Informacija | Šeima ir sveikata

Vasario 24 d.
Gydymo įstaigos labiau laikosi teisės aktų ir kontrolierių rekomendacijų

Panevėžio teritorinėje ligonių kasoje (TLK) vasario 23 d. vyko visų ligonių kasų – Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir teritorinių ligonių kasų (TLK) – kontrolę vykdančių specialistų posėdis.

Vilniuje startuoja aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos mokymai

Vasario pabaigoje Vilniuje startuoja aukščiausių tarptautinių standartų
savižudybių prevencijos mokymai „ASIST“ ir „safeTALK“, kuriuos finansuoja
Vilniaus miesto savivaldybė.

Valstybės kontrolė: Lietuva tinkamai neužtikrina savižudybių prevencijos2
bns

Lietuvoje nėra strategijos, kuri apibrėžtų savižudybių prevenciją, taip pat nėra atsakingos institucijos, kuri ją galėtų įgyvendinti, penktadienį pranešė Valstybės kontrolė.

Daugėja susirgimų ŽIV
lrt
Specialistai teigia, kad Lietuvoje daugėja susirgimų žmogaus imunodeficito virusu.

 

Vasario 23 d.
Vilnius realiai imasi globos namų pertvarkos – ketvirtadalis vaikų jau gyvena šeimynose, daugėja įsivaikinančių šeimų

Vilniaus savivaldybė pirmoji Lietuvoje pradėjo įgyvendinti vaikų globos namų reformą – iš keturių globos namų reorganizavo jau du.

Perspėja: Lietuvoje formuojasi alternatyvi globos sistema
lrt

Prieš dvejus metus, po virtinės skandalų vaikų globos namuose, atsakingos institucijos įsipareigojo įgyvendinti plataus masto pertvarką, po kurios Lietuvoje turėtų nebelikti vaikų globos namų.

Kaune įsteigtas Retų ir nediagnozuotų ligų centras
bns

Žmonėms, sergantiems ypatingai retomis, mažai žinomomis ligomis ir ilgai neišgirstantiems diagnozės, Kauno klinikose įsteigtas Retų ir nediagnozuotų ligų koordinacinis centras.

Vasario 20 d.
LLRA vėl siūlo sekti kaimynų lenkų pavyzdžiu – po 120 eurų išmoką už vaiką
bns

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos seniūnė Rita Tamašunienė registravo pataisas, pagal kurias vaikus auginantiems tėvams būtų mokama 120 eurų išmoka už vaiką, kartu atsisakant neapmokestinamo pajamų dydžio lengvatos už vaikus.

Ministras A. Veryga: Pradedama priklausomybės ligų centrų pertvarka užtikrins kokybiškas paslaugas pacientams2

Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vadovybė pradeda priklausomybės ligų centrų (PLC) pertvarką, kuria siekiama plėsti įvairiomis priklausomybės ligomis sergantiems žmonėms reikalingas paslaugas, efektyviai koordinuoti jų vadybą.

Suklastotų naujienų tema kartojasi – vaikai
lrt

Prieš pat Vasario 16-ąją, Seimas neeilinėje sesijoje skubos tvarka patvirtino du šaliai ir jos ateičiai reikšmingus įstatymus.

Socialinio verslo kūrėja J. Zibireva: Projekto moto yra antras šansas žmogui ir rūbui1

Socialiniais projektais garsėjanti kostiumų ir mados dizainerė Janina Zibireva pavasarį pasitiks mados prekinio ženklo „Lech Lecha“ pristatymu.

Vasario 19 d.
Teisėsauga turėtų keisti požiūrį į „beržinę košę“ ir vaikų gąsdinimą4
bns

Seimo sprendimas gali paskatinti teisėsaugas institucijas griežčiau vertinti tėvų elgesį, kuris anksčiau kartais būdavo pateisinamas teise savo nuožiūra auklėti vaikus.

Vasario 15 d.
Vaikus ginantis įstatymas: kiek ir iš kur jam gauti pinigų – kol kas neaišku
lrt

Nors Seimas šią savaitę priėmė Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimus, kiek reikia lėšų jiems įgyvendinti, kol kas nepaskaičiuota.

