Patarimai | Šeima ir sveikata

Vasario 27 d.
Moteriška laimė
Jurgita Grinienė

Mes tokios unikalios, kad pilnatvės receptą turime susikurti pačios. 

Vasario 24 d.
A. Landsbergienė: „Vaiko problemas turi spręsti vaikas“

Ką daro šiuolaikiniai tėvai, pamatę, kad jų vaikai susiduria su sunkumais? Nemaža dalis jų skuba vilktis „supermeno“ ar „supermamos“ kostiumą ir kuo greičiau visas kliūtis pašalinti atžalai iš kelio. Deja, geri norai dažnai tampa meškos paslauga.

Vasario 15 d.
Idėjos, kaip švęsti Vasario 16–ąją su vaikais
bns

Teigiami pojūčiai – geriausias būdas ugdyti mažųjų pilietiškumą! Kaip tai padaryti žaismingai ir vaikams suprantamai, pataria istorikė dr. Živilė Mikailienė.

Vasario 10 d.
Kūdikio pasaulio pažinimas ir sveikata prasideda nuo judėjimo

Judėjimas – ne tik suaugusiojo, bet ir kūdikio, dar tik pradedančio tyrinėti supantį pasaulį, sveikatos šaltinis. Kodėl mažyliams taip svarbu judėti ir kaip tėveliai gali padėti vaikučiui sėkmingai vystytis?

Vasario 7 d.
Apie pavojus internete vaikus turėtume mokyti, kaip mokome vaikščioti1
Karolina Drigotaitė - lrt

Kaip vaiko į gatvę neišleidžiame jam vos išmokus vaikščioti, taip ir į interneto džiungles savo atžalų nereikėtų paleisti be specialaus dėmesio. 

Vasario 6 d.
N. Žemaitienė: „Pasidalinimas reiškia pasitikėjimą“42
Jurgita Jurkutė

Kodėl svarbu paklausti pačio savęs, ar aš tikrai gyvenu taip, kaip norėčiau? Pokalbis, aktualus kiekvienam. Jis kviečia susimąstyti apie save ir savo artimus žmones.

Vasario 4 d.
Makiažo subtilybės ir paslaptys – G. Girdžiūtės knygoje „Makiažo galia“

Greta Girdžiūtė – tarptautinio lygio meistrė, 2016 m. Europos OMC čempionato IV vietos nugalėtoja. Ji ne tik sėkmingai dalyvauja grožio specialistų konkursuose, bet kartu yra makiažo kursų dėstytoja.

Už vaiką sunkesnė kuprinė – jau praeitis?

Gydytojas pabrėžia, kad svarbus ne tik kuprinės svoris, bet ir jos forma. Kuprinės turėtų būti su tvirtomis, plačiomis petnešomis ir pakietinimu, kuris prisispaustų per stuburo vidurį.

Vasario 3 d.
Išgyvenimo gidas panelėms

Apie rimtus dalykus linksmai parašytoje knygoje atskleidžiama, kaip namuose išvengti karo su tėvais, o mokykloje – su mokytojais. Kaip išgyventi paauglystę. TInka ne tik merginoms, bet ir jų mamoms.

Vasario 2 d.
Mokslai kaip žaidimas: pedagogas turi ne mokyti, o sudaryti sąlygas mokytis įdomiai2

Ekspertų nuomone, šiuolaikinių, smalsių ir motyvuotų vaikų pamojuodamas vadovėliu prieš nosį nebesudominsi.

Į kokį teismą kreiptis dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo Europos Sąjungoje?
Jurgita Grigienė

Nuo vaiko gyvenamosios vietos fakto nustatymo ir priklausys, kuris teismas bus kompetentingas nagrinėti bylą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo.

Psichologė V. Šap: „Žmogus, galvojantis apie savižudybę, pirmiausia nori būti išklausytas“
Jurgita Jurkutė

Psichologė V. Šap pasakoja apie vieną iš priežasčių, kodėl sunku kalbėti apie savižudybę, ir tikina, jog pirmiausia žmogui reikalinga emocinė parama, kurią suteikti galime kiekvienas.

Sausio 26 d.
5 faktai apie rūkymą ir nevaisingumą

Gydytoja akušerė-ginekologė Gražina Bogdanskienė sako, kad skaičiuojama, jog Lietuvoje yra apie 50 000 nevaisingų šeimų ir kasmet jų padaugėja maždaug dviem tūkstančiais...

