Skaitau

Sausio 22 d.
Pasirodė Alisos spalvinimo knygelė su citatomis

Ši daili ir įkvepianti knygelė pagal originalias Johno Tennielio „Alisai Stebuklų šalyje“ sukurtas iliustracijas leis atsipūsti ir kūrybingai praleisti laiką spalvinant Stebuklų šalį.

Sausio 21 d.
„Žvalgo mokinys“ keliauja į Nihoniją

Tai dešimtoji australų rašytojo Johno Flanagano nuotykių serijos paaugliams knyga.

Sausio 20 d.
Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam

Afrika. Svaigūs britų kolonijinio spindesio laikai. Stulbinamas laukinės Kenijos gamtos grožis susipina su Nairobio klubų prabanga, džinas liejasi upeliais, žaibiškai užsimezga ir skandalingai baigiasi romanai...

Trys naujos „VAIGOS“ knygelės: įdomybės priešmokyklinukams

Leidykla VAIGA išleido net tris knygeles, kurios skirtos priešmokyklinukams ar pirmokams. Jos lavina kalbą, ugdo anglų kalbos žinias ir kitaip moko abėcėlės.

Sausis vaikų knygų lentynėlėje
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Prasidėjo nauji metai, verčiame dar vieną puslapį vaikų literatūroje. Aš ir toliau tęsiu savo apžvalgas. Vis besidžiaugdama, kad yra dėl ko nustebti, ką atrasti bei nusišypsoti. Kartais – ir nuliūsti. Bet gerai, kad tik trumpam.

Sausio 19 d.
Kaip išgyventi vidurinėje mokykloje ? Atsakymai knygoje „Mokšė“

Mokykla – tai vieta, į kurią reikia eiti kasdien. O ten reguliuoja kiekvieną tavo žingsnį, aiškina, ką tu turi daryti, ko nedaryti ir apskritai – kaip gyventi. Kur pasisuksi – vien taisyklės...

Latviškasis „Da Vinčio kodas“

Romanas „Petro priesaika“ pasakoja apie įvykius, kurie nepraranda reikšmės ir bėgant tūkstantmečiams. Šiame „Da Vinčio kodą“ primenančiame romane jo herojai iš pasaulio archyvų bei saugyklų siekia išgauti sensacingus liudijimus apie baltų istoriją.

Vidinių kliūčių įveikimas1
Władysław Tatarkiewicz

Filosofų požiūris į kliūtis pasiekti laimę neišvengiamai pakoreguoja įprastinį požiūrį: jis moko, kad išorinės kliūtys, biologinės ir socialinės, kai kada gali būti pašalintos psichologiniais būdais, ir kad egzistuoja taip pat psichologinės kliūtys, ne mažiau pavojingos, o galbūt net pavojingesnės nei anos. 

Sausio 18 d.
Knygos apie Pakutuvėnus autorė Jolanta Klietkutė: „Istoriją kuriame ir mes“4
Monika Midverytė OFS - MBO Lietuvos Šv. Kazimiero provincija

Mirę kaimai“, „dingę kaimai“, „apleistos sodybos“... kokiais tik vardais Žemaitijoje nevadina vietovių, kuriose kadaise virte virė gyvenimas.

Romanas apie moterį, kuriai pakluso dangus ir Afrika, o ji nepakluso niekam

Berilė Markam (Beryl Markham) – viena pirmųjų moterų lakūnių pasaulyje. Drąsi, laisva, pašėlusi, charizmatiška. Neįtikėtinai jos gyvenimo istorijai ir skirtas JAV autorės Paulos MacLain (Paula Maklain) romanas „Ledi Afrika“.

Glesum – geriausias Aškinytės romanas so far?1
Jūratė Čerškutė - Naujasis židinys

Mėginant apibūdinti Aškinytės kūrybą, pirmiausia iškylantys žodžiai yra šie: kitoniška, netradicinė, nelietuviška, abstrakti ir abstrahuojanti, paradoksali ir ironiška. 

Netradicinis interviu: kūrybinis knygos „Laimė yra lapė“ duetas1

Paprastai interviu klausimus pateikia žurnalistai ar interneto dienoraščių (blog‘ų) kūrėjai. Tačiau šis interviu kitoks. Šįkart knygos „Laimė yra lapė“ kūrėjos Evelina Daciūtė ir Aušra Kiudulaitė klausinėja viena kitos.

Sausio 17 d.
Debiutinis M. Houellebecqo romanas: „Lova – tai konkurencinės kovos laukas“1

Šiame romane autorius įvardijo pagrindinę XX–XXI a. socialinės katastrofos priežastį – individualizmą. Tai pamatinis žymiausio šiuolaikinio Prancūzijos rašytojo kūrinys.

Sausio 16 d.
LIETUVIŲ-ANGLŲ PATARLĖS „KOL GYVENI, TOL IR MOKAISI, LIVE AND LEARN“

VšĮ „Pamėginčius“ išleido naują ugdymo priemonę – iliustruotą lietuvių-anglų patarlių žodyną vaikams „Kol gyveni, tol ir mokaisi. Live and Learn“, autorė Rasa Bačiulienė. 

Sausio 14 d.
Nesibaigiantys atradimai, painiavos ir paieškos: apie ką pasakoja naujos 9 knygos paaugliams?
Jurgita Lūžaitė-Kajėnienė

Šįkart noriu jums pristatyti 9 naujas paauglių knygas ir pasidžiaugti, kad net 5 iš jų – lietuvių autorių.

Sausio 12 d.
Kate Atkinson romanas „Griuvėsių Dievas” – lyg gyvas istorijos audinys

„Dievo griuvėsiai“ – nėra romano „Gyvenimas po gyvenimo“ tęsinys. Anot autorės, tai paralelinė knyga. Čia pasakojama apie Ursulos brolį Tedą, kurio gyvenimą nulėmė jo apsisprendimas per Antrąjį pasaulinį karą tapti pilotu...

Rytis Zemkauskas: mums praverstu savas karalius Artūras ir pora slibinų5

Vilniaus knygų mugės organizatoriams šiemet kviečiant atrasti lietuviškus ženklus pasaulyje, daug dėmesio susilaukia už Lietuvos ribų kuriantys ir taip garsinantys šalies vardą lietuviai.

Sausio 10 d.
Perleista filosofo A. Šliogerio knyga „Daiktas ir menas“

Knygoje dėstomi įtaigūs filosofiniai apmąstymai apie meno kūrinio daiktiškąją būtį savyje ir sau, kuri atsiskleidžia teorinės žiūros situacijoje.

Sausio 8 d.
Lietuvos fotografijos istorija 1839-19453
Šarūnė Sederevičiūtė - Naujasis židinys

Šarūnė Sederavičiūtė aptaria Margaritos Matulytės ir Agnės Narušytės knygą „Camer obscura: Lietuvos fotografijos istorija 1839-1945“.

Sausio 7 d.
Knygų vagys

Knygos „Knygų vagys: dingusių bibliotekų paieškos“ autorius seka vagių pėdsakais ieškodamas dingusių bibliotekų ir prapuolusių knygų. Istorija pasakoja apie tai, kas vyko Berlyne, Prahoje, Paryžiuje ir kituose miestuose, tarp jų – ir Vilniuje. 

Sausio 6 d.
Rašytojų sąjungos premija – G. Kazlauskaitei už rinkinį „Singerstraum“ 1
lrt

Tradiciškai Trijų karalių dieną Rašytojų sąjunga teikia premiją geriausiam kūrėjui. 

Lietuvos Respublikos 1918-1940 vyriausybių ministrų biografinis žodynas

Šiame žodyne pateikiamos Lietuvos Respublikoje 1918–1940 metais dirbusio dvidešimt vieno Ministrų kabineto narių biografijos.

Kunigaikščiai Ostrogiškiai

Knygoje „Kunigaikščiai Ostrogiškiai“ pasakojama apie rusėnų (ukrainiečių) kilmės kunigaikščius Ostrogiškius. Pagrindinis dėmesys skiriamas iškiliausiems šios giminės atstovams.

Pasirodė naujas žurnalo „BITUTĖ“ numeris
Bitute

Štai ir sulaukėme naujų 2017-ųjų metų. Atšventėme Šv. Kalėdas, gavome daug dovanų ir grožėjomės naujametiniais fejerverkais. Netrukus pradėsime laukti pavasario. O kad laukimas neprailgtų, naujas žurnalo „Bitutė“ numeris jums siūlo labai įdomių susitikimų.

Dinamiška, juokinga ir įkvepianti odė gyvenimui – knygoje „Kodėl verta gyventi“

Šioje knygoje siekiama dviejų tikslų. Sumažinti depresijos keliamą kančią ir pamėginti įtikinti žmones, kad iš slėnio apačios niekada neatsiveria aiškus vaizdas.

Sausio 5 d.
S. Tolkienas: „Žiedų valdovą“ įkvėpė Pirmojo pasaulinio karo siaubai

„Žiedų valdovo“ autoriaus anūkas teigia, kad Pirmojo pasaulinio karo patirtis stipriai paveikė jo senelio žymiausio kūrinio turinį.

Ar mums reikia Hermano Zudermano?4
Marijus Šidlauskas

Akivaizdu, jog Hermano Zudermano (Hermann Sudermann) (1857–1928) žvaigždžių valanda praėjo sykiu su jo gyvenamuoju laiku. Tačiau akivaizdu ir tai, kad šio rašytojo dar nesame deramai perskaitę ir suvokę.

Sausio 3 d.
J. Cronino „Veidrodžių miestas“ – kvapą gniaužiantis trilogijos finalas

J. Cronino romanas „Perėja“, didelės apimties tritomio epo pirmoji knyga, 2010 m. sukėlė milžinišką ažiotažą ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. 

Sausio 2 d.
Nauja Vilės Vėl knyga – apie žengimą į suaugusiųjų pasaulį

Ši knyga – tai Auksės istorija, nors visi pasakos ją savaip. Auksei keturiolika, ji tiesi, atvira ir labai nemėgsta veidmainių bei prisitaikėlių. Kas atsitiko, kad ji ėmė meluoti namie ir mokykloje, kad tokia aiški kasdienybė staiga virto painia ir sudėtinga?

Sausio 1 d.
Sodrus tuštumos išgyvendinimas2
Neringa Butnoriūtė - Naujasis židinys

Viena pažįstama prozininkė, pasirodžius trečiajai Danutės Kalinauskaitės knygai Skersvėjų namai, atsiduso: „Ačiū Dievui, nors ji dar neparašė romano.“

Gruodžio 31 d., 2016
Apie tėvus ir jų paauglius

Ši knyga lyg veidrodis parodo tave patį ir leidžia pažvelgti į kito vidų. Nes ne kiekvienas moka atpažinti ir įvertinti savus baubus. Ypač, jei jausmai – tabu šeimoje.

Gruodžio 30 d., 2016
E. M. Remarque romanas „Šešėliai rojuje“2

Romane „Šešėliai rojuje“ vaizduojamas vokiečių emigrantų gyvenimas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kaip ir būdinga E. M. Remarkui, kūrinys kupinas įvairiausių įstabiausių istorijų apie karo paliestus žmones.

Didelis mažyčio Fausto pasaulis1
Donatas Puslys

Nėra tokio klausimo, kuris man nerūpėtų. Mano domina visi išoriniai ir vidiniai pasaulio reiškiniai. Aš kaip mažytis mažytis Faustas ar Andrejus Bolkonskis – ieškau gyvenimo prasmės, tikslo, tiesos.

Apie Renatos Šerelytės knygą „Žvaigždžių medžiaga“3
Asta Gustaitienė

Knygos siužetas remiasi detektyvine intriga: paauglys Timis vaikščiodamas aptinka savo žuvusios (ar nužudytos?) klasės draugės kūną.

Gruodžio 29 d., 2016
Neišsipildžiusios meilės romanas

Neišsipildžiusios meilės romanas su charakteringais vyro ir moters paveikslais, jaunystės ir brandos džiaugsmais ir praradimais, jaudinančiomis likimų linijomis...

Gruodžio 27 d., 2016
Vaikai kviečiami į kelionę po „Paslaptingą žvalučių miestelį“

Šioje knygoje kviečiame keliauti po paslaptingą Žvalučių miestelį, kuriame gyvena trys geri bičiuliai – Tvarkiukas, Sportukas ir Ponia Mityba.

Gruodžio 26 d., 2016
Kaip kardinolas Lukša naują popiežių rinko
Donatas Puslys

Naujausios Roberto Harriso knygos „Konklava“ recenzija. Apie vidines intrigas, Šv. Dvasios veikimą, žiniasklaidos vaidmenį.

Nauji „Mėgintuvėlio“ nuotykiai – Burbulų karalystėje

Sužinok, kodėl burbulai sprogsta, kas yra žaibas, kodėl lietaus debesys tamsūs, ir kitus atsakymus. Išmok pasidaryti burbulų šaudyklę, naminio popieriaus, formuoti burbulų skulptūras ir kitų gudrybių.

Psichologinis trileris „Kelias iš labirinto“

Šiame žaidime dalyvauja ne tik Tedas, bet ir dar kažkas. Kažkas, kas pažįsta jį geriau nei bet kas kitas. Kažkas, kas privers Tedą suabejoti ir savo paties motyvais, ir aplinkiniais žmonėmis.

Gruodžio 25 d., 2016
„Sąžinės tyrimo malda“ – šv. Ignaco išmintis šiandienai

Penki sąžinės tyrimo žingsniai, gyvenimiškos istorijos, šv. Ignaco Lojolos patirtis, paprasti ir nuoširdūs klausimai bei atsakymai padeda geriau suprasti savo sąžinę ir ją ugdyti.

Gruodžio 24 d., 2016
Senovės istorija kitaip: kiek vietos po saule gali užimti moterys?
Vaida Juselytė

Įdomu skaityti, kai nusikeli kelis tūkstančius metų atgal į protėvių žemes ir ten sutinki ne kraugeriškus karius, genčių vadus ir politinius debatus, o dviejų moterų pasaulius. 

„Pasaulio žydų istorija“1

Išsamioje studijoje apžvelgiamas žydų tautos istorinis kelias nuo pat jos formavimosi ištakų iki 2014 metų.

Gruodžio 23 d., 2016
Lietuvių literatūros lobyne – nauji leidiniai

2016 metams baigiantis Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos leidžiamą seriją „Lietuvių literatūros lobynas XX a.“ papildė du nauji leidiniai.

„Mažųjų herojų“ nuotykiai tęsiasi!

Tai knyga, kuri „draugauja“ su technologijomis, mat ja paremtas ir sukurtas nemokamas kompiuterinis žaidimas.

G. G. Markeso romanas „Apie meilę ir kitus demonus“

1949 m., griaudami senovinį vienuolyną vienoje kriptoje darbininkai atranda keletą pabirų kaulų ir skaistaus vario spalvos plaukus. Išskleisti ant aslos, jie buvo dvidešimt dviejų metrų ilgio...

Romane „Paskutinė iš Slucko kunigaikščių“ – XVI–XVII a. sandūros Vilnius

1841 m. šį istorinį romaną lenkų kalba išleido Vilniaus leidėjai ir spaustuvininkai Adomas ir Juozapas Zavadskiai. Daugelis kūrinyje aprašytų įvykių vėliau ne kartą minėti įvairiuose leidiniuose.

Gruodžio 22 d., 2016
„Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlėje“ – T. Marcinkevičiūtės knyga

Tęstinę knygų seriją „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė“ papildė pačios poetės sudarytas jos kūrybą pristatantis leidinys „Tautvyda Marcinkevičiūtė“.

Nauja Holly Webb istorija

Tai pradinukams patraukliu šriftu išleistos knygelės. Jas skaityti lengva ir greita. Paprastos minimalistinės iliustracijos. Tekstas nesudėtingas, tačiau istorija pateikiama jautriai, įtraukiančiai, su įdomiai intriga...

Ar laiškus rašantis paauglys jau tik mitas?
Raminta Kožūraitė

Unės Kaunaitės romanas „Laiškai Elzei“ – tai trečioji jaunos rašytojos knyga. Šiuo kūriniu autorė tarsi tęsia knygų ciklą, skirtą paaugliams...

Gruodžio 21 d., 2016
Laozi knyga „Dao De Jing“

Tai senovės kinų mąstytojo Laozi, tradiciškai laikomo vienu daoizmopradininkų, veikalas apie Dao, žmogaus ir Visatos vientisumą.