Informacija | Šeima

Kovo 30 d.
Įsivaikinę tėvai dvejus metus gaus išmokas, galės eiti atostogų
bns

Seimas ketvirtadienį su tam tikrais pakeitimais priėmė prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlytą įstatymų pataisų paketą.

Kovo 29 d.
„Giliajame internete“ – „tonos gigabaitų“ pedopornografinės medžiagos
vatikano radijas

Per 2016 metus asociacija surinko duomenis apie beveik dešimt tūkstančių nuotraukų ir beveik tris tūkstančius vaizdo įrašų, kuriuose prievartaujami ir kitaip lytiškai išnaudojami vaikai iki trejų metų amžiaus.

Kovo 25 d.
D. Grybauskaitė: tegu atsakinga tėvystė bus mus vienijantis tikslas

Šiandien beveik 1 000 tėvų, globėjų, įtėvių, senelių ir pedagogų susirinko parodų ir kongresų centre LITEXPO – Vilniuje trečią kartą vyksta edukacijos ir švietimo konferencija „Atsakinga tėvystė”.

Kovo 23 d.
Siūlo drausti nepilnamečiams keliauti autostopu 1
lrt

„Nebūk naivus kelyje sąjunga“ (NNKS) kartu su vyriausybe teiks potvarkį, kad nepilnamečiams būtų draudžiama keliauti pakeleivingais automobiliais, praneša NNKS.

Dar daugiau pagalbos partyrusiems smurtą artimoje aplinkoje

Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą įgyvendinančių institucijų atstovams pristatytos metodinės rekomendacijos, padėsiančios gerinti teikiamos pagalbos smurtą artimoje aplinkoje patyrusiems žmonėms kokybę.

Vis daugiau vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, sulaukia profesionalios pagalbos1

Vilniuje įsikūrusiame Vaikų, nukentėjusių nuo seksualinės prievartos, pagalbos centre per beveik dešimt veiklos mėnesių pagalba suteikta daugiau kaip 60 vaikų ir beveik pusei tiek jų šeimos narių.

Prieš patyčias ir psichologinį smurtą - jautrios meninės akcijos

Šešiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose šią savaitę pasirodė ypatingos socialinės lauko reklamos, kviečiančios būti neabejingais, atidžiau stebėti vaiko elgesį, sustabdyti nederamus tiek suaugusiųjų, tiek vaikų poelgius.

Jau galima teikti nominacijas „Gyvybės apdovanojimams“5

Lietuvos gyventojai ir užsienio lietuviai kviečiami siūlyti iniciatyvas, organizacijas ar žmones, kurie pastaraisiais metais labiausiai prisidėjo prie gyvybės kultūros puoselėjimo.

L. Kukuraitis ragina visuomenę ir socialines tarnybas nelikti abejingais krizės šeimoje akivaizdoje

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, reaguodamas į dar vieną smurto prieš vaiką atvejį Širvintų rajone, kviečia visą visuomenę nelikti abejinga.

Sostinėje steigiamas pirmasis centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams

Jau gegužės mėnesį Vilniuje duris atvers pirmasis intensyvios terapijos (korekcijos) centras emocijų ir elgesio sutrikimų turintiems vaikams.

Kovo 21 d.
Kaune uždaryti vaikų globos namai1

Beveik pusšimtis vaikų globos namų „Atžalynas“ auklėtinių jau kuris laikas šeimininkauja jaukiuose ir šiltuose butuose, lyg tikrose šeimose, kasdien vis labiau jausdamiesi pilnaverčiais bendruomenės nariais.

Kovo 20 d.
Save žaloti linkusiems ar bandžiusiems žudytis vaikams – neatidėliotina pagalba
lrt

Pernai metais į Vaikų ligoninę bandžiusiųjų žudytis ar save žaloti buvo atvežta per pusšimtį vaikų.

Pasirašytos pataisos dėl privalomo psichologo dalyvavimo vaikų apklausose
bns

Pasirašytos pataisos, kuriomis įvedama prievolė nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausas vykdyti pasitelkus profesionalų psichologą ir tik specialiose patalpose.

Panevėžyje atidarytas atviras jaunimo centras
lrt

Panevėžio jaunimui atsirado vieta, kur galima turiningai praleisti laisvalaikį.

Prasideda „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“
lrt

Šią savaitę „Vaikų linija“ organizuoja „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“, kuria siekiama sutelkti dėmesį į patyčių problemą ir efektyvius būdus jai spręsti.

Kovo 18 d.
V. Juškienė: emocinis intelektas Lietuvoje dažnai suprantamas neteisingai5

Apie emocinio intelekto dedamąsias dalis ir vaiko emocinio intelekto lavinimą pasakoja lektorė Vilma Juškienė.

Kovo 16 d.
Pažvelgti vienam į kitą „Vilties žvilgsniu“

Autizmas yra vienas iš daugelio sutrikimų, kurie diagnozuojami vaikystėje.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ 2017“ kviečia aiškiai parodyti nepritarimą patyčioms

Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje jau aštuntą kartą vyks „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, kurią organizuoja emocinės paramos tarnyba „Vaikų linija“.

