Naujienos

Rugpjūčio 4 d.
Statutiniai pareigūnai: privalome mažinti į pensiją išeinančiųjų skaičių

Martynas Austys, įsitikinęs, kad vienintelis būdas sumažinti išeinančiųjų į pensiją skaičių – imtis priemonių, kurios paskatintų pareigūnus savo noru likti tarnyboje ilgesnį laiką.

Specialius ortopedinius įtvarus vaikai gaus nemokamai

Nuo šiol mažieji pacientai – vaikai iki 16 metų – galės gauti nemokamai jiems reikalingus specialius judėjimą lengvinančius ortopedinius įtvarus rankoms, kojoms, stuburui ar kaklui.

Šv. Tėvo Pijaus relikvijos vasarį bus Romoje3
vatikano radijas

Garsiojo nuodėmklausio, dvasinio vadovo ir pamokslininko šv. Tėvo Pijaus relikvijos Gailestingumo jubiliejaus proga savaitę, nuo ateinančių metų vasario 8 iki 14 d. bus išstatytos viešam pagerbimui Šv. Petro bazilikoje.

Europiečiams pristatytos turistų piniginei draugiškos pramogos Lietuvoje

Žurnale pažymima, kad nėra geresnio būdo Lietuvos kraštovaizdžio pažinimui kaip dviračių trasos, kurios neretai driekiasi per saugomas teritorijas ir unikalius gamtos objektus.

B. Obama paviešino ambicingą nacionalinį kovos su klimato kaita planą

„Esame pirmoji karta, jaučianti klimato kaitos poveikį, ir paskutinioji, dar galinti kažką padaryti“, – teigė JAV prezidentas.

Pasaulio plaukimo čempionate Rūtai Meilutytei iššūkį vėl mes Julija Jefimova

Šiandien vyksiančiame finale užsienio plaukimo naujienų portalai, vis dėlto, prognozuoja Rūtos Meilutytės pergalę, tačiau nėra tikri, ar ji gali įveikti savo amžiną varžovę ir sekmadienį vyksiančiame 50 metrų rungties finale.

Ketinama išpirkti SGD laivą

Ekspertų vertinimu, šiuo metu finansų rinkose skolintis yra labai palanki situacija, todėl svarstoma galimybė priimti sprendimą dėl laivo išpirkimo po 10 metų, tam ruošiantis jau dabar ir imant paskolą.

Mažėja piligrimų, lankančių Šventąją Žemę
vatikano radijas

Nors bendras praėjusių metų piligrimų skaičiaus balansas neigiamas, vis dėlto yra priešingų tendencijų. Štai turistų iš Kinijos, aplankiusių Šventąją Žemę nuo 2014 m. gegužės mėnesio iki šių metų gegužės, padaugėjo 31 proc.

Iryna Kuchma: „Atviroji prieiga yra viena iš priemonių skatinant mokslinius tyrimus“

Lietuvos mokslo tarybai pradėjus rengti nuostatas dėl atvirosios prieigos prie mokslo rezultatų, gautų valstybės lėšomis finansuojant mokslinius tyrimus, prie nuostatų rengimo kviečiama aktyviai prisidėti Lietuvos mokslo bendruomenė. 

Šiuolaikinio meno centras kviečia į ekskursiją-pokalbį

Rugpjūčio 5 d., trečiadienį, 16 val., Šiuolaikinio meno centras (Vokiečių g. 2, Vilnius) kviečia į ekskursiją-pokalbį su Inesa Brašiške ir Edgaru Gerasimovičiumi.

Pažaislyje – XXII-asis tarptautinis tapytojų pleneras A. Samuoliui atminti

Nuo rugpjūčio 2 d. Pažaislio vienuolyno komplekse vyksta XXII-asis tarptautinis tapytojų pleneras Antanui Samuoliui atminti.

Rugpjūčio 3 d.
Hansas Pfeiffenbergeris: „Laikas pereiti prie platesnės ir labiau pritaikomos „mokslo produkto“ sampratos“

Nyderlandų vyriausybė, viena iš nedaugelio Europos Sąjungoje yra oficialiai deklaravusi ambicingą siekį, jog iki 2019 metų 60 proc. Nyderlandų mokslininkų paskelbtų straipsnių būtų atvirai prieinami, o iki 2020 metų šis skaičius siektų 100 proc.

