Jaunimo niša | Religija

Sunkumai, džiaugsmas ir išgelbėta gyvybė. Pasaulio jaunimo dienų savanorio istorija

Interviu su Łukaszu Mikielewicziumi, Pasaulio jaunimo dienų Panamoje savanoriu, padėjusiu rūpintis dalyvių sveikata. Apie džiaugmą, iššūkius ir auginančias patirtis.

Tikėjimo liudijimai. Viktoras3

Pristatome naują ciklą, kuriame dalinsimės skirtingų žmonių tikėjimo liudijimais. Pirmoje laidoje – renginių vedėjo Viktoro Jarmolovo pasakojimas.

VDU akademinė sielovada kviečia: Kaune startuoja Samuelio grupė!

Pirmą kartą Kaune prasideda Samuelio grupės susitikimai.

Popiežius ragina jaunimą atsakyti į būsimam Sinodui skirtus klausimus
Vatican News

Rugpjūčio 12-ąją buvo minima Tarptautinė jaunimo diena.

Popiežiaus raginimas jaunimui kurti „vienybės kultūrą“1
Vatican News

„Marija, Švenčiausioji Dievo Motina, yra vilties ženklas jaunimui, nes žino, kokius iššūkius turėsite priimti“.

Vilniuje prasideda Lietuvos katalikiško jaunimo dienos
bns

Penktadienį Vilniuje prasideda Lietuvos jaunimo dienos. Tai aštuntą kartą organizuojamas religinis renginys, kuriame laukiama daugiau kaip 5 tūkst. dalyvių.

Vyskupų Sinodo sekretoriatas ragina jaunimą pasisakyti3
Vatican News

Būsimasis Vyskupų Sinodo susirinkimas vyks ateinančių metų rudenį ir šį kartą jis bus skirtas jaunimui.

Popiežiaus sveikinimas, skirtas besiartinančiai Dienai už gyvybę Anglijoje
Vatican News

Gegužės 31 dieną Diena už gyvybę buvo paminėta Škotijoje, spalio 1-ąją bus minima Airijoje, o vos po kelių dienų, birželio 18-ąją, – Anglijos ir Velso vyskupijose.

 

Popiežius Genujoje jaunimui: „Nebūkite gyvenimo turistais“
Vatican News

Apsilankęs Genujos Šv. Lauryno katedroje popiežius pasidalijo praktiškais patarimais, drąsinančiais tęsti Evangelijos skelbimą, nepaisant šiuolaikinio pasaulio keliamų kliūčių.

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių žygiai – ir Šiauliuose2

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių žygiai aplankė ir Šiaulių miestą. Šiandien priimti Šv. Jokūbo kelio iššūkį Šiauliuose ryžosi daugiau kaip 100 žmonių.

Piligrimų kelio žygeiviams – Vyskupo palaiminimas

Visai nebūtina iš karto sekti pirmųjų piligrimų keliais į pačią Santiago de Compostela tolimojoje Ispanijoje. Priimti Šv. Jokūbo kelio iššūkį jau bus galima penktadienį Šiauliuose.

PJD Panamoje logotipas ir interneto portalas1
Vatican News

Patvirtintas 2019 m. pradžioje Panamoje vyksiančių Pasaulio jaunimo dienų logotipas.

Į legendinį piligrimų pamėgtą Jokūbo kelią įtraukta Lietuva1
LRT.lt

Dvasine kelione į save vadinama piligrimystė Europoje žinoma dar nuo XI amžiaus, o pastaraisiais metais toks keliavimo būdas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. 

Olandija: vyskupai kviečia diskutuoti 2018 m. vyksiančio Sinodo tema1
Vatican News

Nyderlandų vyskupai vyskupijoms ir parapijoms išsiuntė parengiamąjį 2018 m. vyksiančio Sinodo dokumentą, kviesdami pastoracines grupes aptarti Sinodo temą „Jaunimas, tikėjimas, pašaukimas“ grupėse ir su jaunimu. 

