2014 m. spalio 1 d., trečiadienis

SKAITAU » NIŠA

Paula Urbonaitė. Aira 2014-04-22
Romo Ignatavičiaus nuotr.

„Moteris bėga į mus. Paskui beldžia į virtuvės langą ir rėkia: „Šuo, šuo, šuo!“. Močiutės šuo suinkščia ir slepia snukį jos pažastyje. Moteris bjauriai išsiviepia“.

Donata Gasiūnaitė. Eilėraščiai 2014-04-08
Donata Gasiūnaitė

Šiuo metu esu studentė. Nemėgstu daug kalbėti, mėgstu klausytis ir stebėti. Save ir kitus. Rašau apie tai, ką pastebiu, prisimenu, jaučiu ar susapnuoju.

Tomas Dirgėla. Kaip Šiokiatokia automobilį įsigyti norėjo 2014-03-28
Tomas Dirgėla

Praėjo metai, o raganos svoris nuo nesinaudojimo nuosavomis galūnėmis išaugo iki dviejų šimtų keturiolikos kilogramų (ir dar šiek tiek gramų). Retsykiais trobelėn užsukdavo Raganų rekordų knygos atstovai ir Šiokiątokią išrinkdavo sunkiausia ragana. 

Donata Marčiulionytė. Egzistencializmas naktyje 2014-03-24
Augustino Savicko darbas „Naktis“

„Ji šyptelėjo, lyg iš anksto būtų suplanavusi atsakymą: „Būčiau jūra. Ne, būčiau vandenynas. Aprėpčiau viską, kas tik įmanoma, priimčiau pas save pačias gražiausias žuvis“.

Dominyka Navickaitė. Eilėraščiai 2014-03-24
Dominyka Navickaitė

Jusliški ir savitai pastabūs besikeičiančiam pasauliui abiturientės Dominykos Navickaitės eilėraščiai.

Jurgis Raudys. Mano Klaipėda 2014-03-24
Menai

Vaikystę, paauglystę ir didžiąją dalį jaunystės praleidau gyvendamas savo gimtojo miesto miegamajame rajone. Dėl to iki šiol jaučiu didelius sentimentus miestų paribiams.

Deividas Preišegalavičius. Karpio giesm' 2014-03-17
Algirdas Petrulis. Vanduo

Žuvis sugauta per baltąsias naktis, Nevoje, diktuoja vaizduotė. Protas susyk atstato pusiausvyrą ir tiesos balansą: veidrodinis karpis iš Maksimos ir taškas. 

Viktorija Rimaitė. Eilėraščiai (2) 2014-03-08
Pilis

Kviečiame paskaityti keletą naujų Viktorijos Rimaitės eilėraščių.

Irma Bogdanovičiūtė. Buteliukas per didelis. Išmest? 2014-02-27
nuotrauka

Visiškai aišku, kad išsimiegoti negalėsiu (priežastis žr. aukščiau ir ne tik), be to, gaunu legalaus ir nuo jokių „privalomų“ darbų „nenusukto“ laiko mąstyti. Nemanau, kad kas prieštaraus, jei pasakysiu, jog laikas mąstyti ir reflektuoti yra dovana ir retenybė. 

Kristina Šiošytė. Pasiklydus reikia kartoti 2014-02-25
Marius Liugaila

Girdėjome nemažai istorijų apie žmogų, sugebėjusį rasti išėjimą iš didžiausių klampynių, miškų ir neperžengiamų taigų, tačiau dabar pasiklystame prekybos centre... Ties kuriuo slenksčiu užkliuvę praradome gebėjimą orientuotis aplinkoje?

„Niša“: literatūros dirbtuvių apžvalga ir nugalėtojai 2014-01-24
laiškas

Aptarsime kiekvieno „Nišos“ rubrikoje „Rudens literatūros dirbtuvių“ metu publikuoto autoriaus tekstą. Po aptarimo paskelbsime ir nugalėtojus.

Donata Marčiulionytė. O ką tu mėgsti veikti? 2014-01-20
Donata Marčiulionytė

Suprato, kad jis yra laisvas daryti bet ką, ką tik sugalvoja, nebijodamas jokių pavojų, o būtent tai jis ir mėgsta veikti – būti laisvas.

Viktorija Rimaitė. „Rudens dirbtuvių“ poezijos kūrybos apžvalga 2014-01-17
rašiklis

Kadangi taip jau susiklostė, kad didžioji dalis mano kūrybos visgi buvo ir yra poezija, tai ir pabandysiu pakomentuoti rudens dirbtuvių poezijos kūrėjus. 

Dovydas Paslauskas. Apžvalga: kūriniai, sudominę skaityti n kartų 2014-01-15
Dovydas Paslauskas

Apžvelgti, aptarti ar pabandyti vertinti kitų jaunų autorių kūrinius tikrai nepasirodė lengva, juk tai – didžiulė atsakomybė prieš save ir prieš pačius autorius. 

