Lentyna | Skaitau

Literatūroje per ilgai buvo slepiami skausmingi išgyvenimai

Knygoje „Šeštadienį, aštuntą valandą“ kalbama apie paauglius, patyrusius seksualinę prievartą, emocines vaikystės traumas ir kitas jautrias problemas.

Knyga sveikiems neurotikams

Psichologės-psichoterapeutė Agnės Matulaitė visiškai netikėtai kitaip rašo apie tai, ką mes kasdien patiriame, bet dažnai to nepastebime ir nepakankamai įsisąmoniname.

Mažo žmogaus didelės problemos (knygų apžvalga)

Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos darbuotoja E. Baliutavičiūtė pristato dvi knygas – Gaelio Faye kūrinį „Maža šalis“ ir Neringos Vaitkutės „Neišduosiu tavęs“.  

Knyga tėvams – kaip vėl prisijaukinti sūnus ir dukteris1

Knygos „Nepraraskime savo vaikų: kodėl ryšys su vaiku toks svarbus, kokie pavojai jam gresia“ autoriai paaiškina, kas sukėlė tėvų įtakos krizę ir kaip susigrąžinti vaikų ištikimybę ir meilę.

Laukėte lietuviško fantastinio siaubo romano?

„Vėjas nuo jūros“ – knyga, kurią skaitydamas kiekvienas ims tapatintis su veikėjais. O pabaigoje nepavyks atsiplėšti nė vienam.

Liūdesio dėstytoja

Pokalbis su rašytoja Ilona Ežerinyte, kurios naujausia knyga „Verksnių klubas“ – tai istorija apie liūdesį – nelaukiamą, neišvengiamą, bet būtiną kelyje į save.

Populiariosios „Paryžiaus paslapties“ autorės naujas romanas – „Kalėdų dovana“

„Kalėdų dovana“ – gražiausių pasaulio miestų žiburiais švytintis romanas apie norą pakeisti gyvenimą. Ir surasti meilę, kuri visuomet liktų su tavimi.

„Drugeliai virš bedugnės“ – apie draugystę ir gerumą, meilę ir netektį

Aštraus siužeto psichologinis romanas apie toleranciją kitaip mąstančiam žmogui, apie gerumą ir draugystę, meilę, netektį ir išdavystę, beprotybę ir baimes, kurios paauglystėje būna itin ryškios.

Eglės Gudonytės romanas – po skaniu viršeliu slypinti gyvenimiška tiesa

Autorė sudomina skaitytoją šmaikščiai pasakodama lengvą istoriją, o per ją imasi gvildenti rimtą psichologinę socialinę problemą. Net už komiškai primityvių meilės nuotykių slypi demografinės, ekonominės bėdos.

Pokalbių su Šventuoju Tėvu knyga – jau prekyboje

Knygos apie popiežių Pranciškų autorius A. Tornielli pasakoja apie svarbiausias šio pontifikato paliestas temas ir nuveiktus darbus.

Silpnų nervų neskaityti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Hermano Kocho „Vasarnamį su baseinu“, Günterio Grasso „Šuniškus metus“ ir Svetlanos Aleksijevič „Cinko berniukus“.

Kauko Gugio sugrįžimas, arba Knyga be tarptautinių žodžių1

Justino Žilinsko knygoje „Kaukas Gugis ir kerų karas“ veikia iš lietuviškų sakmių ir pasakų pažįstamos mitologinės būtybės – kaukai, aitvarai, laumės, maumai, kipšai, bet šios būtybės kitokios.

Į lietuvių kalbą išversta E. Levino knyga „Laikas ir kitas“

Gruodžio pradžioje filosofijos ir knygų mylėtojus pasieks dr. Viktoro Bachmetjevo į
lietuvių kalbą versta Emannuelio Levino knyga „Laikas ir Kitas“

Nauja knyga dalinasi šventųjų išmintimi apie dvasinę kelionę

Veikdamas įvairiais istorijos laikotarpiais, įvairiose kultūrose, per skirtingus asmenis, kalbėjusius skirtingomis kalbomis, Viešpats mums suteikė nepaprastai įkvepiantį, naudingą ir darnų mokymą apie dvasinę kelionę.

Naujoje J. Erlicko knygoje – aktualijos su absurdu ir graudžia ironija2

Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

Netradicinė pažintis su Vilniaus senamiesčiu

„Vilniaus senamiestis per 3 valandas“ – visiems, kas turi nedaug laiko, bet yra pasiryžę per keletą valandų įgyti kiek įmanoma daugiau vilnietiškos patirties.

Eglės Gerulaitytės „Bastūnės liudijimai“ – apie nugalėjusį vidinį Magelaną

Eglės Gerulaitytės, filosofiją ir tarptautinius santykius studijavusios žurnalistės, keliautojos, „Bastūnės liudijimai“ – pasakojimas apie nutrūktgalvišką kelionę motociklu po Pietų Ameriką.

