Lentyna | Skaitau

Sausio 12 d.
Kate Atkinson romanas „Griuvėsių Dievas” – lyg gyvas istorijos audinys

„Dievo griuvėsiai“ – nėra romano „Gyvenimas po gyvenimo“ tęsinys. Anot autorės, tai paralelinė knyga. Čia pasakojama apie Ursulos brolį Tedą, kurio gyvenimą nulėmė jo apsisprendimas per Antrąjį pasaulinį karą tapti pilotu...

Sausio 6 d.
Dinamiška, juokinga ir įkvepianti odė gyvenimui – knygoje „Kodėl verta gyventi“

Šioje knygoje siekiama dviejų tikslų. Sumažinti depresijos keliamą kančią ir pamėginti įtikinti žmones, kad iš slėnio apačios niekada neatsiveria aiškus vaizdas.

Sausio 3 d.
J. Cronino „Veidrodžių miestas“ – kvapą gniaužiantis trilogijos finalas

J. Cronino romanas „Perėja“, didelės apimties tritomio epo pirmoji knyga, 2010 m. sukėlė milžinišką ažiotažą ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje. 

Gruodžio 31 d., 2016
Apie tėvus ir jų paauglius

Ši knyga lyg veidrodis parodo tave patį ir leidžia pažvelgti į kito vidų. Nes ne kiekvienas moka atpažinti ir įvertinti savus baubus. Ypač, jei jausmai – tabu šeimoje.

Gruodžio 30 d., 2016
E. M. Remarque romanas „Šešėliai rojuje“2

Romane „Šešėliai rojuje“ vaizduojamas vokiečių emigrantų gyvenimas Jungtinėse Amerikos Valstijose. Kaip ir būdinga E. M. Remarkui, kūrinys kupinas įvairiausių įstabiausių istorijų apie karo paliestus žmones.

Apie Renatos Šerelytės knygą „Žvaigždžių medžiaga“3
Asta Gustaitienė

Knygos siužetas remiasi detektyvine intriga: paauglys Timis vaikščiodamas aptinka savo žuvusios (ar nužudytos?) klasės draugės kūną.

Gruodžio 29 d., 2016
Neišsipildžiusios meilės romanas

Neišsipildžiusios meilės romanas su charakteringais vyro ir moters paveikslais, jaunystės ir brandos džiaugsmais ir praradimais, jaudinančiomis likimų linijomis...

Gruodžio 26 d., 2016
Psichologinis trileris „Kelias iš labirinto“

Šiame žaidime dalyvauja ne tik Tedas, bet ir dar kažkas. Kažkas, kas pažįsta jį geriau nei bet kas kitas. Kažkas, kas privers Tedą suabejoti ir savo paties motyvais, ir aplinkiniais žmonėmis.

Gruodžio 25 d., 2016
„Sąžinės tyrimo malda“ – šv. Ignaco išmintis šiandienai

Penki sąžinės tyrimo žingsniai, gyvenimiškos istorijos, šv. Ignaco Lojolos patirtis, paprasti ir nuoširdūs klausimai bei atsakymai padeda geriau suprasti savo sąžinę ir ją ugdyti.

Gruodžio 24 d., 2016
Senovės istorija kitaip: kiek vietos po saule gali užimti moterys?
Vaida Juselytė

Įdomu skaityti, kai nusikeli kelis tūkstančius metų atgal į protėvių žemes ir ten sutinki ne kraugeriškus karius, genčių vadus ir politinius debatus, o dviejų moterų pasaulius. 

„Pasaulio žydų istorija“1

Išsamioje studijoje apžvelgiamas žydų tautos istorinis kelias nuo pat jos formavimosi ištakų iki 2014 metų.

Gruodžio 23 d., 2016
Lietuvių literatūros lobyne – nauji leidiniai

2016 metams baigiantis Lietuvos rašytojų sąjungos leidyklos leidžiamą seriją „Lietuvių literatūros lobynas XX a.“ papildė du nauji leidiniai.

G. G. Markeso romanas „Apie meilę ir kitus demonus“

1949 m., griaudami senovinį vienuolyną vienoje kriptoje darbininkai atranda keletą pabirų kaulų ir skaistaus vario spalvos plaukus. Išskleisti ant aslos, jie buvo dvidešimt dviejų metrų ilgio...

Romane „Paskutinė iš Slucko kunigaikščių“ – XVI–XVII a. sandūros Vilnius

1841 m. šį istorinį romaną lenkų kalba išleido Vilniaus leidėjai ir spaustuvininkai Adomas ir Juozapas Zavadskiai. Daugelis kūrinyje aprašytų įvykių vėliau ne kartą minėti įvairiuose leidiniuose.

Gruodžio 22 d., 2016
„Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlėje“ – T. Marcinkevičiūtės knyga

Tęstinę knygų seriją „Poezijos pavasario laureatų bibliotekėlė“ papildė pačios poetės sudarytas jos kūrybą pristatantis leidinys „Tautvyda Marcinkevičiūtė“.

Gruodžio 21 d., 2016
Laozi knyga „Dao De Jing“

Tai senovės kinų mąstytojo Laozi, tradiciškai laikomo vienu daoizmopradininkų, veikalas apie Dao, žmogaus ir Visatos vientisumą.

Kaip rasti raktą į klaidų minčių labirintą?
Kristina Zaksaitė

Nepaisydama loginio mąstymo, kurdama absurdiškus vaizdinius, autorė nebijo laužyti nusistovėjusius stereotipus, sukurtas visuomenės dogmas. Šią knygą būtų galima vadinti siurrealistiniu gyvenimo detektyvu...

Priimti senatvę, kaip dovaną

Ką reiškia senti, tapti vyresniu visuomenės nariu, senjoru? Kas atsitinka, kai suskaičiuojame savo metus ir nejučia nustembame, kad sulaukėme tokio amžiaus? Kas yra ta senatvė?

Gruodžio 20 d., 2016
E. Hemingvėjaus paslaptis Kuboje

Romane pasakojama apie tai, kaip prabėgus keturiems dešimtmečiams po E. Hemingvėjaus mirties, jo sodyboje netoli Havanos aptinkami nežinomo žmogaus palaikai ir FTB pareigūno tarnybinis ženklelis.

Gruodžio 19 d., 2016
„Gyvybės gambitas“ – autobiografinis K. Andrašiūno romanas

Gausiais įvykiais apipinta, vaizdinga 1939 m. pasaulio šachmatų olimpiadoje Buenos Airėse dalyvavusių Lietuvos šachmatininkų odisėja, aprašyta komandos kapitono K. Andrašiūno autobiografiniame romane.

O. Slavnikovos romanas-satyra „2017“

2017-ieji, didelis miestas Urale. Pasakojimo centre – talentingas juvelyras, kurio draugai – hitnikai, taip Urale vadinami nelegalūs brangakmenių ieškotojai.

Gruodžio 15 d., 2016
Naujojo Orfėjo kelionė – ar meilei užtenka jos pačios?

Naujasis rašytojo romanas – tai šiuolaikinė antikinio Orfėjo leidimosi į požemio karalystę mito interpretacija, subtilus psichologinis pasakojimas.

V. Albisetti knyga „Gyvenimas: širdies trapumas“

Šioje knygoje V. Albisetti toliau plėtoja ankstesnėse knygose pradėtą psichodvasingumo temą, nagrinėja visuomenės ir individo prieštaros, vidinio ugdymosi, asmeninio pasirinkimo klausimus.

Knyga „Meilė santuokoje“ – apie meilės pokyčius santykiuose

Ši knyga – ne apie vestuvių planavimą. Ji apie tai, kaip darniai gyventi santuokoje su „savu žmogumi".

Gruodžio 14 d., 2016
I. Babilaitės sukurta spalvinimo knyga: tuzinas priežasčių, kodėl verta pabandyti

Juk gebi laikyti spalvinimo priemones tarp pirštų? Tai ir yra viskas, ko prireiks. Teliks tik stebėti, kas vyksta su tavimi ir aplinkiniais, kai tyli.

„Stouneris“: Kodėl 50 metų nieko apie jį negirdėjome?2
Viktorija Samarinaitė

Nors jau ir pavadinta „geriausiu Amerikos romanu“ bei lyginama su JAV klasikų Williamo Faulknerio bei Scoto Fitzgeraldo kūryba, ši knyga yra kur kas populiaresnė Europoje negu rašytojo tėvynėje.

„Reklama, kuri patinka“ mokys išnaudoti socialinius tinklus iki maksimumo

Knyga moko išnaudoti socialinius tinklus iki maksimumo, padės išsirinkti geriausią komunikacijos strategiją, susikurti patrauklų „Facebook“ puslapį, valdyti „Facebook“ reklamą, išmatuoti jos veiksmingumą, tikslinės auditorijos pasirinkimą ir pan.

Gruodžio 13 d., 2016
„Pragaro ambulatorija“ – knyga apie Skubiosios pagalbos skyrių

Ši knyga – ne tik pasakojimas apie tai, kaip viskas vyksta Skubiosios pagalbos skyriuje, bet ir ramių, išmintingų patarimų rinkinys.

šv. Teresės Lizjietės pasitikėjimo ir meilės kelias

Mūsų trapiame ir sužeistame pasaulyje Šventoji Dvasia vis dar kviečia visus krikščionis atsiliepti į šventumą, ragina gyventi Evangelijos gelme, o tam nėra geresnio kelio kaip tas, kurį rodo šventoji iš Lizjė.

Gruodžio 12 d., 2016
Nepamirštama vienos šeimos istorija

Kūrinys pribloškiančios meninės galios, atrodo, semiasi iš pačių mitologinių gelmių – lyg pėdsakus čia būtų palikę Kronas, Saturnas, Molochas, Minotauras... O Žano istorija primena Franzo Kafkos biografiją.

Prisiminti negalima pamiršti
Kristina Brokaitė

Esminė tema, siejanti visas tris pjeses, žmonių santykiai. Turbūt ši tema dar senesnė nei pasaulis, tačiau, pripažinkime, tebeįdomi. Lyg karoliukus ant siūlo autorė veria skirtingų personažų istorijas.

Naujas S. Šaltenio romanas – apie paskutinę šv. Brunono kelionę į Lietuvą

„Basas ir laimingas“ – įtaigiai papasakota istorija apie arkivyskupo šv. Brunono Bonifaco Kverfurtiečio paskutinę misiją į tolimas, mažai žinomas lietuvių žemes...

365 trumpi pasakojimai sielai1

Tai trumpų išminties ir švelnumo kupinų istorijų rinktinė. Knygoje esantys pasakojimai atveria gyvenimo grožio ir prasmės akimirkas.

Gruodžio 9 d., 2016
Išskirtinis viešosios intelektualės Irenos Veisaitės gyvenimas – istoriko Aurimo Švedo knygoje

Unikalios savo turiniu ir forma knygos „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“ atsiradimą lėmė dviejų giminingų sielų žmonių lėmė pažintis, virtusi kūrybišku bendradarbiavimu.

Gruodžio 7 d., 2016
A. Aizpurietės ir J. Kelero eilėraščiai apie meilę

Kiekvienas eilėraštis yra apie meilę, o tai visa organizuojantis, visa apimantis jausmas, sujungiantis visus elementus, kuriuos išdrasko neapykanta.

Gruodžio 6 d., 2016
„Visas tūkstantis dovanų“ – knyga apie tai, kaip gyventi džiaugsmo kupiną gyvenimą
tapati

Milijonus moterų visame pasaulyje ji įkvėpė ir padrąsino stabtelėti kasdieniniame bėgime ir pamatyti sau asmeniškai skirtas Dievo dovanas...

Apie Izraelį – žydų valstybę

Izraelis, žydų valstybė“ tebelieka išsamiausiu šaltiniu lietuvių kalba bet kuriam, besidominčiam Artimųjų Rytų istorija ir nūdiena.

