Naujienos

Vasario 27 d.
Sinoptikė: plūstels itin šilti orai
lrt

Paskutinės žiemos dienos Lietuvoje turėtų džiuginti šiltais orais, antradienį kai kur galime sulaukti net 11 laipsnių šilumos, LRT RADIJUI sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė.

Aukščiausiojo Teismo teisėjas V. Aidukas žada apsispręsti kitą savaitę, ar trauksis iš pareigų
bns

Teisėsaugos tyrime figūruojantis Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Viktoras Aidukas žada jau kitą savaitę apsispręsti, ar liks pareigose.

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimas sveikatos srityje – gimstančių mažylių ir jų mamų sveikatai

Penkerius metus įgyvendinto Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ rezultatai reikšmingi.

Politikos ekspertas: NATO sustiprės, jei JAV administracija atnaujins strategiją
lrt

Ar europiečiai turėtų skirti daugiau lėšų gynybai, klausia politikos ekspertas Daliboras Rohacas interneto svetainėje www.aei.org skelbiamame straipsnyje.

L. KUKURAITIS: NĖŠČIOSIOS SULAUKIA PER MAŽAI PAGALBOS
bns

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad nėščiosios sulaukia per mažai pagalbos.

Vatikanas sieks apsaugoti teises į popiežiaus atvaizdą 1
lrt

Vatikanas paskelbė, kad sieks visame pasaulyje apsaugoti teises į popiežiaus atvaizdą ir kitą Katalikų bažnyčios simboliką.

JAV pasmerkė Rusijos veiksmus Ukrainoje
lrt

Jungtinės Valstijos pareikalavo, kad Rusija ir jos vadovaujami separatistai Ukrainoje nedelsdami imtų laikytis paliaubų.

Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai svarstys dėl „Brexito“
lrt

Didžiosios Britanijos Lordų Rūmai imasi išsamiai svarstyti įstatymo projektą, kuris suteiks premjerei įgaliojimus pradėti šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos procesą.

Vyriausybė valdančiajai koalicijai pristatys, kaip žada įgyvendinti savo programą
lrt

Vyriausybė Seimo valdančiajai koalicijai pristatys, kaip žada įgyvendinti savo programą. Gruodį patvirtintai programai pritarė dauguma parlamentarų, tačiau opozicija ją kritikavo dėl nekonkretumo.

Vasario 27-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį pirmadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Vasario 26 d.
Po pertraukos – Vatikano ir islamiškojo Al Azharo delegacijų seminaras4
vatikano radijas

„Susitikimas praėjo labai gerai“, komentavo kardinolas Jeanas Louisas Tauranas, katalikų delegacijos vadovas, po apsilankymo Kaire ir susitikimo su sunitiškojo Al Azharo universiteto, tūkstantmečio islamiškos minties ir kultūros centro, atstovais. 

Vis daugiau vyrų dėl pagalbos į krizių centrus kreipiasi patys
lrt

Daugėja nevyriausybinių organizacijų, teikiančių pagalbą artimoje aplinkoje smurtaujantiems vyrams. 

Paskelbta kitų metų Vilniaus knygų mugės tema
lrt

Ketvirtąją Vilniaus knygų mugės dieną paskelbta kitų metų tema: organizatoriai į 19-ąją Vilniaus knygų mugę parodų ir kongresų centre „Litexpo“ visus kvies vasario 22–25 d. su tema „Skaitau Lietuvą, skaitau pasaulį“, rašome pranešime spaudai.

Teisingumo ministerija neatsisako planų Lukiškių kalėjimą iškelti į Pravieniškes
bns

Daugiau nei prieš metus žlugus bandymui iškelti Lukiškių kalėjimą į Pravieniškes, Teisingumo ministerija šių planų neatsisako.

A. Matulas siūlo priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų pratęsti iki savaitės
bns

Seimo Sveikatos reikalų komiteto narys konservatorius Antanas Matulas siūlo priverstinį gydymą dėl psichikos sutrikimų be asmens sutikimo pratęsti nuo trijų dienų iki savaitės.

V. Baltraitienė palieka Darbo partiją
bns

Buvusi Žemės ūkio ministrė ir Seimo narė, Darbo partijos Kėdainių skyriaus pirmininkė Virginija Baltraitienė šeštadienį savo bendražygiams išplatino laišką, kuriuo ji informavo, kad traukiasi iš partijos.

Maskvoje – eitynės B. Nemcovui atminti
lrt

Rusijos opozicija Maskvoje rengia demonstraciją užpernai nužudytam opozicijos lyderiui Borisui Nemcovui atminti.

Kauno kino centras „Romuva“ ieškos patalpų veiklai vykdyti
bns

 Kauno kino centro „Romuva“ pastatą dėl avarinės būklės uždarius rekonstrukcijai, jis rengiasi ieškoti naujų patalpų, kuriose galėtų tęsti veiklą: kitą savaitę Kauno taryba svarstys, ar leisti centrui nuomotis patalpas.

