Patarimai | Šeima ir sveikata

Sausio 22 d.
Kaip įgyvendinti pažadus, duotus Naujųjų naktį?

Kiekvienus Naujuosius dažniausiai pasitinkame turėdami gausų pasižadėjimų sąrašą, paremtą idėja, kad nauji metai – tai nauja pradžia. Tačiau kodėl taip sunku iš tiesų įvykdyti pokyčius, kurių trokštame? 

Krikščioniškas pažinčių klubas Susitikimai.lt kviečia į paskaitą/diskusiją

Susitikimas įvyks Klaipėdoje, sausio 27 d., penktadienį 18 val. Bokštų g. 10, Kristaus Karaliaus bažnyčios mokymų salėje. Tema: „JIS IR JI: kaip susipažinti, užmegzti santykius ir neišsiskirti“.

4 pusryčių receptai, su kuriais gausite reikalingiausių vitaminų

TOP 4 sveikų pusryčių receptai padės subalansuoti jūsų rytinę mitybą ir gauti dalį organizmui reikalingų medžiagų ir įkvėps improvizacijoms virtuvėje. 

Sausio 19 d.
Skaitmeninė tapatybė: kaip apsaugoti savo asmeninę informaciją internete?

Kiekvieną dieną internete darbo ar asmeniniais tikslais naršo milijonai žmonių, tačiau retas susimąsto, kiek privačios informacijos gali atskleisti vos vieno mygtuko spustelėjimu...

Rytai su vaikais: kaip išvengti įtampos ir vėlavimo

Rytai šeimoje su vaikais, kurie lanko darželį ar pradines klases, gali būti ir dažniausiai yra gana įtemptas metas. Skubėjimas, užsimiegoję tėvai, užsimiegoję vaikai, pradingusi kojinė ar pirštinė, ir vėl ta neskani košė... Net jeigu jums atrodo, kad jūs, kaip tėvai, rytais viską darote „teisingai“, pabandykite ryto rutinoje kai ką pakeisti.

Sausio 18 d.
Nematoma onkologinių pacientų kovos su liga pusė

Vyrai po prostatos vėžio šalinimo operacijų, susirgę šlapimo ar lytinių organų sistemos vėžiu gan greitai susiduria su viena iš nemaloniausių pasekmių...

Keletas patarimų, kaip išsirinkti dulkių siurblį

Atrodytų, kad kokybiškas dulkių siurblys turėtų pasižymėti atitinkama siurbimo jėga bei kokybe ir viskas – efektyvus veikimas garantuotas. Tačiau šiuolaikiški dulkių siurbliai turi kur kas daugiau naudingų funkcijų ir savybių nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

10 000 žingsnių – receptas dailiai figūrai ir gerai savijautai2

Amerikiečių moksliniai tyrimai rodo, kad moterys, kasdien nueinančios 10 ar daugiau tūkstančių žingsnių, gali pasigirti dailesne figūra. Sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaitė sako, kad tai patvirtina ir realūs pavyzdžiai.

Sausio 16 d.
LIETUVIŲ-ANGLŲ PATARLĖS „KOL GYVENI, TOL IR MOKAISI, LIVE AND LEARN“

VšĮ „Pamėginčius“ išleido naują ugdymo priemonę – iliustruotą lietuvių-anglų patarlių žodyną vaikams „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“, autorė Rasa Bačiulienė. 

Sausio 14 d.
Einame miegoti: vakaro ritualų svarba mažiesiems2

Ar jums pažįstama situacija, kai, atėjus laikui ruoštis į lovą, vaikas maldauja: „Prašau, dar truputėlį!..“ Ir jūs nusileidžiate, leidžiate dar truputėlį pažiūrėti filmuką ar pažaisti? Paskui dažniausiai truputėlis virsta ilgesniu laiku, susizgrimbate, kad jau seniai laikas miegoti...

Sausio 13 d.
Paulius Jaruševičius: „Pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje bus sudėtingi“6

Interviu su Ann Wigmore fondo direktoriumi bei Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos prezidentu Pauliumi Jaruševičiumi. Kalbamės apie Lietuvos sveikatos apsaugos būklę ir naujausius medinos mokslo tyrimus.

Sausio 12 d.
PAMOKOS GAMTOJE VYKSTA NET SPIGINANT ŠALČIAMS

Pasakojimas apie „Gamtos mokyklą” ir jau antrus metus Neries regioninio parko direkcijos organizuojamas gamtos pažinimo pamokas.