Europos vyskupai kviečia diskutuoti 2018 m. vyksiančio Sinodo tema
Vatican News

Nyderlandų vyskupai vyskupijoms ir parapijoms išsiuntė parengiamąjį 2018 m. vyksiančio Sinodo dokumentą, kviesdami pastoracines grupes aptarti Sinodo temą „Jaunimas, tikėjimas, pašaukimas“ grupėse ir su jaunimu.

Popiežius: Šv. Juozapas teužtaria jaunus žmones, kad jie sugebėtų svajoti
Vatican News

Gegužės 1-ąją Bažnyčia mini šv. Juozapo darbininko šventę, kurią į liturginį kalendorių 1955 m. įrašė popiežius Pijus XII, norėdamas, kad minint Tarptautinę darbo dieną, tikintys darbininkai šią dieną turėtų ir savo krikščionišką šventę.

Kvietimas į LJD pasiruošimo susitikimus

Ar žinojai, kad šiais metais Lietuvos Jaunimo dienos vyks Vilniuje?

(Ne) mano laikas4

Sunku net nusėdėti, kai laukiu, kol suveiks parašytas programos kodas, todėl imu naršyti feisbuke, kad tik nepajusčiau, kiek trunka laukimas (ten nieko nerandu, kas bent būtų iš tikro įdomu, nes jau prieš keletą minučių „skrolinau“, o gal ką tik (?).

Šventosios Šeimos bendruomenė kviečia į atsivertimo dieną „Dievo Karalystė arti“

Šventosios Šeimos bendruomenė kviečia į atsivertimo dieną Dievo Karalystė arti.

Paskelbta Pasaulinės jaunimo dienos Panamoje 2019 metais data
Vatican News

Tarptautinis katalikiško jaunimo sąskrydis prasidės 2019 metų sausio 22 dieną ir tęsis iki sausio 27 dienos.

Sinodas jaunimui. Paskelbtas popiežiaus laiškas
Vatican News

Popiežius parašė laišką jaunimui, pranešė spaudos konferencijoje pristatydamas būsimą Vyskupų Sinodą apie jaunimą Sinodo generalinis sekretorius kard. Lorenzo Baldisseri.

Sinodas jaunimui: Apie meilės džiaugsmą
Vatican News

Vyskupų Sinodo generalinis sekretorius penktadienį pristatys visuomenei būsimos Sinodo asamblėjos parengiamąjį dokumentą. Penkioliktosios sinodo asamblėjos tema: „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo atpažinimas“.

Rygoje vyks Taizé bendruomenės rengiamas naujametinis jaunimo susitikimas
Vatican News

Latvijos Bažnyčių kvietimu ir padedant viešosioms institucijoms gruodžio mėn. pab. Rygoje vyks Taizé bendruomenės organizuojamas 39-asis Europos jaunimo susitikimas. 

Kviečiame į TAIZE pasiruošimo susitikimus jaunimui Vilniuje

Kviečiame į TAIZE pasiruošimo susitikimus jaunimui (17-35 m.) Vilniuje, Žvėryno parapijoje.

Kviečia Gailestingumo iššūkiui

Visgi būti gailestingam nėra jau taip sudėtinga. Tą įrodyti nusprendė Kauno arkivyskupijos jaunimo centras, sugalvojęs paskelbti „Gailestingumo iššūkį“.

Lauros Sintijos Černiauskaitės literatūrinė buitis

Be rašymo šiame pasaulyje daugiau nieko nesugebu. Ir jauniems žmonėms, kurie mėgsta visko po truputį: groja, piešia, vaidina, rašo, ir nežino, ką pasirinkti, atsakau klasiko žodžiais: jei tik galite nerašyti, tai ir nerašykite.