Rusijoje besislapstantis buvęs Ukrainos premjeras buria „gelbėjimo komitetą“1

Buvęs Ukrainos vyriausybės vadovas Mykola Azarovas pareiškė buriantis tai, ką pavadino Ukrainos gelbėjimo komitetu, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Nauja greičio matavimo sistema – efektyvi: pažeidimų sumažėjo daugybę kartų
lrt

Magistraliniame kelyje A5 Kaunas–Marijampolė–Suvalkai, beveik 5 km atkarpoje, jau dvi savaites veikia vidutinio greičio matavimo sistema. Anot policijos atstovo, jos duodami rezultatai labai džiugina – pažeidimų skaičius sumažėjo daugiau kaip 20 kartų.

B. Obama pristatys „švarios energetikos planą“

JAV prezidentas Barackas Obama turėtų pristatyti planą, kurį vadina „didžiausiu ir kol kas svarbiausiu kada nors žengtu žingsniu“ kovoje su klimato kaita, skelbia BBC. „Švarios energetikos plano“ tikslas yra per artimiausius 15 metų beveik trečdaliu sumažinti elektrinių į atmosferą išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų emisijas.

Sinoptikė: visą savaitę bus karšta
lrt

Pirmadienį numatomi karšti orai, ypač pietiniuose rajonuose. Daug kur temperatūra kils iki 23–27 laipsnių, kai kur pietų Lietuvoje gali siekti ir 29 laipsnius, LRT RADIJUI sako sinoptikė Inga Stankūnaitė.

Istorikas apie 1940 m. okupaciją: prie Lietuvos laidojimo prisidėjo didelė dalis lietuvių
lrt

Kritiškai reikėtų vertinti ne tik tuos 20 žmonių, kurie 1940 m. rugpjūtį vyko į Maskvą prašyti, kad Lietuva būtų priimta į Sovietų Sąjungą, sako Lietuvos istorijos instituto istorikas Algimantas Kasparavičius. Jo teigimu, prie valstybės laidojimo tais metais prisidėjo didelė dalis Lietuvos žmonių.

Pusė rusų pasisako už interneto cenzūrą

Nauja apklausa, kurią atliko Visos Rusijos viešosios nuomonės studijų centras, rodo, kad beveik trys penktadaliai rusų pasisakytų už interneto išjungimą nepaprastosios padėties atveju, skelbia Laisvosios Europos radijas.

Užsienio reikalų ministras paragino Ukrainą tęsti reformas1

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius rugpjūčio 3 dieną Vilniuje vykusiame susitikime su Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministru Aivaru Abromavičiumi sakė, kad svarbiausias Ukrainos uždavinys yra tęsti ir užbaigti pradėtas reformas.

Vaikų globos namų neliks ne tik Vilniuje
lrt

Vilniaus savivaldybė nusprendė iki 2020-ųjų atsisakyti globos įstaigų. Vaikai, gyvenantys savivaldybei priklausančiuose vaikų globos namuose, bus perkeliami į šeimynas ir šeimas, o tuščiuose pastatuose įsikurs darželiai.

JAV: videorepotažuose makabriškai aptarinėjamas žmogaus embrionų dalių tiekimas3
vatikano radijas

JAV embrionų ar jų kūno dalių pardavinėjimas pelno tikslais yra griežtai baudžiamas didžiulėmis piniginėmis bausmėmis ir įkalinimu. Tačiau po abortų likusius sunaikintų vaisių audinius yra leidžiama naudoti tyrimams.

Nigerijoje išlaisvinti „Boko Haram“ įkaitai

Nigerijos kariuomenė praneša, kad šalies šiaurinėje Borno valstijoje iš teroristinės grupuotės „Boko Haram“ rankų išlaisvino 178 įkaitais laikytus žmones, skelbia BBC.

M. Dubnikovas: gelbėdami LJL, deginame pinigus1
lrt

Nors Susisiekimo ministerija, valdanti beveik 57 procentus Lietuvos jūrų laivininkystės akcijų, jau buvo apsisprendusi kelti jai bankroto bylą ir net kreipėsi į teismą, vyriausybė ir vėl nutarė gelbėti faktiškai bankrutavusią bendrovę.

