2014 m. lapkričio 28 d., penktadienis

NAUJIENOS

Naujas afrikinio kiaulių maro atvejis Ignalinos rajone 2014-11-28
šernas

Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto specialistai patvirtino afrikinio kiaulių maro (AKM) diagnozę šernui, kurio gaišena rasta Ignalinos rajono Rimšės seniūnijos miške.

ŽIV epidemija Europoje tebesitęsia 2014-11-28
Adata

ŽIV epidemija Europoje tebesitęsia, neskaitant gydymo pažangos ir naujų prevencijos galimybių, teigiama jungtiniame Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ECDC) bei Pasaulio sveikatos organizacijos Europos Regiono biuro pranešime spaudai.

Kitais metais Lietuvos kariuomenės ryšių specialistai dalyvaus trijose NATO misijose 2014-11-28
Lietuva ir NATO

Trečiadienį oficialios ceremonijos Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalione Vilniuje metu į NATO misijas Afganistane, Turkijoje ir Kosove išlydėti Lietuvos kariuomenės ryšių specialistai.

Apie bejėgius paukščius – bendruoju pagalbos telefonu 112 2014-11-28
žiemojančios gulbės

Žmogaus pagalbos ir globos reikia ligotiems, sužeistiems, paliegusiems paukščiams. Radę ar pastebėję tokį paukštį ar laukinį gyvūną, žmonės turėtų paskambinti bendruoju pagalbos telefonu 112.

Suomija įteisino vienalytes santuokas (1) 2014-11-28
gėjai

Suomijos parlamentas penktadienį įteisino vienalytes santuokas.

Danijoje vėjo jėgainė pasiekė neregėtą rekordą 2014-11-28
Vėjo energija

Lietuvos elektrinė Elektrėnuose per parą pagamina 7,5 mln. kWh energijos ir tam sudegina beveik 2 tūkstančius tonų mazuto. Kauno hidroelekrinė per parą pagamina 1,2 mln. kWh energijos, ir dėl to Lietuva atsisakė 63,5 kvadratinių kilometrų savo teritorijos.

D. Grybauskaitė: geriausias skydas nuo kylančių grėsmių – kritinis mąstymas 2014-11-28
prezidentė Grybauskaitė

Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valdovų rūmuose sveikindama mokytojus, susirinkusius į forumą „Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 25-mečiui artėjant“, pabrėžė, jog šiandien mokytojams tenka ypatinga užduotis – rengti atsakingą, pilietišką, patriotišką Lietuvos jaunimą.

Dailininkų sąjungoje Vilniuje – antrasis aukcionas Ukrainos kariams paremti 2014-11-28
teptukas

Lapkričio 28 dieną (penktadienį), 18 val. Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje Vilniuje (Vokiečių g. 2) vyks antrasis garsių menininkų darbų aukcionas.

M. Laurinavičius: turime ruoštis ir juodžiausiam scenarijui 2014-11-28
Rusija

Prieštaringai vertinamas Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasisakymas, esą Rusija yra teroristinė valstybė, buvo tinkamas, nes šalis iš tiesų turi teroristinės valstybės požymių, kuriuos privalo pamatyti dar nepraregėję Vakarų šalių politiniai lyderiai.

Šaltis iš Lietuvos nesitrauks 2014-11-28
sniegas

Penktadienį išsilaikys debesuoti orai, tik kai kur, daugiausiai pietiniuose, rytiniuose rajonuose, gali pasirodyti menkų pragiedrulių, LRT Radijui sakė sinoptikė Inga Stankūnaitė.

„Pranciškonai.TV“ siūlo apmąstymų apie Dievo Žodį seriją 2014-11-28
Pranciškonai.tv Duodu žodį

Nuo pirmojo advento sekmadienio svetainėje www.pranciskonai.tv bus galimybė klausytis apmastymų apie Dievo Žodį seriją, pavadintą „Duodu Žodį“.

Itin liūdna demografinė prognozė: greitai Lietuvoje neliks nė 2 mln. gyventojų 2014-11-28
moters šešėlis

Lietuvoje neliks nė 2 mln. gyventojų. Nykimo nestabdys nei ilgėjanti gyvenimo trukmė, nei mažėjanti emigracija.

V. Kubiliaus premija apdovanotas M. Šidlauskas 2014-11-28
Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Lietuvių literatūros ir tautosakos institute įteikta trečioji kasmetė Vytauto Kubiliaus premija, kuria siekiama įvertinti literatūros kritikų bei literatūros tyrinėtojų darbą.

Šiandien – nieko nepirkimo diena (1) 2014-11-28
rankdarbiai

Žali.LT aktyvistai kviečia nuo 12 iki 17 val. užsukti į Vilniaus miesto savivaldybės (Konstitucijos per. 3) holą. Dalyviai išmoks patys pasigaminti papuošalus eglutei ar Kalėdines dovanėles iš panaudotų daiktų, paprastai išmetamų kaip atliekos.

