Naujienos | Religija

Sausio 17 d.
2019 m. pavasarį Lietuvoje lankysis Mažesniųjų brolių ordino generolas
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Mažesnių brolių ordino Lietuvos Šv. Kazimiero provincijos ministras br. kun. Algirdas Malakauskis OFM, dalyvaudamas 2016 m. išrinktų provincijos ministrų kursuose Romoje, antradienį susitiko su Ordino generaliniu ministru Michaelu Anthony Perry OFM.

Sausio 16 d.
Mirė t. Gabrielius Baltrušaitis OFM
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

T. Gabrieliaus Baltrušaičio OFM palaikai bus kremuoti ir 2017 m. vasario pradžioje palaidoti Niujorke, Bruklino kapinėse.

Popiežius: Padėkime pažeidžiamiems ir bebalsiams imigrantams
vatikano radijas

Po kartu su piligrimais ir turistais sukalbėtos „Viešpaties Angelo“ maldos, popiežius Pranciškus priminė sekmadienį, sausio 15-ąją, minėtą Pasaulinę migrantų ir pabėgėlių dieną. 

Vilniaus jaunimas kviečiamas kartu vykti į „Valentino dieną kitaip“

Vilniaus arkivyskupijos jaunimo centras veža į „Valentino dieną kitaip“ – Kauno arkivyskupijos organizuojamą šventę, kuri vyks vasario 14 dieną, Kauno Žalgirio arenoje.

Sausio 15 d.
Po daugiau kaip metų pertraukos vėl vyks vizitai „Ad limina“
vatikano radijas

Nuo 2015 m. gruodžio iki 2016 lapkričio švenčiant Gailestingumo jubiliejų buvo sustabdyti vyskupų vizitai „Ad limina“. Dabar šie periodiški ataskaitiniai vyskupų susitikimai su popiežiumi vėl sugrąžinami ir pirmieji sausio 15-24 dienomis Romoje lankysis Airijos vyskupai.

„Atvirų durų“ ataskaita apie krikščionių persekiojimą 2016 metais
vatikano radijas

Tarptautinė krikščioniška organizacija „Atviros durys“ pristatė kasmetinę ataskaitą apie krikščionių persekiojimą pasaulyje 2016 metais.

Mosule vadinamoji „Islamo valstybė“ sugriovė beveik šimtą kulto pastatų
vatikano radijas

Tai pranešama ataskaitoje apie kalifatu save vadinančios „Islamo valstybės“ (Isis/ Daesh) teroristinės grupuotės įvykdytus nusikaltimus.

Popiežius: dievui pinigui tarnaujanti sistema gali grįžti kaip bumerangas
vatikano radijas

Popiežius Pranciškus griežčiausiai perspėjo, kad dievui pinigui tarnaujanti sistema gali grįžti pas jos kūrėjus kaip bumerangas.

Popiežius priėmė Palestinos prezidentą
vatikano radijas

Šeštadienio rytą popiežius Pranciškus priėmė Palestinos valstybės prezidentą Mahmoudą Abbasą, kuris vėliau taip pat susitiko su Popiežiaus Valstybės sekretoriumi kard. Pietro Parolinu ir Sekretoriumi santykiams su valstybėmis arkivysk. Pauliu Gallagheriu.

Sausio 14 d.
Sinodas jaunimui. Paskelbtas popiežiaus laiškas
vatikano radijas

Popiežius parašė laišką jaunimui, pranešė spaudos konferencijoje pristatydamas būsimą Vyskupų Sinodą apie jaunimą Sinodo generalinis sekretorius kard. Lorenzo Baldisseri.

Popiežiaus homilija. Ar seku Jėzumi, nebijodamas rizikos?1
vatikano radijas

Jėzaus sekimas tai veiksmas, rizika. Neįmanoma sekti Jėzaus sėdint rankas sudėjus arba atsargiai stebint ir laukiant kas bus.

Sausio 13 d.
Bernardinai.lt kviečia: susitikime paramos koncerte19

Maloniai kviečiame Jus vasario 4 dieną į Bernardinai.lt skirtą paramos koncertą, kuris vyks Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje (Maironio g. 10).