Darija Gredinskaja. Apie tremtį skaitant Kristijoną Donelaitį1

Kurdamas savus Vyžlaukius, pirmiausia žmogus turi „savo namą rasti istorijoje“ (Č. Milošas). Dažnas šių dienų pasaulio pilietis, pamiršta, kad tas, kas žino pradžią, jaučiasi saugesnis, kas žino pradžią, turi tvirtą atramą dabarčiai ir ateičiai kurti.“

Izabelė Pukėnaitė. Piligrimų žygis iš Vilniaus į Trakus. Žingsniais pirmyn – širdimis aukštyn

Žodis „piligrimas“ reiškia „atvykėlį iš labai toli“. Nėra Trakai taip toli – iki antros Lietuvos sostinės žygiavome apie 30 kilometrų. 

Šventasis Tėvas uždarė Azijos jaunimo dienas: „Kelkis, Azijos jaunime!“
Vatican News

Sekmadienį po pietų (Korėjos laiku) aikštėje Haemi pilies teritorijoje popiežius Pranciškus aukojo šiomis dienomis Korėjoje vykusių Šeštųjų Azijos jaunimo dienų uždarymo Mišias.

Jono Pauliaus II jaunimui dovanotas kryžius – ir Lietuvoje

Šį šeštadienį Lietuvos–Baltarusijos pasienyje, Šalčininkų poste, Ateitininkų federacijos nariai perima iš baltarusių kryžių, kurį šventasis Jonas Paulius II dovanojo pasaulio jaunimui.

M. Gungor DVD seminaras „Per juokus į geresnę santuoką“ – jau šį savaitgalį pajūryje

Gegužės 10–11d.  šeštadienį ir sekmadienį, Palangos viešbutyje ,,Medūza”, esančiame toliau nuo miesto centro ir tik 100 m nuo jūros, vyks M. Gungor seminaras šeimoms ir poroms „Per juokus į geresnę santuoką“.

Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje – piešinių paroda „Piešiu istoriją“

Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras jau nuo 1999 m. kasmet organizuoja konkursą „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.

Popiežiaus konkursas moksleiviams1

Gailestingojo Jėzaus brolių bendruomenė bei Gailestingojo Jėzaus seserų kongregacija skelbia konkursą moksleivių grupėms „Būkite gailestingi, kaip jūsų tėvas gailestingas”(Lk 6, 36). 

„Knygų lentynoje“: Kasdieniai pamąstymai jaunimui
Marijos radijas

Marijos radijo bangomis 2010 m. gruodžio 3 d. skambėjo laida, kurioje pristatoma Marcus C. Leitschuh, Stephan Weiler knyga „Drauge su Dievu“.

Pasiruošimas PJD – šešiais etapais
Vatican News

Iki renginio belikus jau mažiau nei 180 dienų, jaunimas yra kviečiamas nueiti konkretų dvasinio pasirengimo kelią.

Monika Midverytė. „Jaunimas mato visas užsidėtas kaukes“2

Į pranciškoniškąjį jaunimą ateina labai skirtingų žmonių su įvairiais pomėgiais bei talentais, skirtingo amžiaus ir patirties, tad ir jų dvasinė branda yra skirtinga.

Benediktas XVI. „Siūlau jums perskaityti ypatingą knygą“

YouCat yra kilusi iš kito veikalo, kuris buvo išleistas dar devintajame dešimtmetyje. Tai buvo sunkus laikotarpis tiek Bažnyčiai, tiek pasaulio visuomenei, kai reikėjo atrasti naujų kelrodžių keliui į ateitį.

Sandro Magister. Knyga kuprinėje. Su popiežiaus autografu

YouCat – tai katekizmas labai jauniems. Jis pasirodys per Pasaulio jaunimo dienas Madride. Benediktas XVI remia jį ir rekomenduoja, „nes [jis mums] pasakoja apie mūsų pačių likimą“. Ir įtikinamiau nei kriminalinis romanas.

