Psichologija | Šeima ir sveikata

Sausio 17 d.
Psichologė Aušra Kurienė: „Valstybė turi uždrausti fizines bausmes“13
Vytautas Raškauskas

Paramos vaikams centro psichologė Aušra Kurienė mano, kad dauguma smurtaujančių tėvų yra mokintini, tačiau jiems reikia pagalbos. 

Sausio 16 d.
Ar turime teisę būti laimingi, kai kiti kenčia?
Taizé

Ką turėtume daryti, kai kiti kenčia? Išlikti džiugūs ir rizikuoti skaudinti savo laime tuos, kuriems nepasisekė, ar liūdėti kartu?

Gyvenimas paremtas tikrais įvykiais
Virgis Šidlauskas

Gyvenime kartais būna tokių keistų momentų, kai staiga pasijunti lyg patekęs į kino filmavimo aikštelę.

Sausio 12 d.
Saldumynų atsisakę žmonės vardija privalumus

Gruodį pasibaigė saldumynų mėgėjų mestas sau iššūkis nevalgyti produktų su pridėtiniu cukrumi 30 dienų. Kokie pasiekimai? Ar akcija tęsis?

Sausio 11 d.
Psichologė Erna Petkutė: „Vaikų auklėjimo autonomija turi turėti ribas“10
Vytautas Raškauskas

Pokalbis apie fizinio ir emocinio smurto ilgalaikius padarinius žmogui ir jo aplinkai bei poreikį stiprinti vaiko teisių apsaugą Lietuvoje su Paramos vaikams centro psichologe E. Petkute.

Sausio 10 d.
Sutuoktinio neištikimybė pastūmėjo į alkoholizmą – kaip atsitiesti?1

Neretai žmonės, paprastai neturintys ypatingo alkoholio potraukio, esant tam tikroms kritinėms gyvenimo situacijoms, ima vartoti svaigiuosius gėrimus norėdami užsimiršti, pabėgti nuo kasdienio streso ar staiga užklupusių problemų...

Sausio 6 d.
Dinamiška, juokinga ir įkvepianti odė gyvenimui – knygoje „Kodėl verta gyventi“

Šioje knygoje siekiama dviejų tikslų. Sumažinti depresijos keliamą kančią ir pamėginti įtikinti žmones, kad iš slėnio apačios niekada neatsiveria aiškus vaizdas.

Sausio 5 d.
Šiais metais būkite laimingesni. Tai nesunku3

Šiuolaikiniame pasaulyje žmogus dažnai priima save perdėm fiziškai, o žiniasklaida, socialiniai tinklai tokį santykį palaiko ir puoselėja, ir dėl to priimame save kaip tam tikras nevykusias prekes grožio, šlovės ir turto rinkoje...

Sausio 4 d.
Psichologė Aušra Griškonytė kviečia į gyvenimą žvelgti giliau ir išeiti iš savo komforto zonos

Žinoma psichologė psichoterapeutė, radijo laidos „Pokalbiai apie save ir kitus“ autorė ir vedėja Aušra Griškonytė knygoje dalijasi sukaupta patirtimi ir žiniomis, kaip pažinti savo asmenybę, vertybes, požiūrį į save ir artimuosius ir kt.

Sausio 3 d.
Laimė, juodvarniu lakstanti
Julija Davidavičiūtė

Naujaisiais metais veik visi mano pažįstami pasiryžę pagaliau tapti laimingi. Ir aš, įkvėpta šventinių nuotaikų bei kalėdinių giesmių, kaip kilniaširdis Artūras pasisodinu prie apskritojo stalo dvylika mėnesių ir jausmingai kiekvienam iš jų rėžiu po kalbą...

Sausio 2 d.
Panikos ataka: kai užgriūna išduoti jausmai
Jurga Dapkevičienė - psichologejurga.lt

Gediminas tikėjosi ir laukė, kad padiktuosiu receptą, išmokysiu veiksmingų technikų, kurias taikydamas jis įveiks panikos atakas su tvirta garantija, kad jos niekada nebepasikartos...

Gruodžio 31 d., 2016
Kai vienintelis rūpestis yra rūpintis savimi2
Virgis Šidlauskas

Kai buvau jaunesnis, mane siaubingai erzindavo viešajame transporte klykiantys vaikai.

Gruodžio 27 d., 2016
Kaip per vienatvę prisijaukinti pilnatvę
Aistė Pupininkaitė

Jau praėjo keletas metų po to, kai aš, pajutusi vidinę tuštumą, išvykau iš brangios Lietuvos.

Dėkingumas – vaistas, išgydantis vienatvę
Magdalena Galek

Jei jaučiatės išsekę, jei brėkštant aušrai į galvą pradeda lįsti mintys, kad visuomet būsite vieniši ir tai liūdina, kelia skausmą ir baimę, sudarykite dalykų, už kuriuos esate dėkingi, sąrašą.

Gruodžio 26 d., 2016
Laukimo atradimas
Inesa Vaitkūnaitė - Artuma

Vis labiau stebiuosi, kaip tai, kas silpna, kas yra negalia, pabudina mano švelnumo ir meilės galias.

Gruodžio 23 d., 2016
Švenčių džiaugsmas ir sunkumas. Kaip išlaisvinti džiaugsmą?1

Kodėl šventės vieniems – gražiausias metų laikotarpis, o kitiems – sunkus išbandymas, galintis netgi privesti prie depresinės savijautos?

Gruodžio 22 d., 2016
Apie mokymąsi duoti dovanai6
Juozapa Živilė Mieliauskaitė SF

Įvairių socialinių akcijų, raginimo aukoti ar kitaip pagelbėti nepasiturintiesiems kontekste dažnai pasigirsta klausimas – kodėl turėčiau kažkam kažką duoti ar daryti? 

Gruodžio 21 d., 2016
Marie Andersen: Nesiduokite manipuliuojami, išmokite gerbti save8

Manipuliacija yra dviejų asmenų kuriama dinamika, nors jėgų santykis labai nelygus. Net jeigu kitas linkęs dominuoti, jis tegali užimti tik tą teritoriją, kurią jam užleidžiame. 

Gruodžio 19 d., 2016
„Vaikų linija“ pradeda bendradarbiavimą su Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“

„Vaikų linija“, jau trylika metų vykdanti kampaniją „BE PATYČIŲ“, pradeda bendradarbiauti su Švedijos organizacija „Friends“, kuri jau 19 metų sėkmingai dirba patyčių prevencijos srityje.

Kaip užmegzti ir palaikyti pokalbį

Nejaukios tylos baimė, baimė pasakyti ką nors kvailo, milijonas temų, zujančių mintyse, neišsirenkant vienos kurios paprasčiausiam pokalbiui pradėti – tai tikriausiai pažįstama kiekvienam, dalyvavusiam mažai pažįstamų ar visai nepažįstamų žmonių susibūrime...

Gruodžio 14 d., 2016
I. Babilaitės sukurta spalvinimo knyga: tuzinas priežasčių, kodėl verta pabandyti

Juk gebi laikyti spalvinimo priemones tarp pirštų? Tai ir yra viskas, ko prireiks. Teliks tik stebėti, kas vyksta su tavimi ir aplinkiniais, kai tyli.

Gruodžio 13 d., 2016
Išgyventi žiemos šventes: gidas vienišiems

Kalėdos – netinkamas metas „kapstytis po save“, ieškoti priežasčių, dėl ko per šventes ištiko vienatvė. Palikite tai ateičiai, o per šventes tiesiog pasirūpinkite savimi...

Gruodžio 12 d., 2016
Prof. A. Balčytienė: emocijos įveikia faktus – pernelyg pasitikime socialiniais tinklais
Martynas Gedvila

Dabartinė žiniasklaidos ir interaktyvių medijų aplinka yra kaip niekad įvairialypė, tačiau nesaugi – tarp skleidžiamos informacijos yra daug propagandos, apeliavimo į emocijas.

Intravertai per šventes: kaip jas išgyventi?1

Giminių susitikimai, šventiniai pietūs, darbo vakarėliai įprastai intravertams kelia daugiau nerimo. Neretai aplinkinių tai suprantama klaidingai – lyg intravertai nemėgtų žmonių, nesidžiaugtų susitikimais...

Gruodžio 10 d., 2016
Seimo komisija prašo apmokyti per 7 tūkst. specialistų atpažinti savižudybės riziką
bns

Seimo Savižudybių prevencijos komisija kreipėsi į naująją Vyriausybę, prašydama kitų metų biudžete skirti lėšų apmokyti per 7 tūkst. specialistų atpažinti savižudybės rizikos ženklus ir tinkamai į juos reaguoti.