Kovo 15 d.
Dar daugiau vaikų namų globotinių persikels gyventi į nedideles šeimynas

Šiandien sostinės Taryba pritarė sprendimui sujungti „Minties“ ir „Žolyno“ vaikų globos namus, o jų auklėtinius apgyvendinti bendruomenėse nedidelėmis šeimynomis.

Generalinė prokuratūra nusprendė panaikinti 38 nutarimus smurto prieš mažamečius bylose1
bns

Generalinė prokuratūra, baigusi tikrinti visas pernai ir šiemet nutrauktas bei atsisakytas pradėti bylas dėl smurto prieš mažamečius, nusprendė panaikinti 38 iš 1 tūkst. 328 nutarimų.

Per praėjusią parą vaikai dėl nepriežiūros paimti iš 3 šeimų
lrt

Per praėjusią parą iš trijų šeimų dėl smurto ir nepriežiūros paimti vaikai. Alytaus rajone, Lačionių kaime, iš šeimos paimti ir į laikinus globos namus pristatyti keturi kelias dienas be priežiūros buvę palikti nepilnamečiai.

Kovo 13 d.
Šių metų „Draugystės veža!” kryptis – Kijeve vyksianti „Eurovizija“

Gegužės viduryje Kijeve vyksiančiame „Eurovizijos“ dainų konkurse Lietuvai atstovausiančios grupės „Fusedmarc“ muzikantai tikrai nebus vieniši – Ukrainos sostinėje juos palaikys penkios socialinės akcijos „Drausytė veža!“ laimėtojų poros.

Įvardintos prioritetinės socialinės politikos sritys2

Šiandien premjeras Saulius Skvernelis ir visi Lietuvos Respublikos Vyriausybės ministrai pristatė svarbiausias Vyriausybės priemonių plano kryptis.

Pernai beveik dvidešimt vaikų, užsienyje netekusių tėvų globos, grąžinta į gimtinę

Pastaruoju metu Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – Tarnyba) gauna vis daugiau užsienio valstybių prašymų dėl bendradarbiavimo.

Kovo 10 d.
Premjeras kviečia prisijungti prie akcijos „Padovanok Lietuvos vėliavą“

Artėjant Lietuvos šimtmečiui visi Lietuvos gyventojai kviečiami prisijungti prie Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio globojamos pilietinės akcijos „Padovanok Lietuvos vėliavą“.

Kovo 9 d.
Valstybė kompensuos visą pagalbinio apvaisinimo paslaugų kainą
lrt

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) informuoja, kad valstybė yra pasiruošusi teikti pagalbinio apvaisinimo paslaugas šeimoms, negalinčioms susilaukti vaikučių, ir apmokėti pilną kainą už visas reikalingas paslaugas, iki kol moteris pradės lauktis.

Kovo 8 d.
Santariškėse atidaromas donorinio motinos pieno bankas
lrt

 

Santariškėse, Vaikų ligoninėje, atidaromas donorinio motinos pieno bankas. Jame bus paruošiamas ir saugomas dovanotas motinų pienas.
Kovo 7 d.
Santariškių klinikose – kompensuojamos pagalbinio apvaisinimo paslaugos
lrt

Vilniaus universiteto Santariškių klinikos pradeda teikti kompensuojamas pagalbinio apvaisinimo paslaugas.

Kovo 6 d.
Rengiama visos dienos mokyklos koncepcija 1
lrt

Rengiama visos dienos mokyklos koncepcija. Vyriausybės programos priemonių planuose numatyta sukurti galimybių moksleiviams, ypač regionuose, likti mokykloje ir po pamokų bei čia įsitraukti į neformalaus ugdymo veiklas.

Kovo 5 d.
Pasienio savivaldybės vilios turistus dovanodamos dviračius
lrt

Septynios Lietuvos ir Latvijos pasienio savivaldybės, siekdamos paskatinti vietinį turizmą, siūlo naują turistinį maršrutą „Pažinkime kaimynus Žiemgaloje“. 

R. Šimašius: Nacionalinė žemės tarnyba trukdo plėtoti privačių darželių statybą
lrt

Po to, kai paskelbė, kad ketina nutraukti buvusio „Žalgirio“ stadiono sklypo nuomos sutartį su įmone „Hanner“, sostinės meras pareiškė, kad tarnyba trukdo plėtoti ir privačių darželių statybą.

Sostinėje baigėsi 414-oji Kaziuko mugė
lrt

Sekmadienį Vilniuje baigėsi tradicinė Kaziuko mugė. Anot organizatorių, šiemet mugė, kuri rengiama jau 414-ąjį kartą, alsuoja kitokia dvasia.

 
Vyriausybės planuose socialinės atskirties mažinimui – visos dienos mokykla4
bns

Naujoji valdžia socialinės atskirties mažinimui kuria visos dienos mokyklos koncepciją – norima sudaryti sąlygas moksleiviams, ypač regionuose, ir po pamokų likti mokykloje, čia paruošti pamokas, lankyti būrelius.

