Jaunimas | Šeima

Prancūzijos „Ligue1: Stebuklas įvyko
Matas Baltrukevičius

Šį kartą įvyko netikėtas scenarijus – sezono starte į viršunę šoko „Nice“, o galiausiai auksas atiteko „AS Monaco“ klubui. Favoritai „Paris Saint Germain“ (PSG) liko tik su sidrabru.

Baigėsi renginių gimnazistams ciklas „Pokalbiai apie emigraciją 2“

„Emigracija – būtinybė?!“ – atsakymo į šį klausimą ieškojo gimnazistai,  gegužės 17 d. susirinkę į debatus Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje. 

Mano senelės istorija
Ineta Šuopytė

Toliau publikuojame rašytojo, Jonavos miesto garbės piliečio Grigorijaus Kanovičiaus vardo rašinių konkurso „Jonavos tautinių mažumų gyvenimo ženklai – miesto istorijos liudytojai“ laureatų darbus.

Balandis Europos futbole: lyderiai išliko tie patys
Matas Baltrukevičius

Prabėgus dviems mėnesiams nuo paskutinį kartą paskelbto Europos futbolo klubų TOP 20, reitinge nėra nė vienos naujos komandos. 

Kelionė laiko gijomis1
Simona Gavelytė

Skelbiame rašytojo, Jonavos miesto garbės piliečio Grigorijaus Kanovičiaus rašinių konkurso nugalėtojos Simonos Gavelytės esė.

Motyvacinis jaunimo forumas ragina jaunuolius kurti savo ateitį
lrt

Pagrindinis tiek paties judėjimo, tiek motyvacinio jaunimo forumo tikslas yra įkvėpti kiekvieną jauną žmogų būti kūrėju.

Ieškoma būdų jaunimui išlaikyti Lietuvoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija inicijavo apskrito stalo diskusiją kompleksiniams sprendimams dėl jaunimo mažėjimo Lietuvoje.

Į legendinį piligrimų pamėgtą Jokūbo kelią įtraukta Lietuva1
lrt

Dvasine kelione į save vadinama piligrimystė Europoje žinoma dar nuo XI amžiaus, o pastaraisiais metais toks keliavimo būdas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje. 

250 Lietuvos mokyklų per mėnesį išrūšiavo 40 000 kg atliekų

Pirmojo nacionalinio tarpmokyklinio aplinkosaugos konkurso „Žalioji olimpiada“ metu pasiekti rekordiniai aktyvumo rezultatai.

Pusę amžiaus lietuviams buvo draudžiama jausti: kas iš to išėjo 3
lrt

Santvarka, kurioje gyvenome daug metų, pakeitė lietuvių mentalitetą. Pavyzdžiui, dešimtis metų įprasta buvo neparodyti, ką iš tikrųjų jaučiame, tad užaugo ne viena karta, nesuprantanti savo jausmų.

Ukmergiškius kvies išdrįsti garsiai kalbėti apie patyčias

Tikriausiai jau nieko nebestebina frazė „Patyčios yra opi problema Lietuvos visuomenėje“. Ir plačiai suvokiama, kad jos vyksta vaikų, paauglių ir net suaugusiųjų tarpe.

Egzaminų sesijos metu policija stebės internetinę erdvę1
bns

Siekiant užtikrinti skaidrumą brandos egzaminų sesijos metu, policijos pareigūnai stebės internetinę erdvę ir socialinius tinklus, trečiadienį pranešė Policijos departamentas.

Priimk Šv. Jokūbo kelio iššūkį! Keliaukim prasmingai
Aurelija Krampaitė

Šv. Jokūbo kelio jaunųjų ambasadorių estafetės dalyviai ir šiemet dviračiais ir pėsčiomis įveiks po kelias dešimtis kilometrų. Kviečiami prisijungti jaunuoliai iš visos Lietuvos.

Klierikas G. Satkauskas: „Tiesa apie Dievą ir save veda į galutinę laisvę“104
Miglė Viselgaitė

Apie sūnų palaidūną, pirmąsias jaunimo dienas, Tiesos ir laisvės paieškas, bei iššūkius šiuose ieškojimuose mintimis dalijasi klierikas, netrukus tapsiantis diakonu.

Klaipėdos jaunimo domėjimąsi kultūra skatins nemokamais bilietais
lrt

Į Klaipėdos kultūrinių įstaigų kasas sugrįžo „Laukiantys bilietai“ – jaunų žmonių domėjimąsi kultūra skatinanti idėja.

Savaitgalį bus švenčiama Europos diena

Šį savaitgalį, gegužės 5–7 d., Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose vyks renginiai, skirti Europos dienai.

„Praskrolink“ man prasmę, jaunuoli, arba Jaunos mokytojos laiškas11
Monika Šulcaitė

Pastarųjų dienų, o ypač Telšių gimnazijos, įvykiai dar kartą paskatino susimąstyti apie neišvengiamą visuomenės, viešųjų nuomonių daromą įtaką jaunam žmogui.

