Vaikams | Šeima ir sveikata

Vasario 21 d.
Knygelė „Tikiu“ – vaikams apie Tikėjimo išpažinimą

Kad Tikėjimo išpažinimas neliktų tik atmintinai iškalti žodžiai, gali padėti ši knygelė, kurioje aprašyti smagūs vaiko ir tėčio pokalbiai, aptariant kiekvieną Tikėjimo išpažinimo teiginį.

Kviečiame dalyvauti atrankoje į unikalią tarptautinę Maltos ordino vasaros stovyklą neįgaliam jaunimui Austrijoje

Daugiau kaip 30 metų rengiamos Maltos ordino vasaros stovyklos neįgaliam jaunimui –  tai puiki proga ne tik pamatyti nuostabias pasaulio vietas ir patirti nepakartojamų įspūdžių, tačiau ir retai pasitaikanti galimybė įveikti tuos daugybę barjerų, kurie gyvenime iškyla neįgaliems jaunuoliams.

Vasario 15 d.
Idėjos, kaip švęsti Vasario 16–ąją su vaikais
bns

Teigiami pojūčiai – geriausias būdas ugdyti mažųjų pilietiškumą! Kaip tai padaryti žaismingai ir vaikams suprantamai, pataria istorikė dr. Živilė Mikailienė.

Kaip operos lavina vaikus

Kovo 4-osios vakarą vaikai ir jų tėveliai skubės į pirmąjį susitikimą su neprilygstamąja aukle Mere, kuri mažų ir didelių lauks spektaklio „Penki Merės stebuklai“ premjeroje Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre. 

Susitik su Mantu2
Magnificat vaikams

Visą popietę ošė rankų miškas – tiek daug buvo norinčių paklausti, sužinoti, tiesiog pasikalbėti su dainininku. Vaikai klausėsi Manto dainų ir net kartu dainavo! 

Vasario 14 d.
Duris atveria Nacionalinės bibliotekos dirbtuvės vaikams ir jaunimui PATS SAU

Nuo vasario 16 d. lankytojų laukia nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos dirbtuvės PATS SAU – vieta jaunimo idėjoms brandinti ir dėžė iš jų gimusiems kūriniams priglausti.

Vasario 9 d.
Istorikė Ž. Mikailienė: istorija vaikus sudomina tėvai1

Istorikė Živilė Mikailienė įsitikinusi, kad vaikams būtina kalbėti apie Lietuvos istoriją, tačiau pirmiausia patys tėvai turi suvokti jos reikšmę.

J. Tertelis. Gebėjimas žaisti gali būti gyvybiškai svarbus

„Dėl kūrybiškumo nuslopinimo galite padėkoti tiems, kurie kažkada jums pasakė: „Užteks žaisti, eik mokytis“, – sako aktorius, režisierius, dramaturgas Justas Tertelis. 

Vasario 7 d.
Ką vaikai veikia, apsilankę vienuolyne?
Magnificat vaikams

Jei Jūs paklaustumėte vaikų apie vienuolyną ir vienuolius, tai pastebėtumėte, kad vaikai labai mažai žino ir supranta apie šį reiškinį. 

Rusnės džiaugsmas – dailusis čiuožimas
Gintarė Minkevičienė - Bitute

Vienuolikmetė Rusnė neįsivaizduoja savo gyvenimo be dailiojo čiuožimo. Jau ketvirtus metus kasdien ji treniruojasi ant ledo po dvi tris valandas, kad pasiruoštų varžyboms ar patobulintų kokią čiuožimo figūrą. 

Vasario 3 d.
Klaipėdoje prasidėjo animacijos ir vaizdo žaidimų festivalis

Klaipėdoje ketvirtadienį prasidėjo BLON — trečiasis tarptautinis animacijos ir vaizdo žaidimų festivalis.

Sausio 31 d.
Vilniaus „Lėlės“ premjera vaikams: teatrinės gėlės pirmuosius žiedus skleidžia jau žiemą1

2017 m. vasario 11 ir 12 d. Vilniaus teatras „Lėlė“ skelbs dar vieną premjerą – spektaklį visai šeimai „Gėlių istorijos“ pagal pagal latvių rašytojos Annos Saksės literatūrinių pasakų knygą „Pasakos apie gėles“.

