Šeima

Kovo 30 d.
Tyrimas: neformaliojo švietimo įtaka jaunų žmonių gerovei

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Mykolo Romerio universitetu atliko tyrimą „Neformaliojo švietimo patirčių įtaka asmens gerovei“. 

Įsivaikinę tėvai dvejus metus gaus išmokas, galės eiti atostogų
bns

Seimas ketvirtadienį su tam tikrais pakeitimais priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą įstatymų pataisų paketą.

SAM: legioneliozės užkratą namuose, kuriuose mirė žmonės, sunaikinti pavyko
lrt

Vilniaus daugiabučiuose, kuriuose dėl taršos legionelėmis mirė 3 žmonės, karšto vandens sistemos sėkmingai dezinfekuotos ir užkrato nebėra. 

Tęsiama Europos piliečių iniciatyva santuokai ir šeimai apsaugoti
vatikano radijas

Europos piliečių iniciatyvą „Mama, tėtis ir vaikai“ santuokai ir šeimai apsaugoti parėmė Lietuvos vyskupų konferencijos pirmininkas arkivyskupas Gintaras Grušas.

Kovo 29 d.
„Giliajame internete“ – „tonos gigabaitų“ pedopornografinės medžiagos
vatikano radijas

Per 2016 metus asociacija surinko duomenis apie beveik dešimt tūkstančių nuotraukų ir beveik tris tūkstančius vaizdo įrašų, kuriuose prievartaujami ir kitaip lytiškai išnaudojami vaikai iki trejų metų amžiaus.

Iš kur tie žiaurūs nusikaltimai Lietuvoje?8
lrt

Žmonės neretai savyje kaupia nesuvoktą, neišreikštą įniršį, o šis gimsta iš daugelį metų slopinto pykčio, sako psichoterapeutas Olegas Lapinas, vertindamas Egidijaus Anupraičio, įtariamo iššaudžius savo artimuosius, elgesį.

Kovo 28 d.
Darbas su socialinės rizikos asmenimis: nesuteikia net elementarių darbo priemonių1
lrt

Įstatymais griežtinant vaikų apsaugą, su šeimomis dirbantys socialiniai darbuotojai neturi net elementarių darbo priemonių.

Didins išmokas dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų susilaukusiems tėvams
lrt

Seimas nariai per balsavimą pritarė, kad dvynukų, trynukų ar daugiau vaikų nuo 2015 metų pavasario susilaukę tėvai gali tikėtis padidintų išmokų.

Siūlo didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose
lrt

Seimas pradėjo svarstyti vidaus reikalų viceministro Česlovo Mulmos pristatytas Administracinių nusižengimų kodekso ir Vandens įstatymo pataisas.

Kovo 27 d.
SADM siūlo nuo kitų metų naikinti Vaikų išlaikymo fondą
bns

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo nuo kitų metų panaikinti Vaikų išlaikymo fondą.

Vaikų dienos centro auklėtoja: mano sunkumai yra niekis, palyginti su vaikų praeinamu pragaru2

Dešimtmetės Evelinos mama nuo vėžio mirė prieš septynerius metus. Mergaitė dabar glaudžiasi su tėvu ir aštuoniais broliais ir seserimis dviejų kambarių socialiniame būste.

Termošoku prevencija nesibaigė: svarbiausia – ne išnaikinti bakterijas
lrt

Siekiant užkirsti kelią Legionella bakterijų plitimu, griežtinama šilumininkų kontrolė. 

Paaukoti savo organus donorystei yra sutikę 24 tūkst. Lietuvos gyventojų

Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos informuoja, kad kovo 27-ąją sukanka treji metai, kai Lietuvoje sutikimą donoro kortelei gauti galima užpildyti ir internetu.

A. Veryga: lyties keitimo reglamentavimas – sudėtingas iššūkis3
bns

Po Vyriausybės nurodymo parengti teisės aktus, kurie reglamentuotų lyties keitimo tvarką, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad tai padaryti bus sudėtinga dėl šį klausimą išmanančių specialistų stokos.

Mykolas Majauskas, Elvyra Kučinskaitė: „Tyliai mus ryjantis drakonas išsigando“65
Saulena Žiugždaitė

Kai knyga jau išėjusi, per šias porą dienų supratau, kad, klausydama tų istorijų, suvokiau problemos gylį, kiek tai įmanoma suprasti pačiam to neišgyvenusiam. O dabar aš suprantu ir jos plotį, mastą.