Pirmoji nuolatinė Lietuvos Konstitucija jau draudė dvigubą pilietybę
lrt

Rugpjūčio 1 diena – Lietuvai svarbi diena, nes prieš 93 metus – 1922 metų rugpjūčio 1 dieną buvo priimta pirmoji nuolatinė Lietuvos Konstitucija. Ši Konstitucija yra vienintelė iš visų Lietuvos Konstitucijų, priimta Seimo sprendimu. Apie ją LRT TELEVIZIJOS laidoje savaitė pasakojo Konstitucinio Teismo pirmininkas Dainius Žalimas.

Rugpjūčio 2 d.
Porciunkulės atlaidai Asyžiuje
vatikano radijas

Rugpjūčio 1 ir 2 dienomis Asyžiuje iškilmingai minima Švenčiausiosios Mergelės Marijos Angelų Karalienės iškilmė ir švenčiami Porciunkulės atlaidai. Ši tradicija, ilgainiui pasiekusi visą katalikų pasaulį, gimė tryliktojo amžiaus pradžioje, kartu su šv. Pranciškaus Asyžiečio įkurta vienuolija.

Žagarės dvaro parkas ruošiasi atgimimui
lrt

Pradedamas tvarkyti Žagarės dvaro parkas. Per 70 hektarų užimantį parką planuojama sutvarkyti bemaž per trejus metus. Žagarės regioninis parkas antram gyvenimui prikėlęs grafo Naryškino rūmus, pradeda tvarkyti ir juos supantį parką. Manoma, kad jam gali būti apie 200 metų.

Į Lietuvą sugrįžo keliautojai iš Kirgizijos
lrt

Į Lietuvą sekmadienį sugrįžo keliautojų grupė – keturios moterys ir trys vyrai – iš Kirgizijos, kurios vienas narys žuvo per griūtį Tian Šanio kalnuose.

Bendrosios audiencijos vyks ir šeštadieniais
vatikano radijas

Po poros savaičių pertraukos, rugpjūtį vėl prasideda popiežiaus Pranciškaus viešos veiklos renginiai. Pirmasis įvyks jau antradienį, rugpjūčio 4-ąją. Tos dienos pavakare popiežius Pranciškus susitiks su tarptautinio ministrantų susitikimo dalyviai.

Japonijoje – tradicinis kostiumų paradas

Trečiame pagal dydį Japonijos mieste Nagojoje vyksta tradicinis kostiumų paradas. Jo metu dalyviai persirengia savo mėgstamais manga, anime ar video žaidimų personažais. 

Migrantai blokavo Eurotunelį: prašoma ES pagalbos
lrt

Didžioji Britanija ir Prancūzija ragina kitas Europos Sąjungos (ES) šalis prisidėti sprendžiant migrantų problemą Kalė mieste Prancūzijoje.

Grįžta vasariški orai: kita savaitė bus itin karšta
lrt

Šiltomis ir saulėtomis dienomis galėsime džiaugtis ne tik šį savaitgalį, bet ir visą ateinančią savaitę, teigia sinoptikė Natalija Nikolajenko.

Žagarėje susirinko Europos mažųjų miestelių chartija
lrt

Žagarėje vyksta Europos mažųjų miestelių chartijos narių susitikimas. Keli šimtai 27 valstybių atstovų kartu sprendžia aktualius bendruomenėms klausimus, susipažįsta su Lietuva.

Rugpjūčio 1 d.
Londone vykstanti A. Litvinenkos byla - rimtas smūgis V. Putinui

Artėja į pabaigą teisminis procesas Londone dėl buvusio Rusijos specialiųjų tarnybų darbuotojo A. Litvinenkos nužudymo. Anglų žiniasklaida mano, kad ši byla dar labiau pakenks ir taip susilpnėjusiam V. Putino tarptautiniam prestižui. 

Į Lietuvą sugrįžę „Misijos Sibiras 15" dalyviai: misija tęsiasi

Šeštadienį ryte Vilniaus geležinkelio stotyje pasitikti „Misijos Sibiras 15" dalyviai. 

Sinoptikai ir rugpjūtį žada vėsų
lrt

Pagal amerikiečių prognozes, vėsesnis rugpjūtis žadamas ne tik Lietuvai, bet ir didžiajai daliai Europos.

Pasaulinėje skautų stovykloje Japonijoje dalyvauja penki lietuviai

Šią savaitę Japonijoje stovyklauja 33 tūkst. skautų iš viso pasaulio.

Žiniasklaida: A. Merkel planuoja kandidatuoti ketvirtai kadencijai

Graikų ir vokiečių spauda, remdamasi neoficialiai šaltiniais, praneša, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel planuoja kandidatuoti ketvirtai kadencijai. 