Visuotiniai atlaidai Fatimos jubiliejaus proga15
vatikano radijas

Portugalijos Leirijos – Fatimos vyskupija, kurioje yra garsioji Fatimos Marijos šventovė, pranešė, kad šiemet popiežius Pranciškus suteikė galimybę pelnyti visuotinius atlaidus piligrimams, kurie aplankys Fatimą jubiliejaus metais.

Kardinolas A. J. Bačkis: Atmintis įpareigoja saugoti ir ginti laisvę, minint Sausio 13-ąją 13
bns

Atmintis įpareigoja mus ne tik gerbti prasmingai žuvusius, bet ir saugoti bei ginti laisvę, taip pat ji kiekvieno klausia – ką yra padaręs ir privalo padaryti dėl savo valstybės, minint Laisvės gynėjų dieną sako kardinolas Audrys Juozas Bačkis.

Europos ir Šiaurės Amerikos vyskupų vizitas Šventojoje Žemėje
vatikano radijas

Kasmetinę kelionę į Šventąją Žemę pradeda Šiaurės Amerikos ir Vakarų Europos vyskupų grupė, kuri koordinuoja savo šalių bažnytinių organizacijų ir fondų paramą Šventosios Žemės katalikams.

Sinodas jaunimui: Apie meilės džiaugsmą
vatikano radijas

Vyskupų Sinodo generalinis sekretorius penktadienį pristatys visuomenei būsimos Sinodo asamblėjos parengiamąjį dokumentą. Penkioliktosios sinodo asamblėjos tema: „Jaunimas, tikėjimas ir pašaukimo atpažinimas“.

Sausio 12 d.
Mirė garbės prelatas Antanas Maskeliūnas

Sausio 11 d., Marijampolės specialiuosiuose socialinės globos namuose, mirė garbės prelatas Antanas Maskeliūnas. 

Sausio 11 d.
Vieną iš paskutinių pranešimų Zygmunt Bauman skaitė Asyžiuje8
vatikano radijas

Žmonių istorijoje savęs apibrėžimas per kito atmetimą ar neigimą dažnai virsdavo dideliais kraujo praliejimais. Ar, įžengę į naują globalizacijos erą toliau elgsimės pagal šią logiką? 

Kankinio pal. Oskaro Romero šimtmetis ir kanonizacijos byla
vatikano radijas

Southwark arkivyskupija yra bene vienintelė diecezija ne Salvadore, kuriai suteiktas leidimas švęsti liturginį minėjimą.

Sausio 10 d.
Popiežiaus maldos intenciją sausio mėnesiui
vatikano radijas

Melskis kartu su manimi, kad visi krikščionys malda ir broliška meile stengtųsi atkurti visišką bažnytinę bendrystę ir bendradarbiautų atsakydami į šiandien žmonijai kylančius iššūkius.

Pranciškus diplomatams: taika yra dovana, iššūkis ir įsipareigojimas
vatikano radijas

Popiežiaus kasmetinis kreipimasis į diplomatus, akredituotus prie Šventojo Sosto, reziduojančius Romoje ir ne, yra viena iš svarbiausių kalbų, kurioje nubrėžiamos nuostatos, liečiančios tarptautinės bendruomenės gyvenimą.

Vyskupų posėdyje: T. Matulionio beatifikacija, naujasis „Caritas“ statutas ir Fatimos šimtmetis

Informacinis pranešimas apie Lietuvos vyskupų konferencijos 2017 m. sausio 9 d. plenarinį posėdį: arkivyskupo T. Matulionio beatifikacija, naujasis „Carito“ statutas ir Fatimos šimtmetis.

Sausio 9 d.
Žemaičių Kalvarijoje - kunigų šventimai95
vatikano radijas

2017 m. sausio mėn. 8 d. Žemaičių Kalvarijos bazilikoje kunigais buvo pašventinti du Telšių Vyskupo Vincento Borisevičiaus kunigų seminarijos absolventai diakonai: Antanas Budreckas ir Donatas Litvinas

Sausio 8 d.
Popiežius: Prašykime Viešpatį, kad sušildytų mūsų širdis
vatikano radijas

„Šiandien Jėzaus krikšto šventės Evangelijoje matome sceną, įvykusią prie Jordano upės: atgailaujančiųjų minioje, atėjusioje pas Joną Krikštytoją, yra ir Jėzus. Jonas nenori jo krikštyti sakydamas: „Tai aš turėčiau būti tavo pakrikštytas” (Mt 3,14).