„Eik ir atstatyk mano namus“: pranciškoniškojo jaunimo konferencija Vilniuje vasario 11–13 d.1

Lietuvos pranciškoniškojo jaunimo grupė JauPra vasario 11–13 d. kviečia į metinę savo konferenciją, kurios tema „Eik ir atstatyk mano namus, kurie, kaip matai, griūva“.

Benediktas XVI: pašaukimų puoselėjimas – visos krikščionių bendruomenės pareiga
Vatican News

Reikia mobilizuoti visą tikinčiųjų bendruomenę, kad ji melstųsi už pašaukimus, kad savo malda paremtų tuos, kuriuos šiandien Viešpats šaukia, kad būtų su jais solidari ir suteiktų jiems drąsos atsiakyti „taip“ Dievui ir Bažnyčiai.

„Žingsniai ir stabtelėjimai“: seminarijos langas į pasaulį

Žinome, kad kiekvienas žmogus, ypač jaunas, ieško savo kelio. Taigi, leidinio misija ir yra supažindinti su gyvenimu ir ieškojimais, dvasine branda ir paprasta kasdienybe.

Pasaulio jaunimo dienos skelbia dainos konkursą

Daina gali būti atlikta gimtąja kalba, tačiau privalomas vertimas į anglų ar ispanų kalbą. Dainos tekstas turi sietis su PJD 2011 tema „Būkite Kristuje įsišakniję ir ant jo statykitės, tvirtėkite tikėjimu“ (plg.Kol 2, 7).

Skaistumą skatinantis festivalis Rygoje, kuriame net 3 dienas koncertuos grupė „Jesus Culture“

„Jesus Culture” yra kur kas daugiau nei geriausiu šlovinimo muzikos albumų pardavimu pasižyminti grupė. Ji yra neatsiejama dalis gausybės jaunimo konferencijų, kurios taip išaugo, jog tapo tarptautiniu judėjimu.

Informacija lietuviškai internete apie Pasaulio jaunimo dieną Madride
Vatican News

Kokia renginio programa, kokios ruošos naujienos, ką sako popiežius apie renginį, kuriame žada pats dalyvauti, kaip ruoštis šiam susitikimui? Į šiuos ir kitus klausimus apie Madrido renginį atsako šiomis dienomis pasirodžiusi nauja internetinė svetainė lietuviškai.

Kauno jaunimas kviečia į Valentino dieną KITAIP

Jau penktus metus Kauno arkivyskupijos jaunimo centras kartu su Kauno arkivyskupijos kurija, Šeimos centru bei Jono Pauliaus II savanorystės centru kviečia Valentino dieną švęsti KITAIP.

Kun. Gediminas Jankūnas. Svarbiausia – eiti meilės keliu2

Tarnystė kaip gyvenimo būdas. Tiesiog viskas, kas yra mano gyvenime - tarnauti didesnei Dievo garbei. Man atrodo, nėra kunigo gyvenime tokio laiko, tokio momento, kada jis nebūtų kunigu.

Tęsiamas atvirų pamokų ciklas apie grėsmes internete
bns

Jose moksleiviams pasakojama apie galimus pavojus, su kuriais jie gali susidurti socialiniuose tinkluose, pažinčių svetainėse , pramoginio pobūdžio portaluose

Rubrikoje „Jaunųjų žurnalistų kūrybinės dirbtuvės“ – Sausio 13-oji moksleivių ir studentų akimis
bns

Straipsniai, vaizdo reportažai, fotoreportažai talpinami tinklapyje „Mūšis už tautų laisvę“.

Simonas Bendžius. Kai krikščionys maištauja3
Artuma

Nors pats save laikau praktikuojančiu kataliku ir kartkartėmis susitinku grupes bendraminčių, neatsimenu, ar kada esame kalbėjęsi apie nuolankumą. Galbūt todėl, kad manome, jog kažkam lankstytis – lyg ir susitaikyti su esama padėtimi.