Sveikata | Šeima ir sveikata

Sausio 17 d.
Šalyje sparčiai daugėja sergančiųjų gripu
lrt

Lietuvoje sparčiai didėja sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis.

Sausio 16 d.
Organų donorystė ir transplantacija 2016-aisiais: daug įsimintinų naujovių

Kaip informuoja Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos, praėję 2016 metai Lietuvos organų donorystei ir transplantacijai buvo itin palankūs.

Sausio 13 d.
Paulius Jaruševičius: „Pokyčiai sveikatos apsaugos sistemoje bus sudėtingi“6

Interviu su Ann Wigmore fondo direktoriumi bei Europos gyvensenos medicinos specialistų asociacijos prezidentu Pauliumi Jaruševičiumi. Kalbamės apie Lietuvos sveikatos apsaugos būklę ir naujausius medinos mokslo tyrimus.

Stojus humanitarieni krizei JT masina dirbti užsieniečius gydytojus
lrt

Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba siekia iš Lietuvos, Lenkijos, Graikijos ir kitų Europos Sąjungos valstybių pritraukti šimtus gydytojų.

Sausio 12 d.
Saldumynų atsisakę žmonės vardija privalumus

Gruodį pasibaigė saldumynų mėgėjų mestas sau iššūkis nevalgyti produktų su pridėtiniu cukrumi 30 dienų. Kokie pasiekimai? Ar akcija tęsis?

Sausio 9 d.
Lietuvos mokslininkų pastangomis – ilgiau galiojantis ir sveikas maistas1

Lietuvos mokslininkai ėmėsi darbo su „gerosiomis“ bakterijomis, galinčiomis gaminti natūralius maisto konservantus. Šios bakterijos leidžia ne tik ilgiau apsaugoti maistą nuo sugedimo, bet taip pat gali būti efektyviai taikomos gydyme, pakeičiant antibiotikus.

Paauglių valgymo sutrikimai. Ką būtina žinoti?
sveikaszmogus.lt

Paauglystėje pasireiškiantys valgymo sutrikimai, anoreksija ir bulimija, iš tiesų prasideda daug anksčiau. Kaip atpažinti ir padėti?

Sausio 8 d.
Darbo grupė spręs, kaip gerinti balsavimo sąlygas neįgaliesiems
bns

Po lygių galimybių kontrolierės pastabų Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kuria darbo grupę, kuri spręs dėl sąlygų balsuojantiems neįgaliesiems gerinimo.

Šeimos gydytoja pataria: kaip apsaugoti kūdikio odą žiemą

Žiemą daugelis tėvų ima perdėtai bijoti orų pokyčių bei jų poveikio savo vaikams. Tačiau tėvai dažnai pamiršta, jog ypatingą dėmesį būtina skirti ne tik šiltiems vaiko drabužiams, reikia ir tinkamai prižiūrėti kūdikio odą.

Dietologė pataria, kokias daržoves valgyti žiemą

Mitybos specialistai pataria žiemą nepamiršti vartoti kuo daugiau žalumynų ir daržovių, kurios turi organizmui reikalingų vitaminų ir kitų medžiagų.

Sausio 6 d.
Technologijos į gydymo įstaigas ateina lėtai: A. Veryga procesus žada spartinti
lrt

Nuo sausio Santariškių Hematologijos-onkologijos centras pradėjo dirbti be popierinių dokumentų. 

Šalčio alergija: priežastys ir gydymas

Alergija šalčiui šaltuoju metų laiku sukelia daug nemalonumų. Gydytojai šiai būsenai apibūdinti vartoja terminą atipinė, arba pseudoalergija. Reikalas tas, kad tikrąją alergiją sukelia alergenai, o šiuo atveju kaltininku tampa šaltis arba šaltas vėjas. 

Tariamasi dėl elektroninių paslaugų plėtros gydymo įstaigose
bns

Penktadienį premjeras Saulius Skvernelis ir sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga lankysis Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių bei Kauno klinikose, kur domėsis elektroninių paslaugų plėtra.

