Naujienos

Rugpjūčio 31 d.
Prezidentė: „Putino“ globos namai yra pavyzdys
lrt

Uždarydama šiuos globos namus, D. Grybauskaitė pabrėžė, kad tai – pirmas žingsnis, siekiant, kad Lietuvos vaikai augtų šeimose. Pasak šalies vadovės, vaikų globos sistemos pertvarka yra visos valstybės prioritetas.

Lietuvoje minima Laisvės diena
lrt

„Greitesnį išvedimą lėmė principinga tuomet Lietuvos užimta pozicija. Lietuva nepasirašinėjo jokių sutarčių, kurios bent kokia forma teisiškai įteisintų tos kariuomenės buvimą“, – teigė A.Anušauskas.

Trišalė taryba rado sutarimą dėl dalies ginčytinų DK nuostatų

 Profesinės sąjungos ir darbdaviai sutarė steigti Garantinį fondą, iš kurio didesnį stažą sukaupusiems darbuotojams būtų mokamos papildomos išeitinės išmokos.

S. Skvernelis atmetė išsigalvotas žuvusio pasienyje su Baltarusija vaikino žūties versijas
lrt

Ministras užsiminė, jog gaudynių metu, vykstant šaudymui, vaikiną pasiekė rikošetu atšokusi kulka ir sužeidė į nugarą.

A. Butkevičius: EŽTT labai atidžiai vertinami politikų pasisakymai
lrt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė įsitikinusi, VSAT pareigūnai netinkamai atliko savo funkcijas ir panaudojo perteklinę jėgą.

Matematikos olimpiadoje Slovėnijoje – sidabro ir bronzos medaliai1

Rugpjūčio 25–31 dienomis Slovėnijoje, Koperio mieste, įvykusioje Vidurio Europos mokinių matematikos olimpiadoje sidabro medalį pelnė Kauno technologijos universiteto gimnazijos mokinė Neringa Levinskaitė (mokytojas Leonas Narkevičius). 

Lietuvos gyventojai devintą kartą tikrinsis Konstitucijos žinias

Šiemet Teisingumo ministerija jau devintus metus iš eilės organizuos tradicinę visuotinę žinių pasitikrinimo akciją – Konstitucijos egzaminą. Jį laikyti kviečiami visi Lietuvos piliečiai. Pirmasis egzamino etapas įvyks rugsėjo 29 d., antrasis – spalio 13 d.

Vengrijos gynybos ministrui – J. Oleko pasiūlymas
lrt

Su Vengrijos gynybos ministru Csaba Hende Zoknių aviacijos bazėje susitikęs krašto apsaugos ministras Juozas Olekas Budapeštui pasiūlė apsvarstyti galimybę kitąmet Lietuvoje dislokuoti karių ir dalyvauti NATO karinėse pratybose.

Tibete susidegino 55 metų moteris

Tibete, istorinėje Amdo provincijoje, Labrango regione, rugpjūčio 27 dieną, protestuodama prieš Kinijos represinę politiką, susidegino 55 metų Tashi Kyi.Nuo patirtų nudegimų ji netrukus mirė.

Svetingas savaitgalis Nacionalinėje dailės galerijoje

Rugsėjo 4–6 d., penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį, Nacionalinė dailės galerija (NDG) kviečia lankytojus į svetingą savaitgalį.

Prezidentė ragina nedelsiant stiprinti sienos apsaugą

Prezidentės teigimu, turime sukurti tokią teisinę bazę, kad ir prieš žmones nebūtų naudojama perteklinė jėga, bet ir pats pareigūnas būtų apsaugotas nuo neteisėtų veiksmų. Pareigūnas turi būti garantuotas, kad elgiasi teisingai.

Seimo kanceliarijos reformai nepritaria ir valdantieji, ir opozicija
lrt

Birželio pabaigoje prasidėjusiai Seimo kanceliarijos reformai kol kas nepritaria nei valdantieji, nei opozicija. Seimo valdyba dėl kažkodėl slapta pradėtos reformos yra pasidalijusi per pusę. 