Ar poezijos knyga namuose keičia moksleivio matematikos pasiekimus? (II)8
Algirdas Zabulionis - Vilniaus politikos analizės institutas

Apie poeziją ir matematiką negalima nei kalbėti, nei rašyti trumpai... Tad tęskime svarstymus, ar viena poezijos knyga moksleivio namuose (knyga, apie kurią vaikas ŽINO!) pakelia jo/jos matematikos testo rezultatus Lietuvoje ir kitose šalyse.

Kodėl mums reikia stebuklo1
Bruno Bettelheim

Kiekviena pasaka – tai stebuklingas veidrodis, atspindintis mūsų dvasinį pasaulį ir žingsnius, kuriuos mums būtina žengti, kad iš nebrandžių taptume brandūs.

Popiežius: Šv. Juozapas teužtaria jaunus žmones, kad jie sugebėtų svajoti
vatikano radijas

Gegužės 1-ąją Bažnyčia mini šv. Juozapo darbininko šventę, kurią į liturginį kalendorių 1955 m. įrašė popiežius Pijus XII, norėdamas, kad minint Tarptautinę darbo dieną, tikintys darbininkai šią dieną turėtų ir savo krikščionišką šventę.

UEFA Čempionų lygos pusfinaliai: Madrido derbis ir nelaimėlių finalo tikimybė
Matas Baltrukevičius

UEFA Čempionų lygos pusfinalių burto lėmė, jog įmanomas finalas, kuriame susitiktų du vieni iš daugiausia Čempionų lygos finalų pralaimėjusių klubų – Madrido „Atletico“ ir Turino „Juventus“.

Studentai neabejingi socialinėms problemoms

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybė (VDU SA) „Pavasario festivalio“ metu šiais metais ypatingą dėmesį skirs socialiniams reikalams.

P. Ambrazevičius: „Futbolo maratonas“ siekia kilnaus tikslo

Komikas, knygų autorius, televizijos laidų vedėjas Paulius Ambrazevičius kviečia į birželio 2 dieną vyksiantį „Futbolo maratoną“, kurį organizuoja „Vilnius Social Club“ ir kurio metu bus siekiama atkreipti dėmesį į socialinės atskirties problemą.

C. Raffier: Futbole mums svarbu ne rezultatas

Cedricas Raffieris yra vienas iš „Vilniaus Social Club“ įkūrėjų. Ši organizacija rūpinasi socialinę atskirtį patiriančiais ir į rizikos grupę patenkančiais vaikais ir jaunuoliais.

Sandra Carrillo: „Nustokime konkuruoti. Padėkime vieni kitiems“

Jau šį šeštadienį Klaipėdos Atgimimo aikštėje 16 val. minėsime Tarptautinę šokio dieną. Ketvirtąjį kartą Klaipėdos miesto grindinius sudrebins „Vilties šokio“ šventė. 

Šypsenų kolekcionierė
Pozityvus dienoraštis

Kūrybinių industrijų studentė Jonė turi idėją, kaip pradžiuginti aplinkinius. 22-ejų mergina tiesiog… dovanoja dovanas!

Šiemet Vilniuje planuojama tiesti bent 12 km naujų dviračių takų

Šylant orams, į sostinę sugrįžta dviračiai, o savivaldybė jau ruošiasi nutiesti dar 12 km naujų takų mėgstantiems minti.

VDU Katalikų teologijos fakultete — tarptautinė konferencija, skirta jaunimo problemoms1

Lietuvos, Lenkijos ir Ukrainos mokslininkai nagrinės jaunimo problematiką įvairiais aspektais: sielovados, psichologiniu, ugdymo, socialiniu ir kt.

Keletas pastabų mokslinio pažinimo paraštėse10
Augustas Kalinauskas

Dar niekada negyvenome taip gerai, ir kartu – dar niekada viskas nebuvo taip sudėtinga.

Į Panevėžį susirinkę ateitininkai įteiks dovaną miestui

Balandžio 22–23 d. į konferenciją Panevėžyje renkasi ateitininkai iš visos Lietuvos. 

Septynios paslaptys apie paauglius2

Paaugliai yra nuostabūs. Jie linksmi, sumanūs, trokštantys patikti ir amžinai išalkę. Jie kilnios širdies, ištroškę meilės bei pripažinimo. Pateikiame keletą mums pasitarnavusių paauglių auklėjimo „taisyklių“.

Optimisto technika, arba Kodėl verta kas rytą padainuoti automobilyje?1
Lina Matiukaitė

Dažniausiai, stovėdama automobilių spūstyje, garsiai dainuoju kartu su radiju – čia tokia optimizmo technika, kuri padeda pradėti dieną pozityviai ir su polėkiu.

Mokslų daktarės aistra – moksliniai chemijos spektakliai vaikams1
Pozityvus dienoraštis

„Esu Renata, paprasta moteris, kuri vaikystėje pamilo chemiją. Kadangi ta meilė užsitęsė, tapau chemijos mokslų daktare“, – paprastai, linksmai ir labai pozityviai nusiteikusi save pristatė 12-ojo „Pozityvaus dienoraščio“ puslapio herojė.