Aistis Žekevičius. Pažliugusi užsitęsusio rudens pieva (1) 2014-01-14
Aistis Žekevičius

Bernardinai.lt pasiūlė antrus metus dalyvaujantiems kūrėjams parašyti savo įvertinimus Rudens literatūros dirbtuvėse publikuotai kūrybai. Šią savaitę publikuosime tris tekstus-apžvalgas. Pradedame nuo Aisčio Žekevičiaus minčių.

Agnė Stonytė. Imbierinė išpažintis (3) 2014-01-13
Agnė Stonytė

Nemoku kalbėti apie save garsiai. Taip garsiai, kad išgirstų. Dėl to išsirėkiu kurdama. Kūryboje man yra svarbu likti alkanai, likti ištroškusiai. Iki pamišimo. Ir ne duonos, ir ne vandens. Bet gyvenimo...

Laura Švedaitė. Trumpai apie tą patį (ištrauka) 2014-01-06
Kinijos menas

Agota Tru gerai žino, kad pirmasis sakinys turi būti įtraukiantis. Ji sėdi, palinkusi prie stalo, praradusi laiko nuojautą, klausydamasi tylaus savo minčių mikčiojimo. Dabar kiekvienas žodis mažu mažiausiai kelia abejonę.

Elena Briliūtė. Senis ir jūra 2014-01-05
Elena Briliūtė

Rašymas man – būdas atskleisti pasaulį savo akimis ir papasakoti dalykus, kuriuos sunku įdėti į kasdienę, buitinę kalbą. 

Julius Litinskas. Mare nostrum (2) 2014-01-04
Julius Litinskas

Galima būti, arba nebūti visai. Aš renkuosi sprukti nuo pastarojosios būsenos, nesureikšminant pirmosios.

Augustas Kalinauskas. November (1) 2014-01-02
Augustas Kalinauskas

November – dabar November. Rašau November, skaitau November. Tariu November – lėtai, paraidžiui, pabrėždamas kiekvieną skiemenį. NO-VEM-BER! 

Povilas Barasa. Eilėraščiai 2014-01-01
Povilas Barasa

„Bernardinai.lt“ rudens literatūros dirbtuvės jaunimui: Povilas Barasa. Praeitų metų pavasario literatūros dirbtuvių dalyvis. 

Beatričė Juškaitė. Apie dingusią esė, baimę išnykti ir užmarštį (1) 2013-12-30
Beatričė Juškaitė

Šiuo metu studijuoju ir gyvenu Izraelyje. Keliauti, šokti, rašyti – siekiu, kad tokia trejybė dominuotų mano kasdienybėje. Patikusias knygas skaitau po keletą kartų, patikusius fimus žiūriu irgi ne po sykį.

Deima Žuklytė. Gluosnio istorija 2013-12-30
Deima Žuklytė

Mano vardas Deima. Studijuoju II dailėtyros kurse Vilniaus dailės akademijoje. Nors moksluose gilinuosi į dailės sritį,  tačiau mėgstu visas meno rūšis, ypatingai literatūrą.

Akvilė Stančikaitė. Eilėraščiai (1) 2013-12-27
Akvilė Stančikaitė

Esu Akvilė Stančikaitė, baigusi Molėtų gimnaziją ir po ilgų ieškojimų dabar studijuojanti Vilniaus universiteto Kūrybos komunikacijos studijų programoje.

Karolina Sadauskaitė. Eilėraščiai 2013-12-26
Karolina Sadauskaitė

Išmokus rašyti, rašiau žvilgsnius, dienų trupinius. Paaugus surūšiavau, sudėjau į kažkokias formas ir gal kažkas išėjo. 

Edgaras Sinkevičius. Gelmė 2013-12-25
Edgaras Sinkevičius

Šiuo metu gyvenu Kaune, kur studijuoju žurnalistiką. Rašau jau nuo ankstyvos paauglystės, tačiau plačiau skelbti savo tekstus ryžausi tik neseniai. Rašydamas vadovaujuosi principu „rašyk apie tai, ką pats pažįsti“.

Sigita Danilavičiūtė. „Apie Aną ir visas anas“. „Liepa“ 2013-12-24
Sigita Danilavičiūtė

Bažnyčia, mėlynas neonas ir mėnulis svirduliuoja akyse. Kvepia jūra. Visai kaip namie. Nežinau kada, bet aš grįšiu.

Digna Čaplikaitė. Tostas už gyvenimą 2013-12-23
Šviesa, šviesos

Viskas prasidėjo gana anksti, kai dingo tas, kuris neturėjo dingti dar ilgai. Atsirado skylė, traukianti į save kitką. Bet tai supratau tik tada, kai besėdėdama pajutau prasidėjusią žiemą.

Monika Staugaitytė. Eilėraščiai 2013-12-22
Monika Staugaitė

Kūryba man yra žaidimas su tekstu ir raidėmis, man tiesiog įdomu, kaip vienas žodis ar garsas gali atverti dar nepažintas erdves.