Ortodoksai apie gavėnią: laikas kreipti sielą Viešpaties link1
vatikano radijas

Šiais metais gavėnią ortodoksai pradės panašiu laiku, kaip ir katalikai. Patriarchas Baltramiejus iš Konstantinopolio, visų ortodoksų garbės primas, savo Gavėnios žinioje primena, jog „tai pats tinkamiausias laikas pakreipti žmogaus sielą, mūsų pačių sielą, Viešpaties link“.

L. Linkevičius dalyvaus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 27-28 dienomis dalyvaus Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos 34-ojoje sesijoje.

 
Vasario 26-osios kultūros renginiai
lrt
LRT KLASIKA apžvelgia šį sekmadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.
 
Vasario 25 d.
Arkivysk. B. Auza: Ukrainos konfliktui būtinas politinis sprendimas
vatikano radijas

Ginti civilius gyventojus, dėti visas įmanomas pastangas, kad nebesitęstų „neišspręstas konfliktas“ Ukrainoje ir rasti politinį sprendimą einant dialogo ir derybų keliu. 

A.Veryga: ministerija Jonavos vaikžudystės atvejį analizuos tik gavusi policijos tyrimo išvadas
bns

Sveikatos apsaugos ministras sako, kad tik po teisėsaugos tyrimo spręs, ar ministerijoje sudaryti darbo grupę, kuri analizuotų situaciją, kaip Jonavos ligoninės patalpose niekieno nepastebėta galimai pagimdė ir iš karto kūdikio atsikratė moteris, o paskui vaiko kūnelis su šiukšlėmis pateko į konteinerį, kur jį policija ir rado.

G. Landsbergis: valdančiuosius turime paremti, jei jie vykdys pokyčius1
bns

Jeigu Seimo valdantieji imsis pokyčių, opozicijoje esanti Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) turi juos paremti, per partijos tarybos posėdį pareiškė partijos lyderis Gabrielius Landsbergis, pristatydamas savo vertinimą dėl politinės padėties šalyje.

Paryžiuje prasidėjo tarptautinė žemės ūkio paroda
lrt

Paryžiuje prasidėjo tarptautinė žemės ūkio paroda. Dešimčiai dienų į sostinę suplūsta ūkininkai parodyti, ką geriausio užaugino ir pagamino. 

Pakruojo sinagogoje – paskutiniai restauravimo darbai
lrt

Trečią šimtą metų skaičiuojanti Pakruojo sinagoga jau baigiama restauruoti, beliko atstatyti pastato vidų.

Vyriausybė pritaria, kad Seimo nariai negalėtų būti ministrais1
bns

Vyriausybė šią savaitę pareiškė pritarianti Konstitucijos pataisoms, kurios užkirstų kelią vienu metu eiti ir Seimo nario, ir ministro pareigas.

Garbės legiono ordinas buvusiam Vatikano radijo direktoriui
vatikano radijas

Buvęs Vatikano radijo direktorius t. Federico Lombardi SJ apdovanotas garbės legiono ordinu. Iškilmingas įteikimas vyko trečiadienio vakarą Prancūzijos ambasadoje prie Šventojo Sosto, Romoje.

 
Kodėl Užgavėnės aktualios ir šiandien?1

Užgavėnės – kalendorinė šventė, savo ištakomis siekianti akmens amžiaus laikus, bet sėkmingai įleidusi šaknis šiuolaikinėje miesto kultūroje.

D. Jastramskis: Išaugęs nepasitikėjimas žiniasklaida - kritikos valdantiesiems pasekmė1
bns

Išaugusį nepasitikėjimą žiniasklaida Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto vadovas doc. Deimantas Jastramskis ir laidų vedėjas žurnalistas  Aurimas Perednis sieja su pastarųjų mėnesių kritika valdantiesiems.

JAV ekspertas: Baltijos šalys atsilaikytų prieš hibridinį konfliktą, tačiau pralaimėtų konvencinį karą1
bns

Baltijos šalims gali pavykti atsilaikyti hibridinio karo su Rusija atveju, tačiau net ir su dabartine NATO pagalba pralaimėtų konvencinę kovą, paskelbė Jungtinėse Valstijose įsikūręs tarptautinis analitinis centras „RAND“.

Nevyriausybininkai: įgyvendinti ES pabėgėlių kvotą - nerealu
bns

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva perkelti pabėgėlius iš stovyklų tiesiai į savivaldybes yra sveikintina, bet perkelti Europos Sąjungos (ES) numatytą kvotą yra nerealu, teigia integracija besirūpinantys nevyriausybininkai.

Valdančioji Turkijos partija prieš lemtingą referendumą imasi veiksmų
lrt

Valdančioji Turkijos Teisingumo ir Vystymosi partija pradeda referendumo kampaniją dėl prezidento galių didinimo. 

L. Linkevičius: iš Vašingtono išsivežame JAV patikinimą dėl strateginės partnerystės su Lietuva svarbos2

Vašingtone su oficialiu vizitu besilankantis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius vasario 24 dieną susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju Thomasu Shannonu, JAV gynybos sekretoriaus pavaduotoju Robertu Worku ir Prezidento vyresniąja patarėja strateginei komunikacijai Victoria Coates. 