Sausio 23 d.
Kovai su patyčiomis – seminarai internetu

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota kampanija „Už saugią Lietuvą“ kartu su partneriais – elektroniniu dienynu TAMO, toliau tęsia veiklas kovoje su patyčiomis ir emociniu smurtu.

Knygelė „Pirmieji kūdikio metai“ – jautriausiems atsiminimams

Nepaprastai jauki ir miela pirmųjų kūdikio gyvenimo metų knygelė, iliustruota lietuvių dailininkės.

Sausio 22 d.
Pasirodė Alisos spalvinimo knygelė su citatomis

Ši daili ir įkvepianti knygelė pagal originalias Johno Tennielio „Alisai Stebuklų šalyje“ sukurtas iliustracijas leis atsipūsti ir kūrybingai praleisti laiką spalvinant Stebuklų šalį.

Sausio 21 d.
„Žvalgo mokinys“ keliauja į Nihoniją

Tai dešimtoji australų rašytojo Johno Flanagano nuotykių serijos paaugliams knyga.

Sausio 20 d.
Trys naujos „VAIGOS“ knygelės: įdomybės priešmokyklinukams

Leidykla VAIGA išleido net tris knygeles, kurios skirtos priešmokyklinukams ar pirmokams. Jos lavina kalbą, ugdo anglų kalbos žinias ir kitaip moko abėcėlės.

Sausis vaikų knygų lentynėlėje
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjo nauji metai, verčiame dar vieną puslapį vaikų literatūroje. Aš ir toliau tęsiu savo apžvalgas. Vis besidžiaugdama, kad yra dėl ko nustebti, ką atrasti bei nusišypsoti. Kartais – ir nuliūsti. Bet gerai, kad tik trumpam.

Sausio 19 d.
Ąžuolyno parko gyventojoms – specialus namelis zoologijos sodo teritorijoje

Sausis yra vienas iš šalčiausių metų mėnesių, todėl užklupus žiemai, Lietuvos zoologijos sodas imasi gražios iniciatyvos. Ilgamečių sodo rėmėjų sumeistrautame specialiame namelyje bus maitinamos miesto voverės, kurios dažnai užsuka į svečius.

Kaip išgyventi vidurinėje mokykloje ? Atsakymai knygoje „Mokšė“

Mokykla – tai vieta, į kurią reikia eiti kasdien. O ten reguliuoja kiekvieną tavo žingsnį, aiškina, ką tu turi daryti, ko nedaryti ir apskritai – kaip gyventi. Kur pasisuksi – vien taisyklės...

„Lila: slaptas demiurgo žaidimas": lėlių, šešėlių teatro ir šiuolaikinio šokio sintezė

2017 m. kovo 20 d. Vilniaus teatre „Lėlė“ įvyks spektaklio suaugusiems ir jaunimui „Lila: slaptas demiurgo žaidimas“ premjera, kurios metu pasaulio demiurgas žais su lėlėmis, atskleisdamas Visatos paslaptis. 

Sausio 18 d.
Žinomi dainininkai kviečia vaikus dalintis skaudžiomis patirtimis ir neleisti sunkumams užaugti

Merūnas Vitulskis, Vilija Matačiūnaitė ir Donatas Montvydas drąsina vaikus papasakoti apie savo išgyvenimus suaugusiems, kuriais pasitiki, ir nelaukti, kol sunkumai užaugs.

Netradicinis interviu: kūrybinis knygos „Laimė yra lapė“ duetas1

Paprastai interviu klausimus pateikia žurnalistai ar interneto dienoraščių (blog‘ų) kūrėjai. Tačiau šis interviu kitoks. Šįkart knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjos Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė klausinėja viena kitos.

Keistuolių teatro „Ilgoji pertrauka“ – reveransas vaiko kūrybinei galiai

Spektaklis „Ilgoji pertrauka“ – pirmasis režisierės Olgos Lapinos ir „Keistuolių teatro“ bendradarbiavimo vaisius. Išraiškingas bei įtaigus, siurrealistinių elementų ir ryškių personažų nestokojantis spektaklis skirtas pradinių klasių moksleiviams.

Sausio 16 d.
LIETUVIŲ-ANGLŲ PATARLĖS „KOL GYVENI, TOL IR MOKAISI, LIVE AND LEARN“

VšĮ „Pamėginčius“ išleido naują ugdymo priemonę – iliustruotą lietuvių-anglų patarlių žodyną vaikams „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“, autorė Rasa Bačiulienė. 

