Lentyna | Skaitau

Dvasinės pratybos pagal „Tėve mūsų“ maldą

Knygoje „Tėve mūsų“ Milano arkivyskupas Carlas Maria Martinis rašo, kaip pasiekti maldos, kurią mus išmokė Jėzus, širdį ir dvasią. 

Suprasti Japoniją tada ir dabar: meilės, žiaurumo, taikos, karo šalis4

Progą pamėginti sulipdyti Japonijos paveikslą suteikė leidyklos „Baltos lankos“ dvi išleistos knygos: R. Flanagano „Siauras kelias į tolimąją šiaurę“ ir R. Ozeki „Knyga laiko būčiai“.

Detektyvas, siaubo istorija, romantinis pasakojimas – viena kelionė į katalikybę
Katalikų pasaulio leidiniai

Peterio Kreefto pratarmė Scotto ir Kimberly Hahnų knygai „Roma – mieli namai“.

E. Banytė: siužeto ilgesys (knygų apžvalga)
lrt

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris leidinius: Reino Raudo „Rekonstrukcija“, Camillos Grebe „Meilužis ir drugys“, Victoro Sebestyeno „1989. Revoliucija“.

Bestselerio „Paskutinės apeigos“ autorės romanas: ritualai, gelbėjantys nuo beviltiškumo

„Gerieji žmonės“ – tikrais faktais paremtas pasakojimas, kuriame atsiveria XIX a. pradžios Airijos panorama: žmonių galvose įsišaknijęs besąlygiškas tikėjimas ir prietarai, žūtbūtinis noras pritapti ir meilė.

J. Čerškutė: pavojingo tobulumo ir jo bedugnių punktyrais (knygų apžvalga)
lrt

Literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė pristato šiuolaikinės prancūzų rašytojos Leilos Slimani romaną „Lopšinė“.

„Ramaus miego knyga“ padės susigrąžinti ramų miegą ne tik vaikams

Vadovas, kuriame miego trūkumo iškankinti tėvai ras patarimų, kaip sureguliuoti miegą nuo pirmos naujagimio dienos iki mokyklinio amžiaus.

Majos Lunde „Bičių istorija“ – trileris, distopija ir šeimos romanas

Maja Lunde pasakoja apie praradimą ir viltį, apie patirtį ir žinias, perduodamas iš kartos į kartą, ir apie nematomas gijas, siejančias žmonių istoriją su bičių istorija.

Tikra istorija, įvykusi tarpukario Vilniuje

„Ponas Zy“ – tai tikra istorija, nutikusi tarpukario Vilniuje, o jos herojus – lenkų armijos majoras Zygmuntas Šelinga-Šafranskis, tuo metu tarnavęs Ulonų 4 pulko intendantu.

Kai kiekviena diena veda į paslaptingą praeitį

„Savaitė Paryžiuje“ – jaudinantis romanas apie motiną ir dukterį, apie karą, tamsias šeimos paslaptis ir meilę, kuri rusena dešimtmečius, laukdama, kol ją suras.

Su meile, paslapčiai. Keith Stuart knygos „Kaladėlių berniukas“ recenzija

„Kaladėlių berniukas“ – pasakojimas apie autistą berniuką, kitokį, todėl nepatogų ir atstumiantį vadinamuosius normaliuosius. Knygą apžvelgia K. Petraitytė.

Įtraukianti fantastika net nemėgstantiems fantastikos

„Baltosios žynės“ autorę nuo pat mažumės domino senovės mitologija ir jos pritaikymas fantastikos pasaulyje.

Knyga apie Lietuvą Pirmojo pasaulinio karo metais

Leidykla „Briedis“ pradeda leisti naują knygų seriją „I pasaulinis karas“ ir pristato pirmąją šios serijos knygą „Kaizerio kareivis Lietuvoje: Ivero Henningseno laiškai ir piešiniai“.

R. Čičelis: egocentriška ir ritualo poezija (knygų apžvalga)
lrt

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis aptaria Linos Buividavičiūtės eilėraščių rinkinį „Helsinkio sindromas“ ir poetės Onos Jautakės knygą „Sekmadienį lengva nešti“.

Mario Vargas Llosa „Penki kampai“: geras humoras ir pasakojimo triukai

Naujausiame romane Nobelio premijos laureatas Mario Vargas Llosa ironiškai žvelgia į paskutinį XX a. dešimtmetį Limoje valdant Albertui Fudžimoriui ir Vladimirui Montesinosui.

Gero gyvenimo kronikos neleis nuobodžiauti, kad ir kaip stengtumėtės

Kęstučio Navako „Gero gyvenimo kronikas“ sudaro ir esė įprasta prasme, ir daugybė itin bohemiškos memuaristikos, ir humoreskos 1994–1996 m. realijomis.

Mannų šeimos istorija

Jaudinanti ir įspūdinga Mannų saga: tviskanti ir garsi, kur sėkmė ir nesėkmė, laimė ir tragedija, prieštaravimai ir kančia nuolat šalia.

Antroji Povilo Šklėriaus knyga – autoriaus akistata su savimi

Literatūros apžvalgininkė A. Grinevičiūtė aptaria naujosios rašytojo P. Šklėriaus knygos pristatymą.

E. Baliutavičiūtė. Šokis dviese žodžių keruose (knygų apžvalga)
lrt

Nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos specialistė Eglė Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Jeano-Marie Gustave'o Le Clezio „Bado šokį“ ir Kelly Barnhill „Raganos sūnų“.

Rachel Hore „Vitražų meistro dukra“: praeityje slypi dabarties raktas

„Vitražų meistro dukra“ – romanas, kupinas paslapčių. Ir visos jos sukasi apie vitražų dirbtuvę, angelus ir vienos šeimos istoriją.

Naujas liturginis maldynas2

Liturginiame maldyne rasite visus pagrindinius katalikų liturginių laikų, sakramentų, švenčių, šv. Mišių, litanijų, rožinio bei giesmių tekstus.

Olivier Bourdeaut „Belaukiant Bodžanglio“: Ninos Simone muzikos įkvėpta istorija

Šio neįprasto romano herojai – ekstravagantiška visas normalumo ribas laužanti, bet akivaizdžiai laiminga pora, žengianti per gyvenimą šokio ritmu, besiklausydama Ninos Simone „Pono Bodžanglio“. 

M. Burokas: poezija po grimzdimo1
lrt

Poetas, vertėjas ir literatūros kritikas Marius Burokas pristato dvi poezijos knygas: Tadeuszo Rozewicziaus „Vanduo puodelyje“ ir Gyčio Norvilo „Grimzdimas“.

Leïla Slimani: temos, kurių kiti imtis nedrįsta

Romano tema – skandalinga, tačiau pasakojimas labai subtilus. Išvengiant bet kokio vulgarumo autorei pavyksta atskleisti įdomų, nestandartinį kūniškos meilės trokštančios moters portretą.

Užburiantis romanas „Sirakūzai“ – lyg geras džiazas

„Sirakūzai“ – psichologinis romanas apie santuoką, apie apgavystes, kuriomis maitiname kitus ir save, apie tai, ką padarome, norėdami santuoką išardyti, ir ko griebiamės, norėdami ją išsaugoti.

„Sinuhė egiptietis“ – įtaigi knyga naujai skaitytojų kartai4

Apie senovės Egiptą, jo papročius, tradicijas, prabangą ir skurdą Mika Waltari pasakoja Sinuhės egiptiečio lūpomis taip įtaigiai, kad Egipto praeitis iškyla prieš akis gyvesnė nei mūsų dabartis.

Jaudinanti istorija apie tikrąją moterų stiprybę1

„Čilberio moterų choras“ grindžiamas autorės močiutės prisiminimais apie kaukiančias sirenas, bombonešių antskrydžius, skausmą ir atsakomybę, kurią įgijo moterys per karą netekusios vyrų.

Dalia Kutraitė šį kartą ėmėsi šmaikštaus ir ironiško romano

Autorės teigimu, ašis, aplink kurią sukasi romanas – tai paprastų žmonių širdyse gimstantys kilniausi jausmai ir tamsios paslaptys, nepaklusnios jokiems režimams ar valdžioms.

Antroji P. Šklėriaus knyga „Mano tėvas, mano sūnus“ – su savita intriga

Antrojoje P. Šklėriaus knygoje sutinkame tą patį pasakotoją iš pirmojo jo romano, šį kartą atsigręžiantį į savo nesėkmių su merginomis priežastį, ir sūnaus bei tėvo santykį.

R. Čičelis: skaitymo prasmė – nuo bendrumo individualumo link
lrt

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Agnės Gintalaitės romaną „Bloga veganė“ ir Saros Poisson eseistikos knygą „Grožio mašina“.

Legendinio suomių padangių aso Ilmario Juutilaineno atsiminimai

Nuo pat mažų dienų 1914 m. gimęs I. Juutilainenas žavėjosi knygose aprašytais įvairių šalių aviatorių žygdarbiais. Tai ir paskatino jį pasirinkti nelengvą karo lakūno kelią.

Sero W. S. Churchillio atsiminimai apie Antrąjį pasaulinį karą1

Talentingo rašytojo plunksna sudėtingą, prieštaringą XX a. istoriją pavertė intriguojančiu trileriu.

Katalikų Bažnyčios socialinis mokymas populiariai

DOCAT yra populiariai perteiktas socialinis ir visuomeninis Katalikų Bažnyčios mokymas, nuo popiežiaus Leono XIII plėtojamas pagrindiniuose dokumentuose.

Kovotojai prieš Vakarų „stabmeldystę“ – demokratiją8

Tai, kas dabar vyksta Europoje, prancūzų sociologas, arabistas ir islamo ekspertas Gilles Kepelis laiko šio manifesto realizacija.

Velniškai genialus trileris – jau netrukus7

Ši knyga – tikra sensacija, kurios žymė „#WTFthatending“ pasaulyje jau tapo beveik antruoju knygos pavadinimu.

„TED TALKS: viešasis kalbėjimas“ – įkvepiantis komunikacijos vadovėlis1

Ar mokate pasakoti? Ar mokate užkrėsti savo idėjomis kitus, kaip tai sugeba padaryti iškiliausi pasaulio protai – išradėjai, profesoriai, aktoriai, rašytojai? Kaip jie to išmoko?

„Didžiosios skyrybos“ vėl knygynuose1

Rašytojas sapne pasijunta esąs autobuse, kursuojančiame tarp pragaro ir dangaus. Tai išeities taškas nepaprastam apmąstymui apie gėrį ir blogį. 

Nauja H. Nouweno knyga

Nuoširdūs ir įžvalgų turtingi Henrio Nouweno laiškai aštuoniolikamečiam sūnėnui Markui, kuris sunkiai bando rasti tikrąjį kelią sumaišties ir abejingumo kupiname pasaulyje.

Apie meilę, ištikimybę ir lenktynes lietuje4

Šunys kartais atrodo protingesni už žmones, tik jie nekalba. Bet mąsto! Jei kada nors norėjote išgirsti, ką jie galvoja, jums reikėtų pasiklausyti, ką apie gyvenimą pasakoja Enzas.

Pats stambuliškiausias Orhano Pamuko romanas

O. Pamukas vėl stato paminklą mylimiausiam Stambului: romane susipina nenumaldomai modernėjančio didmiesčio, klaidžių jo gatvių vaizdai, prekeivių šūksniai, paprastų žmonių likimai.

Žodžiai apie žodžius1

„Formos požiūriu rinkinio eilėraščiai įvairūs: nuo fonetinių eksperimentų matematiškai tiksliu ritmu iki per keletą puslapių nusidriekiančių aštrių satyrinių eilėraščių“, – apie B. Januševičiaus poeziją rašo J. Dobiliauskaitė.

Gyčio Norvilo „Grimzdimas“ – atskira planeta

G. Norvilas išleido ketvirtą eilėraščių ir vizualios grafikos knygą. Pasak poeto, poezija turi būti aitri, nepatogi, turi erzinti, neduoti ramybės.

L. Degėsio knygos recenzija: apie vakar ir rytoj, kurie yra šiandien1

„Kaip išsigelbėjimo laukdamas kitos dienos, pagrindinis personažas nedrįsta, o gal nenori pripažinti, kad kita diena, į kurią dėjo visas viltis, jau buvo – vakar“, – recenzijoje rašo K. Petraitytė.

Trečiąsyk kartojama knyga apie mus užvaldžiusį nerimą1

„Nerimas: klajonės po modernųjį Aš“ – tai visuomenės ir kiekvieno mūsų sielos studija, paremta ir autoritetais, ir autoriaus pacientų išgyvenimais. Studija, padedanti pažvelgti į nerimo gelmes.

Meilė gali trukti daugiau nei trejus metus6

Tarpusavio santykiai – vieni svarbiausių gyvenimo komponentų, o nuo jų kokybės priklauso, kiek žmonės jaučiasi laimingi.

Kokia iš tiesų buvo Rusijos išvadavimo armija?2

Leidykla „Briedis“ pristato serijos „Antrasis pasaulinis karas“ naujieną – garsaus vokiečių istoriko J. Hoffmanno knygą „Vlasovas prieš Staliną. Rusijos išvadavimo armijos tragedija 1944–1945 m.“

Garsiausių Lietuvos žmonių mintys, kaip praleistų paskutinę savo dieną1

Debiutinėje Monikos Malinauskaitės knygoje „Paskutinė diena“ – makabriški pašnekesiai apie gyvenimą.

Laimingiausios vaikų dienos priklauso nuo jūsų

Leidykla „Briedis“ skaitytojams pristato dar vieną praktinių patarimų serijos tėvams „Pabučiuok mane“ knygą – ispanų pediatro Carloso Gonzálezo bestselerį „Pabučiuok mane“.

Apie pasakas psichoanalitiko žvilgsniu

Knygoje aptariamos visame pasaulyje žinomos pasakos ir atskleidžiama didžiulė jų reikšmė vaiko emocinei bei psichologinei raidai.

Leo Strausso politinės filosofijos veikalas „Prigimtinė teisė ir istorija“

Leo Straussas analizuoja vienos svarbiausių politinės filosofijos problemų – prigimtinės teisės – kilmę ir reikšmę. Jo pateikta analizė apima visus istorinius politinės minties raidos tarpsnius.