Sausio 11 d.
Psichologė Erna Petkutė: „Vaikų auklėjimo autonomija turi turėti ribas“10
Vytautas Raškauskas

Pokalbis apie fizinio ir emocinio smurto ilgalaikius padarinius žmogui ir jo aplinkai bei poreikį stiprinti vaiko teisių apsaugą Lietuvoje su Paramos vaikams centro psichologe E. Petkute.

Vitaminai – kokių ir kiek reikia?
mamairvaikas.lt

Vitaminai svarbūs visais metų periodais, o šaltuoju – ypatingai, nes senokai nuskintose daržovėse ir vaisiuose jų gerokai mažiau. Be to, padažnėjusių ligų periodu reikia būtinai apsirūpinti tais vitaminais, kurie padeda imunitetui. Keletas taiklių patarimų.

Sausio 10 d.
Kaip neapsigauti norint grąžinti prekę pardavėjui?

Ginčai su prekybininkais, kurie atsisako priimti grąžinamas prekes, gali virsti tikrai nemalonia procedūra, ypač jei abi pusės jaučiasi teisios. Kviečiame perskaityti advokato patarimus.

Sausio 9 d.
Lietuvos mokslininkų pastangomis – ilgiau galiojantis ir sveikas maistas1

Lietuvos mokslininkai ėmėsi darbo su „gerosiomis“ bakterijomis, galinčiomis gaminti natūralius maisto konservantus. Šios bakterijos leidžia ne tik ilgiau apsaugoti maistą nuo sugedimo, bet taip pat gali būti efektyviai taikomos gydyme, pakeičiant antibiotikus.

„Intel Kaby Lake“: viskas, ką reikia žinoti apie septintosios kartos procesorius

Vykstančioje „CES 2017“ parodoje „Intel“ pristatė naujus „Kaby Lake“ architektūra paremtus procesorius. Naujausi „Intel“ septintos kartos procesoriai skirti tiek stacionariems, tiek nešiojamiems kompiuteriams. 

Paauglių valgymo sutrikimai. Ką būtina žinoti?
sveikaszmogus.lt

Paauglystėje pasireiškiantys valgymo sutrikimai, anoreksija ir bulimija, iš tiesų prasideda daug anksčiau. Kaip atpažinti ir padėti?

Sausio 8 d.
Šeimos gydytoja pataria: kaip apsaugoti kūdikio odą žiemą

Žiemą daugelis tėvų ima perdėtai bijoti orų pokyčių bei jų poveikio savo vaikams. Tačiau tėvai dažnai pamiršta, jog ypatingą dėmesį būtina skirti ne tik šiltiems vaiko drabužiams, reikia ir tinkamai prižiūrėti kūdikio odą.

Dietologė pataria, kokias daržoves valgyti žiemą

Mitybos specialistai pataria žiemą nepamiršti vartoti kuo daugiau žalumynų ir daržovių, kurios turi organizmui reikalingų vitaminų ir kitų medžiagų.

Sausio 7 d.
Kaip kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą

Nors daugeliui tėvų atrodo, kad kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą yra pernelyg sudėtinga ar vaikus ši tema gali gąsdinti, visgi svarbu, kad mūsų vaikai žinotų kuo daugiau apie pasaulį, kuriame jie gyvena...

Kitas žmogus mums yra kaip deguonis66
Kun. Algirdas Toliatas

Kitas žmogus mums yra būtinybė kaip deguonis, kad galėtume eiti į priekį, kad neapkerpėtume, nepriprastume, neatsipalaiduotume. Gal ir manome, kad amžinasis gyvenimas – kaip amžinoji ramybė, kaip visiškas štilis. Taip nėra.

Sausio 6 d.
Šalčio alergija: priežastys ir gydymas

Alergija šalčiui šaltuoju metų laiku sukelia daug nemalonumų. Gydytojai šiai būsenai apibūdinti vartoja terminą atipinė, arba pseudoalergija. Reikalas tas, kad tikrąją alergiją sukelia alergenai, o šiuo atveju kaltininku tampa šaltis arba šaltas vėjas. 

Sausio 5 d.
Saldumynai ir sveika gyvensena?

Ugnė Būbnaitytė, kūno rengybos ir sveikos mitybos entuziastė, prestižinio kulinarinio realybės šou „The Great British Bake Off“ dalyvė, savo kepiniais ir charizma išgarsėjo visoje Didžiojoje Britanijoje, o šiandien savo receptais dalijasi savo pirmojoje knygoje.