Sausio 14 d.
Asmens duomenų apsauga rūpi ir moksleiviams1

Kasdien tobulėjant šiuolaikinėms informacijos sklaidos priemonėms, vis daugiau bendraujant virtualioje aplinkoje, kur dalinamasi nuotraukomis, vaizdo medžiaga, moksleiviams tampa aktualūs klausimai, susiję su asmens duomenų apsauga, asmens teise į privatų gyvenimą ir atvaizdą.

Vilniuje – nemokamos čiuožyklos po atviru dangumi

Savivaldybė pasirūpino, kad šiemet Vilniuje nuo centro nutolusiuose rajonuose prie mokyklų būtų įrengta 11 atvirų nemokamų čiuožyklų.

Nesibaigiantys atradimai, painiavos ir paieškos: apie ką pasakoja naujos 9 knygos paaugliams?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Šįkart noriu jums pristatyti 9 naujas paauglių knygas ir pasidžiaugti, kad net 5 iš jų – lietuvių autorių.

Sausio 13 d.
Lietuviams patiko galimybė aukoti bankomatuose
bns

Idėja suteikti galimybę bankomatuose ne tik išsigryninti pinigų, bet ir savo parama prisidėti prie kilnaus tikslo pasiteisino su kaupu. Per vieną mėnesį DNB bankomatuose socialinei iniciatyvai „RAUDONOS NOSYS Gydytojai klounai“ surinkta lėšų tiek, kiek per internetinę aukojimo platformą per metus.

101 balinis vėžlys zoologijos sode užmigo žiemos miegu

Ar žinojote, kad Lietuvoje gyvena reta ir deja, nykstanti vėžlių rūšis? Tai baliniai vėžliai, kuriuos gamtoje galima aptikti Dzūkijos regione. Jų taip esama ir Lietuvos zoologijos sode ir sausio 12-ąją 101 balinis vėžlys „užmigdyti“ žiemos miegu.

Sausio 12 d.
PAMOKOS GAMTOJE VYKSTA NET SPIGINANT ŠALČIAMS

Pasakojimas apie „Gamtos mokyklą” ir jau antrus metus Neries regioninio parko direkcijos organizuojamas gamtos pažinimo pamokas.

Savaitgalis mažiesiems: speciali animacijos programa „Ką pašnibždėjo Pelėda“

Šį šeštadienį (sausio 14 d.) mažuosius ir jų tėvelius „Skalvijos“ kino centras kviečia į animacinių filmų programos vaikams „Ką pašnibždėjo Pelėda“ premjerą.

Sausio 7 d.
„Mažųjų skaitiniai“: mįslės apie žiemą

Kad neprailgtų šalti žiemos vakarai...

Sausio 6 d.
Jau rytoj pradės veikti čiuožykla Vingio parke

Jau nuo šeštadienio, gruodžio 17 d., Vingio parke prie estrados pradės veikti miesto čiuožykla. 

Pasirodė naujas žurnalo „BITUTĖ“ numeris
Bitute

Štai ir sulaukėme naujų 2017-ųjų metų. Atšventėme Šv. Kalėdas, gavome daug dovanų ir grožėjomės naujametiniais fejerverkais. Netrukus pradėsime laukti pavasario. O kad laukimas neprailgtų, naujas žurnalo „Bitutė“ numeris jums siūlo labai įdomių susitikimų.

Apie kalėdojimą5
Magnificat vaikams

Per pusnis, su didele kiškine kepure, apšarmojusia barzda, pasišviesdamas liktarna, kaip koks Kalėdų senelis po Vaidotų parapiją vaikštinėja šiandien Vaidotų šv. Apaštalo Pauliaus Atsivertimo bažnyčios kunigas Jurgis Vitkovskij ir kalbasi su vaikais apie kalėdojimą.

Sostinėje vyks Trijų karalių eisena
lrt

Penktadienį Vilniaus gatvėmis žygiuos Trys karaliai, eitynės iškilmingai užbaigs šventinį Kalėdų renginių ciklą.

Sausio 4 d.
Merūnas: „Nenusigręžkime nuo Ukrainos vaikų!“

Lietuvos žmonės neturi likti abejingi Ukrainos kančioms – paremti organizaciją „Blue Yellow“ galima apsilankius puslapyje blue-yellow.lt arba trumpuoju numeriu 1419 (auka 2 eurai)

Sausio 2 d.
Naujais metais – naujas gyventojas zoologijos sode

Lietuvos zoologijos sodas naujus metus pasitiko savo auginamų gyvūnų kolekciją papildęs įspūdingu paukščiu – baltąja pelėda (lot. Bubo scandiacus).

Nauja Vilės Vėl knyga – apie žengimą į suaugusiųjų pasaulį

Ši knyga – tai Auksės istorija, nors visi pasakos ją savaip. Auksei keturiolika, ji tiesi, atvira ir labai nemėgsta veidmainių bei prisitaikėlių. Kas atsitiko, kad ji ėmė meluoti namie ir mokykloje, kad tokia aiški kasdienybė staiga virto painia ir sudėtinga?

Gruodžio 30 d., 2016
Lietuviška animacija – nauja tautosakos forma

Animacija – tai vaizdų ir garsų kalba, sugebanti pritraukti ir sudominti vaikus. Tai puiki galimybė juos supažindinti su lietuvių tautosaka.

Gruodžio 28 d., 2016
LRT.lt kviečia dalyvauti mokslo populiarinimo rašinių konkurse
lrt

„Mokslo sriuba“, LRT.lt ir konstanta.lt skelbia kasmetinį mokslo populiarinimo rašinių konkursą. Jame kviečiami dalyvauti visi, kurie domisi mokslo aktualijomis ir problemomis.

Gruodžio 27 d., 2016
Vaikai kviečiami į kelionę po „Paslaptingą žvalučių miestelį“

Šioje knygoje kviečiame keliauti po paslaptingą Žvalučių miestelį, kuriame gyvena trys geri bičiuliai – Tvarkiukas, Sportukas ir Ponia Mityba.

Į pasaulio geriausių dešimtuką patekę lietuviai kompiuterinių žaidimų kūrėjai: sėkmės tenka palaukti
Aistė Pupininkaitė - Euroblogas.lt

Pokalbis su profesionalios žaidimų kūrimo kompanijos Lietuvoje „Sneaky-Box“ bendraįkūrėju Liudu Ubarevičiumi.

Gruodžio 26 d., 2016
Nauji „Mėgintuvėlio“ nuotykiai – Burbulų karalystėje

Sužinok, kodėl burbulai sprogsta, kas yra žaibas, kodėl lietaus debesys tamsūs, ir kitus atsakymus. Išmok pasidaryti burbulų šaudyklę, naminio popieriaus, formuoti burbulų skulptūras ir kitų gudrybių.

Gruodžio 24 d., 2016
Tarpušvenčiu „Teatriukas“ kviečia į spektaklį kūdikiams „Arbatinukai“

Tarpušvenčiu, gruodžio 27 d., 10 val. ryto, teatras vaikams „Teatriukas“ pačius mažiausius žiūrovus, kūdikius nuo 0 iki 11 mėn., kartu su tėveliais, pakvies į spektaklį „Arbatinukai“. Kviečiame paskaityti interviu su spektaklio kūrėjais.

Gruodžio 23 d., 2016
„Mažųjų herojų“ nuotykiai tęsiasi!

Tai knyga, kuri „draugauja“ su technologijomis, mat ja paremtas ir sukurtas nemokamas kompiuterinis žaidimas.

Riešės gimnazijoje – vaikų gamintos prakartėlės konkursui „Pats gaminu prakartėlę“
Inesa Vaitkūnaitė - Magnificat vaikams

Vilniaus rajono Riešės gimnazijoje pamačiau net 58 skirtingiausias prakartėles, kurios atvyko iš 20-ies Vilniaus ir Vilniaus rajono mokyklų.

Gruodžio 22 d., 2016
Kūčių vakaras šeimoje: pasakoja močiutė Nijolė ir jos anūkai1
Magnificat vaikams

Kūčių vakarą, po visos dienos tvarkymosi, šeima susirenka prie stalo. Užgesina šviesą ir palieka tik vieną degančią žvakę. Močiutė užveda giesmę „Tyli naktis“...

Nauja Holly Webb istorija

Tai pradinukams patraukliu šriftu išleistos knygelės. Jas skaityti lengva ir greita. Paprastos minimalistinės iliustracijos. Tekstas nesudėtingas, tačiau istorija pateikiama jautriai, įtraukiančiai, su įdomiai intriga...