Tarptautinei teatro diena kovo 25 d. 18 val. Kauno valstybiniame lėlių teatre bei 27 d. 18 val. Vilniaus „Meno forte“ „Teatro projektai“ kviečia į spektaklį – atvirą repeticiją pagal Thomo Bernhard pjesę „Teatralas“.

„Teatralų“ režisierius Sigutis Jačėnas, repetuoja aktoriai Petras Venslovas (Bruskonas), Ramūnas Šimukauskas (Feručis), Ieva Zelionkaitė (Sara), Vilhelmas Vaičekauskas (Šeimininkas).

Thomo Bernhardo „Teatralas“ neatsitiktinai pavadintas spektakliu – atvira repeticija.

Keliaujantis šeimyninis teatras „čia ir dabar”, žiūrovų akivaizdoje, repetuoja keistą pagrindinio trupės aktoriaus – pjesės autoriaus – Bruskono kūrinį, komediją „Istorijos ratas“, kurioje susitinka skirtingais amžiais gyvenę Meternichas, Čerčilis, Napoleonas, Hitleris, Stalinas...

Publika stebi „teatrą teatre“: šeimos galva Bruskonas, valstybinio teatro aktorius, be paliovos šokdina sūnų Feručį  ir dukrą Sarą, repetuoja vakaro vaidinimą, laukia žiūrovų ir tikisi atlygio – „egzistencinės“ lakštinių sriubos...

„Teatralas“ – tai tarsi pagrindinio pjesės veikėjo Bruskono monologas, kurio metu jis maištauja prieš kasdienybės ir žmonių ribotumą, demaskuoja ir su įsiūčiu puola vyriausybę, istorinius asmenis. Tai ir pikta satyra, išvelkanti į scenos šviesą visuomenės, politikos, kultūros elito atstovus, ir sąmojinga, bet liūdna komedija, vaizduojanti visuomenės autsaiderį, sužlugdytą menininką. Naujausioje „Teatro projektų“ atviros repeticijos versijoje dalyvauja visi – ir aktoriai, ir žiūrovai, ir režisierius.

„Šekspyras, Dostojevskis, Tolstojus – man taip neišeina. Jie – didieji. Dangaus skliautas, kuriame vis dar tiek daug energijos: kažkas jame vis dar verda. Tai sriuba, kuri niekados nebus išvirta, bet vis maišoma, maišoma ir maišoma. Aš jaučiu, kad tai ką darau – verta daryti, kitaip negalėčiau tuo užsiimti“. Thomas Bernhard. 

Gintaro Česonio nuotrauka 

Bernardinai.lt