2014 m. gruodžio 21 d., sekmadienis

SKAITAU » NIŠA

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (VIII) Laikų pabaiga 2014-06-23
K. Simanauskas. Stingulys
Gyvena manimi daiktai
ir upių vandenys manim
srovena tokie laikai tokie
laikai kad viskas gyva
Kristina Šiošytė. Iš gyvenimo rezervatų ir parkų 2014-06-19
Kristina Šiošytė

„Skaudantis žmogus šiame tekste reiškia ne tik fiziškai sužeistą, bet ir tą, kuriam, rodos, skauda visą savo esybę, skauda gyvenimą ar jo nebuvimą, kai savo egzistenciją jauti kaip didelį randą po brangiu peruku.“

Jurgis Raudys. Vienas eilėraštis 2014-06-18
Jurgis Raudys

Kuo toliau, tuo vis aiškiau imu suprasti, kad visi mano kūrybiniai bandymai tėra pastanga užrašyti tą vieną pavykusią eilutę. Kad ir kaip santūriai tai nuskambėjo, reikia suprasti, jog už šios mano kuklumo kaukės slypi kiekvieną poetą kamuojanti...

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (VII) Baltumas 2014-06-17
K. Simanauskas. Balta šviesa

mano sielai tas baltumas tu žiedo ir visų žiedų valdove
ateik į sraunią į tyriausią tokią tylią
tamsią upės srovę sugert savim baltumą trykštantį

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (VI) Ar tu ištarsi savimi gyvybę? 2014-06-16
Žibutė

Tęsiame ciklą „Būties blyksniai“, kuriame gydytojo ir fotografo Kazio Simanausko vaizdai kalbasi su kunigo Arūno Peškaičio žodžiais. 

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (V) Šieno aromatas 2014-06-15
Šieno aromatas
Viešpatie, kaip kvepia tas šienas.
Viešpatie, kaip noriu namo.
Viešpatie, dovanok tai, ko neturėjau.
Ieva Ripinskytė. Eilėraščiai 2014-06-13
Ieva Ripinskytė

Nuo kiekvieno žingsnio ir tikėjimo keliu, atsiranda energijos, kiekvienas žingsnis nėra atsitiktinis, kiekvienas žengimas prasmingas, minantis ir menantis ką nors iš praeities. Kiekvienas žingsnis turi spalvą.  Šie eilėraščiai gimė iš pasivaikščiojimų.

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (IV) Nebylios durys 2014-06-13
Nebylios durys

Tęsiame ciklą „Būties blyksniai“, kuriame gydytojo ir fotografo Kazio Simanausko vaizdai kalbasi su kunigo Arūno Peškaičio žodžiais. Šįsyk apie rudenį, kuris ne tike metų laikas, kiek mūsų kasdienybės dalis.

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (III) Kopos 2014-06-11
Kopos
Tokios gyvos kopos.
Lyg kūnas žmogaus
Medžio fone dangus.
A. Peškaitis ir K. Simanauskas (II) Pušys (1) 2014-06-09
Pušys

Tęsiame ciklą „Būties blyksniai“, kuriame gydytojo ir fotografo Kazio Simanausko vaizdai kalbasi su kunigo Arūno Peškaičio žodžiais.

Mykolas Sauka. Regėjimas (1) 2014-06-09
Statula, žmogus

Statulos galva didoka, — konstatavo mergina. — Supranti, turi lyginti galvą su kūnu. Nes kuo mažesnė statulos galva, palyginti su kūnu, tuo, kaip pasakyti, tuo iškilesnis, tarkim, ir, na, didingesnis asmuo, kurį tu ja vaizduoji.

A. Peškaitis ir K. Simanauskas (I) Lyjant 2014-06-04
Lietus

Kai žodis ir vaizdas susitinka...

Indrė Usonytė. Sugrįžusi pavasarį 2014-05-16
patvinusi Neris

Paprastai mudvi šėliojame mieste, tačiau kartais slapta pasiekiame ir miškus.  Tik retsykiais žaidžiame su kitais vaikais. Daugelis jų – žydai. Nesuprantu kodėl, bet su lietuviukais bendrauju daug rečiau.

Jurgita Donėlė. Eilėraščiai 2014-05-06
Jurgita Donėlė

„Niekada negali žinoti, kas tavęs laukia. Nerašymo laikas mane išmokė džiaugtis galėjimu parašyti, nes rašyti, norėti parašyti ir niekaip negalėti išsireikšti yra sunku.“

Goda P. Aukščiau tik dangus 2014-05-03
Greta P.

„Aš įsiutęs. Ateinu šiandien į darbą ir kaip visada varau tiesiai į poilsio kambarį kavos. Kol aparatas gargaliuoja, užmetu akį į Atlantą ir gaunu šoką – „vandenyne“ nepajudėjau iš vietos.“

Paula Urbonaitė. Aira 2014-04-22
Romo Ignatavičiaus nuotr.