Gabrielė Seniut. „Gyventi. Tiesiog gyventi“. „Man nerūpi“ 2013-12-22
Gabrielė Seniut

Istorijos lieka istorijomis, o norėtųsi, kad liktų kažkuo daugiau, tad dabar rašau, nes tikiuosi, kad kažkam mano kūryba atlieps. Mano manymu, tokia yra kūrybos prasmė – dalintis su kitais tuo, ką turi ar atrandi pats. Tad dalinuosi ir aš.

Radvilė Pociūtė. Dvi istorijos 2013-12-19
traukinys

Esu Radvilė Elena Joana. Dažnai juokauju, jog turiu sutrikimą – asmenybės susitrejinimą: Radvilė labai rimta ir tvirtai stovinti ant žemės, Elena gerokai pašėlusi, amžinai laisva ir nevaldoma, o Joana nuolat užsisvajojusi ir atitrūkusi nuo realybės. 

Mantas Vas. Eilėraščiai (1) 2013-12-15
Mantas Vas

...studijavau literatūrą, o paskui ir menus; vėliau keliaudamas (neformaliai) pradėjau Tikrojo Gyvenimo ir Europos studijas (stebėjau žmones, kultūras, gamtą, subkultūras bei ištisą underground‘o pasaulį!).

Vaida Kalkauskaitė. Kitoj laiko pusėj žolė žalesnė 2013-12-13
Vaida Kalkauskaitė

Taip ir neaišku, kas nulėmė tai, jog tas, kur vakar užmigo, yra tas pats, kur šiandien pabudo. Gal tų atsakymų ir ieškom šaly, kur žolė, tikrai sakau, smaragdo žalumo. 

Lukas Arlauskas. Pasakos 2013-12-07
Lukas Arlauskas

Gimiau ir gyvenu Šilutėje. Tik pravėrus Žibų pradinės mokyklos duris, mano kelias koridoriais vesdavo tiesiai į biblioteką.

Ieva Ripinskytė. Eilėraščiai 2013-12-05
Ieva Ripinskytė

Būtų visai paprasta gyventi šiame „levelyje“, kurį stengiamės tinkamai pereiti, jei ne sunkumai, nuolatiniai nerimai, laukimai, tąsios it medus nemigos. Apie tai ir mano tekstai.

Viktorija Rimaitė. Apie nepatogią meilę 2013-11-30
meilė

Nors akies krašteliu stebėdamas tai, kas vyksta viešojoje erdvėje, imi ir tikėtai ar netikėtai susimąstai apie tinkamų matų pasirinkimą. Ką išmatuoti pirma: vyro ir moters ar žmogaus ir žmogaus santykį?

Aistis Žekevičius. Poezija 2013-11-29
Šv. Jokūbo keliu. Piligrimų kelias

„Bernardinai.lt“ rudens literatūros dirbtuvėse jaunimui dalyvauja poetas Aistis Žekevičius.

Bernardinai.lt kviečia jaunimą dalyvauti rudens literatūros dirbtuvėse (1) 2013-11-26
Dokumentas, raštas, popierius, deklaracija, parašas

Taigi – nuo spalio 23 iki gruodžio 20 dienos laukiame jaunų žmonių (vyresnių klasių moksleivių ir studentijos) originaliosios kūrybos – poezijos, prozos, esė ir kitų žanrų.

Goda Alsytė. Kam iš tiesų skirta mirtis? 2013-11-25
Saulėlydis

Kodėl rašau... Esu tiesiog paprastas žmogus. Rašymas kartais – pabėgimas nuo kasdienybės ar rutinos, tačiau kol kas nelabai jas jaučiu, todėl šiuo metu rašymas – tai minutės pertraukėlė, tam tikra prasme, pabuvimas su savimi ir tik sau.

Brigita Pečiulienė. Apie bendravimo drąsą ir baimę 2013-11-19
mikrofonas

Į universiteto biblioteką atėjau atsiimti knygų, priešais mane stovėjo nepažįstamas vaikinas. Laukė, kol sistema atliks savo darbą (šiandien lėtai dirba kompiuteriai). Matyt, jam buvo taip linksma laukti knygų, kad nutarė pakalbinti. 

« < 1 - 2 - 3 - 4 - 5 > »

REKOMENDUOJAME

Vokas, laiškas

Šiemet rugsėjo 20 d. minimos Lietuvos rašytojo, visuomenės veikėjo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto 145-osios gimimo metinės. Ta proga šio teksto autorė siunčia linkėjimų ir mums, skaitytojams.

Paulius Norvila

Rašydamas negalvoju apie tai, kas ir ką galėtų pagalvoti, kas ir kaip galėtų įvertinti, kam ir kodėl tai galėtų patikti ar nepatikti. Visų pirma tai yra mano ir man. Stengiuosi pailsėti, nustebinti save...

Paulina Pukytė

Sauliaus Vasiliausko pokalbis su menininke Paulina Pukyte – apie nesusikalbėjimą ir trečiąją rašytojos knygą.