Senatvės vaizdiniai ir tikrovė5
Jūratė Matikovienė - Artuma

Kiekvienas skirtingai įsivaizduojame gražią gėlę, žalią medį ar ošiančią jūrą. Taip ir su senatve – mes visi savo mintyse saugome daugybę jos paveikslų ir vaizdinių.

Sausio 5 d.
Lietuvos ligoninėse – O (I) neigiamos kraujo grupės trūkumas

Dėmesio! Nacionalinis kraujo centras ir Kauno klinikos praneša apie O RhD- kraujo grupės didelįtrūkumą. 

Sinoptikė: pasiruoškite žemiausiai temperatūrai šią žiemą
lrt

Teigiamos temperatūros greitu metu nesulauks net gyvenantys prie jūros. Aukščiausia temperatūra ten bus 3 laipsniai šalčio, o likusioje Lietuvoje  „šilčiausia“ temperatūra galėsime vadinti 10 laipsnių šaltį.

Gydymo įstaigoms perduodami greitosios pagalbos automobiliai
bns

Gydymo įstaigoms perduodami 24 nauji greitosios medicinos pagalbos automobiliai, skirti pacientams pervežti iš mažesnių gydymo įstaigų į apskričių centrus ar universitetines ligonines.

Sausio 4 d.
Nacionalinis kraujo centras ragina aukoti trūkstamo kraujo
lrt

Nacionalinis kraujo centras praneša apie senkančias kraujo atsargas

5 priežastys naudotis elektriniu dantų šepetėliu

Dantų valymo efektyvumas priklauso ne tik nu proceso reguliarumo, bet ir kokybės. Varle.lt specialistų teigimu, pakankamai dėmesio dantims skirti leidžia šiuolaikiški elektrininiai dantų šepetėliai.

Vilniečiai metus kviečiami pradėti šokant2

„Sausis – šokių mėnuo“ metu atviri šokių užsiėmimai vyks iki pat sausio pabaigos net keliose sostinės vietose.

Klaipėda Melnragėje įrengs parką
bns

Klaipėdos miesto savivaldybė už 300 tūkst. eurų 9 hektarų užkopės teritorijoje tarp šiaurinio molo ir pagrindinio tako į Melnragės paplūdimį ruošiasi įrengti parką, rašo „Lietuvos žinios“.

Dalelė savęs savo artimui
Artuma

Ligonio slaugymas atrodo vienas iš paprasčiausių gailestingumo darbų. Ką reikia daryti? Tiesiog pabūti su sergančiu – galvą paglostyti, vandens paduoti, už rankos palaikyti?

Sausio 3 d.
Žinomos ginekologės knyga – jaunoms merginoms apie intymias problemas

Ši knyga – rimta pagalba ne tik bręstančioms 10–16 metų mergaitėms, bet ir jų mamoms ar globėjoms, o gal net ir sutrikusiems tėčiams (kad dukros klausimai neužkluptų iš netyčių).

Sausio 2 d.
2017 metais - daugiau pagalbos šeimoms, didesnės pensijos ir draudimo išmokos
bns

Nuo šių metų pradžios įsigaliojusios naujovės socialinės apsaugos srityje išplėtė vaiko išmokas gaunančių šeimų ratą, padidino išmokas, neįgalumo pensijas.

Žiema: ką patiria mūsų akys

„Šaltasis metų laikas yra tikras iššūkis akims, nes prasideda šildymo sezonas, – sako gydytoja oftalmologė dr. Dalia Krivaitienė. – Sausas patalpų oras ir sausų akių liga yra dažni dirbančiųjų biuruose palydovai.“

Sausio 1 d.
Į lėktuvo saloną nuo šiol nebegalima įsinešti gyvsidabrio termometrų
lrt

Į lėktuvo saloną taip pat draudžiama įsinešti ginklus, sprogmenis, chemines medžiagas bei skysčius, kurių indų talpa yra didesnė nei 100 mililitrų.