Iš rinkimų kovos Moldovoje pašalinta su Rusija siejama partija 2014-11-28
Prezidento rinkimai 2014

Likus kelioms dienoms iki Moldovos parlamento rinkimų iš kovos pašalinta su Rusija siejama Renato Usačio partija „Patria“. 

Rengiamas antrasis aukcionas Ukrainos kariams paremti 2014-11-28
Ukraina

Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje penktadienį rengiamas antrasis labdaringas aukcionas sužeistiems Ukrainos kariams paremti.

Popiežius skrenda į Turkiją 2014-11-28
Popiežius Pranciškus europarlamente

Popiežius Pranciškus penktadienį vyksta į Turkiją trijų savo pirmtakų pramintu keliu: atvykęs sutiks valstybės atstovus Ankaroje, šeštadienį aplankys katalikų bendruomenę Stambule.

EK įgaliotinis vyksta į Ukrainą aptarti jos galimos narystės ES ir NATO 2014-11-28
Ukraina, ukrainos vėliava

Tebetvyrant įtemptai padėčiai Rusijos remiamų separatistų kontroliuojamose Rytų Ukrainos žemėse, į Kijevą penktadienį nuvyks naujasis Europos Komisijos įgaliotinis plėtros klausimams Johannesas Hahnas.

D. Cameronas pristatys siūlymus, kaip mažinti imigrantų skaičių 2014-11-28
Kojos, šešėliai

Didžiosios Britanijos premjeras žada pristatyti siūlymus, kaip mažinti iš kitų Europos Sąjungos šalių atvykstančių imigrantų skaičių. Davidas Cameronas yra pažadėjęs jį mažinti, tačiau nauja statistika rodo, kad, jam būnant premjeru, imigrantų skaičius kaip tik išaugo.

Po OPEC sprendimo staigiai krito ir naftos kaina, ir rublio kursas 2014-11-27
rosneft

Po naftą eksportuojančių šalių (OPEC) sprendimo nemažinti naftos gavybos apimčių, ir taip jau pusmetį mažėjančios naftos kainos vėl staigiai krito žemyn

„Knygų Kalėdų“ eglės įžiebimas – tiesiogiai per LRT 2014-11-27
Knygų Kalėdos

Lapkričio 28 d., penktadienį, jau ketvirtąjį kartą „Knygų Kalėdų“ šventė suburs knygas mylinčius žmones Prezidentūros Baltojoje salėje.

Šiauliuose – Pasaulinė lyderystės konferencija 2014-11-27
Pasaulinė lyderystės konferencija Vilniuje

Konferencijoje kalba žmonės, kurie yra pasaulinio lygio lyderiai - išties daug pasiekę savo srityje ir savo pavyzdžiu bei pasidalinta patirtim įkvepia ir kitus.“  

A. Jaceniukas patvirtintas Ukrainos ministru pirmininku 2014-11-27
Arsenijus Jaceniukas

Pasak Lietuvos Vyriausybės vadovo, demokratinių jėgų laimėjimas Ukrainos Rados rinkimuose ir naujos Vyriausybės paskyrimas šiuo ypatingai įtemptu Ukrainai ir visai Europai laikotarpiu dar kartą paliudijo europinį Ukrainos žmonių pasirinkimą.

Prasidėjo 6-oji Europos alkoholio politikos konferencija 2014-11-27
ne alkoholiui

Europos alkoholio politikos tinklas šiandien prasidėjusioje konferencijoje atvirai kelia klausimą - ar Europos Sąjunga pragers savo ateitį?

Europos Komisijos pirmininkas sulaukė europarlamentarų pasitikėjimo 2014-11-27
Jean-CLaud Juncker

Ketvirtadienį Europos Parlamentas didele balsų dauguma nepritarė siūlymui pareikšti nepasitikėjimą Europos Komisija ir jos pirmininku Jeanu-Claude Junckeriu. Už nepasitikėjimą balsavo 101 EP narys, 461 prieš, o 88 susilaikė.

Orai: nebesnigs, bet spustels šaltis 2014-11-27
žiema

Ketvirtadienį žymesnių kritulių nenumatoma, rytinėje Lietuvos dalyje atsiras nedidelių pragiedrulių. Pūs 3–8 m/s pietryčių vėjas. Temperatūra – nuo 4 laipsnių šalčio rytiniuose rajonuose iki 1 laipsnio šilumos pajūryje.

Darbo vietas Kaune kuriantiems verslininkams patvirtinta išskirtinė lengvata 2014-11-27
Kaunas, Šilainiai

Verslo įmonėms, Kauno mieste įsteigusioms ne mažiau kaip 200 nuolatinių darbo vietų, bus  suteikiama 50 proc. lengvata įsigyjant metinius parkavimo bilietus. Šiam siūlymui ketvirtadienį pritarė Kauno miesto taryba.

