojų judėjimas.

Pasikartojantys potvyniai gali kelti pavojų 5 proc. Lietuvos teritorijos
lrt

Apie 5 procentams Lietuvos teritorijos potvyniai kelia pavojų. Ištyrus daugiau nei pusantro šimto skirtingų upių atkarpų, paaiškėjo, kad didžiausias pavojus – su Baltijos jūra ar Kuršių mariomis besiribojančioms vietovėms.

Sausio 28 d.
Siunčiama humanitarinė pagalba Ukrainai

„Šios priemonės tikrai labai reikalingos nuo karo nukentėjusiems Ukrainos žmonėms. Darysime viską, kad ši pagalba nedelsiant pasiektų nukentėjusių žmonių tikslines grupes“, – sako vidaus reikalų viceministras Elvinas Jankevičius.

Būsimiems gydytojams - geresnės sąlygos likti sveikatos apsaugos sistemoje

Nuo šiol asmenys, dėl sveikatos sutrikimų nebegalintys įgyti pasirinktos profesinės kvalifikacijos ir užsiimti atitinkama profesine veikla, rezidentūros studijų programą galės pakeisti neprarasdami valstybės finansavimo dalies.

Seimo kontrolieriaus išvadose minimi pažeidimai, kurie jau buvo ištaisyti

Centrai, turintys nusiraminimo kambarius, yra pasitvirtinę tvarkas, pagal kurias vaikai juose gali būti tik išskirtiniais atvejais ir ne ilgiau kaip 2 val.

LEU kviečia moksleivius į tradicinę „Jaunojo pedagogo akademiją“

Lietuvos edukologijos universitetas jau antrą kartą kviečia 11–12 klasių moksleivius į „Jaunojo pedagogo akademiją“, kurios metu dalyviai geriau pažins pedagogo profesiją, ugdys lyderystės, bendravimo, komandinio darbo ir organizacinius įgūdžius.

Ukrainos Marijonų vyresnysis: krikščionys Ukrainoje masiškai palieka Maskvos patriarchatą
Sigitas Jurkštas

Ukrainoje dar nėra įsteigta kapelionų tarnystė, tad kunigai savanoriškai važiuoja į frontą skelbti Evangeliją kariams ir juos dvasiškai paremti.

Atšaukiama Lietuvos specialioji misija Afganistane

Afganistane buvo finansuoti 229 projektai, skirti afganų valdžios institucijų gebėjimų stiprinimui, sveikatos sektoriui, kaimo plėtrai, bendradarbiavimo su tarptautine donorų bendruomene stiprinimui.

Kontrolierius: Kauno vaikų socializacijos centre vaikai raminami gumine lazda

Tik dviejuose –„Gruzdžių“ ir „Saulutės“ socializacijos centruose nėra nusiraminimo kambarių. Kituose – į nusiraminimo kambarius vaikai uždaromi pažeidžiant teisės aktus

Lietuvoje lankosi Pasaulio evangelikų liuteronų sąjungos vadovas

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Lietuvoje pirmą kartą viešinčiu Pasaulio evangelikų liuteronų sąjungos prezidentu vyskupu Munibu A. Younanu.