Gruodžio 21 d., 2016
Specialistai ragina per šventes alkoholiu nepiktnaudžiauti

Visuomenės sveikatos specialistai ragina pagalvoti, ar tikrai šventės yra priežastis vartoti daugiau alkoholio ir ką laimėsite, nusprendę jo atsisakyti.

5-erių metų laukimas kaip didžiausias išbandymas ir geriausia dovana4
Sigita Valevičienė

Belaukdama mažylio, ši šeima nukeliavo ilgą kelią, kuris buvo pilnas atradimų – Dievo, vienas kito, gyvenimo prasmės, nuolankumo, išminties.

Gruodžio 20 d., 2016
Naujas vaistas metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims

Per pastaruosius dešimt metų tai pirmas naujas vaistinis preparatas, įteisintas kaip pirmojo pasirinkimo vaistas tokio tipo metastazavusiu krūties vėžiu sergančioms moterims gydyti.

Lietuviai vaikai valgo per mažai daržovių: įpročius pakeis gaminimas kartu

Sveikos mitybos įpročiai turėtų būti pradedami ugdyti namų virtuvėje. Prieššventinis laikotarpis, kai šeima daugiau laiko praleidžia kartu, o mamos dažniau sukasi virtuvėje, gali tapti puikia proga sudominti vaikus sveiku maistu, juos įtraukiant į maisto gaminimą.

Gruodžio 19 d., 2016
Statistika: sergančių vaikų daugėja
lrt

Statistikos duomenys verčia suklusti – sergančių vaikų daugėja, rašoma Valstybinės ligonių kasos išplatintame pranešime spaudai.

Gruodžio 18 d., 2016
Karo medikai Sirijoje: iš ko jie mokosi ir kas jiems padeda
lrt

Būsena, kai jautiesi peržengiantis savo galimybių ribas, tikriausiai kažkiek pažįstama daugeliui. Žinai, kad neturi pakankamų žinių ir kompetencijos, kad suvaldytum tam tikrą situaciją, tačiau iš jos ištrūkti irgi negali.

Gruodžio 16 d., 2016
Bičių produktai: kaip išsirinkti ir ką būtina žinoti?
EkoDiena.lt

Apie medaus naudą būtų galima kalbėti valandų valandas: jis ir stiprina imunitetą, ir gerina virškinimą, teigiamai veikia širdį. Tačiau kuriuos bičių produktus ir kokiais atvejais vartoti geriausia?

Gruodžio 15 d., 2016
Kviečia į paskaitą apie merginų fiziologiją ir higieną

Antakalnio poliklinika kviečia į nemokamą paskaitą apie merginų sveikatą „Ar viską žinai apie merginos fiziologiją ir higieną?“

Ar vėl persivalgysim per šventes? Pabandom kitaip!

Artėjant šventiniam laikotarpiui, kurio metu daugeliui žmonių kyla tam tikrų sunkumų, susijusių su maistu, siūlome keletą priminimų bei patarimų, kuriuos verta pradėti praktikuoti jau dabar ir nepamiršti jų po švenčių. 

Gruodžio 14 d., 2016
Lietuviai sukūrė unikalią technologiją koordinacijos sutrikimams tirti
lrt

Kauno technologijos (KTU) ir Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) universitetai apjungė jėgas bendram tikslui – vestibulinio aparato sutrikimams tirti ir jų diagnostikai tobulinti, teigiama pranešime spaudai.

Gruodžio 13 d., 2016
„Pragaro ambulatorija“ – knyga apie Skubiosios pagalbos skyrių

Ši knyga – ne tik pasakojimas apie tai, kaip viskas vyksta Skubiosios pagalbos skyriuje, bet ir ramių, išmintingų patarimų rinkinys.

Dalia Krivaitienė: Kas nutinka vaikų akims žiemą?

Žiemą išleidžiant vaikus į lauką galvojama, kad svarbiausia – tinkamai aprengti. Tik labai retas žino, kad žiemą dera ypač pasirūpinti ir kita itin jautria kūno dalimi – akimis.