Per Klaipėdą tekančios upės pavadinimo keitimo iš Danės į Dange batalijos persikels į Vilnių
bns

Valstybinę lietuvių kalbos komisiją netrukus pasieks kreipimasis išaiškinti, ar sykiu su Danės upės pavadinimu oficialiai galima vartoti ir archajiškąjį Dangės vardą - grupė politikų, visuomenininkų ir istorikų siekia, kad kuršiškasis Dangės pavadinimas grįžtų į oficialųjį gyvenimą ir būtų pagrindinis, šeštadienį rašo „Lietuvos žinios“.  

Minimos K. Bradūno 100-osios gimimo metinės
lrt

Šiemet minimos išeivijos poeto, publicisto 100-osios gimimo metinės.

Vasario 25-osios kultūros renginiai
lrt

LRT KLASIKA apžvelgia šį šeštadienį Lietuvoje vyksiančius kultūros renginius.

Vasario 24 d.
Lietuva siekia nuolatinio JAV karių buvimo
bns

Lietuva siekia nuolatinio Jungtinių Valstijų karių buvimo šalyje ir oro gynybos garantijų, penktadienį pranešė JAV viešintis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

ŠMM pasiūlymuose dėl universitetų tinklo – mažųjų noras išlikti, didžiųjų siekis prisijungti kitus
bns

Švietimo ir mokslo ministerija iš suinteresuotų institucijų gavo pasiūlymus dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo. Pagal juos, mažieji universitetai siekia išlikti savarankiški, o didieji siūlosi juos prisijungti.

Teisėjas V. Aidukas išleistas atostogų dviem savaitėms, patvirtino LAT vadovas
bns

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Viktoras Aidukas jo prašymu nuo pirmadienio išleidžiamas dviem savaitėms atostogų.

Socialdemokratai už urėdijų reformą, bet prieš jų naikinimą

Iš vyriausybės pasigirdus siūlymams dėl urėdijų pertvarkos ir galimo jų
centralizavimo viešojoje erdvėje pasklido įvairiausi siūlymai, vertinimai ir prieštaravimai.

Gydymo įstaigos labiau laikosi teisės aktų ir kontrolierių rekomendacijų

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vasario 23 d. vyko visų ligonių kasų – Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) – kontrolę vykdančių specialistų posėdis.

L. Kukuraitis: Pabėgėliai bus apgyvendinti tik tam pasiruošusiose savivaldybėse
bns

Pabėgėliai nuo kovo pradžios tiesiai iš stovyklų Graikijoje, Turkijoje ar Italijoje bus perkelti tik į tas savivaldybes, kurios to norės ir bus pasirengusios tokiai integracijai, sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Studentai kviečia minėti Kovo 11-ąją orientacinėse varžybose

Lietuvos studentų korporacijos vienija jėgas ir jau ketvirtus metus iš eilės visus norinčius kviečia dalyvauti orientacinėse žaidynėse “Paskui nepriklausomybę”.

Vilniuje startuoja aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai

Vasario pabaigoje Vilniuje startuoja aukščiausių tarptautinių standartų
savižudybių prevencijos mokymai „ASIST“ ir „safeTALK“, kuriuos finansuoja
Vilniaus miesto savivaldybė.

Vadovauti Kauno muziejui panoro 25 kandidatai

Metų pradžioje paskelbtos Kauno miesto muziejaus direktoriaus paieškos artėja prie pabaigos. Iki šios dienos vadovauti muziejui norą išreiškė 25 kandidatai.

Valstybės kontrolė: Lietuva tinkamai neužtikrina savižudybių prevencijos3
bns

Lietuvoje nėra strategijos, kuri apibrėžtų savižudybių prevenciją, taip pat nėra atsakingos institucijos, kuri ją galėtų įgyvendinti, penktadienį pranešė Valstybės kontrolė.

Konstitucinis Teismas: apkalta galima ir už iki einant pareigas padarytus nusikaltimus
bns

Konstitucinis Teismas (KT) penktadienį paskelbė, kad apkaltos procedūrą galima pradėti ir už nusikaltimus, kurie padaryti dar iki pradedant eiti atitinkamas pareigas.

Aukščiausiojo Teismo teisėjas V. Aidukas sako svarstantis išeiti atostogų, kol vyksta teisėsaugos tyrimas
bns

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas Viktoras Aidukas BNS penktadienį patvirtino, jog yra apklaustas specialaus liudytojo statusu Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) tyrime dėl įtariamos prekybos poveikiu.

Į Vilniaus knygų mugę – nemokamais autobusais

Sostinės savivaldybė pasirūpino, kad vilniečiams pasiekti Knygų mugę būtų paprasčiau – kas 20 minučių nuo Katedros aikštės iki „Litexpo“ ir atgal kursuoja specialūs nemokami autobusai.