Sutvarkytos paukščiams svarbios salos Nemuno deltoje

Salos, kuriose perėjimo metu įsikuria paukščiai, yra ypač svarbios gamtinės teritorijos, kuriose tinkamas sąlygas randa daug saugomų bei nykstančių mūsų krašto sparnuočių.

Santariškėse kyla S. Kuzmos skulptūrų kompozicija

Nacionalinės premijos laureato Stanislovo Kuzmos sukurta skulptūrų kompozicija, menininko valia turėtų iškilti prie Santariškių klinikų Vilniuje. Projektas įgyvendinamas iš visuomenės paaukotų pinigų ir Kultūros ministerijos paramos.

Palapinių šventė Bernardinų sode1

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje vilniečiai ir miesto svečiai galėjo susipažinti ir asmeniškai pabendrauti su 33 skirtingų vyrų ir moterų vienuolijų atstovais.

Į Rygos lietuvių vidurinę mokyklą veržiasi ir latviai
lrt

Rygos lietuvių vidurinė mokykla – viena geriausių ir moderniausių mokyklų Latvijoje. Norintieji į ją pakliūti laukia eilėje, o latviai dėl patekimo įrodinėja turintys lietuviškų šaknų. 

A. Lukašenka neįtikino Vakarų
lrt

Prieš savaitę Minskas paleido visus politinius kalinius, bet nesugebėjo įtikinti, kad šis žingsnis – nuoširdus politinės atmosferos gerinimas, o ne mėginimas gauti pinigų iš Vakarų, kai prastėja jos ekonomikos būklė.

D. Žalimas: iniciatyvos apriboti KT galias primena nostalgiją sovietų laikams
lrt

Kaip išsiskirti iš minios? Siūlyti keisti Konstituciją. Beje, ankščiau iš parlamentarų lūpų yra skambėję dar radikalesnių pareiškimų, pavyzdžiui, išvis panaikinti KT.

Gėlės rugsėjo 1-ajai: keletas idėjų puokštėms

Mokslo metų pradžios puoktšė, su kuria vaikas ateis į mokyklą rugsėjo 1-ąją, gali būti ir originali, atspindinti jūsų individualumą bei nudžiuginanti mokytoją. Siūlome pasisemti idėjų nuotraukų galerijoje.

Rugpjūčio 30 d.
Vienuolių palapinių šventė: ateikite ir pamatysite!1
Bernardinai.TV

Rugpjūčio 29 dieną Vilniaus Bernardinų sode vyko unikali Vienuolių palapinių šventė.

Mirė talentingas rusų aktorius Michailas Svetinas1

Mirė garbaus amžiaus sulaukęs talentingas Rusijos aktorius - Michailas Svetinas. Prieš savaitę jis buvo paguldytas į ligoninę, ištikus insultui. Aktorius bus palaidotas Maskvoje rugsėjo 2 dieną.

Šventadienio aforizmai

Bernardinai.lt pradeda naują ciklą - ŠVENTADIENIO AFORIZMAI. Kiekvieną šventadienį pabersime saują išminties perlų. Viliamės, kad Jums tai bus prasminga ir svarbu.

Anglikonai kartu su katalikais švęs maldos už kūriniją dieną
vatikano radijas

Vyskupas Nicholas Holtmanas, Anglijos Bažnyčios vadovybėje kuruojantis aplinkosaugos klausimus, kreipėsi į visas anglikonų bendruomenes ir paragino rugsėjo 1-ąją kartu su ortodoksais ir katalikais švęsti maldos už kūriniją dieną.

Popiežius emeritas dalyvauja diskusijoje Kastelgandolfe apie tikėjimo krizę Europoje
vatikano radijas

„Ratzinger-Schülerkreis“ buvo įkurtas 1978 metais, kai profesorius Josephas Ratzingeris, popiežiaus šv. Jono Pauliaus II paskirtas Miuncheno ir Freizingo arkivyskupu, užbaigė universiteto dėstytojo karjerą

Tėvai gali naudotis lengvata mažuosius palydint į mokyklą2

Darbuotojams, auginantiems bendrojo ugdymo mokykloje besimokantį vaiką iki dvylikos metų, pirmąją mokslo metų dieną suteikiama ne mažiau kaip pusė darbo dienos laisvo nuo darbo laiko per metus.