Kovo 4 d.
Vilniaus vaiko teisių gynėjai netrukus budės visą parą
bns

Vilniaus savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai netrukus ruošiasi pradėti budėti ir po darbo valandų, rašo portalas 15min.lt.

Kovo 2 d.
JAV ekspertai įvertino: aukščiausios kokybės gydymo paslaugos Baltijos šalyse – Lietuvoje

Tarp trijų Baltijos šalių – vienintelėje Lietuvoje yra net trys gydymo įstaigos, kurioms yra suteikta viena svarbiausių pasaulyje laikoma „auksinio standarto“ akreditacija.

Kaune - budintys vaiko teisių apsaugos specialistai
bns

Kauno teisėsauga sako jau turinti į ką kreiptis, prireikus spręsti vaikų teisių klausimus po darbo valandų: mieste jau budi specialistai, netrukus jų turėtų atsirasti ir Kauno rajone.

Kaunas pristato naują pagalbos formą neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms

Apie šimtas įvairaus amžiaus Kauno gyventojų, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, sulauks profesionalios ir visapusiškos pagalbos neišeidami iš namų.

Laikini globėjai padeda apleistiems vaikams pajusti namų šilumą
lrt

Ar galima dovanoti rūpestį ir šilumą visai nepažįstamam vaikui? Profesionalūs socialiniai globėjai sako, kad tai visai nesudėtinga.

Vyriausybės planai visuomenei: mažiau alkoholio, cukraus
bns

Siekdama stiprinti visuomenės sveikatą, Vyriausybė ketina riboti alkoholio prieinamumą, svarstyti mokestines priemones dėl cukraus vartojimo sumažinimo, diegti patyčių prevencijos programas mokyklose.

Kovo 1 d.
Skaitmeninis nerimas – šių laikų liga: kaip pagyti
lrt

S. Hofmano teigimu, ilgalaikiai neigiami jausmai, susiję su naudojimusi socialine žiniasklaida ir nesugebėjimu sumažinti tam skiriamą laiką, gali prisidėti prie bendro žmogaus depresyvumo. 

Vasario 28 d.
Magnificat vaikams kviečia pagauti gavėnią
Magnificat vaikams

Kovo/balandžio mėnesių Magnificat vaikams numeris stačia galva neria į gavėnią ir kviečia savo skaitytojus taip pat atrasti, kad keliaujant gavėnios keliu, pavasaris įsiskverbia į mus daug giliau.

Naujagimiai šiukšliadėžėse: juos žudo ne tik motinos, bet ir mūsų abejingumas17
Erika Purauskytė

Visi baisisi „sužvėrėjusiomis“ motinomis, interneto komentatoriai svaidosi prakeiksmais. Bet visa tai nieko nekeičia.

Vasario 27 d.
Vidutinę pensiją iki 2020-ųjų ketinama padidinti ne mažiau kaip iki 325 eurų
bns

Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė per ketverius kadencijos metus vidutinę senatvęs pensiją ketina padidini ne mažiau kaip 37 eurais - iki 325 eurų.

Moteriška laimė
Jurgita Grinienė

Mes tokios unikalios, kad pilnatvės receptą turime susikurti pačios. 

Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimas sveikatos srityje – gimstančių mažylių ir jų mamų sveikatai

Penkerius metus įgyvendinto Lietuvos ir Šveicarijos bendradarbiavimo programos sveikatos srityje projekto „Nėščiųjų, gimdyvių ir naujagimių sveikatos priežiūros paslaugų gerinimas Lietuvoje“ rezultatai reikšmingi.

L. Kukuraitis: Nėščiosios sulaukia per mažai pagalbos14
bns

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis sako, kad nėščiosios sulaukia per mažai pagalbos.

Vasario 24 d.
Gydymo įstaigos labiau laikosi teisės aktų ir kontrolierių rekomendacijų

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vasario 23 d. vyko visų ligonių kasų – Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) – kontrolę vykdančių specialistų posėdis.

Vilniuje startuoja aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai

Vasario pabaigoje Vilniuje startuoja aukščiausių tarptautinių standartų
savižudybių prevencijos mokymai „ASIST“ ir „safeTALK“, kuriuos finansuoja
Vilniaus miesto savivaldybė.

Valstybės kontrolė: Lietuva tinkamai neužtikrina savižudybių prevencijos3
bns

Lietuvoje nėra strategijos, kuri apibrėžtų savižudybių prevenciją, taip pat nėra atsakingos institucijos, kuri ją galėtų įgyvendinti, penktadienį pranešė Valstybės kontrolė.

A. Landsbergienė: „Vaiko problemas turi spręsti vaikas“

Ką daro šiuolaikiniai tėvai, pamatę, kad jų vaikai susiduria su sunkumais? Nemaža dalis jų skuba vilktis „supermeno“ ar „supermamos“ kostiumą ir kuo greičiau visas kliūtis pašalinti atžalai iš kelio. Deja, geri norai dažnai tampa meškos paslauga.