Naujienos | Religija

Vasario 24 d.
Aaron Kheriaty, t. John Cihak. Depresija: atsiradimo priežastys, gydymas ir dvasinė pagalba
Katalikų pasaulio leidiniai

Daugelis, kuriuos aplenkė ši kančia, galvoja, kad supranta, ką reiškia išgyventi depresiją. 

Katalikų charizminio atsinaujinimo judėjimui – 503
vatikano radijas

Penkios dienos dėkojant Šventajai Dvasiai už penkiasdešimties metų Charizminio atsinaujinimo judėjimo jubiliejų, per kurias įvairių judėjimo bendruomenių vadovai iš viso pasaulio susitiko namuose Pitsburge.

Vasario 23 d.
Popiežius: Žodyje „Sandora“ – daug reikšmių, suartinančių žydus ir krikščionis
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus ketvirtadienį priešpiet susitiko su devyniomis dešimtimis Argentinos žydų bendruomenės atstovų, kurie jam padovanojo naują specialų Toros – Senojo Testamento Pankiaknygės – leidimą.

Jono Pauliaus II fondo Sahelio šalims remti posėdis Dakare
vatikano radijas

Senegalo sostinėje Dakare vasario 21-25 dienomis vyksta Popiežiaus Jono Pauliaus II fondo Saheliui remti valdybos posėdis, kuriame aptariami šiuo metu Fondo finansuojami projektai ir svarstomos pateiktos paraiškos būsimiems projektams.

Popiežius: Sporte ir visuomenės gyvenime svarbios tos pačios vertybės
vatikano radijas

Ketvirtadienio rytą popiežius Pranciškus priėmė Ispanijos Villareal futbolo klubo narius, atvykusius žaisti su Romos komanda.

Išganytojo bažnyčia – Sapiegų rūmų ansamblio perlas
lrt

LRT žurnalistai parengė reportažą kviesdami pasidairyti po įstabią, Sapiegų rūmų ansambliui Vilniuje priklausančią, Vilniaus Išganytojo bažnyčią.

Lietuvių choralistai vyksta į taikos piligrimystę Romoje

Šventajame mieste susitiks 80 Europos choralistų iš Belgijos, Olandijos, Prancūzijos, Anglijos, Vokietijos, Šveicarijos, Ispanijos, Lenkijos, Estijos ir Lietuvos. 

Vasario 22 d.
Airijoje mirė kard. Desmond Connell
vatikano radijas

Naktį iš pirmadienio į antradienį Airijoje mirė kard. Desmondas Connellis, buvęs Dublino arkivyskupas.

Karas Kongo Demokratinėje Respublikoje – dėl žemės turtų2
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus sekmadienio vidudienį pakvietė melstis už taiką Kongo Demokratinėje Respublikoje, ypač Centriniame Kasai regione, iš kurio, sakė popiežius, „nepaliauja sklisti žinios apie įnirtingus ir brutalius susirėmimus“.

 
Šventojo Sosto delegacija išvyko į Kairą
vatikano radijas

Popiežiškoji tarpreliginio dialogo taryba pranešė, kad jos vadovas – kardinolas Jeanas-Louisas Tauranas, išvyko į Kairą.

Kovo 5–10 vyks popiežiaus Gavėnios rekolekcijos
vatikano radijas

Taip pat ir šiemet popiežiaus Pranciškaus ir jo bendradarbių, tarnaujančių Romos Kurijoje, Gavėnios rekolekcijos vyks ne Vatikane, bet „Dieviškojo Mokytojo“ rekolekcijų namuose Ariccia miestelyje, šalia Romos.

Popiežius priėmė tarptautinio forumo „Migracija ir taika“ dalyvius
vatikano radijas

Kartu su teise emigruoti turi būti garantuota ir teisė neemigruoti, - sakė popiežius Pranciškus, antradienį susitikęs su šiomis dienomis vykusio Šeštojo tarptautinio forumo „Migracija ir taika“ dalyviais.

Katalikiška žiniasklaida pirmą kartą bendrame stende!

Vasario 23–26 d. sostinėje vyks 18-oji Vilniaus knygų mugė. Šių metų tema – „Lietuviški ženklai pasaulyje“.

Kun. Arūnas Peškaitis OFM: „Naujoji J. Ratzingerio knyga – itin aktuali"2

Kun. Arūnas Peškaitis OFM kviečia į Vilniaus Knygų mugę, ir ypač į Bernardinai.lt stendą 5 salėje 5. D10. Tarp įvairių knygų – naujausia Bernardinai.lt knyga „Pradžioje Dievas sukūrė“.

Vasario 20 d.
Čilės vyskupų vizitas Ad limina
vatikano radijas

Pirmadienį popiežius Pranciškus beveik visą rytą skyrė Čilės vyskupams.

Popiežius: Malda – galingas priešnuodis blogiui
vatikano radijas

Tryliktasis popiežiaus Pranciškus vizitas Romos vyskupijos parapijoje. Sekmadienį po pietų Šventasis Tėvas aplankė Romos miesto rytiniame pakrašty esančią Šv. Jėzaus Širdies Marijos Juozapos parapiją, kurią prieš 15 metų aplankė ir popiežius Jonas Paulius II.

Pranciškus: Vaikai kareiviai – tai tragedija
vatikano radijas

Po kartu su sekmadienio vidudienį Šv. Petro aikštėje buvusiais žmonėmis kalbėtos „Viešpaties Angelo“ maldos, popiežius dar kartą kreipėsi į visus susitikimo dalyvius ir pakvietė melstis už Kongo Demokratinėje Respublikoje šiomis dienomis vėl prasiveržusio smurto aukas.

„Švč. Mergelė Marija, Nuliūdusiųjų paguoda“ po restauravimo grįžta į Pivašiūnus

Po daugiau nei metus trukusio restauravimo į Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos bažnyčią Pivašiūnuose grįžta altorinis paveikslas „Švč. Mergelė Marija, Nuliūdusiųjų Paguoda (Pivašiūnų Švč. Mergelė Marija) su karūnomis, aptaisais ir rėmu“.

Simone Weil. Skausmingas Dievo ilgesys
Katalikų pasaulio leidiniai

Simone Weil knyga stebina brandžiu jaunos moters intelektu ir neįtikėtinu sąžiningumu, jaudina skausmingu tyrumo ir Dievo ilgesiu. 

Vasario 19 d.
Seime – siūlymas išskirtinai pagerbti Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-ąsias metines6
bns

Seime registruota iniciatyva kitus metus paskelbti Lietuvos Globėjos, Trakų Dievo Motinos paveikslo karūnavimo 300-ųjų metinių metais.

Susitarimo tarp Kinijos ir Vatikano link?
vatikano radijas

2017 metų pradžioje pateiktais Popiežiaus valstybės sekretoriato duomenimis, Šventasis Sostas palaikė diplomatinius santykius su 182 valstybėmis.

Betliejuje - ekumeninės katalikų ir liuteronų pamaldos
vatikano radijas

Jau nuo seno Jeruzalės Lotynų patriarchato bei Jordanijos ir Šventosios Žemės evangelikų liuteronų Bažnyčių atstovai glaudžiai bendradarbiauja, palaikydami nuolatinį dialogą.

Vasario 18 d.
Popiežiaus žinia regioniniam Liaudies judėjimų suvažiavimui1
vatikano radijas

Vasario 16-19 dieną Jungtinėse Valstijose vyksta regioninis Liaudies judėjimų, įkvėptų katalikų socialinės doktrinos ar, plačiau žiūrint, krikščioniškų principų. 

Kapelionai atsiliepia į karių dvasinius poreikius
vatikano radijas

Vasario 15 dieną Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) susitikime taip pat kalbėta apie „karo kapelionų vaidmenį karinėse pajėgose ir religijos laisvę“.

Vasario 17 d.
Baigėsi dar vienas popiežiaus ir kardinolų patarėjų posėdis11
vatikano radijas

Reaguodami į kai kuriuos pastarojo meto įvykius, kardinolai išreiškė visiška pritarimą ir paramą popiežiaus darbams, jo asmeniui ir mokymui.

Vatikano diplomatas apie civilių ir reikšmingos infrastruktūros apsaugą4
vatikano radijas

Arkivyskupas Bernardito Auza, nuolatinis Šventojo Sosto stebėtojas JTO būstinėje Niujorke, pasisakė Saugumo Tarybos debatuose apie reikšmingos civilinės infrastruktūros apsaugą nuo teroristinių atakų.