Legendinis Sauliaus Šaltenio kūrinys „Riešutų duona“ – vėl knygynuose

„Riešutų duona“ ­– istorija apie jaunus žmones. Tačiau ji tinka ir šiek tiek, ir smarkiai, ir labai labai vyresniems.

Kur yra meilė, ten yra Dievas4

Knygoje nesiekiama išsamiai pristatyti šv. Teresės Kalkutietės mokymo. Veikiau glaustai perteikti tai, kuo ši šventoji tikėjo ir ko mokė apie pamatinius žmogaus gyvenimo dalykus.

Nobelio literatūros premija apdovanoti W. Churchillio atsiminimai9

Leidykla „Briedis“ pristato naujieną – sero Winstono S. Churchillio atsiminimų „Antrasis pasaulinis karas“ trečiąjį tomą „Didžioji Sąjunga“.

Memoria (knygų apžvalga)

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato Sophia Loren autobiografinę knygą „Vakar, šiandien, rytoj: mano gyvenimas“ ir Marko Zingerio romaną „Aš sėdėjau Stalinui ant kelių“.

Vėl lietuviškai pasirodė viena svarbiausių XX a. trilogijų – G. Grasso „Dancigo trilogija“

„Skardinis būgnelis“, „Katė ir pelė“ ir „Šuniški metai“ – gaivališku talentu ir neprilygstama meistryste alsuojantys romanai, vaizduojantys gyvenimą Laisvajame Dancigo mieste (dabar tai Gdanskas) prieškariu ir karo metais.

42 dailininkų dirbtuvės, kur atsiranda meno kūriniai

„Menininko dirbtuvė: 42 istorijos“ – knyga, skirta smalsumui patenkinti. Nuvesti į užkulisius, virtuvę, slapčiausią vietą, – kad ir kaip ją vadintume, – ten, kur atsiranda meno kūriniai.

Dveji namai, viena vaikystė

Patarimai, kaip bendradarbiaujant su buvusiuoju ar buvusiąja sudaryti tokį tėvystės planą, kuris geriausiai atlieptų besikeičiančius vaiko poreikius.

Teatro kritikė Rūta Oginskaitė meta žvilgsnį į Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimą

Jauki ir asmeniška teatro, kino kritikės R. Oginskaitės knyga apie rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimo tarpsnius, amatą, kūrybą, žmonių likimus.

Reino Raudo „Rekonstrukcija“ – pasakojimas apie vertybių ilgesį1

Šis romanas – tarsi bandymas išsiaiškinti, kas įvyko per šiuos nepriklausomybės metus, kaip iškovota laisvė gali virsti tuo, kas veda jau ne į gyvenimą, o į susinaikinimą, mirtį.

„Pasaulio istorija išsinešti“ – nuo rėžtuko iki asmenukių lazdos

Ši knyga – tarsi espreso kavos puodelis greta storų pasaulio istorijos tomų: lengva, stipri ir gaivinanti.

Kitokia tiesa apie Raudonosios armijos „išvaduojamąjį“ žygį3

Skaitant šią V. Bešanovo knygą paaiškėja, kodėl „šventu“ Raudonosios armijos tikslu pasirinktas jokios karinės svarbos neturintis Reichstago pastatas ir kokia tikroji „pergalės vėliavos“ istorija.ž

Keturios knygos švelnių tėvų bibliotekai

Sveikatos psichologė M. Kukulskienė apžvelgia keturias neseniai išleistas knygas apie tėvystę ir vaikystę.

Pristatyta knyga vaikams „Vilniaus arkikatedros mįslės“

Vilniaus katedros varpinėje vyko knygos vaikams „Vilniaus arkikatedros mįslės“ pristatymas. 

Žvilgsnis į Lietuvos nacionalinės istoriografijos tapsmą

Knyga apie sunkų, permainingą, tačiau vilties ir gyvenimo kupiną lietuvių, mūsų istorikų ir istoriografijos, atėjimą į šį pasaulį.

Apie mažiausius pacientus ir kitokią medikų kasdienybę

Mažųjų pacientų neįtikimos savybės, bendravimo su tėvais subtilybės, medikų darbo užkulisiai. Tai ir dar daugiau tėveliams rūpimų klausimų – knygoje „Naujagimių gydytojo užrašai“.

Apie dvasios kanibalizmą, laisvę ir kitus gelmenis

Han Kang knyga „Vegetarė“ – tikras delikatesas psichoanalizės gerbėjams. H. Kang meistriškai kuria niūros, geismo, frustracijos, beprotybės persmelktą kūrinį.

Ugnis ir ledas, šeima ir klubas (knygų apžvalga)

Poetas, vertėjas ir literatūros kritikas Marius Burokas pristato du romanus – Anne Tyler „Mėlynų siūlų ritė“ ir Festono Mwanzos Mujilos „Klubas „Tram 83“.