Kaunas imasi sisteminių pokyčių dėl smurto prieš vaikus

Krizinės situacijos, kuriose nukenčia vaikai, privalo būti sprendžiamos nedelsiant ir užtikrinant vaiko teisių apsaugą bei psichologo pagalbą.

Vasario 14 d.
Kodėl neverta ieškoti ligų simptomų internete
lrt

Į paieškos sistemą suvedę frazę „bendras silpnumas“, kuris būdingas 80 proc. ligų, žmonės randa pačias baisiausias – dėl to reikia gilintis į save, o ne internetinius šaltinius.

Nors vaikai skaito daugiau nei anksčiau, ilgesnio teksto įveikti nepajėgia
Alma Valantinienė - lrt

Vaikai šiais laikais skaito daugiau nei bet kada anksčiau, tačiau ilgesniam tekstui sutelkti dėmesio jie nesugeba. Dėl šios priežasties būtina skatinti vaikus skaityti knygas, o prie to turėtų prisidėti ir suaugusieji, ypač tėčiai.

MOSTA palygino dar tris apskritis: 2021 m. studijuojančių bus ketvirtadaliu mažiau

Kauno apskrityje gimstamumas per 15 m. sumažėjo 1 proc., kai per tą patį laikotarpį Vilniaus ir Klaipėdos apskrityse padidėjo atitinkamai 39 proc. ir 4 proc.

Šv. Valentino diena KITAIP Kaune – meilės nuotykis jau dešimtąjį kartą
Kauno arkivyskupijos informacijos tarnyba

Šv. Valentino diena KITAIP – tai prieš dešimtmetį užgimęs Kauno arkivyskupijos jaunimo sumanymas bei troškimas pasidalyti šios dienos džiaugsmu su mylinčiais ir trokštančiais mylėti žmonėmis.

Vasario 13 d.
Alkoholikų vaikų savaitė drąsins kalbėti apie skaudžią Lietuvos problemą3
Marija Keršanskienė, Gediminas Šulcas

Lietuvoje vykstančios Alkoholikų vaikų savaitės tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į problemas, su kuriomis susiduria alkoholį vartojančių tėvų šeimose augantys ir jau suaugę vaikai. 

Gripo epidemija nesitraukia iš trečdalio savivaldybių
bns

Gripo epidemija lieka paskelbta daugiau nei trečdalyje savivaldybių – 21-oje iš 60, pranešė Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras.

Vasario 12 d.
Vilniuje surengta socialinė akcija už vaikystę be smurto
lrt

Laukiant, kol Seimas kitą savaitę imsis griežtinti smurtautojų prieš vaikus atsakomybę, Vilniuje surengta socialinė akcija už vaikystę be smurto.

Rusnėje ir Pagėgiuose iš šeimų paimti septyni vaikai
bns

Šeštadienį Šilutės rajone, Rusnėje, ir Pagėgių savivaldybėje, Šilgalių kaime, dėl nepriežiūros iš šeimų iš viso paimti septyni vaikai, pranešė Policijos departamentas.

Vasario 10 d.
Kūdikio pasaulio pažinimas ir sveikata prasideda nuo judėjimo

Judėjimas – ne tik suaugusiojo, bet ir kūdikio, dar tik pradedančio tyrinėti supantį pasaulį, sveikatos šaltinis. Kodėl mažyliams taip svarbu judėti ir kaip tėveliai gali padėti vaikučiui sėkmingai vystytis?

VU Botanikos sode – orientavimosi sporto šventė ir mažiems, ir dideliems

Nuo 11:30 val. kviečiami pradedantieji ir norintieji išmokti šio sporto taisyklių. Instruktorius supažindins su trasa.

Vasario 9 d.
Kartu kurkime pozityvią Lietuvą: iniciatyva „Pozityvus dienoraštis“

„Pozityvus dienoraštis“ – tai virtualūs mūsų pasiekimų namai, pasakojantys apie žmones, kurie savo darbais skleidžia šviesą.