Bernardinai.lt LAIKRAŠTIS IEŠKANTIEMS

 Ieškantiems ko? Savo vietos, autentiško vaidmens, prasmės. Bandantiems suprasti save ir pasaulį. Turintiems drąsos kelti klausimus, net ir nepatogius ir  pradedančius pokyčius.

Pirmokų padaugėjo tūkstančiu, abiturientų sumažėjo per 3 tūkst.

Rugsėjo 1-ąją į mokyklą ateis tūkstančiu pirmokų daugiau nei pernai – per 29 tūkstančius. Šiemet pirmokų bus daugiau, negu jas baigs abiturientų. Abiturientų, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo  daugiau kaip 3 tūkstančiais.:

Pirmą rugsėjo savaitgalį Šeteiniuose vyks tradicinis Santaros - Šviesos ir Studentų klubo savaitgalis

Išankstinė registracija: Registruodamiesi iš anksto būsite tikri dėl maitinimo ir palengvinsite organizatorių dalią. Nakvynę garantuojame tik pranešėjams, todėl nepamirškite palapinių. Dalyvio mokestis 20 Lt (studentams – 10 Lt). 

Rugpjūčio 29 d.
Prancūzija, Vokietija ir Rusija remia taikos planą Ukrainoje2

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande’as pareiškė, kad Prancūzija, Vokietija ir Rusija remia visiško ugniaus nutraukimo planą rytinėje Ukrainoje. Skelbiama, kad toks planas turėtų įsigalioti nuo rugsėjo pirmosios, kai prasideda nauji mokslo metai.

„Al Jazeera“ žurnalistai Egipte nuteisti 3 metams kalėjimo

Egipto teismas tris kanalo „Al Jazeera“ žurnalistus nuteisė kalėti 3 metus, skelbia Laisvosios Europos radijas. Teismo procesą kritikavo žmogaus teisių aktyvistai ir žiniasklaidos laisvės gynėjai.

Sulaikytas sprogimus Bankoke surengęs įtariamasis
lrt

Tailando policija pranešė, kad sulaikė vyrą, kuris, kaip įtariama, Bankoke prieš dvi savaites įvykdė išpuolį, nusinešusį 20 žmonių gyvybes. Pasak policijos, jis esą atitinka turėtą aprašymą.

Pirmalaikiai rinkimai Graikijoje vyks rugsėjo 20 dieną

Graikijoje prisiekė laikinoji vyriausybė, o pirmalaikiai rinkimai šalyje numatyti rygsėjo 20 dieną, skelbia BBC.

Estija nuo šiol yra didesnė
lrt

Šiuolaikinės technologijos padėjo Estijos teritoriją padidinti 112 kvadratinių kilometrų.

Kita darbo savaitė pasitiks su šiluma
lrt

Paskutinis kalendorinės vasaros savaitgalis nebus itin šiltas – dieną temperatūra pasieks daugiausiai 24 laipsnius šilumos. Tiesa, kaip LRT RADIJUI teigė sinoptikė Natalija Nikolajenko, vasara ketina atsisveikinti su šiluma – paskutinė kalendorinė jos diena – pirmadienis – bus kur kas šiltesnis.

Estija nori siena atsitverti nuo Rusijos

Estija skelbia, kad planuoja statyti sieną savo rytiniame pasienyje su Rusija. Taip esą būtų sustiprintas šalies saugumas, o kartu ir padidinta Šengeno zonos, garantuojančios laisvą judėjimą, apsauga, skelbia BBC.

Atidaryta paroda apie popiežiaus Pranciškaus vizitą Izraelyje

Penktadienį Vilniaus Katedros aikštėje atidaryta paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje 2014 m.“. Parodoje pristatomos nuotraukos, geriausiai atskleidžiančios istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius Popiežiaus kelionės susitikimus.