Sausio 25 d.
Sėdėjimas žudo. Kaip gelbėtis?1

„Kėdė – nevykęs civilizacijos išradimas“, – sako gydytoja Virginija Kirtiklienė. Mokslininkai antropologai, tiriantys žmonių, kaip biologinių būtybių, kilmę ir raidą, sako, kad evoliuciniu požiūriu geriausia mums būtų stovėti, vaikščioti, bėgioti arba gulėti...

Sausio 24 d.
Lietuvos gyventojų Achilo kulnas: liga, vadinama „tautos žudike“

Prieš mėnesį pristatytas Lietuvos širdies ir kraujagyslių ligų sergamumo bei mirtingumo nuo tokių ligų žemėlapis parodė: Lietuva užima trečią vietą šioje mirtingumo lentelėje po Rumunijos ir Bulgarijos. Ar čia kaltas lietuvių genotipas, ar gyvensena ir elgsena?

„Išmaniųjų“ paauglių įpročiai, darantys meškos paslaugą sveikatai. Kaip su jais kovoti?

Nugaros skausmas yra laikomas antruoju (po galvos skausmo) pagal dažnį sveikatos sutrikimu pasaulyje, o esant menkam fiziniam aktyvumui nugaros ir kaklo srities skausmai pradeda pasireikšti nuo 11–12 metų ir ypač dažnėti paauglystėje.

Sausio 23 d.
3 argumentai, kodėl šiemet turite pradėti šokti

Naujųjų metų išvakarėse prisižadėjote sau daugiau sportuoti, tačiau vis dar išsisukinėjate pradėti? Žinoma Lietuvos šokėja, šokių trenerė Sandra Saikauskaitė teigia, kad gera alternatyva sportui yra šokiai ir pateikia argumentų.

Sausio 22 d.
Kaip įgyvendinti pažadus, duotus Naujųjų naktį?

Kiekvienus Naujuosius dažniausiai pasitinkame turėdami gausų pasižadėjimų sąrašą, paremtą idėja, kad nauji metai – tai nauja pradžia. Tačiau kodėl taip sunku iš tiesų įvykdyti pokyčius, kurių trokštame? 

Krikščioniškas pažinčių klubas Susitikimai.lt kviečia į paskaitą/diskusiją

Susitikimas įvyks Klaipėdoje, sausio 27 d., penktadienį 18 val. Bokštų g. 10, Kristaus Karaliaus bažnyčios mokymų salėje. Tema: „JIS IR JI: kaip susipažinti, užmegzti santykius ir neišsiskirti“.

4 pusryčių receptai, su kuriais gausite reikalingiausių vitaminų

TOP 4 sveikų pusryčių receptai padės subalansuoti jūsų rytinę mitybą ir gauti dalį organizmui reikalingų medžiagų ir įkvėps improvizacijoms virtuvėje. 

Sausio 19 d.
Skaitmeninė tapatybė: kaip apsaugoti savo asmeninę informaciją internete?

Kiekvieną dieną internete darbo ar asmeniniais tikslais naršo milijonai žmonių, tačiau retas susimąsto, kiek privačios informacijos gali atskleisti vos vieno mygtuko spustelėjimu...

Rytai su vaikais: kaip išvengti įtampos ir vėlavimo

Rytai šeimoje su vaikais, kurie lanko darželį ar pradines klases, gali būti ir dažniausiai yra gana įtemptas metas. Skubėjimas, užsimiegoję tėvai, užsimiegoję vaikai, pradingusi kojinė ar pirštinė, ir vėl ta neskani košė... Net jeigu jums atrodo, kad jūs, kaip tėvai, rytais viską darote „teisingai“, pabandykite ryto rutinoje kai ką pakeisti.

Sausio 18 d.
Nematoma onkologinių pacientų kovos su liga pusė

Vyrai po prostatos vėžio šalinimo operacijų, susirgę šlapimo ar lytinių organų sistemos vėžiu gan greitai susiduria su viena iš nemaloniausių pasekmių...

Keletas patarimų, kaip išsirinkti dulkių siurblį

Atrodytų, kad kokybiškas dulkių siurblys turėtų pasižymėti atitinkama siurbimo jėga bei kokybe ir viskas – efektyvus veikimas garantuotas. Tačiau šiuolaikiški dulkių siurbliai turi kur kas daugiau naudingų funkcijų ir savybių nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

10 000 žingsnių – receptas dailiai figūrai ir gerai savijautai2

Amerikiečių moksliniai tyrimai rodo, kad moterys, kasdien nueinančios 10 ar daugiau tūkstančių žingsnių, gali pasigirti dailesne figūra. Sveikatingumo motyvuotoja Vlada Musvydaitė sako, kad tai patvirtina ir realūs pavyzdžiai.