Kelionių organizatoriai raginami griežtai laikytis Turizmo įstatymo reikalavimų 2014-11-27
Oro uostas

Informacija apie kelionių organizatorius, kuriems pateikti raštiški įspėjimai dėl galimo pažymėjimo galiojimo panaikinimo po 6 mėnesių yra skelbiama ir nuolatos atnaujinama.

AB „Klaipėdos nafta“ yra pasirengusi SGD terminalo eksploatacijai 2014-11-27
SGD terminalas Indipendence

Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija priėmė sprendimą suteikti AB „Klaipėdos nafta“ skystinimo licenciją. Tai reiškia, jog bendrovė laiku įgyvendino suskystintųjų gamtinių dujų terminalo projektą ir tapo terminalo operatoriumi.

Teismas įpareigojo ,,Lrytas“ pašalinti iš naujienų portalo ,,15min“ neteisėtai nukopijuotus straipsnius 2014-11-27
teismas

,,Lrytas“ ieškovui ,,15min“ turės sumokėti 25 tūkst. litų kompensaciją. Taip pat ,,Lrytas“ ieškovui turės atseikėti per 10 tūkst. litų bylinėjimosi išlaidų.

Įvertino šalies saugumo padėtį 2014-11-27
Karinės pratybos

Valstybės gynimo taryba (VGT) aptarė naujausią informaciją apie besikeičiančią saugumo padėtį regione ir Lietuvoje.

Bernardinai.lt knygoje „Tik ėjimas keliu“ – 27 pokalbiai su Lietuvos dvasininkais (1) 2014-11-27
Tik ėjimas keliu: pokalbiai su dvasininkais

Knygoje publikuojami 2009-2014 m. rengti pokalbiai su 27 Lietuvos dvasininkais – vyskupais, kunigais, vienuoliais, ne tik katalikais, bet ir kitų krikščioniškų konfesijų atstovais. 

Panemunės pilies pietiniam korpusui gaivinti skirta 1,5 mln. litų 2014-11-27
Panemunės pilis

Kaip pranešė ministerija, numatoma sutvarkyti Pilies pietinio korpuso stogą, langus, dalį korpuso vidaus patalpų bei atlikti kitus darbus. Numatyta, kad šiame korpuse bus atkurtas XVIII a. interjeras, veiks turizmo informacijos centras.

Vilniuje – laiką pralenkusios dailininkės paroda 2014-11-27
Nacionalinė dailės galerija

Kazimieros Zimblytės kūryba – Nacionalinėje dailės galerijoje. Pasak menotyrininkų, sovietmečiu ignoruojama dailininkė iš tiesų pralenkė laiką – buvo viena pirmųjų abstrakčiosios dailės kūrėjų ir instaliacijų autorė.

Trečiadienio audiencija: Bažnyčia, keliautoja Karalystės link 2014-11-27
šv. Petro aikštė

Nuodėmės sudarkytas šio pasaulio pavidalas praeina, tačiau mes mokomi, kad Dievas rengia naują buveinę ir naują žemę, kurioje viešpatauja teisingumas ir kurios laimė patenkins bei pranoks visus ramybės troškimus, kylančius žmonių širdyse.

Prasidėjo 12-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ 2014-11-27
Kadras iš animacinio filmo „Daina“

Šią savaitę prasidėjo vienas iš unikaliausių festivalių Lietuvoje – nekomercinis 12-asis tarptautinis animacinių filmų festivalis „Tindirindis“.

Prezidentė šaukia Valstybės gynimo tarybos posėdį 2014-11-27
Prezidentė karinėse pratybose

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ketvirtadienį šaukia Valstybės gynimo tarybos posėdį. Kokios temos bus aptariamos – neskelbiama. Posėdis yra uždaras.

Iš Vilniaus į Palangą elektromobiliu – jau po dvejų metų? 2014-11-27
Elektromobiliai

Kelyje Vilnius–Kaunas atidaryta dar viena elektromobilių greitojo įkrovimo stotelė. Ar tikrai jų jau reikia? Kuo vairuotojus turėtų sužavėti šie vis dar neįprasti automobiliai? 

Eismo sąlygas sunkina plikledis ir snygis 2014-11-27
kelias

Vilniaus apskrityje dėl plikledžio  barstomi krašto kelių slidūs ruožai. Telšių ir Skuodo rajonuose eismo sąlygas sunkina  snygis, barstomi magistraliniai, krašto ir rajoniniai keliai.

Renkasi naujasis Ukrainos parlamentas 2014-11-27
Rinkimai Ukrainoje

Dėl dėl karinio konflikto Rytų Ukrainoje ir aneksuoto Krymo, parlamente sumažėjo prorusiškos opozicijos atstovų, nes rinkimai šiuose regionuose neįvyko.

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »