Lentyna | Skaitau

Palūžti, bet atsitiesti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Simone de Beauvoir „Palaužta moteris“, Sjono „Iš didžuvės nasrų“ ir Agnes Ledig „Eik su juo“.

Galaktinės rudens vienatvės prisodrintas, bet žaismingas romanas apie Vilnių

„Šimtmečių melancholija“ – magiškojo realizmo persmelkta knyga apie Pilies gatvės ištakose įkurtos kavinės „Apokalipsė“ savininką, kuris pasakoja apie klientų gyvenimus.

Prasmės paieškos šiandieniame pasaulyje, arba Kiek savyje turime Stasio Šaltokos?1

Gabijos Grušaitės romaną „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ galima laikyti nauju veidu šiuolaikinėje lietuvių literatūroje pirmiausia dėl netradicinio stiliaus ir rašymo manieros.

n.…u….o.…g….i….r….d.…o….s

„Nuogirdos“ yra antroji Ričardo Šileikos knyga, tačiau autorius taip pat yra gerai žinomas Lietuvos kultūros žiniasklaidoje – „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune“ ir kt.

Knyga visoms merginoms, kurios nori nugalėti savo nevisavertiškumą

Rašytoja Holly Bourne nebijo kalbėti apie jaunimui tokias skaudžias temas kaip patyčios, bandymas žudytis, tėvų nesupratingumas, vienatvė.

Knyga „Tėvo širdis“ padeda suvokti švelnią Dievo meilę

Nealo Lozano knygoje Tėvo širdis atsiskleidžia Tėvo meilės tiesa ir grožis, teikiantys gyvenimą kiekvienam iš mūsų. 

Psichologė R. Murauskienė: visos mamos geros, tik joms tai reikia priminti

Šią knygą galima skaityti nuo bet kurios vietos – joje nėra tradicinio nuoseklumo. Būti mama yra labai sudėtingas darbas, todėl svarbu parodyti moterims, kaip neprarasti prigimtinio geranoriškumo šiame kelyje.

Lucindos Riley romane „Šešėlio sesuo“ – trečiosios sesers paslaptis

Lucinda Riley – visame pasaulyje populiari britų rašytoja, kurios knygų ciklas „Septynios seserys“ – nuostabus pasakojimas apie įvaikintas seseris, išskirtinio likimo moteris-mįsles.

Janinos Radvilės knyga teigia: niekada nevėlu gyventi1

Knyga „Niekada nevėlu gyventi“ skiriama tiems, kurie nori ne tik vadovauti sau aktyvaus darbinio gyvenimo laikotarpiu, bet ir pasiruošti pokyčių laikui, kai baigiasi aktyvi darbinė veikla.

Mažas, bet stiprus (knygų apžvalga)

Dviejų knygų apžvalga: apie Isaaco Asimovo kūrinį „Fondas“ ir Frances Hardinge knygą „Melų medis“.

Du pirmieji Haruki Murakami romanai jau išankstinėje prekyboje1

Gau galite įsigyti du pirmuosius rašytojo Haruki Murakami kūrinius – romanus „Išgirsk vėjo dainą“ ir „1973-iųjų kiniškas biliardas“.

Beprasmybė, Niekis ir grožis (knygų apžvalga)3

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato prancūzų rašytojo Michaelio Houellebecqo romaną „Kovos lauko išplėtimas“ ir lietuvių poetės Indrės Valantinaitės eilėraščių rinkinį „Trumpametražiai“.

Antroji kunigo Algirdo Toliato knyga – „Gerumo liūnas“48

Kodėl „Gerumo liūnas“? Mes tampame tuo, kuo mintame. Kuriančios šviesios mintys lyg liūnas nejučia įtraukia į gerus darbus, o knygos vaizdiniai vienas po kito pasigauna ir nuneša mintis per Dievo kupinus žmogaus metus.

Doloresos Kazragytės „Švytintis rūkas“ – devintoji aktorės ir rašytojos knyga1

„Švytintis rūkas“ – kaip visada atviras aktorės D. Kazragytės dienoraštis: „Pasaulis, Lietuva, mes – visa tai bandau apmąstyti.“

Vilnius–Airija–Stambulas, tik bilietų pirkti nereikia (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato Annos Halberstadt poezijos knygą „Vilniaus dienoraštis“, Hannah Kent romaną „Gerieji žmonės“ ir Orhano Pamuko romaną „Tos keistos mano mintys“.

Knyga kaip viešbutis, kurio kambariai išnuomoti skirtingiems atvykėliams

„Trumpametražiai“ – tai trumpų, eiliuotų istorijų rinkinys. Autorė pasakoja, kad dauguma šios knygos personažų išgyvena pokyčius, po kurių gyvenimas nebebus toks, koks buvo iki tol.

Laiškų romanas visoms išvažiavusioms ir visoms pasilikusioms1

Moterys rašo viena kitai tai, ko dažnai neišdrįstų pasakyti garsiai. Vieni metai, kurie keičia viską. Vilnius–Čikaga, iš širdies į širdį.