Sausio 16 d.
LIETUVIŲ-ANGLŲ PATARLĖS „KOL GYVENI, TOL IR MOKAISI, LIVE AND LEARN“

VšĮ „Pamėginčius“ išleido naują ugdymo priemonę – iliustruotą lietuvių-anglų patarlių žodyną vaikams „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“, autorė Rasa Bačiulienė. 

Sausio 14 d.
Einame miegoti: vakaro ritualų svarba mažiesiems2

Ar jums pažįstama situacija, kai, atėjus laikui ruoštis į lovą, vaikas maldauja: „Prašau, dar truputėlį!..“ Ir jūs nusileidžiate, leidžiate dar truputėlį pažiūrėti filmuką ar pažaisti? Paskui dažniausiai truputėlis virsta ilgesniu laiku, susizgrimbate, kad jau seniai laikas miegoti...

Sausio 13 d.
Paulius Jaruševičius: „Pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje bus sudėtingi“6

Interviu su Ann Wigmore fondo direktoriumi bei Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos prezidentu Pauliumi Jaruševičiumi. Kalbamės apie Lietuvos sveikatos apsaugos būklę ir naujausius medinos mokslo tyrimus.

Sausio 12 d.
PAMOKOS GAMTOJE VYKSTA NET SPIGINANT ŠALČIAMS

Pasakojimas apie „Gamtos mokyklą” ir jau antrus metus Neries regioninio parko direkcijos organizuojamas gamtos pažinimo pamokas.

Sausio 11 d.
Psichologė Erna Petkutė: „Vaikų auklėjimo autonomija turi turėti ribas“10
Vytautas Raškauskas

Pokalbis apie fizinio ir emocinio smurto ilgalaikius padarinius žmogui ir jo aplinkai bei poreikį stiprinti vaiko teisių apsaugą Lietuvoje su Paramos vaikams centro psichologe E. Petkute.

Vitaminai – kokių ir kiek reikia?
mamairvaikas.lt

Vitaminai svarbūs visais metų periodais, o šaltuoju – ypatingai, nes senokai nuskintose daržovėse ir vaisiuose jų gerokai mažiau. Be to, padažnėjusių ligų periodu reikia būtinai apsirūpinti tais vitaminais, kurie padeda imunitetui. Keletas taiklių patarimų.

Sausio 10 d.
Kaip neapsigauti norint grąžinti prekę pardavėjui?

Ginčai su prekybininkais, kurie atsisako priimti grąžinamas prekes, gali virsti tikrai nemalonia procedūra, ypač jei abi pusės jaučiasi teisios. Kviečiame perskaityti advokato patarimus.

Sausio 9 d.
Lietuvos mokslininkų pastangomis – ilgiau galiojantis ir sveikas maistas1

Lietuvos mokslininkai ėmėsi darbo su „gerosiomis“ bakterijomis, galinčiomis gaminti natūralius maisto konservantus. Šios bakterijos leidžia ne tik ilgiau apsaugoti maistą nuo sugedimo, bet taip pat gali būti efektyviai taikomos gydyme, pakeičiant antibiotikus.

„Intel Kaby Lake“: viskas, ką reikia žinoti apie septintosios kartos procesorius

Vykstančioje „CES 2017“ parodoje „Intel“ pristatė naujus „Kaby Lake“ architektūra paremtus procesorius. Naujausi „Intel“ septintos kartos procesoriai skirti tiek stacionariems, tiek nešiojamiems kompiuteriams. 

Paauglių valgymo sutrikimai. Ką būtina žinoti?
sveikaszmogus.lt

Paauglystėje pasireiškiantys valgymo sutrikimai, anoreksija ir bulimija, iš tiesų prasideda daug anksčiau. Kaip atpažinti ir padėti?

Sausio 8 d.
Šeimos gydytoja pataria: kaip apsaugoti kūdikio odą žiemą

Žiemą daugelis tėvų ima perdėtai bijoti orų pokyčių bei jų poveikio savo vaikams. Tačiau tėvai dažnai pamiršta, jog ypatingą dėmesį būtina skirti ne tik šiltiems vaiko drabužiams, reikia ir tinkamai prižiūrėti kūdikio odą.

Dietologė pataria, kokias daržoves valgyti žiemą

Mitybos specialistai pataria žiemą nepamiršti vartoti kuo daugiau žalumynų ir daržovių, kurios turi organizmui reikalingų vitaminų ir kitų medžiagų.