Dietologės patarimai, kaip paruošti ne tik skanią, bet ir sveiką vištieną

Viskas, ko reikia – tai žinoti, kokie gaminimo būdai yra sveikiausi bei kokias naudingąsias vištienos savybes galime prarasti netinkamai ją ruošdami.   

Kodėl vaikai turi pažinti skirtingų maisto produktų skonius?

Pirmieji trys vaiko gyvenimo metai ir jų metu susiformuojantys mitybos įpročiai yra itin svarbūs tolimesniame jo gyvenime. Visgi, mažylių pratinimas prie naujų produktų – nemenkas iššūkis daugumai tėvų...

Ekologija svarbi 87 proc. Lietuvos gyventojų, rodo tyrimas

Daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų laiko save ekologiškai atsakingais ir vartodami stengiasi tausoti resursus, rinktis ekologiškus produktus bei rūšiuoti atliekas

Gruodžio 8 d., 2016
Seimas griežtina rūkalų reklamą
bns

Nuo 2017 metų Lietuvoje dar labiau griežtėja rūkalų rinka - Seimas uždraudė bet kokį tabako gaminių vartojimo skatinimą bei rėmimą.

 
Seimui teikiamos pataisos dėl akcizo alkoholiui kėlimo
bns

Seimas apsispręs, ar priimti svarstyti pataisas, kuriomis siūloma jau nuo 2017-ųjų taikyti naują alkoholio apmokestinimo akcizu tvarką, pagal kurią tarifas būtų skaičiuojamas už 1 proc. alkoholio, esantį gėrimo litre.

Gruodžio 6 d., 2016
Proveržis gydant alerginį rinitą – imunoterapija

Alerginė sloga (rinitas), kaip ir dauguma kitų alerginių ligų, dažniausiai buvo priskiriama prie nepagydomų ligų, o sergantiesiems patariama vengti alergeno. Tačiau yra sukurtas naujas, efektyvus alerginio rinito gydymo būdas – specifinė imunoterapija, kuri taikoma ir Lietuvoje.

Kam sveikam žmogui papildomas vitaminas C?1

Tyrimai rodo, kad žmonės vartojantys vitaminą C serga šiek tiek trumpiau. Vis dėlto tai reikėtų daryti reguliariai, o ne priebėgomis, kai peršalimų ir kitų panašių susirgimų sezonas jau čia pat.

Paskelbtas Lazdynų baseino rangos konkursas – Vilnius turės naują modernų baseiną

Šiandien savivaldybė paskelbė daugiafunkcio  Lazdynų sveikatinimo centro rangos konkursą. 

A.Veryga: įtampos dėl pagalbinio apvaisinimo skaldė visuomenę1
bns

A.Veryga buvo tarp politikų, inicijavusių prieštaringai vertinamą draudimą šaldyti embrionus.

Gruodžio 5 d., 2016
Malaizijoje prie žmonių išnaudojimo prisidėjo ir „Samsung“ bei „McDonald`s“1
lrt

Po britų dienraščio „The Guardian“ tyrimo paaiškėjo, kad tarptautinės kompanijos, tokios kaip „McDonald`s“, „Samsung“ ir „Panasonic“, Malaizijoje dirbančius migrantus iš įvairių šalių išnaudojo, jiems nemokėjo tinkamo darbo užmokesčio.

Biomedicinos etikos ir teisės ekspertai ragina Seimą pritarti naujoms Pagalbinio apvaisinimo pataisoms

Biomedicinos etikos ir teisės instituto ekspertai paviešino kreipimąsi į Lietuvos Respublikos Seimo narius, kuriame, pateikdami argumentus, ragina pritarti Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisas.

Medikų argumentai: kodėl moterims ir Lietuvai palankesnės naujos Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos4

Grupė autoritetingų Lietuvos medicinos mokslo profesorių ir daktarų kreipėsi į Seimo narius išreikšdami paramą Seime svarstomoms Pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisoms.