Informacija | Šeima ir sveikata

Sausio 18 d.
Medikai primena: dar ne vėlu skiepytis nuo gripo

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, nuo 2016 m. rugsėjo iki 2017 m. sausio 1 d. iš valstybės lėšomis įsigytų 110 000 sezoninio gripo vakcinų dozių, buvo įskiepyta 108 511 (98,6 %).

Sausio 16 d.
Organų donorystė ir transplantacija 2016-aisiais: daug įsimintinų naujovių

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, praėję 2016 metai Lietuvos organų donorystei ir transplantacijai buvo itin palankūs.

Tyrimas: sveikatos sistemoje kyšiai duodami, o ne reikalaujami
bns

Lietuvos gyventojai linkę atsidėkoti gydytojui finansiškai. Tokią išvadą pateikė Nacionalinės gydymo įstaigų asociacijos užsakymu atliktas „Spinter tyrimai“ visuomenės nuomonės tyrimas.

Homoseksualų partnerystei pritartų 11 proc. gyventojų1
bns

Vienos lyties asmenų partnerystės registravimui pritaria 11 proc. Lietuvos gyventojų, o galimybę homoseksualams sudaryti santuoką teigiamai vertintų 7 proc. gyventojų, rodo „Vilmorus“ atlikta apklausa.

Veganų festivalyje – mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos ir filmų peržiūros

Idėją organizuoti „Vegfest LT“ mergina atsivežė iš Jungtinės Karalystės – čia veganų mugės ir festivaliai rengiami netgi mažuose miesteliuose. 

Sausio 15 d.
Suaugę neįgalieji Panevėžyje turės išeitį – nebereikės sėdėti namuose
lrt

Panevėžiečių tėvų, auginančių vyresnius nei 21-erių metų neįgalius vaikus, prašymai išgirsti.  Atidarius socialinėse globos įstaigose papildomas grupes, neįgalieji dabar gali lankyti dienos centrus ir gauti juose profesionalią pagalbą.

Svarstomi siūlymai uždrausti smurtą prieš vaikus2
lrt

Vaikai savo namuose žalojami, patiria seksualinį smurtą, iš jų tyčiojamasi, jiems neužtikrinami net elementarūs poreikiai kaip miegas, maistas ar medicininė priežiūra.

Ilgėja lietuvių vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė 5
lrt

Per pastarąjį dešimtmetį ilgėja Lietuvos gyventojų vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė. Vyrų ji pailgėjo maždaug ketveriais metais ir dabar siekia apie 69 metus. Moterų – maždaug dvejais metais ir yra 10,5 metų ilgesnė negu vyrų.

Visos gydymo įstaigos prie elektroninių pažymų apie gimimus ir mirtis turės pereiti iki 2018-ųjų kovo
bns

Nuo sausio startavusiam elektroniniam gimimų ir mirčių registravimui pasirengusios ne visos gydymo įstaigos, prie elektroninių sistemų jos turės prisijungti iki 2018 metų kovo.

Sausio 14 d.
Vilniuje – nemokamos čiuožyklos po atviru dangumi

Savivaldybė pasirūpino, kad šiemet Vilniuje nuo centro nutolusiuose rajonuose prie mokyklų būtų įrengta 11 atvirų nemokamų čiuožyklų.

Bėgikai pagerbs žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimą
bns

Šeštadienį Vilniuje rengiamas tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės  ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems už Lietuvos laisvę 1991 metais pagerbti.

Nesibaigiantys atradimai, painiavos ir paieškos: apie ką pasakoja naujos 9 knygos paaugliams?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Šįkart noriu jums pristatyti 9 naujas paauglių knygas ir pasidžiaugti, kad net 5 iš jų – lietuvių autorių.

Sausio 13 d.
Bernardinai.lt kviečia: susitikime paramos koncerte19

Maloniai kviečiame Jus vasario 4 dieną į Bernardinai.lt skirtą paramos koncertą, kuris vyks Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčioje (Maironio g. 10).

Klaipėdos siekis – atsisakyti institucinių vaikų globos namų

Nuo sausio 1-osios įsigaliojus Civilinio kodekso pataisoms iš šeimos paimti vaikai iki trejų metų į globos namus galės patekti tik išimtiniais atvejais, kai jiems būtina specializuota sveikatos priežiūra ir slauga, ir būti juose ne ilgiau kaip tris mėnesius.

101 balinis vėžlys zoologijos sode užmigo žiemos miegu

Ar žinojote, kad Lietuvoje gyvena reta ir deja, nykstanti vėžlių rūšis? Tai baliniai vėžliai, kuriuos gamtoje galima aptikti Dzūkijos regione. Jų taip esama ir Lietuvos zoologijos sode ir sausio 12-ąją 101 balinis vėžlys „užmigdyti“ žiemos miegu.

Sausio 12 d.
Kauno vaikų globos namuose – tuštėjimo metas

Planas Kaune atsisakyti vaikų globos namų beveik įpusėjo. Pirmieji 18 paaugliško amžiaus „Atžalyno“ vaikų globos namų auklėtinių žiemos šventes pasitiko naujuose namuose.

Savaitgalis mažiesiems: speciali animacijos programa „Ką pašnibždėjo Pelėda“

Šį šeštadienį (sausio 14 d.) mažuosius ir jų tėvelius „Skalvijos“ kino centras kviečia į animacinių filmų programos vaikams „Ką pašnibždėjo Pelėda“ premjerą.

Sausio 11 d.
Vyriausybė spręs dėl pensijų visų mirusių pensininkų paveldėtojams
bns

Ministras Linas Kukuraitis palaiko nuomonę, kad būtų teisinga grąžinti pensijas tokiems paveldėtojams, vis dėlto siūlo to nedaryti ir rūpintis, kad pensijos didėtų dabartiniams pensininkams.

Sausio 10 d.
L. Kukuraitis siūlo nemokėti pensijų visų mirusių pensininkų paveldėtojams
bns

L. Kukuraitis antradienį tvirtino, jog iki pensijų kompensavimo įstatymo įsigaliojimo 2014 metais mirusių pensininkų turto paveldėtojai neturėtų gauti kompensacijų.

Pernai lietuvių šeimos įvaikino apie šimtą vaikų

2016 m. minėtus 90 vaikų įvaikino 80 Lietuvoje gyvenančių šeimų. Iš jų 10 šeimų įvaikino po 2 vaikus.

Ministrė: etatinis mokytojų darbo apmokėjimas bus įvestas vėliausiai 2018 metais
bns

Švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė sako, kad nauja mokytojų darbo apmokėjimo sistema turėtų įsigalioti vėliausiai nuo 2018 metų pradžios.

Invazinius medžius jau galima kirsti be leidimo1

Į Invazinių Lietuvoje rūšių sąrašą įrašytas medžių rūšis jau galima kirsti ar kitaip pašalinti be jokio leidimo.

Kaip neapsigauti norint grąžinti prekę pardavėjui?

Ginčai su prekybininkais, kurie atsisako priimti grąžinamas prekes, gali virsti tikrai nemalonia procedūra, ypač jei abi pusės jaučiasi teisios. Kviečiame perskaityti advokato patarimus.

Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis toliau didėja
bns

Gripas diagnozuotas 1610 asmenų (ankstesnę savaitę – 839). Į ligoninę per savaitę paguldyti 85 asmenys, iš jų penki gydyti Intensyviosios terapijos skyriuje.

Šiemet maisto produktai nepasiturintiesiems buvo įsigyti 7,7 mln. eurų pigiau

Ministerija planuoja, kad 2017 metais bus pradėtas vykdyti ne tik maisto produktų, tačiau ir labiausiai skurstantiems asmenims būtiniausių higienos prekių pirkimas.

Sveikatos reikalų komitetas nusprendė leisti embrionus šaldyti, bet drausti naikinti
bns

Nuo sausio įsigaliojęs įstatymas leidžia nevaisingoms poroms pagalbinio apvaisinimo procedūroms gauti valstybės finansavimą, o sukuriamų embrionų skaičius neribojamas.

S. Skvernelis: svarbu pasirūpinti depolitizacija mokyklų vadovybėse
lrt

Anot premjero, dauguma problemų kyla dėl to, kad mokyklų vadovai, norėdami užimti ar išlikti pareigose, yra priversti tapti kurios nors partijos nariais.

JK ligoninėse – humanitarinė krizė3
lrt

Raudonasis Kryžius teigia, kad Jungtinės Karalystės Nacionalinės sveikatos tarnybos ligoninės patiria humanitarinę krizę – trūksta darbuotojų, patalpų ir medikamentų.

Dvi akredituotos mokyklos sostinėje taps ilgosiomis gimnazijomis2

Dvi sostinės mokyklos įgijo teisę siekti ilgosios gimnazijos statuso: Vladislavo Sirokomlės vidurinė ir Joachimo Lelevelio.

Seimo komitetas imasi Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų
bns

Sveikatos reikalų komitetas antradienį imasi LVŽS inicijuoto Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisų projekto, kuris keistų nuo sausio įsigaliojusį liberalų įstatymo variantą.

Eismo sąlygas sunkina plikledis

Didžiojoje šalies dalyje, išskyrus pietinius šalies rajonus, vietomis – ir ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo plikledis. Slidūs kelių ruožai yra barstomi.

Sausio 8 d.
Suka galvas, kur apgyvendinti beglobius kūdikius: sostinėje – vienintelė globėja 1
lrt

Alkoholio ir narkotikų abstinencijos kamuojamą naujagimį Martyną šiuos svaigalus vartojusi mama paliko ligoninėje. 

Sausio 7 d.
Kaip kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą

Nors daugeliui tėvų atrodo, kad kalbėtis su vaikais apie klimato kaitą yra pernelyg sudėtinga ar vaikus ši tema gali gąsdinti, visgi svarbu, kad mūsų vaikai žinotų kuo daugiau apie pasaulį, kuriame jie gyvena...

Sausio 6 d.
Parodoje „Studijos 2017“ visi ateities planavimo scenarijai: nuo asmenybės ugdymo iki nuosavo verslo

Vasario 2–4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“vyks Tarptautinė mokymosi, žinių ir karjeros planavimo paroda „Studijos 2017“.

Šalčio alergija: priežastys ir gydymas

Alergija šalčiui šaltuoju metų laiku sukelia daug nemalonumų. Gydytojai šiai būsenai apibūdinti vartoja terminą atipinė, arba pseudoalergija. Reikalas tas, kad tikrąją alergiją sukelia alergenai, o šiuo atveju kaltininku tampa šaltis arba šaltas vėjas. 

Dinamiška, juokinga ir įkvepianti odė gyvenimui – knygoje „Kodėl verta gyventi“

Šioje knygoje siekiama dviejų tikslų. Sumažinti depresijos keliamą kančią ir pamėginti įtikinti žmones, kad iš slėnio apačios niekada neatsiveria aiškus vaizdas.

„Jaunojo pedagogo akademija“ kviečia moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją

Kasmetinė JPA sukviečia gabiausius moksleivius „pasimatuoti“ pedagogo profesiją ir suteikia galimybę sužinoti apie studijas LEU.

Sausio 5 d.
Valdovų rūmuose bus apdovanoti tarptautinių olimpiadų ir konkursų nugalėtojai
bns

Ketvirtadienį Vilniuje, Valdovų rūmuose, bus apdovanoti tarptautinėse olimpiadose ir konkursuose geriausiai pasirodę mokiniai bei jų vadovai.

Sausio 4 d.
Sausio 13-osios akcija „Neužmirštuolė“ ir vėl kvies aukoti Krašto apsaugos savanorių pajėgoms

„Neužmirštuolės“ akcija Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną tautiečius ragins prisiminti kritusius kovoje už laisvę įsisegant vienijantį ženkliuką – Neužmirštuolės žiedą. 

Vilniečiai metus kviečiami pradėti šokant2

„Sausis – šokių mėnuo“ metu atviri šokių užsiėmimai vyks iki pat sausio pabaigos net keliose sostinės vietose.

Naudinga kampanijos „Už saugią Lietuvą“ informacija – aktyvioms bendruomenėms

Kampanijos „Už saugią Lietuvą“ parengta informacija apie krizines situacijas, pagalbos telefonai ir kiti naudingi patarimai išspausdinti šių metų informaciniame leidinyje „Seniūnaičio žinynas“

Didėja įmokos savarankiškai dirbantiems asmenims
lrt

„Sodra“ informuoja, kad didėja įmokos savarankiškai dirbantiems asmenims ir tuo pačiu primena, kad nuo šiol tokie darbuotojai galės gauti išmokas ligos bei nedarbo atveju.

Sausio 3 d.
Lietuvos bankas: Gyventojai į eurus neiškeitė beveik 500 mln. litų
bns

Lietuvos gyventojai praėjusių metų pabaigoje į eurus nebuvo iškeitę 492 mln. litų. 

Rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą: su pradmenimis susipažintų ir mažieji

Atsižvelgiant į vis tobulėjančias technologijas ir išaugusį informatikos išmanymo poreikį, rengiamasi keisti informatikos ugdymo programą mokyklose. 

Kampanija „Už saugią Lietuvą“ nepaliko abejingų

Prezidentės D. Grybauskaitės inicijuota nacionalinė socialinio saugumo kampanija „Už saugią Lietuvą“ baigia pirmuosius savo veiklos metus.

Pagal Susitarimą tarp Lietuvos ir Naujosios Zelandijos – daugiau galimybių jaunimui1

Nuo 2017 m. sausio 1 d. 100 Lietuvos jaunuolių per metus turės geresnes galimybes pažinti Naująją Zelandiją.

Sausio 2 d.
Naujais metais – naujas gyventojas zoologijos sode

Lietuvos zoologijos sodas naujus metus pasitiko savo auginamų gyvūnų kolekciją papildęs įspūdingu paukščiu – baltąja pelėda (lot. Bubo scandiacus).

Lietuvos ir Kanados mokslininkų atliktas tyrimas padės suprasti dažnų žmogaus ligų kilmę3
VU naujienos

Tyrimas atskleidė, kaip vystosi žarnyno veiklos sutrikimas, susijęs su laktozės netoleravimu ir kodėl dalis kūdikių, gebančių virškinti laktozę, šį gebėjimą praranda laikui bėgant.

Sausio 1 d.
Nebeliks popierinių gimimo, santuokos, mirties liudijimų
bns

Nors popierinių liudijimų nebeliks, tačiau asmuo, jeigu pats to norės, galės gauti civilinės būklės akto įrašą liudijančius išrašus.

Gruodžio 30 d., 2016
Žiemos atostogų metu – moksleivių diskusijos apie meną

Vilniuje vyksta Moksleivių ateitininkų žiemos akademija „Ir tai buvo gera“, kurioje beveik 70 jaunuolių iš visos Lietuvos diskutuoja apie kūrybą, meną, grožį ir jo suvokimą.