JT ragina Europos valstybes labiau padėti migrantams

Jungtinės Tautos pareiškė, kad Europos valstybės privalo dėti dar daugiau pastangų, kad apsaugotų į Europą plūstančius pabėgėlius. JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas kalbėjo apie „kolektyvinę politinę atsakomybę“, kurią dera parodyti norint išvengti „solidarumo krizės“.

Rugpjūčio 28 d.
Aukso kupinas visų pamirštas traukinys – Lenkijos Valbžycho miesteyje?

Valbžycho miestelio valdžia, gavusi laišką apie neva kalnuose rastą kadaise nacių paslėptą auksą gabenusį traukinį, šiomis dienomis patvirtino, kad kažkoks karinis objektas miestą supančiuose kalnuose tikrai rastas.

Sulaikyti keturi įtariamieji dėl migrantų žūties Austrijoje

Vengrijos policija teigia sulaikiusi keturis įtariamuosius, kaltus dėl 71 migranto, kaip manoma, iš Sirijos, mirties sunkvežimyje Austrijos teritorijoje.

Tautinių mažumų atstovai grasina streiku 5
lrt

Nuo naujų mokslo metų pradžios tautinių mažumų vaikų tėvai grasina skelbti visuotinį streiką. Jų nuomone, išgirsti nebuvo tėvų, mokytojų ir mokinių prašymai ir pasiūlymai dėl lietuvių kalbos egzamino rengimo.

A. Butkevičius: Lietuva remia Ukrainos pasiryžimą eiti demokratijos keliu 1
lrt

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmą kartą oficialaus vizito atvykęs į Ukrainą sakė, kad Lietuva niekada nepripažins Krymo aneksijos ir siūlė Lietuvos ekspertų pagalbą reformoms Ukrainoje.

Bėgantys nuo karo Ukrainoje tautiečiai atranda naujus namus
lrt

Žmonės iš karo zonos bėga, kur tik gali. Tarp jų – ir lietuvių kilmės asmenys, kuriems mūsų šalies vyriausybė suteikė galimybes sugrįžti į tėvynę – rasti čia ramybę ir tinkamas gyvenimo sąlygas bei darbą.

Šeštadienį Bernardinų sodą nuspalvins Vienuolių palapinių šventė

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje vilniečiai ir miesto svečiai galės susipažinti ir asmeniškai pabendrauti su 33 skirtingų vyrų ir moterų vienuolijų atstovais, išgirsti jungtinį vienuolių chorą, kartu su vienuoliais melstis Liturgines valandas.

Dėl oro sąlygų ryte susidaręs kvapas vilniečių sveikatai pavojaus nekėlė

Penktadienio rytą Vilniaus miesto gyventojai galėjo pajusti specifinį ore tvyrantį kvapą bei matyti nedidelį rūką,  panašų į smogą. Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad Vilniaus mieste oro užterštumo normos nebuvo viršytos.

Savivaldybėms perduoti dar 48 nauji mokykliniai autobusai

Rugpjūčio 28 d. Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms iškilmingai perduoti 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“.

Austrijoje migrantų aukų skaičius išaugo iki 70-ties

Oficialūs Austrijos šaltiniai teigia, kad ketvirtadienį greitkelyje paliktame sunkvežimyje rasti daugiau nei 70-ties žmonių, manoma, migrantų, kūna

Lietuvių kalbos google’is papildė lietuvišką internetą

Šalies lituanistai naujųjų mokslo metų išvakarėse lietuvišką internetą papildė solidžiu priedu – startavo Lietuvių kalbos išteklių internete informacinė sistema (LKIIS).

Kaune gimstanti graži tradicija – studentų vienybės simbolis

Ši Rugsėjo 1-osios šventė Kaune bus ypatinga – ją kartu eisenoje pasitiks penkių miesto aukštųjų mokyklų studentai.

Savivaldybėms bus perduoti dar 48 nauji mokykliniai autobusai

Rugpjūčio 28 d. 12 val. Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, savivaldybėms bus iškilmingai perduoti 48 nauji 19 vietų mokykliniai autobusai „Iveco daily“.