Čempionų lygos ketvirtfinaliai: mūšiai, vertesni tolesnių etapų
Matas Baltrukevičius

Čempionų lygos burtai šį sezoną negailestingi – į porą suvestos komandos, kurį susitikimai papuoštų pusfinalius ar net finalą.

TEDxVilnius paskelbė šiųmetę temą – „Syzygy“ 1
lrt

Pagal garsų TED konferencijų formatą rengiamas „TEDxVilnius“ šiais metais įkvepiančiomis ir inovatyviomis idėjomis dalinsis birželio 10 dieną, Lietuvos nacionaliniame dramos teatre. 

Afrika – stiprių moterų žemė
Marija Žemaitytė

Šią žiemą leidomės į kelionę palei Gambijos upę, bet šis kraštas mane sužavėjo ne vaizdais, maistu ar pramogomis. Tiesą pasakius viso šito ten nėra. Aš pamilau šitą kraštą dėl jo moterų.

Šventojo Tėvo maldos intencija balandžiui: melskimės už jaunimą
vatikano radijas

Paskelbta popiežiaus Pranciškaus maldos intencija balandžio mėnesiui.

(Ne) mano laikas4
Irena Latakaitė

Sunku net nusėdėti, kai laukiu, kol suveiks parašytas programos kodas, todėl imu naršyti feisbuke, kad tik nepajusčiau, kiek trunka laukimas (ten nieko nerandu, kas bent būtų iš tikro įdomu, nes jau prieš keletą minučių „skrolinau“, o gal ką tik (?).

„Teisininkų dienos 2017“ kviečia į nemokamą konferenciją „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“

„Pasaulis tavo rankose“ – skelbia „Teisininkų dienos 2017“ ir kviečia į nemokamą konferenciją – diskusiją „Ar visuomenė – dar vienas teismas?“. Renginys vyks balandžio 3 d. 18 val. MKIC konferencijų salėje (Saulėtekio al. 5, Vilnius).

Moksleiviai ateitininkai kviečia gilintis į tikėjimo ir mokslo santykį

Balandžio 8-12 d. moksleiviai ateitininkai kviečia 8–12 klasių moksleivius ir pirmakursius studentus į akademiją tema „Sparnai į tiesą“, kurioje bus kalbama apie tikėjimo ir mokslo santykį.

Parengtos rekomendacijos, padėsiančios dirbti su jaunimu, linkusiu į radikalų, pavojingą elgesį1

Europos Komisijos suburta ekspertų grupė parengė praktines rekomendacijas, kaip dirbti su jaunimu, linkusiu į radikalų, smurtinį elgesį, potencialiai pavojingą veiklą, galinčią vesti prie įsitraukimo į teroristines, radikalias organizacijas.

Žiema Europos futbole jau baigėsi: į pirmą vietą reitinge pakilo „Bayern“
Matas Baltrukevičius

Atėjus kalendoriniam pavasariui, po ilgesnės pertraukos žvilgsnis į Europos futbolo klubų TOP 20. Į pirmąją vietą pakilo Miuncheno „Bayern“ komanda.

2016-17 UEFA Europos lygos aštuntfinalių prognozės
Matas Baltrukevičius

Burtai net keliais atvejais į vieną porą suvedė tos pačios arba kaimyninių šalių klubus, o „Manchester United“ laukia ilga kelionė į Rostovą. Kurios 8 komandos žengs į kitą etapą?

Meilė, arba Kaip netapti kontoros planktonu?6
Augustas Kalinauskas

Kai savęs rimtai paklausiu, kiek pažįstu tikrai mylinčių žmonių, turiu pripažinti, kad ne tiek ir daug. 

Lietuvos valdovų rūmuose bus apdovanoti Metų mokytojai1

Kovo 7 d. 15 val. Lietuvos valdovų rūmuose (Katedros a. 4, Vilnius) Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteiks premijas penkiems Metų mokytojams.

Pomponai. Karvių spalvos

Iš buvusio „Minties“ leidyklos vyriausiojo redaktoriaus Juozo Vaitkaus atsiminimų.

Pasaulinis popiežiaus maldos tinklas: naujas tarnystės Bažnyčiai dinamizmas1
vatikano radijas

Daugiau nei keturi šimtai tūkstančių žmonių naudojasi programėle „Paspausk ir melskis“, kuri leidžia vartotojams prašyti maldos ir melstis kitų intencijomis.

Mokinių kartos keičiasi, o mokytojų?

Šalies švietimo sistema susiduria su augančiu iššūkiu – kas pakeis pensinio amžiaus sulaukusius mokytojus.

Mokslininkės turės galimybę kandidatuoti stipendijai gauti
lrt

Lietuvos mokslininkės turi galimybę kandidatuoti „L`Oréal Baltic“ stipendijai gauti pagal programą „Mokslo moterims“ (For Women in Science), kuri parengta bendradarbiaujant su Lietuvos mokslų akademija ir Lietuvos nacionaline UNESCO komisija.

Ministerija palaiko didesnius reikalavimus finansavimo siekiantiems mokslininkams
bns

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) palaiko Lietuvos mokslo tarybą, padidinusią reikalavimus socialinių mokslų srities projektams.