Naujienos

Liepos 28 d.
Atsistatydino Kaliningrado srities gubernatorius
lrt

Rusijos prezidentas priėmė Kaliningrado srities gubernatoriaus Nikolajaus Cukanovo atsistatydinimą.

P. Gražulis: STT kratos – priešrinkiminė provokacija
lrt

Tokios kratos, kokias dabar atlieka Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), nebuvo net sovietiniais laikais, LRT RADIJUI sako Seimo narys Petras Gražulis.

J. Milius apie STT kratą: tai yra gyvenimas, dalyvausiu tame procese asmeniškai
lrt

„Labai gaila įstaigos prestižo, tačiau tai yra gyvenimas, mes su tuo aktyviai kovojame, o dabar aš, vadovas, labiausiai įtariamas [korupcija].“

V. Matijošaitis išrašytas iš ligoninės
lrt

Dėl pakilusio kraujospūdžio 59-erių metų V. Matijošaitis prastai pasijuto vasaros pradžioje. Toliau gydymas bus tęsiamas reabilitacijoje, Palangoje.

Dėl incidento Astravo AE iškviesta Baltarusijos diplomatė, krieiptasi į EK

Tai jau trečias žinomas incidentas statant Astravo elektrinę per paskutinius keturis mėnesius.

Mirė JAV gyvenusi poetė, prozininkė Julija Švabaitė-Gylienė1

Eidama devyniasdešimt šeštuosius metus mirė JAV gyvenusi poetė, prozininkė Julija Švabaitė-Gylienė.

Ikiteisminis tyrimas dėl prekybos poveikiu: kratos Jono Miliaus bei Petro Gražulio darbo vietose

Šiame ikiteisminiame tyrime siekiamos išaiškinti ir kitos galimai vykdytos bei su įtariama prekyba poveikiu susijusios nusikalstamos veikos: piktnaudžiavimas, dokumentų klastojimas bei kitos.

Palangos miesto taryba atsilaikė verslininkų spaudimui – šimtamečiai medžiai naikinami nebus

Palangos miesto Tarybos narių nuomone, detaliojo plano iniciatoriai, vedini galimai komercinių tikslų, negrįžtamai sunaikintų tai, kas buvo puoselėjama nuo kurorto kūrimo pradžios, ko niekas nedrįso sunaikinti net sovietmetyje.

Nacionaliniai olimpiniai komitetai turi įgyvendinti antidopingo kodeksą
Irena Petraitienė

Tarptautinė antidopingo agentūra įpareigojo LTOK užtikrinti, kad prieš žaidynes iš būsimų olimpiečių bus paimtas ne mažesnis nei TOK nurodytas dopingo mėginių skaičius.

Mirė dainininkas, visuomenės veikėjas P. Urkauskas
lrt

Antradienį mirė Valstybino operos ir baleto teatro solistas Pranas Urkauskas. Jis taip pat buvo socialdemokratų partijos narys, visuomenės veikėjas, dirbo Vilniaus miesto savivaldybėje.

Popiežius Čenstakavos šventovėje: „Mokykimės mažumo, artumo ir konkretumo“
vatikano radijas

Atvykęs į Čenstakavo šventovę, popiežius Pranciškus pirmiausiai aplankė Marijos koplyčią, pasimeldė priešais ikoną, pasirašė svečių knygoje.

Vilniuje, prie Baltojo tilto vyks Pasaulio jaunimo dienų transliacija1
Vilniaus arkivyskupija

Liepos 30–31 d. prie Baltojo tilto ir Šv. arkangelo Rapolo bažnyčioje (Šnipiškių g. 1) vyks Didysis Vilniaus budėjimas.

Poezijos projektu Vilniuje bus pažymėtas Lietuvos ir ES šalių diplomatinių santykių atkūrimo 25-metis

Prieš ketvirtį amžiaus 12 tuometei Europos ekonominei bendrijai priklausiusių valstybių paskelbė „neatidėliotina tvarka“ atkuriančios diplomatinius santykius su Baltijos šalimis – Estija, Latvija ir Lietuva. 

Finansų ministerijoje aptartas galimas „Brexit“ poveikis, sutarta ieškoti abipusiai naudingų sprendimų

Pasak ministrės, šiuo metu esanti padėtis Finansų ministerijos specialistams neduoda kiek rimtesnio pagrindo nerimauti dėl neigiamo „Brexit“ poveikio Lietuvai artimiausiais metais.

Europos pareigūnus atstovaujanti organizacija kreipėsi į Lietuvos vadovus dėl demokratinių teisių ribojimo

Europos policijos konfederacija (EuroCOP), atstovaujanti pusę milijono policijos pareigūnų ir vienijanti daugiau kaip 35 Europos policijos profesines sąjungas, kreipėsi į Lietuvos vadovus.

Paštas jaunimui tampa pirmosios darbo patirties kalve

Šią vasarą laiškininko ar pašto korespondencijos siuntų skirstytojo, taip pat kitus darbus pašte išbando net keli šimtai jaunuolių.

Orai: šiandien laukiama audros, o savaitgalį atvės

Oro temperatūra turėtų kilti vos iki 26 laipsnių.