Vasario 8 d.
Vasario Artuma – apie „dramatišką šeimos grožio dalį“ – krizes ir iššūkius...
Artuma

Kur, kada ir pas ką šeimos eina ieškoti pagalbos, kai ištinka griaunančios krizės, užklumpa ligos arba atskleidžiama neištikimybė? Kodėl šeima taip sunkiai kovoja dėl savo tapatybės?

Miestuose ir regionuose besimokančių moksleivių pasiekimai matematikoje – labai netolygūs
Paulina Kuzmickaitė

Lietuvoje, atsižvelgiant į gyvenamąją vietovę, kurioje yra mokykla, ir kalbą, kuria mokosi mokiniai, jų matematikos ir gamtos mokslų pasiekimai yra labai netolygūs.

Nuo šiol aukoti daiktus bus paprasčiau

Nuo šiol visi Aukokdaiktus.lt savanoriai žinodami savo galimybes ir gavę dovanojimo pasiūlymą iškart galės kreiptis dėl pervežimo į siunčiu.lt.

Vasario 7 d.
Pirmieji Obelių vaikų globos namų vaikai jau turi savo atskirus namus

Pirmadienį oficialiai duris atvėrė pirmasis Obelių vaikų globos namų bendruomeninis namas, kuriame nuo šiol gyvens 8 šių namų globotiniai (rūpintiniai).

Seimo narys siūlo plėsti atvejus, kai vaiką galima leisti įvaikinti neturint tėvų sutikimo
bns

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos atstovas Robertas Šarknickas siūlo plėsti atvejus, kai vaiką galima leisti įsivaikinti be tėvų sutikimo.

Beveik 80 tūkst. Lietuvos gyventojų metus pasitiko sirgdami

Peršalimo ligų ir gripo sezonas šią žiemą gyventojus užklupo itin anksti – pradėjęs augti nuo pat gruodžio pradžios, gripo epidemijos mastas kasdien plečiasi.

Eucharistinio Jėzaus seserys kviečia į rekolekcijas

2017 m. kovo 3–5 d. Guronių rekolekcijų namuose vyks rekolekcijos „Santykis – gailestingumo darbas“.

Bernardinai.lt dėkoja savo rėmėjams

Visos redakcijos vardu nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems ir prisidedantiems prie tryliktąjį gimtadienį mininčio dienraščio gyvavimo.

Nuo pavojų internete saugos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ partnerių iniciatyva

Prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuotos nacionalinės socialinio saugumo kampanijos „Už saugią Lietuvą“ prisijungė telekomunikacijų bendrovė „Telia“.

Prof. V. Šikšnys: AIDS išgydymas yra tik laiko klausimas

Ateityje perpratus virusų apsaugos sistemą ir turint galimybę redaguoti žmogaus DNR kodą bus galima išgydyti ir pačias sudėtingiausias ligas, tarp jų ir žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) sukeliamą AIDS.

Apie pavojus internete vaikus turėtume mokyti, kaip mokome vaikščioti1
Karolina Drigotaitė - lrt

Kaip vaiko į gatvę neišleidžiame jam vos išmokus vaikščioti, taip ir į interneto džiungles savo atžalų nereikėtų paleisti be specialaus dėmesio. 

Vasario 6 d.
„Planuotos tėvystės“ organizacija – kalta dėl kriminalinės veiklos
Laisvos visuomenės institutas

„Planuotos tėvystės“ organizacija, po ilgiau nei metus trukusio tyrimo, pripažinta kalta dėl abortuotų kūdikių kūno dalių pardavinėjimo. 

Psichologai ir teisininkai galiausiai sutarė dėl smurto prieš vaiką apibrėžimų 1

Vasario 3 d. pasiektas susitarimas dėl smurto prieš vaiką apibrėžimų. Keturių smurto formų apibrėžimai galiausiai tenkina ne tik psichologus, bet ir teisininkus.

