Naujienos

Balandžio 28 d.
Saudo Arabijos mieste Džidoje atidarytas Lietuvos garbės konsulatas

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius balandžio 28 dieną antrame pagal dydį Saudo Arabijos mieste Džidoje atidarė Lietuvos garbės konsulatą, kuriam vadovaus verslininkas Mahfouzas Marei bin Mahfouzas.

Vilniaus savivaldybei teks rinktis kitą gatvių apšvietimo modernizavimo modelį

Vilniaus gatvių apšvietimo tinklus turėjusi renovuoti Italijos kompanija „Gemmo“ nepateikė Savivaldybei finansavimo šaltinių, todėl sutartis, turėjusi įsigalioti 2015 metų balandžio 28 dieną, neįsigaliojo.

Kariuomenės vadas: šiemet reikės apsispręsti dėl Baltijos bataliono panaudojimo
lrt

Šiemet reikės apsispręsti, kaip ir kur ateinančiais metais bus panaudojamas Baltijos batalionas. Taip po Baltijos valstybių kariuomenės vadų susitikimo Palangoje teigia Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Vytautas Žukas.

ES skiria 110 mln. eurų mažų ir vidutinių įmonių plėtrai Ukrainoje

Europos Komisija patvirtino 70 mln. eurų vertės specialiąją privataus sektoriaus plėtros priemonę. Ji yra 11 mlrd. eurų vertės ES paramos Ukrainai paketo dalis.

Keliuose – laukiniai gyvūnai

Gamta atbudo, vieni gyvūnai jau augina jauniklius, kitiems šis mėnuo yra padidėjusio aktyvumo metas. Deja, dėl tokio aktyvumo gyvūnai dažniau pasirodo keliuose ir patenka po automobilių ratais.

Pavasaris – karščiausias laikas statybų inspektoriams

Daugiausia savavališkų statybų, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos (VTPSI) duomenimis, nustatoma balandžio–birželio mėnesiais.

Seimo delegacijos ETPA nariai ragina Norvegiją ratifikuoti Hagos konvenciją

Strasbūre vykusios Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) sesijos metu Seimo narės Birutės Vėsaitės iniciatyva buvo užregistruota deklaracija, raginanti Norvegiją kuo greičiau ratifikuoti 1996 metų Hagos Konvenciją.

Prezidentė teikia Apeliacinio teismo teisėjų kandidatūras

D.Grybauskaitė pasirašė dekretus, kuriais teikia Seimui svarstyti Vilniaus apygardos teismo teisėjų Sigitos Bieliauskienės ir Romualdos Janovičienės kandidatūras į Lietuvos apeliacinio teismo teisėjus.

Kino teatras „Pasaka“ mamoms dovanoja nemokamus bilietus į kiną

Artėjant Motinos dienai kino teatras „Pasaka“ kviečia: atsivesk mamą į kiną! Sekmadienį, gegužės 3 d., skelbiama šventiška akcija, kai visoms į kino teatrą savo vaikų atlydėtoms mamoms tądien bilietai į kino filmus bus nemokami.

Pornografiją transliuojančio kanalo prokurorai nenubaudžia jau metus 2
lrt

Balandžio 27-ą dieną Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) pakartotinai kreipėsi į prokuratūrą dėl internetinės televizijos KARTINA.TV paslaugas platinančių asmenų galimai vykdomos nusikalstamos veikos.

Vadovai taupo darbuotojų sveikatos sąskaita

Vakaruose jau seniai egzistuoja supratimas, kad investicijos į darbuotojo emocinę būseną, sveikatą atsipirks, nes darbuotojo savijauta aiškiai atspindi jo darbo rezultatus. Tačiau Lietuvoje vadovai nelinkę į tai investuoti.

Atliekų vežėjai ruošiasi pokyčiams
lrt

Kitąmet antrines žaliavas iš atliekų vežėjų surenkamų buitinių atliekų rūšiuos ir perdirbėjams pardavinės atliekų rūšiavimo gamyklų operatoriai. Ši paslauga bus įskaičiuojama į atliekų tvarkymo kainą, nors lig šiol verslas tai daro nemokamai.

