Gegužės 6 d. 21 val. sostinės klube „Tamsta“ startuos 4-asis respublikinis jaunųjų talentų džiazo konkursas „Vilnius Jazz Young Power“.

Šį renginį 2006-aisiais sumanė festivalis „Vilnius Jazz“, kad paskatintų džiazo jaunimo kūrybingumą.

„Vilnius Jazz Young Power“ yra unikalus. Šio konkurso tikslas - įkvėpti jaunimą

kurti ir pristatyti savo kompozicijas, o ne tik interpretuoti džiazo standartus. Todėl šiame renginyje skamba ne tik kompozicijos privalomomis temomis iš rengėjų pasiūlyto sąrašo, bet ir pačių konkursantų kūryba.

„Vilnius Jazz Young Power“ jau atvedė į džiazo sceną būrį kūrybingo jaunimo. Daugelis šio konkurso proga savo pirmuosius projektus parengusių muzikų labai sėkmingai tęsia džiazo karjeras.

Šiemet konkurse varžysis septyni kolektyvai, tarp jų – ir žinomi muzikos mėgėjams, ir debiutuojantys.

Pirmą kartą džiazo konkurse jėgas savarankiškai išbandys išradingų akordeonininkų kvartetas „Chill’out”: Arnas Mikalkėnas, Nerijus Bakula, Romas Morkūnas ir Audrius Pazniokas. Naujas kompozicijas pristatys pernai konkurse nominuotos „Už nepriklausomą kūrybinę mąstyseną“ gitaristės Kristina Sokolnikovaitė ir Aušra Murauskaitė.

Praėjusio konkurso nugalėtoja vokalistė Rūta Švipaitė šįkart pasirodys su grupe „4 Miles Shoes”, kurioje – net keturios dainininkės. Naują projektą parengė džiazo vokalistė Jekaterina Pranevič.

Kūrybingas, jau matytas ne viename džiazo projekte jaunimas pristatys konkurse tris naujas grupes: „Yo-Yo-Mo-Mo“, „Yrinauda“ ir „Trees“.

Konkursantus vertins „Vilnius Jazz” organizatoriaus Antano Gusčio vadovaujama žiuri: Lietuvos muzikos ir teatro akademijos džiazo skyriaus vedėjas Artūras Anusauskas, Vilniaus kolegijos Menų fakulteto Ritminės muzikos katedros vedėjas Sigitas Giedraitis, džiazo kūrėjas Vytautas Labutis, muziologai Jūratė Kučinskaitė ir Linas |Paulauskis.

Geriausiais pripažinti muzikantai bus pakviesti varžytis „Vilnius Jazz Young Power“ finale „Vilnius Jazz” festivalio scenoje arba pasirodyti čia svečių teisėmis.

„Grand Prix” laimėtoją rudenį „Vilnius Jazz” scenoje rinks ne tik konkurso žiuri, bet ir festivalio publika.

„Vilnius Jazz” informacija