Algirdo Patacko jaunystės metai3

Ši knyga – tai pasakojimo apie Algirdą Patacką pradžia, bylojanti apie bekompromisinio savo idėjų gynėjo brandą prieš lemtingą gyvenimo etapą – Nepriklausomybės akto paskelbimą.

Gruodžio 5 d., 2016
Davis Bunn romanas „Nepažįstamosios malda“

Tai ne tik jautrus pasakojimas apie praradimą, skausmingą patirtį ir neviltį. Tai graži istorija apie gydančią meilės ir draugystės galią, atleidimą ir atsidavimą kitiems.

„Gimnazistė“ – apie mergaitę, kuriai teko patirti tremtinės, pabėgėlės ir kalinės dalią1
VU naujienos

Knygynuose pasirodė Rasos Katiliūtės-Bačiulienės knyga „Gimnazistė“. Tai sukrečianti istorija apie mergaitę, kuriai teko patirti tremtinės, pabėgėlės ir kalinės dalią.

Nauja A. Brahmo knyga ir vėl kviečia atverti savo širdies duris

Šiose istorijose sutiksime tokius pat sutrikusius ir nuliūdusius žmones, kokie kartais esame ir patys – ir nejučiomis gyvenimas ims šviesėti, nes autorius kiekvieną gyvenimo situaciją moka atgręžti šviesiąja ir juokingąja puse.

Gruodžio 4 d., 2016
Paveiki nedingusios atminties visuma
Virgina Šukytė

Naujoji J. Survilaitės poezijos rinktinė esmingai liudija, jog susitinkame su įvairiapuse, patriotiška, talentinga asmenybe, sugebančia išmoningai derinti aukštąjį ir žemąjį eilėraščių stilių.

Gruodžio 2 d., 2016
„Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“: tarp rimtos filosofijos ir absurdo

Britų rašytojo Douglaso Adamso „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ žaižaruoja beribe fantazija, balansuojančia ties rimtos filosofijos ir gryniausio absurdo riba.

Lapkričio 30 d., 2016
Druskos istorija – podraug ir pasaulio istorija

Druska – kur kas daugiau, nei tik sūrūs balti kristalai; be jos nebūtų ir mūsų. Todėl druskos istorija kartu yra ir pasaulio istorija.

Lapkričio 29 d., 2016
K. Stuarto „Kaladėlių berniukas“: gyvenimas ne pasivaikščiojimas

K. Stuarto „Kaladėlių berniukas“ – skausmingai graži istorija, kuri privers jus skaitant ir verkti, ir juoktis vienu metu.

Įvadas į budizmo filosofijos studijas2

Knygoje kanoniniais ir nekanoniniais tekstais pristatyta filosofija pateikiama dalimis, kurių kiekviena perteikia sinchronišką budizmo filosofinio mąstymo būklės vaizdą.

Lapkričio 28 d., 2016
„Milijonas metų per vieną dieną: nuo akmens amžiaus iki telefonų eros“

Knygoje šmaikščiai ir nuotaikingai tyrinėjama žmonijos istorija, atskleidžiami kasdienių ir, atrodo, savaime suprantamų veiksmų ištakos ir raida.

Atviras gydytojo pasakojimas apie gyvenimą ir ligą

„Įkvėpti tylą“ – tai atviras ir nuoširdus pasakojimas apie susitaikymą su žmogaus mirtingumu, daktaro ir paciento santykius, pasiryžimą dirbti net mirštant ir begalinę meilę gyvenimui.

Pranciškonų iniciatyva išleista knygelė „Šventos Kalėdos“

Ką pabudęs iš miego pirmiausiai pamatė kūdikėlis Jėzus? Apie ką jis pagalvojo? Kas nudžiugino kūdikėlio Jėzaus širdį, o kas privertė jį nuliūsti? Visa tai apmąsto teologas Bruno Forte.

Lapkričio 27 d., 2016
Romanas jaunimui apie suaugusiųjų abejingumą

„Dramblys kambaryje“, – tai posakis, reiškiantis skaudų dalyką, apie kurį visi žino, tačiau – iš baimės ar dėl patogumo – niekas nekalba.