Šiais metais būkite laimingesni. Tai nesunku3

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus dažnai priima save perdėm fiziškai, o žiniasklaida, socialiniai tinklai tokį santykį palaiko ir puoselėja, ir dėl to priimame save kaip tam tikras nevykusias prekes grožio, šlovės ir turto rinkoje...

Sausio 4 d.
5 priežastys naudotis elektriniu dantų šepetėliu

Dantų valymo efektyvumas priklauso ne tik nu proceso reguliarumo, bet ir kokybės. Varle.lt specialistų teigimu, pakankamai dėmesio dantims skirti leidžia šiuolaikiški elektrininiai dantų šepetėliai.

Psichologė Aušra Griškonytė kviečia į gyvenimą žvelgti giliau ir išeiti iš savo komforto zonos

Žinoma psichologė psichoterapeutė, radijo laidos „Pokalbiai apie save ir kitus“ autorė ir vedėja Aušra Griškonytė knygoje dalijasi sukaupta patirtimi ir žiniomis, kaip pažinti savo asmenybę, vertybes, požiūrį į save ir artimuosius ir kt.

7 patarimai, kaip krikščioniškai pradėti naujus metus
vatikano radijas

Pažvelkime į šią šventę iš krikščioniškos perspektyvos, pasitikint Gerąja Naujiena ir įženkime į naujus metus pasitelkę šiuos septynis žingsnius.

Sausio 3 d.
Apie meilę maistui, antsvorį ir kovą už tobulumą1

Į knygą sudėti Estos Galgatavičiūtės sveikesnės mitybos principai, lieknėjimo patarimai nuo produktų pasirinkimo iki recepto variantų, skelbti viename populiariame socialiniame tinkle ir sulaukę jau beveik 80 000 sekėjų. Gal ir Jūs tarp jų?

Žinomos ginekologės knyga – jaunoms merginoms apie intymias problemas

Ši knyga – rimta pagalba ne tik bręstančioms 10–16 metų mergaitėms, bet ir jų mamoms ar globėjoms, o gal net ir sutrikusiems tėčiams (kad dukros klausimai neužkluptų iš netyčių).

Sausio 2 d.
10 tendencijų mobiliųjų įrenginių rinkoje

Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai dalinasi prognozėmis, kokios tendencijos laukia išmaniųjų telefonų rinkos ateinančiais 2017 metais.

Žiema: ką patiria mūsų akys

„Šaltasis metų laikas yra tikras iššūkis akims, nes prasideda šildymo sezonas, – sako gydytoja oftalmologė dr. Dalia Krivaitienė. – Sausas patalpų oras ir sausų akių liga yra dažni dirbančiųjų biuruose palydovai.“

Panikos ataka: kai užgriūna išduoti jausmai
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Gediminas tikėjosi ir laukė, kad padiktuosiu receptą, išmokysiu veiksmingų technikų, kurias taikydamas jis įveiks panikos atakas su tvirta garantija, kad jos niekada nebepasikartos...

Gruodžio 28 d., 2016
Naujųjų metų pažadai: pasižada visa šeima

Ar bandėte kada nors pasižadėti ką nors naujiems metams kaip šeima? Šie pažadai – visai kitokie, jų daug maloniau ir smagiau laikytis. Be to, juos ne taip lengva užmiršti – bent vienas iš šeimos narių būtinai primins, jei kuris nors pasižadėjimas nevykdomas!

Gruodžio 25 d., 2016
Vaikai šventiniu laikotarpiu: kaip išvengti nerimo ir įtampos?

Šventinis laikotarpis įprastai siejamas su džiaugsmu ir geromis emocijomis, tačiau tai – taip pat ir įtemptas metas, kai padaugėja veiklos, susitikimų, ruošimosi priimti svečius ar vykti į svečius. Nenuostabu, kad įtampą bei nerimą šiuo metų tarpsniu jaučia ir vaikai...

Gruodžio 24 d., 2016
Kaip keitėsi lietuvių Kūčių stalas?4

Kūčios Lietuvoje anksčiau buvo švenčiamos susėdus prie apeiginio stalo ir lydimos žaidimų bei burtų. Kaip atrodė Kūčių stalas prieš dvidešimt metų ir dabar?

Gruodžio 23 d., 2016
Švenčių džiaugsmas ir sunkumas. Kaip išlaisvinti džiaugsmą?1

Kodėl šventės vieniems – gražiausias metų laikotarpis, o kitiems – sunkus išbandymas, galintis netgi privesti prie depresinės savijautos?