Tarp 30-ies laimingųjų Europoje – 2 vaikai iš Lietuvos

Santariškių klinikų Širdies ir krūtinės chirurgijos centre dviejų vaikų mamos jaučiasi it laimėjusios loterijoje – 13 metų berniukui ir 15 metų mergaitei klinikų medikai atliko tokią širdies operaciją, kokių iki šiol Europoje vaikams atlikta labai nedaug.

„Bernardinai.lt“ paramos koncerte skambėjo F. Šuberto premjera

Pasitikdamas savo 13-ąjį gimtadienį, interneto dienraštis Bernardinai.lt vasario 4 d. kvietė savo skaitytojus ir bičiulius į šventę – padėkos ir paramos koncertą. 

Kviečia dalyvauti NEMOKAMOJE programoje „Mano širdis – mano gyvenimas“ širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos grupės asmenims

Kas antras Lietuvos gyventojas miršta nuo širdies ir kraujagyslių ligų (ŠKL). Dauguma jų, deja, palieka šį pasaulį gerokai per anksti.

Vasario 5 d.
Ateitininkai Valstybės atkūrimo dieną švęs dvyliktajame labdaros pokylyje

Jau dvyliktąjį kartą Labdaros ir paramos fondas „Ateitininkų fondas“ kviečia ateitininkus, Kauno miesto gyventojus ir svečius dalyvauti labdaros pokylyje.

Vasario 4 d.
Makiažo subtilybės ir paslaptys – G. Girdžiūtės knygoje „Makiažo galia“

Greta Girdžiūtė – tarptautinio lygio meistrė, 2016 m. Europos OMC čempionato IV vietos nugalėtoja. Ji ne tik sėkmingai dalyvauja grožio specialistų konkursuose, bet kartu yra makiažo kursų dėstytoja.

Už vaiką sunkesnė kuprinė – jau praeitis?

Gydytojas pabrėžia, kad svarbus ne tik kuprinės svoris, bet ir jos forma. Kuprinės turėtų būti su tvirtomis, plačiomis petnešomis ir pakietinimu, kuris prisispaustų per stuburo vidurį.

Vasario 3 d.
Šiemet pagalbos telefonu linijos sulauks didesnio ministerijos finansavimo

Šiemet Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pratęsė finansavimą be papildomo konkurso, todėl penkios Lietuvos emocinės paramos tarnybos linijos ir toliau teiks pagalbą telefonu.

Grupinė psichoterapija – kas tai?

Kodėl žmonės svarsto galimybę lankytis psichoterapinėje grupėje? Yra keletas
priežasčių, kodėl grupinė terapija yra tinkamiausias būdas spręsti iškilusius sunkumus.

Vieningai sutarta dėl smurto prieš vaiką apibrėžimo3

Procese dalyvavo daugelio nevyriausybinių organizacijų, Vaiko teisių kontrolieriaus tarnybos atstovai, Seimo nariai, teisininkai, psichologai, SADM specialistai.

Kompromisinis sutarimas Seime: fizinės bausmės būtų įvardijamos kaip smurtas
bns

Po pasitarimo Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje penktadienį pasiektas kompromisinis sutarimas dėl Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisų formuluočių – fizinės bausmės būtų įvardijamos kaip smurtas prieš vaiką ir jos būtų draudžiamos.

Šventojo Tėvo maldos intencija: „Stokojančius priimti“1
vatikano radijas

Videožinia jau išplatinta devyniomis kalbiomis. Videožinioje popiežius kalba ispaniškai, jo kalba išversta į anglų, kinų, arabų, vokiečių, olandų, prancūzų ir portugalų kalbas.

Kai naktis kavinėje pakeičia gyvenimą

Amerikiečių autoriui Johnui P. Strelecky (Džonui P. Streleckiui) buvo trisdešimt treji, kai jo gyvenimą pakeitę įvykiai įkvėpė parašyti knygą „Kavinė pasaulio pakrašty“. Šis pasakojimas milijonus žmonių paskatino gyventi taip, kaip nori jie, o ne taip, kaip to reikalauja aplinka.