„Katalikų pasaulio leidiniai“ pristato naujausias knygas

Knygynų lentynas jau pasiekė naujausios „Katalikų pasaulio leidinių“ knygos. Linkime atrasti bent vieną knygą, kuri šią akimirką palydėtų jus tikėjimo kelionėje ir sustiprintų jūsų dvasią.

Naujame leidinyje – žinios apie pusės tūkstančio kino žmonių kūrybą

Sumanymas atnaujinti Laimono Tapino 1986 m. leidinį „Lietuvos kinematografininkai“ buvo L. Tapino ir režisieriaus, daugelį metų buvusio Lietuvos kinematografininkų sąjungos vadovu, Gyčio Lukšo iniciatyva.

E. Baliutavičiūtė: nusivylimai (knygų apžvalga)
lrt

Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja Eglė Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Danielio Pennaco apysaką vaikams „Šuva šunėkas“ ir Stepheno Kingo romaną „Ponas Mersedesas“.

Gintaro Bleizgio romane – klausimai, kurie paliekami minčių paribiuose

„Karmelio kalno papėdėje“ – bendresnio pobūdžio apmąstymai ne apie savo, kaip asmens, individualų gyvenimą, bet apie egzistencinius dalykus: tapatybę, paskirtį, vietą šiame pasaulyje. Tai literatūrinis dvasinio kelio atspindėjimas.

Serialo „Twin Peaks“ sugrįžimą paženklins lietuviška knyga2

Legendinio serialo „Twin Peaks“ (kūrėjai – Davidas Lynchas ir Markas Frostas) sugrįžimas į TV ekranus Lietuvoje bus pažymėtas originalia knyga „Tvin Pyksas pradedantiems: Davido Lyncho vizija, išaiškinta žaliems (ir valstiečiams?)“.

R. Čičelis: rašytojų (auto)portretai (knygų apžvalga)3
lrt

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Aido Marčėno knygą „Kasdienynas“ ir Viktorijos Daujotytės knygą „Granas: įtrūkstanti tikrovė“.

Romanas, kuris pasakoja tikrą autoriaus istoriją

Ši knyga – apie žodžių ir literatūros galią, meilę knygoms, galinčią pakeisti žmogaus gyvenimą. Salvatore Striano, visai kaip knygos „Šantaramas“ autorius – gyvas to pavyzdys.

Šiandienos istorija apie vidinę trisdešimtmẽčio transformaciją

Gabijos Grušaitės antrasis romanas „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ – apie gilumines laimės ir prasmės paieškas gyvenimo paviršiuose ir žmogiškąjį santykį.

Romanas apie pastangas būti įdomiai ir kuo tai baigėsi

Holy Bourne – britų rašytoja, žurnalistė. Ji dirbo portalo TheSite.org patarimų skilties jaunimui redaktore, taigi tikrai žino, kas labiausiai rūpi jauniems žmonėms, ir gali jiems padėti.

Pakartota populiarioji Billo Brysono istorija beveik apie viską

„Trumpa istorija beveik apie viską“ tapo viena populiariausių pasaulyje enciklopedinio pobūdžio knygų. Joje išsamiai, šmaikščiai ir patraukliai pasakojama apie mokslą, jo istoriją, žymiausius mokslininkus ir didžiausius atradimus.

Laisvę mylintis žmogus negali būti liberalas4

Alvydas Jokubaitis – vienas įdomiausių liberalizmo kritikų Lietuvoje. Jis teigia, kad liberalizmas yra dabartinės Lietuvos gyvenimo aprašymas, ir kritikuoja ne atskirus liberalizmo aspektus, o visą doktriną.

Trys leidyklos „Vaga“ išleistos naujos knygos auginantiems vaikus

Knygos, kurios padės suprasti ir auginti vaikus: spręsti kasdienius sunkumus, megzti tvirtesnius santykius, ugdyti savimi pasitikinčias asmenybes.

Atnaujinta populiarioji knyga berniukams „Būk vyras“!

Paauglystė – tartum šuolis parašiutu. Penki labai patyrę instruktoriai jaunuoliams pataria, kaip skrieti maloniai ir saugiai nusileisti.

Pulitzerio premijos laureatės Anne Tyler romanas apie pernelyg laimingą šeimą

„Mėlynų siūlų ritė“ – romanas apie kiekvieną iš mūsų. Apie senstančius tėvus ir augančius vaikus, apie lūkesčius ir nusivylimus, apie gyvenimą, kuris paprastas atrodo tik iš pirmo žvilgsnio.

Clementine Churchill biografija – apie ypatingą moterį ir dviejų asmenybių partnerystę1

Ši knyga – įtraukianti istorija apie politikos užkulisius ir privatų Churchillių gyvenimą, Clementine įtaką Rooseweltų porai, jos indėlį formuojant Britanijos ir JAV santykius.

M. Burokas: korupcija, instagramas ir gyvenimo prasmė (knygų apžvalga)1
lrt

Poetas, vertėjas ir literatūros kritikas Marius Burokas pristato Mario Vargas Llosos romaną „Penki kampai“ ir Gabijos Grušaitės romaną „Stasys Šaltoka“.

„Berniukas su smuiku“ pasakoja neįpastą žydų gelbėjimo istoriją3

Iš tikrųjų gana įprastai pavadintoje knygoje slepiasi labai neįpasta žydų gelbėjimo istorija, kupina unikalios istoriografinės medžiagos.

Vaikai negimsta išauklėti2

„Nebijokite drausminti vaikų“ – knyga, kuri padės kiekvienam tėčiui ar mamai atsikratyti kaltės jausmo, kai jie bando vaiką auklėti. Vaikai negimsta savaime drausmingi. Juos to reikia išmokyti.

Geriausias meilės romanas, įkvėptas tikrų įvykių

„Mes dedame tašką“ – tai jautrus pasakojimas apie meilę ir pasitikėjimą, apie smurtą šeimoje ir tėvų sprendimus, kurie gali nulemti vaikų gyvenimą.

J. M. Coetzee „Jėzaus mokyklos metai“: kaip pasirenkame gyventi savo gyvenimą

Šioje užburiančioje alegorijoje subtiliai nagrinėjami esminiai klausimai: kaip suaugti, ką reiškia būti tėvu ar motina, kodėl intelektas ir emocijos nuolatos grumiasi tarpusavyje ir kaip mes pasirenkame gyventi savo gyvenimą.

Knyga vadovams apie tai, kaip motyvuoti darbuotojus2

Knyga „Motyvuoti paprasta“ – tai nepamainoma pagalba visų lygių vadovams ir specialistams, kuriems tenka vadovauti projektams ir spręsti su darbuotojų motyvacijos stoka susijusias problemas.

Laiškai jaunai merginai, nenorinčiai nei tekėti, nei eiti į vienuolyną

Knyga „Kas yra dvasinis gyvenimas ir kaip jam nusiteikti" – šv. Teofano Atsiskyrėlio laiškai dvasios dukrai, jaunai merginai, kuri nenori tekėti, bet į vienuolyną eiti taip pat nėra nusiteikusi. 

E. Baliutavičiūtė: viltis (knygų apžvalga)
lrt

Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja Eglė Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Kimberly Brubaker Bradley istorinę apysaką „Karas, išgelbėjęs mano gyvenimą“ ir Majos Lunde romaną „Bičių istorija“.

Vienijanti sąžinės galia1

Šiais metais lietuviškai išleista italų žurnalisto Giovannino Guareschio knyga „Don Kamilis. Mažasis pasaulis“ Apie ją ir ekranizacijas pasakoja kino kritikas.

Dvasinės pratybos pagal „Tėve mūsų“ maldą

Knygoje „Tėve mūsų“ Milano arkivyskupas Carlas Maria Martinis rašo, kaip pasiekti maldos, kurią mus išmokė Jėzus, širdį ir dvasią. 

Suprasti Japoniją tada ir dabar: meilės, žiaurumo, taikos, karo šalis4

Progą pamėginti sulipdyti Japonijos paveikslą suteikė leidyklos „Baltos lankos“ dvi išleistos knygos: R. Flanagano „Siauras kelias į tolimąją šiaurę“ ir R. Ozeki „Knyga laiko būčiai“.

Detektyvas, siaubo istorija, romantinis pasakojimas – viena kelionė į katalikybę
Katalikų pasaulio leidiniai

Peterio Kreefto pratarmė Scotto ir Kimberly Hahnų knygai „Roma – mieli namai“.

E. Banytė: siužeto ilgesys (knygų apžvalga)
lrt

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris leidinius: Reino Raudo „Rekonstrukcija“, Camillos Grebe „Meilužis ir drugys“, Victoro Sebestyeno „1989. Revoliucija“.

Bestselerio „Paskutinės apeigos“ autorės romanas: ritualai, gelbėjantys nuo beviltiškumo

„Gerieji žmonės“ – tikrais faktais paremtas pasakojimas, kuriame atsiveria XIX a. pradžios Airijos panorama: žmonių galvose įsišaknijęs besąlygiškas tikėjimas ir prietarai, žūtbūtinis noras pritapti ir meilė.

J. Čerškutė: pavojingo tobulumo ir jo bedugnių punktyrais (knygų apžvalga)
lrt

Literatūros kritikė dr. Jūratė Čerškutė pristato šiuolaikinės prancūzų rašytojos Leilos Slimani romaną „Lopšinė“.

„Ramaus miego knyga“ padės susigrąžinti ramų miegą ne tik vaikams

Vadovas, kuriame miego trūkumo iškankinti tėvai ras patarimų, kaip sureguliuoti miegą nuo pirmos naujagimio dienos iki mokyklinio amžiaus.

Majos Lunde „Bičių istorija“ – trileris, distopija ir šeimos romanas

Maja Lunde pasakoja apie praradimą ir viltį, apie patirtį ir žinias, perduodamas iš kartos į kartą, ir apie nematomas gijas, siejančias žmonių istoriją su bičių istorija.

Tikra istorija, įvykusi tarpukario Vilniuje

„Ponas Zy“ – tai tikra istorija, nutikusi tarpukario Vilniuje, o jos herojus – lenkų armijos majoras Zygmuntas Šelinga-Šafranskis, tuo metu tarnavęs Ulonų 4 pulko intendantu.