Vaikai | Šeima

Pokalbis su rašytoja, vertėja Ieva Toleikyte, savanoriaujančia vaikų dienos centre „Vilties angelas“.

Kai gydytojai nebegali padėti, žmonės savo sužalotas širdis patiki Kauno arkivyskupijos šeimos centro darbuotojams.

Vilniaus „Carito“ Motinos ir vaiko namuose per metus paprastai glaudžiasi apie 20 besilaukiančių ar mažus vaikus auginančių moterų.

„Bitutės“ redakcija pristato paskutinįjį šių metų žurnalo numerį, kuris su skaitytojais sveikinasi atsinaujinęs savo turiniu.

Vaizdoįraše Marija Keršanskienė pasakoja, kaip pradėjo kurti tinkalaidę „Kalba mamos“.

Brolis Juozapas Marija Žukauskas OFM pasakoja apie naują stalo žaidimą „Eželio žaidimas“, kuris yra puiki priemonė šeimai leisti laiką kartu ir atrasti Kalėdų stebuklą.

Nerimas ir aukštas streso lygis būdingas daugumai autizmo spektro sutrikimą turinčių asmenų. Kaip suprasti nerimastingumo priežastis ir jiems padėti – pokalbis su Denise Wilson.

G. Latvėnaitė-Glušajeva mamas ir kūdikius kviečia į premjerą „Manuliukai“. Tai judesio, muzikos ir spalvų spektaklis 6–36 mėnesių vaikams.

„Gyvybingumas ir žaismė – bene svarbiausi vaikiško būvio elementai. Kaip gera rašant linksmintis, tarsi šokinėtum šokdyne, spardytum kamuolį, žaistum klases“, – sako D. Gintalas.

Net ir „geruose“ namuose tėvai pamiršta, kad paauglys nebe mažylis ir su juo reikia tartis, o ne jam įsakinėti.

Lietuvoje apsilankęs prof. Robertas Cheaibas pasakoja, ką daryti, kad Geroji Naujiena pasiektų ne tik vaikų ausis, bet ir širdis.

Tyrimų duomenimis, vienas iš penkių vaikų patiria vienokios ar kitokios formos seksualinį smurtą. Kaip mokyti vaikus išvengti pavojų?

Skirti laiko vaikui ir paskaityti istoriją prieš miegą – tai vienas geriausių būdų sustiprinti emocinį ryšį su vaiku.

Vaikams skirtos knygos „Įdomioji Biblija: Skaityk ir žaisk visus metus“ apžvalga.

Šią filosofinę pasaką, išleistą Antrojo pasaulinio karo metais, tapusią viena populiariausių knygų pasaulyje, iki pat šiol noriai skaito tiek vaikai, tiek suaugę.

Pokalbis su su trijų vaikų mama, laisvai samdoma rašytoja Viktorija Poviliene.

„Kartais tikrai labai pavargstame nuo nuolatinio šurmulio ir rūpinimosi vaikais, tačiau dabar jaučiame gyvenimo pilnatvę“.

Pokalbis su 15 metų Kipre gyvenančia moterimi, kuri pirmąkart aplankė Kiprą 2004 m. gegužę, kai jis, kaip ir Lietuva bei dar 8 valstybės, tapo ES nare.

Vilniaus vyskupo augziliaro Dariaus Trijonio pamokslas per Mišias už negimusius kūdikius ir jų mamas.

Galima pastebėti tam tikrus tėvų auklėjimo įpročius, kurie gali pakenkti tarpusavio, tėvų ir vaikų, ryšiui bei prieraišumui.

Moterys, kurios kreipiasi į dulas, dažniausiai iš tikrųjų rūpinasi savo mažyliu – tai turbūt yra svarbiausia.

Pokalbis su šia jauna mama man – toks tikras, gyvas motinystės atspindys: su šypsena, atodūsiais, ašaromis ir klausimais, į kuriuos atsakymo kartais nėra.

Gyvenkite Dievo Žodžiu spręsdami užduotis, kurdami savo maldeles, vartydami komiksus ir juokelius.

Keli įpročiai, kuriuos galite išsiugdyti, kad būtumėte laiminga mama (ar tėtis) ir džiaugtumėtės motinyste ar tėvyste.

Kokios priemonės motyvuoja žengti itin atsakingą žingsnį – užauginti be tėvų globos likusį vaiką – įvaikinti, apsispręsti nuolatinei globai, pasirinkti svečiavimosi variantą?

