Vaikai | Šeima

Augindami vaikus turime galimybę patys augti
Jorūnė Vyšniauskytė-Rimkienė

Kviečiame trumpam stabtelėti ir susimąstyti apie savo vaikų auklėjimą ieškant pastiprinimo bei gairių, kaip galima būtų patiems tobulėti ir augti.

Vaikų globa įprasmino teisėjo gyvenimą2
Gintarė Jankauskienė - Teismai

Pokalbis su Radviliškio rajono apylinkės teismo pirmininku Augustinu Mitkumi apie vaikų globą apskritai ir asmeninę globėjo patirtį.  

Kokia yra laimės spalva?1
Jurgita Jačėnaitė

Teatras vaikams – koks jis turi būti? Kodėl vaikams teatre svarbu kalbėti apie draugystę ir scenoje su jais žaisti? Apie tai – pokalbyje su spektaklį „Laimė yra lapė“ pristatančia kūrybine grupe.

Šeimos namų vadovė: „Žmogų pirmyn veda svajonės“1

„Mūsų šeimos namuose kartu su vaikais užauginamos ir jų svajonės, be kurių gyvenime – nė iš vietos“, – tikina šv. Juozapo šeimos namų vadovė Rūta Kanclerytė.

Ukmergiškius kvies išdrįsti garsiai kalbėti apie patyčias

Tikriausiai jau nieko nebestebina frazė „Patyčios yra opi problema Lietuvos visuomenėje“. Ir plačiai suvokiama, kad jos vyksta vaikų, paauglių ir net suaugusiųjų tarpe.

Kaip vertinti mokslo duomenis apie vaiko, augančio su tos pačios lyties tėvais, gerovę?33
Mark Regnerus

JAV sociologas Markas Regnerusas pristato savo ir kolegų atliktų tyrimų, kuriuose pagal įvairius kriterijus buvo vertinama vaiko gerovė įvairiose bendro gyvenimo formose, rezultatus.

Italams lietuvius įsivaikinti padedanti V. Banytė: turime žvelgti į žmogų, o ne į statistiką14
Vytautas Raškauskas,Veronika Kimbrytė

Su italų šeimoms lietuvius įsivaikinti padedančia Vilma Banyte kalbamės apie tai, kodėl gyventi šeimoje užsienyje yra geriau nei globos namuose Lietuvoje.

„Nuoširdumo savaitė“ mokyklose – septynios dienos apie globą ir įvaikinimą

Gegužės 8–14 d. antrą kartą šalies bendrojo ugdymo mokyklose Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva organizuojama „Nuoširdumo savaitė“.

Per vasaros atostogas šalies moksleivių lauks gausybė užsiėmimų ir edukacinių programų

Švietimo ir mokslo ministerija kviečia švietimo ir kultūros įstaigas įsitraukti į iniciatyvą „Atverk duris vasarai“ ir suteikti visiems mokyklinio amžiaus vaikams galimybę prasmingai leisti atostogas.

Šeštadienį Valdovų rūmuose mamos su nepilnamečiais vaikais lankysis nemokamai

Sveikindamas visas Lietuvos mamas artėjančios Motinos dienos proga, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai 2017 m. gegužės 6 d., šeštadienį, kviečia jas su nepilnamečiais vaikais apsilankyti nemokamai.

Laimingiausios vaikų dienos priklauso nuo jūsų

Leidykla „Briedis“ skaitytojams pristato dar vieną praktinių patarimų serijos tėvams „Pabučiuok mane“ knygą – ispanų pediatro Carloso Gonzálezo bestselerį „Pabučiuok mane“.

Vaikų dienos centras Pasvalyje švenčia įkurtuves

Pasvalyje duris atvėrė naujas vaikų dienos centras, įsteigtas bendradarbiaujant Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotai kampanijai „Už saugią Lietuvą“

Šalies vaikų vasaros stovykloms šiemet – 1 mln. eurų

Lietuvos vaikų vasaros poilsiui įvairiose šalies stovyklose, švietimo ir kitose įstaigose šiemet valstybė ir savivaldybės ketina išleisti 1 mln. eurų

Didesnis medikų ir valstybės dėmesys per anksti gimusiems kūdikiams

Prie apskritojo stalo Sveikatos apsaugos ministerijoje susitiko Neišnešiotų naujagimių asociacijos „Neišnešiotukas“ atstovai.

Globos namų auklėtiniai: mums nereikia dovanų, mums reikia šeimos!

Turime gražias sienas, modernų kiemą, galimybes mokytis, tačiau mums stinga pasitikėjimo savimi ir kitais, žinojimo, kad esame kam nors reikalingi.

Kvietimas į LJD pasiruošimo susitikimus

Ar žinojai, kad šiais metais Lietuvos Jaunimo dienos vyks Vilniuje?