Lietuviškai pasirodė pediatro Carloso Gonzálezo bestseleris „Mano vaikas nieko nevalgo!“

Knygoje autorius pateikia jam siųstus mamų, skatinančių savo vaikus valgyti daugiau, pasakojimus. Jais remdamasis C. Gonzálezas atsako į visiems tėvams rūpimus klausimus...

Naujovė – patirtinis ugdymas

Patirtinio mokymo metodas yra esminis visose holistinėse pedagogikose, o Lauko darželiuose jis taikomas trečius metus, nuo pat įsikūrimo. 

Priimti save kaip dovaną?
Augustas Kalinauskas

Tai, kaip dovanojame, parodo mūsų santykį su kitais. Tik atliekame pareigą ar stengiamės dovaną pritaikyti taip, kad kitas pasijustų mylimas ir reikalingas? Dovanos gali tapti draugystės išraiška, bet gali tapti ir patogia siena, kuria atsitveriame nuo kitų, nesileisdami į gilesnį santykį...

Gruodžio 22 d., 2016
5 virtuvės technikos stebuklai, su kuriais lengvai sukursite magiškų patiekalų

Keletas patarimų, ką padovanoti užkietėjusiam ar pradedančiajam virtuvės šefui arba pasirūpinti patiems, kad švenčių patiekalai būtų pagaminti greičiau, skaniau ir sveikiau.

4 patarimai, kaip paversti jūsų Kalėdas ekologiškomis

įdėję šiek tiek kūrybiškumo, galėtumėme ne tik sutaupyti, bet ir prisidėti prie aplinkos saugojimo. Kaip?

Gruodžio 21 d., 2016
Pasidaryk pats: Kalėdų vainikas
Saulena Žiugždaitė

Pasigaminti Kalėdų vainiką, kurį paskui būtų galima pasikabinti ant durų, pasidėti ant šventinio stalo ar padovanoti artimiesiems, ne taip ir sunku.

Kalėdos pas sutuoktinio tėvus

Nėra jokio „teisingo“ būdo leisti šventes su vieno kurio sutuoktinio tėvais, tačiau verta atkreipti dėmesį į savo nusiteikimą bei lūkesčius. Ir juos apsvarstyti iš anksto.

Gruodžio 20 d., 2016
Mokykla turi būti skirta vertinantiems santykį2
Andrius Katarskis

Mokykla turi būti skirta ne tik žinių mokymui ar vaikų auklėjimą apleidusių tėvų kaltinimui. Mokykla turi būti skirta tam, kad jauną žmogų išmokytų ir skatintų kurti santykius. O tai įmanoma tik palaikančioje, leidžiančioje klysti, brėžiančioje aiškias ribas ir saugioje mokykloje. 

Naujas vaistas metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims

Per pastaruosius dešimt metų tai pirmas naujas vaistinis preparatas, įteisintas kaip pirmojo pasirinkimo vaistas tokio tipo metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims gydyti.

Lietuviai vaikai valgo per mažai daržovių: įpročius pakeis gaminimas kartu

Sveikos mitybos įpročiai turėtų būti pradedami ugdyti namų virtuvėje. Prieššventinis laikotarpis, kai šeima daugiau laiko praleidžia kartu, o mamos dažniau sukasi virtuvėje, gali tapti puikia proga sudominti vaikus sveiku maistu, juos įtraukiant į maisto gaminimą.

Patarimai renkantis fejerverkus

Seniau dirbtinės ugnys buvo labiau garsinė nei vizualinė pramoga. Šiandien fejerverkai daugiausiai naudojami pramoginiais tikslais siekiant paįvairinti įvairias šventes. Ką svarbu apie juos žinoti, kokių saugumo reikalavimų laikytis?

Karjeros planavimas – asmuo kaip prekės ženklas

Yra tik perspektyvūs arba neperspektyvūs žmonės, ir jų profesinė veikla nebūtinai turi vadintis taip, kaip parašyta diplome. Dabartinė globali darbo rinka nebėra orientuota vien tik į universitete įgytą laipsnį – šiuo metu daug svarbiau visapusis išsilavinimas...

Gruodžio 19 d., 2016
Kaip užmegzti ir palaikyti pokalbį

Nejaukios tylos baimė, baimė pasakyti ką nors kvailo, milijonas temų, zujančių mintyse, neišsirenkant vienos kurios paprasčiausiam pokalbiui pradėti – tai tikriausiai pažįstama kiekvienam, dalyvavusiam mažai pažįstamų ar visai nepažįstamų žmonių susibūrime...