Apie knygas vaikams ir paaugliams, literatūros programą mokykloje ir kodėl vaikystėje skaitytos knygos svarbios ir suaugus pokalbis su vaikų literatūros specialistu Kęstučiu Urba.

Pokalbis su vertėja, dula Asta Žukaite apie kūdikio netektį ir pagalbą su tokia situacija susidūrusioms šeimoms.

Vaiko teisių apsaugos specialistai mini atvejus iš savo praktikos, kai ankstyvajame amžiuje, kone paauglystėje, motinystę pasirinkusioms merginoms tenka suteikti pagalbą.

Su dr. A. Landsbergiene interviu – kodėl rašant knygą toks svarbus autentiškumas, drąsa atverti savo patirtis ir kodėl tėvystė kuo toliau, tuo labiau atrodo vis sudėtingesnė.

„Depresija po gimdymo susirgti gali bet kuri moteris, nepriklausomai nuo to, kelintas tai vaikas ir ar jis buvo planuotas, laukiamas, ar, priešingai, netikėtas ir nelauktas.“

Auginant vaiką kartais tenka susidurti su gamtos stebuklų paaiškinimo problema.

Pasakojimas apie stovyklą-festivalį „Menas be sienų“, skirtą Šalčininkų rajono vaikams.

Pokalbis su keturių vaikų mama, psichologe, dula, knygos „Motinystės kelias“ autore Sigita Valevičiene.

Su psichologe A.Kuriene kalbamės apie tai, kaip derėtų seneliams išlaikyti harmoningą pusiausvyrą tarp noro mylėti ir noro paauklėti tiek savo vaikus, tiek anūkus.

Šauliai dalyvauja pačiose įvairiausiose veikose – rengiasi tiek kovinio, tiek nekinetinės kovos elementuose bei kur tik įmanoma tarnauja Tėvynės labui, šviečia kitus, užsiima patriotiškumo sklaida.

Apie mažus vaikus kamuojančius „ožius” kalbamės su katalikiškojo darželio „Mažutėliams” vadove s. Viktorija Voidogaite.

„Šv. Jono vaikų“ globos namuose vaikai gali vėl išgyventi vaikystę, kuri buvo iš jų atimta.

Intravertiški vaikai dažnai neranda vietos triukšmingose, veiksmo pilnose erdvėse, tokiose kaip, pavyzdžiui, žaidimų aikštelės. Keturi patarimai, kaip jiems padėti.

Aspergerio sindromą turinčio Povilo istorija – nuo berniuko iki studijas pabaigusio ir darbo pagal specialybę ieškančio vyro.

Knygynuose ką tik pasirodė kunigo Antano Saulaičio atsakymų į vaikų klausimus knygelė „Kaip pradėti tikėti?”

Informacijos ir švietimo apie nutukimą bei jo žalą tikrai pakanka, nepakanka tik noro tuo domėtis, sako gydytoja Julija Ravinskienė.

„Darbas su įvairiomis kortelėmis praturtina vaiko kalbą naujais žodžiais, skatina domėtis, klausti, tyrinėti.“

Visų laikų mylimiausia vaikų rašytoja Astrida Lindgren galėtų pasigirti ne tik unikaliais ir žaismingais personažais, bet ir ne mažiau spalvingu savo pačios gyvenimu.

„Kunigas, kuris myli Dievą ir pasakoja apie tikrus dalykus“, – kalba šešerių Monika.

Ištrauka iš Diego Goso knygos „Kaip sutarti su paaugliu“.

Sovietų Sąjungoje vaikai turėjo ypatingą statusą – jie reprezentavo ne tik vaikystės nekaltumą, bet ir „šviesaus komunistinio rytojaus“ pažadą.

„Todėl, kad tai yra šventa diena ir taip jūs gerbiate Dievą“, – kalba septynerių Upė.

Artėjant Rugsėjo 1-ąjai, dalis būsimų pirmokų tėvų laukia mokslo metų pradžios. Ar pritaps jų sūnus ar dukra? Kaip vaikui seksis mokytis? Kokių sunkumų gali iškilti?

Kur kreiptis pagalbos netekus kūdikio? Ko galime tikėtis iš medikų Lietuvoje? Pokalbis su Motinystę globojančių iniciatyvų sąjungos vadove L. Steponavičiene ir fotografe M. Požerskyte.