Premjeras Klaipėdoje aptarė uosto plėtros galimybes

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį Klaipėdoje dalyvavo Suskystintų gamtinių dujų (SGD) terminalo projekto įgyvendinimo komisijos posėdyje, kuriame buvo aptariamos ir uosto plėtros galimybės.

ES 70 mln. eurų didina savo paramą branduolinei saugai Černobylyje

Europos Komisija 70 mln. eurų padidins savo įnašą, skirtą užtikrinti, kad Černobylio elektrinės vietoje Ukrainoje būtų visiškai atkurta saugi aplinka.

Tytuvėnų regioniniame parke – akmenų rūžos takas

Tytuvėnų regioniniame parke Užpelkių botaniniame zoologiniame draustinyje atidaromas Akmenų rūžos (ruožo) takas, kuris unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme.

Susitikime su Krymo Medžliso pirmininku Lietuva patvirtino nepripažinsianti Krymo aneksijos

Lietuvos nuolatinė atstovė pakartojo, kad Lietuva nepripažins neteisėtos Krymo aneksijos. Ji pabrėžė, kad reikia išlaikyti tarptautinės bendruomenės dėmesį žmogaus teisių, totorių ir kitų tautinių mažumų padėties Kryme klausimams.

Vatikane – koncertas labiausiai stokojantiesiems
vatikano radijas

Per Šeštines vyksiančio koncerto atlikėjai – Salerno filharmonijos orkestras, Romos vyskupijos choras. Renginio globėjas – Popiežiškoji Elemozinarija.

Krikščionys iš viso pasaulio per „Caritą“ remia nukentėjusiuosius Nepale
vatikano radijas

Nepalo „Carito“ direktorius pasakė, kad ir nedidelė auka iš tiesų yra reikšminga: už dešimt eurų Nepale galima nupirkti 30 kilogramų ryžių, kurių pakaks vienai šeimai išsimaitinti mėnesį. Už antra tiek galima parūpinti vandens ir palapinę. 

A. Butkevičius ir R. Masiulis Klaipėdoje aptars strateginių energetikos projektų eigą
lrt

Premjeras Algirdas Butkevičius ir energetikos ministras Rokas Masiulis antradienį Klaipėdoje aptars strateginių energetikos projektų eigą.

Tūkstančiai Nepalo sostinės gyventojų stengiasi ištrūkti iš miesto
lrt

Dėl tebesitęsiančių stiprių požeminių smūgių ir maisto, bei vandens trūkumo tūkstančiai Nepalo sostinės gyventojų stengiasi ištrūkti iš miesto.

Misiją baigiantys Italijos kariai aplankė sutrikusio vystymosi kūdikius
lrt

Misiją Baltijos šalių oro erdvėje baigiantys Italijos karinių oro pajėgų kariai apsilankė Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Neįgaliems šių namų globotiniams kariai padovanojo specialų įrengimą – vertikalizatorių.

Lietuvos Raudonasis Kryžius renka paramą Nepalo žmonėms
lrt

Lietuvos Raudonasis Kryžius pradeda rinkti lėšas nukentėjusiems nuo žemės drebėjimo Nepale paremti.

Valstybinė darbo inspekcija: ir vienas žuvęs darbe yra per daug
lrt

Antradienį minima Pasaulinė darbuotojų saugos ir sveikatos diena. Valstybinės darbo inspekcijos duomenimis, sudėtingiausia situacija – statybų sektoriuje.

Balandžio 27 d.
Vilniaus oro uosto naujovė – keleivių eilių valdymo sistema
lrt

Vilniaus oro uostas įdiegė naujovę – eilių valdymo informacinę sistemą, skirtą padėti aviacinio saugumo patikros laukiantiesiems aiškiai suplanuoti savo laiką.

Misiją baigiantys Italijos kariai aplankė sutrikusio vystymosi kūdikius
lrt

Misiją Baltijos šalių oro erdvėje baigiantys Italijos karinių oro pajėgų kariai apsilankė Šiaulių sutrikusio vystymosi kūdikių namuose. Neįgaliems šių namų globotiniams kariai padovanojo specialų įrengimą – vertikalizatorių.