Iš knygos „Be pavadinimo": Ramutės pasakojimas11

Kartą apkabinau moterį, palaidojusią savo sūnų, mirusį nuo vėžio. Pasakiau jai: „Mano sielvarto sese...“ Ji atstūmė mane ir beveik rėkte išrėkė: „Mano sūnus norėjo gyventi, o tavo išėjo pats!“

Kovo 25 d.
Pirmieji 12 kūdikio mėnesių lemia visą likusį jo gyvenimą1
lrt

Kas yra pasaulis? Kas esu aš jame? Kokie yra santykiai? Kas apskritai yra žmogiški santykiai? Gydytojo psichiatro Eugenijaus Laurinaičio teigimu, visa tai mes atsinešame iš pirmųjų gyvenimo metų.

D. Grybauskaitė: tegu atsakinga tėvystė bus mus vienijantis tikslas

Šiandien beveik 1 000 tėvų, globėjų, įtėvių, senelių ir pedagogų susirinko parodų ir kongresų centre LITEXPO – Vilniuje trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė”.

Kovo 24 d.
Besikeičiantis šeimos modelis: Lietuvoje apie 30 proc. vaikų augina vienas iš tėvų
lrt

Vykstant įvairiems politiniams ir socialiniams pokyčiams pasaulyje keičiasi ir šeimos samprata.

Minima Tarptautinė tuberkuliozės diena
lrt

Minint Tarptautinę tuberkuliozės dieną, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ragina atkreipti dėmesį į šią ligą ir siekti ją nustatyti kuo anksčiau, nes kasmet pasaulyje nuo tuberkuliozės miršta per pusantro milijono žmonių.

Kovo 23 d.
Siūlo drausti nepilnamečiams keliauti autostopu 1
lrt

„Nebūk naivus kelyje sąjunga“ (NNKS) kartu su vyriausybe teiks potvarkį, kad nepilnamečiams būtų draudžiama keliauti pakeleivingais automobiliais, praneša NNKS.

Dar daugiau pagalbos partyrusiems smurtą artimoje aplinkoje

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą įgyvendinančių institucijų atstovams pristatytos metodinės rekomendacijos, padėsiančios gerinti teikiamos pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms kokybę.

Vis daugiau vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, sulaukia profesionalios pagalbos1

Vilniuje įsikūrusiame Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centre per beveik dešimt veiklos mėnesių pagalba suteikta daugiau kaip 60 vaikų ir beveik pusei tiek jų šeimos narių.

Prieš patyčias ir psichologinį smurtą - jautrios meninės akcijos

Šešiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose šią savaitę pasirodė ypatingos socialinės lauko reklamos, kviečiančios būti neabejingais, atidžiau stebėti vaiko elgesį, sustabdyti nederamus tiek suaugusiųjų, tiek vaikų poelgius.

Jau galima teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“5

Lietuvos gyventojai ir užsienio lietuviai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo.

L. Kukuraitis ragina visuomenę ir socialines tarnybas nelikti abejingais krizės šeimoje akivaizdoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, reaguodamas į dar vieną smurto prieš vaiką atvejį Širvintų rajone, kviečia visą visuomenę nelikti abejinga.

Sostinėje steigiamas pirmasis centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

Jau gegužės mėnesį Vilniuje duris atvers pirmasis intensyvios terapijos (korekcijos) centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams.

Kaip sumažinti antibiotikų vartojimą?

Higienos instituto specialistai įvardijo priemones, kurios galėtų užtikrinti teisingą antibiotikų vartojimą ir padėtų suvaldyti didėjantį antibakterinį atsparumą.

Brolių ir seserų konfliktai: ar verta dėl jų rūpintis?
Gabija Vitkevičiūtė

Ar turėtų sunerimti tėvai matydami, kad vaikai užuot draugavę vėl paskelbė vienas kitam karą? Apie taiką ir karą namuose kalbamės su psichologe Ieva Šuipe.

Kovo 22 d.
Seimo komitetas nepritarė idėjai teritoriją aplink Seimą skelbti nerūkymo zona
bns

Iniciatyva kreiptis į Vilniaus savivaldybę, kad teritorija aplink Seimą būtų paskelbta nerūkymo zona, Seimo Sveikatos reikalų komitete trečiadienį nesulaukė pritarimo.

Kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena

Kovo 22 dieną minima Pasaulinė vandens diena, kuria siekiama visuomenei priminti apie vandens svarbą žmogaus organizmui.

Kovo 21 d.
Lietuva ir Latvija kartu perka vakciną nuo pneumokokinės infekcijos
bns

Lietuva ir Latvija paskelbė bendrą tarptautinį konkursą pneumokokinei vakcinai įsigyti.