 
Vasario 16 d.
Bažnyčia sumokės 276 milijonus Australijos dolerių pedofilijos aukoms38

Australijos Katalikų bažnyčia sumokės 276 milijonus Australijos dolerių (213 milijonų JAV dolerių) pedofilijos aukoms, patyrusioms išnaudojimą nuo 1980 m.

Broliai pranciškonai parolimpiečiui padovanojo treniruoklį
lrt

Pernai parolimpinėse žaidynėse užėmusiam 10 vietą klaipėdiečiui irkluotojui Augustui Navickui broliai pranciškonai kartu su onkologijos centro bendruomene padovanojo treniruoklį.

Vasario 15 d.
Popiežius aplankys universitetą Romoje
vatikano radijas

Šventasis Sostas paskelbė komunikatą, kuriame patvirtino tai, kad penktadienį, vasario 17 dieną, popiežius aplankys šį valstybinį italų universitetą, jo centrinę būstinę Ostiensės kvartale.

Čiabuvių teisės ir Pranciškaus audiencija
vatikano radijas

Trečiadienį popiežius audiencijoje priėmė kelias dešimtis Čiabuvių tautų atstovų, kurie dalyvauja specialiame forume Romoje, surengtame Tarptautinio žemės ūkio vystymo fondo (IFAD).

Popiežius paskyrė lietuvio beatifikacijos iškilmių datą13

Su džiaugsmu pranešama, kad Šventasis Tėvas Pranciškus paskyrė arkivyskupo Teofiliaus Matulionio beatifikacijos – skelbimo palaimintuoju – datą. Iškilmės vyks 2017 m. birželio 25 d. Vilniuje.

Vasario 14 d.
Kunigų konferencijoje – apie arkivyskupą Teofilių Matulionį ir 2016 metų arkivyskupijos sielovadinė bei statistinė apžvalga10
Kauno arkivyskupija

Pasirengimo klausimais su kunigais pasidalijo konferencijos svečias Kaišiadorių vyskupas Jonas Ivanauskas. Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas apžvelgė 2016 metų arkivyskupijos sielovadinę ir ekonominę padėtį.

Diskusijų vakare iš ciklo „Kunigai (ir ne tik) kavinėse“ – ar tikrai esame savo likimo kalviai? 4
Kauno arkivyskupija

Vakaro tema „Aš – savo likimo kalvis?“ su palyginti negausiais kauniečiais šaltą žiemos vakarą kavinėje dalijosi filosofijos mokslų daktaras kunigas Vladimiras Solovejus bei sutuoktiniai Egidijus ir Santa Maciulevičiai.

Paleidžiama MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos naujienlaiškio prenumerata
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Naujienlaiškį galima užsiprenumeruoti puslapyje www.ofm.lt. Jie bus pradedami platinti nuo kovo mėnesio.

Pranciškus jėzuitams žurnalistams: būkite neramūs, atviro mąstymo ir su vaizduote1
vatikano radijas

Vasario 9-ąją popiežius Pranciškus priėmė istorinio italų jėzuitų žurnalo „Civiltà Cattolica“ kolektyvą.

Šv. Valentino diena KITAIP Kaune – meilės nuotykis jau dešimtąjį kartą
Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba

Šv. Valentino diena KITAIP – tai prieš dešimtmetį užgimęs Kauno arkivyskupijos jaunimo sumanymas bei troškimas pasidalyti šios dienos džiaugsmu su mylinčiais ir trokštančiais mylėti žmonėmis.

Vasario 13 d.
Popiežius dalyvavo Kardinolų Tarybos darbuose
vatikano radijas

Pirmadienį kardinolų Taryba taip pat paskelbė trumpą pareiškimą, kuriame „nesenų įvykių šviesoje išreiškia pilną paramą popiežiaus veiksmams, tuo pat metu užtikrindami savo pritarimą ir paramą jo asmeniui ir mokymui“.

Princiškus priminė Tarptautinę dieną prieš vaikų naudojimą kare
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus Twitter socialiniame tinkle paskelbė žinutę – „vaikų orumas turi būti gerbiamas: prašome, kad kiekvienoje pasaulio dalyje būtų panaikinta kareiviais paverstų vaikų vergovė“.