Psichologas: svarbiausia jausmus pripažinti sau2
lrt

Anot „Jaunimo linijos“ Vilniaus padalinio vadovo psichologo Antano Grižo, susiduriant su sunkumais, nereikia iš savęs tikėtis 100 proc. efektyvumo, jo pakanka 50–60 proc.

Tiesa yra ten, kur yra atleidimas2
Ajahnas Brahmas

Knygoje autorius pateikia paprastas gyvenimo istorijas, kuriose žėri išmintis, paprastumas ir humoras.

Gruodžio 9 d., 2016
Kieno kryžius sunkesnis?2
Vytas Drunis

Vieni savo bėdų kryžių patys kantriai neša, o kiti jiems savo kryžius užkrauna ir iš paskos seka – plaktuką ir vinis neša.

Gruodžio 5 d., 2016
Mama be mamos
Aliona Šalaj

Ką išgyvena moterys, tapusios mamomis, tačiau pačios jų nebeturinčios? Ne tik iš profesinės, bet ir iš asmeninės patirties jautria ir retai liečiama tema rašo psichologė, socialinių mokslų daktarė, fotografė ir trijų vaikų mama Aliona Šalaj.

Žmogus yra vienišas gyvūnas10
Virgis Šidlauskas

„Žmogus yra vienišas gyvūnas“, – romane „Saulės princas“ savo herojaus Junatano lūpomis bekompromisiškai pareiškia rašytojas Peras Nilssonas.

Gruodžio 3 d., 2016
Psichologė: daugelis vaikų Lietuvoje nelaimingi 2
lrt

Žiūrėdami televizorių arba žaisdami žaidimus vaikai susiduria su žiauriu pasauliu, todėl daugelis vaikų Lietuvoje yra nelaimingi, LRT RADIJUI sako Mykolo Romerio universiteto profesorė psichologė Aistė Diržytė.

Gruodžio 2 d., 2016
„Jaunimo linija“ pristato nauja emocinės paramos būdą
lrt

Iki šiol su tarnybos savanoriais buvo galima bendrauti telefonu ir elektroniniais laiškais, o nauja paslauga atveria galimybę tiesiogiai kalbėtis raštu.

Noriu, bet nežinau, ar pajėgsiu?
Augustas Kalinauskas

Toks ar panašus klausimas dažnai skamba jauno žmogaus galvoje, jei pradedame kalbėti apie šeimą. Ją sukurti norime visi, bet tai padaryti sėkmingai toli gražu ne visiems pavyksta. Kamuoja ne viena baimė ir stereotipas...

Lapkričio 30 d., 2016
5 pamokos, kurių šiuolaikiniam vyrui verta pasimokyti iš Spartos karių

Ištikus vyriškumo krizei verta atsigręžti į bendražmogiškas vertybes. Permąstyti prioritetus ir išsigryninti svarbiausius dalykus gali padėti Spartos karių išmintis.

Lapkričio 29 d., 2016
Marie Andersen: Kaip susitinka manipuliatorius ir auka?6

Manipuliatorių pritraukia tos asmenybės, kurios, nesvarbu pagrįstai ar ne, sudaro įspūdį, kad turi kaip tik tas gerąsias savybes, kurių jis pats stokoja, ir tuos trūkumus, kurie jam parankūs. 

Lapkričio 26 d., 2016
Kaip įveikti psichologinę krizę?8

Artimojo mirtis ar savižudybė, santykių nutrūkimas, patirta prievarta, tėvų skyrybos, darbo ar socialinio statuso netekimas, žinia apie sunkią ir nepagydomą ligą – tai vienos dažniausiai pasitaikančių priežasčių, kurios priverčia žmogų jaustis bejėgiu... Kaip spręsti psichologinę krizę?

Ką apie žmogų sako asmenukių kiekis socialiniuose tinkluose?

Technologijos šiandien vystosi taip greitai, kad fotografuotis tapo įprastu dalyku. Asmenukės yra nauja mada, būdas dalintis patirtimi. Su psichoterapeute Tamara Kuntelija-Plieske kalbamės apie tai, kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui.

Lapkričio 25 d., 2016
Socialinė akcija: „Tikros istorijos – reali pagalba“4

Kartu su Lietuvos Respublikos Prezidentės inicijuota socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ buvo nufilmuotas klipas, kuriame kampanijos ambasadoriai ragina tarti griežtą „NE“ smurtui prieš moteris ir išsako savo poziciją. 