Kaip užbėgti patyčioms už akių?4

Pagal vaikų patyčių rodiklius mūsų šalis ir toliau yra viena pirmaujančių valstybių. Nors vyrauja nuomonė, kad patyčios dažniausiai pasitaiko tarp paauglių, jų apraiškų aptinkama jau vaikų darželiuose.

„Magnificat vaikams": Nuo Velykų iki Sekminių2
Magnificat vaikams

Krikščioniško žurnaliuko „Magnificat vaikams" pasakojimas, kas vyko nuo Prisikėlimo iki Sekminių. 

Septynios paslaptys apie paauglius2

Paaugliai yra nuostabūs. Jie linksmi, sumanūs, trokštantys patikti ir amžinai išalkę. Jie kilnios širdies, ištroškę meilės bei pripažinimo. Pateikiame keletą mums pasitarnavusių paauglių auklėjimo „taisyklių“.

Atspindėti vaiko šviesą

Būkite tas asmuo, kuris niekada nepraranda vilties dėl savo vaikų, kuris nesutelkia dėmesio į jų tamsą, nebaksnoja pirštu į tai, kas juose bloga. Būkite jų šviesos atšvaitas. Parodykite jiems visą juose slypintį grožį.

Naujos „Alma littera“ knygos vaikams: apie draugus, keičiančius mūsų kasdienybę
Knygų Graužikė

Pristatome naujausių „Alma littera“ knygų vaikams apžvalgą.

Magnificat vaikams kviečia kartu sutikti Šv. Velykas
Magnificat vaikams

Velykų laiko Magnificat vaikams kviečia vaikus atrasti daug džiaugsmingų dalykų, kurie mus ištinka šiuo liturginių metų laiku.

Patarimai tėvams, kaip būti paauglio vaiko draugu ir išlikti autoritetu
Violeta Melnikienė - lrt

Tėvai gali būti puikūs draugai savo paaugliui vaikui, bet draugystė nereiškia leisti jam daryti viską, ko jis nori, ir atsisakyti ribų, sako vaikų ir paauglių psichologė Rima Breidokienė. 

Rimas Šapauskas – ir aktorius, ir didžėjus
Gintarė Minkevičienė - Bitute

Nors Rimą Šapauską daugelis pažįsta kaip aktorių, vaidinusį legendinį Budulį, o dabar vaidinantį peliuką Mauzerį „Dviračio žiniose“, tačiau pagrindinis Rimo darbas dabar yra didžėjavimas.

Tūkstančių vaikų vardu: ačiū jums, Prezidente!
Liudovika Pakalkaitė

„SOS vaikų kaimų“ vadovė Liudovika Pakalkaitė džiaugiasi kovo 29 d. Seime priimtu nutarimu, kuriuo Lietuvoje nuo 2018 01 01 įteisinama profesionali globa (oficialiai vadinama budinčiais globotojais).

Prabilti apie jausmus „Jaunimo linija“ kviečia atsikratant daiktų2

Jausmai kaip daiktai. Taip vadinasi nauja emocinę paramą žmonėms teikiančios „Jaunimo linijos“ socialinė iniciatyva.

Tyrimas: neformaliojo švietimo įtaka jaunų žmonių gerovei

Lietuvos vaikų ir jaunimo centras kartu su Mykolo Romerio universitetu atliko tyrimą „Neformaliojo švietimo patirčių įtaka asmens gerovei“. 

SADM siūlo nuo kitų metų naikinti Vaikų išlaikymo fondą
bns

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) siūlo nuo kitų metų panaikinti Vaikų išlaikymo fondą.

Vaikų dienos centro auklėtoja: mano sunkumai yra niekis, palyginti su vaikų praeinamu pragaru2

Dešimtmetės Evelinos mama nuo vėžio mirė prieš septynerius metus. Mergaitė dabar glaudžiasi su tėvu ir aštuoniais broliais ir seserimis dviejų kambarių socialiniame būste.

Pirmieji 12 kūdikio mėnesių lemia visą likusį jo gyvenimą1
lrt

Kas yra pasaulis? Kas esu aš jame? Kokie yra santykiai? Kas apskritai yra žmogiški santykiai? Gydytojo psichiatro Eugenijaus Laurinaičio teigimu, visa tai mes atsinešame iš pirmųjų gyvenimo metų.

Brolių ir seserų konfliktai: ar verta dėl jų rūpintis?
Gabija Vitkevičiūtė

Ar turėtų sunerimti tėvai matydami, kad vaikai užuot draugavę vėl paskelbė vienas kitam karą? Apie taiką ir karą namuose kalbamės su psichologe Ieva Šuipe.

V. Juškienė: emocinis intelektas Lietuvoje dažnai suprantamas neteisingai5

Apie emocinio intelekto dedamąsias dalis ir vaiko emocinio intelekto lavinimą pasakoja lektorė Vilma Juškienė.