Vėjo jėgainės Lietuvoje pagamina jau beveik pusę vietinės elektros

Per pirmąjį šių metų pusmetį elektros energijos iš vėjo gamyba Lietuvoje, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išaugo daugiau nei dvigubai.

PJD Krokuvoje: 1400 jaunimo grupė iš Lietuvos
vatikano radijas

 Į Jaunimo dienas Krokuvoje atvyko beveik 1400 jaunimo iš Lietuvos. Drauge su jais atkeliavo 32 kunigai. 

Pasaulinė hepatito diena: 95 proc. užsikrėtusiųjų – to nežino

95 proc. užsikrėtusiųjų virusiniais hepatitais to nežino, kadangi nejaučia jokių simptomų. Todėl labai svarbu išsitirti, ar nesate užsikrėtę.

PJD Krokuvoje: „Pranciškonų kaimas“

Jau tradiciškai Pasaulio jaunimo dienų pagrindinės savaitės metu šalia visų kitų renginių vyksta ir „Pranciškonų kaimas“ („Franciscan village“), kuriame susitinka ir brolystę bei tikėjimą švenčia Pranciškoniškosios šeimos nariai iš viso pasaulio.

Popiežiaus atvykimas į Krokuvą nuotraukose

Trečiadienį popiet popiežius Pranciškus iš Romos atvyko į Krokuvą, kur susitiko su valstybės vadovais ir Lenkijos vyskupais. 

Maestro Juozas Domarkas švenčia 80-metį

Vienas žymiausių lietuvių dirigentų, išpuoselėjęs pirmąjį Lietuvoje aukšto profesinio lygio simfoninį orkestrą Juozas Domarkas švenčia 80-ąjį gimtadienį.

Turkija: ketvirtadienį laukia didelės permainos
lrt

Pirmadienį išduoti orderiai dar 42 žurnalistams suimti ir spaudos laisvės organizacijos vadina tai drakonišku susidorojimu su spaudos laisve.

Vengrijos premjeras apie migrantus: ne vaistas, o nuodas – mums jų nereikia
lrt

Po nuolat pasikartojančių išpuolių Europoje V. Orbanas toliau kursto baimę dėl imigrantų iš Vidurio Rytų ir Afrikos bei giria Donaldo Trumpo JAV užsienio politikos planus.

Liepos 27 d.
Popiežius ragina Lenkijos lyderius priimti pabėgėlius

Per pirmąjį oficialų savo vizito Lenkijoje renginį popiežius Pranciškus paragino Lenkijos lyderius priimti pabėgėlius, bėgančius nuo karų ir bado. Taip pat jis ragino ginti žmogaus gyvybę nuo pat jos užsimezgimo iki natūralios mirties.

Popiežius Pranciškus Lenkijoje: „Pasaulis kariauja, tačiau tai nėra religijų karas“16

Popiežius Pranciškus trečiadienį atvyko į Krokuvą, kur prasidėjo Pasaulio jaunimo dienos. Pakeliui į Lenkiją popiežius kalbėjo apie paskutiniuosius įvykius, įskaitant ir kunigo nužudymą Prancūzijoje.

 
Popiežių į Lenkiją išlydėjo grupė jaunų pabėgėlių
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus susitiko su grupe jaunų pabėgėlių. Susitikimas popiežiaus rezidencijoje Šv. Mortos namuose Vatikane, trečiadienį 13 val. 30 min, įvyko trumpai prieš popiežiaus kelionę į Pasaulines Jaunimo Dienas Krokuvoje. 

Popiežius Pranciškus meldėsi prie šv. Jono Pauliaus II kapo
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus trečiadienio priešpietį, trumpai  prieš kelionę į Lenkiją, užėjo į Šv. Petro baziliką ir pasimeldė prie šv. Jono Pauliaus II kapo. 

R. Masiulis: „Turi būti atliktas išsamus ir objektyvus incidento Astrave tyrimas“

Pasitvirtinus informacijai apie dar vieną incidentą Baltarusijoje statomos atominės elektrinės (AE) aikštelėje, energetikos ministras Rokas Masiulis ragina atlikti išsamų ir objektyvų tyrimą. 

Europos Komisija paskelbė Lenkijai skirtą rekomendaciją dėl teisinės valstybės

Šiandien Europos Komisija paskelbė Lenkijai skirtą rekomendaciją dėl teisinės valstybės.

EK Pirmininkas vyriausiuoju derybininku su Jungtine Karalyste paskyrė Michelį Barnier

Šiandien Europos Komisijos Pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris paskyrė vyriausiąjį derybininką, vadovausiantį Europos Komisijos suformuotai derybų su Jungtine Karalyste pagal ES sutarties 50 straipsnį ir pasirengimui joms darbo grupei.

Popiežiaus žinia JAV jaunimui: „Žaisk gyvenimu! Nebijok! Žaisk iki galo!“7
vatikano radijas

Popiežius pasiuntė žinią JAV katalikų jaunimui iš Brownsville vyskupijos. Brownsville vyskupija Teksaso valstijoje prie valstybinės sienos su Meksika yra viena vargingiausių vietovių visose JAV. 