Lietuva ir Kinija pasirašė susitarimą dėl diplomų pripažinimo

Šiandien Rygoje vykstančiame 5-ajame Azijos ir Europos švietimo ministrų forume Lietuvos švietimo ir mokslo ministras prof. Dainius Pavalkis ir Kinijos švietimo viceministrė Li Weihong pasirašė susitarimą dėl kvalifikacijų, susijusių su aukštuoju mokslu, pripažinimo.

Unikalus robotas padės sumažinti gydytojo klaidos tikimybę
Technologijos_lt

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Sporto institutas ir vėl stebina naujausiomis inovacijomis. Šįkart instituto mokslininkai įsigijo išskirtinį prietaisą, kuris su milimetrų tikslumu gali įvertinti kelio sąnario stabilumą.

Dantų šepetėlis tikrins DNR ir įspės apie vėžį, Alzheimerį ir kt. ligas
Technologijos_lt

Panašu, kad netolimoje ateityje apie savo sveikatos būklę turėsime galimybę sužinoti net ir valydamiesi dantis, o svarbiu diagnostiniu instrumentu taps paprasčiausias dantų šepetėlis.

Dar nepavyko susisiekti su keturiais Nepale esančiais lietuviais
lrt

Naujausiais duomenimis, stipraus žemės drebėjimo savaitgalį sukrėstame Nepale esantys 60 Lietuvos piliečių saugūs, tačiau su keturiais iš jų dar nepavyko susisiekti.

Auditoriai: bankrotai skelbiami per vėlai
lrt

Auditoriai konstatuoja, kad bankrotai yra skelbiami per vėlai, kai įmonės turi itin mažai turto. Dėl šios priežasties patenkinama tik apie 13 proc. kreditorių reikalavimų.

Nauji apribojimai verslinei žvejybai apsaugos lašišas
lrt

Siekdamas apsaugoti Kuršių mariomis neršti plaukiančius šlakius ir lašišas, aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pakeitė verslinės žvejybos vidaus vandenyse taisykles, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Masiniai atleidimai Švėkšnos psichiatrijos departamente
lrt

Švėkšnos psichiatrijos departamente uždaromas Ribinių būklių skyrius, atleidžiami visi jo darbuotojai. Klaipėdos jūrininkų ligoninės vadovo Jono Sąlygos teigimu, neefektyvaus skyriaus „situacija tapo dar blogesnė nei buvo prieš metus“.

NATO oro policijos naikintuvai lydėjo Rusijos karinius orlaivius
lrt

Balandžio 20–26 d. Baltijos valstybių oro erdvę saugantys NATO oro policijos naikintuvai kilo du kartus atpažinti ir palydėti tarptautine oro erdve skridusių Rusijos Federacijos karinių orlaivių.  

Sinoptikė: liko dvi vasariškos dienos
lrt

Pirmadienį saulė palepins dažniau, ypač antroje dienos pusėje, LRT Radijui žada sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. 

Lietuva su Lenkija blokuoja esmines ES klimato kaitos politikos reformas

Šiuo metu ES šalių vyriausybės derasi kaip sureguliuoti apyvartinių taršos leidimų (ATL) perteklių rinkoje, tuo tarpu Lietuvos vyriausybė prisijungė prie sprendimus blokuojančios ir esmines reformas stabdančios šalių mažumos.

I. Degutienė dirbs G. Landsbergio komandoje
lrt

Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos pirmininko posto siekusi Irena Degutienė dirbs naujojo partijos pirmininko – Gabrieliaus Landsbergio komandoje. LRT Radijui G. Landsbergis sako jau gavęs I. Degutienės sutikimą.

ES skiria pagalbą nuo žemės drebėjimo nukentėjusiam Nepalui

Europos Komisija skiria 3 mln. eurų skubios pagalbos po šeštadienį Nepale įvykusio žemės drebėjimo. Be to, pagalbą skiria ir valstybės narės, taip pat į krizės zoną išsiųsti Europos Komisijos humanitarinės pagalbos ir civilinės saugos ekspertai.