Komiksas suaugusiesiems apie semiotiką A. J. Greimą

Miglės Anušauskaitės komiksas pasakoja A. J. Greimo gyvenimo istoriją: nuo vaikystės Kupiškyje iki mokslų Kaune, per Antrojo pasaulinio karo baisumus, pro Aleksandriją iki Prancūzijos.

Į lietuvių kalbą išverstas populiariosios „Ledo ir ugnies giesmės“ autoriaus ankstyvasis romanas

George'o R. R. Martino romanas „Tafo klajonės“ atskleidžia išskirtinį siužetų kūrėjo talentą ir neprilygstamą vaizduotę.

Kultinė knyga „Panelės Smilos sniego jausmas“ sugrįžo!
Yra nemarių knygų. Viena jų – Peterio Høego „Panelės Smilos sniego jausmas“. Jos jau 25 metus negali pamiršti pasaulio skaitytojai.
Palūžti, bet atsitiesti (knygų apžvalga)

Literatūros kritikė Elžbieta Banytė pristato tris knygas: Simone de Beauvoir „Palaužta moteris“, Sjono „Iš didžuvės nasrų“ ir Agnes Ledig „Eik su juo“.

Galaktinės rudens vienatvės prisodrintas, bet žaismingas romanas apie Vilnių

„Šimtmečių melancholija“ – magiškojo realizmo persmelkta knyga apie Pilies gatvės ištakose įkurtos kavinės „Apokalipsė“ savininką, kuris pasakoja apie klientų gyvenimus.

Prasmės paieškos šiandieniame pasaulyje, arba Kiek savyje turime Stasio Šaltokos?2

Gabijos Grušaitės romaną „Stasys Šaltoka: vieneri metai“ galima laikyti nauju veidu šiuolaikinėje lietuvių literatūroje pirmiausia dėl netradicinio stiliaus ir rašymo manieros.

n.…u….o.…g….i….r….d.…o….s

„Nuogirdos“ yra antroji Ričardo Šileikos knyga, tačiau autorius taip pat yra gerai žinomas Lietuvos kultūros žiniasklaidoje – „Šiaurės Atėnuose“, „Literatūroje ir mene“, „Nemune“ ir kt.

Knyga visoms merginoms, kurios nori nugalėti savo nevisavertiškumą

Rašytoja Holly Bourne nebijo kalbėti apie jaunimui tokias skaudžias temas kaip patyčios, bandymas žudytis, tėvų nesupratingumas, vienatvė.

Knyga „Tėvo širdis“ padeda suvokti švelnią Dievo meilę

Nealo Lozano knygoje Tėvo širdis atsiskleidžia Tėvo meilės tiesa ir grožis, teikiantys gyvenimą kiekvienam iš mūsų. 

Psichologė R. Murauskienė: visos mamos geros, tik joms tai reikia priminti

Šią knygą galima skaityti nuo bet kurios vietos – joje nėra tradicinio nuoseklumo. Būti mama yra labai sudėtingas darbas, todėl svarbu parodyti moterims, kaip neprarasti prigimtinio geranoriškumo šiame kelyje.

Lucindos Riley romane „Šešėlio sesuo“ – trečiosios sesers paslaptis

Lucinda Riley – visame pasaulyje populiari britų rašytoja, kurios knygų ciklas „Septynios seserys“ – nuostabus pasakojimas apie įvaikintas seseris, išskirtinio likimo moteris-mįsles.

Janinos Radvilės knyga teigia: niekada nevėlu gyventi2

Knyga „Niekada nevėlu gyventi“ skiriama tiems, kurie nori ne tik vadovauti sau aktyvaus darbinio gyvenimo laikotarpiu, bet ir pasiruošti pokyčių laikui, kai baigiasi aktyvi darbinė veikla.

Mažas, bet stiprus (knygų apžvalga)

Dviejų knygų apžvalga: apie Isaaco Asimovo kūrinį „Fondas“ ir Frances Hardinge knygą „Melų medis“.

Du pirmieji Haruki Murakami romanai jau išankstinėje prekyboje1

Gau galite įsigyti du pirmuosius rašytojo Haruki Murakami kūrinius – romanus „Išgirsk vėjo dainą“ ir „1973-iųjų kiniškas biliardas“.

Beprasmybė, Niekis ir grožis (knygų apžvalga)3

Literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis pristato prancūzų rašytojo Michaelio Houellebecqo romaną „Kovos lauko išplėtimas“ ir lietuvių poetės Indrės Valantinaitės eilėraščių rinkinį „Trumpametražiai“.

Antroji kunigo Algirdo Toliato knyga – „Gerumo liūnas“48

Kodėl „Gerumo liūnas“? Mes tampame tuo, kuo mintame. Kuriančios šviesios mintys lyg liūnas nejučia įtraukia į gerus darbus, o knygos vaizdiniai vienas po kito pasigauna ir nuneša mintis per Dievo kupinus žmogaus metus.