Marie Andersen: Manipuliacija. Pasilikti ar nutraukti santykį?2

Šiandien terminas „manipuliacija“ vartojamas visur. Regis, nėra tokios srities, kur nevyktų manipuliacijos: reklama, politika, teisėtvarka, švietimas, visuomenės gyvenimas, šeima ir netgi meilės santykiai. Tai madinga diagnozė. 

Lapkričio 19 d., 2016
Įtampa, depresija ir šventinis laikotarpis: kaip sau padėti

Jau seniai tapo įprasta, kad, vos pasibaigus Vėlinėms, kapų žvakutes prekybos centruose kone pernakt pakeičia kalėdinės dekoracijos. Tačiau kartais atrodo, kad toji kuriama Kalėdų atmosfera labiausiai patinka tik prekybininkams. Kaip maksimaliai sumažinti šį laikotarpį lydinčią įtampą?

Didžiausioje silpnybėje mums padeda didžiausia galybė1
Kun. Algirdas Toliatas

Provokacijos mums reikia tam, kad pamatytume savo galimybes. Mūsų didžiausioje silpnybėje gali slypėti didžiausia galybė, joje galime atrasti turtingiausius klodus.

Lapkričio 17 d., 2016
Ar man jau pasireiškė FoMO?

Ar tikrai asmeninio gyvenimo perkėlimas į virtualią erdvę turi neigiamų pasekmių jauno žmogaus mąstymui, tikrovės suvokimui, gebėjimui skirti gera nuo bloga?

Lapkričio 16 d., 2016
Kaip kovoti su darboholizmu ir neužsisėdėti darbe?

Ar žinojote, kad lapkričio 17-oji – „Namų diena“, kada darbuotojai raginami neužsibūti darbe, grįžti namo anksčiau ir nustebinti namiškius. Kada paskutinį kartą girdėjote, kad jie pasakytų: „O, tu jau namie?“ 

Prasmingą gyvenimą padės su(si)kurti teisingi klausimai sau

Nesuprantate, kur dingsta laikas ir jaučiatės įstrigusi užburtame rate tarp daugybės įsipareigojimų, norų ir siekio išgelbėti pasaulį? Patarimų, kodėl verta sulėtinti tempą ir daryti mažiau, gausu G. McKeowno knygoje „ESENCIALIZMAS. Disciplinuotas mažiau siekimas“.

Lapkričio 14 d., 2016
Lenkijoje kalinius stengiasi perauklėti leidžiant prižiūrėti gyvūnus
lrt

Lenkijoje įgyvendinama kalinių perauklėjimo programa, kokios, kaip teigia jos iniciatoriai, nėra niekur Europoje. 

Lapkričio 13 d., 2016
Pasilikime sau savo debesį4
Ieva Gydrienė

Į rudens pabaigą visada stinga oro... Tamsu, nyku, nuobodu, kvapai šalti ir tepaluoti, ritmai be melodijų, saulė gal tik kitą dieną ir tik pro debesį. Įsielektrinusiais plaukais ir mintimis įžengusi į virtuvę suvokiu: man kažkas ne taip.

Lapkričio 7 d., 2016
Vilniečiai nemokamai konsultuotis su psichologais galės ir savaitgaliais

Nuo šiol Centro poliklinikoje konsultuotis su medicinos psichologais bus galima ne tik įprastu sveikatos priežiūros įstaigos darbo metu, bet ir savaitgaliais

Pasaulinė lyderystės konferencija – kiekvienam. Kai lyderis tobulėja, laimi visi

Kokia lyderio sveikata, tokia bus ir jo komandos sveikata, tačiau kaip pasiekti, kad ji būtų bent jau pakenčiama? Kaip atpažinti tobulą komandos narį ir kas išduoda apsimetėlį?

Lapkričio 4 d., 2016
Galia ant svarstyklių
Asta Buitkutė

Tikriausiai pažįstate porų, kurių abu tarsi vaikai siekia laimėti kiekvieną ginčą. O gal esate matęs partnerių, kurių vienas, liaudiškai tariant, yra po padu? Neskubėkite teisti: savo galią visada rodo abu. Tik skirtingai.

Lapkričio 2 d., 2016
Laukti negalima veikti 1

„Jei krizės šeimoje nepavyksta įveikti patiems, kviesčiau išdrįsti nusiimti tą puikybės karūną ir imtis veiksmų. Aš manau, kad laukti savaiminio sprendimo negalima, nes jis neateis arba ateis toks, kokio visiškai nesinori“, – sako skyrybas išgyvenusi Kristina ir dalijasi savo patirtimi.