Depresija: pagalbos reikia ir sergančiajam, ir jo artimiesiems27
Vytautas Raškauskas

Psichologinė pagalba reikalinga ne tik depresija sergantiems, bet ir jų artimiesiems, kuriems svarbu žinoti, ar depresija yra liga, kokia tai liga, kaip elgtis ir kaip bendrauti su sergančiu artimu žmogumi.

Seimas taiso motinystės išmokų mokėjimo tvarką
lrt

Šeimos, susilaukusios pametinukų, gaus didesnes motinystės pašalpas - išmokoms nebus taikomos „lubos“.

Šiandien minima Tarptautinė miego diena1

Kovo 21 dieną daugelyje Europos šalių minima tarptautinė miego diena, skirta atkreipti dėmesį į miego svarbą. Miegas yra būtinas ne tik gyvenimo trukmei bei kokybei, bet ir apskritai išgyvenimui.

Kaune uždaryti vaikų globos namai1

Beveik pusšimtis vaikų globos namų „Atžalynas“ auklėtinių jau kuris laikas šeimininkauja jaukiuose ir šiltuose butuose, lyg tikrose šeimose, kasdien vis labiau jausdamiesi pilnaverčiais bendruomenės nariais.

Vištienos sparneliai: kai ką svarbaus pamiršome

Sveikos gyvensenos ir mitybos specialistas Artūras Sujeta atskleidžia, kuo naudingi vištienos sparneliai ir kaip geriausia juos valgyti.

Psichologė: valdžia turėtų suprasti, kad šalies stiprybės pamatas – laimingi žmonės1

Naujausiame laimės indekse, vertinančiame viso pasaulio šalis pagal gyventojų laimingumą, Lietuva užėmė 51 vietą.

Pirmasis aiškus „NE“ dar vienai okupacijai2
Ieva Urbonaitė-Vainienė

Pirmadienį pristatytoje knygoje be pavadinimo užrašyta 19 istorijų apie išsiskyrimus su artimaisiais, kurių gyvenimas nutrūko dėl savižudybės.

Kovo 20 d.
Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba
lrt

Pernai metais į Vaikų ligoninę bandžiusiųjų žudytis ar save žaloti buvo atvežta per pusšimtį vaikų.

Pasirašytos pataisos dėl privalomo psichologo dalyvavimo vaikų apklausose
bns

Pasirašytos pataisos, kuriomis įvedama prievolė nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas vykdyti pasitelkus profesionalų psichologą ir tik specialiose patalpose.

Panevėžyje atidarytas atviras jaunimo centras
lrt

Panevėžio jaunimui atsirado vieta, kur galima turiningai praleisti laisvalaikį.

Prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“
lrt

Šią savaitę „Vaikų linija“ organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuria siekiama sutelkti dėmesį į patyčių problemą ir efektyvius būdus jai spręsti.

Kovo 18 d.
V. Juškienė: emocinis intelektas Lietuvoje dažnai suprantamas neteisingai5

Apie emocinio intelekto dedamąsias dalis ir vaiko emocinio intelekto lavinimą pasakoja lektorė Vilma Juškienė.

Kovo 17 d.
Moksleiviai ateitininkai kviečia gilintis į tikėjimo ir mokslo santykį

Balandžio 8-12 d. moksleiviai ateitininkai kviečia 8–12 klasių moksleivius ir pirmakursius studentus į akademiją tema „Sparnai į tiesą“, kurioje bus kalbama apie tikėjimo ir mokslo santykį.

Seimo komitetas diskutuos dėl vaiko teisių apsaugos sistemos centralizavimo
lrt

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas pradeda diskusijas dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo, kuriuo numatoma centralizuoti vaiko teisių apsaugos sistemą.

Kovo 16 d.
Pažvelgti vienam į kitą „Vilties žvilgsniu“

Autizmas yra vienas iš daugelio sutrikimų, kurie diagnozuojami vaikystėje.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ kviečia aiškiai parodyti nepritarimą patyčioms

Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Laikas pasižiūrėti, ar esame teisingame kelyje

„Tai laikas, kai galime pasižiūrėti ar esame teisingame kelyje.“ – taip „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ apibūdina renginio koordinatorės Austėja, Eglė ir savanorių mokytoja bei
psichologė Ivona.

Kovo 15 d.
Dar daugiau vaikų namų globotinių persikels gyventi į nedideles šeimynas

Šiandien sostinės Taryba pritarė sprendimui sujungti „Minties“ ir „Žolyno“ vaikų globos namus, o jų auklėtinius apgyvendinti bendruomenėse nedidelėmis šeimynomis.