Šiaulių arenoje rinkosi šeimos iš visos Lietuvos 3
lrt
Į Šiaulių areną rinkosi šeimos iš visos Lietuvos. Šiaulių vyskupijos kurija ir Šeimos centras kelis tūkstančius žmonių vėl sukvietė į kasmet rengiamą Šeimų šventę „Pašventink juos tiesa“. 

 

Pranciškus: Per Krikštą gautas tikėjimas tevirsta liudijimu2
vatikano radijas

Per Krikštą gautas tikėjimas apšviečia širdį, leidžia matyti dalykus kitoje šviesoje. Gautą tikėjimą reikia ugdyti ir saugoti, kad taptų liudijimu visiems.

Popiežius Pranciškus atnaujina maldos apaštalavimo intencijas
vatikano radijas

Pirmadienį, sausio 9 d., bus paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame popiežius pristatys maldos intenciją šiam mėnesiui. Prieš metus buvo pradėta maldos apaštalavimo per video žinias iniciatyva, suteikusi mėnesio maldos intencijoms naują postūmį.

Sausio 7 d.
Maskvos patriarchas: kaip turėtume gyventi, kad mumyse išryškėtų Kristaus antspaudas?5
vatikano radijas

Šeštadienis, sausio 7-oji, pagal nereformuotą Julijaus kalendorių buvo gruodžio 25-oji. Pati didžiausia tarp šią dieną Kalėdas švenčiančių Bažnyčių yra Rusijos Ortodoksų Bažnyčia.

Koptų Kalėdos. Meilės ir taikos žinia
vatikano radijas

„Pasikeitė visuomenės etika, nebėra meilės vertybės, virš visko egoizmas. Reikia pradėti viską iš naujo! - šitaip dabartinę visuomenės situaciją Egipte apibūdino Gizos vyskupas, Vatikano radijo pakalbintas Kalėdų proga.

Arkivyskupas Ševčiukas: Kalėdos tai Dievo gimimas manyje
vatikano radijas

Ukrainiečiai unitai, panašiai kaip ir daug kitų rytų apeigų Bažnyčių, laikosi nereformuoto Julijaus kalendoriaus, tad Kalėdas jie švenčia šeštadienį, sausio 7 d.

Popiežius: Pašaukimus ugdo malda ir geras pavyzdys
vatikano radijas

Pavyzdingų kunigų, pavyzdingų seserų vienuolių pavyzdys yra labai svarbus, dažnai jis nulemia jauno žmogaus pasiryžimą atsiliepti į pašaukimo balsą.

Sausio 6 d.
Popiežius: daug žvaigždžių, bet verta sekti paskui Jėzaus šviesą
vatikano radijas

Po Trijų Karalių Mišių šv. Petro bazilikoje popiežius Pranciškus kreipėsi į šv. Petro aikštėje susirinkusius tikinčiuosius, tradiciškai vadovaudamas vidudienio maldai. 

Sausio 5 d.
Šventojo Sosto diplomatas: migracija neturi būti priverstinis pasirinkimas
vatikano radijas

Arkivyskupas perspėjo, kad reikia vengti tokių vaizdinių, kaip „invazija“ iš pietų į šiaurę, į vakarų pasaulį, nes jie iškraipo tikrovę mažiausiai dėl dviejų priežasčių.

Pradedamas laidų ciklas „Mažesnieji broliai. Pranciškonų kelias Lietuvoje“
MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Nuo sausio 8 dienos kiekvieną sekmadienį 13 val. per LRT Kultūros kanalą pradedamas rodyti televizijos laidų ciklas „Mažesnieji broliai. Pranciškonų kelias Lietuvoje“.

Sausio 4 d.
Popiežius vyskupams: saugokime džiaugsmą, saugokime vaikus
vatikano radijas

Pranciškus paragino šv. Juozapo, Marijos sutuoktinio, pavyzdžiu saugoti „Išgelbėjimo džiaugsmą“, būnant paklusniems Dievo balsui, jautriems ir realistiškiems.

Būsimasis Europos jaunimo susitikimas vyks brolio Roger tėvynėje
vatikano radijas

Taizé bendruomenės rengiamas keturiasdešimtasis naujametinis Europos jaunimo susitikimas 2017 m. pabaigoje vyks Bazelyje, Šveicarijoje. 