Pernai žemiau skurdo rizikos ribos gyveno 22,2 proc. Lietuvos gyventojų

Skurdo rizikos lygis 2015 m. šalyje siekė 22,2 proc., remdamasis pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenimis, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

„Kristupo festivalis“ kvietė susitikti knygyne

Liepos 19-osios pavakarę PPC „Ozas“ esančiame knygyne VAGA skambėjo Kristupo vasaros festivalio inicijuoto koncerto „Seku seku pasaką...“ natos.

Politikos analitikas: H. Clinton pasiekė tai, dėl ko JAV moterys kovojo 100 metų
lrt

Žengėme šaliai labai svarbų žingsnį, – birželio 7-osios vakarą, po pirminių balsavimų paaiškėjus, kad nacionaliniame Demokratų partijos suvažiavime, kartu su vadinamųjų superdelegatų įsipareigojimais, jai priklausys daugumos delegatų balsai, paskelbė Hillary Clinton.

Rugsėjį vyks pirmoji Lietuvoje veganų mugė1

Mugės metu taip pat bus skaitomos paskaitos, surengta maisto gaminimo pamoka, filmo „Augalinė Varšuva“ peržiūra bei diskusija ko reikėtų, kad ir Vilnius taptų toks palankus veganams.

Pasaulyje šiemet nužudyta 14 pastoracijos darbuotojų
vatikano radijas

2016 m. visame pasaulyje nužudyta 14 katalikų pastoracijos darbuotojų, iš jų septyni kunigai, įskaitant kun. Jacques’ą Hamelį, 84 metų kunigą, nužudytą antradienį Prancūzijoje.

„Hamas“ Gazos Ruože vaikus rengia atakoms prieš Izraelį
lrt

Gazos Ruože veikia karinė stovykla vaikams, kurioje „Hamas“ tikisi užsiauginti naują kartą atakoms prieš Izraelį. Žmogaus teisių gynėjų smarkiai kritikuojamoje stovykloje šiemet – dešimtys tūkstančių palestiniečių jaunuolių.

H. Clinton oficialiai tapo Demokratų kandidate kovoje dėl prezidento posto

Antradienį Demokratų partija savo suvažiavimo Filadelfijoje metu oficialiai nominavo Hillary Clinton tapti partijos kandidate JAV prezidento rinkimuose, skelbia CNN.

Kunigo žudikas buvo sekamas policijos

Vienas iš vyrų, įtariamų nužudžius kunigą šiaurinėje Prancūzijos, buvo sekamas policijos ir išpuolio metu dėvėjo sekimo apyrankę, skelbia BBC.

Į Lenkijoje vykstančias Pasaulio jaunimo dienas atvyksta popiežius
lrt

Į Lenkiją, kur  tęsiasi  Pasaulio jaunimo dienos,  trečiadienį  laukiama  atvykstant  Popiežiaus Pranciškaus.  

Pasaulio jaunimo dienų atidarymo šv. Mišios nuotraukose1

Antradienį vakare Krokuvoje vyko iškilmingos Pasaulio jaunimo dienų atidarymo šv. Mišios, kurias aukojo Krokuvos arkivyskupas kard. Stanislawas Dziwiszas.

Krokuvos arkivyskupas jaunimui: „Sveiki atvykę į šv. Jono Pauliaus II miestą“
vatikano radijas

„Sveiki atvykę į Karolio Wojtylos – šv. Jono Pauliaus II miestą, kuriame jis brendo tarnauti Bažnyčiai, iš kurio leidosi į kelionę skelbti Jėzaus Kristaus Evangeliją visam pasauliui“, – sveikino į Krokuvą atvykusį jaunimą kard. Stanislawas Dziwiszas.

Olandai vyrai ir latvės moterys – aukščiausi pasaulyje
lrt

Naujausių tyrimų duomenimis, olandai vyrai ir latvės moterys yra aukščiausi, lyginant su kitomis tautybėmis. Vidurinis olando ūgis yra 183 cm, o moters Latvijoje – 170 cm.

Ar Lietuvos vadovai galėtų su A. Lukašenka akis į akį pasikalbėti dėl Astravo AE?
lrt

Žinios apie vos už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE) įvykusius incidentus kelia vis didesnį nerimą.

Liepos 26 d.
Rio olimpinėse žaidynėse – mėginimai užkirsti kelią smurtui gatvėse 1
lrt

Didžiausią nerimą laukiant Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių kelia saugumas mieste.

Užsienio reikalų ministerija reiškia susirūpinimą dėl Astravo atominės elektrinės statybų saugos

Užsienio reikalų ministerijai kelia susirūpinimą Baltarusijos spaudoje vėl pasirodžiusi informacija, kad 2016 m. liepos 10 d. galimai įvyko dar vienas incidentas Baltarusijos statomoje Astravo atominėje elektrinėje (AE).

Ukrainoje darbą pradeda dar viena Lietuvos karių instruktorių pamaina
lrt

Ukrainoje, Javorivo tarptautiniame taikos ir saugumo mokymo centre darbą pradėjo šeštoji Lietuvos karių instruktorių pamaina.