Italija: solidarumas su imigrantais
lrt

Ban ki Munas, Italijos premjeras Matteo Renzi ir Europos Sąjungos užsienio politikos vadovė Federica Mogherini Italijos karinių jūrų pajėgų laivu išplauks į Viduržemio jūrą netoli Sicilijos krantų, kad pademonstruotų solidarumą su tragediją išgyvenusiais pabėgėliais.

Nepalui teikiama humanitarinė pagalba, žuvusiųjų skaičius perkopė 3 tūkstančius

Po galingo žemės drebėjimo, kuris šeštadienį supurtė Nepalą, naujausiais duomenimis, žuvusiųjų skaičius pasiekė 3 300, sužeistųjų – per 6 tūkstančius. Sugriauta daugybė istorinių pastatų.

Mirė rašytojas, eseistas, žurnalistas Tomas Sakalauskas1

Lietuvos rašytojų sąjunga pranešė, kad balandžio 27 d., eidamas 84-uosius metus, ligoninėje mirė rašytojas, eseistas, žurnalistas Tomas Sakalauskas.

Susitinka ES ir Ukrainos lyderiai
lrt

Kijeve pirmadienį susitiks Europos Sąjungos ir Ukrainos lyderiai – Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude`as Junckeris, Europos vadovų tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas ir Ukrainos prezidentas Petro Porošenka.

Prezidentė susitiks su naujaisiais miestų merais
lrt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienio popietę susitiks su pirmą kartą tiesioginiuose rinkimuose išrinktais merais. Susitikime bus aptartos pagrindinės regionų problemos bei svarbiausi naujos kadencijos savivaldybių vadovų darbai.

Sprendžiama vietų trūkumo darželiuose problema
lrt

Vilniaus meras pirmadienį ketina paaiškinti, kaip bus sprendžiama darželių trūkumo problema sostinėje.

Sprendžiamas švietimo ir mokslo ministro D. Pavalkio likimas
lrt

Premjeras Algirdas Butkevičius pirmadienį aptars padėtį Švietimo ir mokslo ministerijoje po sekmadienį priimto Darbo partijos sprendimo atšaukti savo deleguotą ministrą Dainių Pavalkį.

Seime – Černobylio metinių minėjimas
lrt

Seime bus paminėtos Černobylio atominės elektrinės avarijos 29-osios metinės. Minėjimą organizuoja Seimo Sveikatos reikalų komitetas su labdaros fondu „Mūsų krantas“ ir Europos černobyliečių paramos fondu.

Balandžio 26 d.
Vilniuje įteikti Gyvybės apdovanojimai

Sekmadienį, balandžio 26 dieną, Vilniaus Šv. Jono Krikštytojo ir Šv. Jono apaštalo ir evangelisto bažnyčioje vyko antrieji Gyvybės apdovanojimai.

Popiežius Pranciškus: „Kunigas – ne vadybininkas, bet tarnas“
vatikano radijas

Po sekmadienio rytą aukotų Mišių, vidudienį, sveikindamas į Šv. Petro aikštę susirinkusius maldininkus, popiežius Pranciškus dar kartą sugrįžo prie Gerojo Ganytojo įvaizdžio, apie kurį kalba šios dienos liturgija.

Darbo partija atšaukė D. Pavalkį iš ministro pareigų

Po sekmadienį vykusio Darbo partijos tarybos posėdžio partijos deleguotas Dainius Pavalkis buvo atšauktas iš švietimo ir mokslo ministro pareigų.

Nepalą ir Tibetą sukrėtė dar vienas žemės drebėjimas

Sekmadienį Nepalą ir Tibetą sukrėtė dar vienas žemės drebėjimas, kurio stiprumas siekė 6,7 balus. Šis drebėjimas buvo juntamas taip pat ir šiaurinėje Indijoje bei Bangladeše.

Dar daugiau aktualių paskaitų mamytėms ir tėveliams

Vilniaus visuomenės sveikatos biuras vykdo programą, skirtą šviesti bei sveikatinti nėščiąsias ir pagimdžiusias moteris. Visos paskaitos ir užsiėmimai - nemokami.