Laikas pasižiūrėti, ar esame teisingame kelyje

„Tai laikas, kai galime pasižiūrėti ar esame teisingame kelyje.“ – taip „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ apibūdina renginio koordinatorės Austėja, Eglė ir savanorių mokytoja bei
psichologė Ivona.

Konkurse moksleiviai galės išmėginti savo teisines žinias
lrt

83 procentai Lietuvos gyventojų mano, kad teisės įvadas turėtų būti dėstomas mokyklose ir gimnazijose. 

Kaip veikia kalba, arba Mandagumas, dramblys, Donaldas Trumpas ir #Mylėkime vaikus
Sigita Jakimovienė

Autorė pateikia keletą paprastų taisyklių, kurių laikydamiesi tėvai gali lengviau bendrauti su vaikais, išvengti nesusipratimų ir netgi konfliktų.

Sveiki ir sotūs vaikai: mitai, kuriuos tenka griauti specialistams

Kiek tėvų, tiek ir nuomonių, kokį maistą turėtų valgyti jų vaikas. Tačiau problemų atsiranda tuomet, kai sprendimus dėl vaiko mitybos raciono tėvai priima vadovaudamiesi nepagrįstais ir dažnai net klaidinančiais mitais. 

Teisinga čia būti. Tikiu jais18
Lina Gervytė-Michailova

Statybos inžinieriumi dirbantis vyras dovanoja mums liudijimą apie savo savanorystę Vaikų dienos centre „Vilties angelas“, ištikimybę, draugystę su vaikais ir pirmąjį apsilankymą Šnipiškių lūšnynuose.

Vilniaus vaiko teisių gynėjai netrukus budės visą parą
bns

Vilniaus savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai netrukus ruošiasi pradėti budėti ir po darbo valandų, rašo portalas 15min.lt.

Kaune - budintys vaiko teisių apsaugos specialistai
bns

Kauno teisėsauga sako jau turinti į ką kreiptis, prireikus spręsti vaikų teisių klausimus po darbo valandų: mieste jau budi specialistai, netrukus jų turėtų atsirasti ir Kauno rajone.

Magnificat vaikams kviečia pagauti gavėnią
Magnificat vaikams

Kovo/balandžio mėnesių Magnificat vaikams numeris stačia galva neria į gavėnią ir kviečia savo skaitytojus taip pat atrasti, kad keliaujant gavėnios keliu, pavasaris įsiskverbia į mus daug giliau.

Kas tokia yra gavėnia?26
Magnificat vaikams

Kas tokia yra gavėnia?... Pagauk gavėnią kartu su „Magnificat vaikams“ žurnaliuku!

Knygelė „Tikiu“ – vaikams apie Tikėjimo išpažinimą

Kad Tikėjimo išpažinimas neliktų tik atmintinai iškalti žodžiai, gali padėti ši knygelė, kurioje aprašyti smagūs vaiko ir tėčio pokalbiai, aptariant kiekvieną Tikėjimo išpažinimo teiginį.

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Idėjos, kaip švęsti Vasario 16–ąją su vaikais
bns

Teigiami pojūčiai – geriausias būdas ugdyti mažųjų pilietiškumą! Kaip tai padaryti žaismingai ir vaikams suprantamai, pataria istorikė dr. Živilė Mikailienė.

Kaip operos lavina vaikus

Kovo 4-osios vakarą vaikai ir jų tėveliai skubės į pirmąjį susitikimą su neprilygstamąja aukle Mere, kuri mažų ir didelių lauks spektaklio „Penki Merės stebuklai“ premjeroje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

Susitik su Mantu2
Magnificat vaikams

Visą popietę ošė rankų miškas – tiek daug buvo norinčių paklausti, sužinoti, tiesiog pasikalbėti su dainininku. Vaikai klausėsi Manto dainų ir net kartu dainavo! 

Duris atveria Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės vaikams ir jaunimui PATS SAU

Nuo vasario 16 d. lankytojų laukia nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU – vieta jaunimo idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti.

Istorikė Ž. Mikailienė: istorija vaikus sudomina tėvai1

Istorikė Živilė Mikailienė įsitikinusi, kad vaikams būtina kalbėti apie Lietuvos istoriją, tačiau pirmiausia patys tėvai turi suvokti jos reikšmę.

J. Tertelis. Gebėjimas žaisti gali būti gyvybiškai svarbus

„Dėl kūrybiškumo nuslopinimo galite padėkoti tiems, kurie kažkada jums pasakė: „Užteks žaisti, eik mokytis“, – sako aktorius, režisierius, dramaturgas Justas Tertelis. 

Ką vaikai veikia, apsilankę vienuolyne?
Magnificat vaikams

Jei Jūs paklaustumėte vaikų apie vienuolyną ir vienuolius, tai pastebėtumėte, kad vaikai labai mažai žino ir supranta apie šį reiškinį.