Sausio 3 d.
Artėja maldos už krikščionių vienybę savaitė
vatikano radijas

Artėja maldos savaitė už krikščionių vienybę, kasmet pradedama sausio 18-ąją ir užbaigiama sausio 25-ąją. Jos tema: „Susitaikinimas. Kristaus meilė mus verčia pasiskubinti“.

Popiežius siunčia pasiuntinį į Dievo Gailestingumo kongresą
vatikano radijas

Filipinų sostinėje Maniloje sausio 16 dieną prasideda ketvirtasis Pasaulinis Apaštališkasis Dievo Gailestingumo kongresas.

Sausio 2 d.
Pranciškaus sveikinimo žinutė metų pradžioje1
vatikano radijas

Sausio 2 dieną popiežius Pranciškus milijonams sekėjų įvairiomis kalbomis socialiniame „Twitter“ tinkle išsiuntė dar vieną sveikinimą, pradėjus naujus kalendorinius metus.

Popiežius Pranciškus pakrikštys keletą italų vaikų iš žemės drebėjimo zonos
vatikano radijas

Tradiciškai per Viešpaties Krikšto šventę,  kuri Romoje bus švenčiama sausio 8-ąją, popiežius pakrikštija keliolika vaikų, gimusių dažniausiai Šventojo Sosto darbuotojų šeimose.

Kardinolas iš karo zonos: tik vienas būdas sustabdyti žmonių egzodą
vatikano radijas

Pasak kardinolo, trūksta konflikte dalyvaujančių valstybių ryžto ir politinės valios ieškoti diplomatinių sprendimų.

Europos jaunimas šį savaitgalį Rygoje meldėsi už taiką1

Latvijos sostinėje savaitgalį vyko naujametinis Europos jaunimo susitikimas, kurio dalyviai meldėsi už taiką pasaulyje.

Taizé broliai kviečia jaunimą susitikti Vilniuje ir Kaune

Iškart po Europos jaunimo susitikimo Rygoje Taizé broliai lankysis dviejose Lietuvos vietose. 

Sausio 1 d.
Pranciškaus žodžiai minint Pasaulinę taikos dieną. Užuojauta turkams
vatikano radijas

Po šv. Mišių, vidudienį, popiežius Pranciškus pasveikino visus į Šv. Petro aikštę atėjusius Romos gyventojus, maldininkus, turistus, kartu pakvietęs sukalbėti „Viešpaties Angelo“ maldą.

Metus popiežius Pranciškus užbaigė vadovaudamas Dievo Motinos iškilmės mišparams
vatikano radijas

Paskutiniąją 2016 metų dieną, gruodžio 31 –ąją, popiežius Pranciškus Šv. Petro bazilikoje vadovavo Švč. Marijos, Dievo Motinos, iškilmės pirmiesiems Mišparams. 

Naujuosius metus pasitinkant – žygiai už taiką22
vatikano radijas

Minint 50-ąją Pasaulinę Taikos dieną, įvairios iniciatyvos kviečia pradėti Naujuosius metus dalyvaujant renginiuose prieš karą ir sienas, kurios skiria žmones, kurios verčia žvelgti į ateitį su baime.

Mirė Apaštališkasis nuncijus Justo Mullor Garcia
vatikano radijas

Velionio diplomatinė tarnystė reikšmingai padėjo Šventajam Sostui atkurti ir puoselėti gerus santykius su Lietuvos, kaip ir su Latvijos ir Estijos valstybėmis, bei su jų katalikų bendruomenėmis.

Malda už Alepą2

Sunku įsivaizduoti, ką patiria žmonės, kurių gyvenimus ir ateities svajones sugriovė karo žiaurumai. Minėdami Pasaulinę taikos dieną, kviečiame jungtis į bendrą maldą už Alepą.

Gruodžio 31 d., 2016
Popiežius Pranciškus: ištremkime smurtą, kurkime nesmurtines bendruomenes1
vatikano radijas

Sausio 1 dieną Vatikane pradės darbą nauja Romos kurijos dikasterija: Dikasterija žmogaus visapusiškam vystymuisi tarnauti.

Vilties pavasaris Rygoje
vatikano radijas

Brolis Aloyzas penktadienio vakarą pasidžiaugė, dėkojo priėmusioms piligrimus šeimoms ir priminė, jog neramu Europoje ir pasaulyje.