Po padegimo ir restauravimo darbų atidaryta Padauginimo bažnyčia1
vatikano radijas

Sekmadienį vokiečių kardinolas, Kelno arkivyskupas Raineris Maria Woelki, aukojo šventąsias Mišias Duonos ir žuvies padauginimo bažnyčioje, Izraelyje, Galilėjoje, prie Tiberiados ežero.

Vilniaus kunigų seminarija kviečia į pašaukimų savaitgalį20

Vilniaus šv. Juozapo kunigų seminarija kviečia jaunuolius ir vyrus nuo 17 iki 35 m. į pašaukimų savaitgalį. 

Vasario 12 d.
Praėjo metai nuo pirmojo istorijoje popiežiaus ir Maskvos patriarcho susitikimo16
vatikano radijas

Vasario 12 dieną sukanka metai nuo Pranciškaus ir Maskvos bei visos Rusijos patriarcho Kirilo, didžiausios Ortodoksų Bažnyčios vadovo, susitikimo Kubos sostinėje Havanoje, daugeliui didelio netikėtumo, apie kurį pranešta tik keletą dienų anksčiau.

Vasario 11 d.
Ketveri metai nuo Benedikto XVI pareiškimo apie atsistatydinimą18
vatikano radijas

Prieš keturis metus, 2013 vasario 11-ąją, kardinolų konsistorijoje popiežius Benediktas XVI lotynų kalba perskaitė trumpą pareiškimą, kuris daugeliui buvo tarsi „žaibas iš dangaus“.

Popiežius: Triumfalizmas nesiderina su pašvęstuoju gyvenimu7
vatikano radijas

Popiežiaus pokalbis su generaliniais vienuolijų vyresniaisiais apie pašaukimus, vyresniųjų vaidmenį ir atsakomybę, vienuolių indėlį Bažnyčios atnaujinime. 

Popiežiaus žinia 2017 metų Ligonių dienai
vatikano radijas

Paskelbta popiežiaus Pranciškaus žinia Pasaulinei ligonių dienai, kuri bus minima 2017 metų vasario 11 dieną.

Planuojamas Pažaislio vienuolyno tvarkymas
bns

Kaune esančio Pažaislio vienuolyno bažnyčios stogui tvarkyti šiemet suplanuota per 152 tūkst. eurų, tačiau kol kas per jį bėga vanduo ir gadina freskas.

Vatikano valstybei – 88 metai
vatikano radijas

Vasario 11 d. sukako 88 metai nuo Laterano sutarčių pasirašymo, kuriuo buvo užbaigtas po Italijos suvienijimo kelis dešimtmečius trukęs Šventojo Sosto nesusipratimų su Italijos karalyste laikotarpis.

Pasaulinė ligonių diena Lurde
vatikano radijas

Šiais metais Pasaulinės ligonių dienos „sostine“ vėl tapo Lurdas. Praėjo 25 metai nuo pirmosios Dienos ligoniams šventimo – tai buvo šv. Jono Pauliaus II iniciatyva ir pirmą kartą ji buvo švęsta būtent Lurde.

Vasario 10 d.
100-ųjų monsinjoro K. Senkaus gimimo metinių minėjimas2

Sausio 24 dieną Kauno Palaimintojo Jurgio Matulaičio parapijos kunigas, šios parapijos įkūrėjas, pirmasis klebonas, didysis muzikos mokytojas, bažnytinės muzikos magistras monsinjoras Kazimieras Senkus  minėjo garbingą 100 metų jubiliejų. 

Jeruzalės lotynų patriarchatas smerkia Izraelio įstatymą
vatikano radijas

Jeruzalės lotynų patriarchatas paskelbė pranešimą, kuriame griežtai ir be dviprasmybių kritikuoja Izraelio parlamento (Kneseto) patvirtintą įstatymą, įteisinantį palestiniečių žemių užgrobimą.

Vasario 9 d.
„Katalikų pasaulio leidiniai“ atnaujino savo interneto puslapį8
vatikano radijas

„Katalikų pasaulio leidiniai“ pristato atnaujintą leidyklos internetinį puslapį www.katalikuleidiniai.lt.