Sausio 7 d.
Kaip kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą

Nors daugeliui tėvų atrodo, kad kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą yra pernelyg sudėtinga ar vaikus ši tema gali gąsdinti, visgi svarbu, kad mūsų vaikai žinotų kuo daugiau apie pasaulį, kuriame jie gyvena...

Kitas žmogus mums yra kaip deguonis66
Kun. Algirdas Toliatas

Kitas žmogus mums yra būtinybė kaip deguonis, kad galėtume eiti į priekį, kad neapkerpėtume, nepriprastume, neatsipalaiduotume. Gal ir manome, kad amžinasis gyvenimas – kaip amžinoji ramybė, kaip visiškas štilis. Taip nėra.

Sausio 6 d.
Šalčio alergija: priežastys ir gydymas

Alergija šalčiui šaltuoju metų laiku sukelia daug nemalonumų. Gydytojai šiai būsenai apibūdinti vartoja terminą atipinė, arba pseudoalergija. Reikalas tas, kad tikrąją alergiją sukelia alergenai, o šiuo atveju kaltininku tampa šaltis arba šaltas vėjas. 

Sausio 5 d.
Saldumynai ir sveika gyvensena?

Ugnė Būbnaitytė, kūno rengybos ir sveikos mitybos entuziastė, prestižinio kulinarinio realybės šou „The Great British Bake Off“ dalyvė, savo kepiniais ir charizma išgarsėjo visoje Didžiojoje Britanijoje, o šiandien savo receptais dalijasi savo pirmojoje knygoje.

Šiais metais būkite laimingesni. Tai nesunku3

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus dažnai priima save perdėm fiziškai, o žiniasklaida, socialiniai tinklai tokį santykį palaiko ir puoselėja, ir dėl to priimame save kaip tam tikras nevykusias prekes grožio, šlovės ir turto rinkoje...

Sausio 4 d.
5 priežastys naudotis elektriniu dantų šepetėliu

Dantų valymo efektyvumas priklauso ne tik nu proceso reguliarumo, bet ir kokybės. Varle.lt specialistų teigimu, pakankamai dėmesio dantims skirti leidžia šiuolaikiški elektrininiai dantų šepetėliai.

Psichologė Aušra Griškonytė kviečia į gyvenimą žvelgti giliau ir išeiti iš savo komforto zonos

Žinoma psichologė psichoterapeutė, radijo laidos „Pokalbiai apie save ir kitus“ autorė ir vedėja Aušra Griškonytė knygoje dalijasi sukaupta patirtimi ir žiniomis, kaip pažinti savo asmenybę, vertybes, požiūrį į save ir artimuosius ir kt.

7 patarimai, kaip krikščioniškai pradėti naujus metus
vatikano radijas

Pažvelkime į šią šventę iš krikščioniškos perspektyvos, pasitikint Gerąja Naujiena ir įženkime į naujus metus pasitelkę šiuos septynis žingsnius.

Sausio 3 d.
Apie meilę maistui, antsvorį ir kovą už tobulumą1

Į knygą sudėti Estos Galgatavičiūtės sveikesnės mitybos principai, lieknėjimo patarimai nuo produktų pasirinkimo iki recepto variantų, skelbti viename populiariame socialiniame tinkle ir sulaukę jau beveik 80 000 sekėjų. Gal ir Jūs tarp jų?

Žinomos ginekologės knyga – jaunoms merginoms apie intymias problemas

Ši knyga – rimta pagalba ne tik bręstančioms 10–16 metų mergaitėms, bet ir jų mamoms ar globėjoms, o gal net ir sutrikusiems tėčiams (kad dukros klausimai neužkluptų iš netyčių).

Sausio 2 d.
10 tendencijų mobiliųjų įrenginių rinkoje

Varle.lt mobiliųjų įrenginių specialistai dalinasi prognozėmis, kokios tendencijos laukia išmaniųjų telefonų rinkos ateinančiais 2017 metais.

Žiema: ką patiria mūsų akys

„Šaltasis metų laikas yra tikras iššūkis akims, nes prasideda šildymo sezonas, – sako gydytoja oftalmologė dr. Dalia Krivaitienė. – Sausas patalpų oras ir sausų akių liga yra dažni dirbančiųjų biuruose palydovai.“

Panikos ataka: kai užgriūna išduoti jausmai
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Gediminas tikėjosi ir laukė, kad padiktuosiu receptą, išmokysiu veiksmingų technikų, kurias taikydamas jis įveiks panikos atakas su tvirta garantija, kad jos niekada nebepasikartos...