„Moteris bėga į mus. Paskui beldžia į virtuvės langą ir rėkia: „Šuo, šuo, šuo!“. Močiutės šuo suinkščia ir slepia snukį jos pažastyje. Moteris bjauriai išsiviepia“.

Donata Gasiūnaitė. Eilėraščiai 2014-04-08
Donata Gasiūnaitė

Šiuo metu esu studentė. Nemėgstu daug kalbėti, mėgstu klausytis ir stebėti. Save ir kitus. Rašau apie tai, ką pastebiu, prisimenu, jaučiu ar susapnuoju.

Tomas Dirgėla. Kaip Šiokiatokia automobilį įsigyti norėjo 2014-03-28
Tomas Dirgėla

Praėjo metai, o raganos svoris nuo nesinaudojimo nuosavomis galūnėmis išaugo iki dviejų šimtų keturiolikos kilogramų (ir dar šiek tiek gramų). Retsykiais trobelėn užsukdavo Raganų rekordų knygos atstovai ir Šiokiątokią išrinkdavo sunkiausia ragana. 

Donata Marčiulionytė. Egzistencializmas naktyje 2014-03-24
Augustino Savicko darbas „Naktis“

„Ji šyptelėjo, lyg iš anksto būtų suplanavusi atsakymą: „Būčiau jūra. Ne, būčiau vandenynas. Aprėpčiau viską, kas tik įmanoma, priimčiau pas save pačias gražiausias žuvis“.

Dominyka Navickaitė. Eilėraščiai 2014-03-24
Dominyka Navickaitė

Jusliški ir savitai pastabūs besikeičiančiam pasauliui abiturientės Dominykos Navickaitės eilėraščiai.

Jurgis Raudys. Mano Klaipėda 2014-03-24
Menai

Vaikystę, paauglystę ir didžiąją dalį jaunystės praleidau gyvendamas savo gimtojo miesto miegamajame rajone. Dėl to iki šiol jaučiu didelius sentimentus miestų paribiams.

Deividas Preišegalavičius. Karpio giesm' 2014-03-17
Algirdas Petrulis. Vanduo

Žuvis sugauta per baltąsias naktis, Nevoje, diktuoja vaizduotė. Protas susyk atstato pusiausvyrą ir tiesos balansą: veidrodinis karpis iš Maksimos ir taškas. 

Viktorija Rimaitė. Eilėraščiai (2) 2014-03-08
Pilis

Kviečiame paskaityti keletą naujų Viktorijos Rimaitės eilėraščių.

Irma Bogdanovičiūtė. Buteliukas per didelis. Išmest? 2014-02-27
nuotrauka

Visiškai aišku, kad išsimiegoti negalėsiu (priežastis žr. aukščiau ir ne tik), be to, gaunu legalaus ir nuo jokių „privalomų“ darbų „nenusukto“ laiko mąstyti. Nemanau, kad kas prieštaraus, jei pasakysiu, jog laikas mąstyti ir reflektuoti yra dovana ir retenybė. 

Kristina Šiošytė. Pasiklydus reikia kartoti 2014-02-25
Marius Liugaila

Girdėjome nemažai istorijų apie žmogų, sugebėjusį rasti išėjimą iš didžiausių klampynių, miškų ir neperžengiamų taigų, tačiau dabar pasiklystame prekybos centre... Ties kuriuo slenksčiu užkliuvę praradome gebėjimą orientuotis aplinkoje?

„Niša“: literatūros dirbtuvių apžvalga ir nugalėtojai 2014-01-24
laiškas

Aptarsime kiekvieno „Nišos“ rubrikoje „Rudens literatūros dirbtuvių“ metu publikuoto autoriaus tekstą. Po aptarimo paskelbsime ir nugalėtojus.

Donata Marčiulionytė. O ką tu mėgsti veikti? 2014-01-20
Donata Marčiulionytė

Suprato, kad jis yra laisvas daryti bet ką, ką tik sugalvoja, nebijodamas jokių pavojų, o būtent tai jis ir mėgsta veikti – būti laisvas.

Viktorija Rimaitė. „Rudens dirbtuvių“ poezijos kūrybos apžvalga 2014-01-17
rašiklis

Kadangi taip jau susiklostė, kad didžioji dalis mano kūrybos visgi buvo ir yra poezija, tai ir pabandysiu pakomentuoti rudens dirbtuvių poezijos kūrėjus. 

Dovydas Paslauskas. Apžvalga: kūriniai, sudominę skaityti n kartų 2014-01-15
Dovydas Paslauskas

Apžvelgti, aptarti ar pabandyti vertinti kitų jaunų autorių kūrinius tikrai nepasirodė lengva, juk tai – didžiulė atsakomybė prieš save ir prieš pačius autorius. 

Aistis Žekevičius. Pažliugusi užsitęsusio rudens pieva (1) 2014-01-14
Aistis Žekevičius

Bernardinai.lt pasiūlė antrus metus dalyvaujantiems kūrėjams parašyti savo įvertinimus Rudens literatūros dirbtuvėse publikuotai kūrybai. Šią savaitę publikuosime tris tekstus-apžvalgas. Pradedame nuo Aisčio Žekevičiaus minčių.

Agnė Stonytė. Imbierinė išpažintis (3) 2014-01-13
Agnė Stonytė

Nemoku kalbėti apie save garsiai. Taip garsiai, kad išgirstų. Dėl to išsirėkiu kurdama. Kūryboje man yra svarbu likti alkanai, likti ištroškusiai. Iki pamišimo. Ir ne duonos, ir ne vandens. Bet gyvenimo...

Laura Švedaitė. Trumpai apie tą patį (ištrauka) 2014-01-06
Kinijos menas

Agota Tru gerai žino, kad pirmasis sakinys turi būti įtraukiantis. Ji sėdi, palinkusi prie stalo, praradusi laiko nuojautą, klausydamasi tylaus savo minčių mikčiojimo. Dabar kiekvienas žodis mažu mažiausiai kelia abejonę.

Elena Briliūtė. Senis ir jūra 2014-01-05
Elena Briliūtė

Rašymas man – būdas atskleisti pasaulį savo akimis ir papasakoti dalykus, kuriuos sunku įdėti į kasdienę, buitinę kalbą. 

Julius Litinskas. Mare nostrum (2) 2014-01-04
Julius Litinskas

Galima būti, arba nebūti visai. Aš renkuosi sprukti nuo pastarojosios būsenos, nesureikšminant pirmosios.

Augustas Kalinauskas. November (1) 2014-01-02
Augustas Kalinauskas

November – dabar November. Rašau November, skaitau November. Tariu November – lėtai, paraidžiui, pabrėždamas kiekvieną skiemenį. NO-VEM-BER! 

Povilas Barasa. Eilėraščiai 2014-01-01
Povilas Barasa

„Bernardinai.lt“ rudens literatūros dirbtuvės jaunimui: Povilas Barasa. Praeitų metų pavasario literatūros dirbtuvių dalyvis. 

Beatričė Juškaitė. Apie dingusią esė, baimę išnykti ir užmarštį (1) 2013-12-30
Beatričė Juškaitė

Šiuo metu studijuoju ir gyvenu Izraelyje. Keliauti, šokti, rašyti – siekiu, kad tokia trejybė dominuotų mano kasdienybėje. Patikusias knygas skaitau po keletą kartų, patikusius fimus žiūriu irgi ne po sykį.

Deima Žuklytė. Gluosnio istorija 2013-12-30
Deima Žuklytė

Mano vardas Deima. Studijuoju II dailėtyros kurse Vilniaus dailės akademijoje. Nors moksluose gilinuosi į dailės sritį,  tačiau mėgstu visas meno rūšis, ypatingai literatūrą.

Akvilė Stančikaitė. Eilėraščiai (1) 2013-12-27
Akvilė Stančikaitė

Esu Akvilė Stančikaitė, baigusi Molėtų gimnaziją ir po ilgų ieškojimų dabar studijuojanti Vilniaus universiteto Kūrybos komunikacijos studijų programoje.

Karolina Sadauskaitė. Eilėraščiai 2013-12-26
Karolina Sadauskaitė

Išmokus rašyti, rašiau žvilgsnius, dienų trupinius. Paaugus surūšiavau, sudėjau į kažkokias formas ir gal kažkas išėjo. 

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »

REKOMENDUOJAME

Henrikas Gudavičius. Laiškai iš kaimo

„Laiškai iš kaimo“ – antroji Henriko Gudavičiaus (g. 1943), iš Dzūkijos kilusio gamtininko, menininko, šviesuolio, daugiau nei dvidešimt metų vienkiemyje už Liškiavos, Dzūkijos nacionaliniame parke, gyvenančio ir dirbančio mokslininko, knyga. 

Poetas Pascal Riou

Prancūzijoje poezija menkai skaitoma. Yra daug daugiau žmonių, kurie rašo poeziją ir nepakankamai žmonių, kurie ją skaito. Visi didieji poetai pirmiausia yra daug skaitantys žmonės. Jie – didieji skaitytojai.

Rašytojas Patrickas Modiano

Mano knygose nėra nieko apie mano paties gyvenimą. Kaip ir detalių, padedančių geriau mane suprasti. Naudoju tik jausmus, kuriuos esu patyręs, ir nuotaikas, kuriomis esu gyvenęs.