Izraelio kariai nušovė paauglį iš Palestinos

Vakariniame Jordanijos krante buvo nušautas keturiolikmetis paauglys iš Palestinos, praneša Agence France-Presse.

Gruzija pakartotinai prašo paskelbti M. Saakašviliui tarptautinę paiešką

Gruzijos prokuratūra pakartotinai prašo Interpolo buvusiam prezidentui, o dabar Odesos apskrities gubernatoriui Michailui Saakašviliui paskelbti tarptautinę paiešką. 

Papildytas Gailestingumo jubiliejaus kalendorius
vatikano radijas

Popiežiškoji naujosios evangelizacijos taryba paskelbė naują papildytą šventųjų metų renginių kalendorių.

Liepos 31 d.
Izraelio ambasada organizuoja tarptautinį krepšinio turnyrą

Izraelio valstybės ambasada Vilniuje kartu su Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija Vilniuje rengia tarptautinį jaunių krepšinio turnyrą.

 
PSO: vakcina nuo Ebolos Gvinėjoje apsaugojo visus pasiskiepijusius
lrt

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skelbia, kad vakcina nuo Ebolos Gvinėjoje apsaugojo visus pasiskiepijusius žmones.

Apeliacinis teismas nagrinės „Via Baltica“ atkarpos konkurso skaidrumą
lrt

Lietuvos apeliacinis teismas įpareigojo Automobilių kelių direkciją nepasirašyti sutarties su AB „Kauno tiltai“ dėl transeuropinio kelio „Via Baltica“ Kaunas–Marijampolė šešių kilometrų ruožo (nuo 17,34 iki 23,4 km) rekonstrukcijos.

„Užutrakio vakarų“ festivalyje – nežinomo romantizmo šedevro premjera
lrt

Šį sekmadienį, rugpjūčio 2 dieną, Baltojoje Užutrakio rūmų salėje koncertuoja staigmeną parengęs duetas – pianistė Giedrė Muralytė-Eriksonė ir baritonas Romanas Kudriašovas.

Pradeda aiškintis dujotiekio su Lenkija pajėgumų poreikį
lrt

Dujotiekių jungties tarp Lenkijos ir Lietuvos projekto (angl. sutr. GIPL) vykdytojai – Lenkijos ir Lietuvos dujų perdavimo sistemų operatoriai „Gaz-System S. A.“ ir „Amber Grid“ – susitarė vykdyti išankstinio pajėgumų paskirstymo procedūros neįpareigojantį etapą.

„Greenpeace“ protesto akcija Portlande1

Liepos 29 d. Portlande (JAV) prasidėjo dvi paras trukusi viena didžiausių pastarojo meto „Greenpeace“ protesto akcijų, kai 13 aktyvistų pasikabino ant virvių po Šv. Jono tiltu, siekdami nepraleisti „Shell“ kompanijai priklausančio ledlaužio.

Išrinkta nauja Operos ir baleto teatro paramos fondo pirmininkė Nijolė Galinienė

Š. m. liepos 28 d. Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) paramos fondo valdyba priėmė buvusios Fondo vadovės Birutės Vizgirdienės atsistatydinimą ir išrinko naują direktorę – žurnalistę, „Olandų namai Lietuva“ įkūrėją Nijolę Galinienę.

Kirgizijoje žuvusios lietuvės palaikai bus grąžinti į Lietuvą
lrt

Lietuvos ambasados Astanoje ir generalinio konsulato Almatoje duomenimis, vykdant gelbėjimo operaciją, Tian Šanio kalnuose žuvusios lietuvės kūnas sraigtasparniu nukeltas nuo kalno.

Šiaulių FNTT atskleidė PVM grobstytojus
lrt

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) Šiaulių apygardos valdyboje pradėtas ikiteisminis tyrimas, kuriame dėl apgaule į valstybės biudžetą nesumokėtų daugiau nei 152 tūkst. eurų PVM įtariami keturi asmenys.

Didžiosios Britanijos vyriausybė šaukia posėdį dėl migrantų antplūdžio
lrt

Didžiosios Britanijos vyriausybė šaukia skubų posėdį dėl migrantų antplūdžio į šalį, kai per pastarąją parą Prancūzijoje policija neleido į Eurotunelį patekti 200 žmonių.